96' נחשב נוסטלגיה? 1324
פרס נגד ביבי. לא היה לנו כבר? דז'ה־וו בתשדירי הבחירות.

אומרים שהזמן טס כשנהנים, אבל לא חשבתי שמתכוונים אחורה. יום אחד הרשיתי לעצמי לצאת בערב ולפגוש חברים, וכבר חזרנו שבע שנים אחורה, לבחירות 96': פרס נגד ביבי. נשבע לכם! אם לא מקשיבים למה שהם אומרים, כמעט לא מרגישים בהבדל. הם אפילו נראים אותו הדבר! ממש פיזיקל אימורטליטי.נתניהו נראה מאושר לחזור לתפקידו הרגיל מול המצלמה, וסיפר לנו איך הממשלה שלו תדאג להחליף את המנהיגות הפלסטינית ותפתח פתח לתקווה. הוא כמעט הצליח לעקוף את המכשול הבעייתי ביותר, אבל לא הייתה לו ברירה, הוא בלע את הצפרדע ואמר את השם המפורש: "הליכוד בראשות אריאל שרון". ממש לא יפה להכריח אותו להגיד את זה, קצת רחמים. זו הבעיה של המדינה הזאת - אין טיפת כבוד לראש ממשלה לשעבר פה. אבל בליכוד לא צריכים לדאוג - אחרי ימים ספורים של דאגה, הם חזרו להחזיק במושכות של מערכת הבחירות כולה, וכולם יכולים לקפוץ להם. שרון לא מאויים, העבודה מתפתלת בניסיון לשכנע מישהו שהם דוברים אמת, ואף אחד כבר לא מזכיר את השחיתויות במרכז הליכוד. אם שרון לא מרכיב את הממשלה הבאה, יקח להם שנים למצוא הסבר לתופעה העל־טבעית הזאת.

ומנגד, העבודה וויתרה על מצביעי הליכוד ועברה לתקוף את שינוי בכל הכוח, כאילו הם אשמים במשהו. פרס, במה שאני מניח הוא מחזור התשדיר של אתמול, מסביר לצופיו, בתקיפות, ששינוי מוליכה אותם שולל. "בשביל מה צריך את שינוי?!" הוא מתרעם, כועס על הצופים החצופים שמעיזים לא להצביע לעבודה. שמעון, תגיד לי, נגיד שמצנע מרכיב ממשלה, רק נגיד ש, בהיפותטי ככה - עם מי הוא יקים אותה? לא, כי נראה שלפחות חלק מהצופים שלכם רוצים לדעת אם אתם מעדיפים את שינוי או את החרדים בממשלה. אבל את זה פרס לא אומר. הוא רק מתעקש שאין שום סיכוי לממשלת אחדות חילונית. אין סיכוי? אז גם אין סיכוי שתקבל את תמיכתם של אותם 25 אחוזים ממצביעי שינוי, שלטענתך הם תומכי עבודה.

בכלל, אחרי כמה ימים של מנוחה, חזרו המתקפות על שינוי ביתר שאת. אמנם רק שלוש מפלגות איזכרו את שינוי, אבל בנוסף לתשדיר הנ"ל של פרס, מרצ הקדישה את שני התשדירים שלה לשינוי. ראשית, הופיעה שולמית אלוני (פלוס תרגום לערבית, אגב), וסיפרה שהסיבה שיש אנשים שאין להם, היא שהממשלה "לא חילקה את הנכסים נכון", ושיש צורך (הכרח!) ב"סולידריות חברתית". כל זה טוב ויפה, אבל שימו לב איך נכנסת שינוי לעסק: גם הם, העניים, אומרת אלוני, היו יכולים להיות "חברי מעמד הביניים שטומי לפיד כל־כך דואג להם". ולבסוף אמרה אלוני את מוסר ההשכל: "צריך להיות בוגרים ולהחליט מי המפלגה שדואגת לרווחה, לחינוך, לסולידריות חברתית ולתרבות - תרבות עברית בארץ הזו".תשדיר נוסף של מרצ הוקדש כולו למאוכזבי וסתם מתנגדי שינוי. אלה סיפרו, שוב ושוב ושוב, ששינוי ולפיד זה ימין. "יותר ימין מזה אני לא מכיר בארץ", הגדיל לעשות אחד מהם. אסור לשכוח גם, כמובן, שלפיד הוא "גזען", וגם ש"היום זה נגד חרדים וערבים, ומחר זה יהיה נגד מזרחיים ורוסים". לסיום, אדם שאני יכול רק לנחש שמעולם לא היה מצביע שינוי, מביא יציאה ששווה סלוגן: "אני מצביע למפלגה שאוהבת, לא שונאת". באמת? מוזר, חשבתי שהם שונאים את שינוי.

ש"ס מיחזרה את התשדירים שלה, ושוב הציגה את אלי ישי מזדעק: "שכך תראה המדינה שלנו?!" על רקע תמונות של עובדים זרים, בתי כנסת, חזירים וכיו"ב. אבל אני לא בא אליהם בתלונות. התשדירים של ש"ס, עד היום, היו בין המוצלחים ביותר - לא, לא מבחינה יצירתית - מהבחינה היחידה שנחשבת: שכנוע קהל היעד. קהל היעד של ש"ס, אין לי ספק, רואה את אלי ישי מגלגל את עיניו ומהנהן. הליכוד והעבודה יכולים ללמוד מהם לא מעט.

ליהדות התורה, למשל, אין בכלל בעיה בתחום הזה: קהל היעד שלהם הרי בכל מקרה לא רואה טלוויזיה, ולכן הם ממשיכים לא לשנות שום דבר בתשדירים שלהם. גם במפד"ל ממשיכים למחזר, אבל שם, ותקנו אותי אם אני טועה, דווקא כן מקווים לקבל איזה קול או שניים מבועלי הנידות שבינינו - שלא לדבר על זה שגם הגרעין הקשה שלהם צופה לעיתים בטלוויזיה, לא? אז מי הגניב כדור שינה לקמפיין של המפד"ל?מפלגות המחאה, לעומת זאת, דווקא כן דואגות לחדש: להב"ה הציגו ילד מטושטש (בכוונה, לא בגלל חשין) וקול שמספר: "יום אחד, ילד, תשאל איך כל זה קרה? היכן האחווה?" אבל שני רגעים לאחר מכן זה הפך להיות מפחיד: "הם תמיד ישקרו, שטוחי המוח" אומר התשדיר, ועל המסך מופיעה גולגולת חובשת כובע שוטר (נשבע לכם שכשזה זז, רואים שזו גולגולת), וגם מ"הפאשיסטים היהודים" צריך להזהר, מתריעה הקריינית. ולבסוף - "אני בגדתי בך, אני הפקרתי אותך", היא מתוודה, משום שלא הקשיבה לבת הקול בתוכה, "לא הקשבתי למחאה שלי". תשדירי האימה של חרות זה ממש דיסני ליד החבר'ה האלה.

זעם צדק חברתי העדיפו לנקוט גישה טיפה יותר רכה והומוריסטית: "הקשר בין הון לשלטון", הכריזה הכותרת, ומיד אחריה התמשכה רשימה ארוכה של שמות - חברי כנסת ושרים (פורז, בלומנטל, וגם, ראוי לציין - פרץ), בעלי הון ושאר אנשים שאנחנו צריכים לשנוא כי יש להם כסף, ולבסוף - "אנו מתנצלים, הרשימה חלקית". משעשע. לתשדיר התלווה גם משהו שיכול להיות התחלה של ג'ינגל: "זעם מפרקים את הקשר בין הון לשלטון". לימים נודה כולנו כי המפלגה הזו ראויה לתואר המיסתורין של בחירות 2003. מי אתם, זעם?את מקבץ התשדירים סיימה שינוי, שלוחמת כרגע, קצת בפאניקה, כנגד ההפרדה החד־צדדית של מצנע מממשלת האחדות. "בניגוד למה שאומרים לכם", אומר לפיד, "יש הזדמנות היסטורית להקים ממשלת אחדות חילונית. אל תתנו להם לחבל במה שאתם רוצים", הוא פונה אל מצביעי העבודה. "אם אתם חושבים שהמצב הנוכחי יוצא מן הכלל, תעשה מה שבא לכם", הוא אומר. טומי, לאיזה מצב אתה מתכוון? כי אם אתה מתכוון למצב האבטלה, אז קול לשינוי לא ממש יועיל. ואם אתה מתכוון למצב הבטחוני, גם אז שינוי לא ממש תביא את הבשורה.

עוד הביאה שינוי את הימני המשוריין שלה, מודי זנדברג, שפנה אל הסטודנטים, וקרא להם להצביע לשינוי "כדי שהצעיר החילוני ירגיש בבית". מה גרם לשינוי להביא דווקא את זנדברג לתפקיד הזה? לא חסרים להם צעירים ברשימה. אחד מהם, לפחות, מספר 18 ברשימה, עדיין סטודנט בעצמו. נו, אז למה זנדברג פונה לסטודנטים? כי צריך להראות אותו אומר משהו. זנדברג הוא מועמד בעייתי ברשימת שינוי: הוא עלה תאנה עבור מצביעי הימין, אבל הוא סדין אדום עבור מצביעי השמאל. אז מוצאים לו משהו נייטרלי להגיד. מי יכול להגיד מילה רעה על תשדיר בעד הסטודנטים?

אבל האמת היא שהאקשן האמיתי מתרחש הרחק מעיני הכופרים: במעריב יודעים לספר היום על מלחמת עולם בין יהדות התורה לבין מפלגת חרות על הקול החרדי. מסתבר שמיכאל "רק בכוח ננצח" קליינר הצהיר כי הוא מעדיף אברך אב לעשרה ילדים על פני לוחם בסיירת מטכ"ל. בתגובה, קראו ראשי יהדות התורה שלא להצביע למחללי שבת. יש עוד בלאגנים: ליד משרד של יהדות התורה שהוצת נמצאה כתובת שטענה שמדובר בנקמת ברוך מרזל, ועוד נותר לנו יותר משבוע לבחירות.

אני, אישית, מת לדעת עם איזה כוח בדיוק מתכנן קליינר לנצח אם כולם יהיה אברכים...

צפיה מהנה.
פרסום תגובה למאמר

פרסומים אחרונים במדור "דו''ח תעמולה"

  • ערב טוב
    דובי קננגיסר • דו''ח תעמולה • 26/1/03 • 44 תגובות
  • הישורת האחרונה
    דובי קננגיסר • דו''ח תעמולה • 25/1/03 • 46 תגובות
  • האימה והפחד!
    דובי קננגיסר • דו''ח תעמולה • 23/1/03 • 26 תגובות

הצג את כל התגובות | הסתר את כל התגובות

התעמולה חוזרת ל 96 ודובי חוזר ל 91 122331
"נגיד שמצנע מרכיב ממשלה, רק נגיד ש, בהיפותטי ככה " האין אלו מילותיו של בסאם עזיז, שגריר עיראק בישראל, המגולם להפליא בידי יאיר ניצני? ("אם הוא ישרוד...אבל אין סיכוי! אבל נניח שהוא ישרוד... מה שלא יקרה! אבל אולי אולי הוא יישרוד...")
התעמולה חוזרת ל 96 ודובי חוזר ל 91 122332
טוב, זה כבר השפעה של תשדירי ש''ס, עם הטילים ממלחמת המפרץ.
התעמולה חוזרת ל 96 ודובי חוזר ל 91 122335
והכי חשוב: לא להזריק אטרופין!
ועפרונית חוזרת הביתה. 123692
אבל אם אתה כבר מזריק אטרופין, לפחות תדע שהוא מעודכן.
אני יודעת- החלפתי כמות אדירה של אטרופינים במסכות לרענון.
אתגר מחשבתי- ללא ספק.

_____
העלמה עפרונית, ומידע שלא מעניין אף אחד.
נניח שעכשיו הייתי רוצה פשוט לקום וללכת 122553
לי זה דווקא מזכיר את הסיפור הקצר הנ''ל.
נניח שעכשיו הייתי רוצה פשוט לקום וללכת 122566
באמת? למה?
מרצ, מה קרה לכם? 122338
כל כך התייאשתם ששלפתם את שולה מן הנפטלין? לא שיש לי משהו נגד שולה, האמת, הרבה יותר טוב לשמוע אותה מאת רוב נציגי שינוי.

בקיצר: תצביעו, כמוני, למפלגה של שולה, שדופי ופודל. כי רק עם שלישיה מנצחת נחסל את חד"ש ודא"מ.
מרצ, מה קרה לכם? 122342
דע''ם, עם ע', כפי שניר נאדר טורח להתאמץ ולבטא.

חבל שמתוך השלישיה, רק אחד הוא במקום ריאלי, והשלישית בכלל לא ברשימה...
מרצ, מה קרה לכם? 122343
היי, אבל אם יצביעו להם יותר, אולי לפחות את הפודל נקבל. (שולה קצת תקועה בסוף שם. אם היא תכנס, באמת יהיו אלה ימי המשיח.)
מרצ, מה קרה לכם? 122409
נגיד שמרצ תקבל 120 מנדטים. תכניס את כולם, כולל את השולמית. האם תוכל לצייר תסריט של ארבע השנים הבאות (ואולי קצת קדימה)?
עוד שעה ו10 דקות למנאייק 122412
אם מפלגה מקבלת 120 מנדטים ואחד מחברי הרשימה פורש, מי נכנס במקומו?
קראת את "עולם חדש מופלא?" קראת את "1984"? אז לא ככה זה יראה. 122507
שמע, זו שאלה טובה מאד. אין לי מושג.
מרצ, מה קרה לכם? 122408
כן ברשימה, מקום 120.
דו''ח תעמולה - הזווית שלי 122352
כמה הערות, הארות וההרות:
1. העבודה ויתרה על הבחירות. לפני מספר ימים תהיתי משדוע העבודה לא מעוניינת בממשלת אחדות חילונית. היום הסביר לי פרס שזה לא שהעבודה לא מעוניינת, כמו שזה בלתי אפשרי. "שרון לא ייפרד מש"ס," מרעים הפרס. כלומר: מה שהיה הוא שיהיה. חשבתי שמפלגת אלטרנטיבה לשלטון צריכה להציג תקווה, לא ייאוש, והתקווה של היום, של רוב מצביעי העבודה, היא אותה ממשלת אחדות חילונית שפרס קוטל בכזו חדווה. פרס מבקש שיצביעו עבודה כדי להקים "ממשלה רחבה ויציבה" בראשות מצנע. הלו? עם מי אתם מתכוונים להקים אותה? עם עמיר פרץ?
2. העבודה ויתרה על הבחירות. תשעה ימים לפני היום הקובע, וכל התכנים נעלמו. אין שחיתות בליכוד, אין מחדל הגדר, אין אבטלה. בכלל אין אבטלה בתשדירי העבודה. מדהים.
מה יש? יש חזרה שוב ושוב על המסר חסר הטעם והדבילי, "לא נשב עם שרון". לא ראיתי תשדירים עם כל-כך הרבה חוסר דמיון כבר שנים. לליכוד לפחות יש את הנקדוה האדומה ואת האנשים מהרחוב. לעבודה יש שוטים ממלכתיים-עאלק של חמיצנע שראינו כבר אלף פעם. מטומטמים, נמאסתם.
3. בליכוד אין חדש, אבל זו הזדמנות לשאול שוב למה מתכוון האיש הזה שאומר, "אתה צריך לבחור ראש ממשלה. או שרון, או מצנע"? אולי לא אמרו לו שהחליפו את השיטה? או שהביאו אותו באותה מנהרת זמן שסידרו לביבי ולפרס (ולשולה?).
4. דווקא יהדות התורה שובה אותי בתשדירים. לא רק הדאנס החסידי הקופצני, אלא ההצצה המרתקת לחברה החרדית והגבול-חרדית, ממתנדבי זק"א לאורזי ארוחות החסד. "בלי חסד בסיסי אין חברה," אומרים שם. גילית יכולה לחתום על זה.
5. מצד שני, הרגיז אותי הסנדלר הש"סניק שבכה, "הבאתי שמונה ילדים, רציתי שאחד יצא טוב, אבל כולם יצאו פועלים." אם היית מביא רק ילד אחד או שניים, חבר, היה לך יותר סיכוי שאחד מהם יצא משהו.
6. חד"ש הביאו את גרייב כשחקן חיזוק. חבל רק שהם לא ממש ידעו מה לעשות אתו. הוא היה אמור לשכנע באיחוד עם טיבי. עדיף שישתוק ויבקיע.
7. בחזית המחאה, להבה דווקא הרשימו אותי עם התשדיר הפסיכודלי שהזכיר קליפים של פינק פלויד. וזעם סגרו מעגל, והסבירו לנו מה הם רצו כל הזמן: להפריד את ההון מהשלטון. ויש להם גם אתר באינטרנט.
8. אבל בניגוד לדובי, אני את פרס 'המפלגה המוזרה של 2003' נותן ל'אזרח ומדינה' (או המרקז הליברלי) שהטקסט המרתק שלה מכיל הפחדות קשות לא פחות מאלו של חרות ('השליטים מאשימים את האויב החיצוני. מחר יאשימו אתכם. מחר יהיה התור שלכם'.) ומצד שני משפטים פואטיים ובלתי ברורים בעליל, החל מ'יחד נעשה פרצה' שצוטט כבר וכלה ב'מחר לא יכול להתקיים' שהוא בפירוש חזון אפוקליפטי-מד"בי בשורה קצרה וחדה. צינקר, העם אתך.

6.
דו''ח תעמולה - הזווית שלי 122354
''מפלגת אלטרנטיבה לשלטון צריכה להציג תקווה''. נכון.
לשם כך עליה להוות אופוזיציה לממשלת הליכוד שתיבחר.
בישיבה איתה בממשלה היא בודאי לא תוכל להיקרא ממשלת אלטרנטיבה.
דו''ח תעמולה - הזווית שלי 122358
כן, אבל להגיד ''אנחנו לא ליכוד'' ולחזור על זה שוב ושוב, זו לא תקווה, ולא אופוזיציה, ולא שום דבר.
שחרור קיטורים על מפלגת העבודה ועל מצנע הלוזר 122562
כדי להציג אלטרנטיבה לשלטון צריך לנסות לנצח בבחירות. כאשר כל התשדירים מופנים רק כדי למשוך קולות משינוי וממרץ זה ויתור על כל נסיון לנצח.

פרס מצד אחד אומר שאין סיכוי לממשלת אחדות חילונית ומצד שני מדבר על ממשלה בראשות העבודה - על מי הוא מנסה לעבוד?

במערכת בחירות שבה הליכוד עשה את כל הטעויות האפשריות ושבה העבודה התחילה משפל
חסר תקדים, מצנע הצליח לרדת עוד יותר למטה. הוא טוען שהוא רץ למרחקים ארוכים, נראה לי כדאי שהוא ירוץ בחזרה לחיפה.

נכון שמצנע בחור סימפטי אבל בתור מצביעי מפלגת העבודה אנחנו צריכים ללמוד מהנסיון. גם פרס הוא סימפטי ולקח לנו 20 שנה להבין שהוא תמיד ישאיר אותנו באופוזיציה.
דו''ח תעמולה - הזווית שלי 122356
אמרתי המיסתורין של הבחירות, לא המפלגה המוזרה. את תואר המפלגה המוזרה גם אני מעניק לאזרח ומדינה. לדעתי צינקר היה צריך לנסות להשתלב בבל"ד. היה דווקא מעניין לראות את בל"ד מנסה את כוחה בקרב הקול הרוסי. (:
הרב בא גד יצא עם תשדיר חדש ואתם אומרים שירה? 122360
באמת, זה הסקופ של הערב (או של אתמול, פספסתי). אמנם תשדיר משעמם כקודמיו ונוגע לילדי הנחלים שלו, ובכ"ז.

דע"ם, אם אתם קוראים באתר הזה - אנא - תשדיר חדש! כמה אפשר לסבול את אותו התשדיר עם אותה כוסית באדום?
הרב בא גד יצא עם תשדיר חדש ואתם אומרים שירה? 122361
אני חושב, שמן הראוי שתתייחס ליו''ר מפלגה באופן קצת יותר מכובד מאשר ''אותה כוסית באדום.''
הרב בא גד יצא עם תשדיר חדש ואתם אומרים שירה? 122363
(אם כי יצויין שהיא אכן כוסית)
הרב בא גד יצא עם תשדיר חדש ואתם אומרים שירה? 122364
(לפחות מהכתפיים ומעלה)
הרב בא גד יצא עם תשדיר חדש ואתם אומרים שירה? 122413
מי זו? יש תמונה?
הרב בא גד יצא עם תשדיר חדש ואתם אומרים שירה? 122365
אני מתנצל. כנראה ליאור ואתה מיודדים איתה עד כדי כך, שאינכם מרגישים בושה וכלימה, כאשר אתם נותנים לה כינוי כה גס ובהמי.

מאד מצטער.
הרב בא גד יצא עם תשדיר חדש ואתם אומרים שירה? 122367
לא יודע לגבי ליאור, אבל אני פשוט לא רואה במילה הזאת כינוי ''גס ובהמי'', ולכן אינני מוצא כל רע בשימוש בו לתיאור אישה נאה.
בוא נסכים שהיא כוסית ואתה שמוק. 122369
נה, כליל הוא השמוק 122372
הוא זה שחושב שלהכיר ערביות זה גס ובהמי.
אמרת, אמרת, אנחנו לא נשבור לך את המילה. 122376
הרב בא גד יצא עם תשדיר חדש ואתם אומרים שירה? 122379
אז אני מניח שיש ביננו חוסר-הסכמה סגנונית.
הרב בא גד יצא עם תשדיר חדש ואתם אומרים שירה? 122388
סתם, שיהיה לך לידע כללי: "כוסית" הוא כינוי שנשים נאות רבות היו מוותרות על הרבה, רק שלא יכנו אותן בכינוי הגס, הבהמי, הדוחה והמגעיל הזה.
אולי 122391
אבל נכון שהשאלה מי הוא "האייל האלמוני" שכתב את ההודעה הזאת תגובה 122372 היא פשוט אחת התעלומות הגדולות שאי פעם נראו ב"אייל"?
בטוח 122393
אינדיד, אינדיד. כנראה נמאס ל''שני'' והיא החליטה להיות ''האייל האלמוני''. כמה לא מקורי מצידה.
שני? אני? 122439
קצת רספקט בבקשה
הרב בא גד יצא עם תשדיר חדש ואתם אומרים שירה? 122447
נו, ואני מכיר לא מעט בחורות שנורא נהנות לכנות את עצמן ואת חברותיהן בכינוי הזה, שהשאלה "נכון שאני נראית כוסית בחולצה הזאת?" אינה בלתי נפוצה אצלן, ושיש להן את מעט חוש ההומור הנדרש כדי לא לחשוב על מילה מסכנה כעל "גסה בהמית דוחה ומגעילה".
ואם זה שווה משהו - אני אישית לא הייתי מתנגד שיכנו אותי כוסון. לצערי, אני לא.
הומור? 122451
איזה הומור יש בכינויו של אדם כאילו הוא אבר מין מהלך? אם לא היו מקדימים אותי ואומרים לך שאתה שמוק, הייתי קורא לך פוץ.
הומור? 122458
הכל במשמעות. "שמוק" היא מילה שמטרתה להעליב. כוסית, לעומת זאת, אינה מילה שמטרתה להעליב, לפחות לא בגלגולה הנוכחי. גם "הומו" ו"גיי" נאמרו פעם כמילים מעליבות, אבל ההומואים אימצו אותן, וכיום כל אחד - *כל אחד* - יכול להשתמש בהן ואיש לא יראה בזה משהו מעליב.

הייתי מוסיף כאן עוד משהו, אבל זה היה מעליב את עדי, אז אני אמנע. P-:
RUN DUBI! 122460
Run like the wind!
הומור? 122472
דבר חופשי, אני במגמת ''לא להעלב מאנשים שאני לא מכירה'' בימים טרופים אלו.
את ביקשת... 122536
כמו שאמרה לי ידידה שסיפרתי לה על הדיון הזה: "בחורות שנעלבות מהכינוי "כוסית" הן בדרך כלל לא".
גם אני אוהבת אותך. 122543
גם אני אוהבת אותך. 122546
אמרת שלא תעלבי!
גם אני אוהבת אותך. 122548
אני? נעלבתי? מה פתאום.
אה, כן, עוד מעט תקבל אימייל עם כל מיני קבצים... אל תראה לאף-אחד, טוב?

(עדי, שוקלת ברצינות להחרים את דובי).
גם אני אוהבת אותך. 122568
אוף איתך. שום חוש הומור.
את ביקשת... 122721
אני מכיר לפחות כוסית אחת שנעלבת יופי.
עדי פראיירית לידי 122517
אם שחורים היו מסבירים לך ש"ניגר" זה מעליב, האם היית ממשיך ומתעקש להשתמש במילה בטענה שזו מחמאה, ושעור שחור זה נורא יפה בעיניך?

אגב, יש מילה נוספת שפעם היתה אופנתית - "חתיכה", שמשמעה בעצם "חתיכת בשר". Piece of ass. היום המילה הזו נשמעת ארכאית וקלושה, כאילו "לא מספיקה" לתאר את מה שבאמת רוצים לומר, שהוא בחורה עסיסית ויפת תואר. השאלה היא, מה יהיה התחליף אחרי שגם שם התואר "כוסית" יישמע חיוור.
עדי פראיירית לידי 122518
שאלתך גרמה לי לתהות.
האם כשהומו רואה חתיך עובר הוא אומר: תראה איזה "פי-טבעת"?
אל תתבייש, תשאל 122520
הוא אומר ''תראה איזה תחת''.
פריפריאלי מדי. 122522
פריפריאלי מדי. 122527
אני לא מבין אתכם, ילדים, מה קשה בלהגיד "היי, הבחורה הזו מאד מושכת?" למה הכל צריך לבוא מהאגן, הרי כשאדם רואה בחורה ברחוב, הוא בדרך כלל לא יודע כיצד הפות שלה נראה ממילא, אז למה בכלל להכניס אותו לדיון? נראה לי, אעפס, מטופש גם אם לא מתייחסים לאספקט המעליב.
פריפריאלי מדי. 122539
כי "הבחורה הזאת מאוד מושכת" נשמע אדיוטי, ורע. גם הרבה יותר מדי הברות. פעם היה "נראית משהו-משהו", שגם זה, מה לעשות, לא נשמע אינטליגנטי במיוחד בימינו. אבא שלי נוהג להשתמש בביטויים דומים, אגב. אני מנסה לחנך אותו להגיד כוסית.

זו מילה! לעזאזל! מה כל הבלאגן ממילה מסכנה? למי אכפת מה המקור שלה? האם אתה גם מציע להפסיק להשתמש בביטוי המעליב "נקבה" משום שהוא נובע, אתה יודע, מהנקב הזה שיש לנקבות?
פריפריאלי מדי. 122544
כן, בטח. אתה יכול לדמיין את עצמך דוחף מרפק לחבר שלך ואומר: "וואו, איזו בחורה מושכת"? חס וחלילה. נשמע רע.

להפסיק להשתמש במילה "נקבה" לא יכול להזיק, מאותה סיבה בדיוק.
פריפריאלי מדי. 122547
שנספור ביחד הברות?

מועמד 1: "איזו בחורה מושכת!" - 8 הברות
מועמד 2: "איזה כוסית!" - 4 הברות

נא לזכור שלא מדובר פה בסתם גברים, שמלכתחילה הם בעלי יכולת תקשור מוגבלת, אלא בגברים שמביטים בבחורה כוסית, מה שמצמצם עוד יותר את אספקת הדם הזמינה למוחם. שמונה הברות זה הרבה מעבר למה שאפשר לדרוש מאיתנו במצב כזה. אין לך רחמים, זאת הבעיה.

(דובי, מגייס את הפמיניזם לעזרתו)
פריפריאלי מדי. 122549
אחח... הבאת טיעון נכון וצודק שקשה להתמודד איתו. גם חידשת לי- לא ידעתי שלגברים יש מוח. אבל בשביל זה אני קוראת את האייל.

(עדי, החרימה את דובי למשך שלוש דקות).
פריפריאלי מדי. 122569
ידעתי שבסוף אני אצליח לשעשע אותך.
פריפריאלי מדי. 122656
הסיבה היחידה שיש לגברים מוח היא כדי שלא יתחככו ברגליים של נשים במסיבות. לפחות אצלי זה עובד.
פריפריאלי מדי. 122706
חבריי השוביניסטים ואנוכי משתמשים בד"כ בנהמה הפשוטה "רררררר!". לא צריך הברות בכלל.
פריפריאלי מדי. 122903
זה באמת רק עניין של מספר הברות? אני אולי בעמדת מיעוט, אבל (א) השימוש במילה הזו נשמע, לי אישית, כמו גסות מיותרת, ו-(ב) גם אם רק חלק קטן מהנשים נעלבות מהביטוי, זו סיבה טובה להמנע ממנו.
פריפריאלי מדי. 122558
המילה ''נקבה'' היא מונח ביולוגי - להבדיל מהביטוי ''נקבה'', שהוא מונח תרבותי, ובא לציין רדוקציה של אדם לכדי הפונקציה המינית שלו.
אצלנו אומרים 'שווה'. 123722
או שגם זה גס ובהמי מדי?
מחפשים דלק? 123793
שווה (זיון) זה דווקא בסדר, אם אתה כבר שואל.

ושעשוע לשובינסטים שנשארו שבת: כשהייתי בשל"ת ראשון ‏1, הבנים היו אומרים על מתנדבות חדשות: חבר'ה, הגיע 20 קילו כוס.

יש מישהו שלא מבדיל בין האמירה הזו לבין "שווה"?

1 זה עבר לי מהר מאוד.
מחפשים דלק? 123842
טוב. עכשיו אני באמת רוצה שתסבירי לי למה ''כוסית'' זה מעליב ו''שווה (זיון)'' זה לא. אני לא ממש מוצאת הבדל בין המשמעויות (ללא כניסה לפירוש הפשוט של הביטויים כמובן).
מחפשים דלק? 123941
כי "שווה" לא בהכרח מתכוון דוקא לזיון, גם אם במקור הוא בא משם. בניגוד ל"כוסית" שהמקור שלו צועק לכל עין מזוינת או לא, "שווה" הוא בעל קיום עצמאי ובלתי תלוי, ואכן נעשה בו שימוש כללי. "סרט שווה", למשל, הוא לא סרט ששווה לזיין אותו, וכאשר יגידו על יצירה במוזיאון שהיא "כוסית" אפשר יהיה לפתוח את הדיון מחדש.

בדומה ל"שווה", "נשבר לי" הוא ביטוי שהתחיל משבר באיבר מאד ספציפי, אבל מאחר ואותו איבר אינו מוזכר בו במפורש קל לנתק אותו מהביטוי (ולא רק מהביטוי, אם ללמוד משהו מלורנה באביט). איך אפשר לעשות את זה עם "כוסית"?
מחפשים דלק? 123943
אפרופו ''נשבר לי'', אני חושב ש''שביזות'' (כבר בלי מרכאות) יכול לעבור היטב בימינו גם בחברה מכובדת.
מחפשים דלק? 123945
שמעתי ממישהי ''משקפיים כוסיות'' (נא להתעלם מהשגיאה הדקדוקית).
מחפשים דלק? 124022
אגב, אני מכיר מישהו שכאשר באמת נמאס לו הוא צועק ''נשפך לי היין''.
מחפשים דלק? 126112
כבר אומרים על יצירות במוזיאון (ועל כל דבר אחר) שהן ''סקסיות''. אז ''כוסיות'' זה רק עניין של זמן, אני מניח...
דינמיקה של שפה 126137
מעניין למה פעלים עם קונוטציה מינית (לגמור, לתת) נדחקים מהשימוש בשל אותה קונוטציה, ובה בעת ביטויים כמו ''כוסית'' חודרים לשפה היומיומית.

''הנהגת הכוסית סיימה לדבר בסלולרי, והביאה זכות קדימה לרכב שממול''.
מחפשים דלק? 126156
אומרים את זה גם על שמות עצם ממין זכר, כמו ''תחום (פעילות) סקסי''.
מחפשים דלק? 123996
לא יודעת. אולי בגלל שהראשון הוא שם תואר והשני הוא שם עצם.
מחפשים דלק? 123876
*הבנות* אצלי במדור בצבא השתמשו בשם התואר שזי"ף - שווה זיון פראי.
פריפריאלי מדי. 124498
ההצעה שלך נשמעת בימים אלו כמו פרסומת לקפה נמס מסויים (ששותים בספל צהובה).
פריפריאלי מדי. 124500
נו? ולא היית אומר שההתנהגות של הדגנרטים המתלהמים האלה הרבה יותר מתורבתת, לאחר הקפה הנמס המעודן הזה?
פריפריאלי מדי. 124501
אז אולי כדאי להציע את הקפה הזה לדובי, ברקת ועוד כמה חבר'ה פה?
מעניין לדמיין איך ייראו התגובות שלהם פה בלבוש מעודן.
פריפריאלי מדי. 124502
לא, אתה לא מבין, זה איך שהם _אחרי_ העידון.
פריפריאלי מדי. 124504
אז לחשוב איך הם היו לפני העידון...ווא ווא וואו!
עדי פראיירית לידי 122535
שחורים קוראים אחד לשני "ניגר". הסיבה היחידה שזה עדיין בעייתי לאדם לבן לקרוא להם כך היא שחלק גדול מדי מהלבנים עדיין משתמשים בכינוי הזה ככינוי מעליב. אני לא מכיר מישהו שמשתמש במושג "כוסית", "כוסון" או "גיי" כעלבון.

זה לא שהמילה "חתיכה" "לא מספיקה" לתאר, אלא פשוט שהיא יצאה מהאופנה. ככה זה עם סלנג. יש מילים שמחזיקות לאורך זמן, ויש כאלה שאחרי כמה זמן פשוט לא משתמשים בהן יותר. "סחבק", למשל, נשאר רק אצל אנשים שאפילו בימי הזוהר שלה היו זקנים ולא ידעו ממש מה לעשות עם המילה הזאת. "זרג" היא עוד מילה שאיבדה מזוהרה, על כל הפעלים הנובעים ממנה. "מגניב" הפכה לבדיחה על עצמה: כשמישהו אומר "מאגניב" (במלעיל), הכוונה היא בדרך כלל סרקסטית. "מזניב", לצערי, מעולם לא הייתה הצלחה אדירה. אני חושב שהבהרתי את כוונתי.

מה יבוא אחרי "כוסית"? בינתיים, אין צורך להחליף - היא מרגיזה כל-כך הרבה אנשים, שאין שום סיבה להחליף אותה. אנחנו אוהבים אותה כמו שהיא. ממש מילה כוסית. אבל אם יבוא הזמן ונאלץ לעבור הלאה, אני ממליץ מראש על "פותית". אפילו נשמע חמוד!
אני בעבר הצעתי את ''פותנית''. 122538
נרתיקנית? 122552
עדי פראיירית לידי 122556
הו-הו, פספוס. שחורים קוראים *אחד לשני* ניגר, זה נכון, והכינוי הזה הוא התרסה מודעת כלפי המשמעות השלילית ההיסטורית שלו. לגבי ההומוסקסואלים, הם קוראים *אחד לשני* הומו, מאותה סיבה בערך. אבל כל זה - רק אחד לשני. עדיין, אדם מן החוץ שישתמש באחד הביטויים האלה יצטרך להצטדק ("אחדים מחבריי הטובים ביותר" וכדומה). "גיי" היא מילה מקובלת ולא מעליבה, לעומת "מתרומם".

עכשיו, האם אנחנו מדברים כאן על הצורך להיות פוליטיקלי קורקט? כי אולי לא באמת צריך. לגלות לך משהו, גם אני משתמשת במילה "כוסית", אבל זה בדרך כלל בהקשר אירוני (התגלה חוש הומור אצל הפמיניסטיות!), או מפני שהיא השתרשה עמוק מאוד, ולא טרחתי ללכת לסדנת העלאת מודעות פמינסטית בשביל להשתחרר ממנה. אבל כשחושבים על זה קצת, זו אכן מילה גסה ובהמית. קורה.
עדי לא פראיירית 122561
לא מדוייק.. השחורים משתמשים ב-"nigger," בכמה קונוטציות - ככינוי, הכוונה לעצלן. כברכת שלום, זה כפי שאמרת, לא כאירוניה מודעת, אלא כתת-מודעת באנטי-חברה שלהם שם. אבל זה קורה רק בארה"ב, שם החברה מפולגת מאד. אני לא יודע איך זה עובד באירופה, שם השחורים לא רואים עצמם זכאים למבטא משלהם, ושאר ירקות אמריקאיות מוזרות.
עדי פראיירית לידי 122570
''גיי'' (עליז, בעברית) החלה כמילה מעליבה, אבל הפסיקה, עם הזמן, להיות כזאת. בעברית אפילו לקחו את המילה הלועזית והפכו אותה ל''גאה''. לא מכיר הומואים שיעלבו אם אני אקרא לאחד מהם הומואים. מצד שני, אני לא מכיר הרבה הומואים, אז אין לי מושג.
עדי פראיירית לידי 122571
(אקרא לאחד מהם הומו, לא הומואים. כמובן)
עדי פראיירית לידי 122707
היום הם לא ייעלבו. לפני 20 שנה הם היו לוקחים את זה מאוד קשה.
123378
לא נראה לי שהיום כבר משנה להומואים הדעה של אנשים עליהם.
החברה שלנו הפכה להיות כל כך הומואית שכבר יותר נומאלי להיות הומו מאשר סטרייט.
רק אתמול שמעתי תוכנית רדיו לצעירים שהתמקדה בנושא ''אהבה נכזבת'', בשיתוף עם מאזינים. אולי אני מגזימה אבל הרבה מתוכנית עסקה בבעיות התאהבות של הומואים (תפסתי את החבר שלי מתנשק עם הידיד הכי טוב שלי...הם בגדו בי מאחורי הגב)
בקיצור, אני חושבת שנתנו להמואים מספיק לגיטימציה כך שהם כבר לא נעלבים מכלום, להפך, הם אפילו מאד גאים...
123464
כשמישהו מאוד גאה זה מראה שהבעייה עדיין שם. כשלא יעשו מזה עניין לשום כיוון [לא בושה ולא גאווה] זה יהיה סימן של לגיטימציה מוחלטת.
124499
אכן, יוחזרו ההומואים לארון ותיפסק ההפקרות הזאת!!!
עדי פראיירית לידי 122573
מזכיר את הסיפור על המטוס שאיבד את מנועיו, ונאלץ להפחית משקל (ומיד). לאחר ששיטות ה"סלים פאסט" לא הועילו, ואחרי ששחרור כל המטען לכוון האוקינוס ("חברת התעופה שלנו תפצה אתכם לאחר הנחיתה") לא הספיק אף הוא, הודיע הקברניט במערכת הכריזה כי חלק מהנוסעים יגיעו לקרקע לפני האחרים, וזאת ע"פ סדר אלפא ביתי:
Are there any Afro-American on board?
Blacks?
Colored people?
ואז נשמע קולו של ילד: "אמא, אנחנו לא אף אחד מהנ"ל?"
Not today honey, today we're nigers

אכן, שחורים קוראים אחד לשני "ניגר".
עדי פראיירית לידי 122580
יש המשך לבדיחה:

Today we're Nigers, after the Jews and the Mexicans
בעיצבונים? 122710
אני לא מבינה - אתה רוצה להחמיא או להרגיז?

ואל תחלק לי שוב את האוכלוסייה לשניים, כוסיות שמבינות עניין ומכוערות שמתרגזות. לזה קוראים שוביניזם, דובי, ואם רק היית מעשן, היית מה-זה דומה להוא מרע"ש. השכלה לא קונה קומון סנס, בטח לא נעימות הליכות, ודאי וודאי לא תבונה לעשות את המהפכות איפה שצריך. מצטערת, על הבריקדה הזו, ששמה החופש הגברי לקרוא לי כוסית, אני לא אצא למהפכה, אפילו אם תשים עליה אלף שלטי פי.סי.
בעיצבונים? 122713
שלטי אנטי פי.סי, כמובן.
לא להתעצבן 122715
אני מכיר כמה בחורות נאות עד יפות מאד שלא סובלות את הביטוי ההוא. שלא תתחילי לעשן עכשיו מרוב עצבים.
מרוב עצבים לא רואים את היער. 122722
אני לא בחורה נאה, וודאי שלא יפָה מאד, ובכל זאת, את הבטוי ההוא (שאין לנקוב בשמו?) אני לא ממש סובל.
מרוב עצבים לא רואים את היער. 122732
אתה לא לבד. בזמנו עיתון הארץ הוציא מוסף על מצב העברית, ובין השאר ראיינו כל מיני אנשי רוח בנושא. אחת השאלות הייתה מהי המילה השנואה ביותר על המרואיין. התשובה הכמעט סטנדרטית הייתה ''כוסית''. כמעט כולם נורא שונאים אותה שם. עוד סיבה לתמוך בפופולריזציה של המילה הזאת.

כמובן שמצבנו עוד טוב, לעומת הפוריטניות הלשונית של האמריקאים, למשל.

(דובי, חובב כוסיות)
אה, בגלל עיתון הארץ 122742
למה זו "עוד סיבה"? בגלל שהם אנשי רוח? בגלל שנדמה לך שהם איזה מיינסטרים שאתה יוצא נגדו? ג'יימס דין לירושלמים?
ומה הסיבה הראשונה, שהסיבה הזו התווספה אליה? שאתה פרֵח, כבר אמרתי?

גרררררררררר.
אה, בגלל עיתון הארץ 122749
לא, בגלל שזה מצחיק, כמובן. אני אישית בעד באנאליזציה של כל מה שאפשר - מילים גסות ובהמיות, בדיחות שואה, שוביניזם, הומופוביה, דת - הכל. כל דבר שמעורר רגשות שליליים חזקים אפשר לשחוק על ידי שימוש יתר, על ידי העלאת רף הרגישות. ברגע שתעשה באנאליזציה מלאה של השפה, יהיה קשה יותר להתרגז, ויהיה קשה יותר לשנוא. אולי אפילו נהיה טיפה רציונליים יותר.

אני פרח, אני עארס, אני צ'חצ'ח, אני ווזווז. מה שתגידי. סטיקס אנד סטונז, בייבי, סטיקס אנד סטונז.
אה, בגלל עיתון הארץ 122751
היית מת להיות צ'חצ'ח. אתה ווזווז ברמ''ח איבריך.

ואתה שוכח, שהקהיית רגשות פועלת גם על רגשות חיוביים.
אה, בגלל עיתון הארץ 122776
נכון, הייתי מת להיות צ'חצ'ח. בעסה לי.

נכון, הקהיית רגשות פועלת גם על רגשות חיוביים, אבל גם זה לחיוב - תראי איך אנשים היום מגרדים את תחתית החבית הלשונית שלהם כדי למצוא תיאור למשהו שהוא יותר נפלא מ"מדאים!". אני מוצא בזה חן לא מועט, וחשיפה נאותה של הדביליות האנושית. שלא לדבר על המוגבלות הוורבלית של לא מעט אנשים.

אבל הרגשות החשובים - אותם אי אפשר להקהות במילים. זה נכון גם לגבי הרגשות החיוביים וגם לגבי השליליים. לא משנה כמה פעמים נגיד "בגידה", זה עדיין יכאב באותה מידה כשמישהו אהוב עלינו יבגוד בנו, ולא משנה כמה נגיד "אהבה", כשנרגיש את זה אצלנו, זה יהיה "מדאים" באותה מידה.
אה, בגלל עיתון הארץ 122796
נמצאנו למדים שיש רגשות "חשובים", כמו אהבה ונאמנות ‏1.
ויש רגשות "לא חשובים", כמו... (אמונה דתית?).

אתה אומר שאנשים לוקים במוגבלות ורבאלית - אבל באותו הזמן, אתה כופה על עצמך מוגבלות כזו, מתוך ההתעקשות שלך להשתמש במילת סלנג "נמוכה", ולהתעלם מחלופות אינטליגנטיות יותר (כמו "בחורה מושכת") בטענה ש"הן לא מספיקות". נוהג כמנהג ההמון, אבל מסיבות אליטיסטיות. אני מקווה שזה לא גורם לך לחשוב, שמי שאומר "מדאים" לא מרגיש באותו עומק כמוך. ממילא, אתה שואף לרדד את עצמך אליו, ולהישאר רק עם ה"רגשות החשובים". חזרה להתחלה.

1 מעניין - אם הרגש "אהבה" ישרוד את מבחן המילה, למה לדעתך הרגש "שנאה" לא ישרוד אותו?
אה, בגלל עיתון הארץ 122849
הרגשות הלא חשובים הם אלו שקשורים בהתרגזות. אני בעד גישה צינית לחיים - לא צריך להתרגז ולא צריך להתלהב. לא תמיד אני מצליח, כאמור. אני מדבר על שאיפה.

אני לא כופה על עצמי מוגבלות - להפך, אני מרחיב את מעגל המילים הזמינות לי. אני אשתמש ב''בחורה מושכת'' כשזה רלוונטי וב''כוסית'' כשזה רלוונטי.

גם רגש השנאה ישרוד, כמובן. זהו רגש שמעבר לבאנאליזציה, אבל, כמו האהבה, הוא יוגבל לנושאים קצת יותר עקרוניים ועמוקים ממה שמתקיים כיום.
אה, בגלל עיתון הארץ 122756
מה כל כך טוב בהעלאת רף הרגישות?

ואם אפשר לקנח בעקיצה אד הומינום: תומך "שנוי" יודע בכלל מהי רגישות?
אה, בגלל עיתון הארץ 122764
ואחר כך דובי ודומיו מתרגזים כשקוראים להם גזענים.

:-)
אה, בגלל עיתון הארץ 122779
שעלבונות, כמו ''רגשות דתיים'', זה דבר מיותר שהאנושות יכולה להסתדר נפלא בלעדיו.

(אני תוהה איך להגיב לשאלה בסוף כך שיהיה ברור שאפילו אם היית מתכוון לזה זה לא היה מפריע לי...)
אה, בגלל עיתון הארץ 122787
לא הבנתי (ואני מתיחס גם לתשובתך לברקת) מה בין רגישות לבין אוצר מילים, או אפילו לשמוש ב Understaement, ועוד לא הבנתי מה בין יכולתה של האנושות להסתדר בלי "רגשות דתיים" (אם אני חלק מהאנושות, אז כנראה שהיכולת קיימת) לבין העלאת סף הרגישות.

(ואני תוהה מה העלית בתהייתך איך להגיב לשאלה בסוף)
אה, בגלל עיתון הארץ 122850
אני מדבר על רגישות לאוצר מילים. אני לא חושב שמילים צריכות לעורר רגשות, אלא אם השומע מעוניין שתעוררנה רגשות. מי שמתעצבן על מילים, מבזבז את רוגזו לריק. סטיקס אנד סטונז. מי שנאום דמגוגי יכול למלא את עיניו לחלוחית עלול להפגע מכך. לפיכך, יש לצמצם את הרגישות שלנו למילים, והדרך לעשות זאת היא על ידי בנאליזציה שלהן.
יכול להיות שאני סותר את עצמי. התגובה הראשונית שלי הייתה אינטואיטיבית, ומכיוון שטרחתם לאתגר אותי, אני מנסה לבנות אותה כעת למשהו יותר קוהרנטי. יכול להיות שיקח לי זמן להתאפס על משהו ברור. אתם רשאים להפסיק לשאול אותי אם אין לכם כוח לחכות עבור משהו שיכול להתנדף בסוף.

(השאלה עצמה הייתה מה שהעליתי. פתרון נאה, לא?)
אה, בגלל עיתון הארץ 122853
או קיי, אנחנו מתחילים להתכנס.
גם לי אין רגישות לאוצר מילים, אבל יש לי רגישות לרגישותם של אחרים לאוצר מילים.
אה, בגלל עיתון הארץ 122864
לי אין. המאמץ שלי להטיח את המילים ה''מעליבות'' לכל עבר נועד לגרום לאחרים להיות כמוני.
אה, בגלל עיתון הארץ 122876
אי רגישות לרגישותם של אחרים (ולא כל כך חשוב רגישות למה) - לא ממש תכונה להתגאות בה.
אה, בגלל עיתון הארץ 122878
זו הצורה הכי קלה של מרד ששמעתי עליה - לא דורשת הרבה מלבד מתן לגיטימציה לזלזול וחוסר אמפתיה, ועטופה בתיאוריה גבוהה. מין דב"א שכזה, קצת. לא?
אה, בגלל עיתון הארץ 122885
אני באופן כללי בעד הצורה הכי קלה של כל דבר.
אה, בגלל עיתון הארץ 122906
כמה טפשי. באנאליזציה מלאה של השפה אינה אפשרית, משום שכל מלה שתהפוך בנאלית, תגרום להופעת מילים חדשות, לא בנאליות (או להוצאת מילים שכבר נחשבו לבנאליות מהנפטלין). התהליך לא יסתיים לעולם, והשפה לא תעבור בנאליזציה. התוצאה היחידה תהיה וולגריזציה.
אני נגד!!!! 123380
אתה יודע את מי אי אפשר עוד ללכלך?
אדם מטונף.
זה לא אישי, אבל קח את המסר.
אני נגד!!!! 123694
עלודבר.
בעיצבונים? 122731
אני רוצה להחמיא למי שמוחמאת ולהרגיז את מי שמתרגזת. הכיף האישי שלי. למה לקלקל?

את ההערה אמרתי בהומור. אני בטוח שעדי זכאית לעשרות כינויים גסים ובהמיים במציאות.

וחוץ מזה, הוא לא שוביניסט. הוא שי-וויו-ניסט!

(דובי, עדיין נדהם מזה שלוקחים אותו ברצינות)
ידידתי מהרצליה הכניסה לשימוש את 'פותק'. 123723
הגם טוקלינדר במאפייה ההרצליינית? 124503
הדיון הסמנטי הדבילי ביותר באייל, אליבא דהעורך 123756
התנהל בזמנו על אותו הנושא, אם כי מזוית, אהההמ, אקדמאית - החל מתגובה 77485.
הרב בא גד יצא עם תשדיר חדש ואתם אומרים שירה? 122470
המילה "כוסית", וגם "כוסון" באות מהמילה "כוס". כפי שציינתי, בחורות רבות‏1 נגעלות מכך שמכנים אותן בשם של איבר-מין. אם, לדעתך, זה עושה אותן (ואותי) חסרות חוש הומור (מה הקשר בכלל?!), אסיים בביטוי שנפוץ במחוזותינו לאחרונה: יאללה יאללה.

היה נחמד לפטפט אתך, זין.

1 המילה "רבות" לא סותרת את העובדה שאתה מכיר הרבה שישמחו לכינוי הזה.
הרב בא גד יצא עם תשדיר חדש ואתם אומרים שירה? 122471
מה עם "נקבה"?
הרב בא גד יצא עם תשדיר חדש ואתם אומרים שירה? 122475
אם מישהו יקרא לי "נקבה", אני אחשוב שהוא משונה.
השימוש במילה הוא לרוב אינו אישי, ומופיע בדרך כלל בהקשרים של סוציולוגיה וביולוגיה.

לך מישהו קרא "זכר" אי פעם?
לא, אבל קראו לי ''נקבה'' בטירונות 122484
העניין הוא שגם ''כוסית'' וגם ''נקבה'' הם שמות הנגזרים משם איבר המין, ובכל-זאת הראשון נחשב לוולגרי והשני לא בהכרח. לכן הוולגריות של הכינוי לא מגיעה (רק) ממקורו האטימולוגי.
הרב בא גד יצא עם תשדיר חדש ואתם אומרים שירה? 122699
נראה אותך, אחרי 11 שנה עם אותו הבחור, אחרי 6 שנות נישואין, אחרי לידה, כשהוא עדיין קורא לך כוסית ובאמת מתכוון לזה.
בעצם, נראה כל בחורה. אני מכיר אחת.
הרב בא גד יצא עם תשדיר חדש ואתם אומרים שירה? 122703
זה כל מה שהיה לה להגיד, בינתיים:
תגובה 122460
הרב בא גד יצא עם תשדיר חדש ואתם אומרים שירה? 122785
נכון.
הזהרתי את דובי מראש שהוא נכנס לגוב אריות ולביאות.
ולא, דעתי בנושא מעבר לכך, לא רלבנטית.
האם 122946
המחשב שלי מדמיין ‏1 או שבמשך כ100 תגובות ‏2 דיברתם על השימוש הבלשני הנכון שיש לעשות במילת הסלנג שמסמלת את איבר המין של האישה?

1 מה שיהפוך אותו למחשב המתוחכם בעולם
2 מוזמנים לספור
האם 122970
נראה אותך כותב טור פוליטי-תקשורתי יומי, ונראה כמה אתה תחפש דיונים טפשיים וחסרי תוחלת.
תזכיר לנו שוב מי הכריח אותך? 122971
אשמח 122973
אם לא תשתמש בשפה תוקפנית ופוגענית אף אם נקייה.
לא היה בתגובתי ניסיון ללעוג ולפגוע באף אחד ממשתתפי הדיון ואני מתנצל אם אחד מהמשתתפים פירש אותה בצורה כזאת ואני מצטער שצריך לגלוש לפסים אישיים דבר שקורה פעמים רבות מידי ‏1 באתר שמנסה להוות מפלט אינטלקטואלי ‏2 מאתרי בננות למיניהם

1 אני קורא להחזרת אי השדים והקלת "מבחני הקבלה" אליו
2 לפי הבנתי
_________________
זוהי תגובתי האישית הראשונה ואשמח אם תהיה גם האחרונה
122974
לדעתי דובי התכוון רק לצחוק, וכלל לא לפגוע או לתקוף. לא הבנת אותו נכון.
123103
לדעת דובי אתה צודק, ואני שמח לראות שכוונתי הייתה ברורה לפחות לחלק מהקוראים.
אז מה, אתה לא באמת 123109
חושב את כל הדברים האלה שאמרת?
אז מה, אתה לא באמת 123158
כל? לא. רק מה שאמרתי לפוליטיקוס.
אז מה, אתה לא באמת 124505
פוליטיפות
123114
ואח"כ אתה אומר שאין לי חושומור! אני אשמור את התגובה הזאת לשעת הצורך.
היד פתוח והפנקס רושמת 123248
עדיף שתשמור‏1 לשעת הצורך את התגובה הזאת: "כדי להכניס קצת עניין בדיון הזה - מישהו מכיר אוניברסיטאות קנדיות ויכול להמליץ לי?" (תגובה 122738).

מי יודע מתי יבוא הפיצוץ הבא, ויחזרו התלונות על השיחות הבטלות.

1...
היד פתוח והפנקס רושמת 123696
דיון על עתידי האקדמי הוא שיחה בטלה?
לא יודע 123699
בך יש באמת הרבה עניין לציבור‏1.
אני מניח שדיון על עתידי האקדמאי‏2 היה נתפס כשיחה בטלה.

חוץ מזה אני בטוח שהתכוונת שישלחו לך את ההמלצות על האונ' הקנדיות במייל.

1 לא אמרת שאתה מתכוון ללמוד בחיפה? זה כמעט חוץ לארץ.
2 הוא בקאנטים, אגב.
חיפה? חו"ל? 123798
כפי שכבר הוזכר בעבר, רבים מהמגיבים הקבועים באייל שייכים לקליקת לומדי/בוגרי הטכניון, ועל כן חיפאים (או פרברי חיפה) באיזשהו שלב בחייהם. כך שאם ישעמם לדובי יהיו לו שם הרבה ידידים מהאייל.
בנוגע לעתידך האקדמי 123841
דווקא היה דיון באייל שנסב על תנאי קבלה ללימודי תואר ראשון. לצערי אני עייפה כרגע מכדי לחפש את הלינק, אם מישהו מוכן, הוא מוזמן (אם זכרוני אינו מטעני נגה ואני סייענו לסטודנט מתלבט אחד מיני רבים ודווקא לא דובי).
2 123940
לגבי עתיד אקדמאי בקאנטים, מזכיר לי חבר שהיה בסימסטר השמיני (בעצם תשיעי, אבל מי סופר) וקיבל זימון למילואים. בנימוקים לבקשת הדחיה על טופס הולת''מ, הוא כתב כי מצבו האקדמי הוא כזה, שבסימסטר הבא הוא עלול למצוא את עצמו מחוץ לכתלי הטכניון...
והאתיופים? 122427
אולי לא התעמקתי מספיק בתעמולת הבחירות ואם זאת הבעיה עמכם הסליחה, אבל מישהו- דובי- יכול להסביר לי איך בכל התשדירים שראיתי אין תרגום לאמהרית אלא רק לרוסית? האם יכול להיות שבהמשך להתעלמות של החברה הישראלית מבעיות העולים מאתיופיה, עכשיו ממדרים אותם גם ממערכת הבחירות?
והאתיופים? 122430
נראה לי כמו שיקול כלכלי גרידא. מספר האתיופים שאינם דוברי עברית, לדעתי, אינו משמעותי עד כדי מצדיק תרגום.
והאתיופים? 122434
למיטב הבנתי האמהרית אינה שפה כתובה.
והאתיופים? 122438
היא דווקא כתובה, ממקור ראשון (נחיתות-ביניים באדיס אבבה בדרכי לקניה ובחזרה).
והאתיופים? 122444
נכון, בכל אופן שיעור קוראי השפה בקרב העולים הוא נמוך.
והאתיופים? 122446
כלומר, שפה כתובה אבל לא נקראת. מזכיר לי את ה write-only disk שהמצאתי פעם.
והאתיופים? 122448
א. האתיופים הם ציבור יחסית קטן ולא ממש משמעותי מבחינה אלקטורלית.
ב. כפי שכבר צויין - רובם ככולם דוברים עברית ברמה טובה.
ג. מה שצריך להטריד את האתיופים הוא יותר החוסר בנגיצות אתיופית במקומות ריאליים (או בכלל) ברשימות.
ד. איך אפשר להגיד שאין התייחסות לאתיופים אחרי תרגיל הבחירות האחרון של אלי ישי?
והאתיופים? 122452
תזכיר לי בבקשה מה היה תרגיל הבחירות הזה?
כל מה שאני זוכרת בהקשר ש"ס ואתיופים אלה בדיקות משפילות לגילוי גיור לחומרה ואיידס.
והאתיופים? 122453
הוא מעלה את הפלשמורה.

חזרה לעמוד הראשי פרסום תגובה למאמר

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים