רגע של פחד 730788
אני מודה שכאשר ראיתי את התמונות די נבהלתי, משום שכאשר זה קורה בארצות הברית שמובילה את המערב הדמוקרטי ובמידה מסויימת היא "השוטר של העולם", זה די מפחיד. אבל כיוון שבסופו של דבר העסק הזה הסתיים בלא כלום, והפך סתם לקוריוז, אולי אפשר להירגע.
הידיעות על הפריצה לקפיטול הגיעו תוך כד כך שצפיתי בתכנית "הפטריוטים" בערוץ 20, ואז הופתעתי מאד מאחד מחברי הצוות, בני ציפר, שהתאר את האירוע כ"מפגן דמוקרטי". "העם" לא מרוצה מכך שהבחירות זויפו לדעתו, וזו תגובתו. דומה היה שהוא התחרפן לגמרי.
אפילו שפטל בדברים שאמר היום אמר שהאירוע הזה הוא "סוף עצוב" לכהונתו של טראמפ שעשה הרבה דברים טובים אבל לא היה יכול לקבל את ההפסד כפי שעשתה יריבתו מהבחירות הקודמות קלינטון. לדעתו המעשה הזה סתם את הגולל על האפשרות שטראמפ יצליח לעלות שוב לנשיאות בבחירות הבאות.

ללא קשר למה שאמרתי עלה על דעתי שלו האספסוף שניסה לפרוץ לביתו של נתניהו היה מצליח עקב איזה מחדל של השומרים שם היינו מקבלים תמונות לא שונות בהרבה. . .
רגע של פחד 730789
באופן כללי whataboutism זה סגנון דיון מעופש למדי בפני עצמו. אבל אתה מגיע לשיאים חדשים עם הנטייה שלך להשוות כל מיני אירועים ל-תרחישים בדיוניים שיריבך הפוליטיים היו עשויים לדעתך לעשות. זו תחתית החבית של הדמגוגיה.

ולעניין הספציפי, המילה "אספסוף" מתאר התנהלות ספונטנית של המון נבער הפועל כעדר חסר מנהיג. הטרוריסטים מווישנגטון הוציאו אתמול לפועל את תכניתו של מנהיגם. "אספסוף" לא היה כאן.
רגע של פחד 730796
לא כל כך מסכים איתך.
הגדרת יפה אספסוף כ"המון נבער הפועל כעדר חסר מנהיג". לדעתי, זה בדיוק מה שראינו. נכון שההמון הזה הוסת ע"י מנהיגיו ג'וליאני ובעיקר טראמפ עצמו. בעיני, מה שהפך את ההמון הזה לאספסוף, הוא העובדה שהם לא שאלו את עצמם: אם מה שאנו עושים הוא כל כך חשוב, מדוע מנהיגינו אינם כאן איתנו? זו שאלה קריטית המבדילה בין האלפים שהיו אתמול על גבעת הקפיטול לבין עשרות מיליונים שהצביעו בעד טראמפ. ולכן זה שהיה מנהיג שהסית את ה-mob, אינו סותר את העובדה שהיה מדובר בעדר ללא רועה שכל תכניותיו היו לשבור חלונות, לדפוק על דלתות ולצלם סלפי.
במובנים רבים דב צודק כאשר הוא מגדיר את האירוע כאפיזודה. האירוע לא היה חלק ממאמץ מתואם לסכל את חילופי השלטון. הוא כן היה אירוע מדאיג הממקד את תשומת הלב אל המשילות הרופפת והרופסת של הדמוקרטיה. הוא האחרון בין מי יודע כמה פעמוני אזעקה המספרים לנו שבעידן החדש אי אפשר לסמוך על המשכיות ומסורת כעמודי תמך הנושאים את בניין הדמוקרטיה.
העובדה שאין שום תסריט פוליטי ריאלי המאפשר לגרור את טראמפ מן המשרד הסגלגל אל תא הכלא היא התהום הפעורה לרגלי המשטר הליברל-דמוקרטי שלנו.
זוהי גם הנקודה העיוורת של דב. הוא בשום אופן לא יכול להבין שחייבת להיות מסגרת דמוקרטית-חוקתית המאפשרת לגרור את נתניהו מכס השלטון גם כאשר הרוב הדמוקרטי דוקא תומך בו. כשם שכמה אלפי נערי הגבעות השחורות של דקוטה, יכלו לחרוץ את דינה של המפלגה הרפובליקאית, אילו בחרו לשרוף את גבעת הקפיטול, כך שלטון החוק חייב שיהיה בידו הכוח להגות מן המסילה את המנהיג כאשר מתקיימים התנאים שמוכיחים שהוא אינו מסוגל למלא את תפקידו. היכולת הזאת ומסגרתה חייבים להיות חלק מן החוקה הקיימת ולא יצירי רגעי המשבר.
רגע של פחד 730798
"האירוע לא היה חלק ממאמץ מתואם לסכל את חילופי השלטון"? איפה היית בשבועות האחרונים?

מה דעתך על כל זה: Attempts_to_overturn_the_2020_United_States_presidential_election [Wikipedia]?

טראמפ הסתכסך עם מוסדות המפלגה שלו בניסיונותיו להפוך את השלטון אפילו על חשבון הקמפיין הקריטי שהיא ניהלה בג'ורג'יה. את שיחת הטלפון שמעת?

לומר שטראמפ הסית זה אנדרסטייטמנט העשור. לא מדובר כאן ברמזים שהוא זרק בתקשורת ואלימות שיצאה משליטה. טראמפ ארגן את האירוע, עמד בפני הפורעים וקרא להם לצעוד אל בית הנבחרים. ציטוט נבחר: "you'll never take back our country with weakness".
רגע של פחד 730819
אגב, לגבי ה-"שאלה הקריטית" שניסחת, פורסם סקר לפיו 45% מהרפובליקנים הצהירו שהם "strongly or somewhat support" בהסתערות על הקפיטול - כך שלא הייתי ממהר להניח שהמדגם של הנוכחים בווישנגטון אינו מייצג את שבעים מיליון מצביעי טראמפ.

האופטימיים ביננו עדיין יכולים לקוות שרבים מהם יתעשתו בזמן הקרוב (לפחות כי נראה שקולות אודות חומרת האירועים נשמעים אפילו בתיבת-התהודה שמכתיבה את תפיסת המציאות ההזויה שלהם).
רגע של פחד 731696
==> היה מדובר בעדר ללא רועה..

ובכן מסתבר שרבים מהם תכננו את המעשה מראש ברשתות החברתיות. והם עשויים להיות מואשמים בסעיפים חמורים למדי.

אזהרת צפייה: מדובר בסרטון שמפרט את העניין מנקודת ראות משפטית. היחס של כמות מונחים משפטיים לתוכן מעניין הוא די גרוע. אבל כן אפשר ליהנות מהאופן הרהוט והמנומס שבו הדברים מוסברים.
רגע של פחד 731795
סרטון נפלא. והנקודה שבה הוא מבהיר שהפעם באמת מדובר בסעיף הבגידה (sedition) פשוט נפלא. כמו הפרק של האוס שבו מסתבר שזה באמת לופוס.
רגע של פחד 731796
אני נהניתי מהקטע בו הוא מסביר שזה שזה לא מרד (rebellion)
רגע של פחד 731799
sedition זה לא יותר "המרדה" מאשר "בגידה"?
רגע של פחד 731802
אכן. צודק. התבלבלתי עם treason, שגם מצוין שם בהקשר דומה.
רגע של פחד 731875
לפי המיליון sedition פירושו בזיון (כמו "בזיון בית משפט"). כלומר כולל בתוכו קריאה להפרה של הוראות חוקיות.
רגע של פחד 731876
עולה בדמיוני תוכנית הריאליטי לחנונים ''המרוץ למילון''.
רגע של פחד 730805
רובה של תגובתך היא תיאורים צבעוניים ויצירתיים של האופן שבו אתה רואה את דבריי, מבלי להסביר את הבסיס להם. אני יכול לכתוב יצירות כאלה על כל תגובה שלך, ותהיה לכך בדיוק אותה הצדקה.
אחר כך אתה מסביר מדוע לדעתך ההמון בוושינגטון שפרץ לקפיטול אינו ''אספסוף''. אני לא אמרתי שהוא כן אספסוף או לא אספסוף. במילה הזאת תיארת את אותה חבורה אלימה שנראתה מנסה לפרוץ לבית ראש הממשלה, ואני מניח שגם אוכל למצוא סרטון שמתאר את המראה, סרטון שצפייה בו גרמה לי להשתמש במילה הזאת.
רגע של פחד 730865
יש כאן 35:40 תמונות של האספסוף שמנסה לפרוץ למעון ראש הממשלה. שים לב לאי ההקפדה שלהם לעטות מסיכות כחוק בתקופה שהיא אחד משיאי המגיפה וציין לפניך שהמראות האלה הספיקו לשב"כ לכלוא את ראש הממשלה ובני ביתו בחדר ממוגן במשך 40 דקות לצורך ביטחונם. אם זה לא אספסוף איני יודע מהו אספסוף. ועזוב את דברי הפרשן שדבריו מלווים את התמונות, שבוודאי היה שמח להיות חלק מהספסוף הזה, שמספר לנו מה האספסוף רצה ומה הוא לא רצה.
רגע של פחד 730868
אם תחעקש, תמצא דמיון בין כל שני דברים: בין ניצן הורוביץ לסטאלין, בין משטרת ישראל לנאצים ובין סגרי הקורונה לצפון קוריאה.

וכן, כך אפשר גם למצוא דמיון בין הפגנה קצת סוערת של אופוזיציה מול ביתו של ראש הממשלה בירושלים בשל מדיניותו והחשד לשחיתות (אמיתי, תוצאה של חקירה משטרתית שהתרגמה לכתבי אישום) - הפגנה שהסתיימה בכלום - לבין הסתערות חמושים על הקפיטול בניצוחו וסיועו של הנשיא המכהן בזמן אישור בחירתו של הנשיא הנבחר להחליפו, במסגרת נסיון שיטתי של הראשון להפוך את תוצאות הבחירות, וזאת על בסיס שקרים גסים ומוחלטים - הסתערות שהסתיימה בחמישה הרוגים (כולל שוטר אחד).

ההשוואה קלה במיוחד אם מסתפקים בדמיון ויזואלי או סימלי. אם מסתכלים על זה נכון, ממש אי אפשר להבחין בין שני האירועים! לכן ברור שאם הסמולנים מירושלים מרשים זאת לעצמם, לפטריוטים מוושינגטון מגיע צל"ש.
רגע של פחד 730872
אין לי עניין להיכנס לוויכוח על הדומה והשונה. הבאתי את הסרטון שמוכיח בעליל שהמפגינים ה"קצת סוערים" עוברים על שני חוקים. וגם הבאתי את העובדה שהשב"כ חשב שדי במה שקורה כדי לכלוא את ראש הממשלה ובני ביתו בחדר מוגן למשך 40 דקות. יסיק כל אחד את מסקנותיו.
רגע של פחד 730873
אני בכנות תוהה: מה בדיוק אתה עושה בהודעות האחרונות, לדעתך, אם לא יוזם וויכוח על הדומה והשונה?
רגע של פחד 730874
ימשיכו ותיקי האתר להגן על הפוזה של הדיון המנומס כמה שהם רוצים ולהגן על הדברים שאנשלוביץ אומר עד שפניהם יכחילו. האמת היא שהוא דמגוג בשניקל. ההשוואה של המפגינים בישראל לאלימות ולהתארגנות החמושה של הטראמפיסטים זו השוואה בין דברים שאין בהם שום קשר. מצד אחד מפגינים נורמטיביים ולא אלימים שמפגינים במסגרת החוק נגד שלטון מושחת ומצד שני חבר׳ה מאורגנים וחמושים שמניפים דגלי ניאו נאציים ואת דגל הקונפדרציה. ההשוואה שהדב עושה (איך לאמר זאת בעדינות) היא פשוט השוואה מטומטמת.

לדוגמה: חומרי נפץ ונשק אוטומטי.
רגע של פחד 730880
לעומת זאת, הנשק הכי חמור שהצליחו לגייס המפגינים בישראל הוא אימת המגפון והמגפיים האדומים.
רגע של פחד 730893
לדעתי להגדיר את ההשוואה כמטומטמת (לא אישית לגבי דב, האד הומינם פחות מענין מהטיעון העקרוני שמופיע אצלנו גם בתקשורת וברשת) נותן לה הנחה, כאילו היא מבוססת על בורות גרידא.
במקרים רבים זה גרוע מטפשות - זו רשעות, כלומר, ההשוואה המופרכת באה מתוך אג'נדה מכוונת שיש לה מטרה ברורה, שהיא סתימת פיות ודה-לגיטימציה של ההפגנות.
בתור שכזאת, היא מטמטמת ולא מטומטמת.

והפרקטיקה הזו, אגב, אכן דומה מאד לפרקטיקה של טראמפ ותומכיו. לחזור על השקרים עד שיישמעו כמו אמת - לא חשוב כמה מטומטמים הם נשמעים בהתחלה.
רגע של פחד 730908
אני מסכים.

ואותו אייל אלמוני שתהה באיזשהו דיון ולא הבין איך יכול להיות שיש בסיבוב הזה יותר מצביעים (במליונים) לטראמפ משהיו לו בסיבוב הקודם, הרי איך יכול להיות שיש כל כך הרבה אנשים שנוהרים אחרי שקרים שקופים כל כך? הרי לא יכול להיות שכל כך הרבה אנשים הם כל כך מטומטמים. הרי לך דוגמה איך השטויות הללו זורמות ומגיעות גם לכאן ונאמרות על ידי מעלי הגירה, ברצינות תהומית, גם כאן בדיוני האייל הקורא.

זו בדיוק הנקודה - בעידן כתות ההמונים, גם אנשים סבירים לגמרי מאמינים באמת ובתמים בשטויות מוחלטות. לא רק הפרינג׳ הפוליטי מאמין בתאוריות קונספיקציה שקריות ובעיוותי מציאות. אפשר לשפוך תוך שעות ספורות רעיונות מפגרים לתוך ראשיהם של עשרות מליוני אנשים שיאמינו חיש מהר באופן מסונכרן לחלוטין במשהו שהוא מופרך לחלוטין. אין תהליך ארוך של הפנמה הולכת וגוברת בשקר, אלא אמונה שבטית במציאות אלטרנטיבית באופן מידי (וההבדל היחידי בין אדם רציונלי לבין סתם מג׳נון הוא רק במידה של רציונליזציות שצריך לעשות כדי להצדיק את האמונה בדבר המטומטם). העובדות האלטרנטיביות והנפילה לספינים דביליים זה כבר חלק בלתי נפרד מהמיינסטרים. מספיק שאיזה איש ניו מדיה זב חותם יעלה בדעתו את היתרון שבהשוואת המפגינים בבלפור לטראמפיסטים המג׳וננים בקפיטול כדי שהספין הזה יופץ צ׳יק צ׳אק למליונים גם בניו מדיה וגם בעקבות זאת יפומפם ad nauseam בערוצי המדיה הישנה, כדי שהג׳וק השקרי הזה יתפס חזק בראשם של מליוני אנשים.

אבל אסור לשכוח את האמת כפי שהיא: רבים מהמפגינים בבלפור הם בכלל מתחזים / אנשי Antifa / חיזרים ואנשי לטאה המנסים לשנות את הסדר העולמי. מה לא?
רגע של פחד 730914
לא מסכים.
הארוע של הסתערות המון על הקונגרס הוא ארוע מזעזע, בפרט במקום שחשבנו אותו לבעל מסורת דמוקרטית המבוססת על תמיכה ציבורית עמוקה. באופן טבעי אויבי טראמפ מבקשים לעשות בו שימוש כדי לחסל אותו. האם זה פוטר אותנו מחובת החשיבה השקולה והלא מתלהמת? אני לא חושב.
איך צריך לתאר את מה שהתרחש על גבעת הקפיטול? ההגדרה הנכונה של המשתתפים היא אספסוף ולא המון. מדובר בהתאספות של סוציופתים ושולי החברה, אנשים שאין להם כבוד לחוק ולמסורת של חברה דמוקרטית. בהתחשב בכך, מה שראינו נמצא באיזושהי נקודה עמומה בין פוטש להפגנה. רוב רובם של המתפרעים לא היו חמושים בנשק כלשהו והם לא שרפו או בזזו את הבניין למרות שבקלות יכלו לעשות זאת. מה שהם עשו זה לתקוע סיכה בטקס נפוח ומיותר של הממסד הדמוקרטי. למעשה שלטון החוק יכול לטפל בהם בקלות. צריך לאתר את אלו מביניהם שהתפרעותם הרחיקה לכת ולשפוט אותם על הסגת גבול והתפרעות במקום ציבורי. יהא די פשוט להענישם למען יראו וייראו.
המצב הרבה יותר מסובך לגבי הפושעים האמיתיים טראמפ וג'וליאני שהסיתו את האספסוף לעלות על הגבעה ותומכים בו גם עכשיו. לצערי, איני רואה כלים חוקיים יעילים שיכולים להעניש אותם. בעבר הסתמכו על מסורת ועל מוסכמות חברתיות. אחד מפשעיו של טראמפ, הוא שהיום בעליל לא ניתן יותר לסמוך על הדברים האלו.
האבחנה, כי בהתחשב בנפשות הפועלות, עדיין אפשר לתאר את המהומה במידה מסויימת כהפגנה, אומרת שגם האנלוגיה עם הפגנות בלפור אינה כולה הסתה ושקר.
על פניו, מובן שאין להשוות בין הפגנות חוקיות לבין ההתפרעות בקפיטול. ההפגנות בבלפור, דומות יותר להפגנות של תומכי טראמפ שקדמו לפוגרום.יחד עם זאת כדאי למפגינים לשים לב דוקא לנקודות ההשקה שיש בין האירועים. אפשר להזכיר את הבולטות שלוקחים לעצמם הפרובוקציונרים והאנארכיסטים, את ההצטרפות של כל מיני ארחי פרחי עם אג'נדות איזוטריות ובעיקר את חציית הקו שבין הבעת דעה והפגנת כוח לניסיון לקחת לידך כוח וסמכות שאין לך בחברה דמוקרטית שיוויונית.
יש להדגיש שמפגיני טראמפ מפגינים בעד זכותו של טראמפ להפר את החוק בעוד מפגיני בלפור מפגינים נגד הפרת החוק של נתניהו. הבעיה היא שלפעמים האמצעים הופכים למטרות.
רגע של פחד 730917
אני עדיין בשוק מהמהומות בקפיטול. אולי זה בגלל האסוציאציה שזה עשה לי להתקפה על הסמלים האמריקאיים ב 11/9/2001.
כבר מזמן אני אומר שארה"ב היא אימפריה בשקיעה, אבל לא חשבתי שהברברים כבר בשער.
רגע של פחד 730918
המטרה שלהם הייתה למנוע הצבעה. להשפיע בכח על נציגי הציבור הנבחרים.

אני לא רואה איך אפשר להשוות אותם בצורה לגיטימית למפגיני בלפור.
רגע של פחד 730923
זו היתה כנראה המטרה של המטורלל מן הבית הלבן. העניין הוא שבשלב זה, אפילו מלחכי הפנכה הנרצעים שלו (מייק פנס למשל) הבחינו שמדובר בהצבעה פורמלית נטולת משמעות. תוצאות הבחירות כבר הוכרעו. זו פשוט התנהגות של ילד מעצבן שיודע כבר שלא יקבל את רצונו, אבל לא מוכן לוותר על התקפת הזעם האחרונה שלו.
רגע של פחד 730921
בטח כבר ראית את זה פעם. נראה לי שמתוך הרגל אתה עדיין מנסה לעקוב אחרי הכדור, ומחמיץ את הגורילה שצעדה למרכז הפריים לפני כארבע שנים.
רגע של פחד 730925
לא חושב. אני רק אומר שזה הגורילה ולא החסידים השוטים שלה. אידיוטים ואספסוף יש בכל מקום ובכל זמן. השאלה הקשה היא מה מביא 75 מיליוני אמריקאים להצביע בעד הגורילה.
רגע של פחד 730926
אתה מוזמן לקרוא את ההיסטוריה של המאה ה-‏20 כדי להיווכח שיש שיטות ידועות ומוכחות בשטח שמביאות מיליוני אנשים להצביע בעד גורילות.
רגע של פחד 730928
נכון. זה ידוע. אבל יש דבר פחות זכיר שארועי השבוע שעבר צריכים להזכיר לנו: דמוקרטיה יציבה מבוססת על הסכמה חברתית שהיא רחבה יותר מאשר מחנה המצביעים בעד. גם אלו שמצביעים נגד צריכים לקבל את חוקי המשחק. בהקשר הישראלי לתובנה הזו, יכולות להיות הרבה השלכות לא נעימות.
רגע של פחד 730930
יש אזרחים בארצות הברית שמרגישים שהאוליגרכיה התאגידית השתלטה על חייהם ועל פרנסתם. טראמפ עבורם הוא האופציה היחידה נגד האוליגרכיה, אפילו אם הוא איש מחוספס.

לפי מה שמסתמן, האוליגרכיה משתלטת. היא שולטת בכל הרשתות החברתיות החשובות וסותמת את הפה למי שלא מתאים לה.
רגע של פחד 730939
ההגדרה הנכונה של המשתתפים היא כת שלומיאלית.

רוב הדברים שבני אדם מקבלים כנכונים מקורם בהבניה חברתית. אם כולם מאמינים במשהו, זה כנראה נכון. זה קיצור דרך יעיל אבולוציונית, אבל אפשר לנצל אותו לרעה בחברה המודרנית.
אחד הדרכים בהן מנהיגי כת מנצלים את החולשה הזאת היא ע"י בידוד חברתי ושינוי קבוצת הייחוס של "כולם". רשתות חברתיות עושות את זה בצורה טבעית. בעגה המודרנית זה נקרא echo chamber.
טראמפ הוא לא מנהיג במובן הרגיל של המילה. ה"גדולה" שלו בתור מי שהצליח לנצח בנשיאות היא אמונה בלתי מתפשרת בכך שהוא צודק לא משנה מה, והיכולת להתחבר ליצור כעס ופילוג. אלה לא תכונות חיובית, אבל הן מאוד עוזרות בגיוס מצביעים.
החלק השלישי במשוואה הוא הממסד הרפובליקני, שראה דרך לגיוס קולות חדשים והיה מוכן לרכב על גלי השנאה והבורות לתוך הבית הלבן.
המנגנון הרפובליקני סיפק את התשתית והגיבוי המקצועי והרשתות החברתיות איפשרו את שינוי הייחוס כדי לאפשר לתומכי טראמפ להתעלם מהמציאות.

הממסד הרפובליקני עזב את טראמפ ברגע שהוא הבין שבית המשפט העליון לא יפסוק לטובתו בעניין "זיופי הקולות". האירוע בוושינגטון היה בעיקר יכולת ההשפעה של טראמפ עצמו והרשתות החברתיות. מה שהיה חסר כדי להפוך את האירוע לניסיון הפיכה אמיתי היא היכולת המקצועית. מהבחינה הזאת, אתה צודק בכך שכל מה שהם עשו היה לתקוע סיכה בטקס. אבל לדעתי זה מכיוון שהם, וכנראה טראמפ עצמו, לא מסוגלים להבדיל בין טקס למהות. בראש שלהם באמת היה פה ניסיון מהותי למנוע מביידן להפוך לנשיא.

לשלושת הצלעות האלה יש אחריות, ושלושתן צריכות לתת על כך את הדין. מתוכן, לשתי צלעות יש שכל והן בילו את הימים בניסיון להרחיק את עצמן מההשלכות של הפעולות שלהן. בגלל זה טוויטר חסמה את טראמפ, גוגל השעתה את אפליקציית הרשת החברתית ששימשה את תומכיו והרפובליקנים מצטרפים לביקורת עליו. נראה שזה עובד להם, ולכן לדעתי זה עניין של זמן עד שיגיע הטראמפ הבא. טראמפ הוא לא מקור הבעיה, הוא יותר קרוב ל"קוף" שמציג את עצמו כאחראי ולוקח את האשמה (רק שהוא בעצמו לא מבין זאת).
רגע של פחד 731694
'מתוכן, לשתי צלעות יש שכל והן בילו את הימים בניסיון להרחיק את עצמן מההשלכות של הפעולות שלהן. בגלל זה טוויטר חסמה את טראמפ..'

רק חבל שהשכל הזה לא עובד טוב בטוויטר ישראל.
רגע של פחד 730940
לא הבנתי עם מה אתה לא מסכים ועם מי.
רגע של פחד 730941
טוב, אולי צריך לחדד.
יש הבדלים מהותיים וחד-משמעיים בין ההסתערות על הקפיטול לבין ההפגנות בבלפור.
אבל ישנן כמה נקודות משותפות שרציתי לדון בהן. אני חושב שחשוב לעשות זאת, בגלל אחת מנקודות ההשקה והיא הסירוב לקבל את דין הבוחר/הדמוקרטיה. אם לא ידגישו את ההבדלים, הדימיון הזה עשוי להפוך לחזות הכל.
בשלב זה, אני חושב שברור אפילו לתינוקות של בית רבן, שיש מחצית מן הציבור שלא אוהבת את ביבי ולא מכירה בו כרוה"מ. המשך ההפגנות אינו נותן הרבה.
המשך ההפגנות בצוותא עם הריסוס הבלתי אפשרי של מחנה הרל"ב לא מסייע למחנה הביבי להגיע למסקנה הנדרשת.
רגע של פחד 730953
הפגנות נגד השלטון הן לגיטימיות וחלק אינטרגלי מהדמוקרטיה. באופן כללי כל השוואה בין אירועי הקפיטול להפגנה מן המניין נשברת עוד לפני שהיא מתחילה.

במקרה הספציפי שלנו, השוואה עוד אפילו מופרכת יותר: הרי אם מחר ביבי היה מתפטר, וח"כ אחר מהליכוד היה מתמנה לראש הממשלה בלי אף שינוי אחר בהרכב הקואליציה והממשלה - ההפגנות היה דועכות בו ברגע.

המסגור שלהן כ-"סירוב לקבל את דין הבוחר" הוא שגוי מעבר למה שאוצר המילים שלי מסוגל לבטא.
רגע של פחד 730955
מה? מה פתאום?

מכירים בו כראש ממשלה. רוצים להחליף. איש חכם אמר פעם „ראש ממשלה השקוע עד צוואר בחקירות אין לו מנדט מוסרי וציבורי לקבוע דברים גורליים למדינת ישראל כי קיים חשש אמיתי (אני חייב להגיד אמיתי, ולא בלתי מבוסס) שהוא יכריע על בסיס האינטרס האישי של ההישרדות הפוליטית שלו, ולא לפי האינטרס הלאומי. הדבר הנכון לעשות הוא שהממשלה הזו תלך הביתה.״
רגע של פחד 730971
א. צריך להזהר בחלוקת התואר ''איש חכם''. באופן אוטומטי המוגב רוצה להניח שהכוונה אליו. נתניהו איש דברים הוא. אני לא זוכר כל מה שהוא אמר על אולמרט ובכלל אינו מוחזק בעיני חכם במיוחד. בניגוד להרבה פוליטיקאים אחרים, יש לו קשי עורף ודבקות במשימה וזה חשוב לפוליטיקאי כנראה יותר.
ב. השתמשתי בביטוי ''אינו מכיר בו כרוה''מ'' מתוך הנחת הגדרה מאד רופפת של המושג. אין הכוונה לכך שאיננו מכירים בתוצאות הבחירות. הכוונה היא שאנו מרגישים שרוה''מ הוא נגדנו. התועלת היחידה שתצמח לרוה''מ מאיתנו היא ע''י שינגח ויתקיף אותנו (כפויי טובה, חמוצים, בוגדים, שכחו להיות יהודים). אני חושב שגם אתה תודה בכך, שיש אנשים שהשנאה לנתניהו מעבירה אותם על דעתם והם שוכחים שנתניהו אינו הפוליטיקאי המושחת היחיד בעולם ואפילו אצלנו. אצל רוב האחרים, לפחות אצלי, אפסה הסבלנות לתירוציו והסבריו. אנו אולי מבינים שכל אדם ינסה להגן על עצמו, אבל נראה לי שרובנו סולדים מניסיונו למנות אותנו לשופטים במקום השופטים האמיתיים.
ג. מבלי להתכחש לבעייתיות של רוה''מ שהאינטרס שלו הוא להלחם במערכת המשפט, כדאי לזכור שלא צריך להיות רוה''מ מושחת כמו נתניהו כדי לפעול ע''פ האינטרס האישי שלך. מספיק לזהות את האינטרס האישי שלך עם האינטרס הלאומי ואת זה לא נתניהו המציא.
ד. הנקודה שלי היא שמבחינה אסטרטגית, ברגע זה הויכוח עם נתניהו וחסידיו הוא מיותר ומזיק. לדעתי, כל מה שניתן להשיג בחזית זו הושג. מי בצד השני שיש סיכוי שיבין משהו, כבר הבין. יש חצי עם, וגם אם זה החצי הקטן, שאינו מוכן בשום אופן להשלים יותר עם נתניהו. זה ההישג הגדול של המפגינים מבלפור ואחרים. גם בימין מבינים היום, שאם הם חפצים שלטון, מישהו צריך להחליף אותו. מתנגדי ביבי צריכים לשנות דיסקט ולהתחיל לדבר על תוכן המבדל אותם מן הימין ולהראות עצמם כאלטרנטיבה שלטונית מתקבלת על הדעת ולא להמשיך לטחון מים בענייניו הפליליים של מר נתניהו ולהטיל יהבם על מערכת המשפט שחלק משמעותי ממנה הגיע לאן שהגיע באישורם של נתניהו ועושי דברו, השרה שקד והעו''ד המושחת נווה.
רגע של פחד 730958
נשבית בנראטיב השקרי. מחצית מהציבור הציוני לא אוהבת את ביבי וזכותה להפגין. לא מכירה בו כראש ממשלה זו תעמולה שקרית. ממתי המפגינים לא מכירים בהחלטות בג"ץ?
רגע של פחד 730959
>> הסירוב לקבל את דין הבוחר/הדמוקרטיה

גם ההפגנות נגד השילומים היו לגיטימיות, גם ההפגנות נגד אוסלו, גם נגד ההתנתקות, גם נגד נתניהו.

לך לפס"ד "קול העם" עוד פעם. כל מה שכתבתי בתגובה 722565 מתאים גם כאן.
רגע של פחד 730963
לדעתי המשך ההפגנות חשובות לצורך הפלה של ביבי. הפגנות המוניות או מתמשכות משפיעות *מאוד* הן על בוחרים והן על ניבחרים.

לדעתי, חוסר הצלחה של גאנץ להפיל את ביבי הוא משום שהוא היה מעודן מדי ביחסו אל ביבי. הוא חיפש סוג של הרגעת רוחות, פיוס החברה הישראלית, במקום לדרוש באופן בוטה ובקול גדול את הדחת ביבי. אילולא גאנץ היה כה מעודן, הוא היה משיג עוד מספר מנדטים שהיו מספיקים להקמת ממשלה או לפחות חקיקה המונעת מביבי הקמת ממשלה.

ההפגנות נגד ביבי הן הפילפל שהיה חסר למפלגת כחול לבן בבחירות הקודמות.

כעת אם ביבי יקים בכל זאת ממשלה חדשה זו תהיה ממשלה רעועה מאוד, כנראה תלויה בקולות הערבים שביבי יקנה, זה תהליך שבסופו של דבר יפיל את ביבי אפילו אם יקים ממשלה צרה לאחר הבחירות.

הטענה "אסור שיהיו עוד סיבובי בחירות" לא מקובלת עלי. ביבי הוא יריב קשה וגם מסוכן למדינה, לכן צריך להאבק בו עוד ועוד בצורה נחושה עד שיפול. ביבי לא יסתלק עד שלא יגררו אותו מקרנות המיזבח כשהוא צורח ובועט.
רגע של פחד 730964
גנץ מסכים איתך. הוא בונה על סיבוב נוסף. רק כך הוא יהפוך אוטומטית לראש ממשלה.
רגע של פחד 730977
אין לי שמץ של מושג על מה אתה מדבר. להפגין נגד השלטון שנבחר ולא לקבל את דין הבוחר אלו שני דברים שונים לחלוטין. עולם המושגים שלך מבולבל ו/או מושפע מהנרטיב של בלפור.

אף אחד לא הלך להפגין בישראל על כך שתוצאות הבחירות לא לגיטימיות / לא חוקיות. ההפגנות בישראל הן במסגרת חוקי המשחק ולא נגד המשחק.
רגע של פחד 730979
לא טענתי אחרת.
בישראל יש ניסיון לגרום לרוה''מ להתפטר בגלל הפגנות ומחאות בלתי פוסקות וגם זה לגיטימי בגבולות החוק.
כעת המצב השתנה. מאחר ויש בחירות בקרוב ומשמעותן הוא שביבי יתפטר, הפגנות שיביעו תמיכה באלטרנטיבה שלטונית הן חלק מן הדמוקרטיה. המשך הפגנות הרל''ב כפי שהן, משמעותו ניסיון לעקוף את הכרעת העם ולמנוע את בחירתו מחדש.
רגע של פחד 730991
אתה אומר שלא טענת אחרת ואז טוען אחרת.
אין לי שמץ של מושג מה אתה רוצה. המשך ההפגנות כפי שהן זה במסגרת כללי המשחק וזה לא ״לעקוף את הכרעת העם״׳בשום צורה או אופן. המנטרה הזאת מבלפור חלחלה לך למוח ומצאה שם אחיזה, למרות שהיא לא קוהרנטית ואין לה שום קשר למציאות החוקית, הפוליטית או לנורמות המקובלות בדמוקרטיה.
רגע של פחד 730997
בוא תוריד קצת את הטונים. אני לא מתומכי נתניהו ואני מקווה שבסופו של דבר, נתניהו יתן את הדין בפני הבוחר על העבירות הגדולות שלו: מלחמתו בשלטון החוק והעלילות שלו כנגד האנשים שמנסים להביאו לדין.
ועדיין יש נקודות משותפות בין המתרחש כאן למתרחש בוושינגטון.
א. הפגנות הן חוקיות וחלק מן המשחק, גם בבלפור וגם בוושינגטון (ההפגנות של תומכי טראמפ שהיו לפני ההסתערות על הקפיטול). ב. ההתפרעות בקפיטול היתה עבירה על כל כך הרבה חוקים שאין טעם אפילו לפרט. גם בהפגנות בבלפור יש רכיבים החורגים מגדר הפגנה. אני מתכוון לכל מיני פרובוקציות כמו ריצה אל השערים, ניסיונות לכבול עצמך אל הגדרות. ובכלל אני לא מבין, מדוע המשטרה צריכה לגרור אנשים בכוח ולפנות כבישים חסומים. אין לי שום סימפטיה לשר המשטרה, אבל עצם העובדה שדברים אלו קורים, מראה שהמשטרה חושבת שיש מפגינים שחצו את גבולות החוק.
ג. אני לא טוען שיש זהות אחת לאחת בין בלפור לוושינגטון ולכן לא אטרח לפרט את כל ההבדלים.
ד. מעבר להשוואה הזאת, מותר לי לשים סימן שאלה על מטרות ההפגנות בבלפור נכון לעכשיו. האם הם רוצים שביבי יתפטר? הוא כבר עשה זאת והולכים לבחירות. האם הם רוצים שהוא ישפט בבית המשפט? המשפט כבר מתקיים. האם הם רוצים שהוא לא יתמודד יותר? האם הם רוצים שהחוק לא יאפשר לו להמשיך להציג עצמו לבחירה? הם כמובן רשאים לבטא את רצונם. לא נראה לי שדרך המלך להשיג זאת היא באמצעות הפגנות.
ה. במחשבה שנייה, מוטב לי אולי לחדד עמדתי. גם בסיטואציה של בחירות, לגיטימי וחוקי שקבוצת אזרחים בלתי מפלגתית, תפגין בעד שינוי נורמות שלא יאפשר למועמד כזה או אחר להתמודד. מותר לי להסתייג ולומר שדרך המלך להחליף את ביבי היא בבחירות ולא בהפגנות. מותר לי גם לטעון שאם מישהו בכ"ז רוצה להפגין, כדאי לו להקפיד בעצמו לא לעבור את גבולות החוק.
רגע של פחד 730998
תומכי טראמפ הפרו בגלוי את נהלי עטיית המסכות. תומכי טראמפ כבר הסתערו בעבר על בית נבחרים (של מדינת מישיגן).

אם אתה מחפש הפגנות אלימות ואנרכיסטיות בירושלים, תמצא אותן עכשיו אצל תומכי המחבלים שמתעמתים כל הזמן עם המשטרה. אבל הפלא ופלא, נתניהו לא מגנה אותם. וכמובן שגם לא ממציא כל מיני שקרים נגדם.

מטרות ההפגנה הן, בין השאר, כדי להמשיך ולהזכיר למנהיגים שונים לא לנהוג כמנהג גנץ. וגם כדי להמשיך ולהזכיר לאנשים שביבי אינו המושיע שהביא בעצמו לישראל את המזור לכל צרותיה. אם לא שמת לב, נתניהו הצליח לדחות את המשפט.

אף אחד לא מכריח אותך להפגין. אתה מוזמן להפסיק להגיד לי מה לעשות.
רגע של פחד 731003
אני מתנצל מעומק הלב, אם זה מה שהבנת מדברי.
אני מסתייג בצורה עקבית מן ההפגנות בבלפור, בעיקר מפני שאני חושב שכרגע עניין הקורונה חשוב יותר.
אני חש חוסר נוחות גדול לבקר אנשים אשר מצד אחד מותקפים באופן ארסי מן הבית בבלפור ומצד שני מסכנים עצמם בעימות עם ביריונים המוסתים ע''י פמליית ביבי.
הבעתי בעבר את הערכתי למפגינים המגלים אומץ לב אזרחי ומתייצבים מול בריונים ואנשי זרוע ומול שלוחי השלטון.
הדבר האחרון שעלה בדעתי הוא לומר לך מה לעשות. אני פשוט מביע את דעתי.
רגע של פחד 731039
הבנתי, אתה רוצה שיפגינו בבלפור יותר בנימוס.
ככה זה בהפגנות. כשאלו מוקדים קטנים, כמו בצמתים ובגשרים, אפשר להפגין בנימוס. כשזו הפגנה המונית הרוחות משתלהבות.

אני חייב לציין שההפגנות בארץ מאז ומעולם מאוד מנומסות. גם ההפגנות נגד אוסלו ונגד ההתנתקות לא הגיעו אפילו לרמת האלימות של הפגנות סטודנטים על העלאת שכר לימוד בצרפת.
מהומות אוקטובר 2000 הסתיימו עם 13 הרוגים עקב שימוש מוגזם באש חיה של המשטרה. עדיין לא רציני בהשוואה עולמית.
אפילו המרד האמיתי היחיד שהיה בארץ, בו שני הצדדים היו מצויידים בנשק, ולא רק נשק קל, הסתיים עם הרבה מכות ומעט הרוגים.
רגע של פחד 731042
תראה איזה יופי, מצד אחד אבנים ומקלות, מצד שני עקירת גדרות, תקיפת ערבים במוטות וניפוץ ניידות משטרה, אבל מי הלא מנומסים? הקומבאיה בבלפור עם המגפונים והשלטים.
הפוך גוטה, הפוך.
רגע של פחד 731044
תסלח לי, החרדים באשדוד בסרטון ובתמונות הם סופר מנומסים. נוער הגבעות, עם מכונית משטרה הפוכה, כבר מתקרבים לרמה של סטודנטים צרפתים. אבל זו קבוצה קיצונית שמוציאה מתוכה גם פיגועים של ממש.
כמובן שהחננות השמאלנים הם הכי מנומסים, ואני שמח כשהם לא.
רגע של פחד 731056
אבנים ומקלות זו מלחמת העולם הרביעית. אז זה תרוץ להזכיר את מלחמת העולם השנייה. מה הקשר בין משהו שהוזכר כאן בדיון לקרב מידווי?
רגע של פחד 731324
זה קשור ל"אבנים ומקלות"?
רגע של פחד 731330
זה היה רק התירוץ, אבל יש איזשהו קשר (ותהיה לי בעיה בגלל הקשר). כתוצאה משחיקת הר.
רגע של פחד 731439
(ניסיון אחרון)
הגדרה גרועה:
מה שאעשה כדי להגיע מהונלולו לשם.

יותר מציאותי: לא אחת, אלא שתיים, מחוברות, בעזרת לפחות אחת קטנה יותר.
רגע של פחד 731446
הליכה על הקצה?
רגע של פחד 731452
אמצא הדרך?
רגע של פחד 731457
אתה מתקרב. נשארו לך כמה מאות קילומטרים.
רגע של פחד 731460
אולי תמקד יותר את "הוזכר כאן בדיון"?
רגע של פחד 731463
קראתי אותו במפורש באחת ההודעות.
רגע של פחד 731478
ותיקון טעות: טעיתי בטווח: פחות ממאה קילומטרים.
רגע של פחד 731480
אטול קורה?
רגע של פחד 731486
אכן. זהו אטול קטן ממערב למידווי. הוא קשור גם לתפנית נוספת: יש מתחת ללוח הפסיפי נקודה חמה שיוצרת מדי פעם איים. כשהלוח זז, הנקודה הזו יוצרת כל פעם אי חדש. בהתחלה היא יצרה סדרת איים שנמשכה מחצי האי קמצ'טקה בקצה סיביר בכיוון דרום מערב. בקורה הכיוון השתנה לכיוון פחות דרומי וככה התקבלה סדרת איי הוואי.

והאטול הוזכר, כמובן, בתגובה 731051.
רגע של פחד 731491
יפה!
רגע של פחד 731493
זה אי בלתי מיושב שהוא חלק ממדינת הוואי. מסיבות היסטוריות איי מידווי הנמצאים בינו לבין יתר איי הוואי אינם חלק מהוואי אלא טריטוריה אמריקאית נפרדת.
עוד בזמן שממלכת הוואי היתה עצמאית הוקם על האי מבנה שנועד לשימושם של ניצולים מספינות טרופות. בזמן קרב מידווי ב-‏1942 3 אנשי צוות אויר יפני שמטוסם הופל מצאו מחסה על האי. צוות נחיתה אמריקאי שביצע סיור על האי ניסה לתפוס אותם אך הם סרבו להכנע ונהרגו או התאבדו.
קרב מידווי הוא דוגמה נדירה לקרב בו מודיעין עדיף הכריע את התוצאות. האמריקאים שסבלו מנחיתות מספרית, טכנולוגית ומורלית הצליחו לנצח בקרב זה מפני שידעו מראש פחות או יותר את מהלכי היפנים. בהיות הזירה האמריקאית-יפנית זירה ימית, הניצחון הימי במידווי שנתן לאמריקאים עליונות ימית בעצם הכריע את תוצאות המערכה כולה. לדעתי התובנה המדהימה שטמונה בסיפור זה היא כמות הנזק ואבדן החיים שנגרמו לאנושות בשנים 1942-1945 כאשר לאורך התקופה מפקדי הצבאות היפאנים והגרמנים ידעו שהם לא יכולים לנצח.
רגע של פחד 731525
כשקראתי אתמול על הקרב, לכבוד החידה של צפריר, מה שהעתיק את נשימתי הוא הכמות של מכונות המלחמה שהוטלו לקרב ושאבדו בו. 3364 חיילים הרוגים זה קטן בקנה מידה של מלחמות העולם, אבל חמש נושאות מטוסים, שתי ספינות כבדות ו-‏500 מטוסים, זה... הרבה פלדה לאבד בארבעה ימים.
רגע של פחד 731526
אפילו במושגים של היום זה שקול לחיל אויר שלם.
רגע של פחד 731540
א. אאז''ן קראתי על קרב מידווי באחד הספרים של ההיסטוריון הצבאי והסופר ג'ון קיגן. מה שמשך אותי לחידה של צפריר, היה איזשהו זיכרון עמום שאחד מן המהלכים בקרב נקרא מבצע ''אבנים ומקלות'' (אולי ההגנה על איי מידווי). ניסיתי לחפש את זה בויקי וגוגל ללא הצלחה. כנראה עדות עצובה לכך שהזכרון שלי כבר לא מה שהיה.
ב. הרושם שלך מאד נכון. האדמירל ימאמוטו הכיר את האמריקאים היטב והיה רחוק מאד מזלזול בהם. הוא השקיע בקרב כל ספינה שיכל לשלוח ואילו הדבר היה תלוי בו היה שולח גם יותר. קרב מידווי קבע למשך הרבה שנים את נושאות המטוסים הגדולות כספינות המערכה העיקריות. מספר המטוסים הנמצאים על סיפונה של ספינה כזו גדול ממספר המטוסים שיש בחה''א של הרבה מדינות.
ג. בעקבות מה שכתבת, חשבתי על כך שהקרבות הימיים באוקיינוס השקט היו מעין המשך של קרבות האבירים בימי הביניים עם המשאבים והטכנולוגיה של חברה תעשייתית מתקדמת. במידה גדולה היה זה מעין שלב ביניים שהסתיים במלחמת ההשמד הטוטאלית כפי שנוהלה באירופה, במחנות ההשמדה או בהירושימה ונגסקי.
רגע של פחד 730912
היו שם גם כמה דגלים של הכיבוש הציוני.
גועלי כל העולם התאחדו!

_____
אפרופו, על הריפוד של כסאות הקונגרס יש דוגמאות עם צלבי קרס.
רגע של פחד 730987
כבר הרבה זמן אני מתפעל מהסבלנות המופלגת שדב אנשלוביץ מפגין כלפי עלבונות ותגובות מזלזלות שמטיחים בו כאן באתר. נראה לי שהפעם הוגדשה הסאה. יום עצוב לאייל הקורא וצעד נוסף בדרך לעוד אתר תהודה של דיעה אחת.

__

והערה למערכת, תגובות הרבה יותר עדינות מלכנות מתדיין ״דמגוג בשנקל״ נמחקו בעבר כהרף עין. למען העקביות, מן הראוי שגם זאת תמחק.
רגע של פחד 730992
לגבי דב.

אני לא הייתי מכנה אותו דמגוג, אבל להערכתי הוא סובל *מדיסוננס קוגניטיבי*. כלומר:

1.
הוא בוחר להשתמש רק בפרשנות שמתאימה לאג'נדה שלו. כלפי פרשנות אחרת הוא הוא לעיתים מתייחס במילות בוז, או "מחרים" אותם.

2.
הוא מתעלם מעובדות שסותרות את האג'נדה שלו.

מי שמתדיין איתו ניסחף להשתמש בכלי טיעון דומים לאילו שלו. זו תגובה פסיכולוגית כמעט בלתי נימנעת.
__________________

😞😞😞😞😞😞😞😞😞

האם יש טעם להתדיין איתו? יחליט כל אחד בעצמו.
רגע של פחד 730993
וחשוב להדגיש שלכתוב על כותב פעיל באייל אינטלקטואל,הגון וישר דרך מילים בוטות בנוסח 'סובל *מדיסוננס קוגניטיבי*',אינו אלא המשך לדה הומניזציה בכתיבתך הנאלחת על אוכלוסיות שלמות במונחים ביולוגים כגון - טפילים וסרטן ויתר ביאושים .
רגע של פחד 730995
אני לא מסכים עם דעותיך. הסגנון שלך לגמרי לא נעים, בלשון המעטה. אני נימנע מלאמר יותר כי אין לי עניין בגידופים בינינו.

אני מבטא את דעתי מעת לעת בצורה בוטה, כי איני אוהב להסתתר מאחורי מילים מלוקקות כאשר לדעתי מילים מלוקקות מערפלות את כוונתי.

דעתי על התנהגות החרדים וכיצד צריך להתנהג כלפיהם (כדי להמעיט את ניזקיהם הנוראים) לא השתנתה — זו כנראה הסיבה העיקרית שמניעה אותך לתקוף אותי. לא אשנה את דעתי ואמירותי גם כאשר תתקוף אותי ללא סיבה עניינית.

המינוח "דיסוננס קוגניטיבי" אינו סוג של גידוף אלא חוות הדעת שלי לגבי ההתנהגות של דב מבחינה פסיכולוגית בנושא "רק לא ביבי".
אני מחווה דעתי זו כי יש אנשים שמתווכחים איתו וויכוחי שווא. לא ניתן להתווכח באופן רציונלי בעניין xxx עם בר פלוגתא כאשר יחסו ל- xxx הוא יחס דיסוננס קוגניטבי.
רגע של פחד *** הדיון מוצה. 730996
מבחינתי הדיון ביננו מיצה את עצמו, לכן יתכן שלא אגיב לדבריך גם אם תמשיך לגדף אותי.
רגע של פחד *** הדיון מוצה. 731055
תגיב או לא תגיב - מעניין את הסבתא הצולעת שלי. השאלה היותר חשובה היא - האם תמשיך להשתמש בביטוים לא אנושים כלפי בני אנוש.
רגע של פחד 731022
"סובל מדיסוננס קוגניטיבי" אינן מלים בוטות, ובטח שאין קשר בינן לבין דה הומניזציה. אתה מכיר הרבה חיות שסובלות מהתופעה?

כולנו "סובלים"‏1 מדיסוננס קוגניטיבי, אבל, כך אני מקווה, לא באותה מידה.
_____________
1- את הבדיחה שעולה אצלי כאסוציאציה בטח כולם מכירים והיא גם לא ממש מצחיקה.
רגע של פחד 731050
בוטות היא הקדמה רעיונית לדה הומניזציה, אבל במקרה דנן [AB] ולדעתי , זה הכל מתחיל בחינוך בבית. אם בבית שומעים שיש להשמיד את זכר עמלק כל יום , אז יום אחד נשמיד את עמלק או נקווה בלב עמוק שהוא יושמד. וד"ל. ובלי קשר - דב אדם הגון ומכאן ההתייחסות אליו אמורה להיות .

ואם כבר אז כבר . עונה ח"י לארץ נהדרת. 18 עונות זה בעצם 18 שנה ? זה כמעט 20 שנה. ואני מציע למיטב החוקרים לכו בדקו מהי סאטירת המיינסטרים הישראלית כאשר היא מציגה דמות כלשהי - מצחיקה ככל שתהיה - עם כל המגרעות שבעולם ובמשך שנות דור.
רגע של פחד 730994
ועל כך כתבו בספר הספרים: יאללה יאללה.

ההשוואה של המפגינים בבלפור למהומות בקפיטול היא דמגוגיה זולה המנוגדת לעובדות (ושהיתה, האמת, צפויה מראש וחלק מארגז הכלים הרגיל של הרוח השפטלית הנושבת מבלפור). אנשים שמשתמשים בקלות דעת באמצעים רטוריים דמגוגיים, הם דמגוגים בשניקל. אתה יכול לפעול ולדרוש מעורכי האתר לצנזר את העמדה הלגיטימית הזאת, אם אתה רוצה, אבל זה לא מה שימנע ימים עצובים באייל.
רגע של פחד 731008
דמגוג הוא מי שמשתמש באמצעים רטוריים דמגוגיים במודע - אני די משוכנע שזה לא המצב.
רגע של פחד 731012
אני לא בטוח מה יותר מעליב. להגיד על מישהו שהוא דמגוג או להגיד על מישהו שהוא בסה״כ צינור בלתי מודע שחוזר על דמגוגיה שהוזרקה לחלל הרעיונות על ידי הדמגוגים האמיתיים והוא, התמים, בסה״כ נפל בפח.
אני מניח שמי שמגיע להגיד את דעתו באייל הקורא עושה זאת לאחר מחשבה והוא מודע לחלוטין למה שהוא חושב וכותב. אם מישהו משתמש בדמגוגיה בלפורית באופן עקבי, ראוי לכנותו דמגוג.
רגע של פחד 731029
לדעתי אין שום דבר מעליב בלהגיד שמישהו תמים שמאמין לאנשים ''חכמים'' שמביאים ''עובדות'' ו''טיעונים'' שמתאימות לדעתו המוקדמת, זה אנושי, אני בספק אם יש מישהו שאי אפשר להגיד עליו את זה, ואין לי ספק שזה קרה לי בעבר.
רגע של פחד 731045
אתה יודע מה? אני חושב שיש משהו יותר מעניין להגיד בעניין כי אני חושב שבד״כ ב̶ד̶י̶ו̶נ̶י̶ם̶ ̶פ̶ו̶ל̶י̶ט̶י̶י̶ם̶ במאבק עם הכתות הביביסטיות/טראמפיסטיות, אף אחד משני הדברים הנ״ל זה לא מה שקורה, בעיקר היום עם האמת האלטרנטיבית וה - Echo Chambers.

מכיר את התופעה שאומרים למישהו שהוא סתם חוזר על הדברים מ״דף המסרים״ ואז הוא מיד מתרעם (ואפילו קצת נעלב) ואומר שהוא בסה״כ אומר את דעתו האישית וזה לא הוגן שמאשימים אותו כאילו הוא הגיע בשליחות של מישהו או משהו? זו תופעה שהפתיעה אותי בהתחלה (איך יכול להיות שאנשים בטוחים שהם אומרים את דעתם האישית למרות מה שהם אומרים מנוסח ונאמר בצורה כל כך קרובה לאמירות שנקראות ישירות מדף המסרים של בעל האינטרס? איך יכול להיות שכל כך הרבה אנשים שבטוחים שזו הדעה האישית שלהם נשמעים בדיוק אותו הדבר, לפעמים מילה במילה?) אבל לאט לאט התחלתי להבין מה מתרחש.

אני נוטה להאמין שזה המצב - רוב האנשים לא בודים את הדמגוגיה בעצמם *וגם* לא יסכימו איתך שהם סתם באו לפה כדי להגיד כמו תוכי את הדעה או האמירה של מישהו אחר. אני מאמין להם שהם חושבים כך, אבל אני גם מאמין שהם מטעים את עצמם ו/או מבלבלים את עצמם (כנראה שלא במודע). אפשר לכנות את המצב הפסיכולוגי הזה כתמימות או היתממות, אבל אני חושב שיש לזה שם מדויק יותר שעוזר טוב יותר להבין מה קורה והוא לגמרי מוכר וידוע בענף הפסיכולוגיה. מדובר בקריפטומנזיה Cryptomnesia. [Wikipedia]

חוץ מהדיסונאנס הקוגנטיבי שהזכירו בפתיל, הקריפטומנזיה היא גם אחד מהמנגנונים החזקים של הפצת הרעיונות ב-Echo Chambers. זה נראה לי מובן מאליו שלא דב ולא אף אחד אחר לא היה מעלה בדעתו להשוות בין המפגינים החמושים והאלימים בקפיטול (ניאו נאצים וגזענים שבאו ״לבצע הפיכה״ בשם הראיס שלהם) לבין המפגינים בבלפור, אם זה לא היה עולה קודם בראשו של איזה איש ניו מדיה או יועץ של ביבי שהציע את הרעיון המבריק ואז רץ עם הצוות שלו להפעיל את מכונת הפצת הבולשיט להמונים ברשתות החברתיות (ואז זה מחלחל כמובן גם למדיה הישנה, לבעלי דעה ולשאר מפיצי פוזיציה). כך אנחנו מקבלים אנשים סבירים שמאמינים באמת ובתמים שהם העלו רעיון סביר (למרות שהוא דמגוגיה בשניקל), הם בטוחים שזה רעיון סביר אישי שלהם והם לא מרגישים שהם אומרים משהו מופרך לחלוטין או שהם עוסקים בהשוואה מופרכת או בדמגוגיה.

מן דמגוגיה By Proxy שכזו, אם תרצה.
רגע של פחד 731048
רגע של פחד 731073
יפה. ובכל זאת, שתי הערות.

1. אני חושב שבשביל להיות דמגוג צריך כוונה לדמגוגיה, אתה צריך להיות מודע שהטיעון שאתה מעלה הוא דמוגגי, ולהעלות אותו בכל זאת. אני חושב שאנחנו מסכימים שזה לא המצב כאן. לכן "דמגוג בשניקל" נראה לי אגרסיבי באופן שלא תואם את ההקשר. הטיעון דמגוגי, הטוען לא.

2. יש הרבה מקום בין "הלכתי לשנה בבקתה מבודדת וישבתי עם עצמי לגבש את כל דעותי" לבין "אני חוזר על דף מסרים שמישהו נתן לי". אני לא רואה שום בעיה להודות שאת רוב דעותי העתקתי מאחרים. לא במובן שאני חוזר על דף מסרים שלהם אלא במובן שהקשבתי לשלל דעות בנושא בו רציתי לגבש דעה, והחלטתי איזו מהן נשמעת לי יותר מתאימה לעולם ערכי ולעובדות כמו שהן ידועות לי. אני חושב כשאתה שומע מישהו חוזר על דעה של מישהו אחר, כדאי לצאת מנקודת הנחה שזה מה שאתה רואה - לא בגלל שהוא לא מודע לכך שזה טיעון שמישהו אחר העלה, אלא בגלל שהוא חושב שזה טיעון מוצלח ששיכנע אותו. זה לא תמיד נכון, אבל כנקודת מוצא זה נראה לי הגון ומועיל יותר. רק כשאתה רואה שכשמישהו לא נותן לעובדות לבלבל אותו (ויש והיו באייל כמה מגיבים כאלה), אתה יכול להסיק שהוא באמת דמגוג שחוזר על דף מסרים ולא מתעניין באמת.
רגע של פחד 731076
אנשים נוטים קודם לגבש את דעתם ואחר כך ללקט את הטיעונים המתאימים לה. דפי המסרים מספקים להם את התחמושת לויכוחים. למה לטרוח להמציא טיעון משלך כשכבר יש אחד מנוסח, קליט ו"רשמי"?
זה טבעי שאנשים ישתמשו בדף המסרים. בעידן הנוכחי הוא כלי מאוד חשוב.
רגע של פחד 731083
כן, אחרי שגיבשת את דעתך רוב הסיכויים שתמשיך ללקט טיעונים שמתאימים לה (מהסיבות שנתת) אבל איכשהו גיבשת אותה, לא?
רגע של פחד 731126
1. לא מסכים. אם יש לך Affiliation טבעי לטיעונים דמגוגיים ואתה נוטה להשתמש בהם (למרות שאתה לא מודע לכך שהם כאלה) - זה בדיוק מה שאני מכנה ״דמגוג בשניקל״ או ״דמגוג צעצוע״ (בניגוד לסתם דמגוג מחושב ורגיל כמו טראמפ או ביבי). אתה אמנם רק בורג במכונת הדמגוגיה המשומנת, אבל אתה עדיין חלק ממנה.
2. נכון. הספקטרום הוא רחב. אבל מה שמדהים אותי היום זו המהירות מרגע האירוע, עד לרגע בו איש ניו-מדיה יצירתי מעלה את הרעיון של הטיעון הדמגוגי של המחנה שלו (למשל, ההשוואה המופרכת בין המפגינים בבלפור לאירועי הקפיטול) ואז מיד לרגע בו קהל של מליונים חוזר כמו תוכי על הטיעון הדמגוגי, ממש מילה במילה. אי אפשר להשוות את ההתנהגות המסונכרנת הזאת של הדמגוגים בשניקל לסתם אנשים שמשתמשים מידי פעם ברעיון שנשמע להם הגיוני וטען במקור מישהו אחר. זה קופץ פתאום ובאופן מידי, תוך שעות ספורות, ממקלדות וגרונות של מליוני בני אדם בו זמנית. זה כמו לצפות בקוביה של הבורג. Resistance is futile.
רגע של פחד 731144
1. נשמע לי קצת כמו האשמת הקורבן.

2. אני מסכים. תעשיית הבולשיט היא תעשייה שהולכת ומשתכללת. ומצליחה להדהים אותי כל פעם מחדש.
רגע של פחד 731007
אתה צודק, לא נעים לקרוא תגובות כאלה.
____
מעניין אם זה מציק היה מציק לך במידה דומה אם זה היה מופנה לארז? בהתחשב בזה שאתה אחראי למספר תגובות דומות ואף גסות יותר כלפי ארז, אני מניח שהתשובה היא לא.
רגע של פחד 731051
___
אכן. אטול קורה.
רגע של פחד 731009
_____
חמוצים יותר חריף מדמגוגים?
(תלוי בכבישה, כמובן)
רגע של פחד 731021
אז אתה קורא לאתרג את דב?

אני לא חושב ש"תגובות הרבה יותר עדינות מלכנות מתדיין ״דמגוג בשנקל״ נמחקו בעבר כהרף עין", אבל אם אתה צודק היתה זאת טעות למחוק אותן, ואין מקום לכפר על הטעות ההיא ע"י טעויות נוספות. כמוך הייתי מעדיף תגובות מנוסחות בלי אד-הומינם, אבל בטח שלא הייתי רוצה לכפות זאת אלא במקרי קצה.

הבנת את זה, אידיוט?
רגע של פחד 731031
אישית, אין לי בעיה עם כך שתגובות שמופנות אלי, גם אם אינן הולמות, לא ימחקו, כל עוד יינתן לי לענות עליהן אם אבחר בכך. הבעיה היא לא שלי אלא של האתר, כי פתיל שמכיל תגובות כאלה ותגובות מענה באותו סגנון, לא מכבד את האתר, ואם האחראים עליו בוחרים למחוק תגובות כאלה למען כבוד האתר, אני יכול להבין זאת.
רגע של פחד 731052
:)
רגע של פחד 730881
אבל כל אחד מאתנו אמר את דעתו, והדיון מבחינתי הסתיים.
רגע של פחד 731018
מאז שכתבתי את תגובתי ראיתי עוד שני סרטונים. הסרטון הראשון הוא עוד ממה שהתחולל ליד שער המעון. בסרטון הזה נראה עימות אלים בין המפגינים והשוטרים ליד השער. כידוע המפגינים כבר עברו בריצה מחסום בלתי מאוייש שאסור היה להם לעוברו. מה לדעתך היו עושים לו היו מגיעים בריצה לאותו שער מבלי שהיו שם שוטרים? האם רק היו מפסיקים את מרוצתם ומסתפקים בצעקות? האם היו פונים ורצים חזרה? זו תמונה לא מתקבלת על הדעת מבחינתם, כי כך הם היו הופכים את כל האירוע למגוחך מבחינתם. לכן, אני מאמין שהם בפרוש היו מטפסים על השער וחודרים פנימה. ואז זה כן היה דומה לאירוע בקפיטול? אי אפשר לומר שלא היה שום דמיון כפי שאי אפשר לומר שאין שום דמיון בין מה שבאמת אירע ובין ובין האירוע בקפיטול.
הסרטון השני הרבה הרבה יותר מדאיג (כי גם אני לא מעריך שלו פרצו לתוך המעון עצמו היו מנסים להתמודד עם המאבטחים בתוך המעון, תוך כוונה אמיתית להמשיך הלאה). מדובר בדברים שאמר אהוד ברק לפני הבחירות שבהן היה מועמד. בסרט הוא אומר בפרוש שאם הגוש של הימין יזכה ברוב של 61 מנדטים, עליהם לצאת לרחוב ולהחליף באופן אלים את השלטון. הוא עצמו, לדבריו, יהיה אחד מההמון שייעשה זאת. מבין היושבים לצדו זיהיתי רק את ניצן הורביץ. איש מהנוכחים כולל ניצן הורביץ, לא הראה סימנים שהדברים האלה לא נוחים לו, וכולם המשיכו לשבת בשקט ולהקשיב לדברי ההסתה האלה.
את שני הסרטונים איני יכול להציג כאן כרגע, אבל אם אוכל להציגם בעתיד, אעשה זאת.
רגע של פחד 731020
אני מודה שכשכתבתי שאפשר למצוא דמיון בין ניצן הורוביץ לסטאלין, לא תארתי לעצמי שתגובתך תיהיה challenge accepted!
רגע של פחד 731025
החלק השני של תגובתי לא עסק בכלל בהבעת דעה (למעט ''הרבה יותר מדאיג'') והיה בו רק תיאור של מה שראיתי בסרט.
רגע של פחד 731026
> מה לדעתך היו עושים לו היו מגיעים בריצה לאותו שער מבלי שהיו שם שוטרים? האם רק היו מפסיקים את מרוצתם ומסתפקים בצעקות?

להפך: מאבטחי ראש הממשלה מכירים היטב את המפגינים ויודעים שהם ילדים טובים שלא עושים צרות. אין שום צורך לשמור על רחוב סמולנסקי‏1 כשטח סטרילי. עובדה שהבית של גנץ אינו בשטח סטרילי כזה.

1 שנקרא, כידוע, על שם וילה שוקן. מבנה שסופח בסיפוח זוחל למתחם מעון ראש הממשלה.
רגע של פחד 731030
הדבר הכי קרוב שמצאתי הוא: "נצטרך לצאת לרחוב מיליון אזרחים ולבלום בגופנו את ההרס של הדמוקרטיה" (מקור) - אתה בטח מבין שזה לא "אם הגוש של הימין יזכה ברוב של 61 מנדטים, עליהם לצאת לרחוב ולהחליף באופן אלים את השלטון".
רגע של פחד 731032
אני מודה לך על הבאת המקור שיש בו אכן תמלול של חלק מהדברים שאמר ברק בסרטון שראיתי. אצטט מתוך הטקסט שהבאת:

הוא הזהיר כי אחרי הבחירות יהיה משבר פוליטי וחוקתי כתוצאה מחוסר יכולת להרכיב ממשלה, או כתוצאה מניצחון של נתניהו עם 61. ברק קרא למחאה פוליטית וחברתית אם זה יקרה: "אז נצטרך לצאת לרחוב מיליון אזרחים ולבלום בגופנו את ההרס של הדמוקרטיה".

זכרתי נכון.
  רגע של פחד • האייל האלמוני
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • אריק
  רגע של פחד • צפריר כהן
  רגע של פחד • האייל האלמוני
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • צפריר כהן
  רגע של פחד • אריק
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • אריק
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • האייל האלמוני
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • האייל האלמוני
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • האייל האלמוני
  רגע של פחד • שוטה הכפר הגלובלי
  רגע של פחד • הפונז
  רגע של פחד • שוטה הכפר הגלובלי
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • ירדן ניר-בוכבינדר
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • ירדן ניר-בוכבינדר
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • אריק
  רגע של פחד • ירדן ניר-בוכבינדר
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • ירדן ניר-בוכבינדר
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • עומר
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • easy
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • שוקי שמאל
  רגע של פחד • easy
  רגע של פחד • עומר
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • יובל נוב
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • צפריר כהן
  רגע של פחד • צפריר כהן
  רגע של פחד • יובל נוב
  רגע של פחד • הפונז
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • יובל נוב
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • יובל נוב
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • יובל נוב
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • הפונז
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • יובל נוב
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • יובל נוב
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • יובל נוב
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • יובל נוב
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • יובל נוב
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • יובל נוב
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • יובל נוב
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • צפריר כהן
  רגע של פחד • יובל נוב
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • יובל נוב
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • יובל נוב
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • אריק
  רגע של פחד • האייל האלמוני
  רגע של פחד • שוקי שמאל
  רגע של פחד • שוקי שמאל
  רגע של פחד • האייל האלמוני
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • יובל נוב
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • אריק
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • אריק
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • צפריר כהן
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • צפריר כהן
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • צפריר כהן
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • אח של אייל
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • אח של אייל
  רגע של פחד • שוטה הכפר הגלובלי
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • שוקי שמאל
  רגע של פחד • שוקי שמאל
  רגע של פחד • שוטה הכפר הגלובלי
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • אריק
  רגע של פחד • הפונז
  רגע של פחד • אריק
  רגע של פחד • הפונז
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • ירדן ניר-בוכבינדר
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • ירדן ניר-בוכבינדר
  רגע של פחד • kozmo5449@gmail.com
  רגע של פחד • ירדן ניר-בוכבינדר
  רגע של פחד • kozmo5449@gmail.com
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • ירדן ניר-בוכבינדר
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • ירדן ניר-בוכבינדר
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • ירדן ניר-בוכבינדר
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • הפונז
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • הפונז
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • אריק
  רגע של פחד • הפונז
  רגע של פחד • האלמון האיילי
  רגע של פחד • אריק
  רגע של פחד • הפונז
  רגע של פחד • האלמון האיילי
  רגע של פחד • אריק
  רגע של פחד • הפונז
  רגע של פחד • אריק
  החוק הוא דוונטי • הפונז
  החוק הוא דוונטי • שוקי שמאל
  החוק הוא דוונטי • אריק
  החוק הוא דוונטי • שוקי שמאל
  החוק הוא דוונטי • שוטה הכפר הגלובלי
  החוק הוא דוונטי • שוקי שמאל
  החוק הוא דוונטי • שוטה הכפר הגלובלי
  החוק הוא דוונטי • שוטה הכפר הגלובלי
  החוק הוא דוונטי • שוקי שמאל
  החוק הוא דוונטי • הפונז
  החוק הוא דוונטי • alucard
  החוק הוא דוונטי • הפונז
  החוק הוא דוונטי • הפונז
  החוק הוא דוונטי • kozmo
  החוק הוא דוונטי • alucard
  החוק הוא דוונטי • kozmo
  החוק הוא דוונטי • יהונתן בר
  החוק הוא דוונטי • הפונז
  החוק הוא דוונטי • צפריר כהן
  החוק הוא דוונטי • שוטה הכפר הגלובלי
  החוק הוא דוונטי • הפונז
  החוק הוא דוונטי • שוטה הכפר הגלובלי
  החוק הוא דוונטי • alucard
  החוק הוא דוונטי • הפונז
  החוק הוא דוונטי • alucard
  החוק הוא דוונטי • הפונז
  החוק הוא דוונטי • שוטה הכפר הגלובלי
  החוק הוא דוונטי • alucard
  החוק הוא דוונטי • הפונז
  החוק הוא דוונטי • alucard
  החוק הוא דוונטי • האייל האלמוני
  החוק הוא דוונטי • alucard
  החוק הוא דוונטי • האייל האלמוני
  החוק הוא דוונטי • alucard
  החוק הוא דוונטי • alucard
  החוק הוא דוונטי • alucard
  החוק הוא דוונטי • שוטה הכפר הגלובלי
  החוק הוא דוונטי • אח של אייל
  החוק הוא דוונטי • kozmo
  החוק הוא דוונטי • שוטה הכפר הגלובלי
  החוק הוא דוונטי • alucard
  מטאפורה, מטאפורה, סרק, סרק • שוטה הכפר הגלובלי
  מטאפורה, מטאפורה, סרק, סרק • שוקי שמאל
  מטאפורה, מטאפורה, סרק, סרק • אריק
  מטאפורה, מטאפורה, סרק, סרק • שוקי שמאל
  החוק הוא דוונטי • alucard
  החוק הוא דוונטי • שוטה הכפר הגלובלי
  החוק הוא דוונטי • alucard
  החוק הוא דוונטי • שוטה הכפר הגלובלי
  רגע של פחד • ידידיה
  רגע של פחד • האלמון האיילי
  רגע של פחד • ידידיה
  רגע של פחד • האלמון האיילי
  רגע של פחד • ירדן ניר-בוכבינדר
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • ירדן ניר-בוכבינדר
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • אריק
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • אריק
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • אריק
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • אריק
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  ''יועץ'' • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • easy
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • שוקי שמאל
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • שוקי שמאל
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • אריק
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • אריק
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • אריק
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • אריק
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • האייל האלמוני
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • האייל האלמוני
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • ידידיה
  רגע של פחד • האייל האלמוני
  רגע של פחד • ידידיה
  רגע של פחד • האייל האלמוני
  רגע של פחד • ידידיה
  רגע של פחד • האייל האלמוני
  רגע של פחד • ידידיה
  רגע של פחד • האייל האלמוני
  רגע של פחד • ידידיה
  רגע של פחד • ידידיה
  רגע של פחד • צפריר כהן
  רגע של פחד • ידידיה
  רגע של פחד • צפריר כהן
  רגע של פחד • האייל האלמוני
  רגע של פחד • שוקי שמאל
  רגע של פחד • ידידיה
  רגע של פחד • שוקי שמאל
  רגע של פחד • ידידיה
  רגע של פחד • שוקי שמאל
  רגע של פחד • אריק
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • אריק
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • ידידיה
  רגע של פחד • ידידיה
  רגע של פחד • אריק
  רגע של פחד • עומר
  רגע של פחד • אריק
  רגע של פחד • ידידיה
  רגע של פחד • אריק
  רגע של פחד • ידידיה
  רגע של פחד • הפונז
  רגע של פחד • שוטה הכפר הגלובלי
  רגע של פחד • אריק
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • אריק
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • האלמון האיילי
  רגע של פחד • אריק
  רגע של פחד • alucard
  רגע של פחד • הפונז
  רגע של פחד • alucard
  רגע של פחד • האלמון האיילי
  רגע של פחד • אריק
  רגע של פחד • האלמון האיילי
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • אריק
  רגע של פחד • צפריר כהן
  רגע של פחד • אריק
  רגע של פחד • שוקי שמאל
  רגע של פחד • שוקי שמאל
  רגע של פחד • הפונז
  רגע של פחד • שוקי שמאל
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • שוקי שמאל
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • האייל האלמוני
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • האייל האלמוני
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • אח של אייל
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • ירדן ניר-בוכבינדר
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • ירדן ניר-בוכבינדר
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • ירדן ניר-בוכבינדר
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • הפונז
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • אריק
  רגע של פחד • הפונז
  רגע של פחד • אריק
  רגע של פחד • ידידיה
  רגע של פחד • אריק
  רגע של פחד • הפונז
  רגע של פחד • ירדן ניר-בוכבינדר
  רגע של פחד • אריק
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • צפריר כהן
  רגע של פחד • ירדן ניר-בוכבינדר
  רגע של פחד • הפונז
  רגע של פחד • ידידיה
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • הפונז
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • הפונז
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • הפונז
  רגע של פחד • ירדן ניר-בוכבינדר
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • שוקי שמאל
  רגע של פחד • אח של אייל
  רגע של פחד • שוקי שמאל
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • עם חריף
  רגע של פחד • ירדן ניר-בוכבינדר
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • עומר
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • עומר
  רגע של פחד • הפונז
  רגע של פחד • אריק
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • עומר
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • עומר
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • עומר
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • שוטה הכפר הגלובלי
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • שוקי שמאל
  רגע של פחד • עומר
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • שוטה הכפר הגלובלי
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • שוטה הכפר הגלובלי
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • אריק
  רגע של פחד • אח של אייל
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • הפונז
  רגע של פחד • הפונז
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • האייל האחר
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • האייל האחר
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • האלמון האיילי
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • האלמון האיילי
  רגע של פחד • האייל האלמוני
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • האייל האלמוני
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • האייל האלמוני
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • האייל האלמוני
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • האייל האלמוני
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • האייל האלמוני
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • האייל האלמוני
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • אח של אייל
  רגע של פחד • אח של אייל
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • אח של אייל
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • אח של אייל
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • אריק
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • האלמון האיילי
  רגע של פחד • אריק
  רגע של פחד • אריק
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • אריק
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • אריק
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • הפונז
  רגע של פחד • שוקי שמאל
  רגע של פחד • אח של אייל
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • האייל האנגלי
  רגע של פחד • שוקי שמאל
  רגע של פחד • האייל האחר
  רגע של פחד • האייל האנגלי
  רגע של פחד • שוקי שמאל
  רגע של פחד • הפונז
  רגע של פחד • alucard
  רגע של פחד • ירדן ניר-בוכבינדר
  רגע של פחד • alucard
  רגע של פחד • ידידיה
  רגע של פחד • האייל האחר
  רגע של פחד • alucard
  רגע של פחד • ידידיה
  רגע של פחד • האלמון האיילי
  רגע של פחד • ידידיה
  רגע של פחד • easy
  רגע של הרשלה • הפונז
  רגע של הרשלה • צפריר כהן
  רגע של הרשלה • הפונז
  רגע של פחד • אריק
  רגע של פחד • שוקי שמאל
  רגע של פחד • אריק
  רגע של פחד • האייל האלמוני
  רגע של פחד • אריק
  רגע של פחד • האייל האלמוני
  רגע של פחד • alucard
  רגע של פחד • האייל האלמוני
  רגע של פחד • alucard
  רגע של פחד • alucard
  רגע של פחד • האייל האלמוני
  רגע של פחד • alucard
  רגע של פחד • האייל האלמוני
  רגע של פחד • alucard
  רגע של פחד • האייל האלמוני
  רגע של פחד • alucard
  רגע של פחד • האייל האלמוני
  רגע של פחד • alucard
  רגע של פחד • האייל האלמוני
  רגע של פחד • alucard
  רגע של פחד • האייל האלמוני
  רגע של פחד • alucard
  רגע של פחד • הפונז
  רגע של פחד • אייל
  רגע של פחד • אח של אייל
  רגע של פחד • שוטה הכפר הגלובלי
  רגע של פחד • הפונז
  רגע של פחד • האייל האלמוני
  רגע של פחד • שוקי שמאל
  רגע של פחד • אח של אייל
  רגע של פחד • שוקי שמאל
  רגע של פחד(ג) • שוקי שמאל
  רגע של פחד(ג) • שוטה הכפר הגלובלי
  רגע של פחד • אריק
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • אריק
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • אריק
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • אריק
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • easy
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • אריק
  רגע של פחד • alucard
  מפי הסוס • האייל האלמוני
  מפי הסוס • alucard
  מפי הסוס • alucard
  מפי הסוס • האייל האלמוני
  מפי הסוס • alucard
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • אריק
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • אריק
  רגע של פחד • אריק
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • אריק
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • יוסי
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • אריק
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • הפונז
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • הפונז
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • עומר
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • הפונז
  רגע של פחד • הפונז
  רגע של פחד • שוקי שמאל
  רגע של פחד • אריק
  רגע של פחד • הפונז
  רגע של פחד • עומר
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • עומר
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  במקום דקת דומיה • שוקי שמאל
  הבניין עומייד או לא עומייד? • שוטה הכפר הגלובלי
  הבניין עומייד או לא עומייד? • עומר
  הבניין עומייד או לא עומייד? • שוטה הכפר הגלובלי
  הבניין עומייד או לא עומייד? • הפונז
  הבניין עומייד או לא עומייד? • alucard
  הבניין עומייד או לא עומייד? • יהונתן בר
  הבניין עומייד או לא עומייד? • שוקי שמאל
  הבניין עומייד או לא עומייד? • יהונתן בר
  הבניין עומייד או לא עומייד? • alucard
  הבניין עומייד או לא עומייד? • alucard
  הבניין עומייד או לא עומייד? • עומר
  הבניין עומייד או לא עומייד? • alucard
  הבניין עומייד או לא עומייד? • alucard
  הבניין עומייד או לא עומייד? • עומר
  הבניין עומייד או לא עומייד? • צפריר כהן
  הבניין עומייד או לא עומייד? • alucard
  הבניין עומייד או לא עומייד? • alucard
  הבניין עומייד או לא עומייד? • צפריר כהן
  הבניין עומייד או לא עומייד? • אריק
  הבניין עומייד או לא עומייד? • alucard
  הבניין עומייד או לא עומייד? • האייל האלמוני
  הבניין עומייד או לא עומייד? • יהונתן בר
  הבניין עומייד או לא עומייד? • alucard
  הבניין עומייד או לא עומייד? • יהונתן בר
  הבניין עומייד או לא עומייד? • alucard
  הבניין עומייד או לא עומייד? • הפונז
  הבניין עומייד או לא עומייד? • kozmo
  הבניין עומייד או לא עומייד? • הפונז
  הבניין עומייד או לא עומייד? • alucard
  הבניין עומייד או לא עומייד? • ירדן ניר-בוכבינדר
  הבניין עומייד או לא עומייד? • alucard
  תרבות השיח • דב אנשלוביץ
  תרבות השיח • שוטה הכפר הגלובלי
  תרבות השיח • הפונז
  תרבות השיח • שוטה הכפר הגלובלי
  תרבות השיח • alucard
  תרבות השיח • הפונז
  תרבות השיח • עומר
  תרבות השיח • alucard
  תרבות השיח • שוטה הכפר הגלובלי
  תרבות השיח • alucard
  תרבות השיח • שוטה הכפר הגלובלי
  תרבות השיח • ירדן ניר-בוכבינדר
  או זה או 42 • הפונז
  תרבות השיח • שוטה הכפר הגלובלי
  תרבות השיח • אריק
  תרבות השיח • שוטה הכפר הגלובלי
  תרבות השיח • הפונז
  דיניין ראיות? • שוטה הכפר הגלובלי
  דיניין ראיות? • הפונז
  דיניין ראיות? • easy
  דיניין ראיות? • שוטה הכפר הגלובלי
  תרבות השיח • אריק
  תרבות השיח • ירדן ניר-בוכבינדר
  תרבות השיח • עומר
  תרבות השיח • האייל האלמוני
  תרבות השיח • עומר
  תרבות השיח • האייל האלמוני
  תרבות השיח • הפונז
  תרבות השיח • עומר
  תרבות השיח • האייל האלמוני
  תרבות השיח • עומר
  תרבות השיח • האייל האלמוני
  תרבות השיח • עומר
  תרבות השיח • האייל האלמוני
  תרבות השיח • אריק
  תרבות השיח • האייל האלמוני
  תרבות השיח • האלמון האיילי
  תרבות השיח • אריק
  תרבות השיח • צ'ה הכפר הגלובלי
  תרבות השיח • האייל האלמוני
  תרבות השיח • הפונז
  תרבות השיח • שוטה הכפר הגלובלי
  תרבות השיח • שוטה הכפר הגלובלי
  תרבות השיח • צפריר כהן
  תרבות השיח • שוטה הכפר הגלובלי
  תרבות השיח • צפריר כהן
  תרבות השיח • שוטה הכפר הגלובלי
  תרבות השיח • האייל האלמוני
  תרבות השיח • שוטה הכפר הגלובלי
  תרבות השיח • שוקי שמאל
  תרבות השיח • צפריר כהן
  תרבות השיח • שוקי שמאל
  תרבות השיח • שוטה הכפר הגלובלי
  תרבות השיח • הפונז
  תרבות השיח • אח של אייל
  תרבות השיח • הפונז
  תרבות השיח • אח של אייל
  תרבות השיח • שוטה הכפר הגלובלי
  תרבות השיח • אח של אייל
  תרבות השיח • שוטה הכפר הגלובלי
  תרבות השיח • אח של אייל
  tit for tat • שוטה הכפר הגלובלי
  tit for tat • אח של אייל
  tit for tat • הפונז
  תרבות השיח • יהונתן בר
  תרבות השיח • אח של אייל
  תרבות השיח • שוקי שמאל
  תרבות השיח • שוטה הכפר הגלובלי
  תרבות השיח • הפונז
  תרבות השיח • אח של אייל
  תרבות השיח • שוקי שמאל
  תרבות השיח • אח של אייל
  תרבות השיח • ירדן ניר-בוכבינדר
  תרבות השיח • האייל האלמוני
  תרבות השיח • דב אנשלוביץ
  תרבות השיח • שוקי שמאל
  תרבות השיח • דב אנשלוביץ
  תרבות השיח • שוקי שמאל
  תרבות השיח • שוטה הכפר הגלובלי
  תרבות השיח • דב אנשלוביץ
  תרבות השיח • שוטה הכפר הגלובלי
  תרבות השיח • שוטה הכפר הגלובלי
  תרבות השיח • עומר
  תרבות השיח • שוטה הכפר הגלובלי
  תרבות השיח • עומר
  תרבות השיח • שוטה הכפר הגלובלי
  תרבות השיח • דב אנשלוביץ
  תרבות השיח • שוטה הכפר הגלובלי
  תרבות השיח • דב אנשלוביץ
  תרבות השיח • עומר
  מר אוקהם מתבקש לקבלה • שוטה הכפר הגלובלי
  מר אוקהם מתבקש לקבלה • דב אנשלוביץ
  מר אוקהם מתבקש לקבלה • עומר
  מר אוקהם מתבקש לקבלה • הפונז
  מר אוקהם מתבקש לקבלה • דב אנשלוביץ
  מר אוקהם מתבקש לקבלה • אריק
  מר אוקהם מתבקש לקבלה • עומר
  מר אוקהם מתבקש לקבלה • דב אנשלוביץ
  מר אוקהם מתבקש לקבלה • אריק
  מר אוקהם מתבקש לקבלה • alucard
  מר אוקהם מתבקש לקבלה • שוטה הכפר הגלובלי
  מר אוקהם מתבקש לקבלה • עומר
  מר אוקהם מתבקש לקבלה • דב אנשלוביץ
  מר אוקהם מתבקש לקבלה • עומר
  מר אוקהם מתבקש לקבלה • אריק
  מר אוקהם מתבקש לקבלה • שוטה הכפר הגלובלי
  מר אוקהם מתבקש לקבלה • שוטה הכפר הגלובלי
  מר אוקהם מתבקש לקבלה • שוטה הכפר הגלובלי
  מר אוקהם מתבקש לקבלה • הפונז
  מר אוקהם מתבקש לקבלה • שוטה הכפר הגלובלי
  מר אוקהם מתבקש לקבלה • ירדן ניר-בוכבינדר
  מר אוקהם מתבקש לקבלה • הפונז
  תרבות השיח • שוטה הכפר הגלובלי
  תרבות השיח • עומר
  תרבות השיח • הפונז
  תרבות השיח • צפריר כהן
  תרבות השיח • דב אנשלוביץ
  תרבות השיח • עומר
  תרבות השיח • דב אנשלוביץ
  תרבות השיח • שוטה הכפר הגלובלי
  תרבות השיח • עומר
  תרבות השיח • דב אנשלוביץ
  תרבות השיח • אח של אייל
  תרבות השיח • kozmo
  תרבות השיח • דב אנשלוביץ
  תרבות השיח • עע
  תרבות השיח • שוטה הכפר הגלובלי
  תרבות השיח • עע
  תרבות השיח • שוטה הכפר הגלובלי
  תרבות השיח • עומר
  תרבות השיח • kozmo
  תרבות השיח • kozmo
  תרבות השיח • עומר
  תרבות השיח • שוקי שמאל
  תרבות השיח • עומר
  תרבות השיח • עומר
  תרבות השיח • שוקי שמאל
  תרבות השיח • עומר
  תרבות השיח • שוקי שמאל
  תרבות השיח • צפריר כהן
  תרבות השיח • שוטה הכפר הגלובלי
  עסקים כרגיל • שוקי שמאל
  עסקים כרגיל • שוקי שמאל
  עסקים כרגיל • שוקי שמאל
  עסקים כרגיל • שוקי שמאל
  עסקים כרגיל • אריק
  תרבות השיח • הפונז
  הבניין עומייד או לא עומייד? • kozmo
  הבניין עומייד או לא עומייד? • יהונתן בר
  הבניין עומייד או לא עומייד? • alucard
  הבניין עומייד או לא עומייד? • עומר
  הבניין עומייד או לא עומייד? • ירדן ניר-בוכבינדר
  הבניין עומייד או לא עומייד? • צפריר כהן
  הבניין עומייד או לא עומייד? • עומר
  הבניין עומייד או לא עומייד? • צפריר כהן
  הבניין עומייד או לא עומייד? • עומר
  הבניין עומייד או לא עומייד? • האייל האלמוני
  הבניין עומייד או לא עומייד? • alucard
  הבניין עומייד או לא עומייד? • הפונז
  הבניין עומייד או לא עומייד? • האייל האלמוני
  הבניין עומייד או לא עומייד? • ירדן ניר-בוכבינדר
  הבניין עומייד או לא עומייד? • הפונז
  הבניין עומייד או לא עומייד? • האייל האלמוני
  הבניין עומייד או לא עומייד? • ירדן ניר-בוכבינדר
  הבניין עומייד או לא עומייד? • האייל האלמוני
  הבניין עומייד או לא עומייד? • alucard
  הבניין עומייד או לא עומייד? • אריק
  הבניין עומייד או לא עומייד? • האייל האלמוני
  הבניין עומייד או לא עומייד? • alucard
  הבניין עומייד או לא עומייד? • אריק
  הבניין עומייד או לא עומייד? • alucard (סתם נו)
  הבניין עומייד או לא עומייד? • האייל האלמוני
  הבניין עומייד או לא עומייד? • האייל האלמוני
  הבניין עומייד או לא עומייד? • alucard
  הבניין עומייד או לא עומייד? • alucard
  הבניין עומייד או לא עומייד? • האייל האלמוני
  הבניין עומייד או לא עומייד? • שוטה הכפר הגלובלי
  הבניין עומייד או לא עומייד? • האייל האלמוני
  הבניין עומייד או לא עומייד? • שוטה הכפר הגלובלי
  הבניין עומייד או לא עומייד? • האייל האלמוני
  הבניין עומייד או לא עומייד? • שוקי שמאל
  הבניין עומייד או לא עומייד? • הפונז
  הבניין עומייד או לא עומייד? • שוטה הכפר הגלובלי
  רגע של פחד • הפונז
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • אריק
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • אריק
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • אריק
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • שוטה הכפר הגלובלי
  רגע של פחד • שוקי שמאל
  רגע של פחד • אריק
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • אריק
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • אריק
  רגע של פחד • הפונז
  רגע של פחד • אריק
  רגע של פחד • alucard
  רגע של פחד • האלמון האיילי
  רגע של פחד • הפונז
  רגע של פחד • אריק
  רגע של פחד • alucard
  רגע של פחד • הפונז
  רגע של פחד • האלמון האיילי
  רגע של פחד • יונת
  רגע של פחד • האלמון האיילי
  רגע של פחד • אריק
  רגע של פחד • הפונז
  רגע של פחד • alucard
  רגע של פחד • אח של אייל
  רגע של פחד • alucard
  רגע של פחד • שוטה הכפר הגלובלי
  רגע של פחד • אח של אייל
  רגע של פחד • alucard
  רגע של פחד • alucard
  רגע של פחד • אח של אייל
  רגע של פחד • alucard
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • שוטה הכפר הגלובלי
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • דב אנשלוביץ
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • שוטה הכפר הגלובלי
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • דב אנשלוביץ
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • שוטה הכפר הגלובלי
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • דב אנשלוביץ
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • alucard
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • alucard
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • האייל האלמוני
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • דב אנשלוביץ
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • ידידיה
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • alucard
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • alucard
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • דב אנשלוביץ
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • alucard
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • ידידיה
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • alucard
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • alucard
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • הפונז
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • שוקי שמאל
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • alucard
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • שוקי שמאל
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • alucard
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • שוקי שמאל
  א-פרופו מינויים פוליטיים • שוטה הכפר הגלובלי
  א-פרופו מינויים פוליטיים • הפונז
  א-פרופו מינויים פוליטיים • שוטה הכפר הגלובלי
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • דב אנשלוביץ
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • alucard
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • דב אנשלוביץ
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • שוטה הכפר הגלובלי
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • שוקי שמאל
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • שוטה הכפר הגלובלי
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • הפונז
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • עומר
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • הפונז
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • שוקי שמאל
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • שוטה הכפר הגלובלי
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • הפונז
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • שוקי שמאל
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • הפונז
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • שוקי שמאל
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • הפונז
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • אריק
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • שוקי שמאל
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • הפונז
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • easy
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • הפונז
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • אח של אייל
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • הפונז
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • שוטה הכפר הגלובלי
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • kozmo
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • שוטה הכפר הגלובלי
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • שוטה הכפר הגלובלי
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • הפונז
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • שוטה הכפר הגלובלי
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • שוטה הכפר הגלובלי
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • ידידיה
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • עומר
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • ידידיה
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • עומר
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • צפריר כהן
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • עומר
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • האלמון האיילי
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • שוטה הכפר הגלובלי
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • ידידיה
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • הפונז
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • alucard
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • שוקי שמאל
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • alucard
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • שוטה הכפר הגלובלי
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • ידידיה
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • עומר
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • שוטה הכפר הגלובלי
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • האייל האלמוני
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • עומר
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • שוטה הכפר הגלובלי
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • kozmo
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • שוטה הכפר הגלובלי
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • kozmo
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • alucard
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • kozmo
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • alucard
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • אריק
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • שוטה הכפר הגלובלי
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • דב אנשלוביץ
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • האייל האלמוני
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • דב אנשלוביץ
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • האייל האלמוני
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • דב אנשלוביץ
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • האייל האלמוני
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • הפונז
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • easy
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • שוקי שמאל
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • דב אנשלוביץ
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • אח של אייל
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • הפונז
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • עומר
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • צפריר כהן
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • עומר
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • אח של אייל
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • אח של אייל
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • עומר
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • דב אנשלוביץ
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • עומר
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • דב אנשלוביץ
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • עומר
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • דב אנשלוביץ
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • עומר
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • עומר
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • kozmo
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • עומר
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • kozmo
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • שוטה הכפר הגלובלי
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • עומר
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • שוקי שמאל
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • עומר
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • עומר
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • שוקי שמאל
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • שוטה הכפר הגלובלי
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • עומר
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • alucard
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • האייל האלמוני
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • עומר
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • alucard
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • אריק
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • שוטה הכפר הגלובלי
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • אריק
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • שוטה הכפר הגלובלי
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • האייל האלמוני
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • alucard
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • שוטה הכפר הגלובלי
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • alucard
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • שוטה הכפר הגלובלי
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • alucard
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • שוטה הכפר הגלובלי
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • kozmo
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • האלמון האיילי
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • האייל האלמוני
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • שוקי שמאל
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • אריק
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • שוקי שמאל
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • שוקי שמאל
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • האייל האלמוני
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • שוקי שמאל
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • עומר
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • האייל האלמוני
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • עומר
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • האייל האלמוני
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • alucard
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • alucard
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • צפריר כהן
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • alucard
  מֹשְׁכֵי הֶעָו‍ֹן בְּחַבְלֵי הַשָּׁוְא • שוקי שמאל
  מֹשְׁכֵי הֶעָו‍ֹן בְּחַבְלֵי הַשָּׁוְא • הפונז
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • alucard
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • האייל האלמוני
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • alucard
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • האייל האלמוני
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • alucard
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • האייל האלמוני
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • alucard
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • האלמון האיילי
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • alucard
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • הפונז
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • alucard
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • הפונז
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • alucard
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • alucard
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • הפונז
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • האלמון האיילי
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • עומר
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • האייל האלמוני
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • עומר
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • האייל האחר
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • עומר
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • האייל האלמוני
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • האלמון האיילי
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • האלמון האיילי
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • alucard
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • יהונתן בר
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • אריק
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • אריק
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • alucard
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • alucard
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • הפונז
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • alucard
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • הפונז
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • alucard
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • kozmo
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • הפונז
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • kozmo
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • kozmo
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • ירדן ניר-בוכבינדר
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • kozmo
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • שוטה הכפר הגלובלי
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • kozmo
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • הפונז
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • kozmo
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • שוטה הכפר הגלובלי
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • אריק
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • שוטה הכפר הגלובלי
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • אריק
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • דב אנשלוביץ
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • שוקי שמאל
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • הפונז
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • שוטה הכפר הגלובלי
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • הפונז
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • שוקי שמאל
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • עומר
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • alucard
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • הפונז
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • עומר
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • הפונז
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • alucard
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • הפונז
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • alucard
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • עומר
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • עומר
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • alucard
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • עומר
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • צפריר כהן
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • alucard
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • alucard
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • עומר
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • alucard
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • עומר
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • alucard
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • עומר
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • הפונז
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • alucard
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • אריק
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • alucard
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • אריק
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • שוקי שמאל
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • אריק
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • alucard
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • אריק
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • kozmo
  תַּחַת-עֶבֶד, כִּי יִמְלוֹךְ • הקשה המקשה
  תַּחַת-עֶבֶד, כִּי יִמְלוֹךְ • שוטה הכפר הגלובלי
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • שוקי שמאל
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • הפונז
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • שוטה הכפר הגלובלי
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • שוקי שמאל
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • עומר
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • הפונז
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • alucard
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • עומר
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • שוקי שמאל
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • הפונז
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • עומר
  רָאִיתִי, רָשָׁע עָרִיץ; וַיַּעֲבֹר, וְהִנֵּה אֵינֶנּוּ; • שוקי שמאל
  רָאִיתִי, רָשָׁע עָרִיץ; וַיַּעֲבֹר, וְהִנֵּה אֵינֶנּוּ; • עומר
  רָאִיתִי, רָשָׁע עָרִיץ; וַיַּעֲבֹר, וְהִנֵּה אֵינֶנּוּ; • שוקי שמאל
  רָאִיתִי, רָשָׁע עָרִיץ; וַיַּעֲבֹר, וְהִנֵּה אֵינֶנּוּ; • עומר
  רָאִיתִי, רָשָׁע עָרִיץ; וַיַּעֲבֹר, וְהִנֵּה אֵינֶנּוּ; • שוקי שמאל
  רָאִיתִי, רָשָׁע עָרִיץ; וַיַּעֲבֹר, וְהִנֵּה אֵינֶנּוּ; • הקשה המקשה
  רָאִיתִי, רָשָׁע עָרִיץ; וַיַּעֲבֹר, וְהִנֵּה אֵינֶנּוּ; • שוטה הכפר הגלובלי
  רָאִיתִי, רָשָׁע עָרִיץ; וַיַּעֲבֹר, וְהִנֵּה אֵינֶנּוּ; • הפונז
  רָאִיתִי, רָשָׁע עָרִיץ; וַיַּעֲבֹר, וְהִנֵּה אֵינֶנּוּ; • שוטה הכפר הגלובלי
  רָאִיתִי, רָשָׁע עָרִיץ; וַיַּעֲבֹר, וְהִנֵּה אֵינֶנּוּ; • שוקי שמאל
  רָאִיתִי, רָשָׁע עָרִיץ; וַיַּעֲבֹר, וְהִנֵּה אֵינֶנּוּ; • שוטה הכפר הגלובלי
  רָאִיתִי, רָשָׁע עָרִיץ; וַיַּעֲבֹר, וְהִנֵּה אֵינֶנּוּ; • alucard
  רָאִיתִי, רָשָׁע עָרִיץ; וַיַּעֲבֹר, וְהִנֵּה אֵינֶנּוּ; • שוקי שמאל
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • alucard
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • הפונז
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • kozmo
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • הפונז
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • kozmo
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • האייל האלמוני
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • kozmo
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • kozmo
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • האייל האלמוני
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • kozmo
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • האייל האלמוני
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • kozmo
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • האייל האלמוני
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • kozmo
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • האייל האלמוני
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • צפריר כהן
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • האייל האלמוני
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • kozmo
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • האייל האלמוני
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • kozmo
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • הפונז
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • alucard
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • שוטה הכפר הגלובלי
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • kozmo
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • alucard
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • alucard
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • kozmo
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • alucard
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • עומר
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • הפונז
  פרופ' אומן לא חתם - סיכום ביניים • שוטה הכפר הגלובלי
  פרופ' אומן לא חתם - סיכום ביניים • עומר
  פרופ' אומן לא חתם - סיכום ביניים • הפונז
  פרופ' אומן לא חתם - סיכום ביניים • kozmo
  פרופ' אומן לא חתם - סיכום ביניים • שוטה הכפר הגלובלי
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • kozmo
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • אריק
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • שוטה הכפר הגלובלי
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • ידידיה
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • הפונז
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • שוטה הכפר הגלובלי
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • אריק
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • ידידיה
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • שוטה הכפר הגלובלי
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • שוטה הכפר הגלובלי
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • ידידיה
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • ידידיה
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • הפונז
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • אח של אייל
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • דב אנשלוביץ
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • שוטה הכפר הגלובלי
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • דב אנשלוביץ
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • האייל האחר
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • דב אנשלוביץ
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • צפריר כהן
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • דב אנשלוביץ
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • דב אנשלוביץ
  מחריבייך ומהרסייך • האייל האחר
  מחריבייך ומהרסייך • הפונז
  מחריבייך ומהרסייך • alucard
  מחריבייך ומהרסייך • דב אנשלוביץ
  מחריבייך ומהרסייך • אריק
  מחריבייך ומהרסייך • שוטה הכפר הגלובלי
  מחריבייך ומהרסייך • האייל האחר
  מחריבייך ומהרסייך • שוטה הכפר הגלובלי
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • האייל שזוכר
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • הפונז
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • דב אנשלוביץ
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • הפונז
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • דב אנשלוביץ
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • הפונז
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • דב אנשלוביץ
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • דב אנשלוביץ
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • שוטה הכפר הגלובלי
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • alucard
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • הפונז
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • שוקי שמאל
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • הפונז
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • דב אנשלוביץ
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • דב אנשלוביץ
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • הפונז
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • דב אנשלוביץ
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • הפונז
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • דב אנשלוביץ
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • הפונז
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • שוקי שמאל
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • alucard
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • אח של אייל
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • alucard
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • אח של אייל
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • kozmo
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • שוקי שמאל
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • alucard
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • אריק
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • שוקי שמאל
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • דב אנשלוביץ
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • alucard
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • דב אנשלוביץ
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • alucard
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • alucard
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • דב אנשלוביץ
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • האייל שזוכר
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • האייל האחר
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • דב אנשלוביץ
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • אריק
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • דב אנשלוביץ
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • שוקי שמאל
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • דב אנשלוביץ
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • האייל האחר
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • שוטה הכפר הגלובלי
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • שוקי שמאל
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • דב אנשלוביץ
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • האייל המקשר
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • דב אנשלוביץ
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • דב אנשלוביץ
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • שוטה הכפר הגלובלי
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • alucard
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • שוטה הכפר הגלובלי
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • שוטה הכפר הגלובלי
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • אריק
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • הפונז
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • אריק
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • שוטה הכפר הגלובלי
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • שוטה הכפר הגלובלי
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • הפונז
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • אריק
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • שוטה הכפר הגלובלי
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • אריק
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • הפונז
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • האייל האלמוני
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • הפונז
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • שוטה הכפר הגלובלי
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • אריק
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • ירדן ניר-בוכבינדר
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • הפונז
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • הפונז
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • שוטה הכפר הגלובלי
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • kozmo
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • שוטה הכפר הגלובלי
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • kozmo
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • שוטה הכפר הגלובלי
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • עומר
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • alucard
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • עומר
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • alucard (ב/מליסנדרה)
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • עומר
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • שוטה הכפר הגלובלי
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • kozmo
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • הפונז
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • kozmo
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • שוטה הכפר הגלובלי
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • kozmo
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • האייל האלמוני
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • alucard
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • עומר
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • alucard
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • עומר
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • alucard
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • עומר
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • alucard
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • עומר
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • הפונז
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • alucard
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • האייל האלמוני
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • alucard
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • האייל האלמוני
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • הפונז
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • alucard
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • עומר
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • kozmo
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • האייל האחר
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • kozmo
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • האייל האחר
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • kozmo
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • האייל האחר
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • הפונז
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • kozmo
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • עומר
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • alucard
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • ירדן ניר-בוכבינדר
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • שוטה הכפר הגלובלי
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • alucard
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • kozmo
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • הפונז
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • kozmo
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • alucard
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • kozmo
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • שוטה הכפר הגלובלי
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • עומר
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • האייל האלמוני
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • עומר
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • האייל האלמוני
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • שוטה הכפר הגלובלי
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • הפונז
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • הפונז
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • שוטה הכפר הגלובלי
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • שוטה הכפר הגלובלי
  ככה לא בונים חומה • שוטה הכפר הגלובלי
  ככה לא בונים חומה • האייל האלמוני
  ככה לא בונים חומה • הפונז
  ככה לא בונים חומה • האייל האלמוני
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • דב אנשלוביץ
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • דב אנשלוביץ
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • האייל האחר
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • שוקי שמאל
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • alucard
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • דב אנשלוביץ
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • דב אנשלוביץ
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • האייל האלמוני
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • דב אנשלוביץ
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • שוקי שמאל
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • דב אנשלוביץ
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • האייל שזוכר
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • האייל שזוכר
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • דב אנשלוביץ
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • הפונז
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • דב אנשלוביץ
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • דב אנשלוביץ
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • אריק
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • דב אנשלוביץ
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • דב אנשלוביץ
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • אריק
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • שוקי שמאל
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • האלמון האיילי
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • אריק
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • הפונז
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • האלמון האיילי
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • שוטה הכפר הגלובלי
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • שוקי שמאל
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • שוקי שמאל
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • אריק
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • שוטה הכפר הגלובלי
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • הפונז
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • אריק
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • alucard
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • הפונז
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • שוקי שמאל
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • דב אנשלוביץ
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • הפונז
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • הפונז
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • דב אנשלוביץ
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • האייל האלמוני
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • אריק
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • alucard
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • האייל השאלני
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • שוטה הכפר הגלובלי
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • alucard
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • אריק
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • הפונז
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • שוקי שמאל
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • אריק
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • שוקי שמאל
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • שוקי שמאל
  וְעֹזְבֵי יְהוָה יִכְלוּ • דב אנשלוביץ
  והרי התחזית ועיקרה בחילה: • שוטה הכפר הגלובלי
  רגע של פחד • צפריר כהן
  רגע של פחד • alucard
  רגע של פחד • alucard
  רגע של פחד • kozmo
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • אריק
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • הפונז
  רגע של פחד • דב אנשלוביץ
  רגע של פחד • הפונז
  רגע של פחד • אח של אייל
  רגע של פחד • אח של אייל
  רגע של פחד • האייל האלמוני
  רגע של פחד • alucard
  רגע של פחד • alucard
  RUN • שוטה הכפר הגלובלי
  RUN • דב אנשלוביץ
  RUN • שוטה הכפר הגלובלי
  RUN • דב אנשלוביץ
  RUN • שוטה הכפר הגלובלי
  RUN • שוטה הכפר הגלובלי
  RUN • דב אנשלוביץ
  RUN • שוטה הכפר הגלובלי
  RUN • הפונז
  RUN • שוטה הכפר הגלובלי
  RUN • הפונז
  RUN • דב אנשלוביץ
  RUN • שוטה הכפר הגלובלי
  RUN • דב אנשלוביץ
  RUN • kozmo
  RUN • alucard
  RUN • kozmo
  RUN • alucard
  RUN • kozmo
  RUN • שוטה הכפר הגלובלי
  RUN • alucard
  RUN • הפונז
  RUN • שוטה הכפר הגלובלי
  RUN • alucard
  RUN • עומר
  שותפים טבעיים • אח של אייל
  RUN • הפונז
  RUN • kozmo
  RUN • הפונז
  RUN • האייל האחר
  RUN • kozmo
  RUN • האייל האחר
  RUN • הפונז
  RUN • ידידיה
  RUN • kozmo
  RUN • האייל האלמוני
  RUN • kozmo
  RUN • kozmo
  RUN • הפונז
  RUN • האייל האלמוני
  RUN • kozmo
  RUN • שוטה הכפר הגלובלי
  מדינת ישר-אל • kozmo
  RUN • שוקי שמאל
  RUN • האייל האלמוני
  RUN • kozmo
  RUN • האייל האלמוני
  RUN • שוטה הכפר הגלובלי
  RUN • שוקי שמאל
  RUN • האייל האלמוני
  RUN • שוקי שמאל
  RUN • האייל האלמוני
  RUN • שוטה הכפר הגלובלי
  RUN • אריק
  RUN • הפונז
  RUN • שוקי שמאל
  RUN • אריק
  RUN • עומר
  RUN • הפונז
  RUN • שוטה הכפר הגלובלי
  RUN • ידידיה
  RUN • עומר
  RUN • שוקי שמאל
  RUN • צפריר כהן
  RUN • שוקי שמאל
  RUN • עומר
  RUN • שוקי שמאל
  RUN • עומר
  RUN • שוטה הכפר הגלובלי
  RUN • הפונז
  RUN • אריק
  RUN • שוקי שמאל
  RUN • האייל האלמוני
  RUN • אריק
  RUN • האייל האלמוני
  RUN • אריק
  RUN • alucard
  RUN • הפונז
  RUN • אריק
  RUN • alucard
  RUN • אריק
  RUN • האייל האלמוני
  RUN • אריק
  RUN • האייל האלמוני
  RUN • אריק
  RUN • האייל האלמוני
  RUN • אריק
  RUN • האייל האלמוני
  RUN • שוקי שמאל
  RUN • עומר
  RUN • אריק
  RUN • שוקי שמאל
  RUN • עומר
  RUN • שוקי שמאל
  RUN • עומר
  RUN • שוטה הכפר הגלובלי
  RUN • אריק
  RUN • הפונז
  RUN • שוטה הכפר הגלובלי
  RUN • alucard
  RUN • שוקי שמאל
  RUN • שוטה הכפר הגלובלי
  RUN • kozmo
  RUN • שוטה הכפר הגלובלי
  RUN • ידידיה
  RUN • שוטה הכפר הגלובלי
  RUN • ידידיה
  RUN • שוקי שמאל
  RUN • שוטה הכפר הגלובלי
  RUN • שוקי שמאל
  RUN • עומר
  RUN • שוקי שמאל
  RUN • עומר
  RUN • שוטה הכפר הגלובלי
  RUN • הפונז
  RUN • צפריר כהן
  RUN • הפונז
  RUN • שוטה הכפר הגלובלי
  RUN • הפונז
  RUN • שוטה הכפר הגלובלי
  RUN • עומר
  RUN • עומר
  RUN • שוטה הכפר הגלובלי
  RUN • kozmo
  RUN • עומר
  RUN • kozmo
  RUN • עומר
  RUN • kozmo
  RUN • kozmo
  RUN • שוטה הכפר הגלובלי
  RUN • kozmo
  RUN • kozmo
  RUN • alucard
  RUN • שוטה הכפר הגלובלי
  RUN • kozmo
  RUN • שוטה הכפר הגלובלי
  RUN • kozmo
  RUN • הפונז
  RUN • הפונז
  RUN • עומר
  RUN • שוטה הכפר הגלובלי
  RUN • אח של אייל
  RUN • ידידיה
  RUN • עומר
  RUN • עומר
  RUN • שוקי שמאל
  RUN • עומר
  RUN • ידידיה
  RUN • alucard
  RUN • ידידיה
  RUN • alucard
  RUN • שוטה הכפר הגלובלי
  RUN • עומר
  RUN • שוטה הכפר הגלובלי
  RUN • ידידיה
  RUN • alucard
  RUN • ידידיה
  RUN • alucard
  RUN • ידידיה
  RUN • alucard
  RUN • kozmo
  RUN • עומר
  RUN • kozmo
  RUN • עומר
  RUN • kozmo
  RUN • עומר
  RUN • kozmo
  RUN • שוטה הכפר הגלובלי
  RUN • kozmo
  RUN • שוטה הכפר הגלובלי
  RUN • kozmo
  RUN • שוטה הכפר הגלובלי
  RUN • kozmo
  RUN • alucard
  RUN • הפונז
  RUN • kozmo
  RUN • alucard
  RUN • kozmo
  RUN • alucard
  RUN • שוקי שמאל
  RUN • שוטה הכפר הגלובלי
  RUN • שוטה הכפר הגלובלי
  RUN • הפונז
  RUN • alucard
  RUN • הפונז
  סאטיאגרהא • שוקי שמאל
  סאטיאגרהא • שוקי שמאל
  סאטיאגרהא • שוטה הכפר הגלובלי
  סאטיאגרהא • kozmo
  סאטיאגרהא • kozmo
  סאטיאגרהא • שוטה הכפר הגלובלי
  סאטיאגרהא • צפריר כהן
  סאטיאגרהא • שוטה הכפר הגלובלי
  סאטיאגרהא • שוקי שמאל
  RUN • שוקי שמאל
  RUN • האייל האלמוני
  RUN • עומר
  RUN • עומר
  RUN • kozmo
  RUN • עומר
  RUN • alucard
  RUN • שוקי שמאל
  RUN • דב אנשלוביץ
  RUN • דב אנשלוביץ
  RUN • ידידיה
  RUN • דב אנשלוביץ
  RUN • ידידיה
  RUN • דב אנשלוביץ
  RUN • הפונז
  RUN • שוטה הכפר הגלובלי
  RUN • שוטה הכפר הגלובלי
  RUN • alucard
  RUN • kozmo
  RUN • שוטה הכפר הגלובלי
  RUN • kozmo
  RUN • שוטה הכפר הגלובלי
  RUN • kozmo
  RUN • alucard
  RUN • שוקי שמאל
  RUN • alucard
  RUN • kozmo
  RUN • שוטה הכפר הגלובלי
  RUN • kozmo
  RUN • alucard
  RUN • alucard
  RUN • kozmo
  RUN • שוטה הכפר הגלובלי
  RUN • kozmo
  RUN • הפונז
  RUN • שוטה הכפר הגלובלי
  RUN • kozmo
  RUN • שוטה הכפר הגלובלי
  RUN • kozmo
  RUN • שוקי שמאל
  RUN • שוקי שמאל
  RUN • alucard
  RUN • alucard
  RUN • אריק
  RUN • שוטה הכפר הגלובלי
  RUN • אריק
  RUN • ידידיה
  RUN • alucard
  RUN • שוטה הכפר הגלובלי
  RUN • kozmo
  RUN • alucard
  RUN • אריק
  RUN • עומר
  RUN • אריק
  RUN • עומר
  RUN • אריק
  RUN • עומר
  RUN • alucard
  RUN • האלמון האיילי
  RUN • אריק
  RUN • alucard
  RUN • האייל האלמוני
  RUN • עומר
  RUN • alucard
  RUN • שוקי שמאל
  RUN • שוקי שמאל
  RUN • kozmo
  RUN • אריק
  RUN • kozmo
  RUN • אריק
  RUN • kozmo
  RUN • אריק
  RUN • הפונז
  RUN • kozmo
  RUN • אריק
  RUN • האייל האלמוני
  RUN • שוטה הכפר הגלובלי
  RUN • kozmo
  RUN • האייל האלמוני
  RUN • kozmo