ההשפלה שלי 86308
ראשית, אזהרה: מי שילך לעמוד הבית שלי יוכל לשלוף רשימה של כמה עשרות ספרים, לפרסם אותה כאן, ולזכות מיד בכמה עשרות נקודות. לא נחשב!

שנית, הרשימה שלי:

א. שר הטבעות (יכולתי לספור זאת כשלושה ספרים שונים...)
ב. מלכוד 22
ג. התפסן בשדה השיפון
ההשפלה שלי 86310
תפסתי אותך בתפסן, את השאר קראתי.
המשלים שלך 86313
את ''מלכוד'' ו''שרה'' לא קראתי, את התפסן כן.
קראתי את שלושתם. 87001
ולמען האמת, את שרה לא הצלחתי לסיים (כמו שכבר התוודתי בעבר) את התפסן לא אהבתי בשלושת הפעמים שקראתי ולמלכוד סתם לא התחברתי.

ככה שאם אתה שואל אותי- לא הפסד גדול.
קראתי את שלושתם. 87881
עוד מישהי שלא אהבה את התפסן! וחשבתי שאני היחיד בעולם עם הדפקט הזה. תודה!
ההשפלה שלי 86311
טל טל טל... מילא אנשים שמודים שלא קראו את קיצור תולדות הזמן, או האחים קרמזוב - אבל להודות שלא קראת את שלושת אלה? אין לך בושה. זה לא חוכמה שאתה משתתף במשחק הזה.

שלוש נקודות, בכל מקרה.
לאלאלא נקודה אחת! 86315
גם אתה לא קראת את הכללים?
3. 86320
הניקוד הוא אורך הרשימה כפול מספר הקוראים.
3. 86335
לא, זה היה לפני שקבענו שאורך הרשימה יהיה קבוע.
3. 86352
לא נכון, קבענו שהרשימה תהיה באיזה אורך שבא לנו, אבל תמנה לפחות שלושה ספרים.
אתה צודק [ל"ת] 86362
לאלאלא נקודה אחת! 86376
אתה יכול לחזור על הכללים בשביל טומטומיות כמוני?
אני כבר לא בטוח בעצמי. 86380
ההשפלה שלי 86323
עוד שלוש נקודות.
האזהרה שלך הייתה בדיוק הרעיון הקרימינלי שלי, טוב שביטלת את האפשרות הזו.
ההשפלה שלי 86325
קבל שלוש נקודות ממני, אבל קבל גם חשיפה פומבית: אני נתתי לך את הטיפ על התפסן!

ואגב, לכל האחרים שהשפילו עצמם עד כאן: כולכם הייתם רחוקים מלקבל נקודות ממני. קראתי אולי אחד-שניים מכל הספרים שהוזכרו כאן (והצבעתי אחד-שניים בסקר למעלה).
ההשפלה שלי 86360
תגיד, מה אתה שותה שם בקומה 4!? "התפסן" הופיע בסימניה שקיבלתי הבוקר מ"אליבריס". אתה הצעת את "מלכוד 22".
ההשפלה שלי 86344
כמו שדובי אמר אין לך בושה.
וגם לא תקבל נקודות ממני כי לא קראתי את שר''ה ולא ראיתי ת'סרט.
ההשפלה שלי 86372
זכית
ההשפלה שלי 86381
אתה לא מרוכז.
שר הטבעות מפיל אותך. את השניים האחרים קראתי.

- הר הקסמים.
- שיבומי.
- קן הקוקיה.
ההשפלה שלי 86659
אני לא בטוח שאפילו שמעתי של שני הראשונים. את השלישי קראתי, אבל זה לא עוזר לך, אז נה!
ההשפלה שלי 86443
את התפסן קראתי, אבל הייתי בטוחה שמלכוד 22 זה סרט...
ההשפלה שלך 86660
טוב שהשארת את הכותרת.

(:
ההשפלה שלך 86720
שים לב לכותרת:

תגובה 83341

ואני עדיין בטוחה שיש סרט..
הגאווה שלי 86721
הצלחתי!! הצלחתי!! הלינק שלי עובד!! היום בעשר, אצלי בבית, כולכם מוזמנים להרמת כוסית.
ההשפלה שלך 86778
יש סרט. גם לסיפור שאינו נגמר יש סרט. גם לשר הטבעות יש סרט. גם להארי פוטר יש סרט. והנה - כולם מבוססים על ספרים.
באמת?! 86780
סרטים שמבוססים על ספרים? יש דבר כזה ולא אמרו לי?

ואולי תעשיר אותי בידע מי כתב את הספר ועל מה הוא?
גוז'ף הלר 86800
דובי מעריץ אותו‏1. קרא את כל הספרים שלו, וכל מיני כאלה.

1אתה עונה להודעות שלי - אני עונה להודעות שלך‏2.
2בדיחה: אבא אחד חוזר הביתה ומוצא את בנו הקטן מזיין את הסבתא. "מה? מה אתה חושב שאתה עושה?!" שואל האב ההמום את בנו. "אתה מזיין את אמא שלי - אני מזיין את אמא שלך", משיב לו הבן.
גוז'ף הלר 86801
ואני התייחסתי אליו כאן:
תגובה 82618
גוז'ף הלר 86833
היא שאלה על מה הספר ואתה מספר לה בדיחות לא חינוכיות.‏1

1או שגם אתה לא קראת את עלילות יוסאריאן והזונה של נייטלי ואז היית צריך לשמור את הכותרת-השפלה.
גוז'ף הלר 86885
חכו חכו, עוד שבועיים כשאני גומרת עם המועדי ב' אני אקרא אותו - ואז א-ני אחליט אם זו כזו השפלה או לא.
גוז'ף ? מה קרה לג'וזף? 86841
ולמה לא תיקח לעצמך עוד חודש של חופשה?

רובצת קללה על האתר הזה. סוף סוף השוטה נרגע, אבל הפטפטת המטופשת רק עברה למישהו אחר. זה מירוץ שליחים שאתה והשוטה מנהלים, או שמא זה מקרה פשוט של החלפת ניקים?
אלוהים יודע 87133
מה התכוונת להגיד בכותרת שלך. (כאילו, לא הבנתי אותה).

חמישה שבועות פחות יום, אני מבקש.

חוץ מזה? טוב, יש לי כבר לענות לאלמוני ממורמר אחר, אז אני מניח שאתה יכול לראות את תשובתי המיועדת לו, כמיועדת גם לך (או שמא זה מקרה פשוט של החלפת ניקים. (הייתי חייב)).
אלוהים יודע 87147
ג'וזף הלר, לא גוז'ף הלר. אתה שם לב? הגרש הוא אחרי הגימל לא אחרי הזין. חוץ מזה אני לא ממורמר.
אלוהים יודע 87156
ואללה, צודק. לא מתאים לי‏1.
לא, אז לא.

ולאלמוני והארסי (אני פשוט לא רוצה לפזר כאן מלא הודעות כי כל מיני ממורמרים עושים לי רגשות אשם) - כן קראתי.

1אבל שמת לב לכותרת השנונה?
גוז'ף הלר 86906
מתי עניתי להודעות שלך? (זו לא הכחשה, זו שאלה שנובעת מסניליות)

לא קראתי את כל הספרים שלו. את "גולד שווה זהב" קניתי אך טרם הספיקותי.
קניתי אותו לפני 5 שנים, אמנם, אבל ככה זה בחיים.
גוז'ף הלר 87128
סתם, התכוונתי להודעה שבה עדי שאלה על בלו בלו הכדור הכחול.
גוז'ף הלר 89045
כנ''ל ל''זמן סגירה''. הוא שוכב אצלי בארון מאז שתורגם. טרם הספיקותי...

''גולד שווה זהב'' קצת מעצבן, לדעתי, אבל נסבל.
''משהו קרה'' - יותר טוב.
אבל האמת, אחרי המלכוד, הוא לא הצליח להגיע לאותן פסגות.
באמת?! 86907
כאמור, ג'וזף הלר. מלכוד-‏22 הוא אחד מסאטירות המלחמה המפורסמות והמוצלחות יותר בנמצא, והספר מספר על יוסריאן, שנשלח לחזית ועושה כמיטב יכולתו לצאת משם בחיים, למרות שהצבא לא מתאמץ לסייע לו. הייתי נותן לך יותר פרטים, אבל אני סנילי.
מלכוד 22 - תקציר 89047
קפטן יוסריאן, מפציץ במלחמת העולם השניה, מוצב באי פיזונה. הוא אינדיבידואליסט שמחפש דרכים להגן על חייו על ידי כך שהוא מתחמק לבית החולים. הוא נהנה משהותו במחלקה משום שמגישים לו את הארוחות שלו, ובתמורה הוא רק צריך להעמיד פנים שיש לו כאב בכבד ולצנזר מכתבים. משועמם מעבודתו, יוסריאן משתמש בשם העט "וושינגטון אירווינג" ואפילו מעמיד פנים באופן חד פעמי שהוא "הכומר טאפמן". הדבר מעורר חשד ושני אנשים מגיעים על מנת לחקור. אנשים נוספים מתחמקים לגן העדן של בית החולים באמצעות העמדת פני חולים, אבל אחרי מוות מסתורי של "החייל בלבן", חייל חבוש מכף רגל ועד ראש שמחובר רק לשני צינורות, האחד מאכיל אותו והשני מנקז ממנו נוזלים מיותרים, הם מחליטים לחזור לחזית.
בחזית, האנשים משוגעים פחות או יותר כמו יוסריאן. החבר לחדר שלו, אור, מתרסק בכל טיסה שאליה הוא יוצא ונהנה מלספר על תפוחים שהוא מחביא בלחייו. קלבינגר, בוגר הרוארד, מתווכח עם יוסריאן האם אנשים מוכרחים לציית לרשויות ולצאת למלחמה. האברמאייר נהנה מלירות על עכברי שדה תמימים באמצעות רובה 0.45. דוק דנקה, רופא החטיבה, הוא היפוכונדר שממעט מחשיבות מחלותיהם של אחרים במקום לטפל בהם ומרבה לספר בצרותיו. צ'יף ווייט האלפוט מקטר על האמריקאים המוצאים נפט בכל מקום אליו הוא ובני משפחתו הולכים, ומשתכר דרך קבע. מק וואט הוא הטייס חסר השכל של יוסריאן מטריף את דעתו של יוסריאן על ידי כך שהוא מטיס את המטוס אינצ'ים ספורים מעל לאוהל של יוסריאן. ג'ו הרעב סובל מסיוטי לילה קולניים, למרות שהוא מכחיש זאת מידי בוקר ונלחם בחתול של חברו לחדר. הכומר טאפמן, יחד עם העוזר שלו, מבלה את זמנו בנעימים ביערות שבפריפריה של המחנה (לאחר שנזרק ממעונות הקצינים). הוא מנסה לתמוך ביוסריאן כנגד קולונל קאטקארט, אבל נכשל. העוזר שלו, קורפורל וויטקומב, מתעלל בכומר ומשתף פעולה עם קולונל קאטקרט כדי להביא את הכומר למשפט צבאי.
הקצינים הבכירים מתאגדים על מנת לבצע פעילויות חסרות טעם. גנרל פקם וגרנל דרידל מחפשים עוד ועוד כוח. וויטגרין האחראי על הדואר משמיד את מכתביו של פקמן, ולכן ידו של גנרל דרידל תמיד על העליונה. בינתיים, וויטגרין נענש פעם אחד פעם בחפירת בורות בעומק 6 רגליים. קולונל קאטקרט מנסה להפוך לגנרל על ידי כך שהוא מנדב את חייליו למשימות המסוכנות ביותר ומעלה פעם אחר פעם את מספר המשימות שאליהן האנשים צריכים לצאת על מנת לעזוב את המחלקה. מג'ור מג'ור, שקודם לתפקיד זה עתה, נחבא במשרדו מפני כולם, חותם בשם "וושינגטון אירווינג", ומשלח את אנשי החקירות זה בזה.
לאחר שבוטלה משימה בבולונגה, נטאלי, חבר של יוסריאן מתאהב בזונה שהוא פוגש בדירה ברומא. החיילים האחרים לועגים לו והזונה עצמה דוחה את נטאלי משום שהוא משעמם, אבל נטאלי מתעקש שהוא רוצה לשאת אותה לאישה. קפטיין בלק שוכב אתה בכל פעם שהוא מגיע לרומא רק כדי לענות את נטאלי. יוסריאן מכה את נטאלי והזונה מנסה לעזור לו, למרות שהיא מעמידה פנים שהיא אפטית כלפיו. זמן קצר אחר כך יוסריאן מספר לה את הבשורה על מותו של נטאלי, והיא עוקבת אחרי יוסריאן ומנסה להרוג אותו בסכין. לבסוף יוסריאן נפטר ממנה על ידי זה שהוא משליך אותו ממטוס. אבל הוא מנסה לאתר את אחותה שנלקחה מרומא.
הקצין הכי חריג במחנה הוא מילו. הוא מקים מיזם הקרוי אמ אנד אמ. הוא משכנע את כולם להצטרף לסינדיקט שלו, טוען שלכולם יש חלק ורווח מעבודתו. מילו גם מפתה את הקצינים באוכל טוב כמו ביצים טריות בחמאה. הוא עושה טעות עסקית חמורה כאשר הוא קונה כותנה מצרית ומגלה שאין שוק למוצר הזה. הוא מנסה להרוס את הכותנה, הוא מעורר נגדו זעם גורף, לבסוף הוא מרגיע את הכועסים ומשכנע את הממשלה לרכוש את הכותנה. בסופו של דבר, מילו מנסה לשכנע את קולונל קאטקרט לשחרר אותו מתפקידו במיזם כך שיוכל לטוס למשימות עם כל אחד אחר. בתחילה, קולונל קאטקרט מסכים, אבל כשהוא מגלה כמה עבודה יש במיזם, במקום הוא מציע למילו שיקבל את כל המטוסים שהוא זקוק להם ואת כל המדליות שיושגו כתוצאה מהרג בזמן המשימות.
המלחמה פוגעת במורל של האנשים. יוסריאן מתנגד למלחמה ולעליה בכמות המשימות שקולונל קאטקארט ממשיך להפיל על חייליו כדי שיקודם. הוא מתווכח דרך קבע עם קלבינגר שכולם מנסים להרוג אותו, ושכל מי שמנסה לגרום לו להילחם הוא אויב מסוכן. הנסיונות החוזרים ונשנים של יוסריאן להיות מקועקע נכשלים. דוק דנקה מסרב לו שוב ושוב מסתמך על"מלכוד 22" – אם יוסריאן משוגע לא היה לא אכפת לטוס למשימות. ואם הוא אינו משוגע – ולכן אינו רוצה לטוס למשימות – הרי שאין סיבה לקעקע אותו כי הוא אינו משוגע. הכומר טאפמן מרחם על יוסריאן ופונה לקולונל קאטקרט ולאחרים כדי לעזור ליוסריאן להשתחרר. אבל הוא חסר חוט שדרה ולא אפקטיבי. קלבינגר טוען שיש ללחום את המלחמה, והוא מבסס את טענותיו על הנימוק הלוגי-מוסרי שאם הם לא יילחמו, הם יפסידו במלחמה, ורבים אחרים יהרגו בגלל שהם פחדנים. בינתיים, כל יתר הקצינים מתייחסים אל יוסריאן כאל משוגע.
במחאה על העלאה בכמות המשימות הדרושה על מנת לחזור הביתה, יוסריאן מנסה אסטרטגיות שונות. בתחילת הספר, כאמור, הוא פונה לבית החולים. בהמשך הוא מעמיד פנים שהוא סובל ממחלה מוזרה שגורמת לו לראות כל דבר פעמיים. הוא נוקט פעולה תבוסתית בעת טיסה כדי להימנע מלהיהרג. הוא חוזר מקרב באמצע מעמיד פנים שהקשר התקלקל. כאשר קולונל קאטקרד מנדב את המחלקה למשימה מסוכנת בבולוגנה, יוסריאן מזיז את קווי ההפצצה במפה והמשימה מבוטלת משום שהם חושבים שהאזור כבר נכבש. למרות הניסיונות הללו הוא לא יכול להימנע כליל מלהילחם, והוא ממשיך להיות רדוף על ידי מותו של אחד מהחיילים שהיו תחת פיקודו - סנאודן. אחרי ההתנסות הקשה של מותו של סנאודן הוא הולך ערום ללא מדים וצופה בלוויה של סנאודן ממרומי עץ. איש נוסף ובלתי מוכר, מד, נהרג שתעיים לאחר שהוא מגיע למחנה. כולם מתעלמים מקיומו של מד ומגופתו באוהל, למרות מחאותיו של יוסריאן.הקש ששובר את גב הגמל הוא מותו של חברו נטאלי. מאז הוא מסרב לטוס לעוד משימות.
כאשר מובן לכולם שאין עוד להזיז את יוסריאן מעמדתו, הקצינים מנסים לעשות עסקה אם יוסריאן שתאפשר לו לא לטוס עוד לשום משימה. הם מוכנים לשלוח אותו הביתה בתנאי שיחבב אותם. אם הוא יסרב, הוא יישפט על כך שהיה מעורב בפעילויות של השוק השחור. יוסריאן מתנגד להאשמות, אבל הקצינים טוענים שמוטב לשים בכלא אדם חף מפשע ולו רק כדי לאפשר לפעילויות המלחמה להימשך. כאשר לא נותרת לו שום ברירה, יוסריאן בורח כדי להימנע ממשפט צבאי.
מלכוד 22 - תקציר 89119
מלכוד 22 ואנוכי הולכים לבלות את ר"ה ביחד, לכן אני מתעלמת בהפגנתיות‏1 מספוילרים כגון אלה.

1 תגובה זו היא ההפגנתיות.
זה קיצור זה? 89187
לפני כמה זמן נתקלתי בקישור לאתר מרתק המביא את קיצור כל הקלסיקות העולמיות. לעומת כמות הטקסט שהאתר ההוא משתמש לתאור מילכוד 22, ה"קיצור" שלך ארוך כאורך הגלות.

לא זוכר מה הכתובת אבל אני זוכר ש_כל_ סיפרי ג'יין אוסטין תוארו על ידי שלשת המשפטים הבאים:
בחורה אוהבת בחור אבל היא לא יודעת את זה
הבחור אוהב את הבחורה אבל הוא לא יודע את זה
הם יודעים את זה
LOL 89188
נו, זה ברור. כל הספרים של ג'יין אוסטין היו אותו ספר...
ולעומת זאת 136720
פורסמה לראשונה נובלה מאת סופרת מדור אחד אחריה וטובה ממנה בהרבה:
פוסט-מורטם למילכוד 22 89198
החטא שלה הוא לא אורך הגלות [ואין ספק שהיא מכירה את הספר על בוריו] אלא בכך שכתבה טקסט אסטמתי שהותיר אותי בלי נשימה ואת הספר בלי נשמה.‏1

1 והכי מרגיז שבין שלל השמות נפקד דווקא קולונל שייסקופף חובב המיסדרים המדליק.
פוסט-מורטם למילכוד 22 89199
אני מתנצלת בפניך ובשם הקולונל :(
פוסט-מורטם למילכוד 22 89202
בחיי את זריזה.
סלחתי,בקשר לקולונל,אין מי שיכתוב אליו.
פוסט-מורטם למילכוד 22 89219
Don't you know there's A PARADE going on?!

(אוף, כתבתי איפשהו ציטוט מלא יותר, עם הפתיח של האמירה הזאת, אבל אני לא מוצא את זה כרגע)
זה קיצור זה ! 89203
אתר נפלא :-)
זה קיצור זה? 89205
מצאתי מצאתי.
קולונל קאטקרט: אני רוצה קידום, אז אני דופק את כל האנשים שלי.
יוסאריאן: אני רוצה לצאת מפה, אז אני אסתובב ערום ואעמיד פנים שאני חולה.
קולונל קאטקרט: בסדר. תהלל אותנו וניתן לך ללכת הביתה.
יוסאריאן: לא. אני אערוק, כי למדתי שמלחמה זה שגעון, והיא גם רעה, כי היא גורמת לאנשים לעשות דברים נורא מוזרים ולמות. וגם שקצינים גבוהים הם התגלמות הרוע.
קורא פתי: תראו את כל הסבטקסט. זה בטח הספר האנטי מלחמתי הגדול ביותר בכל הזמנים.
ההשפלה שלי 86450
קבל 3 (או 5) ממני.
ההשפלה שלי 86727
קבל נקודות ממני. אבל להודות שלא קראת את מילכוד 22? יש דברים שלא הייתי עושה אפילו בשביל נקודות.
מושפל אחד 87009
גם אתה מקבל ממני שלוש נקודות.
ההשפלה שלי: סיכום 88313
עבר שבוע. בהתאם לכללים המקוריים (תגובה 85947) הגיע הזמן לסכם את הנקודות.

* דובי
* מאור
* ירדן
* נוגה
* איזי
* חן
* לוני

סה"כ 7 אנשים X שלוש נקודות = 21 נקודות.

יש מתחרים רציניים בקהל?
מה איתי? 88316
מה איתי? 88317
אם הבנתי אותך נכון, לא קראת את התפסן, ולכן לא קיבלתי ממך נקודות.
זה רק נקודות ממך? 88328
אוף. לא הבנתי.
זה רק נקודות ממך? 88331
קרא שוב את הגדרת המשחק המקורית (תגובה 85947). ציטוט: "הניקוד הוא מספר הספרים ברשימה כפול מספר האנשים שקראו את כולם." שים לב: "קראו את *כולם*".

השינוי היחיד שנעשה בהמשך הוא הגבלת מינימום על אורך הרשימה.

מה שפירסמתי כאן הוא את מספר הנקודות שאני קיבלתי, כלומר, מספר האנשים שהצהירו כי קראו את כל הספרים ברשימה שלי (שרה+מלכוד+התפסן), כפול אורך הרשימה. אחרים מוזמנים לסכם את מספר הנקודות שהם עצמם קיבלו, ואז נראה מי הכי מושפל.
אה... אני קצת לא מרוכז. 88333
ברכה שפלת רוח- לטקס הכתרתך. 88388
"אשרי עניי הרוח ,כי להם מלכות השמים...כל המרומם את עצמו ישפל,והמשפיל את עצמו ירומם."

אכן רבים וטובים ניסו,אך מי ישווה לזה המפרסם עמוד בית בעניני ספרות מבלי שקרא את מלכוד 22 ואת התפשן,הן איש כזה יחשב בעיני אחיו למושפל שיש.‏1
הרי זה כמו...כמו מבקר קולנוע שלא ראה את חלף עם הרוח,או חובב גיטרה שלא ידע לפרוט את בית השמש העולה,ושמא נחתום ונאמר כשף שאינו יודע מהות טיבה של ביצת עין.

1ועל כן ספירת הנקודות לא היתה נחוצה כלל כדי להכתירך.
מי הכי מושפל 88480
תהייה גבר תשפיל את עצמך תהייה סמרטוט (ג''ח)
היי, חכו לי! 88618
גם אני! גם אני קראתי את שלושתם! (זאת אומרת, את שרה, כמו שכבר ציינתי) קראתי רק שני שליש. מצד שני, מדובר בשני ספרים שלמים מתוך שלושה. אז זה נחשב, לא?

____
העלמה עפרונית, עקרונית כבר לא עושה כלום בחיים.
ההשפלה שלי: סיכום 88401
יש לי 4 נק, לפי הסיכום שלי.(3 של רב"י ועוד אחת מהעלמה העפרונית).
סכום סופי 88535
4 כפול 7 זה 28 נק'.
6 כפול 6 זה 36 88548
6 כפול 6 זה 36 88551
אני שמחה שאתה עוקב

האמת היא שלקח לי זמן להחליט כמה זה 4 כפול 7, אבל בסוף סגרתי על 28 כי לא נזכרתי בתוצאות נוספות.
6 כפול 6 זה קל כי זה מתחרז.
מי לימד אותך לקרוא? 88585
יש לך 3 נקודות, רק רב"י קרא את כל הספרים שרשמת.
מי האלמוני הממורמר? 88623
ומה אתה סופר נקודות בלי להשתתף?
וכבר מאז ביה"ס יסודי לא התמודדתי עם דו שיח
נלהב כל כך על ספירת נקודות

א... ואמא שלך דומה לשניצל !
ההשפלה שלי 88715
3 נק'.
התפסן בשדה השיפון גרם לתחושת יאוש מעולם מנוכר ומשעמם, כמו בכל מקרהשבו עושים את הטעות של לספוג אמריקאיות יותר משעה. זהו אותו מקרה של תחושת זמן שנעשה לו עוול לאחר זפזופ בכבלים.
בכל זאת קראתי אותו עד הסוף, הוא גם מאוד קצר, וגם כולם אומרים שהוא אחד הספרים הגדולים ביותר...
חסכת מעצמך תסכול טלויזיוני.
התפסן 89052
הרשים אותי כל כך בכיתה ט' שהחלטתי להגיש עליו book report. המורה שלי דאז פסקה שהספר שבחרתי לקרוא הוא "לא מוסרי" והורידה לי עשר נקודות על הבחירה. טרם סלחתי.
התפסן 89094
ואני למדתי אותו בשיעור אנגלית בכתה ט', וכולנו הוכרחנו לקרוא אותו. עולם מוזר.
התפסן 89171
ואני למדתי אותו בספרות בכיתה י'. עולם מוזר, אכן.
אשרכם ! 89172
את ה- Book report הבא אחריו עשיתי על המלך ליר...
אושרך ! 89174
המלך ליר הוא יצירה הרבה יותר טובה מהתפסן.
אושרך ! 89204
אבל למדתי ממנה פחות קללות
ואלה שכבר שם, לא ממש שימושיות
אושרך ! 89224
להיפך, קללות חדשות מעליבות הרבה יותר, לאור חוסר האונים של המותקף ע"י משהו מוצלח הרבה יותר ממה שלא יוכל לחשוב עליו ממילא- הלאה לשמוש בקללות שיקספיריות.

"lousy fatass basterd" עלול להשמע כבר כמו מתכון לאינגליש סקונס, או פשטידת בשר, ואפילו גירסה מסויימת ל'איחולים לבביים' ו'בהצלחה בהמשך'. תלוי בסיטואציה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים