וכרגיל, המערכת נותנת כותרת שמעוותת את המציאות 619441
כותרת נכונה יותר: האם תחשוף את ילדיך לתופעות לואי נפוצות כשלשול והקאות, לנגיף שהם כבר מחוסנים אליו, בשביל להגן על אוכלוסיית המסתננים וגנבי הגבול, שאינה מחוסנת בפני נגיף הפוליו?
וכרגיל, המערכת נותנת כותרת שמעוותת את המציאות 619451
מה לגבי:
א. חיסון הפוליו יעיל ב 99% לאחר שתי זריקות, כלומר את האוכלוסיה שלא מפתחת נוגדנים.
ב. יש כאלו שלא יכולים לקבל את החיסון - כאלו עם פגם חיסוני מולד או נרכש (כימותרפיה, הקרנות למח עצם, HIV, ...).

לא כל מי שיכול לחלות בפוליו זו ילדה לאם משינקין / מסתנן מאפריקה שעושים לך "דווקא".
וכרגיל, המערכת נותנת כותרת שמעוותת את המציאות 619457
הללו מסתכנים יותר דווקא בגלל מבצע החיסונים. אמהות לילדים שעברו הקרנות יצאו בזעקות שבר שהילדים לא יוכלו להיות עכשיו בביה"ס חודשיים http://news.walla.co.il/?w=/90/2671296
וכרגיל, המערכת נותנת כותרת שמעוותת את המציאות 619458
דמיין את זעקות השבר שלהן כאשר הילדים יחלו בפוליו.
וכרגיל, המערכת נותנת כותרת שמעוותת את המציאות 619479
זו בדיוק זעקת השבר שלהן - הסיכון הסביביתי בחיסון עולה על התועלת הסביבתי. אבל מה שיותר חמור הוא שאין בחיסון הזה כל תועלת לגבי מי שמקבל אותו, וזה כבר לא אתי ולא מוסרי.
וכרגיל, המערכת נותנת כותרת שמעוותת את המציאות 619483
(רגע, רגע. לא אמרת שאנחנו מחסנים רק בשביל אותם מסתננים מאפריקה? פתאום יש ילדים יהודים שיכולים לחלות בפוליו?)

זעקת השבר שלהן נובעת מכך שהן לא יודעות מהי התועלת הסביבתית, כי אף אחת מהן לא באמת חיה במקום שבו פוליו היא מחלה נפוצה. הן רואות שהילד שלהן לא הולך לבית-ספר היום, אבל אם לא מחסנים והילד שלהם יחזור עם פוליו הבייתה, פוליו שהוא "wild type" ולא גרסה מוחלשת מהחיסון - ואולי גם ימות ממנו - אז אולי מספר השבועות שבהם הילד נאלץ להשאר בבית לא יראו כ"כ רע. תראה - לי אין ילדים, אולי ההורים סובלים כ"כ בחופש הגדול כך שילד מת עדיף להם מילד שצריך לדאוג לו לתעסוקה למספר שבועות?

אז בחיסון אין תועלת עבור מי שמקבל אותו, ו... מה בדיוק פה "לא אתי ולא מוסרי"? הרי לא שולחים שוטרים הביתה, נכון? בינתיים אנחנו ליברלים ומשאירים את זה כבחירה חופשית להורים.
וכרגיל, המערכת נותנת כותרת שמעוותת את המציאות 619485
אם אין בחיסון תועלת עבור מי שמקבל אותו (כי הוא כבר מחוסן) אלא רק לאחרים, ומצד שני יש בו סיכון לתופעות לואי (אמנם לא מסכנות חיים), אזי מתן שלו לחסר הישע שתחת חסותך (הילד שלך) הוא לא מוסרי. מה לא ברור?
אין הבדל מוסרי בין זה לבין ניסויים קליניים על ילדים בריאים.
וכרגיל, המערכת נותנת כותרת שמעוותת את המציאות 619486
נסיון לאנלוגיה: גם בתרומת דם אין תועלת עבור התורם, ובהחלט יש סיכוי לתופעות לוואי (התעלפויות). להורה אין זכות מוסרית לאפשר לילדו לתרום דם?
וכרגיל, המערכת נותנת כותרת שמעוותת את המציאות 619494
כשאתה כותב "לאפשר לילדו" אתה מתאר יוזמה של הילד שההורה מסכים לה. זה לא המצב כאן.
וראה גם שומרת אחותי
וכרגיל, המערכת נותנת כותרת שמעוותת את המציאות 619487
הייתי אומר שהדעה שכל סיכון שהורה משית על הילד שלו הוא לא מוסרי, היא רדיקלית למדי. המשמעות היא שהורים מתנהגים בצורה לא מוסרית כאשר הם עושים ברית מילה (סיבוכים רפואיים), או נותנים לילד שלהם קרמבו (סוכר והשמנה), או לוקחים אותו איתם לטיול כשהוא בן שנה (התרסקות המטוס) או מתגוררים איתו בהתנחלות (מחבלים), או נוסעים איתו ברכב שלא קיבל חמישה כוכבי NCAP. אנחנו כחברה מוכנים לקבל סיכונים קטנים שהורים לוקחים בשביל הילדים שלהם, בתור האחראים עליהם.
בסופו של דבר ההורים שמחסנים מוכנים להוריד את הסיכון לחברה כולה (כולל אולי הילד הבא שלהם / הילדים של הילדים שלהם וכו') תמורת סיכון נמוך (קרי: אפסי) לילד שלהם.
וכרגיל, המערכת נותנת כותרת שמעוותת את המציאות 619489
(וכולל את הילדים עצמם - הילדים יכולים לחלות בלוקמיה בעוד חודשיים, ואז הגנת העדר מפוליו - הגנה שהם היו שותפים אליה - תסייע להם)
וכרגיל, המערכת נותנת כותרת שמעוותת את המציאות 619497
(הילדים שחוסנו בכל מקרה מחוסנים).
וכרגיל, המערכת נותנת כותרת שמעוותת את המציאות 619501
(אם יחלו בלוקמיה ויעברו השתלת מח-העצם, יפסיקו להיות עד לאחר החיסון מחדש)
וכרגיל, המערכת נותנת כותרת שמעוותת את המציאות 619548
(תודה).
וכרגיל, המערכת נותנת כותרת שמעוותת את המציאות 619514
הריכוז הגדול ביותר בארץ של אותם כושים, חבשים, אופירים וכדומה הוא לא אזור דרום תל אביב? גם מצב התברואה שם לא אופטימלי. למרות זאת, נראה שההתפרצות לא הגיעה משם.

במבט ראשון נראה לי שלא מדובר בהכרח על מסתננים מאפריקה אלא על סוחרים שעוברים מדי פעם את הגבול לסיני (עדיין באסיה) ושם הם בקשר גם עם עמיתים אפריקאים מצריים, ולא רק אסיאתים סיניים.
וכרגיל, המערכת נותנת כותרת שמעוותת את המציאות 621046
ממה שקראתי הפוליו ש"זכינו" בו הוא יבוא מאפגניסטן (דרך מצרים ומשם לבדואים בנגב). לא שמעתי על קשר למסתננים (וגם אילו כן, מה זה משנה? הוא כבר כאן...).
ושוב, פוליטי קורקטי כהרגלי 619624
כלומר לדעתך אדם סביר לא יסכן את ילדו בשלשול והקאות כדי להציל "מסתננים וגנבי גבול" משיתוק או מוות? האם זה ייחשב לי גזעני לחלוטין להניח שאתה דתי?

(לידידי הדתיים - סליחה ומחילה. חלילה לי מלחשוב שזאת דיעה שמאפינת את המגזר שלכם, אני רק חושב שהיא יותר נפוצה שם מאשר בקהילת החילונים, במידה גדולה יותר מהשוני בשכיחות הבסיס. אני כבר מצטער שלא נמנעתי מההערה הנבזית הקודמת)
ושוב, פוליטי קורקטי כהרגלי 619625
"גנבי גבול" כולל גם סתם מבריחים עם אזרחות ישראלית ששרתו בצבא?
ושוב, פוליטי קורקטי כהרגלי 619627
יש לי הרגשה שלא אליהם כיוון האדון הנכבד.
פוליטקלי קורקט ז 620521
אפוטרופוס (במקרה הזה - האפוטרופוס הטבעי) של אנשים חסרי ישע (במקרה הזה - ילדים), שמסכים להתערבות רפואית על חסרי הישע הנתונים לחסותו, וזאת תוך כדי חשיפתם לסיכון, ושלא לטובתם אלא לטובת אחרים, על אחת כמה וכמה עבריינים, הוא אדם לא מוסרי ולא ראוי לתפקידו.
ולא, אני לא דתי. לא צריך להיות אדם דתי בשביל לשקול שיקולים מוסריים ולא ללכת כעיוור אחרי העדר האחוס''תי הפועה.
פוליטקלי קורקט ז 620525
נו, טוף, אני מתנצל שוב בפני הדתיים.
פוליטקלי קורקט ז 620528
אני מכיר 'אחוס"ל'. מה זה 'אחוס"ת'?
פוליטקלי קורקט ז 620584
אחוסת בית
ואם אתה כבר קופץ 620606
ומנסה להגדיר את האוכלוסייה בסיכון, אז יחד אם הפליטים נכניס גם קבוצות לא מבוטלות של "מתנגדי חיסונים" של רוחניקים שנטיפיים מחד, ואוכלסיות של חרדים קיצוניים, שגם שם יש איזו מגמה כזו, מאידך.

לא להתחסן כי אתה מוגן על ידי זה שהרוב כן מתחסנים זו פעולה אגואיסטית להחריד. ומאז שטרנד ההתנגדות לחיסונים (כל אחד שומר על התחת של הילד שלו) גובר, יש יותר ויותר אנשים לא מחוסנים, כך שההגנה של הכלל הולכת ונשחקת, וזה מצע לחזרתם על מחלות/מגיפות שכבר כמעט פסו מן העולם.

אפשר לדמות את זה לתופעת ה"בר בקינק" עם האיידס. ברגע שהוכח שהקוקטייל מאריך חיים, ואיידס הפכה ממחלה סופנית למחלה מאד לא נעימה, אבל שמצאו דרך לחיות איתה, אנשים התחילו "לזרוק זין", כי הרי קונדומים זה מבאס. וככל שיותר אנשים הפסיקו להשתמש בקונדום כך עלתה התחלואה וההידבקות.

בתחום הזה של מחלות מדבקות צריך לחשוב על הכלל ולא על הפרט. זה מסוג הדברים שבהם האחד שומר על הכלל ולהיפך, אם כולם מודעים ונרתמים למאמץ לבער את המחלות האלה.

נכון ששחפת למשל "חזרה" אלינו דרך פליטים מאפריקה, אבל יש גם מקרים כאלה בקרב אוכלוסיות חרדיות קיצוניות שלא מחסנות, או קבוצות של בערות ונחשלות בתחום ההיגיינה הציבורית, למשל אצל הבדואים.
ואם אתה כבר קופץ 620613
משרד הבריאות צריך לחשוב על כלל אזרחי ישראל (כולל הילדים חולי הסרטן, שצריכים לשבת עכשיו בבית כדי לא להיחשף לחבריהם שקיבלו טיפות), לא על כלל אוכלוסיית העבריינים גנבי הגבול שהסתננה לכאן, אבל זה לא מפליא בהתחשב בכך שהעומדת בראשו היא בעלת זיקה חזקה למרצ
ואם אתה כבר קופץ 620617
עד 2004 כולם קיבלו את הטיפות האלה ולא זכור לי שום מקרה של מדוכא חיסון שנדבק בפוליו עקב כך (כולל אלה שבני משפחתם או חבריהם חוסנו).
ואם אתה כבר קופץ 620621
ב9 שנים האחרונות כולם קיבלו את הזריקות, ולא זכור לי שום מקרה של אזרח כלשהו שנדבק בפוליו עקב כך
ואם אתה כבר קופץ 620624
האם ילדי אזרחים הם בגדר אזרחים אצלך?
ואם אתה כבר קופץ 620626
would be citizens, תרתי משמע.
ואם אתה כבר קופץ 620637
המקרים שהתגלו הם בעיקר של ילדים שהם נשאים מכיוון שהם קיבלו את החיסון המוחלש אך לא את החיסון המומת. דווקא באזור של הריכוז הגבוה של יוצאי אפריקה (דרום תל אביב) לא התגלו נשאים.
ואם אתה כבר קופץ 620669
אתה לא מבין. הטענה אינה שהמסתננים הביאו את הפוליו לכאן (למיטב זכרוני הוא הגיע בכלל ע''י אזרח ישראלי שביקר במכה), אלא שהם נמצאים בסיכון בגלל שהם לא חוסנו.
מי שנולד בארץ חוסן בינקותו. גם מי שהגיע לכאן כחוק ולא חוסן בארץ הולדתו, חוסן עם או לפני הגיעו (למשל עולי אתיופיה). היחידים שנמצאים בסיכון הם העבריינים שהסתננו לכאן בניגוד לחוק, ולא חוסנו במולדתם.
הבעיה היא שמשרד הבריאות בראשות יוצאת מרצ, מעדיף את טובת העבריינים על פני טובת ילדי ישראל.
ואם אתה כבר קופצץ 620699
בהתחשב בעובדה שתקופה ארוכה מאוד עד 1948 שרד חלק ניכר מעמנו העבריין ע"י הסתננות, יש משהו פואטי שגם עכשיו מנסים לפתור את הדילמה דרך אוגנדה.
ואם היא כבר קופצת 620721
בהתחשב בעובדה ששלטון המנדט הבריטי והאנטישמי ניסה להכשיל את רעיון הבית הלאומי היהודי בארץ ישראל ע''י הגירה מאסיבית של מאות אלפי ערבים אליה, יש משהו נבזי בכך שיורשיו הרוחניים מנסים לעשות את אותו הדבר ע''י הבאת הגירה מאסיבית אפריקאית לאותה חלקת ארץ בדיוק, ובאותה עת קוראים ליהודים ששאפו להציל את נפשם מאירופה הנאצית ולשוב למולדתם ההיסטורית ''עבריינים''
ואם כבר קופציץ עציץ 620726
לא מפתיע אותי שמעבר לשכתוב הפרנואידי של ההיסטוריה, אתה לא מצליח להבין שההסתננות היהודית שאני כתבתי עליה התקיימה גם הרבה לפני המנדט, ולא רק בסביבות פלסטינה א''י.
ואם היא כבר קופצת 620728
השימוש בכינויה האימפריאליסטי (והאנכרוניסטי) של א''י מעיד עליך יותר מכל דבר אחר.
לֵץ בְּבוֹא לְלוֹצֵץ / פֻּלַּץ וְנִתְלוֹצֵץ 620732
מאחלת לך שנה טובה, ושלא תאלץ להסתנן.
חק לישראל הוא לזכותם מלך 620744
אכן שנה טובה, לך ולכל עם ישראל
אני מאחל לך שנה של הצלחה, שנה של התפכחות ושל תרומה לעם ישראל ולמדינת ישראל
----
(אבל מה עניין פורים לראש השנה?)
ואם כבר קופציץ עציץ 620871
אז נשלח את המסתננים למחנות בכפריסין, ויצאנו בסדר איתם?

את ממש קיצונית, כי גם הימנים ביותר בממשלה רק רוצים לשכן אותם במחנות בנגב.
ואם אתה כבר קופץ 620693
לא ניתקלתי בשום מידע על כך שריכוזי המסתננים ניבדקו, הם או סביבתם, לגבי מספר נשאים. די חרשתי את הרשת. לא מצאתי שום נתונים אמינים, שמועות לא נחשבות.

לפי הערכתי, לא נעשתה בדיקת נשאות כזו (לפחות לא כזו שהתפרסמה פומבית), ואם לא נעשתה בדיקה כזו זה לא מפתיע שלא ימצאו כלום. אם יש לך מידע אמין על בדיקת נשאות שנוגעת למסתננים בדרום תל אביב או במקום אחר, ציין זאת ואם אפשר תן לינק.
ואם אתה כבר קופץ 620694
הבדיקות המדגמיות הן בדיקות בביוב; אם מניחים שתושבי רהט אחראים לוירוסים ביוב ברהט, ותושבי דרום ת"א אחראים לוירוסים בביוב של דרום ת"א, אז המסתפליטים הם (כנראה) לא המקור.
ואם אתה כבר קופץ 621047
כי לא היה פה פוליו...
ארגון הבריאות העולמי הכריז על ישראל כנקייה מפוליו ב-‏2002.
לכן בהמלצתו הפסיקו לתת את החיסון המוחלש והסתפקו במומת.
המצב השתנה, למרבה הצער.
ואם אתה כבר קופץ 620640
ולא רק שעלתה התחלואה וההתדבקות עקב אי-שימוש-בקונדום - הנדבקים מנשא הלוקח את הקוקטייל עלולים להדבק בזן עמיד לקוקטייל.

________________
הכרתי מישהו שחטף שחפת ב-B&B מכובד לגמרי באירלנד.
ואם אתה כבר קופץ 620682
צודקת. לא רציתי להאריך עם ההערת שוליים, אבל אכן יש זנים מוטציונים בעקבות החשיפה לקוקטייל והמשך העברת המחלה.

ולגבי שחפת, כן, יש בכל מיני מקומות בעולם, גם המערבי. סתם רציתי לכוון את האש של הימני הקיצוני שהגיב, שאם הוא כבר רוצה להתייחס ברצינות לבעיית הפליטים, שישראל לא לוקחת עליה אחריות, גם במובן של בריאות. אז הפוליו שנמצא בביוב באיזור הדרום ואחר כך באיזור השרון ממש לא קשור לפליטים האפריקאים בשום צורה.

אבל זה לא יעזור. הוא ממשיך למלמל את המנטרה, שחצי מיליון ילדים חוסנו בישראל בגלל ששרת הבריאות היא ממפלגת יש עתיד, והוא משום מה חושב שבשקט בלב היא שייכת למרצ, ושהכל קונספירציה.
ואם אתה כבר קופץ 620692
הערה זעירה לגבי הסיפא שלך: גרמן אכן הייתה אשת מרצ בעבר. אבל כמו שמתעקשים להזכיר חבריי השמאלנים‏1 - היא הגיעה למרצ במסגרת האיחוד עם "שינוי" הפחות סוציאליסטית‏2 (בלשון המעטה).

1 לא מצאתי סימוכין ברשת, אבל לא חיפשתי נורא לעומק.
2 שחלקים ממנה שמרו על השם ורצו כרשימה עצמאית, שהגיעה לשיאה תחת אבא של הבוס הנוכחי של גרמן.‏3
3 כלומר, הבוס הנוכחי של גרמן זה העם, אבל [מחקתי את המשך המשפט מטעמי כבוד לאכסניה].
ואם אתה כבר קופץ 620720
כרגיל, האנטישמים מהשמאל הקיצוני משתמשים בשיחדש החביב עליהם "פליטים" למהגרי העבודה, וכרגיל מתחפשים ל"מרכז" כדי להסוות את נטיותיהם השמאליות קיצוניות, כמו יעל גרמן שהצבתה ברשימת "יש עתיד" לא מוחקת את עברה במרצ "משום מה"
ואם אתה כבר קופץ 621211
אני לא מרכז פוליטי בשום צורה.

ולגבי המושג פליטים, אנא קרא את תחקיר אישתון. שחושף את חדלונה ורשעותה של ממשלת ישראל בהתיחס לחוקים בינלאומיים.


חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים