הסערה שאולי בדרך 438192
המתח הורג אותנו ולנו זורקים פירורי רמזים:

"עם זאת, אישים המזוהים עם בל"ד מדגישים כי "הקו האדום" של פעילות כל הגופים הערביים שפועלים בהקשר זה הוא החוק הישראלי. "אין מנדט מהציבור הערבי לחצות את הקו הזה, לאף גורם", אמר אחד מהם.

לאישיות הכריזמטית של בשארה השפעה מכרעת על מערכת היחסים בין הציבור הערבי לרוב היהודי ולמדינת ישראל...להתפטרות אפשרית שלו מהכנסת, ולנסיבות שיובילו אליה, עשויה להיות השפעה על מערכת יחסים זו."

הסערה שאולי בדרך 438194
במקומות אחרים זרקו רמזים נוספים: הזכירו את הענין בצמידות להזכרת נסיעתו של בשארה לסוריה בעת המלחמה והביאו ציטוטים של אנשי ימין שדיברו במושגים של "הוכח שבשארה הוא בוגד".
הסערה שאולי בדרך 438195
סערוץ שבע מדברים על "החקירה המתקיימת בפרשת חבר הכנסת עזמי בשארה, פרשה שלפי שעה אנו מנועים מלמסור פרטים אודותיה." http://www.inn.co.il/News/News.aspx/161271
הסערה שאולי בדרך 438197
מנועים מלמסור פרטים?!

הנה פרט: "העיתון כול אל-ערב היוצא לאור בנצרת מדווח שחבר הכנסת עזמי בשארה ביקש כבר לפני שבועיים מקלט מדיני בקטאר. בעיתון אלקודס אל-ערבי היוצא לאור בלונדון, נכתב הבוקר ש'בשארה מתכוון להשתקע בקטאר בימים הקרובים'. כך דווח בגלי צה"ל".
הסערה שאולי בדרך 438198
אבל לכתוב ''אנו מנועים מלמסור פרטים'' נשמע הרבה יותר מלוכלך מאשר לכתוב את הפרטים (כמו בוואלה) או לא לכתוב כלום (כמו שערוץ שבע עשה עם ליברמן)...
הסערה שאולי בדרך 438199
גם וואלה לא כותבים את הפרטים. לכתוב את הפרטים יהיה משהו כמו "ח"כ בשארה נחשד כי בביקורו בסוריה במהלך המלחמה רקד דבקה צ'רקסית, פעולה המהווה ע"פ סעיף 34-ג' סיוע לאויב עקב תרומתה להעלאת המורל".
הסערה שאולי בדרך 438200
לכתוב את הפרטים =/= לכתוב את כל הפרטים
הסערה שאולי בדרך 438202
צו איסור הפרסום הוא על מה שבו נחשד בשארה. על כך מנועים בערוץ 7 ובשאר כלי התקשורת (אפילו רוטר סקופים!) למסור פרטים. הציטוט בוואלה של דיווח בגל"צ של דיווח בעיתון היוצא בלונדון (שעד כמה שאני מבין פרסם את הדברים ממילא מאוחר לזמן כתיבת הידיעה בערוץ 7) הוא פרט משני למדי, אם הוא בכלל נכון, ונראה לי קצת מצחיק לטעון שכיוון שוואלה מצטט כלי תקשורת שמצטט כלי תקשורת לגבי פרט כזה הוא ייחשב למי ש-"מביא פרטים".
הסערה שאולי בדרך 438203
''על פי מקורות זרים'' ככה עוקפים צווי פרסום בישראל.
הסערה שאולי בדרך 438210
כן, אבל במקרה הזה עדיין לא עקפו. הצא"פ הוא על מה שבשארה מואשם בו, לא על השאלה איפה הוא מתכוון להשתקע. אני טרם ראיתי אתר שמפר את הצא"פ. למעשה, כמה אתרים גדולים מתעלמים מהפרשה כמעט במופגן: CNN, BBC, אל ג'זירה באנגלית, א שארק אל אווסאט - לא מצאתי בהם אף התיחסות לסיפור. האתרים שמפרסמים פרטים הם בעיקר אתרים ערביים של יריבים של בשארה - אבל גם הם, כנראה, נזהרים מלהתיחס לסיפור עצמו. אני מניח שהועברה אזהרה חריפה במיוחד לכל כלי התקשורת הזרים (והמקומיים) שהבהירה להם שמי שיפרסם משהו ייענש בסנקציות חריפות, ואולי גם יזכה לביקור נימוסים קטן ולאירוח עם כלכלה מלאה.
הסערה שאולי בדרך 438220
טוב, מי שרוצה לראות מה כותבים אתרים ערביים יכול להגיע אליהם דרך כאן:
ובינתיים במערב - דממת אלחוט. חיפשתי באתרים של הניו יורק ולונדון טיימס, לה מונד, קוריירה דלה סרה ואל פאיס - שום איזכור לפרשה.
אבל-אבל... 438227
[בלי שום קשר לבשארה, שעליו לא ידוע כלום.. אבל]
מוזר שמישהו (סתם מישהו, כאמור) שנשמע כמו בוגד מתגלה בסוף כ..בוגד. הרי חייב להיות איזה פיתול, או לפחות פיתולון קטנטון, בין מה שנראה, לבין מה שיש, לא? אחרת זה משעמם מדי.
אולי יש פה פיתול כפול? כלומר, המדבר כבוגד סומך על זה שאף אחד לא יחשוב שמי שמדבר ככה הוא באמת כזה?
הממ..
אבל-אבל... 438248
קיים תהליך ארוך של דה לגיטימציה של הציבור הערבי כציבור שיכול להביע את דעותיו.לחברי הכנסת הערבים כבר קוראים בוגדים לא מהיום ולא מאתמול. אנחנו- היהודים מאד מאוכזבים שנעלמו מהנוף מפלגות הלוויין הערביות שהיו מוכנות להצביע נגד ביטול המימשל הצבאי -ערביי מחמד.
אבל-אבל... 438252
דווקא אתה לא נשמע מאוכזב, אז אל נא תשתמש ב''אנחנו''.
אבל-אבל... 438255
כיהודי אני לוקח על זה אחריות. בכלל לא נהנה. אתה צודק לגבי האכזבה האישית שלי. אם היית לומד קצת את התנהלות מפלגות הלוויין הערביות היית רואה שלמילה בוגדים יש ביטויים שונים ומשונים.
אבל-אבל... 438260
לפי הסגנון והתחביר אני מבין שאתה איציק.

ברור ש''בוגדים'' יש מכל מיני סוגים. למשל, מי שמצד אחד מצהיר על נאמנות לאומתו העתיקה והמכובדת, ומצד שני נשבע אמונים לישות קולוניאלית שמנסה להשתלט עליה, יכול להיחשב כבוגד מכמה בחינות.
אבל-אבל... 438262
נכון, מישהו בבית ניקה לי את העוגיות.
אבל-אבל... 438269
האם ידוע לך שבקרב ערביי ישראל מסתובבת ולא מהיום שמועה שעזמי בשארה הוא סוכן של השב"כ? (נכון שיש שמועה דומה לגבי כמעט כל ח"כ ערבי, אבל הרי לך "דה לגיטימציה של הציבור הערבי כציבור שיכול להביע את דעותיו [באמצעות נבחריו]").
אבל-אבל... 438302
הם פיתחו פארנויה ובצדק. השב"כ פועל כל כך עמוק בתוכם שהם אינם יודעים מיהו סוכן ומיהו לא. יש אצלם טענות שכל ההתנהגות של בשארה היא הצגה בעידוד השב"כ. אין כאן שום חידוש; היו לא מעט דוגמאות בהיסטוריה של הטלת טרור באמצעות הריסת הביטחון של אדם ברעהו, אבל גם המתנחלים הקיצוניים טוענים אותו הדבר.
טוב,אז על פי מקורות זרים: 438921
לפי המקורות הזרים שלי (תוכנת התרום המאוד לא מושלמת של גוגל מערבית לאנגלית,וחיפוש קצר ברשת),בשארה מואשם בריגול לטובת חיזבאללה וסוריה במלחמת לבנון 2.0 .
קצת מוזר לי שעדיין קיים מושג כמו "צו איסור פירסום" בעידן האינטרנט,אבל בירוקרטיות זזות לאט.
הסערה שאולי בדרך 438209
זה תיאור מתעתע מאוד, ''תרומתה להעלאת המורל''. דבקה צ'רקסית היא קריאת מלחמה ידועה עוד מימי הצאר אלכסנדר הגדול.
הסערה שאולי בדרך 438283
בוא נגיד שזה נכון, זו סיבה לעזוב את הארץ ? הוא לא יכל פשוט לזוז קדימה ?

(אייקון הומור).
הסערה שאולי בדרך 438343
לזוז קדימה? לא כדאי. משהו ששמעתי מחמי:

איך מכניסים חמישה פוליטיקאים לניידת?
שניים מקדימה, ומאחור עוד שלושה מקדימה.
הסערה שאולי בדרך 438345
"חידה של שוטרים: איך מכניסים שבעה עבריינים לניידת אחת? תשובה: אין בעיה – שלושה מקדימה ועוד ארבעה מקדימה."
בכלל מדור מומלץ.
הסערה שאולי בדרך 438358
לא, לא מומלץ בכלל. גינת היה פעם עיתונאי טוב עם חוש הומור לא רע בכלל. אני לא יודע מה עבר עליו בשנים האחרונות (אולי הוא תמיד היה כזה אבל הצליח להסתיר), אבל הוא חצה הרבה יותר מדי גבולות גם בקו המערכתי שבו הוא מוביל את העיתון וגם בבדיחות בטור שלו, שרבות מהן עוברות את גבול הטעם הרע ומגיעות למחוזות הגזענות והשנאה (לערבים, לאירופים, לשמאל, למי לא).
הסערה שאולי בדרך 438599
ואם רוצים לקרוא את העיתונים הערבים עצמם, הנה איך אפשר:
10x ! 438676
הסערה שאולי בדרך 438303
הנה תיק דבקה: http://www.debka.co.il/headline.php?hid=2326

זהו מקור שמראש הוא סנסציוני וחשוד, ומלבד זאת גם הוא לא מוסר יותר מדי פרטים. אני מניח שמדובר בהאשמת ריגול, אך היות שבשארה כבר הואשם בגלוי בעבר בשיתוף פעולה עם האוייב, קשה לי להבין כיצד מתאפשר לו לרגל.
הסערה שאולי בדרך 438305
ריגול אינו בהכרח חשאי (למשל פרסום בסאנדיי טיימס)
הסערה שאולי בדרך 438307
ריגול הוא גם מושג מאד רחב ומאפשר תפירת תיק. תאר לעצמך שידברו או דיברו איתו על הצבא הישראלי. בשארה אולי הביע דעה שאפשר היה לפגוש כאן באייל אבל אםפשר להאשים אותו בריגול חמור.
הסערה שאולי בדרך 438310
נוסף לכך המערכות הביורוקרטיות נוהגות לפעול מתוך אינרציה ומתגלגלות כאילו מכוח הגרויטציה. אני מכיר התנהלות גרויטציונית כזאת: נסעתי לפולין חצי שנה לאחר שהקומוניזם נפל.
זומנתי לבסיס צבאי מסויים ושם חקרו אותי והנחו אותי במשך כמה שעות ארוכות כיצר להתנהג. לא עזר שחזרתי ואמרתי להם שפולין אינה קומוניסטית יותר ממדינת ישראל.
הסערה שאולי בדרך 438330
תגיד איציק,
קרה אי פעם במציאות הישראלית אירוע שלא גרם לך להתחפר יותר עמוק בתפיסת העולם שלך?
הסערה שאולי בדרך 438370
והאם קרה בה אירוע שלא גרם לך לעשות את אותו הדבר?
הסערה שאולי בדרך 438386
כן, בהחלט.
היו כמה כאלה, אבל הדרמאטי ביותר היה הלינץ' ברמאלה.
הסערה שאולי בדרך 438401
שינוי ממה למה ומדוע?
הסערה שאולי בדרך 438432
>ממה?
הדעות שלי (היו ועדיין) מורכבות. אבל עד הלינץ' תוייגתי כשמאלני.

>למה?
לא ממש ברור, אבל יש לי הרבה פחות אמון בשכנים.

>ומדוע?
מי שרצח לא היה חוליה וגם לא שוליים סהרוריים. אלפים עמדו והריעו לידיים מונפות בגאווה עם דם ישראלי. אחרי הרבה שנים שהאבא הפשיסט שלי מתעצבן שאנחנו השמאלנים לא מבינים מהחיים שלנו והוא גדל עם ערבים ויודע שהם ישחטו את כולנו לפני שיעשו איתנו שלום, פתאום קלטתי שיתכן שאני טועה והוא צודק*.

-----
* ורק מי שמכיר את אבא שלי יודע כמה זה טראומטי.
הסערה שאולי בדרך 438440
אתה כנראה הרבה יותר מדי צעיר בשביל לזכור, אבל לפני כמה עשרות שנים, אחרי איזה פיגוע בתחנה המרכזית בתל אביב, עשו הרבה מאוד יהודים לינץ' בערבי שעבר שם במקרה. לא מחבל. והם לא היו שוליים סהרוריים.
למזלם, לא הייתה שם טלוויזיה. אבל חוץ מזה לא היה הבדל.
הסערה שאולי בדרך 438442
מתי?

אני זוכר שקרה דבר דומה בתקופת האינתיפאדה האחרונה. למצב של נפנופי ידיים מגואלות בדם והשלכת גופות מהחלון לא הגיעו, והקורבן יצא מזה בחיים.

בכל אופן, מדברייך עולה מייד שכן היה הבדל - הלינץ' שאתה מתאר היה אחרי פיגוע, והלינץ' בחיילים לא.
הסערה שאולי בדרך 438450
הלינץ' בחיילים לא? ומתי כבר יש במקומות האלה ימים ללא פיגועים? כלומר, ללא נפגעים מפעולות צה"ל?
מה שתיארתי היה בשנות השבעים.
הסערה שאולי בדרך 438457
אתה טוען כאן טענה עובדתית, שחיילי צה"ל גרמו לנפגעים ברמאללה זמן קצר לפני הלינץ'; טענה שכזו ניתן לבדוק.

זכור לך יותר במדוייק מתי היה האירוע שעליו אתה מדבר? מעולם לא שמעתי על פיגוע בתחנה המרכזית הישנה בשנות השבעים, ואיני מצליח למצוא מידע על זה באינטרנט.
הסערה שאולי בדרך 438459
בתחילת שנות השבעים, קשה לי לדייק יותר. והערבי לא יצא מזה בחיים. והוא לא היה חייל-מחבל, הוא היה סתם ערבי. הרי ידוע לך (אני מניחה) שמסיבות מוזרות כלשהן הפלסטינים רואים בחיילי צה''ל מחבלים לא פחות משאנחנו רואים את אנשי המחתרות שלהם כך.
הסערה שאולי בדרך 438460
חבל שזה לא קשור למה שאמרתי...

בכל אופן, הייתי שמח לדעת עוד פרטים על המקרה הזה.
הסערה שאולי בדרך 438497
ואם הם היו רואים בכל ישראלי מעל גיל חמישה חודשים טרוריסט, פיגועי ההתאבדות היו צריכים להיות לגיטימיים מבחינתנו?
הסערה שאולי בדרך 438546
אין כאן שום עניין של לגיטימיות. אין גם שום דבר לגיטימי בהריגתם של עוברי אורח, כולל ילדים בגיל הזה לפעמים, תוך כדי ''פעולות צה''ל בשטחים''.
הסערה שאולי בדרך 438620
רגע, אז איך הייתה רלוונטית לדיון העובדה שהערבים רואים בחיילי צה"ל טרוריסטים?
הסערה שאולי בדרך 438625
בכך שאין הבדל בין רמת ה''לגיטימיות'' של מחבלים הרוצחים אנשים חפים מפשע לחיילים הרוצחים אנשים חפים מפשע. שניהם אינם לגיטימיים באותה מידה.
הסערה שאולי בדרך 438630
אז _כן_ דיברת על לגיטימיות. אני משיב - החיילים לא רוצחים חפים מפשע, הם הורגים אותם בטעות, וגם עושים זאת בסדר גודל שונה משל הרוצחים. אמנם רוב הפלשתינאים מתעלמים מהעובדות האלו, אבל אין שום סיבה שנתעלם מהן גם אנחנו.
הסערה שאולי בדרך 438638
כלל לא ברור שהם עושים זאת בסדר גודל שונה מהמחבלים. כיוון שבאופן קבוע נהרגים בשטחים פי שלושה עד ארבעה פלסטינים משנהרגים כאן ישראלים, וכיוון שסביר שלא יותר ממחצית ההרוגים שלהם הם מחבלים, נראה שיש יותר פלסטינים חפים מפשע הרוגים מישראלים חפים מפשע הרוגים.
הסערה שאולי בדרך 438643
1. האם נהרגו יותר פלשתינאים מישראלים גם בתקופה שהתפוצצו כאן אוטובוסים?
2. לפי מי הנתונים שאליהם אתה מתייחס? ראיתי יותר מדי סרטונים על ההצגות שעושים הפלשתינאים למצלמות בעימותים חסרי טעם עם צה"ל שהם בעצמם יזמו.
הסערה שאולי בדרך 438650
1. כן.
2. לפי העיתונים.
הסערה שאולי בדרך 438830
אתה מתייחס רק לאנשים שנהרגים ע"י חיילי צה"ל או גם לאנשים שנהרגים ע"י פלשתינאים אחרים מסיבות שונות?
הסערה שאולי בדרך 438835
רק לאלה הראשונים.
הסערה שאולי בדרך 438531
אם אני זוכרת נכון, צה''ל היה אז מחוץ לריכוזי ערים, בהתאם להסכמי אוסלו. והחיילים הנ''ל (מילואימניקים) תעו בדרכם, נעצרו ע''י המשטרה הפלשתינית (שאז נתפשה בתור כוח מתון הפועל בהתאם להסכמים. גם היו אז סיורים משותפים לצה''ל ולפלשתינים), ונילנצ'ו בתחנת המשטרה.
הסערה שאולי בדרך 438535
את צודקת, כמעט - הסיורים המשותפים הופסקו כמה שבועות קודם לכן, כשחייל ישראלי נורה ונהרג/נרצח על ידי שו"פ בסיומו של סיור משותף.
הסערה שאולי בדרך 438618
נחמד יהיה אם תהיינה לנו מילים נפרדות לרצח חף מפשע על ידי המונים, ולהענשה בלתי מסודרת של אשם על ידי המונים. לא נעים לי לקרוא את אותה המילה בסיפור על אותם ארבעה מסכנים כמו בסיפור על שר אוצר שסרח שזכה למגיע לו (ואמרו אמן).
הסערה שאולי בדרך 438621
איזה ארבעה מסכנים?
הסערה שאולי בדרך 438633
המילואימניקים שרבים מתושבי רמאללה רצחו בדם קר.
הסערה שאולי בדרך 438635
שניים, לא ארבעה, אבל כמובן זה לא משנה לטיעון העקרוני.
הסערה שאולי בדרך 438641
מוזר... תודה על התיקון.
הסערה שאולי בדרך 438533
היו, כמובן, עוד כמה מקרים דומים - לאחר הפיגוע שבוצע בבית שאן לפני שנים רבות בוצע לינץ' במחבל, ואחד המקרים היותר מפורסמים, עליו נכתב גם השיר "בלה בליסימה" של הדג נחש, ארע ביורשלים ב1992 כאשר אישה חרדית הגנה בגופה על מחבל מפני המון זועם.

כמובן, אין מה להשוות בין הנסיבות. כמו רוב הניסיונות לשים את ישראל והפלשתינאים על אותו Level מוסרי, גם הניסיון הזה כושל. מאידך, אני לא מבין אנשים שמגבשים את עמדותיהם על סמך אירועים בודדים (וחשוב מכך - מתועדים). מהלינץ' ברמאללה ועד למוחמד א-דורה.
הסערה שאולי בדרך 438540
בבית שאן היתה התעללות בגופת מחבל, לא לינץ'.
הסערה שאולי בדרך 438544
אני לא חושב שדיברו כאן על גיבוש עמדה, אלא ההפך; על *זעזוע* של עמדה. על בקע כלשהו שגורם לך לחשוב שאולי העמדה שלך שגויה. אני מאוד מזדהה עם מה שנכתב כאן - גם אני החזקתי עמדות שמאליות לפני שנת 2000, והלינץ' היה אחד מהאירועים הראשונים שגרם לי להטיל בהן ספק.
הסערה שאולי בדרך 438494
היה מקרה שבו מיד אחרי פיגוע, תקפו ופצעו קשה עולה חדש שחשבו שהיה ערבי, ואולי המחבל עצמו. הוא שרד, אז זה לא יכל להיות דומה במיוחד ללינץ' ברמאללה, שם נלחמו אלפים על הזכות להכות בגופה.
הסערה שאולי בדרך 438547
לא, אני דיברתי על לינץ' שהיה בערבי ''אמתי'', שלא היה מחבל ולא סברו שהוא מחבל (חוץ מההנחה המושרשת שכל ערבי הוא מחבל), והוא לא שרד.
בית שאן 438572
אני חושב שהיה מקרה מחריד עוד יותר. היה מקרה בו יהודים התעללו בגוויה (השליכו אותה מן החלון ושרפו אותה) של מחבל שהתבררה מאוחר יותר כגופתו של אחד מן היהודים שנרצחו בפיגוע.
מדובר בארוע "עתיק" מאוד (לפני 1970) ואני לא בטוח שכל התיאור שלי או חלקו אינם בגדר שמועות או סיפורי בדים.
בית שאן 438577
זכורה לי באמת איזו השלכה מהחלון, אבל הפרטים האחרים מטושטשים מעט.
ועליי להודות שהתעללות בגוויה מזעזעת אותי פחות מהתעללות באדם חי. קשה לי להאמין שהגוויה מרגישה בכאב.
בית שאן 439075
לא שמועות ולא סיפורי בדים, אכן לפני 1970 (בכל אופן לפני ספטמבר 1970), בבית שאן.
הסערה שאולי בדרך 438443
השאלה היא אם אתה חושב שהם ישחטו את כולנו מפני שהם ערבים וככה זה עובד אצלם, או מפני שהבנת שבני אדם באשר הם עלולים לעשות מעשים כאלה (כמו שהזכיר האלמוני - גם יהודים ניסו לבצע לינצ'ים בערבים או במי שנחשד כערבי והיה באזור של פיגוע) ולכן כל עוד אתה בצד אחד- אתה צריך להיות נגד הצד השני, כי ככה זה בטבע.
הסערה שאולי בדרך 438487
"ישחטו את כולנו" זה אבא שלי אמר, לא אני. העמדות שלי הרבה פחות חד משמעיות. מה שהרגשתי אחרי הלינץ' היה זעזוע, עצב גדול, והתפכחות.

(((
השאלה מתגובה 438370 היתה אם קרה אירוע שלא גרם לי להתחפר בעמדות הפוליטיות שלי, ועל זה עניתי. קצת מוזר לי שהאלמוני בלי העוגיות מנסה לגרור אותי לויכוח של אוי אוי אוי כמה שאנחנו אשמים
)))
הסערה שאולי בדרך 438536
אני לא מבין, איזו התפכחות - מה חשבת לפני הלינץ', ומה הבנת, לפתע, אחריו? ומה אם אותו צלם איטלקי לא היה מבריח את התמונות והיית נשאר עם אותן עובדות יבשות - שני מילואמניקים נרצחו על ידי המון פלשתינאי.

לאחרונה אני מגלה שאני מעדיף יותר ויותר את ה"מקובעים" על פני ה"חוזרים בתשובה" למינהם.
הסערה שאולי בדרך 438553
דעה מקובעת זה כמו מונוגמיה. גם אותה ניתן לממש באופן סידרתי.

ה"מקובעים" וה"חוזרים בתשובה" הם שני תתי זנים של אותו הזן: האידאליסטים (אלה שמעדיפים את הרעיון והמגירה המוכנה שבראשם על פני השימוש היום יומי בעיניים, באף, באוזן, בחוש המישוש ובגלגלי השיניים שבראשם). חוזרים בתשובה הם פשוט מקובעים שבחרו להחריב מגירות קיימות והחליפו אותן בסט מגירות חדש.

אני כבר מזמן גיליתי שאני מעדיף אנשים שיודעים להיות קצת מבולבלים.
הסערה שאולי בדרך 438554
"אני כבר מזמן גיליתי שאני מעדיף אנשים שיודעים להיות קצת מבולבלים."

טאגליין!
הסערה שאולי בדרך 438556
ומה דעתך על קוראים נבוכים?
הסערה שאולי בדרך 438557
הם צריכים לשבת מול הראי ולומר לעצמם בקול רם, עשר פעמים לפחות: "אני יפה, אני מקסים, אני אתלטי ובנוי לתלפיות, אני חכם, אני משעשע ומבריק, נשים משוגעות עלי, אני מבין הכל מיד - ברגע שאני קורא, ובכל נושא יש לי בדיוק את הדעה הנכונה!!"
הסערה שאולי בדרך 438393
אני מספר לך סיפור- אולי קוריוז- ואתה מסיק ממנו מסקנות ומשליך על כל השקפת העולם שלי. הרי אתה מכיר אותי ואת מה שעבר עלי כבר עשרות שנים. עדיף שתסתכל סביבך ותראה כמה עמוק אתה מחופר בשנים שהן כנראה פחות משלי. שים לב מה שאתה אומר;
כל מי שדעותיו אינן במרכז הקונסנזוס הוא בהכרח מתחפר בעמדותיו. הדעות שבתוך הקונסנזוס מאד גמישות ומאד חופשיות.
הסערה שאולי בדרך 438408
שאלו אותך שאלה. במקום לענות, *שוב* תקפת את השואל, קבעת שהוא מחופר, רמזת לגילו (מה זה שייך?), וייחסת לו דברים שלא נאמרו בתגובתו.
הסערה שאולי בדרך 438412
קרא שוב את השאלה התמימה של השואל ותבין.
הסערה שאולי בדרך 438488
קראתי את השאלה התמימה של השואל ולא הבנתי. אולי בכל זאת תסביר את עצמך?
הסערה שאולי בדרך 438435
שלום איציק
טכנית, הגבתי לתגובה 438307 (ולא לתגובה 438310 שמופיעה תחתיה). לגיטימי להגיב לעצמך, אבל אנא, שים לב לעימוד.

לגופו של עניין, שנינו לא יודעים למה ברח בשארה ומה ההאשמות נגדו, אבל רק אתה משוכנע שהוא בסך הכל הביע דעה והשב"כ תפר לו תיק.
הסערה שאולי בדרך 438448
אם תמצא את המילה "משוכנע" אצלי -אסכים איתך. אינני משוכנע בשום דבר, הרי כל הדברים שאנחנו עושים כאן הן ספקולציות והשערות. לשב"כ יש עבר של שקרים ותפירת תיקים. ראה מיקרי קו 300 וטלי פחימה.
הסערה שאולי בדרך 438489
קצת עובדות:

טלי פחימה הורשעה בבית משפט. אין שום ספק שהיא סייעה לארגון טרור, הדיון המשפטי היה אם הסיוע היה משמעותי או זניח.

בקו 300 היה טיוח, עדות שקר ושיבוש חקירה. אבל לא תפירת תיקים.

על פי דודה וויקי, שליפה של דוגמאות ועובדות בלתי קשורות מוגדרת כדמגוגיה.
הסערה שאולי בדרך 438508
לגבי טלי פחימה - השאלה היא לא במה היא הורשעה, אלא מה השב''כ ניסה לטפול עליה (לעומת מה שבסופו של דבר היא הורשעה בו).
הסערה שאולי בדרך 438518
טלי פחימה הורשעה בבית משפט. גם עיזאת נאפסו. לנאפסו בוודאות השב''כ תפר תיק.
הסערה שאולי בדרך 438555
אגלה לך סוד: לכתוב באייל אפשר גם כשחיים בארץ. מה יש לך לעשות בקוריאה כל כך הרבה זמן?
הסערה שאולי בדרך 438311
תחשוב עבירות כלכליות. תחשוב ראאד סלאח.
הסערה שאולי בדרך 438471
בקישור כתוב "יוגש ליו"ר הכנסת ומ"מ נשיא המדינה דליה איציק, ביום ג' 10.4 מכתב התפטרות של בשארה מהכנסת."
אני הייתי קצת טרוד בימים האחרונים בעניינים משפחתיים (יורש העצר עבר ניתוח קטן - הכל בסדר, תודה ששאלתם) ואני תוהה האם באמת הוגש המכתב הנ"ל.
הסערה שאולי בדרך 438473
לא נראה לי שהוגש.
ובריאות שלמה ליורש העצר.
הסערה שאולי בדרך 438509
לבריאות.

ברוך הבא לתקשורת הישראלית. כאן מדווחים - בדרך קבע - על אירועים שאמורים להתרחש בעתיד, ולא מתנצלים כאשר התחזית מתמוטטת.
הסערה שאולי בדרך 438537
לדבר על מה שכבר קרה - זה כל אחד יכול לעשות. אז נכון, לפעמים יש תקלות (כמו המעבורת "קולומביה" שנחתה בשלום בYnet), אבל היי, No pain no gain.
הסערה שאולי בדרך 438280
ניחוש פרוע שלי:
הח"כ המדובר היה קשור לפעילות לא חוקית (עוינת?)באמצעות עמותות.
הסערה שאולי בדרך 438304
ודאי גם באמצעות עמותים.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים