בתשובה לאביב, 08/11/23 17:30
האקדמיה במערב 763815
בעניין קרוב, פילוח עמדות חברי הסגל באונ' קולומביה מגלה שרוב חברי החוגים למדעי החברה והרוח, להוציא כלכלה, מצדיקים את החמאס.
לעומת זאת, רוב מוחץ בתחומי STEM‏1, עסקים כלכלה ומשפט מזועזעים ממעשי החמאס. זאת על סמך שני מכתבים מנוגדים שיצאו ממוסד זה לאחרונה - Alon Goldberg

1 science, technology, engineering, math
האקדמיה במערב 763818
זה לא מקרי.

הרוח הרעה אכן מגיעה מדברים שקשורים לאופנות המטורללות והאקטיביסטיות במדעי החברה והרוח. מה-Critical race theory, דרך ההיסטוריונים מעוותי ההיסטוריה שמיחסים את כל רעות העולם לבוגימן ״Western colonialism״, תרבות ה-Woke ועד הטירלולים שהוכנסו ללימודי המגדר.
האקדמיה במערב 763821
כבר חודשים ושנים מספרים לנו על הטרללת הפרוגרסיבית שמציפה את הקמפוסים, והאמץ שבתור חובבי אקדמיה בבסיסם, חשבנו (חשבתי) שזה כנראה לא כל כך נורא.
אז עוד אחת מקריאות ההשכמה של המשבר הנוכחי,היא שאנחנו נוכחים שזה גרוע ממה שחשבנו.
טרללת שקרובה יותר לשטוחארצים מאשר למה שחשבנו פעם על אקדמיה.
טוב שבמדעים המדויקים (AKA 'מדעים', כמסתבר) עדיין מתייחסים למציאות בתור רפרנס.
האקדמיה במערב 763824
אכן. הניתוח המעמיק והמקיף ביותר שקראתי על הנושא הוא הספר Cynical studies, שיצא בינתיים גם בעברית. הוא סוקר היסטורית ורעיונית את תחומי הלימוד החדשים שצצו באקדמיה האמריקאית בעשרות השנים האחרונות לגווניהם. לצד ההשלכות הקשות הרוחביות שלהם על האקדמיה והחברה האמריקאית, הוא מצליח למצוא לא מעט חיוב בכמעט כל אחד מהם.

ובנימה אישית, בפגישת אנשי סגל פרוגרסיביים מליגת הקיסוס האמריקאית שאליה נקלעתי לאחרונה, הם התלוננו על ירידה דרסטית ברישום סטודנטים לתחומים אלו ("למה כולם הולכים לעסקים, כלכלה ומחשבים? מה עם הרוח?"), מה שהולם ומצמצם את אפשרויותיהם התעסוקתיות. לא בדקתי אם מדובר בתופעה כללית.
האקדמיה במערב 764217
מה השם של הספר בעברית, בבקשה?
האקדמיה במערב 764219
דומני שזה זה, אבל השם באנגלית הוא "Cynical Theories" ולא כפי שנכתב.
האקדמיה במערב 764222
תודה על התיקון.
האקדמיה במערב 763825
״קרובה יותר לשטוחארצים מאשר למה שחשבנו״

אני חושב שעדיין לא הפנמת עד כמה הם מסוכנים.

השטוחארצים הם סתם Benign בהשוואה (סתם טאמבלים שטועים לגבי איזו עובדה אמפירית). תנועות השמאל הפרוגרסיבי הן לא פחות מאשר מסוכנות לדמוקרטיה ולערכי העולם המערבי. מסוג הרעיונות הגרועים (כמו קומוניזם, לאומנות או פשיזם, למשל) שיכולים ממש לפרק מדינות מערביות מבפנים.
האקדמיה במערב 763826
הקרבה שציינתי לא היתה לפי מטריקת הסיכון, אלא לפי מטריקת העיוורון לעובדות ולמציאות. בכלל לא התייחסתי לסיכון.
מסכים שהסיכון שלהם הרבה יותר גבוה, אבל זה באמת לא כוחות.
האקדמיה במערב 763829
מעבר למסוכנות, כמות המאמינים, החדירה של המאמינים לעמדות כוח במיינסטרים והעיוורון, יש מטריקה נוספת בה הפרוגרסיבים ״מנצחים״ את השטוחארצים. המטריקה הזאת היא ה-Scope של הנושאים, הערכים והמבנים החברתיים שהם שואבים אל תוך מערבולת הטירוף שלהם. אין כמעט נושא שאפשר להעלות על הדעת שלא עבר ״טיפול״ ע״י התנועה האקטיביסטית הזאת. מגדר‏1, גזע, דת, השיטה המדעית, היסטוריה, פוליטיקה, גאופוליטיקה עולמית, ספורט, ספרות, קולנוע, משחקים, קהילה, משטר, שפה ועוד רשימה מאוד ארוכה של קניות.

זה מה שהופך את מטריקת המסוכנות ואת מטריקת העיוורון לכל כך מעניינות בהקשר של התנועה הזאת ופחות מעניינת בהקשר של השטוחארצים. כשזה ה-Scope, בכוחם (בניגוד לחוסר כוחם של השטוחארצים) לשנות את העולם ואף להגיע, בדיוק כמו קומוניזם או פאשיזם, למצב של ״מהיסודות נחריבה״.

_______________
1 וכל אחד מהנ״ל נהיה יותר ויותר מטורלל עם הזמן, בדיוק כמו שקהילת ה- +^@$**#LGBTIQA אוספת לתוכה עוד צבע לדגל ועוד אות או עוד סימן ascii, עד שראשי התיבות של האירגון מתחילים להראות כמו סיסמאות Wifi עם רמת אבטחה גבוהה.
האקדמיה במערב 763831
מי לא אוהב סיסמאות עם אבטחה גבוהה? הן אוטומטיות ולא מצריכות מחשבה או תחכום.
האקדמיה במערב 763838
ככל שהסיסמה מסובכת יותר, הסיכוי שלא אזכור אותה גבוה יותר, מה שאומר שאאפס אותה בכניסה הבאה או שאכתוב אותה היכנשהו כדי שלא אשכח, מה שאומר שמידת האבטחה שלה היא בעצם נמוכה.
האקדמיה במערב 763839
עקרונית - נכון. השבח למנהל הסיסמאות.
האקדמיה במערב 763843
אם בא לך לעקוב אחרי התחום, אני ממליץ על הבלוג https://whyevolutionistrue.com/
האקדמיה במערב 763844
תודה על הקישור.
לא מבטיח שיש לי רוחב פס מספיק לעקוב אחרי עוד נושא בימים אלה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים