לונה צ'מטאי סלפטר זכתה במדלית זהב אירופית 3871
הרצה הישראלית לונה צ'מטאי סלפטר זכתה אתמול במדלית זהב בריצת 10,000 מטר באליפות אירופה באתלטיקה. לפני כן עשה זאת אלכס אברבוך פעמיים, ב-‏2002 ו-‏2006, בקפיצה במוט.

לא מדובר בהפתעה, שכן צ'מטאי סלפטר היתה בשנה האחרונה אחת הבולטות בעולם במקצוע זה, והיא השיגה את התוצאה השנייה בטיבה בעולם השנה.

צ'מטאי סלפטר הגיעה לישראל ב-‏2008 כאם בית בקונסוליית קניה. היא רצה כתחביב, אחר כך הצטרפה לקבוצת ריצה. בהמשך הכירה את דן סלפטר שהיה לבעלה ומאמנה. ב-‏2016 היא קיבלה אזרחות ישראלית.

באולימפיאדת ריו באותה שנה, לאחר לידה ועם בעיות רפואיות בגלל הנקה, היא רצה מרתון ופרשה באמצע. אחר כך עברה לריצות הקצרות יותר, תחילה מתוך מחשבה שזה יעזור לה להישאר רצת מרתון מצטיינת, אך אז התברר כי במרחקים של 5,000 ו-‏10,000 מטר היא טובה יותר.
קישורים
הארץ
פרסום תגובה למאמר

פרסומים אחרונים במדור "פוליטיקה"


הצג את כל התגובות | הסתר את כל התגובות

אפשר להוסיף ש... 701053
על הדרך היא שברה את כל שיאי ישראל בריצות מ-‏1500 מ' ומעלה.
מסרבים להתרגש 701171
נדמה שהדבר המרשים ביותר בנושא הוא סירובו של הציבור להתרגש למרות שהתקשורת כהרגלה מפמפמת את העניין עד לזרא. נראה שהציבור מסרב לחגוג את הגילוי המרעיש שהח'ברה האלה מרמות מז' אפריקה מהירים מאד.
נראה שעידן אולסי פרי חלף ללא שוב. אם לדבר בשמי בלבד, אני מסרב להתרשם מפועלם של חבורת עסקנים מדרג ב' שמצדיקים את משכורתם (להערכתי מקופת הציבור) ע"י גזילת מדליות ממדינות פושטות רגל.
אנסה גם לדבר בשם הציבור הישראלי במידה ויש דבר כזה בכלל. אנו מדינת מהגרים, מיעוטים ושבטים. לא חשוב איזה עניין בידורי/תרבותי/אמנותי תבחר, ל-‏70% מן הציבור לא יהיה שום עניין בו.
לא נראה לי סביר שאי אפשר למצוא מודל כלכלי שיקיים אתלטית כל כך יוצאת מן הכלל כמו לונה (הזוכה בקלות בטורניר נחשב על אף האימון החובבני שהיא מקבלת) מבלי להסתמך על קופת משלם המיסים. יש ערוצי תקשורת ויש תקציבי פרסום וספונסרים. לא יקרה אסון אם מי שרוצה לצפות בארוע המתכנה אליפות אירופה באתלטיקה יצטרך לשלם על כך.
אם אין שום דרך לממן את משפחת סלפטר מבלי לגבות מיסים מדרוזים, ערבים, מצביעי ש"ס, חרדים וממני, אולי מוטב לחסל בהזדמנות כל מיני מוסדות מיותרים כמו משרד הספורט והזרמת כסף ציבורי לקבוצות כדורגל וכדורסל מקצועניות שאמורות להרויח כסף ולא לבזבז כספי ציבור.
מסרבים להתרגש 701174
יפה כתבת.
מסרבים להתרגש 701175
גזילת מדליה? זה מה שהמתחרה השוודית (אריתראית במקור) עשתה. צ'טנאי לא הגיעה לארץ כספורטאית מקצוענית. והיא לא הורשתה להתחרות בשם הארץ לפני שעברה מסלול ייסורים מקוצר של התאזרחות בעזרת נישואים.

אולסי פרי, אגב, לא מומן בכספי ציבור. אתה מערבב כאן שני נושאים לא קשורים.

חזרה לעמוד הראשי פרסום תגובה למאמר

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים