הכנסת מתפזרת; בחירות ב-‏9 באפריל 3902
ראשי סיעות הקואליציה החליטו אתמול (ב') לפזר את הכנסת ולהקדים את הבחירות הכלליות ל-‏9 באפריל 2019. בהצהרה משותפת של הסיעות נמסר כי "השותפות בכנסת ובממשלה תימשך גם בתקופת הבחירות".

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אמר: "הממשלה תשלים ארבע שנים מלאות של כהונה עם הישגים כבירים." הוא הוסיף: "הקואליציה הנוכחית היא הגרעין בעיני לקואליציה הבאה, זה הבסיס. אנחנו באים לבקש מנדט ברור מהבוחר להמשיך להוביל את מדינת ישראל בדרך שלנו, הדרך הזו עשתה רבות למדינת ישראל ותעשה רבות לטובת מדינת ישראל. בעזרת השם, בעזרתנו".

ח"כ ציפי לבני, יו"ר האופוזיציה, אמרה בתגובה להחלטה: "נפל הפור סוף סוף ואיתו תיפול גם הממשלה. הבחירות ערב פסח, הזדמנות מצוינת לנקות את החמץ. יום הבחירות צריך להיות יום המהפך. זה צריך לקרות, זה יכול לקרות, זה חייב לקרות לטובת אזרחי ישראל. היום חוזרת התקווה, אפשר לנשום לרווחה". ח"כ אבי גבאי, יו"ר המחנה הציוני, אמר: "הבחירות האלה הן בין נתניהו לביני. כל השחקנים הפוליטיים האחרים כבר הודיעו שיישבו בממשלה בראשות נתניהו ולכן אלה בחירות ביני לבין נתניהו ... כראש ממשלה אוביל את מדינת ישראל לעתיד טוב יותר, עתיד של שינוי, עתיד של אחדות ולעתיד של תקווה ואמונה שאפשר לשנות".
קישורים
ראשי הקואליציה הכריעו: בחירות ב-‏9 באפריל - ynet
פרסום תגובה למאמר

פרסומים אחרונים במדור "פוליטיקה"


הצג את כל התגובות | הסתר את כל התגובות

''בעזרת השם'', ואידך זיל גמור 703140
הללויה. 703141
באמת הגיע הזמן לסיים את כהונתה של הממשלה הגרועה, ההרסנית והמסוכנת בתולדות ישראל. ואכן, כפי שמציין נתניהו היו לה הישגים כבירים: עומס בנתיבי התחבורה, צפיפות בבתי החולים, עלייה הולכת ונמשכת ביוקר המחייה, קיצוצים בקצבאות נכים וקשישים, עלייה בהקצבות לחרדים ולמתנחלים, הדתה במערכת החינוך, הריסת המערכת המשפטית, התנכלות לתרבות, עידוד החמאס על חשבון הרשות הפלסטינית, אי רצון לפתרון המצב בעזה והמשך הרצח והדיכוי בגדה.

גם גבאי נשמע כסטלן על רקע הסקרים ותרומתו האישית להשחתת מושג האופוזיציה. שינוי אכן נדרש והוא יכול להגיע רק משמאל אמיתי ולא ממרכז חלול ואופנתי המנסה להתחנף לימין. את נזקי נתניהו ייקח זמן לתקן במלואם אבל בהחלט צריך להתחיל.
בקשה מראש הממשלה הבא 703142
לא משנה מי יהיה ראש הממשלה הראשון אחרי נתניהו, יש לי בקשה אחת אליו (או אליה). (בעצם, זה לי הרבה מאוד בקשות, אבל נתמקד כרגע באחת מהן):

חוק להגבלת כהונת ראש הממשלה לשתי קדנציות לכל היותר.

אידאלית, חוק שמאפשר לאדם לעמוד בראשן של שתי ממשלות לכל היותר. כלומר, אם הממשלה נפלה והוקמה חדשה, בום, איבדת אחת למניין – גם אם לא היו בחירות בדרך. חוק כזה יגביר את הלחץ על ראה"מ לשמור על יציבות הממשלה.

בנוסף, כדאי להוסיף גם חוק שיגביל את מספר התיקים של ראה"מ. לנתניהו יש כרגע את תיק הבריאות, תיק הבטחון, תיק החוץ, תיק 1000, תיק 2000, ותיק 4000. קצת מוגזם.
בקשה מראש הממשלה הבא 703143
אני שומע את הבקשה לקצוב את מניין כהונות רוה''מ מיותר ויותר אנשים בזמן האחרון. הבעיה היא שלדברים האלו יש משך חיים מוגבל והם מתאדים בפני הארועים והמהפכים המתחדשים חדשות לבקרים.
כדי שזה לא יקרה, אני מציע לכל אחד לדרוש מן המפלגה שהוא מתעתד להצביע עבורה, התחייבות פומבית לחקיקה כזו למשל בצורה של הכללת הדרישה במצע המפלגה. אני יודע למשל שהגבלה כזו מופיעה במצע של מפלגת ליברמן.
בנוסף אני חושב, כפי שאולי רמזת בדבריך, שצריך להבהיר שההגבלה לא תחול על נתניהו,לפחות לא על הקדנציה הבאה. חוק כזה דרוש ללא כל קשר לנתניהו. אני מניח שאת חסידיו השוטים של נתניהו לא נשכנע, אבל חסידים רבים אחרים של נתניהו, כן עשויים להשתכנע בנחיצות של חוק כזה. אני חושב שתומכי ליכוד רבים מודעים לנזקים שנגרמו לליכוד בגלל הכהונה הממושכת של נתניהו.
בקשה מראש הממשלה הבא 703147
למה אתה חושב שזו הצעה טובה?
אם ראש ממשלה יכול להוביל במשך 4 קדנציות, למה לא?
זה עוזר לראשי ממשלה להיות עם ראייה לטווח ארוך יותר. הרי גם אם לא יחזור בקדנציה הבאה, אולי יחזור תוך 3 וחצי שנים?
בקשה מראש הממשלה הבא 703160
הטיעון שלך הוא טיעון תקף ואי אפשר להכחיש שבהגבלת מספר הכהונות אנו עשויים לוותר על שרותיהם של מנהיגים מוכשרים ואולי אפילו בשיא יכולתם וכישוריהם.
התשובה לדעתי מורכבת מכמה תשובות שכל אחת מהן מתיחסת לתוצאה שלילית נפרדת של שלטון מתמשך.
א. הנזק המצטבר הנגרם למפלגת השלטון מהצטופפות של אופורטוניסטים, מלחכי פנכה ורודפי טובות הנאה בשורותיה. לתופעה הזו יש תת סעיף מזיק במיוחד והוא הקפת המנהיג בחנפים ואומרי הן. רק יחידי סגולה הם מחוסנים בפני חנופה והערצה ואסור לבנות דמוקרטיה על הנחה שהמנהיגים הנבחרים הם יחידי סגולה.
ב. גם האמרה לפיה מה שלא עשית בשנה/שנתיים/כהונה הראשונות שלך כבר לא תעשה, יש לה משקל של אמת ומציאות. לדינמיות של משטר דמוקרטי יש חשיבות.
ג. התנוונות מנגנוני הבקרה הפנימיים - המציאות לפיה האנשים שמפקחים על תקינות התנהגותו של המנהיג, נבחרו על ידיו לתפקידם, היא מציאות לא בריאה.
ד. התופעה של נטיית ההמון להערצת ה"מנהיג על הסוס" היא תופעה לא בריאה שיש להלחם בה. כאשר מנהיג נמצא על הגה השלטון מספיק זמן והשמיים לא נופלים, ההמון מתמסר לאמונה המאגית בכוחו של המנהיג. כאשר סטלין מת, רוסים רבים תהו האם המים ימשיכו לזרום בברזים ובתי הספר ישארו פתוחים לאחר ש"אבא" הלך לעולמו. זו תופעה מסוכנת מאד לדמוקרטיה בריאה.
ה. הניסיון של ארה"ב מלמד שחברה יכולה להיות דינמית ומתקדמת גם בהגבלה של שתי כהונות.

התשובה המעשית לשאלתך, היא אולי בכך שקיומה המסוכן באופן תמידי של ישראל אכן יוצר נסיבות מיוחדות. יותר מדי פעמים ראינו את התופעה של "מה שרואים מכאן, לא רואים משם", ולכן 2 תקופות כהונה אולי לא מתאים כאן. אני מעדיף 3-4. זה גם פותר את הבעיה של קדנציות קצרות. מי שבאמתחתו 3 ומעלה קדנציות שלטון מקוצרות, אולי עדיף לבוחר לשקול מישהו אחר.
בקשה מראש הממשלה הבא 703161
בן גוריון יש רק אחד
בקשה מראש הממשלה הבא 703164
הבעיה העיקרית היא שראשי ממשלה לטווח ארוך נמנעים מלחשוב על אחרים כיורשים פונטציאליים, ובמקום זאת רואים בכל יורש-בפוטנציה איום וסיכון. וכך, במקום שראש המפלגה יטפח ויעודד את הטובים והמוכשרים שבאנשי מפלגתו, הוא מקפד את ראשם ברגע שמי מהם נהיה פופולארי מדי. התוצאה היא פלגנות, יריבויות, ואובדן הטובים במפלגת השלטון. (ולראיה אנקדוטלית ולא מחייבת, ראה את ההרכב האנושי של מפלגת השלטון כיום. מי מהם מחליף אפשרי לראש הממשלה?)

אם ברור לו שזמנו קצוב, יש לקוות שיפעל כדי לעזור לממשיכו, כדי ליצור המשכיות ולהיות מזוהה גם עם מי שיחליף אותו. התוצאה יכולה להיות דינמיקה טובה בהרבה בראשות המפלגה.
בקשה מראש הממשלה הבא 703166
אני לא חושב שראשי ממשלה ברבים. ביבי. כל האחרים פעלו גם כנגד אויבים בתוך המפלגה (כדוגמת רבין–פרס) אבל טיפחו גם מנהיגים נוספים. הדוגמה הטובה ביותר היא מפלגת קדימה, שהצליחה לשרוד (גם אם לא מספיק טוב) עריפת שני ראשי מפלגה ברצף.

לדוגמה: ביבי ביטל את מוסד ממלא מקום ראש הממשלה (שנוצר, כזכור, בימי ממשלת האחדות של שנות השמונים).
בקשה מראש הממשלה הבא 703149
ההגבלה מופיעה גם במצע של יש עתיד.
בקשה מראש הממשלה הבא 703145
לא ברור לי איך חוק כזה יגביר את הלחץ על ראש הממשלה לשמור על יציבות הממשלה. לא ברור שתנאי יסוד בהקמת הקואליציה השנייה של כל ראש ממשלה תהיה לבטל או לשנות את החוק הזה?
בקשה מראש הממשלה הבא 703148
לא אם הוא עובר כחוק יסוד שדורש רוב מיוחס לביטולו. נדמה לי שאחרי מלכות נתניהו יהיה קל לארגן רוב כזה לחקיקת החוק, מה שיקשה על ''תיקונו'' בהמשך.
בקשה מראש הממשלה הבא 703146
גם שתי כהונות של הכנסת זה משהו סביר ומוגדר היטב.
בקשה מראש הממשלה הבא 703150
כבר היה חוק כזה לא? הפילו אותו כשזה לא היה נוח. אז מה שווה חוק אם הוא סתם תקנה זמנית?
בקשה מראש הממשלה הבא 703151
מתי היה? היו המון דיבורים על חוק כזה. ביבי אפילו אמר שהוא בעדו. כל עוד יתחילו לספור מהכנסת הבאה (מה שאומר שאף אחד לא יצליח לשבור לו את השיא).

אז עכשיו כשידברו על הגרסה הישראלית למופע של טרומן, תדעו למה מתכוונים.
בקשה מראש הממשלה הבא 703152
כנראה התבלבלתי עם חוק בחירה ישירה. אבל העקרון של כדאיניקיות נשאר.
הגיגי בחירות: 703155
1. מי ששוקל לתמוך בבני גנץ כי הוא רמטכ"ל, שייזכר ברפול, בוגי יעלון ויואב גלנט שכמעט היה רמטכ"ל ויראה שזו לא בהכרח ערובה לאיכות.
2. מי שוקל לתמוך בבני גנץ כי הוא מחוץ למפה הפוליטית כדי לשנות אותה, שייזכר כמה יאיר לפיד ומשה כחלון קיימו את הבטחותיהם לבוחריהם ואיזו פוליטיקה ישרה ונקייה הם הביאו איתם.
3. מי שתומך באיחוד כוחות מול נתניהו, שיזכר מה לפני 40 שנה לד"ש - חבירה של אנשים טובים עם מטרות טובות שקרסה בפחות מקדנציה אחת.
4. מוקד התנגדות ממשי לנתניהו ולדרך הימין יכול להתגבש רק סביב מפלגה ערכית עם מצע ברור שהוכיחה שהיא פועלת למען בוחריה ולא נמלטת מהצבעות קריטיות. חבירה למרצ תיצור מסה פוליטית שתרכז אליה את המאבק בהדתה, בשחיתות, בגזענות, בלאומנות, בכיבוש ובפגיעה באורח החיים.

שיהיה בהצלחה לכולנו.
הגיגי בחירות: 703156
1. גם בראש הכשלון הכי מהדהד של מפלגה חדשה - ד"ש - עמד רמטכ"ל, יגאל ידין.
2. ראה כאן, לפי פרשן עיתון "הארץ", יוסי ורטר, גנץ אמר בשיחות סגורות כי בקמפיין הבחירות "יציג עמדות ימניות", אך נאום שנשא בכנס של הקהילה היהודית במקסיקו דווקא מיישר קו עם עמדות מפלגת "המחנה הציוני".
הגיגי בחירות: 703158
גנץ ידבר משני צדי הפה כדי לקחת קולות גם מהליכוד, גם מלפיד, וגם מהמחנ"צ.
לפי הסקרים קל לו יותר לקחת קולות מלפיד וקשה מהליכוד.
האם זה אומר שהוא צריך לדבר יותר ימינה כדי לנסות לקחת גם מהליכוד ולהסתכן באבדן הקולות שהרוויח מהמרכז-שמאל או לדבר יותר שמאלה ולשמור עליהם בלי לקחת מהליכוד?
הגיגי בחירות: 703159
יכול להיות שאם הוא מדבר דרך הפילטר של קבוצות מיקוד ויועצים אסטרטגיים זה לפחות נראה שהוא יצליח לקושש יותר קולות. את הקול שלי הוא יוכל להתחיל לקחת בחשבון אם הוא ידבר בכנות על מה שהוא חושב ורוצה.
הגיגי בחירות: 703157
2. מפלגתו של יאיר לפיד הצליחה בינתיים להחזיק מעמד לא רע. בין השאר בגלל שהוא לא קפץ סתם כך לפוליטיקה אלא התכונן לכך במשך כמעט עשר שנים.

מהבחינה הזו גם כחלון וגם לוי־אבוקסיס לא הקימו מפלגה כטירונים פוליטיים (גם לא יעלון, אבל אנחנו כבר ראינו שהוא פוליטיקאי לא מספיק מיומן).
הגיגי בחירות: 703215
כחלון לא טירון אבל זה לא עוזר לו- ח"כי "כולנו"‏1 כבר קופצים מהמפלגה הטובעת, והיא מתחילה להיראות כמו עוד מפלגת פעם אחת ודי.
1 נכון לעכשיו: מייקל אורן, יואב גלנט, והממ... מישהו בשם אלי אלאלוף.
הגיגי בחירות: 703217
אלי כהן. גם אלי אלאלוף?
הגיגי בחירות: 703218
הגיגי בחירות: 703162
3. ד"ש היא דוקא דוגמה מצוינת למפלגה שהביאה למהפך פוליטי היסטורי - עליית הליכוד לשלטון. אם מישהו יצליח לעשות מהפך היסטורי הפוך כיום - דיינו בריבוע.
2. בתור בוחר יש עתיד ב2013, אני מרוצה מאד מתפקודה של המפלגה בכנסת ההיא, כולל של ראשה כשר אוצר.
הגיגי בחירות: 703165
בשביל שיהיה ''אפקט ד''ש'' הפוך כזה צריך מפלגה שמתפצלת ממחנה הימין ומביאה למחנה המרכז-שמאל את השלטון. נכון לעכשיו זה לא יקרה. אם וכאשר נתניהו ייאלץ לפרוש, אולי.
הגיגי בחירות: 703167
שתי המפלגות שקרויות על שם יישובים בצפון?
הגיגי בחירות: 703174
איזה?
הגיגי בחירות: 703175
גשר וחוסן
הגיגי בחירות: 703176
המפלגה של המושבניק (במקור), חוסן לישראל והמפלגה של תושבת החוץ בקיבוץ, גשר.

הייתה פעם מפלגת מרכז: קדימה.
הגיגי בחירות: 703178
גשר היא באמת מפלגה ימנית שפתאים מהמרכז יביאו לה קולות. חוסן לישראל (איזה שם דוחה במילטרסטיותו ומאצ'ואיסטיותו) היא פלגת מרכז מלכתחילה וגם קולותיה יגיעו מעוד פתאים משם. אף אחת מהן היא לא ''ד''ש'' ימנית שמאיימת על שלטון הימין.
הגיגי בחירות: 703200
ועוד אנחנו מדברים, התפצלו ראשי הבית המשיחי ממפלגתם להקים מפלגה ''מתונה'' חדשה תוך כדי השארת החובות הכספיים למפלגתם הישנה והגדילו את פיצול הקולות בתוך הימין. כה לחי.
הגיגי בחירות: 703275
אורנה ברביבאי, המצטרפת החדשה ל"יש עתיד" על בני גנץ: "אני לא יודעת מהן דעותיו, אבל הוא נראה לי מתאים למפלגה". אין מה להגיד, צודקת.
הגיגי בחירות: 703276
התרגומים ברשת ל hilarious הם מצחיק, מצחיק מאוד, מבדח, משעשע.

תסלח לי, אני נשאר עם המקור. זה הילאריוס.
הגיגי בחירות: 703277
יש עתיד הופכת להיות מפלגת האלופים (ליתר דיוק: מפלגת ראשי אכ״א).
הגיגי בחירות: 703285
עדיין עדיף על מפלגת תתי-האלופים דוברי צה"ל, הלא כן?
גנץ 703168
אחת התופעות המוזרות שמתגלות עתה עם תחילת מערכת הבחירות והצגת המפלגות החדשות היא תופעת בני גנץ, הרמטכל לשעבר, שרשם זה אתה את מפלגתו החדשה. אני חושב שהאיש הזה הוא הדוגמה המובהקת ביותר לרעיון שבמאמרי הישן דיון 365 לפיו הפוליטיקאים שמגיעים מהצבא חפים מכל אידיאולוגיה פוליטית, וכל רצונם לממש יכולת ביצוע שיש להם מבלי לתת את הדעת במיוחד באיזה כיוון‏1. האיש, לא רק שאינו מציג מצע או דרך שבה הוא מתכוון ללכת, אלא ממש שותק כנחקר במשטרה שבחר בזכות השתיקה. כל מה שהציבור יודע על דרכו הוא שהוא יודע להתפעל מכלניות פורחות‏2, ובכל זאת מעניק לו, לפי הסקרים, תמיכה מעל ומעבר לצפוי. התופעה הזאת חוזרת שוב ושוב בהיסטוריה של הקצרה שלנו. מפלגות כאלה פורחות אך גם קמלות במהרה כמו הכלניות של גנץ, למעט "יש עתיד" שבכל זאת הצליחה להחזיק מעמד, למרות שמעולם לא הציגה שום דרך ברורה, ולכן היא בעיני פלא על פלא.

1 אגב, אריאל שרון שהוצג במאמר כבולדוזר שאיש לא יוכל לנחש באיזה כיוון יפעל אם גם יינתן לו גם תפקיד מפעיל הבולדוזר, הוכיח מאוחר יותר, בתקופת ההתנתקות, בדיוק את אמיתות הרעיון.
2 את אמירותיו בתקופת ההתנתקות, כשהיה איש צבא בכיר, שההתנתקות תביא ליציבות "גם" בגזרות אחרות, ושהמתנחלים מפחידים אותו יותר מטילי החיזבאללה, אני בטוח שאיש כבר לא זוכר כולל אותם אלה שמעניקים לו את הכוח האלקטורלי.
גנץ 703169
''יש עתיד'' הצליחה להחזיק מעמד כי למזלה היא לא היתה מספיק זמן בקואליציה. פרק זמן מספיק ארוך של יאיר לפיד במשרד כלשהו וגם בוחריו התמימים או המטומטמים ביותר יראו את שיוויו האמיתי.
גנץ 703224
יש לפיד מצליחה להחזיק כי היא נותנת במה כלשהי לאלקטורט אמיתי - מימד הביניים הגבוה. (עשירונים 8 פלוס).
אם אתה בן מעמד ביניים גבוה, ואתה רוצה להצביע למפלגה סקטוריאלית כלשהי שתשפר את מצבך (הכלכלי), למי תצביע?
"יש עתיד" היא לא מפלגה ליברלית, אבל בנוף הסוציאליסטי והפופוליסטי הישראלי, היא הכי טוב שיש (למעמד הביניים הגבוה).
גנץ 703234
הפחות גרוע.
גנץ 703282
הכי טוב והי פחות גרוע זה אותו דבר, לא?
גנץ 703297
ממש לא.
גנץ 703313
תסביר בבקשה.
לדעתי אם אסדר בסדר עדיפות את כל האפשרויות מהעדיפה ביותר לעדיפה פחות, האפשרות במקום הראשון תהיה זהה לזו שהייתה במקום האחרון אילו הייתי מסדר אותן מהעדיפה פחות לעדיפה ביותר.
גנץ 703314
הכי טוב הוא טוב. הכי פחות גרוע אינו טוב. אם החיים היו לוגיים, היינו צריכים לעבור בהרבה יותר שערים.
גנץ 703317
או שלא.
גנץ 703230
ובזמן הקצר שהיא היתה בקואליציה, היא התמודדה בעוז בבעיה הכלכלית ארוכת הטווח העיקרית של המדינה - שיעור התעסוקה הנמוך‏0, והביאה את תעסוקת המגזר החרדי לשיא כל הזמנים - %56 (או 53%, תלוי איך מודדים), כתוצאה ישירה של מדיניות קיצוץ הקצבאות שלה וחיוב לימודי הליבה.
מאז יצאה מהקואליצה, נרשמת קריסה במגמת הגידול הזו למגמה שלילית, שהורידה את שיעור התעסוקה ל-‏47.8%, והגדילה את מספר האברכים בשיעור הלא יאומן של 21% בשלוש שנים‏1.

מהכתבה:
"נתונים אלה הם חלק מהתוצאות ההרסניות של הסכמים פוליטיים, שחתמה הממשלה הנוכחית. לאחר שבשנים 2012–2014 קיצצה המדינה, ביוזמת שר האוצר יאיר לפיד, בכ–50% את תמיכתה בתלמידי הישיבות והאברכים שלא שירתו בצה"ל וצימצמה כמעט לגמרי תקצוב תלמידים מחו"ל שלמדו במוסדות חרדיים בישראל — נתן בנימין נתניהו יד להחזרת הקצבאות לתלמידי ישיבות, לאברכים ולתלמידי חו"ל.
הסכמים קואליציוניים מרחיקי לכת פגעו במהלכים ארוכי טווח, שניסו להגדיל את שיעור השתתפות החרדים בשוק העבודה. נתונים אלה מדאיגים במיוחד כי הם נוגדים את היעד שקבעה הממשלה עצמה לשילוב גברים חרדים בשוק העבודה, ולפיהם שיעור התעסוקה שלהם עד 2020 אמור להגיע ל–63%. יעד זה נראה כעת רחוק ממימוש."

כל זאת, בנוסף ל5-7 מיליארדי השקלים בשנה שנוספו/הוחזרו לתמיכה בחרדים בממשלה הנוכחית יחסית לקודמת‏2.

אז אם במשרד האוצר עסקינן - אני לוקח בשתי ידיים שר אוצר שאלה סדרי העדיפויות שלו, על שר אוצר שנותן סטרואידים לבעייה הכלכלית המרכזית שלנו ודירדר אותה שנים אחורה, ואז טיפל קוסמטית בנטו שלנו, העלה את מחירי הדיור יותר מהממשלה הקודמת‏3, ולסיום חילק 22 מיליארד שקל לגמלאי המשטרה. לא שאין לו כוונות טובות, לכחלון, אבל הקואליציה והעומד בראשה לא נתנו לו חופש פעולה בדברים החשובים באמת.

0 את זה לא רק אני אומר, אלא נגידת בנק ישראל ושלל כלכלנים אחרים.
1 שני הנתונים הללו מהקישור שקודם להם.
2 עליהם למדתי מ"דה מרקר" - שעשה קמפיין אנטי-לפיד אגרסיבי כל כהונתו ונאלץ להודות בנתונים האלה רק כשהתחלפה הקואליציה ואז קונן מרות על כל המיליארדים האלה, בדיעבד.
3 בזה מאד "עזרה" לו הקרנית מהערת הרגל למעלה, שבחישוק הריבית חסר המעצורים שלה חיסלה כל סיכוי ממשי לירידת מחירים.
גנץ 703170
אני חייב להסכים איתך לגבי מרבית הגנקלים שנכנסים לפוליטיקה. המאפיין של חלק גדול מהם שהם עושים ״שופינג״ לפני שמצטרפים. אני מקווה שאמירתו שהמתנחלים מפחידים אותו יותר מטילי חיזבללה, לא הייתה מן השפה ולחוץ. באופן כללי השתיקה שלו היא מופע עצוב שמעיד על ״חכמת ההמונים״.
גנץ 703322
שמעתי כרגע בפרומו לתכנית שאיני צופה בה בדיחה שדי הצחיקה אותי:
הוא עדיין לא מדבר למרות שהוא כבר בן 59. ההורים מודאגים.
ארבע מי יודע? 703213
אלמלא היו מקדימים את הבחירות בחצי שנה (מנובמבר לאפריל), הכנסת הנוכחית היתה מכהנת במשך ארבע שנים וחצי. החוק לא קובע בחירות לכנסת כל ארבע שנים, עם אופציה רק לקיצור? מישהו יודע מה קרה פה?
ארבע מי יודע? 703214
עד כמה שאני זוכר, אם הבחירות לא מוקדמות בחוק של הכנסת, אז הן מתרחשות בנובמבר של השנה הרביעית מאז הבחירות הקודמות, כך שהמקסימום התיאורטי של כהונת הכנסת היא 4 שנים ו-‏11 חודשים (כולל ההמתנה לקולות הימאים, ערעורים, הכרזה רשמית על התוצאות והשבעת הכנסת החדשה).
ארבע מי יודע? 703216
ואללה. ע"פ ויקיפדיה: "הבחירות לכנסת אמורות להיערך ביום שלישי בשבוע השלישי בחודש חשוון (או יום שלישי בשבוע הראשון בחודש חשוון אחרי שנה מעוברת) שחל בחלוף 4 שנים מהבחירות הקודמות ... במקרה שהבחירות מתנהלות במועדן עשויה הכנסת הבאה לכהן יותר מארבע שנים (אך לא יותר מחמש שנים), עד חודש חשוון שבא אחרי תום ארבע שנים."

חזרה לעמוד הראשי פרסום תגובה למאמר

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים