תוצאות הבחירות המקדימות בליכוד ובעבודה 112589
אפשר לסכם ולומר שתוצאות הבחירות המקדימות בשתי המפלגות הגדולות הן חיוביות מבחינת האינטרסים של גוש השמאל. בחירות הן הרבה פעמים עניין של מומנטום. רוב הציבור הרי לא מתעמק בנבכי הרשימות ונשאר עם הרושם הראשוני והכללי שמתוות הכותרות בתקשורת. בליכוד: בחירות "מלוכלכות", עם רשימה שנמצאת ברובה מימין לשרון. בעבודה: ביילין והיונים בחוץ.

הרשמים מתוצאות הפריימריס בעבודה חיוביים מהבחינה הזאת שהם עושים בשביל מצנע את מה שהוא לא עשה עד כה (או לא עשה מספיק) בעצמו: להסתער לכיוון המרכז, במקום להתהדר במנדטים שהוא מצליח לקחת למר"צ. מבחינתה של מר"צ זה יאפשר לה להיאבק על המנדט העשירי (לפני הצטרפותם של ביילין ודיין), במקום להיאבק על המנדט השמיני.

תוצאות הבחירות בליכוד מרחיקות ממנו אנשי מרכז ומתלבטים ומעבירות אותם אל מפלגת העבודה ואל שינוי. מבחינת המומנטום הן גם קצת מצננות את ההתלהבות מהליכוד שבשבועות האחרונים הנטייה להצביע לו הפכה כמעט לבון טון.

בסקר שפורסם היום (יום ד') ב"ידיעות", ונערך אחרי הבחירות המקדימות בשתי המפלגות, יורד הליכוד ל33 מנדטים, וגוש עמש"ע‏1 עולה ל53 מנדטים (54 אם מחשיבים את המנדט האחד שמעניק הסקר ל"עלה ירוק"), לעומת 50-51 מנדטים שהעניקו לגוש סקרי סופה"ש. "עם אחד" כבר מגרדת בסקר את המנדט הרביעי, מה שמצמצם עוד יותר את כמות המנדטים הבטוחים בקואליציית שרון.

המטרה (הריאלית) שצריך להציב בפניו גוש השמאל בבחירות הללו, היא לגרום לכך שהקואליציה הבטוחה של שרון תיהיה כמה שיותר קטנה. יעד ריאלי-אופטימי הוא 55-56 מנדטים לגוש עמש"ע. לאחר הבחירות חייבת מפלגת העבודה להישאר מחוץ לקואליציה ולאפשר לשרון להזיע בקואליצית הש"ס-ליברמן שלו. עם קואליציה כזאת, סביר להניח, שהוא לא יוכל להישאר לאורך זמן כה אהוד ו"נקי" לנוכח המצב הקשה, וכמובן שלא יהיה אף אחד (משמאל) לחלוק איתו את האחריות לו. הבעיה היא, וזאת ההשלכה הפחות חיובית של תוצאות הפר' בעבודה, שרשימת העבודה מלאה בכל מיני פואדים וסנהיים, אופורטוניסטים, תאבי כיבודים וקצרי רואי, שסביר להניח שלאחר הבחירות יפעילו לחצים כבדים כדי שהעבודה תצטרף אל שרון. לכן חשוב שכמה שיותר מהמתלבטים בין העבודה לבין מר"צ (שסביר להניח שרובם המוחלט מתנגד לממשלת אחדות בראשות שרון), יבחרו בסופו של דבר במר"צ, ולא בעבודה (ולא בשריפת קולותיהם על "עלה ירוק", הירוקים (וילוז'ני במקום ה5) "ישראל אחרת" ושאר מפלגות קיקיוניות עד פאתטיות).

הצטרפותם של ביילין ודיין למר"צ היא גם כן סוג של מומנטום, שכרגע עוד מוקדם להעריך את משקלו. לי לפחות נראה שיחד איתם מר"צ שווה לפחות 12 מנדטים, ויכול אפילו להיות שבקונסטלציה מסוימת תיווצר דינימקה שתגרום לחלוקה שווה פחות או יותר בין שתי המפלגות של 30-33 המנדטים, ששתיהן שוות ביחד, כשמר"צ המחוזקת מהווה מבחינת העבודה של מצנע, את מה שהיה עלול להוות שמעון פרס, מבחינתו של ברק, לו היה מצטרף כמועמד שלישי להתמודדות ב2001.

שיטת הבחירות הפנימיות בעבודה באמת מעוררת תמיהה. מילא אם בשל ההצטמקות הצפויה בכוחה של המפלגה היו קטנים מספר המקומות הריאלים, אבל לפי שיטת הבחירות הנוכחית גם אם העבודה הייתה מקבלת 35 מנדטים עדיין יוסי ביילין, שסיים במקום הלא ריאלי הגבוה ביותר‏2 ברשימה הארצית, לא היה נכנס לכנסת. לא ברור לי איך לא קמה התנגדות גדולה לשיטה הזאת מצד החכי"ם של העבודה. היה משעשע בהקשר הזה לשמוע את יעל דיין מלינה על כך שהיא לא נדחקה סתם למקום לא ריאלי, אלא ממש למקום מעליב. כאילו שהייתה איזושהי אפשרות תיאורטית שהיא תסיים במקום ה29 או ה31.

1 עבודה, מר"צ, שינוי, ערבים (ודב חנין גם).
2 הרשו לי להצטרף לתלונות שהועלו כאן לגבי אי פרסומם של נתונים מינימלים ומתבקשים לגבי תוצאות הפר' במפלגות. אפילו ב"הארץ" יש רק את האחוזים שקיבלו ה11 שנכנסו. העיקר שב"ידיעות" יש נתונים מדויקים לגבי ההתפלגות המדויקת של המוצא העדתי ב2 המפלגות הגדולות.
ויש גם את הכיוון ההפוך 112616
בסקר שפורסם היום (יום ה') עולה הליכוד ל41 מנדטים, והעבודה יורדת ל20 וגוש עמש"ע 49 (http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArtPE.jhtml?...).
עזוב את הסקר הזה 112889
פה עוד יש נסיבות מקלות, עשו אותו בכלל ביום ב' לפני הפריימריס בעבודה.
הסקר שאני באמת לא רוצה לדבר עליו הוא זה ששודר ב"בוקר טוב ישראל" בגל"צ, קצת יותר משעה אחרי שסיימתי לכתוב את ההודעה הקודמת. בעצם אני חושב שאני באמת לא אדבר עליו, הוא לא מתאים לי לקונספציות, הוא לא מתאים לכל יותר הסקרים שמתפרסמים בעיתונים, ובכלל האבי דגני הזה לא נראה לי ("יהדות התורה" עם 7 מנדטים? נו באמת).
אני בכלל חושב שהכי טוב זה לאמץ קונספציה אחת טובה, ולהישאר איתה, ולא להחליף כל פעם לפי האופנה או העובדות בשטח, או כל מיני ענינים שוליים אחרים. זה גם הוכח הרבה פעמים בעבר, קח את יום כיפור לדוגמה.

בכל מקרה יהיה מענין לראות את הסקרים של "מעריב" ו"ידיעות" מחר (יום ו'), ואז אפשר יהיה לקבל מושג יותר טוב, האם באמת מתחילה כאן איזושהי מגמה.
סקרי ''מעריב'' ו''ידיעות'' 112982
אם כן לפי שני הסקרים הללו אכן הרוויח גוש עמש"ע כשני מנדטים בעקבות ארועי השבוע החולף. ב"ידיעות" הוא עולה מ50 מנדטים (ביום ו' שעבר) ל52.5. ב"מעריב" מ51 ל53.

הבעיה: זה כבר לא גוש עמש"ע בלבד, אלא הוא כולל בתוכו גם את "עלה ירוק", וב"מעריב" גם את "ישראל אחרת". הבעיה האמיתית היא שכרגע לצורך החישוב אפשר להוסיף את המנדט האחד שחוזים הסקרים למפלגות האלה, אל הגוש. בפועל, כידוע, המנדט האחד הזה הוא אפס אחד גדול, שעלול להוריד לטמיון עשרות אלפי קולות, ואת ההתקדמות הקטנה שהתרחשה במהלך השבוע האחרון.
נראה כי ה"קיקיוניות"‏1 פוגעות בעיקר ב"שינוי", שעומדת כרגע ב"מעריב" וב"ידיעות" על 9 ו9.5 מנדטים, בהתאמה. אם כי אולי "שינוי" גם מאבדת קצת מכוחה לטובת העבודה/מר"צ (=תופעה חיובית).

לגבי השפעתם של ביילין ודיין על כוחה של מר"צ, נראה כי לפחות בינתיים היא לא משמעותית, אם כי ב"ידיעות" מר"צ כבר מדגדגת את המנדט העשירי.

ביחד עם "עם אחד" עומד גוש ה"לא-בכיס-של-שרון" כבר על 55 ב"מעריב", ו56 ב"ידיעות", מה שיכול להותיר את הממשלה הצרה שלו (במידה ותהיה כזאת), די צרה. אם כי להערכתי אם שרון יהיה באמת זקוק ל"עם אחד", לא יהיה לו יותר מידי קשה להכניס אותם לקואליציה. (ולצערנו (או לצערי), האמת היא שגם לא יהיה לו קשה מידי להכניס לשם גם את העבודה).

1 לפי "מעריב" מפלגת "חרות" של קליינר עושה בינתיים עבודה דומה (ובמקרה הזה מדובר על עבודת קודש) בגוש הימין, כשכרגע היא עומדת על מנדט אחד. למרות זאת לדעתי אם "חרות" תעשה תעמולה חכמה ותצליח למצב את עצמה כ"הכי קיצונית שיש", ו"הכי שונאת ערבים", היא יכולה לעבור.
סקרי ''מעריב'' ו''ידיעות'' 112997
הסכמי עודפים טובים יכולים להפוך את הפח הזה למשהו בעל משמעות. או שזה תקף רק בין מפלגות שעברו את אחוז החסימה?
סקרי ''מעריב'' ו''ידיעות'' 113000
רק בין רשימות שעברו את אחוז החסימה.
סקרי ''מעריב'' ו''ידיעות'' 113090
מה שכן, וזאת עובדה שלמדתי רק היום מראיון שנתן הדובר של ''עלה ירוק'', מפלגה שלא עוברת את אחוז החסימה, אבל עוברת את כמות הקולות הנדרשים כדי להגיע למנדט, זכאית למימון מפלגות.
ב''ידיעות'' 113045
עלה ירוק על סף אחוז החסימה, ומוגדרת כ- 1-2 מנדטים.
ולידיעתך, חלק ממצביעי 'עלה' הם אנשי ימין שנמשכים ע"י המפלגה אל המרכז-שמאל.
סקרי ''מעריב'' ו''ידיעות'' 113053
הסקרים הללו חסרי ערך, כל עוד לא מציינים את מספר הקולות הצפים שעלו מהסקר. דוגמא למגוחכות של הסקרים:

בסקר מעריב שאלו גם למי תצביע אם דרעי יעמוד בראש ש"ס. בטור הזה, בל"ד קיבלו 5 מנדטים (לעומת 4 מנדטים במצב הרגיל). מה זה אומר? זה אומר שבמצב ההיפוטתי, יותר אנשים (מצביעי ליכוד, יש להניח) יהפכו לקולות צפים, ולכן כתוצאה מסטייה סטטיסטית גרידא, בל"ד "הרוויחה" מנדט. כל עוד אנחנו לא יודעים כמה קולות צפים יש, בין מי למי הם צפים ומה אופי ההצבעה הצפוי שלהם (לפחות מבחינת גושים) - אי אפשר להסיק שום דבר.
עוד יותר חשוב לזכור - תנועה של 2 מנדטים שווה בערך 1.6 אחוז מהקולות, שהם הרבה פחות מטעות הדגימה (3-4 אחוזים), ולכן אין לייחס משמעות לתנועות כאלו אלא אם הן חלק ממגמה לאורך זמן.
סקרי ''מעריב'' ו''ידיעות'' 113088
א. אאל"ט גם במציאות בל"ד יכולה להרוויח מנדט מתזוזה של מצביעים בין ש"ס לבין הליכוד.

ב. אכן החשיבות היא במגמות ולא במספרים המדויקים. בהשוואה לסקריי השבוע שעבר מתחילה להסתמן כאן מגמה, כשב"ידיעות" כבר מדובר על שני סקרים שנערכו אחרי הבחירות המקדימות בשתי המפלגות הגדולות.
האם מבחינה אמפירית-סטטיסטית מדובר כאן באיזשהו שוס גדול? כנראה שלא, דיברתי בעיקר על תחושותיי הסוביקטיביות שהשבוע הנוכחי היטיב עם השמאל, ומצאתי לכך גם אישוש קל במגמות בשני סקרים שאינם תלוים זה בזה.
סקרי ''מעריב'' ו''ידיעות'' 113168
מסכים בהחלט. לא ניתן להסיק מכך שום דבר. אבל אם התזה שלי נכונה, והרבה מצביעים פוטנציאלים של 'עלה' מהססים להצביע 'בגלל שהם לא מופיעים בסקרים' הרי שעכשיו, אחרי הופעות בכורה מהוססות אלו של 'עלה', נראה אותם נשארים בסקרים לאורך זמן ולא נעלמים כלשעומת שבאו. אם כך יהיה הדבר, זה כבר יהיה בעל משמעות.
אני גם מסכים שפילוח הקולות הצפים חסר, אבל זו מלאכה שקשה מאוד לבצע באופן סטטיסטי.
טעויות דגימה 113260
טעות הדגימה של מפלגות קטנות היא קטנה בהרבה מאותם 3-4% שנוגעים למפלגות הגדולות. באופן כללי טעות הדגימה בהערכה של מפלגה בת k מנדטים היא בערך (0.75sqrt(k מנדטים (אם k קטן).
למשל: טעות הדגימה היא כמנדט אחד למפלגות באזור אחוז החסימה; כשני מנדטים טעות למפלגות באזור ה-‏6 מנדטים; כשלושה מנדטים למפלגות בגודל 15 מנדטים.

הסבר (לדלג): דוגמים מהתפלגות בינומית. אם גודל המדגם הוא n והשכיחות האמיתית באוכלוסיה היא p, אז סטיית התקן היא (sqrt(pq/n כאשר q=1-p. מכפילים ב- 1.645 כדי לקבל את "טעות הדגימה". המכפלה pq חסומה על-ידי 1/4, ומכאן טעות הדגימה הרגילה (גודל המדגם בערך n=600). בהערכת מפלגות קטנות אפשר לקחת p קטן בהרבה (קרוב לערך הנדגם).
עלה ירוק קיקיוניים? 112796
המפלגה קרובה לאחוז החסימה, זוכה לתמיכה גבוהה מאוד בקלפיות נודדות, ואפילו מושכת קולות מהימין (כנס לפורום שלהם ותראה).
עלה ירוק קיקיוניים? 112815
קלפיות נודדות -
(א) מודדות אנשים שמסתובבים בקניון בשעת צהרים ביום עבודה
(ב) נחשבות כבדיחה משעשעת בעיני רוב האנשים

עכשיו תסיק מתוך זה לגבי המשמעות של הצלחתה הרבה של עלה ירוק ב''סקרים'' הללו.
יותר גרוע מקיקיוניים 112891
מפלגות קיקוניות מורידות לטמיון 3000 קולות, "עלה ירוק" עלולה להוריד לטמיון 30 אלף קולות. בינתיים לא ראיתי אפילו סקר אחד שהם עוברים בו את אחוז החסימה, ולקלפיות הנודדות תרשה לי שלא להתייחס.

ב99 כששיטת הבחירות עודדה הצבעה למפלגות קטנות הם קיבלו 30 ומשהו (וארבע?) אלף קולות, ואחוז החסימה, אם אני לא טועה, היה אז באזור ה40 אלף קולות. בבחירות האלה, שיערכו כידוע ב"שיטה הישנה", אחוז החסימה צפוי להיות באזור ה50 אלף קולות.

אבל אתה יודע מה, בוא נעשה את זה מעניין, יש התערבות‏1? אני פתוח להצעות מעניינות.

1 אגב, דובי, יהיה כאן מקום מסודר לעשות "טוטו בחירות"?
חיים, תדליק את האורות בבקשה 112895
זה רק נדמה לי, או שלפני כמה שנים העיתון של המדינה פתח במבצע "טוטו בחירות" נושא-פרסים, שנגדע באיבו בהוראת יו"ר ועדת הבחירות המרכזית?
טוטו בחירות-טוס לחו''ל 112896
http://www.google.co.il/url?sa=U&start=1&q=http://kol-tzaf.8m.com/&e=747
קישור מתוקן -אתר הקול הצף 112897
חיים, תדליק את האורות בבקשה 118455
לא יודע מה היה לפני כמה שנים, אבל היום מכריז "ידיעות" על מבצע "הבחירות של המדינה", שהוא מעין טוטו בחירות חלקי‏1 בו נדרשים המשתתפים לנחש מי יהיו 5 המפלגות הגדולות ביותר, ובכמה מנדטים תזכה כל אחת מן ה-‏5.

1 אולי זה קשור למה שנאסר על העיתון בזמנו? אבל למה בעצם שמבצע כזה יאסר?
חיים, תדליק את האורות בבקשה 118484
כי אז למהמר יהיה אינטרס להביא בדרכים שונות לתוצאה שעליה הימר, וזה אולי יגרום לו להצביע למפלגה שלא על-פי דעתו העקרונית
שמע זה מסחרר,איך שפיגלר מכדרר,פייגנבוים הפגיז 3 כדורים... 118488
א. יש כאן זילות של מערכת הבחירות.
מה הבטים הבאים שידיעות יכריז עליהם? מספר ההרוגים בתאונות דרכים בינואר?
ב. בטים אסורים ע"פ חוק,ובטוח שצריך יהיה לשלם דמי השתתפות בדמות קופונים של ידיעות.
למה לא? 118490
תגובה 101538
מה שבטח יבוא מחר. 118501
לא אהבתי את הבט הזה מרגע שע''ב התחיל אותו,אבל מכיוון שהמחר יראה כמו הפתיל הזה,ואני לא אחראי על הטעם הטוב של המערכת,בקושי על של עצמי...תיהנו.
יותר גרוע מקיקיוניים 112911
וואלה. אולי נארגן איזה משהו עם טל.
גם 'עם אחד' ור''צ היו קיקיונית פעם. 113046
1. אחוז החסימה לא השתנה, מבחינת אחוזים. אין שום סיבה למספר מצביעים גדול יותר בשיטה הישנה מאשר בחדשה, כך שמספר המצביעים יגדל, אם יגדל, רק בזכות הגידול הטבעי באוכלוסיה. במקרה זה, אין שום סיבה שהצביעים החדשים יעדיפו את כל מלפגה אחרת על פני 'עלה ירוק'.
2. כפי שאמרתי, בסקר האחרון של מינה צמח הם "קרובים מאוד לאחוז החסימה". יתר על כן, כפי שאמר איש הסקרים שהיה כאן, עד לא מזמן לא שאלו בכלל על "עלה ירוק" בסקרים. שלישית, יש סיכוי שהרבה תומכי 'עלה ירוק' אינם מוכנים לענות לסקר טלפוני - מי יודע מי יהיה בצד השני. רביעית, זה גלגל שמזין את עצמו: אנשים ששקלו הצבעה ל"עלה" מתאכזבים מכך שהם לא מופיעים בסקרים ולכן לא מצביעים. אני יודע, זה קרה לי ב- 99. אני מעריך שעכשיו, כשסוף סוף ניתן להם צ'אנס בסקרים, הם יתבססו יופי על 2 מנדטים.
3. בבחירות הקודמות לא צפו ל'עלה ירוק' כלום בשום מקום, כולל ברוב הקלפיות הנודדות. הם זכו ב- 34,000 קולות. מה יקרה עכשיו?
4. אני מוכן להתערבות. עלה ירוק בפנים.
גם 'עם אחד' ור''צ היו קיקיונית פעם. 113089
1. לא טענתי שאחוז החסימה השתנה מבחינת אחוזים. טענתי שהשיטה הקודמת עודדה הצבעה למפלגות קטנות ופרטיקולריות יותר, בעוד השיטה הנוכחית מעודדת הצבעה למפלגות גדולות ו"מרכזיות" יותר. זה מוכח בכל פרמטר אפשרי, וזה יוכח גם בבחירות הקרובות.

3. א. זה לא נכון, אני ראיתי כמה סקרים בבחירות 99 שצפו ל"עלה ירוק" 1-2 מנדטים‏1. ב. לא יודע, אבל תמיד חלמתי על היום שבו יגיע תורי להשתמש בקלישאה החבוטה ביותר ב"אייל", מוכן? אז הנה זה בא: כדור הבדולח שלי בתיקון. זהו, אמרתי את זה.

4. על מה מתערבים? (אגב, לאור כמות הקולות שע"י מאיימת לסחוף, אני די מקווה להפסיד).

1 אתה מוכן להניח לקלפיות הנודדות - שכידוע לא מייצגות אפילו את כלל האנשים שהיו בקניון הספציפי ביום הספציפי- לנפשן? במשאל של ווינט "עלה ירוק" מקבלת 5 מנדטים (לפחות בפעם האחרונה שבדקתי). לצערי הוא לא מהווה אינדיקציה לשום דבר.
גם 'עם אחד' ור''צ היו קיקיונית פעם. 113170
1. בעקרון זה נכון. אבל שים לב ש'שינוי' (מפלגה קטנה ופרטיקולרית) מתחזקת על חשבון 'העבודה' (מפלגה גדולה ו"מרכזית"). גם "עם אחד" (קטנה ופרטיקולרית) מתחזקת. תחושתי היא ששינוי שיטת הבחירות בחזרה לשיטה הישנה משפיע יותר על הימין מאשר על השמאל.
3. א. אם אתה אומר. ב. גם שלי. אני סתם חוזה מהרהורי לבי.

4. לא נראה לי שיש על מה להתערב בהתחשב בעובדה שאנחנו ישויות וירטואליות.
ולגבי הקלפיות הנודדות - לא אמרתי דבר על כך בהודעתי הקודמת, ואכן "הנחתי להן", למרות שהצלחה *עקבית* בקלפיות נודדות היא קצת יותר מ"יום ספציפי בקניון ספציפי".
גם 'עם אחד' ור''צ היו קיקיונית פעם. 113208
4. טוב, היו לי דווקא כמה רעיונות להתערבות, החלטתי לרדת מהם, אבל תמיד אפשר ללמוד מידידנו סמיילי, שעצם היותו דמות וירטואלית, לא מנע ממנו מלגרוף לכיסו המוני אגוזים.
בסוף, בחמדנותו שלא ידעה גבולות, הוא גם הפסיד את כולם, אבל יש גבול למה שאפשר לצפות מאוהד של הפועל ת"א.

תגובה 42912
גם לי היו כמה רעיונות להתערבות רק שלא רציתי להתערב. 113223
איזה רעיונות? 113226
או שסתם כתבת את זה בשביל ההתחכמות (לקח לי קצת זמן, אבל בסוף הבנתי) שבכותרת?
בהתערבות יש שני צדדים-רמאי וטיפש. 113239
קודם היו הרעיונות,הכותרת באה אח"כ.
אני באמת לא רוצה להתערב בעניין ולקבוע מביניכם מי הוא מי, אך כישות וירטואלית בעצמי חשבתי על כך וכיוון ששאלת.

הכי משעמם כשמתערבים על משהו זהה, נניח אגוזים.
הפסדת- תן אגוזים,הרווחת- קבל אגוזים. בהתערבות "טובה" כל אחד משלם מאיפה שקשה לו לתת.‏1
אז נניח שהייתי מתערב איתך ומרוויח-הייתי מבקש ממך לחשוף מהו השם הפרטי שלך.
טוב זה קצת אכזרי וגם קיים ספק אם השם שתחשוף...

הייתי מבקש שתפרסם,בדיוק שבוע מהיום בו הפסדת,תגובה מכובדת באורכה הכוללת לפחות 4 "הערות רגל".
עניינה של התגובה יהיה התנצלות כנה כלפי גברת אחת באייל, בלי התפתלויות והתחכמויות. ‏2

1 יש סיפור של צ'כוב שנקרא ההתערבות,ושם באמצע ויכוח מה גרוע יותר עונש מוות או מאסר עולם, צצה התערבות מטורפת בין בנקאי ששם שני מיליונים ועורך דין שמתחייב להיות כלוא אצל הבנקאי 15 שנה בלי להשבר (הדלת פתוחה והוא תמיד יכול ללכת).

2 בגלל זה אני נותן לך שבוע.
בהתערבות יש שני צדדים-רמאי וטיפש. 113248
אה, פשוט חשבתי שאולי אתה סובל מאותה בעיה שלפעמים אני סובל ממנה. לפעמים יש לי רעיונות לכותרות מצוינות, אבל אין לי מה לכתוב תחתן, ולפעמים ההפך, יש לי הודעות מצוינות‏1, אבל אין לי רעיונות לכותרת. לא חשוב.

האמת שהרעיון הראשון שחשבתי עליו באמת היה חשיפת השם. אח"כ (עם הסקרים האחרונים) האפשרות שאני עלול להפסיד התחילה להפוך למוחשית יותר, אז די ירדתי מזה. חוץ מזה שמה איכפת לי איך קוראים ללוגי גרסקו?

גם הרעיון השני היה די דומה למה שהצעת. חשבתי שאם אני אנצח אז לוגי גרסקו יצטרך לכתוב הודעה בזכות מעלותיי שעולה על ההודעה הזאת תגובה 106774 . אם אני אפסיד אני אכתוב הודעה בזכות מעלותיו/ה כל כותב/ת כאן שהוא יבחר, כולל הוא עצמו. הבעיה עם לוגי גרסקו היא, שנדמה לי שהוא בא לכאן רק בשביל לכתוב כל מיני הודעות ענייניות כאלה (פחחח...)‏2 והוא לא ממש מעורב ב"זרמים התת-קרקעיים" שיש כאן, ככה שמה יצא לו מזה שאני אכתוב איזו הודעה שמשבחת, אחת, איילת‏3?

בקיצור, רעיונות לביזויי והשפלתי, יש. מה לדעתך אני יכול לקבל בחזרה מלוגי גרסקו (התערבות זהה או לא התערבות זהה)?

אה רגע, אז מי ניצח בסוף בהתערבות בסיפור של צ'כוב?

____________________
1 גילוי נאות: יש שיחלקו על הקביעה הנ"ל.
2 ותראה מה קרה כשפעם אחת הוא כבר כן ניסה להפגין "מודעות קהילתית" תגובה 79186 . לדעתי לפחות, עד היום חייב לי התנצלות על ההאשמות המופרכות שלו.
3 שטויות, אני לא חייב לה שום התנצלות ואני משוכנע בכך. ואם מישהו היה מבקש (בסדר, בסדר, אני יודע שאף אחד לא ביקש) הייתי מוכן גם להוכיח את זה באותות ובמופתים.
אני דווקא די מעורה בתת-קרקעיים 113252
ואפילו קראתי את דיוני אי-השדים עד סופם המר.
הגעתי לכאן ברצינות קצת אחרי "הדיון ההוא" ולכן פספסתי את הסיבה לשמך, אלמוני יקר.
מצד שני, מצעדי השפלות הן לא הקטע שלי, למרות שחשיפת שמי הייתה עשויה להיות מעניינת, בהתחשב בכך שאני גולש גם במקומות אחרים תחת שמות אחרים (מה שעלול לגרום לאנשים לקלו ששתי דמויות שהם מכירים ומוקירים הם בעצם דמות אחת) אבל עזוב, בוא נרד מזה.
ולגבי תגובה 79186: בסך הכל אמרתי שנתגעגע אליך.
--------------------------
לוגי גרסקו, דווקא בעד קהילה אבל מפחד מדובי.
אני דווקא די מעורה בתת-קרקעיים 113678
מצד שני, מר א', אחיך מספר לכל מני אנשים על הכינויים שאתה בוחר בהם באתרים שונים...
אחי יקבל את המגיע לו כשאגיע הביתה. 113713
ואתה, כמי שאחראי על המערכת ברוב האתרים בהם אני מסתובב, ודאי תימנע מלחשוף ברבים את האינפורמציה שהפושע הקטן העביר אליך.
------------------------
לוגי גרסקו, מחפש ניק חדש.
טאקי גרסקו! 113717
_____
העלמה עפרונית,נלהבת לעזור.
אחי יקבל את המגיע לו כשאגיע הביתה. 113744
בוודאי. סודך שמור עימי, ואין כל טעם או צורך לשנות ניק.
אחי יקבל את המגיע לו כשאגיע הביתה. 113762
אם כך, לא היה מקום לתגובה 113678.
אחי יקבל את המגיע לו כשאגיע הביתה. 113812
מה בעצם הבעיה שם? לא הסגרתי את זהותו; להיפך, הזהרתי אותו כי יש מי שמסגיר אותה לאחרים.
אחי יקבל את המגיע לו כשאגיע הביתה. 113818
אכן, ולא טענתי כי התגובה היתי לא הוגנת, אלא רק מיותרת.
לטעמי מקומה היה בדוא''ל, אבל אנחנו כבר מתחילים פה פתיל ארוך ומיותר על נושא שולי לחלוטין, אז נסגור את זה כאן.
לא רק שאתה לא מחכה לי בארון אתה גם שופך חלב על הריצפה? 114571
אל תיתמם. טענת שם במפורש (או כמעט במפורש) טענה חסרת יסוד ומשוללת בסיס, שפגעה (או שהייתה עלולה לפגוע) בשמי הטוב.

בעצם, עכשיו כשאני חושב על זה, אני דורש התנצלות. תתנצל!‏1

1 או שלא, זה לא כאילו באמת איכפת לי.
קבל את התנצלותי הכנה. 114803
קבלתי 115145
ספוילר לסיפור ''ההתערבות'' 113259
בזמן שהשנים עוברות, הבנקאי יורד מנכסיו, ומחליט להרוג את האסיר.
כשהוא מגיע ל"כלא" הוא מגלה שהאסיר משאיר מכתב, ובו הוא מביע בוז לעולם החיצוני אז הוא
(1)החליט להתאבד בעצמו
(2) החליט לברוח.
לא נעים, אבל שכחתי מה מה השניים. בכל אופן, הבנת את הנקודה, לא?

__________
העלמה עפרונית, מזמן כבר הלכה לישון, אבל משתעלת את הנשמה שלה,אז היא שוב כאן.
בהתערבות יש שני צדדים-רמאי וטיפש. 113311
אתה מזכיר לי איך פעם הייתי בטוח שמה שמפריד ביני לבין כתיבת הרומן העברי הגדול של המאה ה-‏20 זה שאין לי עדיין שם לספר. רעיונות מצוינים דווקא היו לי :)
בכל אופן כשיש לי רק כותרת (רב רבדית) אני כותב אותה,ונכנס קצת למתח,כי אני מניח שמי שקורא יפענח יותר מרובד אחד אבל לא יכול להיות בטוח.
לפעמים זה הולך: תגובה 84618 תגובה 99372

לפעמים זה מסתבך: תגובה 105730

מה ניתן לקבל מלוגי גרסקו? ובכן,מכיוון שהוא מאנשי הארון, שאיך שהם רואים את דובי נכנס עם מצרכים מהמכולת הם עושים קולות של שטיח,יהיה עליו לנסח תוך שבוע תגובה שתעלה לדובי את הסעיף.

אכזרי מדי? לחילופין הוא יתבקש להסביר מדוע הוא לוגי גרסקו ולא אייצ'י פאפא או ויטוריו פרסטו או סתם שלמה.

בקשר להתנצלות שלך לגברת,מי אמר שאתה חייב *לה*? אתה חייב *לי* כי הפסדת בהתערבות.

צ'כוב-העלמה עפרונית עשתה ניסיון מעניין שהראה שכוחה האמיתי אצור מתחת לקו:)

ספויילר

משך השנים קיבל האסיר (עורך הדין) ספרים,יין,ניגן בפסנתר וכתב. החל מהשנה השישית דרש וקיבל ספרי הסטוריה פילוסופיה ולמד שפות.
אח"כ קרא את הברית החדשה,תיאולוגיה ותולדות הדת. בשנתיים האחרונות קרא מכל הבא ליד.
כשהגיע היום לפני האחרון ניגש הבנקאי לכלאו במטרה להרוג את האיש שבגללו יפשוט רגל. הוא מצא אדם דמוי שלד שישן מעל מכתב שבו נאמר:כל המחשבה האנושית ברשותי ואני בז לה ולטוב העולם,כי אני יודע שהמוות ימחוק הכל.
כדי להוכיח את דברי אוותר על שני המיליונים שפעם חשבתי שיעניקו לי גן עדן,אני אצא מהכלא חמש שעות לפני הזמן.
למחרת דיווחו השומרים שהאסיר נמלט דרך החלון.
גם 'עם אחד' ור''צ היו קיקיונית פעם. 113290
צריך לזכור שהרבה מצביעים טרם הפנימו את החזרה לשיטת הבחירות הישירה. עדיין אנשים אמורים "אני מצביע שרון" או "אני מצביע מצנע", כאילו שזו בכלל אופציה. אני חושב שככל שנתקרב לבחירות, יותר ויותר נראה התכנסות לתוך שתי המפלגות הגדולות. התהליך התחיל כבר, יתכן, בנפילה המשמעותית של שינוי מ-‏12-13 מנדטים בסקרים של לפני שבוע-שבועיים ל-‏9-10 בסקרים של סוף השבוע הזה.
יותר גרוע מקיקיוניים 113054
ב-‏99 אחוז החסימה היה שווה 49 אלף קולות, בערך. היום, בהנחה שאחוז ההצבעה יהיה זהה, הוא קצת יותר מ-‏50 אלף. (הנתונים, מתוך אתר הכנסת ואתר הארץ)
תוצאות הבחירות המקדימות בליכוד ובעבודה 112827
אשר ל-‏2, דב חנין כבר אינו במקום ריאלי בחד"ש, כיון שד"ר אחמד טיבי נכנס במקומו.
תוצאות הבחירות המקדימות בליכוד ובעבודה 112828
לא כל כך ברור שהמקום הרביעי בחד''ש אינו מקום ריאלי.
תוצאות הבחירות המקדימות בליכוד ובעבודה 112836
המם... נכון. אופס. משום מה קשה לי לראות במוחי את חד''ש עם יותר משלושה מנדטים, או בלי תמר גוז'נסקי.
בקשר ל ‏1 114255
בקשר ל ‏1 114275
כן, שמעתי ברדיו.

לדעתי מה שקורה הוא שהסקרים שנעשים בימים האחרונים במטות המפלגות מראים שהשערוריות בליכוד מפחיתות מכמות המנדטים הצפויה לליכוד, אך הקולות לפחות ברובם, לא ממש עוברים לעבודה (אני יכול רק לנחש, כי לציבור לא מספרים שום דבר, כלומר כל השבוע לא התפרסם אף סקר בעיתונות). בתקשורת התחילו לדבר על כך שגם אם הקולות לא עוברים ישירות לעבודה, הם בכל זאת יכולים ליצור גוש חוסם לשמאל, כשהם כוללים את שינוי בתוך אותו הגוש. לפיד - שנאבק למשל על שיריון מקום במפלגה ל"נציג הימין" - יודע שהוא צריך לברוח כמו מאש מתדמית המפלגה השמאלנית, כדי שיוכל להוות מוקד משיכה גם למאוכזבי ליכוד וגם למאוכזבי עבודה. לכן הוא מיהר להצהיר את מה שהצהיר. העבודה שמעונינת להחזיר לעצמה את אנשי השמאל שמתעתדים להצביע ללפיד, מיהרה להצהיר כי נחשף פרצופו האמיתי (כלומר הימני) של לפיד.

שורה תחתונה: כשנגיע לגשר, גוש חוסם ומעלה לעמש"ע, נעבור אותו. (מה עוד שגם אם במקרה כזה לפיד יאלץ את העבודה והליכוד להקים ממשלת אחדות, מי אמר שדווקא שרון צריך לעמוד בראשה?).

שורה עוד יותר תחתונה: לא נגיע לגשר (בבחירות הנוכחיות).

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים