בית המשפט: האחים אברג'יל יישפטו בארה''ב 3120
בית המשפט המחוזי בירושלים החליט היום כי האחים יצחק ומאיר אברג'יל יוסגרו לארצות הברית ויישפטו שם בעקבות כתב אישום שהוגש נגדם לפני כשנה. יחד עם האחים, הוחלט להסגיר לארה''ב גם שלושה חשודים נוספים באותן פרשיות, ששון בראשי, משה מלול וישראל אוזיפה.

כתב האישום בארצות הברית עוסק בארבע פרשיות - הזמנת רצח סוחר הסמים הישראלי סמי אטיאס בלוס אנג'לס, הלבנת כספי הבנק למסחר בארצות הברית, סחיטה באיומים של אנשי עסקים ישראלים וסחר בכדורי אקסטזי.
קישורים
הארץ
פרסום תגובה למאמר

פרסומים אחרונים במדור "חדשות"


הצג את כל התגובות | הסתר את כל התגובות

518284
אין כמו מיקור-חוץ.
518285
outlaw
ובכיוון הפוך? 518296
האם ארצות הברית היתה מסגירה לישראל עבריין אמריקאי שחשוד בביצוע פשעים בישראל? או שהרצון להיפטר ממשפחות הפשע (כי בארץ יטילו עליהן עונש מגוחך) גובר על הצורך בסימטריה ביחסים בין מדינות?
ובכיוון הפוך? 518297
על איזה סימטריה אתה מדבר?
ובכיוון הפוך? 518298
אנחנו מלבינים אצלם כספים עם האלפרונים. הם מלבינים אצלנו כספים עם החלַבּים.
ובכיוון הפוך? 518343
החלבים הם עדה מפוארת. אסור לתת למעשיהם של כמה משוחתים להטביע אות קיין על העדה.
ובכיוון הפוך? 518345
טוב שתיקנת אותי. אברג'לים ולא אלפרונים.
שיעור בבוטניקה 518347
יש קבוצות שיש להן כמה תפוחים רקובים, יש קבוצות שיש להן כמה עשבים שוטים, ויש קבוצות שיש להן כמה פיסטוקים סגורים.
שיעור בבוטניקה 518349
נראה שאתה בקיא במטעמי העדה החלבית.
ובכיוון הפוך? 518362
יש עדות לא מפוארות?
הצירוף הזה נדבק לכל עדה.
זה כמו "בני טובים" - אף פעם לא שומעים על "בני אנשים שהם ממש בסדר".
ובכיוון הפוך? 518376
"ממש בסדר" > טוב

בהגיה המתאימה.
ובכיוון הפוך? 518381
אף פעם לא שמעתי את הביטוי ''העדה הפולנית המפוארת'', או ''העדה הכורדית המפוארת'', למשל.
ובכיוון הפוך? 518407
הפולנים אינם מהווים עדה. הפולניות היא מצב נפשי.
ובכיוון הפוך? 518543
באנגלית זה נשמע כידוע טוב יותר:
Poland isn't a state. It's a State of mind.
ובכיוון הפוך? 518551
חביב. לא היכרתי
המשפט אנגלי הולך על ישראל טפילו עוד יותר טוב.
ובכיוון הפוך? 518424
האם החלבים יוסגרו לישראל, לקבל כאן עבודות שירות? חלק נכבד מהעבירות שלהם בוצעו בישראל.
extraordinary rendition 518305
להבדיל.

ואם בכל זאת הגענו, נעים להיזכר בשנת 1969 עם כל הארועים המופלאים שארעו במהלכה
אברג'יל, סליחה. 518300
518641
בקשה למערכת - הסרט "שיטת השקשוקה" שודר אתמול ועורר דיון מעניין בנושאים כמו הפרטה,הון שלטון,עצמאות העיתונות ועוד.אפשר לקבל ידיעה חדשותית חדשה שתעסוק בסרט ובנושאים שעולים ממנו?
תודה
518643
http://www.haayal.co.il/help - סעיף 21.
518659
נכון מאוד! הייתה שם מלחמת עולם בין עודד שחר ומתי גולן. גולן התנהג כמו אידיוט, ארי שביט חייך חיוכים של אויל משריש, רינו צרור היה המום, ואשת המחמד המסורתית של "פוליטיקה" נשארה אדישה למתרחש. היה מעניין.
518686
למי שפספס: מתי גולן חזר וצעק שכל התקשורת היא תת-רמה, ואז איים שיעזוב את הדיון בגלל שלא מדברים על הדברים החשובים, עודד שחר ניסה לרצות אותו וביקש שיעלה את הדברים החשובים, ואז הוא התחיל לדבר על המאמר של ארי שביט על ציפי לבני מלפני הבחירות, ועוד כמה מקרים שמוכיחים את טענתו שכל העיתונאים גרועים.

אבל בין לבין היו כמה דברים או דוברים מעניינים יותר.
518688
ודאי שהיו גם דברים - ודוברים מעניינים יותר. בעיקר סרטו של רוזנטל היה מרתק, מה שקשה לומר על סרט התגובה.
מתי גולן וארי שביט 518701
מתי גולן מפרסם היום בטור שלו -

"ארי שביט מטיף - ומסתיר

אחד המשתתפים בדיון אתמול בערוץ 1 היה ארי שביט מ"הארץ". הנה ציטוט מתוך מייל שהגיע אלי הבוקר: "בעוד ארי שביט מדבר על כך שאסור שעיתונאי יסקר את חברו - נמנע ארי מלגלות אצל מי בילה בשבת שעברה - אצל חברו עידן עופר.

זה כמובן לא הפריע לו להשתתף בדיון (השקשוקה) ולדבר על זכותו של עידן וכו'. הבוקר טילפנתי אל יועצו של עופר, הח"כ לשעבר אלי גולדשמידט, והוא אישר שארי שביט אכן היה בביתו של עופר שלושה ימים לפני הדיון בעניינו בערוץ 1."

מתי גולן וארי שביט 518712
אלי גולדשמידט ניסה להתרכז ב"עובדות" גם ההתנהגות המתוארת של ארי שביט היא עובדה ועוד איזו עובדה. שלי יחימוביץ התייחסה ל"חברות" הזאת שבין עופר, ברק, ביבי, ארי שביט ורפי גינת. האם מי מהם למד איתו בבית הספר או שרת באותה יחידה בצבא ? האם עידן עופר היה עם עם ביבי בסיירת? נדמה לי שהמגינים על עופר דיברו על כך שמותר גם לפוליטיקאים ולעיתונאים לקיים ייחסי חברות. את הצושג המיוחד הזה של חברות, היה צריך לפתח ולנתח.
מתי גולן וארי שביט 518714
אלי גולדשמידט הדגים מצויין את תכסיסו הותיק של משה סנה ''נימוק חלש, להרים את הקול''.
מתי גולן וארי שביט 518952
במקרה זה זה היה, בעצם, ''אינטיעון, להרים את הקול''.
קוים לדמותו של הויכוח הפומבי 518759
נדמה לי שהגיע הזמן ובו יוענק פרס ישראל לממציא והמהפכן הגדול ביותר בתולדות התקשורת הישראלית. איש שהמציא פורמט שהמגלם בתוכו את קסמי האלכימיה יחד עם סודות הפרפטום מובילה. כוונתי כמובן לדן שילון ממציא ה"מעגל".
פשוט אי אפשר לתת פרס פחות נחשב מזה לאדם ש"העתיק" את פורמט האירוח והויכוח הסלוני בבית הישראלי, שילב בו ידוענים והפך אותו לאחד הפורמטים הממאירים ביותר במדיה הישראלית.
כל מעגל כזה, חייב תמיד להכיל יותר מדי דוברים וזכות הדיבור עוברת באופן אוטומטי באמצעו של המשפט השני כמו סיגריית חשיש במעגל מחששים. רגע, עיקר שכחתי: בכל דיון חייבים להעלות כמה "גפרורים", פרובוקטורים אוילים או אנשים שאין להם מה להגיד או שאינם יודעים איך להגיד אותם (לעיתים גם וגם).
חייבים להודות שיש כאן עפרות זהב של ממש המונחים לפני המפיק. רק הושט ידך וקח. אין צורך בשום הכנה מיוחדת (מעבר להזמנת מוניות), אין צורך לברר עובדות ולהכין שאלות ותחקירים. רפרף מעט בעיתון והזמן את המגיבים המועדים הדלק את המצלמה וחכה לצעקות.
השיטה כל כך מוצלחת ויש לה כבר דור שני. כמה מן הטוקבקיסטים הטלביזיוניים כבר הגיעו לכנסת, כך שבמקום שהדיונים "יציפו" את הנושאים, הם לפעמים אפילו יוצרים אותם.
ולסיום אותם תקשורתנים הנהנים כל כך ל"ככב" במעגלי הצעקות הללו, מדי פעם משלמים את חובם לאליטיזם ומצביעים על סכנות הטוקבקים לדיון הציבורי.
נבצר מבינתי, מה היה תפקידו של מעגל התגובות לאחר שהוקרן הסרט וסרט התגובה. אפשר לזמן את רוזנטל ואת עידן עופר, לשאול אותם שאלות נוקבות ולתת להם את הזמן לענות. אם האדונים הנכבדים אינם מעוניינים, מדוע צריך להקצות זמן למקורביהם, שלוחיהם ודובריהם ולטמטם עד כלות את הצופים. יתכבדו ויכתבו מכתב למערכת העיתון או יכתבו לו מאמר.
קוים לדמותו של הויכוח הפומבי 518765
אינני יודעת מה עושה אצלך דן שילון בדיון הזה, ואינני צופה בו אף פעם, כך שאינני יכולה להגיב בעניינו. לגבי עודד שחר ו''פוליטיקה'', דבר אחד נכון אמר גולן - הדברים שם בדרך כלל צםוייפ וממוחזרים. עוד נקודה שמרגיזה אותי, ואותו סביר שלא - היא שבתוכניותיו תהיה לעולם אשה אחת בדיון, באמת ''אשת מחמד'', אלא אם כן מדובר בנושא ''נשי'' מובהק - פמיניזם, אונס וכדו'.
בכל אופן, את רוזנטל הזמינו לדיון והוא הגיע. עופר לא הגיע, ונדמה לי שסיבותיו ברורות. אני מקווה מאוד שבית המשפט יפסוק לטובת רוזנטל, שעל סרטו נאמר ''ניכרים דברי אמת'', מה שאי אפשר לומר על סרט התגובה.
קוים לדמותו של הויכוח הפומבי 518791
טוב. אולי באמת נדרש הסבר איך הכנסתי את דן שילון לכאן.
היה הסרט של רוזנטל. היה סרט תגובה. רק רוזנטל הסכים להגיע לאולפן? ישב עודד שחר, יצפה בסרט, יכין שאלות נוקבות למרואיין ויתחקר אותו לאורך ולרוחב בקשר לסרט. במקום זה אפשר לשרבט כמה משפטי פתיחה, להזמין לאולפן 5-6 אנשים, לזרוק משפט פתיחה ולתת למוזמנים לצעוק אחד על השני במשך חצי שעה. האופציה השנייה היא שיטת דן שילון לבידור טלביזיוני.
עיתונאות השקשוקה 518796
מדהים. כיצד אפשר לומר על סרט התעמולה הדמגוגי של רוזנטל "ניכרים דברי אמת"? האם ראית איך רוזנטל רעד בדיון לאחר הקרנת סרט התגובה? בדיוק כמו תלמיד שלא יודע את החומר בזמן בחינה בע"פ.

רוזנטל מיצג עבורי את כל הרע ב"עיתונאות" החדשה שנשפכת עלינו מתוך מסכי הטלוויזיה. עיתונאות מגוייסת, אלימה, שטחית במקרה הטוב, ומניפולטיבית ושקרנית במקרה הרע. עיתונאות שעיקר עניינה גיוס דעת הקהל של ציבור נבער מדעת. עיתונאות שאינה מעוניינת לידע או להחכים את הציבור, אלא להנהיג אותו.

הדרך להנהגה עוברת כמובן דרך השלכת רפש על מוקדי כח פוליטיים וכלכליים, כאשר הדמגוג הטלוויזיוני מעמיד פנים שהוא נציג הציבור, ומגן על הציבור מפני עושקים ומושחתים למיניהם.

אנחנו נתקלנו כבר בעיתונאות השקשוקה הזאת בתוכניות "הבולדוג" "הבולדוזר" ובעצם כמעט בכל תוכניות האקטואליה הטלוויזיוניות.

אני מקווה שהעופרים ישפדו את רוזנטל בבית המשפט. אם כך יקרה יהיה זה שירות ציבורי חשוב לכולנו.
עיתונאות השקשוקה 518849
מדהים. האם שנינו ראינו את אותו רוזנטל? רוזנטל שאני ראיתי, דבר אחד אינך יכול להגיד עליו - שאינו מאמין בצדקת דרכו...
עיתונאות השקשוקה 518946
אין לי ספק שהוא מאמין בצדקת דרכו - במלחמה בבעלי ההון ובמהפכה חברתית, כנראה עד לגן העדן הסוציאליסטי - בעיתונאות הגונה הוא בוודאי לא מאמין.

האם באמת את לא מבחינה בהבדל בין העיתונאות של רוזנטל ובין זו של יואב יצחק, למשל? האם את באמת רוצה שהעתונאות בארץ תהפוך כולה לתוכנית ריאליטי מגוייסת?
עיתונאות השקשוקה 518950
כעת עמדתך מובנת לי.

אך לשיטתך, נניח לרגע שזה כל מה שיש לנו בחזית של עיתונות ביקורתית על קשרי הון-שלטון, ואחרים לא זוכים להתייחסות משמעותית בציבור. אתה צריך לבחור את הקרבות שלך, לא יותר דחוף לטפל בקשרי הון שלטון?
שיטת השקשוקה 518721
מאחר ואתה מתמהמה במשלוח הידיעה על סרט תעודה זה למערכת האתר, ואילו אני טרם צפיתי בו, וכן מאחר ושבת אחים גם יחד (בכלא) מעורר באייל עניין הדומה לזה שמעוררת הסוגיה של און ושלטון באיטליה, אשים כאן קישור לסרט התגובה לטענותיו של רוזנטל: http://www.omov.org/ .
שיטת השקשוקה 518722
השגיאה "און" מכוונת?
שיטת השקשוקה 518726
כוונה כן, שגיאה לא.
שיטת השקשוקה 518739
לצערי ביום ג' לא הספקתי לראות את השקשוקה, ואני מעדיף לראות אותו לפני סרט התגובה. האם מישהו יודע על שידור חוזר שלו בקרוב?
שיטת השקשוקה 518747
אם אתה מוכן להשקיע 50 ש"ח, http://www.shakshuka-movie.com/order.html
אם אתה מוכן לעלות לירושלים, יש בשבת באוזן השלישית.
שיטת השקשוקה 518745
אתה יודע אם גם הדיון הועלה לרשת?
שיטת השקשוקה 518755
נראה לי שאתה מתכוון לדיון בערוץ 1 בין מיקי רוזנטל לח"כ אלי גולדשמידט: http://www.bizportal.co.il/shukhahon/biznews02.shtml...

היו עוד הרבה דיונים ברשת. אגב, אבחנה מעניינת: באתר הארץ כתבו "ניצחון לאחים עופר" ובקטן הסבירו שהרייטינג של סרט התגובה היה גבוה בכחצי אחוז. בגל"צ מתן חודורוב בוחן את השאלה בכלים קצת יותר מדעיים: http://glz.msn.co.il/NewsArticle.aspx?NewsId=45179
שיטת השקשוקה 518756
תודה. אני לא הייתי מייחס חשיבות רבה למידת התמיכה הציבורית בסרט בגלל המניפולטיביות הגדולה של כל הנושא. אבל הייתי שמח לראות את ה"דם" באולפן. למנ ערוץ אחד לא מעלה תוכניות ודיונים חשובים לרשת?
שיטת השקשוקה 518757
ערוץ 1 דווקא מעלה הרבה תוכניות. אולי כאן הוא חושש כי כל הנושא עומד בתביעת דיבה.
שיטת השקשוקה 518758
איך דיון באולפן יגרום לתביעת דיבה? מי שרוצה לתבוע יכול לדרוש הקלטה. אני חושב שזה פשוט בגלל שהערוץ נמצא בפיגור של עשור או שניים.
שיטת השקשוקה 518762
על איזה פיגור אתה מדבר? כנראה התעמולה נגד השידור הציבורי חלחלה גם למוח שלך. ערוץ 1 מעלה לרשת המון תוכניות. אתה לא מאמין לי? תסתכל באתר של רשות השידור.

"איך דיון באולפן יגרום לתביעת דיבה?" תביעת הדיבה כבר קיימת, ובתביעת דיבה יש משקל למידת החשיפה. ערוץ 1 לקח על עצמו סיכון מסוים כשהסכים לשדר את הסרט בטלוויזיה. אולי הוא לא רוצה להסתכן מעבר לכך.
שיטת השקשוקה 518763
סליחה שעוררתי כלבים נושכים. למה מה קרה שאתה כזה גס?
שיטת השקשוקה 518770
איכות זו לא מילה גסה.
שיטת השקשוקה 518953
באמת הופתעתי שהם העזו לשדר את זה. גם הם וגם כל המקומות שאירחו את הסרט של רוזנטל עוד קודם - ייתכן מאוד, אגב, שזו הסיבה לאחוז הצפייה המעט גבוה יותר בסרט התגובה: את שיטת השקשוקה ראו כבר לא מעט צויפם עוד קודם.
שיטת השקשוקה 518957
הסבר יותר סביר: הסתיים פרק סיום העונה של מסודרים בערוץ 2.
שיטת השקשוקה 518961
סביר בהחלט. האירוע המרעיש הזה פשוט פסח עליי:)
שיטת השקשוקה 518746
את יודע אם גם הדיון הועלה לרשת?
שיטת השקשוקה 518818
הנחתי שאנשי המערכת לא חיים בכוכב אחר ומודעים לסרט ולדיון שבעקבותיו (או לפחות קוראים תדיונים שמתנהלים אצלם באתר).אם קראו תדיון כאן ולא מצאו לנכון להקדיש לכך ידיעה חדשותית,אני בספק אם מייל ממני זה מה שיגרום להם לשנות את דעתם.לעניות דעתי,חבל.
סיפור עם כל מיני מוסרי השכל 519035
"איך הפסיקה ישראל להיות מדינה חופשית" מאת עדי שוורץ
ישראל, מדדי המוסר והמוסר 519038
הנה הדו"ח ההשוואתי http://www.freedomhouse.org/template.cfm?page=470 .

להשוואה, בדו"ח אחר של אחד האירגונים הללו, דרום אפריקה, שבה כל גבר רביעי הוא אנס וכמות מעשי הרצח לנפש היא הגבוהה בעולם (או השניה), נחשבת לבטוחה מאשר ישראל.
וישנם דוחות נוספים, שחלקם כבר עלה לדיון באייל, עם דירוג משונה, לכל הפחות, של ישראל. למשל דו"ח זה ‏1 בו ישראל מדורגת אחרי סודן, קונגו ופקיסטאן במדד השלום הבינ"ל.

להשוואה נוספת, אירגון זכויות האדם Human Rights Watch הטריח עצמו לא מזמן, סוף סוף, למדינה תאוקרטית, בה חופש ביטוי, וחופש עיתונות בפרט הם שמועות רחוקות. יש בה גם אפליה דתית חמורה (הגבלה על כניסת יהודים) וגזר דין מוות ועונשים כגון קטיעת איברים לנואפים וגנבים ואפליית נשים עפ"י חוק והלכה למעשה בין החמורות שהיו בעולם במאה השנים האחרונות.

אלא שהם הגיעו לשם כדי לקבל תרומות מן הממשלה שם (בניגוד למדיניות האירגון). באירוע בו הוקרן סרט על ... פגיעות צה"ל בתושבי רצועת עזה במהלך המלחמה האחרונה ‏2.

-------------------------------------------------------------------------

2 החלק השני של
ישראל, מדדי המוסר והמוסר 519042
הקישור הוא של freedom of press
ישראל, מדדי המוסר והמוסר 519045
לגבי הקישור השני - ב"הארץ" נכתב שלא התקבלה תגובה לפניותיהם, אבל הם כתבו תגובה רשמית לארוע.
ישראל, מדדי המוסר והמוסר 519047
קראתי שוב את הקישור ששמתי ואת התגובה הרשמית ונוכחתי שאכן יש לנסח טוב יותר נקודה זה.

הבעייה המרכזית היא שנסיעה לאחת המדינות העומדות בראש מפרי זכויות האדם בעולם ולהציג שם סרט ביקורת על אחת הקטנות שבהן, שלחיסולה היא מייחלת ומחנכת, יש בו טעם לפגם, עד כדי חשד למגמתיות של האירגון.

עניין הכספים הוא משני. הטענה המדוייקת היא שנתקבלו תרומות מגורמי שלטון שאולי אינם נושאי תפקידים רשמיים, אך מאחר ובסעודיה עושר קשור הדוקות לשלטון - משפחתית ו/או כלכלית, לא ניתן להפריד בין השניים.

לכאורה זוהי טענה בעייתית, שכן יש בכך כדי לאסור באופן מפלה קבלת תרומות מאנשים ממדינה זו. כדי לבצר את הטענה כדאי היה משום כך, למשל להראות שאותם גורמים סעודיים שתרמו לאירגון, אדישים לנושאי זכויות האדם אם אין בו כדי לנגח את ישראל.
אישית, אשמח מאוד לשמוע על איזשהו עשיר ערבי המראה איכפתיות מזכויות האדם, ולא רואה בנושא זה רק אמצעי לחימה נוסף.
ה"נייטרליות" של HRW 519908
אשת ה-HRW שהתרימה את הסעודים, שרה לאה ויטסון, שהיא ראש מחלקת המזרח התיכון של הארגון, היתה לפני כן פעילה בארגון American-Arab Antidiscrimination Committee.
פעילות נגד אפליה זה בד"כ דבר מבורך. אך מה לעשות שהארגון הזה מתעסק יותר בענייני חוץ (ניחוש אחד בעד מי, ונגד מי)מאשר במניעת אפליה בארה"ב.

כך למשל ב-‏30 לאפריל 2002, בשיא פיגועי ההתאבדות של פלסטינים באוטובוסים ומסעדות בישראל, פרסם עיתון הארגון

The crisis in Palestine was the main focus of the New York Chapter's work over the past two months. This work culminated on April 29 with a meeting for representatives of the ADC with the United Nations Secretary General [Kofi Annan] set up by members of the NY Chapter [and see this press release, noting Whitson's attendance]. ADC Chapter President Nick Khoury and Steering Committee member Sarah Leah Whitson helped organize this meeting.... ADC NY members' activism to raise awareness of the situation of Palestinians has taken many forms. On March 30, we chartered a bus to DC so that members could participate in the Land Day Rally at Freedom Plaza. [The New York chapter also held a local rally].... On April 14, ADC NY organized a silent vigil outside St. Patrick's Cathedral to draw attention to the fact that Palestinian Christians are also suffering under Israeli occupation....

וב-‏31 לינואר 2004 דווח העיתון שגברת ויטסון נבחרה לחבר הנאמנים של הארגון, וצוין שהסניף הניו-יורקי, שבו פעלה, "המשיך את פעילות פלסטין שלנו במהלך הקיץ".

מעניין שבקורות חייה של הגברת, באתר ה-HRW, פעילותה בארגון הערבי-אמריקני הושמטה.

ה"נייטרליות" של HRW 520853
והסגן של שרה לאה- http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/930/244.html?hp=1...
ה"נייטרליות" של HRW 520932
תגידי, יש איזה סימוכין לטענה של ימיני בעניין התמיכה בטבח במינכן?
ה"נייטרליות" של HRW 520974
למרבה השמחה, אנשים חרוצים כבר ביררו את הנקודה, והתשובה מפוזרת בין התגובות כאן:
בקצרה: ג'ו סטורק היה ממייסדי "מריפ", מגזין מרקסיסטי ברוח שנות השבעים העליזות, ומהקיצוניים שבהם. הציטוטים לגבי מינכן לקוחים ממאמר שפורסם במגזין זה, אשר הלינק אליו מופיע אצל המגיב אוהד, בשעה 6:43PM
למגיב פאביאן (מיד אח"כ) יש גישה למאמר והוא קובע שהציטוטים מדוייקים ומביא קטעים מהמאמר.
ה"נייטרליות" של HRW 520993
הממ. נראה שהמאמר עצמו אינו חתום כלל, השאלה היא מה מידת האחריות של סטורק לגביו. מעניין אם ערך את הגיליון המדובר.

דרך אגב, פביאן מציין שהמאמר לווה בהכרזה על פרס לזכרו של ע'סאן כנפאני. ראיתי מחלוקת לגבי האירוע שבעקבותיו הומת האיש. על פי "הארץ" ועל פי המגיב "יורם" (בר חיים?), ישראל פגעה בו לאחר רצח הספורטאים במינכן. על פי ויקיפדיה, לעומת זאת, דינו נגזר בעקבות תמונה שפורסמה ובה הוא ניצב לצידה של מחבלת מפיגוע הטרור בלוד. הפיגוע במינכן אירע חודשיים לאחר שנהרג.

אני עם ויקיפדיה.

ה"נייטרליות" של HRW 521032
בדף של סטורק באתר HRW כתוב שהוא היה העורך הראשי של המגזין http://www.hrw.org/en/bios/joe-stork
סטורק V ימיני, סיבוב שני 521516
המשך הסאגה: ג'ו סטורק מגיב לבן דרור ימיני, שלא נשאר חייב ומגיב מיד בחזרה:
סטורק V ימיני, סיבוב שני 521553
והחשוב ביותר: HRV=סטורק. ממש מעמיק.
סטורק V ימיני, סיבוב שני 521571
התכוונת מן הסתם ל־HRW.

יש לציין שבתגובתו בן־דרור ימיני מתייחס לא רק לאיש אלא גם (ולמעשה: בעיקר) לתוכנו של הדו"ח.
סטורק V ימיני, סיבוב שני 521573
מובן שהאיש אינו הארגון. אבל קבלתו של איש כזה לעבודה ב-HRW תמוהה, בלשון המעטה, ומעוררת ספק לגבי הנייטרליות של הארגון, וגם זה בלשון המעטה.
סטורק V ימיני, סיבוב שני 521840
צ"ל HIV
סטורק V ימיני, סיבוב שני 521860
אני צריך ליזום טעויות הקלדה כדי להוציא ממך את המיטב.
יש עוד! 524357
אז אם הזכרנו את שרה לאה ויטסון, ואת גו' סטורק, לא יפה לקפח את עמיתם, היועץ הצבאי של HRW, מרק גרלסקו. מתברר שהבחור הוא חובב ואוסף נלהב של ממורביליה נאצית, ואף כתב ספר בנושא
הוא גם משתתף קבוע בפורומים של אוספי ממורביליה נאצית, תחת הכינוי FLAK88, והוא גם סידר לעצמו לוחית תואמת על הרכב (לגלול אל התמונה השניה)
יש לציין שליד כל החולרות האלה, דווקא התחקירנית שלהם, נאדיה בארהום, היא סתם פלסטינאית אנטי-ישראלית רגילה, מהסוג שאת השקרים שלו אפשר להבין..

הו, איזו חבורה עליזה.
''שאת השקרים שלו'' 524393
וזה בניגוד לדוברי אמת מובהקים כמו דובר צה"ל ובן-דרור ימיני...

ועוד כמה שקרים מצד יהודים שונאי עצמם: http://news.nana10.co.il/Article/?ArticleID=664032
''שאת השקרים שלו'' 524402
מדי פעם אתה מצליח לשבור את השיא הקודם שלך, וזה באמת הישג נאה.
''שאת השקרים שלו'' 524403
צר לי, אבל עם כל ההערכה ל"בצלם", יש לי בעיה בעת קריאת הנתונים שלהם:
על פי הנתונים של "בצלם", 60 מההרוגים הם תינוקות וילדים שגילם פחות מחמש שנים. בין מאות ההרוגים שטרם מלאו להם 18 - 224 היו בנים ולמעלה מ-‏70 בנות.

כלומר, למעלה מ75% מההרוגים שטרם מלאו להם 18, הם בנים.
לו היה מדובר בהרג ללא הבחנה של חפים מפשע, היית (או לפחות *הייתי*) מצפה שהיחס בין הרוגים להרוגות יהיה פחות או יותר לפי חלקם היחסי באוכלוסיה, כלומר בערך 50-50. הסטיה הקיצונית מהיחס הזה גורמת לי לתהות איך מגדיר "בצלם" לוחמים (או לא לוחמים).

שלא תהיה אי הבנה: אין לי ספק שבעת מבצע עופרת יצוקה נפגעו גם אזרחים שלא היו מעורבים בלחימה. יתכן (וסביר) אפילו שעם קצת יותר רגישות ניתן היה לצמצם את מספרם. התהיה שלי היא מהו מספרם.
''שאת השקרים שלו'' 524408
הסבר אפשרי: בנים משחקים ברחוב יותר מאשר בנות, וברחוב נפגעים יותר מאשר בבית.
''שאת השקרים שלו'' 524409
אתה היית מרשה לבנים שלך לשחק ברחוב בעת שמתחוללת בו מלחמה?
''שאת השקרים שלו'' 524426
אין לי מושג, יש סיטואציות שאני מעדיף אפילו לא לדמיין את עצמי בהן. אבל גם אם ההורים הם חסרי אחריות זה עדיין לא הופך את הילדים ללוחמים.
''שאת השקרים שלו'' 524413
לא רק לך אין ספק, גם לדובר צה''ל אין ספק.
''שאת השקרים שלו'' 524423
לדובר צה"ל אין ספק, יופי. ומספרים? יש לו?
''שאת השקרים שלו'' 524428
יש לו(*), והוא פרסם אותם.

(*) מאחר ורוב השטח לא נכבש, אי אפשר לצפות למספרים מהימנים מדו"צ. במקום להגיד "מצטערים, לא יודעים" בחר הדובר לתת הערכות שמבוססות על מידע חלקי (תצ"א ועדויות לוחמים). האם נכון להלחם בדיסאינפורמציה של הצד השני ע"י אינפורמציה לא מהימנה? שאלה טובה. התשובה הראשונה שקופצת לראש היא כמובן "לא", אבל הנסיון מראה שחוסר תגובה או הודאה בכך שאין לך נתונים אחרים מתקבלת כאישוש לטענות האויב, וגם זאת לא תוצאה טובה במיוחד.

בכלל, העניין לא פשוט. איך אתה סופר ילד שנפגע כאשר איש חמאס חמוש הסתובב לידו? יש לא מעט צילומים מהאינתיפאדה שמראים ילדים במרחק מטרים בודדים מאיש חמאס שלכאורה(**) עוסק בלחימה אקטיבית. האם ייתכן שהחמאס מוכן להקריב ילדים במזיד כדי לזכות ביתרון תעמולתי? לא הייתי מוציא את זה מכלל אפשרות.

(**) אני לא דו"צ לכן אני נזהר.
''שאת השקרים שלו'' 524434
נגד בצלם בן דרור ימיני מפנה למחקר של צוות חוקרים מהמרכז הבינתחומי ומסיק ש"אחוז ההרוגים המעורבים בלחימה רק הולך ועולה".
לשורה יגייס רק המוות. 524438
אחרי שההרג נגמר אחוז ההרוגים המעורבים בלחימה רק הולך ועולה? כלומר, אנשים שנהרגו כאזרחים גויסו ללחימה אחרי מותם?
לשורה יגייס רק המוות. 524440
משהו כזה עניין של קיטלוג. הנה כל הפסקה של ימיני

"כלומר, אחוז הנפגעים האזרחים קטן באופן דרמטי מהטענות שהושמעו כלפי ישראל. לפי בדיקה מעמיקה יותר של צוות חוקרים מהמרכז הבינתחומי, בין 900 ל-‏1,070 מההרוגים (63%-75%) נפגעו משום שהיו מעורבים. אם נוסיף את העובדה שהחמאס השתמש באזרחים כ"מגן אנושי", או נערים שהוכרחו להשתתף בלחימה, הרי שאחוז ההרוגים המעורבים בלחימה רק הולך ועולה.

ברור שהשאלה אם ימיני וצוות הבינתחומי יכולים לחשב "מגינים אנושיים" ונערים "שהוכרחו" להשתתף בלחימה כלוחמי חמאס או שהם באמת אזרחים.
לשורה יגייס רק המוות. 524443
אני לא יודע האם להגדיר "מגינים אנושיים" כלוחמי חמאס, אני נוטה שלא, למרות שאני פוקד את דמם על ראש החמאס ולא על ראשו של צה"ל.

יחד עם זאת, אין לי ספק ש*כל* מי שנהרג במלחמה היה מעורב בה בצורה כזאת או אחרת.
לשורה יגייס רק המוות. 524446
"האם אי פעם השתתפת בג'נוסייד?"

(מתוך טופס הבקשה של ויזה לארה"ב)
לשורה יגייס רק המוות. 524448
ניסוח מוצלח יותר:

"האם אי פעם לקחת חלק ברצח עם"?
לשורה יגייס רק המוות. 524450
רגע... תן לי להיזכר... אני יכול להציץ במספר שעל היד?
לשורה יגייס רק המוות. 524453
אני מקווה שהשורה האחרונה היא עקיצה לימיני ולא תרוץ חדש
לשורה יגייס רק המוות. 524454
זה לא תרוץ, זאת טאוטולוגיה.
לשורה יגייס רק המוות. 524451
הם סופרים, לדוגמה, אנשים שהופיעו בפרסומי החמאס כלוחמים בארגון.
לשורה יגייס רק המוות. 526085
לא, זה לא זה, פשוט עצם העובדה שמישהו נהרג הופכת אותו אוטומטית למעורב בלחימה, לא?
''שאת השקרים שלו'' 524484
ואני אוסיף, שבמלחמת השחרור שלנו, וטרום מלחמת השחרור, נערים ונערות היו מעורבים בהחלט, מגיל 12 ומעלה. צעיר ההרוגים במלחמת השחרור הוא ניסים גיני, שהיה בן 10.
והוא נחשב לחלל צה"ל.
עד לא מזמן היה ניתן להתגייס לצה"ל בגיל 17.
כך זה היה אצלנו - וזה לא שונה בהרבה אצל הפלסטינים.

כך שמצד אחד סופרים נערים עד גיל 18 כקטינים, ומצד שני הם משתתפים פעילים בקרבות - כך שאי אפשר להגיד שהם לא מעורבים‏1.

1 כלומר, לא כולם. מן הסתם נפגעו שם גם לא-מעורבים, כבכל מלחמה.
''שאת השקרים שלו'' 524430
דובר צהל לא עובד בגוף שטוען לאובייקטיביות וחוסר פניות. מסיבה זו, אנשים יבדקו את דבריו, ולא יאמינו לו מהר מדי.
אנשי HRW כן טוענים לאובייקטיביות ולחוסר פניות, ולכן יש נטייה להאמין להם יותר. ולכן, כשאנשי HRW משקרים/טועים, השקרים/טעויות שלהם מסוכנים יותר.

וכשגוף שאמור להיות אובייקטיבי מעסיק בצוות המזה"ת שלו שתי פעילות של ארגונים פלסטיניים (ויטסון וברהום), פעיל שמאל קיצוני ששיבח את הטבח במינכן (סטורק), ונאצי-בארון (גרלסקו)- זה אומר דרשני.

ואת האוסף המפואר של מרק "פלאק88 " גרלסקו ראית ?
מה דעתך על הפגיונות עם עיטור צלב-הקרס עליהם?
הקיבה מתהפכת.
''שאת השקרים שלו'' 524433
מטבע הדברים יעבדו באירגונים כאלה בעלי עניין כלומר פלסטינים ופעילי שמאל. עצם זהותם לא פוסל את הדוחות. מי שהיו קיצונים בעברם אינם בהכרח כאלה עכשיו וכל הטענות כנגדם אינה אלא עוד מקרה של ''כל העולם נגדנו'' ו''כמה שאנחנו מסכנים'' (כמו בפרשת העיתון השבדי).
''שאת השקרים שלו'' 524436
ואם הדוחות שלו לא מצטיינים באובייקטיביות?

שוב: זוהי הטענה העיקרית ב:
שבמעלה הפתיל.
''שאת השקרים שלו'' 524445
מה זה אוביקטיביות? הצהרה שישראל נלחמת נגד טרור ולכן היא צדיקה יותר מאויביה? עיסוק בהפרת זכויות אדם מטבעו לא יהיה נייטרלי (להבדיל מאוביקטיבי). זה עדיין לא פוגע באמיתות הטענות והעובדות המועלות בידי האירגון.
''שאת השקרים שלו'' 524449
דרך מעניינת להתחמק מלתת תשובה לטענות שמועלות כנגד העובדות שבדו''ח (להבדיל מהעובדות והעובדים שכתבו אותו).
''שאת השקרים שלו'' 524441
"מטבע הדברים יעבדו באירגונים כאלה בעלי עניין כלומר פלסטינים ופעילי שמאל?"

לפי עניות דעתי,ישראלים ופעילי ימין הם "בעלי עניין" לא פחות. בוא נראה את HRW מאיישים את צוות המזה"ת שלהם באנשים כמו -נניח- פעיל אייפאק אחד, כהנא-חי אחד, ושני מתנחלים! זה יהיה "מטבע הדברים", לא?
''שאת השקרים שלו'' 524447
אין ספק שלאנשי אייפאק, כהניסטים ומתנחלים יש עניין רב בחשיפת הפרת זכויות אדם ובתיקון העוול. תסלחי לי, אבל התגובה שלך מטופשת מאין כמוה. אין סימטריה בין ימין קיצוני לשמאל ''קיצוני''.
''שאת השקרים שלו'' 524452
למה? בגלל שהאינטרסים לא סימטריים?
''שאת השקרים שלו'' 524458
לא. בגלל שכל אדם בר דעת (להבדיל מישראלי צדקן וצר אופקים שכל חייו חי בתפיסה גטואיסטית של ''כל העולם נגדנו'') יבין שיש הבדל מהותי וגדול מאוד בין מי שנלחם כנגד עוולות ותפיסתו היא כלל אנושית ובין מי שתפיסתו היא יודוצנטרית ודרכו הפוליטית היא דרך הכוחנות והעוול. לכן למשל אין הבדל בין סרבני המצפון משמאל לסרבני הימין.
''שאת השקרים שלו'' 524459
אתה יכול לכתוב פשוט "חושב כמוני" במקום "בר דעת", זה יעבוד באותה מדה.

לא הבנתי: יש או אין הבדל בין "סרבני המצפון משמאל" לבין "סרבני הימין", חוץ מהמצפון?
''שאת השקרים שלו'' 524462
ההבדל הוא בין מטרה פוליטית צודקת לבין מטרה פוליטית לא צודקת. וזוהי כל התורה על רגל אחת.
''שאת השקרים שלו'' 524466
מי מחליט מה צודק ומה לא, אתה?
''שאת השקרים שלו'' 524470
השכל הישר. אין סימטריה בין איש הקו-קלוקס-קלאן לבין פעיל זכויות האדם היוצא כנגדו. אין סימטריה בין סוחר נשים לבין כל מי שנלחם בו. אין סימטריה בין פושע לשוטר. מי הצודק בכל המקרים הללו?
''שאת השקרים שלו'' 524473
אני סבור שגם אין סימטריה בין מי שרוצה לירות קסאם על שדרות לבין מי שיורה בו טיל הלפייר ושולח אותו אל הבתולות, אבל אני לא בטוח שהשכל הישר של שנינו מסכים במקרים האלה. אין סימטריה בין פושע לשוטר אבל מי שבעיני הוא הפושע בעיניך הוא לפעמים השוטר ולהפך. אז לפי איזה שכל ישר נחליט? לך יש תשובה ברורה: רק לך יש שכל ישר ומי שלא חושב כמוך ראוי רק לזה שתכנה אותו בשלל הכינויים הנאים בהם השתמשת בתגובותיך הקודמות. אבל לי זה לא תמיד ברור עד כדי כך, אז אני בבעיה.
''שאת השקרים שלו'' 524474
הבהרה: ארז השתמש במילה נאצים בגלל שזו האשמה שהופיעה במאמר של בן־דרור ימיני (אשמה לא לגמרי מפורשת במאמר, אך נרמזת ברמז דמגוגי עבה וכוונה רק לאדם אחד מסויים ולא לארגון כולו).

דרך אגב, עברו כמה שניות עד שהבנתי מהו הארגון הזה עם היומן.
''שאת השקרים שלו'' 524477
לא התכוונתי לנאצים, התכונתי לכינויים כמו ''צדקן וצר אופקים שחי בתפיסה גטואיסטית'' וכיו''ב שארז מפזר בקלילות.
''שאת השקרים שלו'' 524475
מי שמנסה לטייח פגיעה בחפים מפשע ותוקף את המדווחים על כך, סימן שמשהו באופיו ובתרבותו משובש כתוצאה מהוויה מדינית ובטחונית מסוימת. זה נכון גם אם הוא נלחם באויבים גרועים ממנו.
''שאת השקרים שלו'' 524476
אני שוב חוזר: תוקפים *גם* את המדווחים. אך גם את העובדות שהם מציגים. אבל תרגיש חופשי להתמקד בתקיפות נגד אנשי היומן.
''שאת השקרים שלו'' 524479
ומה עם מי שמרגיש שכל הזמן מאשימים אותו בהאשמות לא הוגנות, מופרזות ולפעמים אפילו בדויות - איך הוא יכול להתגונן בלי שתאשים אותו בטיוח?
''שאת השקרים שלו'' 524480
האם אין עשן בלי אש? האם הצטברות עדויות של פלסטינים, בצלם, אמנסטי, שוברים שתיקה וHRW לא מעידים על בסיס אמיתי כלשהו? ובמישור הכללי יותר, האם זה מוזר ש"נטפלים" אלינו כאשר במשך יותר מ40 שנה אנחנו שולטים בעם אחר ומצרים את צעדיו (והכוונה היא לא למלחמה בטרור)?
''שאת השקרים שלו'' 524481
יכול להיות עשן בלי אש: הפרוטוקולים של זקני ציון [ויקיפדיה].

אתה מסכים שבמקרים רבים עדויות פלסטינאיות התגלו כמופרכות?
''שאת השקרים שלו'' 524482
אתה משווה בין מצב של מיעוט מופלה ומדוכא לפעמים למדינה ריבונית כובשת ומדכאת?

הפרכת עדויות נעשתה הרבה פעמים ע"י הצבא שהוא בעל אינטרס. זה לא אומר שכל עדות פלסטינית היא אמיתית בהכרח אבל אלה שכן מעידות על תופעה שלילית בהוויה ובחברה הישראלית. כמו שכתב רוברט היינלין, פשיסט לא קטן בפני עצמו, באחד מסיפוריו - מקרים כאלה הם יותר תולדה של טיפשות מאשר של רישעות.
''שאת השקרים שלו'' 524483
שוב, אני מנסה לקבוע בסיס מוסכם לדיון.

האם אתה מסכים שיש האשמות שקריות רבות מהצד הפלסטינאי?
''שאת השקרים שלו'' 524488
כן אבל זה לא הופך אותנו לצודקים יותר.
''שאת השקרים שלו'' 524495
אתה מסכים שלא צריך לקבל את טענות הפלסטינאים אוטומטית כאמיתיות וצריך לבדוק אם הן נכונות?
''שאת השקרים שלו'' 524496
כן אבל גם לא צריך לנסות לטייח טענות שבאות ממקורות מהיימנים.
''שאת השקרים שלו'' 524498
האם המקורות מהימנים?

(לפי נסיון העבר? לפי המוניטין של המדווחים?)
''שאת השקרים שלו'' 524501
בצלם, אמנסטי וגם שוברים שתיקה הם מהימנים. דובר צה''ל לא.
''שאת השקרים שלו'' 524486
וואו.
אני צודק והוא לא כי אני צודק והוא לא.
אין ספק.
כל התורה על רגל אחת.
''שאת השקרים שלו'' 524487
תיקון: כי מי שנלחם נגד עוול הוא הצודק ומי שתומך בעוול ואף תורם לו הוא לא צודק. וזו כל התורה על רגל אחת.
''שאת השקרים שלו'' 524490
מי מגדיר מהו עוול?
''שאת השקרים שלו'' 524491
ההגדרה המילונית המקובלת.
''שאת השקרים שלו'' 524492
להעיף מהדירה דייר שלא משלם שכר דירה, זה עוול או צדק?
''שאת השקרים שלו'' 524493
לא זה ולא זה כי אין כאן פגיעה בעניין מוסרי.
''שאת השקרים שלו'' 524494
אז על מה היו ההפגנות והכתבות סביב המשפחות שפונו בשייח ג'ראח?
''שאת השקרים שלו'' 524497
התגובה שלך היא במקרה הטוב היתממות. לא מדובר כאן על סיכסוך בין בעל בית לדיירים אלא על נסיון של התנחלות במזרח ירושלים.
''שאת השקרים שלו'' 524499
לא התנחלות ולא נעליים. לא בבניין המסויים הזה. מדובר בבניין שמאוכלס ע''י הרבה משפחות. שתיים מהן לא שלמו, וסולקו. השאר שילמו, ונשארו.
''שאת השקרים שלו'' 524502
מעניין שהמקרה הזה גורר התערבות בינלאומית.
''שאת השקרים שלו'' 524503
מעניין מאוד אפילו. כשהעיפו את שכן שלי מהדירה שלו, אחרי שהוא לא שילם שכ''ד במשך כמה שנים, אף אחד לא הפגין, וגם לא הראו את זה בטלויזיה.
''שאת השקרים שלו'' 524504
כנראה שהוא לא פלסטיני, מתגורר בקו הירוק והמקרה שלו הוא באמת אי תשלום שכר דירה ולא מדיניות עושק.
''שאת השקרים שלו'' 524507
אתה קובע לפי הזהות הלאומית של סרבן התשלום אם צודק להעיפו, או לא. זאת גישה עקומה.
''שאת השקרים שלו'' 524508
כל דרך התיאור שלך עקומה. לא מדובר כלל על תשלום שכ''ד אלא על פוליטיקה נבזית.
''שאת השקרים שלו'' 524509
האם מותר להלחם בעוול באמצעות שקרים?
''שאת השקרים שלו'' 524510
לא הכל שקרים ואני לא בטוח שזה המקרה של HRW.
''שאת השקרים שלו'' 524511
אין ספק שלא הכל שקרים. בהחלט יכול להיות ש-HRW ןדןמיהם לא מפרסמים שום דבר שהם יודעים שהוא שקר. אבל עדיין, הנתונים שלהם הופרכו בלא מעט מקרים ולא פעם הסתבר שהם הסתמכו באופן עיוור על טענות פלשתיניות מבלי לבדוק אותן בעצמם - גם לאחר שנודע להם שבמקרים קודמים ההסתמכות הזו הביאה לפרסום האשמות כוזבות. לכן לא ברור לי מדוע אתה מייחס להם אוטומטית אמינות רק משום שהם מבחינתך "בצד הלוחם בעוול". לחימה בעוול צריכה להתבצע באופן הוגן. זאת ועוד, ארגון כזה הופך לבעל אינטרס משלו; למשל, אם הם מבקשים כסף מהסעודים וכדי לחזק את הבקשה שלהם הם מראים לסעודים שהם מפרסמים דו"חות חריפים נגד ישראל אז יש להם אינטרס ארגוני לפרסם דו"חות כאלה, וממילא אי אפשר כבר להתיחס אליהם כארגון חסר-פניות.
''שאת השקרים שלו'' 524512
זהו, שאני מזמן הגעתי למסקנה שחלק גדול מ"פעילי זכויות האדם" הללו אינם פעילי זכויות אדם באשר הוא אדם: הם פעילי זכויות פלשתינים בלבד.
איכפתיות 524635
בדוק את תשומת הלב שהם מקדישים למקרי הדיכוי וההרג של ערבים אליהם קשה לקשור את ישראל, שזה כמעט כל המקרים במזה''ת.
לא מן הערבים וזכויותיהם איכפת להם.
איכפתיות 529636
במפורט יותר, לגבי נושאת כתר האדישות לגורל הערבים והפלשתינאים בפרט, מועצת זכויות האדם של האו"ם:
''שאת השקרים שלו'' 524457
באתרי אינטרנט של מתנחלים רואים הרבה תלונות נגד המדינה וטיפולה בהם- גירוש מבתים, הקפאת בניה, ועוד.. ונגד התנכלויות של ערבים. המתנחלים הם בעד זכויות אדם לעצמם. וזה מטופש או לא מטופש בדיוק כמו הפלסטינים והדאגה /שלהם/ לזכויות אדם- לעצמם.

לחוד, אני מציעה לך לא לחלק ציונים לאינטיליגנציה של אחרים, כדי שלא לגרור אחרים לומר דברים שהם נושכים כבר מזמן את לשונם כדי שלא לומר אותם. (מקווה שתבין את זה, לפחות).
''שאת השקרים שלו'' 524461
בן דרור ימיני על הפרשה החדשה: http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/940/098.html?hp=1...
''שאת השקרים שלו'' 524463
איזה כיף שעכשיו אפשר גם לקרוא להם נאצים.
''שאת השקרים שלו'' 524435
דובר צה''ל הוא גוף שממומן על ידי אזרחי המדינה, ומחוייב לדווח לממניו את האמת.

לאף אחד אין נטיה להאמין לגופים שטוענים לחוסר פניות.
''שאת השקרים שלו'' 524464
''לאף אחד אין נטיה להאמין לגופים שטוענים לחוסר פניות''

לארז לנדוור יש נטיה להאמין לגופים כנ''ל, בתנאי שהם טוענים לחוסר פניות מהסוג השמאלני.
''שאת השקרים שלו'' 524467
זהו, שלא. לארז לנדוור יש נטיה להאמין לגופים שטוענים טענות שמתאימות למה שהוא מאמין שמתרחש במציאות (אם הם טוענים לחוסר פניות או לא). והוא לא היחיד (אפילו לא בדיון הזה).
''שאת השקרים שלו'' 524469
התגובה הקודמת שלי היתה בבדיחות הדעת. לא מעניין אותי לנתח מה ארז חושב או לא חושב. ומוטב שנניח לכל העניין.
''שאת השקרים שלו'' 524468
לא נכון. אני לא מאמין לכתבה בעיתון השבדי אבל רואה בכל הפרשה שהתפתחה מסביבה תעודת עניות ופאתטיות לצדקנות הישראלית. הנסיון לפסול את אנשי HRW הוא בדיוק אותה גישה.
יש עוד! 524552
לא ברור מיהו גרלסקו זה. הנה מה שכתוב בויקיפדיה:
האם את טוענת שבעניין פצצות המצרר, הוא פיברק דו"ח בגלל הנטיות הנאציות וסתם השמיץ את מדינת ישראל? ומה אם נמצא ישראלי, פטריוט, שמתעניין בהיסטוריה צבאית וגם בסמלי הצבא הגרמני? אולי אפילו קצין בצה"ל?
האם יש תכתובת אנטישמית של גרלסקו? האם יש בספרו של גרלסקו הערצה לתפיסות הנאציות ולאנטישמיות?
מה שמעריב הביא הוא נסיון לערער את האמינות של הממצאים שלו על ידי דברים לא רלונטיים. אולי הוא בעל סטיות מיניות ונטיות לקלפטומניה- אבל מה זה קשור לעבודתו על פצצות המצרר שירתה ישראל? מזכיר לי את שיטת העבודה של ארתור פינקלשטיין.
יש עוד! 524569
1. כדי שהדו"ח יהיה אפקטיבי, צריך שיעמוד מאחוריו מומחה לנושא. האם אתה יודע להסתכל על נזק שנגרם לבניין לפני שבוע, ולקבוע אם ניזוק באמצעות פצצת מצרר, או שהיה ניסיון למלכד אותו. יש אנשים שזה התחום שלהם: בצבאות, במשטרה, בהנדסה באקדמיה, ועוד. זה עסק רציני מדי בשביל להשאיר אותו להיסטוריון צבאי שתחום עיסוקו סמלי הצבא הגרמני. הבחירה שלו על ידי הארגון היא פשלה, בלי קשר ל"סטייה" שלו. חבל.

2. בכדורגל אספנות נחשבת דרך אפשרית להביע הערצה. בלי לקפוץ למסקנות, אספנות של סמלים נאציים יכולה ללמד על יחס אוהד כלפיהם. במיוחד בתחום הזה אנשים יכולים לחשוב שהיא מפלט "לגיטימי" לתומכי הנאצים בסתר. כדי להחזיר את הדיון לנושא החשוב באמת (הדו"ח) הייתי מצפה לשמוע התנערות מוחלטת. הגמגום הנוכחי (בלינק שהבאת, "הייתי מסביר, אבל לא יקשיבו לי") רק מגביר את החשדות. חבל.
יש עוד! 524574
בלי קשר לאישיות שלו שאיננה מלבבת, נראה לי שהוא היה מסוגל לבצע תחקיר רציני בעניין פצצות המיצרר- על פי מה שכתוב עליו בויקיפדיה האנגלית.
יש עוד! 524577
אם אנשי הימין רוצים להציק לו, אולי כדאי לנסות להעמיד אותו למשפט באירופה או בספרד - על ההפצצה א-לה-שחאדה בבצרה.
יש עוד! 524581
אפשר גם בבלגיה - שם הגישו HRW תלונה כנגד בכירי ממשל וצבא ישראלים בגין אותו חיסול. מעניין אם גרלסקו היה מעורב בתביעה.
יש עוד! 524617
הערך בויקיפדיה השתנה 70 פעם ביומיים האחרונים. עכשיו כתוב שם שהשכלתו היא יחסים בינלאומיים וממשל, ותפקידו ב-HRW הוא מומחה לנזק בזירות קרב. זאת בדיוק הבעיה.
יש עוד! 524623
האם ההתייחסות הבין לאומית לירי פצצות המצרר על לבנון ותוצאותיו נובעת אך ורק מהדו"ח שכתב האיש הבעייתי הזה? כמה התייחסויות, דיבורים, דו"חות -היה צריך לפסול אם היינו בודקים את קופות השרצים של כל אחד מהאנשים שעוסקים בפעילויות ציבוריות- אם נגדיר את הפעילות שלו כפעילות ציבורית.
יש עוד! 524625
אל תדאג, עוד נכונו לנו פשעי מלחמה. יש לקוות ש-HRW יחליפו את האיש ונזכה לקבל דוחות מקצועיים.
יש עוד! 524628
יתכן שהדו"חות שלו מקצועיים למרות שהאיש בעייתי. מי אומר שהאיש עבד לבד? אולי הוא נעזר במומחי ארטילריה או חבלה?
יש עוד! 524630
זה יהיה מוזר. ''חוקר נזק פעולות צבאיות'' מעסיק מומחה צללים כזה שאנחנו לא יודעים עליו. אולי.
יש עוד! 524632
זה לא מומחה צללים. כשיושבת ועדת חקירה היא אינה עושה את כל העבודה אלא נעזרת גם באנשי מקצוע. אני מניח שגם HRW עובדים כך.
יש עוד! 524633
אולי בדרך כלל, אבל במקרה של גרלסקו הם התרשלו או נפלו בפח.
יש עוד! 524580
יש פה שתי נקודות, שאולי הן נפרדות, ואולי לא.
1. הדוחות של גרלסקו- האם הם מדוייקים, חצי-נכונים, או בכלל לא.
2. האיש עצמו- מבחינת נטיות נפשיות.

לגבי הדוחות שלו- יצא עכשיו דוח של NGO MONITOR על HRW
אני מודה אין לי שום כוונה לקרוא את עשרות עמודיו, ואני מביאה את הלינק רק למקרה שיש פה מישהו חרוץ ממני...

בכללי, ממה שזכור לי על גרלסקו- הוא דיווח כמה פעמים שישראל אשמה בדבר זה או אחר, ואחר כך יצא שלא כך הם פני הדברים. במיוחד זכור לי המקרה שבו נהרגו בני משפחה על חוף עזה, והפלסטינים, ובעקבותיהם גרלסקו, טענו שהמשפחה נהרגה מפגז צהלי. אחר-כך התברר שהם אספו חלקי מתכת על החוף, ונגעו במוקש לא-צהלי, שהוטמן שם כי העזתים חששו מנחיתת כוח צהל על החוף, והכינו זירת מטענים לפי דגם החיזבאללה.
גרלסקו, במקרים שבהם נחשפה טעותו(?), נסוג בו מהאשמותיו הראשוניות, אך לא בלב שלם, אלא ככפוי שד, בשלבים ולאט לאט, עד שהתיישר עם טענת צהל. מה שמראה שבסוף-בסוף, הוא כנראה לא נותן לנטיות נפשיות ו/או אידיאולוגיות לחרבש לו לגמרי את הצד המקצועי, ואם כך - זה לזכותו. אבל למה לא להביא ישר מההתחלה מישהו בעייתי פחות? וכאן אנו מגיעים לנקודה השניה-

האיש עצמו- אני לא חושבת שהוא נאצי שמפברק דוחות נגד ישראל. יש פה משהו הרי יותר סובלימטיבי, עד כדי שאני מרגישה צורך להזעיק לפה את פסיכיאטרית הבית אם היא עוד כאן (ד"ר ו' לקבלה בבקשה!); כהדיוטה בתחום, זה נראה לי כמו עידון של שתיים-שלוש דרגות מנאצי-אשכרה, עם כל מיני פיתולים מעל, מתחת ובתווך. כאמור- קטונתי. אני רק יודעת שהאוסף שלו, הספר שלו (ואגב- הוא לא היסטוריון, הוא מומחה למדליות של הוורמאכט),
הכינוי שלו באינטרנט - FLAK88* , לוחית-הרכב עם הכינוי הנ"ל, התמונה שלו בפיקניק פה, וחילופי הדברים בעקבותיה -
הם נורית אזהרה מבחינתי. פאנל שלם של נוריות אזהרה.
גרלסקו הוא איש מתוסבך במה שקשור לגרמניה הנאצית, והוא לא צריך להיות מעורב בכתיבת דוחות על מדינת היהודים, כי באמת שאי אפשר לדעת באיזו דרך נפתלת יחלחל לו החוצה ה.. אייכמן.

ולסיום- הרעיון של ארגון זכויות אדם הוא רעיון טוב, ואני בעדו, בתנאי שהוא יאוייש ע"י מקצוענים אמיתיים, ומקצוענים חסרי פניות כמו שופטים, ולא בחובבנים עם אידאולוגיות כאלה ואחרות. אם HRW יעיף את צוות המזה"ת המרקסיסטו-נאצי שלו, ויחליפו בצוות שפוי יותר, אני אשמח.

* כלי ארטילרי שהיה בשמוש נרחב בוורמאכט, והיה אימת בעלות הברית. עד היום יש ביטוי באנגלית- to get/draw/catch flak , במובן של לחטוף ביקורת.

(ואני פורשת בזה לשאר היום. המשך יום נעים לכולם).
יש עוד! 524759
לפי יוסי ג. הסיפורים (גם על עזה וגם על הנאצים) קצת שונים מהזכרון שלך.
יש עוד! 524760
מה שבטוח, פלאק איננו: "כלי ארטילרי שהיה בשמוש נרחב בוורמאכט, והיה אימת בעלות הברית" אלא כלי נשק נגד מטוסים (ראשי תיבות של Fliegerabwehrkanone) ו-‏88 הוא הקוטר.
יש עוד! 524802
תגיד, אתה קורא לפעמים את הקישורים שאתה מביא לאייל? הפסקה הראשונה בקישור השני שהבאת אומרת במפורש שתותח ה88 מ"מ היה תותח ארטילריה אנטי אווירי ואנטי טנקים, שהיה בשימוש נרחב במשך כל המלחמה.
יש עוד! 524812
כן. ולאנשים שקוראים חצי משפט ואז מעלים תמיהות: היו כמה תותחי 88 (88 זה קוטר), ה-FLAK 88 היה נשק נגד מטוסים. ה PAK 88 היה נגד טנקים.
יש עוד! 524900
על פי הידוע לי התותח תוכנן ונבנה כתותח נ.מ. אך השתמשו בו נגד טנקים. למרות התדמית המרובעת של הגרמנים, הם ידעו היטב לאלתר .
יש עוד! 524903
במלחמת לבנון (הראשונה) צה''ל השתמש בתותחי הוולקן כנגד מטרות קרקע.
יש עוד! 524948
אתה נשמע בטוח בעצמך, אבל כמדומני השתמשו בו גם באל-עלמיין.
ומה זה משנה לעניין הסמליות הכפולה שיש היום לשם FLAK88 אצל נאו-נאצים?
יש עוד! 525019
88 זה לא רק קוטר
יש עוד! 525020
במושג "88 אפ אמ" - 88 הוא תדר.
במושג "פלאק 88" - 88 הוא קוטר.
יש עוד! 525024
ובניק של אספן אביזרים נאציים - ...
יש עוד! 525028
בניק של אספן מזכרות מהנ"מ הגרמני (בו שירת אביו) בתקופת מלחמת העולם השניה כשה-‏88 צמוד ל-FLAK (שזה בגרמנית נ"מ) - נראה לי שסביר להניח שהכונה לנשק, כשה-‏88 הוא הקוטר.
יש עוד! 525044
הערה: לא בטוח שהוא אוסף רק נ"מ.

פרט טריוויה: גרמניה אסרה לרשום מכוניות חדשות עם לוחית המסתיימת ב-‏88 או HH, כשזה הפך לקוד של ניאו-נאצים. או שאינך מודע לתרבות שצמחה תחת האיסור להפגין בגלוי סממנים נאציים, או שאתה משתף איתה פעולה בהיתממות שלך.

עזוב את דיון ה-‏88. יותר מעניין אותי לדעת למה אתה מלמד זכות על איש, שהוא במקרה הטוב לא סימפטי וגורם נזקים לארגון זכויות אדם חשוב?
יש עוד! 525048
בגרמניה אסור לעשות הרבה דברים שבשאר העולם השפוי מותר (ובצדק לדעתי - ז"א, בשאר העולם בצדק מותר, בגרמניה אסור שלא בצדק). מאמרים כמו זה http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3776085,00.h... אסור לפרסם בגרמניה. סמלים כמו http://en.wikipedia.org/wiki/Training_Air_Wing,_Finn... אסור לפרסם בגרמניה. תחנות כמו http://www.iba.org.il/88fm/ אסור לשדר בגרמניה.

אני לא מלמד זכות על האיש. אני לא סניגור, ובטח לא הסניגור שלו. אני לא מהפרושים ולא מהצדוקים. אני מלמד קטגוריה על אנשים אחרים. יש לך ספק שאילו הדו"חות שלו היו נראים אחרים אז כל הימינים והטאובים והדחוח לויים והאסתיות היו מתעלמים מהניק שלו גם אם הוא היה "אדולף שולתתת!!!111" (ומצד שני כל הלנדוורים והאיציק היו קופצים וצועקים)? נמאס לי מכל מי שרואה נאצי בכל מי שלא מסכים איתו, בשביל לשכנע אותי שמישהו הוא ניאו-נאצי, צריך להראות לי שהוא באמת ניאו-נאצי.
יש עוד! 525051
אז ההבדל בינינו הוא כזה (חוץ מזה שהשתכנעתי באשמתו ואתה לא):

חשוב לי:
א. שהמחנה שלי יהיה טהור. לא רוצה אנשים כמו פלק88.
ב. השגת המטרה. אנשים כמו פלק88 מחבלים בזה, אפילו אם הם לא באמת כל מה שאומרים עליהם.
ג. מה שמפריע לך, הצביעות של מתנגדי. זה אצלי עדיפות אחרונה. ובודאי שלא אצא להגן על פלק88 כדי להוכיח זאת.
יש עוד! 525060
אני פשוט לא רואה אותו כחלק מ''המחנה שלי''.
יש עוד! 525138
איך נדע שאתה לא אחד מהמגיבים האוטמטיים האלה? עד עכשיו אתה מתאים לפרופיל...
יש עוד! 525142
ואם כן... אז מה? אני מקווה שאתה לא חושב שאני קורא להתעלם ממגיבים אוטומטיים.
יש עוד! 524768
והגרסה של יוסי קצת שונה מזו של ה"מוניטור"...
נכון שגם אני לא זכרתי נכון את הפרטים, וזה הרי מה שקורה לפעמים בתגובה-על-רגל-אחת, בלי הבדיקה, שהייתי צריכה לעשות.
בכל מקרה צדקתי בכך שגרלסקו בסוף די התיישר עם כליפי:

On June 19, Garlasco finally held a three hour meeting with Maj.-Gen. Klifi. In comments reported by journalists, Garlasco reportedly admitted that he could not contradict the findings of the Israeli enquiry (Katz and Siegel-Itzkovich 2006), and changed a number of his previous allegations:

“We came to an agreement with General Klifi that the most likely cause [of the blast] was unexploded Israeli ordnance,” Garlasco told the Jerusalem Post following the meeting.”67

רק שזה לא היה הסוף הסופי. איכשהו, אחרי הקטע המצוטט פה, הארגון שוב עשה רברס והאשים את ישראל... לא מאוד מעורר אמון, ההתנהגות הזאת שלהם,

בנוסף נראה שיש בעיות עם גרלסקו גם באזורי סכסוך אחרים- הוא עשה טעויות לגבי המלחמה בין רוסיה לגיאורגיה למשל, כמו שכותבת הלנה קובן מראשי HRW :
לעניין הנאציזם- לא אמרתי שהוא נאצי, אמרתי שהקשר שלו לנאציזם מתוסבך.
ומה אתה יודע- בינתיים התברר שמארק ידידנו מקבל ריגושים בגוף ממעילי עור של ה-SS:

מארק בתגובה 9 אומר:
That is so cool! The leather SS jacket makes my blood go cold it is so COOL!
Marc

וידידו מוימן עוה לו ב-‏10:
Great feedback mein Freund! Thank you! Gott mit uns!

אז... עכשיו זה כבר לא רק הוורמאכט אלא גם ה-SS.

שכל אחד יחליט לבד מה יש לו, לאיש הזה. לי ברור לחלוטין שיש בעיה איתו בתחום רגיש ליהודים, והוא לא צריך להיות מעורב בכתיבת דוחות על ישראל.
יש עוד! 524771
אם הבנתי נכון מראש דובר על ה־SS. כלומר: יחידות ההגנה האווירית הנ"ל היו יחידות SS. אולם מדובר במידה רבה על צבא סדיר שלא היה שונה מהוורמאכט בתקופה ההיא.
יש עוד! 524787
ומה זה בדיוק unexploded Israeli ordnance?זהו פגז 155 ישראלי שלא התפוצץ. איך הגיע פגז ישראלי לחוף עזה? הפלסטינאים הביאו או שיגרו אותו? לא. הוא נורה לשם. בסופו של דבר יוסי צודק; היה כאן נסיון של מעריב ו-NGO להסיח את הדעת מעבודה די מיקצועית של גרלסקו באמצעות כל מיני רמזים משחירים ולא רלוונטיים לנושא. האם לא נורו פגזי זרחן על עזה? אני מוכן להעיד שנורו-ראיתי אותם בטלויזיה. האם לא נורו פגזי מצרר על דרום לבנון? נורו גם נורו -הם נמצאים עדיין שם. אז במה אנחנו דנים? שגרלסקו אסף סמלים של הצבא הגרמני? אם תעברי על ספרים שיצאו בהוצאת מערכות, תראי הקדמות שנכתבו על ידי אלופי צה"ל בהם הערכה הגובלת בהערצה ליכולת הפיקוד והביצוע של השריון הגרמני ומפקדיו במלחמת העולם השניה. איפה בן דרור ימיני כאן? נרדם בשמירה?
יש עוד! 524788
לא נורו פגזי זרחן על עזה אלא פגזי עשן חדשים, שמכילים גם זרחן (ומותר להשתמש בהם על פי האמנות הרלוונטיות): http://effifuks.blogli.co.il/archives/733 (וכדאי לקרוא גם את כל התגובות).
יש עוד! 524789
קראתי את כל התגובות. אז יופי, פוקס טוען למעשה שאם נגיע למשפט על הפגזה בפצצות זרחן-ננצח במשפט. מעניין שכאשר שידרו בערוץ 2 את הצילומים גם אלון בן דוד אמר שאלו פגזי או פצצות זרחן. העניין המישפטי שהוא כל עניינו של אפי פוקס, אינו מענין אותי. הפגזים הללו אינם פגזי עשן . הם שורפים קשה את מי שפוגעים בו ושורפים קשה. אולי מר פוקס הנכבד יוכל להסביר לנו בידענותו הרבה מדוע יורים פגזי עשן בלילה? כדי שאנשי החמאס יוכלו לצאת לרחוב ולא יראו אותם? יש קשר בין הארטילריה של צה"ל ובין החמאס? החמאס הזמינו ירי עשן כדי שיוכל לצאת בביטחון לרחוב? לא הצלחתי לחשוב על סיבה לירות פגזי עשן לתוך עיר שלא במסגרת תנועה בתוכה. לא היתה תנועה ולא כוונת תנועה במקום אליו נורו הפגזים שנראו כזרחן. היות שישראל בין ארצות אחרות, לא חתמה על אמנה נגד שימוש בפגזים/פצצות האלו -אנחנו מכוסים.
יש עוד! 524792
ברור לי שאותך לא אשכנע, אבל יש כאן גם אחרים שעלולים לחשוב שבאמת ירו פגזי זרחן סתם כך על אוכלוסיה אזרחית. בכל מקרה, ציטוט של דבריו של אפי מאחת התגובות האחרונות:

"אלעד- כוויות אלו נגרמו למי שגופיף העשן נגע בו ישירות. הגופיף מכיל זרחן, כמו שהבהרתי בפוסט. נורו גם מאות פגזי תאורה, מי שפוגע בו גופיף תאורה מתלקח במקום מאחר וגופיף כזה מכיל מגנזיום.

אני שוב מסביר: לא נעשה שימוש בפגזי זרחן קרביים, אלא בפגזי עשן לבן, שמכילים זרחן- אם היה נעשה שימוש נרחב בפגזים הקרביים, היית שומע על מספרים גדולים פי כמה וכמה של הרוגים ופצועי זרחן. וגם אז לא הייתה בעיה עם החוקיות של זה."

למה אלון בן דוד אמר שיורים זרחן? לא יודע. אולי הוא לא מספיק בקי (בניגוד לאפי) בתחמושת הצה"לית. למה יורים פצצות עשן בלילה? כי אולי יש ירח די מלא, ואולי יש ירי פגזי תאורה במקביל, אולי יש תאורת רחוב, אולי צריך להקשות על תנועת כוחות אויב בשטח מסויואולי יש צורך מבצעי אחר שאני לא יודע מהו. ומי אמר שאין תנועה בתוך העיר? זה שלא ראית את התנועה בטלוויזיה לא ממש אומר הרבה, במיוחד על כוח שנע ומסתווה בשטח. בכל מקרה, במיוחד בעת לחימה, כשכל הכוחות נחוצים למשימות שונות, וכך גם התחמושת, אני לא רואה סיבה לירות "סתם".
יש עוד! 524807
שים לב למה שיוסי כתב: "ביוני 2006 נהרגה משפחה פלסטינית, משפחת ראלייה, מפיצוץ שאירע בחוף עזה. רק אלוהים יודע מה קרה שם..."
וגרלסקו, אחרי הפגישה עם כליפי אומר: "the most likely cause" - כלומר העניין לא סגור לגמרי. וה‏67 בסוף הקטע שציטטתי לעיל, שולח אותנו להערה 67 , שבה כתוב
67 It could not be determined whether this ordnance was planted on the beach by Palestinians or unexploded ordnance from earlier IDF responses to Palestinian rocket attacks.

בהמשך הקטע ב"מוניטור" כתוב
Garlasco told Klifi during the meeting that he was impressed with the IDF’s system of checks and balances concerning its artillery fire in the Gaza Strip and unlike Hamas which specifically targeted civilians in its rocket attacks, the Israelis, he said, invested a great amount of resources and efforts not to harm innocent civilians.

Lucy Mair – head of the HRW’s Jerusalem office – said Klifi’s team had conducted a thorough and professional investigation of the incident and made “a good assessment” when ruling out the possibility that an errant IDF shell had killed the seven Palestinians on the Gaza beach.”

אז קודם כל לגבי האשמות של יוסי נגד כליפי, מתברר שכליפי דווקא יצא לא רע מהסיפור. אבל אותי לא מעניין כליפי (וגם לא בן דרור ימיני, או מעריב).
מה שמעניין אותי הוא, שHRW האשים את ישראל שירתה על אזרחים שלווים על חוף הים. גרלסקו בבדיקה שלו גיבה בהתחלה את הטענה על פגז ש/נפל/ על האזרחים, ובסוף הגיע למסקנה שזה אולי פגז שלא התפוצץ, אבל בכל מקרה מדובר במשהו שהתפוצץ מלמטה כלפי מעלה, ולכן לא מדובר בירי של צהל על אזרחים.
בסוף, אחרי כל בירורים והניתוחים, לא ברור מה היה הדבר בחול, שגרם לאסון. אבל בוא נניח שאכן זה היה פגז צהלי שלא התפוצץ- נו, אז ידוע שהחמאס ירו מחוף הים על ישראל, וצהל הפגיז את מקורות הירי. פגז שנשאר בשטח, והתפוצץ אח"כ, כשבני המשפחה באו לחפש חלקי מתכת, דומה למקרים שקורים גם אצלנו בנגב (רועים בדואים בד"כ, שאוספים, או סתם משחקים בתחמושת המפוזרת שם). זה אכן טראגי, אבל מפה ועד טבח מכוון באזרחים- הדרך רחוקה.
יש עוד! 524811
בסופו של דבר כל זה מראה שגרלסקו הוא חוקר הגון. כל ההתפתלויות לגבי מה מקור הפגז שהרג את המישפחה, אינן רלוונטיות. אינני יודע אם את מודעת לאבסורד של ירי נקודתי לתוך אוכלוסיה אזרחית של פגזי 155 מ"מ. אני מניח שמעולם לא הפגיזו אותך בפגזים של ארטילריה. פגזים של תותחי 155 מ"מ הם פגזים די כבדים-נדמה לי שכ-‏50 ק"ג ט.נ.ט. מאד קל לפספס איתם בשטח בנוי. הויכוח וההמצאות על מה שקרה שם באותו החוף ממש אינם חשובים. אז מה אם התפוצץ שם נפל? מי ירה את הנפל? וההשערה שאת מעלה שהם באו לחוף כדי לאסוף ברזלים- מה היא באה להוכיח? היה ברור לי שההתקרבות של ירי 155 מ"מ למגורים תגבה בסוף מחיר. אני חייב לציין את רמתם הגבוהה של התותחנים שזה לא קרה יותר.
יש עוד! 524817
אני רואה את הדברים אחרת: היו המון טענות וטענות נגד, של הפלסטינים ו-HRW, שהאשימו את ישראל בירי על אזרחים, ושל ישראלים שהאשימו את הפלסטינים בזיוף ראיות בשטח. ובגלל שהעניין לא התנהל כמו זירת פשע, שהמשטרה ישר מגיעה לשם, מותחת סרט מסביב, ומכניסה אנשי זיהוי פלילי, אי אפשר להפיק מסקנות סופיות מהסימנים בחוף.
אבל- גרלסקו היה צריך לפחות להבחין ש/פגיעות הגוף/ של ההרוגים ושל הפצועים, שאותן לא ניתן לפברק, היו של משהו שהתפוצץ מלמטה, מתחת לרגליים, כלפי מעלה, ולא של משהו שנפל על המשפחה. והוא פקשש באבחנה הבסיסית הזו. הוא טען בהתחלה שפגז נפל על האזרחים. ורק אחר כך הסכים עם צהל שזה קרה ממשהו שהיה טמון בחול.

וזה מעלה ספקות לגבי המומחיות של גרלסקו.
יש עוד! 525315
אסירות פלסטיניות לשעבר מאשימות סוהרים ישראלים בחיפוש גופני משפיל והפרה של תקנות שרות בתי הסוהר.

(בד"כ קשה מאד לטענות עובדתיות להתמודד עם טענות רגשיות).
יש עוד! 524951
אל"א אבל נראה שמצד אחד makes my blood go cold זה ביטוי של אימה ופחד אבל so COOL! זה הבעה של התפעלות. בדכ מקובל שמה שכתבת "מקבל ריגושים בגוף " יש לו משמעות של הנאה או התעלות אלא שזה לא מסתדר עם הציטוט שהבאת.
יש עוד! 524886
בכל ערוגה צומחים עשבים שוטים.
המעשה הנכון טקטית ומוסרית הוא להתנער ממנו ולהמשיך.
הושעה 525180
הושעה 525181
ראוי לתשומת לב הציטוט הבא:
Yaron Ezrahi, a professor of political science at Hebrew University in Jerusalem, said he did not believe that Mr. Garlasco’s interest in memorabilia could support allegations of “premeditated bias.” He said, however, that Human Rights Watch’s credibility might have been wounded because Mr. Garlasco’s hobby “has armed the right-wing fanatics” who “work day and night to demonize any individual or organization that raises questions about the military practices of Israel when they end up even with unintended civilian casualties.”

הושעה 525225
אפשר למקד? לא הבנתי מה זה מחדש בשלב זה של הדיון.
הושעה 525235
המשפט הראשון מבטל את כל ההיסטריה לגבי ''נאציותו'' של גרלסקו. המשפט השני מראה מי הם תומכי ישראל בימינו.
הושעה 525253
איני מכיר את פרופ' ירון אזרחי. האם הוא איש ימין?
הושעה 525254
לא יודע. בכל אופן, מה שחשוב הוא תוכן הדברים ולא מי שאומר אותם.
! 525255
? 525257
? 525265
כדי לחזק את דעתו של ארז שהפוליטיקה של כותב הדו"ח אינה רלוונטית ורק תוכן דבריו הוא החשוב, מביא ארז דברים מפי אדם אחר ואומר שהפוליטיקה שלו לא רלוונטית ורק תוכן דבריו הוא החשוב. איכשהו זה נראה לי ראוי ל!
הושעה 525256
ובכן, אני חושב שהתעניינותו של מר גרלסקו בחפצים מהצבא הנאצי כן תומכת בהנחה שיש לו גישה אנטי ישראלית מקדמית.

תורך.
הושעה 525270
אז לא יצטטו אותך בוושינגטון פוסט במשבצת ''ישראלי שחושב שהוא דווקא בסדר''.
הושעה 525278
התענינותו של גרלסקו בחפצים מהצבא הנאצי נובעת מענין אישי שלו (סבו שירת בוורמכט) ומענין כללי בהיסטוריה צבאית. הזעקות על אנטישמיות, אנטי-ישראליות מוטה ותמיכה בנאציזם מעידה רק עלינו: תפיסה יודוצנטרית שלא נגמלה ממנטליות ימי הגטו, תקשורת פופוליסטית ומתלהמת וגישה צדקנית המסרבת לראות את בעיותיה וחטאותיה שלה.
הושעה 525281
מעיל של ה-SS עושה לו ריגושים בגוף כי סבא שלו שירת בווהרמאכט? מעניין איך היית מתיחס לאספן כפייתי של פריטי לבוש שהיו שייכים ליגאל עמיר, עמי פופר וברוך גולדשטיין והיה מסביר לך שהם מעניינים אותו כי דוד שלו למד משפטים בבר-אילן והוא עצמו חובב היסטוריה פלילית.
הושעה 525282
וישנם איילים רעי לב שחושבים שאיציק הוא מגיב אוטומטי
הושעה 525259
התוכן הוא אמירה שגרתית. ימנים קיצוניים בארץ תומכים בפעולות צה''ל גם כשיש נפגעים לא מכוונים. חשבתי שהתכוונת למשהו אחר. לא משנה.
הושעה 525279
היה נדמה לי שהכוונה לימנים קיצונים מחו''ל שכיום הם אוהדי מדינת ישראל. אם הכוונה לימנים תוצרת הארץ באמת אין כאן חידוש.
הושעה 525195
יש גם בעברית: http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3777011,00.h...
הושעה 525234
ויש גם מלה חדשה בתהליך התקבלות ב"מילון אורבני" -גרלסקו
הושעה 525237
ואם כבר, אז HRW מואשם כעת גם בשתילת טוקבקים התומכים בגרלסקו:
הושעה 525308
כדי לסכם מבחינתי את פרשת גרלסקו:
אני חושב שלא צריך להתעלם מהשקפת עולמו הפוליטית של איש כשקוראים מאמר שהוא כתב. יש לי חילוקי דעות לגבי תוכן המילה "להתעלם". צריך להיות מודע להשקפת העולם, אבל להתייחס לחומר בניטרול השקפת העולם. מקובל מאד אצלנו להתייחס דווקא להשקפת העולם, או יותר גרוע, לתדמית, בלי לנסות להתייחס לתוכן באופן אובייקטיבי יחסית. העבודה שלו על עזה ולבנון יכולה להיות בעלת ערך. לתחום הזה שייכים גם אומנים. אני מפריד למשל בין מה שוגנר כתב על היהודים לבין המוסיקה שלו.
הושעה 525333
אתה צודק בכל מילה, אבל השאלה שאתה משיב עליה לא היתה במרכז ה''פרשה'', כי רוב הדיון (גם כאן) היה מהי השקפת העולם שלו בכלל.
יש עוד! 604480
(לא תגובה ישירה לדבריך אלא התייחסות לאחד הנושאים שבהם דנו כאן)

כשמדובר בסוריה, נוח לנו להאמין לטענות של Human Rights Watch על פצצות מצרר:
ה"נייטרליות" של HRW 521103
גם זהו דו"ח של HRW .
ישראל, מדדי המוסר והמוסר 528253
מייסד HRW בניסיון להכות את חוק מוינהן (תגובה 520940), תוקף את האירגון על כשלונו במזה"ת:
"ניסינו ליצור הבחנה ברורה בין העולם הדמוקטי לעולם הלא-דמוקרטי, במאמץ ליצור בהירות בכל הנוגע לזכויות אדם. כשפרשתי מתפקידי ב-‏1998, HRW היה פעיל ב-‏70 מדינות, רובן חברות סגורות. כעת הארגון מוותר בתדירות גדלה והולכת על ההבחנה הברורה שעשה בין חברות פתוחות לחברות סגורות. בשום מקום זה לא בולט יותר מאשר במזה"ת. האזור מאוכלס במשטרים דיקטטוריים שהרקורד שלהם בתחום זכויות האדם מזעזע. אף על פי כן בשנים האחרונות HRW גינה את ישראל על הפרת החוק הבינלאומי הרבה יותר פעמים מכל מדינה אחרת באזור....

המשטרים הערביים והמשטר האיראני שולטים בכ-‏350 מיליון בני אדם, ורובם עדיין אכזריים, סגורים ודיקטטוריים, ומתירים רק מעט התנגדות פנימית, אם בכלל. מצוקת אזרחיהם זוכה להתעלמות בעת שמחלקת המזרח התיכון ב-HRW מכינה דו"ח אחר דו"ח על ישראל.

רק על ידי חזרה לייעוד שלשמו הוקם ולרוח הענווה ששימשה לו השראה, יוכל HRW לחדש את מעמדו ככוח מוסרי במזרח התיכון וברחבי העולם. אם לא יעשה כן, תיפגע מהימנותו באופן חמור ויצטמצם תפקידו החשוב בעולם."
ישראל, מדדי המוסר והמוסר 528610
באמת יש כאן בעיה. מצד אחד יש התמקדות בישראל, מצד שני אם הארגון יפעל על פי אמות מידה מחלטות של רמת הדמוקרטיות של המדינה, לעולם לא יבקרו את מדינות המערב. יכניסו למחשב את הקורה בשטחים ואת המישטר בערב הסעודית ויצא שהפלסטינאים חיים במשהו הקרוב לגן העדן- במיוחד הנשים שביניהם. לכן אין דרך אחרת אלא להתייחס לכל מדינה יחסית למה שנהוג בה. הבעיה אצלנו שדברים כמו בניית משטר אפרטהייד בשטחים, נתפסים אצלנו כמוסיקת רקע בלתי מובחנת- התרגלנו לזה כאל מצב טבעי.
ישראל, מדדי המוסר והמוסר 528613
מפאת חריפותה של תגובתי אמנע ממנה.
ישראל, מדדי המוסר והמוסר 528615
תיארתי לעצמי שאגרום לך להפרשות הורמונים מוגברות.
ישראל, מדדי המוסר והמוסר 528618
ההפסד הוא שלך - למשל התגובה הכילה את הביטוי''ביקיני אידאולוגי'' וזה לא נגמר שם...
ישראל, מדדי המוסר והמוסר 528619
Tolkien's cheap.
אני יודע שכיף להציק לאיציק, אבל אולי כדאי לחכות שיהיה לך משהו מהותי?
ישראל, מדדי המוסר והמוסר 528620
א. מה זה "Tolkien's cheap"?
ב. זה לא כיף, לפחות לא בשבילי.
ג. נדמה לי שתגובה 528610 המופלאה חושפת לא מעט מהויות.
ישראל, מדדי המוסר והמוסר 528622
א. קרא את זה (אבל דווקא בקול)
ישראל, מדדי המוסר והמוסר 528623
קראתי (talking's cheap?)
מה עכשיו?
ישראל, מדדי המוסר והמוסר 528616
ולכן מכיוון שבאפגניסטן ממילא המצב גרוע, מותר לאמריקאים להתפרע.
ישראל, מדדי המוסר והמוסר 528627
לאמריקאים מותר להתפרע נקודה. רוב ההתפרעויות אינן גלויות באמצעות הצבא האמריקאי.
ישראל, מדדי המוסר והמוסר 528870
א. משום מה אתה יוצא מנקודת הנחה שמתייחסים לכל מדינה. לא זה מה שקורה.
ב. אם הארגונים ימשיכו לפעול לפי מה שנוח ונעים להם, וזה לבקר את ישראל, כי בארץ אפשר לדווח על הדברים המעניינים ואז ללכת לשתות כוס בירה בנוחות מערבית, מה שאי אפשר במקומות אחרים בעולם, אז האנשים שחיים בגיהנום אמיתי, במקומות שבהם למדווחים לא נוח ולא כיף וזורקים אותם לכלא או הורגים אותם ואפילו כוס בירה הם לא מקבלים - ימשיכו לסבול.
ישראל, מדדי המוסר והמוסר 528874
אתה פותח כאן דיון שלא ננהל אשר כולל ניתוח מצבן של מדינות שונות (אלו שאתה מתייחס אליהן)וגורמים שונים המשפיעים על מצבן. בוא נתייחס רק לעולם הראשון אליו אנחנו עדיין משתייכים.
ישראל, מדדי המוסר והמוסר 528918
הנה עוד מדינה שבה הארגון פועל:
אם כי זו אינה מדינה במזה"ת.
ישראל, מדדי המוסר והמוסר 528926
אדרבא: הוא פועל שם כי שלטונו של צ'אבס הוא דמוקרטי (באופן יחסי).
ישראל, מדדי המוסר והמוסר 528933
זאת אומרת שאם צ'אבס יהפוך לדיקטטור, ארגוני זכויות האדם יעזבו אותו בשקט?
ישראל, מדדי המוסר והמוסר 528936
זה הרעיון, לא?
ישראל, מדדי המוסר והמוסר 528941
אני חושב שהוא פועל ברוב מדינות העולם.
ישראל, מדדי המוסר והמוסר 562724
האם זה עזר? HRW: "מדינות המערב לא נוקשות מספיק כלפי משטרים רודניים."
גוף שאין לתת בו אמון 562767
ואם לא אז אולי זה יעזור: "המועצה לא יכולה להיות זירה שמתייחסת לארצות מסוימות ומתעלמת מאחרות ולא ייתכן שאחדים מחברי המועצה יתעלמו מהפרות של זכויות האדם של גורמים מסוימים כדי לחמוק מחקירת עצמם". עוד אמר באן, "מסיבות אלה יצא למועצה לזכויות האדם שם רע כגוף שאין לתת בו אמון". - הארץ
סיפור עם כל מיני מוסרי השכל 521309
בעקבות הפוסט תוקן הדו"ח (http://www.adi-schwartz.com/HE/?p=830#comments).
סיפור עם כל מיני מוסרי השכל 521312
סימן שיש תקווה לאנושות!
[והיא מועלה בזאת מ -2.81 ל-‏3.75 בדירוג משיח בן דוד].
שכחתי בכלל מהמאמר הזה 604494
אבל עלייתו מתהומות השכחה הזכירה לי משהו:
לפני למעלה משנה חזר מאיר אברג'יל לארץ, לאחר שבעסקת טיעון הורשע בעבירה של סחיטה ונגזרה עליו תקופת המעצר אותה ריצה - כשנתיים וחצי.
אני מאמין, שרשויות החוק בארה"ב לא היו מעלות בדעתן לבקש את הסגרתו על עבירה כזו ולו היו מעלות בדעתן, ישראל לא היתה מסגירה אותו. נראה שגם בארה"ב משתמשים ב"שיטת מצליח" - מייצרים כתב אישום הכולל רצח, הברחת סמים, הלבנת הון ובאמצעותו משכנעים להסגיר את החשוד, ובסופו של דבר מרשיעים אותו בעסקת טיעון בסחיטה.

מכיוון שלפי בית סוהר [ויקיפדיה] ארה"ב היא המדינה השנייה בעולם באחוז האסירים שבה, נראה לי שדי קל להפוך שם לחשוד בביצוע עבירה שעונשה מאסר בפועל, ואם העברה לא מספיק חמורה, ימציאו עוד כמה עבירות יותר חמורות כדי להבטיח הסגרה.

חזרה לעמוד הראשי פרסום תגובה למאמר

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים