בתשובה לבת-חן, 20/04/01 19:01
מדעי המדינה 21450
תלוי איפה, אבל לא גבוהים במיוחד. לפני שנה (כלומר, בשנת 1999/2000) הדרישות (שלא השתנו מהותית השנה, למיטב ידיעתי) היו קבלה ישירה החל מממוצע בגרות 10.0, עם ממוצע 8.00, צריך 609 בפסיכומטרי, ועם ממוצע 9.00, צריך 505 בפסיכומטרי. ממש לא דרישות גבוהות. לצורך השוואה, תקשורת באותה שנה דרשו 608 לממוצע 10.00, ממוצע 8.00 לא יכול להכנס בכלל, וממוצע 9.00 דרש 739 (ממוצע 11.0 דרש 530 בפסיכומטרי). מדעי המחשב, סתם בשביל הכיף, לא קיבל תלמידים על ממוצע של 9.5 ומטה, ודרש 657 בפסיכומטרי ממי שהיה לו ממוצע 11.0 בבגרות. פחד אלוהים.
מדעי המחשב 21451
אל דאגה דובי, יש לי הרגשה שבקרוב ציוני ההתאמה לקבלה במדעי המחשב ירדו פלאים...
מדעי המחשב 21459
למה?
מדעי המחשב 21494
הירידה בתדמית ההיטק כמקצוע שבו ניתן להשיג כסף קל ומהיר והפיכת מדעי המחשב ל''עוד'' מקצוע שבו רק לאחר עבודה קשה ניתן להרוויח סכומים גבוהים.
מדעי המחשב 21501
זה כבר התחיל. בשביל אדם עם פסיכומטרי שלי, שנה שעברה נדרש ממוצע בגרות של 10.21. לשנה הנוכחית הדרישה היא 10.2. לא ירידה גדולה, אבל לאור העובדה שבכל שאר המקצועות שבדקתי הייתה עלייה, הדבר מצביע על מגמה מעניינת.
מדעי המחשב 21559
741, נכון?
מדעי המחשב 21566
<נאנח> נו, טוב. אני מניח שזה מגיע לי. יש לציין שהפסקתי לספר לכולם... (:
מדעי המחשב 21514
ומה לגבי הנדסת מחשבים? הנדסה מאז ומעולם הייתה מקצוע בטוח ומוצק. האם למישהו יש נתונם על סיכויי הקבלה למקצוע זה בשנים האחרונות?
מדעי המדינה 21454
מדובר כאן, שכחתי לציין, על האוניברסיטה העברית, כמובן.
מדעי המדינה 21460
עכשיו נשאר לי רק לחכות ולקוות שזה ירד עוד קצת כי בכל זאת יש לי לפחות 3 שנים עד האוניברסיטה (אני עדיין בתיכון) ולהתחיל לשפר קצת את הבגרויות (לא משהו שלא ידעתי שאני צריכה לעשות).
בכל אופן - תודה.
או ללמוד משהו אחר 21469
למשל פיסיקה.
ועל מדעי המדינה לקרוא משהו בבית.
כמה חבל שהתיכון מוציא כל חשק ללמוד את הטבע, מה שנקרא "ריאלי".
תקראי את 'זמן ותודעה' לאבשלום אליצור "ותחשבי על זה".

(וסליחה על ההתפרצות העצבנית מבעד לדלת :)
או ללמוד משהו אחר 21479
גולגר, לא הכל באשמת התיכון. לא כולם צריכים ללמוד לימודים ריאליים. אני ממשיך להתעניין בנושאי ביולוגיה למרות שהלכתי לכיוון ''הומני'' מאוד. פשוט העדפתי ללמוד מדעי הדשא למרות זאת. לא קשור לתיכון (שם דווקא למדתי מדעי המדינה ופרשתי באמצע השנה השנייה).
ליאור בשבילך (: 21491
יש סיבה טובה לנסיונות השידול הנשנים שלי, ובכללן הדחת קטינות לפיסיקה. מעיק עלי חוסר היכולת שלנו, כבוגרי תיכון/צבא, לדעת לאן אנחנו נכנסים בבואנו לבחור מסלול לימודים. יש הלוקחים ברצינות את אותה החלטה, שלעתים מחייבת אותם לשנים ארוכות בקבע ולפעמים לקריירה מסוימת. יש שלוקחים זאת ברצינות פחותה או נותנים לשיקולים צדדיים להכריע. אך כולם כאחד לא ממש יודעים מה הם הולכים לקבל, ונאלצים להתבסס על רשמים של חברים, ספר טוב או צלקות מהתיכון. ובשורה התחתונה מעבדות המחקר משוועות למוחות רעננים ואין ביקוש, למרות שלפיסיקה ולמדעים ככלל עדיין יש המון מה להציע לאנשים השותפים לעשייתו.
וזה פספוס.
אני זוכר את עצמי שוקל ברצינות לפרוש מלימודי הפיסיקה בתיכון לטובת היסטוריה/ספרות, אחרי עוד מבחן של שבעים ומשהו. ומאז התיכון ועד היום יש בי קנאה לאותם טיפוסים שהתשובות זורמות להם מאינטואיציה פיסיקלית שלי אין. בתחילת הלימודים זה מתסכל במיוחד, כיוון ש(כפי שהמורה לפיסיקה טרחה לשנן לנו) הבנה פיסיקלית היא דבר ששוקע - לא מבינים *כלום* תוך כדי, רק אחרי ~שנה מתבהרים הנושאים שנדושו קודם. זה סוג של תהליך למידה המושרש בתוך התחום, מה לעשות.
לכן מדי-פעם אני "נלחם על כל קול", מוצא עצמי ממשיל זאת למציאת בן-זוג תחת המאמר של ירדן, או מקדיש חלקים מאתרי האישי לשתדלנות כנ"ל. הן ממדעי החיים תמיד אפשר לחזור למדעי הדשא, או יותר טוב - לפילוסופיה. בידיעה שבשנים לפני כן נתת לנפשך להתפתח. תוכל להמשיך ליצג את קול השפיות במלחמה על לבה של בת-חן, זה בטח יהיה משעשע.
ליאור בשבילך (: 21500
אני חושש שבגילי המופלג, מלחמה על לבה של בת החן תהיה מנוגדת לחוק. (:

בכל אופן - נתתי לה הפרטים הדרושים, ונקווה שתעשה את הבחירה הנכונה ביותר עבורה.
ליאור ודובי בשבילכם :) 21513
קודם כל - טוב שלא נסחפתם. כבר אפשר להבין מכם שאני עדיין צורכת מטרנה. אז זהו...שלא:)
וחץ מזה, ליאור, אני מסוג האנשים שיודעים מה הם רוצים לעשות בעתיד ואם מישהו ירגיש צורך להתעניין אני יותר מאשמח שכן זהו תחביב שלי לנאום לאנשים על התוכניות (רובם מתחרטים על השאלה התמימה ששאלו בסך הכל כדי להיות מנומסים). כרגע אין שום סיכוי בעולם שאני אלך ללמוד מקצוע כמו ביולוגיה ובזה למשל אפשר להאשים רק את המורה לביולוגיה. מה שבטוח, מדעי המדינה בהחלט נמצא בעדיפות ראשונה. ד"א - אני גאה לציין שלאחרונה עשיתי מבחן כלשהו באינטרנט על סוגי גולשים והפלא ופלא...יצא שאני אינטליגנטית. :)
ליאור ודובי בשבילכם :) 21520
So, what are your plans for the future?
*ducks*

Seriously, though, I have such a tendency, myself.
dear Citizen KN 21536
ובכן..כרגע אני בתיכון ומשתדלת ללמוד (כן בטח) כדי להוציא ציונים כמה שיותר טובים כדי שאני לא אתטרך לשפר אחר כך. התוכניות הן להתגייס לצבא אבל לא לתפקיד שבשבילו אני צריכה לחתום קבע. אם יתאפשר לי אני רוצה לעשות את הפסיכומטרי בהמלך השירות ואולי אפילו לשפר בגרויות אבל הכל כמובן תלוי. כשאני אשתחרר מהצבא אני רוצה ללמוד מדעי המדינה עם שאיפה לדוקטורט וכו'. במקביל לזה אני כמובן אצטרך לעבוד (מה לעשות, הלימודים לא יממנו את עצמם)ובמקביל להיות פעילה (מר"צ). בנוסף לכך אני רוצה ללמוד שפות. אני חשבתי על ערבית וספרדית. אם אני עדיין אצטרך לשפר בגרויות אז....לא תהיה לי ממש ברירה. דבר נוסף הוא שאני רוצה גם ללמוד קצת על מחשבים, כנראה דרך קורסים שונים. בעקרון אני רוצה גם ללמוד רסטורציה כי אני גם אוהבת אמנות. אני לא יודעת אם אני אצליח לעשות את הכל וסביר להניח שלו אבל לפחות יש רצון ולפי דעתי גם רצון והרבה מוטיבציה. וכמו שכמה אנשים אמרו לי: "את לא אוהבת ללמוד עכשיו ובכל זאת את מתכוונת ללמוד כל החיים שלך" או משהו כזה...
הכיוון הכללי שלי לעתיד, למי שעדיין לא הבין, הוא פוליטיקה.
dear Citizen KN 21537
אופס...לא נעים. מרב שכתבתי מהר לא שמתי לב לכל הטעויות בכתיב (בתמימות כמובן) שעשיתי.
dear Citizen KN 21549
I forgive you. I'm glad to hear of someone who plans ahead. My plans go a tad further than that. The important thing to remember is that it is likely that a lot of those plans won't come to fruitation - either due to changes in the way you think, or in the environment you're in.. so don't cling to your plans that harshly.
Dear Citizen KNation 21612
"Fruitation" doesn't even remotely exist.
Dear Citizen KNation 21635
The phrase "come to fruitation" does exist. It may be somewhat archaeic, but it surely exists - you may try a web-search, and see how many websites use this same phrase.

If this was an attempt by you to put me down, in order to make yourself feel grander, then it has failed. Next time, you should research things more thoroughly.
Dear Citizen KNation 21648
Let's look at this logically. We have the word "fruit". We DON'T have the word "fruitate" (and that's a shame. we definitely should). So the word you're looking for is, therefore, fruition. Come to fruition. And there's nothing archaic about it.

Sorry for the disturbance.
Dear Citizen KNation 21679
Oh. Well, that's what happens when you get a hefty part of your vocabulary from reading books - aside from having problems pronouncing certain words, you will also misspel them according to biases from other words.

Anyway, I'm neither the first nor the last person to err thusly.

In conclusion, referring to fancy-schmancy Hezi over there, I'd tell you something, but Dubi wouldn't much approve.
So there. I won't respond to anything else on this subject.
Dear Citizen KNation 21687
עשה לכולנו טובה - עבור לעברית.
Dear Citizen KNation 21737
Hey, I'm beginning to like this. Look at what the American Heritage Dictionary has to say about "thusly":

Usage Note: Thusly was introduced in the 19th century as an alternative for thus in sentences such as Hold it thus or He put it thus. The increasingly literary character of such uses of thus may have facilitated coinage of the new adverb thusly, particularly by poorly educated speakers who were straining for a stylish effect. Early citations for the word indicate clear association with rustic or illiterate speech, and though the word has subsequently gained some currency in educated usage, it is still widely regarded as incorrect. In an earlier survey the use of the word was judged unacceptable by a large majority of the Usage Panel. In formal writing thus can still be used as in the examples above; in other styles, expressions such as this way and like this are more natural.

תקציר לעבריים שבינינו: אדון סיטיזן קיין הוא איש לא משכיל אשר "מתאמץ ליצור אפקט מסוגנן". פשש. עבדת שם פעם?

סתם, נו. אבל אני באמת לא מבין מדוע אתה כועס כל כך. ראיתי שאין דבר אופנתי יותר באייל הקורא מאשר לתקן ולהיטפל לשגיאות בהודעות, אז החלטתי להצטרף לחגיגה. לאנשים אחרים שתיקנו אותך אמרת "נכון, אני מצטער", ואני יכול להביא קישוריות, אך אותי תקפת, גם אחרי שדובי הראה לך שטעית.

טוב, אני חדש אז מותר.
Form, rather than content 21787
As I had said before, my style of English has to do with my own sense of aesthetics. "Thusly" seems to me aesthetically pleasing, so I shall continue to use it, regardless of what this cockneyed American Heritage Dictionary editor/writer has to say about it.

In any case, what annoyed me in your criticism was its form, rather than its content. You were, as the phrase goes, "asking for trouble." If I judged wrongly, then I apologize.
Dear Citizen KNation 21657
I tried a web search, and there are indeed 531 sites where the imaginary word "fruitation" is being used. I checked them one by one - all the webmasters are indeed people less grand than me.

Dear Citizen KNation 21665
אם יש סימן מובהק לגדלות, הרי שזו הנכונות לבדוק 531 אתרי אינטרנט אחד-אחד.
Dear Citizen KNation 21666
כולם היו אתרי סקס (באילו עוד אתרים ישתמשו במילים לא נכונות כאלו?), אז זה היה מהנה מאוד.
סתם שאלה 21539
מדוע את לא רוצה לחתום קבע בצבא?
סתם שאלה 21613
אני לא רוצה לחתום קבע כי אני לא רוצה להכנס לאוניברסיטה אחרי 5 שנים. חוץ מזה - בכלל לא הוצעו לי תפקידים שבשבילם צריך לחתום קבע.
נתת לי להתפרץ - קיבלת טלנובלה 21542
"
במובן מסוים אופן השיפוט שלנו הוא שמרני, באשר הוא מתבסס על שיקולים _קיימים_, בעוד שכל שיקול עתידי ניתן לכל היותר לגזירה משיקולים נתונים אלה. למה הדבר דומה? לשופט הנאלץ לקבל הכרעת דין כאשר כל דברי ההגנה מובאים מפי אנשי התביעה, או אולי לראש-ממשלה הדן על תוספות לתקציב החינוך עם פקידי משרד האוצר. כיוון שלעתיד אין, ולא יכול להיות, פתחון פה בתהליך קבלת ההחלטות העכשווי, קיפוחו לטובת הקיים הוא אך טבעי, שלא לומר בלתי נמנע. אתם אנשי העתיד בכל דור ודור, קבלו לפיכך בהבנה את כל אותה טפשות ואטימות בה נהגנו בכם. אתם הסומאים בהווה, זכרו והזכירו קטנותכם, עטו מידת ענווה, הקיאו מתוכם את אלה המתיימרים לדעת את הדרך הנכונה המוחלטת, כי ככלות הכל כל בני האדם עיוורים, אך לא הכל יודעים זאת. הכרה זו אין בה כשלעצמה משום כפיפת ראש בפני אל, כי אם בסיס לראייה נכונה.

|16.9.1999|
"

בת-חן זקנה יותר ודאי תדע למחול לבת-חן הנוכחית, ולהתחשב בכוונתיה הטובות לשנות את העולם.

כאן מסתיימים שידורי פינת המלודרמה לשעה זו. יותר נוח לצטט אחרים, למעשה התכוונתי לצטט קטע של דובי (ערן צור -> בועז) תחת הדיון של יצירה ותכלית, אבל לא נשאר למי (;
נתת לי להתפרץ - קיבלת טלנובלה 21614
כל ציטוט של ערן צור יתקבל בברכה:)
או להיפך 21529
לי התיכון די הוציא את החשק ללמוד מדעים הומניים, ודחף אותי לכיוון המדעים המדוייקים. אלמלא שתי מורות בשנים האחרונות ללימודי (לתנ''ך ולהסטוריה), אני חושב שעד היום הייתי מתעב כל דבר שיש לו יותר מתשובה נכונה אחת.
לא שהצלחתי יותר מידי בתנ''ך או הסטוריה - אבל מצד שני, גם במתמטיקה אני לא משהו.

ועכשיו אם תסלחו לי - אני מאחר לתרגול בחדו''א.
או ללמוד משהו אחר 21480
Pfft. If you've let high school put you off the exact sciences, you probably weren't so apt in the region anyway.
או ללמוד משהו אחר 21487
קראתי, וזה באמת נשמע מעניין. אני פשוט לא טיפוס ריאלי אל אף שזה מעניין אותי. אין ספק שביה"ס מוציא את החשק ללמוד את זה וזה בהחלט יכול להסביר את הציונים הפנימיים המחפירים שלי במקצועות הנ"ל. חבל שבבית הספר שלי לא נותנים אפשרויות נוספות. אני לדוגמא הייתי שמחה ללמוד מדעי המדינה (אני גם חושבת שאני היחידה בביה"ס שלי) ורבים מהאנשים שאני מדברת איתם מתפלאים שזה לא כך אצלנו שכן אצלם זה "ברור".

נ.ב - כל "התפרצות" מתקבלת בברכה :)
מדעי המדינה 21478
לרדת זה אף פעם לא ירד, עד כמה שאני יודע. ממוצעי הבגרות עולים כל הזמן (לא כי אנשים נהיים יותר חכמים, אלא כי הבגרויות נהיות יותר טפשיות), ומכיוון שמספר האנשים שעושים פסיכומטרי עולה כל הזמן, הרי שגם מספר האנשים שמשיגים ציון מעל הממוצע עולה כל הזמן, והדרישות עולות.
כדאי לציין שטכנית הרבה יותר קל לשפר פסיכומטרי מאשר בגרויות, בד"כ. אם תרצי לשלוח לי באימייל את ממוצע הבגרות שלך, אוכל לברר לך איזה ציונים ידרשו ממך כיום כדי להכנס לחוג.
אבל בכל מקרה - בהצלחה!
מדעי המחשב 21461
מעניין אם ביל גייטס היה מתקבל.
הוא עזב את הקולג' בשלב די מוקדם, משום שזה לא היה לגמרי בראש שלו.
מדעי המחשב 21466
You don't have to be a computer genius in order to run a successful software company..

In any case, the software he pushes doesn't show the kind of algorithmical maturity that one hopefully gets from a formal Software Engineering, or even Computer Science education.
מדעי המחשב 21471
למען האמת בתוכנת WORD יש לא מעט אלגוריתמים מתוחכמים למדי.
היכולת לבדוק את הנכתב ולוודא נכונות דיקדוקית אינה טריוויאלית כלל.

אבל לזה אין שום קשר לגייטס וחבריו. מיקרוסופט היא אחד המעסיקים הגדולים של דוקטורים ללינגוויסטיקה. תמיכתם המרשימה בשפות שונות היא אחת התוצאות.
מדעי המחשב 21485
סתם בשביל האנקדוטה, בדיקת הדיקדוק ב-Word מבוססת על תוכנה שמיקרוסופט קנו, לא פיתחו. (Grammatik, אם אני זוכר נכון).
מדעי המחשב 21495
Forgive me for not being a tad surprised. :-)
מדעי המחשב 21477
אתה לא צריך להיות גאון מחשבים כדי לנהל את מיקרוסופט. מספיק להיות גאון כלכלי.

אבל כדי לכתוב את DOS ואת BASIC למחשב שעדיין אינו קיים, ללא הכשרה פורמלית במחשבים, אתה כנראה צריך להיות לא רע בענייני תוכנה.

אז נכון שהוא אימץ את ה-look & feel של יוניקס, ולאחר מכן את זה של מקינטוש, אבל עם כל הנטיה הפופולרית של לרדת על גייטס, הוא גאון ענק.

אגב, הדיון כאן מזכיר סיפור של אסימוב, שבו נלקח וויליאם שקספיר אל המאה העשרים, מתחיל ללמוד בקורס על שקספיר ונכשל בבחינה.
מדעי המחשב 21482
He didn't write PC-DOS/MS-DOS. He _bought_ an operating system called QDOS, Quick and Dirty Operating System, made some improvements, and then sold it to IBM. As for "adopting the look and feel of unix," that's not new. Many of the newer Disk Operating Systems for various computers were command line. And quite a few operating systems before that. You honestly should look into some computer history.

On another note, Windows continuously suffered, until 2000 perhaps, though I've not checked that out, from operating system failures that Unix had been rid of ages ago.

By the way, the only thing in common between William Shakespear and William Gates III is their first name.
מדעי המחשב 21503
ביל גייטס ופול אלן כתבו בשנת 1975 מהדר בייסיק למחשב המיקרו הראשון בהיסטוריה, אלטייר 8800, שיוצר על ידי חברת MITS. ראו כי טוב, והקימו את מיקרוסופט.

אולי זה נראה לך פשוט. אני לא הייתי מסוגל לעשות זאת.
מדעי המחשב 21508
So you judge things according to your capabilities? Faux pas, my man.
מדעי המחשב 21509
לא. אני בטוח שהכשרון שלי נופל משלך בתחום הזה, ואתה עוד תראה לביל גייטס ולי מאיפה משתין הדג.
מדעי המחשב 21512
No, no, no... I was not bragging.. though I may have the ability to do what you referred to, this was not my intention... I mean, you mustn't look at the difficulty of things from your perspective.. you have to compare computer people with other computer people, not yourself. Just like I don't compare philosophers with myself, they are way out of my league.
מדעי המחשב 21524
נדמה לי שמקרוסופט ייצרה את ה mac-os הראשונים.
מדעי המחשב 21550
They most certainly didn't, but they were of the first companies to write software for the Mac OS. I think.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים