אצלנו, במטרופולין, התעמולה רוגשת ורועשת 494868
בעוד ברוב הערים והמועצות המועמדים הם עסקנים, פוליטיקאים קטנים, בתלן אביב קורא משהו אחר. מאז שעיר לכולנו וחנין הפיצו את בשורת השינוי התעמולה התעוררה. חולדאי התחיל להלחץ וכמוהו גם הירוקים ואורן שחור (שלדעתי אין לו בכלל סיכוי ומה שהוא מייצג מתאים יותר לעריית הרצליה). לראות את חולדאי מתפתל, מאוים, זה אחד הדברים המספקים ביותר שיש.
עיר לכולנו ודב חנין מהווים אלטרנטיבה אמיתית לחולדאי ולפוליטיקה המוניציפלית בכלל. מכיוון שאני, כמו הרוב המוחלט של המגיבים והמדיינים באתר, איני מעורב בבחירות באופן אינטנסיבי, החלטתי לפחות לנסות להשמיע את הדברים כאן. חילקתי פליירים ברחובות העיר לפני כשבועיים ומהר מאוד הבנתי שהקשר הבלתי אמצעי הזה אינו טוב בשבילי, שלא אני האיש שידחף לכוס הבירה של אנשים ואנג'ס להם, גם את זה ניג'וס חשוב.
ואגב, דב שר את התקווה.
אצלנו, במטרופולין, התעמולה רוגשת ורועשת 494872
גמני עדה לפעילות הנמרצת של דב חנין ותומכי הרשימה. במסורת הבולשביקית דבריו נשענים על רטוריקה חלולה.

חוצמזה אין מצב בו אתן קולי לאדם הנמנה על מפלגה ערבית אנטי-ציונית.
אצלנו, במטרופולין, התעמולה רוגשת ורועשת 494875
ממך לא ציפיתי לתגובה אחרת.
האם קראת את מצעה של "עיר לכולנו"? החשיבה הפוליטית שלך היא שבלונית, קל להיווכח בכך גם מקריאת תגובות אחרות שלך בדיונים אחרים.

הספין של יחימוביץ' השפיע לא רק עלייך אלא על הרבה אנשים, אפילו על תומכים פוטנציאלים של חנין. חנין אמנם אינו ציוני אבל לא ניתן לגזור מכך שהוא אנטי ציוני. חנין, כמוני וכמו ישראלים רבים אחרים, מאמין שיש להגיע להסכם שלום עם הפלסטינים ולהביא למצב בו שתי המדינות, ישראל ופלסטין, מתקיימות זו לצד זו. זה פשוט, שתי מדינות לשני עמים.
מעבר לתעמולה הזולה של "חנין קומוניסט אנטי ציוני..." האם ישנה ביקורת קונקרטית על פעילותו ועל הרעיונות שלו ושל הרשימה אותה הוא מייצג?
תציצי בלינק הזה: http://www.city4all.org.il/city4all_profile

אפשר לשאול למי כן תתני את קולך?
אצלנו, במטרופולין, התעמולה רוגשת ורועשת 494877
חד''ש הינה מפלגה ערבית אנטי ציונית במהותה ובפועלה.

לא יודעת מה אמרה יחימוביץ' וממילא היא לא כוס הוויסקי סאוור שלי.

דב חנין מקשקש שטויות מהבילות לפחות בשני נושאים בהם שמעתי אותו - דיור ותחבורה.

אצביע לחולדאי לראשות העיריה ולצעירים למועצה.
אצלנו, במטרופולין, התעמולה רוגשת ורועשת 494879
תצביעי ל"רוב העיר". זו תנועת הבליינים. צפית בסרטון שבו קיציס מככב? סרטון שובניסטי שמציג את הצעירים כפרחחים שרק סקס ואלכוהול מעניין אותם. עדיף שתצביאי כבר לתנועתו של חולדאי, ת"א 1", כי תנועת הצעירים הזו היא בלאו הכי תנועת קש שלו. אין טעם להתפלמס איתך. זה באמת לא כיף ומיותר.
אצלנו, במטרופולין, התעמולה רוגשת ורועשת 494921
להצביא מצביעים? זה דווקא קצת חסר לנו במערכת הבחירות הזו.
אצלנו, במטרופולין, התעמולה רוגשת ורועשת 494891
סמנטיקה בלבד - חד"ש הינה מפלגה יהודית־ערבית.

ובקשר לחברת־הכנסת יחימוביץ', היא אמרה שדבל'ה שלנו לא עומד בהמנון, שטויות במיץ כמובן.
אצלנו, במטרופולין, התעמולה רוגשת ורועשת 494903
אבל הוא הצביע ארבע פעמים בסקר!
אצלנו, במטרופולין, התעמולה רוגשת ורועשת 494926
האם מערכת האייל יכולה להציג את תוצאות הסקר לוועדת הבחירות בעיריית ת"א? נראה לי שהדב נתפס בגלל תאוות הדבש.
אצלנו, במטרופולין, התעמולה רוגשת ורועשת 495402
כנראה שהיא טענה שדב לא שר את ההימנון. עומד כן, אבל לא הוגה את המילים בפיו. כך לפחות לפי ערוץ 2 מאמש. ואכן הערוץ ביקש לבדוק מה האמת. אתמול במושב הכנסת התבררה טענת יחימוביץ' כנכונה. חנין נראה בקבוצת הח"כים הערביים שעומדים בשירת ההימנון, אך קולם לא ישמע.

אחלה מועמד לראשות העיר העבריה הראשונה. גם קומוניסט. גם חבר במפלגה ערבית אנטי-ציונית. גם חסר כל נסיון ניהולי. גם הוזה תוכניות בולשביקיות לכופף את שווי המשקל הכלכלי בשוק הנדל"ן. וגם מפנטז על אורחות גמלים ממונעים בצירי האורך והרוחב.

וכרגיל, כמו במקרה מפלגת הקשישים, הבראנז'ה והקליקה מתמסרות לחוסר המסר של הטרנד.
אצלנו, במטרופולין, התעמולה רוגשת ורועשת 495410
"שיווי המשקל הכלכלי בשוק הנדל"ן"? איזה דאחקות רצות פה.
אצלנו, במטרופולין, התעמולה רוגשת ורועשת 495530
לעומת רמת הטיעון הנמוכה כאן זו ממש אופוריה. אף ראש עיר בת"א לא מסוגל לשנות במ"מ את נקודת שווי המשקל בין ביקוש והיצע מחירי הנדל"ן בשכירות/קניה.

מלכתחילה, תעמולת דב חנין ותומכיו שאפה לאפס המוחלט. כמה חוליגאנים אדומים ממתחם אוסישקין עם אג'נדה נקמנית וטרנד שד' רוטשילד/שינקין אופייני.

להתראות במופע הפוליטי הבא. הפעם זה לא יהיה עמיר פרץ סוציאליסט לכאורה, אלא ג'ומס ומרצ המחודשת לתפארה ולתפאורה.
אצלנו, במטרופולין, התעמולה רוגשת ורועשת 495533
הוא גרף הרבה מאוד קולות, לא רק ''כמה חוליגאנים אדומים''.
אצלנו, במטרופולין, התעמולה רוגשת ורועשת 495538
זהו? מצאת סוף סוף את המיפלגה שהיא סמל השחיתות עם אג'נדה נקמנית- מופע פוליטי. מר"צ עם ג'ומס בראשה.
אצלנו, במטרופולין, התעמולה רוגשת ורועשת 495552
דב חנין זכה בקולם של 35% מתושבי העיר שהצביעו. זהו הישג לא מבוטל. "עיר לכולנו", תנועה קטנה וחסרת אמצעים, שהתבססה בעיקר על פעילות שטח של פעילים, קבלה 5 מנדטים- כלומר שהיא תוכל להכניס למועצה את חמשת האנשים הראשונים שנבחרו לרשימה (פרט לחנין, שיחזור לכנסת וילווה את התנועה משם).

אני לא מבין מהו המקור ליוהרה שלך, לבוטות ולחוצפה שלך. אנשים רציניים וטובים תמכו ב"עיר לכולנו", בשטח ובאמצעי התקשורת. עיר לכולנו היא תנועה שתמשיך להתקיים ובעוד 5 שנים תתמודד שוב מול חולדאי.
אני מאמין שהתנועה תבחר להשאר באופוזיציה של חולדאי ולהלחם בו משם.
חלק מאוהדי אוסישקין אכן הצטרפו לתנועה אולם אין לבלבל אותם עם הגרעין הקשה שלה. איני אוהד כדורגל, איני מבין בכדורגל, אבל עריית תל אביב גרמה להם עוול ובדין הם חשים פגועים וכועסים.

האגדה שאין אפשרות להתערב בשוק החופשי היא, כאמור, אגדה ותו לא. אנחנו רואים שבארה"ב ובמדינות מערביות נוספות מתערבים בו כאשר הוא פוגע באלוהי השוק. אי אפשר להתערב בו למען אנשים שמרוויחים את לחמם ביושר ושמשכורתם אינה מאפשרת להם לחיות בעיר שלהם אבל למען החזקים, החזירים, זה אפשרי.
אצלנו, במטרופולין, התעמולה רוגשת ורועשת 495681
35% מעידים על שיעור גבוה של פגועי מוחין מקרב התל-אביבים החדשים יחסית לבחור באדם חסר כל נסיון ניהולי. טרנד אופנתי כבר אמרנו?

בפעם האלף: אין לראש העיריה שום דרך להשפיע על רמת המחיר בין קונה/שוכר מרצון לבין מוכר/משכיר מרצון. ביקוש והיצע זה שם המשחק. בחודש וחצי האחרונים ירדו המחירים בכ-‏10% בלי קשר לזהות היושב בקומה העליונה. בקרוב עוד צניחה חופשית. כפי שאמר קלינטון - זו הכלכלה, טמבל!

והבולשביק השותק בשירת ההמנון הלאומי לא יחזור לכנסת להערכתי. הערבים לא יתנו ליהודי לתפוס מקום יקר פעם נוספת. והרי חד"ש הציבה ברשימתה למועצה בסכנין מסייעת לטרור ואסירה בטחונית משוחררת טריה. דבל'ה שלך לא יצא חוצץ נגד התועבה.
אצלנו, במטרופולין, התעמולה רוגשת ורועשת 495691
לקרוא אותך ולהיזכר בליברמן.
אין טעם להתווכח איתך. רבים וטובים ומוכשרים ממך הצטרפו ל"עיר לכולנו" ונתנו לה את קולם. הם לא היו פגועי מוחין אלא אנשים שמאמינים שיכולה להיות פוליטיקה אחרת, אנושית ומתחשבת יותר, פוליטיקה הוגנת ושקופה. אבל את מתרכזת בהימנון, שבשבילי ובשביל עוד רבים הוא רב שיר עם גרמני שהלבישו עליו מילים עבריות. די לך, אני לא מתכוון לפתח את הדיון הזה איתך.
5 מחברי "עיר לכולנו" ישבו באופוזיציה של עריית תל אביב וילחמו בחולדאיזם משם. התנועה הזו לא קמה בעקבות דב חנין אלא להיפך, דב חנין הצטרף לתנועה ונבחר בה. את בוודאי לא טרחת להציץ במצע של התנועה. בבקשה: http://city4all.org.il/

עיר לכולנו גרפה יותר קולות מתנועתו של חולדאי, תל אביב 1. חנין הוא משפטן וד"ר למדעי המדינה, בהחלט לא מישהו שאפשר לזלזל בו. אני כשלעצמי לא מתרשם כל כך מהשכלה פורמלית אבל כשזה בא יחד עם יכולות מוכחות- הוא היה היו"ר ארגון הגג של הארגונים הסביבתיים, חיים וסביבה, וכן חוקק חוקים רבים בניהם חוק איסור מכירת כרטיסי הגרלה לקטינים וחוק שנאבק בתופעת עובדי הקבלן (סוחרי העבדים המודרניים).

כדאי שתלמדי להודות בטעויות שלך. אופן ההתנסחות שלך בוטה ודוחה. אם את לא מסוגלת להביע את עצמך בצורה עניינית ובלתי מתלהמת חוששני שמקומך אינו כאן.
אצלנו, במטרופולין, התעמולה רוגשת ורועשת 495700
לכבוד לי להידמות לאיווט ליברמן, הפוליטיקאי הכי מקורי עם הצעתו לחילופי שטחים מרובי ערבים במסגרת הסכם שלום.

לעומת זאת, דבל'ה שלכם הוא בדיחה גרועה. נכונותכם להעמיד בראשכם אדם כה בעייתי ובלתי בחיר מבחינות רבות מעידה על אופיה הילדותי והמטופש של התנועה. בפעם הבאה תביאו את מוחמד באכרי (במידה ולא ירוץ בג'נין).
אצלנו, במטרופולין, התעמולה רוגשת ורועשת 495703
לא רק דבל'ה של המוניציפלי הוא בדיחה גרועה, אם את עדיין כאן ואנחנו משוחחים איתך - כולנו כאן בדיחות גרועות. למה שלא תלכי לאיזה מקום עם בדיחות טובות שבו ידעו להעריך אותך כערכך, אותך ואת נפשך האצילה?
במטרופולין, 495711
בקשר להמנון, נדמה לי שמדובר במנגינה עממית רומנית, המילים הן של נפתלי הרץ אימבר.
במטרופולין, 495714
סמטנה. אז אם עממית, לפחות שתהיה צ'כית. הוא היה לאומן לא קטן.
במטרופולין, 495717
כתבתי תגובה מלאה בשאלות ואז הלכתי לסמטנה [ויקיפדיה] יופי של סיפור.
תודה.
במטרופולין, 495725
במה סמטנה היה לאומן והרצל היה לאומי?ומרק לאברי היה לאומי?
במטרופולין, 495730
לא יודע לגבי הרצל או לאברי. היצירות של סמטנה עוסקות בלאום הצ'כי ומפארות אותו, משלבות נעימות עממיות צ'כיות, וסגנונן מנוגד - במכוון - לסגנון הקלאסי ''הגרמני''.
במטרופולין, 495744
ההערה שלי היתה לגבי ה''לאומן'' ולא ה''לאומי''. דברים דומים בהיסטוריה הציונית לעולם יכונו ''הלאומיות היהודית'' ולא ה''לאומנות היהודית''.
במטרופולין, 495790
אני חושב שההעמדה שלך מפספת משהו אחר. לא אומנות שעוסקת בלאום הצ'כי לעומת סגנון קלאסי גרמני אלא מוזיקה טהורה לעומת מוזיקה תוכניתית. מוזיקה שבנויה על עקרונות מוזיקליים פנימיים מול מוזיקה שמתארת נושאים חוץ מוזיקליים כמו המולדבה אצל סמטנה, או גבורה ונפש האמן אצל ברליוז. דווקא בגרמניה התנהל הוויכוח הזה, שגלש גם לפסים מאד חריפים, כשאלה שמחזיקים בדעה שמוזיקה צריכה להיות טהורה בחרו בבראהמס לנביאם ומולו הציבו את האנטיכריסט וואגנר.
במטרופולין, 495812
מסכים.
אצלנו, במטרופולין, התעמולה רוגשת ורועשת 495718
אתה מצליח להתחמק מלהתייחס לטענות כנגד הדברים שחנין‏1 לכאורה הציע. אם רבים וטובים ממני היו מצטרפים למפלגת "גשם בלילה" שמבטיחה גשם רק בין חצות לשתים כל לילה, העובדה שבראש התנועה היה עומד משפטן וד"ר למדעי המדינה היתה אמורה לשכנע אותי שהם יכולים לעשות את זה ? יש אנשים שרואים במצע בלתי אפשרי בסיס חזק למועמד לא ראוי, אתה הצלחת להימנע מלהתחייס לנקודה זו.

1 מבלי לנקוט עמדה וכו'.
אצלנו, במטרופולין, התעמולה רוגשת ורועשת 495860
תגובה קצרה בתור היותי פרקליטו של השטן:
במק"י, רק"ח וחד"ש, מאז ועד היום (פרט לפעם אחת) תמיד היו יהודים נציגים ולרוב אף רוב.
אני משוכנע שאת לא מסכימה עם דעותיהם של היהודים בחד"ש, אך קשה שלא להסכים שמאיר וילנר, משה סנה, תמר גוז'ינסקי ודב חנין הם מהפוליטיקאים החרוצים, הישרים והפעילים ביותר בכנסות הקודמות.
("מחרביך ומהרסיך ממך יצאו").
אצלנו, במטרופולין, התעמולה רוגשת ורועשת 495866
וכמובן הפוליטיקאי החרוץ, הישר והפעיל ביותר בכנסות הקודמות - צ'רלי (צ'רלס בפי מנחם בגין) ביטון.
אצלנו, במטרופולין, התעמולה רוגשת ורועשת 495867
הייתי יכול להתפלפל ולהגיד שסר צ'ארלס ביטון פרש בזמן כהונתו מחד"ש והיה בכנסת במפלגה עצמאית יחידאית, אך אין לי צורך בזה. אמרתי שהרבה מחברי הכנסת היהודים במק"י, רק"ח וחד"ש הם חרוצים, ישירים ופעילים – זה לא אומר בשום צורה שכל חברי־הכנסת מטעמם היו כאלו.

אני אינני מסכים או תומך בהרבה מחברי הכנסת הנוכחיים ולשעבר של מק"י, אל תהרוג אותי אני רק הפרקליט.
צ'ארלי ביטון 495932
מתוך ראיון שנערך עימו בשנים האחרונות:
"רצינו לשתף פעולה עם האוכלוסיה הערבית, אבל גילינו שהמאבק שלהם הוא יותר לאומני מחברתי, כל רק"ח היו יותר בעניין הלאומני".
אצלנו, במטרופולין, התעמולה רוגשת ורועשת 495871
גם בגין עצמו היה ''האיש שיושב ליד באדר''.
אצלנו, במטרופולין, התעמולה רוגשת ורועשת 495944
כנראה, זה מה שנתן לו את המוטיבציה לקרוא לערפאת ''זה עם השערות על הפנים'', כינוי נחמד אך נופל בהרבה מהאיש היושב ליד חבר הכנסת באדר.
אינך אוהד כדורגל? 495726
איזה עוול עיריית תל אביב גרמה לאוהדי הכדורגל?
הפכו את בלומפילד לגינה ציבורית ?
אינך אוהד כדורגל? 495765
אני מניח שהכוונה היא הסירוב להמשיך לשפוך משאבי ציבור להפועל תל אביב כדורסל.
אינך אוהד כדורגל? 495772
התכוונתי כמובן להפועל תל אביב בכדורסל. כאמור, איני אוהד כדורגל או כדורסל. אתמול צפיתי עם חברים במשחק של מכבי ת''א וזה היה מביך.
אתה קורא לזה לשפוך משאבי ציבור. אני לא בקיא בפרטים של העניין הזה אבל ממה שידוע לי עריית תל אביב החליטה להרוס את האצטדיון בצורה שרירותית, מבלי לשתף בכך את האוהדים. פוליטיקה של כחש ושל מחטפים אינה פוליטיקה נקיה ומובן מדוע היא מעוררת התנגדות וכעס.
אינך אוהד כדורגל? 495774
אוסישקין היה אולם מחורבן ומט ליפול, הפועל תל אביב היתה קבוצה כמעט בלתי קיימת, שבמילא כבר לא שיחקה באוסישקין, וההחלטה של הערייה עברה את המסלול שעוברת כל החלטה כזאת (כולל, אפילו, ערעור בבית המשפט). כאוהד ותיק של הפועל תל אביב בכדורסל אני ממש לא מבין מה רצו כל האוהדים הצעירים וחמומי המח האלה.
אינך אוהד כדורגל? 496001
למה צריך לשתף את האוהדים?!
אצלנו, במטרופולין, התעמולה רוגשת ורועשת 495575
ברור שהוא מסוגל - ראש העיר הוא זה שמאשר התחלות בנייה, שיקומי שכונות ושיפוצים קוסמטיים בבניינים קיימים, ומכאן שיש לו השפעה על מחירי הדירות.
אצלנו, במטרופולין, התעמולה רוגשת ורועשת 495675
אלוהים נמצא בפרטים האמפיריים. התחלות הבניה בשנה בת"א נאמדות במאות יחידות דיור עד אלפיים בלבד. מה זה נוגע לשוק ענק של עשרות אלפי דירות קיימות להשכרה?

ואף קבלן/יזם/משפץ/משכיר פרטי לא יקבל דיקטאט כלכלי מראש העיר. זה אפילו לא עובד בבייג'ין ושנחאי הכאילו קומוניסטיות. מכסימום זורקים שם לרחוב תושבי שכונות עוני ובונים מגדלים לתפארת הקפיטליזם.
אצלנו, במטרופולין, התעמולה רוגשת ורועשת 495707
לא סופרים דירות בבודדים, עיוני. סופרים מקבצים של דירות ואת המיקום והריכוז שלהן - שכן, חלק גדול מהבנייה החדשה הוא מגדלי יוקרה חדשים וכן פנטהאוזים שנבנים על גג בניינים קיימים, על פי אפשרויות כלכליות חדשות שמציבה תמ"א 38 ‏1. כל עוד הדגש הוא בנייה יוקרתית, יש כאן העדפה ברורה להעלאת מחירים.

ולגבי הדירות להשכרה - כמובן שמחירן עולה ככל שהן מצויות בקרבה של מגדלי יוקרה חדשים (נאמר, נסי לבדוק את ערכן של הדירות המעפניות ברחוב מלצ'ט, מאז הוקם ואוכלס מגדל שינקין-מלצ'ט).

מה זה "דיקטאט כלכלי"? מה זה קשור למשל להסכמים בין העירייה לקבלנים, לפיהם מקבלים זכויות בנייה למגדלי משרדים באזורים כמו שדרות רוטשילד, תמורת שימור מבנים קיימים הצמודים אליהם? (הסכם לא רע בפני עצמו, אגב).

1 שמטרתה חיזוק מבנים בפני רעידות אדמה, אבל כדי להמריץ קבלנים לעשות זאת מאפשרת בנייה של עוד קומה וחצי על הגג הקיים, שיפוץ הבניין וכולי. קרי, מסוגלת להפוך כל גג תל אביבי מזופת ועמוס דודי שמש לפנטהאוז במיליון דולר עם נוף לים.
אצלנו, במטרופולין, התעמולה רוגשת ורועשת 495719
את טוענת שהעירייה צריכה לאשר או לפסול בניה פרטית על קרקע פרטית בהתאם לתמחור הצפוי של הדירות ? לדרוש מקבלנים להוריד את איכות הבניה ולהוריד את שטח הדירות כדי להוריד מחירים ? להתערב בצורה בוטה בשוק החופשי כדי לשרת אידיאולוגיה סוציאליסטית ?
אצלנו, במטרופולין, התעמולה רוגשת ורועשת 495723
כאשר מועמד סוציאליסט (ואפילו קומוניסט ר''ל) מתמודד בבחירות, כן, הוא עושה זאת על מנת לקדם אידיאולוגיה סוציאליסטית.
אצלנו, במטרופולין, התעמולה רוגשת ורועשת 495779
כאשר מועמד סוציאליסט מתמודד על ראשות הממשלה, כן. העירייה לא אמורה לכפות מדיניות בדרג כזה. כשם שהעירייה אינה משרד השיכון ואינה בונה למגורים בהיקף רחב, היא לא אמורה לקבוע את אופי הבניה ועלותה.
אצלנו, במטרופולין, התעמולה רוגשת ורועשת 495815
דווקא הממשלה לא אמורה לכפות החלטות ברמה המקומית. תן לתושבים לקבוע את אופי הישוב שלהם. ובפרט, עיירות וערים מונעות בנייה של שיכונים בשטחן, כדי שלא להזמין אוכלוסיה קשת-יום שאיננה משלמת ארנונה ולא מטפחת בעצמה את הגינה. לכן עיריות מעדיפות לעודד בניית דירות יוקרה.
לטעמי האישי זו מדיוניות אגואיסטית ומרושעת, והייתי מעוניין שהעירייה שלי לא תיתן היתרי בנייה לפרוייקטים ''הומוגניים'' כאלה. על העירייה לתכנן בנייה של דירות קטנות וצנועות לצד דירות יקרות כדי למנוע גטואיזציה של העיר.
אצלנו, במטרופולין, התעמולה רוגשת ורועשת 495900
אם תצא במסע נרחב להרחבת סמכויות השלטון המקומי, אולי יהיה מקום לדבר. מצד שני, תזהיר מראש את כל בעלי המגרשים, שתוכניות הפיתוח שלהם צריכות ליפול בתוך האג'נדה של המפלגה.
אצלנו, במטרופולין, התעמולה רוגשת ורועשת 495941
אני באמת תומך בהרחבת הסמכויות המקומיות, אבל זה לא העניין.
אישור תוכניות בניין ערים היה מעולם בתחום הסמכות של העירייה. העיריה קובעת אם יוקם פארק מול המגרש שלך, או מרכז פינוי אשפה. היא קובעת כמה אחוזי בנייה תקבל, ואם יותר לך לעקור את האקליפטוס שתקוע שם באמצע. בשנים האחרונות היא תמנע ממך לבנות שם שם שיכון מרובה דירות קטנות. אני חושב שלהיפך, עליה לאשר לך בניית דירות יוקרה בתנאי שתבנה גם כמה דירות פשוטות. אני רוצה שגננות, מורים, כבאים, שוטרים, וזוגות צעירים, יוכלו לגור בתוך העיר וזו הדרך הפשוטה ביותר לאפשר זאת.
אצלנו, במטרופולין, התעמולה רוגשת ורועשת 496100
כשהעירייה מונעת ממך לבנות הרבה דירות, כי התשתית לא מספיקה ולכן יהיה עומס לא נסבל, זה סביר. כשמסרבים לשנות את היעוד החקלאי של חברת זרע בדרום-מזרח העיר, כי מתוכנן להיבנות שם פארק והאזור אמור להישאר חקלאי (כפי שהיה יעוד הקרקע כשנמכרה) או להימכר לעירייה לטובת פארק, זה הגיוני. הגבלת גובה גם היא דבר נכון, במסגרת תכנון העיר. מה שלא נכון הוא להכתיב מדיניות, המגרש עדיין שייך לבעלים שלו, זכותו לעשות בו כרצונו במסגרת מה שלא פוגע בשכנים. השאלה האם דירה תימכר במליון או שניים (ואפשר כמעט על אותו שטח לבנות בשני הפורמטים) היא לא שיקול שמדינת ישראל כיום מתירה לעירייה להתערב בו. אולי בשלב הבא תודיע לך העירייה שהיא בחרה במגרש שלך כמיועד לציבור הדתי ? או שבעצם אסור לך למכור את הדירות, אתה צריך להשכיר אותן, כי ככה נוח יותר למשוך צעירים ?
אצלנו, במטרופולין, התעמולה רוגשת ורועשת 496110
העיריה יכולה לעודד מבצעי פינוי-בינוי, תוך הגדלת כמות הדירות ואיכותן.
אצלנו, במטרופולין, התעמולה רוגשת ורועשת 496116
בניית דירות יוקרה (שבמקרה של כמה שכונות ירושלמיות נמכרות ליהודים אמריקאים ונשארות ריקות 50 שבועות בשנה) פוגע בשכנים. עיר ללא מורים כבאים ושמרטפים היא לא ממש עיר.

השאלה מהו תמהיל הדירות בפרויקט בניה, הוא בהחלט בתחום אחריות העירייה על פי החוק במדינה. וכפי שנאמר באלמוניות לעיל, העיריות מתערבות בשאלה זו ומונעות הקמת שיכונים זולים.

זכות הקניין של בעלי נדל"ן היא זכות חשובה, אך לא בלעדית. למשל, חשוב להפקיע קרקעות לצורכי ציבור, חשוב להפריד בין תעשיה ומגורים, וחשוב לשמור על אוכלוסיה מגוונת, ומותר לעודד בנייה להשכרה, ובנייה להשכרה מוגנת לטווח ארוך.
אצלנו, במטרופולין, התעמולה רוגשת ורועשת 495727
תכנון קהילתי הוא אידיאולוגיה סוציאליסטית?
אצלנו, במטרופולין, התעמולה רוגשת ורועשת 495780
תכנון הוא אידיאולוגיה סוציאליסטית (לפחות במקרה דנן). אנשי השוק החופשי לא מאמינים בתכנון מרכזי, אלא ביד נעלמה.
אצלנו, במטרופולין, התעמולה רוגשת ורועשת 495832
שיטת היד הנעלמה, מקובלת בעיקר במשחק ה''פוקר'', היא דורשת גם כן תכנון לוגיסטי ומאוד מסוכנת למשתמשים.
אצלנו, במטרופולין, התעמולה רוגשת ורועשת 496551
אין עיר בלי תכנון. ויש תכנון עירוני קפיטליסטי.
אצלנו, במטרופולין, התעמולה רוגשת ורועשת 496550
כלל לא טענתי שהעירייה "צריכה לעשות" או לא לעשות משהו‏1. פשוט הבהרתי, שמה היא עושה או לא עושה, משפיע על מחירי הדירות.

1 ואגב, מי אמר שכל הצעדים שפירטתי לעיל הם שליליים? הייתי שמחה לו תמ"א 38 היה מיושם אצלנו בבניין.
אצלנו, במטרופולין, התעמולה רוגשת ורועשת 495767
"מגדל שינקין-מלצ'ט"? בניין של 6 קומות הוא "מגדל"? אני מבין שמעכשיו בתל-אביב צריך לבנות רק צמוד קרקע?
אצלנו, במטרופולין, התעמולה רוגשת ורועשת 495768
משום מה היה נדמה לי שאת משתמשת ב''מגדל'' ככינוי גנאי. כעת אני שם לב שהדבר אינו משתמע מהודעתך ולכן אני חוזר בי מהשאלה האחרונה.
אצלנו, במטרופולין, התעמולה רוגשת ורועשת 496552
מה לעשות, ככה קוראים לו.
אצלנו, במטרופולין, התעמולה רוגשת ורועשת 496600
לא מצאתי את זה פה: http://america-israel.co.il/project.asp?project_id=3...
אצלנו, במטרופולין, התעמולה רוגשת ורועשת 496611
צודק, יותר מתאים לקרוא לו פרויקט מלצ'ט שינקין.
אצלנו, במטרופולין, התעמולה רוגשת ורועשת 496620
בתמונה הוא נראה מזעזע. איך במציאות?
אצלנו, במטרופולין, התעמולה רוגשת ורועשת 496667
במציאות הולכי רגל לא רואים אותו כי הוא גבוה מקו הרחוב. רואים רק את הכניסה לחניה, השער המקורה והאינטרקום המואר (הבן שלי מבקש לעצור ולהביט כל פעם שעוברים שם, כנראה חושב שזה איזה לונה פארק).

אני מניחה שבפנים, כמו בכל הבניות החדשות, חללי המגורים חסכוניים למדי (אבל פתוחים ברובם, כדי שאי אפשר יהיה לעלות על זה בקלות :-P ).
אצלנו, במטרופולין, התעמולה רוגשת ורועשת 496685
למה הכוונה ב"חללי מגורים חסכוניים"?
אצלנו, במטרופולין, התעמולה רוגשת ורועשת 496715
חדרים זעירים, בשפת המתווכים.
אצלנו, במטרופולין, התעמולה רוגשת ורועשת 496718
כך הייתי משערת, אבל אם זה אמור להיות בניין יוקרתי, זה לא כל כך מתאים, לא?
אצלנו, במטרופולין, התעמולה רוגשת ורועשת 495784
נכון שעיקר הבניה החדשה במגדלי מגורים. אבל זה בא על מעט המגרשים הריקים שעוד נותרו בעיר. כך מגדלי צמרת-אקירוב, פרויקטים סמוך לרכבת ארלוזורוב, בזל, מגדלי דויד ומיזמי פינוי בינוי בדרום העיר. (ומגרש החניה שהופך להיות ביתה של שרי אריסון בפינת שאול המלך - אבן גבירול)

זה רק מגדיל את מצאי הדירות הקיימות. לא בא במקום. בשום מטרופולין מרכזי בעולם לא יכולים סטודנטים תפרנים לגור בלב העיר, או בצפון הישן. ואגב, מחירי שכ"ד בת"א נמוכים מאוד מבחינת התשואה לבעלים. אידיוט מי שמחזיק נכס כאילו מניב לצרכי השקעה.

ועוד אגב: דירת 3 חדרים ממוצעת, 80-100 מ"ר, הושכרה בספטמבר סביב ה-‏6K ש"ח. עכשיו זה קרוב יותר ל-‏5. בלי אפקט החנון הקומוניסט ועם כלכלת שוק. אפשר לבדוק באתר יד 2.
אצלנו, במטרופולין, התעמולה רוגשת ורועשת 496553
לא ביקשתי שתסנגרי או תקטרגי על פעולות ראש העיר. בסך הכל הבהרתי לך שלהחלטות העירייה יש השפעה ישירה על מחירי הנדל"ן בעיר (וכתוצאה מכך גם באזור כולו! מחירי הנדל"ן בחולון וברמת גן למשל קפצו גם כן בשנתיים האחרונות, מפני שהרבה מחפשים עוברים לשם).

"בשום מטרופולין מרכזי בעולם לא יכולים סטודנטים תפרנים לגור בלב העיר" - על מה את מדברת? שאגיד לכל חבריי התפרנים בניו יורק, אמסטרדם ופאריז לעבור דירה מחר בבוקר?
אצלנו, במטרופולין, התעמולה רוגשת ורועשת 496848
ההבהרות שלך לא תופסות מים, או מרק צ'ילי בארוחה עסקית ב'מאיה'. כולה חזרה חבוטה על התעמולה של דב חנין ותומכיו. אין לאף ראש עיר בישראל אפשרות להשפיע על שוק הנדל''ן מלבד הענקת אישורים לבניית יתר. בטח לא קביעת שכ''ד בשוק פתוח.

התרשמותך מהמיזם במלצ'ט פינת שינקין נכונה עד מאוד. צבר דירות זערוריות ביחס (לשטח) עם עיצוב די בינוני לשוכרות. הרעש משך היום למרות ההבטחות לשמשות חסינות. לא מומלץ, אפילו שהמיקום חלומי.
אצלנו, במטרופולין, התעמולה רוגשת ורועשת 498230
נו, אבל זו הנקודה, נעבעך - הענקת אישורים משפיעה על שוק הנדל''ן.
אצלנו, במטרופולין, התעמולה רוגשת ורועשת 498332
זהו? עכשיו כשאת יידישע מאמע עם שתי דיפלומות, התחלת לדבר יידיש?
אצלנו, במטרופולין, התעמולה רוגשת ורועשת 495914
בניגוד לתאוריות המציאות משקפת:

א. מספר הדירות החדשות (במגדלים) מזערי ביחס למצאי הדירות להשכרה בעיר. ממילא הוא נוסף עליהן ולא גורע מעקומת ההיצע.

ב. ביקוש והיצע קובעים את שכ"ד. לא ראש העיר. כבר הזכרתי כי בתקופה האחרונה ירדו המחירים חדות. והמגמה נמשכת.

ג. מלצריות שהן גם סטודנטיות לא אמורות לגור ברוטשילד פינת שינקין. יש היררכיה כלכלית. סטודנטים ב-NY לא שוכרים דירות על סנטרל פארק.

ד. כמו במרכז לונדון שלא מחכה לי גם בת"א יצטרכו לסגור את העיר לכניסת רכבים פרטיים. עניין של זמן בלבד.

ה. חולדאי ראש עיריה מוצלח מאוד. עוד כמה קדנציות והוא יחשב כאחד מהגדולים שהיו פה.
אצלנו, במטרופולין, התעמולה רוגשת ורועשת 496554
א. על זה עניתי לך, שכחת לקרוא.

ב. ראש העיר משפיע על ההיצע.

ג. באמת? מדוע כלל הברזל היצוק הזה מרים את ראשו רק מאז 2006? עשורים רבים גרו כל המלצריות/סטודנטיות בכייף ממש על פינת רוטשילד-שינקין, בשכר דירה שיכלו לעמוד בו בקלות. האם כל הזמן הזה השוק היה "לא מאוזן" ורק עכשיו הוא "כן מאוזן"? הראייה הזו מופרכת (ובהחלט דורשת בדיקת מציאות מול תיאוריות).

ד. את הצעד הזה אקבל בשמחה דווקא. לא מחזיקה מכונית וסולדת מתרבות ה"לא יכול לזוז בלי אוטו" בלב העיר. זו תרבות פרברית.

ה. נכון מאוד! כמו צ'יץ'!
אצלנו, במטרופולין, התעמולה רוגשת ורועשת 496809
הסגירה של לונדון לרכבים פרטיים נחשבת לכישלון די מהדהד, וזה בעיר עם תחבורה ציבורית של 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע, 365 ימים בשנה, ומזג אוויר שמאפשר נסיעה באופניים. בתל אביב, עיר עם תחבורה ציבורית של 10 שעות ביממה, 5 ימים בשבוע, 200 ימים בשנה, ומזג אוויר שלא מאפשר נסיעה באופניים, אין סיכוי שזה יעבוד.
אצלנו, במטרופולין, התעמולה רוגשת ורועשת 496824
מאיזה בחינה היא כשלון?‏1

ואם יסגרו את תל אביב לכלי רכב פרטיים (לכל היממה) זה פשוט יהרוג אותה.

1 אני לא מסנגר על התוכנית, אני פשוט לא יודע עליה כלום.
אצלנו, במטרופולין, התעמולה רוגשת ורועשת 496834
מזג האויר בתל אביב מאפשר נסיעה באופניים 360 ימים בשנה‏1.
תל אביב קלאסית לרכיבה על אופניים. רק צריך מקלחות במקומות עבודה.
אין לי מושג איך אנשים נוסעים על אופניים בלונדון.

1 5 בימים בשנה יורד גשם.
אצלנו, במטרופולין, התעמולה רוגשת ורועשת 496837
זהו, שלא.
אנשים לא נוסעים באופניים רק לעבודה, אלא גם למכולת, לגן, למסעדות, לאוניברסיטה, לסרטים *ובעיקר* לתחנות הרכבת (עלית ותחתית) שיקחו אותם לעבודה. את זה אי אפשר לפתור בעזרת מקלחות, ותאמיני לי שאת לא רוצה להיות בקרון רכבת ש-‏30% מהנוסעים שלו נסעו אליו באופניים באוגוסט הישראלי. יותר מזה, בעבודה מסודרת רוב העובדים באים באותה חצי שעה, תארי לעצמך ש-‏30% מהם באים מסריחים ורצים למקלחת ביחד... לא נעים. בקייץ, בתל אביב, אופניים הם כלי תחבורה לא מעשי לרוב מי שנוסע באופניים באירופה.

בלונדון יורדים בממוצע 29 אינצ'ים של גשם בשנה. בתל אביב 21. בתל אביב יש 63 ימים גשומים בשנה, בלונדון יש 113, מה שאומר שכשיורד גשם בלונדון הוא הרבה פחות אינטנסיבי, למעשה, לרוב כשיורד גשם בתל אביב כמעט אי אפשר לסוע באופניים בזמן שכשיורד גשם בלונדון הוא ממש לא מפריע לנסיעה (כותב הודעה זאת השתמש באופניים ככלי תחבורה עיקרי בזמן מגוריו בתל אביב, ובזמן מגוריו בלונדון).

זה לא מקרה שבערי אירופה במישוריות יש הרבה יותר נוסעים באופניים מאשר בתל אביב.
אצלנו, במטרופולין, התעמולה רוגשת ורועשת 496851
א. קודם שיאפשרו להעלות אופניים לרכבת. בינתיים זה לא קורה.
ב. אני לא רואה הרבה הבדל בין אנשים שהלכו ברגל, בקיץ הישראלי, עד תחנת הרכבת לאנשים שנסעו באופניים.
ג. בגרמניה, יש מקלחות גם בתחנות הרכבת‏1.
(כותבת הודעה זו נסעה יום יום במשך שנתיים לעבודה, מרמת גן לתל-אביב, וכן בנסיעות לתל אביב לכל צורך אחר. גם בקיץ).

1 כן, גם לי זה עבר בראש כשסיפרו לי על זה.
אצלנו, במטרופולין, התעמולה רוגשת ורועשת 496855
א. גם באנגליה אסור להעלות אופניים לרכבת (בשעות הלחץ, חוץ מאופניים מתקפלות).

ב. זה לא הבדל שרואים, זה הבדל שמריחים...

ג. מופרעים הגרמנים האלה.
אצלנו, במטרופולין, התעמולה רוגשת ורועשת 496870
א. לרכבת אסור? או לתחתית אסור?

ב. כמדומני כוונתי היתה ברורה.

ג. לחלוטין. החברה שסיפרה לי על זה, סיפרה שהיא הביעה את פליאתה באזני מכרים (שלה) גרמנים, והם אמרו
"We also have showers in the gas stations".
אצלנו, במטרופולין, התעמולה רוגשת ורועשת 496888
א. לרכבת.

ג. כדאי לזכור גם שמדובר בהרבה מאד מים, וישראל היא מדינה בלי הרבה מים.
צ"ל: 496902
"We also have gas in the showers stations"
צ"ל: 496947
זה מה שגם אמרנו כששמענו על זה.

________________
(תאר לעצמך מה זה לעשות מקלחת בתחנת רכבת בגרמניה כשגרמניה במדים (של עובדת ניקיון, אמנם, אבל עדיין) צועקת עליך שנל שנל. זה מה שקרה לחברתי).
צ"ל: 496949
מה זה שנל?
(אני לא הייתי מעזה להתקלח בגרמניה במקום ציבורי, ודאי שלא בתחנת דלק).
צ"ל: 496952
מהר, בגרמנית.
צ"ל: 496961
תודה.:)
איך מנקדים את זה בתעתיק עברי?
צ"ל: 496971
אצלנו, במטרופולין, התעמולה רוגשת ורועשת 497389
כמות הזיעה ליחידת מאמץ גופני אינה קבועה, ובמיוחד משתנה בין גברים לנשים. דגמתי את מידת ההזעה של אוכלוסית גברים הטרוגנית וגדולה למדי ‏1, ומיקמתי את עצמי ביחס אליה בעשירון לא קיצוני. אני מצהיר בגאון כי נסיעת אופניים שלי במזג אויר קיצי למשך יותר ממאתיים שניות תביא להיווצרות פלגי זיעה שיצערו מאוד את מי שיאלץ לשהות בקירבתי עד המקלחת הבאה. מכאן הסקתי, באופן גס ועד ביצוע ניסוי מהימן יותר, שעבור חלקים ניכרים מהאוכלוסיה הגברית (לפחות), נסיעה באופניים במזג אויר "נעים" ומעלה אינה אופציה תחבורתית נאותה, בהיעדר תשתית מקלחות ראויה. ברגל זה הרבה פחות נורא, מבחינה זו.
אגב, קיום מקלחת לא מבטיח את השימוש באופניים- אני מכיר יותר מאדם אחד שנמנע משימוש באופניים ככלי תחבורה, מכיון שההכרח להתרחץ בהגיעו אל היעד יאלץ אותו לקום מוקדם יותר מדי בוקר ‏2.

1 המלצות ינתנו במידת הצורך.
2 אני אחד האנשים הללו.
אצלנו, במטרופולין, התעמולה רוגשת ורועשת 497390
במחשבה שניה, אני לא מתחייב על מיקומי בעשירון הזעתית לא קיצוני. אבל כמו שאייכמן אמר, לא אני הסיפור כאן.
אצלנו, במטרופולין, התעמולה רוגשת ורועשת 497495
מבקשת המלצות.
אצלנו, במטרופולין, התעמולה רוגשת ורועשת 497554
משחקי כדורסל קיציים, והתגוששויות עם גברים ללא חולצה במסגרת אימונים בדיסציפלינות בהן זה נהוג, סיפקו לי אוכלוסיית מדגם הטרוגנית וגדולה של גברים מזיעים בטווח האוכלוסיה 14-76.
אצלנו, במטרופולין, התעמולה רוגשת ורועשת 496866
ההבדל בין תל-אביב ללונדון הוא לא עניין האופניים אלא שבלונדון יש תחתית ובתל-אביב אין ולכן לונדון יכולה להרשות לעצמה לסגור את העיר לרכבים ותל-אביב לא.
אצלנו, במטרופולין, התעמולה רוגשת ורועשת 496869
לא הבעתי הסכמה עם ההצעה המעוותת לסגור את תל אביב לתנועת כלי רכב פרטיים, לפני שיש חלופות (רכבת תחתית, חשמליות, שירות אוטובוסים ראוי יותר) אלא התייחסתי לעניין האופניים בלבד.
אצלנו, במטרופולין, התעמולה רוגשת ורועשת 496871
חשמליות זה לא רעיון טוב לעיר עם כבישים קטנים כמו תל-אביב ואוטובוסים רק יגבירו את הבלאגן. תחתית זה הרעיון הטוב היחיד.
אוטובוסים רק יגבירו את הבלגן? 496874
בודאי. 496875
גם ככה קשה לזוז בכביש, ומי שנוסע בנתיב הימני צריך לעקוף אותם כל פעם שהם עוצרים בתחנה.
בודאי. 496876
אז הפתרון הוא קביעת הנתיב הימני כנת''צ, לא העלאת מספר המכוניות הפרטיות על הכביש.
בודאי. 496879
הרעיון הוא הפיכת כל הכביש, ולא רק הנתיב הימני, כנת''צ.
עוד יותר טוב. 496883
(ועל הדרך, אם אפשר לדאוג לנתיב אחד לאופניים)
בודאי. 496882
תל-אביב היא עיר עם כבישים צרים שאין בהם הרבה מקום ולכן הגבלת הנתיב הימני לתחבורה ציבורית רק תצר את מרחב התימרון של הנהגים ותגביר את הפקקים.
  בודאי. • דורון הגלילי
  בודאי. • ארז לנדוור
  בודאי. • דורון הגלילי
  בודאי. • האלמוני המזוהה
  אצלנו, במטרופולין, התעמולה רוגשת ורועשת • זהריקו
  אצלנו, במטרופולין, התעמולה רוגשת ורועשת • דורון הגלילי
  אצלנו, במטרופולין, התעמולה רוגשת ורועשת • דורון הגלילי
  אצלנו, במטרופולין, התעמולה רוגשת ורועשת • אנטילופה
  אצלנו, במטרופולין, התעמולה רוגשת ורועשת • כ
  אצלנו, במטרופולין, התעמולה רוגשת ורועשת • דורון הגלילי
  ווספות ו-וספר • רון בן-יעקב

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים