דונאלד טראמפ, אנטי-אמריקאי, אנטי-אמריקניזם 685114
בעקבות העימות השלישי והאחרון בין הילארי קלינטון ודונאלד טראמפ.

1. זה דבר ידוע שמאבקים על שלטון המדינה הם מרים וגולשים לפסים מכוערים. במקומות ובזמנים שונים הם אפילו גולשים לאלימות ואפילו מלחמת אזרחים. זה לא קרה בארה"ב, לא בדיוק בגלל שהאמריקאים הם אנשים טובים אלא בגלל שהאתוס והנוהג הדמוקרטי של העברת שלטון ללא אלימות היא המרכיב המהותי ביותר בפוליטיקה והחברה האמריקאית.

בעימות דונאלד טראמפ שבר בצורה חסרת תדמית את המרכיב המהותי הזה כשהוא אמר במפורש שהוא לא מתחייב לכבד את החלטת הבוחר בבחירות והוא לא מתחייב לקבל שקלינטון, אם תיבחר, היא הנשיאה.

לעומתו, סגנו המיועד פנס (וגם הבת שלו) אמרו שהם מקבלים על עצמם, מראש, את תוצאות הבחירות.

אני לא חושב שזה ישחק בתמיכה בו בקרב בסיס מצביעיו. כבר עכשיו התומכים בו קוראים בכנסים שלו שלא לקבל את תוצאות הבחירות אם הילארי תיבחר.

אבל זה כן יכול להעביר עוד כמה מצביעים לצידה של קלינטון. אני מנחש שהקליפ הזה מהעימות (בנוסף לקליפ שהוא מפריע לה וקורא לה "אישה מרושעת") ישודר פעם אחר פעם גם בטלויזיה וגם בפירסומות של הילארי.

2. לולא האמירה הבלתי מרוסנת ומסוכנת הנ"ל של טראמפ, כנראה התשובה שלו שהוא ימנה שופטים לא על פי קנה מידה של איכות שיפוטית אלא כדי שהם יבטלו את הפסיקה שמאפשר הפלות היתה זו שיכולה לגרום לו נזק אלקטורלי.

3. מה שמתמיה הוא שדווקא הבוחר הרפובליקני הממוצע, שמחשיב מאד את הצבא והממסד הבטחוני, צריך להיות מודאג מאד מההתקפות של טראמפ נגד הצבא ("יודע יותר טוב מכל הגנרלים", "אני אפטר את כל הגנרלים") ושבעימות הוא תקף את כל סוכניות הביון האמריקאיות כעושי דברה של קלינטון (בעניין המתקפה הסייברית הרוסית נגד מוסדות אמריקאיים).
הגיק בניתוח פוליטי מבריק עושה צחוק ממה שאתה אומר 685156
לפחות לגבי מה שאתה מתאר במילים כ"לא אמריקאי" .

הגיק (שמו או כינויו הוא STYX) מסביר עד כמה מסוכן לאמריקה השלטון של אובמה ועד כמה מסוכן עוד יותר שלטון הילארי שתחזור בגדול על כל סדרת כשלונותיה ותסבך את אמריקה בסיכסוכים חדשים חסרי פתרון וכן (חלילה) תסכן את אמריקה ואת כל העולם בעימות צבאי עם רוסיה.

אתייחס לזה בתגובה ניפרדת מכיוון שהניתוח המבריק של הגיק זו הפרשנות הכי מעניינת ששמעתי על הבלגן שייצר אובמה בעולם ועל הסכנות הצפויות מקלינטון חסרת הכשרון (שחוץ מלהופיע בבתי משפט , בהצלחה או לא, לא הצליחה כמעט בשום מעשה פוליטי). הגברת הזו (הגריאטרית) מוטב שלא תשחק את משחקיה כנשיאה כי מיליונים ישלמו את המחיר.

החולשה שלך היא שאתה מתרשם יותר מדי ממילים יפות ולא חושב שני צעדים קדימה מעבר למילים היפות. הילארי קלינטון היא פרקליטת השטן.

הילארי קלינטון משרתת של עשירי העולם (התאגידים הגלובלים שהם ממשלת הצללים האמיתית באמריקה). הילארי קלינטון מוכרת את עתידה של ארצות הברית תמורת התמיכה הכספית שלהם. עשירי העולם באמריקה רוצים עוד ועוד מלחמות כי הם רק מרוויחים כסף מיותר מלחמות.

אתן עכשיו את רשות הדיבור הבלעדית לגיק STYX. זאת, בתגובה ניפרדת.
הגיק בניתוח פוליטי מבריק עושה צחוק ממה שאתה אומר 685158
I humbly yield to The Styx

נהפוך הוא, הומברה, אני מתרשם ממילים מכוערות.

אה כן, אתה וסטיכך חותכים את המציאות לנוחותכם הגזענית מיזוגנית כאילו המציאות דהיום איננה זו שיצרו בוש וסגנו "וייס" צ'ייני.
דונאלד טראמפ, אנטי-אמריקאי, אנטי-אמריקניזם 685260
אנקדוטה: היום בבוקר התחלתי משחק טאקי עם אשתי ובן החמש וחצי. התלבטנו מי מתחיל, והבן הציע שנעשה משלושה יוצא אחד (שהוא למד אתמול). למוד ניסיון, שאלתי אותו "ואם תפסיד, תקבל את זה?" ורק חצי שניה אחרי שהתחלתי לשאול קלטתי את הזיקה האקטואלית של השאלה.
(לסקרנים - הוא הרצין, שקל את השאלה לרגע, וענה בעצב-מה "כן". הוא יהיה מועמד משעמם לנשיאות.)
דונאלד טראמפ, אנטי-אמריקאי, אנטי-אמריקניזם 685262
מתקפת הטרדת שרתי האינטרנט:

מתקפת האינטרנט שחלה אתמול (שיבשה פעולת שרתים רבים על ידי יצירת עומס יתר) נעשתה נושא במערכת הבחירות.

* מחנה קלינטון מאשים את רוסיה את פוטין ואת טראמפ (שהוא החבר הטוב של פוטין לדברי קלינטון) שהם יזמו מיתקפה על שירותים אמריקאים.

** מחנה טראמפ מאשים את מחנה קלינטון שהוא זה שעומד מאחורי מתקפת השרתים וכוונתו להשתיק את רשת האינטרנט שבה מחנה קלינטון כבר הפסיד בגדול.

דונלד טראמפ _האמיתי_ צייץ לפני זמן קצר טענה ברוח ** למעלה. לא הבנתי את הניסוח שלו כך שאיני בטוח מה הוא אמר.

רשת ויקיליקס _האמיתית_ מצייצת שאסאנג' לא מת ו"טוענת או מכחישה" את הטענה **. שוב לא הבנתי את הניסוח.

בכלל - לא ברור מי כאן _אמיתי_, מי מזוייף ומי מזוייף _שמתחזה לאמיתי_. בלאגאן שלם.

===================================================================

לגבי מה זה "אמריקאי" או "אנטי אמריקאי". המחלוקת היא האם _שלטון הכסף על הנשיאות_ הוא "אמריקאי" וכל מי שנגד "שלטון הכסף" הוא אנטי אמריקאי.

דונלד טראמפ בנאום גטינסבורג היום אמר (פחות או יותר): בכוונתי לממש את המסר של אברהם לינקולן
"שלטון של העם, על העם ובעד העם - הוא שלטון שלא יבול לעולם". לדברי טראמפ: "שלטון הכסף" השתלט על הנשיאות ונישל את הנשיאות מכפיפות לעם עצמו. בתוכניתו של טראמפ, אם יבחר, הוא ינתק את הנשיאות מהספונסרים שבאמצעות _שוחד של תשלומי תמיכה_ גנבו את השלטון מידי העם.

לא אתפלא אם טראמפ בהיותו נשיא יבטל את _קרן קלינטון_ מאחר וקרן קלינטון היא צינור שוחד של 2 מיליארד דולר שפועלת במיסתרים ללא פיקוח ציבורי ומשמשת לתפיסת השלטון והתערבות בהחלטות מימשליות לטובת העשירים שמזרימים כסף לקרן. קרן קלינטון = CLINTON FOUNDATION

לדעתי, גם אם טראמפ יפסיד בבחירות הוא לא ירפה. הוא ימשיך לתקוף את הנשיאות והוא יטען שהנשיאות של קלינטון היא משרתת של העשירים. אם טראמפ לא יוכל להמשיך במאבק, בגלל גילו או בגלל משהו אחר, המאבק ימשיך על ידי אחרים דרך רשת האינטרנט שאינה ניתנת לשליטה על ידי שוחד (בעוד שאמצעי התיקשורת המסורתיים ניתנים לשיחוד).

הדלפות ויקיליקס והדלפות אוקיף (שפועלות מזה מספר שנים, הרבה לפני שטראמפ התחיל במרוץ) יעבירו מידע מפליל נגד המימשל האמריקאי של הנשיאות מטעם הדמוקרטים. המידע המפליל יופץ באמצעות רשת האינטרנט. גופים אילו יתקפו את הלגיטימיות של הנשיאות אם קלינטון תיבחר. ההשחתה על ידי כסף של ההליכים הדמוקרטיים באמריקה לא תעבור בקלות גם אם ההשחתה הון-שלטון תתחפש ל"אמריקניזם טוב".
דונאלד טראמפ, אנטי-אמריקאי, אנטי-אמריקניזם 685265
דוגמא (אחת מרבות) לשחיתות של משפחת קלינטון (המהוללת). ממשלת מרוקו תורמת לקלינטונים 12 מיליון דולר דרך קרן קלינטון. בתמורה הנשיאה קלינטון (אם תיבחר) תתיר עיסקה מלוכלכת בין תאגיד מרוקאי לבין גוף לא ידוע ( ואז , מי יודע, ביל קלינטון יתן "הרצאה עלק" במרוקו תמורת "מיליון דולר" או "שני מיליון דולר" או יותר.

הקלינטונים קיבלו משר מספר שנים סכום של 250 מיליון דולר בלי שהפעילו עסקים רווחיים. כמובן, הם נתנו "הרצאות" ובתצורה קיבלו מיליונים. הכל כשר ... כאילו.

גם ביבי שקרניהו נותן מדי פעם "הרצאות עלק" תמורת סכומים שאיננו יודעים מהם. על סיפורי ההרצאות של שקרניהו כבר שמענו. ביבי הוא חניך האסכולה הכלכלית האמריקאית ושם למד כנראה כלכלה שחיתותית. מעניין כמה "הרצאות" נתן ביבי לחברת דלק-נובל-יצחק-תשובה תמורת מיתווה הגז שיכניס לישראל רק כמה מיליוני דולרים שחוקים. מי שחושב שעיסקת הגז תכניס כסף רב לישראל הוא תמים. שוק הדלק הפוסילי צפוי ליפול חזק עקב כניסת האנרגיה הסולרית הזולה לסין בשנת 2020 (זולה = שליש מחיר אנרגיית חשמל מדלק פוסילי).

עם ביבי שקרניהו נהיה כנראה האחרונים באיזור שנעבור לאנרגיה סולרית זולה. צריך שאזרחי ישראל ישלמו את חובם ליצחק תשובה ושותפיו, זו מן הסתם התחייבות של שקרניהו (אחרת מיתווה הגז המטופש לא היה קם). אבו דאבי ועומאן כבר עובדות על מעבר לאנרגיה סולרית, סעודיה כנראה תלך בעקבותיהן. אני מהמר שגם ירדן תיכנס לאנרגיה סולארית ואז הם לא יצטרכו עוד את הגז של נובל-תשובה, יקנו מקסימום 10 מיליארד דולר במשך 10 שנים וזה הכל. בשביל מה ירדן צריכה גז יקר אם רוב שטחה הוא מדבר שטוף שמש. ירדן תכפה על שותפות נובל-תשובה אספקת גז בזיל הזול אחרת תייבא גז ממקום אחר.
דונאלד טראמפ, אנטי-אמריקאי, אנטי-אמריקניזם 685284
דונאלד טראמפ, אנטי-אמריקאי, אנטי-אמריקניזם 685292
יש משהו מתמיה מאד בתגובות שלך. אתה הרי מעיד על עמצך שאין לך זמן, וזה ברור גם מהרשלנות של התגובות הרבות בהן אתה כותב דברים אבל מסייג שבעצם אינך יודע פרטים ואם זה נכון. אז, למה להקשות על עצמך ולא לחפש אפיקים עם יחס עלות תועלת גבוה יותר כדי לקבל מידע הישר "מפי הסוס (של פוטין)", בביסים אכילים בגודל 140 תווים ליחידת מידע, ולפנות לזרם הטייוויטים הקבוע של טראמפ?

אחוזי ההצבעה קרובים אבל אתם יכולים להאמין שאיבדתי הרבה קולות נשים בגלל שהמציאו מקרים שאף לא קרו?

הונאת בחירות של התקשורת.

רמאויות של בוחרים.

הילארי הנכלולית קיבלה מראש שאלה לעימות ואף אחד לא אומר מילה.

רוצים גישה להילארי הנכלולית? זה יעלה לכם.

לייבש את הביצה.

שלם כדי לשחק.

הילארי הנכלולית זממה עם ה-FBI ומשרד המשפטים והתקשורת מסתירה כדי להגן עליה.

מערכת מוטה מרמאויות.

מגיע למדינה שלנו משהו טוב יותר.

וכן הלאה והלאה, "עד כדי בחילה".
דונאלד טראמפ, אנטי-אמריקאי, אנטי-אמריקניזם 685307
אין לי זמן לעסוק כאן בדיונים ארוכים שהם לא יותר מאשר טחינת מים. אני מעדיף להתעניין בנושא דרך גלישה לאתרים שבהם מצויים אנשים מעניינים וניתוחים מעניינים.

איני שפוט של אף צד חוץ מאשר לנאמנות לאמת, נוחה או כואבת. איני חושש מאמת כואבת גם אם היא מפריכה ב- 180 מעלות את האמיתות בהן האמנתי. מהשוטטות שלי באינטרנט הסקתי שהילארי קלינטון היא מושחתת ברמות עטופה בשכבות מגן של רמאים ומושחתים, זו אמת לא נוחה שקשה לך לקבל אותה.

דונלד טראמפ הוא איש חכם, בוטה אבל ישר, אין לו מאוויי שליטה על האומה האמריקאית כי מעולם לא הייתה לו. לדונאלד טראמפ לא חסר דבר ואין לו שאיפות שליטה לשמה. דונאלד טראמפ בן 70, בערוב ימיו, לא ירוויח כלום בבחייו אם יהיה נשיא כי הוא ימות עוד 10 20 שנה ויפרוש כנראה תוך 10 שנים. דונאלד טראמפ הוא איש עשיר שעסקיו פורחים, מוקף בבני משפחה. אז למה דונאלד טראמפ מתעסק בפוליטיקה ? כי הוא רואה את ארצות הברית שוקעת יותר ויותר והוא רוצה להציל את ארצות הברית ממשחיתיה.

הילארי תפיל אסון על ארצות הברית (שמלחתחילה היתה במצב גרוע מזה עשורים).

אני טועה פה ושם במיקרו (בעניינים שוליים) ואילו אתה טועה במאקרו. מאחר ואתה טועה במאקרו - אינך מסוגל לראות את הטעויות שלך, הטעויות שלך נימצאות הן מעבר לאופק הראיה שלך.

כאשר אני מתייחס להילארי קלינטון וכנופיתה ואני מסתכל על חוסר יכולתך להבין מיהי באמת הילארי קלינטון - אני חושב שעליך להפנים מה שאמר המלך ינאי החשמונאי בצוואתו הרוחנית לאשתו שלומציון (?):

אל תתייראי מההפרושים ואל תתייראי מהלא פרושים, התייראי מהצבועים שעושים מעשי זימרי ומבקשים שכר כפנחס.

הילארי קלינטון צבועה שעושה כל חייה מעשי זימרי (חוברת למושחתים הקפיטליסטים, כלומר היא זונה פוליטית). כעת הילארי, מבקשת לקבל שכר על מעלליה בתור צדיקה כביכול.

יש סיכוי רב שהילארי תיזכה בנשיאות, הריקבון השלטוני בארצות הברית כבר הרחיק לכת. הילארי תשלים את המהלך של החלפת ארצות הברית ממדינה דמוקרטית למדינה קפיטאלו-קרטית (שלטון במדינה של בעלי ההון בלי שניבחרו).
ביקשת פוטין קבל את פוטין 685308
פוטין מגיב על ההסתה של מחנה קליטון נגדו במהלך מסע הבחירות. הוא מזהיר אותם מפני צעדים נימהרים של ייחצון הבעיות הפנימיות של אמריקה לעבר סיכסוך עם רוסיה כי זה צעד לא בריא (ואולי מסוכן).

מכיוון שיעצת לי עצה להקשיב לפוטין, אני מציע לך להקשיב היטב לעתונאי החובב STYX (הגיק) שמסביר את המצב הבינלאומי טוב יותר מהתיקשורת המצחיקה שתומכת בקליטון. אני לא מצפה שתשמע לדבריו של STYX: כמה נוח לא לעייף את תאי המוח שלך ? כמה נוח לך לשמוע שוב ושוב את הטחינה הנדושה של התישקורת על כך שקלינטון טובה, טראמפ ליצן, פוטין מחרחר מלחמה. כמה נוח לך לראות עולם פשוט להבנה ... וכוזב לגמרי.

STYX אומר באחד הלינקים שהבאתי, שהילטון מסיתה כל הזמן ומחרחרת מלחמה כל הזמן (פעם בעירק , פעם בסוריה וכעת עם רוסיה).

להרגשתי - לא תבין מה ש- STYX טוען גם אם תנסה, כי STYX חורג מעבר לאופק האירועים הצר שעיניך מסוגלות לראות.

יהיה משעשע אם למרות הסיכויים הנמוכים טראמפ יזכה. יהיה המון רעש והפחדות אבל לאחר שנתיים שלוש כולם יראו שטראמפ הוא בחור טוב הרבה יותר מאילו שמשמיצים אותו. (אני מקווה רק שבמקרה כזה הוא לא ירצח כמו שנירצחו ג'והן קנדי ובובי קנדי על ידי המושחתים בחברה האמריקאית שניבהלו משני הרפורמטורים הללו.) דונאלד טראמפ הוא רפורמאטור והמושחתים פוחדים ממנו, זו הסיבה להשמצות המגוכחות נגדו.

אשר לזילזול שלך בטוויטר. אתה עדיין שקוע במאה העשרים וכלל לא מבין שהאינטרנט היא רשת מידע חדשה - חופשית (במידה מסויימת) מכלבי השמירה התישקורתיים שהכתיבו לנו עולם מאטריקס שאין לו קשר למציאות. הטוויטר ושאר הרשתות הפתוחות לציבור משוחררות (אבל גם מבלבלות, כי אין מי שכובל אותן ומונע ריבוי דעות). בשום פנים אין לזלזל בכוחן להעביר מידע לא מסונן.

אגב: מצבה של הילארי קלינטון ברשת האינטרנט הוא על הפנים, לזה לא תהיה השפעה מספקת על מערכת הבחירות הנוכחית אבל תהיה השפעה בעתיד הלא רחוק, ממש לאחר בחירות מזוייפות. שום תרגיל "אתם בכיינים ..." לא יועיל להילרי קלינטון, היא תאכל מרורים מרשת האינטרנט כראוי למושחתת. ולברק אובמה יאמר: בוכה מי שבוכה אחרון.
ביקשת פוטין קבל את פוטין 685311
רצף שתי תגובותיך האחרונות בהפרש הזמנים הקצר ותכולתן המסיבית מראה בבירור שאכן המחויבות לאמת היא ממש בנפשך ולכן ציוציו של טראמפ אינם אלא טיפה שאינה יכולה לרוות את הצמא לאמת.
דונאלד טראמפ, אנטי-אמריקאי, אנטי-אמריקניזם 685344
הלכת רחוק מדי.
אני מצדד בטראמפ בגלל השוביניזם שלו ובגלל שהוא לא מוכן להכנע לכללי התקינות הפוליטית.
אני חושב שהתקינות הפוליטית גורמת למערב העשיר, השבע, המשכיל והחמוש לעייפה, לנחול תבוסה בידי פראים פנאטים דלי חימוש והשכלה‏1.העולם המערבי מכניס לעצמו גול עצמי באמצעות התקינות הפוליטית, וצריך בדחיפות מישהו שיתנער ממנה. דחיפות חיונית ברמה של פיקוח נפש.

עם כל זאת ולמרות שאני משוכנע לחלוטין בשחיתותה החולנית של משפחת קלינטון, אני לא חושב שטראמפ ישר. כנראה פחות מושחת מקלינטון. כנראה פחות נתון לשליטה בידי אחרים בגלל שאת הכסף שלו הוא הרוויח בצורה עצמאית ולא להיות לשכיר של אנשים עשירים ממנו ששולטים במדיניות שלו בהתאם לכסף שהם מזרימים לו.

מן הסתם לאחר שדונלד טראמפ זכה בעושר ופרסום ועוד הרבה דברים שאחרים שואפים להם, מה שמניע אותו זו תאוות השלטון.
נכון שיש גם רצון של אדם בערוב ימיו להותיר אחריו מורשת. נכון שמן הסתם הוא מאמין במה שהוא אומר. אבל אני נוטה להאמין יותר לטבע האדם מאשר למילה של טראמפ.
__________

1 נכון שמחבלים רבים ובעיקר ראשיהם זוכים להשכלה רחבה יחסית, אבל בסיס התמיכה העיקרי של הצד ההוא נבער ברובו.
דונאלד טראמפ, אנטי-אמריקאי, אנטי-אמריקניזם 685358
"נכון שיש גם רצון של אדם בערוב ימיו להותיר אחריו מורשת"

איזה ערוב ואיזה ימיו.

טראמפ רצה לרוץ לנשיאות עוד ב-‏1988. הוא היה אז גם המועמד לסגן נשיא של ג'ורג' בוש האב. אחרי זה הוא היה המועמד של המפלגה הרפורמיסטית (רוס פרו עמד בראשה כשקלינטון - ביל קלינטון - ניצח את בוש ב-‏1992). טראמפ רצה גם להתמודד על המועמדות הרפובליקנית בכמה מערכות בחירות קודמות.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים