734560
לפחות תיקון היסטורי קטן אחד נעשה הלילה: הלכתי לישון עם נתניהו וקמתי בבוקר עם מנסור עבאס. פרס בטח פתח שמפניה ורודה, שם למעלה.
734565
יש לי משהו.

הלכת לישון עם אשל וקמת לחומוס אבו גוש מעורב עם קוגל ירושלמי .
734566
נתן?
734567
גם זה רעיון.
734919
ואגב 'עבאס או שבס' , לעניות דעתי ביבי הפסיד הפעם סופית. כל הקטע עם מנסור זאת הונאה עצמית של נתניהו. כל גוש השינוי כולל סער החליטו סופית לתת ללפיד את ההנהגה ויש להם 61 וזה מה שיהיה. בנט לא יצטרף כי הוא יודע מהן התוצאות, לסער אין מה להפסיד ומהרבה סיבות והוא למעשה הג'וקר של מרכז-שמאל.
734962
אולי, אבל אתה כנראה מעשן את הסיגר לפני שג׳ף גולדבלום השמיד את חללית החיזרים.

בנט עדיין עושה חיקויים של גנץ עם קולות של עציץ המפגין עמימות ומאוד יכול להיות שהוא יזדחל על ארבע בסוף אל תוף הקואליציה של ביבי (ואז אולי גם סער, עבאס וגנץ יזחלו גם כן בדרך זו או אחרת). שלמונים, תפקידים, ג׳ובים, משרדים - כבר ידאגו להציע להם את השימון המתאים שהם לא יצליחו לסרב לו וישכיח מהם את כל ההבטחות שהיו טובות רק לשעתן.

מסביב לליכוד יש יותר מידי מפלגות לווין המונהגות על ידי חסרי חוליות. החיים הפעם קצת יותר קשים לביבי ויעשו לו יותר שרירים, אבל סמוך על האיש הכי לחיץ בהיסטוריה של מדינת ישראל שהוא יכול למצוא את הנוסחה שתרצה כמה אידיוטים שימושיים. תן להם את הכסא שהם רוצים והם יסתפקו במועט ולא ילחמו מלחמות לא להם. ביבי רק צריך להמשיך לעשות מה שביבי יודע לעשות - לסכסך ביניהם, לדבר עד כמה הם שמאלנים, להוריד להם את הביטחון שאפשר לנצח אותו, להציע להם גזרים ולדוג אותם מיואשים וחסרי כוח אחד אחד.
בנט משת''ף של ביבי, יכנס לקואליציה של ביבי אם לא יצליח להקים ממשל 734963
סער כנראה לא.

גאנץ ממשיך להיות הטיפש שלא מבין מהלכים פוליטיים. במקום שגאנץ יתייצב באופן גלוי לצד לפיד (בכך שימליץ עליו לנשיא) הוא מספר לנו סיפורים ומתכוון אולי להמליץ על בנט ולהסתמך על כך שבנט יקים ממשלה דומה בהרכבה לממשלת ביבי האחרונה.

אפילו אם בנט יקים ממשלה --- לא בטוח שהיא תשרוד את הבחישות של ביבי זמן ארוך ונימצא את עצמנו שוב בממשלת ביבי.

סער כנראה לא יצטרף לממשלת ביבי, זה אומר שהוא מחוסל במוקדם או מאוחר כי הבסיס האלקטורלי שלו הוא חברי הליכוד.
גנץ הטירון, יאיר הנוקם וביבי הזועם - 2020 בקרוב. 734970
הפוך גוטה. גנץ בפנים כבר, הוא כבר היום מואשם על ידי גוש השינוי ‏1 שהוא ה ; הבוגד הנוכל,הרמאי,הגנב. והיו חברים 'נשמות' שהציעו לו הצעות מגונות. דמותו,אופיו ותודעתו הושחתו ונרמסו כאילו היה אחיו של יהודה איש קריות.

לו היה שואל את דעתי, הייתי ממליץ לנקוט בגישת 'שב ואל תעשה', אתה רק תרוויח מזה. אתה אומר לביבי ; קח את שמונת זוזי ותן לי מה שהיה , פחות או פחות יותר.גנץ טעם - טעם ערוות השלטון, רק אימפוטנטים יוותרו וכמדומני שגנץ 'הטירון' למד משהו בצבא.

ולכבוד החג ולגוש המוזיקה והאהבה :

הזמיר השחום - אני אוהב אותך

מילים :

I love you

תרגום לעברית

________

1 לא היה חכם לדעתי לקמפיינרים להשתמש בשם ' גוש שינוי' ‏2, עוד יהיו שיטענו -כמוני למשל - שזה בעצם אותה גברת בשינוי אדרת ולא משהו 'ספונטני' לצורך העניין,היו צריכים להתייעץ איתי לפני, משהו כמו 'גוש החופש' זה היה משדר בול בפוני לרצון לחופש מהקורונה,מהחגים,מהבית והבלגן והפקקים וכו'

2 או שבכל זאת 'יאיר הנוקם' חוזר למסך לעונה 2 ?
גנץ הטירון, יאיר הנוקם וביבי הזועם - 2020 בקרוב. 734972
לא נראה לי שגאנץ למד משהו משמעותי. על כל טריק של ביבי שגאנץ למד יש לביבי עוד 5 טריקים חדשים.

לדעתי הטריק הנוכחי של ביבי הוא בנט שהוא סוס טרויאני של ביבי במחנה "לא ביבי". בנט יקים עבור ביבי ממשלת ביבי חדשה. גאנץ הכושל לא מבין זאת, או משתף פעולה, לכן גאנץ נוטה לתמוך בבנט בתור זה שהנשיא ריבלין יטיל עליו הקמת הממשלה בסיבוב ראשון של הרכבת הממשלה.

כל איש כשיר שכלית ממחנה "רק לא ביבי" חייב למנוע בכל מחיר מבנט להרכיב ממשלה. שהרי — בנט ינצל תפקיד זה כדי לחבור לביבי ביתר קלות.
גנץ הטירון, יאיר הנוקם וביבי הזועם - 2020 בקרוב. 734985
אם זה ברור שבנט לא מסוגל לחבור ל'גוש השינוי' מכל הסיבות שבעולם,אז למה לפיד וכל השמאל מוכנים לתת לו את המלוכה ?

יתכן ויאיר מפתה את בנט שיהיה
שאול המלך ?
גנץ הטירון, יאיר הנוקם וביבי הזועם - 2020 בקרוב. 735005
לפיד לא מוכן לתמוך בבנט (גם לא בסער) וכנראה רוב גוש אנטי ביבי לא מוכן לתמוך בבנט.

הבעיה היא עם גאנץ שיש לו חשבונות שטותיים או רצון להיות ראש ממשלה לכן לא מוכן לתמוך בלפיד באופן גלוי ולא מותנה. הגישה של גאנץ לא ראוי כי גם כך המשא והמתן של לפיד, אם ירכיב את הממשלה, הוא משא ומתן קשה, אם גאנץ תוקע מקלות בגלגלים
של לפיד, לפיד עלול להכשל

לפי זכרוני מי שמרכיב את הממשלה לא חייב להיות ראש הממשלה שהוא מרכיב, לפיד עדיף כי הוא מנוסה ואין לו אינטרסים לרצות את הליכוד.(לבנט וסער יש רצון לרצות את הליכוד כי הם חלק ממנו ושם עתידם).
גנץ הטירון, יאיר הנוקם וביבי הזועם - 2020 בקרוב. 745142
1. הגם שאול בנביאים ?
2. ברכות ליאיר לפיד על הנצחון הדרמטי בפריימריס ביש עתיד. הדמוקרטיה ניצחה! ‏1

1 בפרק הזמן בו ניתן היה להגיש מועמדות לתפקיד יו"ר יש עתיד הוגשה מועמדות אחת העומדת בתנאי תקנון המפלגה - על-ידי יו"ר המפלגה המכהן, שר החוץ חה"כ יאיר לפיד.

בנסיבות אלה ובהתאם לסעיף 71 לתקנון המפלגה החליטה הנהלת המפלגה (ללא נוכחות יו"ר המפלגה), כי תאושר בחירתו של השר לפיד לתפקיד יו"ר המפלגה, ללא צורך בהליך בחירה בקרב חברי הוועידה.

לפיכך, ועידת יש עתיד הראשונה תתכנס ביום 4.1.2022 ומבלי שבחירת יו"ר למפלגה תהיה חלק מסדר יומה.

לאור נתוני התחלואה, אופי הכינוס, ולוח הזמנים המדויק של הוועידה יפורסמו בהקדם.

בברכה,
אטל הובן,
מנכלית, מפלגת יש עתיד
גנץ הטירון, יאיר הנוקם וביבי הזועם - 2020 בקרוב. 735011
לכנות במילה ״גוש״ את האוסף הרדיקלים החופשיים הללו, שנעים במרחב הפוליטי לכל כיוון אפשרי (כל עוד הוא לא חופף אף פעם לכיוון של מישהו אחר), זה כמו השלטים הירוקים עם העצים והפרחים ששמים תמיד על גדרות של מפעלים בתעשיות מזהמות.
גנץ הטירון, יאיר הנוקם וביבי הזועם - 2020 בקרוב. 735065
לדעת מר אלון , היה עדיף להשאיר את השם 'רק לא ביבי' , במקום 'גוש השינוי'
גנץ הטירון, יאיר הנוקם וביבי הזועם - 2020 בקרוב. 735225
לידיעתך הקורא גנץ
ושוב פעם גנץ 737414
אז לפי המסתמן ובהנחה ונכונה הידיעה שמר גנץ אמר ללפיד שעכשיו זה לא זמן לפוליטיקה אלא למלחמה . משמע - אני ראש הממשלה הבא ולא בנט או לפיד. ויש בזה הרבה מההיגיון הפוליטי הקר. הוא שר בטחון שעכשיו נכנס בערבים בעזה עד הסוף ומראה לכולם שאני גנץ הרמטכל הוא גבר ולא 2 הליצנים האחים.

כמה זמן מלחמה צריך כדי שהמנדט יפקע מלפיד ? או במילים אחרות הולכים לבחירות והפעם הקרב יהיה בין ביבי לגנץ, רק כשהפעם גנץ הוא גם גיבור מלחמה וזה אולי הנושא המרכזי הפוליטי הבא שאמור להיות על המסכים אחרי מבצע ' שומרי החומות '. אני מציע לעורכי ארץ נהדרת לשנות את הלוק של בני הגבר.
ושוב פעם ג̶שוונץ 737448
"מראה לכולם שאני גנץ הרמטכל הוא גבר" - רעיון עיוועים.

אם המבצע בעזה יהיה מוצלח לרוב הדעות (וזה, כמובן אם גדול), סמוך על הביבי שהקרדיט יגיע רובו ככולו למנהיגנו הדגול שניהל את המערכה בלי למצמץ והראה לכל העולם של מי הכי גדול. אם יהיה מעין תיקו מבחינת התחושה הציבורית, שני ראשי הממשלה יהיו עסוקים בניסיון להסביר שניצחנו נצחון כביר ולא יריבו על הקרדיט, ואם יהיה ברוך של ממש אני מבטיח לך ששר הביטחון יימצא האחראי היחיד. לא העיקרי, היחיד! "מבקר" המדינה בטח יתנדב לעשות את העבודה.

בהתחשב בהיסטוריה הקרובה זה כמובן לא אומר שגנץ לא חושב ברוח הקווים ששירטטת.
ושוב פעם ג̶שוונץ 737456
מהסוף - לא, המבצע לא יצליח. אבל גנץ נכון לעכשיו נראה האדם 'האחראי' שיש בסביבה והוא בהחלט יכול להכנס בנעליו של רבין לפחות כמו ב92' - מלחמה, שחיתות ואי יציבות ביטחונית אישית ברמות שישראל טרם ידעה. מה צריך יותר מזה כדי שהוא יהיה ראש הממשלה ולא שמשון ויובב ?
ושוב פעם ג̶שוונץ 737460
עמוד שדרה?
ושוב פעם ג̶שוונץ 737466
אני מכיר המון עמודי שדרה - ולא רק ברחובות - שלא נוסכים בי בטחון כלשהו.
ושוב פעם ג̶שוונץ 737534
אתה כמעט קולע, אבל קצת מפספס בתאור שלך את האלגוריתם הביביסטי.

אם המבצע מצליח, ביבי כמובן יקח את הקרדיט. אם יהיה תיקו, אז ביבי יקח את הקרדיט על ההצלחות ויפנה אצבע מאשימה כלפי גנץ, שמאלנים, לפיד, בנט, סער, השופטים, הפיקוד הצה״לי, בצלם, אימהות מנגנות בכינור שחור, שלטון החוק וכל מי שמכנה את הילדז׳ שלו ככזה בכל בעיות היקום באשר הן.

אם המבצע יהיה כשלון טוטאלי, זאת כמובן תהיה דוגמה למה גנץ הוא לא כשיר ולמה צריך להצביע רק ביבי כראש ממשלה, שר ביטחון, החלל ומעבר לו. האמת, במקרה של כישלון מוחלט של מדיניות ביבי זה תמיד הרגע בו ביבי הכי פורח - הוא יכול להציג את עצמו כהיחידי שנלחם למען עם ישראל בעוד כל הפוליטיקאים האחרים והמערכת רק תוקעים לו מקלות בגלגלים, לא רואים את גודל הסכנה כמוהו ומכשילים אותו ועוזרים לאויבנו המרים פיותררר. המסקנה מכישלון של ביבי היא תמיד שצריך לתת לו יותר כוח כי האנשים הקטנים מפריעים לו לעבוד.
ושוב פעם ג̶שוונץ 737535
כמה מהר עברנו את השלב של לשאול אם בכלל להגיע למבצע היה הצלחה או כשלון.
כאילו שוב הפרמטרים הם האם צה''ל מנצח את החמאס.
ושוב פעם ג̶שוונץ 737541
יאפ. זה גם חלק מהאלגוריתם של שלטון הביבי. אין זמן להתעסק ולדבר על הכשלון האחרון שקרה כי כבר נכנסים לחלון הזמן של הכשלון הבא בתור.

מישהו זוכר את האסון בהילולת מירון? מתו שם 45 (כולל ילדים) ונפצעו 102 נוספים. אחד האסונות הגדולים במדינת ישראל בכל ההיסטוריה שלה, כולל פיגועי המונים. אבל מי זוכר. כותרות של שבוע שעבר…
ושוב פעם ג̶שוונץ 737542
מי שזוכר זה מי שזוכר להשכיח מהשאר - זה לא מחדל, זה תמריץ.
ושוב פעם ג̶שוונץ 737555
ומחלת למלח והופ תם לו המנדט.
ושוב פעם גנץ 737451
הקרב בין ביבי לגנץ זה כמו בין מגב לסמרטוט, ואני לא רואה שום מלחמה משנה את זה.
לגנץ אין בייס.

ואגב, מעבר לפוליטיקה פנימית - חמאס כבר ניצחו: ירו על ירושלים ביום ירושלים כמו שהבטיחו וטחנו את תל אביב כמו שאמרו.
אתה יכול לדמיין תוצאה של המערכה - חוץ מכיבוש הרצועה שאני מקווה שברור לך מי באמת מפסיד ממנו - שמשנה את תמונות הניצחון האלה? אני מאד מתקשה לדמיין כזה. גם מאתיים חמאסניקים הרוגים והרס רב בעזה‏1 לא ישנו ולו כזית כאן.

1 Been there, done that, many times
ושוב פעם גנץ 737465
אני חושב שיש לו בייס מוצק של לפחות 10 מנדטים . אם אחרי כל הרפש שהוא קיבל ועדיין יש לו 8 מנדטים אני מניח שזהו בייס נאמן .

חמאס נצחו לפחות לפני 2005. אבל נצחון החמאס מאפיל על אחת מהבעיות המורכבות שיש לנו בימים אלו. אחת מיני רבות.
ושוב פעם גנץ 737467
יכול להיות.הבעייה העיקרית עם גנץ זה שתמיד יש חשש שאתה מצביע לגייס חמישי.
ליאיר לפיד יש בייס של 15 מנדטים לפחות, ובכל חודש הוא רק צובר עוד קרדיט.
ושוב פעם גנץ 737468
אני באמת לא רואה את המילים 'גייס חמישי' בכל דבר שקשור לגנץ.
בעניין לפיד - לאוטר מה שקורה בימים אלו אני לא בטוח שהבייס שלו יגבר. אולי אפילו יפחת.
ושוב פעם גנץ 737469
למה?
ולמה?
ושוב פעם גנץ 737470
לגבי ה"למה" השני שלך: ככל שהחשיבות של התחום הצבאי/בטחוני עולה כך האטרקטיביות של לפיד כראש ממשלה יורדת בעיני חלק גדול מהציבור. לא רק שאין לו שום נסיון בתחום, עצם יכולתו לנהל מבצעים מורכבים בתנאי לחץ וחוסר ודאות מעולם לא הוכחה (זה יתרון מובנה של מי שפיקד על כוחות גדולים בצה"ל. אין צורך להזכיר לי שהתנאי רחוק מלהיות תנאי מספיק, ואני יודע שגם ביבי לא היה אלוף. ובכל זאת, קצין בסיירת מטכ"ל עולה על כעיתונאי "במחנה", מה עוד שהביבי רכש הרבה נסיון בדרך).

את זובין מהטה לא החליף מישהו שרק סיים את לימודי הניצוח.
ושוב פעם גנץ 737472
בשביל זה יהיה לו את גנץ בתור שר בטחון.
אבל נפלתי למלכודת שלך - למרות הנלת היסוד המובלעת והמטעה שלך, ההיסטוריה מראה לנו שראשי ממשלות בלי עבר צבאי היו לא פחות - שלא לומר יותר, ראה מקרה אשכול - מצליחים בניהול מלחמות.
ושוב פעם גנץ 737474
זה אמנם גודווין טהור , אבל היטלר היה רק רב''ט. כלומר חסר לנו שהיה באמת מקשיב לגנרלים שלו.
ושוב פעם גנץ 737478
רגע, אתה הבאת את מי שכבש את כל אירופה ונתן פייט רציני לרוסיה וארה"ב במקביל בתור דוגמה למנהל מלחמות גרוע?
גודווין זו הבעייה האחרונה של הטיעון הזה.
ושוב פעם גנץ 737484
מנהל מלחמות גרוע ביותר. אמנם ההקדמות לביוגרפיות שלו מהללות את הגאונות שלו עד לנקודה שבו משהו השתנה. זאת הנקודה שבה מלחמות מסתיימות לנוכח ביצועיו של מנהל טוב ולא לנוכח הבזקיו של גאון האומה. במקרה של לפיד לא ראיתי גאונות וניהול. לא תמיד 'עמוד שדרה' ועקשנות בפוליטיקה היא מדד מוצלח לראש ממשלה טוב בשעות חירום.
ושוב פעם גנץ 737492
כל התיאוריות האלו יפות מאד. מנהל כושל מחליפים (שלא לומר מנהל זדוני שפועל לרעת המפעל ממניעים אישיים, שזה מצב כאן).
וכדי להבהיר - בהמשך לתיזת ה'אין ימין שמאל', לדעתי מרחב התמרון שלנו מול עזה זעום מאד. משהו בין 'לנסות לא להבעיר את השטח' לבין 'מכשהוא בוער, לתת לחיל אוויר כמה יממות לעשות רושם ולשאוף לסיום מהיר של הסבב'.
כמו שאתה רואה, זו המתכונת של עשרת הסבבים האחרונים בערך.
ככל שמרחב התמרון צר, הצורך בגאונות טקטיקטית או אוסטרטגית (שממילא הנוכחי כושל בשתיהן).
כשל נוסף שהוטמא (הה) בנו בשנות הביבי הוא שאנחנו לכאורה במשטר נשיאותי, שבו ראש הממשלה מנהל לבד את כל המערכות. שכחנו שבמדינה מתוקנת יש רמטכ''ל, שר בטחון וקבינט שכולם שותפים לקבלת ההחלטות. וראשממשלה נבון מקשיב לדעת כולם וסומך עליהם, ולא חושב שכל החוכמה זורחת ממרכזו ההליוצנטרי.
ושוב פעם גנץ 737493
נתניהו בהחלט מנהל כושל. אבל אני העמדתי את לפיד מול גנץ.
ושוב פעם גנץ 737495
בינתיים במקצוע שבו הם עוסקים עכשיו (פוליטיקה), לפיד כבר שכח את מה שגנץ הטירון עוד לא למד. הוא שנים קדימה ממנו.
גנץ בילה את השנה האחרונה בשבירת שיאים של כשלון פוליטי מתמשך, עד ששיקם כמה מהם בתור המקל האחרון בגלגלי האנטי-דמוקרטיה והאנרכיה שמוביל נתניהו‏1.
לא ברור לי בכלל איזה בסיס להשוואה יש כאן. לו היה יותר חכם לפני שנה, יש סיכוי שכבר היינו שנה עם ממשלה ללא-נתניהו.

1 אני רועד מהמחשבה שתוך יום-יומיים של עימות בדרום הוא מכריז שזו "שעת חירום לאומית של פעם במאה שנים" ומצטרף לממשלת נתניהו הבאה.
ושוב פעם גנץ 737502
1. אליבא דשכ"ג - הבהרתי רק את הסנטימנט הציבורי.
2. נכון לעכשיו לגנץ יש בקורות חיים : שר הבטחון, ראש הממשלה החלופי, רמטכ"ל ועוד כמה תפקידים . ללפיד יש רק כתב במחנה וערוץ 2 , שר האוצר , ואופציה על תנאי מותנה ומותלה לתפקיד ראש הממשלה החלופי. מי מנצח עד כה ?
ושוב פעם גנץ 737504
2. מוביל מפלגה כושל שהתפוררה מיד וקרסה מ-‏35 מנדטים לשמונה‏1, ראש ממשלה חליפי כושל וסמרטוטי שהתפקיד הזה הוא שחור ברזומה שלו, לא לבן, רמטכ"ל - נכון, הבנו, לא ברור שמוצלח‏2. מול: מוביל הקמפיינים והמפלגה הכי חזק בעשור האחרון בפוליטיקה הישראלית, שר האוצר הכי טוב בסדר גודל בעשור האחרון, היחיד כמעט שהוכיח עמוד שדרה פוליטי ועמד בהבטחותיו כבר כמה סבבי בחירות, והצליח להגיע לקבלת מנדט מול נתניהו עם 17 מנדטים‏2. במקצוע שלהם כעת - אין פה תחרות לטעמי.

1 אולי שיא מקומי.
2 כבר דנו כאן בכשל המתמשך באלף הנוכחי של רמטכ"לות בתור פרמטר קבלה לפוליטיקה. על פי האלף הזה זה חסרון, לא יתרון.
ושוב פעם גנץ 737507
יש לי בעיה עם הייחוס של ''טוב'' לתפקוד של לפיד כשר אוצר. כל שר אוצר שהמנכ''ל שלו מתפטר לא ראוי לדעתי לתיאור חיובי של תפקודו.
תגיד ''הפחות גרוע''- ניחא.
ושוב פעם גנץ 737513
סדר את כולם על קו ישר, ותקרא מבחינתי לזה שהכי חיובי ''הכי קשקשתא''.
ושוב פעם גנץ 737514
סדר שכיבי מרע לפי הסדר, ותקרא לזה שעדיין נלחם על חייו "הכי בריא"?
ושוב פעם גנץ 737519
במקומות אחרים ציינתי הישגים משמעותיים שלו מעבר למנכ''ל שלך, אני לא אוהב לחזור על עצמי יותר מדי.
ושוב פעם גנץ 737526
עידן ארץ עושה את אותה טעות סמנטית
מבחינתי שר אוצר שלא מטפל בכלל בפריון הנמוך במשק ולא ביוקר המחיה הוא לא שר אוצר טוב.

רציתי לקנות תרמוס טוב לטיולים, שישמור על הקפה חם עד אחר הצהריים. תרמוס 1 ליטר של סטנלי עלה ב"למטייל" 359 ש"ח. נראה לי מוגזם, אז חיפשתי כמה הוא עולה בחברה. באתר החברה הוא הופיע ב 35 דולר. בסוף קניתי באמזון אחד אחר של סטנלי, שעלה רק 38 דולר כולל משלוח. הגיע תוך שבוע, עם שליח עד הבית.
ושוב פעם גנץ 737528
המשלוחים היום באמזון יקרים לפחות 50$. על קניות של 700$ אני משלם 50$ משלוח.
ושוב פעם גנץ 737530
לפיד היה היחיד שטיפל בסיבה העיקרית של הפריון הנמוך בישראל - אוכלוסיה בורה שלא עובדת, ואם עובדת היא עובדת במשרות עם פריון נמוך מאד.
ושוב פעם גנץ 737536
הוא שלח אותם להכשרה מקצועית?
ושוב פעם גנץ 737539
בשביל להתחיל בכלל לעבוד צריך מוטיבציה ולא מתנוות לבטלה. השלב הראשון היה לתמרץ יציאה לעבודה - ובזה הוא הגיע לשיא כל הזמנים.
מעבר לזה - לימודי ליבה הם הכשרה מקצועית 101 - וגם את זה הוא חייב. מה הטעם להכשיר בגיל 21 אדם שהידע שלו במתימטיקה ואנגלית הוא כשל ילד בכיתה ד'?
אז בתשובה לשאלתך - כן.
ושוב פעם גנץ 737549
גידול בשיעור ההשתתפות הוא אכן מטרה ראויה, ואני מברך את לפיד על כך, אבל בעיית הפריון חמורה יותר.

כמה תלמידים התחילו ללמוד לימודי ליב"ה בעקבות כהונתו של לפיד? כמה מוסדות העדיפו בפועל ללמד לימודי ליבה ולא לספוג קיצוץ תקציבי?
ושוב פעם גנץ 737550
הרבה יותר מהיום.
אתה רשאי לבדוק ברשומות ולספר לנו.
ושוב פעם גנץ 737575
מס' המוסדות שהתחילו ללמד לימודי ליבה אינו מדד טוב, כי התהליך נפסק הרבה יותר מדי מהר.

אפשר לצפות שחלק מהמוסדות הסרבנים היה משנה את טעמו לאחר זמן מה, כאשר המוסדות שלידם נהנים מתקציב מוגדל יחסית, ולכן גם אטרקטיבים יותר ומושכים יותר תלמידים. זה תהליך שלוקח שנים.
ושוב פעם גנץ 737515
זה לא מדוייק שהמפלגה קרסה מ-‏35 ל-‏8 מנדטים, היא התפצלה לשתי מפלגות, אחת קיבלה 8 והשניה קיבלה 17. זה כמו שתגיד שבן גוריון ירד מ-‏42 ל-‏10...
ושוב פעם גנץ 737518
להיכן הלכו/חזרו 10 מנדטים ?
ושוב פעם גנץ 737520
אומרים שגדעון סער לקח שני מנדטים מהליכוד. כנראה כמעט כל השאר מכחול לבן.
ושוב פעם גנץ 737523
העבודה, מר"צ וגשר קיבלו ביחד 7 מנדטים בבחירות הקודמות. העבודה קיבלה לבד 7 מנדטים בבחירות האלה, מר"צ קיבלו עוד 6, וגשר רצו עם הליכור שקיבלו 30 מנדטים. סביר להניח שלפחות 4 מנדטים ממצביעי הליכוד הם בעצם מצביעי גשר, והנה 10 מנדטים.
ושוב פעם גנץ 737524
בטעות נוספה לך המילה "מנדטים" בין '4' לבין 'ממצביעי'.
ההנחה שאורלי-לוי-אבקסיס שווה יותר משבריר מנדט היא חסרת בסיס ומרחיקת לכת.
ושוב פעם גנץ 737517
1. אולי צריך להגדיר מהי הצלחה אצל הפוליטיקאי הישראלי. כפקיד לשעבר אני כן רואה בריבוי השורות של קורות החיים נקודות זכות בדרך לתואר מנהיג פוליטי. כל שורה מכסה עוד מגזרים שיכולים להזדהות עם התפקיד שהפולטיקאי ביצע.

2.עד כמה שהעמידה בערך 'עמוד השדרה' חשובה לאופוזיציונר ,הרי שלא בהכרח היא מוסיפה לפולטיקאי שרוצה להיות פעיל ובשלטון.

בכל מקרה, גנץ נכון להיום שר הבטחון בתקופה מאוד קריטית לישראל ולכן הוא על הסוס/החמור ולא לפיד.
ושוב פעם גנץ 737522
התקופה היום לא יותר קריטית מצוק איתן, עופרת יצוקה ושאר ירקות (בינתיים). אז מה אם הוא שר בטחון בממשלה הכי גרועה שהיתה פה - אצלך זה יתרון?
אם כבר - (גם) הוא אחראי להתדרדרות הבטחונית הנוכחית במידה כשלהיא, זה אות כבוד אצלך?
גנץ היה שר בכיר בתקופה הרבה יותר קריטית מכמה טילים - תקופת הקורונה, ומחדלי הממשלה בענין ההוא מגמדים לעת עתה את שאר המחדלים של השבוע האחרון. למה את זה אתה לא זוקף לרעתו?
או שאצלך יותר חשובה השורה ברזומה מאשר השורה התחתונה של אותו תפקיד - נכשל או הצליח?

זה שלפיד לא נמצא בממשלה הנוכחית זה אחד מאותו הכבוד שצריך להעניק לו, ולא להיפך.
ושוב פעם גנץ 737525
1. הקפצת קצה הפתיל הייתה כאמור לחדד זווית פוליטית כללית בציבור במאבק עתידי בין גנץ לביבי לאור המצב הבטחוני. ולכן טייטל השורה יותר חשובה לציבור שחי על טייטלים, ממהות מילוי תפקידה.

2. המצב כן יותר מורכב כי בכל המבצעים שמנית לא הייתה התקוממות אלימה מהצד הערבי במדינת ישראל. ראה ערך; לוד/רמלה/עכו.

3. מי זאת קורונה? זמרת חדשה?
ושוב פעם גנץ 737531
1. התסריט של מאבק עתידי בין גנץ לביבי כל כך שחור בעיני, שאני מעדיף שלא נגיע אליו ומדחיק אותו לעת עתה.
ושוב פעם גנץ 737532
2. לפני כמה ימים עמד על קצה מקלדתי המשפט "בשביל להישאר בבלפור ביבי יעשה גם אריק שרון בהר הבית ויתחיל אינתיפאדה חדשה", ועצרתי בעצמי כי זה נשמע לי קצת מרחיק לכת. אתה מחזק את התיזה - שהוכיחה עצמה שוב ושוב בשנתיים האחרונות - שאין נבואה שחורה לגבי נתניהו שהוא יימנע מלקיים ולהגדיל במיליארד שקל ותשעים [ ].
ושוב פעם גנץ 737537
וואי, חבל שלא כתבת. איזו מקלחת היו עושים לך באותו רגע, ואיזה נביא היית יוצא.
ושוב פעם גנץ 737544
להיות נביא באייל זה הכי קל. תכתוב משהו ואחרי כמה שנים תעשה חיפוש ללא הגבלת זמן ותגלה שנבאת.
ושוב פעם גנץ 738209
ובכן, כשיש מודל, הנביא מגיע - אהוד אולמרט כתב במעריב ב30 באפריל:
"גל טרור הוא מה שנתניהו זקוק לו כדי ליצור מראית עין של מצב חירום קיצוני, שמחייב להקים ממשלה לאומית בראשותו עם כל גורמי הימין, ונפתלי בנט כחלק מהם. נתניהו איננו מצית את הגפרור, את זה יעשו אנשי להבה. הוא נותן להם אותו. הוא רוצה משבר. עדיף בירושלים – כי זה המקום שסביבו אפשר יהיה לרכז יותר סולידריות והסכמה בקרב גורמי הימין ו"המחנה הלאומי". בהיעדר משטרה נחושה שמוכנה לבלום את אנשי להבה בכל הכוח וללא היסוס – הם יצליחו להבעיר אש. נתניהו כמובן יופתע – אך ימהר לפעול לאיחוד המחנה הלאומי, ונפתלי בנט עלול להצטרף. ואם האש לא תפרוץ בירושלים, נתניהו ידליק אותה בגבול הצפון או בהתנגשות עם חמאס בדרום. ברגע האחרון, כאשר עולמו הולך להתמוטט – הוא ינסה למוטט עלינו את עולמנו."

אין, מודל פצצה, דיוק של שתי ספרות אחרי הנקודה.
ושוב פעם גנץ 738212
עכשיו אתם בטח מחכים לראות למה יוביל זה, כדי שאולי תיפול לידיכם הזדמנות לספר לנו בדיעבד מה רציתם לנבא היום.
ושוב פעם גנץ 738216
ולכן הבאתי את החיזוי של אולמרט שלא היה בדיעבד.
ושוב פעם גנץ 738247
היו הרבה ניבויים. בחרת את הניבוי המתאים בדיעבד.
ושוב פעם גנץ 738254
אבל הניבוי הזה היה לפי התיאוריה ההליוצנטרית, האחרים לא. את ניבוי ההיגס נבאו לפני חמישים שנה וחזרו אליו אחרי שהוא התגלה, זה אומר שהוא לא נכון כי ציטטו אותו "בדיעבד".
ומה אני קשור? זה הוא ניבא לפיה וצדק. אני רק מצטט.
ושוב פעם גנץ 738281
אבל יש להודות שהנבואה הזאת התגשמה בצורה מדויקת ביותר, ולא היו כמה מיליון נבואות לבחור מהן.
ושוב פעם גנץ 738282
אני כופר כפירה מוחלטת בכך שאולמרט ניבא משהו שהתגשם. הן בשכונת שמעון הצדיק והן באירועי יום ירושלים לא נעשה מצדנו שום דבר חריג שלא נעשה בעבר, ובגלל הסיכוי שהעזתים ינצלו אירועים רגילים שקורים אצלנו כדי להפעיל את כל כלי המשחית שאספו לא רק למטרת מצעדים, לא ייתכן שנשנה ממנהגינו. וויתורים בנוסח ביטול מצעד הדגלים, עליית יהודים להר הבית, או החזרת בתים לבעליהם היהודים החוקיים, רק יעודדו את האויב להיות אלים יותר.
לפני אירועי ירושלים לא שמענו שום אזהרות שאירועי היום עלולים להפעיל את החמס. לעומת זה כאשר עברה שגרירות ארצות הברית לירושלים היו המון נבואות שהדבר יביא להצתת תבערה, ודבר לא קרה. אני מעריך שמשהו שבכל זאת היה מונע מהחמס לפתוח במערכה הזאת היה, נשיא בארצות הברית שנותן לנו גב. לכן אמרתי בתגובה קודמת שלתחושתי המלחמה הזאת היא מסממני עידן ביידן.
האם גם ההיתר ליהודים לעלות להר הבית עם סיום המערכה, למרות אזהרות החמס הוא למטרותיו האישיות של נתניהו? חסר לו שלא היה מתיר. כניעה כזאת דווקא הייתה מעודדת את החמס לשוב יותר מהר למעשי האלימות שלו.
ושוב פעם גנץ 738283
אתה כופר? למוקד!
ושוב פעם גנץ 738287
כידוע אני גם כופר מהסוג הזה, אבל היום לא מעלים כופרים על המוקד.
ושוב פעם גנץ 738286
לפני שמישהו יקפוץ נזכרתי שבכל זאת היו אזהרות לפני יום ירושלים, שאליהן התייחסתי בתגובה 737760 .
ושוב פעם גנץ 738288
רביב דרוקר דן בסוגייה: https://www.themarker.com/misc/themarkersmartphoneapp... (הקישור פתוח)
נקודות מעניינות:
1. שרי הקבינט שהתכנסו ביום שני 10.5 ידעו שחמאס עומד לשגר טילים על ירושלים. הציבור לא ידע.
2. אמ"ן טען בתדרוך יוצא דופן, שהצבא העביר התרעות במשך חודש שלם שהמצב נפיץ, צריך רק גפרור; הרמטכ"ל ביטל ביקור חשוב בארה"ב, והצבא התחנן למשטרה שתבטל את מצעד הדגלים.
ושוב פעם גנץ 738289
למרות שדרוקר כתב ששרי הקבינט ידעו, איני חושב שמישהו ידע. אי אפשר לדעת דברים כאלה. אפשר רק להעריך שקיימת אפשרות כזאת.
ושוב פעם גנץ 738293
לפי הכתבה "ארבעה ימים לאחר מכן היה ראש אמ"ן יכול להגיד לכתבים, שהוא העביר התרעה לדרג המדיני על הירי". כלומר לכל הפחות אמ"ן הודיעו לקבינט שהחמאס מתכוון לבצע ירי. למה אי אפשר לדעת? אם יש מכשיר האזנה בלשכה של סינוואר ושומעים אותו בקולו מורה לבצע ירי על ירושלים בשעה מסוימת, או מישהו מהעוזרים של סינוואר הוא מקור מודיעיני של אמ"ן שמדווח על התוכנית, אז אפשר לדעת. תמיד יכול להיות שהכוונה לא תצא אל הפועל בגלל תקלה טכנית, סיכול של צה"ל או כוח עליון (המחבל שהלך להפעיל קיבל התקף לב בדרך), אבל בהחלט אני מאמין שיש מצבים שבהם יודעים על דברים כאלה וייתכן שגם הפעם זה היה המקרה.
ושוב פעם גנץ 738303
אני דבק בדעתי שאפשר לדעת לבטח רק אחרי שהטיל הראשון נורה, ולא רק בגלל תקלה טכנית. אני יכול לחשוב גם על סיבות אחרות.
התייחסתי לעניין הזה בסעיף 2 של תגובה 737760 .
ושוב פעם גנץ 738305
לא הבאת שום דבר שיתמוך בדעתך.
זה שחמאס צובר רקטות על מנת להשתמש בהן רק מחליש את הטיעון שלך. כי ברור שישתמש וצריך רק להגיד מתי. אז אם המודיעין אומר "עכשיו" ברור שאין לו 100% הצלחה, אבל בכל זאת אפשר להניח שהוא יודע מה הוא אומר, אחרת בשביל מה הוא קיים?
ושוב פעם גנץ 738313
לדעתי הוא קיים רק בשביל דברים שאינם זה. לו הייתי הדרג המדיני לא הייתי שואל אותו בכלל מתי החמס מתכוון לפתוח בירי, כי אני לא חושב שהוא יודע זאת יותר טוב מאחרים. לעומת זה הייתי מאד שמח לו היה בידיו מידע כמו היכן נמצאים כל המשגרים של החמס, כדי שאפשר יהיה לפתור את בעיית הירי על העורף בחצי שעה.
יש איזה סיפור שנחרט היטב בזיכרוני, שקשור במהומות מנהרת הכותל. סדר הדברים היה כך: אני צפיתי בעיני ושמעתי באזני את דבריו של עמי איילון שהיה אז ראש השב"כ, בראיון בטלוויזיה, והוא סיפר שנתן הערכה לפיה אם יינתן לערבים לבנות את המסגד באורוות שלמה, הם יאפשרו לפתוח את מנהרת הכותל ללא אלימות. כשפרצה בכל זאת אלימות הוטחה בנתניהו ביקורת כבדה גם בעיתונות ובמיוחד מיוסי שריד לפיה לא נשמע לגורמי המודיעין שהעריכו שתהיה אלימות אם תיפתח מנהרת הכותל. היות שכאמור שמעתי באזני דברים שסותרים ביקורת זו, ציפיתי מעמי איילון שיקום וישקיט את המבקרים ויאמר שדבריהם שקר. אבל עמי איילון ישב בשקט ולא אמר שום דבר. מאוחר יותר נתניהו הציג מסמכים שבהם הוכיח שהמודיעין נתן הערכה שגוייה. תוצאות ההצגה הזאת הייתה הפסקת הביקורת על אי הקשבה לגורמי המודיעין, והחלפתה בביקורת על כך שהציג מסמכים סודיים. . .
זו דוגמה יחידה לכך שגורמי מודיעין מנסים להיות מה שהם לא.
הדוגמה הכי ידועה היא ה"סבירות הנמוכה" טרם מלחמת יום הכיפורים, שקבלתה על ידי הדרג המדיני הביאה אסון. בכלל לא היה צריך לשאול אותם על כוונות. היה רק צריך לשאול אותם תוך כמה זמן האויב יכול לפלוש, ולהיערך בהתאם. סאדאת היה יכול לבנות את הכול כתרגיל ולהחליט דקה לפני הפלישה להפוך את התרגיל למלחמה. הוא היה שליט יחיד. וזה גם המבנה הפנימי בחמס.
ושוב פעם גנץ 738319
בוא ניקח באמת את מלחמת יום הכיפורים. אני מבין שלדעתך לא היה צורך לשאול על כוונות, אבל האם אתה חושב שגם את המידע ממרוואן לא היה צורך להביא בפני הממשלה?
ושוב פעם גנץ 738323
אפשר היה להביא את המידע ממרואן. אינפורמציה לא מזיקה אף פעם. לגבי מסקנה מהמידע, האם דיין שהיה אז שר ביטחון פחות מוסמך להעריך מראש אמן?
ושוב פעם גנץ 738351
מה לגבי ההתרשמות מאמינותו של מרואן? מה לגבי היעילות של האמצעים המיוחדים?
אני חושב שלשר הביטחון פשוט אין את הכלים שיש לראש אמ"ן כדי לשקלל את כל הנתונים, לנתח אותם ולהסיק מסקנות: הרבה מומחים. אני כמובן מסכים שהסמכות צריכה להיות של שר הביטחון.
ושוב פעם גנץ 738358
לכאורה. וראינו לאן אנו מגיעים כשאנו מאמינים ב"ליכאורה" הזה. הרי גולדה אמרה: "מה אתם רוצים ממני. אני לא מומחית. זה מה שאמרו המומחים". יש עניינים שאין להם מומחים.
ושוב פעם גנץ 738362
שים לב שאני לא מדבר על המומחיות של ראש אמ''ן עצמו, אלא של מערכת שלמה שהוא מפעיל. יש שם המון עבודה.
ושוב פעם גנץ 738363
חשוב על הדוגמה שנתתי קודם על מה שהיה יכול להיות לפני שהמצרים תקפו במלחמת יום הכיפורים. סאדאת אומר לרמטכל: הכן את הצבא למצב שבו יוכל להתחיל במלחמה, אבל אל תתחיל בטרם תקבל פקודה ישירה ממני. וסאדאת בעצמו מתלבט כי במידה רבה מדובר בהימור. ואחרי שהתלבט והתלבט, הוא פונה לרמטכ"ל ואומר: בטל הכל. או החל במערכה. איך "מערכת שלימה" יכולה לדעת מה יחליט סאדאת? הרי המערכת לא מכילה סנסורים בתוך מוחו של סאדאת, שיודעים עוד יותר טוב מסדאת עצמו מה יחליט.
ושוב פעם גנץ 738366
במקרה הזה היא לא יכולה לקרוא את המחשבות של סאדאת. אבל אם היא מיירטת את ההוראה הישירה להתחיל מחר בערב, יומינט או סיגינט, היא יכולה להעריך טוב יותר ממשה דיין אם ההוראה שיורטה היא אמיתית או ניסיון הטעייה.
ושוב פעם גנץ 738370
איני חושב שיהיה לי משהו להוסיף על מה שאמרתי, אבל מה זה יומינט ומה זה סיגינט?
ושוב פעם גנץ 738371
יומינט זה מודיעין אנושי, כמו מרוואן, וסיגינט זה מודיעין של איסוף אותות, כמו האמצעים המיוחדים.
ושוב פעם גנץ 738373
זה מגיע כמובן מ-SIGnal INTeligence ו-HUMen INTeligence.
ושוב פעם גנץ 738385
או מזהה פינוי של משפחות היועצים הסובייטים, מה שזוהה.
מלחמה היא לא רק מתן פקודה.
יש הרבה צעדים.
יש להם עלויות (ולו רק טלטול משפחות היועצים הסובייטים כדי לגרום לישראל לגייס מילואים סתם).
הצעדים לא ננקטים סתם.

חלק מצער נוסף, שבלי קשר לרמת הביטחון בפריצת מלחמה, יש צעדים שישראל יכלה לעשות מראש כדי להיות מוכנה יותר בלי עלות גבוהה.
היה אפשר להודיע על החשש לשטח.
היה אפשר לפתוח את הימ״חים ולגלות שהם ריקים (ואז לשקול אם למלא או לא).
ושוב פעם גנץ 738403
==> אינפורמציה לא מזיקה אף פעם.
ברור שאינפורמציה יכולה להטעות בדיוק כמו שמסקנות יכולות להטעות. הרי במלחמת יום כיפור היתה הטעייה והמצרים ריכזו את הכוחות במסגרת תרגיל צליחה "תחריר 41". אבל למעשה זה היה כיסוי למתקפה אמיתית.

אם שר הבטחון או הממשלה מסוגלת להתמודד עם מידע, אז היא מסוגלת להתמודד עם הערכות (שהם עוד סוג של מידע). אין סיבה טובה להסתיר אותן.

---
והנה ערך קצר ומעניין על מחלקת בקרה בחמ"ן. מתוך ויקיפדיה.

מחלקת הבקרה היא מחלקה קטנה‏1 באגף המודיעין בצה"ל. תפקידה הוא לבחון את הערכות המודיעין ואת תוצריו בגישה מקצועית ביקורתית לרבות פונקציית "פרקליט השטן" או ה"איפכא מסתברא"‏2 (מארמית: ההפך מסתבר), כלומר לבדוק דווקא את האפשרויות הנראות בלתי סבירות, לנסות ולערער על הערכות מקובלות בחטיבת המחקר ולהציע הערכות נוגדות‏3. המחלקה מוכוונת מקצועית על ידי חטיבת המחקר אך פועלת כגוף עצמאי באגף המודיעין כדי לשמר את החופש להציג כל הערכה ובקרה.

מחלקת הבקרה הוקמה לאחר מלחמת יום הכיפורים במסגרת יישום הלקחים בעקבות המלצות ועדת אגרנט. ראש המחלקה הוא קצין בדרגת אלוף-משנה, הכפוף ישירות לראש אגף המודיעין, ולא לראש חטיבת המחקר. בעבר מילאו תפקיד זה, בין השאר, יעקב עמידרור ועמוס גלעד‏1. ראש המחלקה, אל"ם רני, אמר בשנת 2008 בתשובה לשאלה האם היו מקרים שהערכת "איפכא מסתברא" התגלתה כנכונה:

אין לזה הרבה דוגמאות, כי אחרי הכל מדובר בחיל מקצועי עם כוח האדם האיכותי ביותר. אבל כן, הנסיגה מלבנון למשל. התחזיות המודיעיניות דיברו על גוג ומגוג בצפון, והמחלקה אמרה שהחזבאללה דווקא יהיה רגוע וישמור על שקט, מה שהתגלה כנכון ברוב התקופה שעד 2006.‏4
ושוב פעם גנץ 737538
והמסקנה החד משמעית- יכולת הניבוי של המודל ההליוצנטרי גדולה אפילו יותר ממה שאתה מעז להודות.
ושוב פעם גנץ 737540
אכן!
רק שבקצב הזה עוד נגלה שבמרכזו לא עומדת שמש, אלא חור שחור שיבלע את כולנו.
ושוב פעם גנץ 737584
ומעבר להשוואה המופרכת לשיטתי - הבה נסתכל כרגע רק על שר הבטחון גנץ והתנהלותו בשבוע האחרון.
האם אתה נותן לו ציון טוב?
- מבחינת הערכת המצב - נראה שהן התממשות השיגורים לירושלים והן אלה לתל-אביב תפסו את מערכת הבטחון לא מוכנה, וכבר ראיתי תהיות על מחדל מודיעיני.
- מבחינת התקדמות המבצע - בינתיים שמעתי אותו מקשקש משהו הזוי‏1 על "חכו חכו, יש לנו עוד 800 מטרות שלא הפצצנו". באיזה עולם זה משפט משמעותי, מעניין, מרתיע (פחח), מרגיע (פחח בריבוע) או מועיל.
- ולאחרונה - אני כבר שומע אותו מכריז על גיוס מילואים והתכוננות ל"כניסה קרקעית". אני מוכן לומר שזו יכולה להיות ההחלטה המטומטמת ביותר שתילקח בימים הקרובים, ובתור השר שאחראי עליה - הכשלון הוא שלו. שר בטחון סביר היה אומר עכשיו - יופי, ירינו, חיסלנו 80 אחוז מכושר ייצור הרקטות של החמאס‏2, כל הכבוד לנו, ומקבל הצעות להפסקת אש מאחר וברור לכולנו שאי אפשר לשפר את המצב, רק להרע אותו‏3. אבל לא - הבה נכניס כוחות קרקעיים‏4, נצא למלחמונת של שבועות עם כולם במקלטים וללא מערכת חינוך, נצליח לקבור עוד כמה עשרות חיילים מסכנים ובסוף נצא וזה לא ישנה כלום‏5.

בקיצור - גם בזה הוא גרוע, הצלחת למצוא ברזומה שלו תפקיד שהוא הצליח בו? אם כן - הביאהו לכאן.

1 הנאומים ההזויים שלו ליוו אותנו מרגע שנכנס לתפקידו הנוכחי, בחודשים האחרונים דעכו אבל עכשיו נראה שחזר לסורו.
2 קראתי כבר הבוקר שאיזה דובר הכריז, לא מצאתי לינק.
3 שנתחיל לדבר על מיליון תלמידי בית ספר ששוב חזרו לבתים ולזום אחרי שנה איומה ונוראה? וכמובן על שני שליש מדינה במקלטים.
4 כי בפעם הקודמת שעשה זאת כרמטכ"ל, זה עבד מצוין, נכון? מה, לא?
5 חוץ כמובן מלחסל באופן ממוקד את האפשרות האמיתי לשינוי הממשלה הנוראית הזו.
ושוב פעם גנץ 737599
1. אני נוטה להסכים איתך שהוא לא תמידברור כמו הרבה פוליטיקאים מימין ושמאל. אם כי אני רואה במשפט "חכו חכו, יש לנו עוד 800 מטרות שלא הפצצנו" את הפוליטיקה הכי ברורה של גנץ. הוא בהחלט הולך להראות מי כאן ה'גבר' וזאת התחרות שאני משער בין ביבי לגנץ ‏1
2. אבל ברשותך אני חוזר שוב לשורת התפקיד ברזומה של הפוליטיקאים. השאלה 'האם לפיד - או כל שר אחר - היה שר אוצר טוב או לא טוב' היא תמיד תצטייר עבור המצביע 'הרגיל' כסוג של שאלה לא ברורה שכן יש עליה דיונים לכאן ולכאן. מה שכן ברור הוא שלפיד היה שר אוצר. וגנץ היה שר הבטחון וראש הממשלה החליפי וכמובן מועמד מוביל לראשות הממשלה ב2022 גם בקרב הימין. ‏2

1 אשכנזי תפור על דמותו בא"ן.
2 בעצם למה לא ? בנט עדיף עליו ?
ושוב פעם גנץ 737604
2האמת - לשים את גנץ בתור מנהיג הימין אחרי נתניהו זו ההצעה הכי גאונית ששמעתי כבר הרבה זמן. שאפו!
ויפה שעה אחת קודם.
ושוב פעם גנץ 756540
וכבר היו דברים מעולם. מכל מקום ברדוגו ושות' מהדהדים לאחרונה שגנץ חוזר 2 בקרוב באקרנים. הפעם הקורבן - אב"ג (בתמיכת סמוט') וששת גמדיו לטובת 12 המופלאים של גנץ. כמובן, הצלת המדינה על הפרק ואולי הבטחה לחוקה עם אי-אלו כופתאות בדמות הצלת הדמוקרטיה והתמזגות עתידית סמויה של כחל ומחל. יעני כמחל בראשות גנץ.
ושוב פעם גנץ 756547
לדעתי ברדוגו ושותפיו מקשקשים את מה שמישהו לוחש להם באוזן כדי להרגיע קצת את אביר הלאפות והכאפות לפני שהוא מבעיר את האדמה מתחת רגלינו.

(בהנחה שמה שאתה מספר נכון. אני לא ממש יודע מה הפטרידיוטים אומרים בערוץ 14)
ושוב פעם גנץ 756562
הכל יתכן.
  ושוב פעם גנץ • הפונז
  ושוב פעם גנץ • הפונז
  ושוב פעם גנץ • שוטה הכפר הגלובלי
  ושוב פעם גנץ • ירדן ניר-בוכבינדר
  ושוב פעם גנץ • שוטה הכפר הגלובלי
  ושוב פעם גנץ • הפונז
  ושוב פעם גנץ • שוטה הכפר הגלובלי
  ושוב פעם גנץ • שוטה הכפר הגלובלי
  ושוב פעם גנץ • הפונז
  ושוב פעם גנץ • שוטה הכפר הגלובלי
  ושוב פעם גנץ • הפונז
  ושוב פעם גנץ • easy
  ושוב פעם גנץ • שוטה הכפר הגלובלי
  ושוב פעם גנץ • easy
  ושוב פעם גנץ • שוטה הכפר הגלובלי
  ושוב פעם גנץ • easy
  ושוב פעם גנץ • שוקי שמאל
  ושוב פעם גנץ • שוטה הכפר הגלובלי
  ושוב פעם גנץ • שוקי שמאל
  ושוב פעם גנץ • easy
  ושוב פעם גנץ • שוקי שמאל
  ושוב פעם גנץ • easy
  ושוב פעם גנץ • שוקי שמאל
  ושוב פעם גנץ • ירדן ניר-בוכבינדר
  ושוב פעם גנץ • שוקי שמאל
  winnie the shit • שוטה הכפר הגלובלי
  winnie the shit • Dracula
  ושוב פעם גנץ • Dracula
  ושוב פעם גנץ • שוטה הכפר הגלובלי
  ושוב פעם גנץ • easy
  ושוב פעם גנץ • kozmo5449@gmail.com
  ושוב פעם גנץ • הפונז
  ושוב פעם גנץ • kozmo5449@gmail.com
  ושוב פעם גנץ • צפריר כהן
  ושוב פעם גנץ • kozmo5449@gmail.com
  ושוב פעם גנץ • הפונז
  ושוב פעם גנץ • kozmo5449@gmail.com
  ללא כותרת • הפונז
  ללא כותרת • ירדן ניר-בוכבינדר
  ללא כותרת • שוטה הכפר הגלובלי
  ללא כותרת • הפונז

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים