דו''ח של האו''ם קורא לדה-קרימינליזיציה של סמים 3348
הוועדה הבינלאומית למדיניות סמים של האו"ם פרסמה בשבוע שעבר דו"ח הקורא "להפסיק את הקרימינליזציה, הדחיקה לשוליים והדבקת אות קלון של משתמשי סמים שאינם עושים נזק לאחרים".

עוד נכתב בדו"ח: "המלחמה הגלובלית בסמים נכשלה וגרמה לתוצאות הרסניות ליחידים וחברות ברחבי העולם ... עצירתם וכליאתם של עשרות מיליוני בני אדם על ייצור והפצה של סמים בעשורים האחרונים מילאה את בתי סוהר והרסה חיים ומשפחות מבלי לצמצם את הזמינות של הסמים או את כוחם של ארגוני הפשיעה ... מדינות שהחלו ליישם דה־קרמינילזיציה או שיטות אחרות לצמצום מעצרים וענישה לא חוו עלייה בשימוש בסמים או תלות בהם." בין חברי הוועדה נמנים קופי אנאן, מזכ"ל האו"ם לשעבר, ג'ורג' שולץ, מזכיר המדינה האמריקאי לשעבר, וכן מספר ראשי מדינות לשעבר.

בתגובה לדו"ח, מסרה הרשות למלחמה בסמים נמסר בישראל כי "עקב מצבנו הגיאופוליטי הלא יציב ובעיות הביטחון השוטף החמורות, אין הסכנות הגלומות בנזקי הסמים למדינת ישראל דומות לאלו שבאירופה ובארה"ב. לכן אין החברה הישראלית יכולה לאפשר ניסיונות שעל דעת מרבית המומחים נכשלו כישלון חרוץ".

במקביל, נשקלת לאחרונה בהולנד תוכנית חדשה, לפיה תיאסר קניית מריחואנה על־ידי תיירים ויוטלו מגבלות על קנייתו בידי אזרחי המדינה.
קישורים
הארץ
ynet
תוכנית חדשה בהולנד - ynet
פרסום תגובה למאמר

פרסומים אחרונים במדור "חדשות"


הצג את כל התגובות | הסתר את כל התגובות

איזה כיף שיש לנו מצב ביטחוני 572938
התרוץ המושלם לכל מדיניות

הצנע,ההגבלות על מטבע זר ועל יבוא,חלוקת קרקעות מדינה ל"התיישבות העובדת",עיירות פיתוח

כל כך הרבה שטויות כלכליות חברתיות הוצדקו ע"י "המצב הביטחוני"

יש פרשנות שאומרת ש"היובש" בארצות הברית נגמר בגלל השפל הגדול בשנות ה30'-

לציבור האמריקאי לא היה יותר כסף להמשיך ולסבסד את האיוולת

אני מקווה שהמשבר הנוכחי יעשה דברים דומים ל"מלחמה בסמים"

מצד שני אצלנו עדיין אין משבר כלכלי אז כנראה נשאר תקועים עם זה עוד הרבה שנים
סמנטיקה 572947
יש הבדל עקרוני בין דה-קרימינליזציה ללגליזציה או שזה רק הבדל סמנטי‏1?

1 למה אנחנו כל כך מזלזלים בהבדלים סמנטיים? בשפות תכנות ההבדלים הסינטקטיים הם הפחות חשובים, ואילו הסמנטיקה היא היא העיקר ...
סמנטיקה 572948
כמה אנשים אתה מכיר שליספ היא שפת אימם?

באופן מאד מפתיע השאלה אם זה אותו דבר או היינו הך תלוייה בדובר

מבחינת אלה שרואים הבדל בין המושגים

דה קרימינליזציה פרושה שהסמים יקבלו אותו מעמד חוקי כמו אקמול או טלוויזיות HD - כל אחד יכול לקנות ולמכור בתוך מגבלות החוק על קנייה ומכירה של דברים באופן כללי

לגליזציה לעומת זאת תיתן לסמים מעמד דומה לאלכוהול או תרופות במרשם - קנייה ומכירה יהיו חוקיים אבל יהיו מגבלות ופיקוח מיוחדים

וכמובן שיש אנשים שמשתמשים במונחים האלו בדיוק במשמעות ההפוכה
סמנטיקה 572949
לגליזציה=היתר.
דה-קרימינליזציה=אי הפללה. זוהי עבירה אבל לא פלילית.
סמנטיקה 572973
אכן.

עבירה מנהלתית עשויה לגרור קנסות. פחות או יותר סטטוס של מעלים מס. אינני יודע עד כמה הסטלן המצוי יאהב זאת.

לעומת זאת, הרשות למלחמה בסמים אמורה לצדד במהלך שכזה, שכן נכון להיום האכיפה ממילא דלה ביותר. לאחר השינוי חלק מסכומי הקנסות יועברו ( לפחות בעקיפין ) למשרד לבטחון פנים ובא לציון גואל.
סמנטיקה 572982
לא ברור לי מה אתה חושב שקנסות לסטלנים יעשו?

יותר אכיפה? פחות אכיפה? יותר סמים? פחות סמים? הגדלה של הכנסות המדינה?
כבר לא סמנטיקה 572993
א. מה יקרה בפועל? לא יודע. כמובן שאני יוצא מנקודת הנחה שתהיה אכיפה מסוימת. בכל אופן, קשה לדמיין אכיפה רופסת יותר מן הנוכחית ( זה כבר יגבול בעידוד...).

ב. לא יודע. אם נאמץ את הנחת היסוד שלי:

אופציה א': יותר. לא נשמע כ"כ הגיוני.
אופציה ב': סיים סיים. באט דיפרנט: יותר כסף למדינה.
אופציה ג': פחות. רווח למדינה, רווחה מצד הרשות למלחמה בסמים.

ג. ראה א'‏1.

1 אתה בלופ. לעולם לא תקרא זאת.
סמנטיקה 573021
דומני, אגב, שגם בהולנד יש איסור פורמלי על הסמים הקלים כיוון שהולנד חתומה על אמנות בינ''ל שמחייבות את כל המדינות החותמות לאסור אותן. אני משער שהקופי-שופס מוחרגות מהאיסור הזה (כפי שבמדינות רבות מוחרגת המריחואנה הרפואית).
סמנטיקה 573069
להערת שוליים 1 - תשובה אפשרית היא מהצד השני של מדרג רמות השפה: מעל הסינטקס יש סמנטיקה, ומעליה פרגמטיקה (לעיון נוסף: דיון 2477). אם אומרים שההבדל הוא סמנטי בלבד, אולי מתכוונים שבפרשנות דקדקנית-מילולית יש הבדל, אבל מבחינת הכוונה, או מבחינת השלכות מעשיות, אין.
סמנטיקה 573093
בדרך כלל כשאומרים שההבדל הוא סמנטי, הכוונה היא שמשתמשים באותה מילה במשמעויות שונות, ואם היינו ערים לכך הויכוח היה מסתיים (שכן היינו מסכימים שהשימוש באותה מילה - כשהמשמעות שלה מוסכמת על הצדדים - הוא נכון/לא נכון).
סמנטיקה 576005
It's not just a semantic difference. Usually, decriminalization means that the behavior remains an offense, but law enforcement agencies are required to refrain from enforcing it. Legalization means that it ceases being an offense.

For example, in CA, marijuana possession of less than 1 ounce has been decriminalized. It is still an offense, but the police won't stop you. Possessions of small amounts have been defined as infractions, so you might get something akin to a traffic ticket. A recent proposition to legalize pot completely within the state failed at the polls, mainly because it was badly structured and because there was lack of clarity about the Federal response (not because of lack of support for legalization itself).
לטובת הפטפטנים 573010
כמו 99.999% מהמגיבים בטוקבקים השונים, גם אני ראיתי רק את הידיעות בעיתון ולא את דו"ח הועדה עצמו. מאחר ואנו יודעים עד כמה "אמינות" כתבות עיתונאיות, אולי כדאי להתחיל מקריאת דו"ח הוועדה עצמו? למשל כאן:

גלוי נאות: אין לי הבנה לא בסמים ולא במדיניות ציבורית כך שאין לי דעה בנושא. אבל מי שרוצה להביע דעה, שיטרח לדעת את העובדות...
לטובת הפטפטנים 573019
לא מערבבים עובדות וסמים
לטובת הפטפטנים 573027
אני שמח שקראת בעיון והסכמת לדו"ח.
לדוגמא מסקנה 2:
Replace the criminalization and punishment of people who use drugs with the offer of health and treatment services to those who need them.

אני בטוח שעכשיו תתמוך במדיניות ממשלתית שתגדיל את התמיכה במרכזי גמילה.
לטובת הפטפטנים 573047
גמילה פותרת את הבעיה למיעוט המשתמשים. (אם כי זה נתון שלא ראיתי בדו''ח הזה).
לכן תמצא בדו''ח את ההמלצה לאפשר אספקת סמים לנרקומנים.
לטובת הפטפטנים 573071
אם הכוונה לסמים קשים זהו דוח מתקדם ביותר, כי אכן רק מיעוט קטן נגמל באמת והדרך הטובה לעזור לאחרים היא לספק להם את הסם ולאפשר להם לקיים אורח חיים נורמלי, לעבוד ולגדל משפחה.
לטובת הפטפטנים 573109
1) הם אכן מדברים על הירואין.
2) מתקדם אבל מאוד לא תשחיסטי. (אם לא הבנת אני מסכים איתך שהדו"ח מתקדם).
3) לגבי מריחואנה הם מציעים להפוך אותה ליותר חוקית.
לטובת הפטפטנים 573110
תשחיסטי?
לטובת הפטפטנים 573112
המדינה מספקת (וכמובן מממנת) לאנשים סמים איכותיים.

לא נשמע כמו משהו שתומכי השוק החופשי יתלהבו ממנו.
ביטחון נרקוטי 573782
כרגע האפשרות שהמדינה תספק סמים לנרקומנים נראית קצת פחות תלושה שכן עברה הצעת חוק להקמת מועצה ארצית לביטחון תזונתי שאחראית בין השאר לכך שתהיה אספקה של מזון בריא לאוכלוסיה.
נוטה להסכים למסקנות הדוח 573070
מזה זמן רב‏1 אני נוטה לחשוב שהשקאת המשאבים האדירים בספקי הסמים לא פותרת שום בעייה ומביאה לבעיות אחרות לא פחות קשות, והצורך בהתבוננות במציאות ובהסקת מסקנות ממש קופץ לעין. אולי יש במסקנות הדוח הזה, התחלה של משהו שיביא תועלת.

1 למשל, בסוף תגובה 555619
נוטה להסכים למסקנות הדוח 573075
השקאת משאבים זה לא בתקופת היובש ?
נוטה להסכים למסקנות הדוח 573079
השקעת
נטיות זה דבר נחמד 573116
יש את הבדיחה הישנה על המרצה למדע המדינה שנכנס לכיתה בשיעור הראשון, כותב על הלוח משפט כגון "הפלוטוקרטיה מנוגדת לעקרונות הרפובליקה" ואז שואל את התלמידים מי מסכים ומי מתנגד (בהצבעה).

אחרי ספירת הקולות, הוא אומר "אתם רואים? זו הבעיה של דמוקרטיה. נותנים לאנשים להחליט על דברים שאין להם בהם שמץ של מושג".

ועכשיו- לפני שתהיה לי נטיה/ העדפה/ דעה. היכן ניתן למצוא מה חושבים על דו"ח זה מומחים? פרופסורים המתמחים במדיניות לאומית? רופאים העוסקים בבריאות הציבור? היסטוריונים שישוו את התוצאות עם מלחמת האופיום?

דעה זה דבר נחמד, כשהוא נשען על נתונים
ואגב 573117
מישהו יכול להפנות למקום בו פורסם מדוע ממשלת הולנד מגבילה את מכירת הסמים לתיירים? מה הסיבות לשינוי המדיניות הזו שלה?
ואגב 573163
אני מניח שהבעיה היא תיירות הסמים, שמביאה תיירים בעלי נטיות אלימות וונדליסטיות יותר. בויכוחי הלגליזציה בד''כ לא לוקחים בחשבון את האפשרות שהמדינה שלך תהיה המדינה היחידה בעולם שאכן נוקטת במדיניות זו.
נטיות זה דבר נחמד 573118
ודעתך, שדעה צריכה להישען על נתונים, נשענת על נתונים ?
רגע של קטנוניות 573127
ודעתך, שדיעות אמורות להיות מגובות בנתונים, מגובה בנתונים?
רגע של קטנוניות 573152
מה זה הקשקוש הזה על נתונים ?
כל אחד שמביע כאן דעה, זה ברור שהוא מביע אותה על סמך נתונים.
לא מזמן ספרתי על כך שדן חלוץ אמר בתכנית טלויזיה שהיום מיקום הגבול לא משנה להגנת המדינה כי "המלחמה היא באוויר", ובאותה תכנית אמר האלוף עוזי דיין שגבולות שאינם כוללים את הבקעה אינם היום ברי הגנה. אסור שגם לי תהיה דיעה בעניין הזה ? וברור שדעתי מבוססת על נתונים ולא הבעתי אותה לאחר התעוררות משינה בת כמה עשרות שנים.
ובעניין הסמים הרי הסברתי קודם על אילו נתונים מבוססת דעתי. אותה גזירת יובש בארצות הברית שלא הועילה במאומה לעניין עצמו ומאד הזיקה להרבה עניינים אחרים גם אם בודאי הוסיפה הרבה תקנים למשטרה, היא דוגמה ממש מקבילה. מה ההבדל העקרוני בין אלכוהול וסמים ?
רגע של קטנוניות 573238
אתה מאכזב אותי. דווקא אתה לא מזהה ציניות משולחת רסן?

לעניין, דרך אגב, יש נתונים לפיהם ההרגל לשטוח נתונים לפני טיעונים הוא הרגל בריא (לא מוריד את רמת הכולסטרול, אבל מעלה פחות את לחץ הדם).
רגע של קטנוניות 573303
מכיוון שהזכרת את תקופת היובש בארה"ב, אני אוסיף כמה מלים בנושא. המאבק נגד אלכוהול התחיל הרבה לפני התיקון לחוקה הפדרלית. החוק הראשון האוסר על מכירת אלכוהול עבר במדינת מיין עוד לפני מלחמת האזרחים, ולמרות שהחוק הזה בוטל, לפני השינוי החוקתי ב-‏1919 בערך בחצי ממדינות הברית היו חוקי יובש. אבל, בנוסף למאבק באלכוהול עצמו, לחוק היובש היו גם מניעים פוליטיים-אידאולוגיים וחברתיים, שהיתה להם תהודה בעיקר במדינות המערב ובאזורים כפריים. חוקי היובש נתפסו כמכשיר לקידום זכויות ההצבעה לנשים, משום שהן, וילדים, היו הסובלים העיקריים מהתעללויות ואלימות של גברים שיכורים. השאיפה היתה לנקות את תהליך הבחירות מההשפעה המושחתת של עסקים ועושי דברם בסנאט, ולנקות את הכלכלה באמצעות הקטנת כוחם של תאגידים ובעלי אינטרסים והגדלת אמון הציבור בכלכלה, וכך גם לטהר את הפוליטיקה ע"י הענקת זכות בחירה לנשים. ז"א, המטרה היתה רחבה יותר מייבוש בתי המרזח, המטרה הגדולה היתה טיהור של החברה האמריקאית ע"י מלחמה במכונה הפוליטית "הרטובה" של הערים הגדולות שפעלה יחד ודרך תעשיית האלכוהול. גם היום ישנם חוקי יובש בלמעלה מ-‏500 מחוזות וערים במדינות שונות של ארה"ב, עפ"י Dry_county [Wikipedia].
קרטלי הסמים במקסיקו - כוח צבאי עולה 573129
במקסיקו, על מנת להתמודד עם המלחמות הפנימיות ומלחמתם בצבא, קרטלי הסמים התחילו לבנות דברים כאלה:
קרטלי הסמים במקסיקו - כוח צבאי עולה 573134
מבהיל, יותר מ 35000 מקסיקנים נהרגו במלחמות סמים בארבע השנים האחרונות. האם אני טועה או שהם מחזיקים ברובה גליל?
קרטלי הסמים במקסיקו - כוח צבאי עולה 573135
זאת השאלה, מה יעשו ארגוני הפשע אם הסמים יהיו לפתע חוקיים?
אולי הם ישתלטו על ענף המחזור כמו אצלנו בארץ, שזה לא רעיון כל כך רע, אם הם חייבים להשתלט על איזה ענף לפחות שזה יהיה ענף שמביא תועלת.
קרטלי הסמים במקסיקו - כוח צבאי עולה 573139
למה? זה שענף המיחזור הוא חוקי, זאת סיבה לארגוני הפשע לא לשלוט בו?
קרטלי הסמים במקסיקו - כוח צבאי עולה 573142
אמרתי שהם כן שולטים בו, בארץ למשל הם שולטים בו.
קרטלי הסמים במקסיקו - כוח צבאי עולה 573143
נו, אז אם חוקיות של שוק מסויים לא מונעת מארגוני הפשע לשלוט בו, למה שהם יוותרו על שליטתם המסורתית בשוק הסמים? רק כי הוא נעשה פתאום חוקי?
קרטלי הסמים במקסיקו - כוח צבאי עולה 573144
:-) נכון, הכנסת אותי למלכוד.
קרטלי הסמים במקסיקו - כוח צבאי עולה 573148
בניגוד לשוק המחזור, שוק הסמים אינו נזקק למכונות גדולות ואמצעי שינוע מרובי נפח, כך שמהר מאד יצוצו מאות יצרנים קטנים (שהצטיידו מבעוד מועד בעציץ ומים), והעולם התחתון לא יוכל להנות מהמונופול שיש לו עכשיו.
קרטלי הסמים במקסיקו - כוח צבאי עולה 573170
דרכם של ארגוני פשע היא שהם לא מסמפטים יצרנים קטנים שמתחרים בהם, ויש להם שיטות די משכנעות לחסום תחרות. חוץ מזה, למיטב הכרתי הכסף הגדול נמצא בסמים הקשים ואותם לא מתכוונים ממילא להתיר.
קרטלי הסמים במקסיקו - כוח צבאי עולה 573153
שוק הסמים הוא כדאי בגלל מתח הרווחים הגבוה שבו (בגלל אי החוקיות)
שוק המחזור כדאי כי הוא משמש מכבסת כספים נוחה, השני משלים את הראשון אבל לא יכול לשמש לו תחליף.
קרטלי הסמים במקסיקו - כוח צבאי עולה 573165
מה שהועדה מציעה (בקשר למריחואנה) זה לא לגליזציה מוחלטת אלא רגולציה. אני מניח שהמודל שלהם הוא הולנד.
ברגע שאתה עושה רגולציה לחומר ממכר אתה מגדיל את השוק שלו ובכך אתה גם מגדיל את השוק האלטרנטיבי שהוא לא חוקי.
השאלה היא: איך בטווח הארוך אתה שומר על השוק האלטרנטיבי קטן?
קרטלי הסמים במקסיקו - כוח צבאי עולה 573166
אם לא יעשו ענין משני עציצים, רב המעשנים יגדלו בבית ולא יהיה שוק של ממש.
קרטלי הסמים במקסיקו - כוח צבאי עולה 573176
כמה עציצים ומאמץ דרוש כדי להכין סיגריית חשיש?
קרטלי הסמים במקסיקו - כוח צבאי עולה 573185
שני עציצים מספקים עישון של מעשן כבד בשנה, הטיפול כמו בכל צמח שמגדלים בבית, המאמץ שואף לאפס והוא יותר בגדר תחביב מאשר ''עבודה'' שנמדדת במאמץ.
קרטלי הסמים במקסיקו - כוח צבאי עולה 573186
וכמה מאמץ דרוש כדי להכין את החשיש עצמו?
קרטלי הסמים במקסיקו - כוח צבאי עולה 573187
אף אחד לא יעשן חשיש זבל מיובא אם אפשר יהיה להשיג מריחואנה ביתית טריה.
קרטלי הסמים במקסיקו - כוח צבאי עולה 573188
בהולנד הרשויות מעלימות עין מעד חמישה עציצים. עדין השוק הפלילי מגלגל 3 מיליארד דולר בשנה מגידול קנאביס.
קרטלי הסמים במקסיקו - כוח צבאי עולה 573193
בסופו של דבר, אם אתה מגדל רק עציץ אחד ורק לשימושך הפרטי אז גם היום אין מצב שהמשטרה תגיע אליך, ובכל זאת רוב המעשנים קונים ולא מגדלים. גם בזיליקום רוב האנשים מעדיפים לקנות מרוסס בסופר ולא לגדל אורגני על אדן החלון. מסקנה - גם אם יותר גידול פרטי לצריכה עצמית, הרוב יעדיפו לקנות ולא לגדל.
קרטלי הסמים במקסיקו - כוח צבאי עולה 573201
ניסית לגדל בזיליקום? העונה שלו די קצרה, הוא עדין, וצריך הרבה בזיליקום בשביל לעשות משהו. אדנית אחת לא תספק לך את הכמות שאתה קונה בשקית בסופר או בשוק. מנגד - בזיליקום קנוי הוא די זול.

אני לא יודעת אם זה המצב בעציצי גראס.
קרטלי הסמים במקסיקו - כוח צבאי עולה 573206
אם היום תגדל עציץ אחד, יש סיכון מסוים שהמשטרה תגיע אליך‏1 (אם העציץ פונה כלפי חוץ בוודאי, ואם הוא בתוך הבית, יכול להיות שלא כל האורחים שלך מחזיקים בדעותייך הליברליות), במיוחד אם תתחיל לספק (בחינם או בתשלום) גראס לחבריך הסטלנים, ואז המשטרה תשקול את העציץ ייצא לה כמה קילוגרמים ותואשם בסחר, הסיכון גדול לעומת הסיכון שבקנייה לשימוש עצמי, וגם להשיג עציץ מריחואנה זה לא בדיוק דבר פשוט.

קרטלי הסמים במקסיקו - כוח צבאי עולה 573242
אנשים שמגדלים בתוך הבית צריכים לא רק להסתיר מהאורחים, אלא גם לספק לצמח הרבה אור שמש, ולכן הם בד"כ מגדלים בתוך מקום סגור - ארון למשל. מתקינים מנורות חזקות בפנים (עם טיימר), מצפים את הדפנות בנייר כסף שיחזיר ויגביר את האור, וסוגרים את הדלת. מי שהיכרתי וגידלו כך, כיוונו בטיימר די הרבה שעות אור ביממה, כדי לזרז ולהגביר את גדילת הצמח.

___________________
ברקת, לא סובלת מריחואנה בשום מצב צבירה, ובכל זאת נאלצת לדעת דברים שכאלה על ידידיה הליברלים.
קרטלי הסמים במקסיקו - כוח צבאי עולה 573248
אם אתה מגדל כדי לספק לחבריך זה כבר לא עונה להגדרה שלי - עציץ אחד לשימוש אישי. גם אם לא כל האורחים שלך יחזיקו באותן דעות, הרי אתה לא תשים את העציץ בסלון מול דלת הכניסה אלא במקום שלא כל אחד רואה אותו - והאורחים המובחרים שתכניס לשם צריכים גם לא לחלוק את דעותיך, גם לזהות את הצמח בוודאות (אני למשל לא הייתי מזהה ברמת ודאות שתגרום לי להאשים מישהו) וגם להיות מוכנים ללכת למשטרה ולהלשין עליך. זה יתכן אבל לא מאד סביר. סביר יותר שמי שהמשטרה מגיעה אליו בעקבות גידול ביתי הוא מי שמגדל גם בשביל חברים ובכך גורם לשמועות להתפשט.
קרטלי הסמים במקסיקו - כוח צבאי עולה 573207
באבואה המשטרה מגיעה אליך.
אפילו בהיותך איש מכובד עם שטח מסביב לבית בישוב קטן, כפי שנדמה לי שהינך, עשה ניסוי-
גדל צמח חוץ אחד, לגודל נאה, בפינה פרטית בחצר, למשך של יותר משנתיים ונראה אם המשטרה הגיעה או לא.
במקרה של איש ממש מכובד - אולי יועבר קודם מסר דרך הרב''ש או משהו.
גידול הוא אחד הנושאים הנאכפים ביותר בארץ גם בקנה מידה הפרטי ביותר.
קרטלי הסמים במקסיקו - כוח צבאי עולה 573245
אני איש (מכובד או לא - זה כבר ענין לויכוח, לדעתי למשל לא) עם דירה בבית דירות בירושלים. אילו הייתי מגדל צמח כזה, מן הסתם הייתי מגדל אותו בפינה שעין זרה לא שוזפת אותה - וקשה לי לראות איך המשטרה היתה מגיעה אלי.
קרטלי הסמים במקסיקו - כוח צבאי עולה 573285
חוץ מלגדל סביר להניח שהיית מעשן לפעמים. לקנאביס יש ריח מובחן ובבתי דירות תמיד יש איזה שכן טוב לב שאכפת לו.
קרטלי הסמים במקסיקו - כוח צבאי עולה 574442
צריך לבדוק אם המשטרה עולה על המגדלים באמצעות רשת החשמל בגלל שהמנורות האלו אוכלות הרבה חשמל...
אני יודע בניו יורק זה ככה אם אתה צורך הרבה חשמל אז אתה נחשב ''תעשייתי'' וזה מדליק אצלהם
נורה אדומה..
קרטלי הסמים במקסיקו - כוח צבאי עולה 573208
אני מגדל די הרבה תבלינים במרפסת.

ברוזמרין, מרוה, טימין, אורגנו, נענע ולימונית אני משתמש רק מגידול עצמי.
פטרוזיליה, כוסברה ובזילקום אני קונה.
יש לי שני שתילי בזילקום (ירוק וסגול) ואני לוקח מהם מידי פעם כמה עלים, אבל אם אני אנסה להשתמש בהם כדי להכין פסטו לא ישאר מהם כלום.
פטרוזיליה וכוסברה אני צרוך בכמויות שגידול עצמי לא יוכל לתת להן מענה, בטח לא במרפסת המסכנה שלי.
קרטלי הסמים במקסיקו - כוח צבאי עולה 573243
מעבר להרפתקת הגידול - קוטפים את הפרחים, מייבשים, וזהו בערך. התוצאה אגב אינה חשיש אלא גראס (=הפרחים במצב מיובש וקצוץ). כדי להכין חשיש צריך, לדעתי, לייבש עוד ולטחון לאבקה דקה.
קרטלי הסמים במקסיקו - כוח צבאי עולה 573277
כדי להכין חשיש צריך למצות את שומן הקנאביס מהצמח, עבור יצור טולה אחת (11 גרם בערך) נדרש מילול של כ 250 גרם צמח נקבי באיכות טובה.
קרטלי הסמים במקסיקו - כוח צבאי עולה 573293
תודה. זה באמת הרבה יותר מרוכז, ומן הסתם גם איכות ה''טריפ'' שונה ואינטנסיבית יותר מאשר בגראס.
קרטלי הסמים במקסיקו - כוח צבאי עולה 573330
זה כמובן מאוד תלוי באיכות החומר
החשיש בארץ, כמו בת דודתו הצולעת, הגראס, באיכות ירודה ביותר בשנים האחרונות (להערכתי 6-8 שנים)
פרח קטן של הידרו שגידל חבר בעל תושיה שווה יותר מכל טולות החשיש הזפתיות.
אני מכיר לא מעט אנשים שפשוט הפסיקו לעשן עקב איכות החומר הירודה ומחכים לחופשתם הדו שנתית באמסטרדם על מנת להפיח רוח במפרשיהם הדוויים.
קרטלי הסמים במקסיקו - כוח צבאי עולה 573341
אני לא מבין גדול בנושא העיבוד אבל המספרים הנקובים לעיל נראים לי מופרכים.
אז זהו שאין הפרשי איכות כאלה בין גראס לחשיש, צריך לקחת בחשבון גם שמדובר בזנים שונים לתעשיה או לעישון הצמח לא מעובד, ויש הבדל מהותי בין חשיש בוטיק ''אורגני'' שמיוצר במזרח תוך איסוף גבישי השרף והאבקנים בכפות ידי ילדים בשדה, לבין התעשיה הלבנונית בה טוחנים את הצמחים על גבעוליהם, עליהם, שורשיהם וקצת עפר ודוחסים את הכל לשטנץ.
קרטלי הסמים במקסיקו - כוח צבאי עולה 573205
אם העולם היה מקום טוב יותר-
שתי נאגלות גידול בשולחן גידול של מטר וחצי על מטר וחצי, עשויות לספק בקלות את צרכי העישון\צריכה-אחרת שלי ושל מספר חברים במשך שנה. בגידול אינטנסיבי של צמח מהיר ניתן לעשות 4 נאגלות מקס בשנה .
(במערכת הממחזרת את מי הגידול באופן מלא אגב, כמה עשרות ליטרים לנאגלה)
קרטלי הסמים במקסיקו - כוח צבאי עולה 573194
מזל שמגדלי הנענע לא שמעו על המודל העסקי הזה.
קרטלי הסמים במקסיקו - כוח צבאי עולה 573210
נסיון במספר מדינות הראה שלטווח הארוך רגולציה לא מגדילה את השוק (לפחות לא בכמות המשתמשים).
קרטלי הסמים במקסיקו - כוח צבאי עולה 573212
אפשר פירוט? על שני החלקים.
קרטלי הסמים במקסיקו - כוח צבאי עולה 573227
מהידיעה עצמה : "מדינות שהחלו ליישם דה־קרמינילזיציה או שיטות אחרות לצמצום מעצרים וענישה לא חוו עלייה בשימוש בסמים או תלות בהם."

פיקוח בין היתר גורם לעליית מחירים (בגלל מיסוי), מה שבין שמוריד את השימוש. כמו כן גם נעלם המניע של "מים גנובים ימתקו". חוץ מזה, ישנו הנימוק שמריחואנה מחליפה במידה מסויימת את האלכוהול כסם בילוי, מהלך שיש לו יתרונות רבים (פחות אלימות ותאונות דרכים, פחות נזקים בריאותיים).

אני יכול להמשיך לשער, אבל עובדתית מה שקורה זה שאין עליה משמעותית בטווח הארוך מרגולציה/ליגליזציה. אולי יש עליה בערך הכספי של הסמים, אין לי נתונים על זה.
קרטלי הסמים במקסיקו - כוח צבאי עולה 573244
אני לא יודע על אילו מדינות אתה מדבר, אבל בהולנד יש ויש עליה ארוכת טווח. תגובה 553430
קרטלי הסמים במקסיקו - כוח צבאי עולה 573255
השוואה נכונה יותר תהיה מול מדינות שלא שינו את מדיניות הסמים, ולא באופן מוחלט.
קרטלי הסמים במקסיקו - כוח צבאי עולה 573257
הטענה שאותה ציטטת היתה "מדינות שהחלו ליישם דה־קרמינילזיציה או שיטות אחרות לצמצום מעצרים וענישה לא חוו עלייה בשימוש בסמים או תלות בהם." לפיכך צריך היה לצפות שבהולנד השימוש ישאר יציב. הנתונים במחקר שהבאתי מראים עליה לאורך שנים בשימוש. אתה יכול לטעון שגם במדינות אחרות יש עליה, או שיש לעליה הזו גורמים שאינם תלויים באפשרות החוקית לצרוך סם - אבל לפחות את הטענה שאין עליה לאחר דה-קרימינליזציה המחקר הזה מפריך.
הפעם זה לא היה קל 573305
אבל אחרי עשר דקות של בירור הגעתי לפסקה הבאה במאמר, שמסבירה מדוע הנתון שמורה על עלייה מתמשכת בשימוש הוא בעייתי:

It is not surprising that the lifetime prevalence of cannabis is increasing, as the generation effect (people above a certain age are highly unlikely to have used cannabis, so as time progreses there are more and more people who have grown up in the cannabis era) will automatically cause this figure to go up. In order to judge what is really happening with the popularity of cannabis in Amsterdam, the figures on recent use and the use per age group are much more revealing. Looking at recent use, it can be seen that cannabis use has increased until 1997, and has stabilized ever since. At the same time continuation rates for cannabis have decreased, suggesting that although more people have experience with cannabis, relatively more of those quit using.

במלים אחרות: הלגליזציה מובילה לעלייה בהתנסות (חד-פעמית או קצרת-טווח) בסם, אך לאו דווקא לעלייה מתמשכת בשיעור המשתמשים הקבועים.
הפעם זה לא היה קל 573343
מעניין.
האם מופיעה השוואה בין אחוז המשתמשים במדינות המקלות לבין המקשות?
ניחוש שלי, מספר המשתמשים יהיה כמעט זהה.
הפעם זה לא היה קל 573380
אני לא משוכנע שהנימוק של פער הדורות הוא משמעותי. התבונן בטבלאות בעמ' 66 שמתארות את החשיפה על פי קבוצות גיל. אתה יכול לראות שבקבוצות גיל צעירות כמו 12-15 ו-‏20-24 יש עליה מתמשכת הן בשיעור השימוש הכולל והן בשימוש בחודש האחרון (בגילאי 16-19 היתה עליה בשנים הראשונות ואח"כ התיצבות בשימוש חודש אחרון והמשך עליה בשימוש כולל). הקבוצות האלה לא תלויות בפער דורות.
הבעייה הגוברת של התמכרות לתרופות 573439
לפי המאמר הזה מהני"ט, העליה התלולה בשימוש לרעה בתרופות, כולל תרופות פסיכוטיות ומשככי כאבים, יוצרת בעית התמכרות חמורה שמתחילה לגמד את בעיית ההתמכרות לסמים הלא חוקיים המוכרים, לפחות בארה"ב. בעשור האחרון כמות האישפוזים הקשורים לצריכת תרופות עלו פי חמש, מקרי מוות כתוצאה ממינון יתר עלו פי ארבע, ויותר י"ב-ניתקים מדווחים על שימוש לצרכי הנאה במשככי כאבים או סמים במרשם מאשר הרואין וקוקאין יחדיו. התופעה מציבה בעיה מורכבת בגלל שלתרופות הללו ישנם חיים כפולים, הן מצילות חיים וגם חומרים מסוכנים. תרופות כאלו צריכות להיות בעת ובעונה אחת חוקיות ולא-חוקיות, לעודד שימוש ולמנוע שימוש, לפקח עליהם בקפדנות אך לדאוג לנגישות.
הבעייה הגוברת של התמכרות לתרופות 573449
הנסיון לפקח על התרופות הללו נכשל מזה שנים רבות. מהמעט שראיתי (לא מנתונים, סתם מלטייל), במדינות בהן אין פיקוח על תרופות הבעיה לא חמורה יותר.

מה שצריך זה לחנך לאחריות אישית, ולהטיל עונשים כואבים על מי שפוגע בחברה כתוצאה מהשימוש שלו בתרופות, למשל לשלול את הרשיון ולהחרים את האוטו ממי שנוהג אחרי שנטל כמויות גדולות של משככי כאבים.
מוזיקה דרמטית למשפט טריוויאלי 573660
על פי dopamine [Wikipedia]

"Dopamine is released... by rewarding experiences such as food, sex, drugs, and neutral stimuli that become associated with them"

במילים אחרות כל פעם שאנחנו נהנים משוחרר דופמין. בכל פעם שאנחנו מזיקים לעצמנו ניתן לקרוא לזה "שימוש לרעה".

אני חושב שהבלבול העיקרי נובע מחוסר הבהירות של המושגים התמכרות ותלות. תלות הוא מושג פסיכולוגי כמתואר בPsychological dependence [Wikipedia] "התמכרות" היתה פעם מילה נרדפת לתלות (ונראה לי שהרבה עדיין מפרשים זאת כך) אבל שינו את המובן שלה והיום היא מתארת תופעה התנהגותית: התנהות מזיקה ורפטטיבית.
זה שבן אדם מכור לא אומר שהוא תלוי אבל הרבה מבינים את זה בצורה הזאת.

אם היא היתה אומרת שכמות האנשים שלוקחים כדורים מדי פעם גדול ממספר האנשים שלוקחים מדי פעם קוקאין והירואין בהחלט יתכן שאנשים לא היו מאוד מתרגשים. אבל אותו משפט כשהוא מנוסח עם המילה "התמכרות" נשמע פתאום דרמטי ומפחיד.
השלב הבא 573457
דה קרימינלזציה של הקוטג׳.
השלב הבא 573867
מסכים.
יש לשלול לא רק את הקוטג' אלא את כל הגבינות המיוצרות בארץ.
לאחר שנים שתנובה דיללה את החך הישראלי, הצטרפו אליה לאחרונה יתר החברות.
צרכן שיכול להבדיל בין 'עמק', 'גלבוע', 'גוש חלב' ו 'אדם' - שיקום.
ויתר הגבינות באופן זהה - אין הבדל.
אני מציע לכם לעשות ניסוי:
לטעום "פטה כבשים 20% שומן" ו "בולגרית 16% שומן" מסדרת פיראוס של תנובה - אף על פי שחלב המקור שונה ואלו שני מוצרים שונים לחלוטין - לא ניתן להבחין בהבדל.
תקופת צינון של שנה-שנתיים, הכנסה של גבינות אמיתיות מחו"ל וכולם יתיישרו.
השלב הבא 573918
אין ספק שתקופת צינון של שנתיים-שלוש תשנה לגמרי את פני הגבינות הישראליות ותעניק להן טעם ואף ארומה יוצאי דופן.
השלב הבא 573919
חבר שלי אומר: "מוצרי חלב לא מתקלקלים, הם רק משנים שם".
השלב הבא 574062
כדי לקבל מוצר חלב סביר מיצרן מקומי יש לעקוב אחרי השלבים הבאים:
1. רכוש את מוצר החלב.
2. הנח במקרר, במקום נידח לחודש לפחות, עדיף חודשיים.
3. בחן, האם התפתחו הטעמים?
4. אם כן, זכית.
5. אם לא, עוד חודש לפחות, צריך הרבה זמן להתגבר על הכימיקלים במוצר, לא נורא, יש זמן.

באופן אישי אני פועל כך עם יוגורט תנובה (זה עם הפרחים), גבינות בולגריות, רוקפור למיניו, וכמובן קממבר.

תהנו.
השלב הבא 574154
תעברו לגליל.
עבודה אין כאן, אבל מבחר של גבינות משובחות מרפתות מקומיות - זה יש.
השלב הבא 573910
ועכשיו הוגש בג"ץ בענין.

בעל רפת רוצה שיאשרו לו לייצר חלב.
כן לחופש הפרט, כן להתרת השימוש בסמים 573460
גם מריו ורגס יוסה בעד לגליזציה: http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1231318.html
הולנד פועלת לשינוי ההתייחסות החוקית למריחואנה. 583978
הקבינט ההולנדי דן בפעולות שידרגו מריחואנה חזקה (מעל 15% thc) כסם מדרגה A, אותה דרגה של קוקאין ואקסטזי. הדיון נובע מהחלטת ממשלה בנידון.

חזרה לעמוד הראשי פרסום תגובה למאמר

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים