ראש אכ''א פורש מצה''ל לאחר שנגנב מביתו מחשב עם מידע מסווג 3761
האלוף חגי טופולנסקי, ראש אגף כוח האדם בצה"ל, הודיע אתמול (ד') כי הוא פורש מצה"ל, לאחר שבפריצה לביתו נגנב מחשב נייד צבאי שהוחזק במקום בניגוד לנהלים.

טופולנסקי שירת את רוב שנותיו בצה"ל בחיל האוויר, כטייס קרב, מפקד טייסת, מפקד בסיס חצרים, וראש מטה חיל האוויר בדרגת תת־אלוף. בשנת 2014 מונה לתפקיד ראש אכ"א והועלה לדרגת אלוף.

טופולנסקי מתגורר במושב במועצה האזורית באר טוביה. בסדרת פריצות שאירעה שלשום לפנות בוקר, נגנבו מביתו ומבתי כמה משכניו מחשבים, טלפונים, ארנקים ומכוניות. המחשב שנגנב מביתו הכיל מידע מסווג, והוצא מבסיס צה"ל בניגוד להוראות בטחון מידע. המשטרה הצבאית פתחה בחקירה של הפרשה, אולם ייתכן כי לאור פרישתו היזומה של טופולנסקי, לא יוגש נגדו כתב אישום.
קישורים
טלטלה בצה"ל: ראש אכ"א פורש בעקבות גניבת מחשבו הצבאי - ynet
חגי טופולנסקי - ויקיפדיה
פרסום תגובה למאמר

פרסומים אחרונים במדור "חדשות"


הצג את כל התגובות | הסתר את כל התגובות

מעשה ראוי. מורשת ח''א 687840
צה''ל הפסיד מפקד מקצועי וערכי, אבל הרויח באתוס. יצא הפסדו בשכרו.
מעשה ראוי. מורשת ח''א 687853
צה''ל מקפיד להפסיד את כל המפקדים המקצועיים והערכיים ולקדם רק דחלילים רופסים הפוזלים לרשימת הנתמכים של הקרן
מעשה ראוי. מורשת ח''א 687854
ואני דווקא חשבתי שזו מזימה של הסרוגים, בעקבות התנגדותו לזקנים והעברת ענף זהות יהודית מהרבנות ליל חינוך.

(או שאולי לא צריך אוטומטית להכניס פוליטיקה לכל דבר?)
מעשה ראוי. מורשת ח''א 687866
לא הייתי מכניס פוליטיקה אם לא היית מעלה את הכיפה על ראש הסרוגים. הצביעות והטרללת שאחזה בהארץ שהילל את פרישתו והרעיף שבחים על לקיחת האחריות גרועה שבעתיים.
נכון שההפקרות חוגגת ולקיחת אחריות הופכת למעשה ציבורי נדיר אבל מכאן ועד דברי החנופה ההלל והעלאת קרנו ובעיקר התעלמות מהמשמעות הביטחונית, הזלזול בנהלים והשמועות לגבי טיב החומר שנגנב יש הבדל גדול.
יש גם משמעות פנסיונית נכבדה. אם היה נשאר בתפקידו אולי מורשע ותלוי באיזה סעיף. בקיצור אני לא קונה את הספין, והצביעות מצד המחנה.

ברור שבעקבות המקרה התקשורת שנשלטת ע''י המחנה לא תתחיל לסקר את הפשיעה הלאומית שהפכה ללחם חוקן עבור היהודים שפריפריה ותמשיך לעסוק במגניבות התלביבית וזה גם מכוער וצפוי ומעיד על הפער בין הסקרים לתוצאות הבחירות בעבר ובעתיד הנראה לעין.
מעשה ראוי. מורשת ח''א 687872
הנה מעט ממה שאתה מכנה הילולים ושבחים:

„הודעת הפרישה של האלוף חגי טופולנסקי, ראש אגף כוח האדם במטכ"ל, היתה התפתחות צפויה, גם אם מצערת מאוד. הפריצה לביתו של טופולנסקי, שממנו נגנב מחשב נייד צבאי שהאלוף הוציא מלשכתו בניגוד להנחיות ביטחון המידע, לא הותירה לו ולרמטכ"ל גדי איזנקוט הרבה ברירות. ״.
מעשה ראוי. מורשת ח''א 687873
שנספור שבחים ומחמאות לאור הבזיון? קדימה.
ניסוח כותרת וכותרת המשנה שקובעים את הטון והרושם החזק ביותר.

גניבת המחשב: ראש אכ"א הקדים התפטרות להדחה
האלוף טופולנסקי התבלט בזכות ישירות ונכונות להודות בטעויות, וגם לא היסס להתפטר בעקבות גניבת המחשב הצבאי. אילולא התפטר, לרמטכ"ל לא היתה ברירה אלא להדיח אותו.

מחמאות ושבח בגוף הכתבה
________

ראש אכ"א, כמו הרמטכ"ל, סימן כאן סטנדרט ערכי גבוה... זו התנהלות שאפיינה את טופולנסקי (הסטנדרט הגבוה, כן?) גם בתחנות קודמות בדרכו הצבאית...צריך לקוות שבמקרה של טופולנסקי, ייזכרו הקריירה הצבאית המרשימה של האלוף ובחירתו לפרוש מיד, יותר מאשר העבירה המטופשת שעשה. עזיבתו, כשנה לפני המועד שבו תכנן לסיים את שירותו, היא בפירוש אבידה לצבא. הוא שירת שנים כטייס קרב מצטיין וכמפקד בולט בחיל האוויר.

כראש אכ"א, טופולנסקי עבד בצמוד עם איזנקוט ועם קודמו בני גנץ והוביל את גיבוש מודל הקבע והפנסיה החדש, שרק בשבוע שעבר אושר בכנסת. הוא גם טיפל באופן עמוק ויסודי בסוגיות הרבות הקשורות ביחסי צה"ל והחברה הישראלית, ובראשן ‏1 התחום הדתי, הנפיץ כל כך..... לצד צניעות (עדיין תכונה נדירה למדי אצל טייסים בני דורו), בלטו אצלו ישירות ונכונות להודות בטעויות ובכישלונות של הצבא בתחומים שבאחריותו...התעקשותו לשמור על קו ממלכתי...קוממה עליו בחודשים האחרונים ‏2 כמה מהרבנים הבולטים בציבור הדתי. שלא במפתיע, נשמעו אמש גם כמה תגובות שמחה על לכתו מצד אותו ציבור ‏3. זו תגובה שצריך להצטער עליה. צה"ל רק מפסיד מפרישתו.

אזכורים שלילייים וביקורת בגוף הכתבה
_______
צריך לקוות שבמקרה של טופולנסקי, ייזכרו הקריירה הצבאית המרשימה של האלוף ובחירתו לפרוש מיד, יותר מאשר העבירה המטופשת שעשה.
מטופש כמו זריקת עוגות קצפת, חס וחלילה לא מדובר על אחריות וזריקת עין.

1. המנה העיקרית לאנשים חושבים. הגבר גבר שדפק את הדתיים.
2. כי מנה עיקרית צריך לחגוג.
3. וכמובן להשניא לקינוח כי ברור לשמאלן התלביבי באיזה רבנים מדובר ועד כמה ראשיים וברור שכדאי להכליל ציבור שלם כי המטרה מקדשת.
מעשה ראוי. מורשת ח''א 687883
אני לא בדיוק מתפעל ממי שלוקח אחריות על חוסר אחריות (מתמשכת מן הסתם).
מעשה ראוי. מורשת ח''א 687879
חשבתי שההתפוצצות בעקבות נצחונו של טראמפ והידיעה הברורה כי התקשורת ניסתה במזיד להטות נגדו את דעת הקהל, גרמה לאנשים להתפכח.
אבל אם אנשים היו מתפכחים, השמאל היה נעלם.

מסתבר שיש פוליטיקה ברוב הדברים.
כמו במקרה של בוכריס, וינטר ושלום אייזנר.
מעשה ראוי. מורשת ח''א 687867
לא כל כך מקצועי אם המידע הצבאי על המחשב שלו לא מוצפן ובכלל לא היה אמור להיות במחשב הנייד.
חוסר אחריות משווע ! 687871
הנזק שהוא גרם לא ישוער. הוא חייב לשבת בכלא ויותר מ 7 שנים.
חרב אש 687874
מישהו כאן יודע ויכול להסביר קצת על "חרב אש"? אם אני מבין נכון, זה השם של מנגנון האבטחה שמשתמשים בו במחשבים בצבא.
חרב אש 687880
עד כמה שאני מבין זה מנגנון שדומה ל"חתימה דיגיטלית" (מי שמנהל או בה.חשבונות של חברה בע"מ צריך להכיר).
חרב אש 687881
זהו מנגנון הזדהות בעזרת כרטיס חכם (אלא אם כן אני מבלבל בינו לבין אחרים).

כלומר: מנגנון כזה יכול לייתר את הצורך בשימוש בסיסמאות לגישה למשאבים (ואני מקווה שהכרטיס לא נשמר יחד עם המחשב). אבל למיטב זכרוני הוא לא כולל הצפנת הדיסק המקומי.
מה פתאום ראש אכא צריך לפטופ? 687901
בנימה סרקסטית מה כבר יש על מחשב של ראש אכא? ולמה הוא היה צריך להוציא את המחשב הביתה? המחשב הזה לא שימש לחישוב תכנון לינארי של סדכ הכוחות בדיויזיות משוריינות של קבוצת ארמיית מרכז בחזית מול פון מאנשטיין , נכון?
מה פתאום ראש אכא צריך לפטופ? הוא לא צריך. זה סממן סטטוס כמו הרכב בחנייה. הוא לא צריך לפטופ.תכנתים צריכים לפטופ. אגיד לכם בדיוק מה היה על הדיסק. מייל זועף למפקד אטל על הכפלת מספר התלונות בצריפין על כומתה ומייל לענף משכורות לטפל בעניינו של העתודאי א' שלא יברח לאזרחות.פאוורפוינט לקפ"ק הבא באכ"א או שמא לפורום מטכל עם מידע כמה חיילים בח"א בשריון ובתותחנים קבלו גימלים ממ"צ עם פאי צ'ארט מקסים. כמה חיילים חרדים התגייסו וכמה קיבוצניקים חתמו קבע על גרף שמתקדם באנימציה . מספר אנשי הקבע בבחא 33 בקורלציה עם מספר החתולים המשוטטים בשייטת 345. עכשיו בכנות פאוור פוינט זו אחת הרעות החולות שמיקרוסופט הפילה לעולם. אמר לי קולגה לפני כמה שנים שמהנדסים מציגים ניירות טכניים עם הדבר הזה והנוסחאות נכנסות באנימציה. 😡 זוועה.
מה פתאום ראש אכא צריך לפטופ? 687903
לא יודע מה יש על הלפטופ אבל לא מעט גופים ישלמו תמורתו הרבה וכנראה שגם אנחנו.
פירוט סד"כ בחו"ל + מיקום מספיק רע לצד אפשרויות גרועות בהרבה שלא אפרט.

אם כבר הזכרת זוועות, לדעתי תוכנת המצגות נוצרה עבור נטולי כריזמה וכישורי איור והשילוב עם הדפק הצבאי מתבקש.
פמליה נכבדת מגוגל, עוד לפני שעשו עליה עקבה בריתוק אחר הנתונים והתהליכים ששירבטתי ביד חזקה ובזרוע נטויה במשך שעה ארוכה.
אין דבר יותר מרשים מהנדסים גויים מיהודי (שזוף!) שבוטח ביכולתו לפשט תחום מורכב בעזרת לוח וטוש. כל שאלה קיבלה מענה על הלוח תוספת במקום שתוכנן מראש.
לשמחתי הטוש היה מחיק והמנכ"ל המכשיל שלא הבין את הפוטנציאל שמתממש בימים אלה ע"י אחרים, ציפה כראוי לבכיר בצבא (שהתלהב מצעירונת ולכן נעדר מהישיבה הקריטית) לקבל מצגת כדי להבין מה פשר ההתלהבות מהגויים. ארחיק לכת ואומר שחובבי מצגות מזכירים לי באופן מוזר למדי סיבות להחלטות גאוניות שקיבלתי תוך שניות.
מה פתאום ראש אכא צריך לפטופ? 687906
אני תוהה האם באמת אכפת למנהלי גוגל ממוצאו של מי שמרצה להם. בתור חברה שבסיסה בעמק הסיליקון ובלי לבדוק הייתי מנחש שבין מהנדסיה יש יוצאי סין, הודו, קוריאה, פקיסטן, אוסטרליה וקנדה, החשיבות של יהדותו של המהנדס היא כקליפת בשום בעיניהם.
מה פתאום ראש אכא צריך לפטופ? 687912
אכן, היה הודי לפחות שני מזרח אסייתים אבל מרכז הפעילות (אז) והניהול היו גרמניים.
לא רוצה לפרט מעבר אבל העניין היהודי בהחלט נכח ברקע גם אם לא הפריע לפגישה המוצלחת.
אני חושב שליהדות יש חשיבות גם בעמק הסיליקון.

יש בדיחה שמתחילה במקסיקני כושי ויהודי ניגשים לראיון עבודה?
מה פתאום ראש אכא צריך לפטופ? 687969
לגבי מצגות, ר' הפנייה בתגובה 406421.

לגבי גיוון בגוגל, לא צריך להרחיק למשרדים בארה"ב. בצוות שלי במשרד בת"א עובדים מהנדסים ו/או אנשי תמיכה יוצאי כל המדינות שהזכרת כאן, למעט (למיטב ידיעתי) קנדה. וגם יוצאי מדינות רבות אחרות. יש אפילו ישראלים. ולא הייתי טורח לציין את כל זה אלמלא ההזדמנות המצוינת להזכיר: +דרושים! אנחנו מחפשים אנשי תוכנה מעולים. פנו אלי במייל אם זה רלוונטי.
מה פתאום ראש אכא צריך לפטופ? 687908
יש דבר אחד יותר גרוע מגרף שמתקדם באנימציה, וזה גרף שמתקדם באנימציה בתוספת של אפקט קולי (בד''כ מחיאות כפיים).
מה פתאום ראש אכא צריך לפטופ? 687927
לריצ'ארד פיינמן היתה ביקורת על תרבות המצגות בכלל. אין לי קישור אבל אני חושב שזה היה אחד הנסיונות שלו להסביר את הפער העצום בין הערכות המהנדסים על אמינות הטיסות של נאסא (אחת למאה) להערכות ההנהלה (אחת למאה אלף).
הוא טען שמצגות דוחפות חזק מדי את מה שכתוב באותיות הגדולות ומצניעות מדי את מה שכתוב באותיות הקטנות, וכך משטיחות את הדיון. וזה היה בשנות השמונים בטרם המצאת הפאוורפוינט.
מה פתאום ראש אכא צריך לפטופ? 687928
יכול להיות שזאת תרבות המצגות, אם כי אני לא בטוח שתחליף אפשרי, נניח מסמך מפורט המוגש למשתתפי הפגישה, יהיה טוב יותר (לא מבחינת העברת המידע וההסברים, אלא מהתחרות על תשומת הלב שלהם). חלק מהבעיה זה הזילזול/אי ההכרה בחשיבות/העדיפות לתוצאות על גבי עיסוק בנתונים והבנתם. למשל, מהנדסי פיתוח מציגים תוצאות ולא חושבים בכלל להוסיף, ואף אחד לא שואל, שהממוצעים במצגות הם על סמך שני ניסויים.
מה פתאום ראש אכא צריך לפטופ? 687930
אני מספיק מבוגר בשביל לזכור את העידן שלפני המצגות.
לפני היות המצגות, אנשים אשכרה ניהלו שיחות (לצעירים שביננו: שיחות זה קצת כמו מצגות רק בלי לחלק הכל לסעיפים ובלי לכבות את האור). היום אפילו הילדים שלי מחוייבים (!) לבצע את שיעורי הבית שלהם כמצגת בפאוורפוינט.
מה פתאום ראש אכא צריך לפטופ? 687935
הנקודה היא שגם לפני היות תוכנות המצגות, היו שקפים שאמנם לא הכילו אנימציה, אבל כן ריכזו דברים לנקודות.

ריכוז לנקודות זו טכניקה מועילה אם משתמשים בה בתבונה. היא יכולה להיות שלד של הרצאה, אבל לא צריכה לבוא במקום תוכן ההרצאה.

אם הם צריכים להכין כשיעורי בית מצגת, אתה יכול לבקש מהם לשאת מולך הרצאה (של 10 דקות? עשרים דקות?) על הנושא האמור, בליווי המצגת. אם הם מצליחים: כל הכבוד!
מה פתאום ראש אכא צריך לפטופ? 687937
תודה על הטיפים, אבל סמוך עלי שבתור אחד שמעביר הרצאות למחייתו, ושיעורים בבי''ס להתנדבותו, אני יודע היטב כיצד לטפל בנושא.
בהרצאות שאני מעביר, המצגות הן רק כלי עזר ולא מרכז ההרצאה. כמעט שאין בהן טקסט. אני שם בשביל הטקסט - המצגת שם רק בשביל דברים שאני לא יכול להעביר בע''פ - תמונות, כרפים וכו'.
מה פתאום ראש אכא צריך לפטופ? 687940
גם אני מעביר בהתנדבות שיעורים בבי''ס ונעזר במצגת בגלל אותה סיבה.
סיבה נוספת מפני שברמה הפסיכולוגית ילדים לא ערוכים לספוג חומר ללא מצגת ובטח שללא מסך שדברים זזים עליו.
אני חושד שאף הורה לא סיפר להם שהאפשרות קיימת ולדעתי מדובר בתוכנה הראשונה שילדים לומדים. לא וורד ולא אקסל.
כיום מצגת משמשת כברכה לימי הולדת, רשימת קניות והצעת חברות.
מה פתאום ראש אכא צריך לפטופ? 687941
יכול להיות שאנחנו מכירים? אתה מתנדב בפרוייקט של בנט?
מה פתאום ראש אכא צריך לפטופ? 687952
יכול להיות שאנחנו מכירים אבל מדובר בפרוייקט שלי ולא סתם, הראשון בישראל בתחומו.
בשבוע שעבר לאחר עשר שנים של פעילות התנדבותית (בתחום אחר) הממשלה קיבלה חלק ניכר מהמלצות וההנחיות של הנמר.
תחושה קצת מוזרה לראות אחרים קוטפים את הפירות מהמטע ששתלת וזוקפים זאת לעצמם.
חשבתי על זה ושאלתי, מה לי.
עצמי ענה שאני לא צריך קרדיט כדי להתנדב אבל היה נחמד להיעזר במוניטין לפרוייקטים אחרים ובעודף שנשאר לחמם את האגו.
בפרוייקט הנוכחי אתייחס לדפק חינוכי שקיבלתי מהבית ולא אשתוק עד שכל תלמיד בישראל יידע מי הגאון של אמא.
מה פתאום ראש אכא צריך לפטופ? 687958
מקנא בשניכם.
כבר הרבה זמן שאני מחפש ללמד את ילדי ישראל הרכים חשבון, אבל אף פעם זה לא הסתדר.
פעם אחת התנדבתי לאיזה פרוייקט, הבאתי תעודת יושר ומילאתי טפסים, אבל בסוף הוא לא יצא לפועל בגלל ביורוקרטיה טפשית.
פעם אחרת הושיבו אותי בכתה ליד אחד התלמידים וזה היה מאוד לא יעיל כי הייתי צריך לסייע לו בעת שהמורה מלמדת.
מה פתאום ראש אכא צריך לפטופ? 687968
אחת הרעות הגדולות בעיני. השלטון נוהג להפריע ולהקשות על מתנדב שרוצה לעזור גם כשהצורך ברור והשמיכה קצרה.
העוול הגדול ביותר הוא שנת שירות אבל גם כציוני שניסה להתנדב למתמיד הוכרעתי ע"י בירוקרטיה.

לגבי האתגר שציינת. ישנם גופים שמספקים שיעורי עזר אונליין במתמטיקה ‏1, אפשר לחטוף ילד תועה כדי להרביץ תורה במרתף הסמוך למקום מגוריך או לברר כמה מההורים משלמים עבור שיעורי עזר (רמז- כולם) ולהציע הצעה שלא יוכלו לסרב לה. אם ישבת בכיתה ליד תלמיד השמים הם הגבול. אם צריך, אני יכול לעזור בבירור.

1. ואפילו משרד החינוך.
מה פתאום ראש אכא צריך לפטופ? 687971
הכי אני רוצה ללמד חשבון בחדווה בכיתות הנמוכות ממש, בטרם המורות יצליחו להשרות עליהם את בעת המתמטיקה שלהן עצמן.
מה פתאום ראש אכא צריך לפטופ? 687975
דבר עם משה קליין‏1.
1 זה נאמר בצחוק‏2
2 פתאום הרגשתי צורך להבהיר את זה.
מה פתאום ראש אכא צריך לפטופ? 688008
בכיתות הנמוכות ההורים יכולים בהחלט לעשות זאת. אין הורה שלא יכול ללמד את ילדיו את לוח הכפל.
מה פתאום ראש אכא צריך לפטופ? 688017
אכן, רק שזה חותר תחת כל סיבת הקיום של בית הספר, לא?
כל הרעיון ב"בית ספר" זה שהקניית הידע הבסיסי לילדים תתבצע על ידי מי שהוכשר לכך, באופן מאורגן ושיוויוני לכולם, בלי לסמוך על היכולת ו/או הזמן הפנוי ו/או היכולות הכלכליות והמשאבים ו/או הסבלנות והפניות הנפשית והרגשית של כל משפחה בפני עצמה.
מה פתאום ראש אכא צריך לפטופ? 688085
אה, לא. סיבת הקיום של ביה"ס היא (א) שמרטפות מאורגנת ו-(ב) הקניית *בסיס מינימלי* באופן שיוויוני לכולם. אם יש הורים שמעניקים לילדיהם יותר, אין בכך פסול ובפרט ברור שאין זה חותר תחת סיבת הקיום של ביה"ס.
מה פתאום ראש אכא צריך לפטופ? 688088
(א) מסכים.
(ב) מסכים, רק שאנחנו כנראה חלוקים בקשר להגדרת ''בסיס מינימלי''. בהגדרות שלי, לוח הכפל נכלל בתוך הבסיס המינימלי, ולכן הציפייה שההורים ילמדו אותו במקום בית הספר חותרת תחת וגו'.
מה פתאום ראש אכא צריך לפטופ? 688171
סר המפרי מסביר את הסיבה האמתית לקיום ביה"ס:

מה פתאום ראש אכא צריך לפטופ? 687984
במקום לקנא, תצטרף.
אני מתנדב בעמותת "שיעור אחר". אמנם לא מדובר בלימוד חשבון לילדים רכים, אלא לימוד מתמטיקה "הארד קור" בתיכון (5 יח"ל בי"ב), אבל אתה מוזמן לפנות אליהם לתכנית "תומכי הוראה" http://www.shiuracher.org/index.php?option=com_conte...
הם דואגים לכל הבירוקרטיה, קשר עם ביה"ס, טפסים, תעודת יושר וכו', וגם להכשרה שלך כתומך הוראה.
הם גם בונים יחד איתך ועם המורה תכנית סיוע - בין אם מדובר בעבודה פרטנית עם תלמיד מתקשה, עזרה בזמן תרגול, או אפילו חלוקה של הכתה ל2.
אתה רק צריך לבצע את העבודה פרופר, בלי להתעסק עם כל מה שמסביב.
השנה הם גם הרחיבו את התכנית והוסיפו תומכי הוראה גם באנגלית, פיזיקה, כימיה וביולוגיה.
רק אזהרה: מדובר בתכנית שיזם שר החינוך, הלא הוא נפתלי בנט, כך שיש סכנה שהצלחה שלך תיחשב לזכותו.
מה פתאום ראש אכא צריך לפטופ? 687989
תודה
מה פתאום ראש אכא צריך לפטופ? 687991
מעז יצא עדר.
מה פתאום ראש אכא צריך לפטופ? 688014
סביר יותר שמה שייזכר מתקופתו של בנט כשר החינוך הוא ההטפה המיסיונרית שלו.
מה פתאום ראש אכא צריך לפטופ? 687942
ראשית כל, ראש אכ״א חבר במטכ״ל מעבר להיותו אחראי לכל הבטי כח האדם בצבא. הוא חשוף למידע סודי. הרבה מהמידע הזה לא אמור לשבת על מחשבו האישי, מכיוון שלא מעט ממערכות המחשוב הצבאיות עובדות בצורה מרוחקת.

לפי דבריך אני מניח שאתה תוכניתן‏0. היום מחשב הוא כלי עבודה חיוני של בעלי מקצועות רבים. מחשב נייד לא יקר הרבה יותר ממחשב נייח (פלוס מסך). מי שצריך לקחת את מחשבו לדיונים במקומות שונים, עדיף כבר שיהיה לו מחשב נייד. אלא אם כן אתה מעדיף שיהיה לו פקיד צמוד שיכתוב כל הזמן את דבריו‏1.

0 וכמה טיפוסי. חושב שרק תוכניתנים צריכים משאבי מחשוב וכל השאר מבזבזים אותם. צריך רק לזכור שכל השימוש של תוכניתנים במשאבי מחשוב הוא חלק מתקורת הפיתוח ולכן הוא, בהגדרה, בזבוז. הכותב הוא תוכניתן.

1 לטענת הצבא מספר החיילות שמשרתות כפקידות נמצא בירידה מתמדת בשנים האחרונות. אני מניח שלפחות חלק מזה הושג ע״י הגדרה מחדש של תפקידים. אבל חלק מזה גם ע״י שימוש יעיל יותר במשאבי אנוש פקידותיים.
מה פתאום ראש אכא צריך לפטופ? 687953
הייתי בטוח שאתה יותר איש סיסטם.
מה פתאום ראש אכא צריך לפטופ? 687965
אנחנו מבינים שלא טרחת להיכנס לאתר שצפריר מציין בניקו.
מה פתאום ראש אכא צריך לפטופ? 687972
התעלמת מהמידע האפריורי בניק. היית צריך להסיק מהנדס rf.
ראש אכא לא צריך משאבי מחשוב אם הוא לא מפיק מזה תועלת מעבר למכונת כתיבה ודואר. במובן הזה שיישאר עוד שעה במשרד כמו מקבילו הבריטי. קמבצ טייסת לא לוקח את המחשב עם תכנון מתארים תכניות טיסה תדלוק וחימוש ( בשביל זה כן צריך מחשב) הביתה , נכון? (מקווה שלא)
האם נחשפו סודות צבאיים? משער שלא. יש מידור.
בהקשר של הפאוורפוינט , יש להגביל את השימוש בו למיקוד נושאי שיחה. במציאות (ההנדסית לפחות) רוב המציגים מנסים לכפות מסמך טכני כתוב וורד על המבנה הזה ואז מקבלים ערימות בולטים צפופים ומזניחים פרטים שיש להם חשיבות והיו נקראים אם זה היה מסמך של פעם.
מה פתאום ראש אכא צריך לפטופ? 687973
צל *לא צריך משאבי מחשוב _בביתו_
ומה עם אלאור אזריה? 688404
ראש אכ"א שווה סיפור ואלאור אזריה לא?
ומה עם אלאור אזריה? 688476
הנושא עולה כל כך הרבה, כמעט בכל דיון אפשרי. צריך דיון נפרד?
תכניס את זה לכל ויכוח על בית המשפט, ימין-שמאל, הסתה, נקמה, מי אלים יותר, קנוניות הקרן-תקשורת-בתי המשפט-ארגוני השמאל וכו'.
ומה עם אלאור אזריה? 688485
הייכן הוא עלה?
ומה עם אלאור אזריה? 688493
רק לפני כמה ימים אריק ואני ניהלנו דיון-זוטא בעניין הגינותה ותקפותה של מערכת הצדק בישראל.
איתו ואיתך ניהלתי דיונים על הנקמה ועל השאלה כיצד להתייחס ליהודי שהרג ערבים - כנקמה והרתעה, או תוך כדי אירוע מתפתח. גם אתה ניהלת איתו דיון על כך.
דוגמאות - לוינגר, אבו חזיר, הסרטון ובו מראים ילדה מאיימת ומקללת חייל כשכולם מסביב מצלמים בקדחתנות ומקווים לתפוס תמונה, או התמונות המפורסמות של חייל שלא מצליח להתמודד עם כנופיית ערביות שמושכות בו מכל הכיוונים.
ומה עם אלאור אזריה? 688499
כאן זה קצת שונה.
אני מאמין שאין מחלוקת על כך שאזריה עבר על נהלי פתיחה באש.
החלק המעניין עבורי הוא ששני שליש מהציבור בארץ חש חוסר צדק בכך שאזריה צריך להענש על כך.
מבחינתם הוא חייל והוא הרג מחבל, ותפקידם של חיילים להרוג מחבלים והם לא אמורים להיענש על כך.

למיטב הבנתי אותו רוב שלא רוצה שאזריה יענש גם אינו רוצה לשנות את הוראות הפתיחה באש נגד דעתו של הרמטכ"ל. הוא פשוט רוצה להחזיק בחבל משני קצותיו.
ומה הבעיה שלי עם זה?
שכאשר אתה מחזיק בחבל משני קצותיו יש דברים שאתה חייב לוותר עליהם.
למשל- לקרוא לצה"ל הצבא המוסרי ביותר בעולם.
בכל צבא מתוקן על חריגה כזו מההוראות החייל צריך להיענש, קל וחומר בצבא הכי מוסרי בעולם.
אם אתה לא מעניש את אזריה אתה לא יכול לקרוא לצבא שלך הצבא הכי מוסרי בעולם.
ומה עם אלאור אזריה? 688504
למה להתעקש על 'הכי מוסרי בעולם'? מה רע ב-מוסרי באופן יחסי ?
כמובן שהיחס הוא כמו - ארה"ב ,ברה"מ ,סין אשר מהוות 60% מהחברות הקבועות במועצת הבטחון.
אנחנו לא חייבים תמיד להיות הכי טובים.מה גם שלא עוזר לנו בדרך כלל.
ומה עם אלאור אזריה? 688505
כי אנחנו אור לגויים.
ומה עם אלאור אזריה? 688506
ברור לך ש'אור לגויים' זהו מיתוס?
ומה עם אלאור אזריה? 688529
כשאנחנו מוציאים להורג מחבל מנוטרל, כשאנחנו עושים לינץ' בעובד זר בקניון בגלל טעות בזיהוי, כשאנחנו עושים וידוא הריגה לילדה שהיתה בדרך לבית הספר, קשה לנו לתחזק את המיתוס.
ומיתוסים הם חשובים מאוד!
ומה עם אלאור אזריה? 688531
מה ההגדרה שלך למחבל מנוטרל?
ומה עם אלאור אזריה? 688533
אל תיקח את זה לשם. אלה שרוצים שאזריה לא יענש יודעים שהמחבל היה מנוטרל ועדיין רוצים שאזריה לא יענש.
ומה עם אלאור אזריה? 688537
מה זה "יודעים שהיה מנוטרל"? אני לא רוצה שיענש ואני טוען (טוען=עובדה חד משמעית) שהוא היה בדיוק ההפך ממנוטרל.
ומה עם אלאור אזריה? 688542
לא קראתי את 97 העמודים של הכרעת הדין, אבל ממה שאמרו עליה השופטת טיאטאה את כל טענות ההגנה אחת לאחת, "לא היה מנוטרל" ביניהן.
אתה טוען שלא היה מנוטרל, יופי לך. זה לא משנה. הציבור שרוצה את אלאור אזריה מחוץ לכלא רוצה את זה למרות שהוא מסכים שהמחבל היה מנוטרל, זה העיקר מבחינתי. לכן אם אתה אומר שלא היה מנוטרל זה לא מעניין.
ומה עם אלאור אזריה? 688549
אני לא מבין את הטענה שלך בכלל.
אתה מציין "מנוטרל" ולא יכול להסביר מה זה אומר מבחינתך.
אתה טוען טענה בשם איזה "ציבור" כללי ולא ברור,למה זה רלווטי ואיך את יודע מה "הציבור" חושב?
אני לא "טוען",אני קובע כעובדה-הוא לא היה מנוטרל בשום פרשנות של מנוטרל (למרות שיש פה אנשים עם פרשנויות הזויות של השפה,אז לך תדע).
לא צריך לקרוא את הכרעת הדין-יש וידאו של האירוע ורואים אדם שברור שמה שלא יהיה-מנוטרל הוא לא.
זה שהשופטת קיבלה את __כל__ טענות התביעה ו____אף___ לא טענת הגנה אחת כבר אמור להחשיד,כאמור העידו למענו קצינים כמו האלוף ביטון שהיה בתפקידו האחרון אחראי על הפקת לקחים ממלחמת לבנון השניה-כלומר אין אדם בצהל שראוי יותר לפרש פעולות מבצעיות.
והשופטת פשוט נפנפה הכל..היא כמובן יודעת הכל.

בכל מקרה גם אם אני מקבל את כל מה שאמרת-להעמיד חייל לדין פללי על פעילות מבצעית שבא נהרג מחבל-זה סדום.פשיטת רגל מוסרית וערכית.
ומה עם אלאור אזריה? 688560
מחבל מנוטרל זה מחבל מת!
ומה עם אלאור אזריה? 688561
נכון. אבל לפי טענת ההגנה במשפט הוא כבר היה מת כאשר עזריה חשב שהוא הולך לשלוף עליו סכין ולפוצץ מטען. כלומר: אזריה ירה לו בראש מכיוון שזו הדרך היחידה להרוג זומבי (המקור לרעיון: מאמר של אביגדור פלדמן).
ומה עם אלאור אזריה? 688566
שוב,זה לא משהו מה היה באמת-המשפט הוא על איך אלאור עזריה שפט את המציאות.
ומה עם אלאור אזריה? 688568
נכון,וזאת גם התוצאה הנכונה היחידה מוסרית וערכית.
ומה עם אלאור אזריה? 688571
"בכל יום יהודים נהרגים, בצנעא ובפרהסיא, ובכל יום מעוטרים העיתונים בעיטורים שחורים. בראשונה כשהיינו רואים פס שחור בעיתון וקראנו אדם מישראל נהרג, הנחנו את סעודתנו, עכשו, שהצרות מצויות, אדם יושב על שולחנו ואוכל את פתו בחמאה ובדבש, קורא ואומר – שוב נהרג יהודי. שוב נהרגה אשה יהודית, שוב נהרג תינוק מישראל.

ואנו יושבים בחיבוק ידים ונותנים עצמנו להריגה ואומרים, הבלגה, הבלגה. הם הורגים ורוצחים ושורפים, ואנו יושבים ומבליגים, והרשות מה עושה? עושה עוצר. יושבים ישראל עצורים בבתיהם ואינם יוצאים לחוץ, כדי שלא יפגעו בהם בעלי חיצים, ובעלי חיצים מהלכים בכל מקום ומשלחים חציהם. אי אתה יכול לומר שאנו אין אנו עושים את שלנו, הרי אנו מבליגים ומראים לעולם כולו כמה יפים אנו, כמה יפה הוא מוסר היהדות, שאפילו באים עלינו להרגנו אנו שותקים". (שי עגנון,מתוך 'שירה')
תודה לאראל סגל
אי לך ארץ שמלכך נעל 688593
עצם העובדה שהשופטת לא קיבלה בשום מידה שהיא אף אחת מטענות ההגנה מלמדת עד כמה היא מוטה, עד כמה המשפט מוטה ועד כמה יש כאן משוא פנים.
בכך היא מצטרפת לשורה ארוכה של שופטות פוסטמות כמו דורית בייניש, מרים נאור וגם השופטת הזו.

החטא והשופטת.
אי לך ארץ שמלכך נעל 688616
אני מנחש שלא קראת את הכרעת הדין אבל אתה מרשה לעצמך להתבטא בכל זאת. לך לטמקא.
אי לך ארץ שמלכך נעל 688622
הנחת נכון. אני מתייחס לדבריך בלבד.
ומה עם אלאור אזריה? 688547
1. אנחנו לא הוצאנו להורג שום מחבל מנוטרל. זה היה אלאור עזריה. חייל צה"ל שלאור הנסיבות עשה מה שעשה.
2. אנחנו לא ביצענו שום לינץ' בעובד זר - אלו היו אנשים שטעו בזיהוי .אזרחים רגילים שלאור הנסיבות עשו מה שעשו.
3. אנחנו לא ירינו לשום בחורה טיפשה בראש ליד מרכז כלל. זה היה שוטר שעבר במקום .שלאור הנסיבות עשה מה שעשה.

המכנה המשותף לכל המקרים הללו - הנסיבות העגומות שבהם יש תחושה שכל אחד מחבל ואשר מובילים אנשים נורמטיבים לבצע מעשים שביום יום לא היו חולמים לעשות זאת. היו תקופות אני זוכר שהיה פחד לעלות לאוטובוס,כל טיפוס היה חשוד ,כל רגע חשבתי שהנה אני מתפוצץ.כל משאית שעוברת אני חושב -הנה עכשיו היא נכנסת בי.כל טרקטור שעובר אני משער לעצמי שהנה - הוא מרסק אותי. אלו הם חיים ? קשה להבין בני אדם שחיים כמו במטווח על בסיס יומי? זהו המינימום שמצופה לבני עמנו - או שגם זהו מיתוס - ' בני עמנו'.
מכאן ועד התייסרות של אומה שלמה שכביכול תומכת בנאצים פוטנציאלים המרחק רב. נא להרגע בהתאם.
ומה עם אלאור אזריה? 688564
על זה בדיוק אני מדבר- הנורמות שהולכות ומשתנות תחת כובד הנסיבות העגומות.
גם פעם מחבלים לא יצאו בחיים מארוע- בוא נדבר על קו 300.
גם שם המחבל לא יצא בחיים. גם שם רק התיעוד התקשורתי עורר את המערכות לטפל בחריגה מהנוהלים.
אלא ששם ידעו שזה לא בסדר. שמי שהרג את המחבל עבר על החוק, ושמי שהורה להרוג אותו עבר על החוק לא פחות, כי אז, להבדיל מהיום, אלמלא ההוראה המפורשת כנראה שאף אחד לא היה הורג את המחבל המנוטרל על דעת עצמו.
מאז השתנו הנורמות של יותר מחצי הציבור, ושל רבים מחברי הכנסת‏1 ופתאום להרוג מחבל מנוטרל זה בסדר.

ההבדל- אזריה לא קיבל פקודה‏2 ולכן הקדקודים לא צריכים כסת"ח.

________
1 כאן לא אומר רוב, כי אני מתאר לי שרבים מהתומכים בהעמדה לדין שותקים את שתיקת הכבשים מסיבות אלקטורליות.
2 רציתי לכתוב "פעל על דעת עצמו" אבל זה לא נכון. הוא פעל על דעתו של עופר אוחנה, ואחרי שאזריה הורשע אני מצפה שאוחנה יועמד לדין בעבור הסתה להרג הזה.
ומה עם אלאור אזריה? 688569
יחי ההדל הקטן. (אתה יודע איפה יש שמועה שאלוהים נמצא?)
מחבל באזיקים אחרי חקירה-מחבל שוכב חופשי עם סכין לידו.
ומה עם אלאור אזריה? 688573
בית המשפט קבע. אחרי שתקרא את 97 העמודים של הכרעת הדין תחזור אלי עם אלהים מאחורי הברוש.
ומה עם אלאור אזריה? 688574
תעזור לי מכפתכה,בית המשפט קבע שהמחבל מאזריה היה מנוטרל כמו המחבלים מקו 300?
ומה עם אלאור אזריה? 688654
הסכין לא הייתה לידו, והמחבל היה פצוע ולא זז. בית הדין התייחס לזה בפסק הדין.

בסעיף 131:
"צפיה בכל הסרטונים שהוגשו לבית הדין מלמדת בבירור כי אין כל בסיס לטענת הנאשם לפיה ידו של המחבל "היתה מרחק נגיעה מן הסכין". הסרטונים מלמדים, כי לפני ביצוע הירי הייתה הסכין במרחק של מספר מטרים מן המחבל, שכן בשלב מוקדם יותר של האירוע הזיז אותה סגן אבני למורד הכביש. למעשה, רק לאחר הירי קירב האזרח עופר אוחנה את הסכין בחזרה לעבר הנאשם - מסיבה אשר לא הובררה בחקירה המשטרתית שהתבקשה. לסרטון שצילם עופר אוחנה חשיבות רבה, שכן הוא משקף את הזווית שממנה ראה הנאשם את מיקום הסכין ביחס למחבל, עובר לביצוע הירי. אלא שגם מאותה זווית נראית הסכין רחוקה מאוד מהמחבל, דהיינו רחוקה דיה ביחס לאפשרות כי יושיט את ידו לעברה. המרחק של הסכין מהמחבל, כפי שניתן לראות בסרטונים, אף עולה בקנה אחד עם הפרטים שמסרו מרבית עדי הזירה (כשניים עד חמישה מטרים)."
ואחר כך בסעיף 132:
"הנאשם, שהיה ער לחוסר ההשתלבות של גרסתו במצ"ח עם הסרטונים, נאלץ במהלך עדותו בפנינו למתן את התיאור שמסר בחקירתו וטען כי הסכין הייתה "קרובה אליו" וכן "לידו אני רואה סכין קרובה" (עמוד 446 שורות 3,23). בכך, זנח הנאשם את הטענה כי המחבל היה "במרחק נגיעה" מן הסכין. בעדותו הראשית אף זנח הנאשם את טענתו במצ"ח, שלפיה הבחין במחבל כשהוא מקרב את ידו לעבר הסכין, וזאת לא בכדי - שכן מלבד הנאשם אף לא אחד מהעדים מסר כי ראה את המחבל מבצע פעולה זו. הסרטונים מלמדים עוד, כי דקות ארוכות לפני ביצוע הירי היה המחבל שכוב על גבו, כאשר עיניו עצומות וידיו שרועות לצדדים. חוות דעת מז"פ, שהוגשה ללא התנגדות ההגנה, מלמדת כי תנועת היד האחרונה של המחבל נעשתה כשש דקות לפני הירי שביצע הנאשם, כאשר לאחר מכן, הזיז הנאשם‏1 רק את ראשו, בשלוש הזדמנויות, וכן את רגלו, בהזדמנות אחת"

1 אני מניחה שהכוונה למחבל.
ומה עם אלאור אזריה? 688666
אני אדם פשוט שמבין רק פשט של דברים,הייכן הציטוטים שנתת נוגדים את המשפט "מחבל שוכב חופשי עם סכין לידו."?
אבל אני יכול לקבל את הטענה שלך,אז- "מחבל פצוע עם חשד למטען וסכין במרחק ממנו"-איפה זה ואיפה מחבל באזיקים אחרי תישאול וחיפוש?.
ומה עם אלאור אזריה? 688721
זה פשוט שקר וזה לא ישנה כמה פעמים חוזרים עליו. זה ישאר שקר. לא היה חשד למטען וכל העדויות תומכות שלא היה כזה חשד.
אזריה ירה למחבל בראש ממניעים *אידיאולוגיים* ולא בגלל שהוא ניסה להגן על החיים של חבריו, נקודה.
ומה עם אלאור אזריה? 688724
כששומעים צעקות בשטח שחוששות שהמחבל נושא עליו מטען, יהיה זה שקר לומר שלא היה חשד למטען וכל העדויות תומכות שלא היה כזה חשד.
ומה עם אלאור אזריה? 688726
ראית את הסרטון? צעקו שם שיזהרו ממטען? למה לא התקרבו אליו אם לא חששו ממטען? אתה ידעת בוודעות שאין עליו מטען? אתה טוען שלא הייתה אפשרות כזאת בכלל שיהיה עליו מטען?
ואחרי כל זה- לא משנה איך אתה או מישהו אחר מפרש את הסיטואציה השאלה היחידה היא איך אלאור פירוש והאם זאת פרשנות סבירה.
ואחרי כל זה 2-גם אם מה שאתה כותב זה נכון,מדובר בחיסול של מחבל באמצע אירוע מבצעי-לא מעמידים חייל על חיסול מחבל באירוע מבצעי לדין פללי-לא יכול להיות.זה סדום ועמורה.

ומשהו נוסף-
"מניעים אידאולוגים"? חיסול מחבל זאת שאלה של אידאולוגיה?! אז גם לברוח ממחבל ולהפקיר את החברים שלך למוות בדריסה זאת אידאולוגיה.-עם איזו אתה מזדהה יותר?
ומה עם אלאור אזריה? 688732
> ראית את הסרטון? צעקו שם שיזהרו ממטען?

פעם אחת. בערך שתי דקות לפני הירי.
ומה עם אלאור אזריה? 688733
אה,רק פעם אחת? באמת מוזר איך אלאור הגיע למחשבה המוזרה שיש סכנה ממטען,אם הוא שמע רק פעם אחת (!) וההגיון המבצעי מחייב זאת?!
צודקים,לכלא!

בכל מקרה התוצאה טובה .ובכל מקרה לא היה צריך להגיע לפלילי.
ומה עם אלאור אזריה? 688734
שאלה טובה. את התשובה תמצא בהכרעת הדין.
ומה עם אלאור אזריה? 688737
התשובה לא יכולה להיות בהכרעת הדין כי לא שם מקומה,כמו שלא תמצא בהכרעת הדין מתכון למרק עגבניות.
יחד עם זאת יש עוד ערעור בעזרתו (בהתנדבות מלאה) עו''ד יורם שפטל ואנחנו נראה מה השופטים יאמרו על הכרעת הדין המפוקרת בפני עצמה (מעבר לזה שלא שם מקומו של המקרה).
ומה עם אלאור אזריה? 688669
היו סרטונים מלבד הסרטון של "בצלם" ? נראה לי שלא. אולי היו קטעים נוספים שלא הוצגו לציבור. מה שהוצג לציבור הוא קטע של 3 דקות.

אינני יודע מה אמר עזריה בחקירת מצ"ח. בכל אופן הסתכלתי בסרטון של "בצלם" מספר פעמים ונראה לי שעזריה ירה בראשו של המחבל מכיוון שמסלול הנסיעה של אמבולנס הפינוי היה מסלול צמוד למקום המצאו של המחבל הנ"ל. מכיוון שהמחבל לא היה "מנוטרל" במאה אחוז (על ידי חבלן שיאזוק אותו) היריה בראשו של המחבל הייתה פעולה בטיחותית _סבירה לחלוטין_.

אם איני טועה עזריה היה עסוק בהולכת האלונקה (על גלגלים) של הפצוע הקל לתוך אמבולנס הפינוי. (עזריה היה חבוש כובע מצחיה כל הזמן). רק לאחר שהפצוע הקל הוכנס לאמבולנס והאמבולנס החל בנסיעת הפינוי - עזריה התפנה לעקוב אחר המחבל, לצורך המעקב הוא שוחח 15 שניות בערך עם חייל אחר שכנראה עקב עד אז אחר מצבו של המחבל. (יתכן שבשלב זה החייל איתו שוחח עזריה מסר לו אינפורמיה לא מדוייקת ומכאן הסתירות בין החקירה לבין הסרט).

על פי הסרט: מרחק הסכין מהמחבל (ממש לפני הירי בראש המחבל) היה מרחק 2 עד 3 מטר מהמחבל. אמבולנס הפינוי עבר פני הסכין ויתכן שהזיז אותו, לכן יתכן שמישהו הזיז את הסכין למקום אחר.

לסיכום:

אם הסרט (היחיד שידוע לי) משקף את מה שקרה אז הירי בראשו של המחבל היה נוהל _תקין לחלוטין_ וזאת משום שהמחבל לא נוטרל כפי שהיה צריך היה להיות מנוטרל ועזריה לא יכול היה לדעת מה מצבו הגופני של המחבל (כלומר המחבל היווה סכנה למפנים של הפצוע). אילו המחבל היה מנוטרל כפי שצריך היה לנטרלו לא היה צורך להורגו. כל זה לא רלוונטי למידת הדיוק בשל גירסת עזריה (באשר למה שראה או שמע).
ומה עם אלאור אזריה? 688671
1. היו סרטונים של גופים שונים. בין השאר סרטונים שצילם עופר אוחנה. המשטרה קיבלה את כל הסירטונים (שמונה מהצלם של בצלם, 4 מאוחנה ועוד כמה) לפני עריכה. היא שילבה אותם לכמה סירטונים שהוצגו במשפט. ההגנה במשפט קיבלה אותם, כמובן, כמו את כל הראיות שהוצגו במשפט. ההגנה לא עירערה על נכונות הסירטונים בשום שלב במשפט.

2. פעולה סבירה יותר היא לפנות למפקד ולבקש הוראות. אם יש לו זמן להסיר את הקסדה ולכוון (במקום לירות מהר למרכז המסה), יש לו גם זמן לצעוק למפקד לבקש הוראות.

אנא קרא את הכרעת הדין.
ומה עם אלאור אזריה? 688672
לא רצוי לירות למרכז מסה אם יש חשד למטען.
ומה עם אלאור אזריה? 688684
איפה הוא נורה? איפה נורה עמיתו? היה בגזרה חשד למטענים?
ומה עם אלאור אזריה? 688687
בסרטונים שראיתי היה ביטוי לחשש ממטענים והמחבל נורה בראשו.

שפת הגוף וההתנהלות לא מסתדרים לי עם דמותו של אזריה בשעת נקמה.
הייתי מצפה מחייל שעלה לו הסעיף ושטוף רגשות נקם לנוע מהר לעבר לוחם החופש ולירות בראשו מקרוב במקום לירות בתנועות שקולות ממרחק כזה.

מכיוון שלא אקרא את פסק הדין בגלל התנהלות משפטית שלא קשורה לצדק חוק או נהלים צבאיים שאלת חפותו או אשמתו של אזריה נותרה פתוחה מבחינתי.
להערכתי שתי הסיבות יחדיו -הסכנה והנקמה, הן שהובילו לירי של אזריה.
משפט צדק היה אמור למדוד את משקלן והשפעתן.

ההצעה המבישה מהמערכת הצבאית בניגוד לכל אתיקה לאחר הביזיון המשפטי נועדה למנוע נזק משמעותי לחברה הישראלית- לכולנו (ימנים שמאלנים דתיים וחילוניים).

המטרה של בצלם כפי שעולה מפעילותה היא דלגיטימציה של ישראל אבל כמו במקרה של הטרור הערבי מי שזורע רוח יקצור סופה.
הדלגיטימציה תופנה כלפי מערכת המשפט, צה"ל וחשוב להפנים- היא תגיע גם כלפי הארגון שחבריו יאלצו בסופו של דבר להסתתר או לעלות לברלין.
ומה עם אלאור אזריה? 688700
בהכרעת הדין כתוב שאתה טועה.
ומה עם אלאור אזריה? 688706
טוב... זו בדיוק הנקודה. אנחנו טוענים שהכרעת הדין טועה.

וטועה זו מילה שנבחרה בעדינות מרחיקת לכת שאיננה אופיינית לקרנפים, והקשר היחיד הוא לנוסח שבחרת.
ומה עם אלאור אזריה? 688714
המחשבה הזו מבוססת על קריאת הכרעת הדין?
ומה עם אלאור אזריה? 688720
המחשבה מבוססת על כל ההתנהלות.
הכרעת הדין יכולה לתרץ כמה נקודות בנוגע להכרעה עצמה. הכרעת הדין לא יכולה ולא מנסה אפילו לתרץ נקודות אחרות שאינן אמורות להופיע בה.
תוסיף לזה את הראיות החדשות על מדיניות השקרים, הטיוח והסטחנות של המערכת על מנת לכבוש ולדכא את משפחת אזריה ולגרום לחייל לספוג בשקט את האש.

ההיגיון אומר שניתן להסביר תקלה אחת או שתים, בעיה אחת או שתים. אבל כשיש יותר מדי בעיות ולכל אחת תירוץ משלה, אולי צריך לחפש את התשובה האחת שהיא הסיבה לכל התקלות.
היות ואנחנו כבר יודעים שצה"ל משקר בנושא הזה והתנהלותו בלתי כשרה, מוטה ונוגדת את כל ההליכים הרגילים, אני שופט את התנהלותה של השופטת שדחתה את כל הטענות, הראיות והעדויות של ההגנה לאור הפגמים הנ"ל.
אף ראיה, טענה או עדות לא נמצאה קבילה או הגיונית?

התשובה האחת שמסבירה את כל התקלות ומעוגנת היטב בראיות שנחשפו לגבי השקרים של צה"ל היא אחת:
המערכת החליטה להרשיע את החייל ויהי מה. לא אכפת להם אם הוא צודק או לא. לא אכפת להם מהחוקים והנהלים והתנהלות תקינה. היתה פה פאדיחה שהצטלמה בצורה בעייתית והחפ"ש יתן על כך את הדין.
ומה עם אלאור אזריה? 688731
בקיצור: התשובה שלילית?
ומה עם אלאור אזריה? 688757
כפי שאמרתי לאריק - התשובה שלילית.
ומה עם אלאור אזריה? 688690
היריות הראשונות (לא של אזריה) היו בזמן שהמחבלים מנסים לרצוח ואני מניח שמי שירה קודם כל ירה ע"מ לפגוע (מדובר בשניות),אח"כ אזריה (כמו שמצופה מלוחם חכם וטוב) ירה במדיוק לראש.
אני לא מבין את השאלה ,מה זה "היה בגזרה חשד.." בת"א יש חשד? בירושלים? בפ"ת? אין דבר כזה גזרה עם "חשד" יש מידע על אפשרות בגזרה אבל החשד קיים וצריך להיות קיים תמיד בכל מקום.
ספציפית למקרה-עובדה שלא טיפלו בלוחם החופש הנודע,וצעקו שם "תזהרו יכול להיות מטען.." והלוחם המהולל גם לבש מעיל עבה ,מה שצריך להחשיד אוטו'.
ומה עם אלאור אזריה? 688699
בקצור: כשנטרלו אותם, ירו ולא הפעילו שום התקן. האם יש הוראות בשטחים לא לירות למרכז המסה כדי לא להפעיל מטענים?

הוא לא לבש מעיל עבה במיוחד יחסית למה שהיה מקובל שם. הטמפרטורה שם הייתה 19 מעלות (והשתנתה מאוד בשעות היום השונות). הוא לא היה היחיד בזירה עם מעיל.
ומה עם אלאור אזריה? 688703
קוטר של קליע M-16 או תבור הוא 5.56 מ"מ,אם קליע מסויים לא פגע ישירות במטען עדיין לא אומר שלא היה מטען.
ממה שאני זוכר ששירתתי,אם יש חשד למטען לא יורים למרכז מסה-זה ההוראות.כמובן שכמו כל דבר לכוחות בשטח יש שיקול דעת על הפעלת הכח.
אני לא אמרתי שזה שהוא לובש מעיל מחשיד אותו,אלא שעצם זה שיש לו מעיל טכנית ניתן להסתיר מטען-בניגור לאם היה ערום לדוגמה ואז לא יכלו לטעון לחשש ממטען.
ומה עם אלאור אזריה? 688705
לא היה מפקד בזירה פרט למ"מ וגם הוא לא ממש ניהל את האירוע. כל האירוע נוהל על ידי אזרחים (אנשי רפואה) וחיילים זוטרים. לא ראיתי _שום התערבות_ של קצינים במהלך הטיפול בפצועים (וממילא אין להם הרבה מה לאמר לגבי הליך הפינוי שלצורך בטיחותו אזריה חיסל את המחבל).

לפי זכרוני המפקדים נינזפו על חוסר תיפקוד (במיוחד אי טיפול רפואי במחבלים, ומזה משתמע שהם גם לא הביאו חבלן שיבדוק את המחבלים יסיר בגדיהם ויאזוק אותם). לפי מה שהבנתי לאחרונה יש שינוי הוראות ומאפשרים לקצין למלא את תפקידי הניטרול של החבלן, אז הם לא ניטרלו כנידרש ורוב הנוכחים הבינו שהמחבלים לא ינוטרלו.

אזריה אלאור כמו שאר הנוכחים נהגו בהתאם למצב של העדר אוטוריטה מצד הקצינים. זה מצב רגיל וסביר כאשר המפקדים לא מתפקדים מסיבה זו או אחרת - החיילים הזוטרים תופסים יוזמה. היה אפשר לטפל באזריה במסגרת הליך משמעתי (כפי שנהגו במפקדים) אבל שר הבטחון ןהרמטכ"ל רצו להקריב את אזריה למען התדמית של "טוהר הנשק". יתכן שאזריה טעה כאשר לא קיבל אישור להרג מצד המ"מ, אבל הסיטואציה היתה כזו שהמ"מ לא תיפקד.

אני חוזר וטוען: אילו המחבל היה _מנוטרל ממש_ על ידי חבלן או על ידי הקצין הנוכח, לא היה צורך שאזריה יקח יוזמה ויחסל את המחבל למען הבטיחות. לפי מה ששמעתי (מדברי עו"ד שפטל ואחרים) אזריה לא פעל מנימוקים לאומנים או נקמנייים אלא פעל רק מנימוקי בטיחות.
ומה עם אלאור אזריה? 688572
במקרה של קו 300 דחקו החוצה את היועץ המשפטי לממשלה כדי לפטור מעונש את הורגי המחבלים, שעל הדרך גם ניסו לטפול את העלילה על אחרים. זה הצליח. אתה מדמיין את זה קורה היום?
ומה עם אלאור אזריה? 688575
לא יודע. אז היו מעורבים בקלחת ראש השב''כ ושני ראשי ממשלה, האחד מהם איש מחתרות שחיסול אינו זר לו, השני איש המערכת שעומד תמיד לצד המערכת.
ומה עם אלאור אזריה? 688577
על אחת כמה וכמה.
ומה עם אלאור אזריה? 688634
אני לא חושב שרוב הציבור בעד להרוג מחבל מנוטרל. זה צרם לעין בלתי מזוינת.

מה שהציבור לא אהב לדעתי זה שילוב של : שר ביטחון עם דמות של מוגבל שכלית ('ארץ נהדרת' היטיבה לתאר אותו ) שלא יודע לסתום את הפה + רמטכ"ל בטטה שמיישר קו כמו פודל + פלסטינאים שזועקים " ראיתם ? הם רוחצים אותנו ! " + תקשורת מלחיצה ומעייפת + חייל באזיקים + מע"מ. זה היה בלתי נמנע .

לו יעלון ואייזנקוט היו שותקים ונותנים לביבי לחלטר משהו,לו אלאור לא היה נאזק באזיקים.
ומה עם אלאור אזריה? 688636
גם אני חשבתי שלא, אבל נזכרתי בלינץ' בקניון בבאר שבע. יותר מנוטרל מזה קשה להשיג.

לחלק השני, בהחלט יתכן שאתה צודק. המערכת נלחצה מהתיעוד המפורט והגיבה תגובת יתר שקוממה את הציבור.
אלא מה- שהבעיה שלי היא עם אותם עשרות מקרים בשנה בהם השתלשלות העניינים דומה ואין תיעוד מפורט, הטיוח מטויח וכולם ממשיכים כאילו לא קרה כלום. מדיניות הקריצה וההנהון, שהתחילה עם ההתנחלויות אחרי אוסלו, ואולי אף לפני, שולחת גרורות לכל תחומי החיים הציבוריים והורסת לנו את מוסדות השלטון.
כל ראשי הממשלה מביבי ועד ביבי היו חשודים בפלילים. איזו מין רמה זו?
ומה עם אלאור אזריה? 688641
מוזר שנותנים דגש על תגובה אחת של שהב"ט והרמטכ"ל על מקרה קונקרטי ומתעלמים מהלהג הבלתי פוסק של קריאות אחרות, כלליות, להרג. מה יש בקריאות הללו שהן לא מלחיצות, לא מדברנות, שהן סתם נמוגות באוויר?
ומה עם אלאור אזריה? 688644
התגובה הזאת מכילה את המסר הבא:

שהב"ט - שלום,שמי בוגי. אני לא באמת שייך למחנה הימין.אני עבדתי עליכם כשהתמודדתי במרכז הליכוד.

המסר : אני שקרן ואתם טיפשים
סימוכין : ראו ערך - אריאל שרון,אהוד אולמרט,ציפי לבני,בני בגין ועוד ועוד..

הרמטכ"ל - שלום,שמי גדי . אני חושב על יום המחר ואני לא יודע איך אמשיך לקבל משכורת שמנה ושלל הטבות והכי חשוב הוא האם התקשורת תחבק אותי ולכן אני כבר רומז לתקשורת שאני שלכם-דהיינו השמאל- ולכן תחבקו אותי כי חיבוק שלכם יקרב אותי לחלק ב' בחיים היפים.

המסר: אני דואג לעתידי ומצידי אתם יכולים לקפוץ לי
סימוכין : ראו ערך - כל הרמטכלים משנת 93
ומה עם אלאור אזריה? 688652
איזה קריאות להרג אתה שומע?
ומה עם אלאור אזריה? 688594
רק אתמול שאלה אותי מישהי אם שוב חזרנו לימים שבהם כל אחד שרואים ברחוב יכול להיות מחבל.
ומה עם אלאור אזריה? 688633
פיגועי הדריסה הולכים להיות הדבר הבא.
ומה עם אלאור אזריה? 688642
זה לא חדש. הרי בגל הפיגועים האחרון פיגועי דריסה היו דבר שבשגרה.
ומה עם אלאור אזריה? 688653
לא חושב: משאיות עולות הרבה כסף. הכל שאלה של _תקציב_ שיש למחבלים/לרשות.
ומה עם אלאור אזריה? 688667
בד''כ הם בחינם מהעבודה.
ומה עם אלאור אזריה? 688509
אנחנו ה-כ-י מוסריים בעולם. עם כל הקושי שזה נשמע ילדותי מתחנף,ופטריוטי מידי.זה המצב-צריך להגיד את האמת גם אם היא פטריוטית.
ומה עם אלאור אזריה? 688513
מצד אחד מבקשים שנהיה 'עם ככל העמים' שכן אחרת ישנאו אותנו על עצם היותנו שונים. מצד שני בן-גוריון והציונות הכללית לדורותיה מבקשים שנהיה 'אור לגויים'.דילמה רצינית יש לנו כאן . מה גם שאם אנחנו 'אור' משמע שהם הגויים בגדר 'חושך'. רק על זה אנחנו יכולים לחטוף אנטישמיות.

הגיע הזמן להתנתק מדמיונותיו של בן-גוריון המזרח אירופאי (פולין) שינק את הסיסמה הזאת מהמערב אירופאים (גרמניה) שינקו את הסיסמה הזאת מהנביא יְשַׁעְיָהוּ בֶן אָמוֹץ המזרח תיכוני שהתכוון בכלל למשהו אחר אם בכלל.

אור לגויים..נו שויין.
ומה עם אלאור אזריה? 688520
נראה שאתה זקוק לדירבון מפורש.
קדימה קוזמו, פרש באר ונמק.
ומה עם אלאור אזריה? 688543
נדמה לי שאפשר לסכם זאת כך : (נימוקים מפורטים ינתנו במועד אחר)

"בעת החדשה התחיל להישמע סיפור אחר . ההוגים היהודיים שנפתחו אל החוכמות החיצוניות - הפילוסופיה , ההיסטוריה , הספרות - סיפרו על בחירה אחרת . הבחירה , אמרו , מתבטאת בבשורת ההומניזם והצדק החברתי , הנאורות והרגישות לסבל הזולת שעמנו אמון עליהם . כעת , אמרו , עלינו להנחיל את הבשורות הללו לאנושות כולה , עלינו להפיץ אור לגויים , להוציא תורה מציון , לבער את המוץ מן התבן . עלינו להוציא מן הכתובים את כל החשוך והפרימיטיבי , הנבער והמיושן , ולצאת אל האנושות עם יהדות ליברלית ומתקדמת . אנו נבחרנו , הנהנו בעיניים בורקות בסלונים של ברלין ובטרקלינים של וינה , נבחרנו לחנך את האנושות ; לא להתבדל , אלא דווקא להשתלב , להוביל ולהשתלב . קול נלהב , משתאה , עלה כעת מבית הכנסת הליברלי ההומה והחגיגי בפרנקפורט ועד שולחן הלימוד הבודד של רבי נחמן: עם ישראל הוא נצחי משום שהוא השאור שבעיסה , משום שהוא מזכך ומרומם את התרבות ומוציא מן האנושות את המיטב" .‏1 אבל אז בא היטלר וכיבה את האור.‏2

-------------------
1 חגי דגן- המיתולוגיה היהודית :עמ' 148

2 לו יצוייר כי בעוד כמה שנים לאחר שדאעש יערוף את כל ראשי המוסלמים באיזשהו אביב נצחי שלא נגמר,פוטין מתגייר בשביל איוונקה או אחותה ,טראמפ מתגייר בשביל לעצבן את אובמה ואת הילרי והסינים פשוט מעתיקים כל דבר וכולם יחדיו בטיסה ישירה לירושלים לרח' בלפור אומרים לביבי נציג העם היהודי בזה הלשון : שכנעת אותנו! החלטנו להיות יהודים. מה נעשה אז עם כל המשפטים היפים בהם אנו נאחזים - עם סגולה;אור לגויים;עם לבדד ישכון;קיבוץ גלויות;העם הנבחר ועוד ועוד... אנחנו בבעיה.נצטרך מן הסתם להתנצר בנסיבות אלו.כל הייחוד שלנו בכך שאנו שונים. היהדות בניגוד לכל הדתות האחרים לא מוכנה לחלק כרטיסי מנוי למועדון לכל דיכפין דיתי ויתגייר -בין אם בכוונה תחילה ובין אם מכורח המציאות הרי שבסופו של דבר אנחנו עצמנו מבקשים זאת.ולכן מהו העניין שאנחנו מבקשים להיות 'אור לגויים' ועוד מצהירים זאת בריש גלי . מי ביקש מאיתנו להדליק את האור בכלל !? הנביא ישעיהו ? לא נראה לי. באמת שלא.
מעובד על ידי בסגנון חופשי ומופרע ולא מבוקר מספרו של אברהם ב. יהושוע (שמגלה ניצני שפיות לאחרונה)- אחיזת מולדת : עשרים מאמרים ורישום אחד : עמ' 69
ומה עם אלאור אזריה? 688553
מתאים. בול.
ומה עם אלאור אזריה? 688526
יש מושג שנקרה "צד".
פיזית אנחנו עם ככל העמים (וזה אומר לדוגמה לנצח אוייב שמאיים עלייך) -זה צד אחד.
אידאלית ומטרת עליונה היא להיות אור לגויים (להיות מובילים בכל תחום ולקדם את העולם מדעית חברתית ורוחנית)-צד שני.
אם לעם שלך כאידאל יש מטרה להיות אור,לא אומר שאחרים הם חושך.כמו שאם המטרה של פלפס להיות השחיין הטוב בעולם לא אומר שכל השאר לא יודעים לשחות או שאין אחרים ששואפים לכך גם.
ומה עם אלאור אזריה? 688544
נדמה לנו שלפעמים מרוב שאנחנו רוצים להיות טובים אנחנו יוצאים הכי רעים.

אולי הגיע הזמן ( כמו שביבי מנסה לעשות דאוונים לאחרונה על השגרירים ) לשחק אותה קצת מנוולים.מה רע? אחרי זה נחזור להיות ילדי הכאפות של העולם. ניסיון חיי לימד אותי שקודם תהיה רע ואז תהיה טוב וראה זה פלא -כולם יגידו" וואו איזה נשמה" . זה עדיף על להיות טוב וטוב ,ואז אם תעקם קצת את האף ישחטו אותך כאילו אתה המנוול של העולם.

הבעיה היא - מי יאמין לנו לאחר שכל השנים הללו.הרי הם התרגלו ל'אור' שלנו.
ומה עם אלאור אזריה? 688550
זה כי אנשים פועלים לפי מה שהן מדמים למוסר ולא ע"פ מוסר אמיתי (ראה מוסר אדונים מוסר עבדים, ניטשה).
לדוגמה מקרה עזריה,הרי שורש הבעיה היא שחיתות מוסרית,אם עזריה היה נגיד במקום לחסל מחבל היה נחלץ להציל זקנה ערבית מבית בוער-מה היו עושים לו? כלום.
איך זה יכול להיות? בלי אישור מפקד? פרץ לבית? הפקיר נשק? איך לא ישפט על זה? התשובה-כי האדם הסביר רואה בתוצאה תוצאה ראויה (ובצדק).
אבל האדם המופקר והפרימיטיבי חושב שחיסול מחבל הוא לא תוצאה ראויה ולכן כל פעולה וכל הצדקה שלה הופכים ללא ראויים גם.

אבל בעיקרון אתה צודק-צריך להרוג יותר ולדבר פחות.
ומה עם אלאור אזריה? 688508
כמובן שיש מחלוקת על זה שהוא עבר על נהלי פתיחה באש.
וגם אם עבר אני לא חושב שהבעיה של רוב האנשים היא שהוא נענש,אלא שהוא נענש באמצעות משפט פלילי,במקום באיזה ריתוק שבוע ביערות הכרמל הכל כלול.
ובדיוק.התוצאה היא תוצאה טובה.לא יכול להיות שהוא יכול להשלח לשנים לכלא על פעולה שהתוצאה שלה טובה.

ואמרת שאנחנו הצבא הכי מוסרי בעולם,אם חברים שלך יראו את זה תוגדר פשיסט לעולם.
ומה עם אלאור אזריה? 688534
אז למה הרמטכ"ל הנוכחי והקודם עומדים בתוקף על כך שאזריה היה צריך לעמוד לדין פלילי?
זו לא שאלה רטורית. אני רוצה שתסביר לי (ולעצמך) מה השיקולים שלהם.
ומה עם אלאור אזריה? 688539
כי מדרגה מסויימת ומעלה אתה כבר חצי פוליטיקאי ,
אם אתה רוצה מימון מארגוני הביון האמריקאי/הארגונים הנאצים האירופאים(זה אם הם לא קנו אותך שאתה כבר בתפקיד) -שזה מה שמניע כמעט בלעדית את ארגני הNGO בארץ,
אם אתה רוצה תמיכה של העיתונות הממוסדת (שחצי מהם גם כבר בכיס של מישהו) בעתידך הפוליטי או לפחות שיפוט של מורשתך הצבאי,
אתה יודע בדיוק,אבל בדיוק,איזה דם להקיז ואיזה ראש לערוף ובגלל מה.
ומה עם אלאור אזריה? 688556
בארגונים גדולים נורא מסובך להבין את מי מקדמים ובעבור איזה אמירות.
ומה עם אלאור אזריה? 688567
בגלל זה יש הדרדרות עקבית בפייטריות (ברמת ההצהרות,לא יודע אם מבצעית) של הקצונה הבכירה ואמירות קיצוניות יותר ויותר.
ומה עם אלאור אזריה? 688514
למיטב הבנתי אותו רוב שלא רוצה שאזריה יענש גם אינו רוצה לשנות את הוראות הפתיחה באש נגד דעתו של הרמטכ"ל. הוא פשוט רוצה להחזיק בחבל משני קצותיו.
ומה הבעיה שלי עם זה?
שכאשר אתה מחזיק בחבל משני קצותיו יש דברים שאתה חייב לוותר עליהם. למשל- לקרוא לצה"ל הצבא המוסרי ביותר בעולם.
________________
הוראות פתיחה באש וההנחיות בשטח היו ברורות לפני שארגוני שמאל השפיעו על מערך ההדרכות לחיילים והקצינים.
דוגמאות לאבסורד המבצעי שהביאה האג'נדה המשפטית הומאנית:
צלף מבחין בחבורת נערים אורבת לרכבים במקום שבעבר יידו ממנו בקבוקי תבערה. לצידם בקבוקים מוכנים וברור שמכוניות יהודים יעברו לאחר שהמשמרת נגמרת. אסור לירות.
בסמטאות במחנה פליטים חייל מבחין בדמות על גג מעל הפלוגה שנושאת דוד שמש. אסור לירות.
מחבל משוחרר ממעצר ומקבל אפשרות לדרוס במשאית שבבעלותו לאחר שאיים בפיגוע (מהיום).
חיילים חמושים נסים לכל עבר במקום לחסל את המחבל בזירת פיגוע מתגלגל (מהיום).

כך הגענו לתחתית ההרתעה.
הערבים שמחים ויש יהודים שצוהלים (תגובות בהארץ)- מי שיחפש ימצא*.

השיח שנכפה על החייל בשטח כולל את המושג נטרול ולצידו שלושת הפרמטרים (אמצעי כוונה ויכולת).

נטרול
המושג נטרול גם לאור מקרים שהתרחשו בעבר יכול להתפרש ולהתבצע במדרג אינסופי: ממחבל אזוק וערום ועד חשוד שמניח סכין ואומר סליחה. גם אם האדם שזוהה כמחבל באירוע מתגלגל פצוע דומם ומדמם אין לחייל דרך לדעת אם הוא חי או מת. מפקד במקרה שכזה אמור להדריך את החייל הבודד לבצע ירי במחבל כדי למנוע ממנו תזוזה עד שיגיעו כוחות מוסמכים שיגדירו אותו כמנוטרל. אני לא מפחד מהתבהמות ופגיעה בתהילתו של צה"ל כצבא ההומאני בעולם. מחבל שיסתער על כוח משטרתי או לוחמים בצבא כלשהו יחורר למוות. זה נכון לצבא ומשטרת ארה"ב, בריטניה, צרפת, רוסיה ובעצם כולם. כך המפקד, החוק, הציפיות וההנחיות שבע"פ.

יותר מכך, בגל הטרור נשלחו מי שנשלחו כדי לספק תגובה מהירה וקטלנית שהעלתה את כמות ההרוגים הפלסטינים והקטינה את הסיכוי לרצח יהודים. אף אחד לא עבר על החוק, המילה נטרול נאמרה בתדריכים ומוסגרה במקום המתאים. פועל התבצע ירי ממושך לעבר המחבל עבר שנטרלו לו את הצורה.

אמצעי כוונה ויכולת
רק מוח שמאלני מעוות יכול לדרוש מחייל בסביבה מתוחה לפעמים תוך שבריר שניה ועשרות משתנים להבין כוונות להעריך את אמצעי והיכולת. הדרישה הוא יותר נכון הפירוש שלה בשטח הוא אנטי-מבצעי ולא רק בצבא. המ"פ שלי, המג"ד שלי ומג"דים אחרים עשו והדריכו את החיילים בהתאם למורשת של הקדוש בעיני המחנה- שברו להם את הידיים והרגליים.
נוהל מעצר חשוד התבצע עשרות אם לא מאות פעמים, גם כלפי בורחים שלא היוו סכנה מיידית והיו שנהרגו וטוב שכך. כי מחר סביר שהיו רוצחים או פוצעים חיילים אחרים מאותם גגות. אני יודע, בלוק מקומה 3 הוא בסה"כ ביטוי למשובת נערים כבושים בעיני גידון עמירס שוקן ושאר הבוגדניים מהמחנה אבל הנמר מכיר חיילים שנגמרו להם החיים בגלל נערים "תמימים".
המון רוע וצביעות מתקיימים בדרישה שחייל יגיב תוך שנית ויפרש כוונה של מחבל ולשפוט את מעשיו בפירוש כוונתו. ברור לי מי שאחרי לעיוולת הנוראית לא חווה סכנת מוות ממחבלים וסתם אספסוף ערבי עויין.

לסיכום
העם לא רוצה לשנות את הנחיות הפתיחה באש כי הם לא מעניינות אף אחד. מה שקובע בפועל הוא יישום ההנחיות בשטח.
כרגע אין שום תאימות עם כוונת המחוקק, ההגיון והצדק. את הקרע שיוצר המחנה ומצביע על ה"המון המוסת" נפתור יחד אחר כך.
כרגע מה שחשוב הוא לתקן את מה שמסתמן בעיני העם כזילות בחיי היהודי (החייל והאזרח) שנובע מהמערכת המשפטית והבטחונית.

הצבא יודע ויכול להלחם בטרור גם עם ההנחיות המגבילות והיישום בשטח שונה באופן מהותי -כשצריך. הבעיה שאת רוח המפקד הראויה הצבא שומר ליחידות מסויימות.
יחידות שיתפרקו ביום שהבוגדים מ"בצלם" וכתבי התקשורת המוטה יתחילו לסקר מבצעים. לא מפני שהיחידות מוציאות להורג אזרחים תמימים (אנחנו יהודים) אלא כי אף אחד לא יכול לפעול במהירות הנדרשת כשחייו וחבריו עומדים מצד אחד ומהבית החרב המשפטית. את הרוח האובדנית שצה"ל מנחיל לרוב הצבא וקציניו רואים היטב בשנים האחרונות. צבא שמתעסק בשטויות משפטיות וזנח את רוח הלחימה והיכולת לנצח בקרב.

מודה, אני קצת כואב ונסער.
הרציחות האנטישמיות ואזלת היד שבמראה חיילים יהודים חמושים בורחים ממחבל שאינו חמוש קשים.
ומה עם אלאור אזריה? 688516
אני מצטרף לדבריך בכל תוקף.
האחריות למותם ופציעתם של נפגעי הפיגוע היום מוטלת על הרמטכ''ל שבגד ועל יעלון שסרח. על השופטת שיש לה בכלל ספק כמה סכנה יש במחבל ומתחילה שנאה את אזריה, ועל כל אלה שכל כך היה חשוב להם לצלוב את החייל מול כל העולם ולהרוס את ההרתעה השחוקה של צה''ל שחייליו נסים באימה מפני מפגע ולכנופיית אורקים הנוכחת במקום יש את האומץ ללגלג עליהם בזמן הפיגוע, מול חיילים חמושים - כי הם יודעים שהחיילים שברחו ממחבל בפעולה מאימת המשפטיזציה הבוגדנית, לא יעזו לעשות כלום לאויבים ש''רק'' צחקו עליהם ושמחו למשבתם.

רוב הציבור רוצה לשנות את נהלי הפתיחה באש.
רוב הציבור רוצה לחסל מחבלים כולל וידוא הריגה.
רוב הציבור צבא חזק עם הרתעה חזקה.
רוב הציבור חושב שצבא מוסרי שומר על חייליו ולא על אויביו.
רוב הציבור רוצה לתת חסינות לחיילים לפחות כפי שנותנים לחברי כנסת.

המשיכו לעשות שטויות, להסית ולהגן על מחבלים. אנחנו נאמר בכאב ''אמרנו לכם'' אחרי כל פיגוע שיתרחש בגללכם.
ומה עם אלאור אזריה? 688521
אני חושש שהכיוון השתנה ואמרנו לכם כבר לא רלוונטי לאור האפשרות שהציבור הרחב יביע את מורת רוחו באופן שאינו משתמע לשתי פנים.
בקיצור לפני אמרנו להם, כדאי לבדוק שיש מספיק מטפים בבית המשפט העליון.
ומה עם אלאור אזריה? 688518
אני ממליץ לך לקרוא את הכרעת הדין. סמל אזריה תורגל בנטרול מפגעים. אבל זה לא מה שרואים אותו עושה. הוא מוסר בשלווה את קסדתו לחברו ליחידה. מכוון בשקט ובלי בהלה (ותוך כדי כך לא מתריע על הסכנה בפני הסובבים), ולבסוף יורה. הוא לא ראה סכין על יד המחבל (המצאה שלו זמן מה לאחר הירי). הוא לא פחד ממטען (המצאה שלו שעה וחצי לאחר הירי). הוא פשוט רצה לנקום.

אז כן: ירי סתם כנקמה אינו מעשה של חייל בצבא הכי מוסרי בעולם.

מה שקרה היום זה חיילים שברחו ממשאית. כי כאשר משאית נוסעת מולך, לא יעזור כמה תירה עליה (טוב, זה לא לגמרי מדוייק, אבל בטווח מספיק קצר זה כנראה נכון).
ומה עם אלאור אזריה? 688519
אני מציע לחשוב מה תפקידו של בית המשפט אם לא לספק סדר חברתי וציבורי שנובע מתחושת צדק או מה יקרה לסדר כשתחושת הצדק תיעלם.

לעניין פסק הדן הרי שדינו של אזריה, בלי קשר לנהלים ופעולתו נחרץ עוד לפני תחילת המשפט הודות ללחץ שיצר המחנה.
כן, אותו מחנה שמפעיל את בצלם ומונע הליך משפטי נגד בגידה.
כדי להבהיר, אינני טוען שאזריה פעל בהתאם להנחיות ולא יודע אם פעל רק מתוך נקמה אבל ברור לי שההליך המשפטי זוהם וההתנהלות מצד כל המעורבים שערורייתית.

אני מצפה מחייל לאחר שהבין שלא מדובר בתאונה והמשאית חוזרת כדי לדרוס את הפצועים לרוקן על הנהג מחסנית ואחרי המחסנית לעבור לבלוקים ולומים וכל מה שנדרש כדי לגרש את החושך.
לצערי התברר שרק אחרי שאזרח פתח בירי הצטרפו החיילים. הבריחה המתועדת סיפקה להרבה ערבים ואוטו-אנטישמיים סיבות לחייך. מה רע? כל עוד התרומות מחו"ל זורמות ועל הדרך מקבלים דם יהודי.
ומה עם אלאור אזריה? 688525
יופי של מאמר. הוא מראה הייטב שחיילים וקצינים מסביב התייחסו לאירוע כארוע חריג וחמור עוד לפני פרסום הקלטת.

במהלך המשפט הוצגו סרטונים שונים שתעדו את האירוע על ידי גורמים שונים. מדובר על סרטונים גולמיים. ההגנה לא ערערה על אמיתותם. אז כן, די ברור שאזריה ירה במחבל מנוטרל.

> הירי של אזריה, מיד לאחר מכן

הירי של אזריה היה שתי דקות לאחר מכן.
ומה עם אלאור אזריה? 688557
ואת הפן המשפטי שעלה מהמאמר גם אהבת?
אני חושב שרק מפקדי צבא צריכים לעסוק באירועים מסוג זה ורצוי שאת העונש יקבע מי שבקיא בשטח ובנסיבות דומות.
גם אם מדובר במעשה אסור צריך לזכור שלא מדובר ברוצח למען השם. מדובר בחייל בשדה קרב. ולפני המסקנות ינדדו לכיבוש אסביר שבדרג הביצועי, להבדיל מהדרג המדיני ההרתעה מצילה חיים.

אם כל מחבל היה גומר בעור חזיר ומשפחתו שעכשיו מהללת את השוהאדה והבוחטות שיגיעו מהאיחוד וארה"ב דרך הרשעות היתה מסולקת לעזה הפיגועים היו הופכים לנדירים.
מי מכרסם בהרתעה? בית המשפט והדרג הפוליטי שקשוב לחצים מחו"ל. ארגונים שמפיצים בצבא אג'נדה שעוסקת מבוקר ועד ליל בפרשנות ולישה של טוהר הנשק במקום לתרגל ירי ולחזק את רוח הלחימה.
יש לך מושג כמה שעות "חינוך מחדש" סופג קצין צהל"י עד שיקבל דרגות?
ומה עם אלאור אזריה? 688562
שמת לב מה הייתה דעתם של המפקדים בשטח? ולא. אם חייל גונב מאזרחים או הורג סתם כך אזרחים זה לא צריך להגמר בעונש משמעתי.
ומה עם אלאור אזריה? 688563
תרגיל מחשבתי: במקום פלסטיני, מתנחל.
ומה עם אלאור אזריה? 688565
לא היו לוחמי מג"ב שהועמדו לדין על הכאת מתנחלים בזמן פינוי?
ומה עם אלאור אזריה? 688570
כמו מה?,תתאר סטואציה כזאת עם מתנחל.
התערבות בוטה של ליברמן 688600
"שר הביטחון הבהיר כי אין קשר בין המקרה של אזריה לבין התנהלות החיילים בפיגוע אתמול בטיילת ארמון הנציב".

דינם של החיילים "בלי קשר לנהלים ופעולתם נחרץ עוד לפני חקירה הודות ללחץ שיצר המחנה".
התערבות בוטה של ארדן ושל אלשייך 689817
האם אלה שהישתלחו בזמנו בשר הבטחון יעלון וברמטכ"ל אייזנקוט ישתלחו עכשיו גם בשר לביטחון פנים ארדן ובמפכ"ל אלשייך (וגם ברוה"מ נתניהו)? בתוך שעה שעתיים מארוע הדמים באל חיראן הם קבעו בנחרצות בלתי מתפשרת, שעליה חזרו בימים בימים לאחר מכן, שיעקוב אבו אל-קיעאן הוא מחבל דע"ש שרצח את השוטר ארז לוי. מסתבר שההתערבות הבוטה שלהם בהליך החקירתי והשיפוטי לא בדיוק מפריע למשתלחים.
התערבות בוטה של ארדן ושל אלשייך 689823
ארדן ואלשיך ראויים להשתלחויות ולא בגלל 'אל-חיראן' .הם ליצנים בזכות ולא בחסד.

נתניהו לעומת זאת - ראוי לפרחים ושבחים כי אין לו תחליף. עשה עימנו האל הטוב חסד שנתן לנו אותו. אני מתחלחל לחשוב על ראש ממשלה אחר בכל שם שאני מנסה להציב במקומו.בין אם הוא מהימין וכל שכן מהשמאל ובן בנו של 'כל שכן' מהמרכז - שהוא באמת בן בנו של האדיוט מפופוליטיקה.
התערבות בוטה של ארדן ושל אלשייך 689827
התחלפה לך תפיסת עולם שמרנית בפחד סובייקטיבי מצמית משינוי. אללי מה יעבור עליך כשנתניהו יגיע ל-‏120.
התערבות בוטה של ארדן ושל אלשייך 689829
אלים לא מתים.
התערבות בוטה של ארדן ושל אלשייך 689831
הם מנוצתים.
התערבות בוטה של ארדן ושל אלשייך 689832
בבקשה -

הב לנו שם של מאן דהוא/היא ‏1 אשר יחליף את אוגוסטוס נתניהו האלוהי.

1 רצוי הוא.
התערבות בוטה של ארדן ושל אלשייך 689833
הנחת הבסיס שלך כל כך מופרכת שאין טעם להמשיכה.
התערבות בוטה של ארדן ושל אלשייך 689835
הבינותי.
חזור נא לפינה.
התערבות בוטה של ארדן ושל אלשייך 689836
חבל שלא הצלחת למשוך את השליטה העצמית הנאה לעוד כמה תגובות.
התערבות בוטה של ארדן ושל אלשייך 689828
מח''ש לא כפופה לארדן ולאלשייך.
התערבות בוטה של ארדן ושל אלשייך 689830
מצאת להם פטור כעניין טכני.
התערבות בוטה של ארדן ושל אלשייך 689858
לא טכני, מהותי לעניין יכולת ההשפעה שלהם על החקירה.
התערבות בוטה של ארדן ושל אלשייך 689917
אי אפשר להיתעלם מההשפעה שיש לדברים של נושאי מישרה בכירים, שמתעצמת עוד יותר כשהם אומרים את זה בזמנים וסביבה רוויה בקיטוב ומתח, וזה מעבר לשרשרת הפיקודית הפורמלית.
התערבות בוטה של ארדן ושל אלשייך 689859
מה עם חקירת משטרה של האירוע?
התערבות בוטה של ארדן ושל אלשייך 689916
כן, זה עלול לפגוע בה.
688536
לצערי אתה רוקד על הדם, ומפיץ שקרים.
688554
ממקום שבו צריך להרוויח את הרצון שלי להתייחס לקישורים שאתה מביא יהיה לך קצת קשה לשכנע.
688596
כולם חתרו למגע אבל על המשאית רואים רק כמה חורים בודדים של קליעים - אלה שירה המדריך. זה שכולם יודעים שירה. זה שכולם פרסמו שירה, לפני שכל הלחוצים התחילו להמציא סיפורים על חיילות וקצינות שירו, כדי שלא נאשים אותם באפקט אלאור אזריה.
שקרנים, הסרטון מראה את עשרות הבורחים. וכל מי שנזכרת יום למחרת שירתה, אני בטוח שיש פתאים שיאמינו לה. אבל הרוב מאמין למראה עיניו יותר מאשר לסיפורי ספתא של ילדות שקרניות.
ומה עם אלאור אזריה? 688532
צעקו שם "זהירות מטען",למה אף אחד לא הגיע לטפל במחבל אם לא חששו ממטען?
אבל גם אם אתה צודק-לביא חייל למשפט פללי כי הוא הרג מחבל-זה סדום.
אבל זה כן ימנע ממנה לעשות רוורס.
ומה עם אלאור אזריה? 688538
למה המשיכו להסתובב שם אם התייחסו לצעקות הללו ברצינות?
ומה עם אלאור אזריה? 688540
תשאל אותם (למרות שנראה שהם חששו לפחות במידה מסויימת,הרי לא התקרבו אליו ולא טיפלו בו),השאלה היחידה היא אם אלאור עזריה התיחס לזה ברצינות.
ומה עם אלאור אזריה? 688545
הוא לא. הוא לא התייחס לכך בכלל עד לשיחתו עם עורך דינו, שעה וחצי לאחר הירי.
ומה עם אלאור אזריה? 688548
פחות נכון. אבל יפה שאתה בוחר לפרש מה עבר בראש של החייל לרעתו.אני נגיד תמיד מעדיף לשקול לקולא את חיילי צה"ל הקדושים,אבל זה אני.
ומה עם אלאור אזריה? 688551
לעניין המטען
ומה עם אלאור אזריה? 688541
איפה אתה חי?
צבא חי על נהלים ועל הוראות. לא על הגיון וצדק.
אף אחד לא דורש מהחיילים שום דבר מעבר ליכולתם.
אלא מה- אחרי חמישים שנה של שליטה על אוכלוסיה כבושה החיכוך גדול מדי והחיילים שלנו לפעמים עושים טעויות, זה בלתי נמנע. פה הורגים מישהו שלא היו צריכים ושם מוציאים עין לעובר אורח. מחליקים להם את זה.
המקרה הזה תועד היטב. לכן לא היתה לצבא ברירה אלא להעמיד את אזריה לדין. יש עוד עשרות מקרים שלא תועדו כך והוחלקו.
לא מחנה ולא מוח שמאלני מעוות. די כבר עם האנטישמיות הזו :)
ומה עם אלאור אזריה? 688546
חקירת מצ״ח נפתחה לפני פרסום הסרטון. גם הכתבה שאישקש (או הנמר?) קישר אליה ממידה מתעדת את רמת הזעזוע שהייתה שם. בצה״ל נוטים להחליק מקרים של סוסים בדהרתם, גם כשהם חורגים מהנהלים (לפחות בכל מה שקשור להרג בזמן מבצעי). אבל זה פשוט רחוק מכל מקרה כזה.
ומה עם אלאור אזריה? 688555
ההוראות ונהלים הם פירוש של הגיון צבאי. ההגיון הצבאי גורס שחשוב לשמור על החיילים וכשירות הלחימה.
החיילים לא צריכים לבצע שום דבר מעבר ליכולתם. כולם תפעלו נשק וזה הזמן הראוי, אולי הראוי ביותר לממש את ההוראות ההגיון והאימונים הצבאיים שקיבלו במיוחד למטרה מעין זו.
חמישים שנה?
אלפי שנה שהאוכלוסיה הזאת שלטה דיכאה ורצחה מבני עמי בגלל אנטישמיות דתית תרבותית ולאור החינוך האנטישמי המימון האנטישמי ובעזרת בוגדים מבית בעת הנוכחית רוצחים בנו ברחובות.
אי אפשר להחליף את האנטישמיות בגזענות.
לשנאת היהודים ולרצחנות יש היסטוריה מתועדת (עוד הרבה לפני המתנחלים).

המחנה יצר את הסלמת המצב וערעור עמדה ישראלית תקיפה ולא רק אלא הצטרף לערבים שמאשימים את אקיבוש באיבוד הצלם. אם אינך רוצה להאמין אתה מוזמן לבדוק מי מאיתנו חי והיכן.
ומה עם אלאור אזריה? 688576
<מנגב את הפנים מהקצף>
הגיון צבאי? הצבא עוסק בפעולות שיטור באוכלוסיה אזרחית כבר חמישים שנה. אין בזה הגיון צבאי.

>> אלפי שנה שהאוכלוסיה הזאת שלטה דיכאה ורצחה מבני עמי

אז עכשיו הזמן להחזיר להם! נ-ק-מ-ה! ככה ירבו הגולדשטיינים בעמנו.

>> המחנה יצר את הסלמת המצב

אזוי!‏1 לא המתנחלים, לא המנהיגים, לא הערבים- "בצלם" יצר את המצב. לא חביבי- "בצלם" רק מתעד אותו כדי שכולנו נראה ולא נוכל להסתכל הצידה ולהגיד "לא ידענו".

>> ולא רק אלא הצטרף לערבים שמאשימים את אקיבוש באיבוד הצלם

הלו, זה אני שמאשים את אקיבוש באיבוד הצלם. לא הערבים ולא המחנה.

_______
1 מצטער, אין לי מלה אחרת.
אשוח בשוחה 688581
הגיון צבאי- הדרך שבה הצבא מבצע משימות, לא משנה מי המזמין ולמה. ללא הגיון צבאי בצה"ל אפשר לסגור את הציונות.
מה קשור נקמה? הרתעה מצילה חיים. רצחו בנו לפני 1967 וירצחו גם אחרי 2067.
________

הלו זה נכון ואכן אתה שלא מתפרנס מתרומות אך נטול אוריינטציה. אסביר מדוע.

הארגונים חותרים ליעדם בדלק אנטישמי ואימצו קו פרו-פלסטיני מגבירים את הטרור ומשרתים את הצד הערבי בקרב על התודעה.
אנחנו (הלו זה אני) חוטפים מאותו צד ומישהו מאיתנו מדחיק את ההתרחשות ומתעלם מאינספור הסימנים שמעידים על אמת גדולה.
אנחנו במלחמה על סיפור.

הסיפור או זירת התודעה הוא הקרב היחידי שבו הערבים מנצחים ועלול להשפיע על המשך קיומנו.
הרשות הפלסטינית שמפיצה טרור, אשמה יהודית ומסכנות פלסטינית היא החזית באסטרטגיה הערבית.
מטרת העל בקרב התודעתי היא שלילת זכותה של המדינה היהודית להתקיים.

הטקטיקה כוללת:
הכפשה בינלאומית ע"י הפצת אשמה יהודית ‏1.
יצירת שסע בחוסן הישראלי ‏2.
מיתוג המסכנות והתחזות לשלומאים ‏3.

הנשק העיקרי:
סיקור תקשורתי מעוות
טרור ליצירת חיכוך מתמשך

המימון:
האיחוד
ארה"ב
רוסיה
ערבים

________

זה המקום בעלילה-באותו סיפור שהפך לקרב, בו אתה מביע אי נוחות מהשימוש בביטויים אנטישמים ויהודונים כלפי אלה שמסייעים לערבים במאבק התודעתי.
אינך מזהה את הבוגדים וחשיבות הסיוע לצד הערבי למרות העובדות והאופי המובהק שמשתקף מכל כותרת, סרטון, הרצאה וכנס.
גם אין לך בעיה כשאחרים (לזכרוני גם אתה) שולפים את טיעון אקיבוש והשטחים המעגלי או מכנים מתנחלים את המתיישבים יהודים שפעלו לפי החוק.

בעיני זה מוזר.
איך שותקים מבחינה מוסרית אסתטית עם "אקיבוש" כהסבר לפעולות טרור רצחני- ודווקא הכינוי בוגדים צורם עד כדי ביטוי תרעומת.
כיצד מקבלים דוברים ש"מבינים" אדם שדוקר אמא שמגנה על תינוק בגופה ועובר לילד והבא אחריו.
אתה באמת חפץ בדיון שבו רק לצד אחד שמור היתרון להשתמש בעולם המושגים שמייצג את תפיסתו?

_______
כדי לסמן בעצמך את השימוש הראוי בכינויים בקרב התודעתי נניח לרגע שבמקום נמר יהודי היה זה פלסטיני שמתדיין איתך בבית קפה קרוב לביתך.
היית מקבל את השימוש במושג נאכבה מצד הערבי המשכיל עם האספרסו?
-ומה לגבי כינוי אדם שדרס חפים מפשע כלוחם חופש או קדוש?
-ואם היה קובע שאתה משתייך לדת קולניאליסטית רצחנית?
-ואם היה מתגאה שהוא משלם 2,500 ש"ח בחודש ללוחם חופש שהציונים כלאו (באשמת רצח תינוקת)?
-ואם היה מניח על השולחן סכין וממלמל אללה הוא אכבר?

אתה מקשיב?
אני לא זז מכאן עד סוף הצד, זה קטע נהדר!
________

1. ההכפשה והפצת האשמה מיועדת לקהל זר בניגוד לביקורת פנימה.
2. 50 גוונים של חלושס.
3. הסימנים מעידים מימון בכוונה להרוס ולא להקים מדינה.
אשוח בשוחה 688584
אם הגיון צבאי הוא עבורך הדרך בה הצבא מבצע משימות מה זה העדר הגיון צבאי עליו דיברת?

הרתעה מצילה חיים - לא נראה לי שזה עבד בזמן החדש. אולי בימי קדם נגד פגאנים. שאול מופז דיבר על "תבוסה תודעתית" של הפלסטינים. יעלון שכלל את זה ל"צריבה תודעתית". בעזה צרבנו להם את הצורה, לא עזר. להיפך- כשיש לאנשים מפלט בדת מזוועות המציאות הם הופכים לדתיים יותר. ואצל דתיים, כמו שאנחנו יודעים, החיים אינם הערך הגבוה ביותר בסולם.

הערבים לא מנצחים בשום מקום. בינתיים בכל הסיבובים היהודים רק הלכו והגדילו את השטח שהם שולטים בו, כולל בסיבוב הנוכחי. שטחים זה מה שחשוב, נכון?
שלילת זכותה של המדינה היהודית להתקיים זה קשקוש שלא באמת קיים בזירה הבינלאומית. אבל זה תירוץ נהדר להיות אלימים.
אשוח בשוחה 688597
ואנחנו צריכים להאמין לשטויות של מופז ויעלון?
היפנים והגרמנים היו נחושים וחכמים וטובים יותר בשטיפת מוח מהאורקים העלובים המשתובבים בחצרינו. אבל אצלם הצליחו ליצור הרתעה כי היו מוכנים לנקוט בצעדים הדרושים.
אשוח בשוחה 688611
הגיון צבאי- עוסק בהבסת האוייב פיסית ומוראלית.
הרתעה- מצילה ועוד איך. ראה מהמלחמה הקרה ועד לגבולות ישראל.
- לגבי השאר, הסברתי.
אשוח בשוחה 688617
כשלישראל לא היו גבולות, היא היתה תחת איום קיומי מתמיד שיצא לפועל לפחות בשתי פעמים קריטיות. משישראל הפסיקה ''התעסק בהבסת האוייב פיסית ומוראלית'' (אולי עקב היותה היא עצמה מובסת במובנים מסוימים) והשלימה עם האויבים נקבעו חלק מגבולותיה והאיום הקיומי עליה מוזער עד נעלם.
אשוח בשוחה 688624
הסברתי מהו הגיון צבאי וענית לדעתך מהו הגיון מדיני.
המצב הנוכחי נובע מכך שהערבים הובסו בקרב ולכן האיום הקיומי הצטמצם. בטח שלא נעלם.

גם המסקנה שההרתעה קשורה לגבולות קבועים גובלת במחוז אספמיה.
בחנוכה צה"ל בישר בשמחה וגאווה לצבא המטיילים הציוניים שכשליש מכביש 10 ייפתח לתנועה למשך מספר ימים.
מרוב ששון לנצל את האישור לנוע בשטח ריבוני ציוני בתוך הגבול המוסכם והחתום לעבר אזור אהוב במיוחד למרות האותיות הקטנות: הכביש ייסגר לתנועה משעה 17:00.
הגבול המושלם עלה בחצי האי סיני ואלפי מתים ועדיין מאיים.
בגבול עזה ולבנון לא יותר בטוח ומירדן המלך הגיע להתנצל לאחר "פאשלה".

הרתעה מתבטאת ברצון והנכונות לפגוע. לגבול או לגדר אין השפעה על הנכונות.
בשירותי הצבאי המהולל פעלנו לפי אותו הגיון צבאי. זנחנו את עמדות ונהלי השמירה לטובת ירי מונע וסיורים יזומים.

המלחמה הקרה היא דוגמא מעולה לריסון מדיני של יכולת הרס צבאית כתוצאה מהרתעה. הגבול גם במקרה הזה, לא רלוונטי.
אשוח בשוחה 688626
כתבת "גבולות" ועל זה הגבתי.
ישראל חתמה הסכם שלום עם מצרים בעקבות ההצלחה המצרית והכשלון הישראלי למנוע הישג אסטרטגי מצרי.

שאר דבריך אינם אלא זוטי זוטות שמתחפשות לארי אימתני, ביחס לאיום הקיומי שמצרים היוותה לישראל של טרום 1973-75.
אשוח בשוחה 688628
לא בדיוק. תלית בשלום וגבול מוסכם יתרונות ביטחוניים. אני סבור שהרתעה לא נובעת מהסכמים ורשתות ברזל ולכן, לטובת עדיף שצה"ל יניח את המגדריזם הומאניזם וחינוכיזם לתנועות הנוער, ההורים, החברים, הפסיכולוגים והמורים ויחזור לעסוק בייעודו.

אולי נדון בטיעון שמצדיק פשרות מוסריות: "הרתעה צבאית לא רלוונטית מול מחבלים שלא מפחדים למות."
או - מה עושים כנגד זה שאינו מורתע ממוות.

מנסים פעולות שירתיעו.
באמת, נשבע שאני לא מתלהב מקבורת מחבלים בעור חזיר או לזרוק את גופותיהם כמאכל חזירים ורעיונות מסוג זה אבל כאדם מוסרי, שומר מבוגר ומפאי"ניק הומאני יש לי ערכים.
כאן בגלל אותו שיחדש שניכס דברים מסוגים שונים למחנה מסויים עלול הנבוך להתבלבל.
משמעות של ערכים בשתי מילים: קדימויות מוסריות.

הכלל ההומאני והמוסרי הראשון בעיני הוא שמירת חיי אדם.
אם המחבל כבר מת, יש נוספים שיהרגו חפים מפשע מדוע שלא לנסות?
חזירים לא חסר בארץ ישראל ואפילו בכנסת ובממשלה.
אשוח בשוחה 688629
טוב, בלשון המעטה, התפרשת על פני דברים רבים ומגוונים שלא קשורים כלל לתגובה הממוקדת לעיל.
אשוח בשוחה 688635
הדיון בנושא החל בערך כאן תגובה 688541
אשוח בשוחה 688640
מה זה קשור היכן החל הדיון? תגובתי הייתה על דבר ספציפי.
אשוח בשוחה 688656
תסביר מה הטעם לגזור מהקונטקסט את המרצפת הנוחה ולשלול את מיקומה והקשרה ברצף התגובות.
הרי לא ניסית לדון בגבול היפותטי (ללא קשר לסוגיה בטחונית סכסוך הישראלי ערבי) וזה קצת משנה.
אשוח בשוחה 688658
תגובותיך הולכות ונהיות סתומות ומתרחקות יותר מהנקודה.
אשוח בשוחה 688668
כן, אני מקרה אבוד אבל ממך ציפיתי לשמוע נימוק סדור כהלכתו במקום לחקות אחרים.
כתבת:"כשלישראל לא היו גבולות, היא היתה תחת איום קיומי מתמיד שיצא לפועל לפחות בשתי פעמים קריטיות."
מדוע לדעתך המענה שקיבלת לאור ההתייחסות לגבולות המדינה במישור המדיני בדיון אודות ההגיון הצבאי שבהרתעה איננו הנקודה?

לא סתם, אתה טוען שקיימת נקודה והיא ממוקדת וספציפית וגם אני מקווה.
שלא יתברר חו"ח שמדובר ברצון לדקלם כאחרון הימנים אקסיומה משיחית שמסירת שטחים לערבים תוביל לגבולות מוסכמים ולכן הביטחון ‏1 ישתפר פלאים.

אננא עארף אולי פספסתי הקשר או משמעות אחרת. ואם כן, תסביר.

1. עד כדי ויתור על הצורך בהרתעה?
אשוח בשוחה 688670
שמח שהתמקדת בנקודה אליה הגבתי. כמובן שאפשר היה גם ללא שכבות ערבסקות של מלים.
אשוח בשוחה 688686
חבל שקשה לך עם שאלות.
העיקר התרגולת וחשוב שאתה שמח.
ומה עם אלאור אזריה? 688579
ממתי הריגת חיילים במדים בשעת מילוי תפקידם היא רצח? זהו שיחדש שמטרתו לטשטש את ההבדלים בין רוצחי אזרחים (רוב הטרוריסטים בעולם וגם כאן) לבין רוב הפעילות באינתיפאדה האחרונה, כולל תקרית הדריסה. למי יש אינטרס לטששט את ההבדל הזה? בדיוק לאלה שמנסים לטשטש גם את ההבדל בין שיך מוניס לאלון מורה. "הערבים הם אותם ערבים" וזה פוטר אותנו מכל מחשבה נוספת.

הצוערים לא ברחו בגלל שום דבר שקשור לאקטואליה אלא בגלל שזאת הרמה המבצעית של הג'ובניקים.זה לא נעים אבל כל אחד ששירת בצבא יודע זאת. כל שאר המלל שלך מיותר ולא ראוי לתגובה, כרגיל.
ומה עם אלאור אזריה? 688583
מדובר בירי על נהג משאית ולשיטתך, לוחם חופש.
וכמובן שהתיאור "הפעילות" והתנגדות עממית משקפת בניגוד לשיח חדש ומעוות את שטיפת מוח האנטישמית של הרשות הפלסטינית לשלום ואחווה.
מחשבה נוספת? מוותר.
סליחה ושלום.
ומה עם אלאור אזריה? 688632
1. אין הבדל בין שיח מוניס לאלון מורה מבחינת הצד הפלסטיני. ואם יש הבדל אז תרשה לי לחדש לך שהם מעדיפים את שיח מוניס על פני אלון מורה.בשיח מוניס יש כסף ,בניינים גבוהים ובחורות שוות -באלון מורה לעומת זאת : יש רק סלעים. אני לא אוהב שמזלזלים באויב.

2. הערבים הם באמת אותם ערבים. אתה לא מסוגל אפילו להוכיח שלא.
ומה עם אלאור אזריה? 688524
למה זאת בעייה להחזיק חבל בשני קצותיו? כל ילד קטן שקופץ על דילגית עושה את זה.
ומה עם אלאור אזריה? 688558
הבחנת שילדים קופצים על דלגית וחבל שפספסת.
פעם, ששלדים קפצו בדלגית ראיתי את העצם המרעישה ביותר.
ומה עם אלאור אזריה? 688501
תזכורת: קישור להכרעת הדין: תגובה 688373.
ומה עם אלאור אזריה? 688510
ומה עם אלאור אזריה? 688605
נו, איך הדיון בינתיים לדעתך? מהנה, מחכים?
בקיצור.. 688598
האחד והיחיד
קישון.

חזרה לעמוד הראשי פרסום תגובה למאמר

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים