(כי אין עוד מקום אחר): שירימירי, לך הביתה! 107837
אח, איזה כיף. אתם לא יודעים כמה כיף זה עושה לי לראות את השירימירי הזה אבל וחפוי פנים, ומאיים ללכת הביתה אחרי שפואד הפסיד בבחירות. אין לי שמחה מיוחדת לאיד של פואד, ואני גם לא ממהר לחגוג עם נצחון מצנע כי זה עדיין לא משנה את התוצאות הכלליות הצפויות לנו בעוד חודשיים. אבל לראות את השירימירי הזה רוצה ללכת הביתה... אני אומר לו: יאללה לך הביתה שירימירי, תשיג לך חיים, כי אין לך ברירה, כמאמר השרית.
לא, אין בזה שום דבר עדתי. לעדות המזרח יש להציע אנשים הרבה יותר טובים מאשר הטיפוס הזה שבמישתו"פו הנלהב עם סילבן שלום בקידום חוקים רשעיים (כוונתי בעיקר לחוק קיצבאות הילדים הגזעני) הפך אותה את מפלגת העבודה לא לליכוד ב' כי אם לליכוד א'+ וגרם למפלגת העבודה שתירשם בספר השחור בחברת כל המפלגות הגזעניות המוצהרות בעולם.
טוב שיש עוד שפיות במפלגת העבודה, למרות שאף פעם לא הצבעתי בעדה, אני אומר לאנשים השפויים במפלגת העבודה: טוב עשיתם לעצמכם, ואל תפחדו להיות באופוזיציה כי משם תיבנו!
(כי אין עוד מקום אחר): שירימירי, לך הביתה! 107841
אח, רק בשביל לראות את שירימירי אומלל היה הכל שווה!! :-))
(כי אין עוד מקום אחר): שירימירי, לך הביתה! 107845
לא אמרתי שהכל היה שווה, יותר יש בדבר הזה משום נחמה, שאולי היא נחמת טפשים. אבל אם הוא באמת יעזוב את החיים הפוליטיים, ולמפלגת העבודה ייכנסו בחזרה במקומו אנשים קצת יותר איכותיים, אז אולי זה כן היה שווה ולוא רק בשביל זה! מפלגת העבודה איבדה את חוט השדרה שלה בגלל אנשים כמוהו, ולמרות שאני אף פעם לא הצבעתי בעדה אני לא רוצה שהמפלגה הזאת תיעלם!
יש לקוות שמפלגת העבודה תחזור בה מכמה מהחוקים האומללים שהיתה שותפה בהם, אם תהיה לה איזה שותפות בהשפעה על החיים הפוליטיים, ובמידה שתהיה באופוזיציה — שתלמד לעשות את המוות לכל הימניים, באופוזיציה כמו באופוזיציה!
(כי אין עוד מקום אחר): שירימירי, לך הביתה! 107846
ועכשיו כשהטובים ניצחו, נשאר רק לקוות שיאוחדו העבודה ומרצ עפ''י תוכנית ביילין.
(כי אין עוד מקום אחר): שירימירי, לך הביתה! 107850
אמן ובעזרת הכח שבחלל האינטרגלקטי כן יהי רצון!!!
ושאלה למצנע 107856
בתור מי שמכהן כראש עיריית חיפה ואוהב לנהוג, האם ירחיב את כביש ת"א-חיפה הישן שמי שאוהב לנהוג מהר צריך להתפשר עם הזחלנים שלפניו או להסתכן בסכנת נפשות כאשר הוא עוקף אותם?
סע לאט ארז, סע לאט 107870
(כי אין עוד מקום אחר): שירימירי, לך הביתה! 107871
אמן!!
ממילא אין ביניהן שום הבדל - יאוחדו נא סוף-כל-סוף, ואז, תהפוך עלה ירוק - עם או בלי ארגונים ומפלגות נוספים לצידה - למה שהיתה ר"צ בשנות השמונים, בימי שולה הנפלאים שלנו... אכן, אמן ואמן.

(אוה, ודובי יכול להשמיע עוד כמה המפפפים כביקורת על שולה, על ר"צ, על עלה, ועל מצב התיירים בגבולות)
(כי אין עוד מקום אחר): שירימירי, לך הביתה! 108010
ואפרופו שולה, ר"צ והימים ההם — איפה דדי צוקר? הוא באמת חסר בנוף.
(כי אין עוד מקום אחר): שירימירי, לך הביתה! 108016
לא ממש חסר לי... אבל, איך שיהיה: ב-‏99' רץ עם הירוקים, ומאז כשלונם מנהל בית-תמחוי ו"מבין" את ש"ס...
דדי'ז דד, בייב, דדי'ז דד 108050
לאחר המולת ''קאמרה אובסקורה'' (דדי צוקר הואשם באי סדרים כספיים), דדי הופרש מהמפלגה, וניסה את מזלו עם הירוקים.
דדי'ז דד, בייב, דדי'ז דד 108078
למען-האמת, הסיבה להפרשתו של צוקר לא היתה כ"כ העניין הזה (נדמה לי שהוא בכלל יצא זכאי, לא?), אלא הטפתו להתקרבות אל ש"ס והחיבה היתרה שגילה כלפי בניזרי, דרעי וחבריהם.
ובנוסף לכך, תמיכתו במסיבות טראנס 108088
נכון - אבל זו היתה סיבה שולית 108148
זכרונותי מדדי צוקר. 108182
אה, אני זוכר כשדדי צוקר היה עוד ח''כ. הוא הגיע לבית ספרי שבאילת, על מנת לשחק בקבוצת חברי הכנסת בכדורסל. (לא זוכר נגד מי.) מאז אני קורא לו דדי פרנגי, בגלל שהתסרוקת שלו הזכירה לי את עיטורי הראש של הפרנגים במסע בין כוכבים. וזהו.
זכרונותי מדדי צוקר. 131671
התסרוקת שעל ראשו?
שמע, אתה יותר זקן ממני. אני כבר לא זוכר מתי לא היתה לו קרחת.
זכרונותי מדדי צוקר. 131721
הייתי צריך לומר, שאריות תסרוקת. או אולי זו הייתה התאורה על הקרחת שלו.
(כי אין עוד מקום אחר): שירימירי, לך הביתה! 131675
וכמובן, אין זה מפתיע אותי כיום ששירימירי (ביחד עם פואד ושמעון הנצחי שאין לו קיום בלי הכסא) הוא מראשי הרוצים לתלות את מצנע העומד לפי שעה בלחצים להיכנס ל"ממשלת האחדות", לחצים שהולכים וגוברים ונראה שמצנע, כמו כל השמאל, מה שהוא לא יעשה הוא תמיד יצא בסוף האיש הרע.
אני מניח שזה לא יעזור, ואנשי מפלגת העבודה לא בדיוק יקראו את השורה האחרונה שבהודעתי הקודמת ובסופו של דבר ממשלת הסחבקיאדה הלאומית קום תקום. ובבחירות הבאות, עם 12 מנדטים, לא תנסה אפילו מפלגת העבודה להרהר על שלא להיכנס לקואליציה. בכנסת שלאחריה תרוץ מפלגת העבודה כחטיבה מאוחדת עם שרנסקי בתוך הליכוד.
חץ מא. הראשון 131681
אולי תוכל לוותר על הכינויים הדרוגרטיביים? שמו של חה"כ הנ"ל הוא ויצמן שירי, והנה הדף שלו באתר הכנסת: http://www.knesset.gov.il/mk/heb/exmk.asp?id=205 . במאמר מוסגר אוסיף שאצלי כינויים כאלו יוצרים אנטגוניזם ותחושה של תוכן לא רציני, ע"ע "ביביהו" של סילבי קשת.
ערניהו היקר! 131685
קודם כל (ולשמחתי) חה''כ הנ''ל הוא ח''כ לשעבר.
הכינויים הדרוגרטיביים הם הדרך שלי לשחרר את מה שאני חש כלפי האנשים האלה, שממילא לא שומעים ולא קוראים אותי, כמו שהם לא שומעים את רוב האזרחים הקטנים.
מצטער, זה מה יש.
זה מה יש? 131689
אם כך, קח בחשבון שאני (ואולי גם אחרים) אתייחס בחסר-רצינות (ההפך מ"יתר רצינות"?) למה שיש לך לכתוב.
זה מה יש? 131694
טוב, אם אתם מתייחסים ברצינות רק לדברים הנכתבים בסגנון אחד, ושופטים רק על פי זה ולא על פי התוכן, אין ביכולתי לעשות כלום.
תתייחס אלי בחסר-רצינות, אני דווקא חושב (ביתר-צניעות) שהסגנון שלי מרענן בצורה מסויימת את היבשושיות השוררת פה לפעמים. ואם יש מאחוריו דברים של טעם - אנשים יקראו זאת.
זה מה יש? 131698
שים לב - דיברתי בשם עצמי, לא בשם אף אחד אחר. כלומר, אין ''אתם''. עם זאת, הוספתי שלדעתי איני היחיד, אבל יכול להיות שכן. בכל מקרה, כמו שאמרתי - לשיקולך.
זה מה יש? 131699
צודק, ובכן נא לקרוא את הודעתי הקודמת, בכל המקומות שבהם דיברתי בגוף שני רבים - בגוף שני יחיד.
ניקח זאת לשיקולינו.
זה מה יש? 131779
כדי להיות ''מרענן'' לעומת ה''יבשושיות'' הפושה בכל, אתה צריך להיות משעשע ושנון. לקרוא לויצמן שירי ''שירימירי'' זה לא זה ולא זה. ואזכורה של סילבי קשת בנושא היה צריך להיות מספיק כדי להבהיר זאת.
ודרך אגב: 131709
(לא שמתי לב לזה קודם)
אני במקרה כן יודע מהו שמו של חה"כ לשעבר. (פשוט לא בא לי לקרוא לו בשמו המלא).
האם באמת חשבת שאני לא יודע? אם לא, אז לשם מה בדיוק "התיקון"?
פשוט, סוג כזה של הערות יוצר אצלי, למשל, אנטגוניזם ואולי גם חוסר עניין לקרוא את הודעותיו של בעל ההערה.
לא. לא חשבתי שאינך יודע את שמו. 131711
(האמת היא שלא הייתי בטוח אם כותבים ''ויצמן'' או ''וויצמן'', אז העדפתי להביא את הדף שלו באתר הכנסת, כדי להתלות באילן גבוה)
אז סליחה. 132930
כינויים יוצרים אנטגוניזם 131702
בספר של קורט וונגוט, הוקוס פוקוס, מסופר על אחד שהיה סא"ל (או דרגה דומה) בוויאטנאם ואח"כ מורה בקולג' קטן לילדי עשירים עם קשיי למידה. הוא אף פעם לא מנבל את פיו, אפילו כשהוא צרח על טירונים או בקרב. הסבא שלו אמר לו שאם משתמשים בניבולי פה זה נותן לשומעים תרוץ שלא להקשיב לך. יש לו גם סיפור קטן שממחיש את זה.

הספר מומלץ ביותר. מבחינת התוכן הוא משהו בסגנון של מלכוד 22, אם כי לא כל כך חריף והכתיבה מאד רעננה ובלי שום התיפיפויות ו-וונגוט חף מחשיבות עצמית.
(כי אין עוד מקום אחר) 131701
מילא ההתלהמות שבדבריך ‏1, אבל לא מבינים כלום.

1 בנפול אויבך אל תשמח. אני חושבת.
(כי אין עוד מקום אחר) 131706
שאני אתקצר את הדברים ואנסחם בלשון מתונה?
שמחתי ‏1 בזמנו לראות במפלתו של הח"כ לשעבר ו. שירי, שכן הוא סימל בעיני, בדרכו הבוטה והאממ... לא יפה במיוחד, את נטייתם של רבים במפלגת העבודה לטשטש כל הבדל בין מפלגה זו לבין הליכוד, אם משום סברתם שדרך זו תעשה אותם מקובלים יותר על מה שקרוי "הקונצנזוס", ואם משום סברתם הבטוחה יותר, שדרך זו תשאיר אותם על כסאם ותאפשר להם להמשיך בכיבודים שישיבה באופוזיציה אינה מעניקה אותם. במיוחד סימלה זאת בעיני ההצבעה על קיצוצים בתקציבים, אשר יש אשר יראוה כהצבעה אנטי-חברתית ואף אני נוטה לתמוך בדעתם, אולם מעבר לכך היתה הצבעה זו פשוט הצבעת תמיכה באפרטהייד, דבר אשר אינו מקובל עלי וחושבני אף כי על רבים אחרים איננו מקובל. (כוונתי להצבעה על קיצבת ילדים המפלה בין מי זכה להיות יוצא צבא לבין מי שלא זכה בכך, הצבעה אשר ו. שירי הנ"ל, הח"כ לשעבר, דירבן את חברי מפלגתו להצביעה, ואף זכה לכך לציון לשבח מפי שר האוצר הנכבד, מר ס. מוזס-שלום.)
דומני כי עד כאן.

1 כבר אמרתי שזאת שמחת עניים. מותר, לפעמים.
(כי אין עוד מקום אחר) 131710
נו? כשאתה רוצה אתה יכול.
המורה המורה! 131720
אז כך את ממליצה לי לכתוב מעתה?
תעשה מה שאתה רוצה 131727
נתראה בחלוקת תעודות סמסטר.
המורה המורה! 131749
תמיד תוכל להמשיך להוציא את התסכולים שלך על אלמונים שאינם ח''כ.
אה, אתם גם פסיכיאטרים? 131928
בנוסף למוכיחי קיום האלוקים ושרית חדד, וכו'?
תגובה 131600

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים