606935
במידה מסוימת, אני מופתע ממיעוט ההרוגים הערבים, עד כה. ודאי בהשוואה לטבח של "עופרת יצוקה". הניחוש שלי: הקרדיט לנתניהו ואולמרט, בהתאמה.
אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים 606943
עד עכשיו לא נראה שהחליטו שחותרים להכרעה, בנתיים החמאס לא ניפגע עד לשלב שהוא מבין שכללי המישחק חייבים להשתנות, ההפך, הוא רוצה לכפות כללי משחק חדשים, שישרתו אותו.

יהיו חייבים להכנס, ואז יהרגו הרבה יותר אזרחים שלהם וחיילים שלנו.
להפסיק עכשיו, יהיה מבחינתינו גרוע מתבוסה, מדינה שלא יכולה להגן על אזרחיה ולדאוג שלא יפגיזו אותם, שלא ימנעו מהם חיי שיגרה נורמליים, היא מדינה שאין לה הצדקה. מדינה שחייליה נירדפים, וחשופים לפגיעה וחטיפה מטרוריסטים ולא עושה הכל כדיי להפסיק את פעילותם, אולי לא תזכה לגינוי בעולם, אבל איזה ערך יש למחויבותה לאזרחיה ומשרתיה, היא אולי לא מבצעת פשעים נגד האנושות אבל היא פושעת בכך שהיא מועלת בתפקידה לדאוג לספק הגנה. (אין שום ערך למונופול על האלימות- קיום המדינה, אם הוא לא ממלא את תפקידו).
אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים 606945
"אין שום ערך למונופול על האלימות- קיום המדינה, אם הוא לא ממלא את תפקידו" מהו תפקידו ("לספק הגנה"?) ואיך נמדוד אם הוא עמד בו (=כמה הרוגים בשנה פר רבבה אנשים זה "הגנה מסופקת"? האם גם הרוגים ממחלות, תאונות או רעב נספרים?)?
אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים 606956
לספק הגנה=לעשות את הדבר שהמנהיגים חושבים שיביא לבריאות שקט ושלום.
אין פה עיניין של מדידה,אלא של ביצוע אידאולוגיה או רעיון.אם חושבים שמסירת שטחים תתן בטחון אז זה מה שהממשלה צריכה לעשות.
אם מחליטים על פעולה צבאית ושזו הדרך,צריך לעשות אותה בצורה כזאת שתמנע פגיעה בכוחותינו,לעמוד במטרה במקרה הזה להפסיק את הטילים,ולגבות מחיר מהמפגעים.אם מסיבות זרות המדינה מעדיפה לא לבצע רעיון בצורה הטובה ביותר היא מסכנת את אזרחיה ולוחמיה ובכך היא פושעת וחוטאת לתפקידה.
במקרה של ישראל זה מאוד פשוט,ועזה זה ממש תנאי מעבדה-כל שטח שנתנו לפלסטינים הפך למאורת מחבלים וכל פעולה צבאית מנעה לפי עוצמתה בהתאם נפגעים.
העובדות מאוד פשוטות וברורות-ממשלה שתמסור שטחים מסכנת במיידית אזרחים וחיילים,מדינה שתפעל צבאית בצורה לא מלאה מסכנת חיים של חיילים ואזרחים
רק ממשלה שתצא למלחמה ע"מ לנצח,כלומר שהצד השני יגיש כתב כניעה מסודר.ראויה

ככה יצאו למלחמה תמיד,ככה מיגרו אוייבים תמיד -אם זה עובד למה לתקן?
אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים 606957
על סמך מה החלטת שזה "עובד"?
אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים 606970
כמו שציינתי,אצלנו יש מתאם מושלם בין עוצמת התגובה הצבאית לשקט שמתקבל ממנה,ובין גודל השטחים הנמסרים לנזק שנגרם.
בעולם בכלל אתה מכיר הרבה מקרים של כניעה ואח"כ לא היה שקט לפחות כמה שנים?
אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים 606987
מתאם מושלם - 1.0000?
אז בוודאי שמדובר במדידה, כל מה שנשאר לך זה להביא לי את שיטת המדידה בשביל שאוכל להשתכנע שבאמת מדובר במתאם מושלם.
אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים 606991
מושלם!
התממות היא דיאלוג מיגע,אבל אני מאמין בך אז אני אשקיע בפיתוח השיטה

כך:
שלב 1:
לוקחים מקרה של מסירת שטח בוחנים את המצב לאחר המסירה מבחינת כמות תקיפות והרוגים.
אם כמות התקיפות וההרוגים גוברת במכפלות של 100 כנראה שיש פה סיבה ותוצאה,אבל מכיוון שהציונים האלה ערמומיים ונבלים,לא נסתפק בזה,ונבדוק מה קורה לאחר החזרת השליטה על השטח.עד כאן שלב 1.

שלב 2:
לוקחים מקרה של פעילות צבאית בוחנים את המצב לאחר הפעילות מבחינת כמות תקיפות והרוגים.
אם כמות התקיפות וההרוגים יורדת במכפלות של 100 כנראה שיש פה סיבה ותוצאה,אבל מכיוון שהציונים האלה ערמומיים ונבלים,לא נסתפק בזה,ונבדוק מה קורה לאחר כמה זמן בלי פעילות כזאת.עד כאן שלב 2.

עכשיו תכניס את הנתונים-"אוסלו","מלחמת לבנון2","עופרת יצוקה","עזה ויריחו תחילה"
בהצלחה
אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים 606992
וחומת מגן כמובן...
אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים 606998
ככה לא מחשבים מתאם. בשביל מתאם בין שני משתנים אתה צריך לחשב את שניהם ולא רק אחד מהם. אם, למשל, אתה טוען שיש מתאם (ולא סתם מתאם, אלא "מתאם מושלם") בין הנתון :"עוצמת התגובה הצבאית" לבין הנתון: "שקט שמתקבל" אתה צריך למדוד עוצמה צבאית (משקל פצצות כולל? מספר הרוגים? מספר פצועים? עלות בשקלול אינפלציה?) ושקט שמתקבל (מספר ימים ללא הרוגים? כמות הרוגים במהלך השנה שאחרי? אורך התקופה מסיום המתקפה ועד שמספר ההרוגים מגיע למאה?). אתה צריך לקחת את הנתונים האלה עבור כל המתקפות שיש לך מידע עליהם ("מלחמת העצמאות", "מבצע קדש", "ששת הימים", "מלחמת ההתשה", "יום כיפור", "שלום הגליל", "מלחמת לבנון השניה", "האינטיפאדה הראשונה", "האינטיפאדה השניה"...). כשיש לך את זה, אתה יכול לחשב את המתאם (זה חישוב פשוט יחסית, אם תתן לי את הנתונים אני אעשה לך את זה) ואם באמת תקבל 1.000 או אפילו 0.9987 תוכל לטעון שיש מתאם מושלם. אותו הדבר אתה צריך לעשות לגבי טענת המתאם השניה שלך, "גודל השטחים הנמסרים" (שטח במטר מרובע, אני מניח) ו"נזק שנגרם" (כמות הרוגים במהלך השנה שאחרי המסירה באיזור המסירה?). אני בספק גדול אם תקבל מתאם מושלם (או בכלל), ושוב לקחת את כל הנסיגות ("קדש", "הנסיגה בסיום יום הכיפורים", "קמפ דייויד", "אוסלו", "הקמת רצועת הביטחון", "היציאה מלבנון", "ההתנתקות"...). יש לי תחושה, ותקן אותי אם אני טועה, שטענת לקיום של "מתאם מושלם" מבלי לבדוק האם בכלל קיים מתאם כזה (כל שכן, אם הוא מושלם).

בהצלחה.
אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים 607008
אני פה רק בשביל לתקן,
אני מבין שאתה רוצה מס.קנים יורים,כמות קליעים,טמפרטורה של לוע הקנה בזמן ירי אפקטיבי?

מכיוון שלא מדובר במעבדה (למרות שעזה מאוד מתקרבת לזה) הדרישות שלך הן מעבר להיותן חסרות משמעות הן טורדניות .כמובן שבהתאמה של מושלמת אין הכוונה שעל 124 טילים במשקל 378 ק"ג פוצצו 34.773 אוטובוסים לקמ"ר.שמאלני שמאלני אבל עלית קצת ברמת התמהונות.

אין משמעות (בהכרח) לשום דבר ממה שציינת, לא להרוגים לא כמות פצצות ולא עלות.המשמעות היא רק איך הצד השני חווה את הפעולה זאת מן הסתם מדובר בשקלול של כמה מהפרמטרים שציינת (בעיקר הרוגים ובעיקר בעיקר הרוגי VIP) .

למה להתעלם ממציאות בועטת? אחרי מסירת שטחי אוסלו מה קרה (מסירת הרבה שטחים=הרבה פיגועים)? אחרי מבצע חומת מגן(הרבה מאוד נפגעים+שליטה בשטח=מעט מאוד פיגועים)? אחרי עופרת יצוקה (הרבה הרוגים=כמה שנים של שקט יחסי)? אחרי לבנון 2? (הרס מסיבי ביותר+הרוגים רבים=כמה שנים של שקט)- ההשפעה מידית ובהתאמה. כמות הטילים או הבתים ההרוסים לא משנה.

דוגמה-(בתיאוריה) 3000 קליעים מכוונים לראשי אנשי חמאס ישיגו יותר שקט מ4000 הרוגים בכללי (אזרחים וארגונים אחרים) והרס מסיבי של פצצות.

איך תדע מתי הגעת לנקודה האידאלית? יפה שאלת,ישנו מנגנון מתוחכם שנקרא-נצחון.
ברגע שהאוייב יכנע ומנהיגיו יעמודו יפה בתור להגיש לליברמן וביבי כתבי כניעה שלהם אז יבוא שקט ל20 שנה לפחות.כל עוד משחקים במנופים פסיכולוגים,והחתמות תודעה זמן השקט יהיה שווה לעוצמת הנזק שספגו(ולא יעלה על כמה חודשים,שנה שנתיים..)
אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים 607011
הבנתי. תגובה 606956 לא באמת תרמה משהו. לא רק שהקשר בינה לבין התגובה שקדמה לה הוא דמיוני, אלא שגם מה שהקשר בינה לבין המציאות מבוסס על תחושות בטן בלבד. תודה.
אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים 607013
לא הבנתי מה לא ברור?!,בכל מקרה את משפט המפתח הבנת אתה?

"רק ממשלה שתצא למלחמה ע"מ לנצח,כלומר שהצד השני יגיש כתב כניעה מסודר.ראויה

ככה יצאו למלחמה תמיד,ככה מיגרו אוייבים תמיד -אם זה עובד למה לתקן?"
אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים 607015
בוודאי שהבנתי. מה שלא הבנתי זה למה אתה חושב שהוא נכון (או קשור, או יחיד‏1).

1 אם אני לא טועה מדובר בשני משפטים‏2.
2 ואם כבר, מה עושה שם הנקודה בין המסודר לראויה? זה הרי אותו משפט, לא? אולי היה כדאי לשים פסיק או מקף?
אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים 607017
נכון,שני משפטים
אם לא הבנת למה הם נכונים (לא "אני חושב") תחזור לתגובה 606991

היה כדאי יותר פסיק,נקודה נותנת אפקט דרמטי.
(אם תמשיך להתעסק בשטויות לעולם לא תבין ותכשל..)
אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים 607023
קראתי את תגובה 606991 אפילו הגבתי אליה. לא חוכמה לקחת אוסף נתונים אקראי ולבסס בעזרתו כל תחושת בטן. בשביל לשכנע אחרים שתחושת הבטן נכונה אתה צריך לעשות קצת יותר מזה.

נקודה לא נותנת אפקט דרמטי. נקודה מסמלת סיום משפט. אם אתה רוצה לתת אפקט דרמטי אתה יכול לשים שלוש נקודות, להוסיף סימן קריאה או להדגיש את המילה. כשאתה שם נקודה באמצע משפט זה יוצר רושם לא טוב (כמו שימוש במושגים שאתה לא מבין, חזרה על אותם סיסמאות בלי לנמק, או הגבה ללא הקשר), וכשאתה יוצר רושם לא טוב אתה מקשה להעביר גם מסרים מוצלחים ונכונים.
אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים 607026
רק ש..
לא לקחתי אוסף של כלום ובטח לא אקראי,אתה מוזמן לתת דוגמה למסירת שטחים שלא הסתיימה בהרג מסיבי של אזרחים או של פעולה צבאית שלא הובילה לשקט (בהתאמה לגודלה,פעולה קטנה=זמן קצר)
מדובר במתאם על גבול החוק טבע.אני יודע שאתם חולים על ה"לחשוב מהבטן ולא מהראש" וכל זה ,רק שזה בד"כ תירוץ ללא לחשוב בכלל.

הייתי ציני עם הנקודה.
יש לי דיסלקציה קלה,אם אתה לא מצליח להבין מסר טוב בגלל נקודה לא במקום זה מאוד מצער.
אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים 607028
בישראל הנסיגה מחצי האי סיני (פעמיים!) לא הובילה (עדיין?) להרג מאסיבי של אזרחים. מדובר בנסיגה הכי גדולה (מבחינת שטח) בהיסטוריה של ישראל. בעולם הנסיגה האמריקאית מאירופה ויפן לא הובילה (עדיין) להרג מאסיבי של אזרחים, כמו גם הנסיגה הבריטית מהודו ואוסטרליה (שוב, שטח אדיר). לא מדובר על מתאם, ובטח שלא על חוק טבע. מדובר על אוסף אקראי של נתונים שגם אותם אתה לא מוכן להגדיר (כל שכן לחשב, ועל אחת כמה וכמה להראות שבאמת יש מתאם).

מן הסתם התכוונת סרקסטי לא ציני. זה אולי מצער, אבל זה לא משנה את העובדות - העטיפה משפיע על היכולת של בני האדם לעקל את התוכן. אני יודע שאתם חולים על "עובדות ולא תחושות" רק שבדרך כלל זה תירוץ לא להתייחס לעובדות בכלל.
אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים 607031
זה מעייף,אבל אתה צודק לא הייתי ברור,
ארה"ב יכולה לוותר לנורווגיה על שטח בקוטב הצפוני זה גם לא יוביל למלחמה.
בארץ,נסיגה בארץ.
נכון,שטח סיני הוא היוצא מהכלל שאינו מעיד על הכלל.ונחש ממה חוששים בצה"ל הכי הרבה כרגע...
הכוונה לדוגמה מהעולם הייתה לנצחון במלחמה שלא תורגם לשקט של שנים.

מה אתה רוצה? (אם זה יעזור אני מעונב כרגע,בערב אני אלך לאכול במסעדה יקרה מאוד ואני מעשן סיגר (טוב,זה שקר אבל תדמיין))
אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים 607035
היוצא מן הכלל שלך הוא בנתון הגדול ביותר במתאם הצפוי (יש, כמובן, עוד יוצאים מהכלל, אבל אני חושב שעכשיו אפשר להפסיק לדבר על מתאם מושלם). הנצחון במלחמת העולם הראשונה, למשל, לא תורגם לשקט, אלא למלחמה קשה בהרבה. זה, כמובן, לא יוצא דופן. בדרך כלל, כל רמטכ''ל בצה''ל חושש הכי הרבה מהרמטכ''ל שקדם לו. אני מניח שהיום זה אשכנזי, אבל אולי איבדתי את הספירה.
אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים 607040
תזכיר לי מתי הייתה מ.העולם הראשונה ומתי זאת שאחריה?
אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים 607041
20 שנה הבדל. מספר ההרוגים הוא לא פקטור לדעתך?
אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים 607057
אני אישית נעלב...אתה לא באמת קורא מה שאני כותב נכון?

"אין משמעות (בהכרח) לשום דבר ממה שציינת, לא להרוגים לא כמות פצצות ולא עלות.המשמעות היא רק איך הצד השני חווה את הפעולה זאת מן הסתם מדובר בשקלול של כמה מהפרמטרים שציינת (בעיקר הרוגים ובעיקר בעיקר הרוגי VIP) ."
תגובה 607008
אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים 607062
דווקא בגלל שאני קורא את מה שאתה כותב חוסר העקביות שלך הפתיע אותי.
אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים 607079
מכיוון שחצי מהתגובות שלי הם קופי פייסט מתגובות קודמות שלי...חוסר עקביות היא טענה תמוהה
אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים 607084
נראה לי שיש לנו כאן בעיה קטנה של עברית. "טענה תמוהה" היא טענה שיש עליה תמיהות, למשל, תגובה 606956 היתה טענה תמוהה. עם בעקבות בירור התמיהות מתברר גם שהיא לא נכונה היא הופכת להיות "טענה שקרית". להבדיל, טענה שלא מעלה תמיהות (כמו למשל, תגובה 607062 לא העלתה תמיהות עד לרגע זה) היא לא טענה תמוהה, ואם היא גם מבוססת על עובדות, היא פשוט "טענה נכונה".
אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים 607086
וואלה,
טוב שאתה כותב הרבה מילים אתה כנראה צודק
אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים 607051
אין שום קשר בין הנסיגה מסיני, או כל הסכם אחר שעשינו עם מדינות ריבוניות לצורך הענין לבין הבעיה הפלסטינית ואופייני הפעולה שלה.
למרבה הצער, יש לנו מספיק והותר דוגמאות מול הפלסטינאים, שמייתרות (מה שהיה מיותר ממילא כפי שאמרתי) את הדוגמה המצרית.
ואותן דוגמאות הוצגו בפניך כאן, רק לא נוח לך להתעמת איתן אז אתה קופץ לאזורים שאינם רלבנטיים. כנראה שזה מחוסר יכולת להתמודד מול הטענה הרלבנטית.
אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים 607055
לא נוח לי להתעמת?! קראת את הדיון?
אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים 607014
המובן מאליו הוא שכל שטח שמתפנה, מישהו תופס אותו. חלק עיקרי מחזקת הריבונות הוא שהריבון יפגין ויממש את ריבונותו באחזקת כלי נשק. שלא לומר שעל פי רוב שטחים נתפסים בכוח הנשק. אמנם יש הסכמי פירוז אבל הם החריג ולא הכלל. אם הייתי מנסה לערוך מחקר כמותי, השערת המחקר שלי הייתה שיימצא מיתאם גבוה. כל אזור שמתפנה- מתחמש. ולו בגלל שנוצר קו גבול חדש. האם התחמושת הזו יורה. מתי שהוא היא יורה.
אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים 607016
נראה לי שכל שטח מאוכלס בעולם‏1 היה פעם בשליטה של מדינה אחרת. לפי ההגיון שאתה מציג כמות הנשק בעולם אמורה לעלות באופן עקבי, וגם כמות האלימות בעקבות אותו נשק אומרה לעלות. האמנם?

1 אולי אתיופיה ואיסלנד לא. אין לי כח לבדוק.
אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים 607019
נכון,אלא אם המדינות האחרות מקבלות את רבונותן של המדינות.
אם מקסיקו לא הייתה מקבלת את רבונות ארה"ב על טקסס עדיין הייתה מלחמה בינהם.

עכשיו נראה אם אתה זוכר את משפט המרכזי של היום?

אם לא התעסקת שוב בשטויות (שני משפטים) אתה צריך לדעת.

יפה-
"רק ממשלה שתצא למלחמה ע"מ לנצח,כלומר שהצד השני יגיש כתב כניעה מסודר.ראויה

ככה יצאו למלחמה תמיד,ככה מיגרו אוייבים תמיד -אם זה עובד למה לתקן?"

קיבלת סמיילי
אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים 607021
מה זה בדיוק כתב כניעה מסודר? מה היה כתב הכניעה בסיום בחומת מגן, לדוגמה?
אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים 607027
איפה אפשר היה להבין שהייתה כניעה בחומת מגן?
לא הייתה כניעה אבל הייתה פעולה מסיבית מספיק +שליטה של צה"ל על יהודה ושומרון -זה מספיק לשקט לזמן מסויים(ארוך)

שוב,
יש מתאם בין עוצמת המבצע (שהאידאלי הוא להביא לכניעה) לאורך השקט אחרי,ויש מתאם בין השטחים שאנחנו שם לבין הטרור שיוצא משם
אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים 607032
דעתי היא שמה שהפסיק את הטרור ואת האינתיפאדה השנייה, היה שיתוף הפעולה בין בוש לבין שרון. צה"ל אמנם התיש את המשאבים של הרשות הפלסטינית הטרוריסטית, אך מה שגרם לדעתי להנהגה הפלסטינית לזנוח את האינתיפאדה בתור טקטיקה מדינית, היה האופק המדיני שנוצר על רקע שיתוף הפעולה בין בוש לשרון שפעל לרעתם ולטובת ישראל. האינתיפאדה נפתחה ונוהלה על מנת להעצים את ההישגים המדיניים של קיימפ דייויד. זו לא הייתה אלימות ספונטנית, אלא אלימות מכוונת להשגת יעדים מדיניים. האלימות דעכה אולי על רקע של תשישות, אבל נזנחה אחרי שהפלסטינים הבינו אחרי זמן מה, שאמריקה שלאחר פיגוע התאומים, מגלה חוסר סבלנות כלפי "לוחמי החירות" הטרוריסטים האלה. ההנהגה הפלסטינית אומרת את זה בעצמה. האינתיפאדה השנייה הייתה אסוננו. לא האלימות לעצמה, אלא הידרדרות העמדות שלהם במשא ומתן. כאשר הם יעריכו שבמציאות נתונה הם יכולים להגשים אי אילו יעדים מדיניים באמצעות אלימות, הם יפתחו באינתיפאדה נוספת. לדעתי צעדות הפלישה של מאי 2011 ראויות להיקרא אינתיפאדה, וישנה כמובן אינתיפאדה הקסאמים. אני מעריך שהפלסטינים יחדשו את האלימות בגדה בשלב כלשהו בעתיד הלא רחוק.
אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים 607036
מסכים
אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים 607024
מקסיקו קיבלה את ריבונותה של ארצות הברית עוד לפני המלחמה ובכל זאת היתה ביניהן מלחמה. טייוואן מעולם לא קיבלה את ריבונותה של הרפובליקה העממית על סין, ובכל זאת לא היו ביניהן מלחמות. מעניין...
אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים 607029
מקסיקו קיבלת את ריבונות ארה"ב על טקסס לפני המלחמה?

טייוואן יכולה לנסות לפתוח במלחמה עם סין,יש רדנקים בד. ארה"ב שלא מקבלים את הממשל הפדראלי אז? המשוגע עם השטגאן מסכן את ארה"ב בדיוק כמו שטיוואן מסכנת את סין ושנהם לא פותחים במלחמה מאותה סיבה.

וזה ממש לא מעניין,זה ריאל פוליטיק פשוטה.
אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים 607033
מקסיקו קיבלה את ריבונותה של ארה"ב על ניו המפשיר לפני המלחמה. למעשה, גם את הריבונות על טקסס היא קיבלה, הויכוח היה רק על הגבול בין המדינות.

מה שלא מתאים ל"חוק הטבע" שניסחת הוא "לא מעניין"?!
אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים 607037
מה יהיה? ויכוח על גבול זה ויכוח על שטח
אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים 607039
"אלא אם המדינות האחרות מקבלות את רבונותן של המדינות" אלה המילים שלך, לא?
אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים 607058
תקרא את התגובה שלך שאליה הגבתי,
"נראה לי שכל שטח מאוכלס בעולם‏1 היה פעם בשליטה של מדינה אחרת."(האייל האלמוני)
למה הכוונה במשפט הזה למדינת אם או לשטח במחלוקת?! ואם הגבתי לתגובה הזאת למה אתה חושב שהתכוונתי למשהו אחר?!
אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים 607063
כל השטח המאוכלס בעולם כולל, מן הסתם, את כל השטח בעולם, שרובו, מן הסתם, נמצא תחת שלטונן הריבוני של מדינות. כולל ניו המפשיר, אלברטה, צרפת, סקסוניה ועיראק.
אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים 607081
איך פונז אמר באיזו תגובה,מגרד את ראשי בבלבול (או משהו כזה)
אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים 607087
אה, אז אתה צריך הסבר. אם לא הבנת משהו, לא יותר פשוט לברר במקום לתקוף?

טען dd ש"המובן מאליו הוא שכל שטח שמתפנה, מישהו תופס אותו. חלק עיקרי מחזקת הריבונות הוא שהריבון יפגין ויממש את ריבונותו באחזקת כלי נשק. שלא לומר שעל פי רוב שטחים נתפסים בכוח הנשק. אמנם יש הסכמי פירוז אבל הם החריג ולא הכלל. אם הייתי מנסה לערוך מחקר כמותי, השערת המחקר שלי הייתה שיימצא מיתאם גבוה. כל אזור שמתפנה- מתחמש. ולו בגלל שנוצר קו גבול חדש. האם התחמושת הזו יורה. מתי שהוא היא יורה."

עכשיו, בו ניקח את ניו המפשיר כשטח לדוגמא. השטח התפנה כמה וכמה פעמים במהלך ההיסטוריה, הריבון תמיד מימש את ריבונותו, ולכן, לפי ההגיון (המובן מאליו) של dd כל התחמושת שהצברה במהלך כל ההיסטוריה של הפינויים של ניו המפשיר צריכה לירות מתישהו. למיטב ידיעתי זה לא קרה בשבועיים האחרונים‏1. אולי זה יקרה, אני לא נביא, אבל בינתיים, ההגיון ה"מובן מאליו" של dd פשוט לא עובד. ולא, אין הסכם פירוז על ניו המפשיר, וניו המפשיר ממש לא יוצאת דופן.

1 וגם בשבועיים שקדמו להם.‏1
אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים 607092
תגובה 607019
אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים 607034
מדוע אתה לא מונה את לבנון. מדוע אינך מונה את ראס בורקה, את הפיגוע באילת לפני כחצי שנה. את התעצמות הטרור מן הגדה לאחר הפינוי מיריחו. מחברון. מאזורי A. מה אתה מנסה להוכיח? לעשות מחקר אינדוקטיבי בגרוש? מה ההשערה שלך? באיזו עובדה אתה יכול בכלל לנפנף?
אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים 607038
אין לי השערה, ואני לא מנסה להוכיח כלום. לאישקש יש השערה (תגובה 606956), ואני בסך הכל דורש ממנו לנמק אותה (משום שיש לי תחושה שההשערה הזאת היא, אם להשתמש במילים שלך, השערה בגרוש שמשתמשת בנפנוף כמה עובדות).
אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים 607043
זה קשור? "הסכם שביתת הנשק עם ירדן שנחתם ב-‏3 באפריל 1949 חל על כל קו הפסקת האש בחזית הירדנית. במסגרת ההסכם סופחו ב-‏20 במאי 1949 יישובי ואדי ערה לשטח מדינת ישראל. כמו כן, ניתן לישראל אזור "המשולש" וכן אזורים נרחבים בין אזור ראש העין וכפר קאסם בצפון, דרך אזור שבו שוכנת היום העיר שוהם ועד האזור בו שוכנת היום העיר מודיעין בדרום. בנוסף ישראל התחייבה לפנות את המורדות הדרומים של הר חברון." הסכמי שביתת הנשק בתום מלחמת העצמאות [ויקיפדיה]
אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים 607059
דוגמה אחת שנתת מכל פינוי השטחים בארץ
ושום דוגמה על נצחון בלי שקט בכל ההסטוריה העולמית
וכל משפט שני זה ''ההשערה הזאת...נפנוף עובדות''..תמשיך את זה עוד שלושה משפטים תגיע לנירוונה
אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים 607064
שתי דוגמאות שכל אחת מהן על שטח (שהוא ציר ה-X של המתאם שלך) יותר ממשולש מכל הדוגמאות שלך ביחד. אין לך דרך לייצר מתאם כשיש שתי דוגמאות סותרות שציר ה-X שלהם במשקל כל כך גדול לכל השאר. זה כמעט לא יתכן מתמטית. ודוגמא אחת של ניצחון בלי שקט, אמנם רק דוגמא אחת, אבל "אי השקט" (ציר ה-Y של המתאם שלך) הגדול בהיסטוריה האנושית, ככה שגם כאן יהיה לך מאד קשה עד בלתי סביר ליצר מתאם. אפשר, כמובן, לתת עוד הרבה דוגמאות, אבל ברגע שהסכמנו שלא קיים מתאם, עשיתי את שלי, ועכשיו החלק שלך לחזור בך או לנסות להסביר לי איפה אני טועה.
אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים 607085
קודם כל תדע שאני מאחל לך בריאות.
אין מה לעשות על כדור הארץ בכלל כי סופה סולרית תכחיד פה את החיים -נכון,זה פעם ב1000000000000 (או מס. גדול ומומצא אחר) שנים אבל זה ממש ענק.
אף אחד לא עושה משהו על כ"א בהנחה שמחר סופה סולרית תכחיד פה הכל.

יש גם אדם שנולד עם 2 ראשים,עדיין אדם הוא לא יצור בעל 2 ראשים.אם תנסה להקים מפעל ליצור אוזניות לבעלי 2 ראשים כנראה שתפשוט רגל.
אתה מנסה להקים מפעל לאנשים עם 2 ראשים ע"ח חיים של אנשים בארץ.

היו 20 שנים של שקט,20 שנים 20 שנה ועוד שנה,זה שליש מזמן קיומה של המדינה ואתה עוד בלי להתבלבל טוען שזה דוגמה לאי-שקט?
ד"א מדיניות הפיוס הצרפתית האנגלית והבדלנות האמריקאית הם שעוררו את מלחמת העולם (כמו היום,לא עולם אבל בקטנה אצלנו)
תזכור את צ'מברלין ותזכור שפייסנות מול אויב נחוש סופה הרג עצום.
אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים 607091
תודה. לא הבנתי מה אתה רוצה להגיד על הסופה שתכחיד את כל החיים, ועל האדם עם שני הראשים. נראה לי ששוב אתה תוקף בלי לנסות להבין.

ז"א שאם השטן היה מציע לך חוזה של 30 שנה שקט ובסופן מלחמה עם 10 מליון ישראלים הרוגים היית חותם על זה?! השקט שאתה מבטיח לנו הוא שקט שבסופו יהיה רצח המוני?

כן, אני טוען שזאת דוגמא לאי שקט, כמובן רק דוגמא אחת, אבל כל כך קיצונית שקשה לחשוב על דוגמא יותר קיצונית. אתה לא ממש נותן לעובדות לבלבל אותך, אני חוזר שוב, אם אתה כל כך בטוח שאתה צודק, תעשה את החישוב ותראה לנו את המתאם (המושלם, קריא 1.000) שהבטחת. כל זמן שאתה לא עושה את זה אתה סתם מנופף בחלקי עובדות.
אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים 607094
הכוונה הייתה שמכל המלחמות בכל העולם הדוגמה הכי טובה שמצאת לחוסר שקט אחרי נצחון בכניעה היא פאקינג 20 שנה,ואם לא השמאל ה"אינטלקטואלי" באירופה זה היה נמשך עוד 100 שנים!

חכמים לומדים מההסטוריה,אז במקרה הכי גרוע עוד 20 שנה (אם נהיה חכמים)נקצץ את ראשי הנחשים מהר וביעילות ונחסוך טמטום צ'מברליני ובא שלום על ישראל לעוד 40 שנה.
זה לא קורה עכשיו אבל עד אז לך תדע...
אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים 607404
אם אתה רוצה יש את מלחמת ששת הימים שאחריה באה יום כיפור.
אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים 607414
ששת הימים הסתיימה בהפסקת אש
אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים 607753
אם ששת הימים - מכת אש ארשונה, הבסת כל צבאות ערב תוך 6 ימים, כיבוד שטחים נרחבים יותר מהמדינה כולה, מכל שלושת התוקפים (סיני, יו"ש והגולן) - זה לא מספיק ניצחון בשבילך - אז אני לא יודע מה כן.
אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים 607761
מספיק בהחלט,אני דיברתי על כניעה
אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים 607764
מה הטענות שלך, שלא המשכנו בששת הימים עד הכניעה ללא תנאי?
אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים 607767
לא. יש לו איזו טענה מוזרה לגבי מצבים שמסתיימים בכניעה. לגבי הגדרה זו או אחרת (ולא ברורה מספיק) של כניעה.
אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים 607778
כן,כזה אני,אדם מוזר,אני המצאתי את רעיון הכניעה,זה משהו חדש חם חם עכשיו יצא למדפים
עוד מעט אני הולך לשחרר מוצר מדהים שאף אחד לא שמע עליך בעולם(למרות שהבנתי שיש כמה שמפתחים את הטכנולוגיה במקביל) "רצח"
וחפיץ קטן וסודי שיהיה בשימוש של תחנות טלויזיה זרות "צביעות"
יש למה לחכות

לגבי "הגדרה אחרת",כמו ב"עמוד ענן" כך בכל מבצע או לחימה,לא אנחנו קובעים כמה האויב נפגע,האוייב קובע כמה הוא נפגע
יכול להיות שהוא יפגע קשה ואז יהיה שקט להרבה זמן,יכול להיות שלא, הדרך הטובה ביותר לדעת אם הגעת לנקודה שבא האויב "הפסיד" ויהיה מחוייב להכנס למערך הסדרים שיכבול אותו לשנים זה כניעה .

הדרג המדיני מפחד להשתמש במונחים של "כיבוש" ו"כניעה",בתור נביא חובב אני אומר כך,עד שלא תשמע שר בטחון או ר"מ אומרים במילים הללו שזה המטרה שום דבר מהותי לא יקרה
אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים 607774
אני לא דיברתי על ששת הימים בכלל,הטענה הייתה שאם רוצים סיום לחימה לזמן ארוך צריך להביא את הצד השני לכניעה
יואב משום מה העלה את ששת הימים כדוגמה,לא ברור לי למה
אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים 607777
כלומר אתה חושב שהיה צריך לסיים את מלחמת ששת הימים ויום הכיפורים בכניעת האויב?
אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים 607780
אני לא אמרתי את זה,אבל אם שאלת בלי קשר אז-כן
אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים 607806
כלומר במלחמת יום הכיפורים לכבוש את קהיר ודמשק?
אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים 607814
אני בספק אם היה צורך בזה,בכל מקרה כמו שאמרתי 5 פעמים זאת לא הגדרה של כמות שטח ,הרוגים או פגיעה יש מדד אחד ויחיד-הצד השני צריך להכריז את זה
אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים 607862
איך היית מביא את הצד השני להכריז על כניעה?
אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים 607869
במו בכל המלחמות בכל ההסטוריה- הרג,השמדה, כיבוש
אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים 607907
היית כובש את קהיר ואת דמשק?
אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים 607908
מכיוון שנגיד מצרים הייתה על סף כניעה רק ע"י איגוף הארמיה ה3 המדהים של שרון,קשה לי להאמין שהיה צריך להגיע לזה.(ואני מאוד מעודן ב"קשה לי להאמין"-היותר מדויק זה -לא היה צריך-עובדה)

אם אתה שואל היפותטית,במקרי קיצון,מכיוון שהשטח אינו שלנו,היה מספיק להשמיד הכל
(לפני שתבהל ותצרח פשיסט וכל הקשקושיאדה מהטלויזיה,תזכור שזאת העמדה המעשית של כמעט כל מדינה בכמעט כל מלחמה (צפריר,כתבתי כמעט,יכול להיות שיש יוצאים מהכלל))
אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים 607909
לא קשור לשום פשיסט. בעניין של הכניעה אתה מזלזל במיצרים וחי בסרט.
אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים 607913
נכון,אני באמת מזלזל בהם(הם נחשלים בכל מדד אפשרי) רק לא בתגובה הזאת.אתה משום מה רואה בהם ובפלשתינים כאדם-על שלא נכנע לעולם שהמציאות הפוכה ב185 מעלות,המצרים עמדו שניה מכניעה בלי שתכנס לעומק השטח בכלל.

נראה לי שאתה רואה יותר מידי אל-מנאר או BBC או קורא הארץ
אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים 607917
סלח לי, אתה רואה אדם על. אצלי אף אחד איננו אדם על.
אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים 607417
כמה מלחמות שהסתיימו בכניעה אתה מכיר?
אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים 607430
עולם ראשונה גרמניה
כיבושי גרמניה לפני המלחמה
עולם 2 יפן-גרמניה
המלחמה הפונית ה2
כיבושי יוליוס קיסר
כיבושי גינגיס חאן
כיבושי נפוליאון
כיבושי סאלח א-דין
כיבושי קארל הגדול
מלחמת הצרפתים-אינדיאנים/בריטים
מלחמת המפרץ 2
מלחמת האזרחים האמריקאית
לוב
ובקרוב..סוריה החופשית

אני בטוח שאם תחפש טוב תוכל למצוא עוד 2-3 100...
אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים 607431
* נפולאון השיג שלום? מול ספרד? מול פרוסיה?

* מלחמת המפרץ השנייה השיגה שלום?

* כמה שנים לאחר קרב קרני חיטין [ויקיפדיה] הגיע מסע הצלב השלישי [ויקיפדיה]
אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים 607433
אני לא ציינתי את המילה ''שלום'' בשום תגובה

סאלח א-דין כבש את א.ישראל לא את אירופה.ע''מ שהטענה שלך תהיה קבילה הוא היה צריך לכבוש את אירופה.
זאת לא דוגמה לטענה הפוכה,זה שהוא כבש את ישראל(שבמקרה הכוחות הלוחמים היו אירופים ומקומיים) לא נותן לו חסינות מאויב נוסף.

אם הוא היה כובש את אנגליה וצרפת היית צודק

ונניח שאתה צודק (אני יוצא מנקודה שאין מושלם,לכל כלל יש יוצא מהכלל)אז כניעה אחת בהסטוריה האנושית לא החזיקה שנים.

שיהיה ברור,אני בטוח שיש עוד לפחות כמה מקרים יוצאים מכלל כאלה,עדיין הטענה נשארת מאוד מאוד חזקה
אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים 607435
התייחסתי לשלום במושן של אי־לחימה בכובש.

המצור על עכו (1191-1189) [ויקיפדיה] היה יוזמה מקורית של הצלבנים משרידי ממלכת ירושליים שהצליכו לשמור על צור. רק בשנת 1191 הגיעה תגבורת של מסע הצלב השלישי.

(התייחסת רק לאחת משלוש ההפרכות?)
אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים 607440
לא יודע,מה היה עם ספרד ופרוסיה?
איזו לחימה יש בעירק כרגע? (ונתעלם מזה שהם חצי דמוק' כתוצאה מכך,דבר מדהים לאומה אסלמית)
לא הבנתי מה אתה רוצה לומר עם המצור על עכו

אני רוצה להבין משהו,אתה מתנגד לטענה שלאחר כניעה יש שנים של שקט? או שזה משחק טרויה הסטורי -למצוא מצב שלאחר כניעה לא היה שקט?
ציינתי כבר גם עם כל מה שאתה טוען הוא נכון,זה לא משנה את הטענה הבסיסית-אחרי כניעה יש שקט ואני אזרום איתך פה,עם יוצאים מהכלל שנגיד וקיימים
אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים 607444
סליחה. שכחתי עם מי אני מדבר. טעות.
אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים 607445
סלחתי,רק אל תשכח פעם הבאה
אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים 607458
עיראק חצי דמוקרטית ושלושה רבעים הרוסה.
אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים 607793
מכיוון שביקשת במקום אחר, הנה פירוט:

* עולם ראשונה גרמניה

נדון כאן כבר.

* כיבושי גרמניה לפני המלחמה

איזו מלחמה?

* עולם 2 יפן-גרמניה

כאן הטענה מתקיימת. סביר להניח שהדוגמה הזו היא המקור לטענה.

* המלחמה הפונית ה2

סביר. אם כי כאן מדובר על הפיכת מעצמה אוייבת לוסאלית.

* כיבושי יוליוס קיסר

ניטפוק: מדובר יותר על ביסוס השליטה הרומית בגליה מאשר על כיבושה. מסעותיו לבריטניה ולגרמניה לא השיגו כיבושים. אין לי מושג עד כמה היו מרידות בגליה לאחר מכן (אם בכלל). אבל נראה שכאן זה מתקיים.

* כיבושי גינגיס חאן

הרס מספר מדינות ושילב אותן במדינתו החדשה. יש לציין שמדינת המונגולים התקיימה ממלחמה בלתי פוסקת והתנוונה והתפוררה כאשר נפסקו הכיבושים.

* כיבושי נפוליאון

הדבר האחרון שנפולאון השיג זה שקט. בספרד היא קיבל מלחמת גרילה. את פרוסיה הוא הכניע אבל הם בנו מחדש את צבאם והשתתפו בהכנעתו הסופית. הוא גם הכניע את רוסיה פעם או פעמיים. או שלא. נפולאון והיטלר הצליחו לכבוש את מרכז אירופה ואז גילו שזה לא מספיק.

* כיבושי סאלח א-דין

כאמור, רוב הצלבנים אולי נכנעו לו, אך שרידיהם המשיכו להילחם כעבור שנתיים.

* כיבושי קארל הגדול

קראתי עכשיו את הערך בוויקיפדיה:
- הוא הצליח לבסס את השליטה הפרנקית בצפון איטליה. הוא גם הכניע את שליט דרום איטליה. חמש שנים מאוחר יותר מת אותו שליט ובנו התעלם מהכניעה הזו של אביו. צבאות הפרנקים לא חזרו.
- את הסקסונים קרל הכניע פעמיים או שלוש. חלק חשוב מההכנעה היה הטבלה כפויה לנצרות וכן (לראת הסוף) שילובם בממשל.

* מלחמת הצרפתים-אינדיאנים/בריטים

הצרפתים לא נכנעו. חלק מכוחותיהם נכנעו והם הפסידו שטחים רבים, אבל כך גם המצרים במלחמת ששת הימים. ההוצאות הגדולות של המלחמה הובילו את הבריטים להטיל, בין השאר, מסים כבדים על מתיישביהם באמריקה. כעבור 10 שנים חלק מהם מרדו, בתמיכת הצרפתים. הצרפתים היו צריכים לגבות את הוצאות המלחמה הזו מאיפשהו, וזו רק אחת הסיבות לכך שהם העלו את המיסים, והמהפכה הצרפתית פרצה.

* מלחמת המפרץ 2

ניכנס לעזה ומובטח לנו שיהיה שם בערך שקט עוד שמונה שנים?

* מלחמת האזרחים האמריקאית

מלחמת אזרחים. המורדים נחונו ושולבו בסופו של דבר בהנהגה (לאחר כמה שנים של ניסיון לנטרלם).

* לוב

בינתיים מחזיקים שם מעמד.

* ובקרוב..סוריה החופשית

יש שם כבר מלחמת אזרחים, ואין לי מושג איך היא תיגמר.
אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים 607816
*אוקי,נגיד
*אוקי,נגיד
*אוקי נגיד
*אז מה אתה אומר פה? שטחים שהוא לא כבש לא רלוונטים לדיון
*אז מה אתה אומר פה?
*רוסיה נכנע לנפולאיון?(או בכלל מתי שהוא?),אוקי אז מכל המדינות שכבש בספרד לא היה שקט
*אז מה אתה אומר פה?
*נכון שלא "צרפת" נכנעה אלא הכוחות הצרפתים,עדין ההשווה לנקודה שצריך להגיע אליה בקרב עדיין תקפה
*כן,כמו שהיה שהיינו שם,אפילו יותר מ8 שנים (אני מדגיש שוב,אין משמעות לכמות השטח שתכבוש או הרוגים יש משמעות רק למה שהצד השני אומר)
*אז מה אתה אומר פה?
*נכון
*גם לי לא..הערכה גסה

לא היה יותר קל למספר את הסעיפים?
הנה ראית שרעיון הכניעה הוא לא המצאה שלי
אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים 607821
* טוב לראות שאתה ממשיך להתעלם מפרוסיה (היא לא הייתה היחידה. אבל היא הייתה הבולטת ביותר)

* אם הצרפתים נכנעו, הרי שהמצרים נכנעו לישראל בסיני במלחמת ששת הימים (אבל תקפו שוב במלחמת ההתשה ובמלחמת יום כיפור).

אין לי כוח למספר כאן. הצגת טענה. הצגת מקרים שהיו אמורים לאושש אותה. הראיתי לך שבלא מעט מהם היו כניעות שלא סיימו את הלחימה.
אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים 607870
אתה צודק,אם לוקחים את כל המדינות שניצחו והכניעו מדינות אחרות אז הם בעצם הפסידו,וממש במעט מקרים שרר שקט הרבה שנים-זאת הטענה שלך?
עם מה אתה מתווכח בדיוק? ברובם המוחלט של המקרים זה מה שהיה.
לראיה,כל מדינה נורמאלית וסבירה (חוץ מישראל כמובן) שתצא גם היום למלחמה הלו יהיו המטרות שלה,רוצה להתווכח עם כל ההסטוריה,המדינאים ומומחי הצבא בכל העולם בבקשה.

עם הצרפתים צודק,זאת לר דוגמה טובה
אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים 607873
אני לא היסטוריון ולא בדקתי את כל הדוגמאות. בדקתי את הדוגמאות שהעלית. עכשיו אתה טוען שזה מה שקורה ב"רוב המקרים"? ברוב המקרים מלחמות לא מסתיימות בניצחון גורף של צבא זה או אחר - מעטים המקרים של אלכסנדר הגדול שמביס את הממלכה הפרסית. וגם אלכסנדר נכשל בפלישתו להודו.

ומכיוון שמסיבה זו או אחרת יצא לי להתעניין במלחמות השושנים [ויקיפדיה], אתה מוזמן לבדוק כמה פעמים שם צד אחד הכניע את הצד השני (והצד השני גם נכנע, פורמלית) בצורה זמנית למדי.

אבל אני לא הולך להתווכח עם כל ההסטוריה,המדינאים ומומחי הצבא בכל העולם. אל"ה.
אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים 607881
שכנעת אותי,הרעיון לנצח במלחמה הוא רעיון טפשי
אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים 607929
כמה פעמים בדיון הזה -

אישקש: "כל הברבורים לבנים!!"
צפריר או מישהו אחר: "הנה ברבור שחור, והנה עוד אחד"
אישקש, בסרקאזם: "שכנעת אותי, אין ברבורים לבנים וכולם שחורים".

קוראים רגישים עלולים להתעצבן.

במקרה הנוכחי גם עברת מ"הכנעה" ל"ניצחון", אבל כבר ראינו שאם ניצחון בלבד הוא מספיק, אז גם ששת הימים מצטרפת לדוגמאות הנגד לטענתך.
אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים 607956
לא עברתי לנצחון בשוב שלב,אם כתבתי כך הכוונה הייתה לכניעה לא ל"נצחון=אנחנו פגענו בהם יותר",אני מדבר על כניעה,רק על כניעה
הנה אני כותב ברור=כניעה רק כניעה אך ורק כניעה -כניעה.לדעתי כתבתי את זה 3-4 57 פעמים.
לא התכוונתי ל"נצחון"-רק כניעה,ולא יודע למה יואב העלה את ששת הימים,אין לזה שום קשר לכלום

בכל העולם,בכל זמן, שצבא יוצא למלחמה אלו המטרות שלו-"כיבוש" ו"הכנעה",אתם בגלל המשמעויות המתבקשות לעיניינו עושים סללומים לא קשורים לכלום.
זה פשוט מגוחך,נפוליאון כבש כמה וכמה (עשרות?!) והדוגמה שלו שבאיזה נקודה מסויימת לא היה שקט,זה לא רציני.שבמלחמת האזרחים האמריקאית אחרי הכניעה הם נכנסו לשותפות?! מה הקשר בכלל? הוא לא הביא דוגמה לכלום,בעצם דוגמה לדוגמטיות.
עם מה אתם מתווכחים פה? כל העולם טועה? המציאות ההסטורית טועה? רק אתם רואים ברבורים שחורים וכל העולם חושב שיש לכם שחור בעין?
אני טענתי שוב(כרגיל)כמה וכמה פעמים,בטוח שיש חריגות ומתי שהוא בהסטוריה זה גם קרה.
אתם תתעצבנו?כל מה שכתבת כרגע היה ההפך ממה שאני כותב כבר ב10 תגובות
מתורגמן מטעם הסוכנות 607895
אישקש טוען שתבוסה היא תנאי הכרחי לכניעה במובן של וויתור מוחלט על הסכסוך

לעומת זאת נראה שאתה מנסה להראות שתבוסה היא לא תנאי מספיק

ברור לך שאלו לא טענות שסותרות אחת את השנייה ?

אם אתה רוצה להראות שאישקש טועה אתה צריך להביא דוגמאות של הסתלקות חד צדדית מסכסוך שלא בעקבות תבוסה
מתורגמן מטעם הסוכנות 607898
ראשית כל, אישקש טען טענה. אני לא טוען טענה עצמאית אלא רק טוען שהטענה הכוללנית שלו שגויה (כללית מדי).

עכשיו אתה מעלה כאן טענה חדשה.

הסתלקות חד צדדית? מה זה בדיוק?

גם בבוסניה הייתה מלחמת אזרחים. אף צד בה לא הובס. בפועל נכפה שם הסכם שלום ע"י מדינות אחרות. ההסכם הזה תוחזק על ידן, ונראה שהוא מחזיק מעמד.

צרפת ובריטניה משתפות פעולה מאז תחילת המאה העשרים. התחלת ההתקרבות ביניהן היא ב"ניצחון הבריטי" בתקרית פשודה [ויקיפדיה] (צרפת נסוגה מתקוותיה להשיג שליטה מחוף לחוף). אוסף נסיבות היסטוריות השאיר על כנה את הברית הזו.

ארצות הברית ובריטניה/קנדה סיימו את מלחמתן הרצינית האחרונה בשנת 1814. שני הצדדים התייחסו אליה כניצחון. היו עוד כמה סכסוכי גבול קטנים בחמישים השנים שלאחר מכן, ומאז גם זה לא.
מתורגמן מטעם הסוכנות 607906
הסתלקות חד צדדית = וויתור אמיתי (לא רק פורמלי) על השאיפות/תביעות/וואטעבער
כנראה לזה מתכוון אישקש ב"כניעה"

ואני לא מעלה טענה חדשה

אני מנסה לעשות את מה שאתה היית צריך לעשות ולהבין את הטענות של אישקש באופן הכי סביר
ברור מההקשר שהוא לא מתכוון ב"כניעה" להסכם כניעה רשמי או משהו דומה

מה אתה חושב שהוא אומר ולמה אתה חושב שהפירוש שלך יותר סביר מהפירוש שלי?
מתורגמן מטעם הסוכנות 607916
אישקש, בתגובה 607814, אומר חד משמעית שמבחינתו כניעה היא הכרזה רשמית על כניעה ורק זה רלוונטי.
תיאוריית הכניעה 607918
אני חייב פה לציין את המובן מאליו - רוב רובן של הדוגמאות שלך הן מלפני הרבה מאוד זמן (רובן מלפני המאה העשרים) והרבה מאוד השתנה בעולם מאז. קיומם של האו"ם, הקהילה הבינלאומית והאינטרנט שינה ומשנה מאוד את הדרך שבה מלחמות מתחילות ומסתיימות (אחת הסיבות שאין הרבה הסכמי כניע רשמיים היא שאין הרבה הכרזות מלחמה משמעותיות, ראה שתי כתבות למטה באתר הזה). לא אכנס גם לשאלה האם מדיניות שנכונה למעצמה עולמית כמו ארה"ב או לברית של מעצמות כאלה מתאימה למדינה קטנה של שישה מיליון תושבים. אבל יש עוד שני דברים שממש בוערים לי בעיניים:
1. אחת הדוגמאות היחידות שלך מהתקופה המודרנית היא מלחמת המפרץ השנייה. זה גרם לי לפבלבל בעיניים לרגע. *זו* הדוגמה שלך ל*שקט*???? האם אתה מכיר את הנתונים מכאן: http://icasualties.org/Iraq/Index.aspx ?
מספר החיילים והאזרחים מכוחות הקואליציה (לא עיראקים! אמריקנים ובריטים וכו') שנהרגו בעיראק אחרי המלחמה עומד על יותר מ-‏4000. כ-‏400 הרוגים לשנה. אם זה שקט, אז לנו יש שקט מוחלט בכל הגבולות.
2. כדי ליצור איזושהי קרדיביליות לתזה שלך, היית צריך לא רק להביא רשימה של כניעות שהביאו לשקט (מה שלא עשית -צפריר כהן הפריך חלק ניכר מהדוגמאות שלך) אלא גם של מלחמות שלא נסתיימו בכניעה, ולבדוק אם הן הביאו שקט או לא. אני יכול לחשוב על כמה כאלה - למשל מלחמת פוקלנד. דוגמה מעניינת היא מלחמת יום כיפור, שהסתיימה ב-‏1973 ללא כניעה של אף אחד. מאז ועד פלוס מינוס היום, הגבול בין ישראל למצרים שקט יחסית (אתה יכול מבחינתי למחוק את השנתיים האחרונות מתקופת השקט, עדיין יש לך 27 שנה - יותר מה'שקט' שלשיטתך הביאה מלחמת העולם הראשונה).
תיאוריית הכניעה 607922
דעתי היא ש''שקט'' איננו נגזרת של בעלות על שטח אלא של מאזן כוחות, ומכאן גם של אינטרסים. יש מי שיביט ויאמר- השלום עם מצרים מחזיק כיוון שמסרנו להם שטח ולא כך הוא. הראיה היא שראינו ניסיון לערער את הסכם השלום ממש לאחרונה. השלום בין ישראל לבין מצרים נשען על התלכדות אינטרסים של שתי המדינות מחוץ ליחסים בינן לבין עצמן, ולא חלוקת הריבונות בסיני. השטח הוא רק פרמטר.

מלחמה משפיעה לעיתים על תהליכים בין מדינות, לא רק מכיוון שהיא מתישה את הכוחות, אלא גם מכיוון שהיא אירוע משמעותי שמחולל בעקבותיו שינויים ביחסי הכוחות. צד אחד נחלש, צד אחר התחזק, צד שלישי מגלה עניין בואקום שנוצר וכן הלאה. לעיתים התוצאה היא שקט, לעיתים המלחמה נמשכת בצורה אחרת. השטח שעובר מיד ליד כתוצאה מכך, הוא רק פרמטר.
תיאוריית הכניעה 607925
לא התייחסתי לרגע לשטח, אלא לעובדה שהמלחמה האחרונה בינינו למצרים לא הסתיימה ב'כניעה', וזאת כדי להחליש את טענתו של 'אישקש', שרק כניעה מובילה לשקט.
תיאוריית הכניעה 607926
אני אסתייג ואומר שלדעתי היא כן הסתיימה בכניעה. אבל הדיון הוא שלכם ואני לא רוצה להתערב.
תיאוריית הכניעה 607938
אתה מתכוון לכניעה שלנו?
תיאוריית הכניעה 607961
אלו מלחמות היו אחרי המאה ה20?
יכול להיות שזה מתאים רק למעצמה,זאת שאלה אחרת

1.ברור שהנצחון במפרץ 2 לא הייתה שבוש הצהיר על כך,מכיוון שזה מה שקרה האמריקאים עשו מה שצבא צריך לעשות ופשוט כתשו אותם ולכן הנצחון היה רק לאחר ביסוס השלטון.
כמה נהרגו השנה בעירק? זה בינרי,אם נלחמים-אין נצחון.על זה אני מדבר גם בהקשר שלנו.

2.הוא לא הפריך כלום,ואין לי כח לחזור לזה,ולמעשה אתה שוב חוזר על אותו דבר - פעם אחרונה השקט ישאר במתאם לרמת הנזק שהצד השני ספג,הדרך הכי טובה לדעת אם הגעת לנקודה הזאת,זה לא מה שכתבים אומרים ולא ניחוש זה שהצד השני אומר-משמע כניעה.

השם ישמור,מה שכל העולם מבין ועושה כל ההסטוריה לכם זה לא מסתדר
  תיאוריית הכניעה • צפריר כהן
  תיאוריית הכניעה • אישקש
  תיאוריית הכניעה • צפריר כהן
  תיאוריית הכניעה • רודי וגנר
  תיאוריית הכניעה • הפונז
  תיאוריית הכניעה • צפריר כהן
  תיאוריית הכניעה • איציק ש.
  תיאוריית הכניעה • הפונז
  תיאוריית הכניעה • ירדן ניר-בוכבינדר
  תיאוריית הכניעה • איציק ש.
  תיאוריית הכניעה • רודי וגנר
  אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים • איציק ש.
  פרודיה?! • אישקש
  פרודיה?! • איציק ש.
  אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים • ירדן ניר-בוכבינדר
  אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים • אישקש
  אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים • איציק ש.
  חמאס • אישקש
  חמאס • איציק ש.
  חמאס • אישקש
  חמאס • איציק ש.
  חמאס • אישקש
  אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים • ירדן ניר-בוכבינדר
  אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים • אישקש
  אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים • ירדן ניר-בוכבינדר
  אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים • קונשטוק
  אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים • אישקש
  אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים • ירדן ניר-בוכבינדר
  אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים • שוקי שמאל
  אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים • איציק ש.
  אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים • אייל סתם
  אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים • הפונז
  אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים • טווידלדי
  אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים • איציק ש.
  אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים • אייל סתם
  אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים • איציק ש.
  אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים • טווידלדי
  אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים • אייל סתם
  אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים • טווידלדי
  אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים • שוקי שמאל
  אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים • שוקי שמאל
  אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים • עומר מוצפי
  אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים • איציק ש.
  אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים • אא
  אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים • איציק ש.
  אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים • טווידלדי
  אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים • איציק ש.
  אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים • טווידלדי
  אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים • איציק ש.
  אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים • אא
  אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים • טווידלדי
  אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים • איציק ש.
  אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים • טווידלדי
  אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים • איציק ש.
  אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים • אא
  אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים • איציק ש.
  אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים • איציק ש.
  אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים • שוקי שמאל
  אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים • טווידלדי
  אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים • אא
  אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים • טווידלדי
  אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים • שוקי שמאל
  אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים • טווידלדי
  אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים • שוקי שמאל
  אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים • טווידלדי
  אם ירצו הכרעה יהיו עוד הרבה הרוגים • האייל האלמוני
  אתה באמת נהנה מזה? • יפעת
  עד שלב מסויים - כן. בהחלט. • האייל האלמוני
  ללא כותרת • ג'וד
  שקר עטוף במרמה מעורבב רע • אישקש
  שקרנות מעורבבת ביד אומן • ג'וד
  שקרנות מעורבבת ביד אומן • אישקש
  שקרנות מעורבבת ביד אומן • ג'וד
  שקרנות מעורבבת ביד אומן • אישקש
  שקרנות מעורבבת ביד אומן • ג'וד
  שקרנות מעורבבת ביד אומן • אישקש
  שקרנות מעורבבת ביד אומן • ג'וד
  שקרנות מעורבבת ביד אומן • אישקש
  ללא כותרת • איציק ש.
  ללא כותרת • ידידיה
  ללא כותרת • איציק ש.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים