763721
מה בנוגע לתכנים שהמדינה בעצמה מפרסמת וחופפים לתכנים שארגוני הטרור מפרסמים?
763722
אז לגבי 56 חברי הקואליציה שתפו בו - נסתפק במעצר עד תום ההליכים, לפחות.
763723
בעבר לא חששתי מצפייה בתכנים כאלו שהציגו Isis. הפעם, הפחד הראשוני לראות *ישראלים* שמדברים עברית - והם יכולים להיות בני משפחתי - בסיטואציות הללו, הכניסו אותי למועקה וכמעט לתעוקה. אני לא מסוגל נפשית אפילו לתאר מה שהתרחש שם, למרות שאני כן קורא טקסטים. הטקסט לא מתגבש למחזה.
763730
בכירי הפסיכיאטרים בארץ מעודדים אותך להמשיך בהימנעות ולא לגרום לעצמך נזק מיותר ומתמשך.
763745
מעניין שצפיה בסרטי אימה עם אפקטים חזותיים להחריד אינה מעוררת חששות דומים אצל הפסיכיאטרים. למרות ההרגשה הריאליסטית באותם סרטים (חבר סיפר לי), ייתכן שמתחת לסף ההכרה הידיעה ש"זה רק סרט" בכל זאת מעניקה הגנה מסוימת.

אם נתעלם משאלת ההשפעה המשוערת על הקהל הרחב (כבר באירופה הייתי סקפטי לגביה), דעתי שלי בשאלת פרסום הסרט היא שהסיכוי להועיל להשבת החטופים חשוב יותר מהפגיעה ברגשות משפחות הקורבנות, במיוחד אם הם לא יהיו ניתנים לזיהוי. עלי לציין שאני כנראה חריג מבחינת היחס הריגשי לגופות‏1 כך שאולי אני לא ממש מבין את עומק הפגיעה באותן משפחות. הרבה יותר קל לי להזדהות עם משפחות החטופים, להן עוד יש תקווה.
____________
1- "החזירו את הבנים" עם תמונותיהם של הדר גולדין ואורון שאול תמיד מעורר בי את הצורך לתקן ל"החזירו את הגופות".
763751
אני לא רואה איך הפצת הסרטונים לקהל הרחב תשפר את סיכוי המשפחות.
אתמול שמעתי אפילו טיעון נגדי ברדיו - שדוקא הנגישות לכל אחד, תאפשר לאלפי אנשים ברשת לקחת קטעים ולערוך אותם ולגרום להמון פייקים להסתובב, מה שיוריד דוקא את האמינות בדעת הקהל של התיעוד המקורי (שכבר לא יבלוט ברשת מול הזיופים).
לא מן הנמנע שתוך כמה זמן תקבל סצינות מהסרט הזה כעדויות לרצח ילידם בעזה או משהו כזה.

לגבי סרטי אימה - ברור שהידיעה שזה רק סרט יוצרת הבדל עצום אצל הצופה. וכאן, אגב, אם תפיץ - לא מן הנמנע שעם הטכנולוגיות של היום אתה תקבל גם די מהר תיוג שמי של חלק גדול מהנרצחים על גבי הסרטים, מה שבכלל הופך את זה לסיוט עבור כל מי שמכיר אותם אפילו במעגלי קירבה רחוקים.
763756
הכל ייתכן, אבל זיופים אפשריים אינם מייחדים דווקא את הסרט הזה, ומה עוזרת לנו "האמינות בדעת הקהל של התיעוד המקורי" אם אף אחד לא רואה את התיעוד המקורי?

דו"צ יכול להתעקש להגיד "ארגון הטרור חמאס" בכל פעם שהוא מזכיר את השם המפורש, אבל כדי שהמשוואה "חמאס=דעאש" תתפוס בדעת הקהל בעולם המערבי צריך, חוששני, להסתייע בכל האמצעים הויזואליים שעומדים לרשותנו. משום מה מישהו מניח שצילומי ההפצצות בעזה, או שיירת הפליטים שפניהם דרומה שהוצגה אתמול כהישג תודעתי מול החמאס מביאים תועלת. אני, כהרגלי, סקפטי, במיוחד בגלל שהחתול הזה דומה שתי טיפות מים לחתולה שלי.
763777
לפחות עפ״י זה (ואין לי מושג מה התוקף של זה) קמפיין שמתרכז במצבם של החטופים הוא אפקטיבי יותר מתאורי זוועה ורצח.
763784
(אני שותף לחוסר הידיעה שלך בדבר טיב המחקר המצוטט, אבל גם אם הוא בסדר) זאת עלולה להיות חרב פיפיות אם החמאס יפרסם סרטונים בהם החטופים נראים במצב טוב.
763792
אכן.

אני מודה שהעמדה שלי בנושא זה‏1 היא לא יותר מאשר 🤷‍♂️ או 🤦‍♂️.

_______________
1 לגבי איך אפשר לשכנע ציבורים בעולם המערבי, אחרי התמורות הפוליטיות והרעיוניות של עולם הטירוף של ה-Woke, PC, SJW בעשורים האחרונים.
763793
_______________
1 ותמונת המראה המטורללת שלהם בצד השני של המפה הפוליטית, כמובן.
763811
תודה, אחכה לתקציר.
763813
התקציר: https://www.youtube.com/watch?v=rbfccVBo9tE
763814
אני ככל הנראה האדם היחיד בארץ שלא סובל את ארץ נהדרת (ומשום מה גם את זהו זה).
763816
גם אני לא סובל את ארץ נהדרת. לא מצחיק.
המערכון הספציפי פשוט קרוב מספיק לסרטון דוקומנטרי וביקשת TL;DR.
763842
👍
763823
רגע... זה באמת לא לאטמה?! לארץ נהדרת היו ימים טובים יותר.
האקדמיה במערב 763815
בעניין קרוב, פילוח עמדות חברי הסגל באונ' קולומביה מגלה שרוב חברי החוגים למדעי החברה והרוח, להוציא כלכלה, מצדיקים את החמאס.
לעומת זאת, רוב מוחץ בתחומי STEM‏1, עסקים כלכלה ומשפט מזועזעים ממעשי החמאס. זאת על סמך שני מכתבים מנוגדים שיצאו ממוסד זה לאחרונה - Alon Goldberg

1 science, technology, engineering, math
האקדמיה במערב 763818
זה לא מקרי.

הרוח הרעה אכן מגיעה מדברים שקשורים לאופנות המטורללות והאקטיביסטיות במדעי החברה והרוח. מה-Critical race theory, דרך ההיסטוריונים מעוותי ההיסטוריה שמיחסים את כל רעות העולם לבוגימן ״Western colonialism״, תרבות ה-Woke ועד הטירלולים שהוכנסו ללימודי המגדר.
האקדמיה במערב 763821
כבר חודשים ושנים מספרים לנו על הטרללת הפרוגרסיבית שמציפה את הקמפוסים, והאמץ שבתור חובבי אקדמיה בבסיסם, חשבנו (חשבתי) שזה כנראה לא כל כך נורא.
אז עוד אחת מקריאות ההשכמה של המשבר הנוכחי,היא שאנחנו נוכחים שזה גרוע ממה שחשבנו.
טרללת שקרובה יותר לשטוחארצים מאשר למה שחשבנו פעם על אקדמיה.
טוב שבמדעים המדויקים (AKA 'מדעים', כמסתבר) עדיין מתייחסים למציאות בתור רפרנס.
האקדמיה במערב 763824
אכן. הניתוח המעמיק והמקיף ביותר שקראתי על הנושא הוא הספר Cynical studies, שיצא בינתיים גם בעברית. הוא סוקר היסטורית ורעיונית את תחומי הלימוד החדשים שצצו באקדמיה האמריקאית בעשרות השנים האחרונות לגווניהם. לצד ההשלכות הקשות הרוחביות שלהם על האקדמיה והחברה האמריקאית, הוא מצליח למצוא לא מעט חיוב בכמעט כל אחד מהם.

ובנימה אישית, בפגישת אנשי סגל פרוגרסיביים מליגת הקיסוס האמריקאית שאליה נקלעתי לאחרונה, הם התלוננו על ירידה דרסטית ברישום סטודנטים לתחומים אלו ("למה כולם הולכים לעסקים, כלכלה ומחשבים? מה עם הרוח?"), מה שהולם ומצמצם את אפשרויותיהם התעסוקתיות. לא בדקתי אם מדובר בתופעה כללית.
האקדמיה במערב 764217
מה השם של הספר בעברית, בבקשה?
האקדמיה במערב 764219
דומני שזה זה, אבל השם באנגלית הוא "Cynical Theories" ולא כפי שנכתב.
האקדמיה במערב 764222
תודה על התיקון.
האקדמיה במערב 763825
״קרובה יותר לשטוחארצים מאשר למה שחשבנו״

אני חושב שעדיין לא הפנמת עד כמה הם מסוכנים.

השטוחארצים הם סתם Benign בהשוואה (סתם טאמבלים שטועים לגבי איזו עובדה אמפירית). תנועות השמאל הפרוגרסיבי הן לא פחות מאשר מסוכנות לדמוקרטיה ולערכי העולם המערבי. מסוג הרעיונות הגרועים (כמו קומוניזם, לאומנות או פשיזם, למשל) שיכולים ממש לפרק מדינות מערביות מבפנים.
האקדמיה במערב 763826
הקרבה שציינתי לא היתה לפי מטריקת הסיכון, אלא לפי מטריקת העיוורון לעובדות ולמציאות. בכלל לא התייחסתי לסיכון.
מסכים שהסיכון שלהם הרבה יותר גבוה, אבל זה באמת לא כוחות.
האקדמיה במערב 763829
מעבר למסוכנות, כמות המאמינים, החדירה של המאמינים לעמדות כוח במיינסטרים והעיוורון, יש מטריקה נוספת בה הפרוגרסיבים ״מנצחים״ את השטוחארצים. המטריקה הזאת היא ה-Scope של הנושאים, הערכים והמבנים החברתיים שהם שואבים אל תוך מערבולת הטירוף שלהם. אין כמעט נושא שאפשר להעלות על הדעת שלא עבר ״טיפול״ ע״י התנועה האקטיביסטית הזאת. מגדר‏1, גזע, דת, השיטה המדעית, היסטוריה, פוליטיקה, גאופוליטיקה עולמית, ספורט, ספרות, קולנוע, משחקים, קהילה, משטר, שפה ועוד רשימה מאוד ארוכה של קניות.

זה מה שהופך את מטריקת המסוכנות ואת מטריקת העיוורון לכל כך מעניינות בהקשר של התנועה הזאת ופחות מעניינת בהקשר של השטוחארצים. כשזה ה-Scope, בכוחם (בניגוד לחוסר כוחם של השטוחארצים) לשנות את העולם ואף להגיע, בדיוק כמו קומוניזם או פאשיזם, למצב של ״מהיסודות נחריבה״.

_______________
1 וכל אחד מהנ״ל נהיה יותר ויותר מטורלל עם הזמן, בדיוק כמו שקהילת ה- +^@$**#LGBTIQA אוספת לתוכה עוד צבע לדגל ועוד אות או עוד סימן ascii, עד שראשי התיבות של האירגון מתחילים להראות כמו סיסמאות Wifi עם רמת אבטחה גבוהה.
האקדמיה במערב 763831
מי לא אוהב סיסמאות עם אבטחה גבוהה? הן אוטומטיות ולא מצריכות מחשבה או תחכום.
האקדמיה במערב 763838
ככל שהסיסמה מסובכת יותר, הסיכוי שלא אזכור אותה גבוה יותר, מה שאומר שאאפס אותה בכניסה הבאה או שאכתוב אותה היכנשהו כדי שלא אשכח, מה שאומר שמידת האבטחה שלה היא בעצם נמוכה.
האקדמיה במערב 763839
עקרונית - נכון. השבח למנהל הסיסמאות.
האקדמיה במערב 763843
אם בא לך לעקוב אחרי התחום, אני ממליץ על הבלוג https://whyevolutionistrue.com/
האקדמיה במערב 763844
תודה על הקישור.
לא מבטיח שיש לי רוחב פס מספיק לעקוב אחרי עוד נושא בימים אלה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים