בתשובה לאיילת בועזסון, 07/11/02 7:52
מרתק אפילו 105907
אם יש לך משהו להעיר בעניין ה*עובדות* אותן הבאתי, בניגוד ל"עובדות" אותן הביאה נוגה, או בעניין עובדות אחרות שהבאתי, לעומת עובדות אחרות שהביאו מגיבות אחרות, את מוזמנת לעשות זאת. אם אין לך משהו להעיר בענין זה, הייתי באמת מעדיף שתעשי את מה שאת טוענת שאני דורש ממגיבות באייל לעשות, ולא תביכי את עצמך ואולי גם את האתר‏1 שאת מהווה אחת מן העורכים בו.

1אמנם דובי, טל ועורכים אחרים מקפידים להדגיש שכשהם מגיבים (או לפחות כשהם עושים זאת על גבי רקע כחול), הם עושים זאת כמגיבים מן השורה, על דעת עצמם בלבד וללא זכויות יתר, אבל כפי שנוכחנו לדעת (תגובה 105475) את (באופן לא מפתיע) לא הפנמת את ההפרדה הזאת. אולי באמת תבקשי מדובי, (או ממישהו אחר מעמיתייך) שיסביר לך כמה דברים על "רוח האייל".
מרתק מאוד 105932
כנראה שאתה לא הפנמת את ''רוח האייל'' החדשה וממשיך להציק לבנות.
הגיע הזמן שתפסיק.
מרתק אפילו 106031
ההערה היחידה שלי היא בנוגע לאפשרות שאתה סובל מחרדת סירוס או מקנאת פין (תגובה 105413), במקרה כזה אני יכולה להמליץ לך על כמה מטפלים טובים. כשאתה ממליץ לי לא להתערב בנושאי ספורט (תגובה 98582) תוך כדי שאתה מפזר ברחבי האתר הגיגים בנושאי בנות (ומיכאלה) ברור לכל שזהו נושא שאתה עצמך לא שולט בו.
עובדת היותי עורכת באייל הקורא אינה משנה כהוא זה לתגובותי הנכתבות כמגיבה מן השורה ובנושא הנדון בתגובה 105478 אני מוצאת לנכון לקשר אותך להמשך הפתיל למרות שלמעשה, איני חייבת לך דבר וחצי דבר.

לסיום, הרשה לי לציין ש"רוח האייל" כוללת בתוכה בין השאר גם אינטיליגנציה, שאר רוח ודרך ארץ. עכשיו אתה מורשה להתחיל להתאמן.
רוח רעה 106036
אינטיליגנציה לא חסר לאלמוני המקורי אבל הוא מבזבז אותה על שטויות ורישעויות. אם מדברים על ''רוח האייל'' הוא ''הרוח הרעה'' של האייל.
הו תמימות קדושה 106074
מרתק אפילו 106049
ההודעה הראשונה אליה קישרת (כמו גם הודעות רבות אחרות שאני כותב), נכתבה בסוג של הומור או הומור עצמי (מוצלח או לא). להגיד שוב שזה לא מפתיע שאת לא מצליחה להבין את זה? נו, נגיד שוב: זה לא מפתיע. אבחנותייך הרפואיות, או הפסיכולוגיות או מה שהן לא יהיו לגבי התופעות מהן אני סובל לכאורה, מוכיחות שוב כמה דברים שטענתי בעניינך בעבר, ובהן - החשובה לעניינו - את מידת התאמתך לתפקיד אותו את ממלאת.

אכן המלצתי לך, כמו שאני ממליץ גם כעת לכל מגיב/ה באתר, להימנע מהגיגים ביקורתיים ומקביעות נחרצות בנושאים שבהם אין להם שמץ של מושג. זה פשוט יכול לחסוך לך (ולאחרים) מבוכות דומות בעתיד.

עובדת היותך עורכת באייל הקורא אכן *לא אמורה* לשנות כהוא זה לגבי תגובותיך הנכתבות כמגיבה מן השורה, אך לצערי, כפי שנוכחנו כולנו, בפועל, לא כך הוא דבר. קראתי בעצמי את התגובה אליה קישרת למעני (למרות שאינך חייבת לי דבר וחצי דבר), ואני לא מבין איך היא משנה במשהו את "זכות היתר" שהענקת לעצמך כמגיבה.

"רוח האייל" כפי שאני מבין אותה, כוללת בין היתר, "שוויון זכויות" בין מגיבים מן השורה לבין עורכים בשבתם כמגיבים. כאמור, ואין על כך מחלוקת, את כשלת (לכל הפחות) גם בתחום זה, ולכן אני בספק אם את במעמד של לשלוח מישהו מן המגיבים להתאמן במשהו שקשור ל"רוח האייל".
אם בנוסף לכך אותה הרוח גם כוללת את התכונות אותן מנית, אז ניתן לומר כי רק בהודעה זאת לבדה הוכחת כי לא ניחנת לא בשאר רוח ולא בדרך ארץ. לגבי האינטליגנציה, אני חושב שאפשר פשוט להריץ במנוע החיפוש, חיפוש על השם "אילת בועזסון" כדי להיווכח שבמקרה זה, קרוב לוודאי, שגם אימונים לא יוכלו להועיל.
תגיד לי רגע באמת 106056
המשפט האחרון היה באמת נחוץ?
תגידי לי רגע באמת 106116
את השאלה על נחיצות השורה האחרונה היית צריכה להפנות לאיילת. המקורי רק העמיד מראה מול פניה של תגובה 106031
קמפיין? 106178
כל ההודעה שלך עברה מתחת לרף נמוך מאוד. המשפט האחרון, לעומת זאת, בגלל האיזכור של חיפוש בגוגל, הוסיף על כל זה טוויסט וכיפוף.
תגיד לי רגע באמת 106117
לא רק שהמשפט האחרון לא נחוץ, כל הפתיל מיותר ומקומם.
רוצים שני אנשים להתגושש? יצאו החוצה, יסירו מעילים, יפשילו שרוולים, ואם הם ממש מעונינים, שישלפו ציפורנים.
מה קרה לך? 106265
זאת הייתה השורה הכי מוצלחת.
אה, התכוונת שאני אגיד לך רגע *באמת*, סליחה. אז האמת היא, כמו שענה לך האלמוני‏1, שאת ה"רף" קבעה איילת, שאיזכרה את עניין האינטליגנציה. אני רק "העמדתי את המראה"‏2.

(אגב, ובהמשך לתגובתך לאלמוני, לא איזכרתי חיפוש בגוגל, אלא איזכרתי את "מנוע *ה*חיפוש", כלומר מנוע החיפוש של האייל. לא שאני מבין מה זה משנה, או למה שליחה למנוע החיפוש היא "טוויסט וכיפוף של רף נמוך במיוחד", לעומת נניח העלאת הסברה המלומדת (שמעידה כזכור על שאר רוח ועל דרך ארץ) שאני סובל מחרדת סירוס או מקנאת פין‏3).

אבל אם להגיד משהו עוד יותר באמת, אז האמת היא שיש כאן מין מצב של חוסר הוגנות מובנה (ובניגוד למה שאולי כמה אנשים כאן חושבים עלי, אני די סולד מ"תחרות" לא הוגנת), כי בעצם רק לאי*י*לת יש מה להפסיד מההתכסחות הזאת (ואם היא הייתה יותר מנוסה בענייני פלימיינג (בהנחה שהיא לא, אני לא באמת יודע) אולי היא הייתה נמנעת ממנה), ורק לה יש "שם טוב" להגן עליו, בעוד אני יכול, לאחר שבאתי על סיפוקי, להמשיך בשקט אל הפתיל הבא (ולהיות בן אדם יותר טוב בחיים האמיתיים).

1*הלא מקורי*, שהוא *לא* אני, ולא ברור לי למה את עונה לו לגבי ההודעה "שלו". נכון שהכינוי שלי לא מוצלח במיוחד, אבל לכל הפחות את יכולה להבדיל לפי צבע השם.
2ואח"כ עוד אומרים שלאייל אין ז'רגון.
3ובאמת היה חסר רק שמהמגיבה המנומסת תעלה גם את הסברה האלגנטית שאני בעל זין קטן, הסובל מאימפוטנציה.
אופס 106267
נפלט לי אימייל אחר (טוב, זה היה צריך לקרות בסוף עם כל ההתעצלויות שלי לשנות את ההתאמה האישית).

מזל שאין לי שום דבר להסתיר (או במילים אחרות, אל תרוצו לסרוק את האייל, האימייל הזה לא מופיע תחת שום אחר).
איילת ולא אילת 106063
הוספתי לרשימה שגם חוש ההומור שלך לקוי. בנוגע לשאר דבריך, לא נותר לי אלא להודות על כך שאיני צריכה אותך כמליץ היושר שלי. כל דבר נוסף מיותר.
סליחה 106266
על הטעות באיות שמך.
אתה צריך לבקש ממנה סליחה 106283
גם על שאר הדברים.
ארזיי הקיר 106458
תגיד, אתה מנסה לבחון אותי? לא מספיק שאני (וכנראה שגם אחרים המחזיקים בדעות פוליטיות קרובות (תגובה 104613)) צריך לזוע באי נוחות על הכיסא בכל פעם שאתה כותב תגובה בעניינים פוליטיים, עכשיו אתה גם מתעקש לדחוף (בעקביות, פעם אחת כבר התאפקתי) את האף שלך לעניינים שאינם קשורים אליך, ולהוכיח שגם בהם אין לך שמץ מושג?
אלמוני הלוח 106656
האם הטקטיקה שלך היא תקיפה אישית ו"הוכחה" ליריבך שאינו מבין במה מדובר?
לוח וגיר 106760
א.במקרה שלך אני אכן רואה עצמי פטור מן ההוכחה שאינך מבין במה מדובר.

ב.גם אם היית מבין במה מדובר, "דחיפת האף" שלך בדיון הייתה מיותרת. אני לא מוצא בך סוג של סמכות בעניין התנצלויות, או נימוסים, והקביעות הנחרצות והנשנות שלך‏1 אינן לעניין (גם במקרה זה).

1כמעט כרגיל, ללא כל נימוק או הסבר, בטח לא כזה המניח את הדעת. למה למשל אתה לא חושב שאיילת צריכה להתנצל בפניי?‏2
2שאלה רטורית. נימוקיך, אם ישנם כאלה, אינם מעניינים אותי (ראה ב'). אם אתה "חייב" אודה לך אם תעשה זאת במייל.
לוח וגיר 106761
א. כמובן. ה"הוכחות" שלך הן שליפת הודעות ישנות מהבוידעם שאין להן קשר לענין המדובר.

ב. לא אני סמכות בעניני התנצלויות, אלא ההגיון הפשוט והשכל הישר שלהנחתי נמצאים אצל רוב גולשי האייל.

שלא תבין לא נכון, בד"כ אני אוהב את הודעותיך השנונות והמשעשעות, אבל פנינים כגון "תרגעי", "אני סולח לך‏1 למרות שאת בחורה", "את לא מבינה את העובדות" ו"אל תתערבי במה שאת לא מבינה" וקישורים להודעות ישנות לא רלבנטיות, אינם יכולים שלא לגרום לי להתערב באיזשהו שלב.

ואכן, ההמשך, אם תרצה, במייל.

1 באמת יפה מאוד מצידך.
ובכל זאת 106764
אני אמשיך כאן‏1 (ואולי גם תצא לי הודעת סיכום).

א. לא נכון.

ב. נכון.

ג(פיסקה שלישית). תודה, אבל פנינים כגון "תרגע" שיכות דווקא ל"בחורות" ולא לי (תגובה 92114 תגובה 103291), לא תוכל למצוא ציטוט שלי שאומר "אני סולח לך למרות שאת בחורה" (למרות שאני יודע לאיזו הודעה התכוונת), וגם יתר הציטוטים כמו גם המשכה של הפיסקה, אינו מדויק.

1ואני מבקש את סליחת הקוראים על כך. מדובר ב"מעידה" חד פעמית, שנובעת בעיקר מענינים טכניים שלא כאן המקום לפרטם.
ברוך 106769
המוציא דברים מהקשרם ומנצל תמימות קוראים.
הגבר? 106770
אנא הסבר, פרט ונמק.
שיהיה 106771
התגובה הראשונה שהראית תגובה 92114 נכתבה ע"י חברת המערכת משום שעברת גבולות בת'רד הנ"ל ובסופו של דבר, היו זוכות התבטאויותיך האומללות למחיקה.
התגובה השניה שהראית תגובה 103291 נועדה להרגיע אותך מחשש לגילוי פרטים אישיים על משתמשים באתר.
מי שלא יקרא את כל ההודעות הקשורות עלול לחשוב שאתה באמת מסכן כמו שאתה מנסה להיות.
<אנחה> 106773
נו, לכל תגובה שמישהו כותב למישהו יש איזושהי סיבה, שנראית מוצדקת לפחות לאותו אדם שכתב את ההודעה (ושוב למרות הפיתוי, אני לא הולך עכשיו להסביר למה אני חושב למשל, שתגובת חברת המערכת, לא הייתה "מוצדקת").
באותה מידה יכולת להתייחס לתגובה היפוטתית בה מישהו היה כותב לי: "אתה אידיוט ויש לך ריח רע מהפה", ולומר משהו כמו: "כן אבל אתה באמת אידיוט, ובאמת יש לך ריח רע מהפה".

הלינקים אותם נתתי נועדו להראות מי הכניס לשימוש את המושג "תרגע", באותם פתילים בהם הייתי מעורב, והם אכן מראים זאת.
אדם הכושל במושגים בסיסיים בהבנת הנקרא (כמוך), עלול אולי לחשוב שמדובר בהוצאת דברים מהקשרם, כפי שהוא עלול אולי לחשוב שאני "מנסה להיות מסכן".
<אנחה> 106776
סליחה, אבל למה אתה יכול לפטור עצמך בנימוק "חוש הומור"?
(תגובה 106049) בעוד שהודעות שמופנות אליך הן בלתי מוצדקות? ובוא נניח שלא הגבתי על ההודעה ההיא כחברת מערכת אלא כקוראת באתר שכל הפתיל הבוטה הזה מפריע לה? מה אז?
<אנחה> 106778
אממ' מה כבר היה שם?
אבל זו תגובה שבאמת נכתבה מתוך נסיון(כושל אמנם) להצחיק.תגובה 105413
מאחר והוא מנסה לכתוב הודעות משעשעות 363 ימים בשנה (וכמו שארז כתב,לא מעט פעמים מצליח) אפשר לספוג מדי פעם בדיחה גרועה,שלא לגמרי מתישבת עם ה-P.C
אפשר כמובן גם להעיר לו שזו בדיחה לא משהו,הבעיה היא שלוקחים אותו ברצינות בדיוק איפה שהוא לא מתכוון להיות רציני.
עצור והזדהה! 106873
טוב די, זה כבר מתחיל להיות מוגזם. לא שזה לא מחמיא לי, לא שאתה לא עושה עבודה טובה (אתה כן), לא שיש לי מושג אם זה באמת אתה שאחראי לכל ההודעות ביחד או שזה סתם צירוף מקרים, אבל במידה שאתה לא רוצה להזדהות (לפחות בפניי), אודה לך אם תניח לי ללחום את מלחמותיי לבד. תודה.
<אנחה> 106853
מה אז? אז כלום. את רוצה לטעון שהתגובה הזאת (תגובה 92114) שלך נכתבה בהומור? זכותך‏1. לי זה נראה קצת תינוקי (היו לך כוונות הומוריסטיות כשכתבת אותה?), אבל אולי זה רק אני.

לטעמי התגובה הבוטה ביותר באותו הפתיל הייתה התגובה שלך, ואת דעתי על החיתוך המוזר והמאוחר שנעשה שם לאי השדים, כבר הבעתי פעם באיזו הזדמנות (נדמה לי), אבל זה באמת היה מזמן, ועכשיו עם ביטולו של אי השדים זה כבר ממש לא רלוונטי, ובכלל, הרי בדיוק בגלל זה התאפקתי ונמנעתי מן הפירוט הזה בהודעה הקודמת.

1בדיוק כמו ששמורה לך הזכות העקרונית לבקר/לתקוף אותי תחת מעטה האייל/ת האלמוני/ת.
ממש טרחן בלתי נלאה 106863
תגיד מה אין לך חיים אחרים חוץ מלנסות לדאוג לשם הטוב הוירטואלי שלך? תרד מאיתנו ותראה סוףסןף איך אחרים למדו להעביר את המקלדת שלהם למצב נצור.
106875
עדיפה בהרבה המקלדת שלו ונסיונותיו לדאוג לשמו הוירטואלי, מאשר נטייתם של אלמונים לרדת על אחרים בלי סיבה הנראית לעין, בנצלם את העובדה שהם אלמונים. לפחות הוא טורח להסביר את עצמו, ולהראות מה בדיוק *לא* בסדר, לדעתו (אמנם, עדיף שכל זה היה נעשה במייל. שאלה: מאיפה אתם קוראים את האייל כרגע?...)
<אנחה> 106885
מעולם לא ניסיתי לכתוב תגובות הומוריסטיות באייל. אפילו התגובה אליה לינקקת לא היתה אמורה להראות הומוריסטית אלא להחזיר את הדיון לתלם הגיוני מדרך החתחתים אליה הובלת אותו.
<עוד אנחה> 106890
נו, מה יהיה? שאלת למה אני יכול לפטור את עצמי בנימוק "חוש הומור" בעוד הודעות שמופנות אלי הן בהכרח בלתי מוצדקות. עניתי שהודעות שמופנות אלי הן לא בהכרח לא מוצדקות, ושאלתי אם מה שאת מתכוונת לומר הוא שההודעה הספציפית שלך בה עסקנו (ולכן לא מדובר כאן *אפילו* בתגובה אליה לינקקתי, אלא רק בה) נכתבה בהומור.

טיפ קטן לעתיד: אני יודע שזה אולי נשמע נורא מפתיע, אבל הודעות לא מנומקות (בלשון המעטה) בנות 3 מילים סטייל "ואתה תרגע ודי?" הן ברוב המקרים לא דרך טובה להשבת דיונים ל"תלם הגיוני".

אני מוכן להישבע שדווקא כן ראיתי כמה הודעות שלך שהתיימרו להיות הומוריסטיות, אבל אולי נוכל לסגור על החלפת המילה "ניסיתי" בהודעה שלך, במילה "הצלחתי", ולסגור את הבאסטה.
<עוד אנחה> 106893
אני מצטערת, כושר הביטוי שלך לא ברור לי, הלך המחשבה שלך מוזר בעיני ואתה באופן כללי מעיק. בזאת אני מפסיקה את הדיון הזה וכל דיון איתך.
<עוד אנחה> 106900
כושר הביטוי שלי לא ברור לך? אני מוכרח להודות שזה ניסוח מעניין.

בכל מקרה, נדמה לי שקיבלת את ההחלטה הנכונה. אני בספק אם יכולת להביך את עצמך יותר ממה שהצלחת עד כה, כל זאת כמעט לגמרי בכוחות עצמך, תוך סיוע מנימלי ביותר מצידי (ואח"כ עוד אומרים עלי פה שהשחצנות שלי היא בעוכריי).

אני מזכיר לך כי למרות הצהרתך על ניתוק יחסינו, תמיד תוכלי להתדיין איתי, או להגיב על דבריי, תחת ניק בדוי.
גם לי נמאס 106925
אני אמנם רחוק מלהיות מופת של נימוסין באייל, אבל גם אני מבקש שלא תפנה אלי בשאלות מעל דפי האייל, כי אין בכוונתי להגיב לבלוניך עוד.
חרם דרבנו גולגר? 106928
למה שלא תקרא לאתר שלך "אסור"? 106930
גם לי נמאס 106946
למען האמת אתה די רחוק מלהיות די הרבה דברים (הוגן, אמיץ, לויאלי, קוהרנטי ועוד כמה), ומצד שני אתה הרבה יותר מידי קרוב לכל מיני דמויות אד-הוק עלובות ופחדניות, סטייל מאן‏1. כך שלא נותר לי אלא לקוות כי הודעתך זאת מתייחסת לא רק לכותב ליאור גולגר, אלא גם לנגזרותיו השונות באתר, שלהערכתי הגיבו דווקא ללא מעט מ"בלוניי", ממש כאן בדיון הזה.

לא זכור לי שפנית אליך בשאלות מעל דפי האייל (אם כי מן הסתם הגבת פה ושם להודעות שכתבת) לאחרונה או בכלל, ואני מוצא (גם) את הודעתך זאת תמוהה.

1 היות שהתערבת בפתיל ביני לבין איילת, סתם נזכרתי פתאום בתגובה הזאת שלך: תגובה 105130
''צא בחוץ'' 106947
שים לב שהוא כותב ''מבקש שלא תפנה אלי בשאלות''.

מדי פעם הוא מואיל לענות לשאלות המעריצים, אבל עכשיו הרגזת אותו והוא לא יענה יותר לאף שאלה בוערת שרק הוא יכול לענות עליה שתשתוקק להפנות אליו. צא בחוץ.
''צא בחוץ'' 106953
זה יותר כמו פאולוס. ברגע ששינה כיוון נהיה מיסיונר.
הפתעה: לכולנו נמאס. 106950
השיחות האלה לא יכולות להתקיים בדואל? זה אמנם מעניין, אבל אישית קצת קשה לי לראות אנשים משמיצים אחד את השני בלי הפסקה, ועוד על כלום.

האלמוני המקורי ממשיך את הדיון הזה בלי הפסקה מכיוון שתוקפים אותו, והוא סה"כ מנסה להגן על עצמו‏1. אולי אם ההתקפה הזאת תירגע, אז גם הוא. יש בזה היגיון, לא?

ההמ"ה, אתה מוזמן לפנות אלי בשאלות (אם פעם יתחשק לך), ואין בכוונתי להחרים את בלוניך (אני גם לא רואה סיבה).

אין לראות בתגובה זו צידוד ב*צד* כלשהו בדיון עם נגה או איילת. עצם העובדה שנוצרו כאן *צדדים* זה כבר אידיוטי.

1 כן, אני יודעת שהוא לא מסכן או צדיק תמים, ואני יודעת ש"הוא התחיל".
אתה בכוונה משנה את הנושא. 106777
הענין הוא לא מה בדיוק אמרת (ולרשימת הדברים אני יכול להוסיף ''חוצפנית'') אלא כל דרך הדיון שלך עם הבנות.

ודרך אגב, אני לא אחד מהאלמונים.
ודייק 106859
סליחה, אבל אני לא משנה שום נושא. אתה רוצה לבקר את דרך הדיון שלי? אין בעיה, לגיטימי, אבל אנא אל תדביק לי דברים שלא אמרתי, ועל תעוות את הסיטואציות בהן הייתי מעורב. יש לאייל מנוע חיפוש, יש קאט ופייסט, ולא צריכה להיות לך שום בעיה להביא ציטוטים, ולדייק בארועים.

כשמישהי שאני "לא מכיר" והיא "לא חברה" שלי כותבת לי הודעה שמסתכמת במילים: "אתה תרגע ודי?", אני חושב שהיא חצופה.

בכל מקרה, אני לא מתכוון להגן עכשיו על כל מילה או ביטוי שאי פעם השתמשתי בו. מה עוד שאני בהחלט לא שולל את הטענה, שגם אני, כמו כל מגיב אחר באייל, עלול למעוד מפעם לפעם.

ועם עדיין יש צורך, ברשותך, בוא הפעם באמת נעביר את המשך הדיון למייל. תודה.
ודייק 106861
וכשמישהו שאני בקושי מכיר קורא לי כל הזמן לשתות מים ולהרגע, אני חושב שגם הוא חוצפן ממדרגה ראשונה. אבל הוא, אחרי הכל, המנחה. אוף.

או, לו הייתי מצנע...
חגיגה בסנוקר 106774
ראית את טום קרוז בצבע הכסף? לאלמוני המקורי יש את זה.‏1.
הוא אמן ביליארד מעולה,טקטיקן מצוין,יש תחושה שאין לו ממש אסטרטגיה,זה נכון,מצד שני הוא צעיר עדיין, אז למה שיחשוב לטווחים ארוכים?
הוא בונה תגובות מפורטות שרואים שהוא שוקד על המבנה שלהן לא מעט,ומגבה אותן בציטוטים ולינקים,הוא זהיר על גבול...

אלמוני,מול תגובות כשלו, התגובה שלך סתמית ועליבותה ניכרת.

1לא את המראה,את הטמפרמנט השש לנצח והשחצנות,שהיא נקודת התורפה שלו.
ימשיך כבודו 106865
הייתי מפנה גם אותך לקריאתי הנרגשת בפיסקה השניה כאן (תגובה 106766), *אבל* האייל האלמוני והארסי! אני מזהה אותך לפי חוסר הרווחים בין מילה, פסיק, מילה (כמו כאן למשל: "...טקטיקן מצוין,יש תחושה שאין לו ממש אסטרטגיה,זה נכון,מצד שני הוא צעיר עדיין...". וראה גם את ההודעה הזאת: תגובה 105794).

הערות נוספות:
1. חוסר תגובתך להודעה זאת (אפשר גם במייל) תחשב כ"הודאה באשמה".
2. הודעתך זאת חיממה את ליבי, חתמה את משמרת הלילה שלי על הצד הטוב ביותר, וגרמה לי ללכת לישון עם חיוך על הפנים.
3.ט.ל.ח
לוח וגיר 106762
מר אלמוני מקורי נכבד,

לטובת אלו מן הקוראים שלא מבינים מה אתה מחפש באתר הזה, אולי תוכל לספק קישור לאיזושהי הערה שלך שהיתה לגופו של ענין; הערה שקשורה לנושא, ולא רק למגיב או לתגובות ישנות שלו. כי עלול להווצר הרושם שאתה מסתובב באתר ומחפש עם מי לריב.

שלך, אלמוני לרגע
לוח וגיר 106765
תגובה 99978 תגובה 103205. הייתי ממשיך אבל אני עייף.
מראה על הקיר 106766
מר אלמוני לרגע‏1 נכבד,

ראשית, הרשה לי לעדכן אותך שחיפוש על שמי במנוע החיפוש של האייל מעלה 486 תגובות, כולן (אם יורשה לי להביע את דעתי האוביקטיבית) ראויות, מחכימות ומהנות.

לצערי, הודעתך מחייבת אותי להפנות אותך דווקא אל הפחות מוצלחות שבהן... וכעת, לעידכון שהגיע זה עתה: שוב, (בעוד אני שוקד על כתיבת תגובה זאת) אני נתקל באייל אלמוני שנחלץ להגנתי (הפעם כאן: תגובה 106765 במקרים אחרים (למשל) כאן: תגובה 106116 כאן: תגובה 106218 וכאן(?): תגובה 106074), ואני דורש: אייל אלמוני (או אלמונים?), צא מאלמוניותך! (אם אתה מעדיף אז במייל), אין זו בושה להימנות על קהל מעריציי אשר הולך וגדל מיום ליום, ובקרוב לא יהיה אפשר עוד למנות אותו על כף יד אחת. מה עוד שאני בטוח שיש כל מיני ספקנים שחושדים שהתגובות הללו נכתבות על ידי. (ואם יש "מזוהה" אחד שרוצה לטעון זאת, אני דורש שעכשיו טל יוכיח לו שלא כך הוא הדבר).

איפה היינו? אה כן, ב"תגובות הרציניות" שלי. אז בנוסף לאלה שהביא האלמוני, אפשר להוסיף נניח גם את אלה: תגובה 76973 תגובה 90273 תגובה 98111 (ויש עוד הרבה מאיפה שזה בא, אבל אני מודה שבשביל תגובות רציניות באייל, אתה לא צריך אותי. אני למדתי להכיר בעובדה שיש כאן אנשים משכילים ונבונים ממני בהרבה, ואני נהנה לקרוא את תגובותיהם בפאסיביות הראויה לי).

אני מצר על כך שעלול להיווצר הרושם שאני מסתובב באתר ומחפש עם מי לריב‏2. אני חושב שניסוח מדויק יותר הוא שאני לא ממש סובל מאותן הזדמנויות לריב, אשר נופלות בחלקי. כבר ציינתי כאן פעם שזה עושה אותי בן אדם טוב יותר בחיים האמיתיים. בנוסף, בהחלט יתכן שלעיתים אני מועד, או שלמתבונן מן הצד נראה כאילו אני נסחף או חורג מגבולות הטעם הטוב, במקרים אלה לא נותר לי אלא לחזור אל ציטוט אהוב עלי במיוחד - והרשה לי לסיים בו את הודעתי - מתוך תרגומו של מיץ פטל (תגובה 36693): "המעליב, ככל אמן אמיתי, למרות שהוא פונה לקהל, הוא תמיד בודד. אל תתייעץ בבת-זוג או בן או אח לפני הטלת הכידון. הם תמיד יעדיפו את הדרך הקלה ויגידו "בשביל מה אתה צריך את זה?" הא! כאילו שאמן אמיתי מוטרד משאלות מעשיות כאשר הוא מצייר את המונה ליסה..."

שלך,

האלמוני המקורי

1תיזהר גם כשאני התחלתי עם הכינוי שלי לא חשבתי שאמסד אותו, ותראה עם איזה כינוי נתקעתי.
2כאן התאפקתי מלהיכנס לפרטים ולהסביר למה לדעתי לא אני הוא ה"אשם" בוויכוח האחרון שהיה לי כאן.
מראה על הקיר 106767
אני חוזר בי. כנראה שהמינון של הקטטות בזמן האחרון היה קצת גבוה מדי, והוא השכיח ממני את ההודעות ההן.

בעתיד הקרוב אני אנסה להיות פחות קוצני (עד שזה יעבור לי, ענין של כמה שעות כנראה).
מחברת, יומן וצלצול 106768
גם אני חוזר בי, הכותרת הייתה צ"ל "*מפה* על הקיר", ולא כפי שנכתב.
חוק שימור הרעש 106781
נישה אקולוגית, לימד אותנו עוזי, אינה נשארת ריקה לאורך זמן. ואכן, נראה ששלושה ימי שקט יחסי מטעמו של השכ"ג הם יותר מדי וכבר נמצא מי שמגביר את הייצור העצמי ועובד שתי משמרות כדי לסתום את הפער.

אני מתחיל לחשוש שאם גם אתה תצליח לכבוש את יצרך לכמה ימים במקביל להוא, ואם יתרחש הבלתי יאומן ואפילו הארסי ופופק ישקטו על שמריהם באותה תקופה, הואקום שיווצר יגרום לקריסת‏1 האייל תחת המשקל העצמי של מאות אלפי ההודעות שבו, ולכן אני מפציר בך בכל לשון של בקשה: אנא, אל תרגע. האחריות המונחת על כתפיך אינה קטנה יותר מזו של גלובוס בשעתו, ואני לא מתכוון ליורם.
-----------------
1 חסר לי תרגום לעברית של implode שיבדיל בינו לבין ה collapse הסתמי.
גלובוס ??? 106784
בהחלט שאינך מתכוון ליורם. אתה מתכוון לאטלס ולא לגלובוס.
והילד הזה הוא לא אני 106785
אם כך, האלמוני יכול בוודאי להציע את יהודה
והילד הזה הוא לא אני 106787
אם זו נשיאה לזמן מוגבל,אפשר להתפשר עם האלמוני גם על הרקולס.
חוק שימור הרעש 106872
אני חושב שזה יהיה שיא האירוניה אם אני אצהיר שאני מתחיל לשקול שלא להגיב לאלמוניים (אני לא מצהיר את זה), אבל אם תשים לב לפתיל הזה שנוצר כאן, הוא ברובו תגובות שלי למתקפות (הוגנות יותר ופחות, ע"י אלמונים ומזוהים, ואולי גם שילובים של שניהם) עלי ועל כתיבתי‏1.

אני *לא* מנסה לטעון שאני מסכן. אני אפילו לא ממש מתכוון להכחיש שברוב הזמן (במיוחד כשמדובר במשמרות לילה מתות, ולא כמה דקות לפני תחילת המשחק של מכבי) אני די נהנה. אבל אם הביקורת היא על הרעש שנוצר ומטריד את מנוחתך, אני לא חושב שאני הוא האחראי העיקרי לו. כשפונים אלי, או תוקפים אותי, או שוגים בעובדות הקשורות אלי במישרין, אני נוהג להגיב. אם הדבר באמת כל-כך קשה לך (ומשום מה קשה לי להניח שכתבת את התגובה הזאת מתוך ציפייה שהיא תביא לפחות "רעש", או שלא הנחת שהיא תגרום לפחות לעוד תגובה אחת מפרי עטי), אתה מוזמן פשוט לדלג. מה עוד שכפי ששמת לב בוודאי, הדיון הזה לא חרג מגבולות הסקר הדי נטוש הזה.
אני אמנם לא מעלה על דעתי שאתה קורא קבוע בעל ניק שונה מזה בו השתמשת בהודעתך האחרונה, אבל אם אני בכל זאת טועה, ואתה דווקא כן, אז אני בטוח ששמעת על האופציה "הפסק לעקוב אחרי דיון זה".

1 והנה לשם ההמחשה עידכון שהגיע זה עתה: תגובה 106863
אז אתה גם מתמם 106874
כי בלי בושה אתה עוד מתלונן בחוצפה על אלמונים שמתקיפים אותך - ומה אתה? האבבא של האלמונים!
כי אתה גם מודיע לכולם שאתה ממשיך באובסיה שלך רק בגלל שמשעמם לך במשמרת לא כי באמת יש לך איזה רעיון לדיון מעניין. יאללה, תחפף ותפסיק לבלבל ותנתק את המקלדת שלך.
לא נכון. 106876
הדיון הזה מאוד מעניין, למה את מלכלכת?
חברה של שירי מירי? 106879
שירי מירי מתה, היו לה רק אויבים 106882
היא מתה והיא חיה בניו-יורק 106884
תגובה 106480
106899
היי שני,

אני מניח שאת מגיבה חדשה יחסית באייל בגלל שלא יצא לי להתקל בהרבה תגובות שלך. מההודעות המעטות שלך שכן יצא לי לקרוא, את נשמעת לי כמו בחורה נבונה וסקרנית. לכן הייתי רוצה לנצל את ההזדמנות הזאת קודם כל כדי להתנצל על כך שלא תמיד יש לי רעיון לדיון מעניין. אני רוצה שתדעי שאני דווקא כן עושה מאמץ, ואני מקווה להשתפר בהמשך. בכל מקרה, אשמח לשמוע ממך בעתיד עוד ביקורת בונה. דעתך חשובה לי.

שנית, אני רוצה להפנות אותך להודעה אותה כתבתי לא מזמן (תגובה 106466) ובה ישנו הסבר (פסקאות 5 ו-‏6) מה ההבדל בין ה"דמות" שלי, ושל כותבים אחרים אשר כותבים כאן תחת ניק בדוי קבוע, לבין האלמונים אליהם התייחסתי בהודעתי הקודמת.

בהערכה,

האלמוני המקורי
חוק שימור הרעש 106939
פשוט נזכרתי בתגובה 78929 ובפרט ב"יש כאן בעיה של מינון. כל אחד רוצה להיות "פופק"‏3, יש רגעים בהם נוצרת אינפלציה, והגבול בין הנורא מצחיק לנורא מעיק הוא דק וחמקמק." וחשבתי שאולי ההודעה שלי תעורר גם אצלך את הזכרון ההוא. בינתיים האייל די נרגע כך שאתה יכול להתעלם מהודעתי הקודמת

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים