אז מה אתה עושה רוב היום? 3997
עובד כרגיל מחוץ לבית, אני נחשב חיוני 11 11%
עובד מהבית 46 46%
מתבטל בבית 21 21%
תקוע עם הילדים, ומתחרפן 3 3%
מבלה עם הילדים, ונהנה מזה 4 4%
בבידוד (בבית) 2 2%
מאושפז 0
אחר (פרט!) 6 6%
תקוע עם ההורים, ומחרפן אותם 7 7%

100 הצבעות עד כה
פרסום תגובה לסקר

הצג את כל התגובות | הסתר את כל התגובות

714616
אצלי זה שילוב של עובד מהבית, תקוע עם הילדים (והאישה) ומתחרפן.
714645
אצלי שילוב של עובד מהבית, בבידוד בבית (וולונטרי מהמשפחה, לאור שיעולים),מתבטל בבית ומתחרפן מהחדשות.
714647
אצלי זה שילוב של עובד מהבית, מתבטל בבית, תקוע עם הילדים ומתחרפן ומבלה עם הילדים ונהנה.
715603
1+
פה שניים עובדים מהבית ושניים ילדים מחרפנים (מתוכם אחד נער שלפחות עוזר בעבודות הבית).

ממליצה על שנ"צ. פחמימות. פעילות גופנית תוך-ביתית. ואם כל אלה לא עזרו, גם חור בראש זה לא רע בימים אלה.
715605
אני מנצל את הסביבה הכפרית דלילת האוכלוסין והמשטרה שבה אני גר כדי לחרוג מהרדיוס של 100 מטרים מהבית לריצות (10 ק"מ) או לסיבוב הליכה בשדות. שנ"ץ זאת לא אופציה, אני עובד בשעות האלה.
פחמימות? אני כבר חודש וחצי עם בעיה משונה של חוסר תיאבון וירידה הדרגתית במשקל. אני חושב שהעולם מנסה להגיד לי משהו, אבל אני לא מבין מה.
715614
מעניין, גם אני חווה ירידה במשקל מאז שאנחנו בהסגר בבית (ואני בבידוד וולונטרי).
715621
דווקא מאז הסגר, מאז שאני בבית כל היום, קצב הירידה במשקל האט, מן הסתם כי אני מנשנש יותר.
716367
העדר תיאבון סימן לדיכאון. חוץ מזה שהאוכל לא משהו במגבלות הסגרים, אבל בעיקר זה דכאון. כן, הסדר של העולם שהורגלת לו התמוטט לפתע וזה לא קל. פתאום שום התוכניות שלו
716386
כאמור, אובדן התאבון הוא מאמצע פברואר, דווקא מאז הסגר המצב (הבריאותי) נהיה פחות גרוע.
716399
אם המצב השתפר מפברואר יתכן שזה חסר משמעות.

אם תימשך ירידה ניכרת במשקל כדאי מאוד שתיבדק אצל רופא דרכי העיכול, מוטב להיבדק אחרי הסגרים אם יסתיימו תוך חודש כי במערכת הבריאות הנוכחית בדיקות עלולות להיות לא מוצלחות. ירידת משקל קטנה של קילו או שניים לא נחשבת לצורך בדיקות וניתן להתעלם ממנה.
716408
אתה מתפרץ לדלת פתוחה (מה זה פתוחה? פעורה! אני אחרי כל כך הרבה בדיקות כולל פולשניות, צילומים, אוטלרסאונד, CT, בדיקות דם מגוונות) ואני לא חושב שמישהו הולך לרופא בגלל ירידה של קילו או שניים. אני מדבר על ירידה של קילו בשבוע בחודשיים האחרונים.
717005
aval eich ata margish?
717009
טוב תודה, ואת?
714639
עובד מהבית. זה לא שינוי גדול, הפגישות עברו למקוונות, ויש כמה מקומות שנסגרו או הקפיאו פעילות כך שכמות הפגישות ירדה. לצערי מזג האוויר גם לא מאפשר בינתיים לנצל לגמרי את האישור לפעילות ספורטיבית אישית. את רכיבות האופנים אני בכל מקרה עושה בשדות ובהרים והאנשים היחדים שאני פוגש זה פרות.
הרב קנייבסקי וראש הממשלה מסכנים חיי רבים 714648
רחובות תל אביב כמעט ריקים, אני בבידוד מניעתי (עדיין לא נגוע בקורונה, ובשל מחלות רקע לא כדאי שאהיה). וכעת 19.3.20 אני קורא ב"הארץ" ידיעה טרייה: "הרב חיים קנייבסקי הורה להמשיך בלימודים במוסדות החינוך החרדיים למרות הצו של משרד הבריאות שאוסר על כך. בחברה החרדית מתקבלת פסיקתו בדממה כאשר הרבנים האחרים לא מרהיבים לחלוק על החלטתו."
לכל מי שעוקב ברור כבר עתה: חלק ניכר ממפיצי המחלה ומהמאושפזים בימים הקרובים יהיו מקרב החרדים שאינם מקיימים את הוראות משרד הבריאות, וכך ייגזל חלק נכבד מהמשאבים המוגבלים של מערכת הבריאות: צוותי רופאים ואחיות, בדיקות, מכשור רפואי, מכונות הנשמה חיוניות, ועוד ועוד.
בחסות "ממשלות הימין" התרגלו רבנים כקנייבסקי שהם יכולים לעשות ככל העולה על רוחם מבלי להתחשב בציבור הכללי. נתניהו ומשת"פיו שיתקו השבוע את מערכת המשפט והכנסת בשם "בהלת הקורונה", הם ערים לנזק שגורמים קנייבסקי ודומיו, אך ממלאים את פיהם מים כי ביבי תלוי בהם. הוא מוכן להפעיל שב"כ על האזרחים בשל חירום הקורונה (עקרונית צעד יעיל, אך לא מטופל כיאות חוקית), אבל קנייבסקי יכול להמשיך בשלו. אם תימשך ההפקרות וייגרם בגינה מחסור במשאבים בריאותיים שיפיל קורבנות מקרב החולים, דמם בראשיהם של קנייבסקי ונתניהו.
הרב קנייבסקי וראש הממשלה מסכנים חיי רבים 714657
כשראש הממשלה זקוק לבלוק הפוליטי שלו, וכששר הבריאות חרדי בעצמו, אי אפשר לצפות לשום פעולה ממשית נגד קנייבסקי וחסידיו, ובגלל תקופת הדגירה הארוכה יעבור יותר מדי זמן עד שהקורונה תיקח ממנו את תפקיד הוראת ההלכות. כרגיל, כולנו נשלם את המחיר כפי שציינת.

אולי בשוך המהומה יצא מתוק מעז, והסובלנות החילונית כלפי עדת הפרזיטים הפרימיטיבית תחלוף מהעולם יחד עם הנגיף.

(יה, שור)
הרב קנייבסקי וראש הממשלה מסכנים חיי רבים 714660
הייתי אומר שלאור התוצאות החלשות של תפילות הילדים, הנערים, הבחורים ושאר יושבי הישיבות לעצירת המגפה, אולי צריך לחשוב מחדש על התועלת שבהשקעת הכספים בהן ולהפנות את אותם הכספים לאפיקים יותר משתלמים במניעת מגפות, למשל, רק הצעה, במערכת הבריאות.
הרב קנייבסקי וראש הממשלה מסכנים חיי רבים 714667
למה אתה חושב שרק בארץ הקודש, עם ריכוז המתפללים הגדול, לא מת עדיין אף אחד מהמגפה הנוראה?

הניחוש שלי: יגרמו להם להפסיק, ומישהו ימות מקורונה.
הרב קנייבסקי וראש הממשלה מסכנים חיי רבים 714676
LOL
הרב קנייבסקי וראש הממשלה מסכנים חיי רבים 714690
האפיפיור אומר שהוא ביקש מאלוהים שיפסיק את הקורונה. אבל לפחות הוא קורא לאנשים להיכנס לבידוד.
הרב קנייבסקי וראש הממשלה מסכנים חיי רבים 716698
'אולי בשוך המהומה יצא מתוק מעז, והסובלנות החילונית כלפי עדת הפרזיטים הפרימיטיבית תחלוף מהעולם יחד עם הנגיף '

לא להאמין לסגנון תגובתו של איש המתיימר להיות איש שיח וכתיבה עם נגיעות של הומניזם וליברליזם ואינטלקטואליזם וכו'.

אשכרה ברלין 1933 ! אללי . איך אנשי תרבות נהפכים ברגע להיות כאחרוני צורחי הפ הפ ..
גודווין! 716756
והפעם גודווין קלאסי ישר מהספר.

אני מבין שהאשמה בנאציזם, שמבוססת על סילוף (מכוון?) של דברי, נראית בעיניך סגנון מכובד יותר. היא לא.

מכל מקום, כדי לעזור להיסטוריון העתידי, מעולם לא התיימרתי להיות "איש שיח וכתיבה עם נגיעות של הומניזם וליברליזם ואינטלקטואליזם וכו"' למרות שיחסית אליך אני ודאי עונה על כל הקריטריונים האלה.
שר החוץ וראש הממשלה מסכנים חיי רבים 716998
''כשראש הממשלה זקוק לבלוק הפוליטי שלו, וכששר החוץ יהודי בעצמו, אי אפשר לצפות לשום פעולה ממשית נגד ליאו בק וחסידיו, ובגלל תקופת המיתון הארוכה יעבור יותר מדי זמן עד שהשפל הגדול יקח ממנו את תפקיד הוראת ההלכות. כרגיל, כולנו נשלם את המחיר כפי שציינת.
אולי בשוך המהומה יצא מתוק מעז, והסובלנות הגרמנית כלפי עדת הפרזיטים הפרימיטיבית תחלוף מן העולם יחד עם עם השפל הגדול''
(יה, וול)
שר החוץ וראש הממשלה מסכנים חיי רבים 717014
כמה מתוחכם. וכמה מקורי.

הדמיון שאתה מצביע עליו הוא בערך כמו הדמיון בין התמונה המפורסמת של הילד מגטו ורשה לבין הדרדק העילוי מבית שמש עליו נאמר זה הקטן גדול (בתורה ובמעשים טובים) יהיה.

לשפויים שבקוראים: אני מתנצל על שאני נגרר לשפל הזה של זילות השואה ועושה שימוש במשהו שאמור להיות הרבה מעבר לויכוחים מכל סוג. כאשר מליצי היושר של הקוזאקים הנגזלים מאשימים אותי בנאציזם אני מתקשה לשמור על קור רוח, למרות שבגילי הייתי אמור כבר לדעת טוב יותר. מכל מקום, זאת הפעם האחרונה שאני מתייחס לקוזמו בכל צורה ואופן והפרובוקציות העלובות הבאות, אם תהיינה, תעניינה בדרך הויטגנשטיינית ההולמת. אם לא אעמוד בפיתוי אוודא זאת ע"י הוספת קללות וניבולי פה כאלה שהמערכת תמהר למחוק את התגובות בטרם יספיקו הפיקסלים להתייבש ואני להתבייש.
______________
תאז הבוגתל רבכ "הנוז ןב תכיתח" ףיסוהל םא טבלתמ ינא תמאה ןעמל
שר החוץ וראש הממשלה מסכנים חיי רבים 717020
תמהני, האם ב"דרך הויטגנשטיינית ההולמת" אתה מתכוון להכאת קטינים עד לאבדן הכרה, או באיומים על בר פלוגתא בעזרת דוקרן מלובן?
הרב קנייבסקי וראש הממשלה מסכנים חיי רבים 726211
נראה שהתפקיד נלקח ממנו הבוקר, כמובן לא לפני ששילמנו, ונמשיך לשלם, את המחיר. גם טראמפ משלם את מחיר הטמטום, בדומה לבוריס ג'ונסון בשעתו. ועוד יש משוגעים שטוענים שאין אלוהים.
הרב קנייבסקי וראש הממשלה מסכנים חיי רבים 726216
נראה לי שאתה מקדים את המאוחר. למה לדעתך התפקיד נלקח ממנו?
הרב קנייבסקי וראש הממשלה מסכנים חיי רבים 726218
באתרי ההימורים לפני כמה ימים היה שוויון כמעט מדויק. קצת אחרי העימות היה יתרון קל לביידן. היום אתה מקבל כמעט 2:1 אם אתה מהמר על טראמפ, כלומר שהסיכויים הנתפסים כרגע הם 66-33 לביידן.
הרב קנייבסקי וראש הממשלה מסכנים חיי רבים 726220
בלבלת אותי, לפי התגובה הקודמת נראה היה בבירור שמדובר על הרב ולא על POTUS.
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726224
אכן בעוונותי כיוונתי לרב קנייבסקי. איכשהו נראה לי שבגיל 92 יהיה לו קשה להמשיך למלמל את פסיקותיו מבעד למכשיר ההנשמה. אני, כמובן, מאחל לו החלמה שלמה כי הלוויה המונית היא לא משהו שאנחנו צריכים כרגע.

אנשים רעים ממש, ואני מתכוון ממש ברמה של פסיכופטים ששכחו מזמן מה זה להיות יהודים, אוטו-אנטישמים ושונאי עצמם, צאצאי האספסוף העמלקי ימ"ש וזכרם, מצפים לחג שמחת פטירה. של טראמפ, כמובן. יש גבול.
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726234
אני מרגיש לא טוב לאחל את זה, אבל זה יהיה צדק פואטי אם הוא יהיה לפחות חולה. כלומר: ידרוש בידוד מעכשיו ולא יוכל להמשיך לצאת לעצרות בחירות.
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726237
מן הסתם הוא יעבור את המחלה בקלות, ובנוסף יסתבר שביידן נדבק ממנו בעימות, והוא יחלה קשה ויפסיד את הבחירות לטרמפ בעקבות זאת.

ובכל מקרה, נוצר כאן lose-lose situation. אם הוא יבריא בקלות, הוא צפוי למנף זאת to downplay שוב, וביתר שאת, את כל עניין הקורונה. ואם הוא ימות, אז 40% האידיוטים שתומכים בו יראו בזה קונספירציה סינית, או הפיכה של סמולנים, או פלישה חייזרית - וקשה לדעת עד כמה כל העניין יסלים.

התרחיש היחיד שאני רואה בו הוא ישלם מחיר, כרוך בכך שהוא יחלה קשה, יתאשפז ויונשם - אבל בסוף יבריא.

(ואם למישהו יש הצעה לתרגום האנגלית שהשתרבבה להודעה הזו, אודה לו.)
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726238
הבייס שלו כולל הרבה נוצרים אדוקים, שיראו מחלה קשה שלו כעונש מאלהים.
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726244
אני מאד מודה לך שנתת לי סופסוף אפשרות להיות האופטימיסט שבחבורה.
טראמפ ככל הנראה חולה לא קל בקורונה ונראה שסופסוף כוח עליון כלשהו החליט ש-enough is enough וסתם את פיו של הנבל הזה לפחות עד לבחירות.
התחזית של ה-CNN טוענת שביידן הוא במרחק של אלקטור אחד מניצחון. את הנזק שטראמפ גרם למערכת הבחירות שלו בדיבייט הראשון כאשר איפשר לביידן לחשוף את ה-clown bozo show שלו, מבלי להחשב כאגרסיבי או שלילי מדי, כבר אי אפשר יהיה לתקן.
ביידן קיבל את הזדמנות הזהב להציג עצמו כמנהיג השפוי והמפייס שיהיה הנשיא של כולם ושלא תהיה לא בעיה להוביל את ההסברה הנדרשת במלחמה בקורונה. ארה"ב ניצלה מן האפשרות המאיימת של תוצאות בחירות שנויות במחלוקת ומחזה האימה של נשיא מודח המתבצר בבית הלבן ומציג את הדמוקרטיה של המעצמה הראשונה בעולם, במערומיה.
אפילו האפשרות העגומה שטראמפ יתאושש ממחלתו, משחקת לטובת ביידן, מפני שהיא מונעת ביצוע העברת שלטון מסודרת למייק פנס סגנו שודאי יכול להיות נשיא טוב לאין ערוך מטראמפ. זה קצת מאזן את שטפון הספינים והאבסורדים המטורללים של טראמפ המחלים.
ארה"ב אולי לא תקבל את העיפרון המחודד והצעיר ביותר כנשיא, אבל לפחות תיפטר מן הנשיא הנבל והנוכל הגדול בתולדותיה. הנשיא החדש יקבל את הנשיאות במצב רע מאד לעולם כולו ולארה"ב. אני בספק רב אם הוא יכול להפוך את הכיוון של הטיטניק הגלובלי או אפילו לתקן הרבה מן הנזקים שגרם הנשיא הקודם, אבל לפחות נוכל לשקוע בשלוות הנפש של המחשבה שנבחרינו מנסים לשפר את המצב ולא להרע אותו לטובת הצרכים האנוכיים שלהם.
מעולם לא נענשה בחירה דמוקרטית שגוייה, כפי שנענשו הבוחרים של דונלד טראמפ. ככל הנראה נאלץ להסתפק בנחמה פורתא זו.
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726245
זה מה שמעסיק אתכם? מי יהיה המנהיג של אימפריה מתפוררת?

מי יחליף את קנייבסקי נ"י, אם חו"ח ייאסף לישיבה של מעלה???????????? (רמז לעדת מעריצי: כן, אני פנוי).
__________
(עורך יקר: כל סימן שאלה כאן נחוץ עד מאד ואין בו שמץ של התלהמות)
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726249
תשמע, הבוחרים של נתניהו בבחירות האחרונות נותנים פייט יפה בתחרות הזו, ועוד ידם(/ו) נטויה.
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726257
אני חושב שאין פה באמת מקום להשוות, ולו כי נתניהו הוא הרבה יותר אינטליגנטי ומוכשר מטראמפ.
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726258
אני מסתכל במבחן התוצאה. ההיסטוריה מלאה במנהיגים אינטליגנטים ומוכשרים שהשאירו חורבן איום מאחוריהם.
מרגע מסוים הכישורים האלה רק מגדילים את נזקם, הפוטנציאלי והאמיתי. נתניהו עבר את הרגע הזה מזמן.
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726259
כבר דנו בסוגייה הזאת עד זרא, אבל אני בכל אחזור שוב על הטענה שלי: אני לא חושב שמצביעי הימין הם מטומטמים. הם בוחרים בנתניהו מסיבות שאני אולי לא מסכים איתן, אבל מבין אותן. אני כן חושב שמי שמצביע לטראמפ (אחרי הקדנציה הראשונה שלו) הוא מטומטם.
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726260
לא טענתי שהם מטומטמים. איך יכלו לדעת שהוא ייאלץ לטפל במשבר אמיתי וייכשל באופן כה הרסני? לא יכלו, אולי. אני בכלל לא בטוח שבמבחן התוצאה הישראלי הממוצע יסבול פחות מהאמריקאי הממוצע. ועם תנאי התחלה הרבה יותר טובים, לפחות במשבר הקורונה.
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726261
ולכן אני חושב שההשוואה בין בוחרי טראמפ (''מעולם לא נענשה בחירה דמוקרטית שגוייה, כפי שנענשו הבוחרים של דונלד טראמפ'') לבוחרי נתניהו (''הבוחרים של נתניהו בבחירות האחרונות נותנים פייט יפה בתחרות הזו'') היא לא נכונה.
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726262
בסדר. ה''מעולם'' הוא קצת מוגזם, בהתחשב באלה שנבחרו דמוקרטית באירופה לפני שמונים שנה בערך.
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726265
ה''מעולם'' לא היה הגזמה אלא טעות אלצהיימרית. התכוונתי לכתוב ''מעולם לא נענשו מהר כל כך''.
גם במוחי עברה המחשבה על בחירה דמוקרטית בנאציזם. אני עדיין חושב שזה לא קרה. זה קשור ברעיון שדמוקרטיה אינה מסתכמת בריבוי מפלגות וחופש בחירה. המפלגה הנאצית היתה המפלגה הגדולה אבל נזקקה לקואליציה והיתה למעשה בתהליך של איבוד תמיכה, כאשר תפסה את השלטון ופרקה את הדמוקרטיה באמצעות עיקרון הפיהרר. שינוי השלטון אושר לאחר שבוצע באמצעות משאל עם. משאלי העם, לדעתי האישית הם אמצעי אנטי-דמוקרטי בפני עצמו, אבל בגרמניה הם התבצעו פוסט-פאקטום ותחת חשש יותר מסביר שמי שלא יצביע בעדהקו השלטוני ייענש.
הבחירה הזו משולה לבחירה ציבורית לפטור את ראש השלטון מחובת קיום החוק. מי שתומך בדמוקרטיה אבל מתנגד לשלטון החוק עליו היא נסמכת, אינו דמוקרט.
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726274
אני ממליץ על ספרו של נדב אייל / המרד נגד הגלובליזציה. (או סדרת הכתבות שלו על טראמפלנד). תמצא שם כמה סיבות טובות שהיו לבייס להצביע לטראמפ ב-‏2016.
אחת מהן שאני זוכר, היא שכל הפוליטיקאים הקונפורמיסטים (דמוקרטים ורפובליקנים) שיקרו להם וספרו להם עד כמה הגלובליזציה טובה להם, בזמן שהיא היתה טובה מאד רק למיעוט זעיר ופריבילגי באמת של החברה. אם תרצה, קרא לזה הצבעת מחאה.
ואכן, כפי שכתבת העובדה שאיזה 30-40% מן האמריקאים יצביעו עבור טראמפ (אם יהיה עדיין בחיים) היא אות לטמטום וכתב תביעה חריף מאין כמותו, כנגד השיטה הדמוקרטית הליברלית.
אנצל הזדמנות זו כדי להבהיר שלדעתי אתה צודק במה שאתה טוען על מצביעי נתניהו. בזמנו פשוט חשבתי שההתקפה על ארז לנדוור אינה במקומה.
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726263
אני נאלץ שוב לחלוק.
יצא לי לא מעט להרהר על כך דוקא בזמן האחרון ולא במקרה השתמשתי בתואר "נבל". יש לטראמפ לא מעט בעיות שהופכות אותו לנשיא איום ונורא (חוסר מעצורים ושאפתנות שאינה נעצרת במודעות למגבלותיו. אי-ליטרליות שגובלת בסוג מסויים של דיסלקטיה, חוסר הערכה להשכלה ואינטלקטואליות, עצלנות וחוסר יכולת לדחות סיפוקים הגורמת לו לבחור תמיד ברמייה ופאור עצמי מגוחך על פני עבודה קשה). נדמה לי שחוסר אינטלגנציה אינה הבעיה שלו. הוא כנראה ידע היטב שהקורונה היא מחלה מסוכנת אך בחר בהכחשה, לדעתי מפני שהעריך שהבייס שלו יעדיף רמייה עצמית על פני הקרבת קורבנות. נוסף על כך שהוא הודה בכך בראיונות עם וודוורד, אני זוכר שהרבה לפני הקורונה הוא ספר שלחיצות ידיים הם בעיניו מנהג מטונף. evidently סרבנות המסיכות שלו, לא היתה מהבטן אלא מהראש.
גם הגילויים על היכולת שלו לחמוק מתשלום מיסים מעידה על נון-קונפורמיזם ופקחות/ערמומיות בעולם העסקים. כקבלן טראמפ השאיר אחריו לא מעט פרוייקטים מרשימים, גם אם הם הסתיימו בפשיטת רגל. המעבר של טראמפלצד האפל התרחש כאשר הוא גילה שהוא יכול להרויח סכומים בטלביזיה מבלי לטרוח בלבנים,בטון ומימון.
טראמפ לא היה טפש. הוא היה נוכל ונבל.
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726463
זה סובל, וזה חסר?
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726467
המשמעות של Lose lose היא קצת שונה. זה אומר שזה מצב שבו כל האפשרויות גרועות. נראה לי שפשוט אפשר להגיד "כל האפשרויות גרועות".
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726480
אני חושב שהמשמעות היא ''רע לשני הצדדים'', כמו משחק עם סכום שלילי ולא כמו שחושבים בטעות '' שתי האפשרויות גרועות''
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726498
זאת גם המשמעות שאני הכרתי במקור למושג, כפי שמשתמשים (השתמשו?) בה בתורת המשחקים. אבל ע"פ No-win_situation [Wikipedia], המשמעות הראשית היא בכיוון של אח של אייל. גם הפירוש בערך הנ"ל תחת תת-הכותרת "In game theory" היא לא מדויקת, אני חושב (זה לא שכל השחקנים מפיקים תועלת שלילית בכל אחת מהתוצאות האפשריות, אלא המושג יכול לחול על תוצאה בודדת, שבה כל הצדדים מפיקים תועלת שלילית).
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726507
לכל הפחות באופן שבו עומר השתמש בו, המשמעות היא כל האפשרויות גרועות:
"אם הוא יבריא בקלות, הוא צפוי למנף זאת.. ואם הוא ימות, אז 40% האידיוטים שתומכים בו יראו בזה קונספירציה סינית, או הפיכה של סמולנים.. ".

בקיצור הוא מחפש ביטוי עברי יפה ל"מצב שבו כל האפשרויות הן גרועות".
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726508
זו נבלה וזו טריפה.
(אולי בסדר הפוך לפי הציטוט שלך).
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726509
בינגו!

ועוד בסביבה- יצא קרח מכאן ומכאן
(אבל זה לא מתאים לטראמפ, יותר לוינס מקמהון)
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726513
יפה.
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726646
עבר שבוע מאז ההודעה שלך. בינתיים טראמפ גם הבריא יחסית מהר, וגם התדרדר מעט בסקרים.
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726464
אתמול תהיתי ברצינות האם, במקרה של מוות פתאומי של טראמפ, ראוי לשמוח. האינסטינקט הראשוני שלי הוא שלא ראוי, אבל המחשבה שלי היתה שהנזק שהוא עשה במשבר האקלים, ביודעין‏1, הופכת אותו כנראה לאחד הנבלים הקשים בהיסטוריה. עכשיו תציבו במקומו את הנבלים הקלאסיים, אתם יודעים מי, ובוודאי תסכימו שאם מי מהם היה מת מוות פתאומי בעיצומו של הרצח ההמוני שהוא ארגן, היה ראוי לשמוח.

כמובן שעכשיו יש כאן מדרון חלקלק, כשיורדים ברמת הנבלות. בפרט, מה אם מדובר באחד הנבלים הגדולים בהיסטוריה של ישראל, אילו במקרה היפותטי בלבד היה שולט עלינו מישהו שראוי לתואר הזה.

1 ליתר דיוק, בלי להיכנס לשאלה מה הוא באמת ידע ומה לא, אבל ביודעין של האדם הסביר, אפילו סטיית תקן אחת מתחת לסביר.
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726466
תגדיר שמחה . מה היית עושה למשל ?
מרים כוסית עראק, שולח יונים עם אורז לבן לאוויר , תורם אלפייה לגרינפיס ? שתף אותנו .
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726474
פשוט שמח. בלי משמעות מעשית.

בתור רגש, זה כמובן לא לגמרי בשליטה. אבל אני יכול, ברפלקסיה מוסרית, להתגאות בשמחה או להתבייש בה; ואחרי אימון, זה יכול גם להשפיע על הרגש האינסטינקטיבי.
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726477
תלוי.
באילו תנאים, אם בכלל, אתה תומך בעונש מוות?

אישית, לא לי ראוי לשמוח על מוות באופן כללי. כן, גם במקרה של הנבל הקלאסי.
כן ראוי בעיני לשמוח על ההשלכות החיוביות כתוצאה ממוות, במיוחד אם מדובר במנהיג שלקח על עצמו לייצג תנועה שלמה.
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726511
אני מתנגד לעונש מוות‏1, אבל זה לא שקול ללשמוח או להצטער על מוות.

לא ברור לי אם אני יכול להפריד בין השמחה או הצער על המוות כשלעצמו לבין השמחה או הצער על ההשלכות.

1 ולעניננו, אני פחות מתנגד במקרי הקצה של צוררי אנושות שאין ספק בזהותם ובאשמתם.
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726523
הקשר לעונש מוות הוא הצדקה של מוות בתור עונש מוסרי וצודק. מן הסתם אי אפשר לגזור ישירות אחד מהשני, אבל העיקרון דומה.

לגבי הפרדה בין האירוע להשלכות שלו, דרג את האפשרויות הבאות לפי כמה הן ישמחו אותך:
1. טראמפ מת. מייק פנס זוכה בבחירות וממשיך את הקו של טראמפ, רק ביותר אוונגליסטי.
2. טראמפ מחלים ומפסיד בבחירות.
3. טראמפ מת וביידן זוכה בבחירות.

אני חייב להודות שמבחינתי זה 1<2<3. ההבדל בין 2 ל-‏3 לא גדול (למרות שעם ההתבטאויות של טראמפ ביום-יומיים האחרונים, 3 מתחיל לתפוס פער).
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726525
אני חושב ומקווה ש־1 אינו נכון. מהמעט שאני יודע על פנס הוא קיצוני, אבל לא בלתי צפוי כמו טראמפ. אני לא חושב שהוא „ירצח מישהו בשדרה החמישית״, או סתם יצא בהפגנתיות ללא מסכה.
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726527
אני מבין את הקשר לעונש מוות, ואנחנו מסכימים שזה לא שקול, אז נראה לי שזה לא ממש עוזר כאן, זה מערפל יותר ממבהיר.

אם אני שומע עכשיו שטראמפ מת, אני לא יודע עדיין מה יהיה אחר כך. אני חושב שהשמחה שלי היא לא מזה שעכשיו העניינים ישתפרו, אלא מזה שנעשה סוג של צדק. בעצם, אולי אחזיק בשתי השמחות, אבל אני חושב שבנפרד; ובפתיל הזה אני שואל על השנייה.
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726538
אני לא מבין איך זה שטראמפ ימות כנשיא מכהן זה ''צדק''.

צדק, לפחות לדעתי, זה שטראמפ יפסיד בבחירות לנשיאות ברוב מוחץ, ישפט על בגידה ומרמה, יורשע, ישב בכלא איזה שנה שנתיים, יקבל חנינה (מנשיאה, אם לאלוהים יש חוש הומור)... וכשיגיע למאה ועשרים וילך לעולמו, המוות שלו יהיה ידיעה שולית בעמוד שש ובדיחה בתוכניות הלילה בטלויזיה (זוכרים שפעם בחרנו בכשלון בוגדני לנשיא...).
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726541
נו, אני שמח שמישהו שכנע אותך לוותר על הדרישה שקמיליה תשיר על הקבר שלו שירי הילולים...
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726542
שלושה גברים בסירה (מלבד הכלב)?
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726549
הר שלוסן בוסן מבקש לא לבלבל בין שיר היתולים לשיר הילולים.
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726579
הר שלוסן ידוע בחוש ההומור שלו - דוקא שהוא מבקש לא לבלבל היתולים והילולים ברצינות תהומית ממש.
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726580
*כ*שהוא.
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726588
רוב תודות על התיקון.
(האמת, דרישת השלום מהזמר הנכבד היתה שווה את הטעות.)
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726593
בהחלט :)
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726543
לא דרישה - תקווה. אתה מבין את ההבדל?

מעולם לא קיוויתי שמישהו ישיר על הקבר שלו, או של כל אחד אחר, שיר הילולים, או כל שיר אחר. להבדיל מהפסד בבחירות דמוקרטיות, ממשפט צודק מענישה הוגנת ומשכחה (כל הדברים להם אני מקווה) - שירה על קבר לא מקדמת את תחושת הצדק שלי. אבל זה אני - אצלך זה אחרת?
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726595
דרישה, תקווה, ערגה, השתוקקות, אני איש פשוט - לא מבין ניואנסים.
ולא אכפת לי שכל מי שבא לו ישיר על הקבר שלי שירי היתולים או הילולים. חוץ מהאריס, אולי (וזה מתוך התחשבות במבקרים).
ובבורותי גם נראה לי שבחירת טראמפ היתה צלצול השכמה למפלגה הדמוקרטית, אבל היא לא ממש התעוררה מהיקום המקביל בו היא נמצאת‏1. יש מצב שהציבור האמריקאי יצלצל שוב - למרות טראמפ ולא בגללו. אבל אם אתה חושב אחרת זה סבבה לגמרי. הנושא הזה הוא לא משהו ששווה להתווכח עליו.

__
1.ראיית המציאות כשחור ולבן בתוספת תחושת הצדקנות המונופוליסטית מזכירה קצת את מפלגת העבודה הישראלית והלייבור האנגלי. אבל זה כבר נושא לסיפור אחר.
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726627
זה לא באמת ניואנס, זה שתי מילים שונות לגמרי.

כל הכבוד! הראת לי כמה אתה גאון ואני אדיוט. לצורך העניין, היית יכול לחסוך שלוש תגובות, הייתי מקבל את זה כהנחת יסוד מראש. עכשיו, כש"ניצחת" את איש הקש שהמצאת אולי נסה לקרוא לפני שאתה מגיב?

קיוויתי שהבחירה בבוש הצעיר תבהיר לבוחר האמריקאי כמה נזק אדם עלול לגרום אם הוא חותך את האף על מנת להרגיז את פניו. הבחירה בטראמפ הוכיחה לי שטעיתי. בהחלט יש מצב שהבוחר האמריקאי "יצלצל שוב". אני חושב שזה עצוב. לא ברור לי למה אתה חושב שאני חושב שזה "סבבה לגמרי". בכלל, לא ברור לי לאיזה חלק בתגובה שלי אתה מתייחס.

(ראית המציאות בשחור לבן ותחושת צדקנות מונופוליסטית מאפיינת קיצוניים פוליטיים. יש כאלה במפלגת העבודה הישראלית, בהלייבור הבריטי, בהמפלגה הדמוקרטית בארה"ב, בליכוד בישראל,בשמרנים בבריטניה, במפלגה הרפובליקאית בארה"ב... ולמעשה, כמעט כל מפלגה בעולם. לשם דוגמה נסה לדבר עם מי שכתב את זה)
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726638
ראיית המציאות בשחור לבן מאפיינת את השמאל (מפלגת העבודה הישראלית עוד קיימת?) למיניו? כי הוא רואה את האיסלאם כרוע העולמי הבלעדי, מהגרים ומבקשי מקלט כסכנה בטחונית וחברתית, מפגינים על זכויותיהם כאנרכיסטים ואנטיפה ומערערים על הסדר הקפטילסטי החזירי כקומוניסטים? לתומי חשבתי שאלו מאפייני הימין העולמי.
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726640
יפה מאד!

חיוך ראשון של הבוקר.
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726660
שוכנעתי בטעותי. השמאל לא נוטף צדקנות.

___

ולגופו של עניין - לא דיברתי על המושג הערטילאי ״שמאל״ (שמשמעותו תמיד יחודית לדובר), אלא על נותני הטון במפלגה הדמוקרטית (שאני אחד המתפקדים בה, סתם כדרך אגב). אין לי כוונה להגרר לדיונים חסרי תוחלת מסוג זה, אבל אשמח אם אתה והאלמוני לא תייחסו לי את תמונת המראה שלכם. תודה.
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726573
אני מסכים איתך שהתסריט שלך הוא יותר צדק. אבל גם סתם מוות מקורונה בעת כהונתו זה קצת צדק. ציטוט אסוציאטיבי (ופאסיבי אגרסיבי, הרבה יותר ממה שאני מתכוון) ממאיר אריאל: "מה את כל כך צודקת? מה את כל כך באמת חושבת שאת הצדק היחידי עלי אדמות? הנה תסתכלי גם עלי רגע, תראי איזה חתיכת צדק. לא מי יודע מה, אולי רק עפר לרגלייך, אבל גם כן חתיכת צדק של עפר לרגלייך."
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726628
אני מסכים שיש הרבה סוגים של צדק. אבל מוות נראה לי כמו עוול, ולא מתיישב עם תפיסת הצדק שלי...

(וזה חוזר קצת לטענה של האלמון האיילי בקשר לעונש מוות)
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726633
עוול למי?
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726636
באופן כללי - עוול לחברה, לקורבנות ולנוול.
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726637
כתבת שאתה מעדיף את התסריט שבו הוא נשאר בחיים, נשפט וכו'. מה דעתך על התסריט ההפוך, שבו הנבל ממשיך לחיות באושר ובעושר עד 120, ומת מרוצה מעצמו ונערץ על רבים? בהשוואה לו, האם מוות בזמן הכהונה הוא עוול?
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726645
אני חושב שאולי פחות עוול אבל עדיין עוול.

איך שאני רואה את זה, מוות הוא צדק אם מונע בוודאות מהנבל לעשות עוולות חמורות יותר מהעוול שבעצם המוות שלו (או אם הנבל הוא לא אנושי).

מוות שמקצר את הזמן בו הנבל נהנה ממעשה הנבלה שלו נראה לי כמו עוול.

אני לא מצליח לחשוב על מקרה בו מוות שמונע מהנבל להנות ממעשי הנבלה שלו (אבל לא מונע ממנו לעשות אותם) יראה לי צודק. אולי זה לא תמיד עוול (תלוי בכמה כוונה רעה יש מאחורי המעשים) אבל זה לא נשמע לי צדק.

במקרה הספציפי הזה, אין לי כדור בדולח אז אין לי וודאות לגבי ההשלכות של מעשיו העתידיים, הוא כבר הספיק להנות ממעשי הנבלה שלו, ולדעתי הכוונה הרעה מאחוריהם היא די מוגבלת.
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726650
בדיוק השבוע "מחלק מוסר" ב'הארץ' נדרש לשאלה המוסרית של שמחה לאיד.
משם:
"מספר החיפושים של המונח 'שמחה לאיד' זינק ב-‏30,500% ב-‏2 באוקטובר, לאחר הודעתו של הנשיא טראמפ כי הוא והגברת הראשונה אובחנו כחיוביים לקורונה".
וגם: 'בספר "כשדברים רעים קורים לאנשים אחרים" מציין הפילוסוף האמריקאי ג'ון פורטמן ששמחה לאיד אינה נובעת מהסבל של הזולת, אלא מהתחושה שאנחנו רואים את הצדק מתרחש לנגד עינינו. כשאדם מקבל את מה שבעינינו מגיע לו, אנחנו מרגישים שמשהו בכל זאת עובד בעולם. פורטמן סבור כי כאשר שמחה לאיד מייצגת רדיפת צדק, לא רק שהיא אינה תכונה שטנית – היא אפילו מידה טובה'.
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726655
על המידה הטובה יש הרבה ספרים ובכולם לא ראיתי את הנקמה כערך שווה ערך למידה טובה. או שלא ראיתי טוב או שיש עוד פרשנות למידה הטובה .
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726681
אני מניח שלא קראת את המאמר המלא שהפונז קישר עליו, נכון? אני לא כועס, אתה לא רוצה לפרנס עוכרי ישראל וכאלה, רק תדע שאתה מתפרץ כאן לדלת פתוחה לרווחה.
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726684
טרם הספיקותי לקרוא. אבל יש לי שכנים שמאלנים נחמדים שיש להם הארץ. אני אשדוד להם את העיתון בלי שאף אחד ידע ואקרא אותו במחשכים ואז אחזיר אותו באותו קיפול. וכך לא אפרנס את עוכרי ישראל וגם ארגיש יותר חכם. מבטיח לעדכן.
שבת שלום.
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726658
אני יכול להבין אותו.
אני נוטה להקל בחומרת הפשעים של טראמפ.
אני מניח שגם אם הגב' קלינטון היתה נבחרת:
א. איש הרקטות הקטן מקוריאה לא היה מתפרק מנשקו.
ב. ההתחממות הגלובלית היתה נכנסת לשלב בלתי הפיך.
ג. אולי 50% ממתי הקורונה היו מתים גם ללא הכאוס שטראמפ זרעבבית הלבן.
ובכל זאת:
מכיון שלדעתי כבר עלינו על המסלול המהיר לקץ הציביליזציה, להיות שם עם הידע שמנהיג האנושות הנבחר ראה עצמו מחוייב לקטום באיבו כל ניסיון לתקן את התהליך ועוד מרח זפת את כל אלו שהזהירו מפני מה שקורה, משרה מצב רוח מזופת באמת.
כאשר מתרחש אסון גדול על האנושות, יש חצי נחמה בידיעהשאין זה באשמתה. אין זה המקרה שלנו. טראמפ לא קרה לנו. בני אדם בחרו אותו לשלטון. האם הם היו צריכים לדעת יותר טוב? אני לא יודע.
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726663
רק סעיף ג' שלך מספיק חמור. הבה נדבר על ה-‏50% הנו(מיו)תרים:
לכמה מנהיגי מדינות במילניום הנוכחי יש 100,000 אזרחים חפים מפשע שמתו כתוצאה ישירה ממחדליהם על מצפונם? ועוד במדינות המפותחות?
היחידי שעולה בראשי במיידי זה אסד הבן. ולא ברור שהוא עומד בקריטריון השני.
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726665
רבות חשבתי על על "מה היה קורה אילו קלינטון" ב 2016.
היו לי שני תסריטים בראש.
באחד, הסטנדרטי, היא השפוטה של וול סטריט בדיוק כמו טראמפ. סופגת ביקורות קשות מהאגף השמאלי במפלגתה, שמנסה לשים לה רגליים כל הזמן. אצל הרפובליקאים כשלונו של טראמפ מחזיר את מיט רומני למרכז הבמה, יחד עם שניים שלשה מהמתמודדים הצעירים. בקיצור, עולם כמנהגו נוהג.
בשני, ההזוי בהקיץ, היא קורעת את המסכה מעל פניה ועושה את מה שהיא רצתה באמת לעשות עוד מזמן נשיאותו של בעלה. היא מתחילה לתקן את החוליים היסודיים של הכלכלה האמריקאית- שלטון התאגידים, העדר המוסר, אי השוויון. אם כבר הזוי בהקיץ, אז בתסריט הזה קורה לה מה שקרה לקנדי.
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726696
יש ארוע משמעותי באלקטורט האמריקאי. ביידן זוכה בסקרים ל290 אלקטורים ללא המדינות המתנדנדות, כלומר חוצה את ה-‏270 הדרושים לניצחון. זה אומר שהמשך התהליך הוא בעיקר לפרוטוקול. ביידן כבר זכה.
לצערי, דוקא החדשות הטובות האלו מאירים באור שלילי את הדמוקרטיה המערבית המתירנית. שוב ושוב אנו רואים שבמצבי פילוג ההכרעה עוברת לידי מגזר החולות הנודדים. אותם מצביעים שדעתם אינה מקובעת והם עשויים להצביע לצד זה או אחר לפי הנסיבות.
שוחרי הדמוקרטיה הנאורה יאמרו שזה feature חיובי. יאמרו הללו, תהא ההכרעה בידי אלו שאינם שבויים בדעותיהם המקובעות ומסוגלים להתאים את החלטותיהם לנסיבות המשתנות.
מאידך, יש לי ספק גדול אם המגזר הנודד תואם את הפרופיל שמייחסים לו רואי הלבנות. לו היה מדובר בציבור של אנשים משכילים, אחראים ובעלי דעה ומודעות פוליטית, ניחא. במילים אחרות אם מאבחנים שמדובר באנשים המודעים להשפעה שיש למציאות הפוליטית על אורח חייהם הפרטי, אזי ניתן היה לבנות על הכרעתם. בפועל נראה כי כמעט בכל מקום המבנה הפוליטי של האלקטורט הוא שונה. הנטייה הפוליטית היא יותר עניין של זהות ומגזריות ופחות של שיקול דעת רציונלי.
את המגזר החיוני של הפתוחים לשינוי, ממלאים יותר מדי אנשים שניתן לתארם כ-drifters ביותר ממובן אחד. אופורטוניסטים, רודפי הזדמנויות, רדיקלים וליברטריאנים תלושים ובעיקר מזדנבים המנסים לנחש את רוחהזמן ולזנק על העגלה המנצחת הם אפיונים יותר שגרתיים של המגזר המתנדנד. התוצאה היא שההכרעה הפוליטית היא יותר תוצאה של ספינים, דיסאינפורמציה תקשורתית ומהלכי תמיד, מאשר של שיקול אזרחי וטובת הכלל.
מהי המכשלה הדמוקרטית? נראה לי שיותר מכל דבר אחר, מה שמצביע יותר מכל דבר אחר על המכשלה בתיאוריה הדמוקרטית הוא העובדה שגם כאשר ההכרעה הלכה לצד השני, 42% או 43% מן האלקטורט האמריקאי חושב שנוכל, בדאי ואדם שברור שהוא נעדר כישורים בסיסיים לתפקיד ראוי להצביע עבורו.
אם יש משהו המעיד כאלף עדים על מכשלותיה של השיטה הדמוקרטית, זוהי העובדה הזו.
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726697
א. מי זה איש הרקטות הקטן? טראמפ השפיל את ארצות הברית במגעים הלא מוצלחים עם צפון קוראה.
ב. קשה לדעת. אבל היו ננקטים צעדים שונים מוקדם יותר.
ג. יש כאן גם עניין של שליטה בקונגרס. הקונגרס הכשיל את יוזמת ביטוח הבריאות של אובמה. אם במקביל לבחירת קלינטון היתה גם שליטה דמוקרטית בשני בתי הקונגרס (בכלל לא מחויב המציאות אבל יש מתאם לא רע) אז להרבה יותר אמריקאים היה ביטוח בריאות סביר. מעבר לכך, ממשל טראמפ הזניח את הרשות הפדרלית שנועדה לטיפול באותם משברים. לא ברור לי אם ממשל קלינטון היפותטי היה מתחיל להגיב מוקדם מספיק, אבל יכול להיות שהיו בו תהליכים יותר מסודרים. אבל כנראה שלא קטנוניות כזו גלויה מול מדינות רפובליקאיות. שלא לדבר על כך שעצרות שלו הפכו לאירועי הדבקה.
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726706
''איש הרקטות הקטן''- כך כינה טראמפ את קים ג'ונג און לפני שהתיידד איתו. אופייני למפעלות טראמפ הוא ששום דבר טוב לא יצא לארה''ב מן הידידות החדשה הזו. הדבר היחיד שהרויחה ארה''ב מדיניות טראמפ באיזור, זה חיסכון כספי שנבע מביטול תמרונים משותפים עם דר' קוריאה. המחיר היה שבדרום קוריאה ובשאר בנות הברית של ארה''ב הבינו שהיא משענת קנה רצוץ.
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726719
לגבי ההתחממות הגלובלית: זה לא דבר בינארי. התחממות גלובלית היא כבר בלתי הפיכה במובן הזה שהעולם כבר מתחמם לא מעט שנים ומה שכבר התרחש הוא בלתי הפיך (גם לו היינו מצליחים להחזיר את העולם לטמפרטורות של טרם המהפכה התעשייתית יש נזקים שלא ניתן לתקן). אבל המסלול העתידי נתון לשינויים. אם ב-"תרחיש קלינטון" הטמפרטורה בשנת 2100 עולה בשתי מעלות וב-"תרחיש טראמפ" היא עולה בשלוש זה הבדל גדול מאד, גם אם שני המקרים גבוהים ממה שהיה רצוי. תחת קלינטון המאמצים האמריקאיים והעולמיים להאטת ההתחממות היו גדולים יותר, והתוצאה היתה שהיה לנו ולמערכות הטבעיות יותר זמן להתמודד עם ההתחממות והיינו סופגים פחות נזקים בלתי הפיכים (כמו אבדן מינים, חורבן סביבות מחיה, היעלמות קרחונים, העלמותם של איים ואבדן שטחי חוף). היא לא היתה עושה "ניו דיל ירוק", אבל די אפילו בכך שהיא לא היתה מתאמצת להכשיל כל פעולה בנושא כדי שהיינו היום במצב טוב יותר.
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726720
המסקנה שלי ממשבר הקורונה - אם לא יבוא מהפך משמעותי בעקבותיו בגישה הבינלאומית למניעת מגיפות, עד סוף המאה הזו וירוסי הקורונה דור 3, 4 ו-‏5 יחזירו את האנושות מאות שנים אחורה. אולי זה יפתור חלק מבעיית ההתחממות, על הדרך.
כמו שכבר כתבתי כאן - לו הקורונה הנוכחי היה פוגע לא רק בזקנים, היינו חוזים כבר היום בהרס הציויליזציה כפי שאנחנו מכירים אותה.
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726721
לא ברור לי. השפעת הספרדית פגעה בכל הגילאים ובבני 20-40 יותר מאשר בזקנים, היא הרגה מיליונים רבים אבל לא הביאה להרס הציביליזציה. עשרות מגפות אחרות בחמש מאות השנים האחרונות לא הביאו להרס הציביליזציה - למה שהבאות בתור תגרומנה לזה?

אני גם משער שהיכולת שלנו להתמודד עם מגפה חדשה תתפתח משמעותית בעשורים הקרובים בזכות התפתחויות גם בטכנולוגיות שלנו בתחום הביולוגיה (ראה למשל את ההשפעה של הקריספר על כל חקר הגנטיקה והיכולת לשכתב דנ"א), גם במחשוב (בדגש על AI) וגם בהבנה שלנו את הפעילות של תתי מהערכות בגוף והאינטראקציה ביניהן. מובן שגם הקורונה תיתן דחיפה משמעותית מאד לתקצוב מחקר בכל הנושאים האלה וגם תספק לא מעט חומר גלם למחקר אפידמיולוגי.
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726724
הציביליזציה היום הרבה יותר גלובלית מצד אחד, ומפונקת מצד שני, מאשר לפני מאה שנה.
סביר להניח שהיום השפעת הספרדית היתה קוטלת סדר גודל יותר, בגלל קישוריות גלובלית וצפיפות אוכלוסין מוגברות.
תראה מה עשתה הקורונה - מגיפה הרבה פחות גרועה (הרבה = פקטור 100 בערך) לכלכלה העולמית.

לגבי הפסקה השנייה שלך - אני מאד מקווה.
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726741
"תראה מה עשתה הקורונה"

אתה מסכם את האירוע בעת התרחשותו. התסריט בו אנחנו רק בתחילת הדבר המתגלגל הזה שמכונה ״משבר הקורונה״ הוא תסריט סביר (בלשון המעטה).
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726745
ממש לא:
* בשפעת הספרדית טיפלו בצורה גרועה (גם ביחס לסטנדרטית של אותה תקופה) בגלל מלחמת העולם הראשונה
* היום יש טיפולים הרבה יותר טובים בזיהומים המשניים של שפעת

הייתה לנו חזרה גנרלית עם "שפעת החזירים" (מגפת השפעת ב-‏2009 [ויקיפדיה]).
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726790
לא ענית לא על קישוריות מוגברת, ולא על צפיפות אוכלוסיה.
הוספת גורמים נוספים, השאלה עכשיו היא מי תורם יותר.

נראה לי שהחזרה הנוכחית יותר ''גנרלית''.
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726793
הצד השני של הקישוריות המוגברת הוא התקשורת הטובה. יש יכולת להפיץ מידע (ואמנם גם דיסאינפורציה, אבל זו נפוצה מהר בכוחות עצמה, וזה היה ידוע כבר בזמן השפעת הספרדית) ולכן יש כלים הרבה יותר טובים לנטר את התפשטות המחלה. אם יש רצון, אפשר לטפל בה הרבה יותר טוב.
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726872
אנחנו רואים כמה נפלא זה עובד.
אתה כותב כאילו אנחנו ב-‏2019.
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726894
ההמלצות הפשוטה לשטוף ידיים ולחבוש מסכות עברו מהר. אני מנסה לחשוב איך היו מתאמים דברים כמו ערים אדומות באמצעים של תחילת המאה. זה שאין לנו יכולת פוליטית להשתמש במידע הזה זה משהו אחר.
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726906
אני אענה רק את תחושת הבטן האינטואיטיבית שלי:
ההשפעות של תיאום טוב יותר, הוראות טובות יותר וטיפול רפואי טוב יותר הן לינאריות.
ההשפעות של תחבורה בין עירונית ובין לאומית שוטפות ושל צפיפות האוכלוסין היא אקספוננציאלית.
אם נגיף השפעת הספרדית הגיע למאה מיליון אנשים תוך זמן x, היום היה מגיע לחמישה מיליארד בזמן רבע x.
הלקח הקשה שלמדתי השנה הוא שגם הרפואה של היום לא היתה מחסלת אותו בפחות משנה, ובזמן הזה, מספרי המתים היו עצומים ומערכות הרפואה והכלכלה היו קורסות.
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726912
בטח מישהו בפרברי גוש דן כבר עשה על זה סימולציה.
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726934
סימולציה? מה זה???
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726935
הכוונה אולי לאסימילציה של אוכלוסיות שונות שמשפיעה יותר מכל?
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726913
ארצות הברית, עם שלטון עוין, הגיעה עדיין להרבה פחות חולים באותו פרק זמן, עם אוכלוסיה גדולה בהרבה. הקורונה הרבה יותר מדבקת מאשר השפעת הספרדית, ולמרות זאת מצליחים להגביל את ההתפשטות שלה.
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726680
(עכשיו מגיע חרמפפף מצידך לאלמון האיילי, תגובה 726565.
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726682
)
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726687
מוחות גדולים חושבים דומה.סתם, נראה לי שבמקרה ההוא לקיתי בתופעת 'האחרון זוכה': מיד אחרי התגובה של האלמון היתה תגובה נוספת עם קישור. בצוק העיתים והקשב, נכנסתי לקישור האחרון, וכשחזרתי כבר הראשון נשתכח ממני.
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726565
זה לא שקול, אבל מערב אותם גורמים ולכן מאפשר הסתכלות יותר כללית על השאלה, מבלי לערב תחושות אישיות לגבי טראמפ.
במיוחד אם אתה מסתכל על מותו של טראמפ מקורונה בתור סוג של צדק (אלא אם התכוונת לצדק פואטי?).
אבל לא באתי לשכנע. אם לדעתך זה לא מועיל, זה בוודאות לא מועיל לך.

בתזמון מעולה, הנה נקודת מבט נוספת:
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726590
ואם כבר נקודות מבט, סקירה עוד יותר מעמיקה של השאלה עוד מלפני שטראמפ חלה.
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726604
אין לי מספיק זמן פנוי לכל הסרטון, אבל מזפזופ קצר:
א. אחלה גיטרה בהתחלה.
ב. מה (לעזאזל) הקטע של האישונים המאורכים האלה? זה מקריפ בטירוף.
ג. אשמח לצפות בשאר כשיתאפשר.
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726632
ב. עוד יותר מקריפ בגלל שהעדשות מתגלגלות לה והאישונים משנים כיוונים כל הזמן...
(אתה באמת שואל? היא מגלמת cat girl שזה ביטוי ליחסים המסובכים שלה עם נשיות מתיילדת בסגנון קוואי, אנימה או הנטאי - מביך אותי שאני יודעת את כל זה...)

ג. מומלץ. :-)
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726701
באמת יפה מאוד (ולקח לי יותר מהזמן הנקוב, כי ברגעים מסוימים היא מדברת מהר, הכתוביות קטנות, אני ב-FOMO ומחזיר אחורה).

זה נוגע ליד השאלה שלי, אבל לא חזיתית בה. כי כמובן שאני מקבל שאנחנו כחברה או מדינה צריכים להשתדל לא לנקום, אבל השאלה שלי היתה, אם לא נקמנו, האם זה רע לשמוח שהגורל "נקם" (ובפתיל עם האייל האלמוני, השאלה היא האם זה באמת צדק). אני נוטה להשתכנע שזה לא מאוד רע, אבל יותר רע מטוב; אפשר לקבל את זה לכל היותר כגילטי פלז'ר.
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726486
מעניין שמבחינתך יותר חמור הנזק העתידי הפוטנציאלי, מהנזק המיידי בעין של מאות אלפי מתים אמריקאיים עקב הטיפול הלקוי בקורונה.
השני מספיק ברור וחמור בעיני.

אבל הי, בינתיים נראה שהוא יוצא מהקורונה קופץ ועולץ עוד יותר מקודם.
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726510
רק כי בנוגע לטיפול בקורונה יש יותר מקום לטענות של נסיבות מקלות. אין לי בעיה להוסיף את זה לתיק נגדו.
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726512
זה בטח די נדוש אבל: טראמפ על סטרואידים.
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726521
סופרטראמפ?
_______
נה, השיר לפחות הגיוני.
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726522
מה אתה רוצה, טראמפ מאד מתאים למלים. הוא שותף למחאה נגד אלה שרצו "לחנך" אותו:

But then they send me away to teach me how to be sensible
Logical, oh responsible, practical
And they showed me a world where I could be so dependable
Oh clinical, oh intellectual, cynical
There are times when all the world's asleep
The questions run too deep
For such a simple man

אז הנה, הוא לא הגיוני, אחראי, פרקטי, כזה שניתן לסמוך עליו או אינטלקטואל.
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726524
אני דוקא חשבתי על:
,I said, watch what you say or they'll be calling you a radical
Liberal, oh fanatical, criminal
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726530
ליברל? אני חושב שבזה לא יאשימו את טראמפ.
סיסמא לסוכות: מאושפיזים לאישפוזים 726531
אני הבנתי את זה הפוך - "היזהר במה שאתה אומר, אחרת *הוא* יקרא לך קיצוני, ליברלי, פנאטי, פושע".
אופס, זה מתאים גם לאחרים שאנחנו מכירים.
התפילות ולימוד תורה של קנייבסקי לא עזרו לו , החמרה במצב הקורונה 726659
עכשיו הוא עסוק ב''לימוד תורה כרגיל'' (הווריאציה החרדית של ''מתלוצץ עם רופאיו'') . אבל החום של גופו וירידה ברמת החימצון בדם שלו לא מבשרים טובות.

חסידיו מתבקשים לקרוא תפילות ופרקי תהילים, משתמע שחייו בסכנה.

למרבית האירוניה --- הרב קנייבסקי ועדת השוטים שסובבים אותו עוסקים באירגון סדר היום שלו (לימוד תורה),
מה שמקטין את סיכוייו להחלים (שכן עכשיו הוא אמור להיות מאושפז ומטופל).
הרב קנייבסקי וראש הממשלה מסכנים חיי רבים 726221
בRPC אפשר לראות את ההיסטוריה.

ועדיין, שליש (או חמישית לפי סילבר) זה סיכוי מדהים לבחירה מחדש של נשיא כל כך כושל.
הרב קנייבסקי וראש הממשלה מסכנים חיי רבים 726243
כן.
הא, והילרי קלינטון היא נשיאת ארה''ב.
הרב קנייבסקי וראש הממשלה מסכנים חיי רבים 714679
איזה אורח משמח! ברוך הבא.
הרב קנייבסקי וראש הממשלה מסכנים חיי רבים 714700
מצטרף ליובל, ומעלה: ברוך הבא למחלקת הסיכון של האייל!
הרב קנייבסקי וראש הממשלה מסכנים חיי רבים 714708
היי, תודה על קבלת פנים, שמח שבאתי.
הרב קנייבסקי וראש הממשלה מסכנים חיי רבים 714714
רק בבקשה אל תשכח מסכה וכפפות כשאתה מקליד.
הרב קנייבסקי וראש הממשלה מסכנים חיי רבים 714771
בנוגע להפעלת השב''כ אני לא לגמרי מסכים אתך.
באופן עקרוני קשה לחלוק על הצורך של המדינה לאתר נושאי מחלות מדבקות ולבודד מי שהיה בקרבתם. העניין הוא בנסיבות. בשלב זה האיתור באמצעות הטלפון הנייד הוא בעל תועלת שולית. אלמלא היה כך, לא היה צורך בסגר כללי. השלב בו אפשר לדבר על בידוד מושלם של נשאי המחלה כבר חלף.
אם מנגנון המדינה היה פועל, היה אפשר להפעיל את המערך הזה במקביל לקבלת האישורים והפיקוח הנדרש במדינת חוק דמוקרטית. מאחר ואין זה המצב, הנזק לדמוקרטיה מתקזז עם התועלת הלא גדולה.
אני מסכים שמדובר בדיון תיאורטי עקר. אבל מאחר ורוה''מ שלנו (לצערי) מתעקש לקשוט עצמו בכל מה שהוא עושה בשעת חירום זו, מותר לנו להעיר שאין מה להתפאר בצעד זה.
הרב קנייבסקי וראש הממשלה מסכנים חיי רבים 716365
אוי ווי.

ראיתי ביוטיוב את קנייבסקי. האיש סנילי, פשוטו כמשמעו. הוא בכלל לא יודע מה קורה סביבו. העסקנים מתפעלים אותו לטובת עצמם. החרדים כנראה מודעים למצב אבל הם הוכחו כמטומטמים חסרי כושר חשיבה עצמאי, בשם הכבוד הם לא מזיזים הצידה את המנהיג הסנילי שלהם.
הרב קנייבסקי וראש הממשלה מסכנים חיי רבים 716407
כן, הוא סנילי לחלוטין. והצעיר שמדובב אותו אומר ''אם הרב לא שמע על מגיפה סימן שאין'' (לקרוא בניגון אידישאי). קנייבסקי הוא רק סמל ומשל לכל הפלגים הירושלמיים והאחרים ולכל שיטת הממשל החרדי הזה על חוקיו הנבדלים וצורת החיים ב''אקסטריטוריה'' משלהם.
הרב קנייבסקי וראש הממשלה מסכנים חיי רבים 716412
הוא לא המנהיג החרדי הראשון שממשיך להנהיג את העדה למרות הסניליות, אבל חייבים לציין שבניגוד לרולנד רייגן לפחות אין לו גישה לכפתור האדום.
הרב קנייבסקי וראש הממשלה מסכנים חיי רבים 716431
רייגן כיהן כנשיא בין הגילאים 70–78. מועמדות לתפקיד של גדולי תורה ליטאיים לא מתחילה להישקל ברצינות לפני גיל שמונים.
הרב קנייבסקי וראש הממשלה מסכנים חיי רבים 716460
או שבניגוד לרייגן - שהתחיל את כהונתו בשיא המלחמה הקרה עם עשרות אלפי ראשים גרעיניים מאיימים על אזרי מדינתו וסיים אותה כשהאויב מפורק והאיום הוסר - מסיים את כהונתו (הה, הלוואי שיסיים) במשבר הבריאותי החמור בתולדות המדינה, שהביא לגרעון של מאה מיליארד שקל, ושורת החלטות מגזריות פושעות תוך כדי המשבר שיגזרו את דינם של עשרות מתים לפחות, ועשרות מיליארדי שקלים בוודאות.
הרב קנייבסקי וראש הממשלה מסכנים חיי רבים 716465
אנחנו מדברים כאן על קנייבסקי, לא על כבוד השר ליצמן נ''י.
הרב קנייבסקי וראש הממשלה מסכנים חיי רבים 716697
תגובתך המבישה והעלובה והבזויה "החרדים כנראה מודעים למצב אבל הם הוכחו כמטומטמים חסרי כושר חשיבה עצמאי, בשם הכבוד הם לא מזיזים הצידה את המנהיג הסנילי שלהם" אם היא לא תמחק על ידי ההנהלה -או לא יודע מה/מי קובע כאן " , היא הוכחה קטנה שכל האינטלקטואליות וההומניות בשקל ושישים כאן באתר שווה לכפרות.

וכל הכותבים כאן מתחת תגובה מבישה זאת -
ג.שמעון
שוטה הכפר הגלובלי
צפריר כהן
הפונז

כולכם ראיתם את התגובה הנאלחת הזאת ובמקום להשתיק אותו כמו שצריך לו היה מישהו כותב "הערבים כנראה מודעים למצב אבל הם הוכחו כמטומטמים חסרי כושר חשיבה עצמאי, בשם הכבוד הם לא מזיזים הצידה את השיח הסנילי שלהם" המשכתם את הדיאלוג הזה ואף עודדתם את השיח.

אני כבר שנים באתר הזה [ גם בניק אחר ] ואני מכיר את הנפשות הפועלות כאן , את סגנון כתיבתם,את מחשבתם ואת הצביעות שבטקסטים שלהם אשר נכתבים לפעמים מתוך תסכולים עמוקים בשלהי חייהם, ותגובה זאת והעדר תגובתכם המתבקשת רק מחזקת את מה שאני באמת חושב עליכם ולא כותב את זה.

העתק - ההנהלה
ואגב אתם רשאים למחוק את תגובתי זאת אם היא פגעה ברגשותיכם חלילה .
הרב קנייבסקי וראש הממשלה מסכנים חיי רבים 716708
דעתי על חלק מדעותיך לא טובה מדעתך על מה שכתבתי. אבל מעולם לא דרשתי לסתום את פיך. דעתי על הטימטום של החרדים, בהקשר שציינתי, היא תגובה מדוייקת.
אם היא לא נעימה לך זה מפני שאתה כנראה מאמץ את דעת החרדים או שאתה ממש חרדי לשעבר או חרדי עדיין. אם מה שכתבתי לא נעים לאוזניך זה משום שהראיתי לך במראה מה גרוע בתרבות החיים החרדים וכאשר הבטת במראה כל כך לא נראה לך מה שנישקף במראה שהחלטת שצריך לשבור את המראה , כלומר לסתום את פי.

שתי דוגמאות מההיסטוריה היהודית: משיח השקר שבתאי צבי משך אחריו חסידים שוטים רבים וההליכה העיוורת אחרים גרם לשבר עצום ביהדות. החרדים משולים כאן להולכים אחר שבתאי צבי, אמונתם בו היתה תמימה וקדושה אך מטומטמת במונחי העולם הריאלי.

דוגמא שניה. בסוף בית שני פרחו כתות משונות שקראו לעצמן יהודים עם כל מיני אמונות הרסניות, הן גורשו בדרך זו אחרת לאיזור ים המלח משום שהיהודים המתונים לא יכלו לשאת את הקנאות שהתבססה על אמונה דתית לא ריאלית. היום הכת החרדית אינה מחזיקה בחיים מכוח עצמה אלא חיה מנדבות שהיא מקבלת מהמדינה, בתמורה לתמיכה פוליטית בביבי או מימניים כמוהו. לו פסקו הנדבות היו החרדים מייד פוסקים מהקנאות הטיפשית שלהם כי לא אפשרות לחיות באמונתם. דעתך כי אמונה קנאית בדת מצדיקה עיוות כמו הקשבה לרב סנילי , קנייבסקי, שאותו ניתן לתמרן בנקל, היא לא דבר שתוכל להגן עליו בנימוקי כבוד לרב אפילו אם פעם הוא היה גדול בתורה. דחילק, האיש סנילי.

אינני שונא דתיים. בילדותי גרתי בסביבה שבה היה רוב לדתיים, אמנם מתונים, ואפילו גדלתי בגן דתי. רוב מכריע של חברי הילדות שלי היו דתיים. מה שאיני סובל הוא לראות את ההידרדרות במיגזר החרדי שאינו לוקח אחריות על עצמו ומפר את המצווה "וחיית בה".

לא יכול להמשיך בתגובות, אני מוגבל לכתיבה מהסמרטפון. הצגתי כמיטב יכולתי את עיקרי דברי.

לדבריך בעניין תמיכה או אי תמיכה בערבים שאמורה להתנגד לאמירות לא יפות נגד ערבים בכלל או ערביי ישראל בפרט, אני ימני קיצוני וכלל אינני מכבד את הערבים הישראלים מעבר לזכויות אזרחיות מלאות שמגיעות להם כי אנו מדינה דמוקרטית. לא יכול לדבר בשם כותבים אחרים אבל אם מישהו היה אומר שהערבים מטומטמים במעשיהם, לא היו רבים שהיו קוראים לסתום את פיו. אולי חוץ ללנדוור, מקווה שלא שיבשתי את שמו, שמוכן להצדיק באופן גורף את ערביי ישראל.
הרב קנייבסקי וראש הממשלה מסכנים חיי רבים 716714
אתה מביא לי דוגמאות היסטוריות כל כך לא רלוונטיות למאה ה 20 ולסיטואציה הנוכחית שזה נושא לדיון אחר בכלל .
אם אני דתי/חרדי/חילוני - בעבר או בהווה או בעתיד או בכלל מנהל בית זונות מצליח - גם שוב לא רלוונטי .

לעצם העניין -
אתה הלכת ולקחת קבוצה מאוד קטנה במגזר החרדי וגזרת ממנה את התובנות שלך על כל החרדים . אז תעשה שיעורי בית לפני שאתה מלכלכך על הקבוצה הזאת.

1. לחרדים הספרדים אין רבנים מאז שהרב עובדיה הלך לעולמו . וככל הנראה גם לא יהיה להם עוד עשרות שנים . וגם אם תשמע על רבנים ספרדים פה ושם - קח בחשבון שאף אחד לא שם עליהם .
2. חלק גדול מהחרדים האשכנזים לא קשורים לרב קנייבסקי .כלל החרדים החסידים , בקושי שומעים לאדמו"ר שלהם כבר הרבה שנים והם לוקחים את דבריו בגדר המלצה.
3. אפילו בתקופות בהם הרבנים של האשכנזים כגון הרב ש"ך ועוד שהיו סניליים על אמת, והציבור שלהם ידע זאת , כי כולם מבינים שבדרך כלל זקנים מגיל 90 המוח שלהם עובד כמו טלפון מנגו . אלא מה ? הם מכבדים
אותם כמו שבכל חברה מכבדים ומעריצים דמויות מעוררות כבוד.
4. אם אתה סבור שמישהו סומך על דעתו של זקן בן 100 שבקושי חי בענייני כספים/רפואה/השקעות רק כי הוא רב גדול - אז אני בטוח שאתה טועה. ואם תגיד לי שיש כאלו , אז מה ? להראות לך קבוצות חילוניות שהולכות שבי אחרי טיפשים ואדיוטים ?

כעת - מה כתבת ? שהחרדים הם טיפשים ? אני עשיתי עסקים עם חרדים לאחר שפרשתי מהשירות הציבורי והם שמים אותי ואותך בכיס הקטן , עלאק מטומטמים.

לעניין המגזר הערבי - אני מכבד אותם ומשתדל לא להכליל אותם כקבוצה למרות הפיתוי הרב כשיש בעיות ביטחוניות. ואם אי פעם טעיתי והכללתי- אז טעיתי. ואין לי שום בעיה להודות שטעיתי כי באמת טעיתי , כי ההכללה היא כל כך מטופשת ואכזרית ורעה ולא צודקת.

בימים רגילים לא הייתי טורח לתקוף אותך על רקע מילותיך , אבל אלו ימים מאוד לא ברורים. יש קבוצה חילונית גדולה שמתחילה לגלות סימנים של ציבור מוסת בסגנון פרעות "הפ-הפ" [ויקיפדיה] שמחפש על מי להוציא את התסכולים שלו . תמיד החברה החרדית והערבית מועדת לפורענות כקבוצות מיעוט , אבל הפעם ישנה אווירה מאוד מורעלת ומסוכנת שבו יש חילונים שחושבים שהחרדים הם וירוסים והם נגיפים ,והם-הם בעצם כה אומללים מפני החרדים הטפילים עד שעולה בראשם המחשבה שאולי צריך להשמיד את החרדים , כי אין ברירה. ראה ושים לב שמי שטוען זאת יכול להיות אינטלקטואל בחיי היום יום וזיין מוח באופן כללי , אבל הוא בסך הכל בריה חלושה ועלובה שלא שונה מאותו ברברי שפוצץ ראש יהודי חרדי במזרח אירופה אי שם בשנות ה 40 של המאה הקודמת .

ובהערת אגב - יש כתבה מאוד מעניינת של ערן גפן באתר גלובס שבו הוא מראיין את מוטי שרף שהוא מומחה לניהול משברים. הוא מנסה להעביר את המסר שיש אווירה של התפרקות וזאת בהקשר של המצב הכלכלי . " אני מריח משהו אלים, של התפרקות היררכית" .

לא ראיתי שם שהוא מתייחס לאלימות פיזית שיכולה להתרחש בחברה הישראלית. אנחנו עדיין חיים בסרט שהקורונה תצא אחרי חג הפסח לחופשה. זהו שלא. היא תשאר והיא תוביל למצבים מאוד קשים . מאחר והחברה החרדית גדולה מאוד ואל תחשוב שמדובר בקבוצה קטנה בחברה הישראלית, ויש להם קשרי משפחה עם חלק לא מבוטל מהמגזר המסורתי והחילוני , העניין הזה שבו תוקפים את החרדים לא יסתיים בקללות פה ושם . אני כן שם לב שהגורמים הפוליטיים מאוד נזהרים שלא לעשות שטויות . אפילו ליברמן ולפיד שבימים רגילים החרדים הם תערובת הסם שלהם , אני מבין שהם יודעים שהם צריכים להזהר לא לקשקש יותר מידי ולכן תשים לב שהם נזהרים לא לזיין את המח על החרדים בימים אלו.

אני יכול לספר לך כי ברמה האישית אני לא אדם דתי , אבל יש לי בן דתי ואם מישהו ינסה לתקוף פיזית את הבן שלי ,אני אזיין אותו ואני אשב עליו בכלא מבלי לחשוב אחרת . ואני לא חריג, כמוני כמו כל בן אדם נורמלי. אם רשויות החוק לא ישמרו על המגזרים זה יגמר רע מאוד. מכאן תבין את הסכנה ואת הבעיות המורכבות שיכולות להתעורר אם המילים המסוכנות יחצו את הקווים.

לסיכום - בימים אלו שומרים על הכבוד של כל הקבוצות בחברה הישראלית יותר מתמיד.
הצעה לסקר 715092
סקר שבאמת הייתי רוצה לראות את תוצאותיו (בהנחה שכולם מדוווחים אמת) הוא "כמה גלילי נייר טואלט יש לך כרגע בבית?"

__

נכנסתי לסגר עם ביטחון עצמי מופרז ובלי להצטייד בכלום, עכשיו ההמלאי אוזל...
הצעה לסקר 715096
ברברים.
הצעה לסקר 715098
אנחנו נכנסנו למצב עם אריזה אחת לקראת סיום (6-7 גלילים) ומייד קנינו אריזת ענק חדשה. בתחילת השבוע, כאשר היא עוד לא נפתחה אפילו, אשתי קנתה אחת נוספת, מה שבטוח.
הצעה לסקר 716265
עד עכשיו אני לא מבין למה החרדה הגדולה ביותר של אנשים בזמן מגפה זה שלא יהיה להם עם מה לנגב
הצעה לסקר 716357
היפותזה: זה נובע מטראומה מוחשית. רובנו נקלענו הרבה פחות פעמים למצב של רעב שבו היינו באמת במצוקה ולא היינו בטוחים מתי ואיך זה ייפתר, מאשר למצב שבו אזל נייר הטואלט בתא השירותים שהיינו בו, ונאלצנו לבחור בין <TMI> לבין <TMI>.
הצעה לסקר 716358
העניין הוא שאי הנוחות החברתית מייצרת PTSD גדולה יותר מאשר אשכרה רעב.
הצעה לסקר 716360
מן המפורסמות הוא שהחלום הרע הנפוץ כנראה ביותר הוא חברתי: אתה עומד בפני קהל ושכחת מה רצית להגיד או נפלו לך המכנסיים או מה שלא יהיה. אף אחד כמעט לא חולם חלום רע על רעב. מצד שני, במצב של רעב אמיתי אנשים מתגברים על אי-הנוחות החברתית עצמה בקלות מרשימה (או מפחידה).
715100
אני בחל''ת, בתקווה שהעסק בו אני עובד יצליח לחזור לשגרה אחרי שהסיוט הזה יגמר.

אני מאוד אשמח ואני חושב שרבים ירוויחו מכך שיפתח דיון בנושא הקורונה באייל הקורא - ישנם כאן כותבים רבים שאני מעריך את דעתם כשכל אחד מהם בעל מומחיות שונה, יהיה מאוד משכיל ומעניין לקרוא את התובנות השונות.
715101
דנים בנושא לפחות בשני דיונים במקביל: דיון 3990 ודיון 3995 (וזה באמת קצת חבל שהנושא לא מתועל למקום אחד).
715127
יש בפלטפורמה של האייל יתרונות רבים. מיקוד דיונים הוא לא אחד מהם.
דווקא היה מעניין להשאיר שני פתילים, אבל לחלק את המגיבים אקראית בין שניהם (וגו').
תרגע אפשר למות רק פעם אחת, הצרה שהפעם מדובר במוות מחנק 716366
בצרפת אישרו בחטף לכל רופא לאשר מוות חסד באמצעות זריקה. לזקנים החולים הקשים אין שום תרופה אלא אם כן הם עשירים מאוד ומקבלים מתחת לשולחן את מעט התרופות שאולי מצילות ואולי לא. שאר העניים חשובים כמת. לפני שנים רבות כאשר אבי סורב לטיפול במערכת הבריאות בגלל העדר כסף הבנתי באיזה עולם אנו חיים ומאז אני לא מאמין לשום הבטחות ערבות הדדית של פוליטיקאים.
715147
עובד מהבית, קשה מהרגיל
715255
קשה מהרגיל, הווה אומר "עובד קשה", הווה אומר עובד יותר? או כי יותר קשה לעבוד?
715442
היה לי פעם בוס שכשהיינו אומרים לו שעבדנו על משהו קשה הוא היה עונה ''עבדתם הרבה. קשה זה עם טוריה בשמש''.
715443
לא קשה - צמיגי.
715450
נראה לי שהבוס הנ''ל אף פעם לא עבד עם טוריה בשמש. העבודות הבאמת קשות (בשמש) הן לא עם טוריה.
715455
אז עם מה הן כן?
שוט? כותנה? תבן ולבנים?
715462
העבודה הכי קשה שאני עבדתי אי פעם בשמש היתה דווקא כן עם טוריה. זה היה ניכוש עשבים בשדה כותנה, בימים שעוד גידלו כותנה בארץ.
715467
קשה לי להאמין שזה היה עם טוריה. ניכוש עשבים עושים עם מעדר. טוריה לא מיועדת לזה.
715471
ואללה, אולי אתה צודק, ייתכן שזה היה מעדר. מה שאני זוכר יותר בבירור הוא את השלפוחיות שהיו לי בכפות הידיים, ואת אויבי הציבור שנקראו ''ענבי שועל'' ימ''ש.
715472
אצלנו נבל העל היה לכיד הנחלים ואת הינבוט המצוי אפילו לא ניסינו לעקור.
715480
אין לי מושג לגבי דרוג פוטנציאל הנזק, אבל את הדטורות שנאנו במיוחד.
715476
יכול להיות שהתבלבלת במושגים? אני וכולם סביבי תמיד קראנו לזה (ראש מחודד) מעדר, ולזה (ראש שטוח) טורייה. בתקופת התיכון יצא לי לנכש דונמים על גבי דונמים של עשבים - אני לא מגזים - ותמיד השתמשתי בכלי עם הראש השטוח. הכלי עם הראש המחודד היה אצלי שימושי לצרכים אחרים.
715479
לשניהם יש ראש שטוח. הלהב של המעדר הוא צר יחסית ובזווית ישרה למקל. לטוריה להב רחב והזווית של הלהב ביחס למקל היא מעט חדה יותר. הלהב לפעמים מעט קעור, כלומר הקצוות נוטים מעט כלפי מעלה.
יש מעדרים עם להב משולש (בתמונה הראשונה שלך), אבל למיטב ידיעתי רק אצל גננים, לא אצל חקלאים. התמונה השנייה שלך היא אכן טוריה.
ההבדל המהותי הוא בשימוש: עם מעדר אתה חופר ומנכש, עם טוריה אתה גורף, מערבב ומעמיס לתוך דלי.
715608
האם את חפירה איננה טוריה? כוונתי לזו שתוקעים באדמה ודוחפים פנימה בעזרת הרגל.
715619
לא. לפחות לא איפה שאני גדלתי.
715626
סליחה על ההומור הדלוח, אבל מה חשובים ההבדלים אם ממילא בסוף את מכוש טוריה וקלשון / התלכדו בסערה, בסערה.

715627
וכמו שאנחנו היינו שרים: אש יוקדת בשדה. והמחרשה שוב פולחת החזה.
715628
תוכל בבקשה לקשר לתמונה של מה שאתה קורא מעדר (עם להב לא משולש)?
__________________
אני מוכן להישבע שכבר כתבתי את התגובה הזאת, אז כנראה משהו השתבש בשליחה
715629
כל שלוש התמונות בצד שמאל בערך מעדר [ויקיפדיה] הן של אנשים עם מעדרים.
כלי העבודה שלי 716391
כדי למנוע בלבול עתידי, הנה כלי העבודה שלי. מימין לשמאל: את חפירה, סכין ומקלטרת, טורייה, מעדר.
כלי העבודה שלי 716393
אני מסיר את הכובע בהכנעה בפני הניסיון והרקע של (אקס) קיבוצניק מהעמק, אבל אציין שבסביבה שבה אני גדלתי היה יחסית הרבה עיסוק בגינון - ספציפית, אני עצמי עבדתי בגינון לא מעט במשך כמה שנים - ולמיטב זכרוני תמיד ניכשו עשבייה עם טוריה. השם "מעדר" היה שמור לכלי הזה, ואני לא חושב שאי פעם ניתקלתי במעדר מהזן שרואים בתמונה שלך (עם להב רחב).
כלי העבודה שלי 716396
אני לא יודע מאיפה איזי לוקח את אוצר המילים שלו, אבל למיטב ידיעתי, טוריה היא סוג של מעדר (עם כת רחבה). זה גם מה שהאקדמיה ללשון עברית אומרת (טוריה ומעדר) מה שגוגל אומר, איך שדיברו בקיבוץ בו אני גדלתי ואיך שמוכרים את זה בחנויות היום.
כלי העבודה שלי 716397
הטרמינולגיה בכתריאליבקה בה גדלתי היתה כמו אצל איזי בקיבוץ, אבל בהחלט השתמשנו גם בטוריה לקיצוץ עשבים.
כלי העבודה שלי 716398
ככה לימדו אותי בצעירותי העשוקה: מעדר הוא כלי חפירה. אפשר להשתמש בו לעישוב או לחפירת בורות ותעלות. טורייה היא כלי לעבודה עם חומר רך או תחוח. אפשר לעשות איתה גומות השקיה לעצים, להעמיס חול או בטון לדלי, ליצור שיפועים בגינה כדי לשפר את הניקוז, אבל אי אפשר לחפור איתה (כלומר, אפשר, אבל מאוד לא כדאי כי תגמור עם גב תפוס וידיים כואבות).
כלי העבודה שלי 716403
ואכן, המעדר שמצורף לפק''ל אישי בצבא, הוא כמדומני הכלי שאתה הבאת.
בדמיוני זה מה שאני חושב עליו כשמדובר במעדר, ולא זכור לי שראיתי מעודי כזה עם ראש שטוח.
כלי העבודה שלי 716406
לי בפק''ל בצבא היה את חפירה עם כת מתקפלת (ולמעשה נשברת בנסיון החפירה הראשון בקרקע הסלעית של הנגב).
כלי העבודה שלי 716410
הו, הנשכחות שאתה מעלה אצלי...

בטירונות שלי (סיירת מטכ"ל‏1, כמובן) לפני שחילקו לנו רובים צ'כיים חייבו אותנו לשמור על המאהל בתוך הבסיס עם אותה את חפירה מתקפלת והמ"כ שהיה בעל הומור סאדיסטי דרש, וגם בדק ביצוע, שבמקרה הצורך נצעק "עצור או שאני חופר". עד כמה שאני זוכר זה היה השימוש היחיד שעשינו באותה את. אני יודע שזה נשמע כמו משהו שהמצאתי, אבל זאת האמת לאמיתה.

אותו מ"כ גם גרם לנו לקפוץ לתוך תעלה קטנה שהיתה ליד מגרש המסדרים לפני היציאה הביתה כדי שנוכל להגיד שאנחנו באים ישר מהתעלה (זה היה בימי מלחמת ההתשה).
__________
1- מוגבלים טכנית, כושר לקוי)
כלי העבודה שלי 716442
זה יכול להיות שימושי לאייל.

אוף טופיק לעניין האם לנסות תרופות לקורונה על בעלי חיים -

"עצור, או שאני חופר!"
כלי העבודה שלי 716551
אתר חפירות.
כלי העבודה שלי 716534
לקישון יש הומורסקה מתקופת מלחמת ההתשה על איך הוא שבר את היד כשנפל באתר עבודה של פועלים שהניחו קו ביוב (?), זכה למבטי הערצה בזכות הגבס שלו, וכששאלו אותו איפה נפצע, היה עונה "בתעלה".
כלי העבודה שלי 716538
אסוציאציה פרועה (נו) - יצא לי פעם לחוג סדר עם חברים אצל משפחה יהודית אמריקאית בהארטפורד, קונטיקט.
מסתבר שיש לעיר אוניברסיטה, מכובדת ברמה המקומית, והם סיפרו לנו שכשאתה אומר לישראלים שלמדת באוניברסיטת Hartford במבטא מאד אמריקאי, הם מבינים שלמדת בהרווארד ומתייחסים אליך בהרבה יותר כבוד.
כלי העבודה שלי 716550
משונה שלא הכרתי. אולי משם נגנב הרעיון (אתה בטח לא זוכר אם היא נכתבה לפני 20/10/69).
כלי העבודה שלי 716554
אני די בטוח שקראתי את ההומורסקה בספר "פרטאצ'יה אהובתי", שעכשיו אני קורא1 שיצא לאור ב-‏1974. אבל כמדומני הספר הוא לקט של הומורסקות שהתפרסמו לפני כן בעיתונות, אז לך תדע מתי ההומורסקה הספציפית הזאת התפרסמה לראשונה.
_______________
1. עובדי הספרייה הלאומית מתבקשים לתקן את ההקלדה השגויה "פרטאצ'ה" (בלי י') בבסיס הנתונים שלהם, שגזלה כמה דקות מחיי.
כלי העבודה שלי 716571
מאחר שלא נראה לי שמישהו יעבור על גליונות מעריב מהשנים הרלבנטיות, אצטרך לחיות עם אי-הידיעה.
כלי העבודה שלי 716574
דווקא אפשר: http://jpress.org.il/olive/apa/NLI_Heb/ (אך בחיפוש ראשוני במעריב לא מצאתי).
כלי העבודה שלי 716580
לא הלחתי למצוא שם בכלל את ''חד גדיא''. לעומת זאת קראתי רשימה מעניינת של יורם ברונובסקי על קישון כך שזמני לא בוזבז.
כלי העבודה שלי 716585
גם אני חיפשתי שם ולא מצאתי (עוד לפני התגובה של ברקת).
כלי העבודה שלי 716734
אפרופו קישון: מאז תחילת הסגר אני מחפשת את הסיפור, ככל הנראה מ"ספר משפחתי", שבו הגיע החופש הגדול וקישון ג'וניור הולך לישון בשעות מאוחרות יותר ויותר (ספוילר: בסוף אוגוסט הוא השלים סיבוב שלם והלך לישון בשעה "נורמלית" בדיוק בערב יום הלימודים הראשון). אם למישהי/ו יש את הספר בהישג יד ויכול/ה ומוכנ/ה לצלם‏1 עבורי את העמודים הרלוונטים, אשמח עד מאד.

1 עבור שימוש הוגן כמוגדר בחוק זכויות יוצרים, כמובן.
כלי העבודה שלי 716735
מאשר שהסיפור לקוח מ''ספר משפחתי'', אבל לצערי אין לי את הספר.
כלי העבודה שלי 716746
המקום המקובל לבקשות מסוג זה הוא קבוצת הפייסבוק בין הלסינגפורס לפרטצ'יה. העליתי את זה עכשיו לשם.
כלי העבודה שלי 716768
תודה, אבל אני וצוקרברג פחות.
כלי העבודה שלי 716757
הספר בידי. את זוכרת משהו משמה של ההומורסקה?
כלי העבודה שלי 716762
לצערי לא. בכלל, אני מופתעת שזכרתי את שם הספר - לא קראתי אותו 20 שנה בערך.
כלי העבודה שלי 716763
אה, מצאתי. הרשימה נקראת "קריאת הינשוף" ואם הכל עבר כשורה תוכלי למצוא אותה כאן: https://drive.google.com/open?id=1vAGW00HtjYXDcMB0WIn...
כלי העבודה שלי 716764
בדיוק זה! תבורך משוטים!
כלי העבודה שלי 716769
בשמחה.
כלי העבודה שלי 716701
למיטב ידיעתי הקטע נכתב לאחר מלחמת יום כפור. ספרי קישון שלי נמצאים בבית הורי, כך שקשה לי לאמת את הנושא.
אגב, המעונינים מוזמנים להצטרף לקבוצת הפייסבוק "מהלסינגפורס עד פארטצ'יה" המיועדת לחובבי קישון. בין הכותבים בקבוצה נמצא גם ד"ר רפי קישון, שלפני כמה ימים כתב: "רבים יודעים שיש לי מרפאה וטרינרית ברמת-אביב. אני מקווה שרבים גם חושבים שיש לי הומור ברמת-אביו".
כלי העבודה שלי 716703
וזה פלגיאט מבדיחה ידועה מהניינטיז, ששואלת מה ההבדל בין גשר הירקון לאביב גפן.
כלי העבודה שלי 716705
עוד לפני זה בתשדיר הבחירות של מר”צ בבחירות 1992 מה ההבדל בין הירקון ובני בגין.
כלי העבודה שלי 716713
אני מכיר את זה בגרסה של "למה בני בגין נוסע בקו חמש?"
כלי העבודה שלי 716741
רק שעם הגפן הצעיר זה כמעט עובד כתלת-משמע.
715473
>> בימים שעוד גידלו כותנה בארץ.

עדיין מגדלים, כפי שמוכיחים השדות מצפון מערב לצומת יגור.
715477
מצויין, אז יש חומר גלם לתפירת מסכות.
715481
א-פרופו מסכות, נתקלתי בכמה חוות דעת של רופאים לפיהן גם מסכת בד מועילה למניעת הדבקה (ובמידה קטנה גם הידבקות) וייתכן שזאת אחת הסיבות לכך שבמזרח אסיה המגיפה בשליטה יחסית. במקום ללמד את עם ישראל איך משתעלים ומתעטשים למרפק היה הרבה יותר טעם לאסור על יציאה מהבית ללא כיסוי הפה. בצ'כיה, כך קראתי, זה הצעד שננקט, ואנשים רבים תופרים מסכות בבית ומוסרים (כן, ב"ס" ולא ב"כ") למי שאין לו.

סיבה אפשרית להימנעות מההמלצה הזאת, לא רק בארץ אלא במרבית ארצות העולם, היא שהיא תציף לעין כל את המחדל של אי הצטיידות במסכות כאלה בזמן. סיבה אפשרית אחרת היא שלא רוצים להעניק הרגשת בטיחות מוגזמת לעוטי המסכות. ראבאק, לפחות שישכנעו את החרדים לשים משהו על הפה בלוויות ההמוניות שכנראה תהיינה נפוצות יותר ויותר בבחינת חבר מביא חבר. דומני שבמגזר ההוא עוד יש לא מעט מכונות תפירה בבתים.
כמה עולה המסך? 715488
אבל מצד שני רופאים אחרים טוענים שמסכה, במיוחד כזו שלא בנויה היטב, לא מגינה מכיוון ש:

* המשטח שמול הפה מאפשר לנגיף לשרוד זמן רב.
* והנגיף יגיע לשם מכיוון שאנשים לא נזהרים בתנועות ידיהם.

אז האם מסכה רב פעמית היא רעיון כל כך טוב?
כמה עולה המסך? 715491
לא יודע. אולי. כאשר יוצאים מהבית רק לעתים רחוקות, כפי שמצופה מאיתנו, אפשר להשרות את המסכה במי סבון בין שימוש לשימוש, במיוחד אם יש לך יותר ממסכה אחת. לי יש כמה ואני נותן להן להתחטא בשמש כמה ימים עד לשימוש חוזר.

אני ממשיך לקוות שההמלצות לא נגועות בשיקולים שאינם ממן העניין, אבל לגמרי לא בטוח.
כמה עולה המסך? 715495
70 מעלות לחצי שעה בתנור המטבח. תיבול לפי הטעם.
כמה עולה המסך? 715497
כן, אני משער שגם זאת דרך טובה.
כמה עולה המסך? 715493
עד כמה שאני הבנתי, מסכת בד לא מגינה על החובש מפני הדבקה. היא מונעת ממי שנגוע להפיץ את הווירוס בצורה יעילה. לכן, אם כולם (ובפרט, הנשאים) הולכים עם מסכה, זה מפחית באופן משמעותי את ההדבקה.
כמה עולה המסך? 715517
הניחוש שלי (במידה מסוימת אני אפילו מבסס עליה התנהגות, בשוליים של הפחתת הסיכונים) הוא שמסכה היא טובה גם להגן על החובש אותה (ולא רק מפני החובש אותה) לפחות בסצנריו הבא: כשפתאום מישהו משתעל או מתעטש לידי, אני אעצור נשימה לכמה שניות, אתרחק מהר, ואסיר את המסכה בזהירות. אני רק צריך שהיא תעכב את הטיפות לאותן שניות. סביר?
715466
העבודה הכי קשה שאני עשיתי בשדות זה קטיף אבטיחים. שובר את הגב ברמות שלא יאומנו.
להעמיס כוורות על משאית (יש מנוף אבל כשהכוורות הן במקבצים של 10 פה ו-‏10 שם, לא טורחים להפעיל אותו, יותר מדי Overhead) זו עבודת פרך, שמעבר לקושי הפיזי צריך גם להיות עם בגדי מגן.
עישוב כותנה זה עם מעדר (או סכין) ולא עם טוריה, אבל הסיוט האמיתי הוא שכותנה מושקית במי ביוב (זה לא למאכל) ומילא הסירחון, אבל היתושים...
קטיף חוחובה זה גם סיוט לא קטן - השיחים נמוכים ככה שצריך להתכופף כל הזמן ואין צל.

ככלל, עבודה עם טוריה היא לא מאוד קשה - היא לא משמשת לחפירת בורות או לעקירת צמחיה (לזה משתמשים במקוש, את חפירה ומעדר). טוריה משמשת לעיצוב של פני הקרקע - בחקלאות ליצירת גומות השקיה או ליצור שיפועי ניקוז, בבניין לערבב בטון ולפזר אותו בתבנית היציקה. אם הבוס היה אומר עבודה עם מעדר בשמש, לא הייתי מצייץ.
למה כבר לא רואים אותן? 715468
(אז לא טוריה - שבריה).
715518
(מכוש, לא? מקוש זה לא המקל שמנגנים איתו בקסילופון?)
715520
אכן, אני אלך לעמוד בפינה.
715514
עובד בלי הפסקה, אין זמן לאכול
עובד מלא חיוניות 716264
מה 25 בפברואר התחלתי לעבוד מצאת החמה עד צאת הנשמה. בימים האחרונים נרגע העומס והיום ראיתי את הסקר :)
עובד מלא חיוניות 716269
לא מקנא בכלל באנשי שוק ההון בחודש האחרון.
עובד מלא חיוניות 716274
בשביל הזמנים האלה אני במקצוע. ריח הנפאלם על הבוקר.

חזרה לעמוד הראשי פרסום תגובה לסקר

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים