בתשובה להפונז, 05/01/21 14:00
קול התור נשמע בארץ 730645
ההשתוללות נבעה כי חיסנו צעירים על פני קשישים.
נכון שילד פולני טוב לא משאיר שאריות בצלחת , אבל במקרה של חולדאי וגמזו זה היה אשכרה לירוק בפרצוף. אני יכול להבין שגמזו קצת עף על עצמו לאחר שהוא קיבל פרק על שמו בערוצים 11/12/13 . ונכון שחולדאי רוצה להיות ראש ממשלת תל אביב , אבל למה להעדיף מורים צעירים על פני בני 60 + ?
לגבי זריקת החיסונים . סיפורי סבתא. ואני יודע שהיא מתה מזמן .
קול התור נשמע בארץ 730652
מורים וחזנים צריכים לדעתי להיות בראש התור, יחד עם האוכלוסיה בסיכון תגובה 730515
קול התור נשמע בארץ 730655
אני לא בטוח לגבי תפקידם המדויק של ' עובדי ההוראה ' ,אבל מעניין יהיה לדעת מיהם אותם 'מורים' מסורים אשר אתמול חוסנו בתל אביב בחסות חולדאי-גמזו וזאת לאחר שמנות השווארמה כמעט נזרקו לפח מול העיריה .
האם הם היו מורים אלופים שמרביצים את תורתם מול הגדיים הרכים שלנו , או סתם אדמיניסטרציה פקידותית שלווה עם נס קפה של בוקר ועיון מעמיק בתלוש כל ראשון לחודש ?
קול התור נשמע בארץ 730664
מאחר ובתל אביב יש כ-‏70 אלף ילדים בגילאי 3-18, אזי סביר שיש שם לפחות 5000 מורים אלופים וגו'.
__________
מי שתלוש משכורת ראוי לעיון מעמיק זו האסוציאציה הראשונה שלו כשמדברים על מורים, כדאי שיקבע תור לבדיקת מציאות בקרוב. אולי אפילו עוד אחת אחרי שלושה שבועות, כדי שהאפקט יישמר יותר זמן.
קול התור נשמע בארץ 730667
לא כיוונתי למורים בתגובתי וזה הובהר שאני רואה במורים אלופים. אני מתכוון למנהל תחום או מנהל אגף או מנהל מחלקה או מנהל מדור או מנהל ענף או מנהל משהו וסגניהם ומשניהם .
קול התור נשמע בארץ 730669
עד כמה שהבנתי הקריאה בהחלט היתה למורים/גננות וכאלה שעובדים בכיתות, הראיתי שהמספרים נשמעים סבירים.
קול התור נשמע בארץ 730676
הביקורת מגיעה ממקום של בקשה שלא לקמבן אותנו כי עייפנו מהקומבינה.

המורים הם בהחלט אלופים וראויים לחיסונים בקו הקדמי והראשון.
קול התור נשמע בארץ 730662
עכשיו השאלה למי אנחנו מאמינים, לך, לגמזו, לחולדאי או לשר הבריאות.
שר הבריאות הוא לבטח הכי פחות אמין מכל הרשימה כאן. אפילו עם המנכ"ל שלו הוא לא מסונכרן.
קול התור נשמע בארץ 730680
ואכן, לקח שעות ספורות בלבד כדי להוכיח ששר הבריאות שיקר היום במצח נחושה.
קול התור נשמע בארץ 730794
אם כבר ילד פולני - שיבא נותן לניצולי שואה להגיע בלי תור, אבל הניסוח, אפפס, לא משהו.
קול התור נשמע בארץ 730795
אוי :)
קול התור נשמע בארץ 730801
הניסוח הזה בוצע על ידי הדור שלא הכיר את הפלנטה הזאת.בזכרון הילדות - הייתה לנו אם בית ניצולת שואה עם מספר חקוק , כל יום השואה היינו יושבים על המדרגות ושומעים את הסיפור האמיתי. כילד אני חייב להעיד שזה הזכרון היותר חזק שיש לי על השואה , אני לא בטוח שאם לא הייתי נחשף לפלנטה הזאת ממקור ראשון הייתי מבין את הבעיה במודעה הזאת.

מכל מקום,ניצולי שואה צריכים לקבל את החיסון בבית.זה המעט שאפשר לפרגן לאלו שצריכים להפשיל את השרוול.

אגב,המשולש ההפוך היה הזיהוי ליהודים.
קול התור נשמע בארץ 730823
מזל שלא שלחו אותם להתקלח לפני החיסון.
קול התור נשמע בארץ 730846
מתי בשם אלוהים בירוקרטים ופוליטיקאים צבועים יפסיקו לעשות שימוש בשמם של ניצולי השואה?
האם קיים הבדל ענייני כלשהו בין ניצול שואה לבין סתם אדם שעבר את גיל 60, ושצריך לעזור לו לקבוע תור? ואם יש חיסונים עודפים (והיו בממוצע 30-40%), מדוע לא לחסן אותו?
האנטישמים יאמרו שהתשובה היא בתופעה הישראלית של ניצולי שואה שעדיין אינם בני 60.
מצא את ההבדלים 730847
אני יכול לחשוב על כמה הבדלים עניניים, אבל בטח גם אתה.
מצא את ההבדלים 730851
אני רוצה לחשוב שאתה מתכוון לכך שהרבה ממדינת ישראל ומסתמא גם מערכת הבריאות, נבנתה בכספי הפיצויים לנפגעי השואה ובתמורה המדינה התחייבה באופן חוזי לדאוג לרווחתם ולטיפול הרפואי בהם. זה עניין חשוב ואין מקום להסתתר כאן מאחורי רמזים.
בנסיבות העניין, הטיעון הזה אינו ענייני. הוחלט לחסן את כל גילאי 60+. לנוחותם של קופות החולים הוחלט להשתמש באמצעים הדיגיטליים החדשים ובמרכזי חיסון. ברור לכל, שבין הזכאים תהיה קבוצה שתתקשה לממש את זכותה. טרח אותו מבוגר, והביא עצמו למרכז חיסון, עשה ככל יכולתך לעזור לו, גם אם משמעות הדבר היא לשלוח אותו למוקד חיסון אחר או לקבוע לו תור ביום אחר. לצורך זה, אין שום חשיבות אם מדובר בניצול שואה, בעולה מאתיופיה בן 60 ויום אחד או בקשיש ערבי.
זוהי המשמעות האמיתית של "מדינת כל אזרחיה". הביטוי הזה אינו אומר שכולנו שווים או שאנו זכאים לכל מה שעולה על דעתנו. הוא כן אומר שכאשר נשקלת זכאות להטבה כלשהי, שיקולים לא רלאבנטיים אינם מעורבים.
מצא את ההבדלים 730854
זה לא היה הכיוון שלי.
תנסה לחשוב מה יכול לגרום לאדם שעבר שואה בצורות כאלה ואחרות להיות בקבוצת סיכון מעל לבן 60 אחר.
הטיעון הטכני שלך 'הוחלט שכל בני 60 פלוס יחוסנו' כמובן מנטרל את ההבדל באופן טכני מראש, אבל אנו דנים בהבדלים אפשריים מעבר לאינסטרומנטלי הזה.
מצא את ההבדלים 730857
אני מתנצל. קוצר המשיג. תצטרך לפרוט לי את טענתך, כי לא ירדתי לסוף דעתך.
מצא את ההבדלים 730859
מי לדעתך סביר שיהיה בריא יותר (בממוצע) - ניצול שואה או אדם רגיל?
מצא את ההבדלים 730884
אפריורי, אני יכול לחשוב על גורמים לכאן ולכאן. המספרים שמצאתי מבלבלים: ניצולי שואה חיים יותר אך חולים יותר.
מצא את ההבדלים 730894
לגבי תוחלת החיים, זאת נשמעת לי כמו השוואה בין - סליחה מראש על הניסוח - אוכלוסיית בקטריות רגילה לכזו שנותרה אחרי שלושה סבבי אנטיביוטיקה. מי לדעתך ישרדו יותר?
לגבי המחלות, המחקר מאשר את התיזה שלי ש"את תחלואת היתר במחלות השונות מייחסים החוקרים לטלטלה הגופנית והנפשית שחוו בתקופה הניצולים בתקופת השואה."
מצא את ההבדלים 730899
כאמור, לא מפתיע אותי שניצולי שואה חיים יותר משאר השנתון שלהם, וגם לא היה מפתיע אותי ללמוד שהם חיים פחות. אבל הייתי מצפה שהגורמים שגורמים להם לחיות יותר גם יגרמו להם להיות פחות חולים, ואילו הגורמים שגורמים להם להיות יותר חולים יגרמו להם לחיות פחות. זה שאתה מביא נימוק שמסביר אגף אחד של המשוואה ונימוק שמסביר את האגף השני לא עוזר לי, כי אני רואה ביניהם סתירה (לא סתירה לוגית, כמובן, אבל "סתירה סבירותית"). לציין את המובן מאליו, מדובר באנשים מבוגרים, ובמקומותינו ובזמנינו אנשים מבוגרים באופן גורף מתים ממחלות, בין אם מאחת קטלנית ובין אם מהצטברות של מחלות "קטנות"; ומקובל שתחלואה נפשית ועקה רגשית הן בקורלציה גבוהה עם תחלואה ועקה גופניות). לוגית, כמובן שייתכן שהם חולים יותר במחלות לא-קטלניות ופחות במחלות כן קטלניות, אבל זה מתיישב בצורה מאוד לא סבירה עם תמונת העולם שלי, עד כדי כך שאני חושד בנתונים.
מצא את ההבדלים 730898
זה לא מפתיע אותי. מידע אישי אני יודע שניצולי שואה סובלים יותר מבעיות נפשיות (כולל אלצהיימר ומיני דמנציה) ולאו דוקא מבעיות גופניות. בכתיבה ספרותית מדברים על התפוררות האישיות. סול בלו כתב (בספר ''רוולסטין'') על הטראומה היהודית הנובעת מן הידיעה כי בתקופה מסויימת כל שכניך רצו במותך.
בינתיים חשבתי על סיבה הרבה יותר פרוזאית לפרסום המודעות על ניצולי השואה מאשר הכסילות האנושית. מוסדות רבים בארץ, בפרט כאלו המטפלים בקשישים, מקבלים תמיכה כספית מכספי הקרנות לפיצוי ניצולי השואה המנוהלים ע''י הסוכנות היהודית. הודעות מעין זה, עשויים להיות מעין מס שפתיים, כדי להצדיק תמיכה כזו.
בשולי הפארסה, אפנה תשומת לבכם לתעודת ניצולי שואה. בזמנו לא היה בכלל דבר כזה. תעודות מעין אלו חולקו ע''י ארגונים וולונטריים וארגוני התנדבות ולא היה להן שום תוקף או ערך. נדמה לי שבשנים האחרונות ממשלת ישראל מחלקת משהו כזה. כרגע זה במשרד לשיוויון חברתי, ברשות לזכויות ניצולי השואה, שנקראה בעבר סתם הלשכה לשיקום נכים.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים