עוד השתוללות פמיניסטית מיותרת. 650023
כמה אומץ ו"נחישות" צריך כדי לאתר מחבל על הצג?
זה לא שהיא חילצה פצועים תחת אש או משהו כזה...

כרגיל, הפמיניסטיות דורשות לקבל תמורה זהה לגברים, גם אם הן השקיעו 10% מאמץ.
עוד השתוללות פמיניסטית מיותרת. 650024
אומץ לב: לא. נחישות: כן. לבהות שעות באותו צג, להתעלם מכל מיני תנועות לא רלוונטיות ובסוף לא להתעלם מהתנועה הזו, זה משהו שכן דורש נחישות. טוב לראות שהתצפיתניות שגילו מחבלים זוכות להערכה.
עוד השתוללות פמיניסטית מיותרת. 650026
כפי שכבר כתבתי, הן מילאו את חובתן בנאמנות ובמקצועיות ועל כך מגיעה להן מלוא ההערכה.
הערכה - כן. צל"ש - לא.
אתן לך דוגמה: לפני הרבה שנים, בהיותי לוחם צעיר בגדוד, ביצענו תעסוקה שוטפת על ציר הוברס, במהלך התעסוקה, חדרו שני מחבלים (אז - לפני ההתנתקות, המחבלים עוד היו חמושים באקדחים מאולתרים). הגדוד שלי הוזעק והצליח לתפוס אותם לאחר קרב קצרצר וחד צדדי (התרומה הצנועה שלי באותו "קרב" הסתכמה בירי מטול תאורה). כמובן שקיבלנו טפיחה על השכם מהמפקדים, תעודת הערכה מהמח"ט המרחבי (אירוניה בפני עצמה, כי זה היה המח"ט הכי בזיוני שיצא לי לשרת תחתיו) ואפילו בקבוק שמפניה ממח"א שהגיע לביקור (הבקבוק מעולם לא נפתח והוצב כלאחר כבוד במועדון היחידתי). עם כל הכבוד, אני לא חושב שעל פעולה מוצלחת מגיע צל"ש. צל"ש מגיע על "משהו מעבר" - וזה לא היה (לא אז ולא במקרה הנוכחי).
מקריאת הידיעה לעיל 650027
די ברור שהחיילות קיבלו 'מכתבי הערכה' (בדיוק כמו היחידה שלך) ולא צל''ש.
עוד השתוללות מוגזת מבורכת 650037
אתה יכול לברר לטובת הקוראים מה עלה בגורלו של אותו בקבוק שמפניה (אתה בטוח שזה היה שמפניה?) ודמי הפיקדון שלו?
עוד השתוללות פמיניסטית מיותרת. 650032
אני מסכים איתך. טוב לראות שהתצפיתניות שגילו מחבלים זוכות להערכה.
לא טוב לראות שכל מיני אוכלות חינם דורשות יותר מזה. נתנו להן צל''ש - יפה מאוד. לדרוש שתיאור המעשה יהיה שווה לתיאור מעשה גבורה תחת אש - לא יפה בכלל.
עוד השתוללות פמיניסטית מיותרת. 650038
מכיוון שרוב החיילות אינן משתתפות בלחימה תחת אש, יוצא שכמעט לעולם לא תקבל חיילת ציון לשבח. אני חושב שבמערכת כל כך שוביניסטית כמו הצבא, כל מה שרוב החיילות מבקשות הוא את מעט ההערכה. לכן פעולתן של החיילות מודרכת פעמים רבות יותר מן העניין עצמו ופחות מהאגו. לכן יעילותן במקרים רבים עולה לאין שיעור על זו של חיילים בחורים. אך דווקא משום שפעולתן על פי רוב עורפית, אני חושב שאי אפשר לאבד את ההזדמנות להוקיר התושייה שגילו בזמן אמת, במקום שבו רבים אחרים וטובים היו מתבלבלים. ומבלי להעמיד את השאלה ביחס לפעולה בשדה הקרב עצמו.
עוד השתוללות פמיניסטית מיותרת. 650049
מי שכמעט אף פעם לא משלם את המחיר, מן הדין שכמעט אף פעם לא יקבל את התמורה.
אם בהערכה הן חפצות, הרי שנתנו להן. אבל הן לא מסתפקות בהערכה.

"לכן פעולתן של החיילות מודרכת פעמים רבות יותר מן העניין עצמו ופחות מהאגו. לכן יעילותן במקרים רבים עולה לאין שיעור על זו של חיילים בחורים".
את זה קשה לי להבין. בגלל שהן מבקשות הערכה הן לא פועלות בגלל אגו? הערכה קשורה לאגו, לא?
לגבי היעילות, כשם שיש ג'ובניקים חפשנים, יש חיילות של קפה וסוליטר. אני לא חושב שככה צריך לסווג. אולי אם תסביר לי למה כדאי לסווג, אוכל להבין את זה.

ויש רבים אחרים שפועלים מן העורף ולא מקבלים צל"ש. יש לך מקרים של חייל-בחור שפעל מן העורף וקיבל צל"ש?
עוד השתוללות פמיניסטית מיותרת. 650050
לא. הן לא ''לא מסתפקות בהערכה''. הן מוחות על זה שההערכה לוותה ב''לא איבדה את עשתונותיה'', כאילו שזה מה שמצופה מאשה לעשות, לאבד את עשתונותיה, ועל אי-איבוד-העשתונות מגיעה לה ההערכה.
עוד השתוללות פמיניסטית מיותרת. 650075
א. זה בדרך כלל מה שהן עושות, לכן זה מה שמצופה מאשה לעשות.
ב. כל המחאה הזו היא עניין לפמיניסטיות שחיות על סקנדלים שהן מעוררות סביב ניואנסים קטנים שכאלה. לא נראה שהחיילות עצמן התרעמו על הנוסח, אלא טיפוסים אחרים שדחפו את האף כדי להעלב בשמן.
ג. ואחרי הכל יש משהו בדבריך. כך שאם החיילות עצמן היו מבקשות לשנות את הנוסח, לא נראה לי שזה היה מפריע למישהו.
עוד השתוללות פמיניסטית מיותרת. 650076
מעניין, להוציא שתיים-שלוש תגובות של צפריר, שכ"ג ההומוריסטי ועוד מישהו או שניים מן הקהל השפוי, מגיבים על הידיעה הזאת בשצף-קצף כמעט רק בני חבורת שונאי הערבים, השמאלנים, ה"זרים" והנשים. משהו מסתורי מטריד אותם פתאום, משהו נורא-נורא מטריד אותם.

מתוך ההודעה הרשמית: "החלטנו בצה״ל לשנות את הנוסח במכתבי ההערכה שהחיילות עתידות לקבל והם לא יכללו את החלק בו צוין כי הן 'לא איבדו את העשתונות'. הן הצילו חיי אדם, סייעו לפעילות המבצעית ותפקדו בצורה שראויה לשבח. לכן הן ראויות לכל הערכה ואני מצר במידה ונפגעו" - אז מה? שקרן פתולוגי, אה? פשוט מירי רגב בתחפושת.

מסקרן האם אתה עצמך, גיבור הגיבורים העוברים בין המוני המילים העוברות, הצלת פה ושם חיי אדם או שאתה מסתפק בהנאה מהתעללות ביצורים חיים (תגובה 643662 - "ואני לא רואה הבדל בין ג'וק לחתול. אבל כשיש תועלת/הנאה שנובעת מכך [ואני לא מתכוון להנאת ההרג], זה מותר").
עוד השתוללות פמיניסטית מיותרת. 650094
אין כאן תרעומת על כך שחיילות שהצילו חיי אדם מקבלות את ההערכה המגיעה להן בצדק.
יש כאן תרעומת על טיפוסים כמו גב' סוויד שמחפשות בכל מקום סיבות להתנגחויות בשם הפמיניזם, לחפש בנרות פגיעה ואפליה, גם כשהקורבן-כביכול לא נפגע ולא הרגיש מופלה.
עוד השתוללות פמיניסטית מיותרת. 650114
אני לא בטוח שהנוסח המקורי באמת רומז שנשים צפויות לאבד עשתונות (והרי ברור שמי שנתן לנשים להיות תצפיתניות לא חושב שהן צפויות לאבד עשתונות).‏1 אבל אם הוא כן רומז זאת, אז "הקורבן" בניסוח הזה אינו החיילות שקיבלו את המכתבים, אלא כלל הנשים. לכן הטיעון "הקורבן-כביכול לא נפגע ולא הרגיש מופלה" לא עובד.

1 אם דווקא שואלים אותי, אני יכול לראות למה מישהו חושב שזה משתמע, אבל אני חושב שבקלות אפשר לתת לניסוח הזה להנות מהספק.
עוד השתוללות פמיניסטית מיותרת. 650131
יצאתי מנקודת הנחה שיש כאן תרעומת על כך שבזמן שמביעים הערכה כלפי התצפיתנית המדוברת, בעצם מביעים זלזול כלפיה.
וכמובן שהטענה שלי היתה כלפי אלה שלא מוכנות לתת לניסוח להנות מהספק ומתעקשות שזה מעליב את כל הנשים.
עוד השתוללות פמיניסטית מיותרת. 650054
''מי שכמעט אף פעם לא משלם את המחיר, מן הדין שכמעט אף פעם לא יקבל את התמורה'' - מילים כדרבנות. לו רק היית מיישם את התפיסה הזאת לגבי (אי) גיוס חרדים לצבא.
עוד השתוללות פמיניסטית מיותרת. 650074
יש הטבות ספציפיות ליוצאי צבא שהחרדים דורשים?
כאן מדובר בסוג של פרס שניתן באופן מיוחד למי שהפגין גבורה ותושיה תחת אש, במצב מלחיץ של סכנה ואימה. ואלה שלא מכניסים את עצמם למצב הזה מבקשים לעצמם שכר בדיוק כמו אלה שסיכנו את עצמם.
עוד השתוללות פמיניסטית מיותרת. 650082
להיות אזרח במדינה דמוקרטית ומתקדמת ולהנות משמירתה על הבטחון שלך והתמיכה שלה זאת הטבה גדולה מאד.
עוד השתוללות פמיניסטית מיותרת. 650096
אז עכשיו שירות צבאי זו הטבה גדולה מאוד?

אני חושב שמיצינו את הדיון במקום אחר. נראה לי שהסכמנו שאנחנו לא מסכימים.
עוד השתוללות פמיניסטית מיותרת. 650100
להיות אזרח זו הטבה. יש כאלה שגם משלמים עליה את המחיר.
עוד השתוללות פמיניסטית מיותרת. 650103
יש כל מיני מחירים בחיים האזרחיים, והתשלום איננו שווה בין אזרח לאזרח, כפי שטענתי בדיון ''ההוא''.
יש אזרח שמקבל פטור משירות צבאי, מכל מיני סיבות. אחרים מקבלים פטור מחובות אזרחיות אחרות, כגון תשלום מיסים מסוימים.
עוד השתוללות פמיניסטית מיותרת. 650063
גם רוב החיילים לא משתתפים בלחימה תחת אש.
בכל מקרה, זכורים לי לפחות שני מקרים בשנים האחרונות של חיילות ש(לפחות לדעתי) מגיע להן צל"ש. אחת לוחמת מג"ב ואחת רופאה גדודית בשריון.
עוד השתוללות פמיניסטית מיותרת. 650080
בתור דוס, או דוס-לשעבר, אתה, שירתת בצה"ל? ואם כן, איפה ובתור מה?
עוד השתוללות פמיניסטית מיותרת. 650098
כל עוד אני לא דורש פרסים ''בדיוק כמו ההוא'', אין צורך לבדוק אצלי בציציות אם עשיתי ''בדיוק כמו ההוא''.
בדיקה בציציות שלי או שלך היא ניסיון אד-הומינם לברוח מהדיון ולהתעלם מטיעונים לגופם.
קשקשנות מיותרת. 650099
סליחה, זה לא שאפשר לחייב אותך כאן לענות על כל מה ששואלים אותך, אבל למען האמת התגובה שלך - שלך! - לא של האלמוני! - היא בריחה. ככלל, אין כאן שום מגיב אחר שאפשר להשתמש לגביו בהגדרת "בריחה", ולו באיזה שהוא הקשר שלא יהיה. האדם היחיד החשוד בבריחה של ממש - לא "בריחה מדיון" (נו באמת, הרי זה מגוחך!), אלא, ככל הנראה, היחיד כאן שעשה מעשים מתועבים (וככל הנראה בלתי חוקיים) וברח בחייו פיזית, גיאוגרפית - הוא אתה, כך שאין טעם שתאשים את כל העולם, את האלמוני, את הגזע הנשי, את הערבים, את הפמיניסטיות, בכל מיני אישומים ביזאריים, במחשבה שכך אתה מצליח להסתיר ו/או להשכיח ממישהו את האמת.
קשקשנות מיותרת. 650102
להזכירך, נושא הדיון הוא הגזע הנשי והשאלה האם במקרה המדובר היתה הפליה/פגיעה על בסיס מגדרי. הטענות שהעליתי, היו קשורות לנושא. הטענות שאת ושכמותך מעלים, קשורות אלי כמשתתף בדיון, ולא לנושא הדיון.
אני לא מנסה להשכיח ממך את השטויות שאת מאמינה בהן, או את טענות השקר שאת מטיחה בי בחוסר ענייניות ומתוך בורות מרצון. את יכולה לתלות פוסטר גדול ובו כל מה שאת מתעקשת "לדעת" ולזכור אותי לדראון עולם. אבל... זה לא נושא הדיון. לכן... מה הקשר?
קשקשנות מיותרת. 650104
בולשיט, אנכרוניזם. אתה, איך קרה לנו ומה חטאנו שהגעת הנה, מה אתה עושה כאן ואיך נפלת עלינו, זה הנושא העיקרי. כל השאר הם עניינים משניים.
קשקשנות מיותרת. 650105
בהתחשב בעובדה שאף אחד מהקוראים והכותבים כאן הוא לא חתול, ובהתחשב בעובדה שחתולים לא יכולים להפגע מזה שפסיכים (לכאורה) כותבים על דברים שאינם חתולים במרחק של מאות קילומטרים מהם, ובהתחשב בעובדה שמה שהאביר כותב הוא לא יוצא דופן (יחסית לסטנדרט ששל האייל החדש), אני לא מבין מה אתה רוצה דווקא ממנו.
קשקשנות מיותרת. 650108
אישית? הייתי מאוד שמח אילו כל המתקרנפים, המתעללים, שונאי הנשים ושוחרי העבדות למיניהם היו מתנדפים מהאייל.

וזה לא רק הקרנף.

לא חשבתי שאכתוב זאת, אבל מי יתנני סמיילי.
קשקשנות מיותרת. 650112
לא ברור לך שכולם חוץ מהקרנף הם בעצם סמיילי?
קשקשנות מיותרת. 650116
אני חושד שהוא מקרה מיוחד אבל אני לא "רוצה דווקא ממנו". אני מניח שאתה, בדומה לי ולעוד רבים, זוכר את הרשימה בע"פ, אם לא - תגובה 650108.

אגב, זה לא עניין של מי ומי בין הכותבים הוא חתול. לו היה עכשיו סוף נובמבר 1995 והייתי חושד שרוצח רבין המסתובב חופשי (נגיד) - מסתובב דווקא באייל (שעוד לא היה קיים אז, אבל נגיד), מעמיד פני תם ו"מתדיין" על כל מיני קשקושים - הייתי רוצה לדעת דברים לאשורם והייתי רוצה גם שהמשטרה תדע ובעקבותיה המערכת המשפטית. סליחה על ההשוואה הקיצונית, אבל הכוונה היא: כך פועלת מדינה מסודרת וכך הייתי רוצה שיהיה גם כאן, למרות שהאייל כאתר תרבות ואקטואליה איבד, לצערי, מאז השתלטות הכנופיה, את מעמדו בעיני.
קשקשנות מיותרת. 650119
הבעיה היא שמי שהסטנדרט שלו הוא הרג חתולים לא יענה לבקשה ללכת מכאן אלא להיפך יופיע כאן שוב ושוב, כנגע חוזר.
אלה ממשתתפי האתר ומאבירי זכות הדיבור (באמת, ללא ציניות) המשתפים פעולה בקביעות עם הקרנף, עם אישקש ועם הפריפריאלי, סך הכל שלושה משתתפים מתלהמים המציפים בתגובות פרובוקטיביות את האתר ומנהלים עימם שיח מתמשך, תורמים להידרדרות האתר לרמתו הנוכחית.
זו זכותם כמובן אך דיונים ארוכים מלאי גזענות ודיוני "האם לעקור עין, זה ראוי?", היו נעלמים לו ריסנו עצמם מרצון והאייל היה מפסיק להיראות כה ירוד.
כשמשתפים פעולה עם כמותם, האתר נראה כפי שהוא נראה כיום ומדיר משתתפים איכותיים שהיו כאן ושיחות מעמיקות ומחכימות שבמשך שנים אפיינו את האייל הקורא.
(כמו החרדים, אין להאשים אותם על סחטנותם, זה מה שהם יודעים לעשות, האשם הוא במשתפי הפעולה המעבירים להם את הכספים).
זו בחירה בין סיפוק מיידי, להיכנס לדיון על איזו פרובוקציה זולה וחוזרת או לדחות סיפוק ולתת לאייל לחזור למשתתפים ולרמה שאפיינה אותו במשך שנים כה רבות.
קשקשנות מיותרת. 650133
אני מסכים עם הניתוח שלך אבל לא עם המסקנות. צר לי שאני יותר פסימי, קשה לי להאמין שעוד ניתן להשיב דברים אחור.
קשקשנות מיותרת. 650135
כן, זו היתה יותר הבעת תקוה מאשר הערכה שניתן לשנות את המצב. הקרנף והפריפריאלי ימשיכו כנראה להציף ולככב ולצבוע את האייל בצבעים שלהם.
במקרה הזה הנוסטלגיה אינה מדומיינת ויעידו הדיונים הישנים, האייל כמשקף את המרחב הציבורי בישראל היום.
קשקשנות מיותרת. 650136
יש לזה עוד פתרון: פשוט חסימה.
קשקשנות מיותרת. 650141
זה אמצעי אלים מדי, מהסוג שכיף לפנטז עליו אבל לא הייתי רוצה שיפעילו.
יש כללים ברורים באייל והתלהמות וחזרה לא יצירתית על סיסמאות שלא לומר קלישאות גזעניות, אינם תנאים מספיקים לחסימה, לכן קיוויתי (אך כמוך איני מעריך שיקרה) שכותבים מכובדים יצנזרו עצמם מרצון לטובת השבת האיכות לאייל.
קשקשנות מיותרת. 650144
===>"דיוני לעקור עין זה ראוי"

אני חדש פה, עם אפס היכרות עם הסיעות המדוברות. בכ"ז אני מתרשם שניהלתי שיחה די אינטלגנטית בנושא הזה עם המסביר לצרכן.
זה עדיין מקום עם תרבות דיון מצוינת - למרות שניכר שאנחנו עומדים על כתפי ענקים, מקריאת דיונים שהתנהלו כאן ב-‏2001.
כך או אחרת, אני לא מגיע הנה בכוונה להימנע ממחלוקת.
"במלחמת הקיום של הנימוקים זה מול זה שורדים החזקים. מתברר מהם הנימוקים הטובים יותר. הם מתחדדים. גם כשאנו נשארים בדעה איתה הגענו, עכשיו ברור לנו יותר מדוע. וברור לנו יותר באילו מקרים היפותטיים היא לא תהיה נכונה. החכמנו. ולפעמים, לא הרבה, קורה המופלא מכל: אנחנו משתכנעים שבעצם הדעה שלנו לא היתה נכונה."
רצוי להתעלם מהתלהמות ופרובוקציה; לא מעמדות שלא מוצאות חן בעינינו, במידה שהטיעון מנוסח באופן מושכל וקוהרנטי.
ואני מתרשם שזה כן המקרה כאן, למרות ששטויות נאמרות. שורה תחתונה, אין פה טוקבקיסטים...
אתה שולטטטטתתת!111111 650145
אתה שולטטטטתתת!111111 650148
האם (גם) בשוטים נפלה שלהבת?

סתם, זכור לי שאתה אחד הראשונים שניסה לרסן את הפריפריאלי.
חחחח..טוקבק 650154
אני מציע שכל אחד יתעסק בעצמו,במקום לחלק ציונים לאנשים ובנושאים שאין לו מושג בהם.
חחחח..טוקבק 650155
תקרא קצת דיונים ישנים (3-5 יספיקו, לפני שנתיים ומעלה, נניח) ואז תוצא מהקבוצה של האנשים הכותבים על "ובנושאים שאין לו מושג בהם".

לא היו אז קריאות "נכבה עכשיו!" "פולשים ערבים" - במשך 20 תגובות, כלומר, היתה כאן תרבות דיון גם מול ימין-שמאל קיצוני אבל שלא חוזר על עצמו אלא מנסה להקשיב ובעיקר להביא טיעונים.

כעת תרבות הדיבור הפכה לתרבות הצרחה ומי שקראו כאו בהנאה רבה במשך יותר מעשר שנים דיונים מסוג כל כך אחר, בוודאי שרשאים להביע את מורת רוחם וגם לחלק ציונים למי שבהתנהלותו מדרדר את המקום הזה, שהיה אי מיוחד מאד עבורו וכעת הולך ונדמה לתרבות הטוקבקיסטים.

היה כאן חופש ורוחב דעות ודיונים סוערים אבל (כמעט) תמיד באופן מכבד ולא חוזר על עצמו כתוכי שיודע שני משפטים בלבד.

לאחר שתקרא, אולי תבין את הצער ואת ההבדל התהומי.
חחחח..טוקבק 650156
אני פה (עד כמה שאני מעריך) יותר משנתיים ,ולך אולי היה יותר נחמד ואליטיסטי אז.אני לא הייתי יכול לכתוב שום דבר שאינו ''הכיבוש אשם'' לסוגיו בלי לקבל התקפות צווחניות וקללות טורטיות בצורה אוטו'.
או בקיצור,ההבדל הוא שזה משני הצדדים עכשיו.
אם מישהו כותב קלישאות מעושות או צורח ,אתה יכול לא לענות לו או להעיר לו-הבעיה שלך היא שאתה מזהה את ''הצרחות'' לא על פי עוצמתם אלא ע''פ הצד הפוליטי.
חחחח..טוקבק 650161
ממש לא. חפש למשל בארכיון את השם ''ניצה כהנא'' שכתבה המון דברים שאינם ''הכיבוש אשם'' אלא ההיפך, הצדיקה אותו בהמון הודעות מעמיקות והיא לא נתקלה אלא בתגובות שענו לטענותיה ואז, בניגוד אליך, היא לא פרצה בקללות או בצרחות של סימני קריאה אלא קראה והמשיכה הלאה או הגיבה בטיעונים נוספים שגם אליהם הגיבו וכך התפתחו דיונים מעניינים שגם אם לא הסכמת לתוכנם לפחות הבנת יותר את עמדת הצד שכנגד.

אם לאחר שנגמרו לך הטיעונים היית ממשיך הלאה ולא מגיב (או לומד טיעונים נוספים מתגובות ישנות של ניצה) ולא חוזר על עצמך עם סימני קריאה (שכידוע, כשאין טיעונים, מרימים את הקול) יתכן ושוב היו כאן דיונים ולא תחרות צעקות.

התוכן ממש לא בעייתי. החזרות, הצעקות (סימני הקריאה), הסיסמאות הקצרות במקום שיחה ובמקום שתיקה כשאין טענות ענייניות נוספות, אלו מדרדרים את האתר.
חחחח..טוקבק 650169
אני מבין שהיא הימנית מחמד שלכם? מי עוד חוץ ממנה?
חחחח..טוקבק 650173
אתה מעדיף להתנגח במקום להתייחס עניינית לתוכן הדברים? כך מדרדרים דיון.

חוץ ממנה, חפש בארכיון "דב אנשלוביץ". הוא נימק והציע להפגיז ולהרוג את כל תושבי יריחו ולא זכה לנאצות (אנשים הביעו סלידה מהרעיון אבל המשיכו לשוחח איתו על טיעוניו) והוא העלה טיעונים נוספים ולא נתקע וחזר שוב ושוב ושוב ושוב על אותו הדבר.

בדרך כלל כתב: "כפי שכבר כתבתי" אם רצה לחזור על דברים אבל לא חזר על אותן 3-5 נקודות שוב ושוב, קרא קצת מתגובותיו.

אולי כדאי שתקרא 3-5 דיונים מלפני 5 שנים ואם ענייניות, נדירות של סימני קריאה, התייחסות לתוכן ושתיקה כשאין טיעון נוסף שהרי באנו ללמוד ולחלוק על האחר ולהבין אחד את השני זו אליטיסטיות, אז הרף שלך נמוך מידי.

החזרתיות, הצעקות (סימני הקריאה), הסיסמאות הקצרות במקום שיחה ובמקום שתיקה כשאין טענות ענייניות נוספות, אלו מדרדרים את האתר.
חחחח..טוקבק 650177
מה שאתה עושה זה קצת לא הוגן. מאד קל לעבור 100 מטר בפחות מ-‏10 שניות אם, במקרה, יש לך אופנוע. אבל מעט בני אדם, רק המוכשרים שבהם, מסוגלים לעשות את זה בריצה. באופן דומה, לא צריך קישורים מיוחדים להגן על העמדות של השמאל באופן הגון, ולראיה יש כאן כמה וכמה מגיבים שמאלנים ותיקים שעד היום קשה לאבחן אם הם אינטלגנטים שמסתירים את זה היטב, או סתם טיפשים - ובכל זאת, הם מצליחים להתדיין באופן הגון. לעומת זאת, צריך להיות מאד אינטליגנטי להגן על עמדות ימניות באופן הגון, הרי מדובר על עמדות בעלות סתירה עצמית וחוסר יכולת להתיישב עם המציאות. לכן, יחידי הסגולה שכן מצליחים להגן על העמדות האלה באופן אינטליגנטי והגון זכורים לכולם כל כך טוב, הם הרי היוסין בולט של האייל. מה לעשות, לא כולנו יוסין בולט. ולמי שאינו עוזי ו. או ניצה כ. ובל זאת רוצה להגן על עמדות כאלה קצת קשה. מה שנשאר להם זה לשקר, לצעוק, להתעלם מהמציאות, לשנוא, לקלל או לא להקשיב (ואני מניח שלא צריך לפרט מי מהם בחר באיזו טקטיקה).
חחחח..טוקבק 650181
''מה שנשאר להם זה לשקר, לצעוק, להתעלם מהמציאות, לשנוא, לקלל...''

- חשבתי לרגע שאתה מכוון להתנהלות השמאל במערכת הבחירות הנוכחית.
חחחח..טוקבק 650185
לדגמא...?

(איפה ה"שמאל במערכת הבחירות הנוכחית" משקר‏1? איפה הוא צועק‏1? איפה הוא מתעלם מהמציאות‏1? איפה הוא שונא‏1? איפה הוא מקלל‏1?)

1 ז"א יותר מהמקובל במערכות בחירות בישראל, למשל, יותר מה"ימין במערכת הבחירות הנוכחית".
חחחח..טוקבק 650189
דוגמאות:

1. הכינוי "המחנה הציוני" הוא שקר וגניבת דעת. אותה חוצפה שהייתה לליכוד אילו היה מכנה את רשימתו "מחנה השלום". אפילו אם לא נתיחס לעמדותיהם של אקטיביסטים מוזרים ברשימת "המחנה הציוני", ואפילו אם נתעלם מעמדות מנהיגות השמאל ביחס להיותה של מדינת ישראל מדינת העם היהודי, ואפילו אם נשכח לרגע את התמיכה בהכרה בזכות השיבה - כיצד לכל הרוחות קבוצה פוליטית שתרצה להרכיב ממשלה סביב הגרעין של מפלגת העבודה, מרץ והמפלגות הערביות מעיזה לכנות את עצמה "המחנה הציוני"?

2. מבחינת השמאל, אירן לא קיימת. אובמה שחותר להסכם שיאפשר לאירן להמשיך בהכנות לבניית נשק גרעיני, הוא ידיד ישראל ואסור להעליב אותו. מבחינת השמאל אפשר להגיע להסכם שלום עם הפלסטינים (אני בטוח שציפי לבני, לאחר שנים של משא ומתן, אכן מאמינה בכך) . מבחינת השמאל "יוקר המחיה" עולה (מדד המחירים לצרכן יורד, למי שבאמת לא יודע). תעמולת הבחירות של השמאל היא סרט מצוייר שמיועד לגילאי 6-11. מחיר המילקי זו המציאות של השמאל - אירן והמציאות הבטחונית הקשה רק מפריעים לילדים להנות מהסרט. הרפורמות הכלכליות של השמאל, גם הן פתרונות מעולם הפיות הטובות, או הגמדים שמוצאים מטמון של מטבעות זהב - הוקוס פוקוס כמו בסרט לילדים קטנים.

3. אבל עיקר מערכת הבחירות של השמאל מבוססת על שינאה וגידופים ודמוניזציה של נתניהו ואישתו.
חחחח..טוקבק 650191
1. נו, באמת, זה לא "שקר" ובוודאי לא "גניבת דעת". זה סתם סמנטיקה. אתה מגדיר "ציונות" באופן אחד, הם מגדירים "ציונות" באופן אחר. על מנת שזה יהיה שקר, הם צריכים לטעון שהם תומכים בציונות כמו שאתה מגדיר אותה, על מנת שזאת תהיה גניבת דעת הם צריכים גם להסתיר את העמדות שלהם באשר לאיך שהם מגדירים ציונות. יותר מזה, זה (=שמות רשימות שונות באופן משמעותי מהפוליטיקה של הרשימות) נוהג די מקובל בפוליטיקה הישראלית, המפלגה הכי זקנה נקראת "מרץ", המפלגה שזורעת פילוג נקראת "הליכוד", המפלגה הכי אנטישמית נקראת "הבית היהודי", המפלגה הכי עצלנית נקראת ה"עבודה", המפלגה שעומדת על אחוז החסימה נקראת "העם איתנו", המפלגה הכי ישנה נקראת "חדש", מפלגה ללא עתיד נקראת "יש עתיד" ומפלגה שראשיה באו מחו"ל וגרים בחו"ל נקראת "ישראל ביתנו" ולמפלגה של כחלון "כולנו".

2. זה מחלוקת פוליטית, אין לזה קשר לא לשקר, לא לצעקות, לא להתעלמות מהמציאות, לא לשנאה ולא לקללות. אין לזה שום קשר לנושא, והשמאל לא שונה מהבחינה הזאת (=אי הסכמה עם הצד השני) מהימין (או מכל צד פוליטי בעולם הדמוקרטי). גם אתה לא מסכים עם השמאל.

3. נו, אבל ביקשתי דוגמאות לא? לנסח את הטענה שלך מחדש זה לא דוגמא. יש לך דוגמאות (ושוב, אני מחפש משהו שונה מהמקובל על הימין בישראל)?
חחחח..טוקבק 650194
1. כששואלים אותך אם אתה ציוני, ואתה מתחיל לדבר על סמנטיקה, אין באמת צורך להמשיך - התשובה ברורה. וחוץ מזה התעלמת מכל מה שכתבתי בסעיף הראשון, אבל זו כמובן זכותך.

2. סעיף 2 התייחס להתעלמות מהמציאות: מבחינת השמאל אירן היא ספין של ביבי שנועד להסתיר את עליית "יוקר המחייה" ו"קריסת מעמד הביניים". "התקדמות בתהליך המדיני"? מה זה בכלל? התקדמות לקראת מה? מה הקשר למציאות? ושוב התעלמת משאר הנקודות.

3. סעיף 3 היה סעיף השנאה והקללות והצעקות. "להוריד את הזבל". צריך להוסיף את כל הכינויים של נתניהו? את כל מסע הדמוניזציה של אישתו? את הסיפורים על היין והגלידה, והשד יודע מה - אפשר לחשוב שנתניהו אוכל כל יום 10 קילו גלידה ושותה בקבוק יין שלם בעצמו. כל מסע הבחירות של השמאל מבוסס על רצח אופי.
חחחח..טוקבק 650200
1. התשובה למה? לא ידעתי ששאלת אותי שאלה (נראה לי שההפך, אני שאלתי אותך, ואני עדיין מחכה לתשובה). מאיזה חלק ב"סעיף הראשון" אתה חושב שהתעלמתי? מה לעשות, אין שום שקר בשימוש במושגים במובן שהם מקובלים בציבור במשך מאה שנים, גם אם ירון רוצה להגדיר אותם אחרת.

2. מאיזה נקודות התעלמתי? זאת לא "התעלמות מהמציאות" זאת ראיית מציאות אחרת. נתניהו חושב שאיראן היא בעיה גדולה. הם חושבים שהיחסים עם ארה"ב חשובים. (ואותו כלל לשאר הפרטים) זה מחלוקת פוליטית פר אקסלנס, כזאת שקיימת בכל מדינה דמוקרטית, ולא רק שאין לה קשר לדיון, אלא שעצם זה שהיא קיימת היא תופעה מבורכת שראוי לברך עליה. לא ברור לי באיזה עולם יש במחלוקת פוליטית משהו שהוא פחות מלגיטימי. ויותר מזה, עצם העובדה מדובר על מחלוקת גלויה שומטת את הקרקע מתחת לטיעון השקר שלך (אילו הם היו מתחזים, הם היו מעמידים פנים שהם מסכימים עם נתניהו על כל הדברים).

3. נו, באמת, "להוריד את הזבל" זה הקללות והצעקות שמצאת? אם כך אנחנו במצב טוב. זה בהחלט לא חורג מהסטנדרט בישראל, ובפרט שלא מהסטנדרט שעיצב הליכוד והימין בישראל (זה1 תוצר רישמי של המערכה הנוכחית, והנה כמה דוגמאות‏1 של תגובות "מנומסות" לאותה קללה בודדת). לא יודע‏2 על איזה כינויים על נתניהו אתה מדבר, אבל שוב, הכל יחסי, ואני בספק אם הכינויים האלה מתחרים באלה שקיבלו פרס, רבין, שריד, אלוני, גלאון או מאלה שמקבלים היום הרצוג וליבני (ע"ע הקישור הקודם). לא ברור לי‏2 גם על איזה מסע דמוניזציה אתה מדבר, ואני לא מבין מה הבעיה בסיפורים על הגלידה (שאני מממן) והיין (שאני מממן) מה הקשר בין הסיפורים האלה ל"קללות", ל"שנאה" או לשמאל. זה בטח לא קללות ועל אחת כמה וכמה לא שנאה, זה אור השמש (אותו אור שמש שחשף, וטוב שכך, את חשבון הדולרים של לאה רבין). אני לא יודע על מה מבוסס מסע הבחירות של השמאל, אבל בינתיים לא הבאת לי דוגמא אחת למה שטענת שמתרחש כל הזמן‏3.

לא ברור לי: אתה יודע מה זה שקרים, צעקות, התעלמות מהמציאות, שנאה או קללות‏4? אתה לא מבין מה זה דוגמא? אתה לא מצליח למצוא דוגמא‏3?

1 ככה, אגב, נותנים דוגמא.
2 כאמור, ביקשתי דוגמאות, לא ניסוח מחדש של אותה טענה לא מבוססת.
3 האם תגובה 650181 היא דוגמא‏1 של התעלמות מהמציאות?
4 אתה רוצה דוגמאות?
חחחח..טוקבק 650205
רק לפרוטוקול: המפלגה (של ישי) שעומדת על אחוז החסימה נקראת "יחד בראשות אלי ישי", לא "יחד - העם איתנו".
חחחח..טוקבק 650207
הם ביקשו את השם ''יחד'', אבל השם הוא ''בבעלות'' של מר''צ, לכן ככל הנראה הם יצטרכו לבחור שם אחר.
חחחח..טוקבק 650300
לא הבנתי מה סוג הבעלות של מרץ על השם ''ביחד''.
חחחח..טוקבק 650301
השם הרישמי של מרצ הוא מרצ-יחד.
חחחח..טוקבק 650353
לפני בחירות 2003, מרצ (בראשות רן כהן) ושח"ר (בראשות יוסי ביילין) התאחדו וקראו למפלגה "יחד". השם לא "תפס" והם חזרו לשם "מרצ" אחרי שביילין פרש
חחחח..טוקבק 650192
בוא נניח שהשמאל היה מכנה את רשימתו "מחנה התומכים בשתי מדינות" והימין היה מכנה אותה "מחנה התומכים במדינה דו-לאומית". זה היה הגון יותר בעיניך?

גם מבחינת הימין איראן לא קיימת. לא תמצא לה שום אזכור בתעמולה של הימין (בין היתר כיוון שגם לימין אין מושג ירוק מה לעשות בקשר אליה, מאז קיפל ראש הממשלה את הזנב בנאום הפצצה המצוירת המפורסם). עיקר מערכת הבחירות של הימין מבוססת על שנאה וגידופים ודמוניזציה (יוסי יונה חמאסניק!) לא פחות משל הימין. בשני הצדדים ובכל המפלגות אף אחד כולל אף אחד לא מציג תכנית מעשית כלשהי לטיפול באיזושהי בעיה מרכזית של המדינה שאפשר לדון ולהתווכח עליה, ולא מסביר למה הוא טוב. שני הצדדים, וגם מפלגות המרכז, עסוקים בעיקר בלהסביר למה יריביהם גרועים - ואולי עדיף ככה, כי לפחות במקרה הזה הם אומרים משהו שהם כנראה מאמינים בו. מי יודע, אולי עכשיו, כשסוף סוף נגמר החיפוש אחרי סלבריטיז שיהיו מוכנים להיות חברי כנסת תתחיל כאן מתישהו גם מערכת בחירות.
חחחח..טוקבק 650195
לא ההצעה שלך לא הגונה יותר, אלא פחות הגונה. לדעתי פתרון שתי המדינות יוצר קיום משותף של מדינה ישראלית חזקה ועשירה ומדינה פלסטינית מוחלשת, כשהן מהוות למעשה יחידה כלכלית ומנהלתית אחת. לדעתי ההתפתחות הבלתי נמנעת תהיה לדמוקרטיזציה ושיוויון זכויות בין שתי המדינות, ולכן פתרון כזה הוא בהכרח שלב ביניים לקראת הקמת מדינה דו-לאומית.

אם תתבונן בעמדות ''המחנה הציוני'' ביחס לחוק הלאום, ובאופן כללי למשקל שהם מיחסים ל''דמוקטיה'' לעומת הזהות היהודית של המדינה, אתה יכול לנחש מה יהיו עמדותיהם בעתיד ביחס להתפתחות כזאת.
חחחח..טוקבק 650196
"הכינוי "המחנה הציוני" הוא שקר וגניבת דעת." - בניגוד, אני מניח, ל"מחנה הלאומי" ו/או "הבית היהודי". הבחירה ב"מחנה הציוני" באמת גרועה בעיני, אבל די ברור שבסביבה הפוליטית שלנו כל אחד מבין שמטרת השם הזה היא להגיד "גם אנחנו ציוניים" (הרי אף אחד לא מערער על כך שביבי ציוני), בעוד הבחירה של "הלאומי" או "היהודי" נועדה להגיד "רק אנחנו כאלה" (בניגוד לעוכרי ישראל, זרע האספסוף, האוטו-אנטישמים, היהודונצ'יקים ואלה שכבר מזמן שכחו).
חחחח..טוקבק 650197
אחת הבעיות שהבחירה בשם ''המחנה הציוני'' אכן מעוררת זה חסימת אפשרות להיות ''המחנה הישראלי'' בצרוף מפלגות לא ציוניות של חרדים וערבים.
חחחח..טוקבק 650201
למה אתה חושב שחרדים לא ציוניים יסכימו להכלל במחנה ישראלי? הם בכלל לא מכירים בכך שיש בעולם מדינה ששמה ישראל. הספרים שלהם מודפסים "בארץ ישראל", לא במדינת ישראל. אם מישהו היה מקים את "המחנה היהודי" אולי הם היו שוקלים להכלל בו. ספק רב גם אם הערבים היו מוכנים לכלול את עצמם במחנה ישראלי, בהתחשב בכך שרובם רואים עצמם כפלשתינים שתאונה היסטורית גרמה לכך שהם נושאים דרכון ישראלי.
חחחח..טוקבק 650209
קטסטרופה היסטורית
חחחח..טוקבק 650302
אין ספק, הכל באשמת טיטוס.
חחחח..טוקבק 650218
אאלײט, סקרים מראים שכשני שליש מהערבים רואים עצמם
כישראלים.
חחחח..טוקבק 650252
הייתי ממליץ לך להכנס לכאן, לגלול קצת למטה עד הכותרת "סקרים - ערביי ישראל".
שם תראה סקרים שאומרים הפוך ממה שאתה טוען.
חחחח..טוקבק 650258
"הימין האמיתי"!? ראה כותרת הפתיל הנכחי.
חחחח..טוקבק 650265
כן... כבר אמרו חז"ל שתחילה פותחים בכבוד אכסניה. ועכשיו, נא להתייחס לתוכן.
הרי אלה לא סקרים או המצאות שנוצרו בפורום הימין האמיתי, כי אם קישורים לכתבות באתר "מעריב", YNET, וואלה, גלובס, דה-מרקר וכו'.
הצצת בקישורים? קראת את הכתבות?
חחחח..טוקבק 650266
התואר ''אמיתי'' שמור רק למלך הפלאפל. אתה מוזמן לשטוח נתונים בצורה ישירה.
חחחח..טוקבק 650282
כרצונך.
66% מערביי ישראל שוללים קיומה - מעריב.
מחצית מערביי ישראל לא יכירו במדינה בשום תנאי - גלובס.
60% מערביי ישראל מגדירים עצמם פלסטינים - דה-מרקר.

וכעת בעקיפין - ערבים המצדיקים חטיפת חיילים, אינתיפאדה וכו'.
58% מערביי ישראל: יש לפתוח באינתיפאדה שלישית. כמו כן, 70 אחוז מהם לא מכירים בזכותה של המדינה לשמור על רוב יהודי. - מעריב.
57% מערביי ישראל לא מוכנים לשום פשרה בנושא זכות השיבה - ישראלי פטריוט.
חצי מערביי ישראל מצדיקים חטיפת החיילים - YNET.
45% מתוך המוסלמים בישראל מצדיקים פיגועי התאבדות - Pew Research.
חחחח..טוקבק 650289
ציטוט חלקי של סקרים עלול לעוות את מה שהסקרים מראים. ציטוט מהשורה הראשונה של הלינק הראשון "66 אחוזים מערביי ישראל שוללים את זכות קיומה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ציונית" ולקראת הסוף כתוב "עולה כי ישנה מחויבות חזקה של הציבור הערבי והציבור היהודי לדו-קיום במסגרת מדינת ישראל שבתחום הקו הירוק".
חחחח..טוקבק 650328
כן. גם כתוב שם על איזה סוג של דו קיום מדובר, וכמה אחוזים מחוייבים לזה.
ובדיוק בשביל זה לא הסתפקתי בסקר אחד, ולא ציטטתי אלא נתתי את הכותרות של הכתבות.

אז... ראשית - לנושא שממנו באנו. דו-קיום או לא דו-קיום, נראה שהקביעה ששני שליש מערביי ישראל מרגישים ''ישראלים'' - לא נכונה.
לגבי דו-קיום, אם חצי מערביי ישראל מצדיקים חטיפת חיילים, כמעט חצי מהם מצדיקים פיגועי התאבדות, יותר מחצי מהם רוצים באינתיפאדה נוספת ומצדיקים אחת כזו - זה לא דו-קיום.
חחחח..טוקבק 650341
ציטטתה נתונים ופרשנות חלקיים ממה שנכתב במאמר ובסקר, וגם עיוות מה של דברי.
חחחח..טוקבק 650375
אז אתה אומר שבפועל רובם מתנגדים לאינתיפאדה, פיגועי התאבדות וחטיפת חיילים, רובם מגנים את השאהידים ומגדירים את עצמם ישראלים הנאמנים למדינה?
חחחח..טוקבק 650303
וכמה מהח"כים שלהם?
חחחח..טוקבק 650342
אם הטענה שלך היא שיש פער בין עמדות הנבחרים לרצונם של הבוחרים, הרי זו טענה די רדיקלית שדורשת בירור דחוף.
חחחח..טוקבק 650407
הטענה שלי היא פחות רדיקלית: כנראה, הנבחרים דווקא מייצגים את בוחריהם. הבחירות הן הסקר המשמעותי והמחייב ביותר; מי שבוחר פעם אחר פעם כנציגיו לפרלמנט הישראלי, המקום שבו כל קבוצה יכולה לייצג את עצמה אל מול הקבוצות האחרות, דווקא את האנשים שמדגישים את תחושתם שאין להם חלק ונחלה בישראליות - אין אלא להסיק שהוא מזדהה עם עמדתם זו.

למה הדבר דומה? בסקרים רבים נמצא שיש רוב של יהודים בישראל שתומך בפתרון של שתי מדינות. אבל מה עושה הדיבוק? בכל פעם שהם מגיעים לבחירות, אותם יהודים מתעקשים לתת רוב דווקא למפלגות שמתנגדות לפתרון כזה או לכל היותר משלמות לו מס-שפתיים. מה המסקנה? שיש פער גדול בין עמדת הבוחרים לנבחריהם - או אולי שהעמדה כפי שהיא מיוצגת בסקרים לא משקפת את דעתם האמיתית של הבוחרים?

לענות על סקר "האם אתה מרגיש ישראלי" בחיוב זה קל מאד. הזהות נבחנת רק כאשר היא נמצאת בקונפליקט. אותם אלה המזהים עצמם כישראלים, מה קורה כאשר ישראל נמצאת בעימות צבאי או מדיני עם הפלשתינים? להצלחתו של איזה צד הם מייחלים? האם הם תופשים את עצמם כבני הלאום הישראלי ממוצא פלשתיני או כבני הלאום הפלשתיני שאזרחותם ישראלית? האם הם נכונים לוותר על הפלשתיניות שלהם לטובת הישראליות? עד היום לא ראיתי סימנים לזה. הבחירות מחייבות אדם לעמת את הזהויות: יש לך רק קול אחד, ההצבעה היא לא חסרת משמעות כמו השתתפות בסקר אלא היא הזדמנות יחידה במשך כמה שנים להביע את דעתך בפורום הקובע ולהשפיע במידת מה על גורלך האישי. לכן, תוצאות הבחירות אמינות הרבה יותר מתוצאותיו של כל סקר שהוא.
חחחח..טוקבק 650424
העמדות הללו מקצינות ככל שאתה דוחק את הערבים מהמרחב הציבורי, הן במינימום השקעות במגזר והן בליבוי גזענות על ידי חברי כנסת, בעיקר ממפלגת שלטון שנתפשה בעבר כמתונה יחסית, הליכוד.
ראה אמירות של מירי רגב, גלעד אלדן, שסירב ללחוץ יד לשופט! ערבי. תדיר, תשפיל, תנדה מתקציבים ותדחוק אותם כך תגרום להקטנת הזדהותם עם ישראל עוד ועוד. יש לנו חלק אקטיבי בנטיה הזו ויש לנו אפשרות לקחת חלק אקטיבי במיתונה.
חחחח..טוקבק 650428
ברוך מרזל סירב ללחוץ יד לשופט לא ארדן. אבל מה זה משנה,כולם אותו דבר-יהודונים,סליחה,גברים,סליחה,ימנים.
(אם הוא היה מסרב ללחוץ לו את היד מהסיבה שהוא חבר בכת בית משפט העליון,זה גם היה מוצדק.)

מעבר לזה שכל מה שכתבת הוא שקר.(צריך עוד לציין זאת,או שזה כבר מובן מעליו?)
חחחח..טוקבק 650434
מעבר למרזל, זכרתי תקרית דומה מהחודש האחרון עם ארדן וכנראה טעיתי.
יתכן ואינך מסכים עם הניתוח שלי, אתה יכול לענות בלי מיד לקפוץ לדוברמניות ולהכתיר את דברי כשקר. אתה יכול לנסות להוכיח שאין הקצנה בביטויים נגד הציבור הערבי או שאין הפליה תקציבית או שאין קשר בין הללו לעמדותיהם כלפי ישראל. סתם לקרוא לכך שקר, מחזיר אותי לכיתה ד'.
חחחח..טוקבק 650435
אני צריך להוכיח? הטענה היא שלך,תגבי אותה בעובדות.
את טוענה שיש הקצנה-אין.את טוענה שיש הפליה-לא יותר מכל מיעוט במדינה אחרת או כלפי הפריפריה בכלל.
וזה בלי לציין עובדה קטנה ושולית שאנחנו במלחמה שהמיעוט הלאומן הברברי ברובו הכריז עלינו.
חחחח..טוקבק 650436
לא מדויק. זו ההערכה והניתוח שלי. כדי להסיג על דברי, הייתי מסתפקת אפילו באי הסכמה שלך לתוכן תגובתי אבל כאשר אתה מכתיר את דברי כשקר, כלומר טוען שיש לי כוונה להטעות, או אז עליך להוכיח כוונה כזו ובזאת, נכשלת.
מדיטציה טרנסנדנטלית זה כאן 650437
הערכה שאינה מתבסס על נתונים או עובדות מילא,אבל ניתוח של מה?
כלומר סתם כתבת הגיג מיסטי שחלף לך בראש ברגע של הארה מדיטטיבית? מעולה,הרמת להנחתה למשחק האהוב עלי-(תופים)-"דברים כלשהם שהם דומים להכל והכל זה כל מיני דברים שהם אותו דבר":
"המחנה הציוני הם צבי נינג'ה"-תורך,תוכיחי אחרת!
מדיטציה טרנסנדנטלית זה כאן 650449
ניתוח חלק מהסיבות להזדהותם של ערביי ישראל עם אחיהם הפלסטינים וניסיון לבדוק מהו החלק שלנו בעוצמת ההזדהות הזו.
כמובן שמבחינתך ''כולם ערבים רצחניים חפצי טבח יהודים'' זו תיאוריה כוללת, מבוססת ומסבירת כל. חשיבה מורכבת, מה לומר.
ואיני חולקת על דבר הקשור לצבי נינג'ה מפאת חוסר בקיאותי.
מדיטציה טרנסנדנטלית זה כאן 650451
וזה מה שאני שואל,מה החלק שלנו ב"עוצמת" ההזדהות הזו?
לא כולם,אבל זה לא משנה מבחינת התוצאה והפעולה הנדרשת.
מדיטציה טרנסנדנטלית זה כאן 650497
לפי הקישור שלך 75% מהערבים הם שוחרי שלום והנתון הזה אף הוא אינו מקושר למחקרים עדכניים, כך שקשה להסתמך עליו.
את ההקצנה בארץ ניתן לראות בחקיקה הגזענית, כחוק הלאום ובהעלאת אחוז החסימה שמטרתה היתה להדיר את הערבים מהכנסת ושכנראה תוביל לתוצאה הפוכה.
הרחוב היהודי מעולם לא היה כל כך רווי בהתבטאויות גזעניות (לא רק התבטאויות, שריפת נער ערבי חי הוא תקדים שההקצנה הזו יצרה)ומאז שהשוליים הסהרוריים של הימין הפכו למחוקקים כשרים, אנו עדים לתוצאה.

כמה דוגמאות לאפליה:

<טרנספר חוקי וגזילת אדמות מבדואים http://idanlandau.com/2012/11/08/umm-elhiran-legal-t...
"למרות שעצם הקמת אום אלחיראן ועתיר, כמו גם בחירת מיקומם, נעשו בצו של השלטון הישראלי – הכפר מעולם לא זכה להכרה רשמית. במקום אין חיבור לרשתות המים, הביוב והחשמל. מדינת ישראל אולי קיוותה שהם יתאדו מעצמם. חיכתה, חיכתה, ומשזה לא קרה – נקטה יוזמה." - יוזמה לגזל.
כדי להוסיף גזל הוציאה המועצה הארצית לתכנון ולבניה צווי הריסה לכל בתי הכפר ובמקום מתוכנן ישוב יהודי, למרות, כאמור שהישוב הערבי הוקם בצו ישראלי. אבל מדובר בבדואים, למי אכפת.

חקיקה גזענית, גזילת אדמה פלשתינית פרטית וחוקית, ללא צורך בצידוק בטחוני או ציבורי לטובת יהודים, כולל הרס בתים פרטיים חוקיים שחוקיותם אושרה בבית המשפט העליון.
<החוק להכשרת מאחזים
ניתן למצוא אינספור דוגמאות לגזל גזעני. יהיה מפתיע אם תוכל למצוא דוגמאות אחרות הדואגות לרווחתם הפרטית והציבורית של האזרחים הערבים.

כאמור, כיון שראייתך מכלילה וחד צבעית, אתה תצדיק כל גזל לטובת היהודים ותתעלם מההשלכות שלו על הציבור שנעשק ואחר כך תגיב בתמיהה צבועה על השיעור הגדל בקרבם של האנשים החשים ניכור כלפי המדינה ותרחץ בנקיון כפיים מזוייף.
.
מדיטציה טרנסנדנטלית זה כאן 650528
זה מה שבחרת להבין מהסרטון? זה מזכיר לי משל סופי עתיק:
נזיר אחד החליט שהוא רוצה להכיר כמה שיותר קרוב את האלוהות ואת דרך החיים המקודשת ביותר,הוא חשב לעצמו:"איזו דרך יותר טובה ללמוד על האל ודרכיו מאשר להתבונן בבריאתו!?"
אמר,ויצא לדרך,נכנס ליער עבות והחל לצעוד,הלך יום ,הלך יומיים,כלום,אין לא שום הארה או תובנה לגבי דרכי האל,הלך עוד יום ,כלום...
ביום הרביעי הגיע לצומת דרכים בלב היער ולידה הוא רואה שועל עם שלושה רגלים כולו עומד נפעם-"זהו!רק צריך להאמין,איך שועל עם שלושה רגלים יכול לשרוד בכלל? זהו השיעור שהאל רוצה ללמד אותי,נשב ונצפה" התיישב והביט בשועל.
חצי שעה לא קורה כלום,שעה,כלום,אחרי שלוש שעות אריה ענק יוצא מבין השיחים עם איילה בין שיניו ,מניח אותה ליד השועל ומסתלק.
הנזיר כולו מתרגש ורועד,"זהו! זהו המסר האלוהי!! אם תהיה מאמין מספיק,וסבלני מספיק האל יספק לך כל צריכיך!"
התיישב הנזיר על אם הדרך,נשען על עץ וחיכה.
חיכה יום,חיכה יומיים שלוש..הוא כבר היה כלכך חלש מרעב וצמא,אבל לא התייאש..ביום הרביעי הוא כבר היה חלש מידי מכדי לזוז בכלל,בקושי יכל לדבר...ביום החמישי כבר התחיל להרגיש שהוא מתקרב למוות..
בכוחותיו האחרונים הוא צעק לשמיים "אלהים! איך עזבת אותי! הלכתי בדרכיך,האמנתי בך!" פתאום הוא שומע קול רעם עמוק מהשמים "אוויל מטופש! במקום לקחת דוגמה מאריה מלכותי נדיב בחרת לקחת דוגמה משועל עם שלוש רגליים?!".
או לעניננו,בסרטון היא מסבירה שזה לא משנה מבחינת התוצאה או הפעולה הנדרשת שמדברים על תנועות הפסיכופטיה העולמיות.ה25% הקיצוניים הם שקובעים לכל השאר איך יתנהלו העינינים.

דוגמה אחת לחקיקה גזענית,אחת.בבקשה.אין דבר כזה
דוגמה למשפט גזעני אחד בחוק הלאום,אחד.בבקשה. (ואני אומר זאת בלי שקראתי את החוק) אין דבר כזה.
מעולם? לא? היה? רווי? בהתבטאויות? גזעניות? אני חושב שאת קצת טועה.אם להשתמש במונח המעודן הזה במקום ב-כל מה שכתבת הוא שקר גמור.
(מה שאת קוראת להם שוליים ימנים,לטעמי רובם במרכז,הם אפילו לא מגיעים לזכות להקרא ימין).

הלינקים שצירפת לא מובילים לשום מקום.
נתחיל עם הכשלים הברורים מאליהם:1.ממתי לבדואים יש קרקע? סיפרו לי שהם נוודים לא? אם זאת הקרקע שלהם אז חצי אירופה שייכת לצוענים.2.נראה שטרנספר חוקי וגזילת אדמות מיהודים פחות הציק לך,אולי אפילו תמכת?! למרות שעצם הקמתם,כמו גם בחירת מיקומם, נעשו בצו של השלטון הישראלי.
אם מעניין אותך מה באמת קורה שם עם החוליגנים הללו*.
זה לא מה שהם חושבים**,אז למי להאמין? לפלצן/בוגד/שקרן שאני לא מכיר או ל"פורטל התיירות של ערד והנגב"? אני אלך על הפורטל,לפחות הם לא מתוארים כשקרנים בוגדים.
*קישור בתגובה הבאה
**קישור בתגובה הבאה

המדינה מפנה כל מאחז שנמצא על קרקע פרטית.
דוגמאות "הדואגות לרווחתם הפרטית והציבורית של האזרחים הערבים."?!-תקראי בלינק שאני אצרף תגובה הבאה רק לדוגמה מה עושים עם הברברים הבדואים בנגב.

כאמור, כיון שראייתך מכלילה וחד צבעית, את תצדיקי כל גזל לטובת הערבים ותתעלמי מההשלכות שלו על הציבור שנעשק ואחר כך תגיבי בתמיהה צבועה על השיעור הגדל בקרבם של האנשים החשים ניכור כלפי המדינה ותרחצי בנקיון כפיים מזוייף.
מדיטציה טרנסנדנטלית זה כאן 650529
מדיטציה טרנסנדנטלית זה כאן 650552
ראשית, רק כעת ראיתי שהקישורים לא מובילים אותך לשני תחקירי העומק העונים לשאלותיך ואני מתנצלת.

בקשר לאחוז המכתיב לשאר, לפי נתוני משרד הפנים שלנו, בעשור שקדם ל-‏2002, מתוך 140,000 פלסטינים שקיבלו מעמד קבע בישראל בזכות הליכי איחוד משפחות, רק 54 אנשים היו מעורבים בטרור. כלומר מדובר בפחות מ- 0.04! מכלל איחודי המשפחות ובשל האחוז הכה נמוך הזה חוקק חוק גזעני שנכנס לתוקף ב2003 לשנה ובשלו הוקפאו כל הליכי איחודי המשפחות ומאז בסוג של אישור אוטומטי ללא צורך בחקיקה מחודשת, החוק הזה מיושם והוקפאו כל הליכי איחוד המשפחות.
בפוסט הזה מפורר לנדו את הסיבה הביטחונית והדמוגרפית ומראה שמדובר בהתעמרות פשוטה.

הפוסט ארוך במיוחד אבל אם תרצה להתעמק בנתונים, הם שם. 0.04 אחוז על פי נתונים רשמיים של משרד הפנים הישראלי, די רחוק מהנתונים שאתה חושב עליהם.

אתה יכול לטעון שבשל 54 איש מוצדק לפגוע ביותר מ100,000 אנשים אבל בוא לפחות נתייחס לנתונים ולא לתעמולת הפחדה.

החוק הכי גזעני בישראל

לגבי חקיקה גזענית:

אתה יכול לטעון ברצינות וביושר שכאשר ליברמן דחף לחקיקה המעלה את אחוז החסימה מטרתו לא היתה גזענית? להקטין למינימום את הייצוג של הציבור הערבי בכנסת ישראל?
לגביו הם אינם אזרחים שווים בעלי זכויות אזרח שוות אלא סוג של נגע וזו היתה בכוונה ובמעש חקיקה גזענית.

לגבי הבדואים: אתה יודע שיש עיר בדואית, נכון? דבריך על הנוודות שלהם הם אנכרוניסטים ולא משקפים את המציאות הבדואית כיום.

יש להם אדמות שחוקיותם אושרה ע"י בג"צ. אגב, לא אדמות רבות: באיזור הנגב הם מונים 31% ממספר התושבים והוקצו להם... 1% משטח נפת באר שבע. זו אפליה בוטה. מחצית מאוכלוסיית הבדואים בנגב מתגוררת בכ-‏40 ישובים לא מוכרים שהשטח שברשותם מהווה רק 2.7%. כלומר, כשליש מאוכלוסיית הנגב הם בדואים והאדמות שברשותם מתקרבות לכ-‏4%.

בקישור שהבאתי תואר הקמת היישוב הבדואי אום אלחריאן שב1956 הוחכרו להם 7000 דונם והם יושבים במקום זה 56 שנים. בכל השנים הללו, למרות שההיישוב הוקם בצו ישראלי, הם לא חוברו לכל תשתים שהיא: אין תשתיות מים, ביוב וחשמל. וכעת, לאחר 56 שנה רוצים לפנותם לטובת יישוב יהודי בשם חירן. ככה סתם.
אין מחסור באדמות בנגב. מתוכננת הקמה של 30, 000 דירות חדשות, מחצית מהן צמודות קרקע ובכל זאת הממסד הישראלי מתעקש להרוס את היישוב הבדואי הותיק לטובת יישוב יהודי.

זו לא דוגמא בודדת. בפוסט יש תיאור של יישובים בדואים נוספים שהוכרו, לא מאחזים ולמרות זאת לא חוברו לתשתיות ויש כוונה להרסם לטובת יישוב יהודי למרות האחוז המגוחך של אדמות בדואיות.

הנתונים היבשים:

"נזכיר: אדמות הלאום האומללות, אלה ש"נותרו" אחרי "פלישת" הבדואים, הן 97.3% מאדמות הנגב. הבדואים, 30% מאוכלוסית הנגב, תובעים לעצמם רק 5.4% משטחו. ועוד נזכיר: הבדואים היו כאן לפנינו. אבל הדמגוגים בשלהם: פלישה, לאום, סכנה למדינת ישראל, גאולת קרקעות.

משום מה איני מצליחה לקשר לעמוד אבל בבלוג של עידן לנדו בחיפוש המילה "בדואים" תמצא את התחקיר ואת הנתונים שאת תמציתם הבאתי.
מדיטציה טרנסנדנטלית זה כאן 650565
0.04% זה אחוז קטן? זה מספר ממש גבוה. על מה את מדברת?

דמייני נתון שבו 1 מכל 2500 מהגברים בתל אביב היו נתפסים על רצח נשים ושאחוזים דו ספרתיים מהגברים בתל אביב היו תומכים במעשי רצח שכאלה, על בסיס אידיאולוגי (גם אם לא ביצעו שום פשע בעצמם).
את לא חושבת שבמקרה כזה יש מקום לחוקק כמה חוקים שמגבילים את הגברים בתל אביב?
מדיטציה טרנסנדנטלית זה כאן 650566
"מעורבים בטרור" זה לא "ביצעו מעשי טרור". לשם השוואה, 0.25% (שזה קצת יותר) מאוכלוסיית ישראל נמצאת בכלא.
מדיטציה טרנסנדנטלית זה כאן 650628
דווקא ההשוואה שהבאת מלמדת אותנו כמה צריך להיזהר איתם.
0.25% מאוכלוסיית ישראל נמצאת בכלא, וזה כולל את האסירים הבטחוניים שחלקם לא אזרחי ישראל.
חיפשתי בגוגל כמה אסירים יש בישראל ומצאתי את הטור הזה, שמספר לי שללא האסירים הבטחוניים, 0.185 מאוכלוסיית ישראל נמצאת בכלא. ועדיין זה לא מספיק. יש את הקישור הזה והקישור הזה.
לפי הכתבה במעריב, 70% מהאסירים הם ערבים ועוד כמעט 10% הם מסתננים - מה שמשאיר אותנו עם 20% אסירים יהודים, שהם 0.05% מכלל האוכלוסיה ו0.066% מהאוכלוסיה היהודית.

אז תשווה:
יהודים - 0.066% כללי.
"פלסטינים" שקיבלו מעמד קבע בישראל - 0.04% וזה רק אלה שמעורבים בטרור. מה עם עיסוק בפלילים? תוסיף את אלה שעסקו בפלילים ותקבל מספרים כפולים ומשולשים.
מדיטציה טרנסנדנטלית זה כאן 650637
שלא לדבר על כמה שצריך להזהר מכושים בארה״ב. מכיר את הסטטיסטיקה? ממש מפחיד כשהם עוברים לידך ברחוב.
מדיטציה טרנסנדנטלית זה כאן 650663
אכן, צריך להזהר.
מדיטציה טרנסנדנטלית זה כאן 650748
גם לידך לא כל כך בטוח לעבור ברחוב. מומלץ לעבור לצד השני של הכביש.
מדיטציה טרנסנדנטלית זה כאן 650567
האם היא לא שמטה 0 אחד?
מדיטציה טרנסנדנטלית זה כאן 650568
או בעצם שנים?
מדיטציה טרנסנדנטלית זה כאן 650577
דומני שלא.

מתוך 140,000 פלסטינים שקיבלו מעמד קבע בישראל בעשור שבין 2010 - 2001, 54 אנשים היו מעורבים בפעולות טרור.

באחוזים מדובר ב-‏0.038% כלומר, קצת פחות מ- 0.04%.
מדיטציה טרנסנדנטלית זה כאן 650585
אה, אז כשכתבת "מתוך 140,000 פלסטינים שקיבלו מעמד קבע בישראל בזכות הליכי איחוד משפחות, רק 54 אנשים היו מעורבים בטרור. כלומר מדובר בפחות מ- 0.04!" הכוונה היתה ל 0.04%.
מדיטציה טרנסנדנטלית זה כאן 650589
נכון, נכון.
יחי ההבדל הקטן.
מדיטציה טרנסנדנטלית זה כאן 650591
אתמול התפרסמה כתבה המתעדת את ההתנחלות הבדווית סביב ירושלים אשר כוונתה כמו בנגב לקבוע עובדות בשטח ולהשתלט על כמה שיותר אדמות. אני מניח שלזה לא תקראי גזל, למרות שזו אותה פעולה שמבצעים המתנחלים עצמה. אני מניח שלזה לא תקראי- בלתי חוקי, כי? אולי כי הם פועלים בחסות ארגונים בינ"ל ולא בחסות מדינה? שמא כבר קבעת שה"בדווים היו כאן לפנינו".

נתחיל בכך שזה לא נכון.שבטים שאפשר לקרוא להם ערבים נודדים הופיעו בנגב ובארץ ישראל בסביבות המאה השמינית לפנה"ס, 400 שנה לפחות מאוחר להתיישבות של שבטי ישראל. אלא שכך קובעים הישראלים האנטי לאומיים שקוראים וכותבים בבלוג של לנדו, שמכיוון שהבדווים ישבו בנגב לפני 1948, משמע הנגב כולו שייך להם, כל 6 מליון דונם או אינני יודע כמה, וכי התביעה שלהם לכך וכך כבשת הרש שלהם בפני המדינה העושקת. הבה נאמר על האמת שהנתונים שלנדו מציג ואת מחרה אחריו הם נתונים פוליטיים בעלי מגמה ואינטרס פוליטיים. את מציגה אותם כאילו הם בלתי תלויים, רק שלזה אני מניח- לא תקראי דמגוגיה.

נניח לרגע לכך שהבדווים עצמם מסרבים לעשות את המעבר ליישובי קבע, עם חשמל ובתים ותשתיות וכו', אלא שהם עושים זאת מתוך מגמה מוצהרת להמשיך ו"להתרחב" להמשיך בסיפוח זוחל, בדמוגרפיה פוליטית. לזה אני מניח- לא תקראי גזל. ואין זה כדי להכחיש שקיים או שאינו קיים עוול, אלא שהצגת הדברים שלך, מן הסתם בעקבות לנדו, אינה באה לציין עוול קונקרטי, אלא כדי לציין את המדינה ואת האידיאולוגיה הלאומית בכללותה- כגזענית.

בכך קיבלתם למעשה את הנוסחא של אש"ף המשווה את הציונות לגזענות, ונדמה לי שזה גם מציב את יאסר ערפאת בתור האב האידיאולוגי הרוחני שלך ושל לנדו. גם אם את עצמך עוד איכשהו נאמר- נקרעת בין שני העולמות, או מנסה לחבר את עצמך לציונות דרך פבריקציה שלך על אודות "ציונות שעיקר העיקרים בה היה האדם" הרי שבעיקרו של דבר כבר קבעת שחוק הלאום הוא חוק גזעני, ובניכוי איברים- הלאום הוא גזעני.

מי שיבחן את השנים הללו לאחור ויחבר את הרצח של חד'יר, תג מחיר וגל החקיקה הקנטרני, וזה באמת כל מה שהוא ולא יותר מזה, אך מי שיחבר את כל אלה עוד עלול לחשוב שקונפליקט השנים האלה נגע ליחסי יהודים ערבים, ולא כך הוא. לא מפני הערבים מבקש חוק הלאום להגן על הציונות- אלא מפניכם.

מפניכם. מפני ההתקפה הליברלית על הלאומיות בכלל ועל הלאומיות היהודית בפרט. ההתקפה הליברלית הגדולה שכנראה רק תלך ותתעצם עם הזמן, ובכך כנראה מתאשר דבר מה מן הדברים של ארז, ולפיהם כנראה נכשל דבר מה בציונות, והיא אינה מצליחה לספק הגנה ליהודים, ליהדות ללאומיות היהודית, וזו הפעם מפני מאיה, עידן, ארז, סתיו.
  מ.העולם ה2 =אנלוגיה לשמאלנים • אישקש
  מדיטציה טרנסנדנטלית זה כאן • אביר הקרנפים
  מדיטציה טרנסנדנטלית זה כאן • אישקש
  חחחח..טוקבק • החתול האלמוני
  חחחח..טוקבק • מאיה
  אתם חולים • אישקש
  חחחח..טוקבק • ירון
  חחחח..טוקבק • בדליקלאון
  חחחח..טוקבק • ירון
  חחחח..טוקבק • בדליקלאון
  כותרת • העלמה עפרונית
  כותרת • ירון
  כותרת • תשע נשמות
  כותרת • ירון
  כותרת • רון בן-יעקב
  כותרת • ירון
  כותרת • מאיה
  כותרת • ירון
  כותרת • מאיה
  כותרת • רון בן-יעקב
  כותרת • ירון
  כותרת • רון בן-יעקב
  כותרת • ירון
  כותרת • רון בן-יעקב
  כותרת • ירון
  כותרת • רון בן-יעקב
  כותרת • אמ
  כותרת • רון בן-יעקב
  כותרת • אמ
  כותרת • רון בן-יעקב
  כותרת • תשע נשמות
  כותרת • ירון
  נוצות לא לו, וגם לא לו • המסביר לצרכן
  כותרת • איציק ש.
  כותרת • ראובן
  כותרת • אלמוני די מזועזע
  כותרת • dd
  הבה נשתעשע לנו • הפונז
  הבה נשתעשע לנו • אריק
  הבה נשתעשע לנו • הפונז
  הבה נשתעשע לנו • ירון
  הבה נשתעשע לנו • אריק
  הבה נשתעשע לנו • הפונז
  הבה נשתעשע לנו • האייל האלמוני
  הבה נשתעשע לנו • הפונז
  הבה נשתעשע לנו • אישקש
  הבה נשתעשע לנו • הפונז
  הבה נשתעשע לנו • אישקש
  הבה נשתעשע לנו • הפונז
  הבה נשתעשע לנו • אישקש
  הבה נשתעשע לנו • הפונז
  הבה נשתעשע לנו • אישקש
  הבה נשתעשע לנו • צפריר כהן
  הבה נשתעשע לנו • אישקש
  הבה נשתעשע לנו • ירון
  הבה נשתעשע לנו • רודי וגנר
  הבה נשתעשע לנו • תשע נשמות
  הבה נשתעשע לנו • ירון
  הבה נשתעשע לנו • רון בן-יעקב
  הבה נשתעשע לנו • ירון
  הבה נשתעשע לנו • רון בן-יעקב
  May The Fourth Be With You • רון בן-יעקב
  May The Fourth Be With You • ירון
  הבה נשתעשע לנו • המסביר לצרכן
  הבה נשתעשע לנו • ירון
  הבה נשתעשע לנו • המסביר לצרכן
  הבה נשתעשע לנו • תשע נשמות
  הבה נשתעשע לנו • המסביר לצרכן
  הבה נשתעשע לנו • ירון
  הבה נשתעשע לנו • רון בן-יעקב
  הבה נשתעשע לנו • ירון
  הבה נשתעשע לנו • הפונז
  הבה נשתעשע לנו • ירון
  הבה נשתעשע לנו • אלוהים
  הבה נשתעשע לנו • אריק
  הבה נשתעשע לנו שוב • הפונז
  הבה נשתעשע לנו שוב • אריק
  הבה נשתעשע לנו שוב • הפונז
  הבה נשתעשע לנו שוב • אריק
  הבה נשתעשע לנו שוב • הפונז
  הבה נשתעשע לנו שוב • תשע נשמות
  הבה נשתעשע לנו שוב • הפונז
  הבה נשתעשע לנו • רון בן-יעקב
  הבה נשתעשע לנו • מלאכי
  הבה נשתעשע לנו • האייל האלמוני
  הבה נשתעשע לנו • האייל האלמוני
  הבה נשתעשע לנו • צפריר כהן
  הבה נשתעשע לנו • הפונז
  חחחח..טוקבק • אלהים
  חחחח..טוקבק • אישקש
  חחחח..טוקבק • האייל האלמוני
  חחחח..טוקבק • אישקש
  חחחח..טוקבק • אלמוני אחר
  חחחח..טוקבק • האייל האלמוני
  חחחח..טוקבק • האייל האלמוני
  חחחח..טוקבק • ירון
  חחחח..טוקבק • האייל האלמוני
  חחחח..טוקבק • ירון
  חחחח..טוקבק • עוד אלמוני
  חחחח..טוקבק • אביר הקרנפים
  חחחח..טוקבק • עוד אלמוני
  חחחח..טוקבק • אמ
  חחחח..טוקבק • האייל האלמוני
  חחחח..טוקבק • אמ
  חחחח..טוקבק • אביר הקרנפים
  חחחח..טוקבק • עוד אלמוני
  חחחח..טוקבק • אביר הקרנפים
  חחחח..טוקבק • עוד אלמוני
  חחחח..טוקבק • אביר הקרנפים
  חחחח..טוקבק • עוד אלמוני
  חחחח..טוקבק • האייל האלמוני
  חחחח..טוקבק • ירון
  חחחח..טוקבק • האייל האלמוני
  חחחח..טוקבק • אביר הקרנפים
  חחחח..טוקבק • האייל האלמוני
  חחחח..טוקבק • אביר הקרנפים
  וגם • רודי וגנר
  וגם • האייל האלמוני
  וגם • הלינק היומי
  וגם • הפונז
  וגם • ידידיה
  וגם • אמ
  וגם • תשע נשמות
  וגם • א' דרויאנוב זצוק''ל
  וגם • א' דרויאנוב זצוק''ל
  וגם • אמ
  וגם • האייל האלמוני
  חחחח..טוקבק • אלמוני
  חחחח..טוקבק • אישקש
  חחחח..טוקבק • ניקול
  חחחח..טוקבק • אלהים
  חחחח..טוקבק • תשע נשמות
  חחחח..טוקבק • אישקש
  חחחח..טוקבק • תשע נשמות
  חחחח..טוקבק • אישקש
  חחחח..טוקבק • תשע נשמות
  חחחח..טוקבק • אישקש
  חחחח..טוקבק • האייל האלמוני
  חחחח..טוקבק • אישקש
  חחחח..טוקבק • א' דרויאנוב זצוק''ל
  חחחח..טוקבק • אישקש
  חחחח..טוקבק • א' דרויאנוב זצוק''ל
  חחחח..טוקבק • תשע נשמות
  חחחח..טוקבק • אישקש
  חחחח..טוקבק • א' דרויאנוב זצוק''ל
  חחחח..טוקבק • אביר הקרנפים
  חחחח..טוקבק • האייל האלמוני
  חחחח..טוקבק • אלמוני
  חחחח..טוקבק • אביר הקרנפים
  חחחח..טוקבק • אלמוני אחר
  חחחח..טוקבק • האייל האלמוני
  קחו חדר,נראה איזה ילד יצא • אישקש
  קחו חדר,נראה איזה ילד יצא • שוטה הכפר הגלובלי
  קחו חדר,נראה איזה ילד יצא • האייל האלמוני
  ;-) • שוטה הכפר הגלובלי
  קחו חדר,נראה איזה ילד יצא • אישקש
  קחו חדר,נראה איזה ילד יצא • אמ
  קחו חדר,נראה איזה ילד יצא • אישקש
  בין הצבי לאייל • אביר הקרנפים
  בין הצבי לאייל • אמ
  בין הצבי לאייל • אביר הקרנפים
  בין הצבי לאייל • אמ
  קחו חדר,נראה איזה ילד יצא • האייל האלמוני
  קחו חדר,נראה איזה ילד יצא • אמ
  קחו חדר,נראה איזה ילד יצא • מאיה
  קחו חדר,נראה איזה ילד יצא • האייל האלמוני
  קחו חדר,נראה איזה ילד יצא • אריאל73
  קחו חדר,נראה איזה ילד יצא • האייל האלמוני
  חחחח..טוקבק • א' דרויאנוב זצוק''ל
  חחחח..טוקבק • אלמוני אחר
  חחחח..טוקבק • אביר הקרנפים
  חחחח..טוקבק • אלמוני אחר
  חחחח..טוקבק • אישקש
  חחחח..טוקבק • האייל האלמוני
  חידה עטופה במסתורין בתוך אניגמה • אישקש
  חחחח..טוקבק • אביר הקרנפים
  חחחח..טוקבק • אלמוני אחר
  חחחח..טוקבק • אביר הקרנפים
  חחחח..טוקבק • אלמוני אחר
  חחחח..טוקבק • אביר הקרנפים
  חחחח..טוקבק • אלמוני אחר
  חחחח..טוקבק • אביר הקרנפים
  חחחח..טוקבק • אלמוני אחר
  חחחח..טוקבק • אביר הקרנפים
  חחחח..טוקבק • אישקש
  חחחח..טוקבק • אלמוני אחר
  יבוקבק הטוקבק • אריק
  יבוקבק הטוקבק • אישקש
  יבוקבק הטוקבק • אריק
  יבוקבק הטוקבק • אישקש
  יבוקבק הטוקבק • אריק
  חחחח..טוקבק • אביר הקרנפים
  חחחח..טוקבק • אלמוני אחר
  חחחח..טוקבק • אישקש
  חחחח..טוקבק • אביר הקרנפים
  חחחח..טוקבק • האייל האלמוני
  חחחח..טוקבק • אביר הקרנפים
  חחחח..טוקבק • אלמוני אחר
  חחחח..טוקבק • אביר הקרנפים
  חחחח..טוקבק • אלמוני אחר
  ליצן קטן שלי • אישקש
  ליצן קטן שלי • האייל האלמוני
  ליצן קטן שלי • האייל האלמוני
  ליצן קטן שלי • אישקש
  ליצן קטן שלי • אישקש
  ליצן קטן שלי • האייל האלמוני
  ליצן קטן שלי • אישקש
  ליצן קטן שלי • האייל האלמוני
  ליצן קטן שלי • אישקש
  ליצן קטן שלי • האייל האלמוני
  חחחח..טוקבק • אביר הקרנפים
  חחחח..טוקבק • אלמוני אחר
  חחחח..טוקבק • אביר הקרנפים
  חחחח..טוקבק • אלמוני אחר
  חחחח..טוקבק • אביר הקרנפים
  חחחח..טוקבק • אלמוני אחר
  חחחח..טוקבק • אביר הקרנפים
  חחחח..טוקבק • אלמוני אחר
  חחחח..טוקבק • אייל אלמוני
  חחחח..טוקבק • אביר הקרנפים
  חחחח..טוקבק • האייל האלמוני
  חחחח..טוקבק • האייל האלמוני
  חחחח..טוקבק • אביר הקרנפים
  חחחח..טוקבק • משקיף אלמוני
  חחחח..טוקבק • אישקש
  חחחח..טוקבק • אביר הקרנפים
  חחחח..טוקבק • משקיף אלמוני
  חחחח..טוקבק • אביר הקרנפים
  חחחח..טוקבק • האייל המתפלא
  חחחח..טוקבק • אביר הקרנפים
  חחחח..טוקבק • האייל האלמוני
  חחחח..טוקבק • אביר הקרנפים
  חחחח..טוקבק • האייל האלמוני
  חחחח..טוקבק • האייל האלמוני
  חחחח..טוקבק • אישקש
  חחחח..טוקבק • האייל האלמוני
  חחחח..טוקבק • אמ
  חחחח..טוקבק • אחד שלא קשור לכל זה
  חחחח..טוקבק • אביר הקרנפים
  חחחח..טוקבק • האייל האלמוני (אחר)
  חחחח..טוקבק • אביר הקרנפים
  חחחח..טוקבק • האייל האלמוני
  חחחח..טוקבק • ידידיה
  חחחח..טוקבק • ידידיה
  חחחח..טוקבק • אביר הקרנפים
  חחחח..טוקבק • ידידיה
  חחחח..טוקבק • אביר הקרנפים
  חחחח..טוקבק • ידידיה
  חחחח..טוקבק • אביר הקרנפים
  חחחח..טוקבק • האייל האלמוני
  חחחח..טוקבק • אביר הקרנפים
  חחחח..טוקבק • יוסי
  חחחח..טוקבק • אביר הקרנפים
  הרבה מילים, התחמקות אחת. • האייל האלמוני
  חחחח..טוקבק • יוסי
  חחחח..טוקבק • אביר הקרנפים
  חחחח..טוקבק • יוסי
  חחחח..טוקבק • יובל נוב
  חחחח..טוקבק • עצוב (אם זה האיש)
  אאוטינג • מישהו
  אאוטינג • אביר הקרנפים
  חחחח..טוקבק • מישהו
  חחחח..טוקבק • אריק
  חחחח..טוקבק • מישהו
  חחחח..טוקבק • אריק
  חחחח..טוקבק • מישהו
  חחחח..טוקבק • אריק
  שיקול • האייל האלמוני
  שיקול • מישהו
  שיקול • אריק
  שיקול • האייל האלמוני
  מצאתי • האייל האלמוני
  חחחח..טוקבק • איילת מטיילת
  חחחח..טוקבק • האייל האלמוני
  חחחח..טוקבק • אביר הקרנפים
  חחחח..טוקבק • אמ
  חחחח..טוקבק • אביר הקרנפים
  קשקשנות מיותרת. • בורה, אבל סקרנית
  קשקשנות מיותרת. • אביר הקרנפים
  עוד השתוללות פמיניסטית מיותרת. • האייל האלמוני
  עוד השתוללות פמיניסטית מיותרת. • האייל האלמוני
  עוד השתוללות פמיניסטית מיותרת. • אביר הקרנפים
  עוד השתוללות פמיניסטית מיותרת. • האייל האלמוני

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים