לא כל כך מסובך להתגבר על הבעיה 357451
לא כל כך מסובך להתגבר על הבעיה

אין אפשרות להתיך ברזל ללא אמצעים טכניים מורכבים; במילים אחרות - צריך ללכת אל חברות הפלדה, לבדוק מנין מגיע חומר הגלם, עם תעודות משלוח וכו' - ולהתחקות אחרי הסוחרים, ומהם - ללמוד על המקורות שלהם.

כנ"ל לגבי יצוא מתכות - חובת צירוף מסמכים על מקור המתכת.

הרבה בירוקרטיה, לא מעט כח אדם - אבל אם זו "מכת מדינה", שווה להשקיע את האמצעים
לא כל כך מסובך להתגבר על הבעיה 357452
אם בעל טנדר יגיע מחר לאחד מחברות הפלדה הללו עם ערימה של חתיכות ברזל לא מסומנות ויגיד "מצאתי אותם סתם זרוקים בשדה", האם תדרוש ממנו מסמכים? מדובר למעשה במיחזור פסולת. להתיך זה אולי מסובך, אבל אפשר סתם לנסר.
לא כל כך מסובך להתגבר על הבעיה 357500
ואם כבר הזכרת את זה, תופעת לוואי של הביקוש לברזל זה ניקוי הארץ משלדות מחלידות של מכוניות, משאיות ואוטובוסים שפעם היו הרבה יותר נפוצות.
בפורום תחבורה ציבורית של תפוז עשו מבצע תעוד של אוטובוסים לשעבר שמשמשים כמחסנים, מזנונים, מגורונים או שסתם זרוקים בשדות. חלק לא קטן מהאוטובוסים הנטושים נעלמו, כנראה ע''י סוחרי מתכות.
לא כל כך מסובך להתגבר על הבעיה 358086
נדמה לי שבעיית ניקוי הארץ משלדי ברזל נפטרה; ניקו את הכל. עכשיו צריך להקים סיירת ברזלים ולחייב ברישוי את מובילי הגרוטאות וברישום מדוקדק. את המפעלים שעוסקים בהתכה לחייב לקבל סחורה רק מאנשים מורשים. הבולמוס הזה ירד מתישהו.
לא כל כך מסובך להתגבר על הבעיה 358155
א. גרוטאות ברזל נוספות כל הזמן, כזכור, הבעיה לא ''נפתרה''
ב. חיוב ברישום משמעו מכת מוות לכל הסוחרים הקטנים שמוציאים את פרנסתם בדוחק
לא כל כך מסובך להתגבר על הבעיה 358163
לפעמים המדינה צריכה להשתלט על תחומים שהפשע משתלט עליהם. מדוע חיוב ברישום ימיט מכת מוות על הסוחרים הקטנים? שירשמו!
ממילא זו צריכה להיות הוראת שעה. בולמוס הברזל יירגע לבסוף.
לא כל כך מסובך להתגבר על הבעיה 358175
אתה צריך להבחין בין העובדה שישנם גנבים בקרב סוחרי הברזל ובין השתלטות הפשע על התחום, רוב הסוחרים הם אנשים הגונים שעובדים לפרנסתם תוך אספקת שירות נחוץ לנו ולצרכני הברזל.

הרישום שאתה מציע משמעותו תוספת עבודה לכל פריט. ארגונים גדולים יכולים לספוג את העלויות הנוספות בקלות משום שהם יכולים להקצות לכך אנשים שזוהי כל עבודתם ובכך להקטין את העלות השולית, הסוחר הקטן שעובד לבדו ומטפל בכמויות קטנות יאלץ לטפל בכך לבדו. הדבר נכון, אגב, לגבי כל סוג של רגולציה וזאת הסיבה שבמקרים רבים השחקנים הגדולים בשוק פועלים לקידום רגולציה - זו צורה מאוד נוחה למחיקת המתחרים תוך הצגת פסדה של דאגה לאזרחים.

קצת נאיבי לחשוב שחובת רישום תרתיע אנשים שהולכים ומנסרים פסלים ואנדרטאות באמצע הלילה - מי שעושה כאלו דברים בוודאי לא יהסס לזייף את רשימותיו לגבי מקורות המתכת.

הרבה יותר פשוט להציב קצת מצלמות, כמו שעושים בכל פיצוציה...
לא כל כך מסובך להתגבר על הבעיה 358176
מצלמות? יגנבו אותן בשביל חלקי המתכת.
לא כל כך מסובך להתגבר על הבעיה 358183
להציב מצלמות ליד כל מטר רץ של פסי רכבת?
כל דבר אפשר לזייף. במצב בו מפרקים פסי רכבת צריך לפקח באופן הדוק על הענף. כל מי שרוצה לאסוף גרוטאות יצטרך לקבל אישור.
מפעלי הפלדה ידווחו על כל קבלה של ברזל להתכה. מה הבעיה עם זה? למה אתה חושב שצריך לחכות כדי לא לפגוע באוספי גרוטאותמסכנים? שרכבת תרד מהפסים? התופעה הגיעה כבר לרמה של פיגועים בטחוניים. הם יכולים לפרק חלקים שיגרמו לאסונות: גשרים מברזל, קונסטרוקציות, מסילות ברזל.. אינך מעריך את חומרת המצב.
לא כל כך מסובך להתגבר על הבעיה 358186
שמע, אתה צודק, זה יותר גרוע מהפצצה האירנית. גם אין ספק ש''פיקוח הדוק'' יפתור את הבעיה. כמו שהוא פתר אותה בתחומים אחרים.
לא כל כך מסובך להתגבר על הבעיה 358187
למה אתה עושה הצגות? הגנבים ניסו לפרק מסילת ברזל! חלק מהחברה' הללו אין עכבות מוסריות. הם יפרקו כל מה שיוכלו ולעזאזל התוצאות.
לא כל כך מסובך להתגבר על הבעיה 358216
נדמה לי שגם אתה לא מהסס במיוחד לשפוך את התינוק עם המיים.

בכל מקרה, מלבד הנזקים שהתוכנית שלך עשויה לגרום לאנשים ישרים שמתפרנסים בדוחק, אין לה שום סיכוי לפעול מעשית. איך בדיוק אפשר להוכיח שפיסת מתכת זו או אחרת נמצא ברשות הציבור או נלקחה מאיזה גשר? ואיך תקשר בין אלפי חתיכות המתכת שאחד אוסף עם אלפי חתיכות הנייר שמוכיחות את מקורן?
לא כל כך מסובך להתגבר על הבעיה 358222
כמו בכל תחום אחר, הרישוי לא יכול ולא אמור למנוע לחלוטין עקיפת החוק. המטרה היא בעיקר הרתעתית. ככה זה בפיקוח על מקור המזון שאתה אוכל, בפיקוח על מס ההכנסה שאתה משלם, ובפיקוח על רישיון הנהיגה שאתה מחזיק. הפקחים עושים בדיקות מדגמיות בלבד, והחוק מאפשר לתבוע בדיעבד את מי שפעל ללא רישיון. הדבר יכול להרתיע בעיקר גופים גדולים שחייבים בניהול רשימות מסודרות - למשל במקרה שלנו, יצרני המתכת.
לא כל כך מסובך להתגבר על הבעיה 358231
אני אחסוך ממך את דעתי על "יתרונות" הרישוי בתחומים אחרים. ברור שבעניין הספציפי הזה הוא אינו יכול למנוע ולו גניבה אחת.
העונש על גניבה הוא מאסר, אם עונש כזה לא מרתיע את מי שמנסר גשרים ואנדרטאות אזי גם הפקעת רשיונו לא תעשה זאת.
ההנחה (השגויה) המובלעת ברעיון הרישוי היא שאתה יכול לחסום באמצעותה "אנשים רעים" אבל האמת היא שלאף אחד מגנבי הברזל לא כתוב על המצח שהוא גנב מועד או בפועל.
גם הרישום המסודר (ובוודאי בקונטקסט של בדיקות מדגמיות) לא יועיל, איך בדיוק תגלה את הזיופים? תשים תגית על כל בורג ותשווה עם הרשומות?
לא כל כך מסובך להתגבר על הבעיה 358236
היות שאין בישראל אלפי מפעלים להתכת ברזל, על ידי פיקוח על המפעל אפשר יהיה להקשות על התהליך. המצב הולך לכיוונים כאלו שהמחיר של הערמת קשיים גם על ''סוחרי ברזל ישרים'' הוא מחיר כדאי. בעניין הגנבות החקלאיות ניסו להלחם בתופעה באמצעות בדיקת תעודות משלוח וכד' אבל שם הירקות, הפירות והעופות לא שווקו למפעל אחד. אפילו אם ינקטו באמצעי הדרסטי של הושבת נציגי המשטרה בשער המפעל והרצת שמות מביאי הברזל במחשב במישטרתי.
לא כל כך מסובך להתגבר על הבעיה 358238
אה נו <פיהוק>, האקסיומה ההיא שרישוי אף פעם לא עובד‏0. אם ככה, לא ברור למה אתה מתאמץ להראות שדווקא בעניין הספציפי הזה הוא לא עובד.
_________
לא ברור לי מאיפה הבאת את הרעיון המגוחך של "תגית על כל בורג". האם פיקוח על יצור המזון מחייב לשים תגית על כל גרגר אורז? הרישום המסודר נועד לכך שיצרני מתכת ינהלו רשימה מסודרת של ספקים מורשים וקבלות לרכש חומר גלם. את הרשימות הללו ניתן להצליב מול רשימות של מס הכנסה, כדי לנסות לעלות על רכש שהתבצע מספק לא מורשה. זאת מתוך הנחת עבודה‏1 שגנבים לא טורחים להשיג רישיון.
ומה שוב פעם קפץ עניין ה"לחסום"? בשום תחום ערימת ניירות לא יכולה לחסום אף אחד. כל הרעיון הוא הרתעה - זה מקל על הרשויות לעלות (בדיעבד!) על העבריינים ועל אלו שמסייעים להם (במודע או לא), ולהעניש אותם.

0 אתה מוזמן לבדוק מה המצב במדינות שבהן אין פיקוח ורישוי של יצור המזון. או עמידות בניינים בפני שריפות.
1 שמת לב שזה לא אמור לחסום?
לא כל כך מסובך להתגבר על הבעיה 358244
בוא נניח לשאלת הרישוי כפתרון לאיזושהיא בעיה לעמוד בצד לעת עתה ונתמקד בשאלה הספציפית.

אתה אומר, בוא נדרוש רשיון ורישום וכך נפחית את הגניבות. עכשיו אני מבין מדבריך שהרישום נועד להבטיח שלא תרכש מתכת מגורמים בלתי מוסמכים (ולא את מקורות המתכת של אותם גורמים כפי שחשבתי), מתוך הנחה שהגנבים הם בלתי מוסמכים אבל זאת כמובן הנחה לא מבוססת.
מה בדיוק מונע מהגנבים לעשות רשיון? מראש אנחנו לא יודעים שהם גנבים ובוודאי שאין להם בעיה להציג מצגת שווא (כמו כל הפושעים) של עיסוק לגיטימי במקצוע. למעשה, סביר להניח שכל הגנבים היום הם עוסקים לגיטימיים לשעבר באיסוף שגילו דרך להעשיר את מקורות האספקה שלהם.
לא כל כך מסובך להתגבר על הבעיה 358284
עוד פעם למנוע? אף אחד לא מונע מהגנבים לעשות רישיון (או לזייף אותו). זה רק מקשה עליהם את החיים מכיוון שהם צריכים להציג רישיון עסק, להצהיר על המקורות שלהם, לעמוד בביקרות תקופתית וכך הלאה. זה באמת כל הרעיון. אף אחד חוץ ממך לא חושב שזה אמור למנוע הרמטית מעבר על החוק.
ההנחה הזו דווקא מאוד מבוססת - ככה זה עובד בכל תחום שיש בו רישוי. מי מונע מהרפתות לקנות מזון לא חוקי‏1? מי מונע מהסופר לקנות ירקות מהשטחים? מי מונע מסוחרי רכב למכור לך רכבים גנובים? מי מונע מבעלי עסקים להתחמק מתשלום תנאים סוציאליים? התשובה היא אף אחד. והפתעה הפתעה, רוב העסקים משתדלים נרתעים מלעבור על תנאי הרישיון, אבל יש הרבה עסקים שכן עוברים עליו. עדיין לא הבנתי מדוע אתה מתעקש להציע שדווקא בתחום המתכת, הרישוי אמור לעבוד אחרת או להשיג מטרות אחרות.

1 כזה שעלול להעביר את מחלת הפרה המשוגעת.
לא כל כך מסובך להתגבר על הבעיה 358409
אני חושב שהבעיה שלך להבין את הטענה שלי נובעת מכך שאתה סבור שמשקל המתכת הגנובה בתוך כלל המתכת שנסחרת בארץ הוא גבוה ולא היא, עד כמה שאני מבין זאת. רוב המתכת היא מתכת לגיטימית.
גנבי המתכת הם סוחרי/אוספי מתכת אשר אחד המקורות שלהם הוא גניבה, מרגע שגנבת את הברזל אין דרך להוכיח שהוא בא מאותו גשר שפירקת ולא סתם מאיזה שדה פתוח אי שם. מכיוון שכך אני לא רואה כיצד חובת השגת רשיון ועוד בירוקראטיה בשלב המכירה תוכל למנוע ולו מקרה אחד של גניבה.
טענתי, אם כן, איננה שההצעה גרועה משום שהיא איננה הרמטית אלא משום שהיא לא יכולה להיות אפקטיבית כלל.

באשר לתחומים האחרים בהם דרוש רשיון שהזכרת, אני רחוק מלהיות משוכנע שיש בסיס לטענות שלך אבל זה לא רלוונטי. גם אם הפיקוח בתחומים אחרים הוא אפקטיבי אין בכך להעיד בקשר לתחום הזה.
לא כל כך מסובך להתגבר על הבעיה 358507
רגע. תן לי להבין, אתה טוען שדווקא בתחום הזה *כל הגנבים* הם סוחרי מתכת לגיטימיים הרשומים כעסק ומשלמים מס הכנסה? וזאת בניגוד לכל תחום אחר? ואתה טוען שאחד מהמקורות של אותם סוחרים הוא גניבה, למרות שאין שום דרך להבדיל בין מקור כזה למקור אחר מבחינת ההוצאות שיש עליו וההכנסות שמקבלים עליו (באמת מוזר שהם טורחים לגנוב)? אם כך אכן מדובר בתחום מיוחד, ולא ניתן ללמוד עליו מתחומים אחרים.

סתם לידע כללי, בהרבה תחומים אחרים, ניתן להשיג חומרי גלם זולים יותר ממקורות לא חוקיים ולערבב אותם עם חומר גלם חוקי. ובמקרים שיש פיקוח, הוא נועד למנוע בדיוק את זה.
לא כל כך מסובך להתגבר על הבעיה 358509
אתה חדש פה? עוד לא הפנמת שכשיש פיקוח הוא נועד למנוע רק אבטלה של חברי מרכז?
לא כל כך מסובך להתגבר על הבעיה 358570
אתה קצת מבולבל ואתה לא שם לב לטענה. כיום אין דרישה לרשיון ספציפי לתחום והטענה שעלתה כאן שדרישה לרשיון תקטין את הגניבות, ונגד זה יצאתי.

האנשים שעוסקים בתחום מסתובבים ברחבי הארץ ואוספים מתכת ממזבלות ומרשות הציבור כך שעל הברזל שהם מביאים לסוחרים הגדולים שמייצאים את זה אין להם ממילא קבלות או תיעוד ומכאן שלא תהיה בעיה להם להוסיף על הברזל הזה גם ברזל גנוב.

עניין מס הכנסה לא רלוונטי לעניין, אני אמנם לא מכיר את התחום מקרוב אבל אני מניח שהיצואנים של הברזל - לקוחותיהם של הסוחרים וגם של הגנבים ביניהם, חייבים לדרוש חשבוניות או קבלות, אחרת ההוצאה על הברזל לא תוכר וככה אי אפשר לנהל עסק. אז כן, סביר להניח שהגנבים נותנים חשבוניות ורשומים במס הכנסה.
לא כל כך מסובך להתגבר על הבעיה 358572
נו טוף :)
לא כל כך מסובך להתגבר על הבעיה 358496
"אף אחד לא מונע מהגנבים לעשות רישיון".
זהו, שאין היום רשיונות לגניבת מתכות. ובאמת, נראה לי רעיון טוב לעשות לגליזציה של גנבות כאלה, רק תחשוב כמה כסף תרוויח המדינה על המסים! (שלא לדבר על צמצום בהוצאות משפטים וכליאה וכיו"ב).
לא כל כך מסובך להתגבר על הבעיה 359469
אני מסכים עם פוקינודי שרישוי ופיקוח פחות מתאימים לתחום הזה מאשר לתחומים אחרים. אם כבר התערבות ממשלתית, נראה לי שיש יותר סיכוי לפתרון בהליכה עד הסוף: להלאים את תעשיית מחזור המתכת, בפרט ובעיקר את מערך האיסוף, ולנהל אותה ללא תמריץ כספי לאוספים להגדיל את הכמות. אם כבר כן תגמול לפי תפוקה, אפשר לתגמל לפי רמת הנקיון מפסולת מתכת בתחום האיסוף.

יש לכך, כמובן, מחיר בלתי-נמנע, או ליתר דיוק בהסתברות מאוד גבוהה: יעילות פחותה, שתתבטא בכך שיותר אנשים ימחזרו פחות מתכת, ויותר פסולת תישאר בשטח. לכן כדאיות העניין תלויה במידת הפאניקה שלנו מהמצב הנוכחי. אין לי עמדה מגובשת בעניין.
לא כל כך מסובך להתגבר על הבעיה 359480
כן, כן. והצעד הבא יהיה להכניס את כולנו לגולאגים.

נראה לי שתעשיית המחזור לא יכולה להיות מולאמת. כל מי שיש לו מכונת יציקה קטנה יכול למחזר מתכת. גם להלאים את מערך האיסוף זה עניין בעייתי. אני מכיר מפעל לעיבוד שבבי שבתקופות קשות ייצר עבור הלקוחות מחומר-גלם שהוא קיבל מהם, ללא תשלום, ולמעשה עבד רק כדי שהשבבים ישארו אצלו. מערכת פיקוח בשוק מופרע כזה היא כבדה מדי ותפריע לזרימה הסבירה של השוק.
לא כל כך מסובך להתגבר על הבעיה 359516
האם היום, אם כך, מפעלי עיבוד מתכת מקבלים גרוטאות מאוסְפים פרטיים? מה בדיוק עושים מפעלי המחזור הגדולים, וכיצד הם מרוויחים?
(ומה דעתך, אם כך, על הצעת הפיקוח של איציק ומולד(ר)?)
לא כל כך מסובך להתגבר על הבעיה 359535
התייעצתי בינתיים. מקורותיי (תרתי משמע) טוענים שלא ממחזרים שבבים באמצעות מכונות יציקה קטנות אלא באמצעות תנורים גדולים שבנויים גם לרוקן את האוויר בתהליך המחזור (אבל כן ממחזרים כך מתכת שבאה בצורות אחרות. למשל, שאריות מיציקות קודמות).

האוספים הם אכן פרטיים.

עוד הוסיפו מקורותיי שעד כמה שזכור להם כבר לא ממש עוסקים במחזור ברזל בארץ. הברזל נשלח באוניות לחו''ל ושם ממוחזר.

אין לי דעה מבוססת על הצעת הפיקוח. לפחות בצורה שטחית, נראה לי שזאת צריכה להיות פעילות משטרתית רגילה של תפיסת גנבים. קשה לי לראות את הבעיה המיוחדת בתפיסת גנבים כאלה. זה שוק מאוד מוגבל וייעודי, ופעילות מודיעינית בסיסית אמורה להספיק כאן. כנראה שאני מחמיץ משהו.
לא כל כך מסובך להתגבר על הבעיה 359547
זה מה שעשו באזור שיקאגו לפני כמה זמן כשמאות מכסי ביוב התחילו להעלם והופיעו במגרשים לאספקת ברזל במטרה להעביר אותם לסין, שם יש מחסור חמור בברזל עקב התיעוש המואץ. ממה שקראתי, הרווח הכספי של גנבי הברזל הוא מאד קטן.
לא כל כך מסובך להתגבר על הבעיה 357510
כן. יש סעיף בחוק הפלילי שנקרא ''החזקת רכוש גנוב''. אתה לא צריך לגנוב אותו, אתה לא צריך לההזמין את הגנבה, אתה אפילו לא צריך לדעת שהוא גנוב, על מנת שתואשם בעברה זאת. מספיק שתהיה לך (או לאדם הסביר) סיבה לחשוד שהוא כזה, כדי שאם הוא יתפס ברשותך ויוכח ככזה, תמצא את עצמך על ספסל הנאשמים.
לא כל כך מסובך להתגבר על הבעיה 357512
מי זה האדם הסביר?
לא כל כך מסובך להתגבר על הבעיה 357514
זה שקו המחשבה שלו חופף לזה של השופט.
לא כל כך מסובך להתגבר על הבעיה 357517
לא שאלתי מי זה דופק בדלת.
לא כל כך מסובך להתגבר על הבעיה 360587
יש לך אמבטיה במונית? זאת סתם מונית ישראלית רגילה או לימו עם בר משקאות ומיטת מים? :-)
לא כל כך מסובך להתגבר על הבעיה 357646
אין דבר כזה. זה שיבוש של "האדם השביר" http://www.planetquake.com/polycount/guplicity/image... שחלקו העליון נגנב ע"י סוחרי מתכות שוחרי התכות.
לא כל כך מסובך להתגבר על הבעיה 357520
כן מה? כן תדרוש ממנו מסמכים? הוא מצא את הברזל בשדה, איזה סוג מסמכים יכולים להניח את דעתך?
לא כל כך מסובך להתגבר על הבעיה 357521
כמה הם מקבלים בשביל קילו ברזל?
לא כל כך מסובך להתגבר על הבעיה 357522
בעיתון כתבו שזה 700 שח לטונה למקושש, והמחסנים מוכרים את זה ביותר ( נדמה לי פי שניים).
לא כל כך מסובך להתגבר על הבעיה 357527
אז לגנוב ברזל זה בזבוז זמן. כמה ברזל יש בפסל וזה גם עלה להם לגנוב אותו
לא כל כך מסובך להתגבר על הבעיה 357529
שמע, הם לא אידיוטים. אם זה היה בזבוז זמן, כנראה שהם לא היו מבזבזים על זה את הזמן.
לא כל כך מסובך להתגבר על הבעיה 357531
מה??? זה בדיוק הפוך ממה שרשמת על מפרסמים ושם מדובר על ה ר ב ה יותר כסף
לא כל כך מסובך להתגבר על הבעיה 357535
מתי בדיוק כתבתי הפוך? אני *משוכנע* שהפרסומות מגדילות את שיעור המכירות. השאלה היא רק בקרב מי, ולמה.
לא כל כך מסובך להתגבר על הבעיה 357553
אתה כן
דרומי: למה קוקה קולה משקיעה כל כך הרבה כסף בפרסומות שאין להן קשר הגיוני למוצר
גדי: למה הן עושות את זה? כדי ליצור למוצר שלהן תדמית מאגניבה
תגובה 354758
לא כל כך מסובך להתגבר על הבעיה 357557
אני כן מה? גם בתגובה ההיא לא ברור לי מה כתבתי הפוך. אמרתי איפה שהוא שהפרסומות הן בזבוז זמן או כסף? אמרתי שהן לא הופכות צמחוני לטורף במקדונלד'ס ולא משתילות תודעה. בוא לא נגרור את הפרסומות גם לכאן, בבקשה.
לא כל כך מסובך להתגבר על הבעיה 357643
מכיוון שברזל זה דבר כבד, ייתכן מאוד שפסל כזה מכיל כמות נכבדה של ברזל (לפי משקל). כבר ראיתי מקוששי (צוברי? מי קרא את "שמשון"?) ברזל שמנסרים צינורות השקיה ישנים בפרדסים. באופן כללי איסוף ברזל אולי אינו פרנסה סופר-ריווחית, אבל אנשים מצליחים להתקיים ממנה. כל עוד אכיפת החוק היא נדירה, הרווח מאיסוף "חוקי" ומגניבה הם דומים, עם ההבדל שברזל בפסלים הוא מקור יותר זמין ( לא צריך לחפש בשדה שכוח אל). כמובן שיש גם את השאלה המצפונית.
לא כל כך מסובך להתגבר על הבעיה 357647
לאנשים האלה היה מצפון מברזל, כך שהוא נמכר מזמן.
מצפון תיפתח הרעה 357648
מצפון, מצפן, מה זה משנה.
לא כל כך מסובך להתגבר על הבעיה 357679
הפסל של תומרקין היה עשוי משתי טונות ברזל.
לא כל כך מסובך להתגבר על הבעיה 357684
בבקשה. 1400 שקל ברחוב, לא תרים ( בהנחה שיש לך מנוף מספיק גדול)?
לא כל כך מסובך להתגבר על הבעיה 357524
אם הוא מצא את הברזל בשדה, סביר שזה ברזל בר, שמוגדר כצמח מוגן.
לא כל כך מסובך להתגבר על הבעיה 357645
בטח חוייה לשחק איתך חי צומח דומם.

אגב- דנתי היום במעלית עם מישהו על השאלה האם "סייפן" זה צמח או ציפור. נכנסה עוד מישהי, ושאלתי (בניסוח עילג משהו):
"איזה מין יצור זה סייפן?".
-"ייצור צ'יפים", ענתה בטבעיות.
(ומי שלא הבין http://www.saifun.com/)
לא כל כך מסובך להתגבר על הבעיה 357670
למקרה שאתה או קוראים אחרים נשארתם סקרנים:
סייפן:
סייפן התבואה:
לא כל כך מסובך להתגבר על הבעיה 357674
חי וצומח כבר יש, אז הנה גם דומם:
(ודרך אגב, יש גם דג בשם סייפן swordtail)
תודה 357676
לא כל כך מסובך להתגבר על הבעיה 360537
הם חושבים שזה יגמר! מצחיק מאוד! זה שגונב מתכות תמיד ימצא פיתרון. הם לא מבינים שפעם לפני שיצאה החוק החדש,היה כדי למכור ליהודי את הפסולת היום כדי למכור ל אחים שלנו מ עזה. וחוץ מזה תנו ל אנשים חיים טובים והם יפסיקו לגנוב בישביל לאכול.
לא כל כך מסובך להתגבר על הבעיה 357613
פשוט יותר: להצמיד GPS לכמה פסלים מועדים-לגניבה במיוחד (ואפילו ליצור חדשים כאלה בכוונה; גרוטאת מתכת, GPS מושתל בה, עם הכרזה כי זהו פסל חדש של אמן צעיר ומבטיח, ולהציב את זה בכיכר בשכונה בפאתי באר-שבע, או משהו כזה).

ברגע שאחד ה-GPS-ים מדווח על תזוזה, להזניק את הניידות ולעצור את הגנבים. כמה משפטי ראווה, כמה עשרות שנים בכלא לכל גנב, והמצב משתפר. ואפילו טוב יותר - להמתין עד שהוא מוכר את זה, ולעצור גם את הקונים. יקטין מאוד את הדרישה בשוק לחומר גנוב.
לא כל כך מסובך להתגבר על הבעיה 357619
רעיון מצוין, אם כי אין כל צורך בהכרזה על ''אמן צעיר ומבטיח''. לא נראה לי שזה מעניין את הגנבים באיזה אופן.
לא כל כך מסובך להתגבר על הבעיה 357635
מסובך יותר ממה שאתה מדמיין
לפני שנתיים שמתי מכשירי איתור בסחורה שלי .
כמה חודשים אחר כך (הפלא ופלא) היא נגנבה .
איתוראן רדפו אחר הגנבים עד לכפר בגליל המערבי .
בשל שפוע הקרקע אמרו באיתוראן שהסחורה שלי נמצאת
מתחת לאחד משלושה בתים .
שום שופט לא אישר כניסה אליהם . נזק של כ 400,000 ש"ח
שכוסה על ידי הביטוח .
המשטרה עושה מעט מאוד באכיפה . יותר מעניין שוטר לתת דוח על חנייה (ויותר מכניס) מאשר לתפוס גנב באישון לילה או לאור יום .
לא כל כך מסובך להתגבר על הבעיה 357637
אם כך, כל שיש לעשות הוא לבנות פסל פלדה גדול של סוס, להציבו בפאתי העיר ולהתחבא בתוכו. לא צריך צו בית משפט, וגם לא צריך בטריות.
לא כל כך מסובך להתגבר על הבעיה 357680
אתה השתגעת? אתה רוצה להימכר חתיכה-חתיכה לסוחר גרוטאות?
לא כל כך מסובך להתגבר על הבעיה 357650
ההבדל הוא בין פעולה של איתורן לפעולה משטרתית, אני מניח. בכל מקרה, אני מסכים איתך שיש בעיה מסוימת בסדר העדיפויות של משטרת ישראל.
אני נאלץ להסכים עם השופט 357757
לא היתי רוצה שמישהו יחפש אצלי בבית כי השכן גונב סחורה, מצד שני המשטרה צריכה להבין את זה מראש ובמקום לבקש צו לשבת בשקט בשיחים עד שמישהו יבוא להוציא את הסחורה (או פשוט להיכנס ולהגיד שיש חשד לאחזקת סמים, תמיד יש חשד כזה, במיוחד עם מדובר בכפר ועוד אחד שנמצא בגליל).
לא כל כך מסובך להתגבר על הבעיה 357644
"תופעת גניבות ה GPS בדרום מתרחבת"
לא כל כך מסובך להתגבר על הבעיה 357651
אין שום תועלת בגניבת GPS המהווה יעד משטרתי: הפעלת אותו, דיווחת על מקומך. מצד שני, אין כל-כך שוק לחלקי חילוף ל-GPS.
לא כל כך מסובך להתגבר על הבעיה 359521
רעיון קצת הזוי ברוח השוק החפשי:

להקים מרכז ארצי למיחזור מתכת משומשת שיפרסם באינטרנט תמונות של כל חתיכות המתכת שקיבל (נניח, מעל גודל מסוים) ויאפשר לבעלים החוקיים לקנות אותן ממנו במחיר השוק (או במכרז). המרכז יקנה גרוטאות מתכת מכל מקור, בלי לשאול שאלות מיותרות.

מאחר והמשטרה ממילא לא אוכפת את זכות הקניין של אנשים וחברות לגבי חפצי מתכת שברשותם - אולי יהיה לבעלים עדיף לשלם כמה אלפי דולרים ולהציל את הנכסים מהתכה.

הבעיה היא, אולי, שזה סחר ברכוש גנוב והודאה כל כך מפורשת באזלת ידה תהיה פגיעה קשה מדי באגו של המשטרה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים