שווה לנסות 734576
שווה לנסות 734584
שששש... אל תספר לאף אחד כי זה יפגע גם לימין וגם לשמאל בנרטיבים מארץ הפנטזיה על ארץ ישראל שלמה נקיה מערבים או פתרון שתי המדינות...

כבר יש בישראל מלחמת אזרחים. די ארוכה. הסכסוך הישראלי פלסטיני הוא סכסוך פנימי / מלחמת אזרחים.
שווה לנסות 734588
בול בפוני.
שווה לנסות 734594
מעבר לאקסטרים הסאטירי, לא הבנתי את הפוני.

אבל למען הדיוק ההיסטורי של שאולי - מלחמת האזרחים האמריקאית הייתה בין מדינות.
שווה לנסות 734601
השנה האחרונה לימדה אותנו חזור ולמד שאצל נתניהו האקסטרים הסאטירי של היום הוא הלחם והחמאה הפוליטית של מחר.
אם יהיה לך כח לחזור לתחזיות השחורות שנכתבו כאן לפני שנה, תראה שהמציאות גרמה להן להחוויר, ודברים שנשמעו אז כ''לא יעלה על הדעת'' הם שגרת הפעולה של נתניהו כבר חודשים.
שווה לנסות 734623
המשפט האחרון לא נכון, אולי סמנטית אבל בטח לא מהותית.
שווה לנסות 734624
זה נתון לויכוח כי דווקא במקרה האמריקאי מבחינת הדרום זאת מלחמה בין המדינות הפורשות ומבחינת הצפון זאת מרידה ולכן מלחמת אזרחים.

אבל אני הבנתי את המערכון ‏1 כניסיון להוביל את המחנות למלחמה על רקע ה'תיקו' הפוליטי,כאילו התיקו הוא בין ימין שמאל, ספרדים אשכנזים , חילונים דתיים ולא כן ביבי/לא ביבי.

לעצם הצעתו שצפון תל אביבי ילחם נגד מתנחל מופרע מבת עין או ספרדי קשה יום מדימונה, לא הייתי בונה על נצחון בני האור בסיטואציה הזאת.

1 סאטירה ירודה שלא הבנתי מה יש להעריץ בה.
שווה לנסות 734625
כזכור, מה שהיה לפני המלחמה ''מדינת וירג'ניה'' התפצלה לשתי מדינות שנלחמו זו בזו...
שווה לנסות 734626
ממש לא נלחמו. המחוזות של מע' וירג'יניה פרשו ממדינת וירג'יניה כאשר הוירג'יניאנים החליטו במשאל עם על פרישה (כלומר לפני שפרצה המלחמה). השטח של מע' וירג'יניה נתפס ע"י צבא האיחוד עוד לפני שהמלחמה הוכרזה וצבא הדרום למעשה מעולם לא היה שם. המדינה הנפרדת צורפה לברית כמדינה חדשה רק כעבור שנתיים (ב-‏1863). למרות שבמחוזות האלו כמעט שלא היו עבדים, היה צריך ללחוץ עליהם שיכריזו על עצמם כמדינת חירות.
למזלם של המע' וירג'יניאנים הקרבות הקשים במלחמת האזרחים (וירג'יניה היתה החשובה במדינות הדרום) התנהלו על הגבול בין וירג'יניה למרילנד והמדינה החדשה לא נפגעה מאד.
הקרב הגדול בין הוירג'יניות היה לאחר המלחמה, בביה"מ העליון, כאשר שתי המדינות נאבקו על חלוקת החוב של מדינת וירג'יניה המאוחדת.
אם מישהו, ממש לוחץ לו מלחמת אזרחים בישראל, אאז"ן במלחמת האזרחים האמריקאית מתו יותר אמריקאים מאשר במלה"ע העולם ה-‏2.
שווה לנסות 734635
מאוד מאתגר יהיה לכתוב תסריט על מלחמת אזרחים בישראל.
למשל - באיזה שלב עזריאלי נופל ובאיזה שלב תולים אזרחים בכיכר ציון או כיכר קוגל ‏1

1 כיכר הדמעות.
שווה לנסות 734664
כבר כתבו כמה תסריטים על מלחמת אזרחים בישראל. הדרך לעין חרוד [ויקיפדיה] הוא המפורסם שבהם, הזקן השתגע הוא ה...איילי שבהם.
שווה לנסות 734667
תודה על הקישור לזקן השתגע.לא הכרתי.

מהתקציר אני למד שזאת מלחמת אזרחים על רקע דתי ולא על רקע פוליטי. או שבעתיד הלא ידוע ההבדלים בין דתי לימין כבר לא יהיו בולטים.
שווה לנסות 734639
דוקא לאור מאות אלפי השמאל-מרכזים שיצאו לרחובות השנה ומולם אפילו נתניהו לא הצליח לגייס ולו מאה איש שיצאו לרחוב, אני בכלל לא בטוח באיזה צד יש יותר מוטיבציה.
שווה לנסות 734644
אני לא בטוח שיש לנתניהו את הכח להוציא המונים לרחובות בסגנון המרכז שמאל עם צעדות הדגלים,הבלונים והחצוצרות. ואני כותב זאת בדאגה.
שווה לנסות 734647
הפגנות הן בד''כ של המיעוט, לא של הרוב השולט, אם כי בארץ הקדש מצאנו כבר שרים שמפגינים נגד הממשלה בה הם חברים כך שהכללים נזילים במידה מה. הימין לא נתקל בקשיים להפגין נגד רבין, ונגד ההתנתדקות, אם צריך להזכיר למישהו. את מה שהיה קורה כאן אילו הסמול היה בשלטון בסבבים האחרונים מול החמאס, ההם עם מאות הרקטות ששוגרו מדי יום, אפשר רק לשער.
שווה לנסות 734654
גם אזרחי הרוב רוצים להפגין , למשל - נגד אחד משחקני הרוב שהחליט לשחק שונה. ‏1

אבל היה משהו בתגובתי הקודם שניסיתי לעמעם את הדעת ,או להבהב את התודעה ‏2 כשכתבתי בלונים ,שכן הכי קל היה לפוצץ את ההפגנות הססגוניות והמרהיבות והמסודרות ‏3 הללו. כאילו חסר היה שאיזה פסיכי מהימין שרוצה להציל את כבודו של 'הקיסר' יעשה משהו? . זה לא קרה ולא כי המשטרה הייתה משהו בעסק הזה חוץ מכיוון התנועה,אלא כי יתכן והציבור הימני הוא לא כזה מילטנטי ורוצה מלחמות

אחד מהפחדים שלי הדמיוניים התפוגגו שראיתי ש'הם' המפגינים בלי קרניים והם אשכרה דומים בסגנונם ודיבורם כמו כל שליש ירושלמי.

אגב, דווקא בהתנתקות עצרו קטינים עד תום ההליכים ועוד כמה הפרות יסוד שאין הטעם בערב החג להזכיר, כי חשקה נשמתנו בשקט ושלווה.

========
========
========
========
========

1 הקדמה לוגית להפגנות מול ביתו של סער החל מיום ראשון.

2 לא בהקשר של Gaslighting

3 עד אני לכך ,שהחניון החדש בז'ראר בכר במרכז העיר היה מלא טוטאל בכל מוצ'ש על כל קומותיו [500 חניות]. זה סדר של תנועות הצופים או במקרה הגרוע של בני עקיבא.
שווה לנסות 734671
לפי החישובים שלי, 52 מנדטים הם המיעוט, ולא להיפך.
אני לא מדבר על "הימין" ההיסטורי באופן עקרוני, אני מדבר על המצב הנוכחי שבו מצדדי הפאשיזם והאנטי-דמוקרטיה לא הצליחו להוציא אנשים לרחוב, גם כשהיו אירועים שלא מצאו חן בעיניהם. למשל, הפגנת נגד להפגנות של צד כלשהו היא פרקטיקה נפוצה, אבל לא ראינו אף אחת משמעותית כזו.
שווה לנסות 734805
מי שמפגין זה בדרך כלל האופוזיציה, האנדרדוג. ובכללי - הפגנות זה בדרך כלל נגד, לא בעד.
שווה לנסות 734809
אז איפה ההפגנות נגד העמדת נתניהו למשפט?
שווה לנסות 734869
טוב, הרי כל בעד הוא גם נגד ולהיפך. עניין של ניסוח. עדיין ההפגנות שאתה מתאר הן לטובת המנהיג. אולי שווה להם למתג את זה כהפגנה נגד התקשורת או נגד הדיפ סטייט
שווה לנסות 734872
אם החרדים והערבים הם-הם המיעוטים, אז למה לא ראינו אותם בהפגנות, או שאלו היו בעצם הפגנות של הרוב ‏1 נגד עצמו?

1 כלומר מי כאן שולט ? ולמה כל הזמן הימין שולט ולא השמאל וזה לא פייר ולא הוגן ולא כך סיכמנו וכו'
שווה לנסות 734875
מנפלאות הדמוקרטיה הישראלית הן שאחד מהם הוא מיעוט שולט ובעל זכויות יתר והאחר מיעוט נשלט ובעל זכויות חסר.
שווה לנסות 735152
איך תגדיר את נפלאות ארצות הברית ?
שווה לנסות 735177
המוטציות המקומיות מספקות לי מספיק תעסוקה מכדי שיהיה לי פנאי לעסוק בכל בעיות הגלובוס.
שווה לנסות 734608
ועכשיו גם אלון עידן מצטרף לסופרלטיבים.
שווה לנסות 734620
אני יכול להעריך הומור רק מהיהודים ומעלה וגם זה כשהם לא צוחקים על השטיח המעופף של הרב שבזי.
שווה לנסות 734685
אני מסכים גם עם אלון עידן, ומצד שני גם עם רוגל אלפר, שטוען שהמערכון הזה מתחמק מהאמת כשהוא מציג כאילו השסעים בישראל הם על רקע עדתי, "תימנים, פולנים, רוסים, בולגרים, סורים, חלבי, מלבי". לא, אומר אלפר, השסעים הם אידיאולוגיים (אני הייתי אומר גם זהותיים, אבל בזהויות שלא ממש נפרדות מאידיאולוגיות), ולכן יותר אמיתיים. אולי להציג את המתחים כעדתיים זה חלק מהריכוך הקומי (שעידן מדבר עליו) שנועד להחליק את הקטע בגרון. גם כך זה נהיה מספיק מעיק-מפחיד ככל שהמונולוג של שאולי מתמשך.
שווה לנסות 734686
המערכון אירוני בין השאר מכיוון שבמערכון יש דיון בין גבר מזרחי (שאולי) לאשתו (אירנה) מחבר העמים, מה שעומד בניגוד לתזה כאילו החברה הישראלית שסועה עד כדי מלחמת אזרחים. האם הבעל מתכוון לנהל מלחמת אזרחים נגד אשתו ?

המשמעות של הדיון היא שהשסעים בחברה אינם אותנטים לרוב אלא פילוג של פוליטיקאים שמנסים להסית פלגים בחברה זה בזה , כדי להרוויח שלטון עליהם.
שווה לנסות 734687
כמו במקרים רבים אחרים דוקא הבדחנים-סאטיריקנים של ארץ נהדרת אחזו את השור בקרניו ואילו רוגל אלפר כהרגלו מנסה לטוות מעיל גשם מקורי עכביש.
הבעיה האמיתית של ישראל היא קשיי הלידה של הלאום הישראלי שגם לאחר 73 שנה מתקשה להיוולד. המצב הפוליטי הנוכחי הוא רק פרונקל שצמח על הגידול הסרטני ביזמתו של רוה"מ מושחת וחסר עכבות. הוא בסה"כ מדגים אלו יצורים רעילים יכולים לגדול בביצה של השבטיות והרב-תרבותיות הישראלית.
יש לנו ראש ממשלה שמשתמש במחלת הסרטן של החברה הישראלית כדי להאחז בשלטון. במעשיו אלו הוא הולך ומכרסם את יסודות הקיום של החברה הישראלית.
אחד מסודות הקיום של ישראל היה הניסיון הבלתי מוסווה של אויביה להשמיד אותה. ההתגייסות הכוללת של הישראלים לצה"ל היא הקושאן האמיתי של המדינה היהודית על חבל הארץ הזה.
זה ברור כשמש שאי אפשר לגייס את הערבים והחרדים לצה"ל בניגוד לרצונם. אבל בעוד הדבר הזה הופך את הערבים לגורם בלתי רלבאנטי לשלטון הישראלי, הימין הישראלי מסיבות אידיאולוגיות ונתניהו ביתר שאת מסיבות הישרדותיות-אישיות, הכשירו את החרדים והפכו אותם ללשון המאזניים בויכוחים אידיאולוגיים בתוך החברה הישראלית.
דוברי הימין מציגים כנגד התזה שהצגתי, תזה נגדית. הם טוענים שמדובר במעין קשר של אליטות מודחות המחופרות ב-deep state כדי להדיח את השלטון הנבחר של האליטות החדשות (חרדים, מתנחלים, עדות מזרח, רוסים).
אחת מן התזות הזו שגויה. ולא צריך לתת לרדוקציות הפוסט-מודרניות של רוגל אלפר להסיט את הדיון לחילוקי דעות אידיאולוגיות שוליות של השמאל הקיצוני, מפני שהאידיאולוגיות של רוגל אלפר מקובלות בחלק זניח של החברה הישראלית.
משבר פוליטי הוא לא רק סכנה. הוא גם הזדמנות. אם יקומו מנהיגים פוליטיים שיצביעו על הצורך האמיתי של הציבור הישראלי הרחב בממשלה וכנסת מתפקדות ועל האליטות החדשות שבגדו באתוס של החברה הישראלית לטובת האידאולוגיות הקיצוניות והאנוכיות שלהן, הם יכולים להקים מסגרת פוליטית כוללנית ורחבה שתייצג חברה ישראלית פרגמטית ומתונה ולא ברית של שבטים מוסתים. אלמלא האידיוטיות והשאפתנות הפוליטית האישית של גנץ, הדעות המטורללות של אלפר והייאוש של חקייני ארץ נהדרת היו יכולים לקבל את הפרספקטיבה הנכונה. כ"ל הצליחה לגייס 30 ומשהו מנדטים. נחישות, עקביות ונכונות לשרת את העם גם באופוזיציה יכלו בקלות להפוך אותם ל 50-60 מנדטים. כמה מנדטים יכולים לגייס רוגל אלפר או ליצני ארץ נהדרת?
שווה לנסות 734718
יש כאן בתקשורת המיינסטרים כותבי סאטירה לא אחראים. וכן, צריך לגלות אחריות שכותבים סאטירה ועוד במדינה קטנה עם מונופול על הסאטירה ושסעים שגובלים כמעט באלימות רצחנית.
שווה לנסות 734791
מה הסכנה שאתה רואה מהסרטון הזה?
שווה לנסות 734795
ארץ נהדרת זאת תוכנית סאטירה שמיועדת מראש לפלח השוק העממי , אוכלוסיה שצורכת הומור/סאטירה על דרך השגרה .הפרסומות שמשודרות בתוכנית מבהירה מהו הכיוון הרחב והעממי.

אם עמוס עוז היה מסביר לנו שמלחמת אזרחים יכולה במקסימום לגרום לנו לאלוקוס,אני כמעט בטוח שאף אחד לא ינסה לירות באלקוס של עצמו, שכן עמוס בעצמו בירך אותנו שישאר כך.
אבל מהרגע שבו השימוש האלים הזה במערכון משודר בפריים טיים ועוד מקבל גושפנקא מהארץ במסווה של אקדמיזציה של הטקטסטים, אני מאוד חושש מ'המעמד הבינוני' שיפרשן לעצמו את משמעות המלחמה.
שווה לנסות 734798
אני די בטוח שמלחמות אזרחים לא מתחילות באזרחים שאומרים לעצמם ''בואו נעשה מלחמת אזרחים'' (כן אומרים לעצמם, אולי, ''פה זה הזמן והמקום להפעיל כוח'', אבל לא ממסגרים את זה לעצמם כ''מלחמת אזרחים''), ולכן אני לא חושב שיש במערכון הזה טריגר של ממש.

אני לא חושב שישראל באמת קרובה איזושהי קרבה למלחמת אזרחים. אבל אם אני מתאמץ לעלות תסריט שכן, אז אולי מהכיוון של ההפגנות נגד ביבי - לפי התקשורת השמאלנית, המפגינים חווים לא מעט מעשי אלימות מצד חסידי ביבי, ולפי התקשורת הביביסטית המפגינים בעצמם מדי פעם אלימים. אז נניח שכמה חסידי ביבי יאמרו לעצמם ''אין ברירה, הגיע הזמן לתקוף-על-מלא את המפגינים הבוגדים, עם נשק'', וכמה מפגינים יאמרו לעצמם ''אין ברירה, הגיע הזמן להגן על עצמנו ברצינות, עם נשק'', וכך תתחיל מלחמת אזרחים. או לחילופין משפטו של ביבי יגיע לשלב של גירוי התקפה עממית על בית המשפט, והגנה עממית עליו. בכל התסריטים האלה, אני לא חושב שבמערכון הזה יש איזשהו עידוד לכך. הוא מציב את הכותרת ''מלחמת אזרחים'', אבל לא באמת מגרה את הטריגרים האידיאולוגיים.
שווה לנסות 734800
אני לא מכחיש שיש לי פארנויות על בסיס יומי ולכן אולי הגזמתי. אז אם כך אני נעלב בשם הארץ החושב ‏1 שהסכים לצאת מגדרו במאמריו הנשפכים כאילו אריסטו קם מקברו,עם דעות לכאן ולשם,ודיונים באייל הקורא וימי עיון וכו'.

לגבי התסריט שציינת, זה בהחלט מעורר בי חלחלה שיקום פסיכי אמיתי ויעשה משהו מטורף שאין לדעת מה ההשלכות שלו מכל ולכל הצדדים. הרי יש חבית נפץ בכל מקום. בכל סיטואציה שאני מנסה להעלות גורם לי בראש מחזות של עשרות נרצחים שיובילו שוב לעשרות וכך הכל נהרס באבחת שגעון. ואם אלו אדי הדלק,אני יותר מסתם מפחד.

1יש לתת את כל הבמה רק לאנשי אומנות אמיתים. הם רעבים באמת ללחם. הם בסך הכל אומנים קטנים, פסנתר או צ'לו אולי עוד או סתם חובבות צ'כוב. להם הבמה ולא לאלו שעשו את הכסף. קצת היגיון ורגישות, הם הקהל שלכם.
שווה לנסות 734874
אני מסכים עם קוזמו. אתה חושב על האדם הסביר, אבל בין מליוני האנשים שנחשפים לסרטון הזה עלולים להימצא איזה אברושמי או שניים.
שווה לנסות 734879
נכון, ואז? למה שאברושמי החדש יופעל מהסרטון שאומר "יאללה מלחמת אזרחים", בלי אידיאולוגיה כאמור, ולא מסאטירה שגרתית יותר על שמאלנים בוגדים (שלא אומר "מלחמת אזרחים"), שלא לדבר על כל פוסט פייסבוק מן השורה (לא סאטירי) שמסית נגד שמאלנים בוגדים?

אני רוצה להשוות את זה לטענה הידועה, שאני מקבל, לפיה דיבור בחדשות על התאבדויות מעודד התאבדויות נוספות. מי ששוקל התאבדות כן ממסגר לעצמו את זה כ"התאבדות", ואני יכול לדמיין איך הדיווח על מישהו שהצליח לעשות זאת יגרום לו לחצות את הסף מהמחשבות אל המעשה. הבדל אחד ממלחמת אזרחים הוא, כאמור, ש"מלחמת אזרחים" הוא לא המושג הנכון להפעיל אנשים בדרך למלחמת אזרחים. הבדל שני זה שהמערכון הזה לא מציג לצופה הלוחם-בפוטנציה מודל הזדהות של ממש.
שווה לנסות - אז הנה מנסים 737605
או, עכשיו אנחנו יודעים מי אשם במלחמת האזרחים הבאה עלינו לרעה - ארץ נהדרת!
(אם היה צריך הוכחה אכזרית שהמערכון הזה גאוני - קיבלנו את הימים האחרונים ישר לפנים).
שווה לנסות - אז הנה מנסים 737607
כפי שאני הבנתי המערכון נועד להדגיש את המאבקים בין חרדים- חילונים ‏1 ולא על יחסי יהודים-ערבים שהם באותו זמן היו מעולים וחזקים ויציבים ומשופרים באחוות אחים על פני החרדים. שאולי אפילו הציע לחברים הערבים שלנו שלא יתערבו במלחמה שלהם עם החרדים , כי הפעם זאת המלחמה שלהם ולא של הערבים. משום מה - לא תמיד המציאות הולכת יד ביד עם הסאטירה.

ולדעתי המערכון הזה מאוד מעליב. אתה אולי שחכת אבל כל הדמויות הוולגריות והבוטות של שאולי נעלמו מהמסך משום מה ‏2 , אבל אני זוכר שכולנו צחקנו על המערכונים עם שאולי על נושא תמא 38 [ לך תמצא אותו עכשיו ברשת] וכו'.

1 ובהשלכה המתאימה למחנה הפוליטי הרצוי והראוי לשיטת כותבי המערכון ולא ניתמם בעניין זהות כותבי המערכון . הרי שאולי עושה מה שאומרים לעשות .
2 בדומה לסרטונים של בנט שדחו כל שיתוף פעולה עם לפיד
שווה לנסות - אז הנה מנסים 737612
המערכון איננו נבואה מדויקת (שכידוע ניתנה רק לשוטים ולמודלים פיזיקליים מוצקים), אבל הכיוון שהוא לוקח מדוייק: כשאין משילות ואין שלטון חוק שיש רק שיסוי וסכסוך והשתלחויות ופירור של המוסדות - זאת התוצאה.

ולגבי מעליב - זה כבר ענין אישי ופחות עקרוני, לי לא ברור ממה נעלבת?
כמובן שסאטירה מקצינה ומגחיכה דמויות, זה החלם והחמאה שלה.
שווה לנסות - אז הנה מנסים 737613
*וכשיש רק שיסוי וגו'
שווה לנסות - אז הנה מנסים 737616
נעלבתי כי המערכון לא הצחיק אותי. אני לוקח את זה אישית שאני מבזבז זמן על שטויות שאפילו לא מצחיקות אותי.
ובהחלט , חוסר משילות, חוסר מכל דבר נורמלי הובילו את המדינה למצב כה מסוכן ולא ברור. רכשתי כבר פנס הלם ושוקר חשמלי וגז מדמיע וחילקתי לכל הילדים והמשפחה כמו אחרון הפראנואידים עלי אדומות .
שווה לנסות - אז הנה מנסים 737618
ושלא תכנס להלם . זה פנס ההלם
שווה לנסות - אז הנה מנסים 737621
יש לי קולגה שגרה בלוד, השתתפה לפני כמה דקות בשיחת זום ומה שהיא מספרת קורה שם, אלוהים (לא) ישמור.
פחדים להוציא את האף מהבית, יריות כל הלילה, היא אומרת שמה שמראים בתקשורת זה לא מגרד את מה שקורה בשטח.
היידה ביבי!
שווה לנסות - אז הנה מנסים 737626
אני גר במקום יחסית בטוח ולא חושש ממהומות נוסח קישניב. אבל ההיסטוריה הוכיחה שיש קו שמחבר בין פרעות קישינב 1905 לפרעות בברלין 1938 ופרעות לוד רמלה ועכו 2021 וקו זה יכול להגיע לכל מקום. אז אני מאוד חושש.
לאחר תום פרעות 2021 אני מניח שחלקנו יצטרך לעשות רשימה חדשה של מי נגד מי.
שווה לנסות - אז הנה מנסים 737629
לא שאני מקל ראש במה שקורה מסביב, אבל אם פרעות קישינב היו בערך באותו קנה מידה כמו לוד הרי ש ביאליק יצא מדעתו, ואני בזבזתי שעות בלימוד יצירה דמיונית שהתחזתה למעוגנת במציאות. טפי.

קוּם לֵךְ לְךָ אֶל עִיר הַהֲרֵגָה וּבָאתָ אֶל-הַחֲצֵרוֹת,
וּבְעֵינֶיךָ תִרְאֶה וּבְיָדְךָ תְמַשֵּׁשׁ עַל-הַגְּדֵרוֹת
וְעַל הָעֵצִים וְעַל הָאֲבָנִים וְעַל-גַּבֵּי טִיחַ הַכְּתָלִים
אֶת-הַדָּם הַקָּרוּשׁ וְאֶת-הַמֹּחַ הַנִּקְשֶׁה שֶׁל-הַחֲלָלִים.
...
וּבָרָחְתָּ וּבָאתָ אֶל-חָצֵר, וְהֶחָצֵר גַּל בּוֹ –
עַל הַגַּל הַזֶּה נֶעֶרְפוּ שְׁנַיִם: יְהוּדִי וְכַלְבּוֹ.
קַרְדֹּם אֶחָד עֲרָפָם וְאֶל-אַשְׁפָּה אַחַת הוּטָלוּ
וּבְעֵרֶב דָּם שְׁנֵיהֶם יְחַטְטוּ חֲזִירִים וְיִתְגּוֹלָלוּ;
...
מַעֲשֶׂה בְּבֶטֶן רֻטָּשָה שֶׁמִּלּאוּהָ נוֹצוֹת,
מַעֲשֶׂה בִּנְחִירַיִם וּמַסְמֵרוֹת, בְּגֻלְגָּלוֹת וּפַטִּישִׁים,
מַעֲשֶׂה בִּבְנֵי אָדָם שְׁחוּטִים שֶׁנִּתְלוּ בְּמָרִישִׁים,
וּמַעֲשֶׂה בְּתִינוֹק שֶׁנִּמְצָא בְּצַד אִמּוֹ הַמְדֻקָּרָה
כְּשֶׁהוּא יָשֵׁן וּבְפִיו פִּטְמַת שָׁדָהּ הַקָּרָה;
וּמַעֲשֶׂה בְּיֶלֶד שֶׁנִּקְרַע וְיָצְאָה נִשְׁמָתוֹ בְּ“אִמִּי!”
...
וְיָרַדְתָּ מִשָּׁם וּבָאתָ אֶל-תּוֹךְ הַמַּרְתֵּפִים הָאֲפֵלִים,
מְקוֹם נִטְמְאוּ בְּנוֹת עַמְּךָ הַכְּשֵׁרוֹת בֵּין הַכֵּלִים,
אִשָּׁה אִשָּׁה אַחַת תַּחַת שִׁבְעָה שִׁבְעָה עֲרֵלִים,
הַבַּת לְעֵינֵי אִמָּהּ וְהָאֵם לְעֵינֵי בִּתָּהּ,
וּבְיָדְךָ תְמַשֵּׁש אֶת-הַכֶּסֶת הַמְטֻנֶּפֶת וְאֶת-הַכָּר הַמְאָדָּם,
מִרְבַּץ חֲזִירֵי יַעַר וּמִרְבַּעַת סוּסֵי אָדָם
עִם-קַרְדֹּם מְטַפְטֵף דָּם רוֹתֵחַ בְּיָדָם.
שווה לנסות - אז הנה מנסים 737632
אולי הוא היה אומר שזה היה פוגרום מאוד מאוד יפה.
שווה לנסות - אז הנה מנסים 737643
אז מה, צריך כנראה שני שינויים קטנטנים בשלט "פה גרים בכיף יהודים וערבים" כדי להתאים למצב הנוכחי?

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים