בתשובה ליהונתן בר, 25/07/23 20:39
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760015
אני חושב שזה - צבא כולם עושים (כמו ברית מילה) ומי שלא עושה אז הוא חריג. כך לפחות זאת הייתה ההרגשה בתקופתי, אם אנחנו מדברים על הסדירים. את המילואים כבר ראינו באור שונה ורובנו הרגשנו פראיירים בלי מרכאות. על אנשי הקבע לא ארצה להרחיב מפאת כבודם. לעצם העניין: האם העתיד הוא שכעת ילדי השמאל בגיל 18 ילכו למות באוהלה של האקדמיה ; החרדים ימשיכו למות באוהלה של תורה ; הימין ילך לצבא וימות בשדה הקרב. ‏1
------------
1 יתכן וליבוביץ המנוח צדק?
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760020
חוץ ממה שהחרדים הם הבטן הרכה ומטרה מיוחדת מתוקפים ערבים (עם תעודת זיהוי כחולה או לא).
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760039
למה לדעתך החרדים הם ה'בטן הרכה' מול התקפות על רקע לאומני?
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760059
לגבע ה'בטן הרכב':

___

שעות לפני הפיגוע בבני ברק: כותרת ארסית והזויה ב'הארץ'

"מעניין מה היה קורה, אם במקום המסתערבים במסעדה בחדרה, היו יושבים שם כמה בחורי ישיבה שמתמחים בלימודי תורה. האם גם אז האירוע היה מסתיים עם שני הרוגים בלבד?", את השאלה ההזויה ונטפת אנטישמיות של ממש הפנה אתמול הפרשן של עיתון 'הארץ' לקוראיו, חלקם אולי אף מחבלים פוטנציאליים מאחר ומספר שעות לאחר מכן, שניים מבניה של העיר בני ברק נרצחו בפיגוע אכזרי

חזקי ניימן, כ"ז אדר ב תשפ"ב, 30/03/2022

[תגיות: פיגוע בבני ברק, שנאת חרדים, נחמיה שטרסלר]
חה"כ משה אבוטבול: ‏מקווה שכעת נחמיה שטרסלר נרגע.
״עם ישראל שרוי בכאב פיגוע מזעזע,... ‏מקווה שכעת לאחר שנהרג חרדי, העיתונאי נחמיה שטרסלר מעיתון (עם) הארץ נרגע מהדם הניגר כמים".

כ"ו אדר ב' התשפ"ב, 29.03.2022
ועוד תגובות:
אגב, איור הצלב קרס עם מסגד על ידי העובדים הערבים באתר הבניה שם:

סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760060
מי יודע מדוע ולמה, לובשת הזברה פיז׳מה?
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760083
אלו, אורח החיים של החרדים, היו לפני הקמת המדינה - וזה גם קשור בתודעתם ברשימה ארוכה של סעיפים בהתנגדות לגיוס.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760087
החרדים כקבוצה ובהכללה גסה, אכן מהווים מעין ׳בטן רכה׳ או ׳חוליה חלשה׳ מול ההתקפות נגדם על רקע לאומי וזאת כי היא קבוצה הניתנת לזיהוי מיידי וזאת בדומה ללובשי המדים ‏1. בנסיבות אלו - הייתי רוצה לשאול אותך, האם הנוהג שהשתרש בחברה החרדית במאה שנים האחרונות לפיו ׳לא שינו לבושם׳ עדיין תקף מול הציווים המפורשים על זהירות בנושאי חיים ומוות?
———
1 בדומה בזעיר אינפין, אבל בשונה וטרגי ושואתי, כי לובשי המדים עוד יכולים להגן על עצמם, ואילו החרדים נשחטים בדמיון מצמרר לשנים 41-45.
[-] למען תועלת הדיון, הייתי מציע לך שלא לצטט קטעי עיתונות בשלמות או במקטעים אלא רק בשברירית השורה כשהיא עצמה בחלקה הקטן מקושרת לכתובת האתר אליו מנותבת הכתבה.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760156
בינתיים רק אבהיר שמסכימה בהחלט שבראש וראשונה, כי מזוהים 'יהודים' בסממנים. במלים אחרות, גזענות ערבית / אנטישמיות מוסלמית.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760157
לגבי 1941-1945. הצוררים לא הבדילו ברציחות - בין חרדי או לא. הגם שהיתה להם אובססיה מסויימת כשראו חזות חרדית. (זקן+פיאות או במיוחד כשהיו עם תפילין...)

יש גם להוסיף שהרוב פחדו כי הדוגמאות למופת בהפחדה: בהריגת עוד יהודי - הפיקו התוצאות האיומות בהשתקת מרי. מי רוצה על מצפונו לגרום לעוד יהודי הרוג? כל זה כשהתברר עוד תקווה לשרוד, והמלחמה תיגמר בקרוב...
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760118
פשוט לא נכון (ראי תגובה 760050). זה או שקר או בורות.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760065
שניים מבניה נהרגו. אבל נהרג עוד אחד: השוטר הדרוזי אמיר חורי. מזל שגם שם נמצא גוי של שבת עם נשק בתוקף תפקידו ועברו הצבאי.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760093
אני בהחלט מזדהה עם הכותרת בדבר אותם "סרבני מצפון חרדים". לדעתי לכל אזרח יש זכות להגדיר את תחומי הציות שלו לחוק. מי שמצפונו מונע ממנו לעשות כל פעולה שאינה לימוד "תורה" (גמרא הוא השם הנכון כאן, אבל ניחא) וניהול חיי משפחה, ראוי לכך שיתחשבו בו ובאורחות חייו, ויפטרו אותו מכל החובות שמנוגדות למצפונו, בדומה למי שמצפונו דורש ממנו להתרכז ביוגה, בודהיזם או פוקר. למותר לציין שהפרת החוזה החברתי הבלתי כתוב (חפשי "שוויון" במילון) לא מגיעה בלי מחיר. ויתרת מרצונך על חובות ויתרת על זכויות (וכן, זה נכון באותה מידה לערביי ישראל, אלא שאף אחד לא מעלה על דעתו לחוקק חוק לפיו שטיפת כלים היא שוות ערך לשרות צבאי). אוטונומיה? בבקשה. רק שלמו עבור שרותי השמירה שהמדינה מספקת לכם ואל תצפו, כמובן, לתמיכה כלכלית כלשהי מחמורו של המשיח. אִיָה, אִיָה, אִיָה, אִיָה. .

אני לא מצליח להבין את הנקודה של חזקי ניימן שציטטת ברישא; מה אנטישמי שם? מה מרגיז או מטריד בהעלאת השאלה? האם מישהו מפרש אותה כקריאה להתנקש בתלמידי ישיבה ולא - כפי שלפחות לי ברור מאליו - כתזכורת לכך שתלמידי הישיבות פטורים מנשיאה בעול הבטחוני וקיומם/קיומנו מובטח רק בזכות אלה שאינם עושים כמותם? בקיצור: על מה הקצף? מישהו באמת חושב שדיא חמארשה קיבל את השראתו מ"הארץ"? "וואו" הוא אמר לעצמו "איך לא חשבתי קודם על כך שבבני ברק יש פחות נושאי נשק מאשר ביצהר? מזל שאני מנוי על העיתון האנטישמי הזה. לו הייתי קורא את "ככר השבת" זה לא היה עולה בדעתי.

איור של צלב קרס הוא מעשה מגעיל. מלבד חתונות עם המחזה של תינוקות נרצחים, או הצתת בתים ומכוניות קשה להעלות על הדעת ארועים מגעילים ממנו.
__________
ועכשיו עלי לגעור בעצמי שוב על חוסר המשמעת העצמית שלי. אני מכיר ילדים בני חמש עם יותר אינטגריטי.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760099
עלויות שמירה: מהי עלות שמירה למשפחה חרדית ‏1 בת 7 נפשות?
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760101
31.50 ש"ח לחודש.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760102
שאלות הרחבה -
האם ניתן לקזז הוצאות עלויות שמירה לעניין מיסים?
האם ניתן לתת למשפחת נרצח על רקע לאומני פטור מעלויות שמירה?
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760104
1. כן, זאת הוצאה פטורה ממס.
2. האם ניתן למשפחת מי שמת מסרטן פטור מדמי ביטוח בריאות?
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760105
2. זה לא ביטוח. זה מס.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760107
מצידי תקרא לזה מלכישוע. העיקר: לא ניתן פטור.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760108
אין לנו מחלוקת. שירותי שמירה עולים כסף ומישהו צריך לשלם.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760111
זה בדיוק מה שאמרתי. אתה התעניינת בתעריף.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760115
אפשר לדון בכך בכובד ראש מול הנהלת ראשי הישיבות בשאלה מנומסת : האם תהיו מוכנים לשלם סכום כסף עבור כל בחור ישיבה שלא עושה צבא וזאת בתמורה לשירותי השמירה שהמדינה מעניקה לו?
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760195
כרגע ראשי הישיבות מקבלים סכום כסף מהמדינה עבור כל בחור ישיבה שלא עושה צבא. אם יום אחד זה יתבטל, ונרצה שהכסף יעבור בכיוון ההפוך, תישאל השאלה מה יהיו מקורות ההכנסה של הישיבות.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760200
1. באם ישנה הסכמה שאין ארוחות חינם ועל ׳שירותי שמירה׳ יש לשלם, הרי שההסכמה המתבקשת היא שמי ששירת שירות צבאי יהיה פטור לשלם דמי הגנה. ומכאן - מי הם האזרחים במדינת ישראל שישלמו מס הגנה? כל מי שלא שירת שירות צבאי. הוא יכול להיות חרדי, פציפיסט, ערבי וכל אזרח שלא מעוניין לשרת את המדינה דרך הזרוע אלא דרך הכיס. ‏1

2. שאלת מימון ישיבות או מוסדות דת בהכללה, אמורה לעניות דעתי להיות מנותקת משאלת גיוס הצבא למרות שהשאלות הן שאלות אחיות. המדינה יכולה לתת למוסד דתי תקציב ובאותו הינף גם לדרוש מחניכי המוסד מס הגנה וזאת דומה למס הביטוח הלאומי.

לשאלתך - אם המוסד לא יפגע, הרי ששאלתך מתיימרת, שכן המוסד עצמו לא יפגע.


1 אני בכוונה מבקש להתמקד בשווי סכום ההגנה ולא בשווי ערכי ההגנה.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760201
3. ואם כולם יעדיפו לשלם מס הגנה ולא לשרת?
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760138
מה הסלט הזה בין חרדים לפעולות של מתנחלים?
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760142
לא יודע איזו רמת רזולוציה חביבה עליך, כך שכללתי חרד''לים וחרדים בכפיפה אחת. מבחינת הגוש הפוליטי והסנטימנט של ''אהבת אחים'' לא טעיתי בהרבה.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760153
כן חרדים וחרדלים. הסלט הזה, זה בדיוק העיוות של 'הארץ'.

ללמדך על שנאה עיוורת.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760164
אלה ואלה, האנטי ציוניים הבטלנים מצד אחד והגזענים הפאשיסטיים שורפי הכפרים מצד שני (קו קלוקס קלאן קרא להם היום ראש המוסד לשעבר), הרוויחו את השנאה ביושר רב, וממש לא בחינם.
לפחות הראשונים עולים לכל משפחה בארץ (שלא מהמגזר שלהם) אלפי שקלים כל חודש.

אז שלא ייללו לנו על שנאת חינם.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760187
שוב עם הסלט המעוות.

חרדל"ים משרתים בצבא.
רוב החרדים לא.

חרדל"ים עולים להר הבית.

חרדים - לא.

דוקא נגד!

קראת גם גינוי רבנים חרדים נגד בן גביר עלייתו על הר הבית?

__

כמובן שרק שנאת השמאל כ'הארץ' היא מנסה "לקשר" ב'פאנטיות' מה ששנוא עליה כי כולם לא מהמחנה ה"שפוי".

אגב, עם המלים הגדולות שלך, "פשיסטים" - קישרת לערבים שמחפשים יהודים כדי לרצוח ואת האימאמים שלהם על "בני-שטן-וקופים/חזירים" או אימהות אכזריות שמדרבנות את בניהם להוות פצצות אנוש או שימוש אכזרי בהנהלת עזה באנשיהם כמגן או ההנהלה "המתונה" של ה'רשות הפלסטינית' המאדירה טרור גזעני?
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760189
אבל לא קראת את התגובה שלי, לכן חילקתי אותם לצד אחד וצד שני, כדי להפריד את הסלט. לא כולנו כל כך בורים כמו שאת מציגה.

ושוש וואטאבאוטיזם בפסקה השנייה, מה יהיה? מה קשר ערבים לכאן, אני אחראי עליהם?
עוד ''מלים'' 761197
קרא להם קו קלוקס..

__

כן אני מודעת בוירוס 'הארציזם' עם כל מיני שמות "מפוצצים". ולכן זה לא משפיע, כי הזיוף שקוף. וזה גן מה שקורה כשמותחים את החבל יותר מדאי.. אפילו שזה לגבי הקיצונים שם ביו"ש שאני מאד נגד, כמובן.

וגם לא אכנס לקומפלקס הנושא של עבודה שכולל גם היחס של חרדי - איך שהוא 'מתקבל' בשוק העבודה החילוני (עקב ההסתה של עשרות שנים בשמאל הקיצוני). ולכן הפער עצום מחרדי בניו יורק.. enough said.
עוד ''מלים'' 761200
לכל הבעיות, הטרור האמיתי, הבטלה האמיתית והשנאה האמיתית, את כמובן לא תיכנסי, ולא בגלל ה''קומפלקס''. את פשוט עיוורת לחלוטין לעוולות והזוועות מצד אחד.
עוד ''מלים'' 761207
למען האיזון לעניין ה"הסתה של עשרות שנים" אני מקשר כאן ליחסם של החרדים לתנועה הציונית מתחילתה: יחס החרדים לציונות [ויקיפדיה] וזה היה היחס של חלקים גדולים ביהדות החרדית בעשורים הראשונים לקום המדינה וחלקים לא מבוטלים עד ימינו:

"כי אם ניקח כל פריצות הדור והעבירות המרובות הנעשות בכל העולם וישימו אותם בכף מאזניים אחת, ומדינה ציונית בכף מאזניים השני, תכריע (המדינה) את הכל שהוא השורש פורה ראש ולענה של אבי אבות הטומאה שבכל אבות הנזיקין שבכל העולם כולו, והן המה המטמאים את כל העולם כולו." - הרב יואל טייטלבוים, ויואל משה, ברוקלין תשכ"ג, בהקדמה עמ' יא). פחות משערים שנה לאחר השואה, ובעיני הסאטמרים החטא הגדול ביותר של האנושות הוא הקמת מדינת ישראל.

ולהשומע ינעם, בעיקר אם הוא חירש.
גם הנ. בארה"ב: איך לשנוא: לערבב קומוניזם.ציונית/בולשביקים.דתיים 761222
איך שנוח בהסתה, או סטמר. או חרד"ל או אגודה. שלש ניגודים. העיקר לשנוא.

אז עכשיו נוח לללחוץ על כפתור הסאטמר שהוא מיעוט בין החרדים בישראל, למרוח את החרדים עם זה. למה לא?

העיקר שהכיפה מושמצת. מה זה חשוב מי?
__

גם הנ.נ. (לא רציתי לפרט את הראשי תיבות כי אני לא משווה את האנשים רק הטקטיקה):

הם גם מערבבים, קומוניסטים עם ימניים, שמאלנים עם חרדלי"ים, חרדים עם "אתאיסטים".

למשל, שונאי היהודים קוראים לגורג' סורוס השמאלני-אנטי ישראלי כאילו הוא "ציוני."

ומקשרים את ה woke עם 'כל' היהודים...
גם הנ. בארה"ב: איך לשנוא: לערבב קומוניזם.ציונית/בולשביקים.דתיים 761229
הכל "אותו דבר":

אנטי ציוניים - סאטמר,

או רוב החרדים - מתנגדי לשרת בצבא מהסיבה מוסרית/מצפונית.

או חרד"ל בצבא,

נוער הגבעות,

אנטי ציוניים נטורי קרתא,

בן גביר בהר הבית - וכל הרבנים החרדים נגדו.

מה זה משנה?

העיקר שזה לא ה - First Class חילונים (שמאלנים קיצונים). ואפשר להשמיץ את הדתיים / אלו שיש להם יותר סממנים יהודיים.

סובלנות-עאלק.
הזהרו מן הצבועים 761248
אני מבין.

לדבר על "הסתה של עשרות שנים בשמאל הקיצוני" (מפא"י? מצפן? מפ"ם? מק"י? הכנענים? התנועה המאוחדת? ...) זה בסדר, אבל להזכיר את היחס החם של החרדים ככלל לציונות ולמדינת ישראל "לאורך עשרות שנים" - אלה כבר שיטות של נ.נ.

וכן, למרבה ההפתעה יש מכנה משותף בין כל השורות ברשימה שלך, למרות שהם כמובן לא אותו דבר ויש ביניהם גם הבדלים. כשאת טורחת להביא קישורים שמתייחסים באהדה גם לאלה וגם לאלה (ביד אחת את מקשרת למאמר של קרולין גליק שכמובן יודעת *בדיוק* מה באמת קרה לאותם רועי צאן תמימים בכפר בורקה, וביד השניה את ממהרת להסביר שאת מתנגדת לפעולות מסויימות של נערי הגבעות) אני מרשה לעצמי להגיב בלי להכנס לרזולוציה עדינה מדי.

ועכשיו תרשי לי להגיד לך מילה או שתיים על מה שאני חושב על הנוהג שלך לנקוט "לשון נקיה". בעצם, הכותרת שבחרתי קצת מייתרת את זה, אבל ארחיב טיפה בכל זאת, למען נטולי לימודי ליבה שאולי יתגלגלו הנה בטעות. כביכול, השמוש בר"ת ("נ.נ") מפחית במשהו את האמירה שלך לפיה אני נוקט באותן שיטות כמו אותם נ.נ., ולטעמי לא רק שזה לא מפחית מהאמירה, אלא ההיפך מכך. אם את רוצה להגיד משהו חריף כזה, לפחות תגידי את את זה המלים ברורות שאת מוכנה לעמוד מאחריהן. ההתכסות מאחרי אותם ר"ת משרתת מטרה אחת בלבד, והיא ש*את* תרגישי כאילו את מתרחקת מלשון הרע, כפי שחינכו אותך לעשות. *לי* זה לא מועיל בכלל ורק מעלה את ההרהור שאת טובלת ופינדרוס בידך.

לא הייתי מתייחס לשטות הזאת כלל אלמלא היא היתה מבטאת משהו כללי יותר, שנוגע להעמדת פנים, לצדקנות, לצביעות ולחוסר של יושר אינטלקטואלי שמאפיין לא רק אותך אלא חלקים גדולים במגזר שאת מייצגת כאן (אוף, אני נופל שוב ושוב במלכודת הנ.נ.). "געוואלד, שונאים אותנו ממניעים אנטישמיים, ועכשיו אנחנו דורשים במפגיע עוד כמה מאות מליונים בנוסף לאותם 14 מיליארד שקל שכבר קיבלנו, חוק אי-גיוס, חוק לימוד התורה, חוק חמץ, ואפילו חוק שיאסור "הסתה" נגד החרדים." זאת יחד עם הדרת נשים, ונדליזם ושריפת תחנות אוטובוס, יריקות וקללות, הפגנות *אלימות* ממש מלוות בצעקות "נאצים" (קשה כנראה לצעוק "נ.") ופה ושם גם איזה רצח קטן במלחמה הקדושה נגד הלהט"בים, ושנינו יודעים שאפשר להמשיך את הרשימה הזאת עד שהשרת של האייל יקרוס. הכל למען השם, כמובן, ומתוך אהבת ישראל כי אחים אנחנו, ובלי לפגוע כמלוא הנימה באותה "סובלנות" שאת דורשת ממני. הרי מתוך הסובלנות שלך כתבת "נ.נ." ולא, חלילה, את השם המפורש! בעעעע.

זהו, יותר לא תצטרכי לקרוא את דברי הבלע שלי, כי מי שמאשים אותי בכך שאני נוקט בשיטות של נ.נ. אינו בר שיח עבורי אלא מישהו שאני מתכנן איך לשלוח לת.ג.
הזהרו מן הצבועים 761249
אפשר לטבול, גם בלי פינדוס.
הזהרו מן הצבועים 761274
אני רואה מה עשית שם, במילה‏1 האחרונה.

1 תרתי
הזהרו מן הצבועים 761281
מטעמי נימוס כמובן - יותר מכובד פין דוס על פין דרוס. מתנצל על הגסות הלא מכוונת.
הזהרו מן הצבועים 761295
לא יודע אם יותר מכובד, אבל ללא ספק יותר אסתטי.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760172
הזכרת אהבת אחים. דוגמא לפני שנתיים מוצאי ט' באב. 'אהבת אחים' ללא "כפייה"

שפכי כמים לבך
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760175
אז טרי מהשבוע - רם בן ברק מסביר מי אח שלי ומי לא אח שלי.
מסכם היטב את דמגוגית ה"אחים אנחנו".
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760188
רם בן ברק דבריו, שוב קשור לחרדים?
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760212
תקשיבי ותדעי. זה בעברית קלה ומובנת.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760215
אני משתדלת בקישורים (לא היסטוריים) לרמז על שם מקור (חוץ מתמונת מסך של הווטטצאפ של 'אחים לנשק' שמבקשים לביים סרטון על הימין). ומי לוחץ על סרטונים סתם מבלי לדעת מי המקור?
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760220
זה נאום של רם בן ברק מערוץ הכנסת. אין הרבה מקורות יותר רשמיים מזה.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760234
תודה שהבהרת שזה רם מ'יש עתיד'..
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760236
את זה ראיתי, מה הקשר בין מאחזים לחרדים ?
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760249
הקשר הוא "אהבת האחים" שהזכרת בתגובה 760172.
לזה הגבתי.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760225
כשהעכבר מצביע על הקישור תוכלי לראות שהמקור הוא אתר כשר (אם כי כנראה לא למהדרין): srugim.co.il
טרור-יהודי-מזוייף ו - Pallywood 761152
לא שאני תומכת בהתנהגות בכמה מהמתנחלים... אן בפעולות התגרויות בערבים שהן מאוסות בעיני היהדות.

אבל, יש גם טרור-יהודי-מזוייף מבוסס על ה-WAFA (חהחה):
The Israeli left’s new blood libel: ‘Jewish terrorism’ (Burqa lies)

https://www.jns.org/video/the-israeli-lefts-new-blood...

מזכיר את פליווד...
עוד:
טרור-יהודי-מזוייף ו - Pallywood 761165
יש טרור יהודי לא מזויף. שנתמך על ידי השלטון. שזו מדיניות טרוריסטית וגזענית.
וזה שלטרוריסט זרקו אבן על הראש לא הופך אותו ללא-טרוריסט. אצלנו יורים בטרוריסטים, גם כשהם כבר על הרצפה‏1. אני בטוח שזה לא הופך אותם בעינייך ללא-טרוריסטים.

1 רק בתנאי שהם ערבים, כמובן.
טרור-יהודי-מזוייף ו - Pallywood 761170
אני רוצה לחזק ולהדגיש נקודה בדבריך.
לפני שבועות ספורים, ירה אזרח חמוש בטרוריסט ערבי (בת"א אאל"ט) ואח"כ בצע בו וידוא הריגה. במילים מפורשות, המשיך לירות בו לאחר שכבר נפל ולא נשקפה ממנו סכנה.
כאשר טרוריסט מחליט לבצע פיגוע, הוא יוצר מצב מיוחד בו אי אפשר לדון על חוט השערה את מי שנזעקים להגן על הציבור. תמיד אפשר להעלות טענות על סיכונים שונים ומשונים שנשקפו מן הטרוריסט שהוכרע ואיש אינו יכול להעמיד עצמו במקומו של מי שבפועל נקלע לקרב.
בכל זאת, גם במקרים אלו, יש כללים מסויימים שעל פיהם דופטים את מה שנעשה.
חיסולו של אדם השוכב חסר אונים על הקרקע אינו מצריך אומץ רב ואינו אינדיקציה לגבורה. במקרה המדובר, ברירת המחדל היתה לקבוע שהאזרח המחסל פעל מתוך הגנה על חפים מפשע ולעבור על פרטי הארוע לסדר היום.
במקום זאת, רץ שר המשטרה שלנו להלל את המחסל ולהעניק לו לאור מצלמות הטלביזיה תעודת הצטיינות. בכך ישה בן-גביר עוד צעד בהתבהמות ובצלילה למעמקי מדינת פשע. כל מעשיו של השר הנפשע הזה אומרים אמת אחת: ערבי טוב הוא ערבי מת. מי שרוצה לבנות מדינה על מערכת הערכים של נער עבריין שהפך לפושע פוליטי, ראוי ליתן לעצמו דו"ח על כך.
טרור-יהודי-מזוייף ו - Pallywood 761173
אני מניח שבעינייך אין טעם לחכות לסיום החקירה כי ממילא אי אפשר להאמין למה שצה''ל המשטרה והשב''כ, שמוחם שטוף ע''י ה'ארס', יגידו. זאת בניגוד לאובייקטיביות המוכחת של הגב' גליק.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760140
1. איור של צלב קרס מוכיח (שוב) על המניע בטרור. לא "כיבוש" ולא נעליים.

2. הסלט של קישור חרדים, על לא עוול בכפם עם השתוללויות הקיצונים שבין המתנחלים (אותה חתונה בודדה מול אלפי ! מקרי שמחה אצל המוני ערבים בעקבות נרצחי טרור, או הצתות של קיצונים במגזר המתנחלי) - מזכיר שיגרה בעיתון לאנשים "חושבים".
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760143
1. לא, הוא לא "מוכיח... על המניע לטרור" (הדגשה שלי). אין ספק שהוא מדגים את *אחד* המניעים, אבל ההתעלמות המוחלטת ממעשי ידינו שתורמים את תרומתם להנצחת הקונפליקט לא מלמד על מחשבה עמוקה מדי.

2. החתונה היתה בודדה, וסיפור צלב הקרס שהבאת היה בודד אף הוא. עכשיו את קוראת לעזרתך "מקרי שמחה" כאילו טענתי משהו כללי על התנהגות הפלשתינאים (אם יש צורך להגיד, אני מתעב אותה). אני מסכים שאין סימטריה בין מה שהוא (בינתיים?) מיעוט יהודי לבין מה שהוא רוב ההמון הפלשתינאי, אבל האם את מסכימה שאין סימטריה גם מבחינת המקום בו הם ואנחנו עומדים? כן, כן, מובן שהכל באשמתם, נחלת אבותינו, עם בחירה, ארץ ההבטחה, תכנית החלוקה וכל הג'ז הזה, אבל הרבה יותר קל לי להבין צעיר ממחנה הפליטים בג'נין שנלחם על זכויות האדם שלו (סליחה את הצמדת התואר "אדם" פוגעת בך) מאשר את אחי היהודים שמתפללים ערבית לאורם של הבתים הבוערים בחווארה. על זה היתה המורה שלי אומרת: ממך ציפיתי ליותר.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760151
בקשר לצלב קרס שזה כאילו "לא שיגרתי" (היחס לנאציזם בחברה הפלסטינית על רקע השימוש במוטיבים נאציים בהפגנה ליד אביתר) , אני גם משתמשת בכלי שקראים לו אינטרנט ורואה את אהדת הערבים באיזור להיטלריזם, כולל עסקני בי.די אס. שלא לדבר על " מבט לתקשורת פלסטינית" נאומים ותעמולה נגד 'יהודים' ככלל.

--

אם הכוונה על אדמות, אז מלחמת ששת הימים או מלחמת השחרור (שהביאו לכך) היו על רקע "עם בחירה"? תמוה. הגם שדווקא מהצד הערבי ההתנגדות היתה על רקע גזעני.

שמעת איך שהוועד הערבי העליון התנגד על ידי אחמד חוסייני?
הומוגניות בגזע
עוד

הומוגניות בגזע...
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760154
לגבי מה שכתבתי ה'וועד הערבי העליון' (לעיל
)- התנגדות (1947/8) למדינה יהודית על רקע גזעני.

אז הנה לגבי מלחמת ששת הימים (טוהר ערבי): ממשלה ערבית טהורה:

"Shukairy declared two days before the war broke out June 5. He vowed to lead the vanguard of his troops into the Israeli sector of Jerusalem and set up a "purely Arab government" there for all of Palestine."
The Progress-Index from Petersburg, Virginia, June 13,1967, p.4
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760165
תוכלי אולי להסביר במה התמיכה (נניח) של המופתי לפני 80 שנה מצדיקה לפי לוגיקת הויכוח שלך את היודו-נאצים של היום?
ונניח שתמך. אז זה מצדיק משהו?
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760206
לא יודעת אם להתייחס על ה"ספק" שלך בהיסטוריה של 88 אחוז מהערבים שתמכו בנאצים (סקר פברואר 1941, לא רק המופתי), או לתווית (משום מה) שהשתמשת על קיצונים שבין המתנחלים שאני כמו רוב העם מגנה.

אף אחד לא מצדיק שום דבר. רק צריך להכיר מה המוטיבים.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760208
אבל זה לא מעניין, כןלנו מכיריםאת ההיסטוריה אבל את מנסה להצדיק איתה פוגרומים של יהודים בערבים.
האם את מגנה את הפוגרום בחווארה?
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760213
בטח שמגנה את ההתקפה על חוארה, אפילו שהצדיקו את זה בטענה שזה יכול למנוע טרור משם. איזו שאלה? אני מגנה בתוקף. לא מבינה למה אתה בכלל שואל זאת.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760207
אף אחד לא "מצדיק" שום אלימות.

יש גם תרכובת של גזענות וגם איסלאמיסטיות בשנאת ה'אחר' בכל מעשה טרור.

בכל אופן,
אבל אם אתה מטיל ספק על נאציות בצד הערבי:

אז
בשנים:1933-1981

היום:

מבט1

מבט2

ידיעות

ח-‏0404
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760214
אגב לא דיברתי על המופתי, בקטע אליו הגבת.

ג'מאל חוסייני (ראש הקבוצה של ה'וועד הערבי העליון') ב-‏1947-8 גזע הומוגני, ואחמד שוקיירי (יו"ר הפת"ח הראשון) ב-‏1967 ערבית-טהורה --

הם לא היו ה"מופתי". הזכרתי על ערביות "טהורה" כמניע נגד מדינה יהודית, מדבריהם הם.

הגם ששניהם היו פרו נאצי והצדיקו את השואה.

וסליחה שלא נגררתי אחרי השימוש שלך במלים שבחרת להשתמש כמקביל ערבו-נאצי או/ו איסלמונאצי.
הושגה הרתעה נגד הערבים הפאשיסטים של חווארה? 761767
הושגה הרתעה נגד הערבים הפאשיסטים של חווארה?
רדיו גלי ישראל-ח"כ צביקה פוגל לשרון גל: "המעשה שעשו אתמול תושבי יהודה ושומרון בחווארה זה אפקט ההרתעה הכי חזק שהיה למדינת ישראל", באתר רדיו גלי ישראל.
הושגה הרתעה נגד הערבים הפאשיסטים של חווארה? 761770
לא.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760158
לא הבנתי מה התכוונת ב"אדם". כולם בני אדם.

או שאני צריכה להזכיר עוד ב-‏2023 את דברי ההגנה שבמשפט בייליס?

אגב, הסלט בין חרדים למתנחלים מזכיר גם את:
'הארץ' מציג: שנאה- עיוורון- שקרים "הפצת שנאה נגד מתנחלים וחרדים היא מגונה. במיוחד אם השנאה נתמכת בשקרים". | 19.06.23.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760180
1. אני שמח לשמוע. סתם, בשביל הסקרנות שלי, האם ההיררכיה אלוהים-מלאכים-ישראל-עכו"ם-חיות מקובלת עליך? (מובן שאינך חייבת להשיב וזה לא יפגע בציון שלך).

2. המאמר אליו קישרת רחוק מלהרשים אותי, בעיני הוא בעיקר נטפל לזוטי דברים ולדקדקנות יתר (מה שקרוי במחוזותינו "ניטפוק") בנוסח "האם השלטון בשטחים הוא דיקטטורה צבאית (לפי ההגדרה במילוג)" - כאילו זה ממש משנה משהו אם מדובר ב"דיקטטורה" או בסתם "משטר צבאי", ולא במהות הטענה לגבי זכויות האזרח של תושבי השטחים. אגב, הקישור מהמאמר מוביל להגדרה במילוג שאין לה קשר למה שכביכול מצוטט ממנה‏1, אבל מאחר ואני לא מתכוון לכתוב ביקורת על הביקורת אין טעם לנג'ס על זה מעבר לציטוטים שהבאתי בהערת הרגל.

אז הכיבוש הוא חוקי (מובא כקביעה, לא כפרשנות אפשרית שמקובלת על מיעוט קטן בעולם), בשטחים פורחת דמוקרטיה שיוויונית (ואם לא הרי זה רק באשמת הרשות), הפלשתינים אינם "משוללי אזרחות ישראלית" מפני שמעולם לא היתה להם כזאת (אגב, טענה לשונית לא תקפה), אין הבדל בין שיח ג'ראח לאביתר וכו' וכו' ad nauseam. אני בטוח שזה מאמר מצויין עבור מי שמשוכנע מתכתחילה בנכונותו, אבל עבור האחרים, וכידוע יש לי מנדט לדבר בשמם של *כל* האחרים, הוא מסוג הקשקושים שחבל לשחת עליהם את הזמן.

אי לכך ובהתאם לזאת, אני משחת עליו את זמני.
_____________
1-
צ̲י̲ט̲ו̲ט̲ ̲מ̲ה̲מ̲א̲מ̲ר̲:̲

"דיקטטורה צבאית, בהגדרתה המילונית, היא משטר הפחדה העוסק בדיכוי שיטתי של אזרחים שאינם מסכנים אזרחים אחרים, בשיטות של עינויים, חטיפות ורציחות המוניות".

צ̲י̲ט̲ו̲ט̲ ̲מ̲ה̲ק̲י̲ש̲ו̲ר̲ ̲ב̲מ̲י̲ל̲ו̲ג̲:̲

"דיקטטורה צבאית -

משטר צבאי הוא סוג של משטר בו הכוח הפוליטי נתון בידי הצבא והמדינה נשלטת ישירות בידי הצבא. כמו בכל דיקטטורה, משטר צבאי יכול להיות רשמי או לא רשמי (מספר שליטים צבאיים, כמו שליט פנמה לשעבר, מנואל נורייגה, אף הקימו ממשלה אזרחית הכפופה להם). במקרים מסוימים ישנו שילוב של משטר צבאי יחד עם ממשלה אזרחית כך שלצבא יש כוח רב אף כי ישנה ממשלה אזרחית.
מתוך ויקיפדיה"
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760354
למעשה, זו כן דיקטטורה.

דיכוי קולות בעזה אתמול:
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760238
אחרי שכתבת זאת והזכרת חווארה.
אז הקומץ שתקף שם (שגיניתי ומגנה) שמתייחס ליישוב כמקור טרור, עשו זאת בגלל שהם ערבים? או כפי שהיה פוליטיקאי שהסביר שרצו להפחיד ולמנוע עוד טרור (גזעני).

זה מראה על מוטיבים:
מהקול הי..י של מתנחלים.
__

לא תומכת. והשמטתי מהמילה "יהודי" משם האתר שלהם.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760296
אין דרך לומר את מה שאני רוצה לומר מבלי לפגוע בחובת הנימוס כלפי מי שמתדיינים איתו.
אבל הטבה שולית של מצב מלחמת האזרחים שפרצה ביננו, היא שכעת אנו משוחררים זה מזה ואיננו חייבים איש לרעהו דבר.
לכן אני מרשה לעצמי: הדבר היחיד שעניין/הפתיע אותי בכל מה שכתבת הוא הגינוי לארועי חווארה.
האם הבנתי אותך נכון ואת מסתייגת מן הפורעים היהודים שהשתוללו בחווארה? לשיטתך, מה פסול במעשיהם? האם זה קשור לענייני אנושיות? הסתייגות מענישה קולקטיבית? מדוע את לא רואה בהם שבבי עץ שעפו בזמן שהמתנחלים חוטבים את עץ הגאולה? מדוע לא לעבור בשתיקה ולא להחשד ולו לרגע בעמידה לצד "אוייבי ישראל ושונאיה"?
סליחה, אבל נדמה שזמן רב לא כתבת באייל, ודמותך/עמדתך לא ברורה לי. מצד אחד את נשמעת כדוברת של תלמידי הרב כהנא ומצד שני את מסתייגת מפגיעה בערבים, דבר שהם לא היו עושים. מעניין.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760302
ממה שהבנתי במרומז נועה לא תומכת בחרד''לים. היא נשמעת לי איפשהו בין המיינסטרים החסידי לחב''ד.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760308
OK. ועדיין, היא טרחה מיזמתה להבהיר בנפרד שהיא מתנגדת לפוגרום בחווארה. אני סקרן לדעת, מה לשיטתה פסול במעשים האלו? זה חורג מן התפריט המקובל של תג מחיר, הרתעה, נקמה ועין תחת עין.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760604
סליחה ה''עין תחת עין'' כאילו להוציא עין, זה פירוש נוצרי, ולא לפי היהדות.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760609
בוודאי לא מדובר על פרשנות נוצרית. זו בהחלט הייתה המשמעות המקובלת בתקופת התנך. גם אם זה לא היה הדין שנהג בפועל.

התגלו כל מיני קבצי חוקים קדומים במסופוטמיה. והתגלו גם (נדמה לי שלפחות בארכיון של העיר העתיקה מארי, אולי במקומות אחרים) לוחיות שמתארות, בין השאר, תוצאות של סכסוכים משפטיים. כשהשוו אותם לחוקים שהיו אמורים להיות נהוגים במקום לפי קובצי החוקים, התברר שאין ממש קשר.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760328
מאחר שלא הגיבה, כנראה נעלבה. ואכן, אפשר היה לראות בדברים כסוג של עלבון במסווה של ציניות מתחכמת. ולא היא. הדברים עוררו את סקרנותי. אנשי ימין בדרך כלל מתעטפים בשתיקה או בואטאבואוטיסם כאשר מדברים על ארועי חווארה. כאן היתה תגובה שונה והסתקרנתי.
אין זו אשמתי שפרטים מסויימים במחנה של נועה נוטים להרחיק כל דבר שמזכיר אנושיות.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760350
אם זה עוזר לך, ואם זה שווה משהו, לי התגובה שלך נראתה בהחלט במתחם הסבירות של הנימוס.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760808
כן, פעמיים הגיבו בזעם ובאלימות --נגד טרור הערבי-- חברים של קרבנות יהודים מה שאני גיניתי ומגנה.

אבל הגזענות-הרצחנית--הערבית. היא, מה שבשיגרה, יש מילה על זה? יורי ילון, 9/8/2023 ,ILH
שלושה צעירים שהגיעו רגלית מבית לחם: פוענח פיגוע הדקירה בשכונת גילה
המחבלים הגיעו אל השכונה כשסכינים אותם רכשו קודם לכן הוסתרו בגופם • השלושה חיפשו קורבן יהודי ופגשו בצעיר תושב המקום ברחוב, לאחר שפנו אליו ובתשובתו הבינו כי אכן מדובר ביהודי, דקרו אותו מספר פעמים • לאחר הפיגוע סכין אחת נותרה בגוף הקורבן, סכין נוספת נמצאה בזירה, והשלישית הייתה ברשות אחד החשודים שנמלטו מהמקום לאזור בית לחם.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760815
אם את מנסה לשכנע אותנו שיש טרור פלשתינאי ושהוא גרוע יותר מהטרור היהודי (לפחות בינתיים) את יכולה להניח שכולנו כבר משוכנעים בזה. אפשר לסמן "V" ולעבור הלאה.

אבל יפה שהפוגרומיסטים היהודים היו "חברים של קרבנות יהודים" בעוד הפלשתיניאים היו פטורים מכל מניע אישי מלבד שנאת יהודים כללית שאיתה הם חיים כבר יותר ממאה שנה. אני בטוח שבדקת ווידאת שלאף אחד מאותם שלושה לא היו חברים שנהרגו (סליחה, "סוכלו"), או שאדמתם נשדדה, או שכרמיהם נעקרו או שהוריהם וסביהם גורשו מאדמתם ב-‏1948. כל זאת באשמתם הבעדית , כמובן, לפי התזה המקובלת, אבל את צריכה לכל הפחות להיות ערה לכך שמבחינתם יש להם לפחות אותן הקלות שאת מעניקה ברוחב לב לאותם "חברים של קרבנות יהודים" וככל שמוסיפים עוולות דוחפים עוד ועוד אוכלוסיות לתרגם את האיבה הבסיסית למעשים.

אבל מה אני מקשקש שטויות בשעה שכל העולם יודע שהכל באשמת השמאל המסית. רק דין מוסר יאה לבוגדים האלה.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760886
ומחר, עיתון ה'הרס' יגיד שהערבי הפלוני שצה"ל הרגו, פשוט רצה להדליק סיגריה. בכלל, כל מי שנהרג מאש צה"ל הלכו לתומם, ממש לקטוף פרחים.

באשר להתקפה על חווארה למשל אחרי רצח האחים יניב - והקשר בין מכריהם/המסיתים/מארגנים... ידוע.

לא מצדיקה.

באשר מי מאחורי הטרור הגזעני נגד יהודים? לאו דוקא השמאל מכאן במקום הראשון, קודם: ההסתה במדיה הרשמית בצד הערבי.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760890
ושוב השמאל הקיצוני-המגעיל האכזרי, עם עלילות דם על הצבא שלנו. עם השקר על כביכול קצירת איברים (אלגמיינר)
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 761000
הנקודה ברורה כבר אחרי הפעם המאה אלף שמזכירים אותה, אין צורך להמשיך למאה אלף ואחת. יש אנטישמיות בעולם, יש שנאת ישראל בעולם, יש חוגים רחבים שמצטיינים בשני אלה ביחד, ויש ציבורים לא קטנים ששום עובדה לא תזיז אותם מדעתם (וחלקם, אגב, מתגאים בזה. את בטח מכירה את זה מהסביבה הקרובה שלך).

אם המתכננים את הנחיתה על הירח היו מזכירים שוב ושוב את הנבל הקוסמי שנקרא גרביטציה, מביאים הוכחות לכך שהוא חיבל לאורך כל ההיסטוריה בנסיונות להינתק מכדור הארץ, מצטטים עובדות מפחידות על על חורים שחורים וכוכבי נויטרונים כהוכחה לגודל האימה, מספרים את סיפור איקארוס ומזכירים את מותם של חלוצי תעופה כמו אוטו ליליינטל... ואם מכל זה הם היו מסיקים שחבל על המאמץ ואפשר להסתפק בצקצוקי שפתיים על העולם המחורבן שלנו, היינו עד היום בלי אחד ההישגים המפוארים (והמבוזבזים, אבל זה מאופרה אחרת) של האנושות.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760891
בקשר ל"טרור" אז הנה עוד זבל מעיתון ה'הרס':

הארץ': סיכול מבוקשים חמושים בג'נין הוא "טרור צה"לי באיצטלה של הגנה על ביטחון המדינה"
קארמה איז א ביץ'. שעות אחדות לאחר שהעיתון האשים את הצבא ב"פלישה" וב"טרור" נגד אזרחים בג'נין בעקבות מבצע סיכול המבוקשים האחרון, יצא מג'נין מבוקש חמוש ורצח ישראלי בתל אביב.

ביום שישי האחרון התקדם עיתון 'הארץ' בחיים. הוא כבר לא תוקף רק את "הטרור המתנחלי", אלא עבר למטרה הבאה שלו: "הטרור הצה"לי".

במאמר שפרסמה בעיתון גברת בשם מאיה רוזנפלד, שלפי עדותה על עצמה היא "חוקרת את החברה והפוליטיקה הפלסטיניות בשטחים הכבושים ובפזורה הפלסטינית", היא קובעת שפעולת צה"ל האחרונה בג'נין היתה למעשה "פעולת טרור, נקם ועונשין נגד אוכלוסיה אזרחית", בעילה כוזבת של "מבצעים למעצר מבוקשים".

חנן עמיאור | 06.08.23 |
פרספקטיבה -06.08.23.
צביעות שמאלנית, גזענות-ערבית ''פלסטינים'' 760926
זה מלפני כמה ימים:
עיתונאי פלסטיני: תמיד שנאנו את היהודים (כך: הגזענות-ערבית אנטישמיות-איסלמיסטית אומרת:) "המרושעים"(אלגמיינר, 20 באוגוסט, 2023).

כשכתבת על "רוב", מה לדעתך היתה תשובת ה'רוב הערבי' לשאלת אדי כהן, לפני כמה שנים, לגבי היטלר? ‏1

בעניין "המקום בו אנחנו עומדים", האם רוב ה"פלשתינאים" הם נכדי מהגרים או לא? ‏2 (גם לפי שמות משפחותיהם). ההגירה הערבית ההמונית, במיוחד מ-‏1921 ‏3 ,1922, ‏4 שלא היתה רשומה בעוד שההגירה היהודית היתה בקפדנות. בריטי הודה ב-‏1945 שיש 50 מסתננים ערבים לכל מהגר יהודי ‏5, או המורדים שבאו ב-‏1936 מארצות ערביות אחרות ‏6, (חוץ מכ-‏900 ‏7 הבוסנים-הנאצים שבאו לפני מלחמת השחרור לעזור לערבים ללחום ביהודים שלא על כולם ידוע מה קרה בסופם, ועוד).

אגב, מי הם מ"גיבורי" הפלסטינים אם לא מהגרים:
* אחמד שוקיירי.
* פאוזי אל-קווקג'י
* יאסר ערפאת.

בניגוד למיתוס שאתה מצטט על "בחירה" וכו', אני מצביעה על היסטוריה.
____

1.
בטויטר 2 בפברואר, 2019
[لو كان أدولف هتلر على قيد الحياة اليوم .. وتمت محاكمته ، ما هو برأيكم الحكم الذي يستحقه زعيم الرايخ الثالث الألماني .. ?؟

22.6% اعدام
77.4 براءة

(סביר להניח, שרוב עוקביו הערבים, הם מהאיזור).

2.

"ב-‏1939... ה"ספר לבן" המגביל באופן חד את ההגירה היהודית העתידית לפלסטין. זה נועד לפייס את ערבי פלסטין, שרובם הגדול היו עצמם מהגרים או בנים ונכדים של מהגרים שהגיעו להשתתף בשגשוג החדש שהביא היהודים שהביאו את הארץ הנובעת הזו."
Bangor Daily News, Apr 28, 1978, 14

3.

הנשיא רוזוולט הגיע למסקנה ב-‏1939 כי "ההגירה הערבית לפלסטין מאז 1921 עלתה בהרבה על סך ההגירה היהודית במהלך כל התקופה". (JCPA, 2003)

4.
האקדח המעשן: הגירה ערבית לא"י 1922-1833 (גוטהיל, 2003)

5.
"המשטרה מסכימה שהעולים הבלתי חוקיים הערבים מתאימים בין חמישים לאחד יהודים". The Canadian Jewish Chronicle, Oct 19, 1945

6.
מתנדבים ערבים מעיראק, סוריה ועבר הירדן, בראשות פאוזי אל-קווקג'י (John Chalcraft, 2016 - ספר)

7.
"890 מתנדבים מיוגוסלביה ואלבניה שהו במזרח התיכון עד אפריל 1948, לפני הכרזת העצמאות של ישראל ב-‏15 במאי 1948."
890 מתנדבים מיוגוסלביה ואלבניה שהו במזרח התיכון עד אפריל 1948, לפני הכרזת העצמאות של ישראל ב-‏15 במאי 1948. (ג'רוזלם פוסט, 7 במאי, 2008).
___

בונוס 1:
וינסטון צ'רצ'יל ב-‏1939:
"...הם רתמו את הירדן והפיצו את החשמל שלו בכל הארץ. עד כה מלהיות נרדפים, הערבים הצטופפו במדינה והתרבו עד שאוכלוסייתם גדלה יותר ממה שאפילו כל יהדות העולם יכלה להרים את האוכלוסייה היהודית. כעת אנו מתבקשים לגזור שכל זה ייפסק וכל זה יגיע לסיומו. כעת אנו מתבקשים להיכנע - וזה מה שמטריד אותי יותר מכל - לתסיסה הניזונה מכסף זר ומודלקת ללא הרף על ידי התעמולה הנאצית והפשיסטית."
דיונים פרלמנטריים: דו"ח רשמי, כרך 347, בריטניה הגדולה.

בונוס 2:

בחמאס טוענים : "מחצית מהפלסטינים הם מצרים והחצי השני הם סעודים".
ממרי, 23 במאי.2012

==

הערה, ברור שה'כבוד הערבי' שנרמס (דוד נגד גלית 1948/1967), הוא מרכיב גדול בשנאה.
ואצטט עוד משהו ששמעתי על הרב ש"ך זצ"ל, שכשכבשו את הכותל, שלפתע בהיסטוריה אנחנו המדכאים... זה לא נגד המלחמה כשלעצמה. אלא הצביע על עובדה חדשה ומנקודת מבט התורה.
צביעות שמאלנית, גזענות-ערבית ''פלסטינים'' 760943
תיקון קישור של האלגמיינר 10 באוגוסט 2023.
- כאן * עיתונאי פלסטיני: תמיד שנאנו את היהודים (כך: הגזענות-ערבית אנטישמיות-איסלמיסטית אומרת:) "המרושעים"
צביעות שמאלנית, גזענות-ערבית ''פלסטינים'' 760963
אם המסר שאת מנסה להעביר הוא שהיתה הגירה של מוסלמים לארץ במקביל לעליות של היהודים (על גודלה ואופיה יש ויכוח, שכמובן לא מקבל ביטוי באוסף הקישורים שהבאת, אבל בכנות - who cares? אם כל נכד אוקראיני של יהודיה יכול להגיע הנה ולקבל אזרחות, זכויות וסיוע כלכלי תוך רבע שעה מנחיתתו, מה לנו כי נפשפש במוצא סבות סביהם של הפלשתינאים?) - המסר ידוע ומוכר לעייפה. האם כל זה מאפשר להתעלם מכך שבמשך עשורים רבים קיימת תנועה לאומית פלשתינאית, כפי שעולה גם מקישורים רבים אחרים שאת עצמך הבאת כדי להוכיח שההתנגדות לציונות מלווה אותנו כבר יותר ממאה שנה? האם יש למישהו, אפילו אם הוא שייך לעם הבחירה, זכות להחליט עבור מוסטפה מקלקיליה או מוחמד מג'נין תחת איזה משטר הוא יחיה בגלל שהסבא רבא של אמו הגיע הנה מסודן או מסוריה? אפשר, כמובן, למנוע ממנו עצמאות באופן זמני מטעמי הגנה עצמית, אבל המצב הסופי חייב להתחשב בזכות כל אחד מהעמים הנמצאים כאן להגדרה עצמית.

אצלי כל זה מתורגם ל"שניים אוחזים בטלית", ומכאן גם הפתרון לסוגיה, פתרון שכמובן מוכר למאות אלפי אברכים ומן הסתם גם לך. אצלך זה בטח מתורגם למשהו אחר, כך שאת מוזמנת לפרט את המסקנה שלך מהעובדות שהבאת. המסקנות שאפשר להודיע מראש שאינן מקובלות על אף בן תרבות (בהגדרה!) הן טרנספר ואפרטהייד. כל השאר פתוח לבדיקת היתכנות.

אם תותר לי הערה כללית: קישורים ומראי מקום הם לא פעם תוספות מבורכות להודעות, אבל כשהם הופכים להיות ההודעה כולה הם לא ממש עושים את העבודה, מה עוד ששלושה מתוכם מפנים *לספר* שלם. את בכנות מצפה שמישהו ירוץ לקרוא את שלושת הספרים האלה, או פשוט העתקת את כל הרשימה ממקום אחר, שם אולי היה טעם באותם מראי מקום?
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 761243
"צעיר ממחנה הפליטים בג'נין שנלחם על זכויות האדם שלו".

--

כתבת זאת על אותם "נחמדים/חפים" הרצחניים - גזענים ערביים שתוקפים כל אדם אם הוא יהודי?
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 763699
בודדה? כבר לא.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760743
לא הבנתי מה קשור: "הצתת בתים" בשתי הפעמים אחרי רצח יהודים בידי חברים של קרבנות מרצח ערבים על יהודים, או החתונה האומללה הבודדה ההיא עם "תינוקות נרצחים" – לבני ברק או לחרדים בכלל?
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760809
אתה כל כך בטוח שעיתון 'ההרס' [באנגלית] לא מוסיף שמן למדורת האנטישמיות ברחבי העולם?

ולגבי מי קרא את ה'ההרס'.. לא כל כך בטוחה ששולחי הרוצחים לא קוראים עתוני ישראל. בפרט מה"קידמה" וה"שפוי". (ואפילו ש'פאודה' הבטיחה לנו שפשוט המחבלים הם כל כך הומניים... "נוקמים משהו אישי..." ממש, רובם ככולם כאותה פייק-דרמה: כלה שפשוט הרגו את החתן שלה, יעני...)

___

זה גם לא אומר שאני בטוחה במאה אחוז שיש קשר בין מה ששטרסלר כתב לבחירת החרדים.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760816
בעיקר אני בטוח שמעשי ידינו מוסיפות שמן למדורה הההיא.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760817
אבוי; מוסיפים.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760928
למען האמת, אני גם מודה שהקיצונים מבין המתנחלים מוסיפים, אבל אילולא הארץ המנפח והמתסיס ברחבי תבל, מרבית השמן לא היה בשטח.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760985
העמדה שאת מבטאת מעניקה ל"הארץ" השפעה גלובלית שאפשר להשוות אותה רק לזאת של זקני ציון. איזה כיף שאפשר למצוא איזה נבל מסתורי למחצה - יהיה זה אהרן ברק, אהוד ברק, הארץ, בג"ץ או בצלם - שאפשר לתלות בו את כל האשמה, ולהתייחס למעשי ידינו עצמם כאל משהו בעל חשיבות שולית ("אני גם מודה שהקיצונים מבין המתנחלים מוסיפים") יחסית ל*פרסום* המעשים האלה ברבים (וגם אני מודה: פרסום שלא פעם אינו מדוייק וודאי שאינו מאוזן). נבלים כאלה אמנם נפוצים מאד בסרטים שאני נוהג לראות (אין לך מושג מה את מפסידה! הו, רגע אחד: המן!)) אבל כמעט תמיד החיים צבועים בצבעי פסטל ואינם רישום שחור-לבן.

ראשי מערכת הביטחון פחות או יותר מאוחדים בדעתם שהאלימות המתנחלית דוחפת חוגים רחבים יותר ויותר למעגל ההתנגדות האלימה, ומי שחושב שהעמדה הזאת נובעת מפוזיציה פוליטית צריך להסביר איך זה קורה שכמעט כל ראשי מערכת הביטחון נמצאים בפוזיציה הזאת, וגם לשקול את האפשרות שהוא מחליף בין סיבה למסובב, דהיינו שאולי דווקא הפוזיציה מושפעת ממה שהם רואים בשטח ולא להיפך.

לטעמי דין מוסר השתרש עמוק מדי בשנות הגלות (שעבור ציבור לא קטן נמשכות גם בימים אלה, כשהוא נאלץ לחיות תחת שלטון הרוב החילוני המאוס), והיום הוא בעיקר מכשיל את הרעיון שאור השמש הוא חומר החיטוי הטוב ביותר.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760025
דוגמאות אחרונות בשרשרת ארוכת דמים - לבטן הרכה. החרדים שאינם מתגייסים לצבא, מותקפים בידי גזענים ערבים אכזריים, והשמאל שמטיף: שהבעיה היא ב"כיבוש."
__

התעללו והשפילו צעיר חרדי 'תשוש נפש' בשידור חי - ונעצרו.
מספר צעירים ערביים תושבי מזרח ירושלים שהו הלילה בבית החולים הדסה עין כרם בבירה | במהלך שהותם פגשו בצעיר חרדי תשוש נפש והתעללו בו | את מעשיהם שידרו בלייב ברשת החברתית תוך שהם משפילים ומבזים את הצעיר | בפעילות מהירה של המשטרה הם נעצרו.
יאיר לוי , י"ח תמוז תשפ"ג - 07/07/2023 .
ערבים הכו באכזריות תלמידי הישיבה במהלך שיט
קבוצת חברים שבילו בקיאקים בצפון הותקפו באלימות על ידי בני מיעוטים | כתוצאה מכך נפצע אחד מהחברים ונשברה אחת משניו | עו"ד שטיינר מארגון חוננו: "נוודא שימצו את הדין עם התוקפים האלימים"

צביקה סגל, ז' אב תשפ"ג 25/07/2023
מקרה תקיפה חמור באחד מאתרי הקייקים בצפון: מספר חברים, בחורי ישיבה, שהגיעו לנפוש בשבוע שעבר, נקלעו לאירוע אלימות קשה מצד בני מיעוטים. כתוצאה מהאלימות הקשה נפצע אחד מהחברים, שפתו נפתחה ואחת משיניו נשברו. לטענתו, כאשר הגיע לתחנת המשטרה על-מנת להגיש תלונה נגד התוקף, הוא נחקר תחת אזהרה...
"מדובר במקרה חמור של תקיפה אלימה, על רקע גזעני, ויש למצות את הדין עם החשודים", נכתב בפנייתו של עו"ד אופיר שטיינר, המייצג את הפצוע מטעם ארגון חוננו, למשטרת ישראל. בפנייתו, ביקש עו"ד שטיינר לקבל מידע אודות הנעשה בעניין בני המיעוטים החשודים. "לצערנו, אנו שומעים לעיתים תכופות יותר ויותר על תקיפות של צעירים יהודים באתרי קייקים בצפון הארץ. במקרה זה, מדובר בתקיפה אלימה במיוחד, ע"י מספר בני מיעוטים, שהגיעה לאחר התגרות ממושכת מצד בני המיעוטים. סופה של התקיפה בפציעה חמורה של בחור ישיבה שרק ביקש לנפוש בשלווה. נוודא שימצו את הדין עם התוקפים האלימים", מסר עו"ד שטיינר בתגובה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים