קרים הכריזה על עצמאות ומבקשת להסתפח לרוסיה 3648
הפרלמנט של הרפובליקה האוטונומית של קרים הכריז היום (ב') על עצמאות מאוקראינה והגיש בקשה רשמית להסתפח לרוסיה, לאחר שבמשאל עם שנערך בחצי האי תמכו 97% מהמשיבים בסיפוח. הבית הלבן והאיחוד האירופי דחו את תוצאות המשאל, אותו הם הגדירו כבלתי חוקי, והכריזו כי יטילו סנקציות על רוסיה אם זו תספח את קרים.

לאחר מלחמת העולם השנייה היה חצי האי קרים מחוז מן השורה ברפובליקה הרוסית (אחת מ-‏15 הרפובליקות שהיוו את ברית המועצות), אך ב-‏1954 הוא נמסר לרפובליקה האוקראינית כמחווה של רצון טוב, לציון 300 שנה לאיחודה עם רוסיה. עם התפרקות ברית המועצות נשאר חצי האי בידי אוקראינה, במעמד של רפובליקה אוטונומית. כיום מונה אוכלוסיית חצי האי קרים כ-‏2.4 מיליון נפש, מהם כ-‏60% רוסים.

לאחר שויקטור ינוקוביץ', נשיא אוקראינה הפרו־רוסי, הודח מתפקידו בסוף פברואר, השתלטו כוחות צבא רוסיים על שדות תעופה ובסיסים צבאיים בקרים, ובאיזור השתררה מתיחות עזה בין רוסיה לאוקראינה. בתגובה להכרזת העצמאות, אימץ היום הפרלמנט האוקראיני צו נשיאותי המורה על ניוד 40,000 חיילי מילואים.
קישורים
קרים הכריזה עצמאות, קייב גייסה רבבות - ynet
המתיחות בחצי האי קרים - ויקיפדיה
פרסום תגובה למאמר

פרסומים אחרונים במדור "חדשות"


הצג את כל התגובות | הסתר את כל התגובות

חזרתו של הנאראטיב הסוציאליסטי 629078
האם עוד מישהו שם לב לטיעון שהרוסים של קרים ואוקראינה מרבים להשמיע - הם טוענים שבתוך האיחוד האירופי הם יהפכו בקרוב מאד למובטלים ויאבדו את מעט הביטחון הסוציאלי שיש להם.
אין לי נתונים כלכליים לכאן או לכאן, אבל אני לא בטוח שמדובר בדברי הבל או בתעמולת כזב. המצב ביוון, בספרד ואפילו באיטליה אינו מאפשר לבטל את הטיעון הזה. אני מניח שנכון לומר שרמת החיים בפולניה, הונגריה וצ'כיה יותר גבוהה מאשר ברוסיה ובאוקראינה ושרוסיה היא קפיטליסטית בודאי לא פחות מאשר האיחוד האירופי והביטחון הסוציאלי בה בודאי פחות בהרבה. ובכל זאת, נשאלת השאלה האם הקסם (או במקסם) של כלכלת השוקמ החופשי מגיע לקצה גבול יכולתו? האם האירופאים החדשים לא מעדיפים להיות קצת יותר עניים ובלבד שלא לחיות בחברה שהאי-שיוויון בה מכסה על הממוצע הגבוה יותר?
רמת החיים באוקראינה 629128
היא כזו שיותר ויותר אוקראינים בוחרים לא להיוולד:

רמת החיים באוקראינה 630127
הירידה באוכלוסין נובעת כנראה מהגירה החוצה, כמו גם מרוסיה.
"פולניה"?! 629437
תגיד, נולדת במאה 19, אתה בולשביק, או סתם דיסלקטי?
"פולניה"?! 629451
תגיד, שכחת את הכדורים, אתה נוהג לחטוף התקפי אמוק כשמישהו משתמש לידך בצורה "פולניה" (שהיא פחות מקובלת כיום אבל לא פחות לגיטימית), או שאתה סתם גס רוח?
"פולניה"?! 629470
הבעיה היא, שלפחות במקרה הזה, אותו אדם שתקוע במאה ה19 מבחינה לשונית, גם תקוע בה מבחינה פוליטית - במיוחד בשנים 1848 ו1867, וזה כבר מזיק.
"פולניה"?! 629476
זה אינו מצדיק גסות רוח.
629081
היות שפוטין אינו טיפש, הוא כנראה לא יספח את חצי האי קרים. הוא יכול להסתפק בזה שזו תהיה רפובליקה עצמאית מאד קשורה לרוסיה. אולי פוטין רוצה להגיע להסכמות עם המערב על ניטרליזציה של כל שכנותיה של רוסיה- אולי פינלנדיציה. שנאט"ו תתחייב (כמדומני שהייתה כבר הבטחה כזאת לגורבצ'וב מצד רייגן) שלא יתערבו במדינות בריה"מ לשעבר, לא ייבנו בסיסים צבאיים וכך גם לא בפולין או ברומניה. גם הוא יצטרך להתחייב לדברים מסוימים. אני לא אוהב את ה- . good guys-bad guys
אוטונומיה 629088
יכול להיות. הוא אכן יכול די בקלות להתפשר על רפובליקה אוטונומית בתוך רוסיה. נדמה לי שזה גם תואם יותר את רצונם האמיתי של תושבי קרים (להבדיל ממה שהם הצביעו שהם רוצים). מצד שני, הרוסים לא תרמו את כל הליברמנים שלהם לישראל. פוטין עשוי להילכד בשרשרת מהלכים שתוביל לסיפוח מלא. אני גם לא בטוח שהפעלת הכוח הצבאי הרוסי תסתיים בקרים (כפי שמבטיחים לנו המומחים והפרשנים). הרוסים עשויים בהחלט לפלוש למזרח אוקראינה כדי לשחרר (במרחאות או בלעדיהן) את האוכלוסייות הרוסיות שם. הסיבה לכך היא שלאוקראינים יש אינטרס סמוי להשלים עם פלישה כזו שתפטור את אוקראינה הקטנה יותר ממספר מירבי של רוסים אתניים, כך שבלית ברירה אפשר שהם ישלימו עם קריאת נתחים נוספים מאוקראינה של בריה''מ. בכל אופן ממה שראינו בגרוזיה ובקרים הצבא הרוסי החדש הקטן יותר עבר מהפך ונראה שהוא מהווה זרוע חזקה וממושמעת למדיניות של פוטין. כאשר יש לך כלי כזה, קשה להתגבר על הדחף להשתמש בו.
629103
למה זאת תהיה טפשות לספח את קרים? מה יהיו ההשלכות?
629106
למה הוא צריך סנקציות? יש מספר בעיות אמיתיות הקשורות לאוקראינה ולא רק, וצריך לדון בהן. כדאי לקרוא את המאמר של סטפן כהן מלפני כ-‏7 שנים. http://www.thenation.com/article/new-american-cold-w...
629129
טוב, אז כנראה שפוטין כן טיפש.
לא מפדח להתבדות ולהתבזות ככה בזמן כל כך קצר? 629438
לא מפדח להתבדות ולהתבזות ככה בזמן כל כך קצר? 629439
טעיתי.
לא מפדח להתבדות ולהתבזות ככה בזמן כל כך קצר? 629441
כמו ברוב תחזיותיך הפוליטיות. הגיע הזמן לפרוש.
לא מפדח להתבדות ולהתבזות ככה בזמן כל כך קצר? 629442
למשל? זאת לא הייתה ממש תחזית. כתבתי שתהיה טיפשות מצד פוטין ללכת עד הסוף ולספח את קרים.
לא מפדח להתבדות ולהתבזות ככה בזמן כל כך קצר? 629458
פוטין לגמרי לא טיפש. הוא יודע שהמערב בסוף מתרכך (כמו באירן וסוריה). מה איכפת לו להתריס נגד המערב ? חוץ מזה קרים זו טריטוריה רוסית שניתנה בהשאלה לאוקראינה בזמן ברית המועצות, אז מה הם מבלבלים לו את המוח.
לא מפדח להתבדות ולהתבזות ככה בזמן כל כך קצר? 629462
מצד שני, נראה שהמהלך הזה הבטיח את ההפרדות של אוקראינה מהגוש הרוסי.
לא מפדח להתבדות ולהתבזות ככה בזמן כל כך קצר? 631719
כאן שמת את האצבע על הנקודה הארכימדית של הסכסוך.
אם פוטין היה מנהיג מן הסוג המהמר (כפי שרבים מנסים לתאר אותו) התרחיש הנכון מבחינתו היה להריץ טורי שריון בדרך לקייב. התסריט הסביר במקרה זה הוא שהעניין היה מסתיים תוך ימים ספורים. המערב לא יתעמת עם הדב הרוסי הגרעיני בשביל קן הנחשים האוקראיני ופוטין ככל הנראה יוכל לייצב בקייב שילטון שלא יהיה אנטי-רוסי, נוסח בלארוס.
אלא שפוטין, לפי השערתי כלל אינו כזה. הוא מנהיג מחושב הפועל במסגרת האילוצים ומשתדל לא לקחת סיכונים גדולים מדי ולא לשקוע בביצות טובעניות מדי. ומה שקורה באוקראינה היום אינו מסע ניצחון של "סטאלין החדש" הדורך על השחור החלשלוש מן הבית הלבן, כפי שמציירים זאת לפעמים.
נראה שהפעלתנות הרוסית באוקראינה תחילתה בהכרה שממשל פרו-רוסי בקייב בלא מעורבות רוסית רחבה והרת סיכונים אינו ריאלי בטווח הקרוב. ורוסיה עשוייה למצוא עצמה מול חברה חדשה בברית נאט"ו. בהתחשב בחדשות הרעות האלו מבחינתו, נאלץ פוטין לנקוט בצעדים המתחייבים מבחינתו לבקרת הנזק ואשר מתקבלים על הדעת מבחינת הסיכון הטמון בהם.
מול עלייתו החזוייה ע"י המומחים לדבר של הענק המוסלמי הסוני החדש בטורקיה (שממנה ומנתיניה הטאטרים, לקחו יקתרינה הגדולה ופוטיומקין את חצי האי קרים) רוסיה אינה יכולה לוותר על נמליה בים השחור. מול האפשרות של היווצרות מתיחות קבועה בגבול הרוסי-אוקראיני המאוכלס ע"י רוסים אתניים, עדיף לרוסים (ואולי גם לאוקראינים) להפריד כבר עכשיו בין הניצים ולהבטיח גבול שקט שעשוי בטווח היותר רחוק להפוך את כיוון תנועתה הנוכחית מערבה של אוקראינה, תוך מיזעור הנזקים של חרמות וסנקציות מערביות.
במילים אחרות, אם רוסיה תצליח לבודד את אוקראינה האתנית ולהפריד אותה מן הפריפריה הרוסית-אתנית, ההמשך הכמעט ודאי של אי היציבות באוקראינה יתחיל לשחק לטובתה במקום לרעתה.
מהלכיו של פוטין אינם גורמים להפרדות אוקראינה מהגוש הרוסי, אלא הם תוצאה ותגובה על ההפרדות הזו.
נ.ב. הדבר ברור לכל בר בי רב ובכל זאת כדאי לומר: אותם "כדורסלנים" חמושים ברובי סער ועוטי מסכות שחורות במזרח אוקראינה אינם פארא-מיליטארים ואנשי מיליציות מקומיים כפי שמציגים אותם בתקשורת. מדובר בחיילים סדירים, אנשי היחידות המיוחדות של הצבא הרוסי. באופו מעשי הצבא הרוסי כבר נמצא היום במזרח אוקראינה.
לא מפדח להתבדות ולהתבזות ככה בזמן כל כך קצר? 629459
פוטין לגמרי לא טיפש. הוא יודע שהמערב בסוף מתרכך (כמו באירן וסוריה). מה איכפת לו להתריס נגד המערב ? חוץ מזה קרים זו טריטוריה רוסית שניתנה בהשאלה לאוקראינה בזמן ברית המועצות, אז מה הם מבלבלים לו את המוח.
לא מפדח להתבדות ולהתבזות ככה בזמן כל כך קצר? 629478
הוא נהג כאן בטיפשות כי כנראה תחושת הכוח העלתה לו את השתן למוח. הוא היה צריך לדחוף לוועידה בין לאומית וכד'. מה שצריך להיות חשוב לו שיש נושאים שדנים בהם. המצב הפוליטי הפנימי באוקראינה, המיעוטים בחבלים השונים, הקצנת הלאומנות האוקראינית שבפירוש מסכנת את המיעוטים כניסת נאט"ו קרוב מדי לרוסיה: אלו נושאים שפוטין צריך לדרוש שיידונו. כשהוא משתמש בכוח כאמצעי מכריע ולא כאמצעי מקדם דיון -הוא פועל נגד עצמו.
לא מפדח להתבדות ולהתבזות ככה בזמן כל כך קצר? 629480
מי שנהג בטיפשות, כהרגלו, הוא אובמה.
פוטין השיג את מה שהוא רצה במחיר מזערי.
לא מפדח להתבדות ולהתבזות ככה בזמן כל כך קצר? 629483
אובמה לא קובע שום דבר. התפקיד של אובמה הוא לקרוא מהטלפרומפטר ולשקר לציבור
לא מפדח להתבדות ולהתבזות ככה בזמן כל כך קצר? 629505
ואיך הוא לא היה נוהג בטיפשות לשיטתך? מסתבך במלחמה שממנה היה מתקשה לצאת כבוש בשעתו?
לא מפדח להתבדות ולהתבזות ככה בזמן כל כך קצר? 629514
''דבר בשקט והחזק מקל גדול''
נשיא שזורק את המקל או מגיע למצב שלא מאמינים שישתמש בו- הוא טיפש
לא מפדח להתבדות ולהתבזות ככה בזמן כל כך קצר? 629516
אובמה talks the talk but he doesn't walk the walk. לכן חושבים עליו שהוא חלש וטיפש.
לא מפדח להתבדות ולהתבזות ככה בזמן כל כך קצר? 629519
אובמה talks the talk but he doesn't walk the walk. לכן חושבים עליו בצדק שהוא חלש. אף אחד לא חושב עליו שהוא טיפש.
לא מפדח להתבדות ולהתבזות ככה בזמן כל כך קצר? 629523
אתה מכיר את הסידרה Veep?
כך אני חושב שמתנהלת מדיניות החוץ של אובמה. יחצנות וכיבוי שריפות.
לא מפדח להתבדות ולהתבזות ככה בזמן כל כך קצר? 629525
או אולי כך....

לא מפדח להתבדות ולהתבזות ככה בזמן כל כך קצר? 629780
איזה אינטרסים כבר יש לארה"ב באוקרינה או במצרים?
משהו מסדר הגודל שמצדיק התערבות צבאית?

אם רוסיה הייתה מנסה לספח את אלסקה או קובה, אובאמה היה מגיב.

דווקא מפתיע שהאיחוד האירופי לא מגיב בצורה חזקה יותר.
לא מפדח להתבדות ולהתבזות ככה בזמן כל כך קצר? 629795
האירופאים הם הפודלים של ארה"ב ולא היו מעיזים אפילו להכעיס את הרוסים. איזה אינטרסים ?
המדיניות האמריקנית למאה ה-‏21 התוותה כבר בשנת 2000

The Project For the New American Century (PNAC) is a Neoconservative "think tank" with members such as Dick Cheney, Donald Rumsfeld, Jeb Bush, Lewis Libby & Paul Wolfowitz among others. In 2000 they released a report outlining America's need to take over and control the resources of over 60 countries,
to bring about Total US domination of the Globe.
לא מפדח להתבדות ולהתבזות ככה בזמן כל כך קצר? 629893
אולי לא שמת לב, אבל הרפובליקאים כבר לא בשלטון.
ונראה לי שהם הבהירו די טוב למה זה לא באינטרסים של ארה''ב לפלוש למדינות עולם שלישי רחוקות.
לא מפדח להתבדות ולהתבזות ככה בזמן כל כך קצר? 629894
אולי אתה לא שמת לב אבל רפובליקנים ודמוקרטים זו הצגה נחמדה לעם שיחשוב שהוא זה שבוחר וקובע משהו
האמת היא שאין 2 מפלגות בארה"ב מדובר במפלגה אחת שלה 2 פנים

האנשים שקובעים באמת נמצאים מאחורי הקלעים ומציגים את עצמם בתור מועצה תמימה

המועצה הזאת היא מועצה רק בשם וכלל לא תמימה

היא הממשלה האמיתית של ארה"ב ושמכונה לעיתים "ממשלת הצללים"

למועצה הזאת קוראים -The Council on Foreign Relations (CFR)
לא מפדח להתבדות ולהתבזות ככה בזמן כל כך קצר? 629960
אה, שכחתי שאתה לא מחובר למציאות.
לא מפדח להתבדות ולהתבזות ככה בזמן כל כך קצר? 629962
כאשר חבילת שקרים נמכרת באופן מתמיד והדרגתי להמונים למשך תקופה ארוכה, האמת תראה אבסורדית ומגוחכת לחלוטין ונושא דברה משוגע שפולט שטויות.
לא מפדח להתבדות ולהתבזות ככה בזמן כל כך קצר? 629964
מצד שני, כאשר חבילת שקרים אינה נמכרת באופן מתמיד והדרגתי להמונים למשך תקופה ארוכה, תיאוריה אבסורדית ומגוחכת לחלוטין תיראה כהוויתה ונושא דברה משוגע שפולט שטויות.
לא מפדח להתבדות ולהתבזות ככה בזמן כל כך קצר? 630013
למה אתה אומר את זה? אני זוכר שבתוכנית הדוקומנטרית "24" ראיתי מועצה כזאת בדיוק.
לא מפדח להתבדות ולהתבזות ככה בזמן כל כך קצר? 629898
מה שאתה לא מבין זה שהרוסים הם הפודלים של הסינים.
לא מפדח להתבדות ולהתבזות ככה בזמן כל כך קצר? 629553
כל היועצים לאובמה כדי שיהיה חזק: אלו דיבורים סתם. קטרגו עליו על שהוא אפשר להפיל את מוברק. הוא נהג כראוי. כל לחץ מיותר לא היה משנה את התוצאה אבל היה גורם נזק לארה"ב. על אוקראינה כבר כתבתי: היה צריך לדבר ולהידבר עם פוטין לפני שהפילו את הנשיא ועלה הימין. אובמה צריך לממש את השליטה שלו בתוך הממסד השלטוני שעוסק בענייני חוץ: גופי המודיעין למיניהם, שהרבה פעמים פועלים לגבי הנשיא כטייס אוטומטי.
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 629533
אם הוא לא היה מאבד את האמינות שלו כבר מול סוריה, יש סיכוי שאולי פוטין לא היה מעז לפעול בצורה כל כך כוחנית.
''
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 629554
האמינות שלו כלפי סוריה? אין לו את אישור הקונגרס ורוב העם האמריקני לא מעוניין בהתערבות מה גם שהטרוריסטים (המורדים) ביצעו את התקפת הגז.
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 629556
איזו אמינות? אובמה נהג כפי שמנהיג היה צריך לנהוג. לא הייתה שום סיבה להפצצות וגם לא הגיון מדיני. אצלנו רצו לראות דם.
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 629558
אם יש מישהו שלא לומד מטעויות זה הישראלים המקובעים. לפני עשור הם תמכו במעורבות הכושלת של בוש בעירק (ולא הודו בטעותם) וכיום הם דורשים גישה כזאת מאובמה תוך כדי האשמה בחולשה, קיבעון וחוסר מציאותיות מי שלא תומך בכך. אם לא הייתי אתאיסט הייתי אומר ישמרני האל מטיפשותם של ימנים.
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 629566
למה אתה משקר (שוב)? "הישראלים" לא תמכו במעורבות של בוש בעיראק. לא רק שפרשנים רבים (בעיקר מהימין) הזהירו מפני הפרת מאזן האימה בין איראן לעיראק, שייאפשר לאיראן להפנות אתמשאביה לעבר התעצמות צבאית אלא שאפילו ראש ממשלת ישראל בעצמו (אז עוד בימין) הזהיר בשיחות פרטיות את נשיא ארה"ב מכיבוש עיראק (כמובן שבפומבי, ישראל הרשמית נותרה "בעל ברית שקט" ולא העבירה ביקורת על ההחלטה, וכמובן שברגע שההחלטה נפלה, האהדה הציבורית וגם של אישי ציבור היתה לצד ארה"ב ולא לצד סדאם)
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 629574
זה לא מה שאני זוכר. אני זוכר שהפלישה לעיראק התקבלה כדבר המובן מאליו ושדעות המתנגדים נחשבו ליפות נפש וחוסר מעשיות. אני זוכר כיצד הפרשנים הטיפו מוסר לספרד שנטשה ו''הפקירה'' את בנות בריתה כשהחליטה לפרוש מהמלחמה. אני זוכר כיצד דעת הקהל האירופית נחשבה לאנטישמית וצבועה בגלל התנגדותה למלחמה. וכמובן שאצל הימין שום דבר לא משתנה.
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 629580
כבר הבנתי שהזכרון שלך אפייני לאנשי שמאל. לא זוכר את הכיבוש הערבי. לא זוכר את צלאח א-דין או את אברהים פאשה. לא זוכר את המופתי הנאצי, את תרפ"ט או את הפרהוד. כל מה שלפני 67' כאילו לא היה. זכרון סלקטיבי. זה משליך גם על מה שאתה זוכר לגבי ה"תמיכה" של ישראל בהחלטה לפלוש לעיראק במלחמת המפרץ 2 (בניגוד לתמיכה המורלית והלוגיסטית לאחר קבלת ההחלטה)
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 629581
הכיבוש הערבי, צלאח א-דין ואיברהים פשה אינם רלבנטים לאוכלוסיה הפלסטינית הקיימת כאן בארץ כשם שההגירה התנ''כית של העברים הקדמונים והחסות הבריטית האימפריליסטית להתישבות הציונית אינם רלבנטים לאוכלוסיה היהודית הקיימת כאן. כנ''ל גם מאורעות תרפ''ט ושיתוף הפעולה של המופתי עם הנאצים אינם מפחיתים מזכותם של הפלסטינים להגדרה עצמית, לא כל שכן פרעות שנעשו ביהודי עיראק...
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 629583
המושג "פלשתינה" הומצא ע"י הרומים בטרם הייתה כאן אוכלוסיה דוברת ערבית, ובטרם היה איסלם, במקביל להגליית היהודים מכאן, כדי להשכיח את השם המקורי "ארץ ישראל". האוכלוסיה דוברת הערבית שנקראת היום "פלשתינית" היא, ככל שאני יודע, בודאי תוצאה של הכיבוש הערבי. מדוע אתה אומר שאין קשר ?
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 629586
אני כבר טענתי בעבר שלו בן גוריון היה משאיר את שם המדינה הרשמי כ'א''י-פלסטינה', כפי שנקרא כאן האזור בטרם פרוץ המדינה, הוא היה יוצר בעייה הגדרתית די קשה לאוכלוסיה הערבית כאן, מאחר שהיא לא יכולה היתה לנכס לעצמה את הכינוי הלאומי הנ''ל.
(ההצעה הנגדית שלי היתה לקרוא למדינה 'יהודה', מה שהיה הופך מאליו את כל האזרחים ליהודים, וחסל סדר 'מיהו יהודי').
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 629597
השם פלשתינה מוזכר עוד ע״י הרודוטוס כתוצאה מהעובדה שהוא עבר בארץ רק במישור החוף שנקרא על שם הפלשתים שישבו בדרומו. הרומאים לקחו שם שהיה ידוע ומוכר לאנשי המערב במשך שנים רבות והחלו אותו על כל הארץ. היהודים לא הוגלו ע״י הרומאים. זוהי טעות היסטורית שמסתבר שיש האוחזים בה. אף צבא כיבוש אינו מביא עימו אוכלוסיה בסדר גודל כלל ארצי המחליפה את אוכלוסית הארץ הנכבשת. שינוי בזהות העדתית, האתנית או התרבותית נעשה בתוך כמה דורות כתוצאה מהמרת דת או אימוץ סממנים תרבותיים אחרים כגון שפה ומנהגים. זו הסיבה שהעמים שהיו ידועים בימי קדם אינם ידועים כיום ובמקומם ידועים עמים ״מודרניים״.
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 629611
גם אם נניח, (דבר שלפי ויקיפדיה מחקרים גנטיים סותרים), התושבים המקומיים התאסלמו והתערבבו באומה הערבית שמקורה בחצי האי ערב, גם אז הכיבוש הערבי הוא בעל משמעות רבה. לולא הוא מה פתאום המירו את דתם וקיבלו את תרבות האיסלם ? אשר לכך שלא הייתה הגלייה, וכל היהודים בעולם במזרח ובמערב בגרמניה ותימן מקורם מקומי ואין קשר ביניהם, זו ממש ידיעה מרעישה עבורי, ואולי אני צריך לבדוק את הנושא מחדש.
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 629616
ומה הקשר בין התאסלמות כל המזרח התיכון לבין מדינות הלאום המודרניות? האם עובדה זו פוסלת את הלגיטימיות של כל מדינות ערב? אם לא, מדוע שתיפסול את הלגיטימיות של מדינה פלסטינית?
לרומאים לא היתה יכולת או רצון להגלות את כל יהודי ארץ ישראל. הגידול במספרם של יהודי המזרח התיכון, אגן הים התיכון ואירופה מקורו בתנועת התגיירות גדולה בתקופה ההלניסטית והרומית עד שירשה אותה הנצרות.
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 629619
הדיון לא היה על ''מדינות הלאום המודרניות'', שהן תוצאה של פעולות פוליטיות אינטרסנטיות, כמו מסירת הגדה המזרחית להאשמים כמתנה ע''י האימפריה הבריטית, אקט פוליטי שיצר מדינה, אלא על הקשר בין היותם של ערבים מקומיים והכיבוש הערבי.
והתזה על מוצאם של היהודים התימנים למשל, כערבים שהתגיירו היא חדשה ומופלאה מדי בשבילי, ואיני מתכוון כרגע לחקור אותה.
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 629623
כל אותם ''ערבים מקומיים'' ברחבי המזרח התיכון הם צאצאי אוכלוסיות שהתאסלמו (או רק אימצו את השפה הערבית במקרה שהיו נוצרים). הלוחמים שסרו למרותם של מוחמד ויורשיו לא היו רבים כל כך ואוכלוסיית האיזור לא נעלמה ונוצרה מחדש ע''י התרבות מזורזת של הכובשים.
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 629651
אנו חוזרים לדברים שכבר אמרנו. נניח שהרוב התאסלמו (אני מפקפק בכך שמדובר ברוב). האם לא היה קשר בין ההתאסלמות הזאת והכיבוש הערבי ?
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 629653
בודאי שהיה קשר. לא משנה מהי זהותם הדתית והתרבותית של תושבי המקום, כאשר יש להם דרישה לריבונות לאומית יש להם זכות לכך.
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 629693
אבל תחילת הפתיל שאותו פתחתי הייתה תגובה לדבריך:

"הכיבוש הערבי, צלאח א-דין ואיברהים פשה אינם רלבנטים לאוכלוסיה הפלסטינית הקיימת כאן בארץ"

שאותם בקשתי לסתור, ולא התייחסתי לשום עניין אחר. אז אם פתאום "בודאי שהיה קשר" ? באמת לא הייתי צריך לטרוח.
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 629717
הקשר ההיסטורי לא רלבנטי לצורך המדיני כיום מלבד האפולוגטיקה שהוא מספק לימין.
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 629809
היה כיבוש רומי שבעקבותיו גלתה האוכלוסיה היהודית שהייתה כאן רוב. אחר כך היה הכיבוש הערבי שבעקבותיו החליפה אותו אוכלוסיה ערבית בשפתה ובדתה. הכיבושים האלה הם חלק מהעניין. לא רק הכיבוש שאנחנו כבשנו ולא דווקא זה שאירע ב 67. ואין לי התנגדות שתקרא לכך אפולוגטיקה. כולם עוסקים בכך, גם שמאל גם ימין.
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 629811
לאף אחד לא מעניין ההיסטוריה שלכם או של הפלסטינים. יש לפתור את הבעיה כפי שהיא כיום.
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 629834
איכס היסטוריה

עם שאינו יודע את עברו, ההווה שלו דל ועתידו לוט בערפל. (תודה לשוטה וליגאל)
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 629814
מרוב מיתוסים היסטוריים (גם בצד שלנו כפי שאתה מייצג אותו וגם בצד הפלסטיני) באמת שלא יהיה אפשרי להגיע להסדר.
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 629836
לולא מה שאתה קורא לו ה"מיתוס היסטורי" שלנו, לא היינו מגיעים לכאן וממילא לא היה צריך לפתור כאן שום בעייה. . . האם היה זה תסריט רצוי לטעמך ?
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 629849
יכול להיות. כבר התייחסתי לכך שרוב יהודי העולם הגיעו בסופו של דבר לארה״ב. בכל אופן, המיתוסים והרומנטיקה הציונית שאכן הביאו אותנו לכאן צריכים לפנות מקום לראייה ריאלית ורציונלית יותר ולא להישאר תקועים בעבר.
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 629868
כלומר, אתה אנטי ציוני, וכך אולי זרם גדול בשמאל שאליו אתה משתייך ?
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 629876
אני לא אנטי ציוני (להבדיל מזה שאני בהחלט אנטי הגישה הלאומנית שנקראת היום ׳ציונות׳) אלא מסתכל בצורה מפוכחת בהיסטוריה ולא על סמך קלישאות תעמולתיות של מערכת החינוך.
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 629879
אמרת בפרוש שהיה מתאים לך שאנו היהודים לא היינו כאן כלל. נראה לי שזו בדיוק אנטיציוניות.
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 629880
ציונות זו מילה ששונאי ישראל ברחבי העולם מרבים להשתמש. מבחינתי ציונים הם יהודים שרצו להקים בית יהודי בארץ ישראל והקימו את המדינה
מרגע שמדינת ישראל נוסדה אין להשתמש במילה זו. יש רק ישראלים ואוהבי ישראל ושונאי ישראל
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 629881
נניח אפילו שנקבל את "האיסור" המשונה שלך. אבל ארז טוען שעדיף היה שלא נגיע לכאן, כלומר, הוא שולל את מפעלם של אותם ציונים "אמיתיים" שהזכרת. האם גם אתה שולל את מפעלם, וחושב ששגו ?
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 629884
כנראה שארז לא כל כך מבסוט בארץ הזאת. כל אדם רשאי לקנות כרטיס טיסה ולנסות את מזלו במקום אחר. אני רק מקווה לא לראות את פניו באיזה סרטון ביוטיוב שבו הוא מביא את דעותיו ונהפך לכלי בידי שונאי ישראל.

דב, את דעותיי כבר רשמתי פה. כל היהודים צריכים להיות בתוך הקו הירוק וכל ''הערבים הישראלים'' מחוצה לו. לפלסטינים תותר אוטונומיה מוגבלת ללא צבא ומדינה ביהודה ושומרון ועזה. ותוספת - ירושלים היא לעד שלנו, בקעת הירדן והגולן צריכים להיות בחזקתנו מסיבות ביטחון.
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 629951
שמעתי ש"הערבים הישראליים" ראו את הצעתך ונדהמו איך לא חשבו על כך קודם. עכשיו הם ממהרים לארוז את חפציהם ולצת מתוך הקו הירוק. יעד מועדף - סוריה. שם קצת מסוכן היום, אבל הם יודעים שאם ייפצעו יוכלו לקבל טיפול רפואי בתוך הקו הירוק מבלי לשלם מס בריאות.

ובנימה פחות משועשעת, אני חושב שהמודל שמגיע בעיקר משמאל: יש בעייה וצריך להציב "פתרון", הוא מודל רע שלא יכול להועיל אבל יכול להזיק, כמו כל "פתרונות" העבר. איני חושב שאחרי מלחמת ששת הימים נקלעה ישראל לבעייה קשה יותר משהייתה לה לפני המלחמה הזאת אלא להפך. חמישים שנה עברו מאז ובאופן כללי מצבה של ישראל השתפר בתקופה הזאת לאין ערוך יחסית למצב בעשרים השנים שלפני המלחמה. שני הנסיונות הגדולים להציב "פתרון", אוסלו וההתנתקות רק גרמו לזעזוע ולנזק והחמירו את המצב.
אנו לא נמצאים במצב אידיאלי, אבל מי כן ? ולפעמים ההתכנסות לאיזה שהוא מצא יותר יציב לוקחת הרבה עשרות שנים. גם אירופה לא הגיעה למצב של שלום בין מדינותיה וליציבות באמצעות "פתרון" אלא בתהליך ארוך ולא פשוט. המהירות מהשטן.
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 629954
העניין הוא שמעולם לא היה כאן רצון להגיע לשלום עם "הערבים". " שלום עם ערבים" משמעותו סופה של מדינת ישראל. הסכם אוסלו והיציאה מעזה היו מהלכים שנכפו על ממשלת ישראל ע"י ממשלת ארה"ב (ממשלת הצללים - The Council on Foreign Relations CFR)
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 629973
מתי לא היה רצון להגיע לשלום עם הערבים ? כשקבלנו את תכנית החלוקה ב 47 והם דחו אותה ? ב 67 אחרי שנאצר גרש את כוח האום שאמור היה להחליף את צבא מצרים בעקבות נסיגתנו מסיני אחרי מבצע סיני (בלחץ אמריקאי. במקרה הזה, כן), וסגר את מצרי טיראן לאניות לאילת, והזמין את הרמטכל רבין לבוא, וחוסיין פלש לירושלים למרות שנמסר לו שאם לא יתערב לא ייפגע ? כשברק הציע לעראפת בקמפ דיויד הצעות מפליגות, שתוגברו אחר כך בטאבה ע"י שריד וביילין, ומאוחר יותר ע"י אולמרט ?מתי ?

הסכם אוסלו שנולד מרעיונות "השמאלנים האקדמאים" עבר לבילין ולפרס ומהם לרבין, שדבר כזה בכלל לא היה יכול לעלות על דעתו מתחילה , אך כ"גנרל פוליטקאי"‏1 שם עצמו מבצע של השטות הזאת, ההתנתקות שנולדה ב"פורום החווה", והגנרל הפוליטיקאי שרון לקח על עצמו את המשימה, וגם הסכם השלום עם מצרים של בגין‏2 ששכחתי להזכירו קודם, אבל שגרם לנו נזק אולי גדול יותר משני האחרים, היו כולם תוצרת "כחול לבן" וכולם הפתיעו את האמריקאים, גם אם אותו גוף שאתה מזכיר אומר אחרת.

1דיון 365
2 דיין היה אמנם שותף לו, אבל כאן ההוגה הראשי היה בגין וגם את דיין איני מצרף לרשימת ה"גנראלים הפוליטיקאים" האופיינית
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 629978
''היו כולם תוצרת ''כחול לבן'' וכולם הפתיעו את האמריקאים, גם אם אותו גוף שאתה מזכיר אומר אחרת''

בדבריך אלה מתגלה ההבדל התהומי בראיית עולמנו. ראייתך סובבת סביב העיתונות הישראלית והמקורות הישראליים הממסדיים והרישמיים כאילו האמריקנים הם גורם שלא מעורב ורק ממליץ ומנסה לעזור עד כדי כך ש-''האמריקנים הופתעו''.

אותו ''גוף'' לא אומר אחרת. אותו ''גוף'' פועל בעיקר בחשאי מלבד פרסומים שהוא מדפיס.

האמת היא שהאמריקנים מאוד-מאוד מעורבים במה שקורה בארץ עד לפרטים הקטנים ביותר

הנרי קיסנגר שהוא חבר בכיר בארגון-מועצה הזה הוא לא איזה סבאלה חביב שסתם נפגש עם מנהיגנו לכוס קפה

למעשה כמעט כל מה שקורה כאן בארץ נכתב מלמעלה מארגון זה

דרך אגב רבים מחבריה הם יהודים
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 629983
משל המערה של אפלטון הוא אחת המטאפורות הידועות ביותר בכתבי אפלטון, אשר נועדה לדמות מציאות של בערות, בה אנשים נותרים חשוכים אם אינם זוכים לגילוי זיו אורה של החוכמה. גם כאשר הפילוסוף - האדם שיצא מבורות לחוכמה - בא לגאול אותם מבערותם, הוא נמצא בסכנה מתמדת, מפני שהאנשים אינם רוצים להשתחרר מהבורות, הם נמשכים אליה ושמים בה את מבטחם. כמו כן, מוצג תהליך ההחכמה כתהליך קשה, כואב ורצוף מכשולים.

האירוע המכונן בחייו של אפלטון היה הוצאתו להורג של סוקרטס. אפלטון מזועזע ממותו של סוקרטס, והוא מתקשה להאמין כיצד מדינה "ויתרה" על אדם כמו סוקרטס, ידידו החכם מכל אדם. בשביל אפלטון זהו סימן שדבר מה אינו תקין ביסוד המדינה. אפלטון רוצה מדינה שבה ייתנו כבוד והערכה לפילוסופים, ודעה זו מובאת במשל. מטרתו של המשל זה היא להסביר שמה שאנו רואים וקולטים על ידי החושים שלנו הן רק העתק של הדברים האמיתיים – האידאות.

המשל, המוצג בספרו "המדינה" (בפתיחת פרק ז), מספר על קבוצת אסירים שנכלאה מגיל רך במערה חשוכה ואשר רותקו בשלשלאות בצורה כזו שראשם מופנה תמיד אל צד אחד ולא יכול עוד לנוע. מאחורי האסירים ישנה חומה, ומאחוריה בוערת מדורה שלא נכבית לעולם, ומאירה את הקיר עליו צופים האסירים. בין האש לבין החומה חולפות בריות הנושאות פסלים. הפסלים, הנישאים מעל גובה החומה, והמוארים מצידם האחד על ידי המדורה, מטילים את צלליהם על הקיר עליו צופים האסירים. כאשר משמיעה אחת הבריות את קולה, שומעים האסירים את ההד השב מן הקיר. לפיכך סבורים האסירים כי מה שהם רואים בקיר הוא בעצם החיים המציאותיים. חייהם סובבים סביב הצללים וקולותיהם, האסירים מפתחים תרבות ושלל תאוריות לגביהם, ובונים את עולמם הרוחני על פי הדמויות על הקיר.

אחד האסירים מצליח להשתחרר מכבליו. שריריו מנוונים מרוב ישיבה בשלשלאות, וכוח כלשהו גורר אותו במעלה דרך עפר תלולה אל מחוץ למערה. האסיר נשרט ונחבל, וכאשר הוא מגיע אל מחוץ למערה, הוא אינו יכול לראות דבר משום שהוא מורגל לחושך של המערה ואינו מסוגל להתמודד עם אור היום. אחרי זמן מה, הוא מתחיל לראות צללים מטושטשים - כפי שראה על קיר המערה. אך ככל שהזמן עובר, והאסיר מתרגל לאור, הוא יכול להתבונן סביבו, ולראות שהבריות אינן צללים, והוא יכול להביט ולראות את הטבע, את הציפורים, ואת גרמי השמיים בלילה. הוא יכול גם להבחין בצלו שלו.

האסיר מחליט לחזור למערה, על מנת לספר לאסירים האחרים על נפלאות העולם שבחוץ ולשחררם. אך כאשר הוא חוזר למערה, שוב אינו יכול לראות דבר, משום שעיניו התרגלו לאור השמש ואינן יכולות לראות בחשיכה, והאסירים האחרים לועגים לו וטוענים שהוא התעוור. הוא מנסה להסביר להם על העולם שבחוץ, אך הם מבטלים את דבריו בזלזול. האסיר שיצא לאור עומד על דעתו, ומנסה להאיר את עיניהם של חבריו הכבולים, אך הם מחליטים שאם מישהו ינסה לשחרר אותם מכבליהם ולהוציא אותם מהמערה, הם ירצחו אותו כדי לא להתעוור בעצמם.

אני מהמערה כבר יצאתי אבל אתה
דב אנשלוביץ עדיין רק רואה את הדמויות על הקיר.
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 629985
על סוקרטס אנחנו יודעים רק מה שאפלטון סיפר לנו. אתה בטוח שהיה סוקרטס? ואם היה: שהוא לא היה פושע שהוצא להורג מסיבה טובה? תראה כמה טורח אפלטון לטהר את מורו סוקרטס. לא פלא שתלמידו המוכשר של אפלטון, אריסטו, הסתייג ממנו ומתורתו.
אשרי המאמין 630004
עכשיו אני מבין מי היה זה ששלח את יגאל עמיר, עמד מאחורי ההפיכה הצבאית האחרונה במצרים ועוד ועוד. ממש אינפורמציה חשובה.
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 630016
אגב, מי יותר בכיר באירגון הזה ? הנרי קיסינגר או בנימין נתניהו שאף הוא חבר בו ? או אולי חבר אחר - אולמרט. אופס. אולמרט באמת תמך בהתנתקות, אבל רק עכשיו הבנתי מדוע.

''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 630017
לארגון יש חברים רבים. הנרי קיסנגר זביגנייב בז'ז'ינסקי ודיק צ'ייני הם חברים בכירים ביותר בארגון זה.
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 630041
כשארצות הברית רוצה ללחוץ על ישראל היא לוחצת באמצעות הממשל, כמו שהיא עושה היום באמצעות היוזמה של קרי, או הסיפור על הקפאת הבנייה מלפני שנה, ולא דווקא בגלל עצות שנותנים לה ארגונים בהם חברים אולמרט נתניהו וכל מיני לשעברים.
מה שאמרתי הוא שהעבר הוכיח שהלחץ הזה, לפחות בשלושים השנים האחרונות לא גרם לנזקים בלתי הפיכים אלא רק לאי נוחות זמנית שחלפה, כמו שיקרה, כך אני מקווה, וכך זה כרגע נראה, עם היוזמה הנוכחית של קרי.
התהליכים המהותיים שהביאו למפנים משמעותיים: הנסיגה מסיני, אוסלו, והנסיגה הסופית מעזה היו פרי רעיונות יוזמה ופיתוח שבאו מתוכנו, וכפי שאמרתי הפתיעו את האמריקאים.
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 630042
''כל שאוכל הוא לפתוח את הדלת אך כל אחד יחליט בעצמו אם הוא רוצה לעבור בה ''
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 630045
אני אהיה בסדר, אבל תזהר לא לעבור בעצמך. . .
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 630049
איזה פרט מידע שתגלה יגרום לך לחשוב שזה לא נכון?
או לחילופין מי יתקע לנו שדובי גל אינו "בכיר בארגון" ?
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 630051
תשמע לא צריך להיות מדען טילים בשביל לדעת מה שאני יודע. כל מה שצריך, זה לדעת אנגלית ולחקור קצת על הארגון הזה.
אם אתה בעצמך רוצה לחקור אתה יכול לעשות חיפוש באתר הזה...

www.globalresearch.ca/‎

כל העולם יודע שאפילו האירופאים והיפנים עם עוצמתם הכלכלית הם עדיין הפודלים של ארה"ב בגלל שאין להם צבא(משמעותי). מה לגבי ישראל שתלויה לחלוטין בארה"ב מבחינה פוליטית-צבאית-כלכלית? אז לחשוב שהתהליכים המהותיים שהביאו למפנים משמעותיים בישראל לא הייתה בגלל התערבות גסה של המשטר האמריקני או שארה"ב לא הובילה את המהלכים מאחורי הקלעים זה פשוט להיות לא מציאותי.
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 630057
1.לא ענית
2.כל מה שכתבת נכון,זה למה ארה"ב היא מעצמת על-אין לזה שום קשר לממשלת צללים וכו'
3.בהזדמנות אני יכנס לזה
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 630060
מה שאני טוען הוא שארה"ב היא לא דמוקרטיה אלא אוליגרכיה, שאחוז קטן והעשיר ביותר הוא ששולט. בניגוד לדעה המקובלת שאומרת שזה העם דרך נציגיו בקונגרס, בחירות - דמוקרטים ורפובליקנים. המשטר-ממשל והנשיא לא נובעים מהקונגרס-סנאט אלא מופעלים על ידי האוליגרכיה-המועצה ליחסי חוץ.

בקישור זה תוכל לראות במו עיניך ולשמוע באוזניך איך מתנהלים יחסי הכוחות בארה"ב.

''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 630066
לא מדויק.
הגורמים המשפיעים ביותר על השלטון בארה"ב הם התאגידים הגדולים, מי שנקראים קורפורייט אמריקה.
הם קונים את תמיכתם של המחוקקים ע"י תרומות מסיביות ובתמורה מקבלים חוקים לטובתם.
הם זוכים לאוזן קשבת בממשל בזכות מדיניות הדלת המסתובבת בה בכירים בשירות הציבורי באים מתוך קורפורייט אמריקה וחוזרים לשם.
הדוגמה הבולטת ביותר היא התאגידים הפיננסיים ובראשם מככב גולדמן זקס שסיפק לממשל בוש את שר האוצר הנרי פולסון [ויקיפדיה]
בשנת 1998 הוציאו הגופים הפיננסיים כ 200 מיליון דולר על שדלנות במטרה לבטל את חוק גלאס-סטיגל [ויקיפדיה] שנחקק ב 1933 בתגובה למפולת הגדולה של 1929. בעיקר את הסעיף המגביל אחזקות של הבנקים בחברות פיננסיות כמו בתי השקעות וחברות ביטוח אשר בוטל ב 1999 על ידי חוק גראם-ליץ'-ביילי.
ביטול גלאס סטיגל היה זרז ראשי להשתוללות של שוק המשכנתאות האמריקאי ובסופו של דבר לקריסה של 2008.

במאי 2009 לקראת פרסום מבחני העמידות של הבנקים אמר יו"ר הפד ברננקי
"אנו מקווים שהקונגרס ישקול לעדכן את חוקי גראם-ליץ'-ביילי כדי לסייע לוודא שלפיקוח על הבנקים יש הכלים הנחוצים לפקח ולטפל בביטחון וביציבות בארגונים"

ג'יימי דיימון ישאר האיירון מן של וול סטריט
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 630067
מה שאתה אומר זה מה שאני אומר אבל במילים שונות. אותה גברת...... הבנקים הגדולים חברות הנפט חברות הנשק חברות התרופות מונסנטו וול סטריט, התאגידים הגדולים, דה פדרל ריזרב, סוכניות המודיעין - הם-הם לב המועצה ליחסי חוץ.
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 630069
דומה, אבל לא אותו דבר, בעיקר מצד המטרות והיעדים.
מה שאני אומר זה שהתאגידים הפיננסיים דואגים לתאגידים הפיננסיים, תעשיית הנשק דואגת לתעשיית הנשק, האנרגיה לאנרגיה והתרופות לתרופות. אין מועצה שהם משתפים בה פעולה. התאגידים נמצאים במלחמה דארוויניסטית בינם לבין עצמם כך שכל שיתוף הפעולה גם בתוך אותו ענף הוא תמיד אד הוק.
ג'יימי דיימון לא מרים טלפון יומי ללויד בלנקפיין. אם הוא היה עושה את זה היו תולים אותו בככר העיר בשם ההגבלים העסקיים.
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 630070
לא-לא, לא הבנתה, הם לא משתפים את המועצה, הם חברי המועצה! וכבר שלב התחרותיות בין התאגידים והכוחות הפיננסים הגדולים ביותר חלף. זהו כבר השלב הבא שהמנהלים והבעלים של אותם תאגידים התאחדו ליצירת -מבנה על- שמעל הקונגרס. אותו -מבנה על- לא שומר אמונים לחוקה האמריקנית או לרוח האמריקנית או לזכויות אדם של אזרחי ארה"ב. מטרתו של אותו מבנה על תאגידי
הוא - בסדר עולמי חדש-אימפריה אנגלו-אמריקני
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 630071
אני באמת לא מבין. הרגע אמרתי שהם לא יכולים להפגש או להתכתב.
אז איך הם מתכננים את תכניותיהם הזדוניות? בטלפתיה?
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 630074
למה אתה כזה קשה הבנה? תיכנס לאתר שלהם!

''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 630075
זה האתר שלהם? ברוטר היה כתוב שהאתר שלהם הוא דף במגה.

למה אתה סומך על מה שכתוב באתר שלהם?
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 630076
צפריר אם אתה לא מבין בתחום אז לפחות תשתוק.
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 630081
זה בטח די מלחיץ לחיות בעולם בו אתה היחיד שמבין מה באמת קורה, אבל זה לא מצדיק את גסות הרוח שלך. החוצפה שלך הולכת ומתגברת ככל שאתה צובר ותק, ואם בתחילה היית סתם תמהוני כמעט לא מזיק, כאותו זבוב מטורלל שנחבט בקירות הבית עד שהחתולה עושה עימו חסד, עם הזמן אתה הופך להיות מטרד אמיתי, מהסוג שכשדורכים עליו צריך לנקות טוב טוב את הנעליים.

במקומך הייתי מפיץ את האמת במקומות עם תפוצה יותר רחבה וקהל יותר אינטליגנטי ועם ראש פתוח. אני ממליץ לך בחום על http://www.news1.co.il/blog/uripaz/ .
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 630083
מצטרפת לדבריך.
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 630086
את מצטרפת לעניין הלא נכון ולאיש הלא נכון (שנוהג להעליב תוך שימוש במילים מלוקקות).

אילו קראת את מה שכתוב בפתיל , ללא דעה קדומה, היית מגלה שצפריר פנה לדויד בצורה מקנטרת ודויד הגיב בהתאם.
כאשר מישהו מקנטר אותך, הוא לא צריך לצפות שהתגובה תהיה נימוסית.
הלך הזרזיר אצל העורב 630091
בימים כתיקונם הייתי מזמין אותך לדו-קרב על ליבה הוירטואלי של האילה, אבל בצוק העתים חוששני שאאלץ לוותר על התענוג ולסמוך על טעמה הטוב שכן החרב שלי בדיוק במוסך. בקשר לחברנו המכובד מהכוכב האחר אין ברצוני להאריך אבל שיניתי את דעתי לגביו.

והנה דעתי לסיכום, אם תחפוץ: האמת, אתה יודע, דוד ידען ולא טרחן, גם מוכשר וגם רציני.
_______________
הערת הבחור הזעצר: לשורה האחרונה השתרבבה טעות עריכה. הקורא הנבון (היי, דוד, מדברים אליך!) יגלה אותה על נקלה אבל מתבקש לא לקפוץ עם התשובה (אני מנסה לבנות קצת מתח, כן?). האיטיים יותר (הקשה המקשה עוד כאן?) ייאלצו לחכות מעט.
הלך הזרזיר אצל העורב 630092
אמרתי לך בעבר שאיני מעוניין בפניות שלך אלי. לא שיניתי דעתי.
הלך הזרזיר אצל העורב 630094
זה לא יפה ולא הוגן, לדבר על הבנאדם באופן עקיף (בתגובה 630086), ואז לדבר אליו ישירות ולומר שאתה לא מעוניין בפניות שלו אליך. פעם, בשנים הראשונות של האתר, עם המשתתפים הותיקים והטובים שרבים מהם כבר אינם בסביבה (לצערי), התנהגות מסוג ההתנהגות שלך לא היתה מקובלת.

איפה, איפה הזמנים ההם.
הלך הזרזיר אצל העורב 630097
כל עוד אתה מסתובב כאן תצטרך להתרגל, שכן אני עונה למי שאני רוצה ולאו דוקא למי שרוצה שאענה לו. זה העניין בפורום ציבורי, כל אחד יכול להגיב על כל הודעה. הדרך הכי טובה להפטר מההערות שלי היא לכתוב פחות שטויות, אבל אני מבין שזה לא קל לך. סורי.
הלך הזרזיר אצל העורב 630100
במילים אחרות למי שלא ירד לסוף דעתו, השוטה אמר שהוא עצמו קרציה אבל זאת כבר אנו יודעים. השוטה לא תורם לדיון לא מביא אינפורמציה חדשה לקוראים, ולא מועיל בכלום. וחוץ ממליצות אינו עושה דבר. עצוב גם שאחרות עוד מצדדות בו בגלל "הותק". מה בדיוק יש ללמוד מהשוטה? הדבר היחיד שיש ללמוד ממנו זה איך לא להיות כמוהו.
הלך הזרזיר אצל העורב 630102
במקומך הייתי נזהר בשימוש במלים שאין לך מושג מה פירושן, למשל, "אינפורמציה". לעומת זאת את המילה "קרציה" בטח שמעת מספיק פעמים כדי לגבש מושג כלשהו.
השורה האחרונה בתגובה 630091 מכוונת גם אליך.
הלך הזרזיר אצל העורב 630128
למר קינג דייויד, הגאון החד-פעמי שהדביק את הערך על משל המערה מויקי, בהצלחה אדירה -

הנה, אולי תצליח גם ללמוד משהו מבלי להדביק, או שאולי לפחות תלמד שלאחד כמוך כדאי לסגור את הפה, שהרי עליך בדיוק אמר שלמה המלך: "גם אויל מחריש חכם ייחשב, אֹטֵם שפתיו נבון".

הלך הזרזיר אצל החזיר 630104
פתרון.
את הפסיק אחרי "לסיכום" להחליף בנקודותיים, במקום "דוד ידען ולא טרחן, גם מוכשר וגם רציני" צ"ל "דוד טרחן מוכשר ורציני"
(נ.ב. מה עם משכורת ינואר?)
הלך הזרזיר אצל החזיר 630113
אתה עונה לעצמך או אתה אישיות אחרת ?
הלך הזרזיר אצל החזיר 630130
אתה לא רואה בתחתית החלון את כתובת האימייל? בקיצור, זה לא שכ"ג, זאת אישיות אחרת, פעילה (יותר בעבר מאשר לאחרונה) ומוכרת באייל (ואגב, עכש"י, לא רק באייל, אבל את זה נעזוב כרגע).
הלך הזרזיר אצל החזיר 630133
בזזזט. באותו הקשר, שימי לב ל תגובה 630132 "בעיית העריכה" היא טעות אחת שחוזרת על עצמה שוב ושוב בכל אחד מהמשפטים ההם.

(יחד עם שכר עובדי מעריב. משהו בוער?)
הלך הזרזיר אצל החזיר 630182
טעות העריכה היא שהאותיות הראשונות בכל מילה במשפט היו צריכות להיות מודגשות.

וכך נראים משפטים לאחר תירון העריכה:

ב תגובה 630091 לאמ: והנה דעתי לסיכום, אם תחפוץ: האמת, אתה יודע, דוד ידען ולא טרחן, גם מוכשר וגם רציני. (המילה הראשונה שמתקבלת היא וד"ל - ודי לחכימא).

ב תגובה 630132 לדוד: אוי ואבוי, פישלתי. דוד, בעצם יש להודות שאתה כמו מורה ואנחנו תלמידים כושלים. (המילה הראשונה היא אוף)
הלך הזרזיר אצל החזיר 630185
ובגימטריה שבע בשבעים.
הלך הזרזיר אצל החזיר 630210
זה נחמד מאוד (פעם, מזמן, היה לך אחד יותר מוצלח, והפתרון היה אזא"מ "דובי קננגיסר"), אבל היו לנו פה עכשיו שלושה ארבעה ימים שלווים, נטולי דוד - אז בשביל מה להתגרות בו ולגרות אותו (אולי) להופיע מחדש?

חוץ מזה, מחשבה של הרגע: אולי דוד הוא מתיחת אחד באפריל שקצת הקדימה את זמנה.
הלך הזרזיר אצל החזיר 630216
כן, יש בזה משהו (ההוא היה, אגב, ''דובי קננגיסר צנון'').

מישהו שלח לי פתרון חלקי בדואר ולכן שבתי לעניין, אבל אולי באמת היה נכון לעבור הלאה.
הלך הזרזיר אצל החזיר 630222
מסתבר יש אלוהים.
וההוכחה - משפטים בעלי משמעות עמוקה‏1 מתגלים באמצעות דילוגי אותיות בכתבי השכ"ג.

___
1 זכור לי משפט על חיי המין של השוטה (כאשר עדיין היו לו כאלה) שהרגיז מאד מאן דהוא.
הלך הזרזיר אצל החזיר 630225
1 "כאשר עדיין היו לו *כאלה*" ==> משפטים על חיי מין, או חיי מין?
הלך הזרזיר אצל החזיר 630229
"משפטים על חיי מין", למה, מה אתה חושב שהוא? קצב?
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 630084
בתור מישהו שלא תרם כלום אבל פשוט כלום ב-"אכלהו וחשדהו" אתה עוד מדבר? לפחות אריק ו-אמ הם אנשים אינטליגנטים שניתן לדבר איתם על דברים ברומו של עולם. כן נכון אני לפעמים קצר רוח אבל אף אחד לא מושלם.
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 630096
אני תרמתי במשרד.
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 630108
היי, היי
אתה לא תקרא לי אינטליגנט ותחלץ מזה בשלום!
כבר אמרתי לך מה דעתי על אינטליגנציה.
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 630109
יש אנשים כמו אריק, גם שמשבחים אותם הם מתלוננים.
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 630087
טעות שלי: הקישור לרוטר היה דווקא מתגובה של דב אנשלוביץ: תגובה 630016. זכרתי בטעות שזו הודעה שנכתבה על ידי דוד. סליחה על הבלבול.
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 630093
לא נראה לי.
לויד בלנקפיין וג'יימי דיימון לא שם.
קשקשנים כמו קולין פאוול כן שם.
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 630064
לבריטניה, גרמניה, צרפת ויפן אין צבאות רציניים?

אני מסכים אתך שישראל תלויה לחלוטין בארצות הברית.
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 630077
לא בהשוואה לצבא האמריקני. גם אם תאחד את צבאות גרמניה, יפן צרפת ובריטניה לא תגיע לסדרי הגודל האמריקאים.

לאמריקנים יש 12 נושאות מטוסים, לשאר העולם 13 (ורבות מהן לא ברות השוואה לנושאות האמריקניות).

לאמריקאים 6400 מסוקים, לשאר העולם, 4000.

לאמריקאים, 71 צוללות גרעיניות, לשאר העולם, 63 (33 לרוסיה).

לאמריקאים 3300 מטוסים (זה נראה לי הערכה נמוכה), לשאר העולם 25000, (לרוסיה סין והודו יש יותר מ-‏1000 מטוסים).

האמריקנים מוציאים על בטחון 682 מיליארד דולר.
שאר העולם 900 מיליארד, מזה 160 מיליארד מוציאה סין.

נתונים:
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 629991
מתי לא היה רצון להגיע לשלום? כשגולדה דחתה את כל הנסיונות של סאדאת, כששמיר טירפד את יוזמת השלום הירדנית של פרס וכשנתניהו מערים מכשולים מיותרים על מנת לחסל את יוזמת קרי.
כאילו בהזמנה 629995
הסתכלו בתמונה - בגין במשחק שחמט עם זביגנייב בז'ז'ינסקי כשברקע קיסנגר. בז'ז'ינסקי וקיסנגר הם מראשי "המועצה". מה אתם באמת חושבים שהם שם בשביל משחק שחמט תמים? הם תמיד ברקע אבל העיתונות לא מתמקדת בהם, היא מתמקדת בבובות - בגין גולדה דיין סאדאת והנשיא האמריקאי קרטר. אלה רשומים בעיתונות ודבריהם מצוטטים. אבל מי לעזעזל הם המושכים בחוטים? מי הם מפעילי הבובות? בז'ז'ינסקי וקיסנגר!!!

כאילו בהזמנה 629996
יחיאל קדישאי הוא קיסינג'ר? זה מסביר הרבה דברים.
כאילו בהזמנה 629997
באמת דומה לו. חחח
כאילו בהזמנה 630006
קיסינג'ר ובז'ז'ינסקי הם בובות!
מי שבאמת מושכים בחוטים הם החייזרים שמופיעים ככוכבי פופ כמו מיק ג'אגר וליידי גאגא (שים לב לדמיון בשמות!) ושולטים על גלי המוח של הנוער באמצעות מוזיקה שטנית.
כאילו בהזמנה 630010
אריק בנסיון הגחכה לא מוצלח.
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 630005
השמועות שנפוצו לאחרונה על דחיית הנסיונות של סאדת לעשות שלום, נדחו לאחרונה בראיון עם בנה של גולדה, שסיפר שמה שסאדת הציע הוא אי לוחמה ולא שלום תמורת סיני. הבן סיפר שגולדה התעקשה רק על שלום תמורת סיני ולא פחות. הראיון הזה הקטין את דמותה של גולדה בעיני, משום שעמדתי היא שגם עבור שלום לא היה צריך למסור את סיני. אני בעד שלום, אבל אם מסירות, שהם ימסרו לנו ולא אנו להם.
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 630122
ממתי דברי פוליטיקאי לגבי עצמו הם אסמכתא והוכחה?
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 630125
שום דבר הוא לא הוכחה, אבל לפחות אפשר לומר שבדרך כלל פוליטיקאי יודע מה הציעו לו בחדרי חדרים ומה לא, ואילו כל מיני דוברים זוטרים ובכירים של השמאל יודעים רק במה היו רוצים שהציבור יאמין, וזה נותן לדברי הפוליטיקאי יתר אמינות עליהם.
הסיפור על נכונותו של סאדאת לעשות שלום טרם מלחמת יום כיפורים, שהופץ ע''י אנשי שמאל כאלה ואחרים, והוכחש, כאמור, ע''י בנה של גולדה, גם לא מופיע בויקיפדיה תחת הערך ''גולדה מאיר'', ושם הסיפור שונה לגמרי.
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 632106
שמעתי הערב ברשת ב' דברים שסיפר זאב ז'בוטינסקי הנכד.
לדבריו, ישנה מגמה דרמטית של האטה בילודה בקרב הערבים ובאיראן, וקצב הריבוי הטבעי שם הפך להיות שלילי. בקרב ה''פלשתינים'' ישנה אותה מגמה אם כי קצב הריבוי שם עדיין חיובי אבל נמוך. לעומת זה בקרב היהודים בישראל ישנה מגמה דרמטית הפוכה וקצב הריבוי הטבעי עלה והוא גבוה בהרבה מזה שבקרב הפלשתינים.
לפי הנתונים שבידיו, שלדבריו שותף להם גם הסי איי איי ולכן קרי ככל הנראה מכיר אותם, תוך עשר שנים יהיה חלק היהודים בכל השטח שממערב לירדן כשמונים אחוזים מקרב האוכלוסיה.
לכן מציע המרואיין לספח את כל שטחי יו''ש, ולתת לזמן לשחק עבורנו.
העמדה שלי, אותה הבעתי בתגובתי הקודמת, לא לספח לפי שעה ולחכות, יש בה פחות סיכון. אם צודק זבוטינסקי נוכל לספח בעוד עשר שנים בלב שקט, ואם יתברר שטעה או שהמגמה תתהפך וייווצר קונסנזוס שטעינו, נוכל תמיד להיכנס דרך ''חלון הזדמנות'' תורן. חכינו כך חמישים שנה. עשר שנים נוספות ואפילו יותר אינן הרבה.
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 632118
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 632119
מה אתה רוצה לומר? שלא נצטרך לנהל אפרטהייד כי נוכל לטעון תמיד לכוח הרוב? איפה חינכו אותך? בבריה"מ?
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 632122
זה באופנה כרגע ה"אפרטהייד"?! אם יש רוב יהודי מוצק ברור וקשיח אפשר יהיה סוף סוף להכיל את הריבונות על יו"ש עם אזרחות מלאה לכולם.מה צריך לדחוף אפרטהייד לכל חור?!
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 632125
לא צריך לדחוף אפרטהייד לכל חור; לצערי האפרטהייד נדחף על ידי הממשלות והמתנחלים. האפרטהייד כאן.
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 632140
אז אתה מסכים להחיל את הריבונת הישראלית על יו"ש?!
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 632131
תהיה מדינה דמוקרטית שבה יש מיעוט ערבי שיהווה חמישית מהאוכלוסיה בדיוק כמו המצב בתוך הקו הירוק היום. מה הקשר לאפטהייד ?
אפרטהייד זה מה שאתה רוצה לעשות.
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 632139
כתבת לי?!
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 632142
דרום אפריקה - הלבנים באו לדרום אפריקה ובנו מדינה לתפארת - השחורים חיו בבקתות קש ובוץ כמו שהם חיו במשך אלפי שנים וכך הם גם צריכים לחיות
בסביבה הטבעית שלהם.

שישה מיליון לבנים רובם מהולנד ומקצתם מאנגליה בנו מדינה מודרנית, , אני לא מבין מה הטימטום הזה לתת את המדינה שהם בנו לשחורים
כעת דרום אפריקה נהפכה למדינת עולם שלישית כמו יתר מדינות אפריקה, וחוואים לבנים נשחטים יום-יום ע''י שחורים תוך העלמת עין של הממשל השחור
רבים מהלבנים עזבו את דרום אפריקה ואלו שנשארו מחוסר ברירה כלכלי חיים בפחד מנישול שוד אונס ורצח
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 632286
תגובתי כוונה לתגובתו של איציק תגובה 632119
סליחה.
גם את שאלתך לא ראיתי עד שנתקלתי בה במקרה עכשיו במאוחר.
שוב סליחה.
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 632348
גם אני שמעתי את דבריו של זאב ז'בוטינסקי. כרגיל, מי שהביא דבריו לשידור, עשה לו במידת מה עוול. ז'בוטינסקי הנכד לא אמר שום דבר חשוב או חדש (למיטב הבנתי הוא גם לא טען לכך). זוהי העמדה הידועה מכבר של ד"ר יורם אטינגר וחוגו (שאפשר לאפיין אותם כימין הלא דתי והעמדה שנוהגים לשייך אליה שמות כמו ארנס וריבלין. זהו המשלים הרעיוני מימין של עמדות השמאל מבית מדרשם של מירון בנבנישתי וברוך קימרלינג). אפשר לתאר עמדה זו כתגובה של הימין השפוי לתודעה המתחילה להיצרב של חוסר התוחלת של תכניות החלוקה למיניהם.
אין בדבריו שום דבר מהפכני או מעניין ואת הקשקוש השגרתי על ה-CIA אני לא זוכר מי הצמיד לדברים. ידוע שהילודה בקהילה היהודית היא גבוהה מאד ובקרוב תעבור או שכבר עברה את הילודה של ערביי 48. גם הילודה הערבית בשטחים המוחזקים מתכנסת אל מתחת למשפחה בת 5 נפשות. מה שהחברים מהימין מקפידים לא לציין, אבל זה בכל זאת נכון הוא שהתנתקות של אריאל שרון הורידה 1-1.5 מ' ערבים מן המאזן. כל זה מביא את הימין המתחדש להצעה לספח את יו"ש תוך מתן זכויות אזרחיות מלאות לתושביו הערביים. ההיגיון של ההצעה מתומצת באמירה "אז יהיו 30 ח"כים ערביים במקום עשרה, באופן מהותי זה לא ישנה את מידת השפעתם".
אפשר כמובן למצוא פירכות ומעקשים רבים הן במצע העובדתי והן בחיזוי לעתיד של התאוריה המדינית הזאת (לדעתי בשני המימדים העמדה נגועה במידה מופרזת של wishful thinking והתעלמות ממה שאינו תואם את הרצוי לה). יחד עם זאת, קשה לומר שבמגרעות אלו ואחרות היא לוקה יותר מן העמדות האחרות המוצגות לעומתה. כנגד זאת, עמדה מסוג זה מתאימה היטב לפרופיל ההיסטורי של הימין הישראלי שמאז ומתמיד פרח והתבסס בתוך מרחב של שסעים (סכיזמים) וסתירות תודעתיות. כלכלת שו"ח עם אלקטורט פרולטרי, ליברליזם פוליטי עם ציבור ריאקציוני, הנהגה אשכנזית של שורשי דשא מזרחיים. לא יפלא אם כן, אם הרחבת העדה הערבית בקהיליה הישראלית תיתמך בקולותיהם של אלו אשר גם החתך הנוכחי הוא לצנינים בעינייהם.
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 632493
לעניין ה cia עד כמה שאני זוכר מהראיון, הדברים מופיעים בפרסום גלוי של המוסד הזה, וכל אחד יכול למצאם. לצערי אין לי קישור לראיון, אותו אני זוכר רק משמיעה, ואין לי דרך לחפש ברשת את הפרסום הזה.
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 632616
למען כל אלו המעוניינים לעיין בטענות שמציגים חסידי הסיפוח (מי שיעיין יגלה מייד שז'בוטינסקי (הנכד של) והגאון הדור שהצליח להוריד את מיחרי הדיור (בשטחים) בסה"כ מצטטים משם):
א. בקשר ל-CIA - ע"פ אטינגרר מתברר שהכוונה ל-CIA Factbook למשל-https://www.cia.gov/library/publications/the-world-fa... אם כי אני לא מוצא את הנתונים שלו שם.
ב. העובדה שהילודה היהודית עברה/תעבור את הילודה הערבית ממערב לירדן אינה שנוייה במחלוקת באדיבות העם החרדי.
ג. עד כמה שהבנתי מגעת אין מחלוקת גדולה בשאלת המגמות הדמוגרפיות לשנים הקרובות. מגמת הילודה היהודית מעלה ערבית מטה תמשך למרות הירידה בילודה החרדית מפני שגם אצל החילונים הילודה גבוהה יחסית. כמו כן לכל הדעות ללא ערביי רצועת עזה, יש לפחות 60% יהודים ממערב לירדן. וגם ללא הניסים ונפלאות של אטינגר שמיד נגיע אליהן, אין מניעה שהמספרים יתייצבו על משהו כמו 60-40.
ד. האופטימיות של אטינגר - "למעשה, נקיטה במדיניות עלייה פרו-אקטיבית יכולה להביא ל-‏500,000 עולים בעשור הקרוב (מרוסיה, אוקראינה, גרמניה, צרפת, אנגליה, ארגנטינה, ארה"ב, ועוד) ולרוב יהודי של 80% ביו"ש ו"הקו הירוק" בשנת 2035."
ה. מדוע אני חושד שחישוביו של אטינגר נובעים לפחות בחלקם מהרהורי ליבו? הוא כותב "מספר ערביי יו"ש מנופח במיליון - מאז הגעת מיליון עולי ברה"מ – ע"י הוספת תושבי חו"ל, לידות חו"ל וספירה כפולה של ערביי ירושלים ע"י ישראל וע"י הרשות הפלשתינית." בקיצור כל הטעויות בדמוגרפיה הם לטובתנו. (רק חבל שבשנים 1990-2009 עלו לישראל בסה"כ מכל התפוצות כמיליון איש והמספר הזה אינו מביא בחשבון ירידה של עולים וותיקים כאחד).
ה. אולי מפני שאטינגר יודע שההערכות שלו לגבי הניצחוו היהודי בחדרי הלידה קצת ורדרדות ואולי מפאת ירושה של תחזיות קודמות שלו, אטינגר מבסס את הערכתו כי ניתן להמשיך את המצב הקיים גם לאחר סיפוח יו"ש על גלי עלייה הצפויים לדבריו אחת לעשור. ביחס לכוחה של העלייה כדאי להעיר כי אחרי שישראל קלטה כמעט מיליון מהגרים ב-‏20 השנה האחרונות אחוז ערביי 48 "ירד" מבערך 17% ל-‏19%. מי שירצה יטען כי אלמלא העלייה מצבנו היה גרוע עוד יותר, אבל זה רק מדגיש את 2 האקסיומות עליהן מבוססת תורת אטינגר - הפיכת הדמוג' לטובתנו וגלי עלייה בכל עשור.
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 632490
אורי אליצור במאמר ב''מקור ראשון'' מהיום מצטרף לדעתו של ז'בוטינסקי שעלינו לספח את כל שטחי יהודה ושומרון ולתת אזרחות לתושבים הערבים שם. הוא גם מסביר יפה את הרע הצפוי לנו אם נממש חלילה את ''חזון שתי המדינות'', ואני מסכים לניתוח הזה.
אבל אני נשאר בעמדתי שהכי כדאי לא לספח לפי שעה. הרעיון שנמצא את עצמנו, בגלל שינוים במגמה או טעות כזאת או אחרת בניתוח הדמוגרפי, במדינה המורחבת בעוד עשרים או שלושים שנה במיעוט מפחיד אותי.
אגב, אני חושב שהבעיה הדמוגרפית קשורה הרבה יותר במגמה מאשר במצב כרגע. אם חלילה המגמה תהיה שהריבוי אצל הערבים יהיה גבוה בהרבה מאשר אצלנו, גם ''חזון שתי המדינות'' לא יועיל לנו, כי תוך זמן סופי כזה או אחר נמצא את עצמנו מיעוט גם במדינה המצומצמת.
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 632508
אני כבר ארבעים שנה שומע על הבעייה הדמוגרפית ב'מדינה המצומצמת', ולמרות זאת המספרים לא ממש השתנו באותן ארבעים שנה - משהו כמו עשרים אחוז למיעוט הערבי. ולאחרונה יש אף אומרים שהמגמה היא לאו דוקא להגדלה של אותם אחוזי מיעוט. אז אולי הגיע הזמן להיפטר מהנוירוזה הזאת לפחות, ולדאוג יותר שאותו מיעוט יקבל תקציבים, תמיכה, תשתיות ובכלל יחס כללי כמו שאר תושבי המדינה? ההזנחה המתמשכת של האוכלוסיה הערבית בישראל נראית לי כמו טעות זוחלת בעלת משמעויות ארוכות טווח, ושיפור היחס עשוי לתת גם הוא תוצאות ארוכות טווח, חיוביות הפעם.
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 632523
כמה ערבים עלו לארץ ב- 40 השנה הללו וכמה יהודים?
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 632531
שאלה טובה, כמה באמת?
ולמה שלא יעלו גם בהמשך, כשיהיה פה שלום וכולנו נשגשג בשלווה ובנעימות?
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 632564
העובדות הסטטיסיטיות מאשרות פחות או יותר את מה שטוען זבוטינסקי, כלומר היפוך ביחס בין מגמות הריבוי הטבעי באוכלוסיה היהודים והערבית, וכמובן גם גורם העליה‏1 היה מאד דומיננטי בשנים האלה. אשר להצעותיך לגבי מתן תקציבים ותשתיות, איני מצוי בפרטים ובמספרים המדוייקים ואיני יודע עד כמה יש אפליה בדברים האלה. באופן כללי אני בעד שוויון בהם, אבל מאידך גיסא גם שוויון בנטל, כלומר חיוב הערבים לשרת בצה"ל כאזרחים אחרים. הנטל הזה, אגב, יש לו גם משמעות כספית.

1 שלצערי ככל הנראה מוצה.
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 632522
כלומר האופי הדמוקרטי של המדינה איננו חשוב לך במיוחד.
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 632527
דמוקרטיה היא לאנשים מתורבתים לא לפראי אדם. ראה מה קרה לדרום אפריקה עם דמוקרטיה - המדינה הלכה לאבדון.
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 632565
האופי הדמוקרטי חשוב לי מאד, אבל אין לו איזו חשיבות דתית משיחית שגוברת על כל דבר אחר. למשל, אם יהיה ברור לגמרי שממוש כל הערכים הדמוקרטיים יביא בברור לחיסול מדינת היהודים, אצדד באי ממושם.
החיים אינם פשוטים, ולפעמים צריך לבחור בחלופה הטובה מבין רעות למרות שגם היא עצמה גם כן לא משהו.
עכשיו, אם באמת החזון שמביא ז'בוטינסקי נכון, הרי לפי הצעתי נהיה מדינה שבה מיעוט שאין לו זכויות שוות במשך עשר שנים בלבד, שזה מעט בחיי מדינה והרבה פחות מהתקופה שחיינו כך מאז 67 . אחר כך כשנראה שהחזון מתממש, נשית את הזכויות המלאות על האוכלוסיה כולה.
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 632767
שמעתי ברדיו לפני יום או יומיים דברים של פרשן ערבי ישראל, שלצערי שכחתי את שמו. האיש אמר שטעות הייתה לדחוף לבחירות דמוקרטיות במדינות הערביות בגלל הפונדמנטליזם הדתי ששורר בקרב האוכלוסיה שם. לכן הוא חושב שהבחירות בקרב הפלשתינים שנדחפו ע''י האמריקאים והעלו את החמס והיו טעות, ואם יהיו בחירות ברשות הפלשתינית בעקבות ההסכם עם חמס, החמס יעלה גם ביו''ש ושוב זה יהיה טעות. הוא חוזה גם שאם יהיו בחירות חופשיות בסוריה הדבר יתברר כשגיאה.
זאת דוגמה לכך שגישה לפיה לא תמיד ולא בכל מצב הדמוקרטיה היא האידיאל אי אפשר לפסול אותה על פניה. קשה לקבוע נחרצות אם הוא טועה או צודק כי זה גם תלוי מאד בראייה האישית, אבל בפרוש אי אפשר לפסול גישה כזאת על הסף.
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 632938
תגובה 563168
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 629885
בדומה לעניין תגובת החמאס על חיסול שחאדה: עוד מוקדם לקבוע.
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 629882
אני לא יודע מה אתך, אבל אני ציוני.
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 629883
אמרתי שבמצב היסטורי אחר לא היינו כאן וייתכן שזה היה יותר טוב. בכל אופן, התכוונתי שהציונות והקמת מדינת ישראל הן לא פועל יוצא הכרחי של ההיסטוריה אלא התפתחות מסוימת שלה.
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 629887
ארז, אתה ועולמות מקבילים? חוסר דטרמיניזם? לאן הגענו?
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 629901
הציונות אינה "מצב היסטורי" שנפל עלינו משמים, אלא תנועה אידיאולוגית ששמה לה מטרה להחזיר מתוך בחירה את היהודים לארץ ישראל ממנה גלו‏1, והיא נשענה על ההיסטוריה של העם היהודי, שאתה קורא לו "מיתוס", שחי במקום הזה בתקופות הבית הראשון והשני. ניסיונות כ"אוגנדה" או דרום אמריקה, להתעלם מהמיתוס הזה לא עלו יפה. הבעת את דעתך שהמיתוס מיותר ומזיק, ולשאלתי ענית שאולי היה עדיף שלא נגיע לכאן, כלומר שלא נבחר בדרך הציונית, אבל יש לאחרונה כאן נטיה לסובב את הדברים ולשנות את דברי עצמך עם מעט ועם הרבה, וזה מה שעשית בתגובתך האחרונה.

1 על מנגנון הגלות היה כאן דיון קודם, ואפשר להסכים שהרבה מאד יהודים נלקחו כעבדים כפי שמתאר פלביוס וחלק אולי הגרו בגלל תנאים כלכליים בלתי אפשריים שהשיתו עליהם הרומים. כך או כך לא מדובר בהגירה מתוך בחירה חופשית ממש.
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 629917
המשפט הראשון שלך נכון עד להערה. מה שאני אמרתי כאן לא פעם הוא שהציונות היתה תנועה מהפכנית לגבי ההיסטוריה היהודית ולא השתלשלות טבעית שלה. לאור זה יש להבין את ההיסטוריה היהודית המודרנית וההיסטוריה של מדינת ישראל ללא אפולוגטיקת ה"כולה שלנו והערבים הם פולשים".

1 עם כל הלקיחה בשבי וההגירה, רוב האוכלוסיה היהודית של ארץ ישראל נשארה כאן גם אחרי מרד בר כוכבא והעלמותה הוא בעיקר תוצאה של המרות דת.
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 629919
למעשה עיקר העלמות האוכלוסיה היהודית היה תחת הלחץ הביזנטי וסופה בעקבות הכיבוש הערבי.
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 629921
לא המרות דת אלא גירושים והגירות פנימה לתוך ומתוך ארץ ישראל.

לפי האמור היו המרות לנצרות בזמן ביזנטיה אבל רוב הנוצרים גורש או ברח, יהודים כמעט לא היו בסוף זמן ביזנטיה והנוצרים חא היו יהודים שהמירו דת אלא שאר עמי הארץ .

אתה ממציא היסטוריה שלא הייתה קיימת כאילו היהודים המירו ברובם דת (לנצרות ואיסלם) ונישארו כמומרים בארץ. זה לגמרי לא תואם את המחקרים שמוזכרים במאמר אליו הפניתי. היהודים ברובם המכריע היגרו כי החיים בארץ היו קשים מדי עבורם.
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 629922
זה שאתה חוזר על השקר שוב ושוב לא הופך אותו לאמת
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 629926
אתה מתפתל, ובכל מקרה לא מתייחס לעניין העיקרי שהוא ייחסך לציונות. אין טעם בסיבובים האלה, ואני מסיים בכך דיון זה.
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 629927
אני לא מתפתל אלא מנסה להסביר לך את מורכבות ההיסטוריה. אתה לא רוצה לשמוע.
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 629902
אלא אם כן לא הבנתי ממש את תגובתך האחרונה, וצריך להסיק ממנה שאכן אתה מודה שאינך ציוני, כלומר שמבחינתך עדיף היה שהיהודים יבחרו לא להגיע לכאן ולא להקים כאן את מדינתם.
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 629726
הדיון מחייב: מה צריך לעלות בגורל קרים, לדעתך?
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 629736
לגבי קרים יש שני קריטריונים:
א. רצונם של תושבי המקום. את זה קשה לקבוע כעת לאור משאל העם ה"דמוקרטי" שנכפה עליהם.
ב. מענה למעשה הבריונות של פוטין, זאת ע"י סנקציות או התערבות צבאית מוגבלת במקרה הצורך כפי שיימצא לנכון ע"י ארה"ב והאיחוד האירופי.
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 629741
א. יש לך ספק ברצונם של תושבי המקום? רובם ממוצא אתני רוסי, וינוקוביץ' זכה שם לניצחון סוחף בבחירות.
ב. אם אתה מפקפק בא', אולי המענה הנכון הוא השתתפות של המערב בארגון משאל חופשי ודמוקרטי.
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 629743
אכן אבל כאן נכנס הענין של הסיפוח הכוחני על בסיס אתני כמו בחבל הסודטים (אם כי לא בטוח כלל שלפוטין יש כוונות התפשטות כמו אלה שהיו להיטלר). מכיוון שהשטח נלקח מאוקראינה בצורה כוחנית ולא בהסדר מדיני, המערב צריך לטפל בענין.
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 629744
המערב צריך לטפל: ללחוץ על רוסיה לסגת, ואז ללחוץ על אוקראינה להסכים שגורל קרים ייקבע בדרך דמוקרטית על ידי תושביה?
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 629745
לא כי אחרי הפלישה הכוחנית של פוטין לא צריך לספק לו את קרים בדרך אחרת.
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 629782
אם כך, מדוע צריך לספק לערבים את יהודה ושומרון, לאחר הפלישה הכוחנית במלחמת העצמאות?!
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 629789
מה היה גודלו של הכוח הלוחם הפלסטיני וכמה אבדות ספג ב-‏48?
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 629844
מכיוון שאין כזה דבר "עם פלסטיני" נפרד או מובדל מהאומה הערבית, הרי שגם לא היה "כוח לוחם פלסטיני" נפרד או מובדל מהכח הצבאי הערבי שתקף, פלש וכבש שטחים מארץ ישראל במלחמת עצמאות (שהחלה ב1947, לא 1948, אבל מה לשמאלנים ולעובדות היסטוריות), שכלל (בין השאר) גם את ג'יהאד אל מוקאדס [ויקיפדיה] ואת צבא ההצלה [ויקיפדיה]
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 629866
ערביי ארץ ישראל הקוראים לעצמם פלסטינים ומוכרים ככאלה ע''י אומות העולם והאו''ם.
את החומר אני מכיר על בוריו, שני הורי השתתפו במלחמה הזאת.
אבל שאלתי הספציפית לא מקבלת תשובה.
אם אין לך תשובה אתה לא חייב לענות.

הקישור השני לא רלוונטי צבא קאוקג'י היה מורכב ממתנדבים ושכירי חרב מארצות ערב ומדינות מוסלמיות והוא דומה באחריותו לצבאות מצריים, ירדן, לבנון וסוריה.
''צבא ההצלה היה יציר כפיה של הליגה הערבית ולא סר למנהיגותו של הוועד הערבי העליון. קאוקג'י היה יריבו של מפקד הכוחות הערביים באזור ירושלים עבד אל-קאדר אל-חוסייני, קרוב משפחתו של המופתי.'' (מתוך הקישור)
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 629872
Strength At least 1,306
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 629889
1. אתה מפזר ערפל. בניגוד למה שאתה מנסה להציג, צבא ההצלה (שאפרופו ג'נוסייד, סימלו פגיון נעוץ במגן דוד) כלל גם 800 מתנדבים מערביי א"י (מתוך אותו קישור), כך שהוא רלבנטי גם רלבנטי, ובל נשכח את הנג'אדה ואת הג'יהאד אל מוקאדס, שהיו על טהרת ערביי א"י, עם זאת, כל הצבאות הנ"ל היו חלק ממאמץ מלחמתי אחד, של האומה הערבית בכללותה (בדיוק כפי ש"אעמפלסטיני" הוא פשוט מאוד חלק מהאומה הערבית, ואין שום לו ייחוד ביחס לערבים אחרים), כך שזה כלל לא רלבנטי. על אחת כמה וכמה כאשר ערביי א"י החלו לקרוא לעצמם "אעמפלסטיני" עשרות שנים לאחר מלחמת העצמאות.
2. זה שתרמית מקבלת את הכרת אומות העולם (בעיקר באשמתנו) לא הופך אותה לפחות מזוייפת. זה בוודאי לא פוטר אותנו מלהלחם על האמת.
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 629891
הסכמי אוסלו נדחפו בכוח לגרון שלנו ע"י המועצה ליחסי חוץ (cfr) דרך יוסי ביילין, שמעון פרס ויתר כנופיית אוסלו. רבין נאנס לשתף פעולה ולא הסכים להחזרת הגולן ולמסירת שטחים בעיניים עצומות ועל כן סופו נחרץ. (גרסת הקונספירציה תואמת בול את הפוליטיקה האמיתית).
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 629892
זה לא סותר את העובדה שזה באשמתנו - כקולקטיב לאומי.
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 629870
בהקבלה לקרים,רוסיה היא מדינות ערב. ערביי ארץ ישראל הם תושבי קרים.
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 629874
גודל הכוח הוא 1300 אנשים מספר האבדות לא ידוע לי
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 629791
בגלל המצב בשטח. אם ישראל תשלוט לאורך זמן (מעבר לזמן הארוך שהיא כבר שולטת) על אוכלוסיה זרה בדרכי דיכוי, היא תסכן את הרוב היהודי שלה ואת מעמדה המדיני והביטחוני. כל זה בלי להזכיר עניני מוסר.
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 629845
אני מסכים. ולכן הפתרון היחידי הוא התנתקות - יהודים ליהודה, ערבים לערב.
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 629852
גם טרנספר נכנס לקטגוריה של חוסר מציאותיות וחוסר מוסר.
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 629854
רגע, אז אתה נגד "פינוי התנחלויות"?
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 629858
החזרת אנשים למדינתם איננה טרנספר.
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 629888
יש הגירה גדולה של פלשתינאים מהשטחים המוחזקים. מדובר במאות אלפים מאז 1967. כל אינטיפדה הביאה גל הגירה גדול של פלשתינאים יותר מ- 100,000 ). אפילו במצב הקיים יש הגירה של 10,000 לפחות מהגדה (הייתה הגירה מעזה אבל החאמאס עצר אותה בכוח).

אם המצב ימשך והפלשתינאים לא יסכימו להסדר שמקובל על ישראל , התוצאה תהיה המשך ההגירה החוצה של פלשתינאים. כלומר יש טרנספר מרצון.

מאידך במצב של שלום, תהיה הגירה גדולה של פלשתינאים וערבים אחרים לשטחים. מבחינה כלכלית, כדאי יהיה להם להגר לפלשתין . כל ההגירות בנויות על כדאיות כלכלית למהגרים.

מסקנה: מטעמים דמוגרפית עדיף לישראל שלא יהיה שום הסדר.
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 629890
יפה -אמ, וזה מה שאני תמיד טענתי, ברגע שיהיה שלום זו תהיה סופה של מדינת ישראל. ואני חושב שבזמנו קדאפי דיבר על שלום בין יהודים לפלסטינים כי הוא ידע שזה יוביל לסופה של ישראל
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 629869
אתה מבקש לשלול מתושבי קרים את הזכות להחליט על עתידם מפני שאתה כועס על פוטין?
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 629731
העקרון הזה, נאור ככל שהוא, לא עלול להביא לריבוי בלתי סביר של דרישות ריבונות ולהרבה מלחמות - קטנות, נקודתיות, אבל כואבות? למשל ביבשת כמו אפריקה, שבה, לפי הדודה, יש כ-‏200 שבטים (ובפועל, להנחתי, יש יותר - לו נכללו קבוצות אתניות קטנות שאינן נספרות), ואכן הדבר מביא לשפיכות דמים מתמדת.
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 629737
נכון אבל שם קשה יותר לבצע הפרדה מדינית עפ''י חלוקה אתנית ואילו אצלנו זה דבר שניתן לביצוע והבעייה היא רק במנהיגות של שני הצדדים (ונכון לעכשיו, בעיקר במנהיגות שלנו).
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 629897
לפי הדודה?
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 629899
"הדודה" = ויקיפדיה. אני, נדמה לי שראיתי את הכינוי הזה לראשונה אצל שכ"ג (שוטה הכפר הגלובלי) לפני כמה שנים, אבל לא יודע מנין זה בא, קרוב לודאי שמחוץ לאייל.
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 629734
אם כך, גם לתושבי קריית ארבע יש זכות לריבונות לאומית.
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 629738
הלוואי שהמתנחלים היו מחליטים לדרוש ריבונות לאומית נפרדת משלהם ולא לערב את מדינת ישראל במעשה הטירוף והאיוולת שלהם. במקרה כזה, לא תפרוץ שום מלחמת אזרחים כדי להחזירם לברית.
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 629783
כמו תושבי קרים לגבי רוסיה, הם יכולים לבקש ולהסתפח לישראל.
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 629792
ומה עם הפלסטינים המתגוררים בשכנותם?
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 629846
מה זה משנה לגבי הבחירה של היהודים? הערבים יכולים לבחור ולהסתפח לכל אחת מ21 מדינות ערב הקיימות, כרצונם. הם אפילו יכולים לבחור ולהסתפח לרוסיה, אם הם רוצים
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 629848
אני מבולבל,הם לא רוצים הגדרה עצמית? להתנתק מאמפריה האכזרית והכובשת ישראל?
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 629671
פשוט לא נכון. מחקרים בכרומוזום Y מוכיחים בפירוש שיש "גן ערבי" Haplogroup J-M267 [Wikipedia] שדומה דמיון מחשיד למפת כיבושי האיסלאם.
אמנם הלוחמים בצבא מוחמד לא היו רבים, אבל בתרבות הערבו-מוסלמית של "הגברים לים והנשים לנו" ניתן בקלות להשתלט על אוכלוסיה שלמה תוך 4-5 דורות.
גם ג'ינגיס חאן היה אחד בלבד, אבל כיום אחד מכל 200 גברים בעולם הוא צאצא ישיר שלו.
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 629628
בעניין יהודי תימן ידועים בהיסטוריה העתיקה שלושה גלי גיור ממלכתיים, לדעתי רוב הגיורים נעשו סביב גרעין יהודי אתני בעל משקל כבד. אני מניח שרוב אלה שהתגיירו בצו המלך התאסלמו מאוחר יותר או חזרו לאלילות הקדם אסלאמית עם מות המלך. המסורת של יהודי תימן על הגעתם בימי בית ראשון ובעיקר של בני לוי היא הגיונית וסבירה.
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 629630
הייתה גלות מרצון, משום שאיכות החיים בארץ פבעיקר כלכלה) התדרדרה לאחר סילוק השלטון היהודי על הארץ.
לשלטון היהודי היה אינטרס לשרת את היהודים ואת שאר עמי הארץ, לרומאים לא, לכן היהודים זלגו החוצה, התוצאה דומה להגליה. אף אחד לא יכול לדרוש שיהודים ישארו בארץ שלא מספקת כלכלה.
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 629637
לפי יוספוס פלביוס, כמליון יהודים נהרגו, ומספר בלתי ידוע נלקחו לרומא כעבדים (הוא מספר שההיצע היה כה גדול עד כי מחירו של עבד יהודי היה נמוך ממחירו של סוס עבודה, זה גם אפשר לאספסיאנוס להקים את הקולוסיאום).
מעבר לכך, היו גם מסים כבדים (ארנונה ואנגריה) שהשלטון הרומאי השית על יהודים שחיו בארץ ישראל בלבד - מעבר ל''מס היהודי'' שהונהג בכל רחבי האימפריה, כך שהיה תמריץ לעזוב אותה.
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 629647
יוספוס נטה להגזים (וגם הבוסים שלו רצו את זה). אבל שישים שנה לאחר מכן היה עוד מרד גדול ביהודה, כך שהחורבן לא היה כל כך רציני.
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 629644
איני כל כך בקי, אך מה שאתה אומר נשמע הרבה יותר סביר, ולצורך הדיון עם ארז זה באמת לא משנה.
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 629657
לא ברור לי על מה אתם מתווכחים: מאחר ולפי תגובה 629604 הזכות להגדרה עצמית של עם איננה תלויה כלל בהיסטוריה שלו, כל ההתפלפלויות האלה נשמעות לי לא רלבנטיות - ודאי לשיטתו של ארז.
שהרי אני מניח שארז מספיק הגון כדי ליישם את אותו עקרון גם על העם היהודי, ולומר לכן שמה שקרה או לא קרה בגירוש או באי-גרוש בימי הרומאים או הממלוכים או התימנים רלבנטי כקליפת השום לזכויותיו, הגדרתו העצמית קיומו וריבונותו של העם היהודי.
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 629660
ליהודים יש אכן זכות הגדרה עצמית אבל גם חובת הבנה שזכות זו אינה מערערת או פוסלת את זכותם של הפלסטינים להגדרה עצמית ולפיכך זכות זו יכולה להתממש רק על חלק מארץ ישראל.
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 629664
אתה בטח מבין שאם לכולם יש זכויות שוות בכל רגע ובכל מקום בלי תלות וזיקה לשום דבר אחר, כל מה שנותר זאת מלחמה על משאבים בסגנון הכי שוקחופשי שיש, ולמי יש נבוט יותר גדול? ואף אחד לא יכול לטעון שום טענה מוסרית/גאוגרפית/מדינית סבירה כנגד זה.
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 629667
זה אכן מהלך ההיסטוריה כפי שאנחנו מכירים אותו אבל בסופו יש גם פשרות פרגמטיות.
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 629675
אז אם כך מושגים כמו ''נישול'' ו''גזל'' הופכים ללא רלבנטים.
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 629720
להפך. הטיעונים ההיסטוריים מהווים הצדקה למדיניות כזאת.
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 629819
להפך. הנה, גם אני יכול.
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 629672
נכון - על חלקה המערבי המהווה כשליש.
גם אם נסכים כי הערבים המתקראים ''פלסטינאים'' זכאים להגדרה עצמית, הם יכולים לממש את שאיפותיהם הלאומית בחלקה המזרחי, המהווה את שני השלישים הנותרים. הלא תסכים כי למשפחה ההאשמית אין זכות להגדרה עצמית, אלא אם כן אתה מונרכיסט וקולוניאליסט חסר תקנה.
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 629679
***בלי ציניות***
זה כלכך נכון שכל בוקר אני קם ונדהם איך 2/3 לפחות מהאוכלוסיה לא רואה את זה
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 629722
תומך בכל מה שכתבת כאן. אני רוצה להוסיף משהו שהוא מתפיסת עולמי כדי שלא ירדו עלי שאני טועה. גם אחרי ההגדרה העצמית, נניח שתושבי מדינת ישראל הגדירו את המדינה הזאת על פי המצב הנוכחי: % היהודים ו-% הערבים, זו צריכה להיות מדינה דמוקרטית. לא מקובל עלי שהגדרה עצמית של רוב נעשית על פי גושפנקא אלוהית ובסיס גזעני.
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 629727
מדינת ישראל היא אכן מדינה דמוקרטית.
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 629739
ממש.
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 629785
כן, ממש.
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 629793
אני מביא לך עובדות ותה מביא לי הגדרה פורמלית שכאמור לא ממש עומדת במבחן המציאות.
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 629847
אני מביא לך עובדות אובייקטיביות ורשמיות, ואתה מביא לי דעה של עו"ד הממומן ע"י NIF
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 630078
למעשה מי שהמציא את השם פלשתינה היה ההיסטוריון היווני הרודוטוס במאה ה-‏5 לפני הספירה (על שמם של הפלישתים שישבו באותו זמן על שפלת החוף). הקיסר הרומאי הדריאנוס שדיכא את מרד בר כוכבא, איחד שטחים שנקראו לפני כן יהודה, שומרון ואדום (בודאי לא א"י) וקרא להם בשם היווני סוריה-פלסטינה כפי שאמרת כדי לטשטש את הזהות היהודית של יהודה (סוריה היתה מרכז השלטון הרומי במזרח הים התיכון).
האוכלוסיה הפלשתינית דהיום היא תוצאה של הכיבוש הערבי במידה קטנה להפליא. מיד לאחר הכיבוש הערבי במאה ה-‏7 היתה הגירה גדולה של שבטים ערביים לא"י, אבל רוב תושבי הארץ היו יהודים ונוצרים. איש אינו יודע מתי הפכו רוב יושבי הארץ למוסלמים, אך הדבר לא קרה לפני המאה ה-‏9 בתקופת העבאסים שמרכזם היה בבגדד ולא בערב הסעודית. רק לאחר מסעי הצלב ואפילו בתקופה הממלוכית הפעילו השליטים המוסלמים מדיניות של "ייהוד" השטח שבמסגרתו אזור החוף נהרס בשיטתיות ואוכלוסיה יהודית ונוצרית אולצה להתאסלם כדי למנוע את חזרת הצלבנים ה"פרנקים" (הכינוי הערבי לאירופאים).
הערבים פשוט השתמשו בשמות הביזאנטיים של אזורי הארץ וכך הפכו ערביי א"י לפלשתינים.
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 630079
אוי לא. נו באמת, לא שוב ענני אבק מספרים מצהיבים. אם רוצים לדעת על הסיכסוך מספיק לראות את המיני-סדרה בת 5 חלקים
שזה 5 שעות בשם שומרי הסף
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 630082
תגובה 630076 (עם השינויים הנדרשים)
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 630089
סה לה דזרטה ג'ודאיקו
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 630090
תמצית הסיכסוך תוך פחות מדקה...

''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 630265
הכל נכון מלבד העובדה שהאוכלוסיה לא נאלצה להתאסלם אלא נשחטה (לפחות הגברים), ואוכלוסיה ערבית הובאה במקומה.
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 630365
על סמך מה אתה כותב את זה?
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 630366
על סמך מה כתבת (או במקרה זה, תאומך האידיאולוגי) שהאוכלוסיה היהודית והנוצרית נאלצו להתאסלם?
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 630398
איפה כתבתי שהם נאלצו להתאסלם?
עם שאינו יודע את עברו, ההווה שלו דל ועתידו לוט בערפל." ~ יגאל אל 629593
איך הכיבוש הערבי, צלאח אדין ואברהים פאשה לא רלבנטיים לערביי א"י, אם הם הגיעו לכאן עם מסעות הכיבוש הללו? זה כמו להגיד שיציאת מצרים , שיבת ציון וחיבת ציון אינן רלבנטיות ליהודים.
עם שאינו יודע את עברו, ההווה שלו דל ועתידו לוט בערפל." ~ יגאל אל 629598
גם אם הגיעו לכאן איתם (וזה כאמור מוטל בספק), זה אינו מוריד ממידת זכותם להגדרה עצמית מעצם העובדה שכיום יש כאן עם בעל זהות מקומית ברורה.
מבחן פופר 629602
האם אתה יכול לחשוב על עובדה כלשהיא - היסטורית, דמוגרפית, מדינית, סוציולוגית, אחרת - שהיתה מורידה ממידת זכותם להגדרה‏1 עצמית?

1 כמובן שכל אחד יכול להגדיר עצמית את עצמו, המשפחה הקרובה ולול התרנגולות שלו כאוות נפשו. אבל אנחנו מדברים כאן על הגדרה עצמית כעם מובחן שיש לו - לפחות לשיטתך - זכויות לאומיות ריבוניות ואחרות כתוצאה מכך.
מבחן פופר 629604
כל עם הדורש ריבונות לאומית הוא בעל זכות לכך ועיקרון זה מקובל בינלאומית עוד מועידת השלום בפריז (1919) [ויקיפדיה]. שום עובדה לא יכולה לגרוע מזכות כזאת.
מבחן פופר 629605
לא ראיתי תימוכין להכרזה הזאת בלינק שלך. בעיקר הלכתי לשם גם כדי להבין מי או מה מוגדר שם כ'עם' (הגדרה שבלעדיה ההכרזה הזאת כמובן ריקה מתוכן), ולא מצאתי דבר.
עם שאינו יודע את עברו, ההווה שלו דל ועתידו לוט בערפל." ~ יגאל אל 629662
כל קבוצה שרוצה זכאית להגדרה עצמית,הבעיה עם הפלסטינים היא שההגדרה שלהם פיקטיבית,הם רק מוגדרים על דרך השלילה של היהודים.למה הפלסטינים בירדן לא מורדים? בסוריה?
629723
מה שכתבת כאן מראה שהגדרה עצמית של הרוב, מבטלת את המיעוט למרות שנולד וחי כאן אפילו זמן רב יותר מהרוב.
629760
לא מה שכתבתי הוא שהם לא מעוניינים ב"הגדרה עצמי",זאת רק סיסמה שאתה וארז תתמכו בהם. מה ההבדל בין ירדני לפלסטיני,במה הפלסטיני "מוגדר" אחרת?
שוב גם אם אין הבדל בינהם זכותם כעיקרון לדרוש הגדרה,הבעיה היא שמה שהם רוצים זה מחיקת ישראל ולא הגדרה
629763
יש 5.6 מיליון מוסלמים (4 בעזה ויהודה ושומרון ועוד 1.6 בשטח ישראל) ו-‏6 מיליון יהודים על השטח המדובר. הפיתרון השפוי זה לתת להם ממשל אוטונומי מוגבל. ללא צבא וללא הכרה בתור מדינה. אם זו תהיה מדינה ל-‏2 עמים אז אנחנו נהיה רק קצת יותר מחצי. שהמשמעות לכך היא סופה של מדינת ישראל. ראה ערך "דרום אפריקה".
629802
א.הפתרון "השפוי" שלך לא מקובל על 100% מהפלסטינים מהסיבה המאוד פשוטה שלא מעניינת אותם הגדרה עצמית
ב.ירדן היא פלסטין
629804
מה שמקובל עליהם או לא מקובל עליהם הוא חסר חשיבות. אז מה אתה מציע לעשות להעביר 5.6 מיליון מוסלמים לירדן? האם זו ההצעה הריאלית שלך?
629837
יש לזה חשיבות מכרעת כי אם זה לא מקובל עליהם הם ימשיכו לנסות להרוג אותך כל הזמן בכל מקום,אני מניח שזו לא המטרה.
לא,יהיה להם את כל הזכויות חוץ מהצבעה לכנסת (זכות שרוב או הרבה מהאזרחים במדינות דמוקרטיות גם כך לא מממשים)לא יהיו להם שום זכויות לאומית כמובן.
הם רוצים להצביע? צבא? הגדרה? בירדן (שהיא חלק מישראל כמובן,לצורך הפשרה ההסטורית..)

לגבי המס.-(אני יודע שאלו המס. שמופעים בכל מקום) הם נשמעים לי מופרכים בעליל,יהודה ושומרון ריקים, רוב השטח לא מיושב,אין שם יותר מידי גורדי שחקים -איך יש שם יותר תושבים מבגוש דן רבתי?
629851
יהודה ושומרון - אוכלוסיה פלסטינית 2.5 מיליון אוכלוסיה יהודית 350.000

כל משקיף מהצד רואה מה צריך להעשות

יש להעביר את האוכלוסיה היהודית לתוך הקו הירוק

ולהוציא את ערביי ישראל (מוסלמים שגרים בישראל) מחוץ לקו הירוק

לאחר מכן לתת להם אוטונומיה מוגבלת ללא צבא או מדינה
זו הדרך ההגיונית היחידה שקיימת
629855
עבר הירדן המזרחי של ארץ ישראל: רוב ערבי
עבר הירדן המערבי של ארץ ישראל: רוב יהודי
אי לכך, אני מסכים להצעתך, רק בשינוי קטן: במקום "הקו הירוק" (קו דמיוני המשקף את מיקום הכוחות הפולשים לארץ ישראל ביום הפסקת האש) צ"ל "הקו הכחול" (נהר הירדן, גבול גיאוגרפי ברור)
629857
אני אפילו לא יכניס את ההתנגדות האידאולוגית לדבר .
סתם לדוגמה:
יהיה שם עזה, אתה יודע מה המרחק מהגבול הזה לנתב"ג למשל?
מה עם בקעת הירדן?
אני לא בטוח לגבי החוקיות הבין לאומית לגרש אזרחים שלך (יהודים כמובן שאפשר,אין מגבלה חוקית לעשות משהו ליהודים)

אתה מציע עזהX100
629850
מי שלא התנגד ל''העברה'' של יהודים מרצועת עזה, אין לו הסמכות המוסרית להתנגד להעברת ערבים לאחת ממדינות ערב.
629853
אין בעיה לפנות (ההגדרה המילונית לגירוש יהודים) יש בעיה לגרש (ההגדרה לטרנספר כל אדם שהוא לא יהודי)
629856
מה הקישקוש הזה? אז יש כמה יהודים עושי צרות פנאטים שרוצים לחיות בעזה. ומי בדיוק צריך לשמור עליהם? אני? הילדים שלי? אין לכם מה לחפש בעזה! אתם סתם מחפשים פרובוקציה בקרב האוכלוסיה הפלסטינית.
629859
מה הקישקוש הזה? אז יש כמה יהודים עושי צרות פנאטים שרוצים לחיות בירושלים/ישראל/יפו. ומי בדיוק צריך לשמור עליהם? אני? הילדים שלי? אין לכם מה לחפש שם! אתם סתם מחפשים פרובוקציה בקרב האוכלוסיה הפלסטינית.
629860
כל משקיף מהצד שלא רוצה להיכנס לוויכוחים היסטוריים מיתולוגיים דתיים וכדומה על מנת לפתור סכסוך. צריך להיות נטול פניות לכאן הוא לכאן ולפתור את המחלוקת. והדרך ההגיונית ביותר זה להסתכל מה קורה עכשיו בשטח. באיזה אזור יש רוב מוסלמי או רוב ויהודי. ולהעביר אוכלוסיות מיעוט לטרטוריות שבהן הוא הרוב.
629862
הוא שאמרתי, בעבר הירדן המזרחי יש רוב ערבי, בעבר הירדן המערבי יש רוב יהודי, צריך להעביר את אוכלוסיות המיעוט.
מכיוון שחצי עבודה כבר נעשתה (כמעט שלא נשארו יהודים בארצות ערב), אז נשאר רק להעביר את הערבים ולהשלים את המשימה.
629864
תשמע דברייך הם משאלת לב שגם אני שותף לה. אבל מה לעשות שהמציאות מתנגשת עם הרצונות. בעולם המציאות אי אפשר להשיג כול מה שרוצים. אז מנסים להשיג את מה שניתן להשגה.
629865
זה גם מה שאמרו לבן גוריון לפני הכרזת העצמאות
629867
בן גוריון? אתה מתכוון לקטן האמונה ההוא שקיבל את תוכנית החלוקה?
629861
מה הקשקוש הז? אז יש כמה ערבים עושי צרות פנאטים שרוצים לחיות בחיפה. ומי בדיוק צריך לשמור עליהם? אני? הילדים שלי? אין לכם מה לחפש בחיפה! אתם סתם מחפשים פרובוקציה בקרב האוכלוסיה היהודית.
עם שאינו יודע את עברו, ההווה שלו דל ועתידו לוט בערפל." ~ יגאל אל 629761
ולמה יהודי התפוצות לא דורשים להקים מדינה משלהם?
עם שאינו יודע את עברו, ההווה שלו דל ועתידו לוט בערפל." ~ יגאל אל 629803
יש לי בעית קשב,לא הבנתי את הנקודה
עם שאינו יודע את עברו, ההווה שלו דל ועתידו לוט בערפל." ~ יגאל אל 629805
אני יודע, לא נורא.
עם שאינו יודע את עברו, ההווה שלו דל ועתידו לוט בערפל." ~ יגאל אל 629839
תודה שאתה מבין אותי,כמו סבא טוב
עם שאינו יודע את עברו, ההווה שלו דל ועתידו לוט בערפל." ~ יגאל אל 630117
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 629584
אריק שרון תמך ועוד איך.
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 629601
מחד הקפיד שלא להתבטא בנושא בפומבי, ומאידך בשיחות פרטיות הזהיר מתוצאות המלחמה.
איפה אתה רואה תמיכה?
תזכורת 629589
עמוס גלעד, אז ראש ''מערך ההסברה הלאומי'' (ממש כככה) אמר שיגלו בעיראק דברים שירעידו את העולם. תמיד מדהים לראות כמה הזיכרון הישראלי (גם של הימין וגם של השמאל) הוא ארוך מצד אחד וסלקטיבי מצד שני.
תזכורת 629620
אפילו אם היה סימוכין לכך (ולא מצאתי), איפה יש פה תמיכה ביציאה למלחמה?! זו הערכת מודיעין של פקיד בכיר (שדרך אגב, פנסיה של 46,550 ש"ח בחודש בתוספת שכר בכירים כנראה לא הספיקה לו, אז הוא הגיש תביעת נכות המבוססת על הטענה כי במלחמת של"ג הוא "התקשה להרדם במשרדו הצבאי אחרי הטבח שערכו הנוצרים במוסלמים בסברה ושתילה", כך שכנראה הוא משתייך דווקא למחנה הפוליטי ה"נאור").

ומי שביקר בצורה החריפה ביותר את תפקוד מערך המודיעין הישראלי לגבי שאלת קיומם של כלי נשק להשמדה המונית בידי סדאם היה דווקא יובל שטייניץ הליכודניק.
הוועדה לחקירת מערך המודיעין בעקבות המלחמה בעיראק [ויקיפדיה]
תזכורת 629626
ישראל מאוד תמכה בתקיפת עיראק.
תזכורת 629629
זה שאתה חוזר על השקר לא הופך אותו לאמת
תזכורת 629633
קודם כל זה לא שקר. זה ידוע לכולם אולי חוץ ממך שישראל היתה מאוד מרוצה מתקיפת עיראק
ולמה תקפו את עיראק הסבר לי? ולמה תקפו את אפגניסטן? יש לך הסבר?
תזכורת 629638
עכשיו גם ישראל היתה מאוד מרוצה מתקיפת אפגניסטן?
תזכורת 629645
את הטילים שנחתו פה מעיראק ואת העזרה לפלסטינים ע"י עיראק שכחת?
לישראל הרס עיראק היתה הורדת אבן מהלב

מה הקשר אפגניסטן, לא היה שום איום ביטחוני מאפגניסטן
תזכורת 629728
תגדי לי, אתה אמיתי? בוש תקף את עיראק ואת אפגניסטן "כי לישראל ירדה אבן מהלב"?!
תזכורת 629740
לא, נשיאים אמריקאים לא תוקפים כדי שלישראל "תרד אבן מהלב" וישראל לא יכולה לתת לארה"ב פקודה: "תתקפי במקום XYZ", ויש להניח שאפילו דוד יודע את זה, בלי קשר למה שהוא מדבר כאן, אבל משהו מהמצב רוח של הקלה בעקבות העניין זכור גם לי. יכולת אפילו להרגיש את זה פה ושם בשיחות של אנשים במונית, באוטובוס, בסופר... יש בזה משהו.
תזכורת 629787
בוודאי שהיתה הקלה, כמו רוב אזרחי ישראל, גם אני הרגשתי הקלה כשתפסו את סדאם, זה לא סותר את העובדה שחשבתי מלכתחילה שהרעיון לצאת למלחמה נגדו הוא שגוי (בעיקר בגלל ש''עדיף השטן המוכר''). אני בטוח שגם שרון לא הזיל דמעה על סדאם בדיעבד, אבל משיקולים מדיניים הוא התנגד לפלישה מלכתחילה.
''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 630256
שם חובה מקשקש ויש לי הוכחה.
וישראלית מתוך ממשל בוש

''חרפה בחרתם מפחד מלחמה, הרי לכם חרפה ומלחמה גם יחד'' 630261
הכתבה הראשונה לא סותרת מה שאמר שם(חובה), אולי אפילו מחזקת את שאמר. רענן גיסין [ויקיפדיה] המצוטט שם היה אחראי על התקשורת הזרה במשרד ראש הממשלה, היינו דובר העמדה הרשמית.
הכתבה השניה, ואני מודה לך שהבאת אותה, מדגימה ברחל בתך הקטנה את האוטיזם של הניאו קונסרבטיבים בממשל בוש. גם היא מחזקת בעקיפין את שאמר שם(חובה) כי הגברת אומרת במפורש שהממשל האמריקאי התאכזב מהמדיניות הישראלית.

"חיזבאללה הביס את ישראל במלחמה. זו המלחמה הראשונה שישראל הפסידה בה", קובעת ד"ר וורמזר.

זו עמדה מקובלת בממשל, שישראל הפסידה במלחמה?

"כן. אין ספק. זה לא נתון לויכוח. יש הרבה מאוד כעס על ישראל".

ממה נובע הכעס?

"אני יודעת שזה יעצבן רבים מהקוראים שלך ... אבל הכעס הוא על זה שישראל לא נלחמה נגד הסורים. במקום שישראל תילחם בחיזבאללה, האמונה בחלקים גדולים בממשל האמריקני הייתה שישראל היתה צריכה להילחם באויב האמיתי שהוא סוריה ולא החיזבאללה".

בממשל ציפו שישראל תתקוף את סוריה?

"קיוו שישראל תעשה את זה. אי אפשר לבוא למדינה אחרת ולהכתיב לה לצאת למלחמה, אבל היתה תקווה, ויותר מתקווה, שישראל תפעל נכון. זה היה משרת את האינטרסים האמריקנים וגם הישראלים."
לא מפדח להתבדות ולהתבזות ככה בזמן כל כך קצר? 629485
וועידה בינלאומית עושים למדינות חלשות כמו ישראל.

מעצמות כמו רוסיה לא מבקשות רשות מוועידה בינלאומית לאשר לה פלישה או השבת טריטוריה שהייתה שלה.

לאוקראינה ולרוסיה יש קשרים היסטוריים חזקים מאות שנים. לרוב הקשרים היו חיוביים. יתכן שאני טועה אבל נדמה לי שקייב הייתה מעין עיר מימשל רוסית לפני מספר מאות שנים (טעון בדיקה, ראיתי לינק אבל לא אומת).

עכשיו נאט''ו אמריקה ועוד גופים מערביים מנסים לתפוס חזקה על אוקראינה בתמורה לעזרה כלכלית. ארצות הברית עשתה תרגילים כאילו בעבר בטקסס ואלסקה, היא קנתה את המקומות מארצות אחרות כאשר היו במצוקה כספית. פוטין לא מוכן שארצות הברית תכרסם באחיזה הטריטוריאלית שיש לרוסיה באוקראינה. הוא מוכן להלחם על זה. הוא לא מוכן שוועידות של מדינות זרות יקבעו עבורו מה יעשה בחצר האחורית שלו.

היחס של רוסיה לאוקראינה הוא כמו היחס של ארצות הברית לקובה במשבר הטילים. רוסיה לא מוכנה שנאטו תקים נוכחות צבאית באוקראינה לא עכשיו ולא בעתיד. אם ארצות הברית תתעקש לקיים נוכחות צבאית באוקראינה לדעתי רוסיה תצא למלחמה ותכבוש שטחים באוקראינה.

יתכן שרוסיה תסכים לפירוז אוקראינה ברובה ולא תנסה לשלוט בה. רוסיה יכולה לקוות שבעתיד יהיו קשרים טובים בין אוקראינה לרוסיה כשם שהיו בעבר ההיסטורי של שתי המדינות.
לא מפדח להתבדות ולהתבזות ככה בזמן כל כך קצר? 629486
קייב הייתה בירת הממלכה (ממלכה? נסיכות?) הרוסית הראשונה‏1.

אלאסקה נמכרה לארצות הברית על ידי ברית המועצות. טקסס הייתה שטח מקסיקני שהכריז על עצמאות (באותם שנים הגבולות של המדינות של שישבו על שטחי ספרד לשעבר התעצבו. מדי פעם המדינה התפצלה). בהמשך ארצות הברית התערבה לטובת המתיישבים שבטקסס (שרצו להסתפח אליה) ובמלחמה נגד מקסיקו כבש שטחים שחרגו בהרבה מגבול טקסס. אבל זה היה ממש מזמן.

ארצות הברית ספחה מאז גם בכוחנות את הפיליפינים. אבל מאז היא כבר לא מספחת שטחים בכוחנות (יש לה צורות התערבות כוחניות אחרות, אבל לא כיבוש. כשנדרש כיבוש, הוא זמני).

אבל להזכירך, הדרישה להסתפח לשוק האירופי היא הדבר שיצר את המצב הזה. היא עמדה בבסיס הסכסוך. כמוכן, גם פוטין ניסה להשתמש בנשק כלכלי (הלוואה ענקית). מסתבר שבקרב הכלכלי הוא גילה פחות נחישות ממדינות המערב.

1 ואולי מתישהו השוודים יתעוררו ויחליטו שרוס היה שבט שוודי ולכן יש להם תביעה היסטורית ברוסיה.
לא מפדח להתבדות ולהתבזות ככה בזמן כל כך קצר? 629489
באוקראינה דיברו בזמנו על הצטרפות לנאט''ו. בוועידה הזאת צריך לשרטט את הגבולות גם לגבי ההתנהלות של ארה''ב. לדבר על המבנה הפנימי של המדינה האוקראינית. מפלגות הימין שם מנסות לדחוף להוציא את השפה הרוסית כשפה רשמית. ארה''ב ומדינות המערב צריכות להיזהר מלנסות לשבור את רוסיה תוך השוואות להיטלר.
לא מפדח להתבדות ולהתבזות ככה בזמן כל כך קצר? 629460
עכשיו אתה מסלף את הדברים של עצמך.
לא כתבת שזו תהיה טפשות, אלא כתבת שפוטין לא טיפש ולכן כנראה לא יספח. נכון שסייגת ב''כנראה'' אבל זאת בכל זאת כן תחזית. גם חזאי מזג האוויר מפרסמית תחזיות אבל לא מתחייבים במאת האחוזים, ובכל זאת תחזיותיהם הן תחזיות.
התגובה הקודמת שלך בת המילה האחת ''טעיתי'' הייתה יותר קולעת.
לא מפדח להתבדות ולהתבזות ככה בזמן כל כך קצר? 629477
אתה צודק.
לא מפדח להתבדות ולהתבזות ככה בזמן כל כך קצר? 629444
אם אתה תוהה אז נא הצג לי את הטעויות שלי.
לא מפדח להתבדות ולהתבזות ככה בזמן כל כך קצר? 629466
אוי, איך אני אוהב הרמות להנחתה...
נתחיל ב2005 בתגובה 325628 - כמעט 9 שנים עברו, קדומים ותפוח לא פונו למיטב ידיעתי, אבל האינתיפאדה השלישית אפעס, עדיין לא פרצה...
(דבר אחד נשאר נכון עד היום, אתה אכן לוזר)
לא מפדח להתבדות ולהתבזות ככה בזמן כל כך קצר? 629468
אל תדאג. לאור החתירה של ביבי למסמס ולהכשיל את המו''מ, האינתיפאדה השלישית הולכת ומתקרבת.
לא מפדח להתבדות ולהתבזות ככה בזמן כל כך קצר? 629471
עוד שוטה. לא תלמדו מהנסיון?
לא מפדח להתבדות ולהתבזות ככה בזמן כל כך קצר? 629472
אני לא רואה שנסיון 47 השנים האחרונות הואיל לנו במשהו אבל אתם תחכו עד לחורבן המדינה וגם אז תאשימו את השמאל.
לא מפדח להתבדות ולהתבזות ככה בזמן כל כך קצר? 629551
מהנסיון של איציק ש.
כל תחזית או פרשנות הזוייה שלך נשמרת לדראון עולם, כמו הפרשנות שלך להתנתקות בתגובה 325445, ש(פארדון מיי פרנץ', אבל פשוט אין מלה אחרת לזה) היא פשוט מטומטמת.
לא מפדח להתבדות ולהתבזות ככה בזמן כל כך קצר? 629560
ההתנתקות של שרון אכן היתה טעות לא בעצם היותה אלא בגלל חד צדדיותה. אבל מי שרוצה להמשיך במצב הקיים גם כשהמציאות מסביבו משתנית, בודאי שלא יעשה טעויות. אי אפשר יהיה להגיד עליו אפילו את האמירה המפורסמת על השעון שצודק פעמיים ביום. טעויות כאמור הוא לא יעשה חוץ מהטעות האחת הגדולה (שבסופו של דבר, במוקדם או במאוחר, תביא לפיצוץ כמו בפעמיים הקודמות).
לא מפדח להתבדות ולהתבזות ככה בזמן כל כך קצר? 629552
תגובתך די מגוחכת. מראים לך שאיציק טעה לפני כ 9 שנים כשטען שתפרוץ אינתיפאדה אם לא ננהג כהמלצתו. לא נהגנו כהמלצתו ואינתיפאדה לא פרצה, ועכשיו במקום להסביר מה לא היה בסדר בשיקולים שלו אז, אתה נותן עוד איזו תחזית שתקרה לא בגלל מחדלנו לפני תשע שנים אלא בגלל מחדלים עתידיים. ואם ביבי ימסמס ובכל זאת לא תפרוץ אינתיפאדה שלישית ? מה תאמר בעוד תשע שנים ? בודאי שוב לא תסביר מדוע טעית, ותגיד שהאינתיאפדה עומדת לפרוץ בגלל החמצת איזה "חלון הזדמנויות" תורן שיארע אז. . . כי כל הזמן נפתחים לנו חלונות שאנחנו למזלנו מחמיצים, ובפעמים המעטות שאנו לא מחמיצים כמו אוסלו וההתנתקות‏1 מתברר לנו בדיעבד שטעינו בגדול.

1 אותה התנתקות מטומטמת שבעטיה נתת בזמנו לשרון ציון לשבח. . .
לא מפדח להתבדות ולהתבזות ככה בזמן כל כך קצר? 629561
תגובה 629560
לא מפדח להתבדות ולהתבזות ככה בזמן כל כך קצר? 629562
בתגובה הזאת אתה מודה שמה שחשבת בסמוך להתנתקות והבעת בתגובה 325445 היה טעות‏1, אך אין ניסיון לנתח את הטעות ולהסיק ממנה מסקנות. יש כאן דבקות דומה לדבקות דתית (יש הקוראים לכך "משיחיות") בקו מוטעה.

1 באדיבות הקרוי "תוהה" שמצא את התגובה.
לא מפדח להתבדות ולהתבזות ככה בזמן כל כך קצר? 629565
ולדבוק בנישול וגזל המנוגדים לכל הגיון מדיני זה לא משיחיות?
לא מפדח להתבדות ולהתבזות ככה בזמן כל כך קצר? 629567
אתה הוא זה הדבק בנישול וגזל - של נחלת אבותינו ע''י הכובש הערבי.
נישול זה לא נישול והגיון זה לא הגיון 629576
דבריך מזכירים לי משום מה את ההלצה על אותו אחד שהיה חייב ללכת לגיהנום אבל ניתנה לו הבחירה בדבר סוג הגיהנום.
הוא בחר בגיהנום הישראלי. כי אם כבר גיהנום אז עדיף גיהנום שבו זפת זה לא זפת ושעה זה לא שעה . . .
נישול זה לא נישול והגיון זה לא הגיון 629577
תגובה 10530

תיארתי לעצמי. כבר ספרתי זאת. אבל זה מתאים להרבה מקרים . . .
נישול זה לא נישול והגיון זה לא הגיון 629579
לעומת זאת עצימת עיניים וטמינת הראש בחול הם עיוורון ישראלי לכל דבר גם אם עיוורון מדעת.
נישול זה לא נישול והגיון זה לא הגיון 629582
אם אתה מתכוון לעצימת העינים וטמינת הראש בחול של השמאל הישראלי שוררת בינינו הבנה בנקודה זאת.
נישול זה לא נישול והגיון זה לא הגיון 629592
השמאל בודאי שאינו עוצם עיניים וטומן את הראש בחול. את זה יודע לעשות יפה הימין.
נישול זה לא נישול והגיון זה לא הגיון 629609
לא נכון. השמאל עוצם. הימין פוקח. אתה לא מבין שמה שאתה אומר זה: "אני צודק. אתה טועה." ? את זה כל צד יכול לטעון באותה מידה של הצלחה, ולכך כוונתי בתגובתי הקודמת. ללא הנמקות טיעונים כאלה ריקים מתוכן.
נישול זה לא נישול והגיון זה לא הגיון 629957
הפתעה הפתעה מי עוד חושב שאין דבר כזה "עם פלסטיני" ?
נישול זה לא נישול והגיון זה לא הגיון 629963
ציטוט מתוך המאמר שלו: "אם יש לאום פלסטיני (אם יש בכלל דבר כזה שנקרא לאום) [...]". כלומר: יש לאום פלסטיני באותה מידה שיש לאום יהודי/ישראלי.
נישול זה לא נישול והגיון זה לא הגיון 629967
עיתון הארץ הוא העיתון הכי לקקן שראיתי. כמות הדיסאינפורמציה בעיתון הזה יכולה להתחרות בעיתון פראבדה בימיה ''הזוהרים''.
נישול זה לא נישול והגיון זה לא הגיון 629969
התואר ''עיתון'' לבטאון התעמולה הפלסטיני הוא מוגזם
נישול זה לא נישול והגיון זה לא הגיון 629974
די כבר עם צרות המוחין הזו.
האמת והצדק בצד שלך וכל מי שחושב אחרת הוא או אידיוט או בוגד.
בסדר, הבנו. מספיק לטרטר את זה כל היום וכל הלילה.
אני מציב לך אתגר להגיד משהו חדש.
נישול זה לא נישול והגיון זה לא הגיון 629977
לא! אני רואה את עצמי כמגן האמת והצדק ושומר חותם הכהניסטים באשר הם שם,שהאור מופיע בשמים אני ישר מתייצב לעבודה ומזכיר למי שלא יודע או שכח-
מי שחושב אחרת הוא או אידיוט או בוגד.
נישול זה לא נישול והגיון זה לא הגיון 629968
זאת הייתה שאלה רטורית שהמסקנה שלה ע"פ שוקן שאין דבר כזה לאום
הציטוט המלא:
"כדי ליצור איזון מלאכותי ולהצדיק את עמדתו, שביט ממציא לאום פלסטיני. אם יש לאום פלסטיני (אם יש בכלל דבר כזה שנקרא לאום), אז בירדן יש כנראה שני לאומים: הלאום הפלסטיני והלאום הבדואי. "מדינת הלאום של העם היהודי": מה ההגדרה הזאת? האם יהודי איטלקי שמשפחתו באיטליה מאז גירוש ספרד אינו חלק מן הלאום האיטלקי? עדיף לא להמשיך בהתפלפלות הזאת."
נישול זה לא נישול והגיון זה לא הגיון 629970
מי אני שאריב עם הדחליל?
לא מפדח להתבדות ולהתבזות ככה בזמן כל כך קצר? 629585
בסדר, אז ייקח קצת יותר זמן. אבו מאזן הצליח להשקיט את השטח.
לא מפדח להתבדות ולהתבזות ככה בזמן כל כך קצר? 629617
וכשזה יקרה זה יהיה בגלל הנימוקים שלך מלפני תשע שנים או בגלל הנימוקים של ארז בדבר המחדלים העתידיים של נתניהו במו"מ עם אבו מאזן ?
וכיוון שמדובר במחדלים עתידיים שעדיין לא אירעו, מה יקרה אם יתברר פתאום שנתניהו נוהג בדיוק לפי הקו של ארז ולא "ממסמס" ? אז יפוג תוקפה של התחזית שלך מלפני תשע שנים ?

אשר ל "אבו מאזן הצליח להשקיט את השטח", אני לא רואה את הדברים בדיוק כך. אבו מאזן אכן משתדל וגם מצליח במידה רבה לדכא את האלימות, אבל כל המנגנון הזה נשען על נוכחותינו בשטח. ברגע שנעשה "מעשה אוסלו" ונדיר את רגלנו משם, אבו מאזן יהיה כבר מחוץ לאזור במקרה הטוב או גוויה ללא רוח חיים במקרה הרע. כמו בעזה אחר ההתנתקות.
629108
הפרשן הטוב ביותר בנושא הזה והביקורתי ביותר כלפי מדיניות ארה"ב
הוא Paul Craig Roberts
אתם צריכים לקרוא את המאמרים שלו אם אתם באמת רוצים לדעת איך העולם מתנהל
629112
אם אתה רוצה לדעת איך פול קרייג רוברטס חושב שהעולם מתנהל, ואינני פוסל את דעותיו, אפשר לקרוא את מאמריו ב10 השנים האחרונות ב-counterpunch . אגב, הוא היה היועץ הכלכלי של רונלד רייגן ואחד המובילים של כלכלת צד ההיצע. האם היא הצליחה? בהרבה דברים הניתוח שלו נכון ובדברים אחרים -לא. למשל ,הוא כבר שנים לא מעטות מזהיר מאינפלציה דוהרת ומירידתו של הדולר כמטבע בין לאומי. אגב, יש לו דעה מאד לא אוהדת ישראל כלומר, לא אוהדת את המדיניות שמנהלות ממשלות ישראל -גם אני לא.
96% הצביעו בעד 629127
נקודה קטנה שמפריעה לי: ראיתי ביותר מדי מקומות את הטענה ש־96% (או מספר קרוב לזה) מתושבי קרים הצביעו בעד הסיפוח. טענה מוזרה. המספרים הרשמיים (לפי ידיעה בהארץ) הם ש־83.1% הצביעו ומהם 96.77% הצביעו בעד. כלומר: לפי המספרים הרשמיים קצת יותר מ־80% מהתושבים הצביעו בעד (אם כי גם המספרים הללו עדיין מרשימים. במשאל העם האחרון במצריים התקבלו אחוזי תמיכה דומים, אולם עם שיעור הצבעה של קצת מעל שליש).
96% הצביעו בעד 629131
אל תהיה קטנוני. אתה מצפה מהתקשורת להבדיל בין 96 לבין 96.77 או בין אחוז ממספר תושבי קרים לבין אחוז ממספר המצביעים? אני מניח שכאשר מצביעים בקלפיות שקופות (כך שרואים את פתק הצבעה שלך) אין מה להיות מופתע מהצבעות של 96%.
במדגם מקרי של מרואיינים קרימאים, התרשמתי שה"חזון" שלהם הוא רפובליקה אוטונומית במסגרת הפדרציה הרוסית ולא סיפוח לרוסיה גופא. אני לא מניח שאפשר להטריח את התקשורת שלנו בשאלה מה בדיוק נשאלו תושבי קרים. אחד מסודות היד הנעלמה של הדמוקרטיה הוא שהמצביעים עונים על מה שנשאלו בפועל ולא בהכרח על מה שהם חושבים שנשאלו.
96% הצביעו בעד 629138
אפשר לבדוק מה שאלו אותם:
אפשרות 1: "האם בעד איחוד מחדש של קרים עם רוסיה כסובייקט פדרלי של רוסיה"
אפשרות 2: "האם אתה בעד שיקום של חוקת 1992‏1 והסטטוס של קרים כחלק מאוקראינה"

1 חוקת קרים [ויקיפדיה], אגב, גם החוקה הזאת אושרה ברוב מיצרי של 94% עם 81 אחוזי הצבעה.
96% הצביעו בעד 629142
היתכן שהקרימאים מתכוונים להיות הפרובינציה האוטונומית השנייה של הפדרציה הרוסית אחרי הפרובינציה האוטונומית של היהודים בבירוביגא'ן?
96% הצביעו בעד 629140
מה זה משנה מה שאלו בפועל? כמו שניסחו את זה יפה ב"מצב האומה" השאלה האמיתית לתושבי קרים היתה "האם אתם בעד לצרף את חצי האי לרוסיה או לאטלנטיס"
96% הצביעו בעד 629143
עיין ב-http://en.wikipedia.org/wiki/Federal_subjects_of_the... ותראה שלמעשה שאלו אותם שאלה די ברורה. מעבר לשאלה שנותרה פתוחה מה בדיוק יהיה מעמדה של קרים בתוך הפדרציה הרוסית הכל ברור, כך שאתה חצי צודק.
96% הצביעו בעד 629148
ההתייחסות שלי היתה כמובן לא לשאלה שנשאלה אלא לאיך שיתכן שהובנה. יכול להיות שאכן רוב מוחץ מתושבי האי ישמחו לעבור מאוקראינה לרוסיה, אבל יתכן גם שזהו לא המצב. משאל העם לא שכנע אותי כי אמינותו נראית לי מפוקפקת. אני מודע לכך שאני מסתמך על מידע מיד שניה או שלישית (אמצעי התקשורת)ועל ידע אנקדוטלי (דימוי תושבי ברה''מ לשעבר כמפחדים מהשלטון הרוסי ודימוי פוטין כאדם כוחני ומאיים) ובכל זאת דבק בעמדתי המפקפקת באמינות תוצאות הסקר.
96% הצביעו בעד 629786
אשרי אדם מפקפק תמיד. במקרה זה לא נראה לי שאפשר להוכיח עד כדי ספק בלתי סביר שאתה טועה. זה בסך הכל עניין של התרשמות חיצונית. במקרה זה אני חושב שאתה טועה. 58.32% מתושבי חצי האי הם רוסים וכנאה שהם פוחדים מן האוקראינים יותר ממה שהם פוחדים מפוטין. יש שם למעלה מ-‏25% טאטארים שאין להם סיבה להתגעגע לשלטון הרוסי, אבל לא תהיה זו הדוגמה הראשונה של ברית בין מיעוטים בפרט במצב בו כמעט כל הטאטרים גרים בקרב הרוסים ולא בקרב האוקראינים. אין סיבה לפקפק שמשאל העם מבטא רצון של רוב גדול של תושבי קרים להיפרד מאוקראינה (גם אם זה לא 97%), בעיקר משום שכמעט אף אחד לא טוען אחרת. מה שהאמריקאים והגרמנים אומרים הוא שאם יתחילו לשרטט מחדש את הגבולות באירופה ע"פ אירידנטות אתניות אזוריות לא יהיה לדבר סוף או בלשון אחרת "הסכמים צריך לקיים". אגב נדמה לי שבינתיים מרקל כבר השלימה דה-פקטו עם סיפוח קרים והגיע להסכמה עם פוטין.
96% הצביעו בעד 629796
אם משאל העם היה מראה על 60% הייתי ככל הנראה מקבל אותו כמייצג, בהסתברות גבוהה יותר, אבל אז גם טיעוניו של פוטין היו מוחלשים. 97% זהו מספר מחשיד בעיני ומתקבל בד"כ כאשר מתנגדים מפחדים להביע את עצמם (משטרים טוטליטריים כאלו או אחרים).
לגבי האיחוד האירופי ברור שחצי האי בפני עצמו לא מעניין אותם ואין להם רצון להיכנס לעימות לגביו. התקדים מן הסתם בעייתי ויש ניסיון עבר של החרפת המצב לאחר התעלמות מתקדים כגון זה. מי שיוביל את הקו התוקפני (כלכלית ולא צבאית) הם ארה"ב שנמצאת בחיכוך עם רוסיה בעוד חזיתות ורוצה להגדיר גבולות של מותר ואסור בכדי לשמר את המובילות העולמית.
96% הצביעו בעד 629828
ה- 96 אחוז זו פשוט טפשות של פוטין או של מי שהנדס את משאל העם מטעמו. רצו כל כך להבטיח את התוצאה הרצויה (שסביר שהיתה מתקבלת בכל מקרה) שקפצו מעל הפופיק וקיבלו תוצאה שאף אחד לא יכול לחשוב שהיא אותנטית.
96% הצביעו בעד 629871
אתה יכול להסתמך גם על תוצאות ההצבעה בפרלמנט, או על התמיכה בינוקוביץ בבחירות לנשיאות, או להציע משאל חדש בפיקוח מערבי. איש ממנהיגי המערב לא עושה זאת כי רצונם של רוב תושבי קרים ברור לכולם.
96% הצביעו בעד 629146
ברור שלא הופתעתי מהשיעור של "כמעט 100%". מה שאפשר לעשות זה לא לבוא לקלפי וזה הנתון המעניין יותר (לכן השויתי למצריים). כמובן שגם אם לא באת לקלפי, מישהו אחר יכול, אולי, להצביע בשמך (באותה כתבה שקראתי דובר על שיעור הצבעה של 123% בסבסטופול).

המשמעות של רפובליקה אוטונומית במסגרת הפדרציה הרוסית היא עדיין סיפוח לפדרציה הרוסית. בפועל אני לא חושב שיש הבדל משמעותי בין האפשרות הזו לסיפוח לרוסיה גופא.
96% הצביעו בעד 629152
123%? מה החרדים של בית שמש הצביעו גם בקרים?
בינתיים הוסבר לי כאן, שהשאלה בפני המצביעים היתה די ברורה. אמנם האופי המדוייק של קרים כסובייקט פדרלי בפדרציה הרוסית לא צויין (יש כ-‏5 סוגים כאלה כולל רפובליקה אוטונומית יהודית). אתה צודק בכך שהדבר הזה לא משמעותי לאף אחד מלבד תושבי קרים עצמם.
כמוך אני מניח שהאוקראינים "שוכנעו" להשאר בבית. ע"פ שנמסר לנו ברית אד-הוק של רוסים-אתניים וטאטארים יוצרת גוש של משהו בגודל 95%. לגבי הטאטארים המהוים כ-‏15% אני לא משוכנע שזו אכן עמדתם. היסטורית, לא הייתי מנבא געגועים לחיבוק הדוב הרוסי אצלם, אבל נפלאות דרכי ההיסטוריה.
אגב שמעתי הערה מעניינת. נמסר שהמשקיפים האירופיים שבאו ל"אשר" את תקינות משאל העם היו עוד ברית של אנשי השמאל והימין הקיצוני באירופה. אם זה נכון, זה מעמיד בפרופורציה את הדיס/אינפורמציה הרוסית על דומיננטיות פשיסטית (סטיפן בנדרה וממשיכי דרכו) בצד האוקראיני, הגם שהיחדיעות האלו אינן סותרות אהדדי.
96% הצביעו בעד 629440
בוא נעשה ניסוי מחשבתי קטן:
אבו מאזן מפוצץ את המו"מ ומכריז על מדינה עצמאית.
ישראל בתגובה עורכת משאל עם בשטחי C - בין כל התושבים מעל גיל 18 (אזרחים ושאינם אזרחים) בשאלה אם הם מעדיפים להסתפח לישראל או לרפובליקה האבו-מאזנית החדשה.
אתה באמת חושב שפחות מ95% יצביעו בעד האופציה הראשונה?
96% הצביעו בעד 629443
ישראל תעשה משאל עם בין אזרחי ישראל. הדגש הוא על אזרחי ישראל.
96% הצביעו בעד 629463
כתבתי במפורש - המשאל יהיה בין כל תושבי אזור C - אזרחי ישראל (הערכה: כ 350,000 איש, שכולם כאחד יעדיפו להסתפח לישראל) ושאינם אזרחים (הערכה: כ50,000 איש שהם תושבים ועוד 40,000 במחנות פליטים, כאשר בשעת מבחן, חלק גדול מהם יעדיף להסתפח לישראל - למעשה זה אפילו פותר לגביהם את "זכות השיבה" דה פקטו). תעשה את החשבון.
האמת, ככל שאני חושב על זה, זה נראה יותר ויותר כפתרון הגיוני ופשוט לאיומים של אבו מאזן ולהזיות של קרי. נראה את הצבועים במערב עושים משהו מעבר ל"סנקציות כלכליות על בכירים בממשלה", במיוחד את בריטניה שעשתה את התרגיל הזה באיי המלווינאס.
96% הצביעו בעד 629464
זו כבר ההערכה הפרטית שלך. אם התוצאות יהיו בגלל שמי שאינו אזרח ישראלי יחרים את המשאל, אז כן: זה יכול להניב תוצאות דומות. בכל מקרה, במשאל עם כזה לא יהיה פיקוח לקוי כמו שהיה בקרים (שם משקיפים בינלאומיים (שאינם רוסיים) לא הורשו להשקיף.
96% הצביעו בעד 629465
ואכן רבים מהטטרים של קרים והאוקראינים האתניים החרימו את המשאל.
96% הצביעו בעד 629447
ברכות על אי הבנת הנקרא. לפי הנתונים הרשמיים בקרים 80% מבעלי זכות הבחירה הצביעו בעד הסיפוח.

וכן, המוסלמים תושבי קירם החרימו את הבחירות, אם אתה מתעקש על האנלוגיה.
629173
כדאי לשים לב למשמעות של המהלכים של פוטין. פוטין שאף בשנים האחרונות להקמת שוק חפשי אירו-אסיאתי שהיה אמור להוות משקל נגד לאיחוד האירופי, ובמרכזו, כמובן, ברית המוע... סליחה, רוסיה. אוקראינה בהנהגתו של ינוקוביץ' היתה אמורה להיות המדינה הגדולה והחזקה בין השותפות האחרות. המהלך של ניתוק קרים מאוקראינה מבטיח, למעשה, שהאוריינטציה של מערב אוקראינה תהיה פרו-אירופית ואנטי-רוסית - הן בגלל הסכסוך עצמו והן בגלל שיעורם הקטן יותר של הרוסים האתניים במערב אוקראינה. זה מרוקן את חזון השוק האירו-אסיאתי מתוכן, כלומר פוטין מעדיף לוותר על החזון הזה מאשר לסכן את האחיזה האסטרטגית של רוסיה בקרים ולהכפיף אותה למדינה שאינה בהכרח אוהדת. מעניין שהמערב נמנע עד כה מנקיטת צעדים שהיו גורמים לפוטין להרגיש נזק ממשי - למשל, ניתן היה להכריז שגיאורגיה מקבלת ''מעמד מיוחד'' בנאט''ו ובהמשך תישקל בחיוב הצטרפותה לברית, שאוקראינה תקבל מעמד באיחוד האירופי ותוכנס לתהליך של הצטרפות אליו, שלאור הכוחנות הרוסית שכנותיה של רוסיה (כמו פולין או גיאורגיה) פנו לארה''ב וביקשו להציב בתחומן מערכות הגנה נגד טילים והממשל הסכים לכך. אפשר להכריז על פרויקט להקמת תשתית להובלת גז טבעי מעובה מארה''ב לאירופה כדי לשחרר את אירופה מנשק הגז של פוטין. אני תוהה אם למישהו יהיה האומץ לעשות משהו מכל זה.
629198
שימו לב לעמדתו של רון פול שיש לו הרבה תמיכה בארה"ב
דרך אגב אם ארה"ב היתה באמת דמוקרטיה רון פול היה הנשיא כיום

יאללה חלאס 629205
הבנו את הקונספט בנושא אחד, לא צריך להמשיך.
יאללה חלאס 629242
בבחירות המוקדמות של 2012 של המפלגה הרפובליקנית, רון פול קיבל כ- 2 מליון קולות (10%), 1/5 מהמנצח מיט רומני, וגם ניצח באף מדינה. בבחירות האלה השתתפו לערך 10% מאזרחי ארה"ב.
יאללה חלאס 629248
האליטה הפיננסית בחשאי בוחרת את המעומדים לנשיאות ורק אז ניתן לציבור לבחור ביניהם.

The election is rigged
יאללה חלאס 629252
זה נכון, אבל לצערנו אי אפשר להרשות לך להמשיך לחשוף את האמת באופן לא מבוקר. אני מציע שתגיד שלום למשפחה (בקול רם לאבא החרש ולבת הדודה החיגרת) ותסדיר את ענייניך.
רון פול נגד ביטחון בריאותי 630871
עכשיו, כשנראה שרפורמת הבריאות הצליחה מעבר למה שציפו לפני כחצי שנה, עם 8 מליון אמריקאים שנרשמו ישירות, ועוד כ-‏6 מליון שנרשמו באפיקים אחרים, ואחוז גדול -כ- 30% - אם כי לא אופטימלי של צעירים, כדאי לחזור למה שהטהרן הליברטיאני רון פול טען בלהט אוונגלי כנגד חוק בריאות בר השגה של הנשיא אובמה. "קונספירציה של טיפשות", "צריך לבטל אותה ומייד", "התכנית היא הכל רק לא ברת השגה", ומעל לכל "הממשלה כופה על מעסיקים ואזרחים לחלל את המוסר".
רון פול נגד ביטחון בריאותי 630874
ההשקה של אובמה קייר כל כך הצליחה, שהשרה הממונה התפטרה בבושת פנים
רון פול נגד ביטחון בריאותי 630878
אתה טועה ומטעה
רון פול נגד ביטחון בריאותי 630881
בטח לא היה להם אינטרנט אקספלורר 6.
רון פול נגד ביטחון בריאותי 630884
עד כמה שהבנתי הסיפור היה ניהול כושל של קבלנים חיצוניים ודחיית הגדרת דרישות כדי שלא לתת תחמושת למתקיפים שהתחפרו באולפן חדשות פוקס.
רון פול נגד ביטחון בריאותי 630896
רון פול נגד ביטחון בריאותי 630931
אני דווקא צודק
ובנימה הומריסטית יותר
רון פול לא דייק בדבריו 630908
התכנית אינה בת השגה (לא ברת).
רון פול לא דייק בדבריו 630914
לא מזמן פורסם מאמר שבו נטען שהשמוש ב'' ברת'' קיים במקורות העבריים-ארמיים ולכן הוא לגיטימי.
רון פול לא דייק בדבריו 630917
תראה פה:
" בעברית בת ימינו, משתמשים בצורת הנסמך "בר־" גם כקידומת, כדי ליצור צירופים המתארים יכולת או תכונה (בדומה לסיומת האנגלית -able). למשל: בר-קיימא (sustainable), בר-הגנה (defensible) ובר-ביצוע (doable). כאשר מדובר בשימוש זה כקידומת, יש הגוזרים על פי הצורה "בר" גם צורות נקבה ורבים: ברת- בנקבה, ברי- וברות- ברבים. אולם צורות אלה נחשבות לסלנג ואינן תקניות. בעברית יפה יש לומר "התכנית בת ביצוע" (ולא ברת ביצוע") או ברבות: "בנות ביצוע", וכך גם ברבים: "גבולות בני הגנה" (לא "ברי") וכו'. "
רון פול לא דייק בדבריו 630920
"... רבים נוהגים להטות בפשטות: 'בַּר מזל', 'בָּרַת מזל', 'בָּרֵי מזל', 'בָּרוֹת מזל'. אלא שצורות אלו בָּרת־, בָּרי־, בָּרות־ בעייתיות: ברוב ניבי הארמית צורת הנקבה וצורת הנסמך־רבים של בַּר הן כבעברית: בַּת־,בְּנֵי־. אמנם בארמית הגלילית מצויה הצורה ברת־ ואולם על פי הדקדוק הארמי ניקודה בשווא: בְּרַת־. הצורה ברי־ אינה מתועדת כלל."
רון פול לא דייק בדבריו 630925
עכשיו צריך לחכות שמישהו יקצר את זה ל''תוכנית ברה''.
רון פול לא דייק בדבריו 630921
הם מסתמכים על כך שחז"ל השתמשו בצורה הארמית "בר" לסמיכות זכר, ובצורה העברית "בת" לסמיכות נקבה.
מה האסון הגדול בשימוש בצורה הארמית "ברת" גם לנקבה?
רון פול לא דייק בדבריו 630922
עכשיו ראיתי למעלה שהצורה ''ברת'' היא נדירה גם בארמית. טענה סבירה, אם כי נדמה לי שביידוע ''ברתא'' הוא התרגום הסטנדרטי ל''הבת'' (את בת בתה - ית בת ברתה)
רון פול לא דייק בדבריו 630926
אם כן, אפשר לדייק בדברים גם כשמתשמשים בסלנג (עגה?).
דיווח מדמיע בעיתונות 629243
תושבי קרים ששים לממש את זכותם הדמוקרטית בפעם האחרונה.
629339
תגידו לי איך זה שכול עיתון ישראלי שאני נכנס אליו ורשום "דעות" "סיקור מיוחד" "מעמיק" וכל יתר העיתונאות "המפוארת" של המדינה אני תמיד אבל תמיד יודע מה הם יגידו. אם יש "דעות" אז צריך להיות כל מיני דעות לא? איך זה שאני תמיד יודע מה הם הולכים לכתוב?
629341
זה כי אתה גאון
629347
הם קוראים את המחשבות שלך ואז מדפיסים אותן. נייר אלומיניום כרוך היטב סביב ראשך יכול לפתור את הבעיה (אל תאמין לשקרים על מגבת רטובה - היא לא עובדת אם יש פלור במים).
אלומיניום גורם לאלצהיימר 629396
ולכן חשוב להשאיר מרווח בין הנייר והאזורים הקרובים למוח. גם בזה רון פול משמש כאות ומופת:

629402
על תזלזל.
629419
מי מזלזל? שתי הערות:

1. הפרופסור החביב לא אומר כלום בקשר לשאלה מאיפה מגיעה האנרגיה הנוספת (אולי מתייחסים לזה בתגובות, לא קראתי).
2. אוכל לי את הלב לראות את כל המכוניות האלה חונות בין הקווים כשכל אחת תופסת רק מקום חניה אחד. זונות.
629406
אם רון פול היה נשיא ארה"ב. כל העולם היה אוהב את ארה"ב והעם האמריקני היה חי בחופש ובדמוקרטיה אמיתית

כיום כל העולם שונא את ארה"ב והעם האמריקני חי תחת משטר פשיסטי - מדינת משטרה

שםחובההמקורי הוא שוטה משועמם, טרול עברי שמקומו עם יתר הארחי פרחי שמגיבים בווינט

כנראה שאנשים פה מעדיפים את כנופיית בוש ואובמה נשיא-בובה שלעומתם המאפיה זה משחק ילדים

דמוס קרסוס 629408
מצחיק לראות שאתה פתאום שואף לדמוקרטיה.
629412
בוא נראה מי יפתור את החידה. איך זה ש''האביב הערבי'' גרם להפלת משטר במצרים ''למלחמת אזרחים'' בלוב ''למלחמת אזרחים'' בסוריה אבל בערב הסעודית לא קורה דבר. איך זה שישראל ''האויב הציוני הנורא'' מעולם לא הותקף ע''י אל קאעידה. אסד כן קדאפי כן ביבי לא.
629413
איך קרה שבערב הסעודית לא קורה כלום? ראשית, איך אתה יודע שלא קורה כלום? שנית, יתכן שקנו בכסף את האלמנטים המסוכנים ביותר.
629415
במקום לשלוף תשובות מהשרוול, תחפור קצת יותר, מי יודע אולי תגלה
629418
לא שלפתי תשובה מהשרוול; שלפתי שאלה ותהיה מהשרוול.
629421
אתה לא מחרבן במקום שאתה אוכל.
קונספירציה שאפילו דוד לא חשב עליה 629563
הרוסים הם שהשתלטו על המטוס המלזי מרחוק ועשו בו כרצונם במשך יותר משבע שעות.
המטרה בכך היתה "הדגמת יכולת" מול המערב, כדי שלא יעזו להתעסק איתם בקרים.
כמובן שהמסר הועבר רק בערוצים חשאיים ביותר: אם רק תתערבו בקרים, כל המטוסים שלכם יחלו לבצע תמרונים משוגעים.
קונספירציה שאפילו דוד לא חשב עליה 629564
רמז אפשר למצוא בהופעתו היחודית של הקברניט אחמד אל חיג'אזי איברהימי:

קונספירציה שאפילו דוד לא חשב עליה 629615
There is also the theory of one British flight engineer:

According to this, the steering of the planes was perhaps taken out of the pilots' hands, from outside.

The Americans had developed a method in the 1970s, whereby they could rescue hijacked planes by intervening into the computer piloting [automatic pilot system]. This theory says, this technique was abused in this case. That's a theory....

Andreas Von Buelow

http://www.ratical.org/ratville/CAH/VonBuelow.html
קונספירציה שאפילו דוד לא חשב עליה 629659
הקונספירציה הפייבוריטית שלי כרגע:
כל הפרשה הזו היא סוג של פרומו, פרסומת לסדרת טלוויזיה חדשה שתופסת את תשומת הלב של קהל הצופים המיועד. הסדרה מתחילה בטיסת נוסעים מסחרי שנעלמת באופן מסתורי מעל לאוקיינוס...

החסרון העיקרי של ההשערה הזאת: שכבר היתה סדרה כזו בדיוק לפני עשר שנים. טוב, עשור זה זמן מספיק לריבוט בימים אלה, לספיידר-מן זה לקח הרבה פחות.
קונספירציה שאפילו דוד לא חשב עליה 629827
אז החייזרים עשו את זה?
קונספירציה שאפילו דוד לא חשב עליה 629832
באיזה חייזרים‏1 מדובר?

1 ההכללה הסטריאוטיפית שלך המניחה שכל החייזרים הם אותו דבר היא פוגענית ומעליבה.
קונספירציה שאפילו דוד לא חשב עליה 629840
לא יודע.
לי הם כולם נראים אותו דבר‏1

_________
1 לחילופין - לכולם יש טעם של עוף
קונספירציה שאפילו דוד לא חשב עליה 629841
זה בטח גם מה שהם חושבים עלינו.

_________
וגם זה.
629875
ארז לנדוור מה אתה מציע? עדיין לא שמעתי.. את דעות הימין הקיצוני כבר הבנתי (טרנספר של 5.6 מיליון מוסלמים כולל ערביי ישראל) לירדן. נו בוא נשמע את הפיתרון שלך.
629896
אף אחד לא אמר לטרנספר ואין 5.6 מליון מוסלמים (למרות שאלו המס. המקובלים)
629903
5.6 מליון זו המצאה שלך. אף אחד לא אמר לטרנספר את ערביי רצועת עזה. נהפוך הוא - רבים מערביי א"י יוכלו לעבור לשם ולחיות תחת שלטון חמאס.
629904
אוקיי אז יש לנו כעת פרטים מדויקים יותר. -שםחובה- שהוא פה הנציג של הימין הקיצוני יש לו הצעה להעביר 2.5 מיליון פלסטינים מיהודה ושומרון לירדן ועוד 1.6 מיליון "ערביי ישראל" לעזה. בכך לפחות אפשר להבין שעל עזה הוא וויתר.
629906
לא "אני ויתרתי", כמו בהסכמי אוסלו, אנחנו - כקולקטיב לאומי - אשמים בטרנספר של יהודי גוש קטיף ושאר ישובי הרצועה.
וחוץ מזה, מאיפה הגעת למסקנה שאני "נציג הימין הקיצוני"?! אני לא נציג של אף אחד, בטח לא של "הימין הקיצוני". אני פשוט מסתכל בפכחון על הפתרון היחיד שהוא ריאלי וצודק, במיוחד לאור סיפוח קרים.
629909
רצועת עזה אינה מסוגלת לכלכל הרבה תושבים נורמלים, נאמר מקסימום מליון תושבים בתנאים אידאלים (ובתנאים רגילים נאמר עד חצי מיליון). פליטים אינם תושבים נורמלים, אלא רק מצב זמני.

למה עזה לא יכולה לכלכל תושבים רבים ? כי השטח קטן, אין שם הרבה קרקע חקלאית , אין גשם, אין מים תת קרקעיים.

תנאים אידאלים הם למשל תעשית הייטק מוצלחת או בארות נפט/גז גדולים. זה לא נראה באופק לגבי תושבי עזה.
629923
מקאו אינה מסוגלת לכלכל הרבה תושבים נורמלים, נאמר מקסימום מאה אלף תושבים בתנאים אידאלים (ובתנאים רגילים נאמר עד חמישים אלף). פליטים אינם תושבים נורמלים, אלא רק מצב זמני.

למה מקאו לא יכולה לכלכל תושבים רבים ? כי השטח קטן, אין שם הרבה קרקע חקלאית , אין גשם, אין מים תת קרקעיים.

תנאים אידאלים הם למשל תעשיית הייטק מוצלחת או בארות נפט/גז גדולים. זה לא נראה באופק לגבי תושבי מקאו.
----
(מקאו: 21000 נפש לקמ"ר, רצועת עזה: 4600 נפש לקמ"ר)
קקאו מקאו 629924
מקאו: 212 ס"מ גשם בשנה.

עזה: 301 מ"מ גשם לשנה.
רפיח: 221 מ"מ גשם לשנה.
קקאו מקאו 629932
במקאו יש משקעים כבדים, לפי וויקיפדיה. 2000 מילימטר שנתי. אבל אין שטח בכלל.
קקאו מקאו 629987
קיבלתי, החלף "אין גשם", ב"אין מפלט מסופות טרופיות"
----
(מקאו: תל"ג לנפש 73,500$, רצועת עזה: 2300$ )
629930
כמעט הצלחת להפריך את דברי. היית מצליח יותר לו הבאתה בתור דוגמא להפרכה את לאס ווגאס. כידוע, הימורים ובידור (כנראה גם בתחום האפור) הם כלכלה נורמלית.

מי שקורא בויקיפדיה רואה שהכלכלה של מקאו ממש יחודית, לא נורמלית, ולא מתאימה לרצועת עזה. לפי קריאה חפוזה בוויקיפדיה זו עיר-מדינה של 600,000 איש, על שטח זעיר של 20,000 קמ"ר מהם 6000 קמ"ר שטח ימי מיובש (כנראה לתעשיית הימורים ותיירות). 75 אחוז מההכנסות תעשיה זעירה , לא ברור למי הם מוכרים , בהנחה שהם לא מייצרים במחירים הנמוכים של סין יתכן שרוב המוצרים נימכרים לתיירים ומהמרים (לא יכול לבדוק). גם לא ברור ממי הם מקבלים חומרי גלם זולים, אולי משכניהם במזרח הרחוק (ויבוא חומרי גלם אילו יותר מסובך לפלשתינים בעזה). יש להם גם נמל גדול שאולי משמש לתיירות היום (בעבר הרחוק זה היה נמל למסחר בינלאומי).

כמו כן (טעות הקלדה שלך) - כתבתי שרצועת עזה יכולה לכלכל מקסימום 500,000 איש. לא כתבתי 50,000 .

אני עדיין לא רואה כיצד רצועת עזה יכולה לכלכל יותר מ 500,000 איש במצב הנתון. זה שיש שם מאות אלפי פליטים אינו מצב כלכלי נורמלי . חקלאות ממשית בהיקף גדול אין שם, תעשיה מפותחת אין שם בטווח הנראה לעין, בוודאי שלא הייטק. אז ממה יתפרנסו ? אולי מהברחות וגניבות.

בקיצור. מוטב לנו שבעזה ישוכנו לא יותר מ- 500,000 תושבי קבע כי זה יביא צרות.
629934
טעות הקלדה שלי לגבי השטח של מקאו. שטח כ- 20 קמ"ר בלבד.
פייליטון 629935
יש בעזה הרבה אנשים עם מעמד רשמי של פליטים (לפי אונר"א). המעמד הזה קיים כבר מעל לשישים שנים. מקביליהם בישראל‏1 כבר מזמן אינם פליטים.

כמובן שהיום, מסיבות שונות, עזה במצור וגם חלק לא מבוטל משטחה הוא שטח הפקר שהכניסה אליו אסורה. עד שזה יתוקן (בדרך זו או אחרת), עזה לא תוכל להפוך למקאו.

1 לדוגמה: חלק ניכר מאוכלוסיית נצרת.
פייליטון 629939
1. עד שהבהרת את "מקביליהם בישראל" חשבתי שהתכוונת לפליטים יהודים.
פייליטון 629942
המעמד הזה הוא פיקציה פוליטית בינלאומית, שמשתמרת על ידי הפלסטינים עצמם וכן על ידי הארגון שהזכרת שמזמן היה צריך להיעלם מהעולם. כמו שאמרת, אם רק היו רוצים מזמן היו נפטרים מהמעמד הזה.
630405
רק להזכירך אואסיס (קזינו) [ויקיפדיה]. הערבים הם אותם ערבים, רק הים יותר מלוח.
629944
למקאו יש להציע את עצמן, יש שם תעשיית מין ענקית - סיניות משולמות

מה יש לעזתיות להציע? גבות מחוברות ושערות ברגלים?
629956
הייתה תקופה שתעשית המין בישראל התבססה על "יבוא" נשים ע"י בדואים מסיני הרבה יותר קל יהיה להם ליבא לעזה*

*כמובן שמדובר בסחר בבני אדם מזעזע.ואין לראות במשפט הקודם אכפתיות מינימלית מתושבי עזה
המועצה ליחסי חוץ 630110
"אובמה קורא לרוסים להחזיר את חייליהם מהבסיסים בגבול אוקראינה" ואני קורא למועצה ליחסי חוץ להפסיק את הנסיונות שלהם לגרימת חוסר יציבות בחצר האחורית של רוסיה, להפסיק עם שגעונות הגדלות שלהם על סדר עולמי חדש, ולפרק את כל הבסיסים הצבאיים האמריקנים בעולם ולהחזיר את החיילים הביתה לארה"ב. להיות נאמן לחוקה האמריקנית, לדאוג לזכויות אדם של העם האמריקני, להפסיק את הריגול שלהם ומדינת המשטרה שלהם. להפסיק לדחוף את האף שלהם בכל מקום בעולם. ולהפסיק לייצר פיגועי פולס-פלאג כמו 9.11 על מנת ליצור מדינת משטרה פשיסטית ולהשתמש בפיגועים אלה בתור תירוץ לבזיזת המשאבים בעיקר נפט גז ואופיום ממדינות במזרח התיכון.
המועצה ליחס 630111
כן! הקץ לבזיזת האופיום!
אופיום להמונים!
המועצה ליחסי חוץ 630118
מה זה פולס-פלאג?

pulse plug
false flag
falls plague
fools flag
pulls plug
polls flag
pools plug

משהו אחר?
המועצה ליחסי חוץ 630119
false flag
באדיבות גוגל ויוטיוב 630120
גם אני לא הכרתי את המונח
המועצה ליחסי חוץ 630132
אני חייב להודות שיש בזה משהו, ושוב מצאתי את עצמי מהרהר ביחסי אליך שהיה, אולי, קצת מחמיר מדי. את המסקנה שהגעתי אליה ניתן לסכם כך:

אוי ואבוי, פישלתי. דוד, בעצם יש להודות שאתה כמו מורה ואנחנו תלמידים כושלים.
_________________
מעשה שטן: גם השורה האחרונה כאן סובלת מאותה בעיית עריכה כמו תגובה 630091
המועצה ליחסי חוץ 630134
אם במורים ותלמידים עסקינן למה שלא ללמוד מהמאסטר?

המועצה ליחסי חוץ 630135
הרצאה קצרה - מי זאת המועצה

הכשל הלוגי של דב אנשלוביץ 630137
דב אנשלוביץ -

"התהליכים המהותיים שהביאו למפנים משמעותיים: הנסיגה מסיני, אוסלו, והנסיגה הסופית מעזה היו פרי רעיונות יוזמה ופיתוח שבאו מתוכנו, וכפי שאמרתי הפתיעו את האמריקאים".

הוכחה לכשל הלוגי -

"למרות שמצד אחד ראש הממשלה מדבר על שתי מדינות לשני עמים. ואפילו כשראש הממשלה אומר את זה, הוא אומר את זה כאילו הוא מתקפל בפני אינטרס אמריקאי. מי זה האמריקאים? מי זה האמריקאים? מה, אני צריך להגיע להסדר מדיני בגלל שנשיא ארה"ב לוחץ עליי? אני צריך לעקור אנשים מהיישובים או להפסיק לבנות להם בנייה שהיא הכרחית לחיי היומיום שלהם בגלל שנשיא ארה"ב קם בבוקר והחליט שזה אינטרס אמריקאי?.......
הוא נותן לנו להבין (ראש הממשלה), בשפת גוף, שהוא עושה את זה בשביל לקבל משהו מול איראן, שהוא עושה את זה בגלל לחץ אמריקאי".
ראש השב"כ – עמי אילון.
שומרי הסף פרק 5
הכשל הלוגי של דב אנשלוביץ 630138
ועל זה חברה שלי אמרה: יקירי, שפת הגוף שלך עילגת.
הכשל הלוגי של דב אנשלוביץ 630141
אבל זאת עובדה שהציפור יכולה לעוף בשמים.
עם האוכל בא התיאבון 630511
דונייצק מתחילה בנוהל ההסתפחות לרוסיה: תושבים מקומיים(?) משתלטים על בנייני הממשלה, מכריזים על עצמאות, וקוראים לרוסיה לבוא לעזרתם.
בחדר הלבן 630513
אולי אחרי שייגמר כל הבלגן הזה הם יביאו את ג'ינג'ר בייקר, ג'ק ברוס ואריק קלפטון להופעת איחוד היסטורית?
שלפחות ייצא מזה משהו חיובי.
631490
מעורבות זרה באוקראינה 631492
בינתיים התגלה עוד נדבך של המזימה המסועפת של נאטו. חשוב היה מאוד לנאטו להכפיש את אמינותם של דוברי הקרמלין וערוצי התקשורת הרוסיים. לשם כך סוכנים שתולים של נאטו בדרגים גבוהים בקרמלין יזמו מעורבות רוסית בקרים וגרמו להכחשה רשמית על מעורבות רוסית. רק לאחר סיום ההשתלטות הבינו הרוסים את הנזק התקשורתי והודו בפומבי על מעורבות כוחות רוסיים בהשתלטות על קרים.

כמובן שאין שום סיכוי שהם יחזרו על השגיאה הזו גם במזרח אוקראינה.
מעורבות זרה באוקראינה 631518
ומאיפה המקור לידעותיך?
מעורבות זרה באוקראינה 631521
מאיפה שהם לא יהיו הם לא פחות אמינים מתחנה רוסית שמדווחת על רוסיה
מעורבות זרה באוקראינה 631527
התחנה הרוסית הזאת בהסתמך על דיווחיה בשנים האחרונות אמינה הרבה יותר מהתחנה הישראלית-אמריקנית-ובריטית.
מעורבות זרה באוקראינה 631530
נניח וזה נכון,למה פוטין להוט כ"כ להשתתף במשחק שארגנו לו הרשעים? כלומר,הוא יכול פשוט לא לעשות כלום לא?! אף אחד לא פלש לרוסיה...
מעורבות זרה באוקראינה 631531
תתחיל ללמוד קצת היסטוריה ותתחיל עם זה - משבר הטילים בקובה
מעורבות זרה באוקראינה 631533
איך קראת לזה?! "היסטוריה" ? מייד שואל בפורומים הרלוונטים מה הכוונה במונח המעורפל הזה
עד שאני ירד לשורש העניין,אתה יכול לענות לעניין?
מעורבות זרה באוקראינה 631535
למעשה העוינות בין רוסיה וארה''ב החלה עם הפלופ של מכירת אלסקה לאמריקאים וביתר שאת עם עלית הקומוניזם.
מעורבות זרה באוקראינה 631952
דוד?!
מעורבות זרה באוקראינה 632100
ארה"ב ארץ החופש והדמוקרטיה

מעורבות זרה באוקראינה 632117
טהרנות היא דבר מיותר שהופך כל עניין לחסר משמעות,כוחות אכיפת החוק פועלים לעיתים באלימות,בכל מיני זמנים ובכל מיני מקומות במדינות "דמוקרטיות" ובמדינות דמוקרטיות.
עדין הרבה מאוד (מליונים?!) אנשים יתנו אבר מגופם כדי להיות אזרח ארה"ב,ובמקרה הטוב 3 להיות אזרח (אני לא יודע באיזה קטע אתה אז נגיד..) רוסיה או סין
מעורבות זרה באוקראינה 632123
אם מה שראית בקליפ לא גרם לך אי נוחות כנראה שלא למדת דבר. כנס לאנציקלופדיה ועיין בערך פשיזם. במדינה מתוקנת שוטר צריך להפעיל מידתיות. בארה''ב בשנים האחרונות יש מגמה של מיליטריזציה של המשטרה, הסתמכות מופרזת בכוח ברוטאלי, טייזרים, אלימות משטרה, יחידות מיוחדות ללוחמה בטרור במקרים שאין בהם צורך. ומספר האסירים הגבוה בעולם. ארה''ב זו מדינה שממש לא הייתי רוצה לגור בה.
מעורבות זרה באוקראינה 632141
גרם אי נוחות,אני מכיר את האלימות המשטרתית-זה דבר חמור. הבעיה שלי היא למה אתה מאשים/מבודד את ארה"ב?! השוטרים הישראלים/רוסים/סינים/תאילנדים/בריטים לא אלימים?!
הכל עניין של מידה והקשר,אחרי הכל עדיין ארה"ב היא המקום החופשי ביותר בעולם והיא משתמשת (בהקשר אחר,לא בהכרח אלימות משטרתית)בכח ע"מ לשמור על החופש הזה.
אתה לא היית רוצה,החצי האחר של העולם שהוא לא אתה ועוד 2 כן היו רוצים.למה אתה חושב שהם לא יודעים מה טוב להם?! סתם שאלה-איפה כן היית רוצה להיות אזרח?
מעורבות זרה באוקראינה 632143
ארה"ב היא המקום הכי לא חופשי בעולם! כמות האסירים ביחס לאוכלוסיה הוא הגבוה בעולם. איפה אני הייתי רוצה לחיות? במקום שהממשל לא מנהל לך את החיים. עדיף באיזה אי טרופי.
מעורבות זרה באוקראינה 632144
אולי כמות האסירים היא אפקט צדדי של אנשים שחיים בחופש?!
באי הזה,אם תריב עם השכן,מי ישפוט? אם אחד השכנים שלך פסיכופט רצחני מי ימנע ממנו לצלוב אותך? מי יטפל בך שאתה חולה? יפנה אשפה? יבנה כביש?
רוצה לומר-החיים ב"אי טרופי" מאוד נחמדים בפרסומת,לא בהכרח בחיים אמיתיים. ולראיה-גם במדינות שיש להם איים טרופים רוב אזרחייהם לא גרים באיים.
מעורבות זרה באוקראינה 632146
ארה''ב היא מדינת משטרה. ההתערבות של הממשל צריכה להיות מינימלית.
מעורבות זרה באוקראינה 632147
ארה"ב היא לא מדינת משטרה (לא יותר מכל מדינה אחרת לפחות)

ההתערבות של הממשל צריכה להיות מינימלית-אין משפט שאני יכול להסכים עליו יותר מזה-ערך עליון!!
מעורבות זרה באוקראינה 632148
איפה חיית ב-‏13 השנים האחרונות? במערה? ארה"ב היא כבר לא דמוקרטיה!

מעורבות זרה באוקראינה 632183
עוד פעם אתר רוסי שמדווח על ארה"ב בזמן משבר עם ארה"ב?!
מעורבות זרה באוקראינה 632149
ארצות הברית היא דמוקרטיה. אבל לפי מה הקביעה שהיא המקום החופשי ביותר בעולם?

(אבל אם זה לא ברור: מדובר על ניטפוק משני וכמעט זניח ביחס לוויכוח שלך עם דוד. נדמה לי שכמעט על כל מדינה דמוקרטית אני אוכל למצוא קביעה שהיא מדינת משטרה. המדינה היחידה שזכור לי שייתה מדינת משטרה באופן רשמי הייתה מצריים הנאצריסטית. בהנחה שלא מדברים על איזו פוליס יוונית)
מעורבות זרה באוקראינה 632151
בדמוקרטיה העם בוחר את נציגיו. ''הבחירות'' בארה''ב היא בדיחה עצובה. העם לא מחליט דבר. האליטה הכלכלית מחליטה עבורם.
מעורבות זרה באוקראינה 632152
אני אטען ההיפך: ייתכן שארה״ב אינה דמוקרטיה בפועל, אבל לפי מה הקביעה שהיא אינה מדינה חופשית? (לא רוצה להיכנס לדירוג ״המקום החופשי ביותר בעולם״). אני חושב שאין מתחרים לארה״ב בתחומי חופש הביטוי, חופש התנועה, הזכות לרכוש והחופש לעסוק בכל פעילות, כמעט ללא מגבלות כלל, ברשות הפרט (בניגוד לשטח הציבורי שבהרבה מקומות בארה״ב מחוקק, מתוקנן וממושטר לפרטי הפרטים).

אפילו ריגול של השלטון כנגד אזרחיו אינו מהווה בהכרח פגיעה בחופש (למשל בחירויות שפירטתי לעיל), אלא שפוטנציאלית הוא יכול להביא לפגיעה שכזו (ואפילו סביר מאוד שכך יקרה) ולכן החשש.
מעורבות זרה באוקראינה 632154
מכל המדינות המערביות המשטר בארה''ב הוא הגרוע ביותר.
מעורבות זרה באוקראינה 632156
דווקא יש. רוב מי שבודק את החופש במדינות שונות‏1 שם את ארה"ב יחד עם דמוקרטיות אחרות או באמצע, אף אחד לא ממקם אותה מעליהן.

מעורבות זרה באוקראינה 632160
אני לא יודע כמה אמריקנים יצא לכם לפגוש בחייכם. כנראה שאף פעם לא. אני לעומת זאת יצא לי לדבר עם הרבה אמריקנים ואני מכיר את המצב בארה''ב. בתור כאלה שמקבלים את רוב האינפורמציה מהתקשורת הישראלית לא פלא שהתפיסה שלכם לגבי ארה''ב משוחדת.
מעורבות זרה באוקראינה 632182
אני לא צריך תקשורת,אני צריך לראות לאיפה מהגרים מוכנים לסכן את חייהם להגיע ולאיפה גם אם חייהם בסכנה לא ירצו להגיע-ארה''ב,אוסטרליה,גרמניה הם מדינות סופר דמוק'
סין,לוב,מצרים הם לא

(אין קשר ישיר לכאורה בין רצון להגר לרמת דמו' -אבל זה כמו לראות אדם הולך עם נעלים קרועות וחולצה מלוכלכת -רוב הסיכוים שאין לו מרצדס בחניה.)
מעורבות זרה באוקראינה 632189
אם זה המדד שלך האנושות בקקת. ישראל זה מקום טוב? לא. אבל אפריקאים ופיליפינים רוצים להגר לישראל.
מעורבות זרה באוקראינה 632226
למה לא טוב? תראה אותך לדוגמא: כותב לך באינטרנט, קורא מחקרים על טבעונות, קונה אוכל אורגני בסופר. מה רע?
מעורבות זרה באוקראינה 632230
לפי מדד האושר העולמי האחרון http://news.walla.co.il/?w=/15/2677031 ישראל במקום ה11 בעולם.
לא מזכה במדליה, אבל בהחלט מקום מכובד.
מעורבות זרה באוקראינה 632232
אם תנרמל את זה בתנאים הסביבתיים (נרמול לפי שכונה אם אתה רוצה), יש מצב שאתה ממש מתקרב למדליה.
מעורבות זרה באוקראינה 632431
בטח התקשרו לחברי הכנסת וליתר הנוכלים בשביל לבדוק את מדד האושר. בכל מקרה זה בטח מקום 11 מהסוף.
מעורבות זרה באוקראינה 632161
אבל כתבתי שאני לא רוצה להיכנס לדירוג של מי הכי חופשי. ״אין מתחרים״ התייחס לפרמטרים הספציפיים שציינתי, וגם על זה אני לא אכנס למלחמה. אם אתה מעוניין להחליף ב״אין מתחרים רבים״, תפאדל.
מעורבות זרה באוקראינה 632162
לא יודע מה זה "אין מתחרים רבים". מבחינת חופש העיתונות, למשל, ארה"ב נמצאת במקום ה-‏46 מתוך 180 מדינות. בשביל הפרופורציה, בדירוג פיפ"א מתוך 207 נבחרות מדורגת הנבחרת האמריקאית במקום ה-‏13 (!), מכובד ככל שיהיה, אני לא חושב שמישהו יחלום להגיד שאין לה מתחרים, או אפילו שאין לה מתחרים רבים.

נכון שפעם ארצות הברית היתה באמת ביתם של החופשיים, לא בגלל שהיא היתה כל כך חופשית, אלא בגלל שמדינות אחרות היו כל כך לא חופשיות. היום ארה"ב היא עוד מדינה חופשית ודמוקרטית.
מעורבות זרה באוקראינה 632165
אז אם נסכם, לדעתך ארצות הברית היא מדינה חופשית וכמו כן אתה יודע שהיא חופשית באופן ממוצע לחלוטין. לדעתי, לעומת זאת, ארצות הברית היא מדינה חופשית ואני לא מעוניין להיכנס לדירוג החופש. אין ספק שתהום פעורה בינינו.
מעורבות זרה באוקראינה 632166
אין ביננו תהום, יש ביננו אי הסכמה. שיננו מסכימים שארה''ב היא מדינה חופשית, הפער ביננו נוגע לכמה מדינות אחרות, שאינן ארה''ב הן חופשיות. לדעתי, יש עוד די הרבה מדינות חופשיות לא פחות.
מעורבות זרה באוקראינה 632181
למען הויכוח הקצנתי,אין לי מדד אמיתי ולא יודע אם ''הכי'' אבל ''בין ה'' זה בטוח
מעורבות זרה באוקראינה 631537
ברוסיה הסובייטית רוסיה פולשת אליך.

חזרה לעמוד הראשי פרסום תגובה למאמר

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים