שליחם של בני-אור (חלק א') 581
חייו, מותו ותורתו של הפילוסוף התמהוני משה קרוי.

הפילוסופים נתפסים בציבור הרחב כמי שיושבים במגדלי שן באקדמיה, דנים בתיאוריות מסובכות, כאשר השפעתם והשראתם על בני האדם שסביבם היא לרוב מצומצמת עד אפסית. כיום עוסקים רבים מהפילוסופים בניתוח קודמיהם, ענקי הפילוסופיה של העבר, והם אינם ידועים מחוץ למעגלי האקדמיה. בישראל ישנם יוצאי דופן בודדים בלבד: ישעיהו ליבוביץ', אסא כשר, והאיש המוזר והמעניין שבכולם - אדם בשם משה קרוי. השפעתו של משה קרוי על החברה הישראלית לא הייתה קטנה כלל, ובמידה מסויימת ניתן להרגיש אותה אפילו כיום. במאמר זה אסקור את התיאוריות השונות והמוזרות של קרוי, ואת מהלך חייו המוזרים לא פחות.

קרוי היה צעיר מוכשר ביותר, שכבר מילדותו התבלט כ"ילד פלא", כמעט גאון (ויש שטענו שיותר מכמעט). דוגמה אחת מני רבות ליצירתיותו כבר מגיל צעיר אפשר לראות במאמר "יהיר, מתבודד, בלתי אהוד" שאותו פירסם ככתב נוער ב"מעריב לנוער" בהיותו בן 17. הוא התייתם מאביו בעודו נער, ורוב תקופת ילדותו נשלט לחלוטין בידי אימו, מורה ומנהלת מבריקה ודומיננטית. מסיבות שונות פיתח קרוי שנאה עזה כלפי אימו האוהבת, שנאה שכוונה לבסוף אל הרוב הגדול של המין האנושי.

את לימודי הפילוסופיה והפסיכולוגיה באוניברסיטת תל־אביב סיים קרוי בהצטיינות. מוריו, ובהם ד"ר בן עמי שרפשטיין, התרשמו ממנו עמוקות. דרכו נראתה סלולה לקריירה כמרצה בפילוסופיה, מוכשר ביותר, אך לא יוצא מגדר הרגיל. נדמה שקרוי, כמרבית המרצים האחרים לפילוסופיה, עתיד להתמקד בפילוסופים הידועים של העבר: אנשים כמו קרל פופר (אותו העריץ) או עמנואל קאנט ואפלטון (שאותם קרוי שנא באופן פתולוגי כמעט, והגדיר אותם כ"משחיתים הגדולים של התרבות המערבית").

ואכן, כתביו הראשונים של קרוי נראו כמאשרים הנחה זאת. היו אלה ניתוחים ביקורתיים של דעותיו של קנט, וספרים (שכולם פורסמו באנגלית) שלא היה בהם דבר יוצא דופן. בספריו Moral Competence (פורסם ב-‏1975) ו-Mentalism and Modal Logic (פורסם ב-‏1976), ניסה קרוי להבין את מהות האדם על בסיס ההנחה שהאדם הוא יש חומרי ביסודו, המצוי במציאות חלל־זמן וכפוף לחוקי טבע הקושרים חומר, אנרגיה, מרחב וזמן. קרוי הביע את הרעיון בצורה מעניינת, אבל כתיבתו לא הציגה משהו מהפכני, ויותר מכך - לא משהו שיעורר עניין רב מעבר לחוגי הסטודנטים והמרצים במחלקה לפילוסופיה.

ואז גילה קרוי את משנתה של איין ראנד.

חיים על־פי השכל

איין ראנד היתה סופרת ופילוסופית אמריקנית ידועה ממוצא יהודי, שברחה מרוסיה הקומוניסטית לארה"ב, שם החלה לפרסם ספרות יפה שזכתה להצלחה. ספריה תקפו תחילה ישירות את המשטר הקומוניסטי והחיים בו - למשל, הספר "אנחנו החיים" (1936), שסיפר על תלאות החיים תחת המשטר הקומוניסטי, ולאחריו רומן המדע־הבדיוני "הימנון" שתיאר את מאבקו של האינדיבידואל בעולם עתידני טוטליטארי שבו אין משמעות למושג "אני".

לאחר מכן פירסמה ראנד את שני ספריה הידועים: "כמעיין המתגבר" (1943), רומן על מאבקו של אדריכל אינדיבידואליסט במתנכלים ליצירתיותו, וספרה הגדול והמשפיע ביותר, "מרד הנפילים" (1957). מרד הנפילים גם הוא ספר מדע־בדיוני, ובו מתואר מרד של אליטה עשירה ויצירתית בעולם עתידני סוציאליסטי מדכא.

הספרים הללו גדושים בנאומים אידיאולוגיים מפורטים, שביטאו את השקפותיה המיוחדות של ראנד על כך שזכותו של היחיד לא לעשות דבר למען החברה, אלא לעבוד למען עצמו בלבד; כי פעילות למען הזולת היא הרסנית מעצם טבעה, ואסור לאף אחד לכפות את דעותיו על הזולת. בעיני ראנד אין אידיאל נשגב יותר מאידיאל הפרט, ועליו לפתח את כל הכוחות הטמונים בו למען עצמו בלבד: "חובתו הראשונה של האדם היא כלפי עצמו".

תורה זאת קיבלה את השם "אובייקטיביזם", והיא זכתה להצלחה גדולה בארה"ב ובמיוחד בקרב בני הנוער (עד שאלה גדלו והתפכחו). מהר מאוד מצאה את עצמה ראנד עומדת בראשות קבוצה, ולמעשה מעין כת, שאותה ניהלה בעריצות, כשהיא מורה לתלמידיה כיצד בדיוק עליהם לחשוב ולהתנהג.

ראנד השפיעה מאוד על סופרי מדע־בדיוני אחדים, ובהם רוברט היינלין. בהשראתה הוקמה "המפלגה הליברטיאנית", שחברים בה סופרי מד"ב רבים. אבל בגלל הבדלים דקים שבדקים בין תורתם ותורת הכת של ראנד, מיהרה זאת האחרונה לתקוף אותם כ"קומוניסטים מוסווים" בסגנון הידוע של המקרתיסטים.

בשלב מסוים ניהלה ראנד הנשואה רומן אהבה עם חסידה המבריק ביותר (וזאת כאשר בעלה הכנוע נאלץ לדעת על כך ולקבל זאת באהבה כדרישת אישתו מנהיגת הכת). אך כאשר גילתה שזה בוגד בה עם מישהי אחרת, השתוללה מכעס, פתחה נגדו במסע הכפשות וסילקה אותו מקבוצתה. הכת לא התאוששה יותר מפעולה זו ומרבות אחרות שגילו את פרצופה האמיתי: פריקית לא שפויה של שליטה, שלא הייתה שונה במאומה משנואי נפשה, הדיקטטורים הטוטליטאריים.

את ראנד גילה משה קרוי לראשונה בגיל 16, אולם רק בגיל 24, לאחר שכבר קנה לו שם בעולם הפילוסופיה, גילה אותה מחדש בהשראת אישתו גאולה. הפעם נשבה לחלוטין בקסמה של הפילוסופית האמריקנית: הוא ראה במשנתה את "המהפכה האינטלקטואלית הגדולה ביותר בתולדות האנושות".

בתחום הפילוסופיה ראנד נחשבה לשטחית, וכפילוסופית ממדרגה שלישית לכל היותר, אך קרוי החל להעביר קורסים עליה, דבר שלא נשמע כמותו עד אז במחלקה השמרנית לפילוסופיה של אוניברסיטת תל־אביב. הוא החל לפתח תפיסה שבבסיסה עמדה תורתה של ראנד, אך הרחיב ופיתח אותה, וניסח אותה בצורה טובה והגיונית לאין ערוך ממה שראנד עצמה עשתה.

קרוי ראה את עצמו כעת כהתגלמות הרציונליות, וטען שכל מי שמקבל את הרציונליות (כפי שהבין אותה הוא עצמו) אין לו כל קושי לפתור את התהיות הפילוסופיות הישנות. המציאות, קבע, נתונה לאדם - ואין מקום לתפיסות הרואות בעולם דבר החורג מיכולת ההבנה האנושית. אין הבדל בין הנפש והגוף, הן חלק מישות אחת, בלתי ניתנת להפרדה.

האדם, המשיך וקבע, פועל לקראת מטרה רציונלית: הוא מבקש להגשים שאיפות שונות, ומכלכל את צעדיו לקראת מטרה מסוימת. מטרתו של האדם, הכריז קרוי, היא לחיות כפי שמציעה איין ראנד - רק בהתאם למה שטוב לאדם, ועולה בקנה אחד עם טבע קיומו. האדם האידיאלי היה אנוכי ורציונלי ורק לטובתו שלו כנגד עיניו, אדם שאינו תובע לעצמו מה שלא מגיע לו, ואינו מעניק לאחרים מה שלא מגיע להם. הוא יצא כנגד רגשות האשמה של העולם היהודי־נוצרי, והעלה על נס את היוונים הקדומים, שלטענתו היו נטולי רגשות אשמה כאלה. הוא תקף בארסיות את אפלטון, את קאנט ואת פרויד, שיצרו לדעתו את האדם האלטרואיסטי ותדמיתו "כמעין קלחת של יצרים ותשוקות" - תדמית שבה נאבק כעת בתקיפות.

קרוי החל להשמיע את תורתו החדשה הזאת בפורומים שונים כמו תוכניות טלוויזיה ומגזינים אינטלקטואליים כגון "מחשבות" (כתב־עת לתרבות ומדע בהוצאת IBM ישראל ובעריכת צבי ינאי). מהר מאד נמצא שיש לו מאזינים קשובים רבים. החברה הישראלית בשנות השבעים קצה נפשה בסוציאליזם ובעזרה הדדית, ורבים החלו לחוש בצורך לעשות רק לביתם ולחדול מתמיכה בשכבות המצוקה. קרוי נתן להם כעת את מה שנראה כצידוק אינטלקטואלי מושלם לכך. לתורתו של קרוי נמצאו אוהדים מושבעים כמו הפושע מוטקה קידר והסופר השנוי במחלוקת דן בן־אמוץ. זה האחרון הוציא לאור בעבור קרוי את ספרו הראשון בעברית, "החיים על־פי השכל" (1975). הספר זכה להצלחה מרובה, מעל ומעבר לכל ספר פילוסופיה אחר מסוגו.

בספר זה הרצה קרוי בפירוט על עיקרי תורתו האנוכית. בין השאר, הקפיד להבדיל בין האדם הרציונליסטי האנוכי יוצר הכל ובין "הזומבי", שהוא האדם הנורמלי, "זה החי לפי ציפיותיהם של אחרים, המקבל תביעות שליטיו כנתון אחרון ומובן מאליו של המציאות". הזומבי, קבע קרוי, אינו מרגיש דבר, הוא פועל כרובוט, חייו הם חיים ללא תכנון, ללא בחירה, ללא שיפוט וללא רגש. הוא קיים כמערכת פיזיולוגית בלבד. מצבו חמור יותר ממצבו של חולה נפש אחר, שכן אינו ניתן לריפוי. הזומבי הוא מת חי: מת נפשית וחי פיזית. הוא אינו חי למען עצמו: הוא תא צייתני של האורגניזם הקולקטיבי. לאובייקטיביסט לעומתו יש נוסחת פלא כל־יכולה: אין לו שום צורך להתחשב בצרכי הסובבים אותו, ואם אלה ירצו ליהנות מפרי עמלו, יתכבדו נא וישלמו.

דעותיו של קרוי עוררו עניין עצום בישראל, וקמו אנשים לא מעטים שרצו לצאת מ"הזומביות" ולהפוך לאנוכיים רציונליים בהתאם למשנת קרוי. נוצרה קבוצה שלמה של "אובייקטיבסיטים" שניהלו פגישות וקיבלו הרצאות על תורת קרוי. הם אף פרסמו מגזין בשם הקולע "אנוכי". קרוי שימש כמעין "גורו" שלהם. הוא עצמו נתן דוגמה ומופת שרבים ראו צורך לחקות אותה, כאשר (למשל) החל לדרוש מאורחים כסף עבור המים והתה שקיבלו בביתו. עד מהרה חדלו להגיע אורחים לביתו... בנוסף, בהתאם לעקרונות האנוכיות הרציונלית, סילק את אימו מביתו ואיפשר לה להסתכל בצילומים של נכדתה רק תמורת תשלום. את הצילומים שלח לה לבסוף בצירוף חשבונית על המחיר.

האיש מאטלנטיס

קרוי האמין שבאמצעות תורתו יוכל להשפיע על חיי המדינה, ומשם על כל העולם. לאכזבתו, הדבר לא התגשם, ולמרות תשומת הלב הרבה כלפיו באמצעי התקשורת, הוא נשאר לא יותר מקוריוז מעניין בעיני רוב הציבור. הדבר הרגיז אותו מאד, והוא החל להאמין יותר ויותר כי מתנהלת כנגדו רדיפה מצד השלטונות במדינה. שיגעון הרדיפה האקוטי שלו התחזק עוד יותר כתוצאה מפרשה מוזרה בה היה מעורב: בשנת 1973 פנה אליו אדם מנתניה, וסיפר לו שהוא חבר בארגון סתרים עולמי בשם "אטלנטיס". הארגון, לדברי אותו האיש, מנוהל בידי מליונרים (כמו הווארד יוז ורוקפלר), סלבריטאים (כמו גרטה גארבו), אנשי מדע, כלכלנים, סופרים והוגים. תוכניתם היא להקים חברה חדשה, בשם "אטלנטיס החדשה" (על פי תורתה של איין ראנד כמובן) במקום נסתר כלשהו בדרום אמריקה, על חורבות התרבות המושחתת הקיימת. ארגון זה אמור היה להיות אירגון ותיק ביותר, שיש לו נציגים בכל העולם, ושהשפיע על אירועי ההיסטוריה (כך למשל יזם הארגון, לדברי אותו איש, את המהפכה הקומוניסטית ברוסיה, ועמד מאחורי אדולף היטלר). יכולתו של הארגון היא כמעט בלתי מוגבלת. האיש דיווח לקרוי שהוא מועמד לחברות באירגון כ"פילוסוף הבית", והוצע לו לנסוע לדרום אמריקה להצטרף ל"אטלנטיס" - אך בתנאי שינטוש את בני משפחתו בארץ, ולמעשה "יעלם".

קרוי, הרציונליסט הדגול, קיבל מיד את דברי האיש ללא חקירה ודרישה. המחשבה שאולי מדובר במטורף, או בסתם נציג של ארגון קקיוני כלשהו (מהסוג כמותו יש אלפים ברחבי העולם) לא עלתה כלל בדעתו. הוא התלבט: מצד אחד לא רצה לנתק את הקשר עם בני משפחתו, אך מצד שני מטרות הארגון נראו לו מאוד. לבסוף הודיע לאיש שהוא מעדיף להמשיך לקדם את מטרות "אטלנטיס" מרחוק, מבלי שיסע לדרום אמריקה. בניגוד לדרישת האיש המסתורי לשמור על סודיות מוחלטת, סיפר קרוי על העניין לדן בן־אמוץ ולצבי ינאי (עורך "מחשבות"). הוא סיפר לאיש המסתורי על כך שחשף את הסוד, וזה הודיע לו שההצעה מבוטלת בגלל חשיפת הסוד - ואיים עליו בנקמת הארגון.

כתוצאה מכך, הגיע קרוי למסקנה כי מגפת זחל טוואי התהלוכה (שתקפה באותה עת את עצי האורן במדינה, ושכתוצאה ממנה עצים רבים מתו בצורה מסתורית) ושיבושים קשים שהתחוללו בתחנות כוח במדינה, הן הן הנקמה של "אטלנטיס" בו ובישראל כולה. "איש הקשר" מת זמן קצר לאחר מכן, בצורה מסתורית: הוא חש ברע ברחוב, נפל ומת; בבית החולים ובנתיחה שלאחר המוות לא נמצא כל פגם בליבו. קרוי היה משוכנע שהאיש נרצח בידי "אטלנטיס", מכיוון שהביא לחשיפת הסוד. הוא האמין שהוא עצמו נמצא עתה "על הכוונת" של הארגון. שנים לאחר מכן, לאחר מותו של קרוי, נפוצה השמועה (שיתכן מאוד שהוא עצמו היה האחראי לה) שאנשי הארגון הם האחראים למותו, ושנציגיהם רדפו אותו והזריקו לו סמים שהביאו לשיגעונו ולבסוף למותו - הכל כנקמה על חשיפת סודם.

ב-‏1975 החליט קרוי לעזוב את ישראל, ויחד עם אישתו ובתו עבר לאוסטרליה. בסוף ספרו "חיים על פי השכל" כתב: "ספר זה הוא 'ברכת הפרידה' שלי ממדינת ישראל. ישנם מעט מקומות בעולם שתושביהם סבלו עד כדי כך בשל משטר המגלם את כל העקרונות נגדם לחמה איין ראנד".

הוא קיווה שבאוסטרליה ייהפך לאדם מפורסם אף יותר מאשר בישראל הקטנה, ויוכל להפיץ משם ביתר קלות את משנתו ברחבי העולם כולו. בדיעבד, התחרט על כך.

אלוהים הוא סופר מדע בדיוני

זמן קצר לאחר שהגיע לאוסטרליה גילה קרוי סתירות שונות בתורה הרציונליסטית של ראנד. הוא החל להשתכנע שיש דברים בגו בפאראפסיכולוגיה, וכי יש עולם רוחני עליון כלשהו. מבחינת ראנד, כל אלה היו הבלים מיסטיים, ולא יעלה על הדעת קיום עולם רוחני הקיים כערך נפרד מעולמנו החומרי. קרוי מצא שיש סתירות בין מהותם הרוחנית של גיבורי ראנד והמטפיסיקה החומרית שעליה בנתה את הפילוסופיה שלה.

את הפתרון לשאלות מציקות אלה מצא קרוי בסיינטולוגיה. הסיינטולוגיה היא דת שנוצרה בידי סופר המדע הבדיוני ל. רון האבארד. האבארד, שהצהיר כי הדרך היעילה ביותר להתעשר באמת היא על־ידי יסוד דת, יישם את תורתו זמן מה לאחר הצהרה זו, וייסד דת חדשה, שהוא עצמו היה (עד מותו) הכהן העליון שלה. דת הסיינטולוגיה סחטה ועודנה סוחטת עד תום את כספם של מאמיניה התמימים. במהותה, טוענת התורה הסיינטולוגית, שנכתבה כספר מדע בדיוני מופרך במיוחד בידי האבארד, כי בראשית היו ישויות כל־יכולות, להן קורא האבארד ה"תטאנים". אלה עסקו בבריאת והשמדת יקומים כרצונם, אך לבסוף גילו שהקיום הוא משעמם מאוד כאשר אתה כל־יכול. כתוצאה מכך הגבילו את עצמם במכוון כיצורים חומריים שונים, ובכלל זה בני אדם, ושכחו שהם למעשה ישויות כל יכולות. מטרתה של הסיינטולוגיה היא לעורר מחדש את התטאן החבוי בעזרת שורה אינסופית של קורסים, שתוצאותיהם לגבי הלוקחים אותם אינן ברורות, אם כי הם ללא ספק מכניסים כסף רב למארגניהם.

קרוי הפך כעת לסיינטולוג נלהב כפי שהיה בעבר ראנדיסט נלהב. הוא עבר את הקורסים הממושכים והיקרים של הסינטולוגים, והחל להעביר אותם בעצמו. ביתו הפך למרכז סיינטולוגי באוסטרליה. אם בעבר, כאשר אנשים היו באים אליו עם בעיות, היה עונה "זאת הבעיה שלך", בהתאם לחשיבה הראנדיסטית - הרי שכעת היה שולח אותם מיד לטיפול סיינטולוגי, כאפשרות היחידה לעזור להם.

את דעותיו הסיינטולוגיות החדשות ביטא כעת בספר חדש בעברית, שעורר תדהמה של ממש בקרב מעריציו בארץ: "הוכחות לקיומה של הנשמה" (1981). ספר זה בנוי כדיאלוגים בין סוקרטס, שמייצג את דעותיו החדשות של קרוי, ובין פרנסיסקו, דמות "אובייקטיביסטית" מספריה של ראנד המייצג את דעותיו הישנות.

בספר זה קבע קרוי שלקיום החומרי יש כבסיס את הנשמה, או התודעה. הנשמה היא נצחית ומחליפה גופות - וזאת בניגוד לטענותיו בספר "החיים על פי השכל", שם קבע שהגוף והנפש הם שני היבטים של ישות אחת. בראשית, קבע קרוי (כפי שקבע האבארד לפניו), סבבו ביקום ישויות נצחיות בעלי כוחות בלתי מוגבלים. אך אלה, מרוב שעמום, החליטו "לשחק", וכדי להגביר את האתגר שבפניהן הגבילו את עצמן ויצרו את עצמן מחדש כיצורים חומריים מוגבלים ביקום חומרי מוגבל - הכל בהתאם ל"חוקי משחק" שנקבעו מראש. הישויות האלה הן כעת אנחנו, ופוטנציאלית כל הידע שלהן טמון בנו ובשיטות הנכונות (שיטותיו של האבארד מן הסתם) אפשר להוציאו מחדש.

קרוי היה משוכנע בספר זה כי כעת עלה בידו להוציא את מרצע הנשמה (או התטאן, במינוח הסיינטולוגי) מחביונה בתוך "האני", באופן שכל אדם הנאמן לתבונתו לא יוכל שלא לקבל את דעתו.

אין ספק שספר זה הוא הספר המעולה ביותר שנכתב אי פעם מנקודת השקפה סיינטולוגית, והוא עולה לאין ערוך מבחינת ערכו הפילוסופי על ספריו של האבארד עצמו. לו היו הסיינטולוגים חכמים דיים, ודאי היו משתמשים בו כספר לימוד, ביחד עם ספריו של האבארד (הנחותים יחסית) על אותם הנושאים. אך בישראל ספר זה עורר ויכוחים רבים, וחסידיו האובייקטיביסטים של קרוי, שלהם עניין הזהות בין הגוף והנפש היה כה חשוב, נטשו אותו כ"מי שירד מהפסים".

לבסוף עזב קרוי גם את הסיינטולוגיה. הוא הגיע למסקנה שהאבארד סטה מהמסלול הנכון, מאחר שהגביל את התעלות הנשמה לשמונה דינמיקות בלבד. כמו כן, טען כי העולם אינו יכול להיות בריאה מוסכמת של הרבה נשמות תטאניות, שהרי בריאה כזאת מחייבת תקשורת - וכיצד תיתכן תקשורת בין כל הישויות האלוהיות הללו, שתביא להסכמה כזאת?

לעתיד יגדיר קרוי את הסיינטולגיה כארגון שניסה בתחילת דרכו לחשוף את האמת, ואכן נותן את התמונה המדויקת ביותר עד כה למה שקורה ב"עולם הבא" - אבל בתוך זמן קצר נכבש בידי "כוחות החושך".

משה קרוי החל לחפש כעת אחר דבר־מה חדש שיסביר את החיים, היקום וכל השאר.
קישורים
יהיר, מתבודד, בלתי אהוד - מאמרו של משה קרוי ב"מעריב לנוער"
Moral Competence מאת משה קרוי (באמזון)
Mentalism and Modal Logic מאת משה קרוי (באמזון)
הימנון מאת איין ראנד (במיתוס)
כמעיין המתגבר מאת איין ראנד (במיתוס)
מרד הנפילים מאת איין ראנד (במיתוס)
על הכת של איין ראנד
אובייקטיביזם בישראל
חיים על־פי השכל מאת משה קרוי (במיתוס)
סיינטולוגיה - אתר הבית של הכת
סיינטולוגיה - אתר הכת בישראל
האמת לגבי סיינטולוגיה - אתר הנלחם בתרמית
המחלקה לפילוסופיה של אוניברסיטת תל אביב
המפלגה הליברטיאנית
חלק ב' של המאמר
פרסום תגובה למאמר

פרסומים אחרונים במדור "דת והעידן החדש"


הצג את כל התגובות | הסתר את כל התגובות

קרוי לא היה הגיוני ושיטתי מראנד 27022
אלי,

ראשית, ברכותי על המאמר.

שנית, פרט קטן. הופתעתי לגלות יום אחד כשפתחתי את "טראקטאט לוגי-פילוסופי" מאת ויטגנשטיין שהמתרגם הוא משה קרוי. לתרגם את ויטגנשטיין לראשונה לעברית זה מפעל לא קטן.
(אף שקרוי אחר לא מוכר לי, אנא ודא שאכן בקרוי שלנו עסקינן. הטראקטאט יצא לאור בעיברית ב-‏1973.)

שלישית, אני לחלוטין איני מסכים עם הבחנתך שקרוי "הרחיב ופיתח את תורתה של ראנד וניסח אותה בצורה טובה והגיונית ממה שראנד עצמה עשתה".

אני זוכר היטב את התקופה שבה יצא קרוי עם ספרו "חיים לפי השכל" - אכן תורת האנוכיות היתה חתרנית ביותר בחברה שהיתה כה מגוייסת, ולכן גם בין השאר דיברה למרדנות שהיתה בי ובחברי עם השחרור מהצבא. הרעיונות האלה כל כך עניינו אותי שטרחתי וקראתי את *כל* ספריה "הפילוסופיים" של איין ראנד בנוסף לרומנים. ואני זוכר את תדהמתי כשגיליתי ששום רעיון שדיבר עליו קרוי ב"חיים על פי השכל" אינו שלו. זה הדהים אותי כי מה שהוא עשה זה פשוט ניכוס רעיונותיה של ראנד אחד לאחד. הוא לא גילה בספרו שלו שמץ של מקוריות, והוא לא הרחיב כלום.

גם הכתיבה שלו - שהיתה לה נטיה ליבשושיות אקדמית - נופלת באיכותה מכתיבתה הצלולה והעשירה יחסית של ראנד. ראנד טורחת תמיד להביא דוגמאות מאירות עיניים לעמדותיה. רעיונות אחדים שנראו לי עמומים בספרו התבהרו לי משקראתי את המקור. ואף שכיום אני רואה בבירור את חולשת רעיונותיה של ראנד ואת רדידותם, אני עדיין מעריך מאוד את יכולתה להציג את תפיסותיה הן בצורה פולמוסית חריפה והן בצורה לוגית מסודרת (ראה Introduction to Objectivist Epistemology)

הנקודה היחידה שניתן לזקוף לזכות קרוי ביחס להשקפתה של ראנד היא שהבין לבסוף שהיא טועה לאורך כל הדרך, והיה לו האומץ להתנתק לחלוטין מתורתה. למרבה הצער הדבר לא הועיל לו והוא נפל מן הפח אל הפחת, כפי שאתה מראה במאמרך.
יש לנו הבדל בהשקפות 27080
אני בהחלט מעדיף את הקיצור והתמציתיות של קרוי על פני גיבובי המילים האינסופיים של ראנד. אבל על טעם וריח ....
יש לנו הבדל בהשקפות 27109
א. לדעתי על טעם וריח אפשר גם אפשר להתווכח (אבל על הוויכוח הזה אולי מוטב לדלג עכשיו).

ב. על מה שאין צורך להתווכח זה על עובדות:

קרוי לא "הרחיב את שיטתה (של ראנד) ולא פיתח אותה" כפי שטענת בפירוש במאמרך אלא בדיוק להפך: הוא סיכם מספר ספרים שכתבה בספר אחד, ולפיכך הוא אכן תמציתי יותר כפי שציינת בתגובתך לעיל.
יש לנו הבדל בהשקפות 27121
קרוי מציין בפירוש בספרו בפרק האחרון את התבססותו על איין ראנד ושולח את הקוראים לקרוא את ספריה לשם הרחבת הידע שלהם בנושאים אוביקטיביסטיים. בין השאר הוא המליץ שם לקרוא אותה במקור ולא בתרגום העברי שסילף לדעתו כמה מדבריה.
אבל לטעון שכל מה שהוא עשה היה רק לסכם את דבריה ? לא ולא . הרושם שלי הוא שקרוי יצא לכיוונים שראנד לא התעסקה בהם בצורה שקרוי עסק בהם.
וכן קרוי אכן תירגם את ספרו של 27084
ןיטגנשטיין לעברית. ואגב אפשר למצוא גם את עבודת הדוקטורט שלו על קאנט באוניברסיטת תל אביב . עבודה מעניינת מאוד אם כי השנאה לפילוסוף הגרמני הבלתי מזיק הזה מהמאה ה-‏18 בהחלט בולטת בין השיטין.
קרוי לא דיבר כלל גרמנית 27286
מר אשד הנכבד,

אין להתפלא כלל על העובדה כי קרוי לכשעצמו תיעב את הפילוסוף הגרמני קאנט, אשר זה האחרון הציב והציג בספרו 'ביקורת התבונה הטהורה', שנים רבות לפני הופעת החיקוי היהודו-קלוויניסטי מבית ראנד/קרוי, את הנחות המפתח הראשונות למלאכת פרי עטו - אשר הינן מעמודי התווך של פילוסופית האדם.

צא וראה עד כמה נלעג המושג הקרויאני 'שכל' בהשוואה לרעיון מושג ה-Vernunft הקאנטיאני - הדן בהתהוות רוחנית פנימית כתהליך דואלי התומך בכיוון פעולה יצירתי חיצוני.

דומה כי קרוי, אשר מעודו לא ידע ו/או דיבר גרמנית, המשיך נאמנה בדרכם הפוזיטיביסטית של אלו ברחבי מחוזות עולם האנגלוסאקסיות, אשר תמיד דאגו לשנוא-ולתעב/לקנא-ולהעריץ גרמנים וגרמניות (Deutschtum) למן ימיה הראשונים של הלותראניות.

בברכה

א. מאן
קרוי לא דיבר כלל גרמנית 263523
את הפילוסופיה של עמנואל קאנט ניתן להבין גם באמצעות התרגומים. הגרמנית של קאנט (וגם של היגל דרך אגב) דלה מאד והיא רוויה בביטויים שאולים מן הלטינית (אולי בעקבות וולף ובאומגארטן, קודמיו). לא מדובר בהיידגר או בגדאמר, שם קיימת חובה לקרוא את הטקסט במקור. הלכך בקיאותו של קרוי בגרמנית של קאנט לא מורידה ולא מעלה לדעתי.
לגבי מאדם בלאווטסקי. כתביה כיכבו בתחילת המאה ה-‏20 בעיקר באוסטריה אבל גם בדרום גרמניה המובסת שביקשה את מיפלטה ברומנטיקה של שלהי המאה ה-‏19. ממשיכה מקוטלגים היום במדפי ספרי כישוף, העידן החדש ושאר ירקות.
בתחילת המאה ה-‏20 העיתונות האנטישמית באוסטריה עשתה מטעמים מהבלים מסוג זה. כמוה כמו ה"תיאולוג" הגזען ירג (Jörg) לאנץ פון ליבנפלז, שהמגזין שלו 'אוסטרה' ניקרא בקביעות ע"י מי אם לא אדולף היטלר הצעיר - שומר נפשו ירחק.
קרוי לא דיבר כלל גרמנית 263613
הפילוסופיה של קרוי התחילה מהאכסיומה "המוח הוא מכשיר אדקוואטי להבנת המציאות", ובכך הוא אנטי-תיזה לקאנט עם הדיכוטומיה בין המושגים הנתפסים(1) והמציאות. מכאן התיעוב.
_____________
(1) או הפנולוגיים או איך שהוא קרא להם.
מן הפח אל הפחת 27035
אכן, מאמר מעניין.

נקודה ספציפית אחת, שעולה, לדעתי, מן המאמר, היא זו הנוגעת להיסחפות של קרוי לשטויות. מה גורם לאנשים, לכאורה מבריקים, להם הייתה גישה מלאה לדרכי מחשבה רבות, להלכד על ידי כתות אויליות?

מעניין, אגב, לחשוב שמשנתה של ראנד על האינדיבידואליזם גרמה לה ליצירת קולקטיב דורסני וטוטאליטרי.

היתכן שהרצון להיות חלק מקולקטיב חזק ממה שחושבים? שהלוחמה בו היא כמו לוחמה בחול טובעני - ככל שתיאבק יותר, כן תטבע עמוק יותר?
מן הפח אל הפחת 27039
השאלה שלך יפה במיוחד לאור העובדה שנעשה שם ניסיון ל_התאגדות_ של _אנוכיים_.

אולי היא הייתה צינית כמו האבארד?
מן הפח אל הפחת 27043
תבנית אורוולית קמעה, הייתי אומר.
אינדיוידואליזם על ידי עריצות.
מן הפח אל הפחת 236029
אפשר לומר על הבארד שהוא יכול להתבטא בציניות:כמו למשל כאשר הוא צוחק על אדישות העולם לגבי פצצות אטום ועל ההתעלמות של מנהיגי המעצמות מהפוטנציאל ההרסני שלהן.
בהחלט קשה ואולי קשה מאוד לאחד אותו ביחד עם "התאגדות של אנוכיים" כי מספיק להציץ בפעילויות הרבות שייסד למען הקהילה בשטחי החינוך (לצמצום הבורות העולמית), בהבערת נגע הסמים (קבע את היסודות ל"נרקונון" הארגון הגדול לעזרה לאנשים המעוניינים להגמל מסמים), שיקומם של אסירים (מוסד קרימינון), וארגוני העוזרים הרוחניים המתנדבים שהיו היחידים שהורשו לעזור ב-ground zero בפיגוע ה"תאומים". כל אלה פעלו ופועלים על סמך משנתו של האבארד.
מן הפח אל הפחת 27060
Brian - You are all individuals!
Crowd - We are all individuals!
Man - I'm not...
מן הפח אל הפחת 236013
אנשים מבריקים הם כאלה לא מעט בגלל העובדה שהם פתוחים להיתנסויות. יש להם את הכלים לחפש את התשובות לשאלות שלהם ואם אינם מסתפקים בכך הם ממשיכים לחפש.
העובדה שקרוי הבין כי תורתה של ראנד קטנה מלהכיל את כל מהותם של החיים בתור היותה מטראיליסטית בלבד, גרמה לו לפנות ולחפש תשובות אחרות. במשנתו של האבארד, דיאנטיקה וסיינטולוגיה הוא קיבל הרבה תשובות לגבי מהות הרוח והנפש של האדם, שאתם הסכים. האבארד כתב כי האדם ''הוא טוב ביסודו'' וזה לא התאים לנסיונו של קרוי בחיים. הוא הכיר את הרוע - מנקודת מבטו - כל כך טוב, שהחליט לחפש עוד תשובות בזרמי מחשבה אחרים כמו ''בני האור ובני החושך''.
ניטשה 27069
הרעיונות על האינדיווידואליזם וההתנגשות שבין הפרט לבין החברה לא רק שאומצו מראנד ע"י קרוי, אלא גם אינם מקוריים שלה.
ניסח אותם טוב הרבה יותר, ולבטח בתשוקה וטירוף רבים יותר, פרידריך ניטשה. ראנד לוקחת את רעיונותיו, מפשיטה אותם מהסגנון המתלהם (לא בהכרח לשלילה) שלו ומלבישה אותם בתוך מעטפת של שטחיות.
ראנד מנסה לפנות עם הרעיונות האלו אל הקהל הרחב, ולכן היא חוטאת אל הרעיונות עצמם, או כמו שאמר ניטשה: "שונא אני את העצלנים הקוראים: עוד מאה שנים של קריאה, והרוח עצמה תסריח"(כה אמר זרתוסטרא).
מקרים כמו זה של קרוי יכולים לקרות רק כאשר אנשים לא מאמצים את החשיבה החופשית שלהם ושואבים את הכח והתשוקה שלהם מתוך רעיונותיהם של האחרים.
אבל אם נקדיש לכך מחשבה: אלו הקוראים לעצמם אגואיסטים-רציונלים לא יכולים להיות באמת כאלו. משום שאם אדם הוא אמנם אגואיסט, חובה עליו להסתיר את עמדתו הזאת מהסביבה, משום שזהו האינטרס שלו, ליצור קשרים חברתיים שיפעלו לטובתו. בשכנוע אחרים לאגואיזם הוא למעשה פוגע בעצמו, ולכן כאגואיסט עליו להעמיד פני סוציאליסט...
הסיבה היחידה היכולה לגרום לאותו אגואיסט לשכנע אחרים ללכת בדרכו היא תיעוב של התנהגותם ויוהרה, כלומר הרגשות המתעוררים בו למראיהם, ובכך הוא נוגד את עמדתו הרציונלית.
לכן לדעתי ניטשה עדיף על ראנד, ובכך כמובן על קרוי, משום שהוא אינו מעמיד פני רציונל, הוא רוצה לחזור לתקופה שהיא פרה-מוסרית, פולחנית, להעלות את התיעוב למדרגה גבוהה יותר, ליצור מוסר חדש, להשתמש ברציונל ובאגואיזם לצד הצורך בפולחן והיצרים הבסיסיים.
האגואיסט המאמין הראשון 27076
אני מנסה להיזכר, האם גם את ניטשה הקדים מישהו?
Uebermensch 27091
כמדומני שעל אדם של ניטשה ניבדל מזה המתואר במאמר המבריק של אלי בפן היישומי.

היינו, ניטשה לא נתן איזו נתן הגדרה ברורה כיצד אפשר לזהות את העל אדם. ההגדרה שלו היא כל כך חמקמקה שאפשר אולי לחזות את ניטשה צוחק מתחת שפמו למראה מי שמנסה לשווא לתפוס את המתכון לעל אדם. נסיון להגדרה מציב אוטומטית את המגדיר ברובריקת העבד.

מכאן, שאין מרשם ודרך להפוך לעל אדם. אי אפשר ללמוד את זה בקורס. אפשר לראות אולי את הרצון לכח כמשהו כמעט טבעי, גנטי כביכול שאיננו נרכש.
Ubermensch 27106
נכון שהעל אדם אינו ניתן להגדרה, ודווקא משום כך נובע כל הכח שבמושג. אנחנו יודעים מה *אינו* על אדם, ומכאן נובעת המשמעות - כניעה, קבלה של מערכת מוסר מוכנה, קבלת סמכות.

הווארד רוארק של איין ראנד הוא ללא ספק על-אדם, או לפחות מתימר להיות אחד כזה. אבל כוונתי היא שראנד לוקחת את המושג הזה, ומשילה ממנו את כל המשמעויות הנוספות שיש לו, בדיוק המשמעויות של הבחירה. מרגע שהיא יוצרת מעין כת ומנסה להפיץ את רעיונותיה היא נוגדת את עצם ההגיון שעומד מאחורי כל רעיון שכזה. היא סותרת את עצמה לוגית.
נכון, משנתה של ראנד שונה מזו של ניטשה, אבל היא הדפס זול שלה, איבוד מרכז הכובד שלה, שהוא עדיין בגדר חיקוי.

אבל אכן, אין דרך ללמוד את דרכי העל-אדם, המשמעות של המושג ע"פ ניטשה היא שהאדם אינו צריך לכפות את רצונו לשום מערכת חיצונית, וזה מתישב יפה מאוד עם הדברים שכתבתי.
מילה בזכות האגואיסט הרציונלי 27111
לדעתי אתה מבלבל בן המושג אגואיסט כפי שהוא נתפש על ידי החברה(אדם הפועל למען קידום אינטרסים אישיים שלו בלבד על חשבון אינטרסים של זולתו-מה שמוביל לפגיעה בזולתו, ובעקבות כך לפגיעה של זולתו בו- ולכן סוג כזה של אגואיסם אינו רציונלי ואינו משתלם) לבין המושג אגואיסט לטווח ארוך (כפי שאני נוהג לומר)- כלומר, אותו אגואיסט רציונלי שמבין שכאשר לאחרים יהיה טוב אז גם לו יהיה טוב וההפך (לא בשל תפישה סוציאלית קולקטיבית ואנטי אינדיבידואליסטית- אלא פשוט משום שחברך יגמול לך על מעשים טובים). ולכן עליו לעורר את חבריו כדי שיקדמו את האינטרסים של עצמם (בתבונה ומתוך מחשבה לטווח רחוק) ובעקבות זאת יקודמו האינטרסים שלו.

לא קראתי את קרוי או פילוסופיה אחרת שעוסקת בכך- מה שכתבתי לא היה בשם כתביו של קרוי, אלא דעתי האישית.
סער.
מילה בזכות האגואיסט הרציונלי 27116
ברגע שמנסים לתת תוויות לעל אדם הניטשיאני
הרי מפסידים את רוח העל אדם, ניסיון טאנטלי
שהכשלון מובנה בתוכו.

ובכל זאת, יש מידה של אגואיזמוס באוברמנטש
אך ניטשה מנסה לתאר מישהו הגדול מסכום חלקיו,
מישהו חסר מחויבות, אשר לא ניזקק לעזרים, איננו
מוביל ואיננו מובל, מי אשר השתחרר ממוסר
העבדים ושהרצון לעוצמה מהווה אצלו אלאן-ויטאל - כח
החיות/החיים שמניע את הטבע.
אין הביישן למד 27198
לא הבנתי את הודעתך.
מה זה על-אדם?(אם אפשר להסביר את זה על דפי פורום זה, או שאני אפתח ספר?)
'אגואיזימוס' ו'אובמנטש' הם שגיאות דפוס, או מונחים שאני לא מכיר?

סער הלא ביישן.

נ.ב. לרשום לעצמי לקרוא את ניטשה.
מילה בזכות האגואיסט הרציונלי 27126
אכן רבים ו''טובים'' לא הבינו את משמעות האגואיזם על פי ראנד, גם פרופ' שרפשטיין שליווה את קרוי לאורך דרכו האינטלקטואלית, מצא לנכון לומר בהספדו לקרוי כי למרות שדגל באגואיזם הינה אדם חברותי ופתוח כלפי אחרים.

איין ראנד גם שללה את ניטשה מן היסוד, אך כפי שציינתי מעל, כנראה שהכותבים בפורום זה לא קראו את כתביה הפילוסופיים במקור.
מילה בזכות האגואיסט הרציונלי 27199
האם דברי ב'מילה בזכות האגואיסט הראציונאלי' מסבירים נכונה את משמעות האגואיזם על פי ראנד?
מילה בזכות האגואיסט הרציונלי 27303
האתיקה של ראנד רואה באינטרס עצמי רציונלי, או כפי שראנד כינתה זאת, אנוכיות רציונלית, כבסיס. באנוכיות רציונאלית התכוונה ראנד לערכים הדרושים לקיום האנושי. מכאן ועד התפיסה של "אדם לאדם זאב" (שהיא ביסודה בלתי-רציונלית) ש"הודבקה" לראנד על ידי בורים ואוילים למיניהם, פעורה תהום בלתי מגושרת.
האתיקה האובייקטיביסטית (בתרגום לעברית: "המציאותית") גורסת שטובת האדם אינה דורשת הקרבה ואינה ניתנת להשגה על ידי הקרבה של מישהו לטובת מישהו אחר.
כמו כן גורסת ראנד כי אינטרס עצמי רציונלי של אדם אינו נמצא בניגוד ענינים עם אינטרס רציונלי של אחרים - אין ניגוד ענינים בין בני אדם שאינם מבקשים לעצמם את מה שלא הרוויחו, שאינם עוסקים בהקרבת קורבנות ואינם דורשים קורבנות - כאלו המתיחסים זה לזה כסוחרים ומעניקים ערך תמורת ערך.

לקריאה נוספת:
The Virtue of Selfishness, 1964 - Ayn Rand
www.aynrand.org

הגבירות המזרח אירופאיות 28115
מר ארדר הנכבד,

חביבת ליבך ומושא הערצתך אליס רוזנבאום, המוכרת בכינוייה היינקי כ'איין ראנד' שייכת ללא כל ספק לספיסיס נשים מוכשרות חסרות ילדים, אשר כתחליף פנו בבשורה רבתית אל האנושות כולה - לצערן של אמהות אשר איבדו ילדיהם במלחמות ובטרור אידיאולגיות אלו.

במועדון זה מצויות בנוסף לגברת רוסיה זו אף שתי גבירות מזרח אירופאיות נוספות - רוזה לוקסמבורג והלנה פון בלאבטסקי. בעוד שהראשונה נחשבת כעמוד תווך במתן פירוש, תוכן וביטוי פוליטי לוורסיית הקומוניזם המדכא, הרי שהאחרונה פנתה אל עולמות האיזוטריקה והאוקולטיזם באחת הבשורות הגזעניות ביותר שאי פעם קמו לאנושות.

כמה מרנין, מוזר ומדכא להווכח פעם נוספת, כי חסידיהן השוטים של גבירות נכבדות אלו הקימו מכוני מחקר/מקדש לזכר ולהפצת תורת/בשורת גבירותיהם אלו - אשר לדידם נשאו בשורת גאולה לעיר
ולעולם (urbi et orbi).

אם נצא ונחשב את כמות האנשים אשר נפחו נשמתם בעקבות הרעלות מוח ולב שיטטיות אלו, הרי שהמדובר במליוני קורבנות ישירים, אשר קיפדו חייהם אם מרצון ואם מאונס לרצונן של בבושקות רכות מבט אלו.

בברכה

א. מאן
הגבירות המזרח אירופאיות 28124
אלכס, התוכל להרחיב לגבי הלנה פון בלטאבסקי ו"פועלה"?
הגבירות המזרח אירופאיות 28127
ערן שלום,

המאמר האמור כמעט והושלם, ואם יעלה הרצון בפני הבוג (BOG = כינוי נסתר לידידינו יהווה), אשלימו אחה"צ בפינת בית הקפה השכונתי.

שלך

אלכס
bog? 28132
bog? 28137
ברוסית, אלוהים.
bog? 28833
בספר "התפוז המכני" מופיע בסוף מילון שיאפשר לקורא בין זמננו להבין את שפתם של אלכס וחבריו. בין המילים במילון: BOG=god וHorrorshow=good (יעני, כמו "חראשוב", טוב ברוסית). כנראה שהם מדברים באיזה עיוות של רוסית עם מבטא קוקני, הלא כן?
bog? 28843
השפה בספר נקראת נאדסאת, הסיומת הרוסית למספרים בין עשר לעשרים, כמו עשרה בעברית.
ככינוי לבני נוער.

הקשר לרוסית מוסבר בספר עצמו, בו קצין משטרה מסביר שהשפה מושפעת מרוסית, וחושד שהתנהגות הנוער והתדרדרות החברה הם גם השפעה רוסית.

האדפטציה של הרוסית כסלנג היא יצירת אומנות עצמאית. למשל הם קוראים לחתיכה "פטיצט", המילה הרוסית לציפור, או באנגלית "chick".

פשוט נהדר.

והמילה horrorshow מתייחסת גם למילה הרוסית ל"טוב" אך גם למובן של "מחזה זוועות" באנגלית.

אגב, הספר תורגם לעברית?
bog? 28872
הספר תורגם לעברית. אין לי כרגע עותק לידי, אך המתרגם הצליח מאד בהעברת הנאדסאת לעברית. אינני זוכר מי תרגם.
רק מספר הערות ... 28888
המילה הרוסית לציפור היא "פטיצה", ו-"טוב" אומרים ברוסית "חורושו", ולא "חורושוב" כפי שנכתב באחת התגובות למעלה.

אגב, סלנג אנגלי-רוסי מופיע גם בספר בשם "קיר החלומות", שהוא במידה רבה חיקוי בינוני למדי ל-"1984".
רק מספר הערות ... 28891
לא מספיק הסתבכנו עם ליטון העברית? עכשיו עיברות הרוסית?

מספיק קשה לכתוב משהו בערך כמו שזה נשמע. בלתי אפשרי להעביר לכתב עברי את ההגייה הרוסית. לטעמי - הצליל הקרוב ביותר למלה הרוסית שמשמעותה "טוב" הוא "חאראשו", אבל זה באמת דיון עקר.
רק מספר הערות ... 28898
אכן, ''חאראשו'' תואם את הצורה בה המילה נהגת, אולם ''חורושו'' דומה יותר לצורה בה המילה נכתבת. בכל אופן, לדקויות אין משמעות ממשית, במיוחד ללא-דוברי רוסית, אבל הטעויות בתגובות הנ''ל היו צורמות במידה שראיתי לנכון לתקנן.
גברת בלאווצקי הנכבדה 28136
על כך אענה אני במקום מר מאן ( ובתקווה שאינני מקדים בכך את מאמרו שלו אני מחכה בעניין רב).
גברת בלאווצקי הנכבדה הייתה מדיום שייסדה את ארגון התאוסופיה שלו יש גם מרכז גדול בישראל.היא נתפסה כמה פעמים ברמאויות ובזיופים ובראשם העתקה פשוטו כמשמעו של חלק גדול מספריה מספרי מדע בדיוני של הסופר הבריטי בולבר ליטון ( מחבר'' ימי פומפי האחרונים '' ). אלא שהיא טענה שהחלקים הנ''ל באו מספרים קדומים מהתקופה הפרהיסטורית ומפיהם של ''מאסטרים סודיים '' אי שם במזרח הרחוק.
לא אפרט יותר כדי לא לגזול ממר מאן את הבמה...
חפה מפשע 28173
בולבר ליטון העתיק מהמאסטרים הסודיים.

אגב, הוא גם עבד על ליטון העברית.
גברת בלאווצקי הנכבדה 30408
אכן, פסיכית חביבה היתה מאדאם בלאבאצקי. הסתקרנתי לשמוע שיש "מרכז גדול בישראל" של החברה התיאוסופית. התוכל לספק פרטים, אלי?
עוד משהו על איין ראנד 28300
הכת שלה ודיעותיה אפשר למצוא בקבוצת המאמרים הזאת , שאולי איננה אוביקטיבית וגם איננה סימפטית לראנד אבל אפשר ללמוד ממנה הרבה על ראנד ותורותיה וההשלכות שלהן בעולם האמיתי :
איין ראנד והסינטולוגים 28301
לאור הדיון שהיה כאן עם האוביקטיביסטים ועם הסינטולוגים שהן שתי תנועות נפרדות לחלוטין , מאוחדות רק בכך ששתיהן נוצרו בידי סופרי מדע בדיוני האתר הזה על תנועת הנאו טק" הוא מעניין מאוד . תנועה זאת מוגדרת כ"פירוש הסינטולוגי של האוביקטיביזם "...
מילה בזכות האגואיסט הרציונלי 27154
סער האוסטרי?
או שהשם "אוסטרייכר" מקרי?
מקרי? 27200
אני לא חושב ששם משפחתי הוא מקרי. כלומר, אתה מכיר שמות משפחה מקריים?
למען האמת, במחשב שנייה, עבורי הוא מקרי ומנותק.
אבל אני מניח שיש לו פירושים שונים.
כבר שמעתי שסב-סב-סבי (או משהו כזה) היה הרופא המלכותי של משפחת המלוכה האוסטרית, וקיבל את התואר 'אוסטרייכר' שמהווה תואר אצולה כזה או אחר.
אחרים אמרו לי שמכיוון שאוסטרייכר מזכיר את המילה אוסטריך(יען) הדבר מעיד על היות סב-סב-סבי מגדל יענים.
אולם אני מעדיף את הגירסא של אסף, שמכנה אותי

שליט המזרח.
מקרי? 27210
אני פשוט יודע שבגרמנית, קוראים לאוסטריה
"Osterreich", כאשר O היא אומלאט.
מקרי? 27217
בסדר, הבנו כבר שאתה מעוניין להפגין את הידע הנרחב (אעלק) שלך בגרמנית. אתה יכול להפסיק עכשיו.
מקרי? 27223
אה, באמת? טוב, כי באמת חיכיתי לאישור מאיזה דרעק אלמוני. תודה רבה.
אומלאט? מה זה? 27235
סער התוהה.
אומלאט? מה זה? 27246
זוג נקודות מעל אות קריאה.
התשכנזתם? 27279
1. "אומלאוט" (Umlaut), לא "אומלאט".
2. אם בגלל בעיה טכנית (Ascii יקירנו) אי אפשר להציג אומלאוט, מקובל מאוד להחליף אותו בתנועה הרגילה (a, o או u) ולהוסיף אחריה e. לכן, צדק רון בן יעקב בכותבו Uebermensch, ופחות צדק "על אדם" בתקנו (?) ל-Ubermensch.
3. "אוסטרייכר" משמעותו די בבירור 'אוסטרי'. 'יען' בגרמנית, תאמינו או לא, הוא "שטראוס". ומקור המילה האנגלית Ostrich הוא בצרפתית, ostruce.
4. 'אוברמנטש'? מה עושה שם ה-ט'? סחתיין (זיי געזונט) על המחווה ליידיש, אבל תלכו כבר עד הסוף ותכתבו "איברמענטש"!

(ירדן, שלא יכול לראות מישהו משוויץ בגרמנית בלי להידחף)
דם וברזל 27683
אוסיף לדברים המלומדים של ירדן רק הערה: פירוש המלה הגרמנית "אוסטרייך" הוא פשוט "הממלכה המזרחית" – אוסטריה, כידוע, מזרחית לגרמניה.
מילה כנגד האגואיסט 27171
מעבר לטענות פילוסופיות, האם אף אחד לא חושב שלאלו שדוגלים בסוג כזה של אגואיזם קיצוני יש בעיה של התפתחות רגשית? של איזו שהיא חוסר יכולת בסיסי לאמפטיה? אחרי הכל, אושרם של אנשים אחרים יכול למלא אותנו שמחה וסבל של אחרים עשוי לגעת ללבנו.
עד כמה שזכור לי, בגיל ההתבגרות יש לחלקנו נטייה לדחות מערכות מוסר מקובלות ולאמץ ערכים קיצוניים כסוג של תגובה (טבעית ומובנת) לכפייה חיצונית. אבל זה משתנה עם הגיל לא רק בגלל ההשלמה שלנו עם החברה הקיימת - שאפשר לראות בה סוג של ויתור - אלא בגלל התפתחות היכולת שלנו לחוש אמפטיה לאנשים אחרים.
האגואיסט כאדם צעיר 27174
וזה מזכיר לי ראיון שהתפרסם בכתב העת "מחשבות " של צבי ינאי בשנות ה-שבעים כאשר תורתו של קרוי הייתה בשיא ההשפעתה בארץ וכל כמה שבועות הופיע עליו כתבה במקום כלשהוא.
ינאי ריאין אז אדריכל בשם צפרוני שהפך לתלמידו של קרוי וזה נתן לו תורת חיים ארוכה ומסובכת המבוססת על האוביקטיביזם של קרוי וראנד וחוסר הצורך לדאוג לאף אחד אחר רק לעצמך.
ינאי שאל אותו אז שאלה פשוטה : אם הוא יעבור בכביש ויראה זקנה שעומדת להידרס האם הוא יעשה את הצעד הקל שבקלים כדי לעזור לה ?
אינני זוכר בדיוק את התשובה (יש חומר ממחשבות ברשת באתר של ינאי אולם כרגע האתר אינו זמין אצלי ) אולם זכורני שהייתה זאת תשובה ארוכה ומתפתלת מעין כמוה שמימנה אפשר היה להבין (כנראה ) שהאיש אכן יעשה צעד כלשהו כדי להציל את הזקנה אבל...( וכאן הופיעו כל מיני טיעונים פילוסופיים מורכבים שכאשר קראתי את המאמר קצרה בינתי המוגבלת מלרדת לסוף דעתם ).
התגובה היחידה של ינאי על כל זה בסיום המאמר הייתה הערה הקצרה שכל אלה הם דעותיו של איש צעיר מאוד.
אינני חושב שיש הרבה להוסיף מעבר לזה.
האגואיסט כאדם צעיר 27179
יש לצבי ינאי אתר?! מה הכתובת?
(אני חושש שחיפוש ברשת יניב בעיקר אתרי מיכל ינאי)
צריך לדעת לחפש 27181
לשירותך בכל עת.
כיצד מחפשין 27182
זו הזדמנות להמליץ על תוכנת netex
שהיא חינם ומאפשרת, למשל במקרה זה לרשום (אפשר גם בעברית) בחלון הכתובת בדפדפן:
צבי ינאי
וזה יביא אותך ישר לאתר.
צבי ינאי 27201
האם הוא נחשב כאיש דעת מעניין במיוחד?
כי אני שמעתי עליו דעות שליליות.
כנראה לא ירדת לסוף דעתי 27202
האגואיסט הראציונלי עליו אני מדבר מבין שאושרם של אחרים יכול למלא אותנו שמחה, וזה אחד מהגורמים שגורמים לו לעזור לאחרים, לתרום ולתת.
שוב, חוסר הבחנה בין אגואיסט לאגואיסט ראציונלי.
ושוב אני אדגיש-לא קרתא את כתביו של קרוי, וייתכן שדבריי מנוגדים לתפישתו של קרוי את האגואיסט הראציונלי.

סער האופטימי.
מה שאתה קורא אגואיסט 27205
היה נתקל בנשיפות של בוז ע"י קרוי וראנד.

לפי ההגדרה המרחיבה שלך גם אמא תרזה ואלברט שוייצר היו אגואיסטים.

אם אושרם של *אחרים* יכול למלא אותך שמחה, אתה (בעיניהם) תוצר של אידיאולוגיות חברתיות ששטפו את מוחך ובלבלו אותך.
מה שאתה קורא אגואיסט 27207
לא ממש, כאגואיסט רציונלי אתה יכול להחליט שאושרם של עניי העולם משמעותי עבורך ולהקדיש את חייך עבורם. זה יכול להיות נכון ומוסרי. הדבר הלא מוסרי הוא לתרום כסף של אחרים (משלמי המיסים) למען עניי העולם.
אני מחזיק בדעתי 27214
ראשית, אתה צודק בכך שאת הרע האולטימטיבי הם ראו במוסדות הרווחה שלדעתם הם באותה דרגה מוסרית שבה נמצאים שודדים וגנבים.

אבל, גם מי שתורם לעניים מכספו שלו ו/או מקבל סיפוק ("אושר") מטובתם של אחרים אינו אגואיסט רציונלי לפי הגדרתם.

יתר על כן, האוביקטיביזם טוען שצדקה היא אקט לא מוסרי מטבעה, בכך שהיא מעודדת פרזיטיות.
הם לא היו אגואיסטים 27236
הם היו *ה*אגואיסטים.
על פי הגדרתי בלבד, כמובן.

סער האופטימי 2.
הגדרות 27238
אתה רשאי, כמובן, להגדיר את המושגים כראות עיניך, כל עוד אתה מביא את ההגדרה לידיעת הציבור.

לפי ההגדרה שלך כל אדם הוא אגואיסט - כי בסופו של דבר הוא פועל בהתאם לרצונו כדי לספק את הצרכים שלו. אם, במקרה, אושרם של אחרים חשוב לו הוא יהיה ''אגואיסט חברתי'', ואם מה שגורם לו סיפוק הוא רצח הוא יהיה, אולי, רוצח סדרתי, אבל בכל מקרה הוא אגואיסט.

לכן ההגדרה שלך הופכת את המושג ''אגואיסט'' לחסר תוכן.
אגואיזם ומוסר 27130
האגואיסט הרציונלי אינו משולל מוסר. הוא אינו מסתיר את האגואיזם שלו מכיון שאין ברצונו להעזר ע"י אחרים יותר משברצונו לעזור להם. ודאי שאינו רוצה להיות פרזיט חברתי שמשיג טובות הנאה באמצעות שקר ומרמה. למעשה, אין לך דבר שנוא יותר על האסכולה הפילוסופית הזאת מאשר פרזיטיות.

במובן הזה אכן האוביקטיביזם אכן אינו אגואיזם צרוף. הוא מתיימר (בצדק או לא) להיות אגואיזם מוסרי, כשיחסו לחברה הוא יחס של "לא מדובשך ולא מעוקצך". בטרמינולגיה של דילמת האסיר החוזרת אפשר לומר שטענת היסוד של האוביקטיביזם היא שבמטריצת הרווח-הפסד האמיתית כל הצדדים ירויחו דוקא אם כולם יבחרו לא לשתף פעולה. האיסטרטגיה היא עדיין "tit for tat", או במילים אחרות, איסטרטגיה הוגנת.

בימים שקרוי לימד באונ. ת"א הכרתי אישית מישהו שהלך בדרכו עד הרמה של דרישת תשלום עבור ארוח. משונה, מה שקופי אדם מבינים אינטואיטיבית - פלה את כיני ואפלה את כיניך - לא היה ברור לאותו אדם שהיה רחוק מלהיות טיפש. אני, בכל אופן, הודעתי לו שאין לי ענין בהעברת כספים מכיס לכיס כשאנו מתארחים זה בביתו של זה, והקשרים נותקו.
על האש 27287
ידידי העליון,

הדבר המשעשע במיוחד בכתבי ניטשה הינו שכל אחד מוצא בהם את שחפץ ליבו, החל מהגברת הארית הראשונה אליזבת פורסטר וכלה בדג הלבן ממאה שערים בירושלים - וכנראה שגם הדבר נכון לגבי כבודו, המפרש את ניטשה ואמירותיו בדרכו - או לפחות ברך התבוננותו של האדם המתקרא אלדד-שייב בתופעת ניטשה.

כתביו של ניטשה, בניגוד לדיעות מסויימות, הינם ברורים ביותר, וזאת למרות נקיטתו העקבית בדרך האמביוולנטיות; ניטשה מרומם ומפאר את היהודים והיהדות כדי...לחסלם רעיונית מספר דפים מאוחר יותר; ניטשה מבקר ומשפיל את הגרמנים והנצרות, כדי לרוממם ולשבחם כפוטנציאל 'החיה הבלונדית' החביבה מכל.
דבר אחד ברור ומובן לקורא חד העין בשפה הגרמנית - ניטשה אינו משאיר כל מרחב תהייה של ממש לרעיונותיו הפנימיים בדבר בעיית המוסריות הכללית לשיטתו, הגם שפוזל ומפלבל הוא עשרות פעמים כמוכה ירח על כל צעד ושעל; גם ברגעיו ההזויים והמטאפוריים העמוקים ביותר נשאר ניטשה נאמן לעצמו, ובכך אולי גדולתו. אך לא מעבר לכך.

באשר לחיקויי ניטשה ותורתו הינך צודק לחלוטין - אך שומא עליך לציין כי תופעה זו מאפיינת כללית חוג פילוסופים והוגים ברחבי העולם המערבי האנגלוסאקסי, אשר אינם יורדים לפישרו של הגרמאניזם הקדום בגלגוליו השונים - סובלימאטיביים ובארברים כאחד.

בברכה

א. מאן
ניטשה 48578
שטויות!!
אכן, באמת כל הכבוד על הבקיאות במשנתו של ניטשה, אך אם היית קורא בקפידה את משנתו של קרוי לא היית מוציא ממקלדתך את המשפט: "אם אדם הוא אמנם אגואיסט, חובה עליו להסתיר את עמדתו זאת מהסביבה, משום שזהו האינטרס שלו". לא אעשה בשבילך את העבודה, ולכון לא אוכיח כאן בפירוט מדוע זה לא נכון (גם אני שונא את העצלנים הקוראים), אך אם לסכם בקצרה: שקרן שמתגלה פרצופו הפסיד יותר משהרוויח...
ניטשה 49972
נו? זה רק אומר שהוא צריך להסתיר את זה שהוא אגואיסט טוב, כך שאף אחד לא יגלה את האמת. לא בלתי אפשרי, במקרה הספציפי הזה.
ניטשה 49976
אולי לדעתך, אך הנושא היה התאוריה האובייקטיביסטית. לפי תאוריה זו אדם לא צריך להסתיר את היותו אגואיסט, היותך אגואיסט הוא דבר שיש להתגאות בו, מכיוון שזו ההתנהגות הנכונה לאדם.
פרט לכך, האובייקטיביזם מתנגד לצביעות חברתית. לטענתם ברגע שאתה משקר לאדם, אתה הופך לעבד שלו, עליך לכופף את התנהגותך לפי הדעות שלו. התנהגות זו מנוגדת מיסודה למה שהאובייקטיביזם רואה כהתנהגות ראויה לאדם.
ניטשה 50340
לא רק זאת, עד כמה שהבנתי את משנתה של איין ראנד (כרך ראשון של "מרד הנפילים" + חלק מ"אנו החיים", ובדרך כלל קשה לי להפסיק קריאת ספר לפני סיומו) יש לכך נימוק פרקטי: אם כל בני האדם ינהגו כך, המערכת החברתית שתיווצר תהיה יעילה ויצרנית יותר מאשר כל אלטרנטיבה אחרת. אדם סמית אמר את זה קודם, לא?
ניטשה 50421
אכן.
ובמשך הזמן שעבר מאז גם גילינו כי יעילות ויצרנות היא לא הקריטריון היחיד לפיו מערכת חברתית נשפטת.

אגב, ראנד מעולם לא טענה שהיא המציאה את הקפיטליזם, היא טענה שהיא יצרה פילוספיה המבוססת על ההגיון, והעובדה שפילוסופיה זו תומכת בקפיטליזם היא לטענתה הוכחה לכך שקפיטליזם זו השיטה הכלכלית האולטימטיבית.

לדעתי האישית, ואני לא פילוסופית, הפילוסופיה שלה נשענת על יסודות רעועים ביותר. יותר מידי בעיות קשות, שפילוסופים לא מגיעים להסכמה עליהן, ראנד פוטרת במילמול ''מובן מאילו ש...'' בלי להתמודד עם טיעונים נגד, או להסביר את עמדתה.

שיטת טיעון זו גורמת לאובייקטיביזם להיראות כפסאודו פילוסופיה.
ניטשה 51605
אם זה תמיד דבר נחמד. לצערנו, אנחנו יכולים להיות בטוחים שלא כל בני האדם ינהגו כך, ולכן, כפי שהובס הבחין כה יפה, לכל אחד מאיתנו יש את הזכות (וגם כדאי לו, לפעמים) לשקר.
ניתוח ביקורתי של הסיינטולוגיה 27077
למי שחפץ בניתוח ביקורתי, מבריק ומעניין (ובעברית!) של כת הסיינטולוגיה, על בסיסה, טפחותיה ומגרעותיה החמורות, מוזמן לעיין בכתב-העת "אלפיים", קובץ 17, במאמרם של מרסלו דסקל ודניאל מישורי ""מדע" כתעתועי לשון".

אני בספק רב אם קיימת גירסה מקוונת של כתב-העת הזה, אך אודה שלא חיפשתי.
ניתוח ביקורתי של הסיינטולוגיה 27078
בימינו יש קמפיין פרסום של ''מכבי'' (אם אני זוכר נכון) תחת הסיסמא ''קצת מזה וקצת מזה - להיות ישראלי'', או משהו בסגנון. אחת מהמודעות כוללת, בצד אחד, אישה בחליפה קוראת דבר-מה עיסקי, ובצד השני, את אותה האישה על חוף הים קוראת את ''דיאנטיקה''. דיאנטיקה היא הגרסא הראשונית של הסיינטולוגיה, ומהווה חלק מהדת הסיינטולוגית כיום. אני חושב שעידוד של הכת הזאת במודעות פרסומת שכאלו הוא חרפה.
אם הייתי שותה בירה, הייתי מחרים את מכבי.
טוב, לפי מה שהבנתי, אם הייתי שותה בירה, לא הייתי שותה מכבי בין כה וכה...
ניתוח ביקורתי של הסיינטולוגיה 27081
בחירה משונה ביותר לקריאה על חוף הים, אם תשאל אותי.

בכל מקרה, אני מסכים איתך, זה באמת חרפה, אבל אני מייחס את זה יותר לבורות של המפרסמים מאשר לניסיון סובטילי לקדם את הכת הסיינטולוגית.

דיאנטיקה היא הבסיס ה"מדעי" של הסיינטולוגיה, כלומר הרובד המקורי שעליו האברד הכריז שהוא מדע ותחלופה לפסיכולוגיה, אך לאחר שהתעורר חשש סביר כי כל מי שיישם את הטיפול הדיאנטיקני יתבע על טיפול פסיכולוגי או רפואי ללא רישיון, החליט האוורד להכריז על משנתו כעל "כנסייה", ועל כל טיפוליו כעל טקסים דתיים (אה, וגם להמנע בכך מתשלום מס על כל רווחיו בארה"ב).

כחלק מהמעבר לדת שונה השם ל"סיינטולוגיה" ומאוחר יותר גם הורחבה המשנה שלו ו"פורשה" על ידו מחדש.

אגב, חיפשתי את המאמר באינטרנט - מישהו יודע מה קרה לשרת "שפינוזה" של אוניברסיטת ת"א? יכול להיות שנמצא עליו עותק של המאמר, אבל הוא נראה מושבת לחלוטין.
ניתוח ביקורתי של הסיינטולוגיה 27206
אני לא עומד להכנס איתכם לויכוח בקטע הזה. למעשה, אני לא נוהג לקרוא את 'האייל' כלל. מישהו שאני מכיר הפנה אותי לדיון, כדי שאראה אילו שטויות משעשעות אתם פולטים לחלל בנוגע לסיינטולוגיה ודיאנטיקה. אני במקרה מבין בנושאים האלה ומכיר אותם היטב (ויש לי הכשרה פורמלית בשניהם). רק רציתי להעמיד אתכם על כמה טעויות משעשעות במיוחד:

1) דיאנטיקה היא לא הבסיס המדעי לסיינטולוגיה. מדובר בשני נושאים שונים במובהק, שדרים תחת אותו הגג. התוצאות המושגות בעזרת שני הנושאים הן שונות, וסיינטולוגיה לא ממש מתבססת על דיאנטיקה.

2) התקן שלפיו מודדים את דיאנטיקה וסיינטולוגיה הוא תוצאות שמושגות בשטח. קשרי נישואין שנמשכים זמן רב יותר, אנשים שמצליחים יותר בחיים שלהם, וכן הלאה. זו השורה התחתונה. לא תראו אדם שהוא סיינטולוג ושאכן מיישם את סיינטולוגיה, שמצבו הוא ממש גרוע.

3) ההגדרה של הקבוצה כ'כת' היא לגמרי מצוצה מהאצבע. 'כת' היא קבוצה מתבודדת וסגורה שפועלת לפי מנהגים סודיים בחלקם, ולא ששה להחשף לעולם. סיינטולוגיה מנוגדת להגדרה הזו לחלוטין. אנחנו עורכים תערוכות ענק ברחבי העולם (לאחרונה נערכה תערוכה עם מעל ל20,000 משתתפים, ובת"א בשנה שעברה נערכה תערוכה עם מעל 7,000 משתתפים). הארגונים שלנו פתוחים לחלוטין לקהל, ואנחנו מזמינים את כל מי שרק רוצה לסיור בארגון.

4) בנוגע ל'שאיבת הממון' של כנסיית הסיינטולוגיה מ'מאמיניה' - אין שטויות גדולות מאלו. אני, כאמור, סיינטולוג כבר כמה וכמה שנים, ואני מרוויח (ומחזיק) יופי של כסף. אני לא עומד להראות לכם תצהיר הכנסות או מסמך דומה, צר לי... תאלצו להאמין לי בנקודה הזו. כנ"ל לגבי הרבה סיינטולוגים אחרים שאני מכיר, כגון ספי פישלר (מנחה טלויזיה), ועוד כהנה וכהנה אנשים ששמם לא יגיד לכם כלום (אמא שלי, למשל). כולם אנשים שמרוויחים הרבה יותר כסף מבעבר בזכות שימוש בכלים של סיינטולוגיה, והכסף בהחלט נשאר אצלם. ניתן _לקנות_ בכסף קורסים בסיינטולוגיה, אבל אתה לא חייב לקנות כל הזמן קורסים כדי להשאר סיינטולוג. אתה קונה מה שאתה רוצה, ובכמה כסף שאתה רוצה.

5) הצגתכם הצרה את הנושא והגיחוכים הנבערים שלכם אחד אל השני מראים כמה מעט אתם יודעים בנוגע לנושא. סיינטולוגיה הוכרה כדת בכמה וכמה מדינות (ביניהן ארה"ב, למשל). לסיינטולוגיה יש את תכנית הגמילה מסמים היעילה בעולם, מבחינת אחוזי הנגמלים שלא חוזרים לסם אחרי שנתיים. כרגע אנחנו פותחים את הפנימיה הגדולה בארה"ב לגמילה מסמים (כלומר, מוסד שהשוהים בו מאושפזים למשך הגמילה), בפארק ארוהד באוקלוהומה, בעידודה הנלהב של ממשלת ארה"ב.

יש לנו גם את אחת התכניות היעילות בעולם לשיקום פושעים, מבחינת אחוזי החזרה לפשע לאחר שנתיים. בבתי כלא שבהם התכנית פרוסה במלואה (כגון כלא אנסנדה שבניו-מקסיקו), חל שיפור אדיר מבחינת הפושעים החוזרים. עד 85 אחוזים מבוגרי התכנית _לא_ חוזרים לפשע, בהשוואה ל-_15_ אחוזים או פחות בתכניות אחרות.

בישראל התכנית לגמילה מסמים פרוסה בכל בתי הכלא בארץ, אבל בשלבים התחלתיים. מתנהל קורס בהתכתבות עם האסירים, וכעת בכלא איילון נפתחה גם כיתה ללימוד התכנית. הפידבקים מהאסירים ומהשב"ס חיוביים ביותר, ושני הצדדים מאוד מרוצים מהתכנית. התכנית נעשית לגמרי בהתנדבות.

זו, למשל, עוד תכנית של סיינטולוגיה.

עוד לא הזכרתי את החומרים של סיינטולוגיה למנהל עסקים. מדובר באוסף של כמה כרכים, עם כלים מעשיים ומפוכחים ביותר למנהל עסקי. חברות גדולות, כגון Executive Software מרצדס ולאנקום משתמשות בחומרים הללו, וגם חברות קטנות יותר ששמן לא יגיד לכם כלום.

גם בארץ פועלת חברה לייעוץ עסקי באמצעות הכלים של סיינטולוגיה, שנקראת 'אביב יועצים'. ל'אביב יועצים' יש מעל מאה לקוחות, שרובם המוחץ מרוצה יותר ומשיג תוצאות בפועל בעזרת הכלים הללו.

אגב, לידע כללי - יש בעולם יותר מ-‏8 מיליון סיינטולוגים. זו לא איזו קבוצה שולית וזעירה.

אני לא חושב שאשאר באיזור כדי לקרוא את התגובה שלכם. ברור לי שאתם אנשים שחשוב להם מאוד להרגיש צודקים וחכמים - אני מביא את העובדות שלהלן בעיקר לטובת שאר קוראי הפורום, שלא כה להוטים להראות כמה הם יודעים הכל.

בברכה,
ארז
ניתוח ביקורתי של הסיינטולוגיה 27208
לא הזכרת את ליזה מקפרסון.
יהירות 27215
הכותב הנכבד לא חושב שהוא ישאר באזור כדי לקרוא את התגובות שלנו. אמר את מה שיש לו להגיד, האיר את עינינו, והוא פונה לעיסוקים חשובים יותר.

הפסקה המסיימת של הודעתו אומרת על הסיינטולוגיה יותר מכל מה שבא לפניה. מאחר ואנחנו אנשים שחשוב להם להרגיש צודקים וחכמים, הוא לא יבזבז את זמנו עלינו. אני מסיק מכך ששמונת מליון הסיינטולוגים שיש בעולם לטענתו הם אנשים שלא חשוב להם להיות צודקים וחכמים. Figures.
סינטולוגיה בישראל 27216
אין ספק שהכותב צודק בלפחות דבר אחד. כוחה של הסינטולוגיה הולך וגודל היום בישראל. האינדיקציה הברורה לכך היא יכולתה להפיץ את הספר הבסיסי שלה במכולות ובסופרמקטים רבים באזור המרכז. וזה אומר שהמסר שלה נגיש עכשיו להמוני אנשים ובמחיר זול יחסית.
אכן קבוצות כמו הסינטולוגיה פורחות בעיקר באיזורים שנמצאים במצבי משבר . כך המצב ברוסיה וכך המצב ומסיבות ברורות בישראל.
עד כמה שאני יודע אחד המנהיגים הארציים של הסינטולוגיה הוא אדם בשם יהושפט גבעון שהיה מרצה למתמטיקה וגם כותב מאמרים למגזין המדע הבדיוני "פנטסיה 2000 "שבהם ניסה להפיץ את דעות הסינטולוגיה לקהל רחב יותר.
נראה שמאמצים שלו שנעשו בקנה מידה קטן יחסית בשנות ה-‏80 מקבלים עכשיו מימד מוכפל ומשולש . נראה שהסינטולוגים בישראל יכולים להרשות זאת לעצמם.
סינטולוגיה בישראל 365874
איכשהוא, כשואלים סינטולוגים מספרם תמיד גדל...

לפי הכנסייה הסינטולוגית (אתר הרשמי) יש להם 8 מיליון מאמינים כיום.

בעוד שלפי מקורות לא סינטולוגים מספרם כיום עומד על מיליון לכל היותר.

שיא מספרם היה ככול הנראה בסוף שנות ה-‏70 עם כ-‏5 מיליון מאמינים.
ניתוח ביקורתי של הסיינטולוגיה 27721
זה מצחיק.
אתה מאמין שיש חיזרים קטנים בגוף שלך שגורמים לך לחלות?
ניתוח ביקורתי של הסיינטולוגיה 27821
הפוסל, במומו פוסל. (פסקה אחרונה.)

אתה יודע מה? כשיהיה לי זמן לבזבז על איזשהי דת מטופשת, ולא לשכוח, המון המון כסף לבזבז, אז אולי אני אחשוב על להיות סיינטולוג.

מי שרוצה את הסיפור האמיתי על הסיינטולוגיה, יכול ללכת לכאן, למשל:
ארז, כל הכבוד! 75415
טוב עשית ארז, שהעמדת את כותב מאמר זה על מקומו.
עפ"י שני ספרים בתחום הסיינטולוגיה והדיאנטיקה
שהספקתי לקרוא, למדתי על טיבן
המפליא, המפוקח והמעשי, ועל השינויים המדהימים
בתפיסתו וביכולתו של אדם.
בתומי חשבתי שהמאמר הנדון יהיה אובייקטיבי,
אולם לצערי גיליתי בו עין צרה וחצאי אמיתות,
המנסים לטמא את טהרת הסיינטולוגיה,
ולהכפיש את שמו של מיסדה -
ל. רון האברד (אשר לידיעתכם, בין כישוריו
הרבים כל-כך, היה גם מדען לפיסיקה גרעינית
באוניברסיטת ג'ורג' וושינגטון).
כפי שציין ארז, עובדות הסיינטולוגיה
מוכחות בשטח, זו אינה כת שבאה להתיימר
כנגד שום דת קיימת! את/ה יכול/ה להיות יהודי
מאמין וסיינטולוג כאחד. סיינטולוגיה
היא תורה, אשר כוחה המדהים בבניה, ולא בהרס.
נכון, כמו בכל מערכת אנושית, גם כאן
נוצרה שחיתות; ניצול כלים טובים למטרות רעות -
אשר הביא את האנשים הפגועים למירמור וחשדנות,
ואחר כך את האנשים שסביבם לזילזול,
או בורות (כמו אתרי ההכפשה למיניהם, שהוזכרו קודם).
איזה עוד שיטה קיימת יכולה לפתור בעיות
מאותו תחום שבו סיינטולוגיה עוסקת? היא פונה
לעם בצורה עממית (פרסומות), לאינטלקטואל
בצורה רציונלית (ספרים), לשיכור בצורת פקודות,
לסקרן בצורה מושכת (קורסים), לילדים בצורה ילדותית,
למורעבים בנתינת מזון, וכו'.
הסיינטולוגיה עושה את זה, והיא עושה את זה יפה מאד!
אז עשו לעצמכם ולאחרים טובה: אל תגידו שאתם
מכירים את הספר, אם אף פעם לא קראתם
אותו בעצמכם! תרתי משמע.
תרתי משמע? 75418
מהי המשמעות השניה?
התנגשות הטיטנים 75427
לצערי, התגובה שלך גורמת לבילבול גדול.

לאחרונה פורסמו כמה תגובות פרטניות מאת אחד דוד שמנסה לדחוף הוכחות לתורה אחרת, בדיוק בעזרת אותם כלים ועזרים טכניים ואמצעים רטוריים, עטופים בפניה נרגשת לרגש ולשכל של הקוראים.

תגובה 73423
תגובה 74781

כיצד אמור בר בי רב לברר, לבדוק ולהחליט באיזו דרך לבחור? אמנם עשית לעצמך חיים קלים במין הבה נתחכמה לו, בזה שהפכת את היהדות לקבוצה מוכלת בסיינטולוגיה, אבל הדילמה נשארת בלתי פתורה.

האם תוכל להביא בפנינו התמודדות ישירה ופרטנים בין שתי ה -לוגיות שלפננו?
התנגשות הטיטנים 247060
שאלת כיצד אדם יכול לבדוק ולברר?

בטוח לא על ידי קריאה אינסופית של מאמרים ומאמרים שכנגד.
זה כמו ויכוחים על ויטמינים ועל תזונה.
תמצא מאה מאמרים שאומרים משהו, ומאה מאמרים שאומרים את ההפך הגמור ולכולם יש מאה פרופסורים שמוכנים להשבע באמא שלהם שזו האמת.

איך מוצאים אם משהו הוא טוב או לא?
הולכים למכללה, שונצינו 12, עושים קורס קטן (יש להם קורסים קטנים לציבור, שעולים מעט ועוזרים הרבה, וחוצמזה יש להם גם הרצאות שבועיות בחינם). אם זה טוב, היאח הידד.
אם זה לא טוב, היו שלום ותודה על הדגים.

ממה כבר יש לפחד? שתראה שזה טוב וזה עוזר ותרצה עוד?
גם ניאו נאציזם שרד 247077
למרות כל הרדיפות וההוצאות מחוץ לחוק, אלפי הספרים המלומדים ומאות הפרופסורים המכובדים, בתי המשפט הקשוחים ואפילו דני קיי - הניאו נאציזם חי ופורח ועולה. זה מראה שהתורה הזו עובדת ואמיתית. עובדה שיש מליוני מאמינים וחברי תנועה שהפעילות הניאו נאצית הביאה לשיפור ושינוי מדהים בחייהם.

אז תפסיק להאמין למה שאתה קורה בספרים וכנס לאחד ממרכזי התנועה. להיות ניאו נאצי זה זכות ולא חובה אבל מי שינסה באמת ובתמים יווכח באמיתותה.

אז תפסיק לבלבל לי את המוח.
השוואה שמביישת את מי שהגה אותה 247206
מכתבך מעיד על בורות מוחלטת, על רצון ליצור פרובוקציה וכמובן טיבלת את זה בסוף בהערה תוקפנית.

כל אלה הם בעצם סימפטומים למישהו שמנסה ליצור ריב כי פשוט אין לו שום דבר להגיד.

אז אדוני, אם ברצונך לנהל ריב או ויכוח עקר, תמצא יריב אחר שמעוניין לבזבז כך את זמנו.

תודה.
השוואה שמביישת את מי שהגה אותה 247210
אני מבין שהדוגמה שבחר רון היא מקוממת, אבל אין זה נכון שזה מפני ש"אין לו מה לומר". בהחלט *היה* בדבריו טיעון מאוד הגיוני ומבוסס, ועליו לא ענית. הטיעון הוא: הרבה תנועות, השקפות ואידיאולוגיות, ובתוכן גם כאלה שהן הרסניות (וגם כאלה שאינן) - שורדות כבר שנים ארוכות מאוד, אף יותר משנותיה של הסיינטולוגיה. עובדת שרידותן אינה מעידה בהכרח על איכותן ויעילותן אלא על כך שיש מי שמעוניין ודואג שישרדו (בחלק נאה מן המקרים - מתוך אינטרס רווחי). מה תגובתך, בכ"ז, לגופו של ה*טיעון*, בלי קשר לבחירת הדוגמה?

סליחה על השאלה האישית ואתה יכול להתעלם ממנה אם איננה במקום: האם אתה הוא אורי רדלר המגיב כאן הרבה בייחוד בדיונים כלכליים?
השוואה שמביישת את מי שהגה אותה 247226
ראשית אענה בנוגע לדיון הספציפי על סיינטולוגיה. מי שמכיר סיינטולוגיה, ומכיר את תוכניות העזרה שלה לאנאלפבתים, לעבריינים, למכורים;
מי שיודע שסיינטולוגיה היא תנועה כלל עולמית, שיש לה פעילויות, גם בהוליווד "הזוהרת", וגם באחרונת המדינות האפריקאיות הנחשלות, יודע שההשוואה שאותו אחד עשה היא פשוט השוואה של בור ועם הארץ שמחפש לריב.

באשר לנקודה שהעלית - לפי דעתי, התנועות ששורדות, הן היוצאות מן הכלל. אם תסרוק את ההסטוריה - תגלה אלפי אלפים של תנועות שהפכו לאבק.
באשר לניאו-נאציזם, כבר מעצם שמו אתה יכול להבין שלא מדובר באותה תנועה של שנות ה-‏30 של המאה הקודמת (ע"ע, המלה ניאו). וגם ההיא, המקורית, אמנם התבססה על השקפות שקדמו לה, אבל האידיאולוגיה שלה היתה חדשה ושונה במידה רבה.

האנטישמיות, יותר מהיותה תנועה ממשית ומגובשת, נראית לי יותר כתוצר חינוך, או השקפה, שעובר מדור לדור.

לפיכך, כמו שהאדם זורק את הטכנולוגיות של יום האתמול, ככה הוא גם זורק השקפות שאינן רלוונטיות יותר. ראה את הקומוניזם לדוגמה. נכון, יכול להיות שבאלף השנים הקרובות עוד תשאר מדינה או שתיים, קומוניסטית. תוכל להגיד שהתנועה חיה בצורה כזו או אחרת. אבל האמת היא שכתנועה כלל עולמית רחבה, היא מתה. הפכה לאבק.

הדמוקרטיה, זכויות האדם, לעומת זאת, התחזקו מאוד במאות השנים האחרונות. נכון שעדיין מרבית העולם לא שם - אבל המדינות החזקות הן המדינות הדמוקרטיות. אלה המדינות ששולטות היום בעולם. היום הלחץ מופנה כלפי מי שאינו דמוקרטי, ולא להפך.

בסופו של עניין, ובסיכומו של עניין, תנועות הרסניות הורסות את עצמן ונעלמות בעמוד של אש ועשן, דרך המלחמות שהן יוצרות. יתכן ששרידיהן ימשיכו ללחוש עוד שנים רבות, אבל כתנועות רחבות ומתפשטות, הן מתות במהירות.

לעומת זאת, תנועות שעושות טוב לאנשים, כמו טכנולוגיה שעושה טוב לאנשים, מתפשטות מהר, וממשיכות לעשות זאת.
סיינטולוגיה מתפשטת מהר. סיינטולוגיה מקבלת יותר ויותר הכרה במדינות העולם.
אם היא היתה אפילו עשירית רשע ממה שתיארו כאן בתכתובת הזו, כבר היו מחסלים אותה בארה"ב. כבר ראינו שה-FBI יודע להלחם בכתות, כשהוא מחליט לעשות זאת.

אבל הנשיא בוש מדבר במלים חמות אל הסיינטולוגים. אנשי מכבי האש של ניו-יורק עברו את התהליך הטיהור הסיינטולוגי לאחר אסון התאומיםhttp://www.scientology.org/html/opencms/cos/scientol...
והנה עוד מאמר - לא סיינטולוגי:
ראש עיר בארה"ב (באפלו) אפילו הכריז כיום חד את יום פתיחת הארגון הסיינטולוגי שם.

ואנחנו מדברים על האמריקאים - עם הרבה יותר חשדן ו"מרובע" מאיתנו.

והמאבק להכרה בארה"ב לא היה קל. אבל הוא נגמר.
אני לא רואה שצ'יק קוריאה, או טום קרוז, או ג'ון טרבולטה, ממש מרוששים, או לכודים באיזו כת או משהו..

בקיצר, כל הדיון הזה מופרך.
השוואה שמביישת את מי שהגה אותה 247227
ובאופן טבעי התגובה שלך מזמינה את הקישור הבא:

הקוראים מוזמנים לסמן את כל הכשלים הלוגיים בטיעוניך, לצבוע בצבעים עליזים, ולשלוח למרכז הסיינטולוגיה בת"א.
התקשרתי לשם, בינתיים עוד לא הגיע כלום 247231
אני אמשיך לעקוב ואני מבטיח לעדכן את קהל הקוראים.

ולהבא, אנא התשדל לכתוב תשובות קצת יותר כלליות. זה נורא קשה לענות למישהו שמדבר בצורה כלכך ספציפית וברורה.
התקשרתי לשם, בינתיים עוד לא הגיע כלום 247238
בבקשה

"מי שמכיר סיינטולוגיה, ומכיר את תוכניות העזרה שלה לאנאלפבתים, לעבריינים, למכורים;
מי שיודע שסיינטולוגיה היא תנועה כלל עולמית, שיש לה פעילויות, גם בהוליווד "הזוהרת", וגם באחרונת המדינות האפריקאיות הנחשלות, יודע שההשוואה שאותו אחד עשה היא פשוט השוואה של בור ועם הארץ שמחפש לריב."

טיעון בשם המוניטין: http://techst02.technion.ac.il/~sgiladb2/logic.htm#a... , כמו גם טיעון בשם ההמון http://techst02.technion.ac.il/~sgiladb2/logic.htm#n...

"לפיכך, כמו שהאדם זורק את הטכנולוגיות של יום האתמול, ככה הוא גם זורק השקפות שאינן רלוונטיות יותר. ראה את הקומוניזם לדוגמה. נכון, יכול להיות שבאלף השנים הקרובות עוד תשאר מדינה או שתיים, קומוניסטית. תוכל להגיד שהתנועה חיה בצורה כזו או אחרת. אבל האמת היא שכתנועה כלל עולמית רחבה, היא מתה. הפכה לאבק."

הרחבת האנלוגיה: http://techst02.technion.ac.il/~sgiladb2/logic.htm#a...

(אפשר בעצם לכלול גם את שתי הפסקאות שאחריה כאן)

"אבל הנשיא בוש מדבר במלים חמות אל הסיינטולוגים. אנשי מכבי האש של ניו-יורק עברו את התהליך הטיהור הסיינטולוגי לאחר אסון התאומים
והנה עוד מאמר - לא סיינטולוגי:
ראש עיר בארה"ב (באפלו) אפילו הכריז כיום חד את יום פתיחת הארגון הסיינטולוגי שם.
ואנחנו מדברים על האמריקאים - עם הרבה יותר חשדן ו"מרובע" מאיתנו.
והמאבק להכרה בארה"ב לא היה קל. אבל הוא נגמר.
אני לא רואה שצ'יק קוריאה, או טום קרוז, או ג'ון טרבולטה, ממש מרוששים, או לכודים באיזו כת או משהו.."

שוב טיעון בשם המוניטין.

הקוראים מוזמנים להוסיף כשלים לוגיים נוספים בתשובה אלי.
נראה שלא קראת את השרשור טרם הגבת 247241
כל מה שטענת שהוא בשם ההמון או בשם המוניטין לא מתאים כאן.

הנקודה היתה שסיינטולוגיה עוסקת בפעילות בונה (ותסכים שעזרה לאנאלפבתים, שיקום עבריינים, גמילה מסמים ועוד, הינן פעולות בונות - או שאולי גם על זה אתה רוצה להתווכח?)

סיינטולוגיה הושוותה כאן לניאו-נאציזם באחד המכתבים הקודמים.
באיזו פעילות בונה בדיוק עוסק הניאו-נאציזם? בניית פצצות?

כמו כן, החיבור בין הוליווד למדינות אפריקה נועד שוב להמחיש את הגיחוך בהשוואה אליה התייחסתי, שהרי סיינטולוגיה אינה מפלה שום אדם בשל גזעו, מינו, צבעו, וכו'.

ארה"ב הובאה כדוגמה למדינה שמקבלת את סיינטולוגיה לאחר שהאחרונה נבדקה שם בזכוכית מגדלת משך עשרות שנים, ויצאה נקיה.

הסיינטולוגים שהוזכרו בסוף, הובאו בכדי לתת תשובה לאלה שחושבים שאנשים מתרוששים בסיינטולוגיה, או מאבדים את הקשר שלהם עם החברה. האם אחד מאלה שהוזכרו נראה לך מרושש או מנותק מתקשורת?

חוצמזה, צורת הכתיבה הלגלגנית שלך מכוערת בעיניי. אם אתה באמת חפץ בדיון, תקבל אחד - אבל אנא נהג כבן-אדם.
אם לא, גם בסדר מבחינתי, אבל תצטרך לאתר בן-שיחה אחר.
''הנשיא בוש מדבר במלים חמות אל הסיינטולוגים'' 247329
וואללה, עכשיו שכנעת אותי.
ENTHETA 362704
סינטולגים ידועים בהמצאת עובדות:

להלן אתר שחושף את פשעי הסינטולוגיה:

WWW.XENU.NET

לגבי שתי הקישוריות שלך, הם שניהם נכתבו ע"י הכנסייה הסינטולגית.
הקישור הראשון לקוח מאתר הכנסייה הרשמית
הקישור השני לקוח מאתר של "WISE" ארגון העל הסינטולגי שמאגד ארגונים רבים.

לקהל הרחב:
לסינטולגיה יש הרבה ארגונים ותת ארגונים. לרוב מטרתם להכניס סיינטולוגיה לבתי ספר, בתי עסק ולכל מקום אפשרי. הם באים במסווה של תוכניות חינוך עזרה לזולת וכו... כשבעצם המטרה היא מסיונרית.
יש לשים לב ששמות הארגונים שלהם לעיתים קרובים לשמות של ארגונים בין-לאומיים אחרים אז תהיו עירנים.

בתגובה לאורי:

תגובה 303793
פול האגיס מהוליווד ה''זוהרת'' וטום קרוז, סיינטולוג בהיי 538225
התנגשות הטיטנים 248004
לידיעת כל חובבי הסיינטולוגיה, לתשומת לבכם,
חברי הכת פועלים תחת מסווה של חברות ייעוץ שונות כגון:"Wise", "רקנטי את אביב", "יכולת הדרכה וייעוץ", "אביב יועצים", "המכון לאבחון עסקי" , "פדרמן יועצים", "מ.ע.ש.י.", "מרחבים ייעוץ והדרכה", "נטע- ליווי והדרכת אנשי עסקים", "דימור", "מכללת האברד למנהל", "תנופה פתרונות ניהוליים", "עוצמה עסקית", "פרון", "ריטה זוהר", "ג'י. אי. טי ייעוץ והדרכה למנהלים", "סול יוזמות והכשרה", "אומנות הניהול", "Enterprise" , "Horizons", "העמותה לשגשוג ובטחון במזרח התיכון", "שאול", "Com Line" ועוד...

חברות אלו קשורות לכת ה"סיינטולוגיה" אשר מטרתה היחידה היא לצרף את עובדים אל שורות הכת, וכל זאת במסווה של "ייעוץ ושיפור" הפוטנציאל העיסקי של החברה.

ה"גורו" שלהם HUBBARD כתב ספר "כיצד להשתלט על חברות" ואחת משיטות ההפצה שקיבלו מה"גורו" שלהם, היא לשכנע מנהלי חברות לשלוח עובדים לקורסים ל"שיפור התקשורת" וכיוצ"ב, בכדי לעלות את הרווחיות כביכול.

קורסים אלו מתקיימים תחת חסות ובפיקוח כת הסיינטולוגיה בנוסף לקורסים אחרים של הכת במסווה של השם "WISE". "באופן כזה יתפסו העובדים לכת ולאחר מכן גם המנהלים ובצורה זו תשתלט הסיינטולוגיה על חברות".

לתשומת לבכם, בדו"ח ועדה בינמשרדית של ממשלת ישראל מוגדרת הסינטולוגיה ככת המסוכנת ביותר בישראל יותר מהרי קרישנה, אושו, אימן ועוד. רק מתוחכמים יותר, בלי סימנים חיצוניים של קרחת וצמה.

כל זאת במסווה של "טכנולוגיות" וקורסים לשיפור "האישיות שלך" כאשר כל המטרה היא לשעבד את נפשך וכספך להעביר אותך שינוי מודעות בעזרת תהליך שנקרא AUDITING ככל שאתה יותר מתוכנת ומשועבד, המחיר מגביה שחקי מ- $30 לקורס ועד $10,000 לקורס, ויותר.

עובדות:
מסקנה של הועדה מטעם הפרלמנט האוסטרי אומרת: "הסיינטולוגיה היא מרקם של כזב, הונאה ופנטזיה"... השימוש בסיינטולוגיה מהווה איום רציני מבחינה רפואית, מוסרית וחברתית...
מומחי ועדת אנדרסון בארה"ב קבעו: "המסקנה הבלתי נמנעת היא שיש רק הבדל במינוח בין היפנוזה אוטוריטטיבית לבין רוב הטכניקות של הסיינטולוגיה, אלה הן טכניקות של היפנוט והבארד (הגורו של הסיינטולוגיה אשר היה מבוקש ע"י כמה משטרות בעולם על עברות של הונאה וסעיפים רבים אחרים) לא שינה את טיבם בזה ששינה את שמם." (רון האברד מת במסתור מבוקש ע"י שלטונות ארצות הברית).
אחד עשר מראשי הכת הסיינטולוגיה כולל אשתו של ה"גורו" (האברד) שלהם (בשפתם ה"מייסד") היו בכלא על עבירות של פריצות, גניבת חומר ממשרדי ממשלה בארה"ב, תקיפה ופעולות אלימות אחרות. במיוחד כנגד אנשים שדיברו נגד הסיינטולוגיה, בינהם הרבה סיינטולוגים לשעבר שהתירו את קשר השתיקה.

השליחים המתוכנתים של הכת עברו קורס מיוחד להפצת הסיינטולוגיה, הם מאוד משכנעים ואומנו לנצל חולשות אנושיות. דוגמא מהנלמד בקורס הפצה בסיינטולוגיה:
"אל תנסה להסביר – חדור"!
"אל תנסה לשכנע – חדור"!
"מצא את בעיותיהם, הקשיים שלהם גלה את ההרס האישי..." (כמובן שהסיינטולוגים מתכוונים אלינו וכן הם יודעים איך לנצל עסקים בקשיים)
"גרה סקרנות ונווט אותה, אל תמסור כל מה שאפשר לדעת על הסיינטולוגיה"... וכן הלאה.

ישנם מקרים של התאבדויות ואשפוזים בבתי חולים לחולי נפש של סיינטולוגים בארץ ובחו"ל. כת זו מוגדרת ככת עם הנזק הנפשי החמור ביותר. לכן, השמרו לנפשכם! אל תתפתו לקחת את הקורס אפילו הזול ביותר!

המעוניינים בפרטים נוספים והוכחות לנאמר לעיל, יכולים לפנות לועד הפועל להרחקת תופעות אילו מארצנו. נא לפנות בכתב בצירוף פרטים מלאים. לזאב או למלי טל' : 09-8843136 פקס : 09-8892001 כתובת : ת.ד. 926 נתניה

לסיינטולוגים: דעו לכם כי בכל הכתות ישנו מנגנון הגנה מתוחכם בכדי להגן על חברי הכת מלהיות אוביקטיבים אומרים להם שאסור לשמוע דברים כנגד הכת מפני שזה מדכא את ההתקדמות הרוחנית כביכול, וכל זה בכדי לחסום את האפשרות בפני חברי הכת לחשוף את המוטיבציות השליליות שמאחורי מיסדי הכת.

חברי סיינטולוגיה נכבדים, ניתן לקבל חינם הדרכה ב- AUDITING ותהליכים וטכנולוגיות אחרות של הכת עם E. METRER ע"י AUDITOR מוסמך בכדי להוכיח את המניפולציות שמאחורי "ביזנס" זה. ניתן להיפגש עם סיינטולוגים לשעבר ומומחים לכתות. סיינטלוג- שמור על חופש הבחירה שלך ואובייקטיביות שלך, בדוק!!!
וואו, מלא חברות הזכרת שם 248043
כנראה שזה עובד ממש טוב, אם יותר ויותר חברות ואנשים משתמשים בשירותי הפילוסופיה (העסקית ואחרת) של סיינטולוגיה.

באשר לשאר המכתב, הוא נראה לי משוכפל ממקום אחר, כי כבר נראה לי שקראתי את תוכנו.

לאט-לאט אוזלות המדינות שניתן להביא כדוגמה למדינות שמתנגדות לסיינטולוגיה, היות וסיינטולוגיה זוכה לנצחונות בכל אחת מהן ובתי המשפט שם משתכנעים שלא מדובר בכת, אלא בפילוסופיה ישומית לגטימית ויעילה.
גם הדוגמה מתחילת שנות ה-‏80' שהובאה מארה"ב (עם "אשת הגורו שישבה בכלא" וכל זה), כבר אינה רלוונטית, אחרי שכל האישומים נגד סיינטולוגיה הוסרו ובוטלו ב-‏1992.

אני, כאדם שעזר לאנשים שאינם קשורים בכלום לסיינטולוגיה, בעזרת טכניקות האודיטינג, יודע שלכותב המכתב אין שום מושג על מה הוא כותב.
הוא כותב מלים "ידעניות" אבל אין לו שום נגיעה לנושא. זו טכניקה דמגוגית - להשתמש במלים מתוך תחום מסויים בלי להבין בו דבר, בכדי לעשות רושם של "מבין".

היה מעניין לדעת מה שמו של הכותב ומה מקצועו, ואני אגיד לכם למה. כי יש קבוצה שמאויימת מאוד על-ידי סיינטולוגיה. קבוצה שעושה המון, המון כסף (עשרות מיליארדי דולארים בשנה, אם לא יותר) על-ידי מניפולציות בבני-אדם. תעשיה שלמה שהטכניקות הפשוטות והאפקטיביות של סיינטולוגיה מאיימות עליה ועל ההגמוניה שלה, וחושפות את השרלטנות המוחלטת של שיטותיה.
הם לא בחלו בלתת שוחד לחברי הוועדה הבריטית שאחראית על אישור סמים.. אה, סליחה, תרופות פסיכיאטריות בבריטניה, והם לא בוחלים בשום אמצעי של תעמולה שחורה בניסיון לעשות דה-לגיטימציה לסיינטולוגיה.
מי שמתנגד לסיינטולוגיה בלי באמת להכיר אותה מקרוב הוא:
1. שייך לקבוצה הזו.
2. נפל קורבן לתעמולה השחורה של הקבוצה הזו.

אין זה טוב יותר מאשר להכנס לאחד האתרים הפלסטיניים, או הערביים, לשאוב משם את הכאילו ידע על ישראל ולהציגו כעובדות.
תסכימו בוודאי שזו דרך לא מוצלחת ללמוד משהו אמיתי על ישראל.
וואו, מלא חברות הזכרת שם 248047
אתה יכול להרחיב לגבי "סמים.. אה, סליחה, תרופות פסיכיאטריות"? אני יכולה לנחש, אבל מעדיפה לשאול קודם.
וואו, מלא חברות הזכרת שם 248078
אני כמובן מתייחס לחברות התרופות - אלו שמייצרות סמים כמו ריטאלין ופרוזאק.
מאחורי חלק גדול מהאתרים הנלחמים בסיינטולוגיה עומדים גורמים... בואי נקרא להם אינטרסנטיים, בלשון המעטה.

הדבר אליו התייחסתי הוא שלא מזמן (לפני בערך חצי שנה עד שנה) פוזרה הוועדה שאחראית על אישור תרופות בבריטניה עקב הסתרת ראיות לנזקים שסם הפרוזאק גורם. התברר שלחלק מחברי הוועדה יש מניות בחברות התרופות.
חיפשתי עכשיו גם את הלינק בוואלה בו זה הופיע במקור, אך לצערי לא מצאתי.

גם הטינופת הישראלי שרצח את ביתו הקטנה וקבר אותה באיזו חורשה, גם הוא, כך נאמר, היה מושפע מסם פסיכיאטרי "נגד" דיכאון.

כמו כן, גם ב-YNET וגם בוואלה, דווח שנעשים ניסויים באקסטזי כ"תרופה" לסימפטומים של פגיעה מינית.
אז דבר ראשון - ממתי פגיעה מינית היא מחלה שזקוקה לתרופה?
ודבר שני - ממתי סם כמו אקסטזי יכול באמת לפתור בעיה כזו? הוא אולי יכול לדרוס באלימות את הסימפטומים, אבל לפתור את שורש הבעיה?

זה מה שעבר על הפסיכיאטריה בעשרות השנים האחרונות - יאוש מוחלט מפתרונות אמיתיים, ומלחמה מתמדת בסימפטומים, על חשבון הגוף והנפש של המטופל. זה במקרה הטוב.
במקרה הרע - מתן מרשמים סיטוני, וקבלת שלמונים מחברות התרופות.
פלא שהם תוקפים את סיינטולוגיה שצועקת "המלך הוא עירום"?

כאחד שקרוב לנושא של תקיפה מינית, וגם טיפל בעזרת אודיטינג של דיאנטיקה בנושא, ראיתי איך באמת ניתן לפתור בעיות. איך באמת ניתן להתמודד עם מקרים כמו אונס. סוף סוף טכניקה שעובדת ואת יודעת מה - אפילו לא צריך ללמוד 7 שנים על המבנה של המוח בשביל זה.

אבל מה?
לסמם אנשים ולהפוך אותם למכורים זה הרבה, הרבה יותר פשוט. זה גם מכניס הרבה יותר כסף. אדם שאת פותרת לו את הבעיה - את פותרת לו את הבעיה - הוא לא זקוק לך יותר.
אבל מכור? מכור תמיד זקוק לך.

את מתחילה להבין מי נגד מי כאן ולמה?
''הגשר'' לפשיטת רגל כלכלית 362443
הנה כמה עובדות על דת/כת הסינטולוגיה:

1. יש לה מעמד של דת אם כי המבנה שלה דומה לכתות של פולחן אישיות.
2. "הכנסיה הסינטולוגית" בנויה על שכבות של סודות דתיים שמסופרים לחברי הכת רק לאחר מעבר בשלבים. השלבים מהווים את ה"הגשר אל החופש". כל שלב עולה $$$

זו לא דת לעניים

3. בשלב III סביר להניח שהוצאת כ- 10000$ או יותר על תשלומים לכת. בשלב זה אתם נחשפים לאמת הבאה:
לפני 75 מיליון שנה היה שליט גלקטי מרושע בשם XENU ובגלל שממלכתו היתה צפופה הוא נחליט להקפיא את האוכלסיות של החיזרים (כן, לא טעיתם זו כת שמאמינה בחיזרים). אותו עב"ם מרושע שלח את הגופות המקוררות לכדור הארץ וזרק אותם לתוך הר געש. חשבם ששמעתם מספיק ? יש עוד הרבה

נסו את
www.xenu.net

4. כל סודות השלבים (OT LEVELS) מוגנים בזכיות יוצרים, והכנסיה ומוסדותיה תובעים ללא הרף, כל מי שמפר זכיות יוצרים.
המונופול על ידע שמוביל "לגאולה" והוא ניתן רק תמורת תשלומים הולכים וגדלים (אבל מה זה כסף כאשר מדובר על החלמת כל המחלות הגופניות והנפשיות שלך !!!)

5. עומדים כנגד הכת/דת עשרות תיקים פלילים. בין השאר פריצה למשרדי ה- FBI. מוסדות הדת ידועים לשימצה בנסיונות להשתיק מתנגדים ע"י בלשיים פרטיים, סחיטות ותביעות עד חורמה.

6. הכנסייה בנויה על מודל אירגוני טוטליטארי (לפחות בשכבות העליונות שלה ה- ORG). הדת מאורגנת להפליא אבל לא נותנת שום חופש פעולה לביקורות כנגדה.הטלת ביקורת ע"י חבר כנסיה נתפסת בכנסייה לא בתור תהליך חיובי של מעבר רעיונות בין בני אדם כאם חתרנות תחת אושיותיה. אדם אשר מטיל ביקורת (ולו קטנה) נזרק מהארגון בבעיטה או לחילופין "מתנדב" להצטרף למחנה עבודה תחת תנאים קשים. לראייה לא תמצאו שום פורום שבו סינטולוגים מדברים על אמונתם. זה לא חוקי וצפוי לסנקציות

7. ישנם אנשים שהחברות בכנסייה הייתה מועילה. אולם יש רבים שנפגעו כללית (עד כדי פשיטות רגל) ונפשית ("שיחקו לנו במוח").
מומלץ לשמוע את קולם לפני שקופצים להרפתקאה.

לסיכום:
יש עוד הרבה מה לומר אבל הזמן קצר. רק תעשו שיעורי בית לפני שאתם משחררים כספים לכנסייה. האינטרנט זה מקום טוב להתחיל בו.
יש עדיות רבות שהטכניקות שמבוססת על מכשיר ה E-METER (פטנט רשום) גורמות לחויות יוצאות דופן.
על כן בנוסף לכנסייה יש עוד קבוצות רבות, שפועלות מחוץ לכנסיה מכיוון שמסכימים עם הרעיונות אבל לא עם הכנסייה.
דבר אחד נוסף 362444
הכנסייה הסיטולוגית מחזיקה רשת ביון (כן, נכון הבנתתם) ענפה.4
ישנם עדיות שמשרדים אילו מנטרים את האינטרנט והפורומים כדאי להגיב למאמרים כנגם.
מטרתם העיקרית היא להכניס את כל העולם (כן הם מסיונרים) וכל הגלקסיות (הם מאמינים בעב"מים) למצב של CLEAR.
CLEAR אומר פחות או יותר שאתה נפש "נקייה". הם מאמנים שכאשר כל העולם יהיה כך אז לא יהיה עוד: מלחמות, מחלות נפש ופשע.

הערה:
לפחות לחצי מהעולם אין את הכסף להריח את קצה הדרגה שנקראת CLEAR

בנוסף רצוי לזכור ש"הכנסייה הסינטולוגית" היא לא דת רגילה:
זוהי דת שהיא הכלאה בין עסק-לדת

הצד של העסק בדת ינסה לעשות כל דבר שבכוחו כדי למכור לכם קורס (או שניים). והם ידועים במציונות שלהם למכור את הדת תחת מסווה של חברה זאת או אחרת ל"יעוץ". בפועל תמיד ינסו למכור לך.

לכן אני מאוד חשדן לגבי תגובות בפורום מצד הסיטולוגים. מכיוון שיש סבירות גבוה שאלו הודעות מושתלות ע"י "ההנהלה" תהיה אשר תהיה.
ומטרתם אחת: מיסיונריות/למכור קורס (לרוב, לסינטולוגים קשה להפריד בין השניים).
וכן, מי שאחראי על חברות ה"יעוץ" מקבל אחוזים מכל קורס שתקנו.
דבר שני נוסף 362613
לגבי "פרידמן יועצים":

תגובה 303793

לגבי טרור כלפי סינטולוגים לשעבר:

סינטלוגים שרוצים רפורמה בכנסייה, נאלצים להשאר אנונימים:

פסיכיאטריה 362747
"הכנסייה הסינטולוגית" ידועה בהתנגדותה הנחרצת לפסיכיאטריה.
אני לא בעל או קשור לחברת תרופות\פסיכיאטריה

יש לי שני חברים סכיזופרנים, כמו כן גם אח של חברה שלי, ככה שיש לי נגיעה מכיוון אישי (להבדיל מכלכלית)

קצר ידי מלספר לכם איך הרגשתי אשמה כאשר שכנעתי את חברי להפסיק לקחת תרופות. זה קרה לפני 9 שנים והוא התאשפז שוב ועבר סבל שקשה לתאר או לדמיין
נשארנו חברים, אולם האשמה לעולם לא עזבה אותי.

ואם תשובת הפסיכיאטריה היא סיינטולוגיה, איך זה שהמון סיינטולוגים בדרגות גבוהות (OT6-8) השתגעו ?
הנה סיפור של בחור אחד, חבר בכת, שנמנע מימנו טיפול פסיכאטרי לשם כך :

לכל הסינטולוגים:
תתבגרו. סינטולוגיה לא תמנע ממחלת נפש להתפרץ אם היא אמורה להתפרץ.
אנשים בכת אשר כן מתפרץ להם התקף פסיכוטי כזה או אחר נמנע מהם טיפול רפואי.

נכון שפסיכיאטריה היא בחיתוליה, נכון שתהליך ההחלמה קשה, מייגע ולעיתים קרובות אכזרי. אולם זאת האופציה הטובה ביותר כיום.
מי יתן שלאלה הסיינטולוגים מביניכם יהיה מזל טוב יותר
פסיכיאטריה 362751
"נכון שפסיכיאטריה היא בחיתוליה..."? -

הצילו!! הם משתלטים על העולם ומחדירים סוכני חרש אל הפסיכיאטריה!! בקרוב גם טלי תחרים את ה"א הידיעה ובעוד ארבעים שנה הה"א תהיה שווה יותר $$$$ מכתב היד של ג'ון לנון!!
פסיכיאטריה 362770
יותר סביר להניח שהכנסייה הסינטולוגית תוציא זכיות יוצרים על ה''א הידיעה.
ואז נתבע כל פעם שנשתמש בו...
אתרים פלסטיניים וערביים 248051
אני דווקא מוצאת שזו דרך נהדרת ללמוד משהו אמיתי על ישראל.
ספרים לבנים ארוכים 248087
האתר הערבי הטוב ביותר ברשת להשגת מטרתך, ואפילו בעברית מסוימת:

וואו, מלא חברות הזכרת שם 298513
נראה שהקבוצה הזו החליטה לשלוח סיבוב נוסף של הזבל שלהם. קיבלתי אותו בשני עותקים בלבד, בינתיים ביומיים האחרונים.

ברורים לי נזקי הסיינטולוגיה. מצד שני, העובדה שהם שולחים את ההודעה רק דרך דואר זבל ולא כוללים בהודעה שום רפרנסים נורמליים (הודעה בפורמט HTML ללא שום קישור, חוץ מהקישורים שהוסיפו ספקי השירות: walla ו־lists.mailingway.com)

ריחמתי עליהם ולא שלחתי תלונה ל־abuse. אולם אפשר לראות לפי ההודעה שהיא נשלחה מחיבור של 012 (מהכתובת 80.178.2.101)

להודעה הזו (ליתר דיוק: זו שמעליה) הגעתי ע"י חיפוש בגוגל של מספר הטלפון. היא הופיעה שם, ביחד עם הדף מ־"לא רלוונטי":
האם יש אתר שמרכז מידע אמין בנושא בעברית?

הדף הרלוונטי בויקיפדיה:
ר' גם סעיף "סיינטולוגיה בישראל". מישהו לוקח על אחריותו להוסיף שמות של יועצים סיינטולוגיים נוספים לשם? אני לא רוצה להסתמך רק על המכתב המפוקפק הזה. כשהתקשרתי לטלפון קיבלתי מענה קולי "הגעת לקו החם, נא השאר שם וטלפון". לא תודה.
וואו, מלא חברות הזכרת שם 298590
אני קיבלתי מהם כמה הודעות לפני שבועות אחדים, מאחד שמזהה את עצמו כמאיר עזרא. לפי רשימת התפוצה החלקית המצורפת להודעות, אפשר להניח שהם מצאו את כתובתי באתר הזה (ראיתי שם את אורי רדלר ומישהו מהאייל עצמו). זו בעצם הסיבה העיקרית שהפכתי לאלמוני.
התנגשות הטיטנים 269053
פנו אלי היום מ''עוצמה עסקית'' בזכותכם אני שולח אותם לדחוף... מזל שהיה לי שכל לבדוק.

ידיד
התנגשות הטיטנים 361834
בתור אחד אשר ביקר בחברה "עוצמה עיסקית" אני יכול לומר שאולי הטכנולוגיה העסקית שבידם יעילה ואמיתית ואכן עובדת, אבל הם מנסים "להחדיר סיינטולוגיה מהדלת האחורית" ושלא תבינו אותי לא נכון - אני סיינטולוג מעל ל- 6 שנים.
אני פשוט לא אוהב ואפילו מתעב את אלו אשר מנסים לדחוף לאנשים סיינטולוגיה בכח באמצעות אמצעים שונים (במקרה זה- יעוץ עסקי).

אני אישית לא הבנתי למה אני והשותף שלי (אשר אינו סיינטולוג ואין לו עניין בכך) צריכים למלא את שאלון 200 השאלות אשר משמש את סיינטולוגיה לקבלת "תמונת מצב" לגבי הנשאל.

בתור סיינטולוג אני בהחלט מבין את הרעיון ואולי אפילו את החשיבות שעומדת מאחורי העניין, אבל אני בהחלט לא מסכים עם המעשה. סיינטולוגיה נועדה לאלו אשר הבחינו כי סיינטולוגיה אכן נכונה עבורם. אין לדחוף אותה בכח מהדלת האחורית. בושה.

לעומת זאת ישנה חברה מקבילה אחרת בשם "קומליין" אשר בהחלט עושה את העבודה כמו שצריך. "פרופר ביזנס".
בלי שום קשר לסיינטולוגיה. ישר ולעניין.
מטפלים בעסק שלך. בלי להכניס את סיינטולוגיה בכלל.
והתוצאות- ראסמי, מדהימות.

השותף שלי אשר הוא איש שכלתן להפליא (ולא ילד) אשר חווה דבר או שניים בחיים הינו בעל דיעה די מוצקה שסיינטולוגיה אולי טובה בשבילי אבל בהחלט לא בשבילו (אחלה, מקובל עלי).
כנגזרת לדיעה הזו הוא תמיד התיחס בחצי ביטול עד ביטול מלא לאנשים המזוהים יתר על המידה עם סיינטולוגיה ולקח את דבריהם בערבון מוגבל מאוד. אבל ברגע שהוא התישב במשרדי קומליין (לשתי פגישות, אשר השניה היתה ביוזמתו המלאה) וקיבל רק קמצוץ מן הידע העסקי אשר בידם (וזאת ללא תשלום כלל !!!) הוארו עיניו.

הוא לא הפך לסיינטולוג, דעותיו לגבי סיינטולוגיה עדיין אותן הדיעות, אבל עכשיו הוא בהחלט יודע מנסיון שהטכנולוגיה העסקית של סיינטולוגיה עובדת. באמת עובדת!

ולגבי התשלום- לא יותר יקר מכל יעוץ עסקי אחר במשק. במקרים מסויימים אפילו זול יותר.

דעתי האישית באופן כללי- אל תשמיץ דבר לפני שבדקת אותו מקרוב באופן אישי ודגש על - באופן אישי.
שאלה לשונית 361848
יש לי מבחן מאד פשוט לזהות סיינטולוגים (גם כשהם בתחפושת): כשהם מדברים על הסיינטולוגיה, הם תמיד משמיטים את הא הידיעה ("הטכנולוגיה העסקית של **סיינטולוגיה", בין שתי הכוכביות מודגשת ההא החסרה). אולי אתה יודע למה?
שאלה לשונית 361877
אן שהם מתרגמים מאנגלית או שהם עולים מרוסיה.
אני הייתי קודם 361923
גם אני שמתי לב, תגובה 263702, פיסקה שישית. הטקסטים הם אמריקאיים, התרגומים, כשיש, נעשים ע"י מתרגמים לא מקצועיים, והחבר'ה כותבים במין דיאלקט סיינטו-עברינגליזי הניתן לזיהוי גם בדיבור (היה להם פעם דוכן בתחנה המרכזית בת"א, ושם הם שוחחו עם אנשים וגם בדקו אותם עם המכשיר ההוא מה-שמו, שהוזכר גם בדיון כאן).
אני הייתי קודם 362262
איך אני אדע אם חשבתי על זה לבד, או שקראתי את השיטה הזו אצלך? (נדמה לי שההסבר הראשון הוא הנכון, אבל מי יודע). בגלל שלא טרחתי להוציא על זה פטנט, אני לא יכול עכשיו לבנות מכשיר לזיהוי סיינטולוגים ולמכור אותו בהמון כסף.
אני הייתי קודם 362280
אתה יכול לבנות את המכשיר ולהתחלק עם החשמנית ברווחים.
אני הייתי בטאהיטי 362284
עזוב, אתה כבר קנית את עולמך בחוק וישנה (שעובד באמת באחוזי הצלחה מדהימים).

אגב, כרגע גיליתי במקרה (כלומר, סרקתי במקרה, בעקשנות מייגעת שאינה מובנת אף לי עצמי) שהייתי ואף תהיתי כבר בשחר היות האדם וטרם המצאת הלחם הפרוס: תגובה 154371.
אפרופו ''פדרמן יועצים'' 302390
הזכרת את "פדרמן יועצים", מחובתי לספר שקבלתי ייעוץ אצל מר אבי פדרמן, יש לי עסק בתחום השיווק, והבחור הזה פשוט הציל אותי, כל דקה איתו החזירה את עצמה עד השקל האחרון.
נעזרתי בייעוץ שלו על פי טכנולוגיית המנהל הגאונית של ל. רון האברד, יישמתי אולי 20% ממה שניתן ליישם, הסטטיסטיקות השתפרו פלאים, מנהל העו"ש הפסיק "להטריד" אותי, ואני מתכוון להמשיך בסדרת ייעוץ נוספת כי עם האוכל בא התיאבון...
אבי פדרמן הוא קודם כל בן-אדם משכמו ומעלה, ובנוסף בעל יכולת מדהימה לעזור לאנשים, אני מכיר אישית חלק גדול מלקוחותיו שמעריצים אותו לא פחות ממני,
תודה לך אבי פדרמן!
אפרופו ''אפרופו ''פדרמן יועצים'''' 303761
חלילה לי מלהאשים את משה...
אפרופו ''אפרופו ''פדרמן יועצים'''' 303793
"בעלת משרד גדול לשקרנות מאורגנת מספרת, כי היא "מבקשת מחברת יפעת, המלקטת קטעי עתונות ומדיה, ליידע אותי מייד על כל דבר שכותבים על לקוח שלי באינטרנט, ומושיבה את התקציבאיות שלי לכתוב טוקבקים". לדבריה, "אנחנו עוברים על הפורומים ומנטרים אותם. אם לקוח שלנו מוזכר, אנחנו מגיבים. לפעמים אנחנו *מזדהים בכינוי שהגולשים הקבועים כבר מזהים*, ואם הלקוח לא מעוניין שיידעו שהוא נוכח בפורום אנחנו כותבים תגובה אנונימית, בנוסח 'תפנה לשירות הלקוחות, פניתי והם עזרו לי', ומיידעים את שירות הלקוחות שאמורה להגיע תלונה מסוימת, ומנחים אותם לטפל בה יפה במיוחד. *לפעמים אנחנו מיידעים את מנהלי הפורומים בכינוי המסוים שבחרנו, כדי שיתנו גושפנקא לנוכחות שלנו*".
אפרופו ''אפרופו ''פדרמן יועצים'''' 304090
אווילים. הם צריכים לשוטט באינטרנט ולחפש עילות לתביעות דיבה.
אגב, לפעמים יש לי חשש שחלק מהדיונים באייל מומחזים ( אולי אני מושפע מ ender's game ) על ידי משתתף אחד שמשחק את כל הדמויות. בעיקר בנושאים פילוסופיים.
אפרופו ''אפרופו ''פדרמן יועצים'''' 304120
תגובה 60271
אפרופו ''אפרופו ''פדרמן יועצים'''' 304122
דרמה על יחסי אהבה-שנאה בין הפילו לסופיה.
אפרופו ''אפרופו ''פדרמן יועצים'''' 304121
תגובה 304118
אפרופו ''אפרופו ''פדרמן יועצים'''' 304129
זה נותן פרוש חדש ומעיק למונח ''פרסום סמוי''.
XENU THE EVIL WAR LORD 362702
דרכם של הסינטולוגים ידועה

תגובה 303793

אין מה להוסיף
היא כל כך ידועה שאתה מסתמך על אתר אינטרנט??? 389136
אני מקווה שאתה לא מנהל את חייך על פי אתרי אינטרנט.
כי אם כן, כדאי לך לארוז את המזוודות ולברוח מהארץ- אוטוטו אנחנו מושמדים.
ובכלל, כדאי שמהר מאד תמיר את דתך היהודית למשהו לא מסוכן כי בעוד שבועיים כולנו ניכחד מעל פני האדמה- הרי ככה כתוב באתרים של שונאי ישראל ויהודים.

יקירי- כשאתה בוחן משהו תבחן אותו מהתבוננות אישית ולא על סמך אחרים, בטח שלא על סמך אנשים שאתה בכלל לא מכיר.

יש לסיינטולוגיה אויבים, משום שסיינטולוגים נלחמים במקורות מסוכנים לבני האדם- למעשה אתה יכול לומר שסיינטולוגיה היא האוייבת שלהם ולא הם שלה.

הארגונים שנאבקים הכי הרבה בפשיעה פסיכיאטרית הם ארגוני הסיינטולוגיה ברחבי העולם- ובזכות חוקים שיצאו- גם בארץ, אי אפשר היום לאשפז אותך בכפייה, סתם כי לשכן שלך נמאס ממך) מקרים רבים שקרו כך) או כי האבא שלך חושש שאין לך חברים.
היום צריך שופט כדי לאשפז אותך בכפייה-וצריך להוכיח שזה ממש נחוץ.

היום אי אפשר לכפות על ילדים לקבל ריטלין- סם מסוכן שגורם לתופעות לוואי חמורות, כמו רצון להתאבד ולהרוג אחרים- ותסתכל על הילדים הרוצחים בארה"ב- תבדוק באיזה טיפול מרביתם היו באותו זמן.

בצרפת ניסו לחוקק חוק לפני מספר שנים שבו פרט לנוצרים, יהודים ומוסלמים לא יותר חופש דת מלא.
סעיף אחר ניסה לכפות על איסור להראות שאתה בן דת מסויימת וכך יהודי לא יוכל לחבוש כיפה ומוסלמי לא יוכל להסתובב עם סימנים משלו.

הארגונים שנלחמו ואירגנו את ההפגנות שחיסלו את החוקים הטפשיים האלה היו האירגונים הסיינטולוגים ברחבי העולם.
וכן, בזמן שאתה ישבת בבית ושיחקת במחשב, אני הפגנתי מול שגרירות צרפת, ואחרים תרמו כספים כדי לממן את הטיפול בנושא, רבים מכל רחבי העולם, כולל מישראל, נסעו לצרפת כדי להפגין נגד החוקים.

ואני יכול להמשיך ולמנות את הסיבות לכך שסיינטולוגיה היא האוייבת של הפושעים, והפושעים יעשו הכל כדי לא להפסיד.

אתה יכול לבחור לאיזה צד ללכת- לאלו שנלחמים כדי שלא יהיה לך חופש דת, כדי שיוכלו לאשפז אותך בכפייה או לתת לך כימיקלים למוח כשתהיה בדיכאון במקום לעזור לך לפתור את הסיטואציה- שאיננה נובעת מהמוח ולכן הסמים גם לא עוזרים.
אתה יכול ללכת לצד שנלחם למענך ולמען כל שאר האנשים בעולם, הארגונים שבימים אלה ממש, מגייסים אנשים מכל רחבי העולם כדי שיסעו ויסייעו באינדונזיה אחרי רעש האדמה, האנשים שבצונאמי ובפיגועי 9.11 ועוד ועוד עזבו הכל ונסעו לעזור( סיינטולוגים אינם היחידים שעוזרים- כמובן, אך כשיש צורך יגוש שסיינטולוגים יגיעו לעזור- כי כאלה אנחנו, ואני מאמין שגם אתה- אוהב ורוצה לעזור- כולנו כאלה.)

כעת אתה מוזמן לבחור באיזה צד אתה בוחר.
אני מזכיר לך שהעולם עדיין לא מושלם וינה עבודה רבה לבצע- והיא בהחלט לא כוללת הרס אנשים.
היא כל כך ידועה שאתה מסתמך על אתר אינטרנט? 389155
''היום צריך שופט כדי לאשפז אותך בכפייה'' - זה לא נכון (וטוב שכך. מה שופט מבין בפסיכיאטריה).
תבדוק את הנושא לפני שאתה מגיב 389776
החוק קיים גם קיים- וזאת בגלל השימוש לרעה שעשו הפסיכיאטרים המחוזיים.

אם יצאת עם בחורה והיא החליטה לנקום בך- יכולת כמו כלום להיות מאושפז על פי צו של פסיכיאטר מחוזי- היא פשוט היתה צריכה לדווח עליך כעל בילתי שפוי והאחים והשוטרים היו כבר תופסים אותך באמצע הרחוב ומאשפזים אותך.
הורים שהחליטו שהילד שלהם מתנהג בצורה שאינה הולמת, חברים שרבו, שכנים שהפריעו להם, מעסיק שלא ידע איך להיפטר ממך- כל אלה ועוד יכלו להתלונן עליך שאתה עושה כך וכך והיית נלקח לאשפוז בכפייה.

אתה צריך להודות לסיינטולוגים שלא נעצרו להקשיב ובטח שלא להיעלב מתוקפנות הפסיכיאטרים.

ולהבא- לפני שאתה מגיב, תבדוק את הנושא, אחרת עלולים לחשוב שאתה משקר.

החוק עדיין לא מייושם במלואו, אך הוא בהחלט נכנס יותר ויותר.

אני מקווה שתעבור לצד שעוזר לך ולא לצד שמנסה לדכא אותך.
תבדוק את הנושא לפני שאתה מגיב 389881
1. אין כזה חוק. המצאת אותו. לפסיכיאטר מחוזי יש סמכות לאשפז בכפיה.

2. "יכולת כמו כלום" - שטויות. להתלונן אפשר, אבל כל מה שאפשר לקבל כתוצאה (וגם זה רק במקרים קיצוניים; לא עשו את הפסיכיאטר המחוזי מגומי) הוא *בדיקה כפויה*, שבסיומה, אם אין לך כלום, אתה בבית.

3. לגמרי במקרה, אני מכיר את הנושא היטב. אני מקווה ששמיעת תשובה שונה משרצית לא גורמת לך לפרש את הדברים כשקר.
טקטיקה סיינטולוגית מתועבת 389953
חוק הטיפול בחולי נפש התשנ"א 1991, סעיף 9(א): "שוכנע פסיכיאטר מחוזי על סמך בדיקה פסיכיאטרית כי נתמלאו באדם התנאים שבסעיף 6(1) ו-(2) וקיים קשר סיבתי בין שני התנאים האמורים, רשאי הוא להורות בכתב כי יובא לבית החולים וכי יאושפז בו בדחיפות".
בתגובה קודמת טענת, כזכור, ש"היום צריך שופט כדי לאשפז אותך בכפייה".

הכותרת מתייחסת להערה האובייקטיבית-נייטרלית, מין עצה טובה ממישהו שרוצה בטובתי: "תבדוק את הנושא, אחרת עלולים לחשוב שאתה משקר". עוד אמת-נצחית שנגזרה מאיזה ספרון הפעלה סיינטולוגי לחיים. עלולים? אתה חושב. אז תגיד: "אני חושב שאתה משקר". אחרת עלולים לחשוב שלמדת דמגוגיה בהתכתבות.
טקטיקה דתית מתועבת 389955
האם אדוני מתרגז ככה גם על מטיפים דתיים שלמדו מאיזה ספרון הפעלה קבלי?
אולי תבין יום אחד שלא רק לך יש זכויות, אלא לכל בני האדם 390306
אולי. 390329
אני שמח שאתה חוזר בך מן הטענה ש''היום צריך שופט כדי לאשפז אותך בכפייה'', ונסוג לעובדה הידועה שיש על החלטה כזו ביקורת שיפוטית, כמו על כל החלטה מנהלית או מקצועית אחרת. בזכותך כבר לא ''עלולים לחשוב'' שאני משקר, ואני מודה לך על כך.

אשפוז בכפיה (למעט בצו שופט) נעשה רק כאשר פסיכיאטר שהוכשר לכך במיוחד, קובע שהאדם מסוכן לעצמו או לאחרים מפאת מחלתו. כאשר אדם כזה מפסיק את הטיפול, הוא נעשה אסיר של מחלתו המאמללת, שנוטלת ממנו את חופש הבחירה. משום מה, אתה נלחם לצד המחלה ונגד החולה.
אולי. 390341
נדמה לי שהוא (הם?) כופר בכלל בקיומה של מחלה, לא?
אולי. 390362
זה דורש אטימות מסוג מאד מיוחד (אוטיזם ארגוני?)
אולי. 390369
אטימוטיזם אורגני.
ריטלין 389954
ה''הוכחה'' שלך שריטלין מסוכן שהרי ''באיזה טיפול מרביתם היו באותו זמן'', היא טעות הסקה קלאסית. אתה לא חושב שתפסו ילדים ברחוב ונתנו להם ריטלין, ואז בדקו מה קורה. קבוצת הניסוי שונה באופן משמעותי מקבוצת הביקורת.
תפוצה מטרידה 308191
חברות היעוץ מקבלות/רוכשות את מאגרי הטלפקס מחברת "דן אנד ברדסטריט" ומפיצות הזמנות להרצאות כנסים שהן עורכות.
אני מקבל ים של הודעות משונות
בין ההודעות כאלו המפוקפקות ביותר באשר לכוונותיהן
האם דן אנד ברדסטריט מודעים בכלל לאן מגיעות ההודעות?
מי השולח וכוונותיו?
מי הם הנמענים ולמה הם ברשימה?

ובכן עכשיו כבר כן

להלן העתק מכתבי להם בהשמטות ראויות אחדות
..............................
אל:דן אנד ברסטריט ישראל בע"מ

מאת: דודי בן עמי קצרין

הנידון: הטרדתכם החמורה באמצעות הטלפון בביתי

הנני עוסק זעיר עצמאי העובד יחידי (כשישנה עבודה מוזמנת) מכשיר הטלפון בביתי 04---- משמש גם כמכשיר פקס, הוא טלפון פרטי ומשמש גם כקשר עיקרי עם לקוחותיי המעטים.
הנני בעל מלאכה (סתת כלי-צור) ומדריך. אין לי חברה ואיני משמש בניהול איזה שהוא.

ואולם מספר הטלפון/פקס שלי רשום במאגר מידע המצוי ברשותכם כאילו אני בעל חברה או מנכ"ל.

אינני יודע מי מסר או מכר לכם את הידע המסולף הזה. אולם, אתם מוסרים או מוכרים אותו ללקוחות שלכם המטרידים אותי ביום, בלילה, לפנות בוקר, בערבי שבת ובערבי חג במשלוח פקסים למכשיר טל/פקס מיושן על נייר תרמי.
הצלצולים מעירים את בני הבית בכל שעה מוזרה אפשרית. לאחרונה נעשו צלצולים אלה תכופים, פעמיים או שלש בלילה, שנתנו אינה שינה ומנוחתנו אינה מנוחה.

מחשש שמא זו הודעה בדבר אסון למי מבני המשפחה אנו חייבים לענות לטלפון ומשנתברר כי זו הודעת פקס עלי לקום ולחבר את מכשיר הפקס.
כל זאת כדי לקבל הודעות אוויליות בדבר קורסים משונים למנכ"לים יחסים עם עובדים וועדי עובדים או הצעות מופרכות להשקעה של כסף שאין לי.

בשעות היום והערב מצלצלים אלי מטרידים שונים בשיחות בעל פה או אוטומטיות.
אינני יכול לשנות את המספר משום שהוא ידוע לרבים שאין לי אתם קשר שוטף אך הם עשויים להזמין ממני עבודה.

הטרדה זו מהווה עבירה ואתם האחראים לה.
מעולם לא ביקשתי להיכלל במאגר שלכם ומעולם לא יידעתם אותי מה אתם מפיצים אודותיי.

ממה שרשום על ההודעות אני למד כי המאגר בו מספר הטלפון/פקס שלי מועבר בלא רשותי לרשותן של חברות אחרות, בצרוף נתונים מופרכים שאיני יודע מה הם. כנראה גם לחברות אחרות העוסקות בסחר מידע.

- הנני מתכוון לתבוע אתכם לדין על הטרדה חמורה.
- על נזק שאתם גורמים לעבודתי.
- על בזבוז נייר תרמי הקשה להשגה לדגם המכשיר שלי.

לדעתי עוול הוא שלא לוודא מידע כזה שאתם מוסרים או סוחרים בו. עוול כלפי ואף כלפי לקוחותיכם.

לחילופין, אם אמצא כי אין החוק מספק לי הגנה מספקת. אכתוב מכתב ברוח דומה ואפיץ אותו כדו"אל למוסדות ולכל לקוחותיכם שאצליח לאתר.

דודי בן עמי
התנגשות הטיטנים 362457
מה רע בקריאת הרבה מאמרים ומאמרים שכנגד? בעיני זאת בהחלט שיטה טובה ללמוד על הרבה דברים, כולל בעד ונגד סיינטולוגיה.
ניתוח ביקורתי של הסיינטולוגיה 84585
שלום לכולם!
ארז כל הכבוד לך על דבריך. אכן מאוד חשוב שתדעו שסיינטולוגיה היא אכן ידע שיכול להפוך אדם לבעל יכולת גבוהה יותר ולשלוט בחייו טוב יותר.
בתור אחד שלומד סיינטולוגיה מגיל 14 וכיום אני בן 20 אני יכול לספר לכם שההצלחה שלי היא גדולה, הן מבחינה אישית, וזוגיות ועבודה ובעיקר שיפור השלמות האישית.
הזכרתם כאן כמה פעמים שדת הסיינטולוגיה הולכת וגודלת, ובכן זה נתון נכון מאוד וזה קורה מכיוון שהסיינטולוגיה מספקת פתרונות מעשיים. אבל אל תקחו את המילה שלי בזה, בדקו זאת בעצמכם. מכיוון שהעקרון שכולו מונחת הסיינטולוגיה עבור האינדיבידואל אומר -"מה שנכון עבורך הוא מה שהבחנת בו בעצמך".

דת הסיינטולוגיה מספקת תשובות לשאלות רבות לגבי החיים והמוות. היא מקיפה נתיב מדוייק הממופה בקפידה. דרך יישום עקרונות הטכנולוגיה של סיינטולוגיה בסשן של אודיטינג, מסוגל האדם להסיר מחסומים ולהיפטר ממצבים לא רצויים, וכך להפוך להיות יותר עצמו. עם התקדמותו של האדם, הוא לעתים קרובות מושיט ידו לעזור לאחרים באותו האופן שבו הוא עצמו קיבל עזרה.

בפיתוח הסיינטולוגיה מצא ל. רון האברד את האמצעים לפתח טכנולוגיה אשר תשחרר את נפש האדם, ובכך תאפשר לו להכיר את עצמו באמת. הוא בדק ביסודיות את כל נוהליו והעלה על הכתב לשימוש עתידי את אלה אשר הוכחו כיעילים ביותר בהבאה לתוצאות שניתנות לחיזוי בצורה אחידה. נהלים אלה מהווים את הטכנולוגיה התקנית של סיינטולוגיה.

האדם מתבקש לקבל מסיינטולוגיה רק את אותם הדברים הממשיים עבורו. שום אמונה אינה נכפית עליו.

הנחה יסודית בסיינטולוגיה טוענת שהאדם הינו טוב מיסודו, ושביכולתו לשפר מצבים בחיים. עם זאת, סיינטולוגיה אינה יכולה להבטיח לעשות שום דבר בעצמה. רק האדם עצמו יכול להביא לשיפור עצמו על-ידי יישום כתבי הסיינטולוגיה על עצמו ועל אלה שסביבו.

שעריה של סיינטולוגיה פתוחים עבור כל אדם המבקש שיפור רוחני.

החומרים המהווים את הכתבים הדתיים של סיינטולוגיה זמינים בהחלט בכנסיות של סיינטולוגיה ובספריות ציבוריות ברחבי העולם כולו. הכנסיות והמיסיונים פתוחים תמיד לציבור, וכל אחד יכול להיכנס לסיור ולראות בעצמו במה המדובר.

סיינטולוגים מגיעים מכל שכבות החברה, לרבות מורים, אנשי עסקים, רופאים, עקרות בית, עורכי-דין, מהנדסים, אחיות, פועלי בנין, אנשי-שם, אנשי שיווק ומנהלה, מזכירות, ספורטאים, עובדי ציבור ואחרים.

כמעט כל הדתות שותפות לאמונה שיש לעזור לאדם לחיות חיים טובים יותר. בסיינטולוגיה, רעיון זה בא לידי ביטוי כאחד מיעדי הכנסייה – ליצור עולם ללא אי-שפיות, ללא מלחמה וללא פשע.

בעוד שלסיינטולוגיה יש הרבה מן המשותף עם דתות אחרות בהקשר זה, במיוחד מבחינת מושגיה הדתיים הבסיסיים ופעולותיה להגיע אל מגזרים רחבים בקהילה באמצעות תוכניות לרפורמה חברתית, הרי שהנכס יקר-הערך ביותר שיש לסיינטולוגיה להציע הוא עושר הטכנולוגיה המביאה למודעות רוחנית גבוהה יותר.

שלא כמו כמה דתות המאמינות שהאדם רע במהותו, סיינטולוגיה מאמינה כי האדם הינו טוב ביסודו. דת הסיינטולוגיה מציעה כלים מעשיים שבהם יכול האדם להשתמש כדי לשפר את עצמו ואחרים. יש דתות המציעות גאולה בעולם הבא, בעוד שסיינטולוגיה מציעה ודאות באשר לגאולה נצחית כעת.

סיינטולוגיה מאפשרת לכל דת באשר היא להשיג את שאיפותיה, ולפיכך היא דת החובקת את כל הדתות. למען האמת יש פעולות המבוצעות ע"י התאחדות הסיינטולוגים הבינלאומית על מנת לעזור לדתות אחרות לפתור סכסוכים ומחלוקות בדתם בעזרת הידע של סיינטולוגיה.

דתות הצומחות וממשיכות להתקיים מצליחות בכך בה במידה שהן מסייעות לאנשים בחייהם הרוחניים. כדי למלא תפקיד זה, כתבי הדת של סיינטולוגיה ערוכים במלואם כקובץ כללים, מתפרסמים בקנה-מידה נרחב וזמינים לכל, וכנסיותיה והמיסיונים שלה פתוחים תמיד לציבור.

ולגבי ההערה-האם האדם הוא נפש?
כן. תרגיל קצר יכול לענות במהירות על שאלה זאת עבור כל אחד: אם תאמר למישהו לעצום את עיניו ולהעלות בדמיונו תמונה של חתול, הוא יקבל תמונת דמות מנטלית של חתול. אך מי בדיוק הוא זה שמסתכל על אותה תמונה במיינד?

התשובה היא, כמובן, רוח האדם עצמה. בסיינטולוגיה אנו קוראים לרוח 'תטן', מן האות היוונית תטה, שפירושה מחשבה או חיים או הרוח.

אדם בהחלט יכול לגבש לעצמו דעה משלו לגבי סיינטולוגיה
ולמעשה אף צריך לעשות זאת. סיינטולוגיה מאפשרת לאדם לחשוב עבור עצמו. לאדם אין כל תועלת בעיסוק או בלמידה של סיינטולוגיה משום שמישהו אחר רוצה זאת עבורו. אך אם הוא בחן היטב את חייו והחליט כי הוא מעוניין בשיפורם, אזי הפעולה הטובה היותר היא להתחיל ולברר בעצמו מה תוכל הסיינטולוגיה לעשות למענו. רצוי שיקרא אחד מהספרים הבסיסיים מאת ל. רון האברד, כגון 'דיאנטיקה: המדע המודרני של בריאות הנפש' או 'סיינטולוגיה: יסודות המחשבה'.

מה שאמיתי בסיינטולוגיה עבורך הוא מה שאתה מוצא בה שהינו אמיתי עבורך.

אני מזמין אותך לבקר באתר הבית "מהי סיינטולוגיה"
שלך,
ניר כתריאל
אוקיי, גם אני רוצה. 84587
כמה יעלו לי הספרים?
ניתוח ביקורתי של הסיינטולוגיה?! 84608
טוב, אני מבינה שאת הכותרת הזאת התחיל מישהו אחר, ומזמן, אבל יש גבול...

ואשר ל''סיינטולוגים המגיעים מכל שכבות החברה, לרבות מורים, אנשי עסקים, רופאים, עקרות בית, עורכי דין, מהנדסים, אחיות, פועלי בנין, אנשי שם, אנשי שיווק ומנהלה, מזכירות, ספורטאים, עובדי ציבור, ואחרים''....

רק על הפסקה הזאת לבד, בלי שאר השטויות, לא תזכו לראות אותי בשורותיכם. וגם פה לא אכפת לי שעשית קאט-אנד-פייסט וזה לא שלך אישית.

יום טוב.
ניתוח ביקורתי של הסיינטולוגיה?! 154219
אסתי את צודקת. זה לא בשבילך.
ניתוח ביקורתי של הסיינטולוגיה?! 154371
ואם כבר חזרנו הנה, שאלה לי: אם הסיינטולוגיה מפתחת באדם יכולות כה מופלאות (תגובה 75415, תגובה 84585), אז איך זה שאתר הבית שלה, "מהי סיינטולוגיה" (הקישור מובא בתגובה 84585), כתוב כל כך רע?
הייתכן שבקרב כל אותם "המגיעים מכל שכבות החברה", ובתוכם מוזכרים מורים, אנשי עסקים ואנשי שם (מה זה, אגב, אנשי שם? את מי זה כולל?) - לא נמצא ולו "בעל יכולת" אחד, לרפואה, המסוגל להוציא מתחת ידיו תרגום עברי ברמה פחות או יותר סבירה?
אנשי שם 154376
מי שמזדהה בשמו האמיתי באינטרנט.
אנשי שם 154605
ידועה דוקא תופעה הפוכה - אנשי שם שבביקוריהם באתרים מפוקפקים יותר ופחות, הם מעדיפים שלא להזדהות בשמם. וכמו כן ידועה תופעה נוספת, אפילו כאן באייל, של אנשים המזדהים כאנשי שם חיים ומתים, ולא בשמם האמיתי. :)

נראה שאף סיינטולוג לא נכנס הנה, להשיב לשאלתי ולהשיב כבודה של הסיינטולוגיה.
אנשי שם 154608
"נראה שאף סיינטולוג לא נכנס הנה, להשיב לשאלתי ולהשיב כבודה של הסיינטולוגיה."

1) עדיין.
2) השבח לאל.
אנשי שם 247058
שלום לך,

אני לא כלכך בטוח מה השאלה..
אם זה בקשר לאיכות התרגום מומלץ לכתוב טענות ספציפיות, ואני אשמח לחפש מי אחראי על זה במכללה לסיינטולוגיה.
אישית אני דווקא מצאתי הרבה תועלת באתר של ''מהי סיינטולוגיה'' טרם הצטרפתי לשורותיה.

מקווה שעזרתי.
הערה כללית 253169
קראתי חלק מהדיון ולא את כולו
אני אתן את נקודת המבט שלי
אני עובד בחברה פרטית דיי גדולה שבעלי החברה נתונים להשפעתו הכמעט מוחלטת של אדם מרשימת החברות הקשורות בסיינטולוגיה ולא מדובר ב"אביב יועצים" אלא מקבילה שלה.
ה"יעוץ" שבעלי החברה מקבלים מאותו אדם גורר את החברה לכיוון של פשיטת רגל. נכון היעוץ נופל על אנשים נוחים להשפעה ולכן הוא משיג את שלו בקלות אבל הכיוון שהוא גורר את החברה הינו כה ברור עד שהשאלה אינה האם החברה תפשוט את הרגל אלא מתי. להערכתי תוך שנתיים עד חמש מהיום החברה תחדל להתקיים. להערכה זו שלי שותפים רואה החשבון של החברה ועו"ד החברה.
עד כאן חומר רקע.

בעבר ניסו להכריח אותי להשתתף בפגישה אחד על אחד עם "מאמין" בסינטולוגיה שיוביל אותי להגשמת יעדים טובה יותר. מאחר וסירבתי באופן מוחלט תוך חודשיים החלו לחפש לי מחליף וצירוף נסיבות גרר את זה שאני עדיין עובד בחברה.

לעובדי החברה הבכירים נערכו מספר סדנאות מרוכזות שבהן הוסבר לנו על קצה המזלג עקרונות על פיהם אנו אמורים לפעול שיגגרו שיפור בביצועים שלנו. בין היתר דובר על כך שלא נבגוד בבנות או בני הזוג שלנו. שנצחצח שיניים (???) וכן הלאה.
ניצלתי את הזמן למטרות מועילות יותר כגון שיפור יכולת המשחק שלי בשח מול הפלאפון.

הסלידה שלי מהכת הנ"ל הינה עמוקה מאחר ועל סמך הנסיון האישי שלי היא גוררת נזק רב! לראיה החברה שבה אני עובד.

דבר אחרון - הכת טוענת שהליכה בעקבותיה מובילה למערכות יחסים ארוכות יותר ולכן אני תמהה מדוע האדם המוביל את חברת היעוץ הסיינטולוגית "XXXXX יועצים" הינו גרוש ומערכת היחסים שלו עם אישתו עלתה על שירטון לאחר שבעקבות הכניסה שלו לכת הוא הפסיד כמעט את כל כספם

הסיבה שהשתדלתי לא לתת פרטים מזהים הינה כי אני עדיין עובד בחברה ולא מעוניין להיות מפוטר שוב. כאשר אפסיק לעבוד בחברה אוכל להוסיף פרטים רבים

אחד העם
הערה כללית 254056
שלום חבר
לא פלא שהחברה שאתה עדיין עובד בה נמצאת במצב בו היא נמצאת. אתה ממש בעוינות ואפילו לא סמויה. אני מאד מקווה שהם יעלו על דרך המלך, כמובן אם יישמו את העצות וההנחיות שהם מקבלים וישכילו לא להעסיק אנשים כמוך, לתועלת כל הנוגעים בדבר.
הערה כללית 254702
מאוד מפתיע אותי שאת קוראת לי חבר
ואני מאוד מקווה שהם יפסיקו ליישם את העצות שהם מקבלים כי אם הם כן יישמו אותם אני בהחלט אהיה בלי מקום עבודה אבל לא מהסיבה שלך
הסיבה תהיה שהבנק יסגור את החברה.

ולגבי העוינות - נכון אני לא מסתיר את זה, אני חושב שהכת הנקראת סינטולוגיה היא לא יותר מאחיזת עיניים ורמאות, ורון האברד היה צריך להשאר סופר מד''ב.
דרך אגב אני חושב שהשם הנכון הוא לאפאייט רון האבדר והחלפת הסדר והשימוש בראשי תיבות כדי להמנע מהשם היא קצת ילדותית
הערה כללית 319103
>>ורון האברד היה צריך להשאר סופר מד"ב

לא הוא לא.

קראתי פעם ספר שלו באנגלית (היה בזול) איזו סדרה על השתלטות חייזרים על כדה"א. זבל על הפנים. לא רעיון, לא עלילה, לא דמויות ולא שפה.
נמרח כמו מסטיק על נעל ביום קיץ.
בתור מייסד דת הוא כנראה היה יותר מוצלח.
הערה כללית 319145
גם ספר צריך לדעת לקרוא. אמנם לא מדובר ביצירת מופת, אבל הספרים שלו (אלא שקראתי) הם ספרים כיפים וקריאים. בטח עדיף על הרבה סופרי מדע בדיוני שהצליחו יותר ממנו, ולא היו מסוגלים גם לזה.
הערה כללית 259551
קשה לי להאמין לאדם שמועומד לפיטורים
אני מכיר אנשים שפוטרו ממקום עבודתם, והיו מוכנים
לשרוף את הבוס שלהם
חוץ מיזה, שבדרך הכלל מפטרים את הלא יוצלחים.
אז אתה כנראה די הרסני לעצמך ולסביבה שלך
הערה כללית 259621
מצאת לך שטופי מוח להתווכח איתם (ציפי ואורן הלבני).
לי זה נראה קצת חסר טעם - אנשים כאלו מתוכנתים וטיעונים הגיוניים הנסמכים על עובדות אינם פועלים עליהם. גם אם אתה מצליח לשכנעם לרגע, הצורך הנפשי שהביאם לכת, מחזירם אליה תוך 24 שעות, בין אם הם נתנו לעצמם תשובה על תמיהותיך ובין אם לא ‏1.

אגב, יתכן שאני הייתי הולך דווקא למפגש עם מאמין.
התאמנתי במשך כמה שנים על חרדים וקומוניסטים (שאל אלו וגם לאלו אני חש קירבה גדולה). אבל אני לא ממליץ על כך למי שלא פיתח יכולות רגשיות ורטוריות מתאימות. כמה עצות: להפגין כבוד מאופק ולהשאיר את השנאה בחוץ ובעיקר לתת לשני לדבר. הפגנת מאמץ גדול מדי להתמודד עם טיעוניהם מקרינה חולשה המחלחלת בסופו של דבר לתוכך. לא עם כל בדל טיעון שבו הצד השני מפגיז אותך צריך להתמודד, פירוק ההפגזה להנחות, הנחות סמויות, עובדות, תהליכי היסק ומסקנות יתיש אותך, כאשר הצד השני כבר מיומן. לעיתים עדיף להתמודד רק עם עיקר הטיעונים, או רק עם הנחות היסוד. אפשר גם לומר "אני רוצה לחשוב" ולחשוב כמה ימים, להתייעץ עם חברים, עם אנשי האייל (כולל עימי). נסה גם את http://216.239.59.104/search?sourceid=navclient-menu... .
אבל שוב, אם אינך בטוח ביכולותיך - תתרחק מרובוטים אלו. יש להם וירוס היושב על קובצי מערכת, שהוא בעל יכולת להדביק גם אנשים חכמים ומנוסים.

עוד על הסכנות שבסיינטולוגיה: http://www.artfactory.co.il/rosh.html (:
חתזקנה ידיך!
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
1 אבל החלק היותר גרוע עם אלו הוא התמורה במצפון, המומר לצרכי (ולעיתים אף נזנח לטובת) "אידאולוגיה" שכבר מגדירה וחותרת אל החשוב באמת ואל הטוב "הנכון" ומייתרת את התחושה המוסרית.
''שטופי המוח'' האלה 261156
לפחות לא מסתתרים מאחורי כל מיני כינויים.
זהו נתון בעל חשיבות כי אדם שאומר דברים מבלי להסתתר, משמע שהוא גם לוקח עליהם אחריות.
גם אני יכול להכנס כאן תחת איזה כינוי, ולהחליט שאני נלחם נגד איזו קבוצה שלא מוצאת חן בעיניי (ולא כי אני באמת מכיר אותה, אלא פשוט כי החינוך שלי לימד אותי לא לאהוב קבוצות מהסוג הזה).
זו חוכמה מאוד קטנה.
''שטופי המוח'' האלה 261158
חוכמה מאד קטנה גם להכליל על מתנגדיך באמצעות תגובות כאלה תגובה 259551
אני יודע שלא אתה כתבת את התגובה, אבל נראה שגם את זה מלמדים אתכם בסדנאות, וגם אתה צריך לקחת אחריות.
אם אתה רוצה לדעת 261167
מה מלמדים, בוא ותראה. זה באמצע ת"א, הכניסה לארגון חופשית, ולא חוטפים אצלנו אנשים.
באשר לתגובה - אני הייתי בוחר להגיב בצורה מתונה יותר, אבל בגדול אני מסכים עם החלק הארי ממה שנאמר.
בד"כ הראשונים ללכת הם אלה שהערך שלהם הכי פחות מבחינת הארגון. עובדה או לא עובדה?
ברור שאדם שמראה עוינות כזו כלפי הכיוון שאליו צועדת החברה שלו, ולא נותן כתף במאמץ להצליח, הוא סוג של גיס חמישי בשורות הארגון. סוס טרויאני. לך תנצח מלחמה כשיש לך סוס טרויאני בחצר..
אם אתה רוצה לדעת 261170
כבר נכחתי באי אלו נסיונות לשטיפות מוח בחיים שלי, כך שהסקרנות שלי לבוא אליכם לא מאד גדולה.
לפעמים גם מפטרים כאלה שהערך שלהם רב יותר מדי מכפי יכולת הארגון להתמודד - כספית, שכלית ועוד. עובדה או לא עובדה?
(בקיצור, לפיטורים יש כל מיני סיבות, שימוש במונח "פחות ערך" כמונח גורף הוא גם לא במקום, וגם טמון אסוציאציות שבעולם של אנשים מאושרים משטיפת מוח, כנראה שלא מבינים אותן).
סוס טרויאני, באמת. מתי שמעתי את הביטויים האלה? בימי מקארתי? בימים הראשונים של מבצע שלום הגליל? אולי עוד לפני כן? אנשים כמו שאתם מייצרים בשלים לדבר אחד, שמתחיל באות הרביעית.
אתה סתם מנסה לריב 261201
על כלום (בנוגע לפיטורין - אלא אם כן יש לך מצפון לא נקי בנוגע לעבודה שלך? בכל מקרה, זה עניינך הפרטי, לא ענייני)
בקשר לשטיפות המוח, אומרים שמי שנפגע ברותחין נזהר גם מצוננין, ויש גם אלו שאומרים שמי שנכווה ממרק חם, עושה "פווו" גם על יוגורט; מה שאני מנסה להגיד הוא שזה שניסו לשטוף לך את המוח במקום כזה או אחר, לא אומר שסיינטולוגיה עושה את אותו הדבר.
כאמור, סיינטולוגיה נבדקה בקפדנות בארה"ב ובמדינות נוספות, והיא עתה מקובלת לחלוטין.
כל קורס בסיינטולוגיה מבטיח לספק סחורה מסויימת. ידע מסויים. יכולת מסויימת שלך להשיג דברים מסויימים; בין אם זה יכולת מוגברת לתקשר עם אנשים או יכולת להבין מה משתבש מערכות יחסים ואיך מתקנים את זה או איך להתקדם בעבודה ולהפוך לעובד בעל ערך יותר, שמקדם את החברה (ולפיכך גם שווה יותר לחברה.. אתה מבין איך זה חוזר אליך בחזרה?) ועוד ועוד ועוד.
אם הסחורה לא מסופקת אתה לא תחזור לקנות עוד סחורה, אלא אם כן אתה באמת חלש אופי ובחור די מסכן. לא ככה?
אנשים שנשארים בסיינטולוגיה, נשארים בה כי היא מבטיחה לספק, ואכן מספקת (להם, לנו) את הסחורה שהיא מבטיחה.
זה הכל.
אתה סתם מנסה לריב 261338
"סיינטולוגיה נבדקה בקפדנות בארה"ב ובמדינות נוספות, והיא עתה מקובלת לחלוטין" - משפט אמנון יצחקי מזה קשה להעלות על הדעת. מה נבדק, מי נבדק, מי בדק ולמה בדק? בקיצור: ברדק.
אתה סתם מנסה לריב 261340
מה גם שלמדנו שה FDA לא בודק, הוא רק מקבל את הדוחות
מה בדק? מי בדק? 261527
קרא:
בחלק שמדבר כל ההכרה בסיינטולוגיה על-ידי ה-IRS ב-‏1993 (זה מי שבדק, לשאלתך).

או חפש עצמאית חומר בנושא הבדיקה וההכרה של ה-IRS (רשויות המס בארה"ב) בסיינטולוגיה, אם אתה לא סומך על הטקסט הסיינטולוגי.

בכל מקרה, כרונולוגית - 40 שנים סיינטולוגיה נרדפה בארה"ב (מ-‏1950), עד שבתחילת ה-‏90' רשויות המס בדקו אותה בצורה מקיפה, והחליטו שהיא כשרה - לא קצת, לא הרבה, לא כמעט לגמרי, אלא לחלוטין - חד וחלק. הכרה גורפת.
מה בדק? מי בדק? 261594
IRS? נו, אז הם לא מרמים בתשלום מיסים. ממש מוכיח את כל הטענות שלך.

א: אורי גלר מסוגל לכופף כפיות בכוח המחשבה.
ב: שטויות במיץ.
א: יש הוכחות. הוא נבדק ועמד בכל הבדיקות.
ב: מי? מה? מתי? איפה?
א: אצל הרופא שלו, כשהיה חשש שלקה בשפעת. הבדיקה הוכיחה מעל לכל ספק שהוא בריא. לא קצת, לא הרבה, לא כמעט לגמרי, אלא לחלוטין- חד וחלק. הכרה גורפת.
ב: ואללה, השתכנעי. אורי גלר מסוגל לכופף כפיות בכוח המחשבה. איפה קופת ההתרמה?
עדיין לא הלכת לקרוא את החומר הרלוונטי 261817
במסמכי ה-IRS, לראות על מה בדיוק מדובר.
היית עושה זאת, והמכתב שלך היה נמנע וכך גם בזבוז בזמן ההדדי.

יום טוב.
עדיין לא הלכת לקרוא את החומר הרלוונטי 262002
ה IRS, למי שלא יודע, הוא מס ההכנסה האמריקאי.

את קביעתך לגבי בזבוז הזמן אני מקבל. יום טוב מאד.
אתה סתם מנסה לריב 261351
צורת פנייתך רק מוסיפה לתמונה שיש לי על מה שמלמדים בסדנאות שלכם (בהמשך לדברים שקראתי), שזה בין השאר לצייר את יריבכם, אם בגלוי או במרומז, כמי שיש לו בעיה. "אלא אם כן יש לך מצפון לא נקי, בכל מקרה עניינך הפרטי, לא ענייני" אני גם יכול יותר מלרמוז על הבעיות האישיות שאני סובר שיש לך, ושהסיינטולוגיה גורמת לך להחליף את ההתמודדות איתן בתחושת עליונות ממסטלת וממכרת על אחרים ("אלא אם כן אתה באמת חלש אופי ובחור די מסכן. לא ככה?" חלוקת העולם הפשטנית הזאת היא גם תוצר מהולל של סדנאות כאלה). מכיוון שאני לא מכיר את עברך אלא רק את מה שבחרת להציג (שבוודאי לא מחליש את הסטראוטיפ שיש לי על אנשים כמוך כאנשים שלא הייתי רוצה להכיר במיוחד), לא אכנס לזה כי אותי עוד לא לימדו בסדנאות איך לעשות את זה, ואני מרגיש טוב עם עצמי גם בלי כל הבולשיט שאתה מציע כסחורה, שכביכול תעשה אותי "יעיל" יותר.
אתה מתחמק ויורד לפסים אישיים 261537
אני לא מבין מה כלכך חריג בלחשוב שעובד בוגדני וחסר ערך מהווה סכנה או לכל הפחות מעמסה לכל חברה מסחרית שרוצה להצליח.
זה הרי ברור שעובד שימכור את הסודות שלך למתחרים, או שישב בבטלה כל היום, הוא נזק בשבילך, כחברה. לא צריך להיות איינשטיין או לעבור "סדנה" בשביל להגיע למסקנה הזו.

אדם רציונאלי שיראה מישהו כמוך מתמרמר על האמירה שלי, עשוי לחשוב שכנראה יש לך מצפון לא נקי בנושא. שוב, לא צריך לעבור סדנה בנושא בכדי להגיע למסקנה הזו. זה פשוט 1 ועוד 1.

באשר למי אתה רוצה להכיר או להכיר, מה אתה רוצה ללמוד או לא ללמוד, זה באמת עניינך האישי והפרטי. הלוואי שתלמד מה שיעשה לך טוב ושתהיה מאושר עם זה. בכנות.
אתה מתחמק ויורד לפסים אישיים 261543
השעורים שאתה נותן כאן בחשיבה רציונלית ראויים להזכר. בכנות.
למה? 261828
למה? 261836
סתם, פשוט מצאה חן בעיני התהייה הרציונלית "אולי יש לך מצפון לא נקי בנוגע לעבודה שלך? בכל מקרה, זה עניינך הפרטי, לא ענייני", והמחשבה הרציונלית ש"עובד בוגדני וחסר ערך מהווה סכנה או לכל הפחות מעמסה", וההצעה שכל "אדם רציונאלי שיראה מישהו כמוך מתמרמר על האמירה שלי, עשוי לחשוב שכנראה יש לך מצפון לא נקי בנושא" - כל זה ביחס לאדם שאתה לא יודע עליו כלום.
למה? 261838
(מזמן לא קישרתי לשם, נכון?) אני חושב שזה: http://techst02.technion.ac.il/~sgiladb2/logic.htm#h... בגרסה מרומזת.

או בעצם סוג של http://techst02.technion.ac.il/~sgiladb2/logic.htm#p...

או בכלל http://techst02.technion.ac.il/~sgiladb2/logic.htm#R... ?

ואם כבר הגענו לשם, אז מה דעתכם על http://techst02.technion.ac.il/~sgiladb2/logic.htm#I... ?
למה? 261850
מעבר לכל הכשלים, מה שבאמת הפריע לי הוא הרומזנות הרציונלית, שהאמת שבה הופך אותה ליותר מתסכלת.
כשאנחנו לא יודעים על מישהו שום דבר, הוא יכול להיות עובד נאמן בחברה שלו (לדוגמא), ויכול להיות בטלן חסר מצפון. יש סיכוי מסויים לכל אחת משתי האפשרויות. עובדים מן הסוג השני מועדים להסתבך עם הבוס יותר מהעובדים מן הסוג הראשון. לכן, אם *ידוע לנו* שמישהו הסתבך עם הבוס, הסיכוי שהוא בטלן *באמת* גבוה יותר. זו המסקנה הרציונלית הבלתי נמנעת.
החלטה ההגונה היחידה בנסיבות העניין איננה רציונלית: לדעת שההסתברות המתמטית לתכונה השלילית עלתה, ולהתעלם מזה.
למה? 261863
מצד שני, גם עובד חרוץ שמגדיל ראש מועד יותר להסתבך עם הבוס (בוסים אוהבים הגדלת ראש כל עוד היא מועילה להם אבל לא כשהיא מאיימת על מעמדם או מציבה סימן שאלה מעל תיפקודם). אולי המסקנה ההגונה היא בכל זאת רציונלית.
למה? 261998
שלא לדבר על עובדים שחושפים כשלים ושחיתויות של ההנהלה, שסיכוייהם לעוף בהקדם האפשרי קרובים למדי ל-‏1.
למה (אתה מסתבך)? 261867
בחישובים כאלו?

חברה מסחרית רוצה לעשות הרבה כסף.
בוסים אוהבים לעשות הרבה כסף.

בוסים מודדים אותך בכמה כסף אתה מביא להם (וגם יהיו מוכנים לשלם לך בהתאם).

לא תביא להם כסף, והם חכמים - תפוטר.
לא תביא להם כסף, והם טפשים - החברה תפשוט רגל.
זו מתמטיקה יותר פשוטה מלחשב סטטיסטיקות, לא? :-)
למה (אתה מסתבך)? 261883
אני לא דואג. לפעמים הבוסים הכי טפשים מכירים מישהו שמכיר מישהו, והחברה תהיה בסדר גמור.
אוקיי 261841
בוא נעשה את זה בצורה איטית יותר:
אם אתה מסתייג מאחד הסעיפים, אנא כתוב לי.

1. נכון שחברה מסחרית מורכבת מיחידים?
2. נכון שאם אחד היחידים האלה מוכר סודות של החברה, הסיכוי שלה להצליח בתחרות, יורד משמעותית?
3. נכון שאם אחד היחידים שלה מתבטל במקום לעבוד, נגיד גולש באתרי סקס, העבודה תיקח יותר זמן כי פחות אנשים ישאו בנטל, הלקוחות יקבלו את המוצר אחרי יותר זמן, ועשויים להיות לא מרוצים מכך ולעזוב למתחרים המהירים יותר?

מה לא הגיוני כאן?

(אחרי שתענה על אלה ונגיע למסקנה, נמשיך לשלב של למה מישהו שמנסה להגן על אחד מהסעיפים האלה, עשוי להעיד בכך על האתיקה האישית שלו.. אבל זה בפרק הבא)
אוקיי 261843
עוד לפני שעוזי ו. יסכים אתך או לא - מי זה ה"מישהו" הזה ואיפה הוא ניסה להגן על אחד הסעיפים?
אנא קרא מחדש את כל השרשרת 261856
אוקיי 261847
אני מקבל את שלושת הסעיפים; במקביל, קצת מוזר בעיני כשמתרגמים את ה"ערך" של אדם ל"ערך עבור החברה שבה הוא עובד".
אוקיי 261865
נחזור שוב למילון.
ההגדרה של "ערך":
1. שווי, מחיר; חשיבות, משקל, משמעות.

אתה יכול מצידי להחליף בכל הדוגמאות שלי את המלה "ערך", במלה "חשיבות", או "שווי" (גם כספי וגם אחר [טכני, אנושי]).
בד"כ העובדים בעלי הערך, הם גם אלה שמייצרים את ההכנסות.
יש לנו אחד תותח במשרד שהחברה פשוט לא יכולה להרשות לעצמה לוותר עליו.
מצד שני, בימי קריסת ההייטק, החברה פיטרה, בכדי לשרוד, ראשית כל את אלה שהיו פחות חשובים מבחינתה (ע"ע חשיבות).

עכשיו - אם מישהו מתרעם על כך שעובד צריך להיות נאמן ויעיל בעבודתו, ובוא נעזוב את השאלה אם מדובר באדם אמיתי, או רק מישהו לצורך הדוגמה.
בוא ניקח דוגמה אחרת. בוא נגיד שמישהו היה פתאום קופץ ברגע שהיית אומר שלגנוב ארנקים מאנשים זה רע, זה מפחית את הבטחון האישי, זה הופך את החיים של כולנו לקצת פחות נסבלים.
אם המישהו הזה, מכתב אחר מכתב, היה "נפגע" ממה שאתה כותב ומתרעם על כך, האם זה היה מעלה אצלך צל צילו של חשד שאולי יש לאיש הזה איזה עניין כלשהו עם גניבת ארנקים?
אוקיי 261884
הלכתי לבדוק במלון, וכתוב שם כך: "קפץ = עקר את גופו פתאום והעביר אותו למקום אחר". למה שמישהו יעקור את גופו פתאום ויעביר אותו למקום אחר כשאני מזכיר ארנקים? נראה לי רציונלי לחשוב שיש ארנק במקום האחר, והוא עוקר את גופו לשם פתאום כדי לגנוב אותו.
אתה משתמש במילון עלוב 262117
שאינו מכיל מספיק הגדרות. כנראה מילון כיס.
כדאי לך להשתמש במילון רציני יותר.

הנה, אחת הגדרות מתוך רב מילים:
קפץ -
בלשון הדיבור הגיב במהירות ובלי מחשבה מראש; מיהר לעשות משהו, עשה משהו בחפזון לפני האחרים.
• היא תמיד קופצת עם הרעיונות הטיפשיים שלה ברגעים הכי פחות מתאימים.
• מה אתה קופץ, עוד לא גמרתי את השאלה.
אוקיי 300601
alter-is
תראה מה מצאתי 300606
"Alter-Is, to alter the way something really is, and thus to create a persistence."

"Persistence is the term used in computer science to describe a capability used by a computer programmer to store data structures in non-volatile storage such as a file system or a relational database."

"volatile: liable to lead to sudden change or violence"

"violence: One of the primary symptoms of demon possession, along with lust, greed, and an unnatural power of persuasion".

"MARKS OF A DESTRUCTIVE CULT: Manipulation by use of coercive persuasion"

אוקיי 261963
האם ייתכן בעינייך אדם יעיל בעבודתו, נאמן ומסור למקום העבודה, ומשקיען אמיתי. שחושב שסיינטולוגיה איננה עוזרת לו ולמקום עבודתו? שחושב שסיינטולוגיה היא שטויות במיץ עגבניות?
אם אדם כזה קיים, והוא יאולץ לקבל שיעורים בסיינטולוגיה, עלולה להיות לו ביקורת על העיניין, הוא עלול לחוש סוג של התמרמרות שכופים עליו להשתתף במשהו שבעיניו הוא שרלטני במקרה הטוב ומזיק במקרה הרע.
אם המעסיק שלו יקבל את התפיסה ש:
עוינות לסיינטולוגיה = עויינות למקום העבודה.
ביקורת על התועלת של סיינטולוגים=חוסר נאמנות למעסיק,
סירוב להתעלף מהתפעלות למיקרא הכללים של "הדרך אל האושר"=בוגדנות, עצלנות, העברת יום העבודה באתרי פרונו, ובכלל חוסר מוסר בסיסי.
ברור שעובד שכזה, לא משנה כמה רב ערך היה בשביל החברה, ימצא את עצמו במצב בלתי נסבל, הוא ייחשב למחבל והרסני לחברה, בלי שום קשר למידת ההשקעה שהיה מוכן להשקיע ולתועלת שהביא לחברה. בסופו של דבר, סביר להניח, שהוא לא יוכל לתרום יותר לחברה. החברה והמעסיקים לא יצאו מכך נשכרים אלא להפך. החברה תאבד עובד רב ערך, אם יש כמה עובדים כאלה, הנזק לחברה יהיה גדול הרבה יותר, והאווירה במקום העבודה תהפוך להיות בלתי אפשרית, מלווה בעוינות ופחד.
אתה מכניס לי מילים לפה 262120
ומערבב דברים.
זה לגטימי לחלוטין שאדם לא יסכים עם דרך.
אתה לא חייב לאהוב את כל ההחלטות של כל אחד.
אבל במקרה הזה אתה חלק מקבוצה מסחרית שרוצה להצליח.
חברה מסחרית היא מאמץ קבוצתי.
אם אתה מצוי בעוינות ובטינה כלפי הקבוצה, נדיר שתיתן כתף להצלחתה.
אם יש לך אתיקה אישית, תיפרד לשלום מהחברה ותלך למקום שאתה מסכים יותר עם כיוונו ואנשיו. זה לא נדיר שדרכיהם של אנשים נפרדות בגלל סיבות כאלו.

באשר לבוגדנות ולבטלנות, אלה היו דוגמאות לעובד נטול ערך לחברה, או עובד שעושה נזק. לא הייתה כוונה להצביע על מאן-דהו ספציפי מהפורום הזה ולהגיד שהוא כזה.

למעשה, אני חושב שמי שחשדתי באתיקה שלו בנוגע לעבודה, הוא דווקא לא מי שכתב את ההודעה המקורית עליה עניתי עם הדוגמה, אלא מי שהגיב להודעה הזאת (אבל באמת שמרוב איילים אנונימיים אני מתקשה לעקוב מי כתב לי ומה).

הלה כלכך התרעם מהאמירה שעובד צריך להיות לויאלי ויעיל, שאין מה לעשות - אצלי זה מעלה חשד שאחת מהנקודות האלה לא נקיה אצלו.
אני לא מתחמק ואתה הוא שיורד לפסים אישיים 261610
"בוגדני" הוהו, בן אדם, תיזהר במלים שלך. לא לימדו אותכם בסדנאות על מלים מסוכנות, שיכולות להרוג? פרובלי נוט. כך חשבתי.
"חסר ערך" כמו ה"בוגדני" אלה דברים שאתה קבעת (כלומר, מי שמתכנת את צורת חשיבתך קבע) על הבנאדם. אולי הוא לא כזה? אולי דווקא היותו מטיל ספק ובעל ביקורת, זה דבר שמאד עושה אותו רב ערך?
אני חושב שעדיפים הרבה אנשים "חסרי ערך" על "בעל ערך" אחד כמוך.
קשה לי להסביר לך למה, נראה לי שגם ככה אני סתם משחית מלים על אדם שאין טעם בויכוח איתו.
אכן, אתה אדם מסוכן מאד.
אותי לימדו שמילה מתכוונת בדיוק 261833
למה שהיא אומרת.

''בוגדני'' על פי ''רב מילים השלם'' של יעקוב שוויקה -
''שיש בו חוסר נאמנות והפרת אמון, שיש בו מן הבגידה.''

אם אתה מכיר הגדרות אחרות והן מפחידות אותך (אולי זה שוב המצפון שלך בקשר לעבודה שלך...), זו באמת בעיה שלך.
גם אני יודע לקרוא מילון 261903
ואני מבין בדיוק מה זה "בוגדני".
השאלה היא, באיזה זכות אתה מצמיד את התואר לבן אדם?
מאין הוכחת שמישהו הוא "חסר נאמנות ומפר אמון"?

מפחידות אותי לא ההגדרות. מפחידים אותי אנשים כמוך, ולא הייתי רוצה לא לעבוד תחתיך ולא שיהיה לי עובד כמוך.
גם אני יודע לקרוא מילון 262122
אני לא צריך להוכיח. אדם כמוך שקופץ בגלל אמירה על עובד בוגדני (אמירה שלא היתה מכוונת לאדם ספציפי, לפני שקפצת), מעיד על עצמו.
גם אני יודע לקרוא מילון 262241
אני קופץ כשאני שומע את המילה הזאת, כי אני יודע איזה דברים עשו בשמה, בטרם משפט.
נראה שלך אין בעיה להטיל על אנשים האשמות, לפחות תברור את מילותיך כי ההסטוריה הוכיחה שמילים יכולות להרוג.
אבל מה אני מתווכח עם נרקומן של כת, כשאני יודע שכתות ודרך חיים פאשיסטית זה הולך טוב מאד יחד. אתה מצטייר לי כאדם פאשיסט ולא רק מהתגובה הזאת.
מילים קשות ותירוצים 262566
לא יסדרו את בעיות האתיקה המקצועית שלך.
כדאי שתבדוק למה אתה כלכך "רגיש" בקשר לאמירות שקשורות לעובדים לא נאמנים.

בכנות, אני יודע שהסיכוי שלי לקבל על זה תשובה אמיתית הוא קלוש, אבל - האם יש לך מצפון לא נקי בקשר לעבודה?
מילים קשות ותירוצים 262581
אינני מכה את אשתי, אם רצית לדעת. גם לא אנסתי קטינים בשבוע-שנתיים-ארבעים ושתיים השנים האחרונות.

בכנות, אני יודע שהסיכוי שלי לקבל על זה תשובה אמיתית הוא קלוש, אבל - איפה שמת את הכספים מעסקת הסמים האחרונה שלך?
מילים קשות ותירוצים 262740
אתה יודע, יכולת לענות פשוט "לא" לשאלה, ובזה נגמר הסיפור.
לא הייתי משתמש בזה בכדי להמשיך את הויכוח, אלא אומר לך "תודה שענית" וסוגר את הסיפור.

אז אני אחזור על השאלה (ואם תרצה, כשנסגור את העניין הזה, אני אענה לך על כספי הסמים :-))

האם יש לך מצפון לא נקי, או משהו שאתה לא שלם איתו בקשר לעבודה שלך?
מילים קשות ותירוצים 262742
אני מבין שאתה לא יכול לכבול אותו אל השולחן, למנוע ממנו שינה במשך חמישה ימים ולחבוט בראשו בנבוט - שיטות שהיו מזרזות את מימוש המטרה שלך, אז אתה משתמש בטכניקה חלופית, איטית יותר - אתה חוזר על אותה תיאוריה ביחס אליו ועל אותן שאלות שוב ושוב, בהנחה שמלחמת ההתשה תעשה את שלה וסו''ס הוא יענה לך כל מה שתרצה לשמוע. יפה, יפה. אין ספק שאכן לימדו אותך שם משהו, החבר'ה החרוצים.

חשבתי לתומי שלסיינטולוגיה אין השפעות רעות כמו לכתות אחרות. מסה''כ התגובות שלך עולה שטעיתי.
מה המטרה שלי, אדון? 262745
מילים קשות ותירוצים 262749
לפי התגובות שלך יש לך כמה מטרות, ואליהן, ככל שיתיר לי זמני המועט, עוד אתייחס בתגובה יותר מאוחרת, מחר-מחרתיים. כרגע, לגבי ה"אלמוני מאתמול", ולגבי "כת מסוכנת", המטרה שלך היא לערער את אמינותם ולהפחית את כבודם בעיני הקוראים, וללא ספק להפחית את בטחונם של השניים לגבי עצמם ולגבי טיעוניהם - באמצעות טכניקת ההתשה שתיארתי, החוזרת ברבות מתגובותיך.

אני מרשה לעצמי להניח כי הטכניקה הזו אכן הוקנתה לך (ולחבריך), אולי לא בצורה ישירה וגלויה, ע"י כת הסיינטולוגיה, וייתכן שבמפגשים/קורסים/מכללה (?) בהם אתה מבקר, לא קראו לזה "טכניקת התשה", אלא מצאו איזה שם נקי ואלגנטי יותר.
מילים קשות ותירוצים 262795
אם לדרוש תשובה לשאלה שלא נענתה נקרא בעיניך "טכניקת התשה", אז אני מוכן לאמץ את תפקיד "המתיש הלאומי". :-)
האם אתה היית מוכן שמישהו יצא בהצהרות שאתה יודע שאין בהן אמת, ואשר משמיצות קבוצה מאוד חיובית בעיניך?

איך היית מרגיש אם נגיד, מישהו שעושה שניצלים מכלבי רחוב משוטטים (סתם דוגמה, כן? :-)), ועושה מזה המון המון כסף, היה מנצל את כוחו בכדי להשמיץ ולהרוס את "תנו לחיות לחיות", כי אלה היו מתנגדים לו ונלחמים בו?

איך היית מרגיש אם היית שומע אנשים מצטטים מילה במילה את הקמפיין שלו, מתוך איזה אתר אינטרנט, בעוד שאתה מכיר את הקבוצה הזו ושוהה בקרבתה כבר שנים?
לא היית מתקומם?

באשר לטענותיך האחרות על כך שאני מנסה להכפיש את בני שיחי - הפוסל, במומו פוסל. או, טול קורה מבין עיניך. צא וקרא מחדש את השרשרת. אין לי מה להוסיף על כך.
אמת או חובה 262774
לפעמים אני חושב שיש בי נטיות דו מיניות, אך אף פעם לא בדקתי את זה באופן מעשי, וכנראה שגם לא אבדוק. אולי אני שמרן, ואולי סתם פחדן.
חשבתי גם לנסות איך זה סמים, אך עיין סוף הפסקה הראשונה.
אני מודה שהיו לי בחיים גם פינטוזים על נשים מבוגרות ממני, אחת מהן בעצם גם מימשתי. פינטזתי גם על אורגיות, אך לכלל מימושן במיטה לא הגעתי (למרות שהייתי כבר במיטה עם שתי נשים, הייתי אך לא במובן שכבתי).
עד כאן, רגעים של כנות עצמית.
נשמע אותך עכשיו, אומר דבר אחד בכנות על עצמך.
אני ארד ממך בקטע הזה 262794
(אני מתכוון של העבודה, ברור? :-)), כי אני רואה שזה די מרתיע אותך לענות על זה.

האם אתה מכיר אנשים שיש להם בעיה כרונית בתחום מסויים בחיים שלהם? ז"א, תמיד נופלים למערכות יחסים לא מוצלחות, או תמיד הבוסים שלהם הם חארות, או תמיד הם נפגעים על-ידי אותו משהו. מכיר?
בסיינטולוגיה מצאתי הסבר נורא הגיוני למה זה קורה. מה גורם לאדם להיות קורבן של משהו, פעם אחר פעם, בחיים שלו. בעזרת הידע הזה גם פתרתי את הנקודות האלה בחיים שלי.

אז אם אי פעם ירד מפלס העוינות שלך כלפי סיינטולוגיה, אתה גם מוזמן לגלות דברים מעניינים על עצמך - והעיקר - לפתור אותם. (וזה באמת העיקר, כי לדעת בלי יכולת ליישם את הידע, זה הדבר הכי מתסכל בעולם).

ובכל מקרה, אתה מוזמן לאתר:
זו גרסת אונליין של ספר שמסביר את עיקרי הפילוסופיה הסיינטולוגית (לצערי רק באנגלית עדיין. ישנה גרסה מודפסת בעברית), מחולק ל-‏19 פרקים שכל אחד מהם עוסק באחד מתחומי החיים (לימודים, ילדים, נישואין, לחץ בעבודה, ועוד ועוד) + תרגילים מעשיים לשיפור היכולות שלך בכל תחום כזה.
אה, בקשר למצפון בעבודה? 262993
לא, באמת אין לי.
נכון, אני זה שלקחתי את הכספים מהקופה של המזכירה אביבה, ובאותה הזדמנות גם חיבלתי במחשב (הוא במילא ענתיקה) כך שאימיילים מאד חשובים לא הגיעו.
גם העברתי במחשבים של כולם לכלוכים בעילום שם על הבוס, וניקבתי לו את כל הקונדומים במגרה התחתונה. כשיצאתי החוצה פגשתי את הסמנכ''ל של החברה המתחרה, ''ספקטרה'', ועידכנתי אותו בחידושים האחרונים המתהווים בסודיות אצלינו בחברה.
אבל אין לי מצפון רע, כי פיתחתי תורה מושלמת שמאפשרת לי להרגיש טוב עם כל מה שאני עושה, כי אני מחובר לידע עליון וכת של אנשים עליונים. מכיוון שהאנשים האחרים בעבודה לא למדו את הידע העליון שאני מחובר אליו ואינם שייכים לכת האנשים העליונים (שבינתיים רק אני שייך אליה אבל מה זה משנה) הם אינם מוארים, ומותר לעשות להם מה שאני רוצה.
אני מבטיח לך שאם תלמד את התורה שלי, תגיע למידה עליונה של שלוות נפש ויעילות.
ערן!!! לכאן! 263076
כבר.. כמה? שלוש, ארבע, חמש פעמים שאלתי אותך שאלה פשוטה. כל פעם אתה מתחמק. מנסה להיות מצחיק. מנסה להיות ציני. רק מה - תשובה פשוטה, ישירה, וישרה (גם מילה טעונה אצלך?) - אתה לא עונה.
ערן!!! לכאן! 263081
נו, מה אתה מצפה בדיוק שערן יעשה, שירביץ לי? שיגיד לי נונונו?
דרישתך ממני לענות אם יש לי או אין לי מצפון רע בעבודה, היא טפשית ולא לעניין במקרה הטוב, ואני מעדיף לענות לדרישתך כאיוולתה.
לא ציפיתי שירביץ לך 263153
רק שיחפש במסמך שלו, בטח יש שם משהו על אנשים שנוקטים בכל מיני טקטיקות בכדי לענות לשאלות לא נוחות...
לא ציפיתי שירביץ לך 263251
שאלות קנטרניות, המניחות את התשובה ומאלצות אותי להשתתף במשחק שאני לא רוצה להשתתף בו.
אז אתה בטוח שאמך לא היתה נערת ליווי? ממ, מעניין.
אה, שכחתי 262811
להתייחס לבקשה שלך בסוף.
מה אתה רוצה לשמוע?
אני חושב שכל דבר שאני אומר, אני אומר בכנות.
אני משתדל שלא יהיו לי אף-פעם דברים להסתיר, ובאמת קיבלתי במקרה היום טיפ מאתר סיינטולוגי בנושא:
הוא מונה סיבות טובות למה כדאי לפעול עם שלמות אישית.
החיים הרבה יותר פשוטים שאתה אומר את מה שאתה חושב וחושב את מה שאתה אומר.
שורתך השלישית 263054
"אני *חושב* שכל דבר שאני אומר, אני אומר בכנות" היא שורתך הכנה ביותר.
בדרך כלל אומרים אנשים את הדברים הכי כנים על עצמם בהיסח הדעת ושלא בכוונה.
מילים קשות ותירוצים 262983
יש בן-אדם אחד בעולם שיכול להגיד בפה מלא שאין לו *משהו* שהוא לא שלם איתו, ביחס לעבודה, לתחביבים, לאישה או לילדים? כנראה שיש: אלה שעברו את המסע המופלא לאושר ושלמות, מבית מדרשו של רון האווארד.
מילים קשות ותירוצים 263064
רון האווארד הוא דווקא במאי של כל מיני סרטים כיפיים, וגם שיחק בזמנו ב"Happy Days". אתה מדבר על ל. רון האבארד.
זה האברד 263073
אדם ששלם עם עצמו יודע שהוא עושה את הטוב ביותר על סמך הנתונים שזמינים לו באותו רגע.
אם היו לו נתונים אחרים, אולי הוא היה עושה משהו אחר.

וכן, המסע להתפתחות רוחנית מוביל אותך, בין שאר הדברים, להרבה יותר שלווה והשלמה (לא שלמות) עם עצמך. זו הסיבה שאנשים עושים את זה, בעצם.
אתה סתם מנסה לריב 319106
בקיצור:

הזהרו מחיקויים. הם ישטפו לכם את המוח בצורה גרועה ועם תופעות לואי.
אנחנו נשטוף לכם את המוח בתורה נקיה, חלקה, ועם מרכך בריח לונדר.
אז בואו אלינו, המומחים בשטיפת מוח, ותקבלו את הטובה שבשטיפות המוח שכסף יכול לקנות.

למה מופיעים כל מיני מגיבים בזכות הסיינטולוגיה ?

1. מיעוט נרדף המשוכנע בצדקת דרכו ורוצה להנחילה לאנושות
2. כת

לאיזו מהתשובות מתאימה יותר צורת ההתנהגות כאן ?
התשובה לשאלה 329606
היא מספר 3.

3. אנשים שלומדים חומר מסויים, נהנים ממנו, וכואב להם לראות איך אנשים אחרים, שפוחדים מכל דבר "אחר", מנסים להרוס להם מבלי להכיר.
קראתי את הדעות בעד ונגד... 292034
לצערי אף אחד לא הצליח לשכנע אותי לא בעד ולא נגד.
(אני איני סיינטולוג ולא שוקל להיות כזה בזמן הקרוב).

בכל מקרה כל הסינטולוגים הביאו המון טיעונים מבלי להוכיח אותם.
הם מדברים על הצלחה עסקית, האם הם יכולים להביא מחקר אחד שפורסם בכתב עת עסקי? כנראה שלא אחרת הם היו עושים זאת.

הם טוענים על יכולת בין אישית טובה יותר, גם זה דבר שנחקר לא מעט, האם הם יכולים להביא ולו מחקר אחד? כנראה שאין כאלו כי אחרת הם היו טורחים להזכיר אותם.

הם מדברים על גמילה מסמים, גם אלו דברים שנחקרו ופורסמו בספרים ומחקרים מדוע אם כן הם אינם מביעים עדויות לכך שהשיטה שלהם עובדת? כנראה שאין כאלו.

אני לא חושב שנכון לשפוט דבר רק על סמך דיבריהם של מספר אנשים באינטרנט שאין להם סימוכין.
הצעתם ללכת לקורס קצר ולא יקר הינה מגוכחת באותה מידה, מאחר וזו שיטה למשוך אנשים לדבר עם מומחים בשטיפת מוח.
אני רוצה לפני ששוטפים לי את המוח לראות עדות אוביקטיבית.
קראתי את הדעות בעד ונגד... 292054
ומאיפה אתה נחתת כאן פתאום? :-)
קראתי את הדעות בעד ונגד... 292063
"אני רוצה לפני ששוטפים לי את המוח לראות עדות אוביקטיבית."
ואחרי שתראה עדות אוביקטיבית אתה מוכן שישטפו לך את המח?
להלן 362775
מתוך ספרו של ארוול 1984
"Even the humblest Party member is expected to be competent, industrious, and even intelligent within narrow limits, but it is also necessary that he should be a credulous and ignorant fanatic whose prevailing moods are fear, hatred, adulation, and orgiastic triumph. In other words it is necessary that he should have the mentality appropriate to a state of war. It does not matter whether the war is actually happening, and, since no decisive victory is possible, it does not matter whether the war is going well or badly. All that is needed is that a state of war should exist. The splitting of the intelligence which the Party requires of its members, and which is more easily achieved in an atmosphere of war, is now almost universal, but the higher up the ranks one goes, the more marked it becomes. It is precisely in the Inner Party that war hysteria and hatred of the enemy are strongest. In his capacity as an administrator, it is often necessary for a member of the Inner Party to know that this or that item of war news is untruthful, and he may often be aware that the entire war is spurious and is either not happening or is being waged for purpose quite other than the declared ones; but such knowledge is easily neutralized by the technique of double-think meanwhile no Inner Party member wavers for an instant in his mystical belief that the war is real, and that it is bound to end victoriously, with Oceania the undisputed master of the entire world."

--George Orwell, "1984"

''שטופי המוח'' האלה 261482
יש לי כינוי וכתובת אימייל קבועים וזה מספיק. מעבר לזאת, בשל מצבך, איני רואה טעם בדין ודברים עמך באכסניה זו.
''שטופי המוח'' האלה 261999
אפופידס זה לא ''כל מיני כינויים''. הבחור מסתובב באייל תחת השם הזה כבר כמה שנים טובות, והוא מזוהה איתו הרבה יותר מאשר אם היה כותב שקוראים לו מוישה זוכמיר.
מדוע עדיף לא להזדהות בשם 268979
על פי הנחיית ה-fair play של הסיינטוטלוגיה, כל אדם העוין את הסיננטולוגיה מוגדר כאויב, ומותר לפגוע בו בכל דרך. הסיינטולוגים מסוכנים (קרא על מותה של ליזה מקפרסון שהיתה עצורה ע"י הכת). יש להם טכניקות של פגיעה בזולת, וכן כסף והשפעה. לכן, הרבה ממבקרי הסיינטלוגיה חוששים מלגלות את שמם.
לעומת זאת, לחסידי הסיינטלוגיה אין ממה לחשוש: אף אדם שפוי שאינו סיינטלולג לא ינסה לפגוע בזולת עקב דעותיו...
בקשה לעזרה 319095
חברתי נמצאת עמוק בתוך הסנטולוגיה אני מחפשת אדם שהיה בזה ונפל אני צריכה מישהו שהאמין בסנטלוגיה בלב מלא ויצא מזה אם מישהו יכול לתת לי שם או טלפון אני אשמח
בקשה לעזרה 320952
לצערי איני יכול לעזור במקרה זה - אין לי רקע בתחום, וידידה שכן יש לה ''רקע'', טרם יצאה מזה.
בקשה לעזרה 324694
אני בדיוק בשלב של יציאה מסנטולוגיה ... הייתי והתאכזבתי ..
בקשה לעזרה 324700
ממה בעצם התאכזבת?
בקשה לעזרה 324966
לא היו מספיק חתיכות
בקשה לעזרה 329604
מה קרה, כואב לך אם היא נהנית?
כמו שנאמר, שמור אותי מידידיי, מאויביי אשמר בעצמי.
הערה כללית 261152
שלום לך אחד העם,
מה שלום החברה שלך? האם היא פשטה כבר את הרגל?
כתלמיד סיינטולוגיה יוצא לי להפגש פה ושם עם עצמאיים שקיבלו יעוץ עסקי סיינטולוגי ומדווחים על כך שהיעוץ מאוד עזר להם.
אני אתן לך דוגמה קטנטנה - חיפשנו DJ לחתונה והגענו לאחד שממש היתה לנו כימיה איתו. יצאנו מהפגישה איתו ממש בהרגשה טובה וכמובן סגרנו איתו במועד מאוחר יותר.
בדיעבד התברר שהוא קיבל יעוץ עסקי סיינטולוגי - ואז זה הסביר הרבה דברים. את התקשורת הטובה, את הנטיה לתת תמורה מלאה לכסף ותמיד קצת יותר, את העמידה הקפדנית במה שהוסכם עליו ועוד עקרונות שאנשי עסקים לומדים בסיינטולוגיה.

חברה לא יכולה לשרוד כאשר העובדים שלה מסריחים מהפה בפגישה עם לקוחות, או אם הם אנשים בוגדניים וחלקלקים.

אני מאוד מקווה שלא אתה הוא הגורם לכך שהחברה שלך לא מצליחה בעסקיה, כי כשיש גורם חתרני ועויין מבפנים, זה פי אלף קשה יותר להצליח.
הערה כללית 262000
אולי מה שזה הסביר זה את ההתאמה בין מה שאתה רצית למה שהוא סיפק, את צורת התקשורת הדומה של שני אנשים בעלי אמונות דומות (חרדי בדרך-כלל יתקשר טוב יותר עם חרדי אחר מאשר עם חילוני כופר). אולי, בכלל, הדבקת לו אפיונים בדיעבד. הדיבור לגבי "נטיה לתת תמורה מלאה לכסף ותמיד קצת יותר" זה כבר משהו סובייקטיבי שלך, ואני חושב שהוא מאפיין בעלי מקצוע רבים, ולא רק את הסיינטולוגים שלהם. למשל, אני חושב שה-DJ שאנחנו סגרנו איתו, לדוגמא, גם כן עומד בקריטריונים הללו, לפחות בינתיים. אין לי מושג אם הוא קיבל יעוץ סיינטולוגי או לא, אבל מצד שני - אין לי מושג אם ארבעת האחרים שדיברנו איתם ולא סגרנו אצלם גם כן קיבלו או לא.

חברה לא יכולה לשרוד מהרבה סיבות, והאשמת הש"ג רק בגלל שהמב"ס הוא במקרה סיינטולוג היא פשוט דוגמא מעצבנת משהו להטייה שלך ולעיוורון שלך כלפי כל דבר שלילי שנאמר על הסיינטולוגיה היקרה שלך.
הערה כללית 262009
אפשר לראות בתגובה הזאת הצהרה רשמית?
הערה כללית 262022
אם אתה רוצה. אבל אני במקומך הייתי מחכה להזמנה. אגב, אם נשים את האיילים האלמונים ביחד באותו שולחן, הם יסתדרו, או שנאלץ לבוא לשם כל כמה דקות ולהפריד את הניצים?
הערה כללית 262024
את זה תיאלצו ללמוד רק בדרך הקשה. מצד שני, זאת תהיה הכנה טובה למה שמחכה לכם אחרי הטכס.
הערה כללית 263056
אני מציע שתפזרו את האלמונים: אלמוני אחד לכל שולחן. איזה אטרקציה שזאת תהיה, שתמשוך אנשים לבוא. מי ירצה לוותר על "אלמוני המחמד השולחני שלנו"?
הערה כללית 262130
אני מאמין שעובד טוב צריך לאהוב את במקום שבו הוא עובד ולהסכים עם הדרך שלו.
אתה לא יכול להיות מלא טינה למקום שאתה עובד בו ולאנשים שאתה עובד תחתם. שני הצדדים סובלים ממצב כזה.
אין לי מושג מה ניסית להגיד בקטע של ה-DJ. מה, שיש גם בעלי מקצוע טובים בלי יעוץ סיינטולוגי? זה ברור. לא טענתי אחרת.
מה שכן, יעוץ סיינטולוגי שם דגש על עקרונות שמסייעים לעצמאים לנהל את דרכם בהצלחה, והאנשים שיצא לי להפגש איתם במכללה הסיינטולוגית, נראים בהחלט מבסוטים מהיעוץ הזה. מה הבעיה בזה?
הפיסקה האחרונה שלך לוקה בדמגוגיה. היכן בדיוק נאמר שהדברים נכונים רק כי "המב"ס סיינטולוג"???
הבוס שלי, לדוגמה, אינו סיינטולוג, ועדיין - אלמלא הלויאליות וההרתמות הקבוצתית למאמץ, החברה לא היתה שורדת את המשבר בהייטק. לא קשור לסיינטולוגיה.
הערה כללית 262242
"אני מאמין שעובד טוב צריך לאהוב את המקום שבו הוא עובד ולהסכים עם הדרך שלו".
אני מאמין שחייל טוב צריך לאהוב את הצבא שבו הוא משרת ולהסכים עם הדרך שלו.
אני מאמין שאזרח טוב צריך לאהוב את המדינה שבה הוא חי ולהסכים עם הדרך שלו.
אני מאמין שאזרח טוב צריך לאהוב את הממשלה של המדינה שבה הוא חי ולהסכים עם הדרך שלה.

מחנה הפאשיסטים בynet זקוק לשחקני חיזוק.
הערה כללית 262271
שלא יגידו שאני לא מאוזן. זהו כמובן סוג של אד-הומינם:
(וריאציה על הדוגמה השנייה שם)
הערה כללית 262344
ב"קטע של ה-DJ" הוא ניסה להגיד שהוא מתחתן.

(אפשר שהשולחן של האלמונים לא יהיה ליד הרמקולים? תודה)
אויב האלמונים 262539
מי אמר שהוא בכלל יזמין אותנו?
הוא הרי נגד קהילתיות.
אויב האלמונים 262540
אלמונים צריכים להביא צ'ק או שיותר מתאים סרוויס?
אויב האלמונים 262564
נפתח חשבון בנק של ''עמותת האייל האלמוני'', אליו מוזמנים כל האלמונים לשלוח תרומות לחתן המאושר, כדי שהצ'ק יינתן ע''ש האייל האלמוני.
אויב האלמונים 262801
אלמונים צריכים להביא מזומן.

בשטרות קטנים ולא מסומנים, בבקשה.
אויב האלמונים 262816
נראה לך שאלמונים הם פריירים?

חמש שנים ועדיין לא הכרת אותנו.
אויב האלמונים 262986
השטרות של מונופול באמת די קטנים.
הערה כללית 319110
העובדות במפעל העופות בכתבת טלויזיה שראיתי היו מלאות טינה כלפי מקום העבודה שלהן (טוב, נו - עבודה בעמידה, הפסקת צהריים מצומצמת, שעות נוספות בלי התראה מוקדמת וללא תשלום)
לא הבנתי מה הפתרון המומלץ על ידך
1. שיקחו קורס בסיסי בסינטולוגיה.
2. שמנהל המפעל יפטר אותן.
3. שיתפטרו כי אינן בעלות ערך למפעל
4. כל התשובות נכונות
5. אחר (פרט)
הערה כללית 319111
6. שיישלחו את העופות לקורס סיינטולוגיה.
הערה כללית 319171
גם העופות מלאי טינה ?
איכס. לא מספיק שדוחפים להם אנטיביוטיקה עכשיו הם גם מלאי טינה ?
הערה כללית 319220
טוב, לכן יש הרבה שמוציאים מהם אחר כך את האנטיביוטיקה ואת הטינה ושמים במקומם אורז.
כל הכבוד 362727
לא רבים מסכימים לחשוף את הכת הזאת, אפילו לא בעילום שם !!!
תגובתך היא מכה לכל פעילי הארגון המנטרים את הפורום והאינטרנט כדי להשתיל תגובות של "אנשים מרוצים" כביכול.

דרך אגב זו מדיניות מכוונת שנתמכת ע"י ה- OSA, אירגון הביון של הכנסייה הסינטולוגית.
להלן שתי קישורים לגבי מדיניות יחסי הציבור של הכת:

להלן עדותו של Robert Vaughn Young מי שהיה חבר בכת 20 שנה והיה ראש מחלקת יחסי הציבור שלה בשנות ה-‏80: (הוא היה הדובר מטעם בפרשת הגניבות מה-FBI שבו 9 בכירים סינטולגים הלכו לכלא, בינהם אשתו של מייסד הכת:

ה-OSA קם לאחר פרשת "SNOW WHITE" כאשר הכת שלחה אנשים לפרוץ למשרדי ה FBI כדאי להעלים ראיות נגדם. כתוצאה 9 חברים בכירים נשלחו לכלא והאורד נאלץ להססתר (עד יום מותו 6 שנים אח"כ)
בעקבות זאת התפרק ה- GO והחליף אותו ה- OSA
אולם יש עדיות רבות שה-OSA ממשיך את דרכיו הנלוזות של ה-GO

להן עדות של חברת כת לשעבר שעבדה ב- OSA

פעם בשנה, כמו שפעת 362731
נדמה לי שהנושא מוצה. נא לפנות מקום לדגים נטולי סנפיר.
לכל המגיבים שפה! 319105
לכל הסיינטולוגים כאן למיניהם, אינכם יכולים לשכנע את האנשים פה שמכפישים את שמה של הסיינטולוגיה שזהו דבר טוב.
הם לא יודעים במה מדובר והם ישר שופטים ממאמרים טיפשיים וחסרי ערך.
אני בסיינטולוגיה כבר כמעט שנתיים, אני בנוסף לכל מסורתית שומרת מצוות וסיינטולוגיה כפי שנאמר אינה כת ואינה עבודה זרה או משהו רע כמו שנאמר כאן.
סיינטולוגיה פירושה לדעת כיצד לדעת וזהו לא דבר שמסית בני אדם לאמונה מסויימת וזה ממש שטויות!
הסיינטולוגיה נותנת לאדם לרכוש ידע על החיים ואיך לשפר אותם מכל הבחינות.
אז בבקשה כל מכפישי הסיינטולוגיה למינהם, כדאי שתבדקו היטב מה זה לפני שתכתבו שטויות ללא בושה על זה.
לכל המגיבים שפה! 362732
אני מסכים איתך שיש לבדוק:
נסי כאן:
כת הסיינטולגיה עפופה הילה של סודיות. הדרך אל הגאולה רצופה $$$ ולכן הכת אינה ישרה איתנו כאשר היא אינה מספרת שכדאי להגיע לשלב הגבוה ביותר (OT8) צריך בערך תצי מילון דולר (אני לא צוחק, זה אמיתי).

כמו כן היא אינה הוגנת כאשר היא מסתירה את פעילותה המסיונרית במסווה של יעוץ עסקי או בדיקת אישיות.

למעשה הכת מבצעת מסיונריות בארץ ע"י ניצול פירצה. מצד אחד הם דת ולכן מגיע להם חופש דתי. מצד שני הם עסק כלכלי המגלגל מיליונים על גב חבריה, אז הגיוס נעשה דרך הצד העסקי.

ואם זאת אני. תומך
על כולם לבדוק היטב היטב את פעולתה של הכת לפני שמשחררים אליה כספים
לכל המגיבים שפה! 362742
אני בכלל לא הייתי צריכה תצי מילון דולר (אתה בטוח שאתה לא צוחק? אותי אתה דווקא קצת מצחיק, וזה נחמד. תודה). הספיקה לי חוברת אחת קטנה, מעט המחזיק את המרובה, כפי שפרשתי בהרחבה (מאוד בהרחבה) בתגובה 262810 ובתגובה 263280.
חצי מיליון דולר 362769
אני לא מדבר על הספר "דיאנטקיה" שעולה גרושים במונחי הכת.
גם לא על הקורס הבסיסיים שהם בין 200-500$
אני מדבר על "הגשר לגאולה" הסינטולוגי המובסס על ידע חסוי שטמון ברכישת דרגות ה-OT
להלן הגשר לגאולה:

כנראה שעוד לא התחלת את דרכך אל הגאולה השלמה.
מחירי הקורסים של כל שלב OT הולכים וגדלים (כך שמעבר מ OT7 ל- OT8 כרוך בתשלום סמלי של 360 אלף דולר). תבדקי אותי.

בסינטולוגיה תמיד יש עוד קורסים להוציא עליהם כסף: מ- TR LEVELS ל- OT LEVELS. ועוד תשלומים על טיהורים שונים ובדיקות בטחוניות בדרגות גבוהות יותר.

צר לי לצער אותך, אבל לפי HUBBERD הדרך היחידה להיות OPERATINAL THEATEN (הגאולה השלימה) זה לצעוד את כל הגשר של דרגות ה-OT.

וזה עולה הון עתק !!!

אולי הספרים וקורס אחד עזרו לך, אבל עד שלא תתעשרי לא תגאלי,
תשאלי את HUBBERD
איך אפשר לשאול את הבארד? בסיאנס? 362806
Hubb*a*rd מת ב-‏1986.
ידוע 362989
הוארד מת ב-‏1986 אחרי 6 שנים שבו התחבא מזרועות החוק.
זאת לאחר כישלון המצבע שכונה בכת: "SNOW WHITE", שבו ניסו יחידת עלית של הכת לפרוץ למאגרי ה FBI על מנת למחוק ראיות.

דרך אגב, מאגרים אילו כיום פתוחים לקהל, ויש כ-‏600 תיקים בנושא הוארד. התיקים מציירים הוארד אחר מאוד מי זה שמציגים הכת. ניתן למצוא את התיקים באתר הרשמי של ה- FBI
עדי, את שומעת 84612
איפה היתה האמונה בסיינטולוגיה של ניר לפני גיל 14?
אוטמת אוזניים 84743
היא שכנה לה בשקט בצד, ממתינה לרגע בו תעוגן חזק בתהליכים מוחיים אלקטרוכימיים.
ניתוח ביקורתי של הסיינטולוגיה 84638
אתה כותב שעברת לדת הסיינטולוגיה בגיל 14. כיצד נחשפת לסיינטולוגיה? למיטב ידיעתי יש איסור על פעילות מיסיונרית, במיוחד אצל ילדים (מתחת לגיל 18). אני חושש שיש כאן חשד לפלילים. מישהו יודע יותר לגבי החוק בנושא?
סיינטולוגיה להגברת היכולת 85316
אני מודה לכם על קריאת תגובתי.

1. כל השימוש שלי בסיינטולוגיה הוא בעצם על מנת להצליח יותר בחיים וכמו כן לסייע לאחרים לעזור לעצמם ולהצליח. השימוש שלי בסיינטולוגיה ושל אחרים גורם להם להיות יותר -גורמים- על חייהם מאשר בעמדה של -תוצאה-.

2. אדם לא צריך להמיר את דתו ו"לעבור" לדת הסיינטולוגיה. ישנם דתיים-יהודים-סיינטולוגים וגם חרדים שלומדים סיינטולוגיה. הם אינם צריכים להמיר את דתם מכיוון שדת הסיינטולוגיה חובקת את כל הדתות ולא מבקשת מאדם להאמין במשהו באמונה עיוורת ההפך הגמור - ללמוד את הידע שהיא נותנת וליישמו ואז לאחר שהאדם יישם את הידע הזה בחייו וראה שזה עוזר לו או לא הוא מחליט בעצמו אם להשתמש בכך או לא.

הינה לכם נתון מתוך הספר "מהי סיינטולוגיה?" שנותן קצת יותר הבנה לאנשים על העיסוק המעשי בסיינטולוגיה:

המדע, למרות הצלחותיו הרבות, לא סיפק תשובות לשאלות שהאדם שאל עצמו מימים ימימה: מי אנחנו? ממה אנו מורכבים? מהיכן אנו באים? להיכן מועדות פנינו? מה אנו עושים? שאלות אלה היו תמיד בתחום העיסוק של הפילוסופיה והדת, אולם תשובות מסורתיות אינן מספקות עוד לנוכח פצצת המימן. סיינטולוגיה מספקת תשובות מודרניות לשאלות אלה, כשהיא שואבת מאותן ההתפתחויות בידע שהובילו להבנת הפיסיקה הגרעינית. והיא סיפקה שיטות יישומיות, אשר איפשרו לאדם להשיג את השאיפה העתיקה אשר אליה ייחל במשך אלפי שנים: להכיר את עצמו, ובהכירו את עצמו, להכיר ולהבין אנשים אחרים, ובסופו של דבר להכיר את החיים עצמם.

סיינטולוגיה היא דת. קיימות בה אמונות רבות המשותפות לדתות ולפילוסופיות אחרות. סיינטולוגיה רואה באדם ישות רוחנית, שהיא יותר מאשר בשר ודם. זוהי, כמובן, השקפה שונה מאוד מזו הנתמכת על-ידי החשיבה המדעית הרווחת, הרואה באדם אובייקט חומרי בלבד, שילוב מורכב של תרכובות כימיות ומנגנוני גירוי-תגובה.

סיינטולוגיה מאמינה כי האדם הינו טוב ביסודו, לא רשע. היו אלה ניסיונותיו של האדם, לא טבעו, אשר הובילו אותו לבצע מעשים מרושעים. לעתים קרובות האדם מבקש בטעות לפתור את בעיותיו על-ידי התייחסות לתועלתו הפרטית בלבד, עובדה הגורמת מאוחר יותר לצרות עבור עצמו ועבור אחרים. סיינטולוגיה מאמינה כי אדם מתקדם במידה שבה הוא שומר על שלמותו המוסרית וערכיו וממשיך להיות ישר והגון. אכן, הוא מתדרדר במידה שבה הוא זונח תכונות אלה.

אך משום שהאדם הינו טוב ביסודו, הוא יכול להשתפר מבחינה רוחנית. ושאיפתה של סיינטולוגיה היא להביאו לנקודה שבה הוא מסוגל לבחון ולהבין את הגורמים בחייו, ולפתור את בעיותיו הוא. מאמצים אחרים לעזור לאדם ניסו לפתור את בעיותיו עבורו, ומבחינה זאת סיינטולוגיה שונה. סיינטולוגיה מאמינה שאדם, אשר העמידו אותו במצב שבו הוא יכול להגביר את יכולותיו, במצב שבו הוא יכול לעמת את חייו בצורה טובה יותר ולזהות את הגורמים בחייו בקלות רבה יותר, אותו אדם נמצא גם במצב שבו הוא יכול לפתור את בעיותיו ובכך לשפר את חייו.

לחיים יש נטייה לכפות על הפרט ערכים מסויימים. הלחצים של הקיום נוטים לקבע בהדרגה את תשומת ליבו עד לרמה שבה מודעותו לעצמו ולסביבתו פוחתת מאוד. מוּדעוּת רוחנית מופחתת זאת מלוּוָה בבעיות, בקשיים עם אחרים, מחלות ואומללות. שאיפתה של סיינטולוגיה היא לשנות את מגמתה של המודעות המתדרדרת, ובכך בעצם להעיר את האדם. ככל שמישהו נעשה יותר ויותר ערני, כך יכולותיו גוברות, והוא מסוגל להגיע להבנה רבה יותר ולפיכך לטפל בחייו טוב יותר.

בסיינטולוגיה, אם כן, קיימים פתרונות לבעיות החיים. התוצאה הסופית היא מודעות מוגברת, חופש רוחני לפרט ושיקום הגינותו הבסיסית, עוצמתו ויכולתו. היא יכולה להשיג, ואכן משיגה, מטרות אלה בדרך שיגרה, מדי יום ביומו, ברחבי העולם כולו.

מתוך הספר "מהי סיינטולוגיה?" ניתן לבקר גם באתרhttp://whatis.scientology.org.il/index.html
סיינטולוגיה להגברת היכולת 85324
בתגובתך לא ענית כלל על שאלתו של ערן. כיצד נחשפת לסינטולוגיה בגיל 14?

בדו"ח הוועדה הבין משרדית על הסיינטולוגיה בעולם ובארץ, יש ציטוט של הובארד:"לאט ובביטחון אנו מלמדים את הטמאים לקח. אין אנו רשות לאכיפת החוק. אבל נתחיל להתעניין בפשעים של אנשים המנסים לעצור בעדנו. אם תתנגד לסיינטולוגיה, אנו נמצא את פשעיך ונחשוף אותם.. זה פשוט מאוד, ואל תזלזל ביכולתנו להוציא את זה לפועל......מי שמנסה להקשות עלינו את החיים הוא בסכנה מיידית. אנו מעוניינים אך ורק לבצע את המוטל עלינו. אנו מעוניינים רק בפשעים של אלה המנסים למנוע מאיתנו למלא את תפקידנו".

איך זה מסתדר עם הנ"ל?
סיינטולוגיה להגברת היכולת 85326
יקצר המצע מלתאר את הרדיפות, האיומים והאלימות שהסיינטולוגים נוקטים בהם נגד הפעילים נגדם, במיוחד אלה שפעם ''ראו את האור'' ואח''כ חזרו בשאלה. היו לי פעם לינקים מצמררים אבל הם נפלו קורבן למדיניות אי שמירת הגיבויים שלי. אני בטוח שדוד גוגל ישמח לעזור למתעניינים.
סיינטולוגיה להגברת היכולת 85329
נו, ידע כללי: מי זה דוד גוגל?
סיינטולוגיה להגברת היכולת 85334
האיש החכם ביותר בעולם: www.google.com או, אם את מחפשת אתרים בעברית www.google.co.il. מומלץ להוריד את סרגל הכלים שלהם לדפדפן שלך, והעולם מונח בקצות אצבעותייך.

(נו, מנוע חיפוש)
לא נכון 85392
האיש החכם ביותר בעולם גר כאן: http://www.straightdope.com
לא נכון 85408
כן, ההוא גם כן חכם עפ''י דרכו.
להגברת היכולת 85327
שמעתי שלהגברת היכולת אפשר גם להכין תערובת מאשכי שפן ערבות מיובשים, טחונים ומעורבבים עם זרע של נער תמים ודם נידה של בתולה
מדוע יש אנשים המתנגדים לסיינטולו 85358
אני מודה לכם על קריאת תגובתי ועל תשומת הלב.

יש מאפיינים מסויימים, וגישות מנטליות מסויימות, אשר גורמים לאחוז כלשהו מהאוכלוסייה להתנגד באלימות לכל פעילות או קבוצה שמטרתן שיפור. אחוז קטן זה מהחברה (בערך 2 אחוזים) אינו יכול לסבול את העובדה שסיינטולוגיה מצליחה לשפר מצבים ברחבי העולם. אותם שני אחוזים מתנגדים לכל פעילות יעילה לשיפור עצמי. הסיבה לכך שהם מתנגדים בצורה כה קנאית לסיינטולוגיה נעוצה בעובדה שסיינטולוגיה עוזרת לחברה יותר מאשר כל קבוצה אחרת. מספרם של אלה שמתרגזים כאשר הם רואים שהאדם משתפר הוא קטן בהשוואה למיליונים אשר אימצו את סיינטולוגיה ואת מאמציה ליצור תרבות שפויה וחירות רבה יותר לאדם.

כמו כל הרעיונות החדשים, סיינטולוגיה הותקפה על-ידי אלה שאינם מיודעים לנושא ואלה שחשים כי האינטרסים האישיים שלהם תחת איום. מאחר שסיינטולוגים צידדו בגלוי וביעילות במטרות של רפורמה חברתית, הם הפכו ליעד של התקפות אלה. טכנולוגית הסיינטולוגיה, אשר מעלה את רמת יכולתם של בעלי היכולת ומלמדת אנשים לחשוב עבור עצמם, מהווה איום רציני עבור אותם בעלי אינטרסים אישיים הנצמדים לסטטוס קוו שמזיק לחברה.

משהוכח כי התרמיות הן שקר, המחלוקת דועכת במהירות, ומחליפה אותה האמת על אודות סיינטולוגיה, האמת על אודות טיבה האמיתי של הכנסייה ועל מעשי החברים בה. המקור להתקפות אלה והמחלוקת שנוצרה מפורטים בספר "מהי סיינטולוגיה?" הנמצא גם על-גבי אתר האינטרנט http://whatis.scientology.org.il/index.html

ניר
מה שבאמת הייתי רוצה 85387
זה לעמוד בשקט בצד, ולראות את ניר וגילית מתווכחים במשך איזה 500 הודעות.
אין ויכוח 85389
הבוס שלי הוא גם אדם שעוסק בסיינטולוגיה ואין ספק שהוא מאוד מצליח בגלל זה, הוא בן אדם בעל השפעה ועם המון אנרגיה לעשות ולהפיק.

נורא כיף לעבוד בסביבה שלו והוא פשוט בן אדם ענק.
לא רואים אנשים כאלה בפעולה כל יום.

ביי
גל
יש ויכוח 85393
טוב, עכשיו רק צריך לבדוק מדגם מייצג של האוכלוסיה הכללית, מול קבוצה אקראית ככל האפשר של סיינטולוגים, ולהשוות- אחוזי הצלחה (לאחר שנגדיר מה זו הצלחה), השפעה (כנ''ל), ואנרגיה. וענקיות כמובן.
על הסיינטולוגיה 85403
הסיינטולוגיה היא כת שהוקמה על ידי סופר המדע הבדיוני (סופר כושל אגב) רון האברד.
בבסיסה של הכת עומדת האמונה שלקוחה מתוך עולם המדע הבדיוני שבני האדם הם נפשות אסירות בידי הפסיכיאטרים - ושכדור הארץ הוא בעצם בית הכלא.
נשמע לכם מופרך? נסו לחפש חומר על הסיינטולוגיה (כזה שלא נכתב בידי הכנסיה הסיינטלוגית למטרות קידום עצמי) ותגלו דברים מעניינים.

הדרך להיכנס לכת ולהתקדם בה היא באמצעות קורסים, שכמובן רובם ככולם הומצאו במקור על ידי רון הבארד שגם כתב ספרים רבים על התיאוריות שלו (אל לא ביסס אף אחת מהן באופן מדעי)

המלחמות שמבצעת הכת "בשם זכויות האנוש" - רובן נובעות ממניעים מפוקפקים ביותר, ברובם כלכליים.

מצרפת לכם קישורים להנאתכם

על הסיינטולוגיה 85413
אפרת שלום

את פשוט מראה את כמה עד בורה בנושא זה אז מוטב שלא תדברי.
את לא קראת שום ספר שכתב ל.רון.האברד, לא היית אף פעם בארגון או במרכז סיינטולוגיה ולא ראית את סיינטולוגיה בפעולה. אז מוטב באמת שלא תדברי שטויות, לא יפה לדבר ככה על סיינטולוגיה.

איזה מן בן אדם יכול לומר דבר כזה אידיוטי.

ניר
על הסיינטולוגיה 85464
המממ... מאיפה אתה יודע מה כן או לא קראתי או איפה הייתי?
אולי יותר טוב שתענה לגופו של עניין ולא לגופה של אדם? זה יוסיף לך קצת יותר כבוד...
על הסיינטולוגיה 85415
האתרים האלו הם תעמולה שחורה של אנשים פחדנים.
אא''ט 85416
הוא גם עבריין שהורשע בדין.
אא''ט 85424
וגם אישתו.
אא''ט 85425
יש עוד פרט טריוויה רלוונטי לגביו, לא?

משהו עם ציטוט שאומר שייסוד דת הוא עסק מאוד משתלם, אא"ט בעצמי. יש למישהו את ציטוט המדויק?
אא''ט 85431
במכתב המדיניות פונה הווארד אל מדריכי הקורסים של האירגון: "כאשר מישהו נרשם-חישבו עליו כעל מי שמצטרף לעולמי עד. לעולם על תרשו פתיחות דעת!.....אל תניחו להם אף פעם להתלבט בקשר להיותם סיינטולוגים. האירגונים הטובים ביותר בהיסטוריה היו ארגונים נוקשים ודבקים במטרה".

ונאמר שם איפשהו:"הגדילו את ההכנסות. היו חיוניים. זה מה שאתם רוצים, זה מה שאנחנו רוצים, זה מה שרון רוצה, עשו זאת למען רון".
אא''ט 243402
איפה בדיוק??? (לגבי החלק השני) נראה אותך מוצאת ציטוט כזה ..
אא''ט 243487
עכשיו נזכרת?! הציטוטים האלה היו חלק מחומר הלימוד שלי בקורס, לפני יותר משנתיים. סדר ואירגון זה לא בדיוק אני, ויקח לי המון זמן למצוא את זה שוב. בכל אופן, כתבתי שם למעלה מאיפה הציטוט: ממכתב שנועד למדריכי הקורסים.
אא''ט 245562
אם למדת את זה בקורס, אולי ידוע לך גם על דברים שהוא אמר בסגנון (על פי מיטב זרכוני) "הם מלמדים אותך שכל בני האדם שווים - ואין זה כך", כלומר הצגת השוויון האנושי כתרמית רכרוכית שמטרת הסיינטולוגיה ומדריכיה לעקור. ידוע לך משהו על זה ובכלל על הגישה הזאת שלהם?
אא''ט 245921
מצטערת, לא זוכרת שום דבר דומה לזה.
אא''ט 246482
לי ידוע משהו על זה.
אני רואה שהדיון הזה כבר מתמשך מעל שנתיים :). כל הכבוד :).
אני סיינטולוג, ואני לומד סיינטולוגיה, ואין שום מלים שיכולות לתאר כמה סיינטולוגיה עזרה לי.
אשתי אינה סיינטולוגית, ואנחנו חיים בשלום ובהרמוניה (וגם זה בעזרה רבה של הטכנולוגיה של סיינטולוגיה).

חלק גדול מהציטוטים כאן הם כל מיני שילובים של חוסר הבנה (גם של הבחורה שלמדה קורס בסיינטולוגיה), ודברים תלושים. אני מכיר את המאמרים שבהם הם מופיעים (בוורציה דומה פחות או יותר) ואין טעם להתחיל לשבת ולהסביר מאמרים שלמים שנלקח מהם משפט מכאן ומשפט משם.

בכל אופן, סיינטולוגיה פועלת כחוק ומוכרת במרבית מדינות המערב. מי שרוצה לדעת יותר, מוזמן לאחד המרכזים בארץ (יש את המרכז לדיאנטיקה וסיינטולוגיה - ת"א, מרכז דימור - ת"א, מרחבים - ר"ג, מכללת דרור בחיפה ועוד).

כמו כן, תוכנית הטיפול בפשע של סיינטולוגיה הנקראת "קרימינון", פועלת כבר בשליש מבתי הסוהר בארץ והתוצאות בהחלט מעודדות.

סיינטולוגיה יכולה לעזור לכל אחד לשפר מצבים בחיים, ומי שרוצה להבין על קצה המזלג איך הוא יכול להיעזר בה, יכול לפנות לאתר:
http://www.scientologyhandbook.org (אנגלית).
זהו אתר שמתייחס לכל תחום בחיים, ונותן כלים מעשיים שניתן להסתייע בהם.
אא''ט 246576
אהם אהם. הבחורה שלמדה קורס בסיינטולוגיה *לא* למדה "קורס בסיינטולוגיה".
הטפה ומדע שגוי 246591
בתי ספר בארה"ב הפסיקו הרצאות נגד סמים מטעם הסיינטולוגיה. לא רק שהן הכילו הטפה דתית, הם גם היו מלאות ב"מדע שגוי" אודות תהליכי השפעת הסמים על הגוף, וגם לא הראו תוצאות חיוביות במשך 40 שנות פעילות.

חומר סטטיסטי 247057
תוכנית טיהור הרעלים של סיינטולוגיה פותחה על-ידי המייסד, ל. רון האברד + רופאים מוסמכים ששמותיהם מופיעים על עטיפת הספר Clear body, Clear mind, המתאר את השיטה.
כמו כן ססטיסטיקות של ישום, כמו גם קישורים רבים לאתרים מקצועיים וכאלה שאינם קשורים לסיינטולוגיה, ניתן למצוא באתר:
כמו כן מצאתי במקרה תמליל של ישיבה בכנסת שהתקיימה בנושא ויכול לעניין את הקוראים כאן:
באופן אישי אני לא מכיר מסוממים וגם מעולם לא עזרתי לאחד כזה, אבל אני גאה להיות סיינטולוג ולדעת שסיינטולוגיה מתמודדת מול העניין הזה ומטפלת בו באחוזי הצלחה כאלו ואחרים. כל אחוז הצלחה הוא טוב יותר מאשר לשבת בבית, לראות טלויזיה, ולהתבכיין על העולם החרא שאנחנו חיים בו.

לבקר זה תמיד קל נורא. אני מעריך אנשים שעושים או לפחות מנסים.
אא''ט 248982
מה זה לעזאזל "דימור"?
מה פירוש כל המילים החייזריות האלה שמשמשות כותרות לבניינים, ארגונים ועמותות? דימור, יבור (יש בית יבור בפאתי ת"א), ישקר (חברה בורסאית)...
אא''ט 248983
ישקר חברה בורסאית? את בטוחה?
אא''ט 249018
תיקון - היא פרטית (אבל דסק''ש מחזיקה ברבע מהמניות שלה).
אא''ט 248995
ניחוש פרוע: ישקר זה צירוף מילים של israel ו-carbide.
זה מה שהם מוכרים. carbide metal tools.
אא''ט 249020
הגיוני וחייזרי כאחת.

יש גם דימול, אגב. בית דימול או משהו. בטח צירוף שמו של דודי, בנו של היזם, ו''מול'' - על שם החיבה שלו לבילוי בקניונים.
אא''ט 249022
אולי זה קשור למיליארדר התקשורת ההולנדי דה מול (De Mol), האיש שהמציא את "האח הגדול"?
אא''ט 266997
דימור == מורדי, ע|ש מורדכי משהו, הבעלים של "דימור המזרח התיכון"
אא''ט 267108
שמעון קליה דימור המציא את האופטלגין:

"שמעון קליה דימור על מנת מקל ...[על כאב ראש - רשכ"ג] אמר איתפלגין" (מסכת פאה, פרק ח' דף ל"ו ב)
אכן, ולית מאן דיפליג 267129
המציא את המפלג ( דיסטריבוטור בלשונם).
לפחות תדייקו ! 363136
תוכנית הסמים של הכנסייה הסינטולוגית שנויה במחלוקת!
לפחות תהיו מספיק כנים להגיד זאת.

היא שנויה במחלוקת מכיוון שהיא מבוססת על ידע מדעי משנות ה-‏50 (כאשר הוארד פיתח אותה) והיא מכילה הנחות שכבר מזמן נסתר.
לדוגמה: שום איש מדע כיום לא חושב שסמים נשארים בתאי שומן
והרי זהו הבסיס הסינטולוגי לתהליך הגמילה.

בארה"ב ביטלו את התוכנית בשל כך (למרות שהאמריקאים מברכים על כל אדם שיכול לעזור להם במלחמה בסמים)

אולם הכנסייה וחבריה לעולם לא היו טובים בלהביע ביקורת על הכנסייה. ולמעשה רוב חברי הכת אינם מודעים למדיניות ודרכי הפעולה של הכת ברמת המנהלה והביון.

אולי הגיע הזמן לרדת מה- SP (הרי, לא כל העולם רוצה ברעתכם)
נסו לחשוב קצת עצמאית, לקחת יוזמה, לשוטט באינטרנט.
הכת צברה לה הרבה אויבים, לא רק מתחום הפסיכיאטריה, גם ממטיפי חופש דיבור וישנה גם ביקורת בונה.

עצתי:
קחו יוזמה, שנו את הכנסייה מבפנים, תביאו רפורמה
תשאירו את ה- "TECH" ותפטרו מ- "COS" (עם כל עליותיו המופרעות)
לפחות תדייקו ! 363138
כל זה נחמד מאוד אבל כעקרון נראה לי שאתה מדבר בעיקר אל עצמך ומשקיע אנרגיה במקום הלא נכון. אורי תדהר כבר לא מסתובב כאן או לפחות לא שמענו ממנו כבר די הרבה זמן, וגם הסיינטולוגים האחרים הלכו כשראו שלא הולך להם כאן. אולי כדאי שתחפש מקומות שבהם *יש* סיינטולוגים, ובהם המאמץ שלך יהיה שווה משהו. כל טוב.
לפחות תדייקו ! 364253
הנה, בכל זאת הולך להם, אצלנו אם לא בארה"ב.

מי המציא את הקטע עם הסאונות, מישהו יכול להסביר לי? אין לי ידע מעמיק בסמים ולא בגמילה, אבל הקישור ביניהם לבין הסאונות נשמע לי קשקוש.
לפחות תדייקו ! 364301
למיטב ידיעתי הרעיון שהזעה מוגברת עוזרת לנקות את הגוף מרעלים נבדק ונמצא לא תקף, אבל אולי מכת חום גורמת לכל מיני השפעות אחרות.
אא''ט 85441
מספר שנים לפני שהתחיל עם כל עסקי הדיאנטיקה הוא אמר (אני לא זוכר איפה) שהדרך הכי טובה להתעשר היא להקים דת. אני יכול לברר, אבל זה יצריך אותי לנבור בארכיבי אולטינט שלי...
על הסיינטולוגיה 85445
רון הבארד מ"Happy Days?"
על הסיינטולוגיה 85451
לא, זה רון האוורד, הבמאי הג'ינג'י עם כובע המצחייה.
על הסיינטולוגיה 259550
דווקה גיליתי כי 4 ספרים של סופר מדע הבדיוני הזה
נמצאים בראש רשימת רבי-המכר לפי ניו-יורק פוסט
אז אני די לוקח את השמצותך בערבון מוגבל.

חוץ מיזה זה ידוע שכשמישהוא מצליח בחיים במשהוא
קופצים דבילים מהסוג שלך במטרה אחת - לפגוע

הלא כך קרה לעם היהודי בשואה?
על הסיינטולוגיה 259567
ברכותי אורן, עלית לשלב הגמר של התחרות ע"ש גודוין.

בסה"כ תגובה שניה שלך באתר וכבר הגעת לשואה ‏1

1 וגם צברת גם כמה נקודות על שגיאות כתיב, ניסוח, השמצות וקללות, וכמובן בעיות לוגיות ורטוריות.
על הסיינטולוגיה 260716
כמו כל כת, או רעיון טוטליטרי הוא משחק לפי הכללים עד שיש לה שליטה. בהתחלה הקורסים מעניינים, מיסטיים, רוחנים ומדברים על למידה ומחשבה ושיפור החיים. ככל שנכנסים לזה יותר ומאמינים לזה יותר מציפים את המאמינים בכל מיני שטויות וגורמים להם להוציא יותר כסף.

זהו ארגון כלכלי ביסודו, שמשתמש במיסטיקה מפוברקת כדי לגדול ולפרוח.

בדומה להרבה אמונות מיסטיות מפוברקות, יש לזה יכולת להשפיע, כמו הישראלים שהולכים לקליניקות של רופאים "חייזרים".

יש להם רשת ענפה של ארגונים כלכליים ו"הומניטריים" סמויים, כגון: http://www.cchr.org/ שנראית תמימה, אך היא בעצם תעמולה כנגד פסיכיאטרים.

אנשים, עשיתי קורס בלוחמה פסיכולוגית...הם עושים הכל לפי הספר.

אני בטוח שמאמיני הכת יתקפו אותי, כי הם מרגישים שזוהי חובתם.

רוצים לקרוא משהו מפחיד מהאתר שלהם? http://www.rtc.org/he_IL/matters/ethics.html

"כל פעולה מדכאת נגד סיינטולוגיה או סיינטולוגים כפי שמפורט במ"מ מהש"ה ועלוני מהש"ה. -אינה אתית"

שימו לב לשימוש בקודים ובראשי תיבות, מה זה דיאנטיקה? מילים שהמציאו אותם במיוחד כדי לערפל את חוסר ההיגיון.

בצרפת הציעו הצעת חוק כדי לסגור את הכת במדינה, מפני שיש בה סכנה לציבור.

ואני אפילו לא התחלתי לדבר על הסיפור על XENU החייזר שהאמונה שלהם מבוססת...לא מפתיע שאמונה מפוברקת של מחבר סיפורי מדע בדיוני תבוסס על מדע בדיוני.
על הסיינטולוגיה 260721
עוד כמה פעולות לא אתיות:

"כל פירוש מוטעה של דיאנטיקה או סיינטולוגיה.

כל פעולה או כוונה שהיא אנטי-סיינטולוגיה, אנטי-מקור, אנטי-ארגון או אנטי- הנהלת הכנסייה.

כל אדם ביקורתי יתר על המידה כלפי סיינטולוגיה או הכנסייה. "
צ'יק קוריאה וסיינטולוגיה 260724
מסתבר שהוא הרגיז הרבה אוהדים בתקליט האחרון שלו To the stars שמבוסס על ספריו של הבארד, וכת הסיינטולוגיה שקוריאה שייך אליה.
על הסיינטולוגיה 261161
אני חושש שרוב מה שכתבת מבוסס על חוסר ידיעה וניזון ממקורות יד עשירית.
באשר לעניין המונחים - לסיינטולוגיה, כתחום רחב ביותר (המתואר בלמעלה מ-‏3000 הרצאות מוקלטות ואין לי מושג כמה ספרים - עשרות, אם לא מאות), יש בערך 400 מונחים יחודיים (לעומת כמה עשרות אלפים ברפואה, לדוגמה).
כל אלה מצויים במילון הטכני של סיינטולוגיה הניתן להשגה על-ידי כל דורש.
כמו כן, כל סיינטולוג לומד את משמעות המונחים כך שיוכל לתקשר גם עם בני אדם שלא מכירים את המונחים ובד"כ סיינטולוגים לא משתמשים במילים שאחרים לא מבינים.
מדוע יש מונחים לתחום הזה? כי לכל תחום יש מונחים. לנגנים יש מונחים. לפסיכולוגים יש מונחים. לטייסים יש מונחים. לחובבי כדורגל יש מונחים. גם לסיינטולוגים יש מונחים.

הפירוש של המונחים שהזכרת כאן (בכדי לא לבלבל או להפחיד אנשים):
מ"מ = מכתב מדיניות.
מהש"ה = משרד התקשורות של האברד. יחידה בארגון סיינטולוגי שהיתה אחראית, בזמן שהאברד היה חי, על הפצת מה שהוא כתב בקרב הסיינטולוגים.

בקשר לסיפור על XENU - אני כבר 4 שנים בסיינטולוגיה ולא שמעתי עליו. בכל מקרה, בסיינטולוגיה אף אדם לא נדרש להאמין בדברים שהוא לא הבחין באמיתותם באופן ישיר.

בקשר לצרפת - היא אחת מהמדינות ההולכות ומתמעטות (והן באמת הולכות ומתמעטות) שבהן רודפים את סיינטולוגיה.

אם סיינטולוגיה כלכך מסוכנת, איך זה שמדינות כמו ארה"ב, אוסטרליה, דנמרק, דרא"פ, ואחרות - כבר מזמן הכירו בסיינטולוגיה כעיסוק לגטימי?
על הסיינטולוגיה 261248
אני מסתמך על הרבה מאוד מקורות אמינות, כגון עיתונים איכותיים, סרטים דוקומנטריים איכותיים ואני גם קראתי הרבה מידע מבוסס שנמצא באתרי אינטרנט שנלחמים בכת. האם כל בעלי האתרים הם אנשים אמינים לחלוטין? אני בטוח שלא, אבל כאשר אני מוצא הרבה מידע חופף וצולב, אני נוטה להאמין לדברים מסויימים.

אני לא צריך לקרוא את כל הספרים של האבארד, או ללכת לקורסים במשך 4 שנים כדי לדעת שיש משהו פסול בתופעה הזאת. עובדה שאתה לומד סיינטולוגיה 4 שנים ואתה עדיין לא יודע מי זה XENU.
יש כל כך הרבה דברים בסיינטולוגיה שמריחים רע, שרק על ידי סיקור מהיר של אתרים שלהם, וקריאת ראיונות עם בכירים אני יכול לדעת שזוהי קבוצה פסולה.

באשר למדינות, אנחנו חיים בעולם ליברלי ודמוקרטי, וקשה מאוד לפסול קבוצה דתית גם אם היא מזיקה. יש לסיינטולוגיה הרבה כח והרבה עורכי דין שמבקלים הרבה כסף כדי לשמור בקנאות על הסיינטולוגיה.או ג'יי סימפסון רצח ויצא נקי, וגם הסיינטולוגיה רצחה את ליסה מקפרסון ליד המפקדה שלהם בקליוורווטר פלורידה והם יצאו נקי.
ומאיפה הם שואבים את הכל כספם? מ-‏10 מיליון מאמינים דוגמטיים, והרבה חברות מסחריות, חלקן סמויות, שעוזורת לממן את הכנסייה. לכן היא גם נקראת "כניסייה", על מנת לקבל הנחות במיסים.

ואם הסיינטולוגיה שגויה, איך יש לה כל כך הרבה מאמינים?
איך היטלר נבחר? אני מדבר על כך בתור תופעה חברתית, לא על מנת להשוות.
לאנשים יש חולשות, שאפשר לנצל אותם לרעה. רק אנשים שרע להם, או חסר להם משהו בחיים מחפשים דברים שיושיעו אותם.
לכן הרבה פונים גם לקבלה, או למיסטיקה..או לכל מיני דברים שאין להם מקום בעולם המדעי של היום.

תראה כמה מוסלמים ונוצרים יש בעולם, ואני מביא אותם רק בתור דוגמא, מתוך הגדרת האמונות שלהם, אחת מהן טועה. או מאות מליוני הנוצרים, או למעלה ממיליארד מוסלמים.

מי שיודע לתעתע במוח האנושי יכול להגיע לכל אדם במאמץ המתאים. המאמץ הכי פשוט הוא לקחת אנשים שכבר סובלים ולהראות להם את "הדרך אל האושר". מסוממים, חסרי כל, אנשים שאין להם "משמעות" בחיים.

אתה כנראה עדיין מאמין זוטר ולכן לא נחשפת לדברים הנוראיים שהם עושים למאמינים יותר ותיקים, אבל אם תיפתח קצת לביקורת על הסיינטולוגיה, אתה תגלה הרבה דברים שלא רצית לדעת.

אבל כנראה שאתה או עוד סיינטולוג, פשוט יגיד לי שוב, שאני טועה ואני לא יודע כלום, כי אני רק קורא מקורות אחרים ("תעמולה שחורה") במקום להאמין לאולד מאן האברד.
XENU 261266
זה לא המערכת הפעלה שמלמדים בטכניון?
XENU 261270
כמעט. Xinu
XENU 261276
יותר הגיוני
על הסיינטולוגיה 261525
אתחיל בלינק שיסביר לך ולאחרים, למה יש התנגדות לסיינטולוגיה:

הטקסט הזה אכן נכתב בעיניים סיינטולוגיות, אבל במקרה הוא גם מגובה הסטורית על-ידי תאריכים ומאורעות שאתה יכול לבדוק שאכן קרו.
ההנחות שלך לאורך מה שכתבת אינן נכונות. ארה"ב "הליבראלית" יודעת לשלוח סוכני FBI חמושים לחסל כתות כשהיא מחליטה שהן מסוכנות, וסיינטולוגיה, אם תקרא את הלינק המצורף - או תחפש חומר עצמאית, נבדקה שם כמו ששום קבוצה לא נבדקה מעולם, ונמצאה נקיה מכל רבב ושקופה לחלוטין מבחינת מבנה והתנהלות.

אני מודה ומתוודה, אתה לא יכול לשכנע אותי.
חשוב שאיזה מוסלמי שקרא את הפרוטורולים של זקני ציון, יבוא ויטען כנגדך שאתה אופה מצות עם דם של ילדים פלסטינים.
הרי אתה יודע מי אתה ומה אתה עושה, נכון?
אתה יודע שמצות אתה לא מכין עם דם של ילדים פלסטינים או נוצרים, גם אם אתה לא בהכרח מסכים עם המדיניות בשטחים.
יש שקרים שאתה יודע מניסיון שהם פשוט תוצאה של הסתה וליבוי של שנאה מטורפת על ידי גורמים שניזונים מכך, ואנשים שאוהבים לעשות "עליהום" על איזה אובר אורח, במקום לקחת אחריות על החיים שלהם.

אתה - קורבן. אתה קורבן של שקרים שאתה קורא. אתה מצליב שקרים עם שקרים, ויוצאים לך עוד שקרים. הצורה שאתה מדבר, "זוטר", "קורס של ארבע שנים", "מאמינים ותיקים".. כל הטרמינולוגיה שלך זועקת אדם שאין לו שמץ של מושג על הנושא שהוא מדבר עליו. זה קצת מביך מבחינתך, לדעתי.. אבל אם אתה לא מרגיש כך, סבבה.. :-)
באשר לבחורה ליזה, חושבני שעניינה עוד עומד למשפט, ושבכל מקרה אין שום אישום של רצח, אלא של רשלנות בטיפול. כמדומני, ותקן אותי אם אני טועה - היא נפגעה בתאונת דרכים, ואח"כ שהתה במוסד סיינטולוגי שהיה צריך להיות ער למצבה הרפואי ולא עשה כן. אני מסכים שזה נשמע כמו רשלנות.. אבל רצח, אחי? בחייאת, נכון שאתה להוט להוציא אותי טועה בויכוח, אבל אני ממליץ לך גם לחפש את האמת. בעיקר אתה תרוויח מכך.
על הסיינטולוגיה 300595
חחח שימו לב הוא כבר יודע שמישהוא בקיא הולך להגיד לו שהוא טועה... אפשר להגיד שהוא כמעט מזמין את זה... סימפטום של הגנב שחוזר לזירה כדי להיתפס! חחח אילו באמת היית יודע עד כמה טובה סיינטולוגיה היית תולה את עצמך על מה שכתבת עכשיו.
הדרך היחידה שלך היא להיווכח בעצמך בעיניך שלך במקום להשתמש בנקודות ממסר כדי לקבל מידע. יום טוב!
על הסיינטולוגיה 300618
אני הייתי נמנעת באופן עקרוני מהשתייכות לכתות שמאמיניהן משתמשים ב''חחח'' בתור ביטוי מקובל בתגובותיהם.
בלי שום קשר לאמנות 261277
אתמול בערוץ הראשון ראיין אורן נהרי את האוצרת של מוזיאון הרצליה לאמנות מודרנית. הוא הקשה עליה בשאלות מה זו אמנות מודרנית, מה הופך אותה לאמנות, איך מבדילים בין אמנות טובה לגרועה, וכו'. כשהיא דיברה על ניתוח של יצירת אמנות, היא אמרה שלוש מלים משמעותיות מאד: "צריך להתמסר לזה".

אין הכוונה שצריך להשעות לחלוטין את חוש הביקורת *בזמן* ניתוח היצירה; אבל *כן צריך* להשעות את חוש הביקורת בשלב שבו אנחנו מחליטים למה להתמסר ולמה לא, אילו דברים ראויים שנקדיש להם את הזמן שלנו.
זהו גם אחד מתעלולי הפרסומת הותיקים ביותר. אחרי שאתה מתמסר ליצירה, קצת לא נעים לגלות שזה היה בזבוז זמן מוחלט. ומכיוון שאין לך קריטריונים מדוייקים להכריע בשאלות כאלה, נוצרת נטיה פנימית לכיוון הגילוי שמדובר ביצירה מוצלחת למדי. איזה מזל שהחלטנו להתמסר לזה, וכמה מסכנים אלו שעדיין לא קיבלו את אותה החלטה.
בלי שום קשר לאמנות 261508
הארה מפכחת (אם תרשה לי לחזור על עצמי). גם כשקראתי את ההודעה שלך היית צריך להחליט אם להיות ביקורתי או לא.

כפי שאמרתי מקודם, אפשר לשכנע כל באדם להאמין או לעשות כל דבר אם משקיעים את המאמץ המתאים.

בני אדם מתרגלים לכל מצב, לכן הם לוקחים דברים כמובנים מאליו ומשם ממשיכים הלאה, בדינמיקה דיאלקטית. לכן יש אנשים ש''מבינים'' מחבלים מתאבדים...זה כבר לא אנטי-תיזה עבורם.
אל תאמינו 261538
עוד דבר קטן...לעולם אל תאמינו לארגון שמבטיח לכם אושר. כי אושר זה לא דבר שאפשר להבטיח או לקיים בצורה קבועה.
מאיפה לך? 261575
אתה כותב כאן, ולא רק במכתב הזה, הצהרות כוללניות על המין האנושי, כאילו אתה אלוהים שיצר אותו ויודע בדיוק איך הוא פועל.
קצת צניעות.
אגב, אחרי הקורס הראשון שלי בסיינטולוגיה, קורס שפתר לי בעיות כלכך ארוכות ומציקות בחיים שלי, קורס של שלושה ימים בערב, אמרתי לעצמי -
''וויי, האנשים האלה מבינים משהו בבני-אדם''.
אלה קבלות קצת יותר מוחשיות מסתם אמירות כלליות משוללות כל יסוד ובסיס.

בדבר אחד אתה הצודק - אף אחד לא יכול להפוך אותך למאושר. הכל מורכב מההחלטיות העצמית שלך.
ניתן רק לעזור לך להסתכל על החיים שלך ולשנות החלטות שעשית באופן לא בהכרח מודע, שעכשיו מתנקמות בך.
''קורס שפתר לי בעיות כלכך ארוכות ומציקות בחיים שלי'' 261602
זה מה שהם כולם אומרים, כל האנשים שויתרו על העצמיות שלהם.
אדוני.
הקורס לא פתר לך שום בעיה, הבעיות שלך נראות, לפי אופי תגובותיך, עמוקות יותר משהיו. לכל היותר, מה שהקורס עשה לך הוא, שהוא מיסטל אותך וניתק אותך מהעצמיות שלך. אם פעם תצליח לפגוש אותה, בטרם תמות זומבי מאושר או תגמור במחלקה הסגורה, היא תספר לך שהבעיות שלך כאדם, נותרו כשהיו.
בינתיים, את כל הבעיות שלך אתה משליך על האנשים שאתה תוקף כאן.
זה מה שהם כולם אומרים 261825
אגב, אתה יכול לתת לי שם של מישהו מאותם "כולם" האלה?
איזה אנשים כאלה אתה מכיר באופן אישי? תן שמות, אפילו בראשי תיבות... ספר מה מהות ההיכרות שלך איתם, ואיך הגעת למסקנה שהם ויתרו על האישיות שלהם.
זה מה שהם כולם אומרים 261969
צ"ב, ש"א, א"ז‏1, א"ל, ח', ע', ועוד. אני באמת לא חושב שאני צריך לפרט יותר.
רובם מהיכרות אישית ‏2.
אני מכיר גם אנשים שהתפכחו.

1 ראו אותו אתמול בטלויזיה.
2 חוץ מ‏1.
אורי זוהר הוא סיינטולוג? 261972
התייחסתי במקור לכלל ''רואי האור'' 261973
זה מה שהם כולם אומרים 262133
אוקיי. אני מניח שבקטע הזה הגענו למבוי סתום, כי מבלי שאני יודע את הסיפור שלהם, לאיזו כת הם נפלו קורבן, והאם הם מסכימים עם ההגדרות שלך כלפיהם - יהיה קשה להמשיך מכאן.
מאיפה לך? 261643
אני כותב ההצהרות כלליות על המין האנושי בהתבסס על מחקרים אקדמיים ואמפירים במהלך קורסים באוניברסיטה...כגון מלחמחה פסיכולוגית.

אתה הולך לקורסיים בלתי אקדמיים, רחוקים מלהיות אמפיריים שחוברו על ידי מחבר ספרי מדע בדיוני שבאמת חושב שהוא אלוהים...והוא באמת סתם מעלה הצהרות כלליות על החיים.

פשוט קשה לך להתמודד עם העובדה שאתה צריך לקחת אחריות על החיים שלך, אז אתה, ושאר הסיינטולוגיים מעדיפים לברוח מזה לעולם בדיוני.
זה תהליך פסיכולוגי, ולכן הסיינטולוגיה מתנגדת לפסיכיאטריה. הם רוצים מונופול על הכח הפסיכולוגי.

ואם אתה מסכים איתי שאי אפשר להבטיח אושר...אולי תחשוב שנית על ארגון שמבטיח את ''הדרך אל האושר''. או שגם לצביעות יש להם פיתרון...
מאיפה לך? 261648
סליחה על השאלה, וכוונתה אינה קנטרנית: למה כל כך חשוב לך להתווכח איתו? הרי לא תשנה את דעתו ולא תוציא אותו מהסיינטולוגיה, ואני מתארת לי שאתה יודע שהאנשים באתר הזה הם אינטליגנטים, משכילים ובעלי כושר הבחנה, והם לא ילכו שולל ע"י הצעות אושר מן הסוג שהוא מציע - אז בשביל מה?

אני לא יודעת על הסיינטולוגיה הרבה, מעבר לדברים שקראתי. אבל ממגעים חטופים עם כמה אנשים שנעשו סיינטולוגים (לפני כמה שנים) - לא ראיתי שהסיינטולוגיה היא יותר מסוכנת מקשקושי-אושר אחרים. היא מבזבזת לאנשים כסף, אבל ממילא מגיעים אליה אנשים שיכולים לשלם (אולי בזה תגיד שאני טועה, אבל אלה הדוגמאות הספורות שראיתי).

חזרה בתשובה, למשל, גורמת לאנשים, בחלק מהמקרים, לנתק את הקשר עם משפחתם. כתות מזרחיות גורמות לאנשים להפסיק לעבוד ולחיות על קיבוץ נדבות. אני לא חושבת שלסיינטולוגיה יש השפעות דומות.
מאיפה לך? 261796
לא כל כך חשוב לי להתווכח דווקא איתו, אבל כל מי שמבקר באתר הזה, מתעניין בנושא.

אני לא מומחה למצב הסיינטולוגיה בארץ, אני לא יודע מה המצב היחסי. אני רק יודע דברים על הסיינטולוגיה עצמה. אני יודע שהסיינטולוגיה כבר רצחה את ליסה מקפרסון, ואני יודע שהיא מתעללת פיזית ונפשית במאמינים המסורים שלה. יש לכך הוכחות אמינות ואם תרצי אוכל להפנות אותך אליהן.

אני נוטה להאמין שזה לא קורה בארץ, אבל מספיק לי שהם מחדירים באופן סמוי את החומרים שלהם לתוך בתי הספר כדי להתנגד לתנועה גם בארץ.

כל הבולשיט הזה של ה''ניו-אייג''' מעצבן אותי, אבל שכל אחד יעשה מה שטוב לו...כל עוד זה לא פוגע באחרים. הסיינטלוגיה פוגעת באחרים. ולכן חשוב לי להתנגד לכת הזו.
בדבר אחד צדקת 261815
אתה לא מומחה למצב הסיינטולוגיה בארץ, ואתה לא מומחה לסיינטולוגיה בכלל.
זה שקראת איזה אתר אינטרנט מגוייס לא הופך אותך למבין בכלום, אלא סתם למתנגד נלהב למשהו שאין לך מושג קלוש בו. למה אתה עושה את זה? כתבת בעצמך בהמשך.

מי מאיתנו ה"שפוט", "המגוייס" ו"העיוור"? מי שמכיר את הנושאים מקרוב, או מי שמנהל ויכוח בלי שום ידע?

אני מניח שלכתוב לך זה חסר תועלת. אתה הוא זה שמגוייס לכת ויעידו משפטיך כאלף עדים:

"כל הבולשיט הזה של ה'ניו-אייג' מעצבן אותי" -

הנה ההוכחה הניצחת. קודם כל החלטת שאתה לא אוהב את זה, מה שזה לא יהיה. אח"כ הלכת לאינטרנט לחפש חומר שיאשש את הדיעות שלך (בלי לבדוק באמת בציציות של בעלי האתרים). עכשיו אתה נאחז בכאילו הידע הזה, בשביל לא לצאת קטן בויכוח (מאוחר מדי).

ואתה לא יחיד בזה. אתה שייך לקבוצה "מכובדת" של אנשים שמתהדרים ב"ליבראליות", אבל למעשה הם אנשים פחדנים מאוד, שפוחדים מכל מה שהוא טיפ-טיפה שונה מהשקפת העולם שלהם.
בדבר אחד צדקת 261816
אהמ... אם הוא קרא אתר אינטרנט מגוייס, אז אתר האינטרנט של הסיינטולוגיה, אליו קישרת בתגובות קודמות, הוא אדרבא ואדרבא מגוייס. זה פועל לשני הכיוונים, אתה יודע.
בדבר אחד צדקת 261823
ערן שלום,
בגלל הסיבה הזו הזמנתי אנשים לבדוק באתרים רציניים אחרים (כמו אתרים רשמיים של הרשויות), ולא להסתפק במה שנתתי.
אני את הבדיקות שלי כבר עשיתי בעבר, ומה שכתוב באתר של סיינטולוגיה מניח את דעתי.
כמתכנת במקצועי, הייה בטוח שהדבר הראשון שעשיתי זה לחפש את המלה "סיינטולוגיה" באינטרנט לפני שהלכתי לעשות שם קורס. נתקלתי גם אני בכל הרפש, ואמרתי לעצמי - "אוקיי, זה נשמע רע, אני אמנם אלך לשם, אבל אני אשמור על עיניים פקוחות!"
קיבלתי כבר נקע בעיניים. 4 שנים אני מחפש את כל השיט הזה שכתוב באתרים השחורים האלה, וכל מה שיצא לי זה שהחיים שלי השתפרו מאוד; כל תחום ותחום בהם. אולי חוץ מהנקע בעיניים.. :-)
בדבר אחד צדקת 300603
חחח סחטיין! זה נשמע מקום טוב ללכת אליו! באמת מתאים איזה שינוי ככה אחרי הצבא...
בדבר אחד צדקת 261829
אין צורך לתקוף אותי, זה לא יצדיק את דבריך.

אתה מאשים אותי בשיוך לקבוצות, והנה עשית זאת בעצמך קראת לי "ליברל". האמת היא, שאני בכלל לא ליברל ואני לא מפחד.

למה האתרים שלך יותר טובים מהאתרים שלי? למה הידע שלך יותר אמין משלי? הוא לא.

האתרים שאני הולך אליהם יותר מבוססים מהסיינטולוגיה. אני בטוח שיש גם רופאים שמאמינים בסיינטולוגיה וזה עדיין לא משכנע אותי שזה נכון.

"הדרך אל האושר"? אין דרך לאושר, אין קיצורי דרך. יש רק אשליה של אושר שמתפוגג לאחר זמן מה. זה לא אומר שאין אושר בעולם, אבל אושר הוא לא דבר קבוע שניתן "להשיג" אותו.

ואני אולי לא מומחה לסיינטולוגיה, אבל אני יודע מספיק כדי לשלול את זכות הקיום שלו. יש לי מספיק מידע, שחלקו אינו בידיך, כדי להבין שלא רק שהסיינטוליה מופרכת לחלוטין, היא גם כת שעושה הרבה עוול להרבה אנשים ברחבי העולם, כגון ארה"ב וגרמניה. אני שמח מאוד שאתה לא סובל מהכת הזו, ואני מקווה שתמשיך לא לסבול. אבל יש אנשים שחייהם נהרסו מכך, ואם אתה לא סומך על הניו יורק טיימז, או טיים מגזין או עוד הרבה מסמכים רשמיים של מדינות אחרות, אז אתה מתכחש וסוגר את עצמך. אני גם הלכתי לאתרים רשמיים של הסיינטולוגיה, ויש שם דברים מפחידים. דברים שמזכירים את ה"אח הגדול" וניצול ציני של כלכלה חופשית.

לא כל מי שמתנגד לסיינטולוגיה טועה, הם פשוט מודאגים. אני גם מתנגד לשימוש הציני של הקבלה...אבל אני לא מתווכח עם אנשים על זה כי זה לא ממש מזיק, סתם חסר תוכן.

יש עובדות. לא השערות, לא "תעמולה שחורה" ולא סתם "אתר אינטרנט מגוייס", שהסיינטולוגיה פוגעת פיזית, כלכלית ונפשית באנשים, הורסת משפחות ואף יותר.
זה מה שקורה שאתה חושב שמישהו בעולם הזה יכול להציע לך "אושר" אמיתי ונצחי.
בדבר אחד צדקת 261840
1. הידע שלי יותר אמין משלך כי הוא לא ידע יד שניה, אלא ידע יד ראשונה. בתור אחד עם ידע מיד ראשונה, יש לי אפשרות הרבה יותר מעמיקה לבחון את הדברים מאשר לך. זו עובדה. ההנחה שלך שאני "שטוף מוח" ובגלל זה "לא רואה", זו הנחה ותו לא. אתה לא מכיר אותי, בדיוק כמו שאתה לא מכיר סיינטולוגיה.

2. אני לא נכנס איתך לויכוח פילוסופי על אושר. אין דברים מוחלטים בעולם. אבל יש כמה כללים שעל-פי תצפית הוכחו כיעיילים בנושא. אין כאן סודות, אתה יכול להזמין את חוברת הדרך אל האושר שמחולקת חינם (לצערי הלינק ששלחתי כאן הפסיק לעבוד משום-מה, לפחות במחשב שלי). ליד כל כלל יש הסבר הגיוני למה הכלל הזה קיים. זו לא תורה מסיניי, אבל תמצא שיש בה לא מעט היגיון.

3. הטיעון שיש לך מידע "סודי" הוא התכסיס הנבזי והעלוב ביותר שבן-שיח כלשהו יכול לנסות במהלך דיון. אם מישהו היה זקוק להוכחה (ואני לא הייתי זקוק) שאתה רק מחפש לצאת צודק, ולא באמת מחפש את האמת, הרי הוא קיבל אותה עכשיו.
אנא כתוב את המידע הסודי שלך. גלה אותו שלא תהיה חלילה שותף לדבר עבירה!

4. גרמניה וצרפת (זוכר מתי הם גם שיתפו פעולה?) הן מהמדינות היחידות שממשיכות לרדוף את סיינטולוגיה. גם שם המאבקים הולכים ומסתיימים עם פסיקות לטובת סיינטולוגיה.
הסיפורים שאתה מתייחס אליהם ממדינות כמו אוסטרליה וארה"ב הם סיפורים בני יותר מעשרים שנה, לפני שסיינטולוגיה נבדקה בדקדקנות ויצאה נקיה לחלוטין במדינות האלה, בתחילת ה-‏90'.

אתה מוזמן לקרוא את הכתבה על הרדיפה של סיינטולוגיה בגרמניה באתר כתות.אורג. אני מקווה שאתה לא חושד בו שהוא אתר מגוייס למען סיינטולוגיה.
עשה ניסוי והחלף את המלה "סיינטולוגים" ב-"יהודים" ותקבל תוצאות מעניינות.

באשר למקרה הפרטני של ליסה מק מה שקוראים אותה היא סיפור עצוב שקורה בכל ארגון גדול. כמו שילדים מתים בצבא הישראלי בגלל רשלנות, או בבתי-חולים, או בפנימיה, או על הכביש, או אחרי שנתנו להם רמדיה, כך גם בארגון חובק עולם כמו סיינטולוגיה קורה שמישהו נהג ברשלנות, מישהו מת, ועכשיו ההורים צועקים "רצחו לנו את הילד!".

עשרות אלפי אנשים עוברים כל שנה בארגונים סיינטולוגיים, מקבלים שירותים. מאות, אולי אלפים עוברים בישראל דרך הארגון המקומי כל שנה.
תן לי שמות שאתה מכיר שנפגעו. יודע מה, אני אסתפק אפילו בלינקים לכתבות מקומיות ממקומונים, או מהעיתונים הגדולים.

ככה זה כשאנשים נמצאים בתנאי פנימיה. shit happens. בכל מקום. לא אומר שזה טוב או צודק. זה מקומם, אבל זה קורה. אנשים לפעמים מתים בגלל רשלנות. האחוז של אנשים כאלה בסיינטולוגיה הוא אפס מאופס, אחרת רשויות החוק כבר היו מזי%$#%ות לנו את הצורה, בארה"ב, בישראל, בכל מקום. לא?
בדבר אחד צדקת 261877
מעולם לא אמרתי שהחומר סודי, פשוט לא נראה לי שכולם רוצים לקרוא מאמרים ארוכים בכל עת. ולא כולם רוצים לשלם כדי להיכנס לארכיוני אתרי העיתונים.

הידע שלך אמין לא יותר משלי, הקורסים שאתה המתבסס עליהם אינם ביקורתיים כלפי עצמם ואינם אובייקטיבים. גם אני לא נייטראלי. לשנינו יש דיעה ולכן אין לנו אפשרות להיות ניטראליים. עם זאת, אני לא מתבסס סתם על מידע, ואני לא מאמין לסתם דברים גם אם הם נגד הסיינטולוגיה. כפי שאתה רואה אני נוטעה להיות ביקורתי, ואני ביקורתי גם כלפי אתרים אנטי-סיינטולוגים. אני לא מקבל את רוב מה שהם אומרים, אבל לאחר שאני מאמת דברים עם כמה אתרים, עיתונים, אנשים ודיווחים...אני מגבש דיעה.

אגב, הלכתי לאתרים של סיינטולוגיה, זה מידע מקור ראשון.
וקישרתי לשם...למרות שקשה לפעמים למצוא דברים בגלל הצנזור שלהם בגוגל.

באשר לליסה, הם התעללו בה...היא מתה ב"מלון" של הסיינטולוגיה, כאשר היא היתה במצב של התייבשות מוחלטת לאחר שלא שתתה מים במשך 5 ימים (גם זה מהניו יורק טיימז).
אבל כמו כל דבר, הסיינטולוגיה יצאה מזה בעזרת עורכי הדין היקרים שלהם...מה לעשות...גם או ג'י סימפסון עשה את זה.

לגבי הרדיפה בגרמניה...עדיין לא שרפו את הספרים שלהם ולא הביאו אותם למחנות השמדה. אז אני מבקש לא לזלזל בעבודה שנרצחו 6 מיליון יהודים.
עם זאת, כמובן שאני מתנגד לשימוש באלימות כנגד גורמי סיינטולוגיה. ואני לא תומך בפעולות כאלו.
להלן תגובה של מדלין אולברייט לאחר ההכרזה של הסיינטולוגיה שמתייחסים אליהם כפי שהתייחסו ליהודים לפני מלחמת העולם השניה:
BONN – Secretary of State Madeleine Albright termed ``distasteful and historically inaccurate" a campaign by German Scientologists to compare restrictions against them to Nazi laws against the Jews.

Albright's strong words Monday are a blow to the Church of Scientology. The church compares itself to Jews persecuted by Nazis in its protest campaign against the German government.

בכל מקרה, שלא תגיד שאני ממציא דברים או מסתיר...כך דוגמית קטנה מהמאמר הבא מעיתון בהחלט מכובד. אתה גם תלמד קצת על XENU.

אם אתם רוצים עוד, רק תבקשו.

מעיתון Wall Street Journal

Copyright Dow Jones & Company Inc Feb 24, 1998

There's no particular reason for the world to worry about a smallish cult that believes invisible 75 million-year-old thetans are floating around our skulls. The search for the meaning of life in the vastness of the universe preoccupies most people at some time or another, though they usually find their way into houses of worship, therapeutic counseling or the local liquor store.

When instead they come calling on the National Security Adviser, it may be time for a reality check. Some of the weirdest conversations of the day concern Sandy Berger's meeting with John Travolta, along with Tom Cruise the chief ornaments of the Scientology movement. Scientology's founder, L. Ron Hubbard, professed to believe the evil galactic overlord Xenu shipped frozen thetans to Teegeack, better known as planet Earth, dropping them down volcanoes and pulverizing them with hydrogen bombs and setting their souls adrift. By now it seems you can't understand the universe without plumbing thetan influence in the White House, the halls of Congress, and the murky heart of the IRS.

Mr. Travolta brought the cult to our attention again thanks to an article in George magazine describing how the actor and the President of the United States enjoyed an apparently mutually beneficial meeting last spring at a volunteerism conference in Philadelphia. The actor was there to deliver a speech about Scientology's educational materials. What concerned the President, Mr. Tavolta suggests, was the big screen filling up with Jack Stanton, the Clintonesque President in "Primary Colors" – the movie Mr. Travolta was just then making, having eaten himself into a properly presidential profile. It's probably unlikely that a film directed by Mike Nichols would ever treat Stanton/Clinton as anything but a charming rogue and shrewd manipulator. But the prospect of a wide screen valentine became ever more probable as Mr. Clinton took the moment to feel Mr. Travolta's pain. And told him he would try to make it go away.

Who is hurting Mr. Travolta? The German government, that's who. Like the U.S. prior to a 1993 tax settlement mysteriously upgrading the cult to the status of a tax-exempt religion, Germany considers Scientology a business run by extremists and has put the church under surveillance. Assisted by frightened escapees, the Germans make the case that Scientology exploits the weaknesses of its members for profit that at the very least should be taxed. This creates the worst kind of pain for Scientology, which reaps millions from "auditing," cleaning a "preclear" of repressed memories. With millions of years of memories, getting cleared and achieving ever higher levels of purity can be a lengthy and costly experience. It also yields intensely private information that is carefully stored in files.

For some, the process has also been dangerous. Earlier this month, German police searched five Munich locations of the sect after the suspicious death of a cult member. In Clearwater, Florida, a young woman mysteriously died after being held at a Scientology hotel. Maybe Mr. Clinton could send down Janet Reno for an investigative weekend in her old neighborhood.

But back to Mr. Berger, who found Presidential whim expanding his duties to include stilling an actor's pain. Asked by "Meet the Press" about his briefing of Mr. Travolta last September, the National Security Adviser looked like he might eat his tie as he downplayed the meeting as a normal response to reports of religious persecution by the German government. His real goal, he said, was to get an autograph for one of his kids; we note he didn't ask for educational materials.

Mr. Berger is not the only official caught up in Scientology's web. Senator Alfonse D'Amato, about whom no movie we know of is being made, has scolded Germany at a hearing organized by the Commission on Security and Cooperation in Europe. And by the time the House finally defeated a resolution criticizing Germany late last year, a flabbergasted Madeleine Albright had already endured several ludicrous discussions with Germany's equally flabbergasted foreign minister, Klaus Kinkel. A federal immigration judge added to the surreal merriment by granting asylum in November to a preposterous German woman who feared returning home because she is a Scientologist.

But if that is all weird, it is nothing compared with the mysteries surrounding the decision of the IRS to suddenly grant Scientology a tax-exempt status after years of litigation. Our Elizabeth MacDonald reported that in the secret settlement the IRS dropped its position that "auditing" fees were not deductible, a position that had been upheld by the U.S. Supreme Court. In return it got $12.5 million and a promise that the cult would drop its numerous lawsuits against the IRS and its agents. The IRS says it is investigating the leak.

Meanwhile, Scientology is litigating with everyone else in sight; why not, after having intimidated the biggest gun on the block? The IRS has lately announced its desire to turn itself into a friendly agency. How about an auditing session? Leading off with this question: Is there anyone at the IRS who seriously thinks that the unbelievable sums of money Scientology spends on lawsuits meets the agency's requirement that a charity spend its funds only on charitable purposes?
בדבר אחד צדקת 262153
1. ידע - אתן לך דוגמה. אתה יכול לקרוא על פג'ו 306, ולדעת כל פרט עליה, ולדעת בדיוק מה החסרונות שלה ומה היתרונות שלה ומי אוהב אותה ומי לא, ועדיין - הידע שלך יהיה נחות, בהשוואה למי שפשוט קנה אותה ונוסע בה. מבין?
הידע שלך הוא ידע תיאורטי, שלוקה בכל המחלות של ידע תיאורטי (ובנושא שלנו עוד הרבה יותר מכך, בגלל כל האינטרסנטים המעורבים).
נסה ללמוד נהיגה על-ידי קריאה תיאורטית.
2. אגב, גם לקרוא אתרים של סיינטולוגיה זה לא ידע ממקור ראשון. זה כמו להכנס לאתר של חברת פג'ו ולהגיד - זה ידע ממקור ראשון. לא. ידע ממקור ראשון זה כשחבר שלך נוהג באוטו כזה, או כשאתה נוהג בו.
3. בקשר לסיינטולוגיה בגרמניה, תהיה תגובה נפרדת.
4. XENU, בטח ששמעתי עליו, מאתרים ומאמרים כמו אלה. מה שאמרתי זה שלא נתקלתי בו בזמן לימודיי ושבכל מקרה, שים לב, בסיינטולוגיה אף-אדם אינו מתבקש לקבל משהו בלי שזה נכון בעיניו.
קרא את הלינק הבא, אל תדאג זה קצר:
ראה בעיקר את חמשת המשפטים האחרונים. סיינטולוגים מתייחסים אליהם ברצינות רבה, וזה בכלל לא משנה מה המייסד, ל. רון האברד, חשב שהיא האמת.

5. לסיכום, לצערי קראתי את כל הטקסט הזה, ואני לא מבין כלכך מה הפואנטה שלו.
מה, שהוא ביקורתי ולא יודע על מה הוא מדבר? בסדר, גם אתה עושה את זה. לפחות אתה עושה את זה בעברית. :-)
בדבר אחד צדקת 262345
1+2. אתה יכול לקנות פיז'ו להיות אחד מה 30% שמקבלים רכב בלי בעיות חשמל ןלהסתובב בידיעה שזה רכב אמין בטירוף. אתה יכול להיות אחד שלא נהג מימיו בפיז'ו אבל מנהל צי רכב של 5000 מכוניות, 1000 מתוכן דגמים שונים של פיז'ו ש50 מתוכן מושבתות בכל זמן נתון (פי שלוש לפחות מכל דגם אחר).
אתה גם יכול להיות חבר של מנהל צי הרכב הזה שמקבל ממנו עצות לגבי איזה רכב כדאי לקנות.

מי יודע יותר על פיז'ו?
בסדר גמור 262560
אם יש לך סטטיסטיקה אמינה מניסיון אישי (גם אם זה ניסיון כמנהל של צי רכב ולא של נהג), זה בהחלט ניסיון ראוי.
הבעיה מתחילה כשאתה קורא מאמר באינטרנט ועל-פי זה מעצב את השקפת עולמך.

זה כמו.. זה כמו הויכוח על חוות הדגים באילת.
אלה טוענים א', אלה טוענים ב', לאלה יש מחקרים שמאוששים את מה שהם אומרים, וכך גם לצד השני.
אינטרסים מעורבים. כסף מעורב. פרופסורים מעורבים.
אבל מה שאתה רוצה זה בסה"כ את האמת. פוגע בשונית או לא פוגע בשונית?
יהיה לך קשה לקבל את האמת מהאינטרנט, אלא אם כן אתה באמת מכיר את מי שכתב את מה שאתה קורא, וסומך עליו לגמרי בנתונים שהוא מאכיל אותך.
(בדיוק כמו שכמנהל צי רכב, אתה צריך לקוות שזו לא איזו קנוניה של עובדים שיוצא להם משהו מלחבל במכוניות).
בסדר גמור 262725
כמו באינטרנט כך בחיים, אתה לא יכול לסמוך על מידע אלא אם כן אתה סומך על מישהו. יש קריטריונים שונים לבניית אמון. זה לא אומר שהשיטה הזאת עובדת במאת האחוזים. תמיד יש מצב לבגידת אמון, או למידע מקור שני. אתה מקבל את המידע ממרצה, למרצה אסור לפרש את המסמך, אלא להעביר אותו בצורה ישירה מספריו של האברד. למה אתה סומך על המרצה? כי הוא נראה לך אמין; אתה לא חושב שמישהו כזה יעבוד עליך. ויש גם סיכוי טוב שהוא מאמין בכך. גם באוניברסיטה זה נכון, למרות שהמרצים הטובים באמת לא מגלים את עמדתם האמיתית, אלא נותנים מקום לפרשנות. עם זאת, יש מרצים שמנצלים את המעמד האמין שלהם על מנת להעביר את העמדות הםוליטיות שלהם כעובדות בשטח.

לכן, אין הבדל בין קריאת ספר הדיאנטיקה ושהיה בקורס חוץ מהערך החברתי, שהוא כנראה עיקרי, שכמובן אין לזלזל בחשיבותו.

בכל מקרה, אנחנו כולנו סומכים על מנהיגי דעה, כולנו מחפשים מידע ממקורות שונים ובונים תמונה כללית. אי אפשר לבנות תמונה כללית רק מקורסי סיינטולוגיה כפי שאי אפשר לבנות תמונה אמינה מביקור באתר אנטי אחד.

עם זאת, על ידי קריאה באתרים סיינטולוגים ואתרי אנטי סיינטולוגיה אפשר לבנות תמונה אמינה יחסית שעל פיה אפשר לגבש דיעה לגיטימית.

אין שום צורך ללכת למפעלי הסיינטולוגיה, כדי לראות אם יש משהו פסול בסיינטולוגיה. או אם להשתמש במטאפורה הלא מוצלחת שלך (תמורות חומרניות לא תואמות לתמורות רוחניות, אם נראה להם כך) למפעל הפז'ו, רק כדי לראות אם הרכב איכותי. להפך, זה רק יכול להזיק על ידי הוספת יותר מדיי נתונים בלתי רלוונטים לתמונה הכללית שאני מנסה לגבש (לא איפכת לי איך הם בונים את הרכב, אכפת לי אם אנשים נהנים ממנו).
וכן, הייתי פוסל רכב, או מצלמה או גיטרה על בסיס מאגר דעות באינטרנט.
אבל תראה... 262744
אתה שוב מוכיח כמה אינך בקיא בדבר שאתה כלכך נלחם נגדו.
אם היית מבין אפילו פרומיל בסיינטולוגיה, היית יודע שבסיינטולוגיה אין בכלל תפקיד שנקרא מרצה.
אין כזה דבר ואין אף-אדם שתפקידו להסביר לך משהו בחומר הסיינטולוגי! זה רק מה שאתה קורא ומה שאתה מבין. אתה לעולם לא סומך על ההבנה של מישהו אחר.
כשאתה אומר "מנהיגי דיעה" אתה אומר בעצם "בר-סמכא". אדם שצריך לסמוך עליו עקב מעמדו או הניסיון שלו.
לא קיים בסיינטולוגיה כזה דבר. אפילו לא האברד המייסד.
הדבר היחיד שאתה סומך עליו הוא ההבנה *שלך* והניסיון *שלך*. זה הכל, ואין לכך תחליף מניח את הדעת.

הרבה פעמים אני נכנס לזאפ, לפני שאני קונה מוצרים. למה? מלבד השוואת מחירים, יש שם גם ביקורות ודירוגי גולשים. אבל כבר שמעתי שאנשים חושדים (אין לי הוכחות לכך) שהספקים המתחרים באים ושמים ביקורות גרועות על מתחריהם, וביקורות טובות על מוצריהם.. ואתה צריך לברור מה נראה לך ביקורת אמינה, ומה ביקורת מומצאת, ואלוהים יודע מה נכון ומה לא.
זה בערך המצב באינטרנט עם סיינטולוגיה. המתנגדים לסיינטולוגיה, שהם גם יצרני הסמים החוקיים ואלה שמרוויחים מהם, הם חבר'ה חזקים ומתוקצבים... בהחלט יש להם כסף להרים קמפיינים...

למה תמורה רוחנית אינה תואמת לתמורה חומרית בעיניך?
אבל תראה... 262747
אולי אין מרצה ואין "בר סמכא", אבל קרוב לוודאי שיש כאלה שמעבירים את הקורסים, או את המפגשים, לא? אז איך קוראים להם?
לא 262806
שיטת הלימוד הסיינטולוגית היא גאונית (וכמו כל דבר גאוני, היא נורא פשוטה).
עוד קצת על טכנולוגיית הלימוד הסיינטולוגית אתה יכול למצוא ב:
בגדול, באותה כיתה יש מלא אנשים, וכל אחד מהם לומד משהו אחר מתוך טקסט כתוב, תוך שהוא מונחה על-ידי "דף מעקב", צעד, צעד. אין שום הסבר ורבאלי של החומר.

ישנם אנשים שהתפקיד שלהם הוא לעזור לך אם נתקעת בזמן הלימוד; התפקיד שלהם הוא **לא** להבין מה אתה לא מבין ואז להסביר לך את זה, אלא לאתר את הסיבה שבגללה לא הבנת מלכתחילה, ולהפנות אותך לחומר המתאים, או להמליץ לך מה כדאי לך ללמוד בכדי להשלים את ההבנה שלך.

במלים אחרות, יותר משהם מומחים לחומר שאותו אתה לומד (ולעתים הם לא למדו אותו בכלל), הם מומחים באיך לעזור לתלמידים תקועים וזה בכלל לא משנה אם אתה לומד סיינטולוגיה או צפרות; הם יוכלו לעזור לך באותה המידה!

הרבה פעמים אני נדהם מאיך שבאוניברסיטה כל מרצה לא מוצלח יכול להרוס לתלמידים שלו קורס שלם. אשתי עושה עכשיו תואר בכלכלה, אז אני רואה את זה מקרוב. איך הם תלויים לגמרי בכישרון של המרצה להעביר את החומר.

במקום לעשות את זה ככה, היו יכולים לעשות כמו בסיינטולוגיה - לדאוג שכל החומר יהיה כתוב בצורה בהירה בספר או כמה ספרים. לעשות דף של הוראות - צעד, צעד, שמעביר את התלמידים דרך החומר בצורה מדורגת (מהקל אל הקשה), ולהכשיר אנשים שפשוט יעזרו להם (לתלמידים) לעבור דרך זה, כולל פה ושם הדגמות, או חיבורים, רק בכדי לוודא שהם מבינים. לא יותר הגיוני מאשר לסמוך בכל פעם מחדש על הכשרון של המרצים, ולגרום לאנשים לצאת מסמסטרים שלמים כשהם לא מבינים חצי ממה שהם למדו?
לא 262892
אז יש מדריכים שעוזרים לך בסיינטולוגיה...אז הם מנהיגי הדעה. ומנהיג דעה הוא כל אדם שאתה סומך עליו לקחת ממנו ידע.
בין אם אתה לומד ''איך ללמוד'' או שאתה משתמש ב''ידע'' החדש הזה לקרוא טקסט סיינטולוגי.

והשיטה הזאת לא בדיוק ''גאונית'', מה שכל כך יפה באוניברסיטה היא שאם יש מרצה מעולה, החומר יקבל משמעות נוספת. במילים אחרות, יש מקום להתקדמות ואין סטגנציה, מה שנותר כאשר אין פרשנות. בדיוק כמו שהגמרא היתה שיא הפריחה של פרשנות המקרא, ואז ההלכה הכתובה שאין להתווכח עליה יצרה סטגנציה ולכן יש לנו חרדים היום.

ושוב, אני לא טוען שאני יודע הכל על סיינטולוגיה. אני גם לא יודע הכל על כת השטן, או על הכת של דייויד כורש...אני פשוט יודע מספיק כדי לדעת שעדיף להתרחק מזה. אז כנראה שעם כל הידע שיש לך על הסיינטולוגיה, יש דברים שאתה לא יודע או לא מוכן לקבל.
אז תקרא שוב מה שכתבתי 262902
מפקח שעוזר לך בלימודים יכול בכלל לא לדעת, ולעתים הוא אכן לא יודע, את החומר שאתה לומד. ברורה הנקודה הזו?

שמע, אם אתה **באמת** חושב שאתה יודע מספיק על סיינטולוגיה בכדי לחרוץ דיעה - שיהיה לך לבריאות. אם אתה חושב שההשוואות שנתת הן במקום, סבבה. אני רק אזכיר שכת השטן זו איזו קבוצה (של ילדים, בד"כ) שמחסלת חיות ועושה גרפיטי מהדם שלהן, והקבוצה של דייויד כורש, אם אינני טועה, היא הקבוצה שסוכני FBI צרו עליה באיזו חווה והיתה שם התאבדות המונית, או איזה משהו מזעזע אחר.
אף-אחת מהן לא קיבלה הכרה רשמית על-ידי ממשלות רבות, אף-אחת מהן לא ייסדה ארגוני סיוע הומניטריים לילדים, לפושעים, לנרקומנים, אף-אחת מהן אינה כוללת בתוכה (לא בגלוי, לפחות) אנשי-שם, כמו כוכבי קולנוע מפורסמים, תעשיינים מוכרים, ואחרים.

אני רק מבקש שתוודא עם עצמך, לא איתי, שבאמת אתה יודע על מה אתה מדבר ושלא חרצת את דינה של הקבוצה הזו סתם כי זה שהיא מכונה דת לא מצא חן בעיניך, או כי איזה אתר של מתנגדים היה כתוב בצורה משכנעת.

אם אתה שלם עם עצמך ועם הדין שחרצת, אז שיהיה לך בסבבה. גם אני שלם עם עצמי ועם השהות שלי בסיינטולוגיה.
אז תקרא שוב מה שכתבתי 262903
על כוכבי הקולנוע המפורסמים אני יודע: ג'ון טרוולטה ותום קרוז, אבל איזה תעשיינים מוכרים הם סיינטולוגים?
אני לא יודע בחו''ל 262910
אבל בארץ - זוגלובק.
אני יכול לחפש רשימה של אנשים מכלל המקצועות (בארה"ב), אבל עכשיו כבר מאוחר, אז אולי מחר :-).
אני לא יודע בחו''ל 263109
עיתון "ידיעות אחרונות" טען כי מר זוגלובק הכריח את עובדי המפעל בנהריה להשתתף בפעילות סינטולוגית.

כמו כן, האשים העיתון את זוגלובק בשיווק בשר ישן עם חותמות תפוגה מזויפות.

האם יש ממש בטענות אלו?

דיון 614
קראתי את זה פעם 263156
אין לי מושג. בכל מקרה, נראה שהם מצליחים יפה כיום, אם כי אני צמחוני, אז אינני יכול להעיד על איכות מוצריהם.

באשר לכפיה על עובדים ללכת לקורס בסיינטולוגיה - אחת השאלות הראשונות שאתה נשאל כשאתה מגיע לסיינטולוגיה, זה האם מישהו כפה עליך או הכריח אותך לבוא. אם כן, אין לך מה לחפש שם. ממילא אתה תהיה אנטי ולא תשיג שום הישג ממה שיש להם להציע, וזה הפסד לכל הצדדים.
קראתי את זה פעם 263434
עשיתי לא מזמן מבחני מיון למשהו.
אחד הדברים היה משפטים שעבורם אני יכול לבחור אחד מחמישה ערכים. נכון מאוד, נכון, אינני יכול להחליט, לא נכון, מאוד לא נכון.
אחד המשפטים היה ''אני לא נרתע מקבלת החלטות'' במשפט הזה בחרתי באפשרות השלישית.
קראתי את זה פעם 263633
הנה, לפחות פעם אחת בחייך לא נרתעת וקיבלת החלטה (לבחור באפשרות השלישית)! חזק ואמץ!
קראתי את זה פעם 263953
עובדים שהבוס שלהם "משכנע" אותם מאוד בלהט שיילכו לקורס בסיינטולוגיה, וגם מסביר להם שאם לא יילכו "לרכוש את הכלים המתאימים לעבודת צוות", נניח, או משהו מסוג זה - אז "יהיה קשה להמשיך לעבוד אתם" (נניח שהוא מספיק מתוחכם כדי לא לומר שיפוטרו, הוא רק "משכנע" ו"מסביר", יעני, והם אמורים להבין את הרמז) - קרוב לוודאי שהוא גם יכין אותם לקראת השאלה הזאת וירמוז להם כי מי שיאמר שכפו עליו - "אין לו מה לחפש שם", כפי שאתה אומר.

במקרה כזה העובדים יגיעו מוכנים ויידעו מה לומר, ואלה שמקום העבודה חשוב להם ואינם רוצים להיות מובטלים ולחיות בחוסר וודאות לגבי מציאת עבודה חדשה - יענו על השאלה, בהגיעם אל המוסד הסיינטולוגי - ויאמרו, בהתאם להדרכת הבוס, שדבר לא נכפה עליהם.

אני מניח שתהליך בערך כזה - לא "כפייה", אלא "שכנוע" - היה, אולי, בחברה בה עובד "אחד העם", מתגובה 253169. והגיבו לו המגיבים "ציפי", תגובה 254056, ו"אורן הלבני", תגובה 259551, שבאופן תמוה ביותר התעלמו לחלוטין מן הפרטים שהנ"ל הביא בהודעתו, וענו, שניהם - כמו אנשים שמוחם *באמת* נשטף ע"י הסיינטולוגיה בצורה נוראה - אחרת קשה להבין מה הניע אותם להגיב כך (קשה להאמין ששניהם סתם נולדו מרושעים ואטומים).

אחר כך גם אתה, בסגנון יותר מאופק - שוב, התעלמת לחלוטין מן הפרטים כפי שהובאו ע"י "אחד העם", ואמרת בתגובה 261167, דברים שבדית מליבך ושאין להם שום קשר למה שהוא סיפר.
אז תקרא שוב מה שכתבתי 551635
הארגון לא קיבל שום לגיטימציה ממשלות בכל העולם,נאלצתם לשקר למשרד החינוך כדי להפיץ את הספרים המגוחכים שלכם עד שהתגלתה התרמית.

העניין של פיתוי הסלבס זה בסך מייצג שווא שנועד להפוך את הכת הזאת למשהו לגיטימי למשהו שהוא כביכול טרנדי וזוהר
זה ארגון שמבוסס אך ורק על שקרים, על מניפולציות, שטיפות מוח ודו פרצופיות מחליאה !
זו כת שמסיתה נגד פסיכיאטריה בכוונה כדי לנצל פוגעי נפש ולתת להם ויטמינים ומינרליים "טבעיים" בלי שום פיקוח רפואי (כך גם עם הנרקומנים)
הכת בולטת בהסתרות בהתחזות כדי להסתנן אל תחומים שונים.

הסיינטולוגיה היא כת קיצונית ביותר שהורסת חיים של אנשים שותה להם את הכסף ומנצלת אותם באכזריות במסווה של פעילים הומניטריים ואנשי רוח משוחררים היא רודפת מפחידה מטרידה ואף מענישה את מתנגדיה ויוצאה כדי שהאמת המאוד לא נעימה תצא לאור

תכלס חברי הכת יודעים שכל מה שאני אומר נכון במאה אחוז אבל כמו בכתות אחרות קל להיכנס וקשה לצאת ולהודות שכל מה שהאמנתה באופן כל כך פאנטי היה ערימה מאוד גדולה של קשקושים.
גרמניה 262160
הנה מאמר, אולי יצא לך לראות אותו.
אני מתנצל בפני כותביו, אבל שיניתי כמה מהמונחים.
נשמע מוכר?
החרמת אומנים, משמרות מחאה, הכרחת אנשים לחתום על הצהרות כאלו ואחרות, "כל מה שהם רוצים הוא כוח!", "הם רוצים להשתלט על העולם!", "יחידות למלחמה ב"...

נשמע מוכר באופן מפחיד. לא?

הגיע תורם להשתלט על העולם

מאת איאן טריינור

פורסם בעיתון הארץ בתאריך- 15/8/1936

-------------------------------------------------------
מפלגת השלטון בגרמניה היא חוד החנית במאבק המקצין במדינה נגד היהדות, הכולל גם חרם על אמנים הנחשדים כיהודים.
...
היא אינה היחידה הרואה ביהודים גורם בעל השפעה מזיקה על הנוער הגרמני, איום על הדמוקרטיה הגרמנית ומזימה להשתלט על העולם. המשמרת הצעירה במפלגתו של היטלר, המפלגה הנאצית, קראה להטיל חרם על הסרט "..." בכיכובו של יוסף יוסף מכיוון שהכוכב נמנה עם היהודים. צעירי המפלגה שלחו משמרות מחאה לבתי הקולנוע המקרינים את הסרט. מפלגתו של היטלר אוסרת על קבלת יהודים לשורותיה. אחד מסגניו דרש בשבוע שעבר להגדיר את הקבוצה "ארגון קיצוני ועברייני." שרי הפנים של 16 מדינות גרמניה קראו להיטלר להעלות את "איום" היהודים לדיון באיחוד האירופי.

החל ב-‏1 בנובמבר יידרשו עובדי מדינה בבוואריה לחתום על מסמך שלפיו אינם יהודים. התאחדויות דיירים, סוכני מקרקעין ומתווכי דירות בהמבורג חתמו על הסכם יוצא דופן שלפיו ימנעו מיהודים לעסוק בענף הנדל"ן. בנקים ביקשו מן ההתאחדויות לספק פרטים על אנשים החשודים בחברות בקבוצה, וביקשו מאנשים הרוצים לפתוח אצלם חשבון לחתום על התחייבות שאינם יהודים. לכל הכנסיות יש יחידות למלחמה ביהודים, הממומנות היטב, ואנשי כמורה ופוליטיקאים קוראים לכלול שיעורים נגד יהדות בבתי ספר.

על פי הסברה, כ-‏70 דיונים משפטיים הקשורים ליהודים תלויים ועומדים עכשיו בגרמניה. עלון תעמולה אנטי-יהודי שהוצא בנייר כרומו מהודר משתעשע במשחק מלים על כיתות ( sekten ) וחרקים ( insekten ) ומופיע בו איור של מחבט זבובים ענק הפוגע בצרעה. על הפסנתרן היהודי שלמה שלמה נאסר להופיע במדינות הדרומיות באדן-וירטמברג ובוואריה בגלל מה שהוא מכנה "שייכותו הדתית". על בתי תיאטרון בהאמבורג נמתחה ביקורת משום שהזמינו עבודות של האמן האוסטרי גוטפריד הלנוויין, שעליו נטען שהוא "רב יהודי" (טענה שאגב אינה נכונה)
...
נראה כי היהודים, הטוענים כי הם דת ודורשים פטור ממסים בתור ארגון צדקה, זרעו בהלה בגרמניה. "זו מדינה בתוך מדינה וצריך להילחם בה", אמרה קבארטה, "כל אחד מחבריה הוא אזרח במדינת היהודים ומטרתם להשתלט על כדור הארץ. הכל אצלם סובב סביב כוח, כסף ומניפולציה באנשים". וילי למפפול מהתאחדות הדיירים של המבורג אומר: "העיר היא מעוז של היהדות. הם מבצעים טרור פסיכולוגי ותפקידי למנוע זאת. העיר הפכה לשדה קרב". לדבריו, יהודים מנסים להשתלט על שוק הדירות המקומי , מעלים דמי שכירות ומאיימים על דיירים.

במטה היהדות בגרמניה האשים פרנץ רידל את המשמרת הצעירה של הנאצים ב"קיצוניות ובפנאטיות". לדבריו, שדולות דתיות של כנסיות הזרם המרכזי אחראיות לרדיפת הרת שלו. היהדות אומרת כי יש לה שמונה מיליוני מאמינים ברחבי העולם, מהם 30 אלף בגרמניה.
...
בשנים האחרונות נמתחה בדו"חות זכויות האדם של מחלקת המדינה ביקורת על שלטונות גרמניה, שהואשמו בחוסר סובלנות דתית . בשנה שעברה ציינה נציבות זכויות האדם של האו"ם בדו"ח שלה איומים ומעשי אלימות נגד יהודים בגרמניה וכן הפעלת לחצים כדי להצהיר על אי שייכות ליהדות. הוועדה דיווחה על שני ילדים באסן שנאסר עליהם לשחק בפארק המקומי. הם הוחרמו בבית הספר ובגן והוזהרו שיגורשו מהם אם הוריהם לא יעזבו את היהדות. ביוני מיחו ארבעה פקידים בכירים בקונגרס האמריקאי על האיסור שהוטל על שלמה שלמה, ש"מצטייר כחלק מדפוס מדאיג של אפליה אמנותית ודתית". בחודש שעבר קראו שלושה סנאטורים אמריקאים לוואשינגטון לפעול נגד "אווירה זו של אי סובלנות" בגרמניה.

===================================================

עכשיו חזור אחורה, כל מקום שכתוב יהדות, צ"ל סיינטולוגיה. שלמה שלמה הוא צ'יק קוריאה. יוסף יוסף הוא טום קרוז והסרט משימה בלתי אפשרית 2.

מדהים, לא?
לא סתם מדהים, מדאים 262164
גרמניה 262207
ואם התנועה הסיינטולוגית באמת עושה את כל הדברים שמתנגדי הסיינטולוגיה הבוגדניים טוענים שהסיינטולוגיה עושה? האם אין זה לגיטימי מצד ממשלת גרמניה לנקוט בצעדים כאלה ואחרים נגדה?
אתה יוצא מנקודת הנחה שהתנועה הסיינטולוגית חפה מפשע אבל הרבה אנשים (וממשלת גרמניה בתוכם כנראה) חושבים אחרת.
גרמניה 262273
ממתי להחרים נגן ג'אז, או לשים משמרות מחאה ליד בתי קולנוע שמקרינים סרט פעולה, או להרביץ לילדים שהולכים לפארק העירוני, או לאסור על אנשים להתעסק בנדל"ן, ממתי זה קשור למאבק בתנועה מסויימת?

הטרמינולוגיה והפעולות האלה מוכרות לנו יותר מדי מהעבר. גם אנחנו הרי שולטים בכלכלה העולמית והשאיפה שלנו היא לשעבד את העולם. התנועה הציונית הרי מסובבת על האצבע הקטנה את כל מנהיגי העולם, אנחנו אופים מצות עם דם של ילדים, ו.. נו, כל הדברים האלה. מוכר.
משמרות מחאה של צעירי המפלגה? יחידות בכל כנסיה שתפקידן להלחם בתנועה הזו?
עיתון שמשחק עם המילים "חרק" ו"כת" (שזה נשמע אותו דבר בגרמנית) מתוך רמיזה... אתה זוכר מתי הציגו את היהודים בתור כל מיני חרקים בקריקטורות?

תומך או מתנגד לסיינטולוגיה, אם אתה כנה, תהיה חייב להודות שיש לתנועה הסיינטולוגית CASE כשהם אומרים שהגרמנים לא השתנו ביחס לסובלנות הדתית שלהם.

עובדה, אגב, שגרמניה גונתה גם על-ידי האו"ם וגם על-ידי ארה"ב בנושא הזה. כנראה שגם האחרונים חשבו שהמאבק הגרמני נראה יותר כמו שנאת השונה, מאשר מאבק לגטימי בקבוצה מסוכנת.

בקשר לאנשים ומדינות שחושבים רעות על סיינטולוגיה: הרוב ניזונים משמועות ורק מעט מתבססים על איזשהו ניסיון אישי. לעומת אותם אלה בעלי ניסיון רע, יש עשרות אלפים בעלי ניסיון טוב.
זה כמו כל מוסד או גוף. תמיד יהיה לך אחוז שלא יהיה מרוצה מסיבות כאלה ואחרות, שחלקן בהחלט לגטימיות. מותר לא להיות מרוצה מקורס, או משירות, לבקש את הכסף חזרה, ולנתק מגע עם המקום שהעביר אותו.

אם האחוז הזה היה גבוה, סיינטולוגיה לא היתה ממשיכה לצמוח, אנשים ותיקים לא היו נשארים, ואנשים חדשים לא היו מגיעים.

אם אתה רוצה לדעת למה דווקא התנועה הזו מעוררת כלכך הרבה הדים - אנא פנה ללינק ששלחתי (המתנגדים לסיינטולוגיה) ותבין מאיפה זה מגיע.

באשר לדעתן של מדינות - אחת, אחת, הן מכירות בסיינטולוגיה כתנועה לגטימית. אם בשנות ה-‏50' היתה לסיינטולוגיה בעיה כמעט בכל מדינה שהיא נכנסה אליה, הרי שכיום נותרו רק מקומות ספורים (גרמניה וצרפת) בהם המדינות ממשיכות ברדיפה, וגם שם, הממשלות נוחלות תבוסות בבתי המשפט שלהן עצמן.
גרמניה 262277
העניין הוא שחבריכם, וגם אתה באופן אישי, לא מצטיירים כמופת לסובלנות יותר גדולה, כאשר מישהו תוקף אתכם.

"בוגדני" מוכר לך הביטוי? כך, התחילו גם שם.
גרמניה 262286
"ממתי להחרים נגן ג'אז, או לשים משמרות מחאה ליד בתי קולנוע שמקרינים סרט פעולה, או להרביץ לילדים שהולכים לפארק העירוני, או לאסור על אנשים להתעסק בנדל"ן, ממתי זה קשור למאבק בתנועה מסויימת?"

חוץ מלהרביץ לילדים‏1 כל שאר הפעולות הן לגיטימיות לחלוטין.
אתה מתעלם מהעובדה שהפעולות נגד התנועה הסיינטולוגית נובעות מהמעשים של התנועה - השאלה היא האם המעשים של התנועה מצדיקים את הפעולות נגדה או לא.

האם יש לך תשובה לכך:
א. מה הן הטענות של הממשל בגרמניה נגד התנועה הסיינטולוגית? האם הן מגובות בעובדות?
ב. האם יש לך עובדות שסותרות את הטענות האלו?

1 דבר שלא הוזכר בתגובה הקודמת שלך
נו, קראת... 262559
הטענות שלה הן שהיא כת מסוכנת שמנסה להשתלט על העולם. ספציפית יותר? חפש לינקים בנושא.

אם להחרים נגן ולשלוח משמרות מחאה לבתי קולנוע הן פעולות לגטימיות, אז אתה בעצם מודה שגם הפעולות של הנאצים כנגד היהודים -
לא לאפשר להם תנועה חופשית, להחרים אותם, לא לאפשר להם עיסוק חופשי, נומרוס קלאוזוס, כל אלה בעצם פעולות לגטימיות?
הרי גם היהודים היוו סכנה רצינית לשלום העולם, לא?
גם כיום, יש לך יותר ממיליארד אנשים שיהיו מוכנים לחתום על ההצהרה הזו באופן מידי...

לפי השיטה הזו, אתה יכול להתעלל באנשים של כל תנועה שאתה לא אוהב, הלא כן?

1 הוזכר בגינוי של האו"ם כנגד לחצים ומעשי אלימות (מעניין מה זה אומר) שמתבצעים בגרמניה כנגד סיינטולוגים.
נו, קראת... 262578
להשתמש בגוגל אני כבר יודע.
אתה העלת טענה נגד ממשלת גרמניה, ביקשתי ממך לפרט ולתמוך בטענה הזאת. לא רוצה, לא צריך.
מעניין שאתה שולח אותי לחפש מידע באינטרנט אחרי שבתגובה 262560 אתה כותב: "יהיה לך קשה לקבל את האמת מהאינטרנט, אלא אם כן אתה באמת מכיר את מי שכתב את מה שאתה קורא, וסומך עליו לגמרי בנתונים שהוא מאכיל אותך."

המשך התגובה שלך (כמו רוב התגובות שלך) מהווה תירגול מצוין בזיהוי כשלים לוגיים אך מכיוון שלא זאת היתה כוונתי בדיון זה אני אעצור כאן.
הטענות נגד ממשלת גרמניה 262737
צוטטו מתוך כתבה שמופיעה באתר כתות.אורג ופורסמה במקור ב"הארץ". האם אתה חושד באתר שהוא תומך בסיינטולוגיה? לאור הכתבות האחרות המופיעות שם, אני מטיל בכך ספק.

מעבר לזאת, מדי פעם אנחנו מתעדכנים במכללה הסיינטולוגית בסטטוס של המאבקים המשפטיים שם, מה גם שיש אנשים ששהו שם ומקבלים דיווחים שוטפים משם (אם כי אני מודה שלא התעמקתי בסטטוס של כל משפט ומשפט).

לבסוף, גם האו"ם וגם ממשלת ארה"ב גינו את גרמניה על פעולותיה (זה מופיע גם בטקסטים שמתנגדים לסיינטולוגיה שפורסמו כאן), אז איזו סיבה יש לי לחשוד שזה לא נכון?

איזה סוג של מידע אתה מחפש?
איזה סוג של מידע אתה מחפש? 262746
אין מידע, רק מספר - 6!
הטענות נגד ממשלת גרמניה 262803
מה עושים במכללה, אגב? יושבים וקוראים ומנסים להסיק מסקנות מהחוויות האישיות שלכם? כי אמרת שאין מרצים ואין מדריכים ואין כלום. אז בשביל מה מכללה? שבו בבית.
גרמניה ופסיכיאטריה 378700
מעניין שממשלת גרמניה לא רודפת בצורה דומה אף כת אחרת כיום.

דווקא יש אנשים שחושבים שגרמניה של היום אולי בעקבות הלקחים שהפיקה ממלחמת העולם השניה, היא מעוז של ליברליות וזכויות אדם - לשם דוגמא -ראש עיריית ברלין הוא הומוסקסואל (אגב גם התנהגות חולנית לפי הסיינטולוגיה)

הסיבה שממשלת גרמניה רודפת את הסיינטולוגיה היא דווקא בגלל נכונותה כיום להלחם למען זכויות האזרח כנגד גורם שלדעתה הוא טוטליטרי ומסוכן לדמוקרטיה.

את הטיעון על רדיפה כלכלית בשל אינטרס חברות התרופות והפסיכיאטרים ניתן להפנות בדיוק בצורה ההפוכה כלפי הסיינטולוגיה, אשר במובנים רבים מאוד פועלת כעסק שמטרתו להרבות ככל האפשר את מכירותיו.

הטוטליטריות של הסיינטולוגיה מתבטאת גם בעובדה שאין בה שום מקום לדיון אקדמי ולמחקר מדעי - בניגוד לפסיכיאטריה שנחקרת מידי יום בכל העולם, ושלגביה יכול כל אחד להביע את דעתו ובתנאי שתהיה מבוססת מדעית
בדבר אחד צדקת 262012
אני מכיר מספיק אנשים עם ידע מיד ראשונה שמוכנים להשבע שרייקי באמת עובד, ושהקבלה באמת משפרת לך את החיים, ושאם רק אקבל את ישו כמושיע, החיים שלי יהיו הרבה יותר טובים. הבעיה עם האנשים הללו היא שגם כאשר מעמתים אותם עם אנשים עם ידע מיד ראשונה שמתנגדים לכל הדברים הללו, הם בסך הכל יכפישו קצת את המתנגד, יגידו שהוא לא מבין מהחיים שלו, הוא אדם בוגדני ועילג, ובכלל - אנחנו לא רצינו אותו בקרבנו, וטוב שהוא הלך. ככה לא בונים תגובה.
בדבר אחד צדקת 262168
אני חושב שהתגובות שלי קצת יותר מפורטות ממה שתיארת כאן. אני לא חוסך מלים ומחשבה בתשובות שלי, וכשאני נתקל בהודעה רצינית, אני גם עונה בצורה רצינית.
בדבר אחד צדקת 262314
אני חושב שלא. בינתיים, התגובות שלך מסתכמות ב''אני מאוד מרוצה מהסיינטולוגיה, כל החברים שלי מהמרכז לסיינטולוגיה מאוד מרוצים מהסיינטולוגיה, ואתם לא מבינים כלום, שקרנים בוגדניים ובורים שכמותכם''. מידי פעם אתה גם זורק איזה לינק לאתר של הסיינטולוגים כהוכחה לטענות שלך.

תודה, לי מספיק אורי פז אחד.
בדבר אחד צדקת 262364
אאז"נ, מייד כשדוביא נבחר ב-‏2001 הוא רצה לקצץ בפעילות הסוציאלית ולהעביר חלק מהאחריות מהממשלה לארגונים "מבוססי אמונה." מכיוון שלסיינטולוגיה מעמד של דת מוכרת בארה"ב, גם הם ביקשו לקבל תקציבים, דבר שגרם לממשל לסגת מחלק מהרפורמה הסוציאלית הזו.
מאיפה לך? 263568
אתה יודע מז זה בכלל כת?
ואם כן תראה לי מהי ההגדרה המילונית לכת.
ואז תשווה את ההגדרה לסיינטולוגיה.
בקשר לאושר... 261819
זה דווקא לא עולה כסף.
עמותת הדרך אל האושר מעבירה הרצאות בהתנדבות אצל כל מי שחפץ בכך (קבוצות של למעלה מ-‏10 אנשים אם אינני טועה), ואנשים שם אכן יוצאים מההרצאות עם חיוך על הפרצוף.
כמו כן היא עושה עבודת קודש במיגור אלימות בבתי-ספר בכל המגזרים.

למה יש כאן אנשים שמוצאים לנכון להטפל לארגונים שעוזרים לילדים ולנרקומנים? גם זה חטא?

יאללה, בואו נשפוך קצת רפש על האגודה למלחמה בסרטן, או אלו"ט. איזה זבלים, אה? (זה היה בציניות, אל תתחילו להתווכח איתי על זה :-))

ואכן יש כמה כללים פשוטים, שאדם שעוקב אחריהם יוכל לזכות בהרבה יותר אושר:

לא צריך לשלם בשביל ללמוד אותם. הם מצויים בדיוק כאן:
בקשר לאושר... 261885
קראתי את הספר. בדיוק מה שחשבתי...הספר מיועד להכניס אנשים לסיינטולוגיה. הספר הזה לא מייעץ...הוא מורה לך מה לעשות.

תעשה כך וכל או שלא תהיה מאושר...והכי חשוב...אם אתה אוהב את החברים שלך...תשלח להם את החוברת.

יש שימוש בטקסטים מוכרים, כגון למשל מעשרת הדברות כדי שהקורא ירגיש בנוח איתו ולא יתנגד אליו.

חבל שלא הבאתי את הספרון הזה לקורס שעשיתי בלוחמה פסיכולוגית, היינו חוגגים עליו.

אגב, זכור לי שראיתי את הספר הזה איפהשהו מבלי לדעת שזהו סיינטולוגיה...וגם אז חשבתי...מעניין את מי הם מנסים לגייס. חשבתי שזהו ספר של היהודים המשיחיים.
בקשר לאושר... 262167
הספר הזה מדבר על מוסכמות חברתיות, זה הכל.

יכול להיות שאתה מייצג כאן איזה סוג של תרבות מתירנית שבה הכל מותר. לקשקש בגרפיטי "נחמן מאומן" על ההרים בדרך לפטרה, לפוצץ חזיזים על הרגל של השומר בבית-המלון, לגנוב פלאפון ממישהו ובדרך גם לדרוס אותו, לצעוק "מוות ל______" (השלם את החסר) ועוד ועוד ועוד.

אולי בגלל זה, זה נראה לך מוזר שיש ספר שמזכיר מהן המוסכמות התרבותיות שכדאי לאדם לנהוג על פיהן לטובתו ולטובת כולם.

מעבר לזאת, אין בספר שום ניסיון או יומרה או טקסט שמגייס מישהו לאנשהו. זהו ספר חינוכי שמתקבל בברכה בבתי-הספר ברחבי הארץ.

אבל כאמור, המטרה מקדשת את האמצעים. אם המטרה היא לפגוע בסיינטולוגיה, ובדרך יש איזה ארגון שעוזר נגד אלימות, או ארגון שעוזר לנרקומנים, יאללה, נשחיר אותו, נהרוס אותו, כל האמצעים כשרים.

אדם נחמד אתה.
בקשר לאושר... 262346
זהו, שאני לא מוצא בספר הזה שום דבר חדש. כל ההכוונות שיש בו מזכירות לי את ספרי ה ''עצות טובות לחיים טובים''

שום אמיתות גדולות רק אמירות בנאליות ''תגדל את הילדים שלך טוב, תשמור על הבריאות שלך, תכבד את ההורים שלך, תלמד מקצוע, תשמור על איכות הסביבה...''

זה ניראה בדיוק כמו ספר שנועד לסחוט מאנשים לא בקורתיים את האמירה ''וואלה, אנשים חכמים הסינטולוגיים האלו, חושבים בדיוק כמוני, אולי אני אלך למפגש''
בקשר לאושר... 262556
מי שהולך לגנוב מבתי מלון, הוא צריך משהו "חדש"?
למה צריך משהו חדש? מה רע בלחזור אל הבסיס של הציוויליזציה הזו?
בלעדי הבסיס הזה, הציוויליזציה תתמוטט.
והמשפט שלך בסוף, זו הערכה אישית. האם יש לה ביסוס?
בקשר לאושר... 262526
משום מה אתה מנסה לנחש מי אני ותוקף את הדמות שהמצאת.

רק בגלל שביקרתי ספר של האבארד? הוא לא ספר מרשים, אני מצטער, אבל זאת האמת.

הספר הזה לוקח הרבה דברים מעשרת הדיברות, הרבה דברים בנאליים למדיי וכותב אותם בצורה ילדותית.

ויש בספר הזה טקסט מגייס. <---נקודה

אין עם מה להתווכח...פשוט יש שם טקסט מגייס...תכתוב את השם שלך על הספר ותשלח אותו לחברים, אחרת אתה כנראה לא אוהב אותו. אפילו לא צריך לקרוא בין השורות.

יש בו גם פרדוכסים משלים כגון "אף פעם אל תיקח את מה שאומרים לך, תמיד תחשוב בעצמך"...רק שזה כתוב בספר...אז למה להאמין לספר...

כל קורא ביקורתי, יבחין בדברים האלה. מי שלא ביקורתי יאכל את זה וזה יהווה בסיס לבליעת הסיינטולוגיה.

ואגב, קונטסקס זה הכל, לא רק הטקסט עצמו, כפי שניסיתי להוכיח במאמר על גרמניה שהאייל הקונספטואלי הפריך.
בקשר לאושר... 262548
מה הטקסט המגייס שבו?
באיזה עמוד הוא מופיע ומה כתוב בו?
האם מוזכרת בחוברת המלה "סיינטולוגיה"?
בקשר לאושר... 262722
כבר אמרתי לך בפעם הראשונה מה הטקסט והקונטקסט המגייס. אין לי מושג איזה עמוד זה נמצא, אין לי את הספר, ואני לא מתכוון לבזבז יותר זמן עליו.

והעובדה שהמילה סיינטולוגיה לא מוזכרת בספר לא אומרת שזה לא ספר שמגייס לסיינטולוגיה. להפך, כתוב שזהו ספר שלא מזוהה עם ארגון דתי. במקרה, צירוף מקרים, שהמחבר של הספר והממציא של הסיינטולוגיה (תרתי משמע) הם במקרה אותו האיש. אבל אין שווווווווווווווווווום קשר ביניהם. ספר על איך להיות מאושר, ודת שמוכרת את עצמה ככזאת שהופכת אנשים למאושרים.

על מי אתה מנסה לעבוד?
אני חוזר על השאלה 262733
כי אני לא זוכר שציטטת לי שום טקסט ואני לא מכיר שום טקסט כזה:

מה הטקסט והיכן הוא מופיע?

וכיצד יכולה החוברת, אם לא מופיעה בה המלה סיינטולוגיה, ולא מופיעה בה כתובת או פרטים ליצירת קשר עם ארגון סיינטולוגי, לגייס אנשים לסיינטולוגיה או בכלל?

בקשר לטיעון שלך, חבל שהנודניק עם האתר מהטכניון לא מראה לך שזה טיעון ממש ילדותי להגיד שבגלל שזה אותו מחבר, אז זה בהכרח אותו תוכן.

אגב, היכן ראית שהמטרה של סיינטולוגיה היא להפוך אדם למאושר?
אני חוזר על השאלה 262761
בחוברת אכן לא מופיעה המילה "סיינטולוגיה", והסיבות לכך הן ברורות: הארגון מעוניין להפיץ את החוברת במקומות שונים, ובייחוד בבתי ספר, ללא הפרעה, ואנשיו יודעים כי הדפסת המילה המפורשת - "סיינטולוגיה" - לא תאפשר הפצה נוחה וחלקה (ואכן, מישהו מן ההורים שהבין את הקשר כבר דאג להתלונן במשרד החינוך, וייתכן שעכשיו החוברת כבר אינה מופצת, אין לי מידע מעודכן על כך).

בצד הפנימי-קדמי של הכריכה מופיע הכיתוב:

"הדרך אל האושר והלוגו של הדרך אל האושר הם סימנים מסחריים בבעלות ספריית ל. רון האברד והשימוש בהם נעשה ברשותה."

בצד האחורי-חיצוני של הכריכה מופיע הכיתוב:

"למידע נוסף על 'הדרך אל האושר' צור קשר:
העמותה לשגשוג ובטחון במזרח התיכון: (כאן מופיעה כתובת דוא"ל)
מוסד 'הדרך אל האושר' הבינלאומי: (וכאן מופיעה עוד כתובת דוא"ל)"

כתובת הדוא"ל השניה מובילה לאתר בו נזכרת ה"ספריה" מן הכריכה הפנימית-קדמית: L. Ron Hubbard Library .

גיגול על L. Ron Hubbard Library מוביל לכמה אתרים, לדוגמה אתר זה:

-- שבחרתי לקשר אליו כאן משום שמופיעות בו בכפיפה אחת ובצורה נוחה לאיתור, בכותרת: Church of Scientology International , וגם, למטה בסוף: L. Ron Hubbard Library

מן האתר הזה וכן גם מעוד אתרים לא נותר כל ספק כי "העמותה לשגשוג..." היא ארגון סיינטולוגי.

אני מניח שלאלו הנענים להצעה שציטטתי מן הכריכה האחורית של החוברת - "למידע נוסף...צור קשר..." - האמת מתבררת בשלב מסויים, מוקדם למדי (אלא אם כן חברי העמותה הזאת הם שקרנים פתולוגיים), גם בלי כל הגיגולים שאני עשיתי.
הלכת רחוק 262804
זה די ברור שמי שמחפש "ל. רון האברד" בגוגל ימצא את סיינטולוגיה.
זה עדיין לא הופך את החוברת לפסולה, וזה עדיין לא הופך את העמותה לשגשוג ובטחון לארגון סיינטולוגי.

אני לא דובר של העמותה, אבל ככל שאני יודע, לעמותה יש תפקיד אחד - וזה להפיץ את החוברת והערכים בה. אפילו לא מ"מ מעבר לכך. לא גיוס, לא סיינטולוגיה, לא שומדבר מעבר להפצת הערכים של החוברת.
זה מה שאני יודע. אתה יודע משהו אחר?

מה שאני יודע מבוסס על דיווחים מפורטים שאני מקבל על הפעולות שלהם, ואני גם תורם להם לעתים - כי אני כלכך מתפעם מעבודת הקודש שהם עושים.
בחיי, הילדים האלה שהם עוזרים להם, מצידי שלא ישמעו ולא יהיו לעולם סיינטולוגים. באמת שזה לא משנה. שיהיו מוסלמים אדוקים, או חב"דניקים, או מה שזה לא יהיה.
אבל העיקר שיהיו בני-אדם. כי אם הילדים של היום, שהם דור המחר, יטמיעו את ערכי החוברת, או לפחות יזכרו אותה במעומעם בעתיד לבוא, תהיה לנו חברה טובה יותר; וזה מה שהעמותה הזו עושה, אלה הערכים שהיא מטמיעה, ואני שוב מוריד בפניהם את הכובע על העבודה הקשה והמדהימה שהם עושים בבתי הספר ובמקומות אחרים.
אני חוזר על השאלה 262763
לגלעד ברזילי שטרח וחיבר מסמך חשוב וערוך היטב - "על לוגיקה וכשלים לוגיים" - אתה קורא "הנודניק עם האתר מהטכניון" ? - אין ספק, אתה מגדיל לעשות ומתעלה על עצמך מרגע לרגע!

מי עוד מוגדר אצלך כ"נודניק"? סתם, מעניין.
אני חוזר על השאלה 262772
אני חושב שדווקא אני הנודניק, כי אני הבאתי את הקישורים לאתר. לא נורא, עוד דוגמה לאד-הומינום.
אני מתנצל 262808
זה היה "נודניק" בחביבות, לא מתוך רוע או רצון לפגוע.
זה כמו שקראתי לדובי "שמן" בחביבות (מסתבר שהוא בכלל לא זוכר אותי, מעניין, היה פוינט שלי ב-BBS לא מעט זמן, נורא מוזר מה שקרה לזיכרון שלו.. מקווה שהוא לא לקח תרופות פסיכיאטריות, הן נוטות לעשות את זה לזיכרון)
מקווה שהתנצלותי מתקבלת.

אגב, מה זה אד-הומינום? כאילו מה הפירוש? באיזה שפה זה?
אני מתנצל 262813
אד הומינום זה "לגופו של אדם" בלטינית. אני אף פעם לא זוכר אם זה "אד הומינום" או "אד הומינם" (כתוב בקישר המצורף "ad hominem" אז כנראה עדיף "אד הומינם"). בכל מקרה, פירושים, כמו גם כשלים לוגיים נוספים, בעמוד שתרגם גלעד ברזילי: http://techst02.technion.ac.il/~sgiladb2/logic.htm

ואגב, בקשר לדובי, הרגע ביצעת סוג של "הנחת מידע נוסף בשאלה". http://techst02.technion.ac.il/~sgiladb2/logic.htm#c...

לאור תגובתיך עד עכשיו אני מוכרח להודות שאני תוהה אם חלק מלימודי הסיינטולוגיה כולל גם לימודי רטוריקה. כי עד כה התרשמתי שאתה משתמש (בכוונה או שלא בכוונה) בתרגילים רטוריים מוכרים, שהמסמך לעיל עוזר להבחין בהם.
מעולם לא למדתי רטוריקה 262818
אבל נראה לי שהשימוש שלך במסמך הזה, גם הוא סוג של מלחמה, לא בהכרח הוגנת, בויכוח.
ז"א, אתה לוקח טקסט, שאולי אתה לא מסכים איתו, ואולי אתה בכלל לא מבין אותו (כמו שנראה לי שקרה בדיון עם עוזי ו. מוקדם יותר בשרשרת), ואתה "מנתח" אותו.
כך אתה משיג שתי מטרות:
1. אתה לא צריך להתמודד ישירות עם הטיעון, שהרי הבאת אסמכתאות שפותרות אותך מזה.
2. אתה עושה דה-לגיטימציה לבן-השיח שלך, שלכאורה משתמש ב"תרגילים פסולים" בדיון שלו.

לא אומר שאתה עושה את זה באופן אישי, רק אומר שהשימוש הקבוע באיזו מנטרה בכדי לשלול ולעשות דה לגיטימציה לטיעונים של מי שאתה מדבר איתו, היא גם שיטת דיון שמעלה סימני שאלה בקשר לאתיות שבה.
זה הזמן ללמוד 262823
מדוע עלי להתמודד עם טיעון שהוא *לוגית* לא נכון? בגלל שהוא יפה לעין? כי הוא פונה לרגש? כי יש מאחוריו סיפור מעניין? כי הוא מסיט אותי מטיעונים אמיתיים? למה?

לא אומר שאתה עושה את זה באופן אישי, רק שהשימוש מזדמן או הקבוע בטיעונים שהלוגיקה שלהם מופרכת בכדי לשלול ולעשות דה לגיטימציה לטיעונים של מי שאתה מדבר איתו, היא גם שיטת דיון שמעלה סימני שאלה בקשר לאתיות שבה.
ומי ערב שההחלטה שלך שהטיעון 262896
לא נכון לוגית, נובעת משיקולים ענייניים והבנה מלאה של הטקסט ולא מרצון לפגוע בן השיח שלך, או להמנע מתשובה ישירה כשזה לא נוח לך?

בקשר לפסקה האחרונה, מי שמשתמש בתרגילים רטוריים בכדי לצאת צודק בויכוח ולא לשם מציאת האמת - אין שום סימני שאלה על רמת האתיות של הדיון שלו.
יש שם סימני קריאה אדומים וגדולים.
אץ קופץ 262855
עברתי שוב על הדיון הקודם שלנו (למשל תגובה 261884), והשתכנעתי במסקנתך הרציונלית שכל הבעיה היא חוסר ההבנה שלי (ובזה אין לי את מי להאשים פרט למלון העלוב שבו אני משתמש).
הקניבל ממשיך לסחוט את האושר עד תומו 263280
או, אתה רואה?! - גם אל התקרית המצערת המתוארת בתגובה 261884 - יש התייחסות אמיצה וחסרת פשרות בחוברת החובקת עולם - "הדרך אל האושר".

הנה, איך לא חשבו על זה קודם? - כותרת פרק 13 שבעמוד 23 אומרת במפורש: "אל תגנוב!!!" (אין שם סימני קריאה אבל אני החלטתי להוסיף אותם, משום חשיבות המסר).

שלא תגיד שלא אמרתי.

(אגב, אני חושש שלימודיו של מכותבך במכללה לסיינטולוגיה הפכו אותו לאדם רציני וחושב, ועקב כך אולי יקשה עליו לקלוט את האירוניה הדקה-מדק שבתגובה 262855. לצערי ולתדהמתי המוחלטת, זוהי הפעם הראשונה שאני נתקל בבעיה שאין לה צרי ומרפא בחוברת שבכ"ז אציין שוב את שמה - "הדרך אל האושר")
אולי כדאי שתכתוב חוברת המשך 263318
(''הדרך בחזרה'').
הקניבל ממשיך לסחוט את האושר עד תומו 263321
עם כל הביקורת שלך, תיאלץ להודות שעבור האבארד זאת באמת היתה הדרך אל העושר.
רק עובדה קטנה 263479
את החוברת "הדרך אל האושר", כתב האברד ב-‏1986, שנת פטירתו. אינני חושב שהוא קיווה להתעשר ממנה. את רוב כספו אני חושב שהוא השיג בשנות ה-‏40' וה-‏50' ולא מסיינטולוגיה.
תיקון קטן 263490
גם לפי גוגל וגם לפי המהדורה העברית של החוברת, האבארד הוציא אותה ב1981. ב1986 יצאה כנראה המהדורה הראשונה בעברית (אינני בא לומר שהאבארד עשה מהחוברת את רוב כספו).
38 טריקים מלוכלכים בוויכוח 263781
והדרכים להפריך אותם:

אני מתנצל 262832
הפראנויה שלך לא יכולה לנבוע משום דבר פרט לשטיפת מוח שעשו לך ב''מכללה'' לסיינטולוגיה נגד חברות התרופות. צר לי.

לצורך העניין - התרופות היחידות שלקחתי מאז הפעם האחרונה שנתקלת בי היו אקמול ואנטיביוטיקה. אני מקווה שנגד אלו אין לך שום דבר.

אם זה ממש מפריע לך, אני מרשה לך לחשוב שאני אף פעם לא שוכח פרצוף, אבל במקרה שלך, כמו שאמר גראוצ'ו, אני מוכן לשנות ממנהגי.
איפה ערן בילינסקי כשצריך אותו? 262893
החלטת שיש לי פראנויה, שעשו לי שטיפת מוח... מה אתה בכלל יודע ומכיר?

בעצם אני יודע מה אתה יודע. אתה יודע שדיאנטיקה ופסיכואנליזה "דומות באופן מדהים" (כה אמר האיש שלא יודע אפילו לאיית פסיכואנליזה), חחח..

בקשר להערה בסוף, גם לי עצוב, דובי. גם אני זכרתי דובי קננגיסר אחר. אני זוכר שפעם, באולטינט, היית שם-דבר. הטקסטים שכתבת היו שנונים וחדים כתער. בזמנו, לא הייתי חולם בכלל להתעמת איתך בויכוח מרוב חשש ממילותיך המושחזות.
אבל משהו רע קרה לך, לכשרון שלך, להגיון שלך. הטיעונים שלך הפכו שטחיים, ילדותיים, וכמו שערן אומר - אד הומינם :-).
עצוב משהו. אבל אני אתגבר :-).
איפה ערן בילינסקי כשצריך אותו? 262992
זה לא שדובי התדרדר, זה שאתה עלית למדרגה ממנה הוא נראה כחגב. אני מקוה בשבילו שהוא לא מסתובב בנגב בימים אלה.
איפה ערן בילינסקי כשצריך אותו? 263067
להפך, לא התדרדרתי - התבגרתי. פעם האמנתי שבויכוח אפשר לשכנע גם את הפאנאטים הגדולים ביותר. מאז עברו אי אלו מים באסלה שלי, ואני כבר יודע שיש אנשים שאין ממש טעם להתווכח איתם. אפשר להפריך את הטיעונים שלהם, להזהיר אחרים מפניהם, וזהו. מעבר לזה יש רק שממה. עדיף להעביר את הזמן עם אנשים שאני ממש יכול להפיק מהם תועלת ועניין כלשהו. אתה לא אחד מהם.
ההודעה למטה עדיין מחכה 263082
שהוד ידענותו יואיל לכתוב את רשימת קווי הדמיון בין דיאנטיקה ל"פסיכואנליטיקה" :-)
מסכנה, אל תיתן לה לחכות יותר מדי.. אנשים עוד עשויים לחשוב שאתה מדבר בלי לדעת ועושה דה-לגטימציה אישית בשביל להתחמק..
ההודעה למטה עדיין מחכה 263157
הו, כבודו שלא שגה מעולם בכתיבת מילה זו או אחרת, קטונתי מלענות לשאלותיך הנשגבות ושבור נשבר זיני משטויותיך המטופשות. לך חפש.
אני מחפש כל הזמן 263174
מישהו שאומר משהו מתוך ידיעה, ומוכן לעמוד מאחורי מה שהוא אומר בעזרת נימוקים.

אני גם מבין את חוסר הנוחות שנגרם לך כתוצאה מזה שהתבקשת לעמוד מאחורי ההצהרות שלך ואתה לא מסוגל כי אתה יודע שאמרת שטויות.
אתה כמו הערסים האלה שסוחבים משהו, ואז הוא נופל להם על הרגל, אז הם מרביצים לאיזה ילד קטן שעומד בסביבה, תוך כדי שהם מקללים אותו.
לא מסוגל לקחת אחריות, ואז מתלהם.

מוזר איך הערכתי אותך פעם. אבל אולי צודק מי שכתב כאן קודם, שאתה נשארת באותו הגודל, זה אני שהשתניתי.
פעם אפשר היה לקנות אותי בסגנון ומילים נפוחות. היום אני מבקש יותר מזה, ואין לך.
אני מחפש כל הזמן 263270
ניצחת. גרמת לי לעשות את מה שלא רציתי לעשות: להכנס לאתר המטופש שלכם ולהתחיל לחפש שם מידע כדי לרענן את הזכרון שלי מאז הפעם האחרונה שהתווכחתי עם אחד מכם.

אני חייב לציין שגיליתי כמה דברים חדשים, שלא ידעתי קודם לכן, למשל השימוש המטופש שלכם ב"E-מטר" (שמוגדר כ"פריט דתי", לא פחות) פחות או יותר לאותה מטרה לשמה מיסטיקנים בגרוש אחרים משתמשים בחוט עם קריסטל בסופו - כדי לאתר "חסימות" מנטליות אצל המטופל. מבחינה זו, אתה צודק - אין דמיון בין פסיכואנליזה לאודיטינג. הפסיכואנליזה לא מטופשת *עד כדי כך*.

מעבר לכך, יש לא מעט דמיון בין השתיים. ההסתמכות חסרת הביסוס על רעיון התת-מודע שמאכסן כל מיני טראומות מהעבר שמפריעות לאדם לנהל חיים נורמליים. בשני המקרים המטפל ("אודיטור", מהמילה "להאזין" בלטינית, הוא הכינוי של המטפל בדיאנטיקה) מצטווה להיות כינור שני למי שמביא את מרבית הידע, שהוא המטופל עצמו. בפסיכואנליזה הדבר נעשה באמצעות אסוציאציות. בדיאנטיקה, באמצעות סדרה של שאלות "מונחות" שאמורות לכוון את המטופל לאסוף מידע מתוך האזור התת-מודע הבעייתי שחשף האודיטור (באמצעות ה-E-מטר!). לאחר שהמטופל אסף מספיק מידע, מתחוורת לו האמת החדשה, והוא מגלה מה היה הדבר שמנע ממנו להתקדם בחיים.
זה, באופן ברור למדי, מאפיין בולט הן של הדיאנטיקה והן של הפסיכואנליזה. יש הבדלים קטנים ולא משמעותיים בטכניקה שמשמשת את המטפל כדי להניע את המטופל לחטט ב"תת-מודע" שלו (והאתר שלכם מתגאה בכך שאין שום בולשיט כמו אסוציאציות חופשיות או היפנוזה בתהליך שלכם. אבל יש E-מטר!), אבל כעקרון, הבסיס הוא זהה.

שמח? עניתי על השאלות המטופשות שלך? נרגעת? זה ישנה במשהו את הפאנאטיות שלך? לא. אז בשביל מה זה היה טוב חוץ מלבזבז את זמני?

כפי שציינתי, יש אנשים שאני מוכן לעשות הרבה כדי להתווכח איתם, ולעיתים אני נאלץ להוריד את הכובע ולהודות בתבוסה. אינני חושש לעשות כן כשהדבר ראוי בעיני. המקרה שלך, לעומת זאת, אינו ראוי בעיני. אם הייתי צריך להתווכח עם כל פנאט שנופל איכשהו על האייל, לא היה לי זמן לשום דבר אחר.
אני מחפש כל הזמן 263348
הלוואי ולא היה לך זמן לשום דבר אחר כי כל כך כייפ לקראו את מה שאתה רושם
הקורא העירני ודאי ישים לב 263514
לדבר מאוד מעניין שכתבת.
"נאלצת" להכנס לאתר שלנו "לרענן" את זכרונך, מה שמוכיח שכשכתבת את כל ההצהרות שלך, לא באמת ידעת על מה אתה כותב.
אדם שיודע על מה הוא מדבר, לא צריך ללמוד "מחדש" את הנושא. הוא יודע מה זה א', יודע מה זה ב', ויודע מה ההבדלים והדימיון ביניהם.
כתבת בלי לדעת דבר וברגע שלחצתי עליך לקבל נימוקים, רצת לאסוף מידע בחופזה.

אדם בעל יושר אינטלקטואלי, לא עושה מעשים כאלה. בעיניי זה מגעיל. אבל כנראה שמעולם "ידע" ו-"אמת" לא היו הצד החזק שלך.

עכשיו לטיעונים המצחיקים שאספת:

1. בקשר למכשיר הקרוי אי-מיטר, אני ממליץ לך ללכת למילון ולהגדיר את המילים "מיסטי", ו"דתי". אלה מילים שונות, עם משמעויות שונות. האי-מיטר *אינו* כלי מיסטי. כל אדם שחפץ בכך יכול לבוא למכללה לסיינטולוגיה, ולקבל הסבר והדגמה חיה איך המכשיר פועל. אין בצורת פעולתו שום דבר מיסטי.

2. ההשוואה שלך בין דיאנטיקה לפסיכואנליזה (אתה עושה סלט, אגב, בין דיאנטיקה לסיינטולוגיה, שאלה שני נושאים שונים לחלוטין, שנעשים בצורה שונה) תבייש אפילו ילד בכיתה ב'. היא כלכך כוללנית שאפשר להגיד שגם שני אנשים שיושבים בבית קפה ומדברים, זה סוג של פסיכואנליזה.

לעניין - פסיכואנליזה היא שיטה בה אדם מספר (בד"כ על-פני תקופה שלא נופלת מ-‏18 חודש), על אירועים מודחקים מעברו הרחוק, חלומות, רצונות, מאוויים, וכן הלאה, לפסיכואליטיקאי. הפסיכואליטיקאי, בעזרת פעולה הידועה כ"העברה", למעשה מעביר את אישיותו של המטופל לעצמו, מנתח אותה על-ידי מגוון כלים, שרובם שמים דגש על מין, וממליץ למטופל דברים שונים בעקבות זאת.

דיאנטיקה שונה בהכל. בטכניקה, בתיאוריה, בדגשים, בתוצאות. בהכל. רק אדם כמוך מסוגל להחמיץ את כל ההבדלים האלה:
1. אין שום "העברה", האודיטור לא "מנתח" את האישיות של האדם.
2. האודיטור לא ממליץ לאדם מה לעשות. הוא בשום אופן לא אומר לו מה הבעיות שלו או מה הפתרון שלהן. האדם מגלה זאת לבד.
2. האודיטור עוזר לאדם לחצות אירועים טעונים, ולהיות מסוגל לעמוד מולם, ולא דבר מעבר לכך.
3. אין שום דגש על מין, או על משהו אחר. המסקנות של אדם בנוגע לעצמו, הן האמת היחידה.
4. דיאנטיקה אפקטיבית כבר מהפגישה הראשונה. יש כמובן אפקט מצטבר, אולם כל פגישה עומדת בפני עצמה.
5. אפילו התת-מודע, שבדיאנטיקה קוראים לו "מיינד ריאקטיבי", מוגדר בצורה שונה בשתי התורות. את הקיום והנכונות של המיינד הריאקטיבי, יוכל לאשר לך כל אדם שעבר טיפול בדיאנטיקה, או למעשה כל אדם שיעשה תרגיל זיכרון מסויים שקל מאוד לעשותו. (הייתי מפרט, אבל המטרה שלי היתה לענות למכתב הנלעג שלך, לא לגרום לך להשכיל. אתה לא אדם ישר מספיק בשביל זה)

לסיכום, "ההשוואה" שלך.. עזוב, חבל לבזבז עליך מלים. אדם שכותב לפני שהוא יודע משהו בכלל, איכס. *זה* בזבוז זמן.
הקורא העירני ודאי ישים לב 263515
בנוגע ל-‏1, אולי תסביר לנו פה איך עובד האי-מטר (אם אתה יודע, כמובן), במקום שנטריח עצמנו למרכז לסיינטולוגיה?
הקורא העירני ודאי ישים לב 263705
דווקא היה לינק בעברית שעכשיו אני לא מוצא אותו, אבל אני חושב שדובי כבר נתן איזה לינק שאתה יכול לקרוא אותו (הוא נתן אותו מתוך מטרה לזלזל, כמובן - אבל אנשים ישרים אינטלקטואלית, יוכלו ללמוד ממנו קצת על התיאוריה מאחורי העניין).
הכי טוב לראות איך זה עובד, ואם אתה לא רוצה ללכת למכללה בשביל זה, אני חושב שיש גם עמדה של סיינטולוגיה עם אי-מיטר, בדיזינגוף סנטר פעם בשבוע (במסדרון הזה של כל האלטרנטיבים).
הקורא העירני ודאי ישים לב 263525
אורי, אתה אולי לא תאמין, אבל ניתוחי האישיות שאתה עושה פה כל הזמן לדובי ולאחרים - זה *ממש* לא מעניין ולא לעניין, וההרגל המגונה הזה לא אומר שום דבר טוב לא עליך ולא על הסיינטולוגיה.

גם לגבי הנוהג שלך לתבל את דבריך בעלבונות שאתה כנראה חושב לפחות לגבי חלקם שהם "חביבים" - אולי זה דווקא היה לגמרי לא רע אם היה במכללה לסיינטולוגיה מישהו בעל סמכות שהיה מגלה לך שאין דבר כזה, עלבונות "חביבים" - במקום לחכות שאתה תגיע לתובנה הזאת "בעצמך".

הקורא העירני שם לב בעיקר לזה שאתה מנהל כאן קרב מאסף על גורנישט מיט גורנישט, למעשה לא ברור על מה. אתה חוזר על מנטרות סיינטולוגיות (ולא רק סיינטולוגיות) מוכרות לעייפה - אנשים נשארים בסיינטולוגיה כי טוב להם שם וכו', ועדיין לא הצלחת, אף לא לרגע אחד, להסביר *מה* כל כך טוב שם.

אפילו את הדיבורים שלך כאן באיזושהי תגובה (או ביותר מתגובה אחת), על זה שקראת את "אתרי ההכפשה" ואמרת לעצמך שזה נשמע רע, ושתלך לשם, אבל תיזהר, ואת זה שיצאת מההרצאה (?) הראשונה ואמרת לעצמך שהם מבינים בבני אדם - אפילו את הדברים האלה כבר ראיתי בגירסאות אנגליות מלפני כמה שנים. זה כל כך לעוס, כל זה.

החוברת שהמלצת עליה - כל מילה בה, כל משפט, כל פרק - הם צפויים מראש עד כדי גיחוך. אם החוברת הזאת היא בעיניך הפלא השביעי של העולם - זה מחשיד גם את הסיינטולוגיה שאתה כה מתלהב ממנה. הילדים שלי הביאו מביה"ס את החוברת ולא העיפו בה מבט שני, וגם מורותיהם לא הראו שום סימני התרגשות ממנה. וזה שאתה חושב שהעסק ההוא... איך קוראים לזה?... "התנועה לשגשוג ושלום..."? - זה שאתה חושב שהם "נלחמים באלימות בבתי הספר" ועושים עבודה חשובה - צר לי לגלות לך, אבל גם זה די מצחיק. העבודה שלהם היא חשובה בערך כמו שהמקפצים מהנ-נח-נחמן בטוחים שהם עושים עבודה חשובה.

כדי לומר משהו פוגע על ה"כוללנות" שבדברי דובי, דיברת על שני אנשים שיושבים בבית קפה. תתפלא - אבל זה בדיוק ככה.

זה קורה כל הזמן, בכל רגע, בכל מקום ברחבי העולם - גם ממש ברגעים אלה - אנשים יושבים עם ידידים, עם חברים, עם בן/בת זוג, עם אבא-אמא ואפילו עם אנשים זרים להם - ומשוחחים. והחמימות האנושית מרגיעה ומעודדת אותם, ותבונתם של בני שיחם מאירה להם זויות חדשות ועוזרת למצוא מזור ופתרון לבעיותיהם.

-- והם אינם צריכים להשחית כספם על פסיכואנליזה, על דיאנטיקה, על סיינטולוגיה ועל בטיח. אז עכשיו תרשה לי לשאול אותך כמו הרופא ההוא ששאל את הפציינט הצרוד אם כבר ניסה לכעכע, אהממ, אההממ, בגרונו - את *זה* - לשוחח עם אנשים חביבים ונבונים - כבר ניסית, *לפני* הסיינטולוגיה?
אם ניסית וזה לא עבד - נראה שהבעיות שלך הן גדולות וחמורות מהממוצע (לפי התקפנות שלך כאן כלפי אנשים - נראה שאולי יש לך בעיה בתחום יחסי האנוש, סליחה, אל תיעלב).

אתה טוען (והסיינטולוגיה טוענת) שיש שמונה מיליון סיינטולוגים. אחרים טוענים שיש לכל היותר חצי מיליון - ובכל מקרה - מה עם שאר השישה מיליארד? - הם *כולם* בלתי מצליחים ובלתי מוצלחים, כולם חסרי סיכוי לשמץ של אושר וכולם חסרי עמוד שדרה מוסרי - משום שעדיין לא הגיעו אל מפגשי הסיינטולוגיה? - *כולם*? הרי לעומת שישה מיליארד, ההבדל שבין חצי מיליון לשמונה מיליון נראה פתאום הרבה פחות מרשים.
הקורא העירני ודאי ישים לב 263682
1. זה שראית את מה "שכתבתי" גם בגרסאות אנגליות מלפני כמה שנים, יכול להעיד על שני דברים:
א. ששוטפים לנו את המוח במכללה ומתרגלים אותנו מה לענות לאנשים כמוך.
ב. זה באמת מה שאנשים עוברים, DUUUHHHHH.

כאילו, לא עלתה לך בראש המחשבה שאולי זו מחשבה נורמלית אצל אדם ששומע הרבה דברים שליליים על משהו, שעומדים ביחס הפוך לדברים שהוא רואה על אותו חבר שמספר לו על המשהו הזה ואשר נראה כלכך קורן, מאושר, ומצליח בחייו?

מה אתה חושב שלי אין אמא שאמרה לי "אני מכירה אותך וסומכת עליך, אבל רק תזהר!"?
בשביל מה לשטוף למישהו את המוח עם אמירות כאלה, אם גם אתה, אם במקרה תחליט לבוא לאיזה קורס, ממילא תנהג כך?

ועוד משהו - הרצאות לא עושות לי את זה. אני יצאתי קורן לא מהרצאה, אלא מטיפול שעברתי בנוגע לטראומת ילדות שהיתה לי. סיינטולוגיה לא קנתה אותי בעזרת סיינטולוגיה, אלא בעזרת זה שהיא הראתה לי באיזו קלות הם יודעים לפתור בעיות שחשבתי שהן פשוט חלק ממני. הם לא התווכחו איתי עד אינסוף, הם פשוט הוכיחו לי שהם יודעים.

3. חבל שאתה מזלזל בחינוך ילדיך. זה דור המחר. האם החברה הנוכחית נראית לך במצב טוב? אלימות גואה, פשע גואה, בעיית סמים. כל זה חיובי בעיניך?

העמותה והחוברת מטפלים בדיוק בדברים האלה וטוב שיש מישהו שעושה זאת. אתה לא חושב?

הילדים שלך כנראו אימצו את גישתך הצינית והמזלזלת לאבני היסוד של התרבות הזו, וחבל. אבני היסוד האלה הן הסיבה שאנחנו חיים במדינה דמוקרטית ויש לנו אוכל במקרר. זניחתן או התכחשות להן יביאו את הקץ על הציוויליזציה שלנו. זה מה שאתה רוצה?

4. נושא השיחה בין דובי לביני היה על הדימיון בין דיאנטיקה לפסיכואנליזה. זה לא קשור למה שענית לי. אבל אם אתה רוצה התייחסות -
אתה חושב שאין לסיינטולוגיה מה לחדש לך. זה סוג ההנחות של אנשים שחושבים שהם יודעים הכל, או שממילא שומדבר כבר לא יכול להפתיע אותם לטובה. סוג של אפתיה עצובה, או איזו השלמה עם הגורל.
אין לי ממש איך להתווכח איתך בדיון הזה. אני חושב שאני חב להם את חיי. זה לא שהייתי מת (פיסית) בלעדיהם. אבל כל מה שיש לי כיום מבחינת עבודה, מערכות יחסים, ובעצם כל תחום שאתה יכול להעלות על הדעת, הושפע ישירות מסיינטולוגיה.

היום אני מבין כמה מעט אני יודע על החיים; וזו נקודה טובה להתחיל בה.

5. סיינטולוגיה היא דת בת 50 שנים. כולה 50 שנים. יודע מה, בשבילך, 52 שנים.
חצי מיליון, שמונה מיליון, כמה שתנקוב, יש לה עוד עתיד גדול לפניה, כי היא נושאת עימה תשובות אמיתיות לחיים.
הקורא העירני ודאי ישים לב 263693
עוד לא סיפרת לנו מה בדיוק אתה עושה שיכול להחשב ל''שגשוג והצלחה'' כמו שאתה מבטיח לכולם כאן.
הקורא העירני ודאי ישים לב 263704
היכן הבטחתי לכולם כאן שגשוג והצלחה?
אין קסמים, לפחות לא בסיינטולוגיה. אם אתה מכיר מקום שבו אתה נכנס משהו אחד, ובלי שום השתתפות פעילה ומאמץ אתה הופך למשהו אחר, טוב יותר, אנא כתוב עליו, זה בוודאי יעניין את כל הציבור.

הדייסה שאתה מבשל לעצמך בחיים, היא גם הדייסה שאתה אוכל.
סיינטולוגיה יכולה לתת לך את ההסברים שלה למה הדברים הם כמו שהם. אתה יכול גם להשתמש בתרגילים שלה, בכדי לרומם אותך ולקדם אותך בחייך.
אני אתן לך דוגמה קטנה.
היתה לי מערכת יחסים משך מספר שנים. היו בה הרבה בעיות.
אחרי שהיא נסתיימה בכאב רב, ואחרי שהכרתי את סיינטולוגיה, הבנתי *לחלוטין* מה עשיתי לא נכון במערכת הזו, איזה החלטות טפשיות לקחתי, ולמה בדיעבד זה לא נתן למערכת הזו סיכוי מלכתחילה. דרך התרגילים שעשיתי, גם חוויתי הקלה עצומה והשתחררות מדפוס לא בריא שבוודאי היה גורם לי לחפש לעצמי עוד מערכות יחסים קשות.

לא מזמן מישהי אמרה לי אחרי שהיא שמעה אותי מדבר עם אשתי בטלפון, "תגיד, איך אתה עושה את זה? כאילו, איך אתם כלכך מתוקים אחד עם השני אחרי 3 שנים?! אני, אחרי חצי שנה כבר נמאס לי מהחבר התורן".
והתשובה - פשוט ישום של עקרונות סיינטולוגיים במערכת הזו. כל פעם שיש איזה "נתק", או איזו הרגשה מבעסת, בוחנים את זה בכלים סיינטולוגיים, עושים מה שצריך, והופ - הנתק נעלם כלא היה. זה עובד בשבילי, אז זה אמיתי בשבילי. יכול להיות שמישהו אחר ינסה להשתמש בכנות בכלים הסיינטולוגיים, וזה לא יעבוד לו. יכול לקרות.
אני ראיתי, על עצמי, שהדברים עובדים בשבילי ובשביל המערכת יחסים שלי (שאינה סיינטולוגית, אגב, אבל יכולה להעיד על האפקטיביות של הכלים).

לא מדובר בידע סודי. כל אדם יכול להיעזר בסיינטולוגיה לשפר את חייו בעזרת האתר:
מה שכן, מאז שראיתי את ההבדל בין *לעשות*, לבין *לקרוא*, נהייתי חובב קורסים. אני נהנה לראות את ההשפעה של הדברים מעבר לקריאה אינטלקטואלית שיכולה להיות מעניינת, אבל לא הרבה מעבר לזה.
הקורא העירני ודאי ישים לב 263761
אתה באמת חושב שאתה הראשון בעולם שהיו לו כמה מערכות יחסים מחורבנות ואחר כך אחת מוצלחת? גם לי היו. פעם לא הייתי מצליח לעבור את החצי שנה עם כל חברה. חצי שנה? חודש בקושי סגרתי עם כל אחת מהן. והנה עכשיו, יש לי חברה מזה שנתיים, דיבורים על חתונה באופק, ובכל טוב ויפה. אנחנו לא רבים, אנחנו מאוד חמודים אחד לשני בטלפון ובכלל, ואף אחד מאיתנו לא שמע על סיינטולוגיה לפני שהתחלת להקפיץ את הדיון הזה למעלה כאן באתר. אותה מישהי ששאלה אותך את השאלה המטופשת ההיא יכולה באותה מידה לשאול את ההורים שלה, או את ההורים שלי, או את סבא וסבתא של החברה שלי שחיים ביחד באושר רב כבר 50 ומשהו שנה, וכל זה בלי קמצוץ של סיינטולוגיה. לכל אחד ואחד מהם, אני מבטיח לך, היו מערכות יחסים פחות מוצלחות לפני זאת הנוכחית. ככה זה בחיים.

קוראים לזה "להתבגר". אתה, משום מה, קורא לזה "סיינטולוגיה" וחושב שאתה צריך להמשיך לעסוק בזה כל חייך. אדם נורמלי מתבגר פעם אחת, ואחרי זה יכול להמשיך את חייו בשלווה ובלי שום קורס מטופש באיך להיות אדם טוב.
אז היו לך מערכות יחסים לא מוצלחות 263837
אז מה?
זה אומר שאתה מכיר את הסיפור שלי?
זה אומר שאתה יודע מה היו הבעיות, או מה היה הפתרון?
זה אומר שאתה מכיר את בת הזוג הנוכחית שלי ויודע עם מה התמודדנו ולאן הגענו?
איך אתה יודע מה לומדים בקורס?
האם עשית אותו שאתה קורא לו "מטופש"?
אתה בכלל יודע על איזה מבין מאות הקורסים שקיימים בסיינטולוגיה, אני מדבר? או שכולם מטופשים, כי ככה החלטת, ואם אני אבקש אסמכתאות לידע שלך, רוץ תרוץ לאינטרנט, לחפש את החומר המכפיש הראשון שתוכל לשים עליו את ידיך, בכדי שתוכל לצטט ממנו?
גם להאברד היו 3 נשים 363334
גם למייסד הכת היו 3 נשים. האישה השלישית יושבת בכלא על מעורבותה בפריצה למשרדי ה FBI.ולפי עדות בנו מאשתו השנייה הוא גם היה מכה אותה (את אשתו השנייה). עדותו של הבן נעשתה תחת שבועה בבית משפט, והוא אף התייחס לאורגיות וסמים שלקח אביו (נמצא אצל האורד כמות גדולה של סמים פסיכואקטיבים בדם בניתוח לאחר המוות). הבן אף התלונן על איומים שקיבל מאביו (מייסד הכת - האברד )לאחר שזה החליט לנטוש את הארגון.

עוד על חייו למלאי האקשן של מייסדי אחת הכתות השניות ביותר במחלוקת כיום:

אתר של האינציקלופדיה האינטרנטית:
קח את הכל, אבל דחילאק - את הילדים??!! 263702
אה, עכשיו צורפתי גם אני, בשעה טובה, לעולם התחתון, כמי שמזלזלת בחינוך ילדיה.

כמה נחמד, כתבתי את העניין הזה עם ילדיי שלא העיפו בחוברת מבט שני, כפרובוקציה מכוונת, וראה זה פלא - אני הצלחתי ואתה הצלחת, ושנינו יחד הצלחנו - להוכיח שהכלב הפבלובי הזכור לטוב, אמנם אמת נבח - ותגובותיך הן אכן צפויות כשמש בצהרי יום.

לא, יקירי, אני שמחה לאכזב אותך, ואבהיר את זה בצניעות משתוללת אופיינית: ילדיי, *כל השישה*, שחלקם כבר חצו את קו הילדות - הם סמל ומופת ודוגמה לילדים מחונכים, הגונים, מוסריים, מתנדבים, צנועים, נעימי הליכות - וגם מבריקים במיוחד בלימודיהם ומוכשרים בעלי קבלות - ב*הרבה* מעל לממוצע - וכל רואיהם מתפעלים מהם.

אמרת כאן באיזשהו מקום שאתה מתכנת במקצועך ‏1. אינני יודעת היכן אתה עובד, אבל ייתכן שכבר נעזרת, ויותר מפעם אחת, באחד מבניי, צעיר ומבריק ומצניע לכת (אומרים עליו - "גאון", אבל אני אינני אוהבת את המילה הזאת ואינני משתמשת בה) - ואינך יודע במי מדובר.

אני מקווה שאתה אכן קורן, מאושר ומצליח בחייך. מה שקצת לא מובן זה איך בתור שכזה - אתה מצליח דווקא כאן לעשות רושם של אדם מלא אפולוגטיקה (דתית?) מיוסרת, מתוסבך ומסוכסך עם עצמו. אני מאחלת לך מכל ליבי ובלי שמץ ציניות שאכן תצליח להתגבר על אותה טראומת ילדות שדיברת עליה, שספיחיה אולי בכל זאת עודם עמך. אולי זה יהיה בעזרת הסיינטולוגיה ואולי באמצעים אחרים.

אינני יודעת אם "שוטפים לכם את המוח" או לא. מכל מקום, אותה תופעה חוזרת אצלך ואצל סיינטלוגים אחרים דוברי וכותבי עברית - כולם, בלא יוצא מן הכלל, יש להם נטיה סדרתית להתבטא בעברית באופן מוזר שהוא כאילו "מתורגם", מן האנגלית - ולהשמיט אגב כך, באופן קבוע ובלי יוצא מן הכלל - את ה"א הידיעה שלפני ה"סיינטולוגיה", במקומות בהם, לפי המבנה העברי, בניגוד לזה האנגלי - *כן* היתה צריכה להופיע. נראה לי שהפרט הקטן והבלתי בולט הזה מעיד על משהו לא טוב ולא בריא, אבל נעזוב את זה.

זהו סוף דבריי אליך ואני *באמת* מאחלת לך כל טוב ובריאות (שוחחנו כאן כמה וכמה פעמים, בנימוס, אני כ"אלמוני", ואתה כאורי תדהר).

--------

1 לא סתם אמרת שאתה מתכנת במקצועך אלא טרחת לציין - אה, הנה, מצאתי את זה: תגובה 261823 - כי "כמתכנת במקצועי" - חיפשת את המילה "סיינטולוגיה" באינטרנט, לפני הקורס. גם אני חיפשתי את המילה הזאת, ולא ידעתי שבשביל זה צריך להיות מתכנת מקצועי :-]
גברת יקרה 263710
אינני מבין מדוע את מנסה לריב איתי.
אני שמח שיש לך שישה ילדים, ואני מאמין לך שהם נפלאים.
אני בטוח שהם מיישמים חלק גדול מהכללים בחוברת (כמו כיבוד הורים, או אי-לקיחת סמים, פרודוקטיביות, וכן הלאה), בין אם הם קראו את החוברת ובין אם לאו.
אני לא מבין על מה בדיוק יוצא קצפך.

את הקטע עם ה' הידיעה די החמצתי ואני מודה ש-''לשון'' (המקצוע) לא היה הצד החזק שלי, ובעיקר לא החלק של דקדוק.

השימוש שאת עושה במה שסיפרתי על טראומת הילדות שלי הוא שימוש בזוי. זו אחת הבעיות במקום כגון זה - מצד אחד אנשים מבקשים ''הוכחות'', ''סיפורים אישיים'', וכן הלאה, ומצד שני, ברגע שאדם מספר משהו שהוא מעבר לאמירה כללית, כל אחד הופך כאן לפסיכולוג ולמאבחן, בעיקר בכדי לפגוע ולהשפיל.
גברת יקרה 263762
איזה שימוש בזוי, איזה, יא פרנואיד? היא איחלה לך שתצליח להתגבר על אותה טראומה שעברת, באיזה אמצעי שתמצא לנכון. איפה פה השימוש הבזוי?
צודק 263832
משפט מוקדם יותר היא תקפה אותי, לכן לא שיערתי שהאיחולים בקשר לאותה טראומה נשכחת, היו כנים. אבל בקריאה שניה, נראה שאתה צודק.

עדיין זה לא משנה את קביעתי שזה אינו פורום שמעודד אנשים להפתח ו/או לספר דברים אישיים. אין כאן אווירה של פתיחות, אלא אווירת "עליהום" על כל דיעה שאינה מתיישרת עם "הקו של המפלגה". כל מי שחוויותיו חורגות ממה שנחשב כאן כמוסכמה, הופך מטרה להתקפות מתמידות, שרובן המוחלט אינו מבוסס על שום ידע אמיתי.
צודק 263835
"כל מי שחוויותיו חורגות ממה שנחשב כאן כמוסכמה, הופך מטרה להתקפות מתמידות, שרובן המוחלט אינו מבוסס על שום ידע אמיתי."

אתה מדבר על הטיפוס הבוגדני שהתוודה כאן קודם שהוא לא מרוצה מהתנהלות הבוסים שלו?
צודק 263836
זה אתר של צפונים,אשכנזים,איטלקטואלים,חילונים וקאפיטליסטים.
אבל לוזרים ואימפוטנטים.
צודק 263840
למה אתה מתכוון במילים "מה שנחשב כאן כמוסכמה"?
בדיוק למה שאני מתכוון 264010
פעם, לפני האינטרנט המסחרי, היה משהו שקראו לו אולטינט. הוא עדיין קיים, אגב, אבל לא ניכנס לזה.
אולטינט היתה אוסף של פורומים בכל מיני נושאים. לדוגמה, היה פורום I_POLITICS שהיה מוקדש.. טוב, זה ברור.
היה גם פורום בשם I_FLAME שבד"כ שימש את כותבי I_POLITICS, אחרי שהדיונים המקוריים התדרדרו... :-)
בפורום הפוליטיקה כתבו הרבה אנשים - דובי קננגיסר, אסף עמית, גדי שמשון, אנוכי, ועוד שמות שאולי לא יגידו לך דבר.
מה שהיה משותף לנו היה שאנחנו שמאלנים, "אינטלקטואלים", מנומקים היטב, ובהחלט לא אוהבים אנשים עם דיעת שונות.

זה די היה ברור שמי שנכנס לפורום ההוא ויש לו דיעות קצת שונות, הולך לחטוף באבי-אביו.
כמו דובי אז והיום, גם אני - אז - דיברתי על נושאים בלי ממש להבין אותם. ניצלתי חולשות רטוריות של היריב בשביל לרדת עליו, ציטטתי נתונים יופי, והיו לי מכתבים מנוסחים לעילא ולעילא.

היום, במבט לאחור, בכנות - אני מכה על חטא. הסתכלתי רק על הנתונים שרציתי להסתכל עליהם. התעלמתי מנתונים אחרים. הניסיון האישי שלי - המגע האישי שלי עם הדברים, עם הנושאים, היה דל ביותר. בקיצור, באותה מידה של שכנוע ושל להט שבה נאבקתי אז על עמדה מסויימת, הייתי יכול להיאבק על עמדה אחרת. ככה זה כשאתה מדבר כתוצאה מאיזה שכנוע פנימי שקיבלת, אולי, מהחברים או מהמשפחה, ולא מידע אמיתי שנאסף בפתיחות מתוך מטרה לדעת את האמת (ולא לשכנע או לדרוס את היריב).

חלק מאותה קבוצה התבגר מאז. לא רק אני.
באופן אישי, אני מרגיש היום שאני הרבה יותר פתוח לדיעות. אני גם הרבה יותר זהיר בהבעה שלהן. אני יודע מתי אני לא יודע מספיק בשביל לחוות דיעה.

יש מספר אנשים, ברם, שפשוט העבירו את הטקטיקות והדרכים הישנות שלהם מ-I_FLAME ו-I_POLITICS, לאתר הזה.
חבל בשבילם, על זה שהם נשארו תקועים בדיעות מקובעות ולא התבגרו, ובשביל אנשים כמוני, שצריכים לטרוח ולבזבז את זמנם בכל מיני דיונים פומביים, בכדי לתקן את האמירות הריקות אך המזיקות, שלהם.
בדיוק למה שאני מתכוון 264020
טוב, אני מבין ואפילו מתרגש במידה מסויימת מהדברים שאתה אומר, ובכל זאת שני דברים, וזה *באמת* לא מתוך רצון להתנצח:

א. אם אתה "מכה על חטא", כדבריך, על ההתנהגות שלך בתקופת אולטינט - אם זו הלקאה *אמיתית* על חטא - לא היית צריך עכשיו, בתגובה הזאת, לעקוץ שוב את דובי, ובכלל לא היית להזכיר את שמו. עקצת אותו כבר מספיק (לדעתי שלא בצדק, ואתה מדבר כאן *המון* על דברים שאין לך מושג בהם, ליתר דיוק - אתה חורץ משפט על אנשים שאינך מכיר, בהמון תגובות שלך - וזה יותר גרוע ויותר פוגע מאשר "לא לדעת כלום" על איזה קבוצה או ארגון).

ב. אני בכל זאת עדיין לא מבין ואתה עדיין לא מסביר (למרות שאמרת דברים יפים בתגובה הנוכחית) - למה כוונתך ב"מוסכמות", כשאתה מדבר על אנשי האתר ה*זה*.

מן הנסיון שלי וממה שראיתי עד עכשיו - באתר הזה, למרות הנטיה (הטבעית) לוכחנות - יש פתיחות אינטלקטואלית אמיתית לדעות חדשות ושונות, אם הן מנומקות היטב ומובאות בלשון מנוסחת ורהוטה.

תהליך כזה התרחש כאן עם כותב מסויים בשם יעקב, שביטא כאן דעות מדיניות-כלכליות שלפני כמה חודשים עוד היו בלתי מובנות ובלתי מקובלות באתר זה, ואחרי כמה זמן כתב לו מגיב קבוע, ירדן ניר-בוכבינדר - כי הוא השתכנע מרבים מטיעוניו - ואף נימק, מדוע השתכנע.

אני לא מסוגל כרגע למצוא את התגובה ההיא של ירדן, אבל בעיני זו היתה דוגמה קלאסית לפתיחות אינטלקטואלית.

אין כאן "מוסכמות", במובן שאתה מתכוון אליו - להוציא, אולי, את ההתנגדות לעבדות או לאפליית נשים. הסיבה שמתנגדים כאן לדעותיך הסיינטולוגיות היא שהן עושות רושם מאוד בלתי סביר (גם בלי לדעת על סיינטולוגיה. אני מדבר על מה ש*אתה* כותב), וגם הסגנון שלך אינו מעודד התנהגות סובלנית. כלומר, יש כאן שתי בעיות - תוכן וסגנון.
כל הויכוח כאן 264070
נסוב על השאלה - מהי בכלל סיינטולוגיה ומה היא עושה.
היות ואני סיינטולוג כבר 4 שנים, אני יודע, לפחות בחלק גדול מהמקרים, מתי לנאמר אין קשר למציאות, ולמי יש אינטרס להציג את סיינטולוגיה בצורה שלילית.
הכל נכתב ונומק, ונשלחו אינספור לינקים בנושא.

היות ומדובר כאן במלה כנגד מלה, לי יש יתרון של עשיה. זה כמו ששני אנשים מתווכחים על חיידקים, אבל רק לאחד מהם יש מיקרוסקופ. מבין?
אז מה עושה השני בכדי לעשות הפחתה ושלילת תוקף (invalidation) של הראשון ולמרות הכל להוציא אותו טועה?

צדקת - הוא מתחיל עם הנחות. "שטפו לך את המוח", "זה מה שלימדו אותך להגיד", "כולכם מאבדים את העצמיות שלכם", ועוד כהנה וכהנה דברים לא מבוססים.

אז לך תוכיח שאין לך אחות. הם הרי לא מכירים אותי באופן אישי. את ההנחות האלה הם מצטטים בדיוק מאותם אתרים שמהם הם שואבים את שאר המידע, ודובי קננגיסר עצמו טוען שהוא לא זוכר אותי, לא מאולטינט, וכנראה גם לא מהתקופה שקצת התכתבנו ב-‏2001 באימייל.
אני כן זוכר אותו, אז אני בהחלט מרשה לעצמי לדבר עליו. הזיכרון שלי לא חלש, ואני בהחלט לא "סנילי".

אגב, קראתי היום את הלינק: http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3007954,00.h...
ותהיתי איך הבחורה הזו היתה מתקבלת כאן.
היו עושים ממנה קציצות ולא טורחים אפילו לשים מלח. בוודאי היתה מתקבלת בבוז מהול בלגלוג.
ואני שואל, באיזו זכות?
אני לא אומר שמה שהיא אומרת הוא נכון. אבל אין לי שום ידע לשלול אותה. זה שמשהו הוא לא מדעי, לא אומר שהוא לא נכון. הוא רק אומר שעדיין לא אספנו מספיק ידע בכדי להסביר אותו. זה רק אומר שיש לנו עוד הרבה מה ללמוד. להתחיל להעיף כל דבר חריג או שונה בכל מיני טיעונים פסיכולוגיים ("אנשים פשוט מחפשים את זה", "זו נטיה טבעית של אנשים", וכאלה), זה בעצמו סוג של כת. זה ההפך מאהבה וחיפוש אמיתיים של ידע.
כל הויכוח כאן 264120
אין לי שום דעה מיוחדת על אריאן לב, מטוב ועד רע. יכול להיות שהיא "מתקשרת" ו"משחררת חסמים" - והרבה יותר יכול להיות שההסברים הפסיכולוגיים המקובלים לתופעות מסוג זה הם נכונים גם במקרה שלה.

גיגלתי עכשיו על השם הזה וגיליתי שהיא מופיעה בהרבה אתרים, ועוסקת (כלומר, אם הבנתי נכון - עוסקת לפרנסתה) גם בענייני "נשיות", "מהות נשית", "התחברות אל הנשיות", וכו' - נושאים בהם מעולם לא הבנתי דבר וחצי דבר למרות היותי אשה. לא אתפלא כלל אם המאמר בווינט הוא פשוט פעולה יחצ"נית נוספת לתגבור הקריירה שלה.

מבלי להתייחס דווקא לשאלת הסיינטולוגיה - אנלוגיית המיקרוסקופ כשלעצמה אינה מחזיקה מים. באותה מידה יכול לבוא מוסלמי ולומר: "אני מוסלמי כבר עשרים שנה. אני לומד את האיסלם לעומק, ואני *יודע* בבירור כי כריתת דגדגן לילדות, כריתת ידיים לגנבים וכריתת ראש לנשים בוגדות - הם אמצעים מצויינים לשמירה על חברה מוסרית ומסודרת. אתם כולכם מדברים על האיסלם *מבחוץ* מבלי לדעת עליו דבר, ואילו אני חוקר אותו ועוסק בו מבפנים - אתם כמו אנשים המדברים על חיידקים מבלי לראות אותם - ואני, לעומתכם, כמו אדם שיש לו מיקרוסקופ ויכול לראות חיידק מהו."

-- אני לא הייתי מסכימה איתו, אפילו היה שולח אותי לקרוא מאה ספרים על האיסלם, ונדמה לי שגם אתה לא היית מסכים איתו. וסליחה על הדוגמה המצמררת - אינני משווה השוואת אחד לאחד בין סיינטולוגיה לאיסלם פונדמנטליסטי, אלא כוונתי היא רק להמחיש לך את מגוון השימושים שניתן לעשות בטיעון המיקרוסקופ.

וזה שדובי לא זוכר אותך, זה לא אומר כלום. הפגיעות שלך בו אין להן שום הצדקה, ויש בדיוק דבר אחד שאתה יכול לומר בעניין זה: "אני מתנצל, דובי". כל השאר מיותר לגמרי.
כל הויכוח כאן 264287
שתי הפסקאות הראשונות שלך מראות בדיוק את הנקודה שניסיתי להעביר. למישהי כזו אין סיכוי כאן. יהרגו אותה. יתייחסו אליה כאל תמהונית במקרה הטוב ושרלטנית במקרה הרע (את כבר עשית זאת, ראי את הרמזים העבים שלך!), וזה על סמך אפס היכרות, קצת קריאה באינטרנט, והעיקר שום ידע אמיתי בקשר לנושא שהיא עוסקת בו, או חוויה ממשית איתה או עם מישהי שטופלה על-ידה. גם מישהי שטופלה על ידה, אם היתה באה לכאן, בוודאי היתה הופכת למזון של להקת איילים מורעבת.

אני חוזר ואומר - זה שלמדע אין הוכחות כיום לתופעה כזו או אחרת, לא אומר שהתופעה לא קיימת.
האם היא _באמת_ קיימת? אני לא יודע. אני לא מכיר את הבחורה הזו. כנראה שבכדי לשבור את מחסום הציניות והסנוביות, צריך ללכת ולראות דברים בשביל עצמך. ללכת ולנסות דברים. אולי תופתעי. אולי תגידי "וואלה!", ואולי תגידי "לא שוכנעתי". אבל ישר לפסול?
ברגע שאת פוסלת משהו בעזרת ההנחות שלך שאינן מבוססות על כלום, את שמה עצמך בגטו של ידע. את דואגת שלעולם לא תוכלי לגלות משהו על משהו, כי אם כל דבר שונה או מוזר מוסבר מייד בפלצף פסיכולוגי (שמרבית המשתמשים בו לא מבינים אותו בעצמם), או באיזו כוונה מסחרית בזויה - אז אמנם תשארי בגבולות המוכרים והבטוחים, אבל לא תלמדי הרבה באמת.

אני עומד על תקפות ההשוואה שעשיתי עם המיקרוסקופ ואני יכול לעשות זאת, הפלא ופלא, מפני שאני מכיר את סיינטולוגיה :-). לפיכך, אני יודע שההשוואה תקפה ואילו ההשוואה לאיסלם פשוט מבוססת על חוסר ידע. אולי בגלל שלשניהם קוראים "דת", את חושבת שזה אוטומטית הופך את זה לאותו הדבר. זה לא דומה בכלל.

באשר לדובי - את ואני רואים את הדברים בצורה שונה. אני מגיב כלפיו בצורה שאני רואה לנכון (והאמת היא שאלמלא היה מדובר בתכתובת פומבית, הייתי מעדיף לא להכיר ולא להיות בקשר עם אנשים מהסוג הזה, אבל כשאת כותבת בציבור לפעמים נאלצים להתמודד גם עם דברים כאלו). אינני רואה סיבה לשנות ממנהגי בשלב הזה.
כל הויכוח כאן 264299
לא בדקתי את פועלה המבורך של הגברת לב וייתכן שהיא מצליחה לעזור לאנשים. עם זאת, לצערי הרב אינני "נשארת בגבולות מוכרים ובטוחים", כפי שאתה מדמה לך - יש לי דווקא היכרות קרובה וממש לא חיובית עם הנושא: ליויתי באופן אישי צמוד את קורותיה של קרובת משפחה היקרה מאוד לליבי, שבמשך שנים, עד להתפכחות המרה - השחיתה את מיטב הכסף שלא היה לה, על "מטפלים", "מתקשרים" ו"משחררי חסימות" למיניהם.

צר לי שאתה מתבטא לגבי דובי במילים - "אנשים מהסוג הזה", ולמען האמת - כבר אין לי שום חשק לשוחח עם אנשים מהסוג שלך.

ליל מנוחה.
כל הויכוח כאן 264565
אתה פוסק שההשוואה שלך עם המיקרוסקופ היא תקפה, פוסק שההשוואה (הנכונה וההגיונית) שלה עם האיסלם מבוססת על חוסר ידע - ולא מסביר שום דבר, ולא מביא נימוקים למה ההשוואה עם המיקרוסקופ נכונה אחרי שהיא בהחלט הפריכה אותה. לקבוע קביעות בהתנשאות זה לא מספיק, צריך לנמק אותן.

זה לא עניין דווקא של השוואה בין דתות, וזה יכול להיות בכל נושא אחר. כל אחד יכול לעשות אנלוגיה שתשרת את מה שהוא רוצה לומר. סוציאליסט יכול לומר שהוא מבין בסוציאליזם ולומד אותו לעומק, ושהקפיטליסט שמקלל את הסוציאליזם לא יודע עליו שום דבר והוא כמו מי שמדבר על חיידקים מבלי לדעת עליהם, לעומת הסוציאליסט שהוא כמו אחד שיש לו מיקרוסקופ.

ולעומתו הקפיטליסט יכול לחרף את הסוציאליסט ולהשתמש באותו קשקוש מיקרוסקופ כדי לומר שהוא מבין בקפיטליזם מבפנים כמו אדם שיש לו מיקרוסקופ, בניגוד לסוציאליסט שלא מבין כלום ומדבר על קפיטליזם כמו אחד שמדבר על חיידקים מבלי לדעת איך הם נראים.

ואפשר להשתמש בזה באלף ויכוחים אחרים, בלי קשר לדת. אני מתעצל לחפש - אבל כבר דיברו כאן על הבעיה הזאת, שהשימוש באנלוגיות בדרך כלל לא בא לשרת את המטרה האמיתית שלהן, שהיא להסביר ולהבהיר, אלא להיפך - האנלוגיה כמעט תמיד באה לשרת מטרה דמגוגית של הדובר, וכביכול להסביר (תמיד בחוסר הצלחה) מדוע הוא צודק ומדוע בן שיחו המתנגד לו הוא טיפש שאינו מבין דבר. וזה בדיוק מה שנסית לעשות עם אנלוגיית המיקרוסקופ, וכשבאים ומעמידים אותך על טעותך - אתה מתחמק מהתמודדות בטענה שזה ''נובע מחוסר ידע''. עם בנאדם כל כך חסר כל טיפה של יושר אינטלקטואלי, כפי שאתה נחשף כאן, אי אפשר לנהל דיון.

וגם עכשיו אני כמעט בטוח שאתה לא תתייחס עניינית למה שאני אומר אלא תטען איזה משהו מסוג ''האיילים הטורפים'', ''עושים קציצות'', ''מוסכמות של סנובים אינטלקטואלים'', וכו'.
כל הויכוח כאן 265209
על סמך מה החלטת שדווקא ההשוואה שלה היא נכונה והגיונית?

ההשוואה שלי היא נכונה כי במקרה דנן מדובר במישהו שמכיר מול מישהו שלא מכיר. זו בדיוק הנקודה שהאנלוגיה באה להדגים. זו הנקודה שגם הבחורה מודה באמיתותה בכך שהיא מספרת שהידע הכי קרוב שלה לסיינטולוגיה נובע מקרובת משפחתה שהלכה למתקשרים.
זה, עם כל הכבוד שלי לבחורה והצער שיש לי על ניסיונה המר, לא דומה אפילו בקמצוץ לסיינטולוגיה.
הניסיון להשוות בין השניים (כשהמשווה לא מכיר אחד מהם)... איך אמרת? "אנלוגיה שבאה לשרת מטרה דמגוגית"? הנה לך הדוגמה.

בקשר למתקפה האשית לאורך מכתבך + חיזוי העתידות הנדיב בקשר לאיך תיראה תגובתי - אתה נותן דוגמה מצויינת לדבר שאתה טוען שאינו קיים כאן.
אין לי מה להוסיף על כך, והאמת - זה גם לא ממש מעניין.
כל הויכוח כאן 267649
עקבתי בעיניין רב אחר כל סוגי ההתפתחויות בשיחה זאת
שהתחילה לדאבוני לפני מס' שנים ונראת כ - הסיפור שלא ניגמר - אין לי מושג מי הוא אותו סיינטולוג בשם אורי תדהר, אך דבר אחד אני יכול לומר בגנותו של סיינטולוג זה.
ואני באופן אישי סיינטולוג כ - 10 שנים כך שיש לי את מה שאורי מתאר כ _ידיעה_ !!!
מה שאורי עושה כאן על גבי דפי האינטרנט מנוגד לעקרונות הסיינטולוגיה, למעשה בטח הבחנתם שאין פה סיינטולוגים שעולים כדי להגיב וכדו...
סיינטולוגיה לא זקוקה להגנתו של אורי.
וסיינטולוגיה תתקוף כל גוף שיעשה נזק למין האנושי בכלל
ולסיינטולוגיה בפרט.
להסביר מהי סיינטולוגיה לאדם שמתנגד לרעיון יהיה מעשה מטופש, והסיינטולוג יפול במוקדם או במאוחר לפח שהוא בעצמו סידר.
בסיינטולוגיה אין טקס, אין סימן, או חובה.
יש רק עקרונות מנחים, שאם אדם מחליט ללכת לפיהם זה נעשה על-פי החלטיתו העצמית ומירצונו החופשי.
בארץ קיימת קהילה המונה כ-‏3000 איש
חלקם בתחילת הדרך וחלקם מתקדמים,
חלקם מאושרים יותר וחלקם פחות,
אבל כולם בלי יוצא מין הכלל נמצאים שם מרצונם החופשי.
אני מזמין את הגולשים לטיול קצר בתוך עולם הסיינטולוגים בישראל ומזמין כל אחד להחליט על פי הבחנתו, ולא על פי מה שאמרו לו, או שהוא שמע וכו...
סביר שתגלו שעולם זה, לא רק שהוא לא מנותק מהחברה אלה ההפך, קהילה שתורמת לחברה בכל פינה ע"י תרומה אישית מעל ומעבר למה שנידרש, לחלקם מגיע הצדעה של כבוד על ההקרבה ללא תמורה עבור העזרה שהם מגישים לזולת.
קבלו את הלינק לטיול ביי אורן הלבני
כל הויכוח כאן 264121
אריאן לב היתה מקבלת כאן את המשקל הראוי.

(הצחקתי אותי)
תגיב לעניין 362986
מימיי לא קיבלתי תשובה ישירה מסיינטולוג, תמיד התשובות עקיפות, מנוסחות להשמיט את הנושא.

אילו הסיינטולוגים היו נותני לחבריהם להביע ביקורת... דיינו
(מטילי ביקורת, ולו קטנה, נחשבים גיס חמישי וצפויים סנקציות)

אילו הכנסייה הייתה מספרת לחבריה את אשר מתרחש ברמות הנהלה... דיינו

אילו הכנסיה הסינטולוגית לא הייתה תובעת לדין כל עיתונאי שכותב מאמר עליהם... דיינו

אילו הכנסיה הסינטולוגית לא הייתה חשודה באיומים וסחיטות כלפי חברים לשעבר, מחשש שישברו את מעגל הסודיות ... דיינו

אבל אין המצב כך!!!!
הסינטולוגיה עסוקה מאז הקמתה להשתיק כל התנגדות באמצעים חוקיים ולעתים לא חוקיים.

מכיוון ששפועל אין חופש דיבור או עיתונות כשזה נוגע לכת, זה מאוד לגיטימי ליצור מאגר מידע אשר יפרסם את כל מה שהכנסיה לא רוצה שתדעו...

אישית, אני לא סיינטולוג ואף זה לא מעניין אותי. אני לא חושב שהסינטולגים אנשים רעים. אבל קראתי עשרות עדיות של סינטולוגים לשעבר, חלקם בכירים בכנסיה. מסקנתי, לא ייתכן שכולם משקרים.

למי שמעוניין לשמוע גירסה שונה מימה שמופיע באתר הכת להלן:

בדיוק למה שאני מתכוון 264043
לא מכיר את האולטינט, אבל מצחיק אותי שדובי נחשב שם ''שמאלני''.
בדיוק למה שאני מתכוון 264084
פעם הייתי יותר שמאלני. (ובמאמר מוסגר אציין שהעובדה שהיום אני כבר הרבה פחות, במידה רבה בגלל הדיונים שם וכאן באייל, מפריכה את טענותיו של אורי)
אני מציע שתגיש תביעה נגד כותב עשרת הדיברות 264005
יהיה זה מי שיהיה, איך הוא מעז לגנוב מהחוברת של הסיינטולוגיה?
חה, חה 264012
חה
הקורא העירני ודאי ישים לב 263716
האם תוכל להסביר בקצרה באיזה מובן סיינטולוגיה היא דת?

[הקוראים מתבקשים להימנע מהערות ציניות בענייני מס-הכנסה, אני שואל את אורי כדי לדעת]
הקורא העירני ודאי ישים לב 263719
למה אתה לא קורא את הקישורים שניתנו על ידו ועל ידי אחרים?
הקורא העירני ודאי ישים לב 263724
קשה לי להבין את האנגלית.
כפי שכתבתי לדובי 263725
בקצרה - סיינטולוגיה מאמינה במציאות עילאית, בשונה מהמציאות החילונית. היא מאמינה בקיומו של בורא, ומאמינה בגלגולי חיים. זה בהחלט הופך אותה לדת, הלא כן?

אתה יכול לקרוא עוד על סיינטולוגיה כדת ב:
מה שיכול אולי להטעות, הוא שלמרות היותה דת, היא אינה דוגמטית והפילוסופיה שלה מעשית לחלוטין.
היא אינה דורשת מחבריה להאמין ולו בדבר אחד שהוא אינו ממשי להם, ולכן אתה יכול למצוא סיינטולוגים בעלי דיעות שונות לחלוטין זה מזה. אחד מאמין בגלגולי חיים, והשני מושך את כתפיו. לאחד ברור לחלוטין שקיים אלוהים, ולשני יש הרבה סימני שאלה. האחד מחפש תשובות קיומיות, והשני מחפש להצליח בעבודה.
התשובות שתקבל תלויות בשאלות שתשאל.

דבר זה מלמד את הסיינטולוגים פלורליזם אמיתי.
לא תשמע סיינטולוג אחד אומר לשני "שטויות!" על מה שהשני מחשיב לאמיתי. לכל אחד יש את רמת הממשות שלו ואת מה שנכון לו.
עניתי?
סיינטולוגיה = יהדות 263732
פילוסופיה מעשית.
אינה דורשת להאמין ולו בדבר אחד שאינו ממשי.
פלורליזם אמיתי.
מאמינה במציאות עילאית.
מאמינה בקיומו של בורא.
מאמינה בגלגולי חיים.
אינה דוגמטית.
סיינטולוגיה מסבירה למה הדברים הם כמו שהם.
יש לה אובייקט דתי שקשורה בו קדושה מסויימת.
יש לה אובייקט דתי שיש לו תפקיד פונקציונלי בטקסים דתיים.
הקדושה מגולמת בחפץ הדתי עצמו.
פשוט הטעייה סיינטולוגית אופינית 371321
לא פלורליזם ולא נעליים.
אפשר להאמין בכל דת, כל עוד הוא אינו סותר את האווארד.
יותר מכך, סיינטולוגים מחונכים לצטט מילה במילה, אסור לסתות כחוט השערה מהתורה (בדיוק כמו חרדים, איפה פלורליזם?). לשנות את "הטכנולוגיה", להגיד עליו משהוא רע, לחלוק עליו, להוסיף עליו, לבקר אותו או את חלקו - כל אה עבירות חמורות, אשר יובילו את המאמין למחלקת "אתיקה" - שם יודעים לטפל בסוררים.

יש אלוהים, אבל הוא ל-א חשוב. משחשוב זה אודיטינג וקורסים (וכסף שימשיך לזרום).
האל אומנם לא אופצונאלי, אבל אין שום מקום בו הווארד מדבר עליו, לכן קל להטעימו להרבה דתות.
בקורס OT-8 לעומת זאת האווארד מדבר על דתות כאל מושתלות, (צליבה הייתה חלק מ-R6). צר לי חברי הסיינטולוגים, זה פורסם כבר מאות פעמיים באינטרנט, כולל פס-קול מקורי של האבארד. מי שמכיר סיינטולוגיה, יודע שבשלב מסיום (הרבה לפני OT-8), הסיינטולוג נדרש לקבל תורה בלי וויכוח (וויכוח יוביל לעונש מאתיקה, ליישר את הסורר).
הלן קלטות מקוריות, בקולו האמיתי מאוד שהמייסד, ל-רון-האוורד. חלקם הקלטות שדיברתי עליהם, חלקם מרמות נמוכות יותר.
רצוי לציין ש- OT-8 היא הרמה הגבוהה ביותר כיום. לוקח שנים רבות, וסכום מוערך שבין 360 אלף לחצי מיליון דולר להגיע לשם.
לא פלא שיש פחות מ-‏3000 איש בעולם ברמה זאת.
להלן הקלטות:
עדיות ש OT-8 שפרשו: בהשפלה, חסרי כל, פשיטת רגל ומצוקה נפשית. הראשונה שילמה 2 מיליון דולר לכת (ומתחרטת על כל אגורה):

אין שום גמישות בסיינטולוגיה. סיינטולוגים מציגים חזות כזאת, חלקם אפילו במרץ, תוך התעלמות מכך שסיינטולוגיה דורשת מחויבות טוטאלית עליה (לא בהתחלה כמובן). זה תהליך ממכר, וכמו הרבה דברים ממכרים הסוף רע.
פשוט צריך לקרוא עדיות והלבין לבד. אני מדגיש: על תאמינו לי, תסמכו רק על עצמכם, תבדקו, תעשו מחקר עצמאי.
הקורא העירני ודאי ישים לב 263557
אני הבחנתי בדמיון הזה כבר בפעם הקודמת שהתווכחתי עם מישהו, סימנתי לעצמי את הפרט הזה, והרשיתי לעצמי לשכוח את ההסברים. ככה אני עובד באופן כללי, בשל הזכרון הלא מי יודע מה מוצלח שלי - אני זוכר פרט אחד שיאפשר לי, בעת הצורך, ללקט מחדש את המידע שסביבו. בערך מאותה סיבה, אני גם שומר את הסילבוסים של קורסים ולא את המאמרים המצולמים עצמם - אם אני צריך מאמר, אני יודע איפה לחפש אותו, בלי לטבוע בבלאגן של דפים בארון שלי.

1. אני לא כל כך מבין מה דתי בסיינטולוגיה, או איך ה-E-מטר הוא אובייקט דתי. אובייקט דתי הוא כזה שקשורה בו קדושה מסויימת. יכול להיות לו תפקיד פונקציונלי בטקסים הדתיים, אבל זה לא הכרחי - הקדושה מגולמת בחפץ עצמו, גם אם לא נעשה בו שום שימוש. הסיינטולוגיה היא דת פחות או יותר כמו שפסיכואנליזה היא דת: יש הרבה אנשים שמאמינים שזה נכון (למרות שזה לא), אבל זהו, פחות או יותר. אין בזה שום אלמנט דתי. ה"דתיות" של הסיינטולוגיה נוצרה אך ורק לצרכי מס.

2. אני מצטער, אבל אני מחפש אוניברסלים. אני מניח שאתה מסוג האנשים שחושבים שההשוואה בין האדם לשימפנזה היא כוללנית ומטופשת, ושבאותה מידה אפשר להשוות בין חיטה לקומקום. אבל העובדה היא שיש קווי דמיון חזקים, שמעידים, אם לא על השפעה ישירה, הרי שעל איזו נטייה אנושית מודרנית כלשהי לכיוון סוג מסויים של אמונה וטיפול.

המטפל בפסיכואנליזה שואף לגרום למטופל להגיע לתובנות לגבי עצמו בעצמו, ולא באמצעות "ייעוץ". אתה מכנה את הפעולה שעושה המטפל "העברה", אבל זהו כבר תיאור חיצוני של התהליך. הנחת היסוד של הפסיכואנליזה היא שלא מדובר בהעברה של אישיותו של המטפל, אלא כי יסודם של בני האדם הוא דומה, ולפיכך הדברים נכונים באופן אוניברסלי. דומה במקצת להנחת הטתאנים שלכם.

אני שמח שהגענו לסוף השיחה בינינו.
הקורא העירני ודאי ישים לב 263673
1. סיינטולוגיה מאמינה בקיום של חיים אחרי המוות, או במלים אחרות - בגלגולי חיים. סיינטולוגיה מאמינה שלאחר שאתה מנקה הרבה "פסולת" שנאספה בגלגוליך הקודמים, אתה למד על טבעך הרוחני, וכתוצאה מכך גם מבין טוב יותר את טבעה של הישות העליונה (האל, האינסוף).
זה נשמע לך חילוני?

האי-מיטר הוא כלי עזר דתי, כי הוא מסייע לאודיטור לעזור לך לגלות את טבעך הרוחני.

יש לציין שאדם שלא מאמין בגלגולי חיים לא צריך לשנות את אמונותיו בהגיעו לסיינטולוגיה. עליו להאמין במה שממשי עבורו, ותו לא.

2. אני אנסה למצוא לך טקסט על פסיכואנליזה, או על ההבדלים ביו השתיים, כי נראה שאינך מכיר אף אחת מהן.

3. מצא את ההבדלים: בהודעה המקורית אמרת ש-"יש דמיון מדהים בין דיאנטיקה לפסיכואנליזה".

בהודעה הנוכחית - " העובדה היא שיש קווי דמיון חזקים, שמעידים, אם לא על השפעה ישירה, הרי שעל איזו נטייה אנושית מודרנית כלשהי לכיוון סוג מסויים של אמונה וטיפול"

תחליט - או שיש קווי דימיון חזקים, או שיש קווי דימיון שטחיים, שפשוט מעידים על נטיה לסוג טיפול מסויים.
שני המשפטים לא הולכים ביחד (איפה ערן עם המסמך הלוגי שלו?)

דיאנטיקה אינה אמונה. היא עובדת כי המיינד האנושי הוא מכונה. כמו שהמוח שלך הוא מכונה, כמו שהעין שלך היא מכונה, כמו שכל הגוף שלך הוא מכונה.

אדם שעובר טיפול בדיאנטיקה לא צריך לדעת כלום על התיאוריה שלה. הוא יגלה שהעקרונות שלה נכונים, על פי הניסיון האישי שלו, על פי התגליות שלו תוך כדי הטיפול. הוא יבין לבדו שככה המיינד שלו בנוי. למה? כי ככה זה בנוי.
הקורא העירני ודאי ישים לב 263681
ידידי היקר, אנחנו את השיחה שלנו כבר סיימנו, לא?

אתה יכול להמשיך לקשקש כאוות נפשך על הדת שאתה לא צריך להאמין במה שהיא אומרת ובכל זאת להשתייך אליה, על המוח שהוא גם מכונה אבל גם נשמה שיכולה להתגלגל שוב ושוב, וגם על המכשיר האלקטרובלופי שמגלה טבע רוחני. באמת שאין לי שום עניין לשוחח איתך בנושא, וכבר הבהרתי זאת. עניתי לך פעם אחת כי התעקשת להשמיץ אותי תחת כל תגובה רעננה, ואני איש קצר רוח. אנא קרא מחדש את התגובה בה שלחתי אותך ללכת לחפש, ויישם את הנאמר בה.
המיינד האנושי הוא מכונת טיורינג 263770
הו, כמה אני אוהב משפטים כאלה: קצר, מתומצת, קולע לחוט השערה, אמת מופלאה ועמוקה מני ים מרוכזת בארבע מלים פשוטות, שכל שומען כבר אינו יכול לחזור ולהיות מה שהיה קודם. מועט המחזיק את המרובה. מרובה, אמרתי? מועט המחזיק את האינסוף, את הנשגב, את הטרנסצנדנטלי, את הבלתי מושג שהוא גם המושג עצמו, את הפשר של חוסר הפשר, את הקשר של חוסר הקשר, את ראש הגשר ואת שאיפת המלצר לתשר. ואת היקום, החיים וכל השאר, כמובן. בקיצור: קשקוש.

המיינד האנושי הוא מכונה. המיינד האנושי הוא מכונה. כמה נעים המשפט הזה. מכונה. מיינד. אנושי. בחיי, עצם גלגולו על לשוני המיינדית כמה פעמים פתר לי טראומת ילדות גדולה: פעם פחדתי ממשפטים מטומטמים וחסרי מובן, בפרט כאלה שמשורבבות בהם מלים באנגלית. לפתע אני מוצא אותם נימוחים בפה כקרואסון שוקולד מחומם. המממ. המיינד האנושי הוא קרואסון. הקרואסון האנושי הוא מיינד. הה, never mind, אולי אייסד איזו דת וזהו.

תרומות אפשר להשאיר בצנצנת שבפינה.
המיינד האנושי הוא מכונת טיורינג 263803
משעשע מאוד, אבל אחרי שהראת כמה את/ה חכם/ה, נשאלת השאלה, מה אכפת לך שמישהו אחר מאמין במשהו גם אם לך זה ניראה שטויות, הרי גם את/ה מאמינ/ה בדברים מסויימים, חלקם ודאי יכולים לגרום לאחרים ללעוג לך. למה שכל אחד לא ירגיש טוב עם מה שהוא מאמין שעוזר לו ונכון בשבילו?
המיינד האנושי הוא מכונת טיורינג 263804
כל אחד יכול להאמין בכל מה שנראה לו. כל אחד יכול גם לנסות לעשות נפשות למה שנראה לו. כל אחד יכול להעביר ביקורת על מעשיו של הכל-אחד מהמשפטים הקודמים, ולעשות את זה בכל דרך שנראית לו. כל אחד (שלישי) יכול גם לבקר את הדרך בה הכל-אחד הקודם לגלג על הכל-אחד שלפניו.

כל-אחד יודע שזאת משמעותו של חופש הביטוי. "מה איכפת לך" הוא לא משפט בעל ערך רב מדי בעיני, אבל אם אתה מתעניין באמת, בבקשה: קשקושים בלתי מבוקרים גורמים לעליית החומציות בקיבה שלי, מה שמשמח את ההליובקטריות שלי אבל מצער אותי ומעלה את האנרגיות השליליות שלי (כמו שעולה מהבדיקה האחרונה עם ה E מטר). כשהקשקושים האלה צוברים תאוצה הם פוגעים גם בכיס שלי, כי באוירה הציבורית המתאימה אפילו קופת-חולים מתחילה בטיפולים אלטרנטיביים, מקובלים למיניהם זוכים לכוח פוליטי (מילה נרדפת: כסף ציבורי) ועוד כהנה וכהנה רעות חולות.

ובכלל, אם אני מרגיש טוב עם ההודעות שלי, מה איכפת לך? למה שכל אחד לא ירגיש טוב עם מה שהוא מאמין שעוזר לו ונכון בשבילו?
תיקון טעות 263807
הבקטריות בקיבתי מבקשות להודיע ששמן הנכון הוא הליקובקטריות ולא כפי שנכתב. עם שאר החיידקים הסליחה.
המיינד האנושי הוא מכונת טיורינג 263812
איך שכ"ג והחשמנית מזהים זו את זה אפילו ששניהם אלמונים?
ממש נס גלוי.
המיינד האנושי הוא מכונת טיורינג 263828
לדעתי זה אותו בן אדם שמתווכח עם עצמו מרוב שעמום.
מה ניסית להגיד כאן? 263829
עם מה אתה לא מסכים במה שאמרתי?
מה ניסית להגיד כאן? 263838
עם הטענה "המיינד האנושי הוא מכונה". האם אתה מסכים עם מה שאני אמרתי?
הקורא העירני ודאי ישים לב 263577
מה זה הEמטר ואיך הוא עובד? קשה לי להגיע בזמן הקרוב להרצאה, ואם אפשר, בבקשה, תסביר את זה כבר עכשיו.
אוף איתכם 263609
ה- E-מטר עובד בדיוק כמו ה- D-מטר שקדם לו, רק עם צבע וברזולציה טובה יותר.

(וכדי לחסוך את סדרת שאלות ההמשך: ה A-מטר עובד כמו הידרו-מטר אבל במקום שערה של סוס יש שם חוט דייאנטי - ידוע בציבור גם כחוט דנטלי - שמשנה את אורכו בשעור שטף השדה הביו-אנרגטי מוכפל בתשלום עבור שעת טיפול).
הקורא העירני ודאי ישים לב 263649
נו, מה לא ברור?
הקורא העירני ודאי ישים לב 263706
בניכוי כל הקשקשת מסביב, נראה שזה מכשיר למדידת הזעה.
הקורא העירני ודאי ישים לב 263764
והסנפיר? אתה מנכה גם אותו?
הקורא העירני ודאי ישים לב 264161
The meter sends a miniscule electrical current (approximately half a volt) through the body
אני מניח שבמדע הסיינטולוגיה אפשר למדוד זרם בוולטים.
הקורא העירני ודאי ישים לב 263711
כפי שכבר כתבתי, דובי שלח כאן לינק עם קצת הסבר, והדגמה אתה יכול לקבל, ככל הידוע לי, פעם בשבוע בדיזינגוף סנטר, בעמדה של סיינטולוגיה (במסדרון עם כל המטפלים האלטרנטיביים).
כמו כן, אני מניח שאתה יכול לקבל הדגמה בכל ארגון סיינטולוגי, כגון ''דימור'' בת''א, ''מרחבים'' בר''ג, ''יכולת'' בת''א (אני חושב שזה בת''א) ועוד.
אני מחפש כל הזמן 263877
אתה בטח מודע לזה שההוא שכתב שדובי נשאר באותו גודל ואתה השתנית - לא כתב את זה ברצינות אלא ביותר משמינית ציניות.
מה גורם לך לחשוב ככה? 263960
הבנת הנקרא והבנת ההקשר, לא לימדו את זה בסיינטו.? חבל 263964
פשוט קראתי את התגובה, נסה ותיהנה.
הבנת הנקרא והבנת ההקשר, לא לימדו את זה בסיינטו.? חבל 264008
נסה שנית.
הבנת הנקרא והבנת ההקשר, לא לימדו את זה בסיינטו.? חבל 264016
רמז: עניין החגביות של דובי מרמז על הומור. I_HUMOR לא היה לכם שם?
הבנת הנקרא והבנת ההקשר, לא לימדו את זה בסיינטו.? חבל 264052
אני כבר רואה מי לא יוזמן לחתונה.
מה גורם לך לחשוב ככה? 264124
מאחר ואני כתבתי את התגובה ההיא, אני יכול להעיד שהיא נכתבה במלוא הרצינות. ממש כמו תגובה 263770 .

(הצחקתי את עצמי שוב)
מה גורם לך לחשוב ככה? 264127
נדמה לי שאנחנו צריכים לעשות בינינו בירור רציני.
פתאום נפל העפרון 262851
באיזה קורס למדת שתרופות פסיכיאטריות פוגעות בזכרון?
פתאום נפל העפרון 262895
את זה, דווקא, לא למדתי בקורס.
יצא לי לדבר עם מספר ילדים (נפרדים, ובגילאים שונים) שלוקחים ריטלין ו/או תרופות נוגדות דיכאון + ניסיון שיש לי מהמשפחה שלי לצערי, ולכולם יש בעיית זיכרון.
פתאום נפל העפרון 262907
הפסיכיאטרית שלי אומרת שריטלין ורוב התרופות נגד דיכאון שהיא מכירה אינם פוגעים בזכרון.
אולי היא צודקת 262911
כאמור, הניסיון האישי שלי עם תרופות פסיכיאטריות היה רע, מכל הבחינות (גם מבחינת זיכרון).
הסקתי עוד כמה מסקנות מעניינות בקשר לתרופות פסיכיאטריות, אבל מטעמי צנעת הפרט אני לא רוצה לפרט אותן כאן.
אם אתה מעוניין לדעת, יש את האימייל שלי.ְ
אולי היא צודקת 262994
תרשה לי לצטט אדם דגול: "מה החוכמה לקחת מקרה פרטי כלשהו ולהסיק ממנו על הכלל? איזה מן טיעון זה??"
עברית שפה יפה 263072
שוב, מתוך רב-מילים:

"פרטי" במובן שאני התכוונתי אליו בהודעה לדובי (כמו מקרה פרטי):
4. נפרד ומיוחד, נבדל מאחרים ובייחוד מבני מינו, שמאפיין רק את עצמו ולא את הכלל.

ה"פרטי" שאתה מדבר עליו:
2. אישי, ששייך או קשור לאדם עצמו ולא לציבור או לכלל; שנוגע לחייו האישיים של האדם ולא לתחום העִסקי או המקצועי שלו.

דובי לקח דוגמה אחת (שגם אותה הוא לא ממש מכיר), והסיק ממנה על משהו אחר (שאותו הוא _בכלל_ לא מכיר). זה היה המקרה *הפרטי* ממנו הוא הסיק על הכלל.

אבל בשומקום לא אמרתי שאדם *פרטי* לא יכול להסיק מסקנות מהניסיון האישי שלו, גם אם הוא לא ביצע מחקרים מדעיים.
ריטלין 368050
ריטלין ככל הידוע לי זה סם לכל דבר. ישנם גם אנשים שלוקחים את זה בשביל הראש ולא בשביל התרופה.
חברות פסיכיאטריות עושות מיליונים, ולעיתים דוחפים תרופות סתם, זאת עובדה ידוע.
אולם, גם סינטולוגיה, דוחפת את עצמה, והיא לא פחות יקרה או מזיקה מריטלין... (זאת דעתי האישית, אולם רצוי למתעניין להריץ "SCIENTOLOGY" בגוגל ולגלות בעצמו)

בנתיים היא מנהלת מלחמה טוטאלית על פסיכאטריה בלי להציע אלטרנטיבה שנבדקה מדעית (ע"י אירגונים שונים, כגון ה- CCHR הידועה וע"י סליברטאים כמו טום קרוז).

אגב, זאת היתה גם אחת הסיבות לקבל מעמד של דת, הם הואשמו ברשלנות רפואית מזיקה. כיום האי-מטר מוגדר כ"חפץ-דתי" ועל כן לא ניתן לתבוע יותר על רשלנות רפואית.

אין לי סימפטיה יתרה לפסיכאטריה, וגם לא למדיניות דחיפת התרופות שלא לצורך שמגלגל את תעשיית התרופות.

כנראה שבנתיים נצטרך להתמודד עם הפסיכאטריה על כל מגבלותיה וחסרונותיה עד שיבוא מישהוא עם אלטרנטיבה טובה באמת.
פתאום נפל העפרון 262991
הפתעה: הסיינטולוגים והפסיכיאטרים חלוקים בשאלה הזאת.
פתאום נפל העפרון 262998
ועד שהסיינטולוגים יתחילו לערוך מחקרים רפואיים, הם מתאמנים ב''עיוון כפול'' על המאמינים שלהם.
אני מתנצל 262913
"נודניק", זה עוד איכשהו נסבל, אבל "שמן" - זה אף פעם לא חביב. האדם עצמו יכול לומר על עצמו שהוא שמן ואפילו להתבדח בנושא זה, אבל עדיף להימנע מאמירת "שמן" לאדם שני, גם אם נדמה שזה בחביבות וגם אם מקבל ה"מחמאה" החביבה הזאת יצחק ביחד אתך, כדי להיות מגניב ולא להראות שהוא נפגע.

ובכלל - למה לא פשוט להימנע מאמירות מסוג זה, וזהו?

(אגב, לפי התמונות, דובי איננו שמן אלא עגלגל)
גוססים אה? 262918
שאל הבן הפלמחני''ק בטפחו על שכם אביו השוכב על ערש דווי.
בקשר לאושר... 262810
גם מההרצאות של אמנון יצחק יוצאים אנשים עם חיוך על הפרצוף. גם אוויטה פרון העלתה חיוכים רחבים על פניהם של רבים רבים. שני אלה ועוד דוגמאות רבות מספור מלמדות אותנו שאנשים המעלים חיוך על פני מאזיניהם - הם אנשים נפלאים ונעלים ויש לתת בהם אמון מלא!

גם מנהיג העבר האוגנדי הדגול, אידי אמין, ידע לחייך, לפרוץ בצחוקים מתגלגלים, ועוד יותר מכך - לגרום לשומעיו לחייך ואפילו לצחוק צחוקי אושר.

אחר כך, בגלל הצורך בהגנה עצמית - הרג מר אמין רבים רבים מאלה שחייכו ושמחו בחברתו. שים לב - הוא לא "רצח" - אלא "הרג"! - וזאת, כאמור - אך ורק לצרכי הגנה עצמית!

ההבדל הניכר בין שתי המילים האלה, "להרוג" ו"לרצוח", מוסבר בצורה ברורה ומובנת בפרק 8 שבעמוד 13 בחוברת "הדרך אל האושר", פרק שכותרתו ברורה וחד-משמעית: "אל תרצח". איזה מזל שקראתי את זה. אני בטוח שמר אמין הבין היטב את ההבדל וידע בדיוק מה לעשות, משום שקרא גם הוא את החוברת המקורית והחשובה הזאת, שבה בכלל אין חזרה על שבלונות שכבר הופיעו במאות ספרים, חוברות ופרסומים לתלמידי הגן ובתיה"ס היסודיים ולהוריהם.

אני אישית חייב להודות כי החוברת "הדרך אל האושר" שינתה את חיי מן הקצה אל הקצה, וכיום אני אדם חדש.

רק שלשום עוד רצחתי, כמנהגי מדי שחר, טמבל אחד חסר נימוסים וכוונות טובות, וזללתי אותו לארוחת בוקר. אחר כך אפילו לא ציחצחתי שיניים. אבל אתמול כבר קראתי בחוברת "הדרך אל האושר" גם את פרק 8 שבעמוד 13, שבו, כפי שכבר סיפרתי, מסבירים באופן יפה וברור מדוע לרצוח זהו עסק בכלל לא נעים ולא חברי, וכן גם קראתי את סעיף 1-3 שבפרק 1 בעמוד 4, שכותרתו: "טפל בעצמך", ובו יש הוראה מפורשת שממש לא ידעתי עליה מקודם: "שמור על שיניך". בסעיף הזה כתוב עוד משהו שלא ידעתי: שלעיסת מסטיק היא שוות-ערך לצחצוח שיניים. טוב שעכשיו אני כבר יודע, ואני גם בטוח שזה מאוד נכון.

באותו עמוד 4, באותו פרק 1, בסעיף 1-4, נאמר באופן ברור וחד משמעי: "אכול בצורה נאותה". אז אתמול כבר שיניתי ממנהגי ובמקום לרצוח מישהו ולזלול אותו לארוחת הבוקר, אכלתי בבוקר סלט של חסה, קולרבי וצנון. אחר כך, כמצווה בחוברת "הדרך אל האושר", ציחצחתי את שיניי וליתר בטחון, וכהמלצת החוברת, גם לעסתי מסטיק. בעיקר כדי להוציא את טעמו של הסלט הלא נעים - אבל החשוב!! - שהכנתי לי.

(מה, אני חוזר יותר מדי על שם החוברת - "הדרך אל האושר"? - האמן לי - זה רק מתוך כוונות טהורות לגמרי: אני רוצה שהדברים יהיו ברורים ושהמקור לחיי החדשים והמאושרים יהיה גלוי ומפורש)

אחרי סדרת הפעולות הזאת שעשיתי, כמתואר, אתמול בבוקר, תקפה אותי הרגשה חזקה שנמאסו לי החיים. בכל זאת לא התייאשתי לגמרי, כי קראתי ב"סוף דבר", שבעמוד 45 של החוברת, את הדברים היפים והעמוקים האלה: "מובן שהאדם יחוש אובדן פה ושם בנסותו ליישם את האמור בספר זה ולהביא ליישומו. עליו רק ללמוד מכך ולהמשיך הלאה, מי אמר שאין מהמורות בדרך? אך עדיין ניתן לנוע בה." --

נכון יפה? ממש שירה נעלה. אז למרות החסה והפטרוזיליה ותחושת המחסור הדוחק בבשר אדם בבטני, החלטתי לא להתאבד בינתיים, כי אני יודע שאם אלך בדרך - בסוף אהיה מאושר!

בעמוד 39 של החוברת "הדרך אל האושר" (סליחה, אני פשוט מוכרח, שוב...), מופיע פרק 20 החשוב, שכותרתו: "השתדל להתייחס לאחרים כפי שהיית רוצה שהם יתייחסו אליך"

זהו פרק ארוך ומעניין. אינני יכול להביא כאן את כל הכתוב בו, אבל הוא השפיע עלי מאוד ואשתדל ליישם אותו.

הייתי רוצה שאנשים המתייחסים אלי יתנו לי עצות טובות, ולכן אתן גם לך, עכשיו, כמה עצות מועילות ומחנכות:

תמיד סמוך על אנשים שאתה יוצא מההרצאה שלהם עם חיוך על פרצופך - ותן בהם אמון ללא סייג! אנשים שהרצאתם גורמת לך לחייך הם אנשים טובים והגונים, וכל כוונותיהם טהורות!!

אם קורה, למשל, שאדם מעביר הרצאה וגורם לך לחייך, ובעקבות החיוך הזה אתה מגיע בסופו של דבר לקורס של איזו תנועה לשיפור האנשים והאנושות, ואתה משלם על הקורס 5000$, ואחר כך אתה מגיע בעקבות הקורס הנ"ל לעוד קורס - ושוב משלם 5000$ - זה אך ורק מתוך כוונה טהורה לחלוטין, לגרום לך לפרוח ולשגשג!!

עוד בעניין זה של הפריחה והשגשוג, בעמוד 43 של החוברת, בפרק 21 שכותרתו: "פרח ושגשג". ליד כל אחת משתי המילים האלה יש מספר קטן, ובתחתית העמוד מופיעים ביאורים למילים אלה. בכלל, לאורך כל החוברת מופיעים המון ביאורי מילים, חלק מהם מאוד מקוריים ומעניינים. זאת כדי שכל פעוט ורך, ילדה וילד, קשישה וקשיש - יבינו את הכל היטב.

מאחר ואדם חדש אני היום, וכל רצוני לעזור ולהיטיב, הנה אסכם בשבילך את עיקרי הקורס לפריחה ושגשוג: כשהבוס עובר במקרה בסביבתך, עליך לכשכש בזנבך, לכוף קומתך לשם הבעת כבוד, ולומר בנימת התלהבות והערצה: "איזו עניבה יפה, מר זליבנסקי! טעמך בלבוש הוא משובח וראוי לחיקוי, אדון בוחצ'בסקי!! ואף החלטותיך הכלכליות הן נבונות ומבריקות ללא דופי, מיסטר קפלנובסקי!! ואשר לזה שהחברה עומדת בפני קריסה - הרי זה ברור שאין לדבר שום נגיעה להחלטותיך שהן, כפי שאמרתי, נבונות ומבריקות - אלא זה אך ורק בגלל אנשים רעים וחסרי לב, בוגדניים וחלקלקים בעלי מצפון לא נקי שמסריח להם מהפה, פאן אקקייביץ' גאונובסקי!! נאמנותי, לעומת זאת, נתונה לך ללא דופי, נסיכי ומחמלי, חכמוביץ' רביזורסקי!!"

כך תפרח ותשגשג, עלה והצלח!!

(מה? איפה אתה רואה שאמרתי שהקורסים תמורת 5000$ הם מיסודו של ארגון הפקה-פקה-ברבורולוגיה? חס וחלילה וחלילה וחס! לא אמרתי שום דבר כזה ואפילו תקרא את תגובתי עשר פעמים - לא תמצא בה שום אזכור של הארגון ללא כוונות רווח, ארגון הפרוקטו-תוכעס-לוגיה! אני דיברתי אך ורק על "איזו תנועה לשיפור האנשים והאנושות"!!)

סליחה על האריכות המופלגת, וזה רק משום שהדברים הם בעלי חשיבות עליונה!!
בקשר לאושר... 262833
העלת חיוך על פני, ולפיכך אין לי ספק בגאונותך הנשגבת. לאיפה לשלוח את 5000 הדולרים?
יופי שחייכת :-] 263703
ולפני שאתה שולח את ה5000$ - תוריד לך סכום לפי שיקול דעתך, כמתנת חתונה ממני - ושיהיה במזל טוב וברוב אושר.
יופי שחייכת :-] 263763
לפי החישוב שלי יוצא שאת חייבת לי 300$. וואו, כל כך הרבה כסף?! לא היית צריכה, באמת.

אימייל בדרך אליך עם כתובת למשלוח הצ'ק.
בקשר לאושר... 262835
ועוד כמה דברים על הספר הנפלא:

בעמוד 9 נטען כי "שיטת חינוך" לפי ההורים לא מתערבים כלל בגידולו של הילד נשענת על "רעיון מטריאליסטי" לפיו "הפתחות הילד מקבילה לתולדות האבולוציה". באותו עמוד ממש, האבולוציה מוגדרת כ"תיאוריה עתיקה מאוד". אין ספק, פחות ממאתיים שנה - מאוד עתיק. ממש נצח.

אם זה מה שאתם מפיצים לילדים, אתם לא סתם כת מטורללת, אתם מסוכנים ממש לחינוך הילדים.
בקשר לאושר... 262897
כמדומני, המצרים הקדמונים, ולא דארווין, הם הראשונים שהציגו תורה אבולוציונית.
ברם, לאור מכתביך האחרים, זה לא שממש היו לי ציפיות.

אגב, מה יותר מסוכן בעיניך, לחנך את הילד על פי מה שהציוויליזציה הסכימה עליו כטוב (כיבוד הורים, שמירה על היגיינה, מוסר אישי גבוה ועוד), או לתת לילד לגדול לבד כשבמקרה הטוב כלי החינוך הראשי שלו הוא ערוץ 2?
בקשר לאושר... 263044
למה אתה מתכוון בדבריך שהמצרים הקדמונים הציגו תורה אבולוציונית? לאיזו תורה הכוונה?
מצרים קדמונים 263065
אני עוד צריך לחפש על זה.
בינתיים:
תודה, מעניין 263070
מצרים קדמונים 263160
כל מה שכתוב שם זה שרעיון התורשה הוא עתיק, וזה ברור מאליו - הרי בני אדם ניצלו את עקרונות התורשה כדי לטפח זנים של צמחים, לביית חיות וכן הלאה. להגיד שהאבולוציה דומה במשהו לתיאוריה שהייתה קיימת בעולם העתיק זה... הממ... משהו שיתאים לך להגיד.
סיינטולוגיה מתנגדת לפסיכיאטריה 261846
1. בגלל הסיבות המפורטות בלינק ששלחתי (http://whatis.scientology.org.il/html/part11/chp35/i...).
2. אתה מוזמן לנבור בסיפורים של הפורום הבא (שאינו קשור בכלום לסיינטולוגיה):
באשר ל-"דרך אל האושר", אותה עמותה חילונית שיוסדה על-ידי סיינטולוגיה, ועוברת בבתי-ספר בארץ ובשטחים, בשכונות מצוקה, בכפרים ערביים, בצפון ת"א, בכל מקום - ומלמדת ילדים איך להשיג דברים בלי להרביץ אחד לשני ואיך לכבד אחד השני - תגיד, אין לך מישהו אחר להטפל אליו?
סיינטולוגיה מתנגדת לפסיכיאטריה 261881