ההיפותזה השלישית למוצא האדם 58875
לאלו הרוצים לדעת מעט יותר ממקור ראשון על התנועה הראלית
ההיפותזה השלישית למוצא האדם
האמת על מוצאינו

ההיפותזה הראשונה עוסקת, בבריאת האדם ע"י אלֹהים לפי הפרשנות היהודית הדתית לנאמר בבראשית. ההיפותזה השניה עוסקת בבריאת האדם בדרך של אבולוציה, כאשר חוקרים רבים טוענים כי הסתירות בתיאוריה הדרוויניסטית, כבר גדולות יותר מאשר התיאוריה עצמה, סתירות, ההולכות ומתרבות ככל שמתקדם המחקר בגנום האנושי, בנוסף לניסויים אחרים עכשוויים התומכים בטענה כי לא יתכן שמוטציות אקראיות אחראיות למגוון העצום בטבע, בין הראשונים להעלות נושא זה, ניתן לציין את ה. ג'י מילר חתן פרס נובל לגנטיקה מ- 1946 שטען "כי כל מוטציה תגרום אך ורק לירידה בכושר ההישרדות של המין.. אף מוטציה מעולם לא יצרה מין חדש, לכל היותר היה לה ביטוי בתוך המין עצמו, כנפיים או רגלים חזקות יותר שינוי צבע עיניים וכדומה".

היפותזה השלישית למוצא האדם, עוסקת בעקרון ביכולתנו להבין ולא רק להאמין. בהיותנו היום בעידן טכנולוגי, יכולים אנו להבין דברים שפעם נחשבו לנסים. מדענים רבים סבורים כי רוב המיתוסים בעולם מקורם במפגש בין תרבות פרימיטיבית לבין תרבות טכנולוגית ומפותחת. כל מה שבא מהשמים היה נשגב מבינתם ונחשב לאלוהי ומאחר ואפילו לא היו להם מילים בשפתם על מנת לתאר את אשר הם רואים, הם השתמשו במושגים המוכרים להם. לדוגמא: אם זכריה רואה כנראה עב"ם בצורת גליל, הוא אומר אני רואה מגילה עפה, כאשר מגילה באה לציין גוף גלילי, אם הם ראו רכב חלל מעופף, הדבר הכי קרוב בשפתם למשהו הנמצא בשמים ונע, היה ענן. אנו אכן מוצאים תיאורים רבים בתנ"ך של יהוה הנע ממקום למקום על פני עב ענן ועוד.

הדברים שאתם עומדים לקרוא כאן, הנם כנראה מהמסרים החשובים ביותר למין האנושי. המסר הזה נימסר כבר לפני אלפי שנים, ועדויות לו אנו מוצאים בכתבים העתיקים של כל הדתות: בקוראן בברית החדשה, ובמיוחד בתנ"ך. המסר הזה עוות, שונה, עבר מיסטיפיקציה וסולף עד לבלי הכר. היום תוכלו לקרוא מסר זה בצורה הברורה ביותר, שאינה משתמעת לשני פנים.
אולם כדי שמסר זה יובן כהלכה, הנה לפניכם מספר עובדות וכן סיפור דמיוני לצידן.
אך לפני קצת יותר מארבעים שנים גילו זוג חוקרים בפעם הראשונה את מבנה ה- DNA והתחלנו להבין רק אז את אבני היסוד הבסיסיות של החי והצומח. ב- 1973 פענחו זוג חוקרים בריטי את הצופן הגנטי של החיידק הקטן ביותר המכיל 9 גנים. בשנת 1997שיכפלו חוקרים סקוטים את הכבשה דולי, במקביל שיכפלו חוקרים אמריקנים קופי רזוס. תגלית רדפה תגלית: גילוי גן היכול להכפיל אורך חייה של תולעת, שיכפול חזירים שהושתלו בהם גנים אנושיים, כך שאיברים מהם יוכלו לשמש להשתלה בבני אדם ועוד. במחצית השניה של שנת 2000, חברת סלרה מארה"ב, פיצחה את הגנום האנושי, כלומר הושלם מיפוי כל 30 אלף הגנים שהם עצמם מורכבים מכשלושה מליארד "אותיות". בינואר 2001 התבשרנו על יצירת קוף ראשון בהנדסה גנטית ועוד. חב' דו-פונט השוויצרית, משווקת זה מכבר מכונות, שבלחיצת כפתור, ניתן לייצר בהן DNA מלאכותי לפי דרישה.
לאור ההתפתחויות המדעיות המואצות הללו, נסו לדמיין היכן נהיה עם ידע זה בעוד חמישים שנה, חמש מאות שנה, או אלף שנה. סביר להניח, שהידע והשליטה בהנדסה גנטית יהיו מושלמים, שכל המחלות יודברו, שנוכל להאריך את חיו של אדם עד לאלף שנה. נוכל לברא את כל החיות שהיו קימות אי פעם ונכחדו, או שניברא חיות חדשות. סביר להניח שנוכל גם - לברוא אדם. יש להניח שלא יאפשרו ליצור בני אדם על כדור הארץ. לנאסא, סוכנות החלל האמריקאית, יש זה מכבר תוכנית הנקראת "טרה-פורמינג" הכוללת יצירת צמחיה ואטמוספירה מתאימה על המאדים ולבסוף יצירת בני אדם במעבדות. הם גם מחפשים גן ייחודי שיאפשר לאותו אדם לצרוך מעט חמצן.
אך לפני כמאה ושלושים שנה נסעו אבותינו על גבי כרכרות רתומות לסוסים, היום אנו שולחים חלליות לא מאוישות אל מחוץ למערכת השמש. בינואר 2001 התפרסם ברחבי העולם מדען ישראלי מאונ' בן גוריון בבאר שבע שהמציא דלק גרעיני חדש היכול לאפשר לנו להגיע למאדים בשבועיים במקום בתשעה חודשים.
נסו לדמיין היכן נהיה עם ידע זה בעוד חמישים שנה, חמש מאות שנה, או אלף שנה. סביר להניח, שמסעות לכוכבים או גלקסיות מרוחקות יהיו דבר של מה בכך. מאחר והאיסור "לייצר" בני אדם על כדור הארץ יהיה בעינו, יש להניח שתוכניות כמו "טרה-פורמינג" יתממשו על פלנטות מתאימות ומרוחקות. דמיינו לעצמכם משלחת מדענים כזו, המגיעה לפלנטה מרוחקת שנמצאה מתאימה לפרוייקט, הם יקימו אזור ניסויים, מעבדות ומגורים, אזור הניסויים יהיה בודאי מגודר בשטח די נרחב ובו יגדלו צמחים ועצים מכל הסוגים והמינים, לנוי ומאכל. הם יתחילו בניסויים ויצרו בתחילה תאים קטנים, בקטריות, צמחים, חיות מסוגים שונים ולבסוף אף יבראו בני אדם. אותם נבראים יסתובבו חופשי בתוך השטח המגודר כאשר מדעננו צופים בהם וחוקרים את התנהגותם של "היצורים החדשים שנבראו "בצלמם כדמותם". כל צורכיהם יסופקו להם ללא כל מאמץ מצידם.
לאחר מספר שנים של מחקר, מסיבות שונות, צוות המדענים הארצי יחליט לחזור לכדור הארץ. סביר להניח שהם לא יוכלו להשאיר את הנבראים כלואים באותו אזור ניסויים והם יוציאו אותם מהאזור המגודר, ילמדו אותם באופן בסיסי כיצד לדאוג לצורכיהם בעצמם ואף יציבו שמירה כלשהי (אלקטרונית רובוטית או אחרת), על אזור המעבדות, שמא ינסו בני האדם החדשים להיכנס פנימה.
נסו לדמיין איזה סיפורים יסופרו שם סביב המדורה, סיפורים שיעברו מדור לדור על אלו שבאו מהשמים ויצרו את האדם שלבסוף "גורש" וניזקק לעבוד בזיעת אפיו למחייתו וכו'.
הסיפור נשמע מסקרן, מדהים ומוכר לנו באופן שאין לטעות בו וכדי להסיר ספק מלבכם, אני רוצה להדגיש בצורה הברורה ביותר, הסיפור הדמיוני שקראתם ודמיינתם זה עתה כבר קרה! זה קרה כאן על כדור הארץ !!!
ומיותר לציין שבסיפור האמיתי אנו לא היינו המדענים... !

למעשה אם תקראו שוב את התנ"ך עם "עיניים פקוחות" וללא האמונה האכסיומטית כי האלֹהים הנו אל יחיד, כל יכול ועל טבעי, מובטח לכם שתגלו אמת אחרת. התנ"ך אינו מדבר על אלֹהים כישות מטאפיזית בשום אופן, נהפוך הוא. לדוגמא: "ודִבר יהוה אל משה פנים אל פנים כאשר ידבר איש אל רעהו" שמות לג' פסוק יא'. כך לא מדברים עם ישות רוחנית, ככה מדברים עם משהו ביולוגי לחלוטין. "השער הזה סגור יהיה לא יפתח ואיש לא יבוא כי יהוה אלהי ישראל בא בו והיה סגור" יחזקאל מד' פסוק ב', ברור כי אלֹהים רוחני לא נזקק לשער על מנת להיכנס למקדש.
"ויאמר יהוה אל משה הנה אנכי בא אליך בעב ענן" שמות טו' פסוק ט', בניגוד לאנשי הדת האומרים כי האלהים נמצא בכל מקום, כאן האלֹהים ברצותו לנוע ממקום אחד למשנהו, צריך לקחת כלי רכב מעופף, שהדבר הקרוב ביותר בשפתם לתארו היה ענן. "הנה יהוה רוכב על עב קל ובא מצרים" ישעיהו יט' פסוק א', שוב ענן, אולם כאן כדי להסביר מדוע "ענן" זה נע מהר יחסית לענן רגיל, הוסבר כאן ע"י המחבר כי ענן זה היה עב קל ולכן כנראה גם מהיר. ההיסטוריון, יוסף בן מתתיהו (יוספוס פלביוס) שהיה בן למשפחת כוהנים ידע כנראה את סוד "מותו" של משה, וכך הוא כותב בספרו "קדמוניות היהודים" "ופתאום עמד עליו ענן והוא נעלם לתוך גיא אחד. אולם בכתבי הקודש כתב על עצמו שמת, משום פחד שמא יעזו לומר, בגלל צדקותיו הגדולות שעלה לאלהים". שימו לב להבחנה שעושה יוסף בן מתיתיהו בין "מת" לבין "עלה" לאלהים. כלומר לפיו, משה לא מת, אלא עלה לאלהים, באמצעות רכב מעופף שרק נראה כענן. "יהוה איש מלחמה יהוה שמו" שמות יה' פסוק ג', מה צריך יותר מזה, הכל כתוב, יהוה איש. אולם אם איש זה היה אל מדוע היה לו צורך להלחם, הרי הוא כל יכול. "באים מארץ מרחק מקצה השמים" ישעיהו יג' פסוק ה'. "מקצה השמים מוצאו ותקופתו על קצותם" תהילים יט' פסוק ז'. קשה לדמיין תיאור טוב יותר המסביר כי האלהים המוזכרים לאורך כל התנ"ך ברבים וגם בפסוקים אלו, מגיעים מקצה השמים, כלומר מפלנטה מרוחקת מכדור הארץ, בשום אופן אי אפשר להסיק כי מדובר באל יחיד הנמצא בכל.
בספר "האמת על האלהים" תוכלו למצוא עוד עשרות פסוקים כאלו והסברים, המראים בודאות שאין למעלה ממנה, כי התנ"ך מדבר על אותם חוצנים בוראים שנקראו בתנ"ך אלהֹים, שבטעות הפכו אותם אבותינו הקדמונים בתיאוריהם לאלים או יותר נכון לאל יחיד ורוחני.

ב- 13 בדצמבר 1973, קלוד ווריון שהיה מו"ל של מגזין לספורט מוטורי, מרגיש דחף עז לצאת לטיול באזור במרכז צרפת, ליד קלרמון פראן. הוא מכיר אזור זה היטב מהקיץ אולם מעולם לא ביקר בו בחורף. הוא פתח בצעידה מהירה לכיוון הר געש כבוי בשם פּואי דה לאסולה. בעודו מהלך הבחין, באור מנצנץ בשמים ובעצם מעופף מנמיך טוס, עד מהרה הבין כי הוא רואה צלחת מעופפת דבר שייחל לו זמן רב ולא האמין שחלומו יתגשם אי פעם. הרכב המעופף עצר במרחק 30 מטר ממנו והמשיך לרחף בגובה של שני מטר מהקרקע. כבש מדרגות ניפתח וזוג רגלים הופיע. אנחת רווחה נפלטה מפיו כשהבין שמה שהוא עומד לראות דומה ליצור אנושי. מה שנראה בתחילה כילד, התגלה עד מהרה כחוצן בגובה מטר ועשרים אנושי לחלוטין, שערו שחור ארוך וחלק, זקן קטן, עיניים שקדיות ומלוכסנות מעט. הוא נתן לקלוד להבין כי הוא מכירו היטב בלשון המעטה וכי הוא הגיע לכאן הפעם כדי לפגוש בו. הוא מזמינו לחללית ושואל אותו האם קרא בתנ"ך, קלוד נדהם ואמר כי רק אתמול חש צורך עז לקרא בתנ"ך ואכן קנה ספר כזה. "בוא מחר באותה שעה והבא אתך את הספר וכלי כתיבה ואני אכתיב לך מסר אותו תעביר לעולם כולו. הם נפגשו במשך שישה ימים שעה בכל יום ולהלן המסר שהוכתב.
לפני אלפי שנים, על הפלנטה המרוחקת שלנו, הגיעו אנשינו לרמה טכנולוגית ומדעית דומה לזו שתהיה על כדור הארץ בקרוב. הם התחילו לברוא צורות חיים פרימיטיביות, תאים חיים במבחנות. הם שכללו את הטכניקות שלהם והצליחו לברוא חיות קטנות ומוזרות. עד אשר קרתה תאונה שעלתה בחיי אדם והניסויים הופסקו לחלוטין. מאחר ויכולות הטיסה שלנו היו גבוהות, החליטו המדענים להמשיך בניסויים על פלנטה אחרת. הם הגיעו לכדור הארץ ומה שהם מצאו מתואר במדויק בבראשית : "ורוח אלֹהים מרחפת על פני המים" זהו תיאור של הלווינים שלנו שסבבו את כדור הארץ וחקרו את הרכב האטמוספירה וכו'. "וירא אלהים את האור כי טוב" נבדקה עוצמת הקרינה והיא נמצאה מתאימה להתפתחות חיים. מאחר והארץ הייתה מכוסה מים, ע"י פיצוצים אטומיים רבי עוצמה שפעלו כמו דחפור ענק, גרמו לחומר מקרקעית הים להתרומם. כך נוצרה היבשה שהייתה מרוכזת במקום אחד, כפי שכבר ידוע לכם.
שבע מעבדות ניבנו על פני כדור הארץ ומדענינו התחילו לעבוד במרץ רב והתלהבות. נבראו בתחילה תאים צמחיים מחומרים כימיים בלבד, אחר כך חיות ים קטנות וגדולות, ציפורים. אחר נבראו חיות היבשה ואז החליטו המדענים לברא אדם כמוהם "נעשה אדם בצלמנו כדמותנו" בראשית א פסוק כו'. אנו אלה הנזכרים בתנ"ך כאלֹהים. אלֹהים היא מילת רבים של אלוה, ובעברית עתיקה שפתנו, פרושה "אלו הבאים מהשמים". בטעות תורגמה המילה ל- GOD, DIO, DIEU וכדומה, מילים המתארות אל יחיד ורוחני. הצוות שהיה באזור הנקרא בפיכם ישראל היה המבריק ביותר ויצר את היצירות היפות בחי ובצומח. גם האדם אותו יצרו היה האינטליגנטי ביותר. לכן היה צורך להגביל ולתחום אותו בתוך בורות ולהרחיקו מהידע המדעי. אולם, באותו הזמן, היה צורך לחנכו במטרה למדוד את רמת האינטליגנציה שלו.
בעוד כל האנושות נבראה בהנדסה גנטית, היהודים הקדמונים הנם צאצאיהם הישירים של אותם חוצנים שנוצרו ע"י זיווג עם בנות האדם "ויראו בני האלהים את בנות האדם כי טובות הנה ויקחו להם נשים מכל אשר בחרו" בראשית ו' פסוק ב' .
המדענים נצטוו להפסיק את הניסויים ולעזוב את הארץ. הם המשיכו לעקוב מרחוק אחר ההתפתחות האנושית. הסיבות לכך, כולל ההסבר המלא ניתן למצוא בספר "האמת על האלהים" שנכתב ע"י ראל, זהו השם החדש אותו העניקו החוצנים לקלוד ווריון.
כל נביאי הדתות הגדולות, היו שליחים של אותם חוצנים, שקיבלו מסרים שונים שהתאימו לזמן, לתקופה ולתרבות בה פעלו ואשר הצטוו להצפין מסרים שונים בכתובים, אשר יהיו מובנים רק בתקופתנו.
מאחר והיהודים לא ביצעו את תפקידם, שהיה להפיץ את הידע האמיתי על הבוראים, שולחים הבוראים שליח נוסף שנוצר גם הוא ע"י זיווג בין חוצן אלוה לבין בת אדם – ישוע שמו (ישו). תפקידו היה להפיץ את המסרים של התנ"ך בעולם כולו. בטעות נוצרה דת חדשה, או כפי שאמר פילוסוף אחד, "ישו בא להראות את הדרך ואנשים הביטו באצבעו".
לאחר תקופת ישו הפסיקו הבוראים כל התערבות בחיי בני האדם והמשיכו לעקוב מרחוק.
ב- 6 באוגוסט 1945 כאשר נפלה הפצצה האטומית הראשונה על הירושימה, החליטו הבוראים להתערב שוב. הם הבינו כי בני האדם הגיעו לעידן המדע, עידן בו יוכלו להבין את אשר כתוב בתנ"ך ולא רק להאמין – עידן האפוקליפסה, שפירושה ביוונית גילוי או תגלית ולא במובן הנוצרי של הרס וחורבן. הם יצרו קשר עם אדם שאת שמו שינו כאמור לראל והטילו עליו שתי משימות, האחת להפיץ את המסר בכל העולם והשניה להקים עבורם שגרירות, בישראל, בקרב צאצאיהם בני ישראל. שגרירות שתהווה אתר נחיתה מכובד, בו יקבלו את פניהם של ראשי ממשלות העולם וינחילו לנו את הידע המדעי שלהם המקדים אותנו ביותר מעשרים וחמש אלף שנים ואז תהפוך ישראל באמת "לאור לגויים" וזו מבחינה טכנולוגית, מאחר וסביב השגרירות יקומו מכוני מחקר, שיקבלו ידע אותו יוכלו ליישם ולהפיץ הלאה לרווחת האנושות כולה.

מאחר וכל שגרירות בעולם נמצאת בסטטוס אקסטריטוריאלי, נשלחו מספר פניות לראשי ממשלה בישראל, כולל, ראש הממשלה הנוכחי מר שרון, ובהן בקשה למתן סטטוס אקסטריטוריאלי לשטח, שאם לא ינתן בחכירה או בכל צורה מקובלת אחרת, ירכש בכספנו. ברגע שממשלת ישראל, תחתום על הסכם כזה, ישראל תהנה משלום עד, באותו יום, יופסקו כל מעשי האיבה נגד ישראל, והיא תהפוך למרכז מדעי ורוחני לעולם כולו, לדורי דורות. אלו מכם הרוצים לקחת חלק במשימה חשובה זו, מוזמנים לפנות אלינו, לתנועה הראלית הישראלית.

אם ברצונכם לדעת יותר, קראו את הספר "האמת על האלֹהים" שנכתב ע"י ראל, הספר מאגד שני ספרים. האחד – המסר אותו הכתיבו לו הבוראים בדצמבר 1973. השני תאור מפגש שני שארע ב-‏7 באוקטובר 1975 בו נילקח ראל (פיזית) לעשרים וארבע שעות לפלנטה של הבוראים, והם מראים לו חלק מפלאי הטכנולוגיה שלהם, שאפילו את מקצתן לא נוכל לדמיין. הם מראים לו כיצד הם בוראים אדם ועוד דברים מדהימים. הם מוסרים לו מסרים נוספים לאנושות ומסר מיוחד לעם היהודי.
לפרטים נוספים, אתם מוזמנים להתקשר לתנועה הראלית הישראלית, שהיא חלק מתנועה עולמית. ניתן לקחת חלק במפגשים החודשיים בת"א, בהן ניתן ללמוד עוד על פילוסופית החיים הראלית, וכן על ממצאים מדעיים עדכניים המחזקים ומאשרים את המסר של ראל. המפגשים נערכים בכל שבת ראשונה של כל חודש בשעה 12 בצהרים. פרטים בטלפון 03-6999869.

להלן פרטים על הרצאות שיועברו בזמן הקרוב בארץ:

ת"א – 19/03/02 בשעה 19.30 במלון גרנד ביץ' הירקון 250 פינת שד' נורדאו.
השטן הוא בפרטים 58877
אם בכל זאת נתייחס למהירות האור כחסם עליון על כל מהירות אפשרית לכלי-חלל, הרי שבכל זאת, בלי קשר להתפתחות בטכנולוגית ההנעה, לא יהיו מסעות אפילו לשמשות הקרובות ביותר דברים מובנים מאיליהם, שלא לדבר על מסעות אל גלקסיות רחוקות, שבמקרה הטוב יקחו מליוני שנים, ובמקרה הגרוע, לא יקרו. נא לא לשכוח שהגלקסיות בורחות מאיתנו.

מי יתייחס לבעיה הבאה? (הידע שלי בביולוגיה זעום, לכן אני חושש מלהתייחס לנקודות הרלוונטיות לכך מעבר למה שכבר אמרתי בנושא.)
השטן הוא בפרטים 58879
אני שמח להיות הראשון שיבשר לך ידידי הצעיר, כי לפחות בשתי מעבדות, אחת באיטליה והשניה מעבדה של חב' נק בניו-ג'רסי מצאו בניסוי מהירות הגדולה פי 300 ממהירות האור. אינשטיין טעה גם בנושא נוסף הוא קבע שמהירות האור קבועה ולא כך הוכח לאחרונה, לאור שני הממצאים הנ"ל הוחלט לחטט בפחי האשפה של הפיסיקה בשנים האחרונות ולחפש תיאוריות שהושלכו לפח, רק משום שלא חפפו את דברי איינשטיין בנושא מהירות האור ויתכן כי חלקן נכונות. אם תרצה תוכל לקבל את המקור. שים לב שכל הנאמר בספר "האמת על האלוהים" נכתב לפני 30 שנה, כאשר רוב הקביעות בו היו בניגוד מוחלט לידוע ע"י המדע באותה תקופה. מאז המדע מאשר פעם אחר פעם קביעות התומכות בדברי ראל. בקשר לאבולוציה, בקשר לתיארוך זמן כדור הארץ והחיים בו, בקשר להיווצרות היבשת הראשונה בקשר למהירות האור, בנושא שיכפול וחיי נצח המושגים באופן טכנולוגי ועוד.
השטן הוא בפרטים 58891
זאת בהחלט אינפורמציה מעניינת , האם אתה יכול לתת הפניות למאמרים המדעיים שבהם פורטו ניסויים אלה?
השטן הוא בפרטים 89680
סתם כליל נאורי
פיסיקאים פירסמו בעיתונות שיש היום ספק באשר לעובדה שמהירות האור היא חסם עליון למהירות.
במחקרים האחרונים (בעקבות הטלסקופים החדישים האבל וכו) וציפיה במרחקים מדהימים וניתוחים של מחשב יש ספקות באשר למהירות האור כחסם עליון.
איך זה בקשר לחלליות?????
נכון שכתבת מזמן אבל אני קראתי אותך רק היום
היה גם דיון בעניין.. 89692
ובכן, איני יודע כיצד להתייחס לכך, למעשה. אבל, רוב ההערכות מדברות על תאוטה במהירות האור, אם אינני טועה, לכן הפרוספקטים שלנו לטווח הארוך נראים אפילו גרועים יותר. בכל מקרה, יקירתי הנאיבית, אני מציע לך לפנות לעבר עדכון החדשות בנושא:
דיון 1110

אני רוצה להדגיש כי איני פיסיקאי, ודאי שאיני מעורה בתורת היחסות, לכן יתכן שאני מדבר שטויות - אף על פי כן, משיקולים בסיסיים, נראה כי אם ניתן לעבור את מהירות האור, העולם יכול להיראות מוזר לחלוטין.

ולסיכום, אם יותר לי, לא כדאי לך להשאר נאיבית בעולמנו המטורף והנצלני..

שלך,
סתם, כליל נאורי.
השטן הוא בפרטים 89798
לינק, לינק, הבי לנו לינק.
אל אלוהים! 58898
על מה מתבססה טענתך שבעברית עתיקה "אלוהים" פירושו "אלה שבאו מהשמיים"?

"אל" בעברית עתיקה הוא "כוח". כמו בביטוי "יש לאל ידי"- יש בכוחי.

אלוהים, כפי שמסכימים חוקרים רבים, זה "אל" בצורת רבים מועצמת.
אל אלוהים! 58910
האם זוהי צורה של ריבוי, שניתן להחיל גם על מילים אחרות?
אל אלוהים! 58933
רק אם אתה עברי עתיק :)
אני לא מומחית לעברית עתיקה. אבל אל- אלים, ותוספת ה-הא היא ההעצמה. גם כשאלוהים שינה לאברם את השם, השם החדש שניתן לו-אברהם, הוא עם אותה צורת העצמה.
אל אלוהים! 58913
כפי שכתבתי בהפותזה השלישית, המילה אלוהים היא מילת רבים של המילה אלוה, ובשפתם של אותם חוצנים שהיא עברית עתיקה פרוש המילה אלו הבאים מהשמים. אגב (רעיון פרטי) זה מאוד הגיוני, שהאלוהים מדבר או מדברים עברית, ולא חשוב מאיזה כיוון את מסתכלת על זה, אם זה אלוהים רוחני על טבעי או חוצנים, בטוח שהם דוברים עברית, אחרת התנ"ך המשויך להם לא היה נכתב בעברית. רעיון נוסף פרטי שלי: גם אם תהפכי את המילה אלוהי"ם לראשי תיבות ניתן לקרא אלו הבאים מהשמים. לצערנו הרבה מאוד מילים עם השנים קיבלו משמעויות מיסטיות ומשמעותן האמיתית נשכחה. למשל: אם הגיד לך שחלמתי שבה אלי מלאך. בטוח שתדמייני יצור אנושי עם כנפים. כאשר במקור בעברית פרוש המילה מלאך היא שליח ולא יותר, כנ"ל גם בלטינית אנג'ל = אנג'לוס בלטינית = שליח.
אפוקליפסה ניתפסת במוחנו כהרס וחורבן. הסתכלי במילון ותיוכחי כי פרוש המילה = גילוי תגלית. ועוד סטיות מיסטיות רבות שהצטברו במשך כל ההיסטוריה האנושית ולא מאפשרות לנו להבין למה בדיוק התכוון הכותב.
אבולוציה ושאר ירקות 58909
אין לי כוונה וכוח להכנס שוב לדיון על האבולוציה. דיון ארוך ומיגע (שעדיין ממשיך. אני פרשתי אחרי 600 תגובות) נמצא כאן: דיון 425
אה, וסתם ניטפוק - מיפוי הגנום האנושי עדיין לא נשלם. אני לא בטוח עד כמה המספרים שלי נכונים, כי זכרוני רעוע, אבל בהרצאה ששמעתי לא מזמן : 95% מהגנום רוצף, אבל רק כ-‏40% (או אולי זה 60?) מופה.

יצירת דנא לפי דרישה? please, מדובר על סינטזה כימית של דנא . אני לא זוכר את מגבלת האורך , אבל זה נע על סביבת המאה בסיסים.

חיידק, גם הקטן ביותר, לא יסתדר עם 9 גנים. הכוונה, אני מניח, לוירוס. והכוונה, אני מניח, לפענוח הרצף, לא פענוח הקוד הגנטי.

אה, ובעניין "נסו לדמיין" - קוראים לנו "חובבי מד"ב". אנחנו היינו הרבה לפניכם :-)
סתירה בין הסיפור למדע. 58955
כתבת שכשהגיעו החייזרים לכדה"א אז "מאחר והארץ הייתה מכוסה מים, ע"י פיצוצים אטומיים רבי עוצמה שפעלו כמו דחפור ענק, גרמו לחומר מקרקעית הים להתרומם. כך נוצרה היבשה שהייתה מרוכזת במקום אחד" ושאחר כך "החליטו המדענים לברא אדם כמוהם".

בהנחה שהתארוך שלך ליצירת האדם הוא סטנדרטי, (היינו שהאדם נוצר לפני כ6000 שנה, סדר גודל של אלפי שנים בלבד בכל מקרה) הרי שהסיפור שלך כאילו יצירת האדם התרחשה בסמוך לעליית היבשה (כגוש אחד) סותר את הידוע לנו על תנועה טקטונית ואת העובדה שהיבשה הייתה גוש אחד לפני *מאות מילוני* שנה, לא אלפי.
סתירה בין הסיפור למדע. 59022
לא זה לא מה שאמרתי, התהליך היה הרבה יותר ארוך, באמת היבשת המקורית "גוואנדאונה" היבשת המחוברת היא זו שנוצרה בתחילה. לקח לחוצנים אלו למעלה מ- 13,000 שנה עד שיצרו את כל החי והצומח על כדור הארץ ורק לאחר 13,000 שנה הם יצרו את האדם. אין אני רוצה להכנס כלל לנושא תיארוך כדור הארץ, זה ארוך ומייגע אולם אין ספק שבחלק גדול מהמקרים המשתמשים בשיטה של חומרים רדיואקטיביים טועים טעות מדידה מאוד גדולה, עקב כך שהנחות הבסיס שלהם לאמינות הבדיקה אינן מתקימות. אם זה מעניין אותך באופן אישי, אוכל לכתוב לך על זה בשבוע הבא. אגב כשראל אמר את דבריו לפני כ- 30 שנה דבריו סתרו הרבה מאוד קביעות מדעיות, למשל הדעה שרווחה עד לפני זמן קצר לגבי היווצרותה של היבשת הראשונית "גוואנדאונה" הייתה כי היא נוצרה בתהליך ארוך של מליוני שנים. לפני שבוע פורסם מחקר של גיאולוג מפורסם, כי הממצאים שאסף מראים בוודאות כי היבשת הראשונית נוצרה בתהליך אחד מהיר ומיידי, אין לו מושג לדבריו כיצד זה קרה, אולם בזה הוא בטוח. אם תרצה תוכל לקבל את המקור. מה דעתך?
סתירה בין הסיפור למדע. 59048
טוב, את כל זה לא סיפרת קודם. אשמח לכל מקור מקוון שתוכל לספק, בעיקר כזה שמפריך את הנחות היסוד בקשר לתיארוך הרדיואקטיבי.
סתירה בין הסיפור למדע. 59060
מדוע יש צורך בטענה שהחייזרים הם אלו שגרמו לשינוי תוואיי היבשות? הרי התיאולוגיה הראליסטית תקפה במידה שווה (לפחות לפי הבנתי הדלה) גם אם היא היתה טוענת שהחייזרים הגיעו לפלנטה עם יבשת ועליה היו מתחילים את ניסוייהם. אם נקבל את ההקבלה למשלחת מחקר, המשלחת תחפש מן הסתם מקום בו אין צורך להשקיע עבודה מקדימה רבה ע"מ לבנות את "שולחן העבודה".

לדעתי אתה בונה כאן שרשרת טיעונים רעועה.
האם זה רק כדי להתאים את התיאולוגיה הראליסטית לפסוק בתנ"ך?
או שמא הדברים מובאים מתוך כתביו המקוריים של ראל, שהרי הם "דברי אלוהים חיים"? אם כן, ונניח לשניה שאנו מקבלים את התיאולוגיה הראליסטית, הרי מכיוון שהכתובים אינם קדושים וראל הוא בסה"כ אדם, אולי הוא לא הבין את המשמעות המלאה של הדברים שנמסרו לו?
קודם שיתנו לנו את השלום 59128
ואחרי שנראה שזה כל כך משתלם - לא נרצה לוותר עליו ואנחנו נרדוף אחרי התנועה כדי שיסכימו לקבל אקסטריטוריה.

It's a deal?

נ.ב.
דווקא הצוות שהיה באוסטרליה, היה המבריק ביותר ויצר את היצירות היפות בחי ובצומח
ההיפותזה השלישית למוצא האדם 62291
דבר מעניין הוא, כשנפגשים שני דברים שונים ומנוגדים תחת מטריה אחת של אינטרסים משותפים גרידא. לדוגמא, התנועה שלכם היא מנוגדת לרוב הדתות שמאמינם באל : ישות על אנושית אחת וייחידה. תנועתכם (אתה מסרב לקרוא לה דת) ולמעשה הינה האוייב האגדי של כל דת כזו, כי תמיד הייו כופרים דוחי-רעיון האמונה או בשמם הנוכחי אתאייסטים וישנו עוד שם מודרני שלא זכור לי כרגע, אולם מה שמעניין הוא , שיום יבוא ושני גורמים מנוגדים כאלו, כמו הראלים והדת הייהודית, יירו שניהם על אותה המטרה באותה התחמושת ובאותה הנחישות : האיבולוציה, או כדאי להיות ילד טוב כי מחכה לך סוכריה ניצחית בעולם הבא , אם כי אצליכם הסלקציה הזו לזכייה בנצחייות של העולם הבא הינה אכזרית ובלשון עדינה.. הנתון של 8500 נפשות זכיינייות שנאספו עד כה בפלנטה הנצחית, הינו נתון קשה ובלשון עדינה.. אינני בטוח אם אינשטיין שתרם טיפה לאנושות הצליח להשתחל לפי תנאי קבלה כה נוקשים..

מעניינת במייוחד התכונה של "להיות טוב עם כולם ולא לחפש בעיות.." ששמתם אותה נר לרגליכם : כל הנביאים של כל הדתות של כל הזמנים הייו שליחים של האלוהים שלכם. כלומר , שום דת תוכל לבוא בטענה נגדיכם- אתם בסדר עם "כווולם" כמו שאמר פעם אחד הרה"מים שלנו על הפלנטה הזו.

רק בדבר אחד אני מאוד כועס עליכם, והביקורת שבפי יכולה להיות נוקבת ובלתי מתפשרת, ויורשה לי להשתמש במונח אחד שנוגד את כללי הנימוס המקובלים, אולם לא אוכל להסביר את הנקודה בלעדיו : בפירושי התנ"ך ירדתם לזנות. ירדתם עד שאול לזנות. ביכולתי לתת הרבה דוגמאות-תמיכה בטענתי, אולם אסתפק באחת מאפיינת :
טענה ראלית : החוצנים נוצרו בשלב נתון ע"י זיווג עם בנות האדם.
הוכחה תנכית : " ויראו בני האלוהים את בנות האדם כי טובות הנה ויקחו להם נשים מכל אשר בחרו" בראשית ו' פסוק ב'.
וכשאני קורא את הפרוש שהציע רש"י ל-"בני האלוהים", מוצא ולמרבה הפלא שבמושג פשוט עסקינן : בני "האלוהים" הם בני השרים השולטים , אלה שיש בידם "כוח", ורש"י , בתפקידו של בן-יהודה שעוד לא נולד אז, נותן שתי דוגמאות מהתנ"ך עצמו בו המחבר משתמש במילה "אלוהים" במשמעות של שליטה או כוח גרידא.

מר דרורי היקר.
ניתן וניתן להשתמש בכל נקודת חולשה או שרשרת חלשה ואף לנצל אותן לטובת כל דבר שעולה על הדעת.
לאנושות, בתרבות האנושית ישנם כל כך נקודות חולשה שרק צריך לבחור. כשאתה בא ומשתמש בתנ"ך ומחפש בו את הפרושים המתאימים לך, יש להזהר לא לגלות את השיטה שאתה נוקט בה להצלחת הפרוייקט שלך, כי ברגע שאני אתפוס אותך על חם מכל זווית של "כוונה לא תמימה", אזי אגלה באותו הרגע את עצם קייום "השיטה" וכל הפרוייקט שלך יירד לטמיון. זה מזכיר לי אחד המורים הנוקשים שהייו לי : "אתם רוצים להעתיק במבחן? תפדל, סחתין- אין בעיות מצידי, אבל תדעו לכם ברגע שאתפוס מישהו מעתיק אין סליחה ואין הבנה."

מר דרורי, ברצונך לדעת היכן ניתן למצוא בסיטונאות נקודות חולשה אנושייות שעומדים כמו זונות ברחוב וניתנים לכל שימוש לכל ניצול? את נקודות החולשה האלה תמצא בכל כתובת בה האדם מבצע מחקר על אובייקט כלשהו, ובין כל שלב ושלב של אותו המחקר, מסתתרת לה נקודת חולשה אנושית מסויימת, וגודלה הוא ייחסי לחשיבות השלב של המחקר אליו הגיע אותו האדם. כך ולמרבי האירוניה, ככל שהשלב חשוב יותר ממצא יותר ממוקד יותר, ככל שהחולשה גדולה יותר : אני היגעתי לשלב הגדול החשוב והממצא מכולם. אין שלב גדול חשוב וממצא מהשלב הזה. כאן מסתתרת החולשה האנושית. כאן עומדת חולשתו "הקטנה ביותר" של האדם שלא הבחין בחוכמה שבאימרה "כמה עדין חסר.. כמה יודע שאני לא יודע..".
כאן, מר דרורי, תנועתכם פעלה ונחלה הצלחה כלשהי, אולם ובאותה מידת הצלחה שנחלתם בניצול התחום הזה, קרי להשכיל ולהבחין בנקודות החולשה המוחבאים בתחום הזה וניצולן, כך ובאותה המידה נחלתם כישלון צורם בתחום האחר, שראיתם בו בטעות "כתחום המשלים" עד כדי שהאמנתם שמצאתם בו את מבוקשכם, גם ראיתם אותו ככזה : החלק שנשען על ההסטוריה האנושית והכלים הנלווים שמספרים עליה כמו התנ"ך והשימוש שעשיתם בו.. כאן אדוני נתפסתם עם התחתונים למטה.. כה למטה.. בצורה כה מבזה וירודה. על זה נאמר : נפל באותו הפח שייצר.. הרבה אמת, במקרה דנן, מסתתרת באימרה האחרונה..

ניסיתי, רק לפני מספר ימים, לחמוק פשוטו כמשמעו, מנקודה מסויימת של החולשה האנושית (זו שתוארה לעיל), שהצלחתי להצביע עליה- לאתר אותה, ואני מודה ומתוודה : רק טבע הדייון הזה שאני נמצא בו עכשיו, יכול לאפיין את "הניסוי" שלי ולהבליט את ממצאיו. הוא נמצא קרוב שתי אצבעות מכאן : תגובה 62161
אם זנות, אז לכולם 62331
1. גם האסלם, עד כמה שאני יודע, מנכס לעצמו את שאר הדתות וקובע שאם מתאים לך לעבוד את אללה דרך ישו או דרך אליהו, זה בסדר.

2. פרשנות הראלים לבראשית תקפה בדיוק כמו פרשנותו של רש"י, ואם זנות באחת אז גם בשניה - שניהן פרשנויות. ההבדל הוא שרש"י נכלל במערכת רשתית, ענקית ומסועפת של פרשנויות על גבי פרשנויות, ואילו הראלים קוראים קריאה יחידנית בתורה. אז מה?
לא אדוני : יש אישה ויש זונה 62337
1. אז גם האיסלם חנפנים! ויש לי שכן בקומה 3 שהוא אקבר חנפן, זה יעזור לך בחיזוק הטיעון שלך ?

2. כל אדם וכבודו שמור : גם פרשנותו של ילד בן עשר תקפה, אולם גם אם הוא "ילד" ובתחום הזה (לפרש את התנ"ך) אני לא אעשה לו הנחה, כי זהו תחום של ספר הסטורי חשוב ורציני לא פחות מכל ספר הסטוריה אחר, ולכן אבקש מאותו הילד טיעון והטעמה לגירסאותיו, ואם הוא יידע להטעים ולתמוך את "פרושו" במשענת הגיונית ומקובלת, אקבל את דבריו בכובד ראש ואשלח אותו לביה"ס למחוננים.
דרשתי, אם שמת לב, משענת הגיונית ומקובלת, לא אמרתי למשל "מסורתית", לא אמרתי "משענת מהתלמוד" או מהגמרה או מכל "מערכת רשתית" כהגדרתך.
במקרה (הדוגמא) שהבאתי למשל, רש"י וכנראה העריך שאנו עתידים להתמקח על אותו מקרה, ולכן הוא שיחק אותה בגדול- כמו כל חוקר שמכבד את עצמו ואת קוראיו : הוא "הטעים" את מילותיו בשתי דוגמאות חייות מהתנ"ך עצמו, בד בבד וכמעט באותה הנשימה "להסבר" או "לפרוש" שהציע. וכך, דרך הדוגמא הזאת שכנראה השכלתי בלהשתמש בה, אני מגיע למסקנה שרש"י הוא פרשן "רציני", ושהוא לא חי בחסדיה של שום "מערכת רשתית"- לשיטתך. לא מן הסתם, האמן לי, "השחלתי" את השם בן-יהודה על ידו.. יתכן ובזאת הערכתי בדרכי את החוקר בן-יהודה, בזאת שהזכרתי אותו ע"י רש"י החוקר .

טיעוניך רון, הייו ובלשון מתחשבת : תימהוניים.. (מה הסיפור רון? אתה כועס עלי?.. מה הרקע רון!!)
ההיפותזה השלישית למוצא האדם 65351
אלברט היקר, צר לי שלא הגבתי מיד להערותיך. איני מזדמן לכאן לעיתים קרובות, כל פעולותי בתנועה הראלית הן בהתנדבות ובזמני הפנוי. כך שלא נשאר לי זמן רב לשיטוטים ולתגובות אינטרנטיות, אם כי אני די נהנה לשוטט באתר זה ולקרא את הנאמר כאן.
באופן עקרוני אין אנו ארגומנטטיביים בשיחותינו. אנו רואים את תפקידנו בלהביא את הנושא בפני אנשים אחרים, זה עניינם מה יעשו בו. בדר"כ אני מוכן לענות על כל שאלה, אולם לא על התגובה לתשובתי. אתה יודע שלכל פרוש שלנו, ישנם עשרות ואולי מאות פרשנויות דתיות הסותרות אחת את השניה, אולם בגלל שהרגילו אותנו לחשוב כי הביטוי "שבעים פנים לתורה" הוא הסבר טוב לכל אותן סתירות, כך שזה מניח את דעתם של רוב האנשים, והם רואים בכך כי הנושא באמת מורכב עמוק ואין סופי. בפועל, התכוון הכותב לדבר אחד בלבד, זה אנו המנסים להבין מה? לכן 69 הסברים מתוך השבעים טועים. ואם התכוון הכותב התנכ"י לתאר טכנולוגיה מפותחת שבאה מהשמים, והוא השתמש במילים שרווחו אז, הרי שבמקרה הזה כל ה- 70
טועים (המספר כאן כמובן רק על דרך המשל). אין לך כל בטחון כי רש"י צדק, אתה מביא אותו כאילו שעל הסבריו יש תו תקן או ISO 9000 קרא בבקשה את הסבריו של קסוטו, ותופתע לגלות כמה הוא קרוב דוקא להסברים הראלים. אני יכול רק להציע לך לקרא את הספר שלנו "האמת על האלוהים" הניתן להשגה ב- 48 שפות כולל בספרדית. לאחר הקריאה אני משוכנע שטיעונך בעד ונגד יהיו הרבה יותר מבוססים.
לגבי הערותיך על הסלקציה האכזרית, נו באמת, איזה מחויבות יש לאותם חוצנים להחיות אנשים שאינם מקבלים אותם. שהאלוהים שבו מאמינים אותם אנשים יטפל בהם כרצונו. אותו אלוהים אומר כי "מעפר באת ולעפר תשוב" אז מה רע בכך שהם החליטו להחיות מחדש אנשים שענו על קריטריונים אנושיים של תרומה משמעותית לאנושות, בכך לא הורע אפילו במקצת מצבם של כל האחרים.
יש לך עברית יפה קובי דרורי 65469
יש לי הרגשה שהיה לך ''סיפור'' עם הייהדות.. תחושה, לא יותר.
מה הקשר? 65506
אני מניח ש'יהדות' אצלך היא הדת היהודית.
יורשה לי לציין שלדעתי אני הרבה יותר רהוט ממך בשפה העברית, ובכל זאת לא הייתי מעולם דתי. לא הייתי נחפז להסיק מסקנות מעושר לשוני למידת הדתיות של פלוני.
מה הקשר? 65512
ממתי רהיטות בעברית היא תנאי להיותך יהודי טוב (או רע). היו וישנם כמה יהודים טובים לשיטתכם:-) שהעברית שלהם רהוטה פחות מהיידיש, האנגלית, הספניולית, הספרדית או הערבית שמחוץ לבית המדרש.
מה הקשר? 65515
הוא אשר אמרתי: "לא הייתי נחפז להסיק מסקנות מעושר לשוני למידת הדתיות של פלוני."

האם התכוונת להגיב למר שבות או אלי?
מה הקשר? 65516
(לפתילון)
יש לך עברית יפה קובי דרורי 65521
תודה על המחמאה לגבי העברית שלי. לא כל כך הבנתי את הביטוי '' היה לך סיפור עם היהדות''
אם אתה מתכוון שהייתי דתי (רחמנא לצלן) - לא, בשום אופן לא הייתי דתי. היום אני משתדל להפעיל שיקולים הגיוניים העולים בקנה אחד עם הגיון מדעי מתקדם, אני מנסה להתחמק מהסברים מיסטיים רגשיים שמקורם בעברנו הרחוק מאוד והלא טכנולוגי. קרא את התנ''ך שוב, אני מבטיח לך שלעולם הוא כבר לא יראה לך כפי שהיה, אתה תגלה כמוני וכמו רבים אחרים, כי התנ''ך אינו מדבר על אל יחיד על טבעי.
יש לך עברית יפה קובי דרורי 65535
אכן זו הייתה כוונתי- למה רחמנא לצלן? אם כבר- זה יכל רק להעשיר את החוויה, את הניסיון..
ולמחמאה- כמובן לא אמור להיות לה קשר הכרחי עם אדיקות דתית, הגם ויש לה קשר מובן עם היופי.. (בוא נתפשר על: הקשר בין עברית יפה ליהדות, הינו טבעי).

בתשובתך, נגעת ברש"י כעוד "פירוש" לתנ"ך, אולם אני ציינתי אותו כחוקר, וגם הדוגמא שהבאתי בהקשר תמכה בזאת. אם היית מטריח את עיניך ומעיין בתשובתי למר בן-יעקב שנגעה גם בנקודה ספציפית זו, או אז היית נזהר יותר (לא אמרתי משנה) בטיעוניך בנקודה זו .
ההיפותזה השלישית למוצא האדם 539286
הכל היה יפה ומרתק עד התקופה של ישו.

מ-‏1945 התאוריה שלך לא ממש מסתדרת לי.

כתבת שהדבר המרכזי בשנה הזו היה הפצצה על הירושימה...וזה מה שגרם להקמת מדינת ישראל????

שכחת שזו השנה שבה הסתיימה מלחמת העולם השנייה, כלומר השואה – שהיא בעצם הסיבה האמיתית להקמת מדינת ישראל??

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים