הכנסת ביטלה את עילת הסבירות 4191
הכנסת אישרה אתמול (ב') אחר הצהריים בקריאה שנייה ושלישית תיקון לחוק יסוד: השפיטה, המבטל את עילת הסבירות. התיקון התקבל ברוב של 64 בעד מול 0 מתנגדים ונמנעים, לאחר שכל חברי האופוזיציה נטשו את המליאה.

לאחר ההצבעה יצאו רבבות מפגינים למחות כנגד החוק. נתיבי איילון, כביש בגין בירושלים, וצירי תנועה נוספים נחסמו, וכוחות המשטרה התעמתו עם מפגינים עד לאחר חצות.
קישורים
אחרי דיון סוער וברקע הפגנות מחוץ לכנסת: החוק לביטול עילת הסבירות אושר סופית - וואלה!
פרסום תגובה למאמר

פרסומים אחרונים במדור "חדשות"


הצג את כל התגובות | הסתר את כל התגובות

759984
למערכת: המילה "עילת" השתרבבה בטעות לכותרת.
חווייה קשה 759989
מאז סוף השבוע אני מאובחן חיובי לקורונה (שישי קצת חום וכאבי ראש, מאז שבת אני כבר מרגיש טוב, תודה על ההתעניינות), ולכן במקום לצאת להפגין ולזעום אני כל השבוע בוהה בטלוויזיה ומרגיש חסר אונים. כמובן שבנוסף חום אימים, בבית, אבל מנסים להחזיק אותו מאוורר כדי שהילדים לא ידבקו (לקטנה יש שיערי נהיגה, לגדול קורס פסיכומטרי ועוד פעילויות חברתיות) אז לא מפעילים מזגן (מיני מרכזי - אי אפשר לבודד חדרים). חם לי, אני מזיע, אני עצבני, אני לבד, יש לי בחילה (מהחום? מהעצבים? מהקורונה?) וגם כשאני מנסה להיות אופטימי, אני יודע שזאת רק ההתחלה.

מה עושים?
קודם כל לא מתיאשים. זה לא נגמר וזה לא צעד בלתי הפיך. צריך להמשיך במחאות, אבל כבר לחשוב מה אפשר לעשות עוד:
צריך למצוא איך להחליש את היכולת של הממשלה למשול. צריך לקרוא לשוטרים להתפטר (להתחיל מקריאה למתנדבי המשטרה להשעות את התנדבותם), לאנשי השב"כ והמוסד, למנף את התמיכה של ראשי הארגונים ובכיריהם מהעבר וללחוץ עליהם להפסיק לשרת ממשלה שהולכת לדיקטטורה.
צריך למנף את הצעת החוק "לימודי תורה כשירות משמעותי" ולקרוא לסרוב טוטאלי של התנדבות ליחידות מיוחדות, לקבע ולחידוש חוזים בשירות קבע. האזרחים יבצעו את חובתם על פי חוק ותו לא.
הרופאים צריכים להשבית לחלוטין את שירותי הרפואה הפרטית ובפרט את שירותי ה-VIP לנבחרי הציבור. לכולם, מכל המפלגות והסיעות.
לנוח ולהתאמץ פחות - רובנו לא יכולים להפסיק לעבוד ולהתפרנס, אבל לא חייבים לעבוד הכי קשה, מי שיכול להרשות לעצמו פנסיה מוקדמת, חל"ת, הורדת אחוזי משרה, ניצול ימי חופשה/מחלה שהצטברו לאורך השנים או לכל הפחות צמצום של שעות נוספות, עשו זאת עכשיו. אנחנו נצטרך הרבה כוחות להמשך הדרך וצריך לחסוך, ואם על הדרך נפחית את הכנסות המדינה ממיסים, גם טוב. מי שכבר מזמן חלם על רילוקיישן, עכשיו זה זמן טוב לבדוק אפשרויות.
הסטת השקעות - לא להשקיע באג"ח מדינה. בכלל. שהמדינה תצטרך לשלם יותר ריבית למי שיסכים לקנות ממנה הבטחה לתשלום עתידי. כן להשקיע באג"ח קונצרני ובמניות של חברות ישראליות שלא מזוהות ישירות עם המדינה. המחירים נמוכים עכשיו וסביר שכשננצח ההשקעה תשתלם. (לפחות אופטימים שבינינו, שקלו להוציא חלק מההשקעות לחו"ל למקרה של הפסד.) כמובן שאין כאן המלצה על השקעה ספציפית - אין לי רשיון ליעוץ השקעות.

ביום שלישי שעבר, כוח יס"ם התפרס על גשר לה-גווארדייה והחנה את כלי הרכב שלו בתחנות האוטובוס שעל הגשר. האוטובוסים שבאו מהאיילון ומכביש 1 יצרו פקק של כמה קילומטרים - כמעט חצי שעה לקח לי להגיע באוטובוס מקיבוץ גלויות ללה-גווארדייה. שאלתי את המפקד של הכוח אם הוא יודע שהוא גורם לפקק ענקי באיילון והוא ענה שכן. אמרתי לו שזה יותר אפקטיבי מהחסימות של המחאה, הוא צחק וענה "אנחנו בעד המחאה".
חווייה קשה 759994
החלמה מהירה!
חווייה קשה 759998
החלמה מהירה גם ממני! ואכן - לא להתייאש, אלא להמשיך למחות ולפעול, במשנה מרץ.
חווייה קשה 760179
'אבל לא חייבים לעבוד הכי קשה, מי שיכול להרשות לעצמו פנסיה מוקדמת, חל"ת, הורדת אחוזי משרה, ניצול ימי חופשה/מחלה שהצטברו לאורך השנים או לכל הפחות צמצום של שעות נוספות, עשו זאת עכשיו.'
-----------------
כלומר למה רק עכשיו? למה לא לפני 20 שנה? למה לא תמיד? & עת השתחררתי מהשירות הממשלתי, אשתי המליצה לי לנחות ולהתאים את חיי בהתאם לתיאור הנ"ל. כמובן שאני לעצמי העדפתי את הטקס בישבן. זאת המציאות שאני תמיד זוכר כשמלאתי ב-‏5 העתקים את השאלון הענק שיום יבוא ותצא לפנסיה, ורצוי שזה יהיה לפני שתמות.
חווייה קשה 760192
עיקר שכחתי, תהיה בריא וטרי.
חווייה קשה 760268
רפואה שלמה, מכל הלב.
חווייה קשה 760275
מתנדבי המשטרה לא צריכים להפסיק את התנדבותם, מספיק שהם יפרסמו משהו שקורא לבן-גביר להרגיע, והמשטרה כבר תיפטר מהם בעצמה. דוגמא יפה לתגובה מהירה ושקולה של גוף שסובל מעודף כוח אדם.
חווייה קשה 760385
מישהו יודע מה המצב הבריאותי של easy? מקווה שיותר טוב.
חווייה קשה 760390
תודה על ההתעניינות, כפי שציינתי, היה לי יום אחד חום וכאב ראש, ובזה נגמר הסיפור (אם כי נשארתי בבית עוד 5 ימים כדי לא להדביק אף אחד).
חווייה קשה 760398
ב''ה. שמחה לשמוע, ותודה על השמירה.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760001
להבין, אם חיילים שמאלנים לא אוהבים את הממשלה (כמו מחאת נגד רפורמה משפטית) הם ימנעו משירות וישבחו אותם, אבל סרבני מצפון חרדים שמתנגדים לרעיונות אורח החיים והמוסר של הצבא זוכים לגיחות ואלימות גזענות-אנטי-חרדית? מהי שוב צביעות.

ז' באב תשפ"ג 15:52 25.07.23

לאחר פרסום הנחת חוק יסוד לימוד התורה הבוקר, בני ברק מאויימת על ידי ראשי המחאה "עשיתם את טעות חייכם, מה שראיתם באיילון זה רק פרומו"

https://twitter.com/kumiiisrael/status/16837569660222...

https://rotter.net/forum/scoops1/805794.shtml

After the publication of the Torah study foundation law this morning, Bnei Brak is threatened by ["Kumi Israel"] the leaders of the protest "You made the mistake of your life, what you saw in Ayalon is just a promo"

Conscientious objectors Haredi VS lefty secularistts - Hypocrisy!
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760002
יש הבדל בין שירות חובה, שירות סדיר, שירות מילואים ושירות התנדבותי. ה"חיילים השמאלנים" נמנעים משירות התנדבותי. החרדים - נמנעים משירות חובה.

אבל אני חשבתי על רעיון אחר; בגץ יכול להחליט שחוק-יסוד לימוד התורה לא מגדיר מספיק טוב מהו "לימודי תורה", או מפלה "לימוד תורה בישיבה" מול "לימוד תורה עם פודקאסט בבית"... אם נוחתת על בגצ רוח ההטרלה, כל מה שהם צריכים לעשות זה לאשר לכל אחד שיחפוץ בכך להשתחרר מצה"ל על בסיס אותו "שוויון זכויות". לגייס חרדים בכפייה זה קשה - תקום התנגדות, יהיה לחץ נגדי, ואי אפשר להכניס את כולם לכלא. זה כמו לדחוף משחת שיניים בחזרה לשפופרת. אבל לשחרר חילונים? זה כמו לפתוח ברז.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760003
הימנעותו משירות בצבא גם קשור למצפון, לא רק 'עיסוק בתורה.' (חוץ מהמסגרת, על אף שיש נחל חרדי, הרי תמיד המסגרת החרדית תהיה 'תחת' חילוניות).

שמעתי פעם מחרדית שראש הישיבה של בעלה הסביר פעם על השתמשות בנשק והשפעתה על הנפש ועל האישיות. עם מונחים תלמודיים. הגם שכשאין ברירה אז ''הבא להרגך, השכם להרגו.''
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760006
תגובה 756842 - 'המדינה החילונית לא רשאית לסכן חיי אדם כדי לשמור על קיומה'
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760004
לימוד תורה בישיבה זה לא כמו שיעור באוניברסיטה,
או זום מפרופסור.
שוב, זה עניין של מסגרת / ואוירה מיוחדת וב'עיצוב' אלו שמנהלים אורח חיים חרדי.

--

אגב, (ללא קשר למעשי האלימות כשלעצמם ולא משווה המעשים/הפעולות, בכל זאת:) איום על עיר בני ברק מאלו שמשתמשים לרעה במונח "דמוקרטיה" (קומי-ישראל, וכו'), לא פחות חמור מאיום על חווארה - שוב, צביעות שמאלנית.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760012
איזה פיקוח יש היום על הלומדים בישיבות?
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760019
מה הכוונה ב"פיקוח"? הממשלה מכניסה את האף במדרסה מוסלמית?
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760029
המדינה לא מממנת מדרסה מוסלמית. אבל האם המדינה בודקת שאברכים שמקבלים ממנה קצבה אכן לומדים בישיבות? או שהיא סומכת על הדיווחים של ראשי הישיבות? יש איזשהו סיכוי שהם לא ידווחו דיווח מדויק?
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760171
ומה קורה אם בחור לא לומד כל היום ועדיין מתנגד מבחינה מצפונית?
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760173
לכלא.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760034
אכן, הצתות הבתים בבני ברק חייבות להיפסק מיד!
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 761057
התכוונת להצתת בתי כנסיות בלוד על רקע גזעני?
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 761081
לא יודע, דומני שמישהו דיבר על בני ברק, אבל אני מסכים שגם הצתת בתי כנסת בלוד חייבת להיפסק.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760007
1. התיאור האחרון - יותר ממדויק.
2. עד כמה השירות הצבאי חשוב לישראלי הצעיר כחלק מההסללה החברתית לעולם האזרחות? כלומר , בהנחה וממחר בג״ץ פוסק - ובצדק - שכל אזרח שקיבל צו גיוס, רשאי לקבל דיחוי כמו חרדי מבלי להוכיח שהוא לומד תורה, כמה ׳ינצלו׳ את הדיחוי הזה בפועל ?
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760009
במעוזי השמאל ? כל מי שלא קיבל זימון למודיעין או טיס.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760010
בחור בן 18 שהוא בן למשפחה מ׳מעוזי השמאל׳ חושב כמו הוריו? מקבל את עמדות הוריו?
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760014
לא יודע. אני רק יודע שאין הרבה חדוות גיוס ברעננה וכפר סבא.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760016
יש סקרים שנערכו בקרב בני נוער ממשפחות שמאל והמרכז בנושא ? אולי יצר המיליטריזם בגיל 18 גובר על יצר הסקרנות ללמוד מדעים ?
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760044
התצפית שלי היא אנקדוטלית, ודי ישנה.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760057
לפי הכתבה הזאת ב"כלכליסט" היום (שהכותרת שלה היא "העשירונים הגבוהים נושאים ברוב הנטל של השירות בצבא"), בין היישובים המובילים בארץ בשיעור הגיוס / שיעור היוצאים לקצונה / שיעור הקרביים, יש את עומר, מיתר, מודיעין-מכבים-רעות, הר אדר, מועצה אזורית לב השרון, שוהם, כוכב יאיר, זכרון יעקב, כפר ורדים וסביון. אמנם לא רעננה וכפר סבא, אבל די דומה.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760723
אודי אדם: “כל אחד יכול להתחמק – בת”א משתמטים יותר מהחרדים”.
האלוף המיל’ אודי אדם מודה כי גיוס החובה בישראל לא אפקטיבי: יש יותר מיועדים לשירות ביטחון שלא מתגייסים מסיבות שונות, בהשוואה לאלו שאינם מתגייסים מסיבות דת • “הרבה נוער מתל אביב לא משרת”.
חיים טוויל, כ"ב אדר התשע"ח / 09.03.2018
חרדים 10
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760740
אין לי דרך לבטא בפנייך את חמת הזעם המטורפת שמעורר בי השקר הגס, המתועב, כפוי הטובה והחצוף שאת מסייעת פה בהפצתו.
אני לא בא בטענות למי שמשתף את מה שהוא מאמין בו. אבל מתוך הנחה שזוהי האמת המקובלת בקהילה שלך, אני למד שהקהילה שלך שקועה עמוק עמוק בעולם הכזב, עד שרק מעטים שם מסוגלים להבחין בין אמת לשקר.
אתן רק שני מספרים שידגימו כמה מה שאת מאמינה בו הוא כזב גמור:
אחוזי גיוס לפי ערים 2015
תל אביב יפו 76.8%
בני ברק 15.6%
הבערות והתמימות של החרדי מן השורה הופכת לזדון, רשעות, עזות מצח שהיא עמידה על דם רעך בכל מובן של המילה, כאשר מדובר באנשים בקרבכם המנפקים לכם את השקרים הנאלחים הללו וקרוב לודאי עושים זאת ביודעין.
באחת מתגובותיך הקודמות פרשת רשימה של פגיעות בחרדים תחת הכותרת של התנכלות השמאל לחרדים. גם זה היה כוזב. רוב מוחלט של המקרים שתארת כלל לא תארו התנכלויות של אנשי שמאל לחרדים. הם תארו התנכלויות של חילונים לחרדים. אולי אינך יודעת זאת, אבל הציבור החרדי אינו פופולארי, בלשון המעטה, לא רק בקרב שמאלנים, אלא גם בקרב ימנים, מסורתיים ואפילו דת"לים. ברוב האינצידנטים שתארת כלל אינך יכולה לדעת אם התוקף היה שמאלני.
אני נתקל לעתים מזומנות יותר ויותר, במחנה שלנו, בביטויי שנאה שחלקם ממש אנטישמיים, כלפי חרדים. מתברר שלא כל אחד יודע להפריד בין ציבור שלם שרובו אנשי עמל וכבוד לבין הנהגה נפשעת המוליכה את הציבור הזה לתהומות של כזב, אנטי-חברתיות וחוסר אנושיות.
אם יש את נפשך לדעת מנין פרצה השנאה הרעילה הזו, דעי לך שלהתבטאויות, כמו מה שכתבת כאן, יש יד ורגל בכך.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760754
ובערים יותר חילוניות מתל אביב (שלמרות האייקוניות שלה מכילה מגוון אוכלוסיות), אחוזי הגיוס מטפסים ל-‏90%, כמו שאפשר לראות למשל בקישור שלך.
נועה אכן מפיצה פה שקר מתועב ופייק מוחלט שכל מטרתו פרופגנדה והנדסת תודעה.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760756
א. אפרופו תעמולה והנדסת תודעה, יש כאן גם מידה גדושה של זלזול בקהל היעד, בחזקת "יודע צדיק נפש בהמתו". ההנחה היא שהקהל החרדי הם אנשים כל כך פתאים וכל כך חסרי מושג שהם יקנו כל שטות וכזב.
ב. יש כאן גם את הצד של פליטת פה פרוידיאנית. מי שיודע בליבו שהטיעון כי לומדי הישיבות תורמים לביטחון המדינה כמו חיילי צה"ל, אינו מחזיק מים, מעלה את הטיעון החליפי לפיו החילונים משתמטים יותר.
ג. אגב, אני הופתעתי מאד מ%-י הגיוס הגבוהים ביישובים חרדיים (40% בעיר אלעד). לפי מה שידעתי אין חרדים בצה"ל בכלל. מי שמשרת הם חרד"לים וחבר'ה שהם בדרך החוצה מן הקהילה. המספרים האלו מוכיחים שהחלוקה לדתיים וחרדים היא לנוחות המשתמשים בה. אין קו הפרדה אלא יש רצף ובו רבים הנמצאים במקום כלשהו בין חרדיות לבין דתיות מכל מיני סוגים.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760757
ג. כבר נתקלנו בזיופים צה''ליים בקשר לגיוס חרדים, כך שלא הייתי ממהר לקבל את זה כעובדה.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760758
לא במקרה הזה. בבני ברק למשל נכללת גם שכונת פרדס כ"ץ שזה חילוניים. 4 היישובים האחרונים ברשימה זה ישובים חרדיים. אבל בישובים אלו יש גם אוכלוסיה חרד"לית, ש"סניקים ודת"לית והם מסבירים את %-י הגיוס המפתיעים.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760011
2. אני די בטוח שהרבה מהחשיבות המיוחסת נובעת מדיסוננס קוגניטיבי; כשאתה מחוייב לעשות צבא, הדיסוננס משכנע אותך ש"צבא זה חשוב", ומכאן "מי שלא עושה צבא הוא <משהו רע>".
בטח יקח זמן להתנער מהדיסוננס הזה, אבל עם הזמן - פחות ופחות יתגייסו, ובאופן משלים - זה יהיה פחות ופחות חשוב. ברגע שתהיה מסה קריטית, לשרת בצבא זה כבר יהיה התפקיד של ה'פראיירים'.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760015
אני חושב שזה - צבא כולם עושים (כמו ברית מילה) ומי שלא עושה אז הוא חריג. כך לפחות זאת הייתה ההרגשה בתקופתי, אם אנחנו מדברים על הסדירים. את המילואים כבר ראינו באור שונה ורובנו הרגשנו פראיירים בלי מרכאות. על אנשי הקבע לא ארצה להרחיב מפאת כבודם. לעצם העניין: האם העתיד הוא שכעת ילדי השמאל בגיל 18 ילכו למות באוהלה של האקדמיה ; החרדים ימשיכו למות באוהלה של תורה ; הימין ילך לצבא וימות בשדה הקרב. ‏1
------------
1 יתכן וליבוביץ המנוח צדק?
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760020
חוץ ממה שהחרדים הם הבטן הרכה ומטרה מיוחדת מתוקפים ערבים (עם תעודת זיהוי כחולה או לא).
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760039
למה לדעתך החרדים הם ה'בטן הרכה' מול התקפות על רקע לאומני?
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760059
לגבע ה'בטן הרכב':

___

שעות לפני הפיגוע בבני ברק: כותרת ארסית והזויה ב'הארץ'

"מעניין מה היה קורה, אם במקום המסתערבים במסעדה בחדרה, היו יושבים שם כמה בחורי ישיבה שמתמחים בלימודי תורה. האם גם אז האירוע היה מסתיים עם שני הרוגים בלבד?", את השאלה ההזויה ונטפת אנטישמיות של ממש הפנה אתמול הפרשן של עיתון 'הארץ' לקוראיו, חלקם אולי אף מחבלים פוטנציאליים מאחר ומספר שעות לאחר מכן, שניים מבניה של העיר בני ברק נרצחו בפיגוע אכזרי

חזקי ניימן, כ"ז אדר ב תשפ"ב, 30/03/2022

[תגיות: פיגוע בבני ברק, שנאת חרדים, נחמיה שטרסלר]
חה"כ משה אבוטבול: ‏מקווה שכעת נחמיה שטרסלר נרגע.
״עם ישראל שרוי בכאב פיגוע מזעזע,... ‏מקווה שכעת לאחר שנהרג חרדי, העיתונאי נחמיה שטרסלר מעיתון (עם) הארץ נרגע מהדם הניגר כמים".

כ"ו אדר ב' התשפ"ב, 29.03.2022
ועוד תגובות:
אגב, איור הצלב קרס עם מסגד על ידי העובדים הערבים באתר הבניה שם:

סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760060
מי יודע מדוע ולמה, לובשת הזברה פיז׳מה?
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760083
אלו, אורח החיים של החרדים, היו לפני הקמת המדינה - וזה גם קשור בתודעתם ברשימה ארוכה של סעיפים בהתנגדות לגיוס.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760087
החרדים כקבוצה ובהכללה גסה, אכן מהווים מעין ׳בטן רכה׳ או ׳חוליה חלשה׳ מול ההתקפות נגדם על רקע לאומי וזאת כי היא קבוצה הניתנת לזיהוי מיידי וזאת בדומה ללובשי המדים ‏1. בנסיבות אלו - הייתי רוצה לשאול אותך, האם הנוהג שהשתרש בחברה החרדית במאה שנים האחרונות לפיו ׳לא שינו לבושם׳ עדיין תקף מול הציווים המפורשים על זהירות בנושאי חיים ומוות?
———
1 בדומה בזעיר אינפין, אבל בשונה וטרגי ושואתי, כי לובשי המדים עוד יכולים להגן על עצמם, ואילו החרדים נשחטים בדמיון מצמרר לשנים 41-45.
[-] למען תועלת הדיון, הייתי מציע לך שלא לצטט קטעי עיתונות בשלמות או במקטעים אלא רק בשברירית השורה כשהיא עצמה בחלקה הקטן מקושרת לכתובת האתר אליו מנותבת הכתבה.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760156
בינתיים רק אבהיר שמסכימה בהחלט שבראש וראשונה, כי מזוהים 'יהודים' בסממנים. במלים אחרות, גזענות ערבית / אנטישמיות מוסלמית.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760157
לגבי 1941-1945. הצוררים לא הבדילו ברציחות - בין חרדי או לא. הגם שהיתה להם אובססיה מסויימת כשראו חזות חרדית. (זקן+פיאות או במיוחד כשהיו עם תפילין...)

יש גם להוסיף שהרוב פחדו כי הדוגמאות למופת בהפחדה: בהריגת עוד יהודי - הפיקו התוצאות האיומות בהשתקת מרי. מי רוצה על מצפונו לגרום לעוד יהודי הרוג? כל זה כשהתברר עוד תקווה לשרוד, והמלחמה תיגמר בקרוב...
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760118
פשוט לא נכון (ראי תגובה 760050). זה או שקר או בורות.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760065
שניים מבניה נהרגו. אבל נהרג עוד אחד: השוטר הדרוזי אמיר חורי. מזל שגם שם נמצא גוי של שבת עם נשק בתוקף תפקידו ועברו הצבאי.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760093
אני בהחלט מזדהה עם הכותרת בדבר אותם "סרבני מצפון חרדים". לדעתי לכל אזרח יש זכות להגדיר את תחומי הציות שלו לחוק. מי שמצפונו מונע ממנו לעשות כל פעולה שאינה לימוד "תורה" (גמרא הוא השם הנכון כאן, אבל ניחא) וניהול חיי משפחה, ראוי לכך שיתחשבו בו ובאורחות חייו, ויפטרו אותו מכל החובות שמנוגדות למצפונו, בדומה למי שמצפונו דורש ממנו להתרכז ביוגה, בודהיזם או פוקר. למותר לציין שהפרת החוזה החברתי הבלתי כתוב (חפשי "שוויון" במילון) לא מגיעה בלי מחיר. ויתרת מרצונך על חובות ויתרת על זכויות (וכן, זה נכון באותה מידה לערביי ישראל, אלא שאף אחד לא מעלה על דעתו לחוקק חוק לפיו שטיפת כלים היא שוות ערך לשרות צבאי). אוטונומיה? בבקשה. רק שלמו עבור שרותי השמירה שהמדינה מספקת לכם ואל תצפו, כמובן, לתמיכה כלכלית כלשהי מחמורו של המשיח. אִיָה, אִיָה, אִיָה, אִיָה. .

אני לא מצליח להבין את הנקודה של חזקי ניימן שציטטת ברישא; מה אנטישמי שם? מה מרגיז או מטריד בהעלאת השאלה? האם מישהו מפרש אותה כקריאה להתנקש בתלמידי ישיבה ולא - כפי שלפחות לי ברור מאליו - כתזכורת לכך שתלמידי הישיבות פטורים מנשיאה בעול הבטחוני וקיומם/קיומנו מובטח רק בזכות אלה שאינם עושים כמותם? בקיצור: על מה הקצף? מישהו באמת חושב שדיא חמארשה קיבל את השראתו מ"הארץ"? "וואו" הוא אמר לעצמו "איך לא חשבתי קודם על כך שבבני ברק יש פחות נושאי נשק מאשר ביצהר? מזל שאני מנוי על העיתון האנטישמי הזה. לו הייתי קורא את "ככר השבת" זה לא היה עולה בדעתי.

איור של צלב קרס הוא מעשה מגעיל. מלבד חתונות עם המחזה של תינוקות נרצחים, או הצתת בתים ומכוניות קשה להעלות על הדעת ארועים מגעילים ממנו.
__________
ועכשיו עלי לגעור בעצמי שוב על חוסר המשמעת העצמית שלי. אני מכיר ילדים בני חמש עם יותר אינטגריטי.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760099
עלויות שמירה: מהי עלות שמירה למשפחה חרדית ‏1 בת 7 נפשות?
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760101
31.50 ש"ח לחודש.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760102
שאלות הרחבה -
האם ניתן לקזז הוצאות עלויות שמירה לעניין מיסים?
האם ניתן לתת למשפחת נרצח על רקע לאומני פטור מעלויות שמירה?
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760104
1. כן, זאת הוצאה פטורה ממס.
2. האם ניתן למשפחת מי שמת מסרטן פטור מדמי ביטוח בריאות?
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760105
2. זה לא ביטוח. זה מס.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760107
מצידי תקרא לזה מלכישוע. העיקר: לא ניתן פטור.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760108
אין לנו מחלוקת. שירותי שמירה עולים כסף ומישהו צריך לשלם.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760111
זה בדיוק מה שאמרתי. אתה התעניינת בתעריף.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760115
אפשר לדון בכך בכובד ראש מול הנהלת ראשי הישיבות בשאלה מנומסת : האם תהיו מוכנים לשלם סכום כסף עבור כל בחור ישיבה שלא עושה צבא וזאת בתמורה לשירותי השמירה שהמדינה מעניקה לו?
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760195
כרגע ראשי הישיבות מקבלים סכום כסף מהמדינה עבור כל בחור ישיבה שלא עושה צבא. אם יום אחד זה יתבטל, ונרצה שהכסף יעבור בכיוון ההפוך, תישאל השאלה מה יהיו מקורות ההכנסה של הישיבות.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760200
1. באם ישנה הסכמה שאין ארוחות חינם ועל ׳שירותי שמירה׳ יש לשלם, הרי שההסכמה המתבקשת היא שמי ששירת שירות צבאי יהיה פטור לשלם דמי הגנה. ומכאן - מי הם האזרחים במדינת ישראל שישלמו מס הגנה? כל מי שלא שירת שירות צבאי. הוא יכול להיות חרדי, פציפיסט, ערבי וכל אזרח שלא מעוניין לשרת את המדינה דרך הזרוע אלא דרך הכיס. ‏1

2. שאלת מימון ישיבות או מוסדות דת בהכללה, אמורה לעניות דעתי להיות מנותקת משאלת גיוס הצבא למרות שהשאלות הן שאלות אחיות. המדינה יכולה לתת למוסד דתי תקציב ובאותו הינף גם לדרוש מחניכי המוסד מס הגנה וזאת דומה למס הביטוח הלאומי.

לשאלתך - אם המוסד לא יפגע, הרי ששאלתך מתיימרת, שכן המוסד עצמו לא יפגע.


1 אני בכוונה מבקש להתמקד בשווי סכום ההגנה ולא בשווי ערכי ההגנה.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760201
3. ואם כולם יעדיפו לשלם מס הגנה ולא לשרת?
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760138
מה הסלט הזה בין חרדים לפעולות של מתנחלים?
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760142
לא יודע איזו רמת רזולוציה חביבה עליך, כך שכללתי חרד''לים וחרדים בכפיפה אחת. מבחינת הגוש הפוליטי והסנטימנט של ''אהבת אחים'' לא טעיתי בהרבה.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760153
כן חרדים וחרדלים. הסלט הזה, זה בדיוק העיוות של 'הארץ'.

ללמדך על שנאה עיוורת.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760164
אלה ואלה, האנטי ציוניים הבטלנים מצד אחד והגזענים הפאשיסטיים שורפי הכפרים מצד שני (קו קלוקס קלאן קרא להם היום ראש המוסד לשעבר), הרוויחו את השנאה ביושר רב, וממש לא בחינם.
לפחות הראשונים עולים לכל משפחה בארץ (שלא מהמגזר שלהם) אלפי שקלים כל חודש.

אז שלא ייללו לנו על שנאת חינם.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760187
שוב עם הסלט המעוות.

חרדל"ים משרתים בצבא.
רוב החרדים לא.

חרדל"ים עולים להר הבית.

חרדים - לא.

דוקא נגד!

קראת גם גינוי רבנים חרדים נגד בן גביר עלייתו על הר הבית?

__

כמובן שרק שנאת השמאל כ'הארץ' היא מנסה "לקשר" ב'פאנטיות' מה ששנוא עליה כי כולם לא מהמחנה ה"שפוי".

אגב, עם המלים הגדולות שלך, "פשיסטים" - קישרת לערבים שמחפשים יהודים כדי לרצוח ואת האימאמים שלהם על "בני-שטן-וקופים/חזירים" או אימהות אכזריות שמדרבנות את בניהם להוות פצצות אנוש או שימוש אכזרי בהנהלת עזה באנשיהם כמגן או ההנהלה "המתונה" של ה'רשות הפלסטינית' המאדירה טרור גזעני?
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760189
אבל לא קראת את התגובה שלי, לכן חילקתי אותם לצד אחד וצד שני, כדי להפריד את הסלט. לא כולנו כל כך בורים כמו שאת מציגה.

ושוש וואטאבאוטיזם בפסקה השנייה, מה יהיה? מה קשר ערבים לכאן, אני אחראי עליהם?
עוד ''מלים'' 761197
קרא להם קו קלוקס..

__

כן אני מודעת בוירוס 'הארציזם' עם כל מיני שמות "מפוצצים". ולכן זה לא משפיע, כי הזיוף שקוף. וזה גן מה שקורה כשמותחים את החבל יותר מדאי.. אפילו שזה לגבי הקיצונים שם ביו"ש שאני מאד נגד, כמובן.

וגם לא אכנס לקומפלקס הנושא של עבודה שכולל גם היחס של חרדי - איך שהוא 'מתקבל' בשוק העבודה החילוני (עקב ההסתה של עשרות שנים בשמאל הקיצוני). ולכן הפער עצום מחרדי בניו יורק.. enough said.
עוד ''מלים'' 761200
לכל הבעיות, הטרור האמיתי, הבטלה האמיתית והשנאה האמיתית, את כמובן לא תיכנסי, ולא בגלל ה''קומפלקס''. את פשוט עיוורת לחלוטין לעוולות והזוועות מצד אחד.
עוד ''מלים'' 761207
למען האיזון לעניין ה"הסתה של עשרות שנים" אני מקשר כאן ליחסם של החרדים לתנועה הציונית מתחילתה: יחס החרדים לציונות [ויקיפדיה] וזה היה היחס של חלקים גדולים ביהדות החרדית בעשורים הראשונים לקום המדינה וחלקים לא מבוטלים עד ימינו:

"כי אם ניקח כל פריצות הדור והעבירות המרובות הנעשות בכל העולם וישימו אותם בכף מאזניים אחת, ומדינה ציונית בכף מאזניים השני, תכריע (המדינה) את הכל שהוא השורש פורה ראש ולענה של אבי אבות הטומאה שבכל אבות הנזיקין שבכל העולם כולו, והן המה המטמאים את כל העולם כולו." - הרב יואל טייטלבוים, ויואל משה, ברוקלין תשכ"ג, בהקדמה עמ' יא). פחות משערים שנה לאחר השואה, ובעיני הסאטמרים החטא הגדול ביותר של האנושות הוא הקמת מדינת ישראל.

ולהשומע ינעם, בעיקר אם הוא חירש.
גם הנ. בארה"ב: איך לשנוא: לערבב קומוניזם.ציונית/בולשביקים.דתיים 761222
איך שנוח בהסתה, או סטמר. או חרד"ל או אגודה. שלש ניגודים. העיקר לשנוא.

אז עכשיו נוח לללחוץ על כפתור הסאטמר שהוא מיעוט בין החרדים בישראל, למרוח את החרדים עם זה. למה לא?

העיקר שהכיפה מושמצת. מה זה חשוב מי?
__

גם הנ.נ. (לא רציתי לפרט את הראשי תיבות כי אני לא משווה את האנשים רק הטקטיקה):

הם גם מערבבים, קומוניסטים עם ימניים, שמאלנים עם חרדלי"ים, חרדים עם "אתאיסטים".

למשל, שונאי היהודים קוראים לגורג' סורוס השמאלני-אנטי ישראלי כאילו הוא "ציוני."

ומקשרים את ה woke עם 'כל' היהודים...
גם הנ. בארה"ב: איך לשנוא: לערבב קומוניזם.ציונית/בולשביקים.דתיים 761229
הכל "אותו דבר":

אנטי ציוניים - סאטמר,

או רוב החרדים - מתנגדי לשרת בצבא מהסיבה מוסרית/מצפונית.

או חרד"ל בצבא,

נוער הגבעות,

אנטי ציוניים נטורי קרתא,

בן גביר בהר הבית - וכל הרבנים החרדים נגדו.

מה זה משנה?

העיקר שזה לא ה - First Class חילונים (שמאלנים קיצונים). ואפשר להשמיץ את הדתיים / אלו שיש להם יותר סממנים יהודיים.

סובלנות-עאלק.
הזהרו מן הצבועים 761248
אני מבין.

לדבר על "הסתה של עשרות שנים בשמאל הקיצוני" (מפא"י? מצפן? מפ"ם? מק"י? הכנענים? התנועה המאוחדת? ...) זה בסדר, אבל להזכיר את היחס החם של החרדים ככלל לציונות ולמדינת ישראל "לאורך עשרות שנים" - אלה כבר שיטות של נ.נ.

וכן, למרבה ההפתעה יש מכנה משותף בין כל השורות ברשימה שלך, למרות שהם כמובן לא אותו דבר ויש ביניהם גם הבדלים. כשאת טורחת להביא קישורים שמתייחסים באהדה גם לאלה וגם לאלה (ביד אחת את מקשרת למאמר של קרולין גליק שכמובן יודעת *בדיוק* מה באמת קרה לאותם רועי צאן תמימים בכפר בורקה, וביד השניה את ממהרת להסביר שאת מתנגדת לפעולות מסויימות של נערי הגבעות) אני מרשה לעצמי להגיב בלי להכנס לרזולוציה עדינה מדי.

ועכשיו תרשי לי להגיד לך מילה או שתיים על מה שאני חושב על הנוהג שלך לנקוט "לשון נקיה". בעצם, הכותרת שבחרתי קצת מייתרת את זה, אבל ארחיב טיפה בכל זאת, למען נטולי לימודי ליבה שאולי יתגלגלו הנה בטעות. כביכול, השמוש בר"ת ("נ.נ") מפחית במשהו את האמירה שלך לפיה אני נוקט באותן שיטות כמו אותם נ.נ., ולטעמי לא רק שזה לא מפחית מהאמירה, אלא ההיפך מכך. אם את רוצה להגיד משהו חריף כזה, לפחות תגידי את את זה המלים ברורות שאת מוכנה לעמוד מאחריהן. ההתכסות מאחרי אותם ר"ת משרתת מטרה אחת בלבד, והיא ש*את* תרגישי כאילו את מתרחקת מלשון הרע, כפי שחינכו אותך לעשות. *לי* זה לא מועיל בכלל ורק מעלה את ההרהור שאת טובלת ופינדרוס בידך.

לא הייתי מתייחס לשטות הזאת כלל אלמלא היא היתה מבטאת משהו כללי יותר, שנוגע להעמדת פנים, לצדקנות, לצביעות ולחוסר של יושר אינטלקטואלי שמאפיין לא רק אותך אלא חלקים גדולים במגזר שאת מייצגת כאן (אוף, אני נופל שוב ושוב במלכודת הנ.נ.). "געוואלד, שונאים אותנו ממניעים אנטישמיים, ועכשיו אנחנו דורשים במפגיע עוד כמה מאות מליונים בנוסף לאותם 14 מיליארד שקל שכבר קיבלנו, חוק אי-גיוס, חוק לימוד התורה, חוק חמץ, ואפילו חוק שיאסור "הסתה" נגד החרדים." זאת יחד עם הדרת נשים, ונדליזם ושריפת תחנות אוטובוס, יריקות וקללות, הפגנות *אלימות* ממש מלוות בצעקות "נאצים" (קשה כנראה לצעוק "נ.") ופה ושם גם איזה רצח קטן במלחמה הקדושה נגד הלהט"בים, ושנינו יודעים שאפשר להמשיך את הרשימה הזאת עד שהשרת של האייל יקרוס. הכל למען השם, כמובן, ומתוך אהבת ישראל כי אחים אנחנו, ובלי לפגוע כמלוא הנימה באותה "סובלנות" שאת דורשת ממני. הרי מתוך הסובלנות שלך כתבת "נ.נ." ולא, חלילה, את השם המפורש! בעעעע.

זהו, יותר לא תצטרכי לקרוא את דברי הבלע שלי, כי מי שמאשים אותי בכך שאני נוקט בשיטות של נ.נ. אינו בר שיח עבורי אלא מישהו שאני מתכנן איך לשלוח לת.ג.
הזהרו מן הצבועים 761249
אפשר לטבול, גם בלי פינדוס.
הזהרו מן הצבועים 761274
אני רואה מה עשית שם, במילה‏1 האחרונה.

1 תרתי
הזהרו מן הצבועים 761281
מטעמי נימוס כמובן - יותר מכובד פין דוס על פין דרוס. מתנצל על הגסות הלא מכוונת.
הזהרו מן הצבועים 761295
לא יודע אם יותר מכובד, אבל ללא ספק יותר אסתטי.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760172
הזכרת אהבת אחים. דוגמא לפני שנתיים מוצאי ט' באב. 'אהבת אחים' ללא "כפייה"

שפכי כמים לבך
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760175
אז טרי מהשבוע - רם בן ברק מסביר מי אח שלי ומי לא אח שלי.
מסכם היטב את דמגוגית ה"אחים אנחנו".
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760188
רם בן ברק דבריו, שוב קשור לחרדים?
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760212
תקשיבי ותדעי. זה בעברית קלה ומובנת.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760215
אני משתדלת בקישורים (לא היסטוריים) לרמז על שם מקור (חוץ מתמונת מסך של הווטטצאפ של 'אחים לנשק' שמבקשים לביים סרטון על הימין). ומי לוחץ על סרטונים סתם מבלי לדעת מי המקור?
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760220
זה נאום של רם בן ברק מערוץ הכנסת. אין הרבה מקורות יותר רשמיים מזה.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760234
תודה שהבהרת שזה רם מ'יש עתיד'..
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760236
את זה ראיתי, מה הקשר בין מאחזים לחרדים ?
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760249
הקשר הוא "אהבת האחים" שהזכרת בתגובה 760172.
לזה הגבתי.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760225
כשהעכבר מצביע על הקישור תוכלי לראות שהמקור הוא אתר כשר (אם כי כנראה לא למהדרין): srugim.co.il
טרור-יהודי-מזוייף ו - Pallywood 761152
לא שאני תומכת בהתנהגות בכמה מהמתנחלים... אן בפעולות התגרויות בערבים שהן מאוסות בעיני היהדות.

אבל, יש גם טרור-יהודי-מזוייף מבוסס על ה-WAFA (חהחה):
The Israeli left’s new blood libel: ‘Jewish terrorism’ (Burqa lies)

https://www.jns.org/video/the-israeli-lefts-new-blood...

מזכיר את פליווד...
עוד:
טרור-יהודי-מזוייף ו - Pallywood 761165
יש טרור יהודי לא מזויף. שנתמך על ידי השלטון. שזו מדיניות טרוריסטית וגזענית.
וזה שלטרוריסט זרקו אבן על הראש לא הופך אותו ללא-טרוריסט. אצלנו יורים בטרוריסטים, גם כשהם כבר על הרצפה‏1. אני בטוח שזה לא הופך אותם בעינייך ללא-טרוריסטים.

1 רק בתנאי שהם ערבים, כמובן.
טרור-יהודי-מזוייף ו - Pallywood 761170
אני רוצה לחזק ולהדגיש נקודה בדבריך.
לפני שבועות ספורים, ירה אזרח חמוש בטרוריסט ערבי (בת"א אאל"ט) ואח"כ בצע בו וידוא הריגה. במילים מפורשות, המשיך לירות בו לאחר שכבר נפל ולא נשקפה ממנו סכנה.
כאשר טרוריסט מחליט לבצע פיגוע, הוא יוצר מצב מיוחד בו אי אפשר לדון על חוט השערה את מי שנזעקים להגן על הציבור. תמיד אפשר להעלות טענות על סיכונים שונים ומשונים שנשקפו מן הטרוריסט שהוכרע ואיש אינו יכול להעמיד עצמו במקומו של מי שבפועל נקלע לקרב.
בכל זאת, גם במקרים אלו, יש כללים מסויימים שעל פיהם דופטים את מה שנעשה.
חיסולו של אדם השוכב חסר אונים על הקרקע אינו מצריך אומץ רב ואינו אינדיקציה לגבורה. במקרה המדובר, ברירת המחדל היתה לקבוע שהאזרח המחסל פעל מתוך הגנה על חפים מפשע ולעבור על פרטי הארוע לסדר היום.
במקום זאת, רץ שר המשטרה שלנו להלל את המחסל ולהעניק לו לאור מצלמות הטלביזיה תעודת הצטיינות. בכך ישה בן-גביר עוד צעד בהתבהמות ובצלילה למעמקי מדינת פשע. כל מעשיו של השר הנפשע הזה אומרים אמת אחת: ערבי טוב הוא ערבי מת. מי שרוצה לבנות מדינה על מערכת הערכים של נער עבריין שהפך לפושע פוליטי, ראוי ליתן לעצמו דו"ח על כך.
טרור-יהודי-מזוייף ו - Pallywood 761173
אני מניח שבעינייך אין טעם לחכות לסיום החקירה כי ממילא אי אפשר להאמין למה שצה''ל המשטרה והשב''כ, שמוחם שטוף ע''י ה'ארס', יגידו. זאת בניגוד לאובייקטיביות המוכחת של הגב' גליק.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760140
1. איור של צלב קרס מוכיח (שוב) על המניע בטרור. לא "כיבוש" ולא נעליים.

2. הסלט של קישור חרדים, על לא עוול בכפם עם השתוללויות הקיצונים שבין המתנחלים (אותה חתונה בודדה מול אלפי ! מקרי שמחה אצל המוני ערבים בעקבות נרצחי טרור, או הצתות של קיצונים במגזר המתנחלי) - מזכיר שיגרה בעיתון לאנשים "חושבים".
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760143
1. לא, הוא לא "מוכיח... על המניע לטרור" (הדגשה שלי). אין ספק שהוא מדגים את *אחד* המניעים, אבל ההתעלמות המוחלטת ממעשי ידינו שתורמים את תרומתם להנצחת הקונפליקט לא מלמד על מחשבה עמוקה מדי.

2. החתונה היתה בודדה, וסיפור צלב הקרס שהבאת היה בודד אף הוא. עכשיו את קוראת לעזרתך "מקרי שמחה" כאילו טענתי משהו כללי על התנהגות הפלשתינאים (אם יש צורך להגיד, אני מתעב אותה). אני מסכים שאין סימטריה בין מה שהוא (בינתיים?) מיעוט יהודי לבין מה שהוא רוב ההמון הפלשתינאי, אבל האם את מסכימה שאין סימטריה גם מבחינת המקום בו הם ואנחנו עומדים? כן, כן, מובן שהכל באשמתם, נחלת אבותינו, עם בחירה, ארץ ההבטחה, תכנית החלוקה וכל הג'ז הזה, אבל הרבה יותר קל לי להבין צעיר ממחנה הפליטים בג'נין שנלחם על זכויות האדם שלו (סליחה את הצמדת התואר "אדם" פוגעת בך) מאשר את אחי היהודים שמתפללים ערבית לאורם של הבתים הבוערים בחווארה. על זה היתה המורה שלי אומרת: ממך ציפיתי ליותר.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760151
בקשר לצלב קרס שזה כאילו "לא שיגרתי" (היחס לנאציזם בחברה הפלסטינית על רקע השימוש במוטיבים נאציים בהפגנה ליד אביתר) , אני גם משתמשת בכלי שקראים לו אינטרנט ורואה את אהדת הערבים באיזור להיטלריזם, כולל עסקני בי.די אס. שלא לדבר על " מבט לתקשורת פלסטינית" נאומים ותעמולה נגד 'יהודים' ככלל.

--

אם הכוונה על אדמות, אז מלחמת ששת הימים או מלחמת השחרור (שהביאו לכך) היו על רקע "עם בחירה"? תמוה. הגם שדווקא מהצד הערבי ההתנגדות היתה על רקע גזעני.

שמעת איך שהוועד הערבי העליון התנגד על ידי אחמד חוסייני?
הומוגניות בגזע
עוד

הומוגניות בגזע...
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760154
לגבי מה שכתבתי ה'וועד הערבי העליון' (לעיל
)- התנגדות (1947/8) למדינה יהודית על רקע גזעני.

אז הנה לגבי מלחמת ששת הימים (טוהר ערבי): ממשלה ערבית טהורה:

"Shukairy declared two days before the war broke out June 5. He vowed to lead the vanguard of his troops into the Israeli sector of Jerusalem and set up a "purely Arab government" there for all of Palestine."
The Progress-Index from Petersburg, Virginia, June 13,1967, p.4
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760165
תוכלי אולי להסביר במה התמיכה (נניח) של המופתי לפני 80 שנה מצדיקה לפי לוגיקת הויכוח שלך את היודו-נאצים של היום?
ונניח שתמך. אז זה מצדיק משהו?
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760206
לא יודעת אם להתייחס על ה"ספק" שלך בהיסטוריה של 88 אחוז מהערבים שתמכו בנאצים (סקר פברואר 1941, לא רק המופתי), או לתווית (משום מה) שהשתמשת על קיצונים שבין המתנחלים שאני כמו רוב העם מגנה.

אף אחד לא מצדיק שום דבר. רק צריך להכיר מה המוטיבים.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760208
אבל זה לא מעניין, כןלנו מכיריםאת ההיסטוריה אבל את מנסה להצדיק איתה פוגרומים של יהודים בערבים.
האם את מגנה את הפוגרום בחווארה?
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760213
בטח שמגנה את ההתקפה על חוארה, אפילו שהצדיקו את זה בטענה שזה יכול למנוע טרור משם. איזו שאלה? אני מגנה בתוקף. לא מבינה למה אתה בכלל שואל זאת.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760207
אף אחד לא "מצדיק" שום אלימות.

יש גם תרכובת של גזענות וגם איסלאמיסטיות בשנאת ה'אחר' בכל מעשה טרור.

בכל אופן,
אבל אם אתה מטיל ספק על נאציות בצד הערבי:

אז
בשנים:1933-1981

היום:

מבט1

מבט2

ידיעות

ח-‏0404
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760214
אגב לא דיברתי על המופתי, בקטע אליו הגבת.

ג'מאל חוסייני (ראש הקבוצה של ה'וועד הערבי העליון') ב-‏1947-8 גזע הומוגני, ואחמד שוקיירי (יו"ר הפת"ח הראשון) ב-‏1967 ערבית-טהורה --

הם לא היו ה"מופתי". הזכרתי על ערביות "טהורה" כמניע נגד מדינה יהודית, מדבריהם הם.

הגם ששניהם היו פרו נאצי והצדיקו את השואה.

וסליחה שלא נגררתי אחרי השימוש שלך במלים שבחרת להשתמש כמקביל ערבו-נאצי או/ו איסלמונאצי.
הושגה הרתעה נגד הערבים הפאשיסטים של חווארה? 761767
הושגה הרתעה נגד הערבים הפאשיסטים של חווארה?
רדיו גלי ישראל-ח"כ צביקה פוגל לשרון גל: "המעשה שעשו אתמול תושבי יהודה ושומרון בחווארה זה אפקט ההרתעה הכי חזק שהיה למדינת ישראל", באתר רדיו גלי ישראל.
הושגה הרתעה נגד הערבים הפאשיסטים של חווארה? 761770
לא.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760158
לא הבנתי מה התכוונת ב"אדם". כולם בני אדם.

או שאני צריכה להזכיר עוד ב-‏2023 את דברי ההגנה שבמשפט בייליס?

אגב, הסלט בין חרדים למתנחלים מזכיר גם את:
'הארץ' מציג: שנאה- עיוורון- שקרים "הפצת שנאה נגד מתנחלים וחרדים היא מגונה. במיוחד אם השנאה נתמכת בשקרים". | 19.06.23.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760180
1. אני שמח לשמוע. סתם, בשביל הסקרנות שלי, האם ההיררכיה אלוהים-מלאכים-ישראל-עכו"ם-חיות מקובלת עליך? (מובן שאינך חייבת להשיב וזה לא יפגע בציון שלך).

2. המאמר אליו קישרת רחוק מלהרשים אותי, בעיני הוא בעיקר נטפל לזוטי דברים ולדקדקנות יתר (מה שקרוי במחוזותינו "ניטפוק") בנוסח "האם השלטון בשטחים הוא דיקטטורה צבאית (לפי ההגדרה במילוג)" - כאילו זה ממש משנה משהו אם מדובר ב"דיקטטורה" או בסתם "משטר צבאי", ולא במהות הטענה לגבי זכויות האזרח של תושבי השטחים. אגב, הקישור מהמאמר מוביל להגדרה במילוג שאין לה קשר למה שכביכול מצוטט ממנה‏1, אבל מאחר ואני לא מתכוון לכתוב ביקורת על הביקורת אין טעם לנג'ס על זה מעבר לציטוטים שהבאתי בהערת הרגל.

אז הכיבוש הוא חוקי (מובא כקביעה, לא כפרשנות אפשרית שמקובלת על מיעוט קטן בעולם), בשטחים פורחת דמוקרטיה שיוויונית (ואם לא הרי זה רק באשמת הרשות), הפלשתינים אינם "משוללי אזרחות ישראלית" מפני שמעולם לא היתה להם כזאת (אגב, טענה לשונית לא תקפה), אין הבדל בין שיח ג'ראח לאביתר וכו' וכו' ad nauseam. אני בטוח שזה מאמר מצויין עבור מי שמשוכנע מתכתחילה בנכונותו, אבל עבור האחרים, וכידוע יש לי מנדט לדבר בשמם של *כל* האחרים, הוא מסוג הקשקושים שחבל לשחת עליהם את הזמן.

אי לכך ובהתאם לזאת, אני משחת עליו את זמני.
_____________
1-
צ̲י̲ט̲ו̲ט̲ ̲מ̲ה̲מ̲א̲מ̲ר̲:̲

"דיקטטורה צבאית, בהגדרתה המילונית, היא משטר הפחדה העוסק בדיכוי שיטתי של אזרחים שאינם מסכנים אזרחים אחרים, בשיטות של עינויים, חטיפות ורציחות המוניות".

צ̲י̲ט̲ו̲ט̲ ̲מ̲ה̲ק̲י̲ש̲ו̲ר̲ ̲ב̲מ̲י̲ל̲ו̲ג̲:̲

"דיקטטורה צבאית -

משטר צבאי הוא סוג של משטר בו הכוח הפוליטי נתון בידי הצבא והמדינה נשלטת ישירות בידי הצבא. כמו בכל דיקטטורה, משטר צבאי יכול להיות רשמי או לא רשמי (מספר שליטים צבאיים, כמו שליט פנמה לשעבר, מנואל נורייגה, אף הקימו ממשלה אזרחית הכפופה להם). במקרים מסוימים ישנו שילוב של משטר צבאי יחד עם ממשלה אזרחית כך שלצבא יש כוח רב אף כי ישנה ממשלה אזרחית.
מתוך ויקיפדיה"
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760354
למעשה, זו כן דיקטטורה.

דיכוי קולות בעזה אתמול:
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760238
אחרי שכתבת זאת והזכרת חווארה.
אז הקומץ שתקף שם (שגיניתי ומגנה) שמתייחס ליישוב כמקור טרור, עשו זאת בגלל שהם ערבים? או כפי שהיה פוליטיקאי שהסביר שרצו להפחיד ולמנוע עוד טרור (גזעני).

זה מראה על מוטיבים:
מהקול הי..י של מתנחלים.
__

לא תומכת. והשמטתי מהמילה "יהודי" משם האתר שלהם.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760296
אין דרך לומר את מה שאני רוצה לומר מבלי לפגוע בחובת הנימוס כלפי מי שמתדיינים איתו.
אבל הטבה שולית של מצב מלחמת האזרחים שפרצה ביננו, היא שכעת אנו משוחררים זה מזה ואיננו חייבים איש לרעהו דבר.
לכן אני מרשה לעצמי: הדבר היחיד שעניין/הפתיע אותי בכל מה שכתבת הוא הגינוי לארועי חווארה.
האם הבנתי אותך נכון ואת מסתייגת מן הפורעים היהודים שהשתוללו בחווארה? לשיטתך, מה פסול במעשיהם? האם זה קשור לענייני אנושיות? הסתייגות מענישה קולקטיבית? מדוע את לא רואה בהם שבבי עץ שעפו בזמן שהמתנחלים חוטבים את עץ הגאולה? מדוע לא לעבור בשתיקה ולא להחשד ולו לרגע בעמידה לצד "אוייבי ישראל ושונאיה"?
סליחה, אבל נדמה שזמן רב לא כתבת באייל, ודמותך/עמדתך לא ברורה לי. מצד אחד את נשמעת כדוברת של תלמידי הרב כהנא ומצד שני את מסתייגת מפגיעה בערבים, דבר שהם לא היו עושים. מעניין.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760302
ממה שהבנתי במרומז נועה לא תומכת בחרד''לים. היא נשמעת לי איפשהו בין המיינסטרים החסידי לחב''ד.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760308
OK. ועדיין, היא טרחה מיזמתה להבהיר בנפרד שהיא מתנגדת לפוגרום בחווארה. אני סקרן לדעת, מה לשיטתה פסול במעשים האלו? זה חורג מן התפריט המקובל של תג מחיר, הרתעה, נקמה ועין תחת עין.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760604
סליחה ה''עין תחת עין'' כאילו להוציא עין, זה פירוש נוצרי, ולא לפי היהדות.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760609
בוודאי לא מדובר על פרשנות נוצרית. זו בהחלט הייתה המשמעות המקובלת בתקופת התנך. גם אם זה לא היה הדין שנהג בפועל.

התגלו כל מיני קבצי חוקים קדומים במסופוטמיה. והתגלו גם (נדמה לי שלפחות בארכיון של העיר העתיקה מארי, אולי במקומות אחרים) לוחיות שמתארות, בין השאר, תוצאות של סכסוכים משפטיים. כשהשוו אותם לחוקים שהיו אמורים להיות נהוגים במקום לפי קובצי החוקים, התברר שאין ממש קשר.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760328
מאחר שלא הגיבה, כנראה נעלבה. ואכן, אפשר היה לראות בדברים כסוג של עלבון במסווה של ציניות מתחכמת. ולא היא. הדברים עוררו את סקרנותי. אנשי ימין בדרך כלל מתעטפים בשתיקה או בואטאבואוטיסם כאשר מדברים על ארועי חווארה. כאן היתה תגובה שונה והסתקרנתי.
אין זו אשמתי שפרטים מסויימים במחנה של נועה נוטים להרחיק כל דבר שמזכיר אנושיות.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760350
אם זה עוזר לך, ואם זה שווה משהו, לי התגובה שלך נראתה בהחלט במתחם הסבירות של הנימוס.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760808
כן, פעמיים הגיבו בזעם ובאלימות --נגד טרור הערבי-- חברים של קרבנות יהודים מה שאני גיניתי ומגנה.

אבל הגזענות-הרצחנית--הערבית. היא, מה שבשיגרה, יש מילה על זה? יורי ילון, 9/8/2023 ,ILH
שלושה צעירים שהגיעו רגלית מבית לחם: פוענח פיגוע הדקירה בשכונת גילה
המחבלים הגיעו אל השכונה כשסכינים אותם רכשו קודם לכן הוסתרו בגופם • השלושה חיפשו קורבן יהודי ופגשו בצעיר תושב המקום ברחוב, לאחר שפנו אליו ובתשובתו הבינו כי אכן מדובר ביהודי, דקרו אותו מספר פעמים • לאחר הפיגוע סכין אחת נותרה בגוף הקורבן, סכין נוספת נמצאה בזירה, והשלישית הייתה ברשות אחד החשודים שנמלטו מהמקום לאזור בית לחם.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760815
אם את מנסה לשכנע אותנו שיש טרור פלשתינאי ושהוא גרוע יותר מהטרור היהודי (לפחות בינתיים) את יכולה להניח שכולנו כבר משוכנעים בזה. אפשר לסמן "V" ולעבור הלאה.

אבל יפה שהפוגרומיסטים היהודים היו "חברים של קרבנות יהודים" בעוד הפלשתיניאים היו פטורים מכל מניע אישי מלבד שנאת יהודים כללית שאיתה הם חיים כבר יותר ממאה שנה. אני בטוח שבדקת ווידאת שלאף אחד מאותם שלושה לא היו חברים שנהרגו (סליחה, "סוכלו"), או שאדמתם נשדדה, או שכרמיהם נעקרו או שהוריהם וסביהם גורשו מאדמתם ב-‏1948. כל זאת באשמתם הבעדית , כמובן, לפי התזה המקובלת, אבל את צריכה לכל הפחות להיות ערה לכך שמבחינתם יש להם לפחות אותן הקלות שאת מעניקה ברוחב לב לאותם "חברים של קרבנות יהודים" וככל שמוסיפים עוולות דוחפים עוד ועוד אוכלוסיות לתרגם את האיבה הבסיסית למעשים.

אבל מה אני מקשקש שטויות בשעה שכל העולם יודע שהכל באשמת השמאל המסית. רק דין מוסר יאה לבוגדים האלה.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760886
ומחר, עיתון ה'הרס' יגיד שהערבי הפלוני שצה"ל הרגו, פשוט רצה להדליק סיגריה. בכלל, כל מי שנהרג מאש צה"ל הלכו לתומם, ממש לקטוף פרחים.

באשר להתקפה על חווארה למשל אחרי רצח האחים יניב - והקשר בין מכריהם/המסיתים/מארגנים... ידוע.

לא מצדיקה.

באשר מי מאחורי הטרור הגזעני נגד יהודים? לאו דוקא השמאל מכאן במקום הראשון, קודם: ההסתה במדיה הרשמית בצד הערבי.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760890
ושוב השמאל הקיצוני-המגעיל האכזרי, עם עלילות דם על הצבא שלנו. עם השקר על כביכול קצירת איברים (אלגמיינר)
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 761000
הנקודה ברורה כבר אחרי הפעם המאה אלף שמזכירים אותה, אין צורך להמשיך למאה אלף ואחת. יש אנטישמיות בעולם, יש שנאת ישראל בעולם, יש חוגים רחבים שמצטיינים בשני אלה ביחד, ויש ציבורים לא קטנים ששום עובדה לא תזיז אותם מדעתם (וחלקם, אגב, מתגאים בזה. את בטח מכירה את זה מהסביבה הקרובה שלך).

אם המתכננים את הנחיתה על הירח היו מזכירים שוב ושוב את הנבל הקוסמי שנקרא גרביטציה, מביאים הוכחות לכך שהוא חיבל לאורך כל ההיסטוריה בנסיונות להינתק מכדור הארץ, מצטטים עובדות מפחידות על על חורים שחורים וכוכבי נויטרונים כהוכחה לגודל האימה, מספרים את סיפור איקארוס ומזכירים את מותם של חלוצי תעופה כמו אוטו ליליינטל... ואם מכל זה הם היו מסיקים שחבל על המאמץ ואפשר להסתפק בצקצוקי שפתיים על העולם המחורבן שלנו, היינו עד היום בלי אחד ההישגים המפוארים (והמבוזבזים, אבל זה מאופרה אחרת) של האנושות.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760891
בקשר ל"טרור" אז הנה עוד זבל מעיתון ה'הרס':

הארץ': סיכול מבוקשים חמושים בג'נין הוא "טרור צה"לי באיצטלה של הגנה על ביטחון המדינה"
קארמה איז א ביץ'. שעות אחדות לאחר שהעיתון האשים את הצבא ב"פלישה" וב"טרור" נגד אזרחים בג'נין בעקבות מבצע סיכול המבוקשים האחרון, יצא מג'נין מבוקש חמוש ורצח ישראלי בתל אביב.

ביום שישי האחרון התקדם עיתון 'הארץ' בחיים. הוא כבר לא תוקף רק את "הטרור המתנחלי", אלא עבר למטרה הבאה שלו: "הטרור הצה"לי".

במאמר שפרסמה בעיתון גברת בשם מאיה רוזנפלד, שלפי עדותה על עצמה היא "חוקרת את החברה והפוליטיקה הפלסטיניות בשטחים הכבושים ובפזורה הפלסטינית", היא קובעת שפעולת צה"ל האחרונה בג'נין היתה למעשה "פעולת טרור, נקם ועונשין נגד אוכלוסיה אזרחית", בעילה כוזבת של "מבצעים למעצר מבוקשים".

חנן עמיאור | 06.08.23 |
פרספקטיבה -06.08.23.
צביעות שמאלנית, גזענות-ערבית ''פלסטינים'' 760926
זה מלפני כמה ימים:
עיתונאי פלסטיני: תמיד שנאנו את היהודים (כך: הגזענות-ערבית אנטישמיות-איסלמיסטית אומרת:) "המרושעים"(אלגמיינר, 20 באוגוסט, 2023).

כשכתבת על "רוב", מה לדעתך היתה תשובת ה'רוב הערבי' לשאלת אדי כהן, לפני כמה שנים, לגבי היטלר? ‏1

בעניין "המקום בו אנחנו עומדים", האם רוב ה"פלשתינאים" הם נכדי מהגרים או לא? ‏2 (גם לפי שמות משפחותיהם). ההגירה הערבית ההמונית, במיוחד מ-‏1921 ‏3 ,1922, ‏4 שלא היתה רשומה בעוד שההגירה היהודית היתה בקפדנות. בריטי הודה ב-‏1945 שיש 50 מסתננים ערבים לכל מהגר יהודי ‏5, או המורדים שבאו ב-‏1936 מארצות ערביות אחרות ‏6, (חוץ מכ-‏900 ‏7 הבוסנים-הנאצים שבאו לפני מלחמת השחרור לעזור לערבים ללחום ביהודים שלא על כולם ידוע מה קרה בסופם, ועוד).

אגב, מי הם מ"גיבורי" הפלסטינים אם לא מהגרים:
* אחמד שוקיירי.
* פאוזי אל-קווקג'י
* יאסר ערפאת.

בניגוד למיתוס שאתה מצטט על "בחירה" וכו', אני מצביעה על היסטוריה.
____

1.
בטויטר 2 בפברואר, 2019
[لو كان أدولف هتلر على قيد الحياة اليوم .. وتمت محاكمته ، ما هو برأيكم الحكم الذي يستحقه زعيم الرايخ الثالث الألماني .. ?؟

22.6% اعدام
77.4 براءة

(סביר להניח, שרוב עוקביו הערבים, הם מהאיזור).

2.

"ב-‏1939... ה"ספר לבן" המגביל באופן חד את ההגירה היהודית העתידית לפלסטין. זה נועד לפייס את ערבי פלסטין, שרובם הגדול היו עצמם מהגרים או בנים ונכדים של מהגרים שהגיעו להשתתף בשגשוג החדש שהביא היהודים שהביאו את הארץ הנובעת הזו."
Bangor Daily News, Apr 28, 1978, 14

3.

הנשיא רוזוולט הגיע למסקנה ב-‏1939 כי "ההגירה הערבית לפלסטין מאז 1921 עלתה בהרבה על סך ההגירה היהודית במהלך כל התקופה". (JCPA, 2003)

4.
האקדח המעשן: הגירה ערבית לא"י 1922-1833 (גוטהיל, 2003)

5.
"המשטרה מסכימה שהעולים הבלתי חוקיים הערבים מתאימים בין חמישים לאחד יהודים". The Canadian Jewish Chronicle, Oct 19, 1945

6.
מתנדבים ערבים מעיראק, סוריה ועבר הירדן, בראשות פאוזי אל-קווקג'י (John Chalcraft, 2016 - ספר)

7.
"890 מתנדבים מיוגוסלביה ואלבניה שהו במזרח התיכון עד אפריל 1948, לפני הכרזת העצמאות של ישראל ב-‏15 במאי 1948."
890 מתנדבים מיוגוסלביה ואלבניה שהו במזרח התיכון עד אפריל 1948, לפני הכרזת העצמאות של ישראל ב-‏15 במאי 1948. (ג'רוזלם פוסט, 7 במאי, 2008).
___

בונוס 1:
וינסטון צ'רצ'יל ב-‏1939:
"...הם רתמו את הירדן והפיצו את החשמל שלו בכל הארץ. עד כה מלהיות נרדפים, הערבים הצטופפו במדינה והתרבו עד שאוכלוסייתם גדלה יותר ממה שאפילו כל יהדות העולם יכלה להרים את האוכלוסייה היהודית. כעת אנו מתבקשים לגזור שכל זה ייפסק וכל זה יגיע לסיומו. כעת אנו מתבקשים להיכנע - וזה מה שמטריד אותי יותר מכל - לתסיסה הניזונה מכסף זר ומודלקת ללא הרף על ידי התעמולה הנאצית והפשיסטית."
דיונים פרלמנטריים: דו"ח רשמי, כרך 347, בריטניה הגדולה.

בונוס 2:

בחמאס טוענים : "מחצית מהפלסטינים הם מצרים והחצי השני הם סעודים".
ממרי, 23 במאי.2012

==

הערה, ברור שה'כבוד הערבי' שנרמס (דוד נגד גלית 1948/1967), הוא מרכיב גדול בשנאה.
ואצטט עוד משהו ששמעתי על הרב ש"ך זצ"ל, שכשכבשו את הכותל, שלפתע בהיסטוריה אנחנו המדכאים... זה לא נגד המלחמה כשלעצמה. אלא הצביע על עובדה חדשה ומנקודת מבט התורה.
צביעות שמאלנית, גזענות-ערבית ''פלסטינים'' 760943
תיקון קישור של האלגמיינר 10 באוגוסט 2023.
- כאן * עיתונאי פלסטיני: תמיד שנאנו את היהודים (כך: הגזענות-ערבית אנטישמיות-איסלמיסטית אומרת:) "המרושעים"
צביעות שמאלנית, גזענות-ערבית ''פלסטינים'' 760963
אם המסר שאת מנסה להעביר הוא שהיתה הגירה של מוסלמים לארץ במקביל לעליות של היהודים (על גודלה ואופיה יש ויכוח, שכמובן לא מקבל ביטוי באוסף הקישורים שהבאת, אבל בכנות - who cares? אם כל נכד אוקראיני של יהודיה יכול להגיע הנה ולקבל אזרחות, זכויות וסיוע כלכלי תוך רבע שעה מנחיתתו, מה לנו כי נפשפש במוצא סבות סביהם של הפלשתינאים?) - המסר ידוע ומוכר לעייפה. האם כל זה מאפשר להתעלם מכך שבמשך עשורים רבים קיימת תנועה לאומית פלשתינאית, כפי שעולה גם מקישורים רבים אחרים שאת עצמך הבאת כדי להוכיח שההתנגדות לציונות מלווה אותנו כבר יותר ממאה שנה? האם יש למישהו, אפילו אם הוא שייך לעם הבחירה, זכות להחליט עבור מוסטפה מקלקיליה או מוחמד מג'נין תחת איזה משטר הוא יחיה בגלל שהסבא רבא של אמו הגיע הנה מסודן או מסוריה? אפשר, כמובן, למנוע ממנו עצמאות באופן זמני מטעמי הגנה עצמית, אבל המצב הסופי חייב להתחשב בזכות כל אחד מהעמים הנמצאים כאן להגדרה עצמית.

אצלי כל זה מתורגם ל"שניים אוחזים בטלית", ומכאן גם הפתרון לסוגיה, פתרון שכמובן מוכר למאות אלפי אברכים ומן הסתם גם לך. אצלך זה בטח מתורגם למשהו אחר, כך שאת מוזמנת לפרט את המסקנה שלך מהעובדות שהבאת. המסקנות שאפשר להודיע מראש שאינן מקובלות על אף בן תרבות (בהגדרה!) הן טרנספר ואפרטהייד. כל השאר פתוח לבדיקת היתכנות.

אם תותר לי הערה כללית: קישורים ומראי מקום הם לא פעם תוספות מבורכות להודעות, אבל כשהם הופכים להיות ההודעה כולה הם לא ממש עושים את העבודה, מה עוד ששלושה מתוכם מפנים *לספר* שלם. את בכנות מצפה שמישהו ירוץ לקרוא את שלושת הספרים האלה, או פשוט העתקת את כל הרשימה ממקום אחר, שם אולי היה טעם באותם מראי מקום?
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 761243
"צעיר ממחנה הפליטים בג'נין שנלחם על זכויות האדם שלו".

--

כתבת זאת על אותם "נחמדים/חפים" הרצחניים - גזענים ערביים שתוקפים כל אדם אם הוא יהודי?
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 763699
בודדה? כבר לא.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760743
לא הבנתי מה קשור: "הצתת בתים" בשתי הפעמים אחרי רצח יהודים בידי חברים של קרבנות מרצח ערבים על יהודים, או החתונה האומללה הבודדה ההיא עם "תינוקות נרצחים" – לבני ברק או לחרדים בכלל?
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760809
אתה כל כך בטוח שעיתון 'ההרס' [באנגלית] לא מוסיף שמן למדורת האנטישמיות ברחבי העולם?

ולגבי מי קרא את ה'ההרס'.. לא כל כך בטוחה ששולחי הרוצחים לא קוראים עתוני ישראל. בפרט מה"קידמה" וה"שפוי". (ואפילו ש'פאודה' הבטיחה לנו שפשוט המחבלים הם כל כך הומניים... "נוקמים משהו אישי..." ממש, רובם ככולם כאותה פייק-דרמה: כלה שפשוט הרגו את החתן שלה, יעני...)

___

זה גם לא אומר שאני בטוחה במאה אחוז שיש קשר בין מה ששטרסלר כתב לבחירת החרדים.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760816
בעיקר אני בטוח שמעשי ידינו מוסיפות שמן למדורה הההיא.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760817
אבוי; מוסיפים.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760928
למען האמת, אני גם מודה שהקיצונים מבין המתנחלים מוסיפים, אבל אילולא הארץ המנפח והמתסיס ברחבי תבל, מרבית השמן לא היה בשטח.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760985
העמדה שאת מבטאת מעניקה ל"הארץ" השפעה גלובלית שאפשר להשוות אותה רק לזאת של זקני ציון. איזה כיף שאפשר למצוא איזה נבל מסתורי למחצה - יהיה זה אהרן ברק, אהוד ברק, הארץ, בג"ץ או בצלם - שאפשר לתלות בו את כל האשמה, ולהתייחס למעשי ידינו עצמם כאל משהו בעל חשיבות שולית ("אני גם מודה שהקיצונים מבין המתנחלים מוסיפים") יחסית ל*פרסום* המעשים האלה ברבים (וגם אני מודה: פרסום שלא פעם אינו מדוייק וודאי שאינו מאוזן). נבלים כאלה אמנם נפוצים מאד בסרטים שאני נוהג לראות (אין לך מושג מה את מפסידה! הו, רגע אחד: המן!)) אבל כמעט תמיד החיים צבועים בצבעי פסטל ואינם רישום שחור-לבן.

ראשי מערכת הביטחון פחות או יותר מאוחדים בדעתם שהאלימות המתנחלית דוחפת חוגים רחבים יותר ויותר למעגל ההתנגדות האלימה, ומי שחושב שהעמדה הזאת נובעת מפוזיציה פוליטית צריך להסביר איך זה קורה שכמעט כל ראשי מערכת הביטחון נמצאים בפוזיציה הזאת, וגם לשקול את האפשרות שהוא מחליף בין סיבה למסובב, דהיינו שאולי דווקא הפוזיציה מושפעת ממה שהם רואים בשטח ולא להיפך.

לטעמי דין מוסר השתרש עמוק מדי בשנות הגלות (שעבור ציבור לא קטן נמשכות גם בימים אלה, כשהוא נאלץ לחיות תחת שלטון הרוב החילוני המאוס), והיום הוא בעיקר מכשיל את הרעיון שאור השמש הוא חומר החיטוי הטוב ביותר.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760025
דוגמאות אחרונות בשרשרת ארוכת דמים - לבטן הרכה. החרדים שאינם מתגייסים לצבא, מותקפים בידי גזענים ערבים אכזריים, והשמאל שמטיף: שהבעיה היא ב"כיבוש."
__

התעללו והשפילו צעיר חרדי 'תשוש נפש' בשידור חי - ונעצרו.
מספר צעירים ערביים תושבי מזרח ירושלים שהו הלילה בבית החולים הדסה עין כרם בבירה | במהלך שהותם פגשו בצעיר חרדי תשוש נפש והתעללו בו | את מעשיהם שידרו בלייב ברשת החברתית תוך שהם משפילים ומבזים את הצעיר | בפעילות מהירה של המשטרה הם נעצרו.
יאיר לוי , י"ח תמוז תשפ"ג - 07/07/2023 .
ערבים הכו באכזריות תלמידי הישיבה במהלך שיט
קבוצת חברים שבילו בקיאקים בצפון הותקפו באלימות על ידי בני מיעוטים | כתוצאה מכך נפצע אחד מהחברים ונשברה אחת משניו | עו"ד שטיינר מארגון חוננו: "נוודא שימצו את הדין עם התוקפים האלימים"

צביקה סגל, ז' אב תשפ"ג 25/07/2023
מקרה תקיפה חמור באחד מאתרי הקייקים בצפון: מספר חברים, בחורי ישיבה, שהגיעו לנפוש בשבוע שעבר, נקלעו לאירוע אלימות קשה מצד בני מיעוטים. כתוצאה מהאלימות הקשה נפצע אחד מהחברים, שפתו נפתחה ואחת משיניו נשברו. לטענתו, כאשר הגיע לתחנת המשטרה על-מנת להגיש תלונה נגד התוקף, הוא נחקר תחת אזהרה...
"מדובר במקרה חמור של תקיפה אלימה, על רקע גזעני, ויש למצות את הדין עם החשודים", נכתב בפנייתו של עו"ד אופיר שטיינר, המייצג את הפצוע מטעם ארגון חוננו, למשטרת ישראל. בפנייתו, ביקש עו"ד שטיינר לקבל מידע אודות הנעשה בעניין בני המיעוטים החשודים. "לצערנו, אנו שומעים לעיתים תכופות יותר ויותר על תקיפות של צעירים יהודים באתרי קייקים בצפון הארץ. במקרה זה, מדובר בתקיפה אלימה במיוחד, ע"י מספר בני מיעוטים, שהגיעה לאחר התגרות ממושכת מצד בני המיעוטים. סופה של התקיפה בפציעה חמורה של בחור ישיבה שרק ביקש לנפוש בשלווה. נוודא שימצו את הדין עם התוקפים האלימים", מסר עו"ד שטיינר בתגובה.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760048
לפסקה הראשונה שלך: אם מגויס לשירות חובה יסרב עכשיו להתגייס במחאה על ההפיכה, רבים וביניהם אני יעודדו אותו כל הדרך אל הכלא.
(לא שאני קונה את ההטרלה של נועה.)
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760056
ברגע שכל התפיסה לגבי גיוס כבר עורערה, ההבדלים טושטשו, בהרבה.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760091
ברגע שכל התפיסה לגבי דמוקרטיה עורערה, ההבדלים התחדדו, בהרבה.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760233
לפי הנרטיב.
סרבני מצפון חרדים, צביעות שמאלנית (טיעון בטחוני נגד גיוס חרדים) 760190
עוד טיעון חרדי נגד גיוס חרדים - ומסיבה בטחונית

שמעתי פעם בשם אישיות חרדית שהסבירה שמה שיותר זהות חרדית בצבא, כך יכולה לעלות מוטיבציה ''דתית'' מצד האיסלסאמיסטים ונותן יותר סממן דתי בסכסוך, בעוד שבמידה מסויימת הדת''ל כבר תרם לכך, בכל זאת יש פער עצום בין הלבוש וכדומה. וכל זאת, על אף שהצבא בכללותו ובצביוני הוא חילוני.

--

שבת שלום לכולם.
סרבני מצפון חרדים, צביעות שמאלנית (טיעון בטחוני נגד גיוס חרדים) 760191
טיעון חלש ומאד מאד לא סביר.
מעניין שעד 1980, כשחרדים כן שירתו בצבא (חוץ ממכסה קטנה של כמה מאות), לא נרשמה קריסה בטחונית, ואפילו ניצחנו בכמה וכמה מלחמות.
בקיצור - תירוץ, לא טיעון.
סרבני מצפון חרדים, צביעות שמאלנית (טיעון בטחוני נגד גיוס חרדים) 760235
מה המקור שרוב החרדים כאילו "שירתו" עד 1980. אתה באמת מאמין בזה?
סרבני מצפון חרדים, צביעות שמאלנית (טיעון בטחוני נגד גיוס חרדים) 760251
המקור הוא האמת, תלכי לויקיפדיה ותראי מי הקים את חברת הלומדים (לא בן גוריון, בגין) והסיר את החסמים מגיוס החרדים (כנ''ל).
סרבני מצפון חרדים, צביעות שמאלנית (טיעון בטחוני נגד גיוס חרדים) 760280
לדעתי אתה טועה. מה שאתה טוען זו אמת סינתטית שמתפוררת כאשר מתקרבים לשאלה מהו חרדי ומי משתייך לקבוצה הזו ומתי.
אם אתה כולל בתוך ה"חרדים" את ש"ס (שהיו פעם דתיים-מסורתיים והיום הם חרדים), את החרד"לים (שהיו פעם דתיים כלליים והיום נעו לכיוון החרדי), את אברכי המשי בנוסח דרעי ושלמה קארי וכל מיני זרמי זרמים כמו פאג"י, אתה אולי צודק.
אם מתיחסים לחרדים כמצביעי אגו"י, העובדות הן שהזמן היחיד בו שרתו חרדים אלו בצה"ל היה בזמן הקמת המדינה וגם הגיוס הזה לא ממש צלח (במסגרת הקושי הכללי לגייס במגזר העירוני).
מאז, חרדים ששרתו בצה"ל היו היוצא מן הכלל. למעדה עד 1977 רק לחצי ממחזור הגיוס החרדי היתה דחיית גיוס בגלל תורתו אומנתו. החצי השני השתמש בשיטות שונות כדי לא להתגייס (פטורים רפואיים ונפשיים שנתנו רופאים ופסיכיאטרים מקורבים לעדה, פטורים על רקע משפחתי-סוציאלי, אזרחות זרה) ואת השאר פטר צה"ל מטעמיו שלו (חייל חרדי פרודוקטיבי הרבה פחות ועולה הרבה יותר מכל חייל אחר).
בקיצור מאז קום המדינה, חרדים לא שרתו בצה"ל והמעטים ששרתו ממילא כבר עברו את חצי הדרך, בדרכם אל מחוץ לעדה.
סרבני מצפון חרדים, צביעות שמאלנית (טיעון בטחוני נגד גיוס חרדים) 760282
פטור על בסיס עקרוני וטור על בסיס אישי הם שני דברים שונים לגמרי. לפי ויקיפדיה עד 1977 המכסה ללא משרתים היתה 800 בחורי ישיבה.
אפשר גם לראות את ההשפעה של זה על אחוזי היציאה של גברים חרדים לעבודה - בשנות השבעים המוקדמות זה כנראה היה 60-70 אחוז מהגברים החרדים, וזה צנח ל-‏37% בשנת 2003.
סרבני מצפון חרדים, צביעות שמאלנית (טיעון בטחוני נגד גיוס חרדים) 760285
אאז"ן 800 זה מ-‏1968 מועדת משה דיין ומדובר ב-‏800 אישורי דחייה חדשים בכל שנה. הנתונים שלי הם מאותו סביבת זמן. חוזר: רק לחצי ממחזור הגיוס היה אישור "תורתו אומנותו". החצי השני הסתדר בדרכים אחרות. הנקודה היא שהחרדים מאז 1948 לא התגייסו. נקודה.
לדעתי, גם סיפור אחוזי היציאה לעבודה יותר קשור לעניין קצבאות הילדים מאשר לנושא הגיוס.
יש טענה מובילה, גם כאן באייל, שהסדרת עניין הגיוס (פטור במקום דחייה) יסייע לעניין ההשתלבות בשוק העבודה.
אני מניח שיש בזה משהו ממשי, אבל בגדול זה מאד מופרז.
אני לא מאמין ל%-י התעסוקה הרשמיים. מהקצבאות שמקבלים
"מן הממשלה", לפחות עד עכשיו, קשה מאד להתקיים ובפרט משפחות מרובות ילדים. אני גם לא רואה בעיניי את המחזה של אנשים מבוגרים, בעלי משפחות, שיושבים כל היום ולומדים גמרא. זה יותר מתאים לרווקים בני 18.
לדעתי, רובם עובדים בעבודות "טהורות" ממס (כל מיני עבודות בלי תלוש בתוך הקהילה).
כחולה במחלת ההיסטריה מבירוקרטיה ונהלים, אני יכול להבין שזו טירדה להשיג כל שנה את דחיית השרות ולשחק את המשחק של הלימודים בישיבה, ואני מניח שה"קורבנות" היו שמחים להיפטר ממנו, אבל לדעתי ההשפעה על המשק תהיה הרבה פחות ממה שמצפים.
אני חושב, שה"יהרג ובל יעבור" של החרדים, זה עניין הקצבאות ולא "תורתו אמונתו". העניין האחרון, הוא משהו שבו הפוליטיקאים וביה"מ סיבכו את הציבור ועכשיו לא יודעים איך לצאת ממנו. אפאחד לא מגייס את החרדים ומדינת ישראל לא יודעת מה לעשות עם מתנדבי השירות הלאומי שיש לה ובודאי לא צריכה אלפי מתנדבים חדשים.
אני חושב שגם זה מעמיד באור הנכון את ממשלת הזוועות של הימין. מה שהם עשו זה גרוע מפשע. זו פשוט אוילות. מכרו לחרדים את הכל במחירי סופהעונה. גם קצבאות וגם חוק גיוס וגם לגיטימציה לכל מיני הצעות חוק שהיו נראות מטורללות באיראן.
נ.ב. אחד הדברים המדכאים ביותר בפוליטיקה, שלדעתי מתבטאים בחוסר הקשר בין המחאה לאופוזיציה, הוא שגנץ/לפיד לא מצליחים למצוא את הנוסחה וההתחייבות למה החרדים לא יוכלו לקבל מהם. במקום זאת הם קורצים ורומזים, שהחרדים יקבלו מהם כל מה שירצו ,(מחוות ההמחאה הפתוחה של גנץ) ובלבד שינהגו כמו שקלי וסילמן.
סרבני מצפון חרדים, צביעות שמאלנית (טיעון בטחוני נגד גיוס חרדים) 760351
סוף התגובה שלך מזכיר לי שאלה שאני משתעשע בה לפעמים (וזה לא יותר משעשוע תיאורטי, למרות שהתסריטים לא מופרכים): נניח שאחרי הבחירות הבאות, או אפילו לפניהן, יש אפשרות לקואליציה בכנסת של מפלגות (וחלקי מפלגות) נורמליות וליברליות - בראשות גנץ או לפיד או, בשבילך, אייזנקוט - בתוספת לחרדים, ובאופוזיציה נשאר הימין המתנחלי; וזה יאפשר "הקטנת הכיבוש" במובן כלשהו, אבל במחיר המשך המתנות לחרדים עוד קדנציה (נניח בהיקף שהקואליציה הנוכחית נותנת להם). זה עדיף על הקואליציה הנוכחית? (בטווח הקצר, ברור; האם גם בטווח הארוך יותר?)

ולחילופין, קואליציה של נורמלים וליברלים בתוספת ימין מתנחלי, ובאופוזיציה החרדים; המשך הכיבוש, כולל הלבנת מאחזים ועצימת עין מפוגרומים, אבל ייבוש לפחות זמני של תקציבי החרדים ופוטנציאל להוציא יותר מהם לעבודה. זה כדאי? (בטווח הקצר, ברור; האם גם בטווח הארוך יותר?)

מה משתי האפשרויות עדיף?

(התשובות שלי: מה הטעם בטווח הארוך, כשאנחנו בסכנה לא להגיע אליו? אם באמת הברירה היא אחת משתי אלה לעומת הקואליציה הנוכחית, אז כן, להתחיל מזה ולנסות לשפר עמדות לקראת הבחירות הבאות, או הטווח הרחוק. מה עדיף משתי האפשרויות? לא יודע. שתיהן, למרות תחילת הפסקה, גורמות לי בחילה עמוקה עד דיכאון.)
סרבני מצפון חרדים, צביעות שמאלנית (טיעון בטחוני נגד גיוס חרדים) 760357
אני לגמרי מעדיף את האפשרות עם המתנחלים. מה שמונע את היציאה מהשטחים זה לא רק המתנחלים אלא בעיקר הפלשתינאים עצמם.
מה שמטריד אותי, הוא שמן הסתם (כמו עם בנט) תהיה ברית עם הדת''לים ואז יתנו לחרדים גם, כי לא נעים לקחת מן הילדים החרדים את השוקו לחמניה או אפילו משקאות עתירי סוכר.
סרבני מצפון חרדים, צביעות שמאלנית (טיעון בטחוני נגד גיוס חרדים) 760359
יש למישהו דילמה בין לעזור לרוצח לבצע רצח של אדם חף מפשע לבין לא להלשין על מי שלא משלם מע"ם? אני מתקשה בכלל להבין איפה הדילמה. איך זה לא מובן מאליו שכל שיתוף פעולה עם הכיבוש המתנחלי (כולל פוגרומים!) הוא עוול מוסרי מהמדרגה הראשונה בעוד שהקצבת עוד תקציבים לחרדים זה "סתם" לא נכון כלכלית?
סרבני מצפון חרדים, צביעות שמאלנית (טיעון בטחוני נגד גיוס חרדים) 760371
הממשלה בראשות אהוד ברק ניסתה כבר את האופציה הראשונה.
שוקי שמאל צודק.
סרבני מצפון חרדים, צביעות שמאלנית (טיעון בטחוני נגד גיוס חרדים) 760372
קואליציה מקימים שחקנים המעוניינים לשתף פעולה לצורך מטרה כלשהי, ובתנאי שלפחות אחד המצבים הבאים מתקיים: הם נזקקים לאיזשהי תועלת שביכולתם של האחרים להביא לשולחן, או שהם זקוקים להסכמת האחרים בשל כוח המצוי בידיהם למנוע את השגת המטרה.

איך זה קשור לסיטואציה עם הכתות החרדיות והמתנחלים האידיאולוגים? יש עניין הדדי בשיתוף פעולה? הם מביאים תועלת? חייבים את הסכמתם לקיום דמוקרטיה ליברלית בלעדיהם?

לא. לא. ולא. קנטוניזציה עכשיו!
סרבני מצפון חרדים, צביעות שמאלנית (טיעון בטחוני נגד גיוס חרדים) 761919
"אני לא מאמין ל%-י התעסוקה הרשמיים" - ונראה שצדקת בכך.
סרבני מצפון חרדים, צביעות שמאלנית (טיעון בטחוני נגד גיוס חרדים) 760237
אפילו אם זה היה נכון, כאילו שרובם "שירתו" עד 1980 (מה שזה לא נכון...עשו כל מיני צעדים להשתמט).
אבל, תודה, שהיום, עם צילומים מהירים ובכל מקום (טכנולוגיה) אז התמונות של חרדים עם נשק...
סרבני מצפון חרדים, צביעות שמאלנית (טיעון בטחוני נגד גיוס חרדים) 760306
שרתו איתי במילואים שני חרדים, האחד חסיד ויזניץ' ואחד ש''סניק, שניהם עם זקן ופיאות, כמו כל לובש מדים אחר.
סרבני מצפון חרדים, צביעות שמאלנית (טיעון בטחוני נגד גיוס חרדים) 760388
ברור. אבל הגידול הגדול בחברה החרדית מאז... ומה שהוספתי בעניין 'תמונות' כיום. עובדה היא שהערבים לא היו חשופים יותר מדאי לחרדי עם רובה...

(אגב, ויזניץ מאיזו עיר היה?)
סרבני מצפון חרדים, צביעות שמאלנית (טיעון בטחוני נגד גיוס חרדים) 760393
חסידות ויז'ניץ (בכתיב יידי: וויזשניץ) היא חצר חסידית שנוסדה בעיירה ויז'ניציה בבוקובינה שבאימפריה האוסטרית כיום באוקראינה.
כשאדם עומד מול חייל עם רובה אין הוא בודק בציציות.
סרבני מצפון חרדים, צביעות שמאלנית (טיעון בטחוני נגד גיוס חרדים) 760403
היא מתכוונת, חסידות ויזניץ מאיזו עיר בארץ? ירושלים, בני ברק, חיפה, רחובות?
(הורי היו במקור משכונת ויז'ניץ בחיפה).
סרבני מצפון חרדים, צביעות שמאלנית (טיעון בטחוני נגד גיוס חרדים) 760406
אני בטוח שאנטילופה הבין את זה, וזאת היתה דרכו להגיד "אין לי מושג" (חכה, חכה, עוד כמה הודעות נגלה שאותו חייל היה אח של נועה!).
סרבני מצפון חרדים, צביעות שמאלנית (טיעון בטחוני נגד גיוס חרדים) 760433
הבחור הוא מבני ברק, הוא התגייס כי ''הרבי אמר''.
סרבני מצפון חרדים, צביעות שמאלנית (טיעון בטחוני נגד גיוס חרדים) 760722
סערט-ויזניץ.
סרבני מצפון חרדים, צביעות שמאלנית (טיעון בטחוני נגד גיוס חרדים) 761238
תודה אני כן יודעת מה זה רומעינער ויזשניצערחסיד אדער א פולישערגערער.. האסטפארשטאנען?
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760050
נאמר זאת שוב כי המון שכחו - אותם חרדים בדיוק שירתו בצבא כמו כולם עד 1980, שאז בגין פתח את כל המכסות של חברת הלומדים והפטור. אז ההורים של החרדים של היום לא היו פחות יהודים או פחות מסורים ודבקים בתורה או תלמידים פחות חכמים.
הם רק לא היו בטלנים ומשתמטים שמטילים את כל הנטל הכלכלי והבטחוני על שאר החברה בישראל, שישמשו להם כעבדים.

בחוק יסוד לימוד התורה שפרסמו הבוקר, נכתב שזכויות הלומדים יהיו שוות לאלה של החיילים. אני תוהה האם גם הזכות להיקבר בחלקה הצבאית של קריית שאול נכללת בחוק הזה. כי למה לא?
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760888
מצטטת מאימייל:

From: ....
Date: Fri, Aug 11, 2023, 12:19 PM

The writer served in the IDF army, it was for me the most difficult period of my life spiritually, I had to deal with things I never believed I would have to. In military training, they are the ones who trained and worked with us, something that shocked me and my friends, we didn't know how to eat it, we were waiting for the day to run away from there, and I will tell you even more that we tried not to eat there because the kosher was not good in our eyes and we could not trust it. My friends who went to the mikvah every day for many long months did not know what a mikvah was unless they came home on vacation. The style of the text was secular which in our eyes is vulgar, the place was secular in the full sense of the word, and I would in no way want my descendants to go to such a place

Those who are doing everything to change the face of ultra-Orthodox society, to kidnap children and young men, are the secularists who impose on our lives a life that for us is forbidden and severe. The secularist, especially the leftist, wants us to live a liberal life, which means recognizing abomination as an acceptable thing, even though our holy Torah calls these abominations, there is no way or possibility to live together in the concepts of the left. Yes, it is possible to live in one country but everyone will live their lifestyle even if it is different from the other

You want ultra-Orthodox in the army, please, build an ultra-Orthodox army, if you don't have such an option, then come with your own claims, you built a secular army beforehand when it was clear that a very significant percentage of the country is ultra-Orthodox and they did not think at all that the army should be adapted to this kind of life, so come with your own claims only.

We are not asking any secularist to change his lifestyle, live how you want, but please don't change our lifestyle. And again, not because we don't want to serve in the army, but because the army is not built for the ultra-Orthodox to be a part of it, every ultra-Orthodox who served in the army came out half promiscuous, he is no longer the same person as he was when he arrived there. In recent years we see this deterioration in a terrible way, many ultra-Orthodox serve, they change their lifestyle. Even those who still feel a sense of belonging to their community, but in their private lives everything is changing, and for that reason alone, a war with the secularists in this matter is preferable, until they realize that, like them, there is the ability to live as a left-wing, anti-religion secularist, the right of an ultra-Orthodox to live as an ultra-Orthodox in everything that is important and necessary to him, to educate his children in his own way, and they did not impose on him a liberal secular lifestyle which in our eyes is desolate and unacceptable.

And as for the government, it is not true that the ultra-Orthodox determine and decide, note, the ultra-Orthodox have been in almost every coalition in the last decades, and have not been able to legislate anything in the most important and necessary areas such as the law of return, the conscription law and other such things. The one and only reason why the ultra-Orthodox prefer the right over the left is due to the right's attitude to the Torah of Israel and keeping its commandments, even those on the right who are secular respect Judaism. On the other hand, the left does everything to trample every trace of Judaism. Let's go back one year when the left ruled, they did everything to erase the Sabbath, the painting of the Western Wall, the conversion, the kosher and everything they could, an ultra-Orthodox cannot sit with such people.

The political reality has proven that the left is capable of neutralizing the ultra-orthodox by joining the Netanyahu government. This is what Bennett and Lapid did a few years ago and the ultra-Orthodox sat outside. Even today, without any coalition change, but only with the addition of a party or two from the opposition, everything changes because there will be no other choice, Lapid and Gantz prevented and are preventing this, therefore with the claims that will come to themselves only. The left has a serious demographic problem, this situation will get worse and worse. They prefer two dogs and a child instead of two children and a dog, so this is the result.

The ultra-Orthodox have no choice, as a battle must be fought in any situation, so it is better to be done with it now than to wait for the next rounds and even there they will have to go through what they will go through now, there is no choice, they must prepare for war until the matter is over. The yeshivot will continue to take place in any situation even if there is a conscription law that obliges the ultra-Orthodox to enlist, they will not enlist, they would rather sit in prison, and again, not because they don't want to serve, but because the quality of our lives comes before anything else, we will not allow our children to be immersed in a liberal life that educates them to abomination and the like.
סרבני מצפון חרדים וצביעות שמאלנית 760902
לא ענית למה שכתוב בתגובה מעלייך.
ככה לא מנהלים דיון.
ורק רמז קטן שכן קשור למה שכתבת - השירות בצבא גם פגע באופן חריף באורח החיים שלי. יש כאלה שהוא פגע שאורח חייהם עד כדי הפסקתם.
ולכן כל המכתב ההבאת הוא קשקוש מתבכיין ולא רלוונטי.
אז, הסיכום הנזקי מהמאבק עד כה 760021
אז, הסיכום הנזקי מהמאבק עד כה:

(לא נכנסת לגבי הויכוח עצמו, אלא, שבסך הכל, עד עכשיו):

* תדמית מדינת ישראל הושחרה עוד יותר עם השפה השמאלנית הקיצונית שהופנתה למדיה הבינלאומית. כי הבי.די.עס. הרי לא מספיק.

* השפעת השמאל על ממשלת ארצות הברית מניבה "פירות" באושים. (מי שראה את ראיון של הידועה כאנטי ישראלית, כ. אמנפור עם נועה לאנדאו מ'הארץ', נוכח מיד שכמוה, רבים לא רואים את כל המהומה כדמוקרטיה בריאה, אלא שהתמונה הכוללת היא שחורה. אגב, נועה עוד הוסיפה שביידן לא מספיק לחץ על נתניהו).

* שפלות נוראה בהשוואות מטומטמות אבל גם אכזריות (בכוונה להכאיב) ל-‏1933.

* שנאה בין יהודי ליהודי - בממדים שלא זוכרים.

* נזקים כבדים לכלכלה.

* רפיסות בטחוני.

* ואחרי כל הנזק מהשמאל, לא הצליחו בעיקרון, כי חלק מסויים ברפורמה כבר כן הועבר.
אז, הסיכום הנזקי מהמאבק עד כה 760024
השתכנעתי, נועה מהאינטרנט.
אז, הסיכום הנזקי מהמאבק עד כה 760026
מציאות עצובה.
אז, הסיכום הנזקי מהמאבק עד כה 760045
איך את מציעה לשנות אותה?
אז, הסיכום הנזקי מהמאבק עד כה 760076
קודם כל, אלו שהם נגד הרפורמה, להפסיק את קדיחת ה''חור בספינה'' יש מספיק דרכים למחאה.
אז, הסיכום הנזקי מהמאבק עד כה 760078
מה הכוונה "קודם כל"?
- קודם שיפסיקו ואז תחשבי ?
- זה תנאי מוקדם ?
- זה כבר יספיק ?

אני שאלתי ברצינות וציפיתי לתשובה רצינית.

אני חושב שלא ברור לך עד כמה כואב למוחים. אז דמייני את אוסלו אם את מבוגרת מספיק לזכור.
כמו שכאב אז לימין, שהרגיש שממשלת רבין מחסלת את המדינה, כך בדיוק כואב היום ל"שמאל".
מבחינת המוחים הקברניט מנווט את הספינה היישר אל השרטון, וכל מה שהם עושים נועד להציל אותה.
להגיד להם למחות בנימוס זה לא לעניין. להציג את זה בתור הפתרון, או תנאי לפתרון המצב זה לא רציני.
להטיל עליהם את האחריות לתשעה באב... אין לי את המילים המתאימות.
אין לך ציפיות מהממשלה שתהיה אחראית לתוצאות של החלטותיה?
אז, הסיכום הנזקי מהמאבק עד כה 760080
ובואו נזכור איך הימין התמודד עם אוסלו - עשה שלושה חורים בגב של ראש הממשלה ועלה על גבם לשלטון.
למי שצריך עוד תזכורת לכמה נחמדות ומנומסות (גם בקנה מידה בינלאומי, ואולי מנומסות מדי) ההפגנות נגד ההפיכה המשטרית.
אז, הסיכום הנזקי מהמאבק עד כה 760081
מניחה שהבנת כשכתבתי 'חור בספינה' ולא הפסקת כל מחאה.
אז, הסיכום הנזקי מהמאבק עד כה 760106
בקשי מביבי להפסיק לשבור את הספינה.
אז, הסיכום הנזקי מהמאבק עד כה 760137
ובכל זאת, מה התשובה שלך?
אז, הסיכום הנזקי מהמאבק עד כה 760159
ענית לכולם ורק לי לא.

אני צריך להסיק מזה שהתשובה היחידה שלך לשיפור "המצב" הוא שהמוחים יהיו מנומסים יותר?
אז, הסיכום הנזקי מהמאבק עד כה 760391
יש כלים, ללא קידוח חור בספינה, וללא התלהמויות של שנאה כלפי ציבור מסויים.

לדוגמא:

1. עצם תמונות של המונים המפגינים, אומרות הרבה.

2. הדוגמא של ה'מודעה השחורה.'
אז, הסיכום הנזקי מהמאבק עד כה 760392
לא הבנתי. כלים למה ודוגמאות למה?

שאלתי שאלה פשוטה- מה לדעתך ישפר את "המצב"?

את רוצה שאפרט לגבי "המצב"?
אז, הסיכום הנזקי מהמאבק עד כה 760405
לדעתך אם המוני אנשים היו עומדים על המדרכה ומנפנפים בדגלים זה היה מזיז למישהו? יש מחקרים לפיהם מחאה אפקטיבית חייבת ליצור שיבושים במהלך החיים התקין, וגימיקים כמו המודעות השחורות או מיצג הטייס התלוי ("קיש, אל תנטוש אותנו") הם תבלינים חביבים שאינם יכולים לבוא במקום המנה העיקרית.

על אופיים של השיבושים ועל המינון הנכון אפשר, כמובן, להתווכח.
אז, הסיכום הנזקי מהמאבק עד כה 760427
תיקון קל: חיפשתי קצת ברשת, ובכמה מקומות נטען שהמחאה צריכה להיות בלתי אלימה. לטעמי חסימות כבישים אכן נמצאות ברף הנמוך של אלימות‏1, אבל אני לא בטוח אם במחקרים התייחסו אליהן כך או ששם התכוונו לאלימות של ממש.
__________
1- שהיה יכול להיות נמוך עוד יותר לו המשטרה היתה מפנה את הנהגים למסלול עוקף, בעוד המפגינים היו מאפשרים למי שכבר תקוע להחלץ משם. דומני שזה מה שקורה בחלק גדול מהחסימות.
אז, הסיכום הנזקי מהמאבק עד כה 760444
כפי שכבר הראתי בסקירת ההיסטוריה של מושג ה - ״Non violence״ בהקשר של מחאה, אין משמעות המושג המנעות מקונפליקט, המנעות מהתנגשות עם שוטרים או המנעות מהפרת החוק. ממש לא. חסימת כביש והפרת החוק זה לגמרי במסגרת המסורת המקובלת של תנועות מחאה ששמו על דגלן את ה-Non violence לאורך ההיסטוריה.
זה לא שאפשר למצוא דוגמאות ויוצאי דופן לכך שגם גנדי וגם לותר קינג חסמו כבישים (במחאה הלא אלימה של גנדי אפילו חסמו רכבות). זה ממש היה חלק מארגז הכלים שלהם. ההיסטוריה היא שזה ממש הם שהפכו את השיטות הללו לעניין פופולרי מסביב לעולם וזה קיים ממש בהשראתם. חסימת הכבישים‏1 זה התחליף להתפרעויות האלימות ה״רגילות״ שהיו נהוגות לפני תנועות המחאה של ה-Non violence.

וכמה שנוזלים ישראלים חמודים שיושבים על הכביש וממתינים לפינוי, בסגנון ה-Sit-in, זה עוד כלום בתור חסימת כבישים. הנה עוד קצת היסטוריה - מהמחאה של 1964 בניו-יורק. שם הם ממש חסמו גשרים ע״י הגעה ועצירה של *כלי רכב* שלהם על גשרים (ה - "Stall-in") וזאת בדיוק בזמן קריטי/אסטרטגי בכוונה תחילה בו אמורים היו להגיע לאירוע בעיר כ-‏250000 איש, כדי להשיג מקסימום Disruption.

___________________
1 וטריקים אחרים כמו קשירת עצמך בשרשראות ברזל בכניסה למוסד כלשהו, צעדות המונים ברחובות, הפרת חוק בהתרסה מכוונת על ידי קבוצה גדולה כמו במצעד המלח של גנדי וכו׳. דחיפת אצבע לעין של מישהו זה הא׳ ב׳ של מחאות בלתי אלימות. הפגנות מנומסות עם שלטים בעד/נגד מדיניות המיסוי על הקוטג׳ זה לא מה שמתכוונים אליו כשמדברים על תנועות ה-Non violence.
אז, הסיכום הנזקי מהמאבק עד כה 760446
עוד קצת תמונות מה-Stall-in:
ועוד תמונה של אנרכיסטים לבנים פריבילגים: https://i.guim.co.uk/img/media/42ffd51600fee659c8f17b...

גם הפרעה לתנועת רכבות תחתית היתה חלק מהאירוע: http://www.corenyc.org/omeka/items/show/84
אז, הסיכום הנזקי מהמאבק עד כה 760484
תודה.
אז, הסיכום הנזקי מהמאבק עד כה 760227
את ממשיכה לענות לכולם ולא לי. לא מנומס.

בסך הכל שאלתי מה את מציעה.
אז, הסיכום הנזקי מהמאבק עד כה 760261
אפרופו חור בספינה, כיוונת לדעת קטנים (סתאאאם. ברור שהמטאפורה הזאת משומשת עד בלות).

הסירה הזאת כבר זמן רב שטה בזכות ציבור רחב שהיה מוכן לאכול הרבה מרורים (לכבודך שיניתי את המילה הראשונה שקפצה לי כאן) כדי שלא תשקע, ואם לסיפור על דג הזהב ואשת האיכר יש הכשר רבני את בטח מכירה אותו. מצד שני, אם החרדים באמת עומדים מאחרי הטענה שלימוד ה̶ת̶ו̶ר̶ה̶ הגמרא מועיל למדינה לא פחות משרות צבאי, כל מה שעליהם לעשות כדי להציל את הספינה הוא ללמוד קצת יותר. אם אני יכול לקדוח את החור בספינה כל מוצ"ש במשך 30 שבועות פלוס ימי התנגדות, ימי שיבוש, ימי חינטרוש וימי מרד בגרוש, החרד שאינו מפגין יכול לנצל אותו זמן לעוד שעור קטן או שניים, והנה הטיטאניק משנה את מסלולה לכיוון ממנו יגיע במהרה בימינו משיח צדקנו וכולנו יוצאים מורווחים.
אז, הסיכום הנזקי מהמאבק עד כה 760278
מה את אומרת, נועה- אני לא ראוי לתגובה?

בסך הכל שאלתי מה ההצעה שלך לשיפור המצב.

את באמת חושבת שמחאה יותר מנומסת זה הפתרון היחיד לשיפור המצב? ואז מה?

בשלישית- אני שואל ברצינות. אלו לא שאלות רטוריות.
אז, הסיכום הנזקי מהמאבק עד כה 760287
לדעתי נועה או נעה היא הבינה היתרה והמלאכותית של שכ״ג.
אז, הסיכום הנזקי מהמאבק עד כה 760324
לדעתי ההרגשה שאנחנו (כולל כמובן אותי) נותנים לאנשים מסוגה שמגיעים הנה הוא של התגודדות, מה שמבריח אותם למקומות יותר ידידותיים. אפילו דב וידידיה נשברו.
ואף על פי כן 760334
נועה תנוע.
אז, הסיכום הנזקי מהמאבק עד כה 760376
אכן, קשים חייו.ה של האייל.ת המזדמן.ת
חופשי בארצנו 760110
השבר גדול יותר, לאין שעור.

יש הבדלים רבים בין שני הארועים האלה, ויקצר המצע, אבל העניין העיקרי בעיני הוא שהסכמי אוסלו היתה צעד בתחום בו שאי-ההסכמות היו ידועות וברורות לכל, והם באו לטפל במצב שלפחות בחלקו נוצר מצעדים *בלתי דמוקרטיים* תוך עקיפת החוק והעלמות עין של השלטונות, ראה לדוגמא את חוות_דעת_(ביניים)_בנושא_מאחזים_בלתי_מורשים [ויקיפדיה]. הציבור החופשי חשב מאז ומתמיד שהדמוקרטיה אינה נושא שנוי במחלוקת אלא היא סלע קיומנו. הסכמנו, בחרוק שיניים, להרבה ויתורים, משאלות כשרות כפויה ועד השתמטות המונית (גם ישיבות ההסדר, מהסוג ששר האוצר למד בו אנגלית, הן השתמטות למחצה), מנישואין וגירושין ברבנות ועד ונדליזם במרחב הציבורי, מיריקות על נשים "בלתי צנועות" ועד הטלת חיתולים צואים על שוטרים... (מספרים לי שהגיע זמן קריאת שמע של שחרית אז אפסיק כאן).

בתמורה חיינו במה שמתברר כאשליה, לפיה אף אחד לא יעלה בדעתו לפגוע במה שעבורנו הוא קודש הקודשים: החופש שלנו לחיות בהתאם לערכים שלנו, לא אלה של אמסלם ומאי גולן. לא לאוסלו צריך להשוות את המשבר, אלא לחקיקה שתאסור על הטלת נכות בילדים בגיל 7 ימים.

משונה ש- 230 שנה אחרי המהפכה הצרפתית צריך להסביר את זה למישהו.
חופשי בארצנו 760112
1. שמונה ימי מילה, תשעה ירחי לידה וכו׳.
2. ׳ אף אחד לא יעלה בדעתו לפגוע במה שעבורנו הוא קודש הקודשים…׳ - למה השימוש בטרמינולוגיה דתית? אם כדי לסבר את אוזנו של המאמין, אז כופר אתה. אז למה באמת יש לחילוני משהו ׳קדוש׳?
חופשי בארצנו 760114
כן, כדי לסבר את אוזנו של.
חופשי בארצנו 760116
כלומר זה וזה קדוש לי ובתמורה אני מוכן להסכים שזה וזה קדוש לך ? כי אם כן, אז איזו סדרה כולנו צופים בחצי השנה האחרונה ? לא על אילו שטוענים שיש קדושה שגוברת על קדושה?
חופשי בארצנו 760122
הסדרה בה אנו צופים היא ''אפוקליפסה עכשיו'' (שאמנם לא היתה סדרה אלא סרט אבל לומשנה).

אני לא יודע איך מודדים רמות של קדושה, וכל מה שאני דורש הוא הדדיות.
חופשי בארצנו 760126
בהחלט. אני בעד הדדיות.
חופשי בארצנו 760119
2. זה פשוט לדבר בשפה שהצד השני (אולי,בסיכוי נמוך אבל עדיין מתאמצים) יבין.
חופשי בארצנו 760124
אני סבור שדווקא העמדת הדברים בצורה זאת כן תהווה משקל משמעותי אצל האדם הדתי. עצם הרצון של הצד השני להנגיש את עמדותיו בשפתו הוא, יכולה לפחות לפזר את העשן. וכן, אם תעלה טענה שליברליזם ודמוקרטיה הם קדושים כמו ששבת, כשרות ונישואין הם קדושים, אני מניח שתהיה אוזן קשבת כי הצהרה זאת אומרת בעצם שיש צד שכן מכבד את קדושיו של האחר וכעת הנטל מוטל עליו. אבל גם יישור דברים אלו באותו מפלס של הוגנות בקדושה, לא תפתור את הבעיה - מיהו קדוש ומיהו קדוש יותר.
חופשי בארצנו 760125
כמובן שהשאלה שלך בסוף היא השאלה הלא נכונה - זו שלא מובילה לפתרון ישים.
השאלה הנכונה היא - איך שנינו מאפשרים זה לזה לקיים זה את קודשו של זה, ומשתדלים לא להפריע.
חופשי בארצנו 760129
חוקה בהסכמה. זאת אופציה שיש לה כיום קהל גם בצד הדתי והימני.
חופשי בארצנו 760133
כן. חד משמעית. חוקה בהסכמה ואם לא יהיה בהסכמה אז שיהיה גם ׳בהסכמה׳. חייבים כאן דחוף חוקה. ולמי שזה לא מתאים, הוא מוזמן לעוף מכאן.
בארצנו 760475
הזכרת "תשעה ירחי לידה וכו׳"
__

האם ידוע לך מה הכוונה בזה בכלל?
עם סגולה 760485
אני לא קוזמו, ואני לא יודע למה התכוונת, אבל "בזכותך" גיליתי את הקטע החביב הבא:

"דרש רבי שמלאי, למה הולד דומה במעי אמו... ונר דלוק לו על ראשו וצופה ומביט מסוף העולם ועד סופו... ואין לך ימים שאדם שרוי בטובה יותר מאותן הימים... ומלמדין אותו כל התורה כולה...
בפשטות, כל הדברים הללו אמורים רק בוולד במעי אם בת ישראל, ולא בגויים" (הדגשה שלי).

(לבורים ועמי ארצות - כמוני עד לפני כמה דקות - זה בקשר ל"בעיה" עם תשעה ירחי לידה שאינם מאפיינים דווקא את עם ישראל אלא הם קבוע אוניברסלי (למה "אחד אלוהינו" לא מהווה בעיה דומה? שאלו את רב השכונה שלכם) שמשותף לכל המין האנושי (וגם ג'ירפות, סוסים, גמלים, גורילות ודולפינים מסויימים).
עם סגולה 760592
אז אסביר לך...

את זה (''תשעה ירחי לידה'') הכלילו, עשו בחכמה, ובהסתר, נגד השקר הנוצרי כאילו שאותו האיש לא נולד מאשה...
עם סגולה 760615
אותו איש, כלשונך, בודאי נולד מאישה, גם ע"פ הנצרות. התפילה הקתולית הנפוצה ביותר אומרת "ברוכה את בנשים, ברוך פרי בטנך".
יש אצל הקתולים עניין הרבה יותר מסובך של לידה ללא פגם (Immaculate Conception), אבל אני לא בטוח שתרצי להעמיק בכך. בכל אופן זה מופיע בויקי (אנגלית).
עם סגולה 760616
>> יש אצל הקתולים עניין הרבה יותר מסובך של לידה ללא פגם (Immaculate Conception)

לא לידה, אלא התעברות (למיטב הבנתי).
עם סגולה 760724
כוונתי ליהודים שהיו במדינות קתוליות כמו בספרד, מאות שנים קודם הגירוש..
עם סגולה 760735
אבל הקתולים לא בכיוון של: "תשעה ירחי לידה.." אלא מ"הבתולה"-יעני..
עם סגולה 760736
התכוונתי לטעות שכאילו "לא" נולד מאיש-ואשה. (גם, מאות שנים לפני- insemination ... LOL)
עם סגולה 760625
אהה, תודה. כפי שהעירו לך, הנוצרים אינם מתכחשים לעניין הלידה או להריון אלא לשאלת ההפריה, אבל אולי אם לא היתה הפריה אפשר לטעון שמריה היתה בהריון מהיום בו נולדה (או אפילו קודם, כמו חרקים מסויימים).

ועוד שאלה סקרנית (מלווה ב"היתר" הרגיל לעבור עליה בשתיקה): באיזו מידה את מכירה את הברית החדשה ו/או את התיאולוגיה הנוצרית?
עם סגולה 760640
אסתכן ואסביר, למרות שאיש לא טען אחרת, שמי שנולדה בלי פגם היא מרי, אם האלוהים עצמה ולא בנה. כתבתי מרי ולא מרים, משום שזו דוגמה המקובלת בעיקר בקרב הקתולים ואינה מקובלת בקרב פרוטסטנטים.
איני זוכר זאת בודאות, אבל נדמה לי שגם שאלת לידתו בלי חטא ואפילו שאלת אלוהותו של ישוע מנצרת היו נושא לויכוח בין זרמי הנצרות הקדומים. אאל''ט הנוצרים האריאנים האמינו שישוע היה אדם רגיל (נניח כמו משה או מוחמד).
עם סגולה 760642
בעצם התעברה בלי פגם. בעניין זה, יובל צודק.
עם סגולה 760647
כולו יהודי רפורמי. בסה''כ הקדים את זמנו בכמעט אלפיים שנה.
עם סגולה 760648
כיהודי הצופה מבחוץ, ועם גנטיקה של תיעוב ורתיעה, אני צופה על הדת הנוצרית מתוך הקסמות ופליאה.
הנצרות מסמיכה עקרונותיה על כתבים עתיקים המתארים באופן בלתי עקבי ולא היסטורי יהודי אחד שחי לפני 2000 שנה. מדהים לראות עד כמה כל הנפלא והנשגב בנצרות, נשאב מתוך אותם דיווחים מעורפלים ולא מהתפתחויות מאוחרות יותר כמו ביהדות או באיסלם.
אפשר לראות את הניגוד הזה דרך ציון שתי עובדות יסוד: הנצרות הכנסייתית (החל בפטרוס ופאולוס) רואה את ישוע כבנו של אלוהים. הברית החדשה אכן שמה בפיו את הקריאה "אבי, אבי", אבל האם זה כל כך שונה מ"אבי, אבי, רכב ישראל ופרשיו" או "אבינו שבשמיים". לעומת זאת ישוע עצמו מקפיד לקרוא לעצמו "בן האדם".
במחשבה שנייה ההגדרה שלך קולעת להפליא. ישוע מנצרת בקע מן המצוקה והמבוכה הרוחנית של היהודים במאה הראשונה לספירה. כל מה שהברית החדשה מייחסת לו, אפשר לקשר לרעיונות שנפוצו בעולם הרוח היהודי של אותן שנות מבוכה וסער שלפני חורבן הבית.
עם סגולה 760664
ישועה בן יוסף בכלל לא התכוון לייסד דת חדשה. הוא רק רצה להכניס מוסר ליהדות. אולי אפילו לא ליהדות אלא רק ליהודים בני זמנו. רפורמיסט לכל היותר.

אחר כך תלמידיו עשו מזה דת חדשה. אני חושב שההמחזה הטובה ביותר של העניין היא ב''בריאן כוכב עליון''.
עם סגולה 760666
בדומה לאיוב ובן סורר, ישו מעולם לא היה. זאת מסקנתו של השופט כהן זל בספרו על האישיות הכי נוצרית.
עם סגולה 760667
לא יודע. אולי היה ואולי לא‏1. בכל מקרה לא היה כפי שתיארו אותו תלמידיו.
חופרי החרסים גם אמרו שממלכת דוד לא היתה, ושינו את דעתם.

___________
1 [ויקיפדיה גלוסקמת יעקב אחי ישו]
עם סגולה 760671
הגלוסקמה התבררה כזיוף.
עם סגולה 760672
בעצם לא.
עם סגולה 760673
שתי התגובות שלך מתארות במדויק את מה שקרה.
עם סגולה 760681
בהחלט סביר שהשם היה ישו. נראה שהשם „ישו״ היה יותר נפוץ מ„ישוע״ באותה תקופה (אבל שניהם היו שמות נפוצים).

די ברור שפטרוס הוא דמות היסטורית. יכול להיות שיוסף בן מתיתיהו (שנולד בערך בזמן שישו הוצא להורג ומדווח בספריו על מאורעות שונים מאותה תקופה) הזכיר את ישו. יותר ברור שהוא הזכיר את יעקב שהוצא להורג בירושלים אחרי שכבר היו לו חסידים.
עם סגולה 760690
אני חושב שהשליח יעקב אחי ישו, הוא דמות היסטורית לא פחות מפטרוס. הוא היה מנהיג הקהילה הנוצרית הקטנה, אחרי מות ישו.
יוסף בן מתיתיהו אכן מדבר יותר על הקהילה הנוצרית הקטנה במאה הראשונה מאשר על ישו בעצמו. הוא מזכיר את יעקב וכותב שהיה אחיו של ישו. יש כאלו שמערערים על האותנטיות של הקטע על הנוצרים בקדמוניות היהודים.
לגבי הגלוסקמה של יעקב אחי ישוע, הגלוסקמה אותנטית, אבל הכתובת מזוייפת. על גלוסקמאות, אפילו של אנשים חשובים מאד, בד''כ לא היו כתובות.
עם סגולה 760691
עפ"י ויקי ייתכן בהחלט שגם הכתובת אותנטית.

מתוך גלוסקמת_יעקב_אחי_ישו [ויקיפדיה]: "המומחים... קבעו, על סמך איתורה של פטינה טבעית ממקור ביולוגי שהתפתחה באופן איטי במשך מאות שנים בחריצי אותיות שונות בכתובת (בפרט בחלק הכתובת שנחשד על יד הרשות להיות חדש), כי ניתן לקבוע בוודאות כי הכתובת לא נחקקה בדורות האחרונים".
עם סגולה 760695
עודד גולן הוא זייפן ידוע ומומחה. הגלוסקמה גם לא נמצאה בחפירה מסודרת. (סיפור מציאתה לא נשמע לי אמין). בנסיבות אלו ההנחה הראשונית צריכה להיות שמדובר בזיוף.
סיפור הפטינה לא עושה עליי רושם. גם על כתובת יהואש (גם היא של עודד גולן) נמצאה פטינה מימי הבית השני ואפילו רסיסי זהב מותכים. הזייפנים פשוט לוקחים אפר מאתרי שריפה מן התקופה הדרושה ומיישנים אותו על הזיוף בתהליכים מחוכמים להפליא. לא כל כך קשה לרמות מומחים ממדעי הטבע ובפרט אם אינם מן התחום, אינם באים בגישה חשדנית ואינם מכירים היטב את הטכניקות של זייפנים.
עם סגולה 760700
ייתכן. קטונתי.
עם סגולה 760727
אותו-האיש עשה עצמו לאליל כשקרא על עצמו כאילו הוא בן של...
ב-John 5:18, ועוד).
עם סגולה 760729
אלולא הנצרות והאיסלם, לא היה רקע של טמונה באלוקים בכלל (ברחבי תבל). והכל כדי שיהיה כשיר ומוכן לימות המשיח כשהאמת חתפשט בכל העולם.(שינויי נוסחאות לפי הצזורה, אבל בעיקרון, זאת הנקודה).
חופשי בארצנו 760130
בין כל המגילה הבחנתי מה שכתבת בסוגריים, מה שמראה על לגלוג ולעג כללי. תודה על ההבהרה.
חופשי בארצנו 760144
בשמחה.
חופשי בארצנו 760139
לגבי זה, יש גם רשימה חלקית של רק השנה האחרונה : מיולי-‏2022 ("סליחה" על האורך):

שנאת חרדים: המצילה לא מוכנה להציל דתיות - האזינו
בהקלטה שהופצה ברשתות בימים האחרונים נשמעת מצילה משוחחת עם תושב טבריה הפעיל החברתי שמעון כהן שחיפש מצילה, כאשר היא אומרת כי היא מוכנה לעבוד כמצילה, אך לא לפני שמבהירה כי אם אישה דתייה תהיה בשלבי טביעה היא תעלים עין - מה ענה לה שמעון כהן? -האזינו לשנאה

חני לוין , כ"ט תמוז תשפ"ג 18/07/2023 https://www.bhol.co.il/news/1569912

Lifeguard: 'I'm not rescuing a haredi woman'
https://www.israelnationalnews.com/news/374432

______

מובילת המחאה הזהירה מתפילין; הח"כ תקף: "זו אנטישמיות"
חבר הכנסת ביסמוט תקף הבוקר את הציוץ בו הזהירה שקמה ברסלר ממובילות המחאה כי ביטול עילת הסבירות יוביל את שר החינוך קיש לכפות על ילדים להניח תפילין. "ככתב בחו"ל, אם היו עושים את זה, הייתי אומר 'אנטישמים"'

מאיר גלבוע , ט' תמוז תשפ"ג - 28/06/2023
https://www.bhol.co.il/news/1562608

The leader of the protest warned from Tefillin; The MK attacked: "This is anti-Semitism"
Meir Gilboa, 28/06/2023
________

חרדי הותקף תוך כדי נסיעה: "חבל שהי#לר לא סיים איתכם" - צפו
חרדים תמימים ממשיכים להיות מותקפים במרחב הציבורי ונראה שהדבר שכיח יותר בתחבורה הציבורית. הערב תועד אדם מקלל נוסע חרדי במילים קשות ובוטות שאת רובן לא ניתן לצטט. אך האמירה החמורה מכל היא: "חבל שהיטלר לא סיים איתכם את העבודה" | צפו בתיעוד המטריד.
קובי עוזיאלי , ח' תמוז תשפ"ג 27/06/2023

[ההסתה מחלחלת. אברך נוסע ברכבת הקלה.
אברך נוסע ברכבת הקלה]

ההסתה נגד החרדים מפי פוליטיקאים ובתקשורת ממשיכה לחלחל לרחוב. כשבוע לאחר תקיפתו המילולית של עורך הדין החרדי ישראל יהונתן הירש, לוחם במילואים במהלך נסיעה באוטובוס בעיר מגוריו הוד השרון, הערב (שלישי) מפרסם העיתונאי אריאל אלחרר תיעוד נוסף של תקיפת חרדי - הפעם במהלך נסיעה ברכבת הקלה.

אלחרר כותב: "אברך חרדי, אדם מכובד יושב לו בשקט עם עצמו לאחר יום עמוס ברכבת הקלה בירושלים, באחת התחנות עולה אדם שטוף שנאה ומתיישב מולו, בלי שום דין ודברים לפני הוא זורק לעבר האברך "חבל שהי#לר לא סיים איתכם את העבודה".

בחור חרדי בשם אלעזר כהן שישב במושב על יד שמע והזדעזע, שלף מיד את המצלמה ואמר לו, "תגיד את זה שוב אם אתה גבר", פתאום הגיבור הגדול התחיל לפחד. בסוף איכשהו הוא מלמל את המשפט המזעזע שוב, בושה". כך אלחרר.

בסרטון הוא נשמע מתבטא במילים בוטות קשות שנאלצנו לצנזר מפאת חומרתם ולסיום אף חוזר על המילים בנוסח קצת שונה: "חבל שהיטלר לא חיסל אותכם".

התיעוד הפך לויראלי בשעה האחרונה ברשתות החברתיות וגרר תגובות נגדיות רבות נגד התופעה.
https://www.bhol.co.il/news/1562090

An ultra-Orthodox was attacked while traveling: "It's a shame that Hi#ler didn't finish with you" - 06/27/2023

Haredi MK: 'Discrimination against haredim also exists in hospitals'
Incitement against haredim harms them in healthcare as well, MK Eichler says.

Israel National News, Jun 15, 2023
https://www.israelnationalnews.com/news/372811

____

ח"כ חרדי: "אפליה נגד חרדים קיימת גם בבתי חולים"
הסתה נגד חרדים פוגעת בהם גם בבריאות, אומר ח"כ אייכלר.
ערוץ 7, 15 ביוני 2023,
"מחקרים דמוגרפיים הפכו למסע של דה-לגיטימציה של האם והילדים החרדיים. הם נכתבים נגדם בכל כלי התקשורת, ונוצרת שנאה בלתי פוסקת כלפיהם, מצד האומה הנצחית. משפחות עם מספר רב של ילדים זוכות לטיפול בבוז".
____

ב"הארץ" מציגים רף חדש של שנאת חרדים ודת // דעה
כתב "הארץ" התקשר בהפתעה למנכ"ל חברת החשמל ותקף אותו על החלטתו לחבר לחשמל יישובים בעלי רוב דתי ביום שישי האחרון בזמן שבוצעו ברחבי הארץ הפסקות חשמל יזומות. "אתה דופק אותי עבור האמונה שלו?

יחיאל גלאי , י"ח סיון תשפ"ג 07/06/2023.
[תגיות: מאיר שפיגלר, חברת החשמל , עיתון הארץ]
https://www.bhol.co.il/news/1552869

At "Haaretz" they present a new standard of hatred of ultra-Orthodox and religion // opinion
The "Haaretz" reporter made a surprise call to the CEO of the Electric Company and attacked him for his decision to connect communities with a religious majority to electricity last Friday while there were self-initiated power outages across the country. "Are you knocking me for his faith?

Yehiel Galai, 18 Sivan, 5783. 06/07/23
____

"פשוט שקרנית על סטרואידים"
"עלילת הדם החדשה" של ח"כ מרב מיכאלי נגד הציבור החרדי

ח"כ מרב מיכאלי מצטרפת באיחור אופנתי לגל השנאה וההסתה נגד החרדים וטוענת כי חברת החשמל ניתקה יישובים חילונים ביום שישי האחרון כדי שלדתיים יהיה חשמל | "האם מעתה ואילך זכאות לחיבור לחשמל תהיה לפי גודל הכיפה והשביס?", תהתה וספגה ביקורות חריפות מגולשים.
קובי עוזיאלי , ט"ז סיון תשפ"ג 05/06/2023 19:41
[תגיות: מרב מיכאלי, הסתה, שנאת חרדים, ניתוק חשמל]
https://www.bhol.co.il/news/1551871

"Just a liar on steroids"
MK Merav Michaeli's "new blood libel" against the ultra-Orthodox public
Kobi Uzieli, 16 Sivan 5783. 06/05/23

_______

בעולמם, יום שלישי, 23 במאי 2023

גם אם אתה עובד ומשרת את המדינה השמאלנים מאחלים לחרדי שיילך לעז-אזל
סורי על השעה, מרגיש חובה לשתף אותך בסיפור מחריד שקרה לי היום, הייתי הבוקר ברשות המסים בית נח מנחמי ברמת גן, הלכתי להסדיר תשלום מס הכנסה, ע"ס כולל של 196,000 ש"ח ע"ח רווחי העסק שלי מהשנה הלועזית החולפת, (בנוסף לתשלום מקדמות של כ50k במהלך השנה), מצו"ב אישור התשלום (אל תעביר הלאה את הפרטים המזהים, ת.ז., פרטי חשבון בנק וכדומה).
כשירדתי בחניון היו יחד איתי במעלית זוג כבני 60+ האישה מסתכלת וצועקת במבט מזרה שנאה "עוד מובטל, עלוקה, לך לעבוד, אנחנו צריכים לממן אותך?"

הוצאתי את המסמך המצו"ב ואמרתי לה, ברגע זה שילמתי כ200k למס הכנסה ואני שמח לשלם מסים", בתגובה צעקה ה'נאורה' אז "לך לשרת - משתמט", אמרתי לה, אבל שירתתי את המדינה (שירות אזרחי).
תגובתה: "אז לך לעזעז-אל!" יריקה על ריצפת המעלית, ויצאה את המעלית לקומת ח6 (חניון תוך גיבובי קללות וגידופים שאני מעדיף לא ללכלך את המקלדת.

בעלה / בן זוגה שהיה יחד איתה ציחקק בקול רם.

אני לא נבהל לרגע מהם ומשכמותם. אבל לא האמנתי לרגע שבגלל המראה החרדי-חסידי שלי אתקל בשנאה אוטו-אנטישמית בארצנו הקדושה והאהובה.
May 23, 2023

Even if you work and serve the country, the leftists wish the ultra-Orthodox to go to he-ll
I'm sorry for the time, I feel obliged to share with you a horrible story that happened to me today, this morning I was at the Tax Authority Beit Noah Menachemi in Ramat Gan, I went to settle the income tax payment, for a total of 196,000 NIS for the profits of my business from the past foreign year, ( In addition to paying advances of about 50k during the year), the payment confirmation is attached (do not forward the identifying details, social security number, bank account details, etc.).
When I got off at the parking lot, there was a couple in the elevator with me, about 60+ years old. The woman looks and shouts with a hateful look, "Another unemployed, leech, go to work, do we need to finance you?"

I took out the attached document and told her, "at this moment I paid about 200k to the income tax and I am happy to pay taxes", in response the 'enlightened' shouted so "Go to serve - you are dodging", I told her, "but I served the state" (civil service).
Her response: "Then go to He-ll!" Spit on the floor of the elevator, and took the elevator to the 6th floor (parking lot) while muttering curses and profanities that I prefer not to dirty the keyboard [with].

Her husband/partner who was with her giggled loudly.

I am not afraid for a moment of them and their likeness. But I did not believe for a moment that because of my Haredi-chassidic appearance I would encounter auto-anti-Semitic hatred in our holy and beloved country.
_____

בגלל הדרת שומרי השבת: דרישה מלפ"מ להפסיק לפרסם ב'הארץ'
ב'הארץ' ציינו במודעת דרושים תנאי לעבוד בסופי שבוע. בתגובה ח"כ אברהם בצלאל דורש מלפ"מ להפסיק לפרסם בעיתון.
איציק ברנדויין, א' בסיון תשפ"ג 21.05.23

יושב ראש השדולה למען השבת חבר הכנסת אברהם בצלאל (ש"ס) דורש מלשכת הפרסום הממשלתית להפסיק את הפרסום הממשלתי בעיתון ואתר 'הארץ' בשל הפרת חוק לכאורה והדרת שומרי שבת מקבלה לעבודה.

נציין כי במודעת דרושים שפורסמה בחשבון הפייסבוק של 'הארץ' צויין כי "העבודה במשמרות בתל אביב, כולל סופי שבוע".

בנוסף, על פי ארגון 'בצלמו', מדובר בפעם השלישית בשנה האחרונה בה 'הארץ' מציינים במודעות דרושים את החובה לעבוד בסופי שבוע, "תנאי אשר מדיר את כלל הציבור הדתי והמסורתי שומרי שבת", כפי שציין ח"כ בצלאל במכתב ללפ"מ.
https://www.inn.co.il/news/602239

Because of the exclusion of Shabbat observers: a demand from the Government Advertising Bureau to stop advertising in 'Haaretz'
- 21.05.23
_____

סערת ענק | המגישה הסיתה נגד החרדים: "מוצצים לנו את הדם"
מגישה בערוץ 12 התבטאה באנטישמיות קשה נגד החרדים על רקע סערת הכספים הקואליציוניים ואמרה כי הם "מוצצים לנו את הדם". היועץ ברק סרי שישב באולפן מחה, אך אחרים קיבלו את הדברים בשלוות נפש | שורה של גינויים חריפים
מאיר גלבוע, כ"ח אייר תשפ"ג - 19/05/2023

..."אמירה קשה מאוד" מחה היועץ ברק סרי על דבריה. "כמו שלא היינו רוצים שיגידו על ציבורים כאלה או אחרים 'מוצצים את הדם', כך גם על החרדים". בתגובה הטיחה בו גב' גוטמן: "יש לך יותר מדי מצביעים חרדים מאשדוד, אז לפחות תדבר על זה", כשהיא מתייחסת לריצתו של סרי לראשות העיר אשדוד.

הפרשן ישראל כהן תקף את דבריה המסיתים של גוטמן: "ההסתה נגד החרדים שוברת שיאים! גלית גוטמן מאשימה את המגזר החרדי ש'מוצצים לנו את הדם'. לי זה מזכיר תקופות אפלות של החיים היהודיים במזרח אירופה. מעניין אילו תגובות הייתה מקבלת לו הייתה מדברת כך על אתיופים, רוסים, ערבים או כל מיעוט אחר. נורא!".

ח"כ בועז ביסמוט הגיב: "עבדתי שנים ארוכות כעיתונאי בפריז. אילו שדרן בצרפת היה אומר את האמירות המסיתות והדוחות האלה, כעיתונאי הייתי מדווח על שדרן אנטישמי. מי שלא מסוגל לרסן את פיו, מוזמן להחליף מקצוע. במדינה היהודית מכבדים כל יהודי!".

יו"ר סיעת יהדות התורה ח"כ יצחק פינדרוס הגיב: "אפילו בלייבור בבריטניה הרחיקו חבר פרלמנט שקרה ל'יהודים התלמודיים' מוצצי דם. גם הם מבינים שהז'רגון של גבלס פסול לשימוש תמיד ובכל מצב לא אגיע לאולפני חדשות 12 עד שההסתה המתועבת הזו תטופל".

שר התקשורת שלמה קרעי: "בחשכת ימי הביניים, כשגויים אנטישמיים הטיחו ביהודים אמירות כאלו, אמרנו: ככה זה- עשו שונא ליעקב. אבל כאן בישראל? יהודייה? בריש גלי? לא יודע מי זו האישה הזו, אבל האמירות שלה הן פסאודו אנטישמיות, מבישות ולא ראויות לבמה תקשורתית. עם קמצוץ אתיקה עיתונאית, מצופה מערוץ 12 להשעותה לאלתר".

העיתונאי אבי רבינא צייץ: "גלית גוטמן הצבועה והמנותקת מכריזה כי "החרדים מוצצים את הדם". אותה גברת תטיף על "הרצח הבא שכבר בפתח" בגלל פייק טוקבקיסט מימין, בזמן שהיא מסיתה כמו אחרון הטוקבקיסטים".

איש התקשורת אבי גרינצייג כתב: "כל שעה שגלית גוטמן נשארת בתפקיד ולא עפה על טיל אחרי שקראה למיליון ורבע אזרחים "מוצצי דם" היא שעה מבוזבזת. קישטה, אנטישמית דוחה".

העיתונאי והפרשן ישי כהן תהה האם ראש הממשלה יתייחס לעניין: "מעניין כמה זמן ייקח לבנימין נתניהו לגנות את ההסתה נגד הציבור החרדי. הסתה אנטישמית. כמה זמן הוא עוד ישתוק? האם החרדים טובים עבורו רק כדי להקים ממשלה ולשמור לו על השלטון?".

מקשת זכיינית ערוץ 12 נמסר:
"קשת מגנה בחריפות את דבריה של גלית גוטמן בנוגע למגזר החרדי בשידור חי הבוקר. הדברים אינם מקובלים ולא היו צריכים להיאמר בשום אופן. אנו מצרים על כך ומתנצלים על הפגיעה המיותרת".
https://www.bhol.co.il/news/1544940

A huge storm The presenter incited against the ultra-Orthodox: "They suck our blood"
A presenter on Channel 12 expressed harsh anti-Semitism against the ultra-Orthodox... 19.05.23

Benjamin Netanyahu - בנימין נתניהו @netanyahu:
מי שהבטיחו 53 מיליארד שקל למנסור עבאס וחילקו צ'קים פתוחים לכל מפלגה, לא יטיפו לנו מוסר ובוודאי שלא יסיתו נגד הציבור החרדי.
May 20, 2023.
https://twitter.com/netanyahu/status/1660284110974115...
Those who promised NIS 53 billion to Mansour Abbas and distributed open checks to every party, will not preach morals to us and certainly will not incite against the ultra-Orthodox public
Netanyahu slams 'antisemitic' incitement against haredim on TV
Israel National News
May 21, 2023
https://www.israelnationalnews.com/news/371747
____

Judeoespañol @Judeoespanol:
צפיתי אמש בצעדה האנטישמית של השמאל בבני ברק. הצעדה הזכירה לי את התהלוכות האנטישמיות באירופה במאות הקודמות. מה שמכונה "הקרנבלים". בבלגיה ב-‏2019 הוצגו דמויות של יהודים מחייכים כשהם סוחבים שקים של כסף על גבם. על כתפה של אחת הדמויות נחה חולדה. דמיון מבעית למייצגי השמאל ב"ב...
May 18, 2023.
https://twitter.com/Judeoespanol/status/1659184435789...

¹I watched the anti-Semitic march of the left in Bnei Brak last night. The march reminded me of the anti-Semitic marches in Europe in the previous centuries. The so-called "carnivals". In Belgium in 2019, figures of smiling Jews carrying sacks of money on their backs were shown. A rat rests on the shoulder of one of the characters. A horrifying resemblance to the representatives of the left in B.B..
_____

Left-Wing Reporter On Bnei Brak Protest: "Israelis Who Lost Their Way,...
May 18, 2023
As it becomes more and more clear that left-wing protesters, who every week come up with a new reason to protest, simply hate Chareidim...
https://www.theyeshivaworld.com/news/headlines-breaki...

כתב שמאל על מחאת בני ברק: "ישראלים שאיבדו את דרכם,...
18 במאי 2023
ככל שמתברר יותר ויותר שמפגיני השמאל, שמדי שבוע מעלים סיבה חדשה למחות, פשוט שונאים חרדים...
_____

Moti Kastel מוטי קסטל @KastelMoti:
"לך לברוקלין! יא נבלה. אין לך זכות להיות פה". ההסתה החמורה כלפי הציבור החרדי ואלימות השמאל כולל נגד עיתונאים אינה דבר חדש. בימים האחרונים נחשפנו לגל העכור הזה במלוא העוצמה. זה למשל תיעוד עצוב מלפני כמה שבועות (שלא פרסמתי) שהסתיים במכות והשלכת הנייד לרצפה. למרבה הצער זה הפך שגרה.
May 21, 2023.
https://twitter.com/KastelMoti/status/165999116500387...

"Go to Brooklyn! You bastard. You have no right to be here." The serious incitement against the ultra-Orthodox public and the violence of the left, including against journalists, is nothing new. In recent days we have been exposed to this murky wave in full force. This is, for example, a sad document from a few weeks ago (which I did not publish) that ended in beatings and throwing the mobile phone on the floor. Unfortunately this has become routine.
______

שי גולדן לסגן ראש עיריית ת"א, ראובן לדיאנסקי: "שנאת חרדים מניעה אותך כשאתה מבקש למנוע תפילה בהפרדה ביום העצמאות. לא יעזור לך - לא בבחירות ולא בלבבות"...
Shai Golden to the Deputy Mayor of Tel Aviv, Reuven Lediansky: "The hatred of ultra-orthodox motivates you when you seek to prevent separate prayer on Independence Day. It won't help you - neither in elections nor in hearts"...
https://now14.co.il/?p=784547
______

Meir Preis @PreisMeir:
כשמחפשים ארוחה חמה וחיבוק בקצה העולם נכנסים לבית חב״ד, כשזקוקים לכסא גלגלים פונים ליד שרה, כשנואשים לעזרה וסיוע עם מחלה קשה פונים לעזרה למרפא כשזקוקים לתרומת מח עצם פונים לעזר מציון רק לבתי הקברות הצבאיים אסור להם להיכנס אפילו שגם בניהם קבורים שם עצוב מאוד.

When looking for a hot meal and a hug at the end of the world, you enter a Chabad house, When you need a wheelchair, turn to Sarah, When desperate for help and assistance with a serious illness, turn to a healer for help When you need a bone marrow donation, turn to Ezer Mitzion Only the military cemeteries are not allowed to enter Even their sons are also buried there Very sad.
Apr 23, 2023
https://twitter.com/PreisMeir/status/1650139110579793...

______

“צריך להרוג את נתניהו רבותי, שהחרדים יתלו עצמם עם התפילין”

תושב השרון בן 70 תועד בסרטון שהופץ ברשתות החברתיות קורא לפגוע בראש הממשלה ומשפחתו - על החרדים: “הביאו אותי למצב שאני שונא חובשי כיפה, אני מצטער לומר לך. שיתלו את עצמם עם התפילין שלהם מכאן עד בני ברק” - הוא נעצר לחקירה – בסיומה שוחרר בתנאים מגבילים.

חיים טוויל, כ"ו אדר התשפ"ג / 18.03.2023
https://ch10.co.il/news/808361/

VICIOUS HATE: “Chareidim Should Hang Themselves With Their Tefillin Until Bnei Brak”
March 19, 2023

_______

פתחתי חלון וחילוני הטיח פסולת בפרצופי"
עסקן חסידי מאשדוד הותקף ברח' דיזינגוף בתל אביב על ידי עובר אורח חילוני שהטיח בפרצופו כוס שהכילה פסולת מזון לחה ומגבונים מלוכלכים
ערוץ 7, ט"ו באדר תשפ"ג, 8.03.23
https://www.inn.co.il/news/594729

"I opened a window and a secularist threw garbage in my face"
A Hasidic community worker from Ashdod was attacked on Dizengoff St. in Tel Aviv by a secular passerby who threw a glass in his face containing moist food waste and dirty wipes.
INN, 8.03.23

__________

Yair Bissor @yairbissor
Mar 6, 2023

למה היטלר לא גמר אתכם. הפנים האמיתיות של השמאל ושל קומי ישראל.
https://twitter.com/yairbissor/status/163279851637963...

Why didn't Hi...r finish you off? The true face of the left and of 'Kumi Israel'.

ינון מגל @YinonMagal:

איש שמאל ופעילת קומי ישראל ראו חרדי. זה מה שיצא להם מהפה:

Leftist and Kumi Israel activist saw a Haredi. This is what came out of their mouths:
https://twitter.com/YinonMagal/status/163277950523537...
__

Yoel Belinitzki @yoelbelinitzki
Mar 6, 2023
צפו באדם חילוני תוקף חרדי בקללות קשות ונוראיות.
https://twitter.com/yoelbelinitzki/status/16330099064...

Watch a secular man attack an ultra-Orthodox with harsh and terrible curses.
_

AbargilUri @uri10284559
Mar 7, 2023

זה השמאלני שאמר לחרדי למה היטלר לא גמר אותו... תירקו עליו ותשיגו את השם שלו.

[https://pbs.twimg.com/media/FqrqA5yXoAADCUh?format=jp...]
https://twitter.com/uri10284559/status/16333751288127...
It's the leftist who told the ultra-Orthodox why Hi...r didn't finish him off... spit on him and get his name.

_____________

ההסתה משתוללת

"אנחנו נגמור אתכם" | צעיר חרדי ניצל מלינץ' של בריון חילוני בירושלים

צעיר חרדי כבן 19 נסע בתחבורה הציבורית בירושלים, אך כשירד בתחנה - בריון חילוני החל לתקוף אותו באלימות קשה | "כל החרדים סוחטי כספים וגונבים את המדינה", הסביר הבריון, "אנחנו נגמור אתכם, עד שלא תהיו פה יותר" | עוברי אורח התערבו והצעיר ניצל מהלינץ' אך נזקק לטיפול רפואי | כל הפרטים (חדשות)

חנני ברייטקופף, 30th of Sh'vat, 5783
ל' שבט, תשפ"ג

ההסתה משתוללת והופכת למסוכנת: צעיר חרדי כבן 19 נסע אמש (שני) בתחבורה הציבורית בירושלים וניצל מלינץ' של בריון חילוני, כך נודע ל'כיכר השבת'
https://www.kikar.co.il/haredim-news/438741

The incitement is rampant

"We will finish you off" | An ultra-Orthodox youth was saved from being lynched by a secular thug in Jerusalem

An ultra-Orthodox youth about 19 years old was traveling on public transportation in Jerusalem, but when he got off at the station - a secular thug began to attack him with severe violence | "All the ultra-Orthodox are extorting money and stealing from the country," explained the bully, "we will finish you off, until you are no longer here" | Passersby intervened and the young man was saved from being lynched but needed medical treatment All details (News)

Hanani Breitkopf, Kikar haShabbat, (Feb.21.23)

The incitement is raging and becoming dangerous: an ultra-orthodox youth of about 19 years old traveled on public transport in Jerusalem last night (Monday) and was saved from being lynched by a secular thug, as 'Kikar Hashabbat' has learned.
_________

השר וסרלאוף: "טוב עשה בן גביר שדרש לתחקר את ההתנהלות המפלה של המשטרה"

חדשות 0404, 09/02/2023

השר לפיתוח הנגב והגליל והחוסן הלאומי יצחק וסרלאוף, התייחס הערב (חמישי) לתפקוד המשטרה במהלך הפגנות השמאל ואמר: "לא תיתכן מדיניות של איפה ואיפה".

"לא ייתכן שבהפגנות פעילי ימין וחרדים המשטרה תפעיל יד קשה, ובהפגנות אנרכיסטים שמשבשים את שגרת החיים של כל תושבי ירושלים תנהג בכפפות של משי", הוסיף וסרלאוף.

השר גיבה לחלוטין את השר בן גביר ואמר: "טוב עשה שדרש לתחקר את ההתנהלות המפלה של המשטרה הערב".
https://www.0404.co.il/?p=864726

Minister Wasserlauf: "Ben Gvir did well to demand that the discriminatory behavior of the police be investigated"

News 0404, 09/02/2023

The Minister for the Development of the Negev and the Galilee and National Resilience Yitzhak Wasserlauf, commented this evening (Thursday) on the performance of the police during the leftist demonstrations and said: "It is not possible to have a policy of where and where".

"It is not possible for the police to use a heavy hand in demonstrations by right-wing activists and ultra-Orthodox, and in demonstrations by anarchists who disrupt the daily routine of all the residents of Jerusalem, they will act with silk gloves," Wasserlauf added.

The minister completely backed up minister Ben Gvir and said: "He did well to demand that the discriminatory behavior of the police be investigated tonight."
_______

עורכת הדין אושרת לוי
@oshratlevy5:

למה תקפו את ערוץ 13 בשידור? כי הם מתירים את דם העם, כי דברים כמו 1.2.3.4 היטלר, או קריאה לשפיכת דם או קללות ותקווה למותו של נבחר ציבור דתי בשידור חי - זה לגיטימי אצלם.
[https://pbs.twimg.com/media/FnnXer3WAAEPc5t?format=jp...]
[https://pbs.twimg.com/media/FnnXeffX0AIRY56?format=jp...]
Jan 29, 2023
https://twitter.com/oshratlevy5/status/16195624696090...

Attorney Oshrat Levy:
Why did they attack Channel 13 on air? because they release the legitimize shedding blood of the people, Because things like 1.2.3.4 Hitler, or calling for bloodshed or cursing and hoping for the death of a religious elected official on live broadcast - It is legitimate with them .
______

חרדי נזרק בבושת פנים מחנות ספרים בתל אביב; המוכר פוטר

המוכר הודיע לחרדי שנכנס לחנות הקטנה כי "אין פה ספרי דת" ומיהר לומר כי זו הייתה אמירה והביט על הדלת. הרשת התנצלה והעובד פוטר (בארץ)

דוד הכהן | כיכר השבת | 26.01.23

אדם בעל חזות חרדית, חבוש כיפה ועטור זקן, גורש בבושת פנים מחנות ספרים בתל אביב בתחילת השבוע. כך דווח הערב (חמישי) ב-N12. בתגובה פוטר העובד ובחנות התנצלו באופן פומבי.

המקרה התרחש כאמור בתחילת השבוע. החרדי מספר כי נכנס לחנות קטנה בעיר ללא הפסקה ובדק ספרים. המוכר פנה אליו ושאל אותו מה צריך ומיד הוסיף כי "אין פה ספרי דת".

לדברי החרדי המותקף, בשלב הזה שאל החרדי את המוכר "נראה לך שחשבתי שיש פה ספרי דת?" ובתגובה אמר המוכר כי זו "הייתה אמירה" ולא שאלה והסתכל על הדלת.

בתוך כך עשה המוכר תנועה מגונה לחרדי, בעת שזה עזב את המקום. הוא תיאר כי החוויה הייתה מאוד לא נעימה עבורו...
https://www.kikar.co.il/haredim-news/436716

An ultra-Orthodox was thrown out of a bookstore in Tel Aviv in shame; The seller was fired

The seller informed the ultra-Orthodox who entered the small store that "there are no religious books here" and hastened to say that it was a statement and looked at the door. The network apologized and the employee was fired (in Israel)

David HaCohen | kikar haShabbat | 26.01.23.

A man with an ultra-Orthodox appearance, wearing a kippah and a beard, was shamefully expelled from a bookstore in Tel Aviv at the beginning of the week. This was reported this evening (Thursday) on N12. In response, the employee was fired and the store publicly apologized.

The incident happened as mentioned earlier this week. The ultra-Orthodox says that he entered a small store in the city non-stop and checked out books. The seller turned to him and asked him what he needed and immediately added that "there are no religious books here".

According to the attacked Haredi, at this point the Haredi asked the seller, "Do you think I thought there were religious books here?" And in response the seller said that it "was a statement" and not a question and looked at the door.

Meanwhile, the seller made an obscene gesture to an ultra-Orthodox, while he left the place. He described that the experience was very unpleasant for him...
_____

יענקי פרבר | Yanki Farber @yankihebrew

לאחר שח"כ יעקב אשר הודיע על ביטול הראיון שתוכנן להתקיים עמו ב'פגוש' אצל בן כספית במוצ"ש בגלל הטור של בן כספית על הפילוג בין חילונים לחרדים, אתר מעריב, בניסיון למזער נזקים, שינה את הכותרת מ"חרדים לחילונים" ל"ליברלים" ו"שמרנים"
30.12.22
https://twitter.com/yankihebrew/status/16087598835828...

Yanki Farber @yankihebrew

After MK Yaakov Asher announced the cancellation of the interview that was planned to take place with him at Ben Caspit's 'Meet' on Friday night because of Ben Caspit's column on the division between secularists and ultra-Orthodox, the Maariv website, in an attempt to minimize damage, changed the title from "Orthodox to secularists" to "liberals" and "conservatives"

_______

אישה במודיעין רואה חרדי אומרת לו: "אל תעשו פה קקי ברחוב" עוד יום בישראל מוכת ההסתה כלפי חרדים
29.12.22

https://rotter.net/forum/scoops1/775123.shtml

A woman in intelligence sees an ultra-Orthodox and tells him: "Don't poop in the street here."

____

"דוס מס-ריח, תעופו": שני אירועי אלימות על רקע דתי בתוך שבוע

בבאר יעקב נדקרו שני צעירים שיצאו משיעור תורה ושרו ברחוב - במקרה נוסף הוגש כתב אישום נגד נהג הסעות, בן 47, לאחר שהטיל מטף כיבוי על אדם שעמו התעמת בתחנת דלק.
אבי כהן, 27/12/2022
https://www.israelhayom.co.il/news/law/article/134998...

"Sti--ing Orthodox, beat it": two incidents of violence on religious grounds within a week

In Be'er Ya'akov, two young men who left a Torah lesson and were singing in the street were stabbed - In another case, an indictment was filed against a 47-year-old shuttle driver, after he threw a fire extinguisher at a man he confronted at a gas station.
Avi Cohen, 12/27/22
_______

ח"כ לשעבר יצחק פינדרוס: "הציבור החילוני בירושלים חי על חשבון החרדים ולא הפוך"

"הציבור החילוני בירושלים חי על חשבון החרדים ולא הפוך, כי הכסף הגדול בא מעשירי חוץ לארץ. השכונות הצעירות והחילוניות פטורות מהיטלי השבחה כי צריך לחזק אותן. מאיפה הם מגיעים? מכל הדוסים האמריקאים, הדודים שלי, שבאו מארה"ב ומעלים את ההיטלים".
Dec.28.22

https://twitter.com/democracyil/status/16080951792689...

Former MK Yitzhak Pindrus: "The secular public in Jerusalem lives at the expense of the ultra-Orthodox and not the other way around"

"The secular public in Jerusalem lives at the expense of the ultra-Orthodox, and not the other way around, because the big money comes from rich people from outside the country. The young and secular neighborhoods are exempt from the 'Improvements levy' because they need to be strengthened. Where do they come from? Of all the American doss, my uncles, who came from the US and raise the levies"
-

עמוד השער של 'כלכליסט' מבית 'ידיעות אחרונות' נמרח הבוקר בהסתה בוטה נגד חרדים: "חילוני משלם פי 6 מיסים יותר מחרדי" | בעיתון הארץ הובאה קריקטורה אנטישמית במיוחד | החרדים זועמים: "אני בז לשנאה שלכם. היא רק תלכד אותנו יותר"

ישראל לפקוביץ , ג' טבת תשפ"ג 27/12/2022

עיתון 'כלכליסט' מבית 'ידיעות אחרונות' פרסמו הבוקר (שלישי) שער שכל כולו הסתה בוטה נגד הציבור החרדי. תחת הכותרות: "המספרים הקשים של (כאילו) אי השוויון בנטל - חילוני משלם פי 6 מיסים יותר מחרדי", מובאים נתונים מגמתיים במטרה לעורר את שיח ההסתה בישראל ולמקדו נגד הציבור החרדי. ראש הממשלה היוצא, יאיר לפיד, קפץ על המציאה וצייץ: "הגיע הזמן להתעורר".

עורך מגזין משפחה אריה ארליך הגיב על כך: "אחרי המגה-פאדיחה עם הפייק ניוז של פגסוס, מישהו ב׳כלכליסט׳ חושב להפוך לביטאון בניחוח אנטישמי נגד אוכלוסיות בישראל. בונוס: ליהוק שחר אילן, פעיל אנטי חרדי שזה שנים נודד בין עמותות ועיתונים להפצת משנתו. אני חרדי שמשלם פי 6 מיסים מחילונים רבים ואני בז לשנאה שלכם. היא רק תלכד אותנו יותר".

עוד כתב ארליך: "הנתון מעוות ומורכב מבליל של הנחות והכללות. ברור שמי שמרוויח שכר גבוה יותר משלם מס יותר גבוה. כמה חרדים מתקבלים לשירות הציבורי? ניסיון לצבוע אוכלוסיות וליצור מצג כאילו אם אתה חרדי אתה פטור ממס ואם אתה חילוני אתה משלם פי 6 מתאים פחות לעיתונות, יותר לניוזלטר של ישראל ביתנו".

איש התקשורת ישראל כהן אמר ברדיו 'גלי ישראל' הבוקר: "כמויות ההסתה והפייק ניוז שמופצות נגד החרדים בימים האחרונים עוברות כל גבול ואני מקווה שהציבור המשכיל יידע לא לקנות את השטויות האלו".

איש התקשורת אבי גרינצייג כתב: "לתשומת לב עורכי כלכליסט, פספסתם ריבוע קטן של שטח ריק שיכולתם לדחוף בו עוד כותרת עסיסית על חרדים".
איש התקשורת דוד חכם כתב: "כלכליסט זה בסך הכל חיקוי זול לדה מרקר עיתון ההסתה של ישראל. כמה פייק! ולעצם העניין: בוודאות זה לא נכון. אבל אם אפשר להסית אז למה לא דמינו הותר".

העיתונאי אבי רבינא כתב: גפני: "פנו אלי כמה חרדים, ואמרו שהם מבקשים החזר ברשות המיסים, כי הייתה היום כתבה ב'כלכליסט' שחילוני משלם פי 6 מיסים מחרדי. כי הם משלמים מיסים ומס הכנסה כחוק ואין דבר כזה שחרדי משלם פחות, הכל שקר. החרדים משלמים כמו כל אחד, אני אומר לכל הכתבים והפוליטיקאים, אנחנו לא מפחדים מכם".

גם בעיתון השמאל 'הארץ' לא נותרו מאחור ופרסמו קריקטורה אנטישמית ונבזית של הקריקטוריסט עמוס בידרמן בה נראה החילוני סוחב על כתפיו העיפות את החרדים.
https://www.bhol.co.il/news/1481693

The front page of 'Calcalist' from 'Yediot Ahronoth' this morning was smeared with blatant incitement against ultra-Orthodox: "Secular pays 6 times [sic] more taxes than ultra-Orthodox" | A particularly anti-Semitic cartoon was published in Haaretz newspaper - The ultra-Orthodox are furious: "I despise your hatred. It will only unify us more"

Yisrael Lefkowitz, B’Chadrei Chareidim, 3rd Tevet 5783 12/27/2022
The Calcalist newspaper from Yedioth Ahronoth published a cover this morning (Tuesday) that was all blatant incitement against the ultra-Orthodox public. Under the headlines: "The hard numbers of inequality in the burden - a secular pays 6 times more (sic) taxes than an ultra-Orthodox", trending data are presented with the aim of stimulating the discourse of incitement in Israel and targeting it against the ultra-Orthodox public. The outgoing Prime Minister, Yair Lapid, jumped at the chance and tweeted: "It's time to wake up."

Mishpacha magazine editor Aryeh Ehrlich commented on this: "After the mega-blunder with the Pegasus fake news, someone at 'Calcalist' is thinking of becoming a baton with an anti-Semitic flavor against populations in Israel. Bonus: the casting of Shahar Ilan, an anti-Orthodox "activist" who for years has been traveling between associations and newspapers to spread From his teaching. I am an ultra-Orthodox who pays 6 times more taxes than many secularists and I despise your hatred. It will only unify us greater."

Ehrlich also wrote: "The figure is distorted and made up of a tangle of assumptions and generalizations. It is clear that those who earn a higher salary pay higher taxes. How many ultra-Orthodox are accepted into public service? An attempt to paint populations and create a presentation as if, if you are ultra-Orthodox you are “exempt” from tax and if you are secular you pay 6 times as appropriate Less for the press, more for the Israel Beitenu newsletter."

Media personality Israel Cohen said on Galei Israel radio this morning: "The amount of incitement and fake news being spread against the ultra-Orthodox in recent days exceeds all limits and I hope that the educated public will know not to buy this nonsense."

Media expert Avi Greenzeig wrote: "To the attention of the Calcalist editors, you missed a small square of empty space in which you could have pushed another juicy headline about the ultra-orthodox."
The media person David Hacham wrote: "Calcalist is just a cheap imitation of [Haaretz's] De Marker, Israel's incitement newspaper. What a fake!-! And to the point: it is certainly not true. But if it is possible to incite, then why not throw us to the dogs?"

Journalist Avi Ravina wrote: Gafni: "Some ultra-Orthodox contacted me and said they are asking for a refund from the tax authority, because today there was an article in 'Calcalist' that a secularist pays 6 times more taxes than an ultra-Orthodox. Because they pay taxes and income tax according to the law and there is no such thing as an ultra-Orthodox paying less, everything A lie. The ultra-Orthodox pay like everyone else, I say to all reporters and politicians, we are not afraid of you."

The left-wing newspaper 'Haaretz' was also not left behind and published an anti-Semitic and nasty cartoon by the cartoonist Amos Biederman in which the secularist is seen carrying the ultra-Orthodox on his tired shoulders.

_______

מתקפת שנאה נגד הילדות החרדיות: "כמו טרמיטים, אל תבואו לכאן" | תיעוד

תושבת רמת גן שלא ראתה בעין יפה את הגעתן של קבוצת ילדות חרדיות לגינה בעיר, תקפה אותן באופן יוצא דופן תוך שימוש בביטויים אנטישמיים חסרי תקדים | 'יש לכן את העיר שלכן. אתן לא קשורות בשום אופן וצורה. כמו טרמיטים, אל תבואו לכאן', הטיחה בהן האישה

אבי גדלוביץ', יענקי פרבר , כ"ד כסלו תשפ"ג 18/12/2022 18:06

קבוצת ילדות חרדיות מבית ספר בבני ברק, שהגיעו בתחילתו של שבוע שבוע שעבר לגינת שעשועים בשכונת מרום נווה שברמת גן, נתקלו לתדהמתן במתקפה אנטישמית קשה מצידה של אישה חילונית תושבת השכונה. "כמו טרמיטים אתן, אל תבואו לכאן", הטיחה בהן האישה.

האישה, שטענה כי הילדות שברו נדנדה, דרשה מהן שלא להגיע לגינה הציבורית. "אנחנו משלמים ארבעה מילון שקלים לדירה פה, אתן לא שייכות", הטיח האישה בבנות. "יש לכן את העיר שלכן. אתן לא קשורות בשום אופן וצורה. אנחנו עמים שונים. זה מקום שלנו, אל תבואו אלינו", הוסיפה בארסיות.

בן משפחתה של אחת מהבנות שהייתה חלק מאותה קבוצה שהותקפה, שוחח עם 'בחדרי חרדים' וסיפר כי לטענת הבנות, הנדנדה נשברה תוך כדי שימוש טבעי, מבלי שהבנות גרמו לה נזק. כך או כך, המילים הקשות שהטיחה האישה מבטאות שנאה עמוקה למגזר החרדי.

בתיעוד החמור, שהגיע לידי 'בחדרי חרדים', נשמעת המורה מנסה לעצור את שטף השנאה: "אני שומעת מה יוצא לך מהפה. בבקשה, את אפילו לא מקשיבה את לא מקשיבה לי".

האישה השיבה לה: "למה שאני אקשיב. תראי מה אתן עושות, בהמות. חוץ מלעשות ילדים אתם לא יודעים לעשות כלום. גועל נפש. ערמות, כמו טרמיטים אתם. אני יש לי שני ילדים הכול בסדר. אתם אוכלים והורסים כל דבר".
https://www.bhol.co.il/news/1477013

Hate attack against ultra-Orthodox girls: "Like termites, don't come here" | Documentation

A resident of Ramat Gan, who did not approve of the arrival of a group of ultra-Orthodox girls in the city's garden, attacked them in an unusual way using unprecedented anti-Semitic expressions | You have your city. You are not related in any way. Like termites, don't come here,' the woman slapped them

Avi Gadalovich, Yanki Farber, 24 Kislev 5783 - 12/18/2022

A group of ultra-Orthodox girls from a school in Bnei Brak, who arrived at the beginning of last week at the amusement park in the Marom Neve neighborhood in Ramat Gan, encountered to their astonishment a severe anti-Semitic attack by a secular woman resident of the neighborhood. "You are like termites, don't come here," the woman slapped them.

The woman, who claimed that the children had broken a swing, demanded that they not go to the public garden. "We pay four million shekels for an apartment here, you don't belong," the woman slapped the girls. "You have your own city. You are not related in any way or shape. We are different peoples. This is our place, don't come to us," added venomously.

A family member of one of the girls, who was part of the same group that was attacked, spoke to 'Bechaderi Haredim' and said that according to the girls, the swing broke during natural use, without the girls causing any damage to it. Either way, the harsh words the woman uttered express deep hatred for the ultra-orthodox sector.

In the serious documentation, which came to me in 'Bechadrei Haredim', the teacher is heard trying to stop the flow of hatred: "I hear what comes out of your mouth. Please, you're not even listening, you're not listening to me."

The woman answered her: "Why should I listen? Look what you are doing, beasts. You do not know how to do anything except make children. Disgusting. You are cunning, like termites. I have two children and everything is fine. You eat and destroy everything."

_________

תיעוד: שוטר מכה באלה חרדים שלא הלכו מספיק מהר (Dec 8, '22)

חרדים הוכו בידי שוטר לאחר שלא יצאו ממרפסת בקצב שדרש השוטר | האירוע התרחש בזמן הפגנה, אך המתועדים לא מפגינים | צפו (חרדים, משטרה)

חיים גולדברג | כיכר השבת | (צילום: ארגון בצדק)

שוטר תועד בהפגנות אתמול (רביעי) על ידי ארגון 'בצדק' מכה חרדים באלה לאחר שלא הלכו מספיק מהר בסמוך להפגנה בשכונת בר אילן בירושלים.

יצויין כי החרדים שהוכו אינם מפגינים אלה קבוצה שיצאה ממרפסת סמוכה.

https://www.kikar.co.il/haredim-news/432860

Documentation: A policeman beats with ultra-Orthodox who did not go fast enough to be beaten by a cop after they did not leave a balcony at the rate of the policeman's demand. The event occurred during a demonstration, but the documented are not demonstrating. (Haredim, Police)

Chaim Goldberg Kikar haShabat, 14 Kislev 5783 - 08.12.22

____

לפיד הסית: "הממשלה דורסת את ציבור משלם המיסים והמשרת בצבא"

סיעת יש עתיד בראשות ראש הממשלה היוצא ויו"ר המפלגה, יאיר לפיד התכנסה הבוקר בתל אביב ליום היערכות למאבק בנושא פסקת ההתגברות שם השמיע לפיד דברים חריפים נגד הציבור החרדי

מערכת המחדש, ג' בכסלו תשפ"ג (Dec.5.22)
...לפיד שכל שירותו הצבאי מסתכם בכתיבת טורים לעיתון 'במחנה' הזהיר: "אין לנו שום כוונות לשתוק בזמן שהממשלה הנכנסת מנסה לדרוס את הציבור שומר החוק.. והמשרת בצבא. אנחנו לא פרייארים שלהם. לא ניתן להם להפוך את העבריינות לנורמה."
https://hm-news.co.il/325182/

Lapid Incited: "The government is preying on the public who pay taxes and serve in the army"

The Yesh Atid faction led by the outgoing Prime Minister and party chairman, Yair Lapid, gathered this morning in Tel Aviv for a day of preparation for the fight over the issue of the escalation clause, where Lapid uttered harsh words against the ultra-Orthodox public.
... Lapid, whose entire military service amounts to writing columns for the newspaper 'Ba-Mahane', warned: "We have no intention of remaining silent while the incoming government tries to run over the law-abiding public... and the military service. We are not their suckers. We will not allow them to make criminality the norm."
_______

נתן זהבי הושעה מרדיו 103FM לאחר שהשתלח בציבור החרדי

13.11.22
בעקבות ההסתה הקשה: נתן זהבי שוב הושעה מהרדיו | קריאות לפטרו לצמיתות

אלדר ממן, 13/11/2022

פעם אחר פעם פוער איש השמאל נתן זהבי את פיו נגד הימין, נגד היהדות ונגד יהודים מאמינים. פעם בכמה זמה מתקיים טקס סימלי בו הוא מושהה לתקופה קצרה מתפקידו בתחנת הרדיו 103 ולאחר זמן מכן שב לתפקידו. הנהלת הרדיו מאד נהנית מהסידור שכן הוא מביא איתו, ככל הנראה, רייטיניג מסויים סביב כל סערה חדשה.
כעת גוברים הקולות בתוך המערכת הפוליטית ומחוצה לה הדורשים לפטרו לאלתר, זאת לאחר ששוב הסית במילים קשות נגד יהודים מאמינים ואף הציע שיתאבדו בתליה באמצעות התפילין.
https://www.0404.co.il/?p=846624

Following the severe incitement: Natan Zahavi was again suspended from the radio Calls for permanent dismissal

Eldar Maman, 11/13/2022

Time after time, the left-wing man, Zehavi, opens his mouth against the right, against Judaism and against believing Jews. Once in a while, a symbolic ceremony is held in which he is suspended for a short period from his position at radio station 103 and after a while he returns to his position. The radio management very much enjoys the arrangement as it apparently brings with it a certain rating around each new storm.
Now the voices inside and outside the political system are increasing demanding that he be fired immediately, this after he once again incited harsh words against believing Jews and even suggested that they commit suicide by hanging using the tefillin.

_____

[עיתונאי] ישראל כהן @Israelcohen911

Nov 12, 2022

בשונה משנים עברו, אני חש הפעם שהציבור המסורתי הרחב מבין יותר מאי פעם את חשיבות התמיכה בלומדי התורה. מלבד קומץ שונאי יהדות בשמאל הקיצוני הרי שרוב הציבור קלט שעדיף לתת תקציבים לסיירת היהודית של עם ישראל מאשר מליארדים לתומכי טרור שרק מבקשים לחסל את מדינת ישראל.
https://twitter.com/Israelcohen911/status/15914798708...

[Journalist] Israel Cohen @Israelcohen911

November 12, 2022

Unlike previous years, I feel this time that the wider traditional public understands more than ever the importance of supporting Torah scholars. Apart from a handful of Jew-haters on the extreme left, the majority of the public understood that it is better to give budgets to the Jewish Patrol of the People of Israel than billions to supporters of terrorism who only seek to eliminate the State of Israel.
_________

אלימות משטרתית: זוג חרדים הותקף במכתזית - ללא כל סיבה - וואלה! חדשות

התקרית אירעה ביום חמישי האחרון בעת הפגנה של חרדים קיצונים בירושלים, אולם בני הזוג לא היו קשורים לאירוע. המכתזית של המשטרה תועדה מתיזה זרנוק על זוג החרדים המבוגרים, וכתוצאה מההדף והנפילה, האישה נחבלה. בן זוגה: "רצינו להתחבא, ואז ספגנו את המים"

יקי אדמקר, 02/10/2022
https://news.walla.co.il/item/3533378

Chareidi Couple Toppled By Water Cannon Filing Lawsuit Against Police

October 6, 2022
https://www.theyeshivaworld.com/news/headlines-breaki...

_________

הבחירות מוציאות מהשמאל את שנאת היהדות.
אורנה ישר | 12/09/2022

בניסיון לקושש עוד כמה קולות, מרצ והעבודה מתחרות ביניהן מי תשמיץ יותר את הציבור הדתי והחרדי.
https://mida.org.il/2022/09/12/%d7%94%d7%91%d7%97%d7%...

The elections brings out the hatred of Judaism from the left

Orna Yashar | 12/09/2022

In an attempt to garner a few more votes, Meretz and Labor are competing among themselves as to who will slander the religious and ultra-orthodox public more.
________

‏‏‏‏[מנהל התכניות והחדשות ומגיש מהדורת הבוקר ברדיו קול חי]
בצלאל קאהן @betzalel_kahn Tweeted:

יידע כל אדם חרדי היוצא לרחוב שהוא עלול ליפול לידיהם של העבריינים במדים, סתם ככה, רק בגלל שהוא חרדי. ואיפה המחלקה לטיוח חקירות שוטרים?
July 21, 2022
https://twitter.com/betzalel_kahn/status/154998638876...

[The director of programs and news presents the morning edition on Kol Chai radio]

Betzalel_Kahn Tweeted:

Every ultra-Orthodox person who goes out on the street will know that he may fall into the hands of the criminals in uniform, just like that, just because he is an ultra-Orthodox. And where's the Department of Police Investigations cover-up?

____

אחרי חשיפת mynet: מח"ש פתחה בבדיקה נגד מסתערבי המשטרה שהיכו הולך רגל

יממה לאחר החשיפה, המחלקה לחקירת שוטרים פתחה בבדיקת האירוע בו הוכה צעיר חרדי על ידי המסתערבים בשכונת מעלות דפנה. הצעיר פונה לבית החולים עם שני חתכים בפנים

לירן תמרי, 20.07.22
https://jerusalem.mynet.co.il/local_news/article/byuy...

After the exposure of mynet: 'Internal Affairs' opened an investigation against police undercover officers who beat a pedestrian

A day after the exposure, the police investigation department began investigating the incident in which an ultra-Orthodox youth was beaten by the undercovers in the Maalot Dafna neighborhood. The young man was taken to the hospital with two cuts on his face

Liran Tamari, 20.07.22.

(כתב משטרה ומשפט - ידיעות ירושלים)
לירן תמרי: מקרה חיים מזרחי 2: צעיר חרדי הותקף אתמול על ידי לוחמי ימ״ס ברחוב. למה? כי הוא דפק על מכסה המנוע לאחר שהסוונה נסעה לעברו במהירות אז רדפו אחריו לוחמים, הכו אותו וגרמו לו שני חתכים מתחת לעיין. מקרה חיים מזרחי 2. שוטרים שפוגעים להם באגו ובוחרים להכות אזרחים תמימים.
July 19, 2022
https://twitter.com/liran__tamari/status/154938667570...

[Police and Justice Report - mynet - Yedioth Jerusalem]
Liran Tamari: Case of Haim Mizrahi 2: An ultra-Orthodox youth was attacked yesterday by YASAM fighters on the street. Why? Because he knocked on the hood after the savannah drove towards him quickly so fighters chased after him, beat him and made him two cuts under the eye. Mizrahi Life Case 2. Cops whose egos are hurt and choose to beat innocent civilians.

___________

עיתונאים דתיים וחרדים מוחים על מדיניות ההדרה של דובר צה"ל

בתא הכתבים הצבאיים אין עיתונאים דתיים וחרדים, טוענים ב"פורום העיתונאים", והדובר מדיר באופן עקבי את התקשורת החרדית והדתית מקבלת מידע תקשורתי בנושאי ביטחון - דובר צה"ל מסרב להגיב

שוקי טאוסיג, 07.06.2022

https://www.the7eye.org.il/457505

Religious and ultra-Orthodox journalists are protesting the IDF Spokesman's exclusion policy

There are no religious and ultra-Orthodox journalists in the military reporters 'cell, the "Journalists' Forum" claims, and the speaker consistently disqualifies the ultra-Orthodox and religious media from receiving media information on security issues. - IDF spokesman refuses to comment

Shuki Tausig, 07.06.2022

_____________

ליברמן ממשיך לבזות עצמו: "זה לא לימודי קודש, זה לימודי בטלה"
May 30, 2022
https://www.0404.co.il/?p=817892

Lieberman continues to despise himself: "This is not sacred study, this is idle study"

חופשי בארצנו 760141
הדוגמה השנייה: כבר היום מסתובבים ברחובות מטרידני תפילין שממאיסים את הדבר הזה על כלל האוכלוסיה. אז כן, אם תהיה אפשרות של המדינה לכפות הנחת תפילין, זה לא יהיה רצוי.

ועוד דבר: „מי שהבטיחו 53 מיליארד שקל למנסור עבאס וחילקו צ'קים פתוחים לכל מפלגה, לא יטיפו לנו מוסר ובוודאי שלא יסיתו נגד הציבור החרדי.״:
* לא 53 מיליארד אלא בערך חצי מזה.
* עבור שיפורים נדרשים בתשתיות
* למשך חמש שנים. כלומר: בערך 5–6 מיליארד לשנה עבור פלח אוכלוסיה שגדול מהחרדים
* סכום שממשלת נתניהו לא קיצצה חזרה בהצעת התקציב שלה.
בנימין בן בנציון, כבר אמרנו?
אנטי ה'אחר' 760145
"אם תהיה אפשרות של המדינה לכפות הנחת תפילין, זה לא יהיה רצוי."

--

הסתה פרועה בנויה על שקר גס, עלילת דם. הפחדה דמגוגית בנוסח של "הרעלת הבארות" או אל אקצה בסכנה ב-‏1920 בידי אותו מייסד הסכסוך?

זה בסדר להודות שכל צביון יהדות פשוט "מפריע" לקוראי העיתון לאנשים חושבים. שמות המסווה: "צדק/שיויון/דמוקרטיה."
אנטי ה'אחר' 760182
כן, זה טריק ידוע - לקרוא לכפיית דת במרחב הציבורי "ציביון יהדות".
בעצם, מה ההבדל בין "ציביון יהדות" במרחב הציבורי ובמרחב הפרטי? בהנחה שאת מתנגדת לציביון יהודי ברשות הפרט, למה אחד בסדר והשני לא? אני שואל בכנות.
אנטי ה'אחר' 760146
עוד על ההסתה הזו לגבי תפילין:

כשהאחים המוסלמים (רע"ם) ישבו בממשלת בנט/לפיד, אף תמהוני שמהצד ההפוך של 'הארץ', לא העלה כזו פרופגנדה ש"אם תהיה כפייה לצום ברמאדן אז לכן יש לתקוף ספרי קוראן".
אנטי ה'אחר' 760147
איפה הם מטיפים לשנות את המרחב הציבורי הישראלי שיהיה מוסלמי?

איפה מפלגות דתיות מטיפות לשינוי המרחב הציבורי שיהיה יהודי? (חוק החמץ, איסור תחבורה ציבורית בשבת, ועוד, ועוד, ועוד)

כמוכן, בדוגמה שלך: מי דיבר שם על תקיפת ספרי תורה? אנחנו רק רוצים למנוע כפיה דתית, משהו שאנחנו פוגשים כל שבוע.
אנטי ה'אחר' 760149
קראת או לא קראת תקיפות בקשר תפילין ?
אנטי ה'אחר' 760150
הסתה פרועה זה כשבועז ביסמוט טוען ששיקמה ברסלר כותבת נגד הנחת תפילין. היא כותבת נגד כפיית הנחת תפילין. אם את רוצה להניח תפילין, אנחנו לא נמנע זאת ממך.
אנטי ה'אחר' 760152
מה הקשר לאיומים בחניקת בני אדם עם תפילין?
אנטי ה'אחר' 760155
כי מראש לא התייחסת למה שכתבתי. אני לא אחראי למעשיו של כל אדם. אבל מי שאשמים בהשנאת התפילין על הציבור הרחב הם מי שדוחפים אותו לגרונו של הציבור.
אנטי ה'אחר' 760161
* הקמפיין: נרטיב אנטי חרדי.
תוצאה: השנאת יהדות.

* ערבים - כלי נוח בידי 'בארץ/בצלם' לנגח ימין.

* קישור מעוות בין מתנחלים לחרדים - שנאת ה'אחר'.

* אפליית חרדים - משותקת.

* ערביזציה - טוב, ייהוד - לא.
אנטי ה'אחר' 760166
גם בישראל וגם באיראן יש דת רשמית שנכפית על התושבים. גם בישראל וגם באיראן התושבים שונאים את הדת ואנשי הדת.
אנטי ה'אחר' 760167
ממש אותו דבר.
אנטי ה'אחר' 760168
מ'מוח' ההשוואות:

בישראל כאילו רצחו אלפי נשים כי לא היו מכוסות.

המשלה החילונית בישראל כאילו "דתית".

אין כאילו חופש לאי שמירת שבת.

אין כאילו חופש לאכול לא כשר.

יש כאילו משטרת דת של שריעה בכל פינה.

__

מזכיר קצת אנטי חרדים פאנאטיים שנסעו מרחוק, מתל אביב, לירושלים בשבת, כדי להרגיז חרדים, אבל הם שצעקו על "כפייה (דתית)."

ואולי הנושא שהזכרתי למעלה, כפיית גיוס (מאסר וכו') על אלו שמתנגדים מבחינה מצפונית היא עצם כן כפייה?

__

אגב, שנאה לדת בישראל, עוד מימי הישוב הישן, לא קשורה ל"כפיה."
אנטי ה'אחר' 760169
שמת לב שכל הנקודות על ''כפיה'' לכאורה, הן קשורות לציבוריות ולא לחופש הפרט.
כי זה קשור לצביון הלאומי.
אנטי ה'אחר' 760170
נכון. זה ענין של צביון. אפרים סידון כבר כתב כבר ספרון על האי המוזר, האי הגיון.
המרחב הציבורי בהחלט חשוב לי. למה הוא כל כך חשוב לך?
אנטי ה'אחר' 760178
1. הספרון שלו לא מזכיר שהחרדיות קדמה למדינת ישראל...

2. לבטל את תיאור המדינה כיהודית?
בטוחה שהרבה חרדים יסכימו עם זה...

3. אגב, אתה נגד
כפייה חילונית?
אנטי ה'אחר' 760181
ניסיתי להבין מה זה „כפיה חילונית״. אז הנה אחד מהקישורים שהם תוצאות החיפוש: אוטובוסים בשבת בתל אביב זה כפיה חילונית.
חופשי vs מנהיגות וההמון הערבי - ככלל 760148
נקודה לגבי 'חופשי':

"אקטיביסטים" של "בצלם/תעיוש/הארץ/שובריםשתיקה" לא רוצים לחשוב, מה בדיוק החזון והשאיפה של רוב הערבים ומנהיגיהם (ישראלים או "פלסטינים") לגבי תרבות ואורח חיים.
אז, הסיכום הנזקי מהמאבק עד כה 760047
"ואחרי כל הנזק מהשמאל" (הדגשה שלי) - כמובן שאת הנזק גרם השמאל ולא, חלילה, השלטון. בד"כ אני לא חסיד גדול של הרצוג, אבל אחרי שמילא את פיו מים כשהמתווה שהציג נדחה בבוז ע"י הליכוד אחרי דיון מעמיק שארך 17 מילישניות, החליט סוף סוף להגיד את מה שצריך להיות ברור לכל בר דעת: האחראי למצב הוא בעל הסמכות.

הממשלה, שבשנה הבודדת בעשורים האחרונים בה היתה באופוזיציה הודיעה בריש גלי ש*כל* מה שמעניין אותה הוא הפלת הממשלה וכל האמצעים כשרים, והציבור שלדעתו כל מה שחוקי הוא כשר סביר ותקין (בתנאי שהוא בא מצד ימין של המפה הפוליטית), מנסים לתלות ב"שמאלנים הבוגדים" את התחלואים שהם, במו ידיהם, המיטו עלינו.

והשווי לאביעד משה שיטען שהכל באשמת הפוסטמה שהתחילה לצרוח והזעיקה את השכנה.
אז, הסיכום הנזקי מהמאבק עד כה 760049
מעניין ששריפת עשרות בתים ומכוניות והכפלת (יותר מפקטור 2) אחוז הנרצחים בחצי שנה לא היו ברשימה שלך.
אולי כי הן קרו רק לערבים.

וארבעת הסעיפים הלפני אחרונים שלך מדויקים, רק שמי שאחראי במדינה על מה שקורה זה הממשלה (אנחנו משלמים לה ולחבריה הון עתק כדי שיעסקו ברווחת המדינה, כלכלתה ובטחונה), לא האזרחים. אם הממשלה לא מסוגלת לבצע את תפקידה - שתתפטר ותיתן למי שכן מסוגל לעשות את זה.

בחישוב שלי, רק הנזקים הכלכליים בחצי שנה האחרונה מגולמים בכ-‏115,000 שקלים נטו למשפחה ישראלית ממוצעת. כבר 40 שנה לא ראינו חורבן כלכלי כזה בזמן כל כך קצר.
אז, הסיכום הנזקי מהמאבק עד כה 760053
למה שכחה? היא כתבה רפיסות בטחונית.

הקטע המצחיק היא שהשמאל אשם בזה. ואגב גם בצנתור של נתניהו. במקור זאת היתה מכת חום (חום שמאלני. הרי מן המפורסמות שהתחממות גלובלית זה המצאה שמאלנית) אבל הרופא (השמאלני) החליט להתקין קוצב לב. ובאיזה צד בגוף האדם נמצא הלב? נכון.

רק ביבי!
אז, הסיכום הנזקי מהמאבק עד כה 760054
יש לי הרגשה שהיא ואתה לא מתכוונים לאותו דבר כשאומרים ''רפיסות בטחונית''. האמת - בארץ, למרבה הצער, הרוב קוראים ''רפיסות בטחונית'' למה שקשור ללחימה מול אויבים מבחוץ, לא לשיעה פנימית. זו לא ''הרפיסות לבטחון פנים''.
אז, הסיכום הנזקי מהמאבק עד כה 760055
*לפשיעה
אז, הסיכום הנזקי מהמאבק עד כה 760064
חבל, ''השיעה הפנימית'' הוא מונח עם פוטנציאל רב.
אז, הסיכום הנזקי מהמאבק עד כה 760067
טושה!
אז, הסיכום הנזקי מהמאבק עד כה 760058
האמת היא שהרפיסות הביטחונית היא גם פנים וגם חוץ:

* כתוצאה מאיבה נגד הממשלה (פנים וחוץ).

* סרבנות בצבא (חוץ)

* אלימות בהתעמתות עם שוטרים (פנים).
אגב, האלמנט הזה האחרון הביא גם להתמרמרות רבה (הכרתית ותת הכרתית) אנטי מימסדית בין חרדים שגדלו על שנים של בריונות משטרתית אנטי-חרדית בירושלים.
אז, הסיכום הנזקי מהמאבק עד כה 760066
לגבי הסעיף האחרון - מה שקורה בעיקר זה אלימות ביריונית ומוגזמת של שוטרים מול מפגינים לא אלימים.
לא ברור לי אם זו רפיסות בעיניך או לא.
בעיני זה מסממני הדיקטטורה.
אז, הסיכום הנזקי מהמאבק עד כה 760075
מעניין שאין תגובות חזקות נגד אלימות משטרתית כשהמפגינים הם מהצד הלא חילוני... בין אם לאחרונה או עשרות בשנים.
אז, הסיכום הנזקי מהמאבק עד כה 760086
באמת "אין תגובות חזקות נגד אלימות משטרתית כשהמפגינים הם מהצד הלא חילוני"?

הנה כמה כתבות מעיתון הארץ, מעוז השמאלנות, כולן על אלימות משטרית נגד חרדים, וכולן מלפני המחאה הנוכחית.

17.9.2017: עימותים אלימים פרצו היום (ראשון) בין המשטרה לבין מפגינים חרדים שמחו נגד מעצרו של נכד האדמו"ר מחסידות תולדות אברהם יצחק בידי הצבא. השוטרים בהפגנה תועדו מתנהגים באלימות כלפי המפגינים.

18.9.2017: אין בשום מצב שהוא של עימות בין שוטרים לאזרחים, היתר לבעוט בהם, להכות אותם, לחבוט בגופם. גם אם קודם לארועים המתועדים בסרטון המפגינים השתוללו, ירקו, קיללו וזרקו חפצים ואבנים על שוטרים. אין כל דרך לפרש את הארועים בסרטון או להציג אותם לצופים מבלי להכתיר אותם, בפשטות, כאלימות משטרתית קשה.

11.2.2018: שני שוטרים מואשמים שהכו מפגינים חרדים בירושלים. קצין משטרה מואשם שהכה חרדי שהפגין נגד הגיוס לצה"ל בידו ובפניו ושבעט במפגינים שנשכבו על הקרקע. שוטר אחר מואשם שחנק והכה באגרוף צעיר שהעיר לו על שימוש בכוח בעת מעצר.

6.8.2018: בהפגנת הציבור החרדי היום (שני) בבני ברק נגד הגיוס לצה"ל, המשטרה עשתה לראשונה שימוש ב"בואש אישי", ציוד המאפשר לצמד שוטרים להתיז חומר מצחין לפיזור הפגנות ללא סיוע של רכב התזה. בעוד ההנחיות אוסרות לרכב התזה לכוון את החומר באופן ישיר על מפגינים בשל עוצמתו הגדולה, המפגינים טענו שהשוטרים שהשתמשו ב"בואש האישי" התיזו עליהם ישירות.

23.11.2018: שוטר זוכה מהכאת מפגין חרדי בשל מחדלי חקירה של מח"ש

8.7.2019: שוטר הועבר מתפקידו לאחר שתועד מושך בפאות של מפגין חרדי בבית שמש

6.10.2020: מח"ש חקרה מפקד תחנה שתועד דוחף לרצפה נער חרדי בהפגנה בירושלים

31.12.2020: מפקד תחנת משטרה בירושלים מואשם בתקיפת שני מפגינים חרדים

21.1.2021: מאות שוטרים השתתפו הלילה (שישי) במבצע אכיפה חריג בהיקפו בבני ברק בעקבות תקיפת כוח משטרה בעיר. השוטרים התעמתו עם אלפים מתושבי העיר והשתמשו בין היתר באלות, מראה נדיר בהפגנות בשטח אזרחי... השוטרים נקטו אלימות נגד המפגינים, והשתמשו, בין היתר, בעשרות רימוני הלם ובמכוניות התזה (מכת"זיות).

24.1.2021: כשגררו את גיסי באזיקים התביישתי במשטרה: עדות מהתופת בבני ברק... מאות שוטרים ממוגנים וחמושים באלות השתוללו והשליכו רימונים ברחובות העיר. שוטר שלף את אקדחו וירה באוויר בתוך ההמון.

28.12.2021: בחצי השנה האחרונה הצטברו עדויות, סרטוני וידיאו, פרוטוקולים של בתי המשפט וראיות לכך ששוטרי הבירה פועלים בלא רסן, באלימות בלתי מוסברת ובכוחנות אשר מתדלקת את האלימות בעיר… כל המגזרים סובלים מכך: מתנגדי ראש הממשלה הקודם בהפגנות בלפור, החרדים בהפגנות נגד מעבר הרכבת הקלה בשכונתם, ונוער הגבעות המפגין בדרישה לחקירת מות הנער אהוביה סנדק.
אז, הסיכום הנזקי מהמאבק עד כה 760088
1. יפה זכרת וקישרת.
2. ׳האלימות’ של המדינה כלפי אזרחיה, די מתועדת בשנים האחרונות כך שקשה לטעון שאין מודעות כללית של האזרחים שיש יותר ׳אלימות’ או ‘פעולות אלימות חוקיות’ כלפי החברה החרדית, האתיופית והערבית והיהודית שלא באה בטוב לעינו של השוטר ישעיהו.
3. כולי תקווה שהחברה הגיעה לנקודה קריטית בה היא תתחיל להתייחס ברצינות לנושאים הללו. ככה זה עבד וככה זה עובד בישראל, מי שיתעסק עם דינה ( הכנס שם עכשווי) חמורו בראשו.
אז, הסיכום הנזקי מהמאבק עד כה 760127
1. כל אלו מאותו אתר, הם עדיין בנוסח די עדין ויבש.
2. שלא לדבר על "דיקטוטרה" ורגשות כמו עכשיו כאילו שכל העולם התהפך, רק עכשיו.
אלימות משטרתית 760389
לכל מי שמזדעזע מרימוני ההלם בתל אביב, תזכורת קטנה איך אותם רימונים פצעו ילדה בת שלוש ממאה שערים על לא עוול. שתקתם אז? אל תבואו בטענות מלאות בצביעות היום.

(מהטוויטר של הכתב, י אדמקר)
אלימות משטרתית 760395
בת 8 (ולא 3) כמובן אבל כשמשקרים ומסיתים נונ סטופ קשה להשתחרר מזה. ויש בלי סוף אלימות משטרתית שהכתב ואת "שתקתם" עליה, זה לא אומר כלום. מותר וצריך לבוא בטענות על מה שלא בסדר ושום וואטאבוטיזם לא ישנה זאת.

חמור מכך, השווי את תגובתו של השר לבטחון פנים דאז לזה של היום שלא לדבר על הטינופת של אמסלם (צפונבון נשרט בעין):
ארדן:"אני כואב ומצטער צער עמוק על הפגיעה בה והוריתי על בדיקה מיידית של אירוע חריג זה"
בן גביר:"ראיתי שימוש בכח סביר", "ההתנהלות של מח"ש תמוהה וחמורה מאד בעיניי"
אלימות משטרתית 760409
בסביבות השניה ה-‏19 רואים בבירור שהילדה נפגעה כתוצאה מכך שהרימון נתקל בשולי המדרכה ומסלולו השתנה, כלומר: תאונה. מה שאדון סוויסא עשה הוא לזרוק את הרימון ישירות לתוך קהל צפוף, כלומר: עברה מכוונת.
___________
ואם מותרת לי הערה קטנונית: כשאת מצטטת מהמקור אליו את מקשרת, כדאי שתעטפי את הציטוט במרכאות כך שגם מי שאינו לוחץ על הקישור יידע שהדברים מצוטטים. בכך תהפכי למי שאומר דבר בשם אומרו ותביאי גאולה לעולם.
אלימות משטרתית 760431
לרגע ראיתי 'בסביבות המאה ה-‏19' שזה פחות או יותר גם אופיין של סמטאות אלו שגדלנו בהם.‏1
------------
1 המיקום בו התרחש האירוע שקושר על ידי נועה הוא בקצהו של שכונת בתי ורשה (ירושלים) [ויקיפדיה] הצמודה לשכונת מאה-שערים. אנחנו גדלנו בלב שכונת מאה-שערים, עם כוך שהכיל 3 משפחות. לכולנו היו טלויזיות (שחור-לבן). 2 משפחות היו מסורתיות ללא מטפחות השלישית הייתה חילונית עם מטפחת, מאחר והיא נחשדה בבישול בעצם יום הכיפורים נאסר עלינו לשתות אצלה כוס מים או גזוז ורק לאמר 'לא תודה' בנימוס.
אז, הסיכום הנזקי מהמאבק עד כה 760936
Erel Segal אראל סגל @ErelSegal:

אין כמו הטפות מוסר ושנאת חרדים מאיש הרוח מאיר שלו על הבוקר. איך אמר החבר העבריין שלו? "אתה יודע שאני מומחה לחרדים האלה...ח_רא עליהם שישרפו, אני אז_יין את האימ-אי-מ-אמא שלהם... מלא מעצרים, כולל שימוש בכוח, לא אמצעים לפיזור הפגנות – אלות, פלג גוף תחתון אם צריך".
Apr 26, 2020
בטויטר
אז, הסיכום הנזקי מהמאבק עד כה 760991
אני לא מכיר לעומק את סיפור החברות של מאיר שלו וניסו שחם, אבל אני יודע שמאיר שלו לא יצא נגד פסק הדין, לא ארגן תנועת "הוא זכאי" לא הפעיל לובי בכנסת לשיפור התנאים של האדון שחם וחלילה לא עזר למר שחם לשבש חקירה. הוא *כן* תמך בחבר שלו תוך כדי התהליך המשפטי, ועד כניסתו לכלא למרות שידע מה יהיה המחיר הציבורי של ההתייצבות הזאת (ניחוש: קצת יותר גדול ממה שאלה שילמו).

זה שייך לשנאת חרדים רק אם יתברר שמה שהפך אותם לחברים הוא השנאה הזאת. למיטב ידיעתי הם הכירו בנסיבות חברתיות שלא התמקדו בחרדים, ואם את יודעת משהו אחר נא ספרי. למיטב זכרוני, ניסו שחם נכנס לכלא בלי שום קשר לתלונות החרדים נגדו על אלימות בהפגנות אלא בעקבות פרשיות מין.
אז מתי משתמשים בתווית "דיקטוטרה"? 760077
אז מתי משתמשים בתווית "דיקטוטרה"?

* שורה ארוכה של אלימות שוטרים נגד חרדים:
* כשכתבתי עשרות שנים, זו דוגמא קלאסית:
ארבעים שנה לפריצת המשטרה במאה שערים
אז מתי משתמשים בתווית "דיקטוטרה"? 760079
א. הפגנות החרדים היו הרבה יותר אלימות מהפגנות המחאה.
ב. גם שם זה לא בסדר.
ג. וואטאבאוטיזם זה לא טיעון, תנסי למצוא משהו טוב יותר.
אז מתי משתמשים בתווית "דיקטוטרה"? 760082
דובר המשטרה אלי לוי ל‎@fathizimri: ״הייתי בכל ההפגנות שאתם רוצים משנת 1996, לא ראיתי דבר כזה כמו ההפגנה האלימה שהייתה אתמול. השליכו גדרות ברזל על שוטרים, מרחו שמן על הכביש, אתם יודעים מה יקרה לשליח על אופנוע שיחליק שם בדרך להתפרנס? גרמו נזק במיליוני שקלים לתשתיות״
(25 ביולי 2023)
בענין אלימות משטרתית נגד חרדים בכלל: ראה חיים מזרחי למשל... לפני כמה חודשים.

__

לא מצדיקה אלימות, אבל שולטי הלקסיקון מחליטים לנו מתי להגדיר - מה.
המונח "דיקטטורה" די עבד בשנה הזו. וחלחל טוב [רע!] במישור הבינלאומי. כי לא חסרים מי שייתפס על כל מונח אנטי ישראלי - עם "הוכחות" שהישראלים בעצמם מודים בכך.
אז מתי משתמשים בתווית "דיקטוטרה"? 760117
את מדברת על אלי לוי השקרן המועל בתפקידו הזה?
אלה לא המקורות שאני אקבל מהם נתונים מהימנים.
אז מתי משתמשים בתווית "דיקטוטרה"? 760128
מה עושה את חיים לוינסון מקור (יותר) "מהימן"?
אז מתי משתמשים בתווית "דיקטוטרה"? 760134
הוא רק הראה שלוי שקרן ששולף פייק אמירות מהשרוול ולא יכול להוכיח אותן.
כשאני הייתי בקורס קצינים, היו מעיפים אותי על פאקים הרבה יותר קטנים באמינות.
אז מתי משתמשים בתווית "דיקטוטרה"? 760084
כשכתבתי "שולטי הלקסיקון מחליטים לנו מתי להגדיר - מה."

אז לדוגמא, כ. אמנפור ב-‏15 למרץ 2023, כשראיינה את אפרים הלוי ולחצה שיגיד את המלה "דיקטטורה" אחרי שהראתה שיעל גרמן השתמשה במילה, וכמובן הוא הסכים. והיא שמחה.
אז, הסיכום הנזקי מהמאבק עד כה 760131
איך קישרת רצח ערבים-על-ידי-ערבים לצעדי המחאה?
אז, הסיכום הנזקי מהמאבק עד כה 760135
קראי שוב את התגובה לה הגבתי. זה היה בסעיף נזקי הממשלה עד היום.
760070
אחד הדברים שמחרידים אותי באקטואליה הוא הנזק שהקואליציה הנוכחית גורמת גם בלי קשר להפיכה החוקתית - במחדלים, אבל עוד יותר מזה כמעט בכל חוק, החלטה ומינוי שהם מעבירים. למעשה, נדמה לי שהעיסוק האובססיבי שלה בהפיכה מאט את הספק הנזק.

ביום ראשון, כשהיה נדמה שאולי הקואליציה תגנוז חד-צדדית את החוק ותקפיא את ההפיכה כולה, לכאורה ניצחון מוחץ למחאה, נחרדתי: המחאה תפסיק, ועכשיו שלוש שנים הממשלה תמשיך להחריב בשקט ובשלווה. באיזשהו מקום רווח לי שהם העבירו את החוק, רק כי... העניינים נשארו לא יציבים, ואני יכול עוד לפנטז שהממשלה תיפול בהקדם וטובה ממנה תקום.
760072
גם אני חושב שעדיף מבחינתנו ומבחינת המחאה שהחוק עבר כפי שהוא בלי ריכוך ומיסמוס שמשחקים לידי הקואליציה והגנץ.
שיהיה ברור וגלוי על השולחן מול מה מתמודדים, כאן ועכשיו. כשהמחאה בשיא, הטייסים עוזבים והרופאים גם בדרך.
ככל שיקדים המשבר החוקתי, כך ייטב.
נזקי ביטול עילת הסבירות 760092
אתמול פרופ' יעקב פרנקל בחר גם הוא לספר לנו על נזקים. אבל בניגוד לנועה, הוא מאשים את רוה"מ. כתבה ב n12

"""
החקיקה לביטול ״עילת הסבירות״ ריסקה את אמינות עושי המדיניות בישראל. ראש הממשלה הבטיח לשווקים הבין-לאומיים ולרשויות הדירוג שלא יקדם חקיקה כזו ללא הסכמה רחבה, ועל בסיס הבטחה זו נישמר הדירוג של המשק הישראלי. בפועל, החקיקה התבצעה באופן דורסני, ללא דיון מקיף על ההשלכות הרוחביות הרבות, ללא כל הסכמה, תוך התעלמות מוחלטת מהמלצות המומחים בארץ ובעולם ותוך פגיעה במעמד הבין-לאומי של מדינת ישראל. הפרה כה בוטה של התחייבות ראש הממשלה פוגעת קשות באמינותו ובאמינות המשק הישראלי.
..

קשה להגזים בהערכת ההשלכות הכלכליות השליליות שיפגעו בכל אזרחי ישראל. אלה כוללות פיחות השקל, האצת האינפלציה, פגיעה בבורסה, ירידת ההשקעות, הרחקת משקיעים זרים, פגיעה משמעותית בענף ההייטק, האטה כלכלית, בריחת מוחות, ירידה בהכנסות המדינה ופגיעה במעמד ישראל בשווקים העולמיים. כל זאת בנוסף להעמקת השסע העמוק שנוצר בחברה הישראלית ולהחמרת הפגיעה בלכידות של החברה האזרחית ושל הצבא שכה הכרחיים וחיוניים בתקופה רגישה זו.

..

האחריות לכשלים אלה מונחת לחלוטין לפתחו של ראש הממשלה מר בנימין נתניהו. רק הוא יכול עתה לנקוט בצעדים נחרצים לעצור את הסחף ולמזער חלק מהנזקים שכבר קרו.

...

כל חישוב הגיוני של השוואת אומדן העלות של ההפיכה המשטרית עם אומדן התועלת, מביא למסקנה החד-משמעית כי הנזק מהרפתקה זו גדול עשרת מונים מהתועלת. בשלב זה, כל יום שעובר ללא צעדים מתקנים, מקבע את התדמית השלילית של המשק הישראלי ומרחיק משקיעים. על רקע אובדן האמינות, סביר מאוד שהבטחות שאינן מגובות בצעדים קונקרטיים מידיים יתקבלו בספקנות ולא יעצרו את הסחף.
"""
נזקי ביטול עילת הסבירות 760094
סליחה, אבל אלה הבלים של סמולן פריבילג. התעשיה הבטחונית מוצפת בהזמנות.

רק פוטין!
נזקי ביטול עילת הסבירות 760109
ייתכן שהוא סמולן. אבל בראיון לישראל היום, כלכלן אחר אומר אותו דבר

- מודי'ס, מורגן סטנלי וסיטי בנק, הוציאו אזהרות השקעה לישראל. כמה המצב חמור מבחינת ישראל?

האזהרות הללו חמורות לא פחות מהורדת דירוג. הגופים הפיננסים הגדולים בעולם אומרים ומאותתים שישראל מסוכנת להשקעה ויש לזה השפעה ישירה על ההשקעות הכל המשק - בהייטק, בתעשייה ובשווקי ההון".

- מודי'ס התבטאה בצורה חריפה היום, כולל מנכ"ל מודי'ס. האם זה איתות לקראת דירוג האשראי של ישראל?

האיתות של מודי'ס הוא כפול. במודי'ס מתייחסים לסיכון הגובר של ישראל בגלל מדיניות החקיקה עצמה וגם יש פה בעיה של משבר אמון. כלכלה מבוססת על אמון, וכשראש הממשלה ושר האוצר הבטיחו שהחקיקה תעשה בהסכמה ,יש פה הפרת אמון. הם הבטיחו למודי'ס שכל פעולת החקיקה תעשה בהסכמה, עצם הפרת ההבטחה ,יוצרת משבר אמון קשה ואמון הוא מרכיב קריטי בכלכלה בכלל ובכלכלה הבינלאומית בפרט".

- איך האזרח הישראלי ירגיש את הדגלים השחורים שהונפו?

"אנחנו כבר מרגישים את המחיר הכבד של החקיקה הזאת בכיס שלנו בירידות חדות בבורסה ובעלייה בשער הדולר. המשמעות היא הפסדים של מיליארדי שקלים בכספי הפנסיה והחסכונות של הציבור וסיכון מוגבר לעליית ריבית, אשר תעלה את יוקר המחייה ואת המשכנתאות ויחייבו את המדינה להעלות מיסים. זאת כדי לממן את הריבית שתעלה בגלל הורדת הדירוג".
נזקי ביטול עילת הסבירות 760113
בהקשר למה שעולה כאן, אני מקווה שהמוחות הגדולים של המחאה כבר מבינים לאן צריך להפנות את מירב המאמצים כעת: למלחמה על הנראטיב. כשהמצב נעשה גרוע, וככל הנראה זה מה שצפוי, תגובה המונית נפוצה היא ציפוף השורות ומציאת שעיר לעזאזל. לא צריך להיות גאון, או שוטה, כדי לדעת כלפי מי יופנה הכעס.

קופירייטרים, אנשי שיווק ופרסום, סוציולוגים, פסיכולוגים, מאמנים ומשפיענים: זאת אמורה להיות שעתכם הגדולה. בשביל מה סבסדנו לכם את שכר הלימוד אם לא בשביל עיתות צרה כאלה? אנשי מחשב: בשביל מה פותח התחום המופלא של fake news אם לא כדי שתעשו בו שימוש הולם (תרתי משמע)?!?
___________
איך זה שהבורסה עולה כבר יום שני ברציפות?
נזקי ביטול עילת הסבירות 760120
______
לא עולה, היום אין מסחר.
נזקי ביטול עילת הסבירות 760121
אידיוט שכמותי!
נזקי ביטול עילת הסבירות 760132
...וגם ה''מחאה'' בוול סטריט אתמול, הוא כאילו ''לא'' 'חור בספינה'... ביבי מחה שם.
נזקי ביטול עילת הסבירות 760184
אם התגובה הזו נועדה להסביר שיעקב פרנקל והכלכלן השני טועים - אז לא הבנתי איפה הם טועים.
קידוח 'חור בספינה' 760162
קשור למחאת ההייטקיסטים או לא?
חברת הדירוג S&P השינויים במערכת המשפט מסכנים את כלכלת ישראל
"יש סימנים שישראל מתנתקת מהמגמות העולמיות בענף הטכנולוגיה..." מקור
קידוח 'חור בספינה' 760163
קשור לזה שבניגוד למה ששר האוצר וראש הממשלה חושבים, לא כולם מטומטמים, וכשכלכלנים מחוץ לישראל רואים שהממשלה כבר חיסלה 150 מיליארד מהחסכונות והפנסיות של ישראל בחצי שנה, הם מבינים שהממשלה הזו היא מנהלת גרועה להחריד של המפעל הכלכלי המתקרא 'מדינת ישראל', והם משקללים ובצדק את המלצותיהם.
אחים לנשק וכו' 760174
אחים לנשק:

1:

ההפגנות הבוקר בגאולה: מפגיני 'אחים לנשק' לאברך חרדי: "אתה לא יהודי"; החרדי: "אתם שונאים אותי בגלל הלבוש" כיכר מקור ר.

___

2:

הסרטון האלים שזעזע

___

3:

קוראים לביים סרטון

===

בהקשר לזה:

(ניחוח אנטישמי "יהודים וכסף")
מפגין שניסה לחבל בשמחה בבני ברק - זרק כסף למעגל הריקודים של בני הישיבה החרדים, אך מה שקרה בפועל הוא שהם המשיכו לרקוד ולשמוח, ולא התייחסו לפעולתו

__

דוידוביץ אמר לועקנין לך קיבינימט עם הכיפה שלך
אחים לנשק וכו' 760176
1. לא שונאים אותו בגלל הלבוש (זו השלכה נפוצה של גזענים - החרדים הם החברה הכי גזענית בארץ, שמדירה תלמידות מזרחיות מבתי ספר ולא מקבלת משרחים לישיבות מסוימות), שונאים את החברה שהוא חלק ממנה והפוליטיקאים שלו, שלוקחים המון כסף מחילונים ודתיים לא חרדים שעובדים קשה למחייתם, ונותנים קצבאות כדי לממן את הבטלנים הממוסדים ומשפחותיהם חסרות ההשכלה מרצון.
כשמישהו לוקח ממני כסף (משפחה חרדית ממוצעת מקבלת מהמדינה 2200 שקל בחודש ומשפחה יהודית לא חרדית נותנת למדינה 2800 שקל. זה הפרש של 5000 שקל נטו בחודש פר משפחה), ועוד מהמקפצה דורש מהילדים שלי להתגייס לצה"ל ולסכן את חייהם כשהוא לא שולח את ילדיו לשם, זו סיבה מצויינת (טוב, כבר שתי סיבות) לא לאהוב אותו.

אין סיבה לענות על כל שאר הקישורים לתעמולת זוטות שונות ולא מאומתות.
אחים לנשק וכו' 760177
* תווית "גזענות" על שינויי מנהגים/נוסחאות/עדות, לגבי חינוך, כבר גם חילחלה מחוץ לכותלי 'הארץ', אבל זה לא הופך את זה לכך. - "החלוקה הזו נובעת מההבדלים התרבותיים המהותיים שנוצרו בין העדות והקהילות במהלך מאות השנים בגלויות השונות."

* דוקא החברה החרדית היא היותר מופלית במדינה.
הכי שנוא, והכי פחות שונאת.

* ואם להשתמש בתווית אז יותר קרוב לגזענות דווקא המשפט שכתבת (הכללה) לגבי 'ציבור שלם'.

* וקצת על גזענות השמאל כב'הארץ'.

* היית כותב על החברה הערבית שהיא חברה גזענית לאור - "הגדה המערבית ועזה, שבהן עמדות אנטישמיות, ב-‏93 אחוזים"
הליגה נגד השמצה

סקר: 40% מערביי ישראל מאמינים שהשואה מעולם לא קרתה. (הארץ, 17 במאי, 2009 )

יש הטוענים שהאנטישמיות הכי גבוהה היא בערים המעורבות אחרי המהומת ב-‏2021.
סרוגים

רוב הפלסטינים תומכים במתקפת הטרור חווארה, כך עולה מהסקר.
מאת חאלד אבו תועמה, 18 במרץ 2023
ג'רוזלם פוסט

[סקר: 75% מהאזרחים הערבים מאמינים שליהודים אין זכות לריבונות בישראל (2022) - סינקיציה חדשות יהודיות - זה הוספתי רק כבונוס]

_______________

הערות:

המעוז של השמאל והצביעות לגבי גזענות:

1. גזענות של 'הארץ' נגד כהי עור:

פרנצמן (כתב בג'רוזלם פוסט)

2. הגזענות של עמוס שוקן, כמו נגד אישה ספרדיה:

טבלט

3. סלמאן מסאלחה בכתבה ב"הארץ" מראה גזענות שלו נגד 'כהה העור':

וושינגטון פוסט

__

(אגב, בן דרור ימיני שבמאמר הבא, הוא ימני אבל אנטי חרדי, בכללי)

הברנז'ה האשכנזית והגזענות

היכן יש יותר גזענות, בעמנואל החרדית, או בתקשורת החילונית? הברנז'ה יצאה למתקפה בחרדים, וסמי מיכאל הצטרף לחגיגה. האם הברנז'ה מסוגלת להביט במראה?
מקור ראשון
_

לא בג"ץ יטיף לנו על גזענות
מי שהצליח להכניס לשורותיו פרענק אחד רק אחרי שנים ארוכות כל כך ושש אלי קרב כשריח של שנאת החרדים באוויר, לא יכול להעביר שיעור על אפליה עדתית.
יוסי אליטוב.
"הבעייתיות בפרשה נובעת מהתערבותו של בג"ץ, מוסד שהגזענות היא חלק מה-ד.נ.א שלו. ולפיכך איני מוכן לקבל ממנו שיעור באפליה עדתית".
ידיעות
__

אל תאמינו לסיפורי ה"גזענות"

גם הבת שלי לא תתקבל לבית הספר החסידי בעמנואל. לא כי אני ספרדי, אלא כי זה לא מתאים: אבא שלה עובד ברדיו ובעיתון.
בחדרי

__

10 מיתוסים שיש לכם על חרדים
הם דווקא עובדים יותר, נוטלים הכי הרבה משכנתאות ומעשנים הכי מעט - מחקר של המכון החרדי למחקרי מדיניות מנפץ כמה סטריאוטיפים, ומחזק כמה אחרים
שושנה חן | צילום: אלכס קולומויסקי
11.05.18
[...]
תחושת אפליה
המיתוס: הערבים הם המגזר הכי מופלה לרעה בישראל, וכך הם מרגישים.
המציאות: השיא בתחושת האפליה שייך לחרדים. בעוד 23% מהערבים חשים אפליה מול 3% בציבור היהודי הלא חרדי, בקרב חרדים חשים כך 32% – גברים חרדים 35%, ונשים 28%. "גם אני הופתעתי", מודה קסיר. "מעמיתים חרדים שמעתי הסברים שונים לכך. הכי נפוץ היה, 'מפלים אותנו במקומות עבודה', בקרב חרדים עובדים, אך כששאלתי אם חוו זאת אישית, ענו, 'לא, אבל זה ידוע'. עוד הסבר הוא שבשנים האחרונות החלו לדבר על הנושא, מה שמעצים תחושות שהוסתרו בעבר". לתחושות הללו אצל גברים ניתן למצוא הסבר גם בהופעה החיצונית, שמחריגה אותם יותר בשוק העבודה וכמקבלי שירותים. אגב תחושת האפליה עולה אצל חרדים עם העלייה בגיל, בניגוד לשאר המגזרים בחברה הישראלית.
חשיבה סטריאוטיפית
המיתוס: החברה החרדית היא הכי מקובעת בדעותיה, ומחולקת לעדות עם חומות גבוהות ביניהן.
המציאות: 85% מהחרדים יסכימו לקבל למשפחה אדם מעדה/מוצא שונים – פחות מקבלת האחר בנישואים אצל יהודים לא חרדים (96%), אבל כמעט כפול מהערבים (45%).

ידיעות

___

סקר: החרדים הכי שנואים והכי פחות שונאים.
מסקר חדש של מנו גבע עבור 'פנימה' עולה כי החרדים הם הציבור השנוא ביותר, אך הם לא שונאים אחרים..
ישי כהן | ט' באב תשפא. 18.07.21
...75% מהחרדים נתקלו בגילויי שנאה כלפיהם בתקשורת לעומת 60% מכלל הציבור..
כיכר
אחים לנשק וכו' 760205
מה "לא מאומת"?
ההתקפה על משפחה מ'אחים-לנשק' שכולנו ראינו, או זריקת שטרות כסף (שהזורק התראיין בטלביזיה והתנצל רק אחרי השערורייה) או הוואטסאפ לביים סרטון על הימין?
אחים לנשק וכו' 760211
כרגיל את מתעלמת מעיקר התגובה שלי.
ככה לא מנהלים דיון.
ממילא לא שנראה שזה מה שבאת לנהל לפי כמות הלינקים הלא קשורים שאת מפציצה אותנו בהם.
אחים לנשק וכו' 761244
מוריה אסרף תוקפת: פרובוקציה עלובה מצד המחאה נגד החרדים
מוריה אסרף וולברג זעמה על המוחות ששרו באוטובוס בו נסעו חרדים: "עולים בכוונה כדי לדחוף לציבור אחר אצבע לעין".
ערוץ 7, ל' באב תשפ"ג 17.08.23

כתבת חדשות 13 מוריה אסרף וולברג תקפה בחריפות בדיון באלפן את הסרטון בו הוצגו וחות מטעם מחאת "אחים לנשק" שעלו לאוטובוס מלא בחרדים ושרו באופן מכוון ובקול רם כדי לנסות להרגיז את הנוסעים ולייצר איתם עימות.

"אם כך הם רוצים לקדם את חשיבות הנושא שיהיה להם בהצלחה. אם היו עולות בחורות לאוטובוס כשהן חוזרות מטיול ומנגנות בגיטרה ושרות והיו משתיקים אותן כי גברים ביקשו - הייתי זועמת".

המגיש התפרץ לדבריה וטען: "גם זה קרה השבוע" - ואסרף וולברג השיבה: "זה לא קורה המון וכשזה קורה הדבר חמור וצריך לטפל בו. כשעולים בכוונה לעשות פרובוקציה ולדחוף להם אצבע בעין, כשלא יודעים מי הם, מה הם חושבים, האם הם דיברו פעם בצורה לא מכובדת כלפי אישה, ההתנהלות הזו כלפי החברה היא פרובוקציה עלובה ומגעיל אותי. אני מתביישת כשאני רואה את הדברים הללו".

"יש כל כך הרבה דרכים אחרות כדי לבוא ולדבר על עניינים משמעותיים. לדחוף אצבע בעין לאנשים שלא פגעו בך מעולם רק כי הם שייכים לקבוצת אוכלוסייה מסוימת זה פשוט דוחה", סיכמה.

https://www.inn.co.il/news/611193

Haredi couple: We were attacked on way to delivery room
Couple attacked by Arab mob throwing stones and fireworks after making wrong turn into Issawiya while attempting to reach hospital.

Aug 17, 2023
https://www.israelnationalnews.com/news/375732

הכיעור השמאלני הפאנטי
י.וו.נ.
אחים לנשק וכו' 760218
יש הרבה לכתוב על תירוץ "בשביל כסף", אבל קודם כל, שאל את הוריך, אם כשפנחס ספיר היה שר האוצר (של מפלגת מפא"י)... וכמעט לא נתן לחרדים, אז לא היתה שנאה מבין המיעוט החילוני (החשוך, האגרסיבי-פנטי) נגד חרדים?

ברור שהיתה.
אחים לנשק וכו' 760221
ברור שלא היתה.
הנה, התמונה התקדמנו?

בגילי אני לא צריך לשאול את הורי, יש מאחורי מספיק שנים כדי להעיד שכשגדלתי לא היתה שנאת חרדים סביבי, וגם הרבה פחות שנאת דת.
מי שהגבירו את שנאת החרדים בחמישים השנה האחרונות אלו החרדים עצמם (והמפחגות שהמילו להם להשתולל ולהשתמט בשביל אתנן פוליטי).
ואגב, אני לא שונא חרדים. יש לי בעייה עם אנשים שגוזלים כסף שאני עובד קשה עבורו מהילדים שלי, כדי לפרנס את הילדים שלהם. ומשתמטים מצה"ל. גם אם היו היפים עם קוקיות היתה לי בעייה איתם.
מה סביר יותר 760185
מדינה של גנבים או של מושחתים? https://youtu.be/Crf8QHMqtHI
מה סביר יותר 760186
סליחה שאני לא ממהרת ללחוץ על יוטיובים סתם. שבת שלום.
אבירי השנאה - שימוש בחרדים במאבק לא קשור: 'רפורמה משפטית' 760204
אבירי השנאה - שימוש בחרדים במאבק לא קשור: 'רפורמה משפטית'

על-אף שהרפורמה באה מצד הימין, ומהנהגת הציבור הלא חרדי, מנהיגי המחאות ראו ורואים איך ללבות יצרים שמזכיר ימים אפלים... (אבל הם קוראים לעצמם פרוגרס/"קידמה").

כל הערבוב הזה של רפורמה משפטית עם התנגדות לגיוס לא קשור, אבל עובדים חודשים ללא לאות בתעמולת-זבל במסווה של "דמוקרטיה" (- בכלל מה קשור?) לקשר איכשהו, מה שמזכיר נוסח כל שונאי ישראל עבר/הווה לעורר רגשות שנאה - ככלי, כנשק.

אגב, לרגע לא תעלה על הדעת הסתירה, ששמאלנים שטוענים שהם נגד ה"כיבוש" כאילו מאד, מאד "רוצים" שחרדים יהיו בצבא ה"כיבוש."
__

סתם שאלה למיעוט שטוען ש"אינו מאמין" בהיסטוריית-התנ"ך:
באיזו זכות הוא יושב על האדמה הזו? כולל על קיבוצים שמאלניים שנבנו על אדמות של ערבים שברחו?
איך בדיוק ה"בארצנו" שב"חופשי"?

[לא שאני שוללת זכות, אלא, השאלה היא, מה הטיעון שלהם, לפי מה שהם טוענים].
__

מושגים קשורים:

שעיר-לעזאזאל;

שויון-נטל-עאלק;

סובלנות-עאלק;

אחים-לנשק-צדק-דמוקרטיה-הגינות-עאלק.
אבירי השנאה - שימוש בחרדים במאבק לא קשור: 'רפורמה משפטית' 760210
המטרה של ההפיכה המשפטית היא כינון מדינה תיאוקרטית משיחית שבה הגזענים אנשי העליונות היהודית מצד אחד והחרדים מצד שני יהיו אדוני הארץ. החרדים תומכים ומקדמים את ההפיכה כדי שיוכלו לנצח להתבטל ולהשתמט וןנצל את העבדים החילוניים ומסורתיים שיספקו להם כלכלה ובטחון.
זו המטרה והיא בלתי נפרדת מהחקיקה.
ואידך זיל גמור.

ואנחנו לא מטומטמים, אנחנו מבינים זאת היטב ולכן מפנים את המחאה גם לשם.
אבירי השנאה - שימוש בחרדים במאבק לא קשור: 'רפורמה משפטית' 760216
כל הרעיון של הפיכה לא בא מצד החרדים. ואיך שהצלחת (פישלת) לרקום "תכנית" כאילו במוח... החרדים. וואו. זה ממש מצחיק.

מה הכוונה ב"משיחית"? אתה באמת סבור שהחרדים רוצים להאיץ משהו בירושלים? ואיזו דת לא חושבת שהיא הנכונה ומעל? מה הכוונה 'האומה' באיסלאם? האם עליונות חילונית אנטי-חרדית היא כן בסדר?

איזה מין מילון יש לך?

דוקא רוב החרדים לא רוצים מדינה "חדשה" שבדמגוגיה שלך.
אבירי השנאה - שימוש בחרדים במאבק לא קשור: 'רפורמה משפטית' 760222
נראה לי שאת לא מבינה את משמעות הביטוי 'מצד אחד'... 'ומצד שני'.
זו כבר התגובה השלישית אלי שאת מערבבת את שניהם אחרי שאני מפריד אותם מפורשות.
אבירי השנאה - שימוש בחרדים במאבק לא קשור: 'רפורמה משפטית' 760224
הרעיון בא לפחות בתמיכתם הבלתי מסויגת, ואם אין לך בעיה לצפות בערוץ 7, בבקשה (כשהעכבר על הקישור את יכולה לראות את הכתובת).

ynet בסדר? אם לא, הנה הכותרת: "גפני: "34 שנים אני מחכה להוריד את בג"ץ. אין תחום שהוא לא פגע בנו".
והנה משהו מערוץ 12: "השר גולדקנופף: "קיבלתי הבטחה - נחוקק את פסקת ההתגברות עם חוק הגיוס".

אפשר, כמובן, להמשיך עוד ועוד, אבל הסיכוי שזה ישנה משהו בהיתממות שלך לא גבוה.
אבירי השנאה - שימוש בחרדים במאבק לא קשור: 'רפורמה משפטית' 760240
שהחרדים הם נגד הבג"ץ העויין? לא חדש. מלחמת הבג"ץ בחרדים היא ידועה.

כבר עשרות שנים כך.

מה ההיתממות הזאת-?

___

אבל אני מחכה לעמדת חרדים על ה'רפומה' של ביבי/לוין, 'לפני' [!] התקפות השמאלנים על אוכלוסיית בני ברק.
אבירי השנאה - שימוש בחרדים במאבק לא קשור: 'רפורמה משפטית' 760258
אם החלום לפוצץ את בית המשפט העליון עם D9 (כך במקור, האיש החביב לא מבין יותר מדי בבולדוזרים או בפיצוצים) אינו מספיק לך חוששני שאין לי הוכחות שיניחו את דעתך. ו"התקפות" השמאלנים על אוכלסיית בני ברק הסתיימו אמנם בכמה עשרות הרוגים (ואני מגנה!) אבל מאחר והבג"ץ "העוין" החזיק בגישה האנטישמית של שוויון, פיסקת ההתגברות חשובה להם לפחות עבור חוק האי-גיוס. אני בטוח שאת יודעת את זה טוב ממני.
______________
ובהזדמנות זאת, לדעתי זה הזמן לפתוח עצומה של מתנדבי מילואים שטרם החליטו להפסיק את התנדבותם, ובה הם יודיעו שבמקרה שחוק האי-גיוס עובר הם יצטרפו לחבריהם שפרשו. הטייסים, למשל, יוכלו להקדיש את היום שהתפנה להם בשבוע ללימודי קודש, וכך כל הצדדים יוצאים מורווחים.
אבירי השנאה - שימוש בחרדים במאבק לא קשור: 'רפורמה משפטית' 760259
____________________
ובאותו הקשר - מסתבר שדוקא בזמנים קשים אלה, כשבטחון ישראל נפגע בגלל הטייסים הסרבנים, במקום להוסיף תפילות שיחזקו את הבטחון יוצאים האברכים לפגרת "בין הזמנים" ומפקירים את בטחוננו. בושה!
אבירי השנאה - שימוש בחרדים במאבק לא קשור: 'רפורמה משפטית' 760265
__________
לא בושה, הפקרות!

תאר לעצמך שאטלס היה אומר להרקולס: "השארת אותי עם כל הרקיע על כתפי, אנרכיסט סרבן שכמותך!? אני יוצא לפגרה וכל מה שיקרה מעניין את הגרנדמייזר שלי"
אבירי השנאה - שימוש בחרדים במאבק לא קשור: 'רפורמה משפטית' 760217
גם לגבי "גזענות" ששרבת בסלט המלים שלך. אז דווקא ההתנגדות למדינה יהודית במקור היא "ערביות טהורה" וגזע. תגובה 760214 (גם אצל ערפאת פלסטין רק טיפה באוקיינוס-הערבי ) או במלים שלך: עליונות ערבית.
אבירי השנאה - שימוש בחרדים במאבק לא קשור: 'רפורמה משפטית' 760223
בפעם השלישית - תפסיקי להצדיק גזענות יהודית בגזענות ערבית. זה לא מעניין.
אבירי השנאה - שימוש בחרדים במאבק לא קשור: 'רפורמה משפטית' 760232
בפעם הרביעית, אני הבהרתי שאני נגד ההתקפות כמו על חווארה.

ונגד שנאה אנטי-יהודית, ערבית או שמאלנית.

[גזענות/אי-סובלנות].
אבירי השנאה - שימוש בחרדים במאבק לא קשור: 'רפורמה משפטית' 760219
"המטרה של ההפיכה המשפטית"..

תיקון:
לתקן מאזן מהשמאל השולט. לא קשור ל"דת או "דתיות".

שוב, אני לא נכנסת לעצם הוויכוח. אבל מזכירה מה שהם טוענים.
אבירי השנאה - Juden Raus 760309
עיתונאי בכיר: "תל אביב הופכת לברלין של פעם"
חדשות 0404, 31/07/2023

איש התקשורת שמעון ריקלין מערוץ 14 התייחס הערב (שני) לידיעה שפורסמה היום בתקשורת, לפיה קיים חשש לנוהל חדש באיכילוב, לאור העובדה שחולי סרטן נשאלו אודות הזרם הדתי אליו משתייכים.

החולים, שהגיעו לטיפולים במכון ההקרנות, למעשה נשאלו על ידי האחיות הם הינם חרדים, דתיים או חילונים.

בג"ץ יפסול? | הנשיאה חיות בהתבטאות חריגה נגד חוק טבריה - 0404
על כן, כתב ריקלין: "מי שלא מבין שתל אביב הופכת לברלין של פעם, לא יודע לזהות תהליכים. אם האנטישמיות האלימות והשנאה לזר תמשך, תל אביב תשקע במצולות ותחרב. הכתובת על הקיר והיא בוהקת".

שתל אביב. הופכת לברלין של פעם. לא יודע לזהות תהליכים. אם האנטישמיות האלימות והשנאה לזר תמשך. תל אביב תשקע במצולות. ותחרב. הכתובת על הקיר והיא בוהקת.
הנאציות של השמאל-החילוני - מיעוט.
אבירי השנאה - Juden Raus 760312
בכותרת הידיעה מתייחסים לריקלין כ„עיתונאי בכיר״. אבל הוא מתאר את עצמו כארכאולוג ואיש תקשורת (הוא עמד על כך כמה פעמים כאשר דרשו ממנו להתייחס ברצינות למה שהוא כותב ולבדוק אם זה נכון).

אתה רוצה לבדוק מה עמד מאחורי הידיעה הזו (מישהו צריך. אתר 0404 לא עושה את זה). אבל אי אפשר לעשות את זה כי אין כאן אפילו הפניה למקור. יש כאן רק ציטוט שגוי שלה (שגוי בעליל כי התחביר שגוי).

פורסם בתקשורת שקוצב הלב של ראש הממשלה הוא מזימה שמאלנית לשלוט בליבו (לתת קישור?)
אבירי השנאה - Juden Raus 760321
כתבנו לענייני רפואה מוסר שזה נכון רק להקרנות למוח. הסיבה לשאלה היא שלחרדים יש עצמות גולגולת עבות במיוחד ולכן הם צריכים יותר קרינה.

אבל אני שמח לראות שריקלין מצטרף ליאיר גולן. מסתבר שלימין דווקא מותר להשוות.
אבירי השנאה - Juden Raus 760339
ריקלין כתב כריאקציה לשמאל שמשווה במשך חודשים וחכן כתב "תהליכים..". ולא רק זהבה גלאון כשהייתה ראש מר"צ כשהשוותה

זהבה גלאון את מכחישת שואה כיפה 04.01.21
אבירי השנאה - Juden Raus 760338
היו צריכים לשאול על שמירת שבת, לגבי הקרינה, אבל לא לשאול אם דתי או חרדי.
אבירי השנאה - Juden Raus 760343
צודקת לגבי בעיתיות הניסוח. כל השאר הוא תעמולת שנאה פסיכוטית ושקרית כלפי ציבור ענק, ושום ריאקציה למשהוא שמישהוא אמר לא יכולה להצדיק זאת (אנחנו לא בגן)
אבירי השנאה - Juden Raus 760368
עיתונאי בכיר? ריקלין?

מעניין אם מלבד הרצון לשפוך עוד קצת שמן למדורה מישהו מהנשאלים באמת חשש שהשאלה תוביל לאפליה בטיפול או משהו דומה שיכול להצדיק את זעקות ה"געוואלד" בערוצים דתיים/חרדיים/ימניים רבים. לי זה נראה מופרך, אבל אולי אני לא מספיק ער לרגישות של מיעוטים מסויימים באוירה של הימים האלה.

הרופאים הסמולנים באיכילוב עושים סלקציה! הצעד הבא יהיה לקרוא את הבניין הראשי על שמו של מנגלה.
אבירי השנאה - Juden Raus 760370
לפני זה הרחוב שמוביל לאיכילוב ייקרא על שם יגאל עמיר, איך שהדברים נראים עכשיו.
אבירי השנאה - Juden Raus 760442
אל תגזים.
אבירי השנאה - Juden Raus 761236
אני נגד השימוש במונח 'נאציות' באופן כללי. אלא במקרים מיוחדים / כשיש באמת קשר לנאצים המקוריים.
אבירי השנאה - שימוש בחרדים במאבק לא קשור: 'רפורמה משפטית' 760250
עכשיו ראיתי את ה"מילון" הזה אצל המפגינים שאחת נופפה בשלט המסית: "חרדים עליך ישראל.".. אצל הר המור שהם לא חרדים...

-
עוד נקודה קטנה, גוי שהתגייר (לפי ההלכה, הצורר הגרמני לא מחליט לנו מיהו יהודי) הוא לא פחות יהודי. מה השטויות האלו עם "גזע".?
החרדים, חוק הגיוס והרפורמה המשפטית 760228
==> כל הערבוב הזה של רפורמה משפטית עם התנגדות לגיוס לא קשור

כתבה בסרוגים בעניין זה

"""
במפלגת יהדות התורה זועמים על רקע חוסר היכולת שלהם להעביר את ״חוק הגיוס״ ללא פסקת ההתגברות. גורם בכיר ביהדות התורה הסביר בשיחה עם סרוגים: ״הרפורמה המשפטית נחוצה ככלי בסיסי עבור חוקים שנמצאים בהסכם הקואליציוני, דוגמת חוק הגיוס למשל. אם הרפורמה תעצור, אין שום טעם בהעברת החוקים הללו שבית המשפט יפסול במוקדם או במאוחר. במקרה כזה, אין שום טעם לשבת בקואליציה״.

"למעשה, החוקים שנעצרו פוגעים בעיקר במפלגות החרדיות, כאשר חוק דרעי מטרתו לאפשר לדרעי לכהן כשר ופסקת ההתגברות מטרתה להעביר את החוק שיאפשר פטור מגיוס לבחורי ישיבה" הוסיף הגורם.

...

נציין כי בריאיון לסרוגים ביום השבעת הממשלה גפני יצא בהצהרה כי לא יהיה בקואליציה בלי פסקת ההתגברות.

"""
החרדים, חוק הגיוס והרפורמה המשפטית 760231
אז מה? מה שהראית זה פוליטיקה,ואיך לנצל הסכמים. כל מי שבקואליציה יעשה את אותו הדבר. הרפורמה עכשיו רעיון של גפני? ואולי גפני התחיל לדבר רק אחרי שנה של התקפות על חרדים מצד מתנגדי הרפורמה כשעיר לעזא-זאל?
וביבי פתאום נהיה לי "דתי?" האם מתנגדי הרפורמה תוקפים כל עיר שרוב נציגיה בקואליציה?

ברור שלא.

___

נא להוסיף לדברי הימים:
בשנת ה'תשפא, קומץ קטן, חשוך קיצוני, הקוראים לעצמם "נאורים", החל בצעדים לשלהב יצרים בקרב מיליוני ישראלים נגד שומרי דת, במיוחד חרדים. (כנשק לפוליטיקה מסויימת).
החרדים, חוק הגיוס והרפורמה המשפטית 760242
רק עכשיו בדקתי מתי גפני אמר מה שאמר, אז אחדד העקרון.

ראיתי דוקא ביקורת אצל החרדים, כמו באתר 'בחדרי' גינוי במה שגפני התערב בנושא הרפורמה. ככלל, זה לא 'הנושא' אצל חרדים.

בדקתי בכתבות על התקפות המחאה על העיר בני ברק, אף מילה על מה שגפני אמר או לא אמר. או על רפורמה עצמה, ה"קשר" היחיד - התירוץ הוא: כי יושבים ביחד בקואליציה...

שוב אני שואלת את השאלה העיקרית, איזו עיר סומנה, כעיר שלמה בידי מנהיגי מחאה על רפורמה חוץ מבני ברק?
החרדים, חוק הגיוס והרפורמה המשפטית 760247
מצטער, מה שכתבת לא באמת רלוונטי עבורי. כי התייחסתי למשפט אחד שכתבת: אין קשר בין הרפורמה לנושא גיוס החרדים.

בכתבה מראים שפסקת ההתגברות (שהיא חלק מהותי ברפורמה) היתה תנאי של כניסת יהדות התורה לקואליציה. לא סתם תנאי, אלא גם עוררה כעס רב כאשר היא נדחתה. ולא סתם תנאי אלא תנאי כדי להכין את הקרקע למתווה הגיוס.

בעיני זהו בהחלט קשר, כדי להגיד שהמתקפה שלך על המחאה, לפחות בעניין זה, היא במקרה הטוב שיטת מצליח ובמקרה הרע שקר גס.

ועכשיו את כותבת: ככלל, זה לא 'הנושא' אצל חרדים. עוד פעם יש לי תחושה שזה שיטת מצליח/שקר גס, כי לפי סקר של ערוץ 7 מחודש מאי "הרפורמה המשפטית ניצבת בראש רשימת הנושאים שבציבור החרדים רוצים שהממשלה תקדם ותפתור. 43% הציבו את הרפורמה המשפטית במקום הראשון מבין שלל נושאים אחרים שעל סדר היום. יוקר המחיה נמצא רק במקום השני (32%)"
החרדים, חוק הגיוס והרפורמה המשפטית 760266
קובי בורנשטיין: בכירים במפלגות החרדיות: "לא מן הנמנע שנצביע נגד חקיקה שלא בהסכמה רחבה. בינתיים אנחנו גם אוכלים את הדגים הסרוחים וגם מגורשים מהעיר. את ההבטחות הקואליציוניות נתניהו לא מקיים, ולא נכנסנו לממשלה בשביל רפורמה משפטית - חשובה ככל שתהיה" :
החרדים, חוק הגיוס והרפורמה המשפטית 760288
כולם עכשיו בעד הסכמה רחבה, אחרי שהמחאה הצליחה. גם המפלגות האחרות בקואליציה. אפילו יריב לווין בכבודו ובעצמו מודה שהשתלטות מלאה של הקואליציה על הועדה למינוי שופטים היא משהו שאין לו מקום בדמוקרטיה. במילים האלה ממש!

אבל לא יצליחו למחוק את ההיסטוריה ולא יצליחו להרדים אותנו. הממשלה דחתה על הסף את הצעת הפשרה המקורית של הנשיא אחרי 17 דקות. הקואליציה ניסתה לקדם את הרפורמה במקור כמה שיותר מהר, עד פגרת הפסח: "בקואליציה גורסים כי שינוי הרכב הוועדה לבחירת שופטים, יחד עם ביטול האפשרות מבג"ץ לבטל חוקי יסוד, הם ליבת הרפורמה המשפטית ועל כן לא מוכנים לוותר. לא רק בליכוד תומכים בכך, אלא גם בכל מפלגות הקואליציה ש"ס, יהדות התורה, הציונות הדתית ועוצמה יהודית".

אנחנו גם יודעים מה המפלגות החרדיות חושבות על בג"ץ ועל דמוקרטיה כי הם גם אמרו את זה הרבה פעמים. אישית אני הכי שמח מהציטוט הבא של פנדרוס: "המשקיעים הגדולים מחפשים להשקיע במדינות עם כמה שפחות דמוקרטיה".

בשורה התחתונה, אני לא השתכנעתי מטענתך שהחרדים אינם קשורים לרפורמה. אני מעריך שגם קוראים אחרים לא ישתכנעו.

גרוע מכך, הגעתי למסקנה שאת מעלילה עלילות ללא בסיס על המחאה, בשיטת מצליח. בהקשר זה (בלבד) אני מאחל לך ההיפך מבהצלחה (בכשלון?). מעבר לכך רק בריאות ושלווה.
החרדים, חוק הגיוס והרפורמה המשפטית 760289
הקשר הוא ברור, כי הם חלק מקואליציית ה-‏64. השאלה היותר נכונה שלדעתי אמורה להישאל היא מהי מידת השפעתם של המפלגות החרדיות על פרטי הרפורמה/הפיכה. לדעתי נמוכה והיא ממוקדת רק בעניין גיוס בחורי הישיבות. מי שיטען שנושא הגיוס הוא מהות הרפורמה, אז לשיטתו החרדים גם תמכו וגם ביקשו.
החרדים, חוק הגיוס והרפורמה המשפטית 760290
מהי מידת ההשפעה זוהי שאלה נהדרת לסקר, כי ניתן למחזר את התשובות "במידה רבה" וכו.

מה שחשוב בעיני הוא שנועה ניסתה לצייר את תנועת המחאה בתור שבאופן מכוון מנסה לעורר רגשי שנאה כלפי החרדים - בעוד הם כלל לא קשורים לרפורמה.

מבחינתי זוהי עלילה.

1. הם קשורים גם קשורים. זה פחות חשוב בעיני מהי "מידת ההשפעה של המפלגות החרדיות".
2. לגבי השנאה זה אפילו עלילה גרועה יותר - כי היא מופנית בעיקר בכיוון ההפוך. אבל אין לי כח להתווכח בעניין זה.
החרדים, חוק הגיוס והרפורמה המשפטית 760297
זאת מיני עלילה.

לדעתי החרדים תומכים בעמדות הקואליציה באופן מלא והם לא יסטו מעמדות הגוף הקובע בליכוד ובציונות הדתית בנושאים אלו , אם כי ישנן דעות לכאן ולשם בשם העיקרון ׳ מה לנו ולחוקי הגויים׳ וכו׳. גם לטעון שאין להם השפעה אמיתית היא לא נכונה שכן עובדה שהם כן מצביעים ולא מאיימים שלא יצביעו.
החרדים, חוק הגיוס והרפורמה המשפטית 760341
גם יש משהו ב"שנאת חרדים" ששונה מאוד מ"שנאת ערבים", בכך שהיא מאוד ממוקדת ל"שנאת פוליטיקאים חרדים"; המתוייגים "שונאי החרדים" הם אנשים שמתנגדים לכפייה דתית, שחיתות של המפלגות החרדיות, ובמקרה דנן - תמיכה ברפורמהפכה המשפטית. כפועל יוצא, יש מעט מאוד (אם בכלל?) פשעי שנאה כנגד חרדים, וההסתכלות על החרדי הספציפי היא (בדומה לדרך שבה חרדים מסויימים מסתכלים על חילונים) כעל "תינוק שנשבה" רק שבמקרה שלהם זה "נשבה בידי העסקנים הפוליטים". להבדיל, "שנאת ערבים" או "שנאת מהגרים אפריקאים" זה כבר משהו אחר - האינדיבידואל הוא זה שמייצר אנטגוניזם.
החרדים, חוק הגיוס והרפורמה המשפטית 760344
שמע יש הרבה שנאת חרדים המתכתבת עם שנאת השונה והזר המופנית כלפי הפרט החרדי ולאו דוקא כלפי מנהיגיו.
זה שאנו מבינים שמי שנושא באחריות לתהליך בו החרדים הפכו לגוף פרזיטי ואירידנטי כלפי המדינה הם מנהיגי הציבור החרדי והפוליטיקאים בכלל שכל הזמן מנסים לקנות את החרדים בהעברת שלמונים ולא הפרט החרדי שלעתים קרובות חי בעוני ובצניעות מאד גדולה, אינה משחררת את הפרט החרדי מן העויינות שבה הוא נתקל.
זוהי תמימות להתעלם מן היצרים היותר רעים במחננו. זה גם עשוי להתגלות כמסוכן. אנו נמצאים בתהליך רגרסיבי בו יותר ויותר אזרחים שפויים בריאים ועובדים לא מצליחים לחיות באורח ורמת החיים לה ציפו (ע"ע העלייה העיקשת במחירי הדיור המדבירה כל הסבר רציונלי וכלכלי). באופן טבעי, אצל הרבה מאד פרטים הכעס והטינה על מצב הדברים עשוי להתגלגל כלפי השונה והזר. לא מספיק אנשים מפנימים את העובדה שאנשים שליליים רבים הם קרבן של נסיבות חייהם ולאו דוקא מרושעים ומושחתים מטבעם.
גורמים רבים בעדה החרדית מדברים על כך שאם החברה החילונית תסיר את הלחץ על החרדים, הם בעצמם יגמלו מעטיניה המתדלדלים במהירות של המדינה.
אני לא חושב שלתהליך כזה יש איזשהו מימוש במציאות ומכל מקום, אין להם זמן לכך. אם הם לא ינתקו במהרה, cold turkey מעטיני המדינה, התגובה עשוייה להיות אלימה וכואבת.
כתבתי כבר פעמים רבות כי לדעתי התדמית של חרדים כפרזיטים היא כבר עכשיו מוגזמת. רובם כבר עכשיו עובדים בעבודות שונות. חלוקת הקצבאות והכספים היחודיים בקהילה אינה אחידה וכמעט בלתי אפשרי להתקיים מהם בלבד.
החרדים, חוק הגיוס והרפורמה המשפטית 760348
לא מוגזמת ולא נעליים. משפחה חרדית ממוצעת לוקחת מהמדינה כ-‏2200 ש"ח בחודש ומשפחה יהודית לא-חרדית ממוצעת משלמת למדינה כ-‏2800 שקל בחודש.
ההפרש הוא 5000 ש"ח *בחודש* לרעת המשפחה החרדית.
החרדים, חוק הגיוס והרפורמה המשפטית 760349
הוכחת את הטענה שלי. מ-‏2200 שקלים בחודש אפשר לקיים משפחה של נניח 10 נפשות?
החרדים, חוק הגיוס והרפורמה המשפטית 760353
כן, אבל הם לוקחים. ומחנכים את הילדים שעדיף ללמוד תורה מלהתפרנס. ומכאן מגיע ההפרש.
החרדים, חוק הגיוס והרפורמה המשפטית 760355
אז זהו שאני טוען שהם כן מתפרנסים, גם בכוחות עצמם, רק מבלי לשלם מיסים. בשלב זה, אני מזדהה איתם לגמרי.
החרדים, חוק הגיוס והרפורמה המשפטית 760356
משלמים פחות מיסים, מקבלים יותר קצבאות ועובדים בעבודות מפרנסות פחות, בגלל אידאל לימוד תורה.
החרדים, חוק הגיוס והרפורמה המשפטית 760358
אכן.
החרדים, חוק הגיוס והרפורמה המשפטית 760941
רק רציתי לראות שהשתמשת ב"פארזיטים".

...Next.
החרדים, חוק הגיוס והרפורמה המשפטית 760949
כפי שכתבתי בתגובה אחרת, את חלק מציבור שכבר אינו מסוגל להבדיל בין אמת לשקר. אתם חיים בתוך קאמרה אובסקורה המהדהדת לכם את התעמולה והשקרים שלכם כאמת היחידה הקיימת.
שתי דוגמאות
א. החברה החרדית היא חברה פרזיטית. זוהי אמת מוחלטת שאי אפשר להתווכח עליה. העובדה שחילוניים רבים טועים לחשוב שחברה בישראל יכולה להתקיים אך ורק על תשלומי העברה מן המדינה, אינה מנוגדת לאמת הזאת, אלא משלימה אותה. לו הופסקו באחת כל תשלומי ההעברה מן המדינה אל המגזר החרדי, המגזר הזה היה נקלע למצוקה קשה מאד, עד כדי חרפת רעב בשכבת העוני הקיימת כבר היום. הבזבוז הבלתי רציונלי של משאבים מוגבלים על לימוד תורה חסר כל ערך אינטלקטואלי או רוחני, אינו יכול להתקיים בשום חברה מלבד חברת קאסטות בלתי שיוויונית. הסירוב העיקש של החברה החרדית לתרום למדינה בכל צורה מלבד התנדבות, הוא החלק המשלים את הקיום הפרזיטי של החברה החרדית. אתם רשאים להמשיך לעצום עיניים מול המציאות הזאת. ואתם יכולים להמשיך לספר לעצמכם שהעוינות המאד מאד נפוצה כלפי החרדים במגזר החילוני נובעת משמאלנות. באותה מידה יכלתי לטעון כי הדבקות החרדית במשקאות עתירי סוכר היא הוכחה לתבונה העילאית של החרדים.
ב. את מפיצה כאן את הטענה הימנית כאילו הפלשתינאים בישראל הם ברובם צאצאי מהגרים ממדינות ערביות אחרות, כאמת מוחלטת. מלבד הטענה הטריביאלית של 'טול קורה', גם "אמת" זו אינה אלא תזה שמחקרים רבים אינם מקבלים אותה. מחקרים רבים שנעשו בעשורים האחרונים, טוענים שההגירה הערבית לא"י המנדטורית לא היתה משמעותית והגידול באוכלוסיה הפלשתינית, נבע ברובו מריבוי טבעי ושיפור רמת הרפואה. %-י הגידול כאן בשנות ה-‏30 התגלו כדומים למדי ל%ים במדינות ערב האחרות. את ההגירה החיצונית, איזנה לגמרי הגירה של פלשתינאים מא"י המנדטורית לעבר הירדן המזרחי.
העובדה היא שאת חיה בחברה דוגמטית הדוגלת לפחות תאורטית באחדות הדעות של דעה אחת. הסיכוי שלך לתפקד כמי שמפיצה את האמת לעולם הרחב אינו גדול. בינתיים את בעיקר מפיצה טענות מופרכות.
בטלה וכסף למדינה 761202
לא נכנסתי לעצם העניין בעד או נגד הרפורמה.

מישהי (ימנית, לא דתיה) שלחה באימייל, שואלת "מי משלם למיליון פרזיטים, לטפילים שלא עובדים שנה וצועקים בהפגנות", אז עניתי לה שרובן משוכנעים מבחינה אידאולוגית ולא מסכימה עם התווית שלה.

אגב, בינתיים אוסיף, שהכסף שקשרי חרדים ארץ/חו"ל לשוק בארץ, במיוחד נדל"ן וכדומה הוא ענק.
בטלה וכסף למדינה 761209
באם יורשה לי לשאול שאלת רקע שלא מן המניין ואולי במקצת מן העניין - איך את מתרשמת עד כה משהותך כאן בקרני האייל? האם את חושבת שאת יכולה להעמיד את גרסתך כאן בצורה בהירה וזאת למרות הסכינים שבין המילים?
החרדים, חוק הגיוס והרפורמה המשפטית 760305
זה לא משנה מה הם רוצים ואני לא מבין למה אנשים מתעסקים בכלל בכוונות. כוונות לא משפיעות על המציאות אלא מעשים. מה שמשנה זה אם הם נותנים או לא נותנים את ידיהם להעברת חוקי הרפורמה וזהו. כל עוד הקואליציה הזו תמשיך להצביע כמקשה אחת, כל אחד מה-‏64 אשם באותה מידה.
החרדים, חוק הגיוס והרפורמה המשפטית 760378
הם חלק מהרפורמה באופן מלא ושווה הן ביתרונות והן בחסרונות. לדעתי הם מבינים זאת וזהו בניגוד לדעת הפרקטיקות שנהגו בעבר שאין לחרדים להתעסק בעניינים שמהותן היא חילוניות, וחוק הוא חילוני וכל שכן חוק שקובע שהחוק של ליברמן יותר סביר מדעתו של שופט עליון.
החרדים, חוק הגיוס והרפורמה המשפטית 760267
אתה שואל, אחרי. (אחרי) הגשת תכנית ביבי-ולוין אם יש תמיכה בבג"ץ או בחילוני-ביבי אחרי עשרות שנים של בגץ vs חרדים?
מה חשבת שיבחרו בין שתי אלה?
החרדים, חוק הגיוס והרפורמה המשפטית 760270
לא יודעת איזה סקר של ערוץ שבע הדת''ל, אני בחברה מסויימת, וזה לא 'הנושא' אצל החרדים. ולכן גם לא נכנסתי לנושא בתגובותיי כאן.
גיוס - כן בראש הדברים.
החרדים, חוק הגיוס והרפורמה המשפטית 760271
אחדד ואבהיר:

ציטוט מהסקר ממקור אחר "מחצית מהמשיבים - 50% - סבורים שהמפלגות החרדיות לא צריכות לקחת חלק פעיל במניעת מחלוקת, 31... רוב המשיבים - 75% - סבורים שראשי הסיעות החרדיות מתנהלים נכון שלא מדברים על הרפורמה בכלי התקשורת הכללים".

__

הנקודה שלי היא לא אם יש תמיכה בבג"ץ (עויין החרדים עשרות שנים) או ברפורמה כשיש אופציה...

אלא שזה לא 'הנושא'.. אם מוכנים לוותר למען זה, השיבו שכן, אבל זה עדיין לא 'הנושא' בציבור החרדי.

רץרם זה היה 'הנושא' הייתי מרחיבה על זה בתגובותיי כאן.
אם..Imagine 760245
Imagine...

מה היה קורה אם כל האנרגיה, המשאבים האדירים, ההתגייסות הגדולה במשך השנה היתה מושקעת:

בהסברת ישראל?
במאבק באנטישמיות העולמית?

(אפילו אם לא על חשבון מחאה למי שמתנגד לרפורמה).
אם..Imagine 760246
יש לי רעיון איך אפשר לשפר מאוד את הסברת ישראל: להפסיק לשרוף חווארות. להתחיל לחקור ברצינות הרג של פלסטינים.
אם..Imagine 760248
אתה מתכוון לנרטיב של בצלם/הארץ שהורסות את התדמית בעולם עוד לפני החווארות?
אם..Imagine 760254
תגובה 2:

כל זמן שיהיהו התקפות גזעניות על יהודים בישראל, תמיד יהיו גם ערבים לא טרוריסטים שייפלו, עם כל המאמצים למזער.

אתה רוצה להיות ריאליסטי או סתם להתלהם ולפנטז?

אגב למה באסם עיד עזב את בצלם בשנות ה-‏90, ומה כתב עמוס שוקן כבר ב-‏2008 על ישראל?
אם..Imagine 760252
יש לנון שרת הסברה, זה הג'וב שלה, תשאלי אותה.
אם..Imagine 760255
אז פתאום הממשלה כן טובה? ולמען האמת, אף מילה של משרד רשמי אין בה האפקט כמו עיתונות ואנשים מהשורה.
אם..Imagine 760260
יש לי חדשות בשבילך: מי שאחראי על מה שקורה במדינת ישראל, מקבל המון כסף בשביל זה (לא כמוני) ויש לו מאה אחוזי משרה כדי לדאוג רק לזה (שלא כמוני) - עליו מוטלת האחריות.
ככה הדברים עובדים. וכל האחריות.
אם הממשלה לא מצליחה לעשות זאת - שתתפטר, ויפה שעה אחת קודם.

כל יללות הקוזק הנגזל על העיתונות והאנשים מהשורה הן בדיוק זה - יללות ובכיינות של מי שכושל בתפקידו.
בתור הממשלה הכי כושלת בתולדות ישראל, כדאי מאד שהיא תפסיק להאשים אחרים ותתחיל לעבוד‏1.

1 פחח, על מי אני עובד, רווחת אזרחי ישראל לא מצויה אפילו בעשירייה הראשונה של סדר העדיפויות שלה.
אם..Imagine 760264
באמת סבור שלא הקבוצות (הארץ/מקומית/בצלם) הן שמזיקות לישראל בעולם?
אם..Imagine 760274
ברור שלא. מי שמזיקה זו הממשלה. ויש לה את כל האחריות.
(בצלם? מישהו שמע עליהם לאחרונה? ברצינות?)
אם..Imagine 760307
אי אפשר להסביר את ישראל והאטישמיות לא תעלם.
הן עם לבדד ישכון ובגויים לא יתחשב 760314
מה חשוב כל כך להסביר?
הן עם לבדד ישכון ובגויים לא יתחשב 760438
כמשקל נגד - הנזק של משמיצי ישראל כ-'הארץ' bds, וכו'.
כמטרה למזער, לא שייך לבטל אנטישמיות כל עוד אנו בגולה.
הן עם לבדד ישכון ובגויים לא יתחשב 760447
אז המוחים צריכים להשקיע את האנרגיה שלהם בלהסביר את ממשלת ישראל בגולה במקום לבקר אותה בארץ?

מה דעתך להשקיע את האנרגיה שלך בלהסביר את המחאה בגולה במקום לבקר אותה בארץ?
היכולת להשפיע 760262
מה דעתכם: האם מחאה עממית יכולה להשפיע על השלטון בישראל (לא), ומדוע מנהיגי המחאה עדיין לא מכריזים שהם תנועה פוליטית ומתחילים עכשיו להתכונן לבחירות.
היכולת להשפיע 760263
מחאה עממית כבר השפיעה על השלטון בישראל, איפה היית בחצי שנה האחרונה?
היכולת להשפיע 760476
לא שערוץ 14 יותר אמין בעיניי בהרבה מהסילופים ב'הארץ'..

אבל האם שמעתם על הסקר הזה, אמין?
עכשיו14

אילו הבחירות לכנסת היו נערכות היום, למי הייתם מצביעים?
הליכוד – 30
הציונות הדתית – 5
עוצמה יהודית – 5
יהדות התורה – 7
ש"ס – 10
יש עתיד – 16
המחנה הממלכתי – 25
ישראל ביתנו – 7
מרצ – 5
חד"ש – 5
רע"מ – 5
בל"ד – 2.6%
העבודה – 1.2%
נעם – 0.1%
היכולת להשפיע 760504
למי שמוצא קשר בין התגובה הזו לתגובתי הקודמת, יוענק כפרס שלט רחוק שעליו רק כפתור ערוץ 14.
בחירות? 760269
לשנות את השם יש עתיד?
היכולת להשפיע 760273
כי חשוב להם לשמור על מפגינים רבים ככל האפשר. חלק גדול מהמוחים לא ירצה לעזוב את ביתו הפוליטי העכשווי ועלול להפסיק את השתתפותו בהפגנות במקרה כזה. אמנם יהיה כיף גדול לקרוא לפורשים "סרבנים עוכרי ישראל" אבל ספק אם התענוג הזה שווה את הדלדלות המחאה. כשהבחירות תהיינה על הפרק אני כמעט בטוח שמישהו יקים מפלגה מתאימה (כך שלו הייתי גנץ לא הייתי ממהר לתפור חליפה).

לא ממש עונה על השאלה שלך, אבל "גוש אמונים" שהיו לו כמה מאפיינים דומים לתנועת מחאה הגיע להישגים גדולים מאד (לאסוננו, אבל זה לא שייך). במו אזני שמעתי את רבין מודה שלא פינה את (קדום? סבסטיה? השד זוכר) כי "לנו אין גוש אמונים".

רק ברסלר!
חור בספינה, חלק ב' 760272
הכלכלן המפורסם ריצ'ארד קווסט:

"הנה שאלה בשבילך: למה שתירה ברצון לעצמך בשתי הרגליים? "
חור בספינה שהממשלה קודחת, חלק ב' 760284
מתוך הלינק שלך:

Let’s be quite clear about this: If these measures go forward as planned, there will be an effect. It will be felt. You cannot tinker around, undermine the foundations of a country’s unwritten constitution, based on practice and history, and not expect to have a result. It’s as simple as that.”

Many people say it's a matter of democracy. That is the core - but there is also the core of judicial certainty. You need to know that if you sign a contract, if you make an investment, if you commit yourself, that the law tomorrow will not have perversely changed from the law today. And these laws being put forward will change that," he claimed.

Asked about the argument that the economists who are warning about the reforms are causing the problem rather than the reform itself, Quest replied, "That’s just a circular argument that it was the economists who did it because the economists’ forecast is ‘The sky is falling! The sky is falling!’ and it wouldn’t have fallen if they hadn’t said it. Absolute [nonsense]. That is absolutely the definition of blaming the messenger for the message. This government clearly was elected and clearly can reform. The problem here is that there is a consensus of opponents, who all say this will be very damaging to the economy

חור בספינה, חלק ב' 760299
750 שקל? מי צריך לעבוד?

התשלום למשתתפי ההפגנות
חור בספינה, חלק ב' 760300
הבעיה היחידה שם היא שכתובת השולח מטושטשת. כי אני מפגין בצומת הגומא ואין לי מושג למי אני צריך לפנות כדי לקבל את התשלום. אתה יכול בבקשה לעזור לי? אתה יכול לנסות לאתר את המקור ללא הטשטוש?
חור בספינה, חלק ב' 760315
זה פייק ושקר.
כל אחד יכול לכתוב הודעות שקריות בוואטסאפ וצלם אותן.
חור בספינה, חלק ב' 760440
מסכימה.
חור בספינה, חלק ב' 760325
זונות. אצלנו משלמים רק 600.
חור בספינה, חלק ב' 760330
מחר צילום מסך שלך בערוץ 14 כהוכחה שמשלמים למפגינים.
חור בספינה, חלק ב' 760331
זה יגדיל בהרבה את כמות המשתתפים בהפגנות (-;
חור בספינה, חלק ב' 760303
1. "הכלכלן המפורסם" הוא עיתונאי כלכלי ב-CNN. ע"פ ויקיפדיה, הוא בעל תואר ראשון בלבד, במשפטים.

2. הבנת שהוא מזהיר מפני ההשלכות ההרסניות של הרפורמה המשפטית שיוזמת הממשלה? זה כתוב במשפט הראשון של הכתבה שקישרת אליה.
חור בספינה, חלק ב' 760326
עכשיו כשהאפקט הכלכלי לא מוטל בספק, השאלה על הפרק היא שאלת האשמה. הצד שנועה מייצגת כאן טוען שהאשם ב''שמאל'' ש''הוציא את דיבת הארץ'', לא במעשי הממשלה. לצערי אני חושב שזה יהיה הקו שביביסטים רבים יאמצו כשהמשבר הכלכלי יורגש בחריפות.
חור בספינה, חלק ב' 760347
שלב א: הרפורמה המשפטית לא תזיק לכלכלה, להפך היא תחזק אותה.
שלב ב: הרפורמה המשפטית לא תזיק לכלכלה בטווח הארוך, להפך היא תחזק אותה. בינתיים אולי יהיו זעזועים זמניים.
שלב ג: אין נזק לכלכלה. סה"כ כמה נתונים ספקולטיביים זניחים כמו שער הדולר או מדדי הבורסה הורעו, אבל זה בגלל המחאות ולא פעולות הממשלה (כך נמסר לנו משר האוצר, שקרא בעיון את הדוחות של חברות הדירוג). זה יעבור, ולא צפויה פגיעה בנתונים מאקרו-כלכליים כמו התוצר, גרעון הממשלה או יחס חוב-תוצר. צריך להעביר את הרפורמה המשפטית כמה שיותר מהר על מנת ליצור וודאות במשק. ירידה בהשקעות בהייטק בישראל? איזו ירידה בהשקעות הייטק בישראל? אנחנו לא שמענו על שום ירידה בהשקעות בהייטק בישראל.
שלב ג: הפגיעה במדדים המאקרו כלכליים נגרמה ע"י קמפיין שקרי של השמאל. מדובר בפגיעה זמנית, והממשלה פועלת ללא לאות כדי לשפר את המצב במהירות האפשרית. לדוגמא, רק אתמול הכנסת העבירה חוק שיחייב את נגיד בנק ישראל לקבל את אישור שר האוצר לפני שהוא מעלה ריבית, וזאת על מנת למנוע פגיעה במשקי הבית.
שלב ד: הפגיעה בכלכלה הישראלית מקורה באנשי שמאל אנרכיסטים שגרמו למשקיעים להדיר את רגליהם מישראל. הכנסת פועלת להעביר חוקים שיתנו לממשלה ארגז כלים להתמודד עם התופעה.
חור בספינה, חלק ב' 760352
אני זוכרת שראיתי את הראיון, ובפירוש חזר על הדברים שהכלכלה תרד רק כש/כי "אומרים כך" (דהיינו, מובילי המחאה שהתריעו).
חור בספינה, חלק ב' 760361
הראיון הזה עם יונית לוי? הוא לא אמר שום דבר כזה. תסתכלי שוב.

והציטוט שלך בהודעה הפותחת של השרשור, על "למה לירות לעצמך בשתי הרגליים", היא מה שקווסט אמר על ממשלת ישראל, שמתכננת לירות לעצמה בשתי הרגליים עם הרפורמה המשפטית.
חור בספינה, חלק ב' 760375
That’s just a circular argument that it was the economists who did it because the economists’ forecast is ‘The sky is falling! The sky is falling!’ and it wouldn’t have fallen if they hadn’t said it. Absolute [nonsense].

__

אז מי אומר "The Sky is falling" ?

המוחים.
חור בספינה, חלק ב' 760383
לא המוחים, אלא הכלכלנים. כך כתוב בדיוק בציטוט שהבאת.
חור בספינה, חלק ב' 760386
כלכלנים שהם נגד הרפורמה.
חור בספינה, חלק ב' 760394
ברור שהכלכלנים נגד הרפורמה, על זה בדיוק הוא מדבר.

מדובר בפרשן כלכלי שמסביר למה לרפורמה יהיו השלכות שליליות על המשק הישראלי, ומתפלא על כך שהממשלה לא מקשיבה לאזהרות הכלכלנים בעניין. המוחים (מפגינים, טייסים במילואים, וכו') לא מוזכרים בכלל בראיון. למה הבאת את הראיון הזה? כנראה פספסתי לגמרי את הסיבה.
חור בספינה, חלק ב' 760397
כלכלנים שהם נגד הרפורמה בגלל אידאולוגיה.
חור בספינה, חלק ב' 760407
המילה ''אידאולוגיה'' לא הוזכרה אפילו פעם אחת בראיון או בכתבה בעקבותיה. אין בה גם שום זכר לטיעונים אידאולוגיים.
חור בספינה, חלק ב' 760435
בטח שלא הוזכר, אבל אנחנו יודעים שאותם כלכלנים שהתריעו - היו נגד הרפורמה, ולאו דוקא מתוך ''כלכלה''. דוגמת מחאת ההייטקסטים בוול סטריט לאחרונה, וכדומה.
חור בספינה, חלק ב' 760439
ש: איפה מופיע בתנ"ך הציווי לחבוש כיפה?
ת: כתוב "ויצא יעקב מביתו".
ש: איך זה מראה על ציווי לחבוש כיפה?
ת: יעקב איש ירא שמים, נראה לך שיצא מביתו בלי כיפה!?
חור בספינה, חלק ב' 760443
חור בספינה, חלק ב' 760473
אולי אפשר לבקש, כשמציעים יוטוב, לדעת קודם מי המקור? תודה.
חור בספינה, חלק ב' 760486
זה קטע מ"היהודים באים" - סידרה סאטירית ששודרה בערוץ 1. אין בו שום דבר לא צנוע, אבל את עלולה למצוא בו יחס לא נאות לדת (הוא מגחך על מנהג נישוק המזוזה).

סנטימנט דומה (אזהרה: עלול לפגוע ברגשותייך) מובע כאן.
חור בספינה, חלק ב' 760610
תודה, כן סדרה שלועגת ליהדות.
חור בספינה, חלק ב' 760626
אני משער ש''סאטירה'' זה לא מושג שמלמדים במוסדות בהם התחנכת.
חור בספינה, חלק ב' 760643
לא ברור לי מאיפה הגיעה התגובה המזלזלת (שלא לצורך) הזאת, אבל לרוב האנשים הדתיים/כיפה סרוגה שפגשתי היה חוש הומור בריא והרבה אירוניה עצמית. לא פחות, ולעיתים קרובות אף יותר, מהצד השני.
חור בספינה, חלק ב' 760646
נועה ככל הנראה אינה שייכת ל"רוב האנשים הדתיים/כיפה סרוגה שפגשת" אלא למי שרואה ב"היהודים באים" "סדרה שלועגת ליהדות" (הדגשה שלי) ועל כך עניתי מה שעניתי. אגב, למיטב הבנתי היא גם לא באה מחוגי הכיפות הסרוגות אלא השחורות, אבל לענייננו זה פחות חשוב.

ובכיין, בעיניים שלי המנהג לנשק מזוזות ראוי בהחלט להיות נושא לסאטירה, ואם העמדה הזאת נתפסת כזלזול (שלא לצורך!) במי שחושב אחרת, שיהיה.
חור בספינה, חלק ב' 760487
לבקש אפשר תמיד שכן שערי הבקשות לעולם לא ננעלו. יחד עם זאת, בקשתך דלעיל נדחית על הסף ‏12.
-------
1 בהתאם לחוקת האייל, לא תהיי רשאית לבקש בקשה עתידית מעין זאת בששת החודשים הקרובים.
2 החלטתי זאת אינה ניתנת לביקורת סבירותית.
חור בספינה, חלק ב' 760449
ובנוסח אחר, איך יודעים שמשה רבנו חבש מגבעת כשניתנה התורה לישראל?
כתוב "וירד משה אל העם"
איש נכבד כמשה לא ירד אל העם בלי מגבעת.
חור בספינה, חלק ב' 760450
חבש.
חור בספינה, חלק ב' 760451
כך כתבתי.
חור בספינה, חלק ב' 760452
אשתו הייתה חבשית?
חור בספינה, חלק ב' 760453
נובית, היום סודנית.
חור בספינה, חלק ב' 760454
הא, אז זה לא זה.
חור בספינה, חלק ב' 760469
היה מלך באתיופיה, לפני שה' אמר לו להופיע התור שליחו כמושיע.

רק הוספתי לתוקף ההומור.
חור בספינה, חלק ב' 760472
ציפורה אשתו היתה כושית, אבל חז"ל מסבירים (לאו דוקא שחורה, אלא) שזו היתה צורה להגדיר על 'כלילות' - וודאות יופי בהקשר הזה. כלומר, היא "טוטאלית" יפה ללא ספק (כשם ששחרותו של כושי היא 'וודאית' בעורו. (או בלי כחל ושרק.. קוסמטיקה).

__

אולי בעידן המודרני ניתן היה להוסיף שלא עברה בוטוקס או ניתוח-פלסטי... וכד'.
חור בספינה, חלק ב' 760478
אשתו: לא ברור. אבל היה לו קרוב משפחה משם: תגובה 672525.
ציפי הכושית 760492
כושית סמבה, בילי בילי במבה, לילית הכושית ומהודו ועד כוש.
חור בספינה, חלק ב' 760523
ארץ כוש המקראית היא נוביה מדרום למצריים, אבי ציפורה יתרו כוהן מדיין, ומדיין לפי חלק מהחוקרים היא שם [יש הטוענים שמעבר לים האדום בצפון סעודיה]
חור בספינה, חלק ב' 760590
במגילת אסתר, מהדו ועד כוש. יתכן ש'כוש' הכוונה לכל או רוב מדינות אפריקה. חוץ מהעובדות שהמחוזים והמדינות השתנו תמיד. והמדרש לגבי שלשת בניו של נח שהתפרסו לאירופה, אסיה ואפריקה ידוע.
אגב, המילה אפריקי, שמקורו מיוונית מוזכר בחז''ל.
חור בספינה, חלק ב' 760608
„אפריקה״ של זמן חז״ל הייתה אזור תוניסיה, או ליתר דיוק: הפרובינקיה הרומאית אפריקה שהוקמה באותו מקום אחרי שהם החריבו את קרתגו. מקור המילה אינו מיוונית אלא מברברית או אולי אפילו מכנענית (תושבי קרתגו – קרת־חדשת – היו, הרי, מבני עם קרוב לבני עמנו ודיברו שפה דומה לשפתנו) – „עפר״.

שלטונם של הפרסים במצרים כלל גם את מצרים העילית ולכן הגיע עד כוש (וכלל גם את אזור „לוב״, כלומר: קירנאיקה.

הפסוק הזה מרמז על נקודת מבט שונה לחלוטין מזו שיש לנו היום. היום אנחנו מסתכלים על האימפריה האחמנית מנקודת מבט הרבה יותר יוונית (שכן משם הגיעו חלק גדול מהתיאורים ההיסטוריים של האימפריה הזו). אנחנו היינו מתארים אותה כמשתרעת „מהודו ועד יוון״ או אולי אפילו רק „האימפריה שכמעט כבשה את כל יוון״.
חור בספינה, חלק ב' 760474
אגב, הנוצרים, איירו את משה רבנו עם 'קרניים' כי לא הבינו מה הפירוש 'כי קרן עור פניו' דהיינו להקרין.
חור בספינה, חלק ב' 760494
לא חושב שזה אשמת הנוצרים. זה בגלל תרגום אונקלוס, תרגום התנ''ך ליוונית.
(הדוגמה הידועה ביותר לקרניים האלו הוא פסל משה בכנסיית פטרוס בשלשלאות ברומא).
חור בספינה, חלק ב' 760497
לא תרגום אונקלוס (שהוא בכלל לארמית) אלא הוולגטה והשפה היא לטינית.

הבעיה היא לא בתרגום ללטינית אלא בתרגום מלטינית לאנגלית: בלטינית, כמו בעברית, אותה מילה (cornutam) משמשת לקרניים של תיש ולקרני אור - מקריות מעניינת בהתחשב בכך שמרבית הקרניים בעולם החי אינן ישרות אלא מעוקלות. המתרגם של הוולגטה לאנגלית הוא זה שהחליט על הפירוש "horned" ולא "shining".
חור בספינה, חלק ב' 760499
אז מיכלאנג'לו הסתמך על האנגלית?
חור בספינה, חלק ב' 760502
המממ.
חור בספינה, חלק ב' 760500
Cornutam נשמע מאד דומה לקרן. אם גם בלטינית יש את אותו צמד משמעויות - יש סיכוי טוב שיש למילים מקור‏1 משותף.

1 גם המילה מקור, היא איבר של חיה
חור בספינה, חלק ב' 760503
מקור משותף, אבל צריך להיות מאוד עתיק. המילה קיימת גם במקור המשוער של השפות ההודו אירופיות (horn האנגלית נוצרה גם היא ממנה) וגם שפות שמיות עתיקות שונות מכירות אותה.
חור בספינה, חלק ב' 760501
חצי כן חצי לא. זה לא אונקלוס אלא תרגום השבעים. נכון שגם ביוונית זו אותה מילה. הנוצרים אכן ''השתלטו'' (תרגמו גם את הנביאים והכתובים) והשתמשו בתרגום ומשם הטעות.
חור בספינה, חלק ב' 760921
אגב, למשל ''עין תחת עין'' השיבוש בעולם נובע מהתרגום שלהם, מכיון שלא קיבלו את התלמוד.
חור בספינה, חלק ב' 760924
למה הכוונה?
חור בספינה, חלק ב' 760595
אז, דוקא התרגום אונקלוס הוא
"זיו אפוהי" הפסוק. ולא "קרניים".
חור בספינה, חלק ב' 760614
כן, טעיתי. התבלבלתי בין תרגום אונקלוס לתרגום השבעים. אמרו לי כאן שביוונית כמו בעברית, קיים הפירוש הכפול לקרן וזה מקור הטעות בלטינית.
חור בספינה, חלק ב' 760522
לא הנוצרים אלא מיכלאנג'לו, גם אלקסנדר הגדול כונה בערבית ,דוקרנן-שתי קרניים, ויש המפרשים ששניהם מתייחסים לרע, אל השמש המצרי, גם הוא בעל קרניים.
חור בספינה, חלק ב' 760459
ואו, טוב לדעת שיש עוד מישהו כמוני שנתקע עם הבדיחות של ספר החידוד והבדיחה מאת דרויאנוב (ב3 כרכים אני חושב).
חור בספינה, חלק ב' 760410
את לא רואה איך הנחת המבוקש הורסת את הטיעון שלך?
חור בספינה, חלחמי?- השלטים באנגלית למי? 760605
למישהו יש הסבר מה המטרה של שלטים באנגלית בהפגנות, למי מיועדים?
חור בספינה, חלחמי?- השלטים באנגלית למי? 760627
לעיתונות הזרה, ודרכה לדעת הקהל - בעיקר היהודי אבל לא רק - בעולם.

(וכדי להקדים רפואה למכה: מבחינת הדמוקרטיה אין שום פגם בנסיון לרתום למאבק קהלים שאינם ישראלים, ובמיוחד כאשר מדובר שמכה שניחתה עלינו במידה לא מועטה ממימון שהגיע מחו"ל, וייתכן שבעקבות המחאה הוא מופסק, לפחות בחלקו)
חור בספינה, חלחמי?- השלטים באנגלית למי? 760629
(למיטב שיפוטי הקישור בהודעה הקודמת אינו אמור להוות בעיה עבורך, והוא מדגים את הצלחת המחאה בחו''ל).
חור בספינה, חלחמי?- השלטים באנגלית למי? 760702
אני גאה לומר שהשתתפתי בקמפיין שליחת מכתבים לדנצ'יק.
אם כי אני כתבתי ב-‏2 באוגוסט, וב-‏4 באוגוסט כבר התפרסם בכלכליסט שהוא מפסיק את תרומתו, אז כנראה שהוא לא חיכה לי.
חור בספינה, חלחמי?- השלטים באנגלית למי? 760703
מה לא חיכה? אתה היית הקש ששבר את גב הגמל.
______
מכתבים היום מגיעים ממש מהר, אתה יודע.
חור בספינה, חלחמי?- השלטים באנגלית למי? 760745
משהו כמו שהנטורי קרתא מוחים בניו יורק נגד המדינה?
חור בספינה, חלחמי?- השלטים באנגלית למי? 760746
"לעיתונות הזרה"...

___

חור בספינה. גם השלט "אפרטהייד" באנגלית.
חור בספינה, חלחמי?- השלטים באנגלית למי? 760749
המחאה מצביעה על החור בספינה, אבל מישהו אחר גרם לו.
חור בספינה?- השלטים באנגלית למי? 760810
השלטים לא ''מצביעים'', אלא הם הם הרס, בעצמם.
חור בספינה?- השלטים באנגלית למי? 760811
איפה עובר הגבול מבחינתך בין מחאה לגיטימית לבין "חור בספינה"?
מבחינת שלטים- שלט שכתוב עליו "דיקטטורה" הוא בסדר או לא? כזה שכתוב עליו "ביבי הורס את המדינה"?
כזה שדורש שוויון בגיוס?
על השלט שלי כתוב "עילת השחיתות". הוא לגיטימי בעיניך?
או שרק שלטים באנגלית הם לא בסדר?
חור בספינה?- השלטים באנגלית למי? 760818
אני יודע שזאת עמדתך ומציג לפנייך עמדה אחרת.
דעתי הצנועה, שעל יוזמי הרפורמה לבוא לפשרה 760396
אחרי שהבעתי את עניות דעתי הקטנה לגבי: הנזק הרחב שכבר נעשה, ועל התביעות שבהפגנה נגד סרבני מצפון חרדים לעומת סרבני גיוס אנטי רפורמה והשימוש בעיר חרדית כשעיר לעזא-זאל, וכו'...

__

מכל מקום, עקב הקרע בעם, על התומכים ברפורמה לבוא למשא ומתן, או/ו חקיקה.
דעתי הצנועה, שעל יוזמי הרפורמה לבוא לפשרה 760399
אני שמח שאת בעד מניעת הקרע בעם. מקריאת תגובותייך עד כה חשתי בעיקר שנאה לשמאל - ואני שמח שטעיתי במקרה הזה‏1.

אם את חושבת שיש "לבוא למשא ומתן", אז יש לי שאלה על האופן שבו נחקקה עילת הסבירות.
להזכירך עילת הסבירות נחקקה ללא הסכמה, בזמן הפגנות מסיביות נגד החקיקה הזו ותוך דחיית כל הצעות הפשרה של הרגע האחרון.

האם את מסכימה שהפעולה הזו הגדילה את הקרע בעם?

---
1 למרות שאני לא אופתע אם איזה "עלאק" יגיע בקרוב
דעתי הצנועה, שעל יוזמי הרפורמה לבוא לפשרה 760434
אני חושבת שהדגשתי כמה פעמים ל'מיעוט' בשמאל. ולפחות פעם אחת כתבתי על המיעוט האגרסיבי (לא כל השמאל הוא 'כתב רדיקלי בהארץ'), ואם יצאה שגיאה מכוונתי, סליחה, השם הטוב יכפר.
והסלידה היא מהעיוות והמעשים אבל לא לשנאת ה'אדם'.

(ראה מס. ברכות). לא מחנכים אצלנו לשנוא את האדם.
דעתי הצנועה, שעל יוזמי הרפורמה לבוא לפשרה 760436
כשציינתי למס' ברכות, התכוונתי לזה

אשובה
דעתי הצנועה, שעל יוזמי הרפורמה לבוא לפשרה 760445
לא בטוחה שהקרע גדל יותר בדיוק ברגעים אחרי זה, אבל זה חלק מכל הפרשה. לדעתי הצנועה, בעיקרון זה התחיל כבר במרץ (ראה יהורם גאון, מעריב 26 לפברואר) וה'גודל' הנוכחי מהפגנות במאי.
דעתי הצנועה, שעל יוזמי הרפורמה לבוא לפשרה 760455
לא הבנתי את התשובה, אני אחדד את השאלה.

כתבת ואני מצטט: "עקב הקרע בעם, על התומכים ברפורמה לבוא למשא ומתן". למה? מה הקשר בין מו"מ לבין קרע בעם?
ההגיון שלי אומר שכוונת המשורר היא שמו"מ מקטין את (או מונע החרפה של) הקרע בעם. בניגוד לפעולות חד צדדיות - שעלולות להגדיל אותו.
האם את מסכימה?
דעתי הצנועה, שעל יוזמי הרפורמה לבוא לפשרה 760457
אולי התגובה של ארנון בן דוד לביטול עילת הסבירות תעזור להבין למה אני מכוון.

יו"ר ההסתדרות, ארנון בן דוד, איים היום (שני) אחרי שהכנסת ביטלה סופית את עילת הסבירות, כי מעתה והלאה, לכל מהלך שתקדם במסגרת המהפכה המשפטית ללא הסכמת האופוזיציה "יהיו השלכות קשות".

"לא אאפשר להעמיק את השסע והקיטוב בעם. או שהדברים יתקדמו בהסכמה רחבה, או שלא יתקדמו כלל" הצהיר.
...

עוד תקף את הקואליציה והאופוזיציה, על פיצוץ המו"מ ביניהן. "הפערים שנותרו היו קטנים וראויים לגישור, אבל כל מאמצי התיווך כשלו בגלל גחמות פוליטיות משני הצדדים. זו הייתה שעת מבחן למנהיגות אחראית, וצריך לומר ביושר כי היו מקבלי החלטות שהעדיפו שיקולים צרים של אגו על פני טובת החברה הישראלית".

"ההגה נמצא בידיו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, והוחמצה כאן הזדמנות היסטורית לאחות את הקרעים בעם ולנווט את ישראל חזרה לשפיות", הוסיף.
דעתי הצנועה, שעל יוזמי הרפורמה לבוא לפשרה 760471
"הפערים שנותרו היו קטנים וראויים לגישור"..

__

אם זה נכון, זה שובר את הלב.
דעתי הצנועה, שעל יוזמי הרפורמה לבוא לפשרה 760468
מילה אחת: עדיפות.
דעתי הצנועה, שעל יוזמי הרפורמה לבוא לפשרה 760521
ערוץ 7: 'המיליארדר האמריקני ארתור דנצ'יק הודיע כי יפסיק לתמוך במכוני המחקר בישראל בהם גם פורום קהלת. "צו השעה - תיקון הקרעים שנפערו". '

זוהי בדיוק כוונתי כשכתבתי על 'עדיפות'!

--

שבת שלום לכולם.
דעתי הצנועה, שעל יוזמי הרפורמה לבוא לפשרה 760470
"שמו"מ מקטין את (או מונע החרפה של) הקרע בעם".

__

ברור.
דעתי הצנועה, שעל יוזמי הרפורמה לבוא לפשרה 760477
בענין הקרע בעם.

חשוב לי להבהיר שהמחאה לא יצרה את הקרע בעם, אלא להיפך- המחאה היא התוצאה של הקרע בעם‏1.

רק כשזה ברור אפשר לחשוב מה יצר את הקרע בעם ואם ואיך אפשר לאחות אותו.

לכן התשובה שלך לשיפור המצב ע"י הנמכת להבות המחאה אינה רלבנטית.
כמו לומר למישהו שכואב לו והוא צועק מכאבים שאם הוא יפסיק לצעוק לא יכאב לו יותר‏2.

____________
1 אמנם אלמלא המחאה לא היינו יודעים בכלל שיש קרע בעם, אבל להפוך אותה לסיבה זו טעות יסודית מסגנון להאשים את השליח. היא ביטוי של הקרע. קודם יש קרע, ואז מחאה. לא קודם מחאה ואז קרע.
2 אולי יותר מדויק- אם הוא יפסיק לצעוק אז הוא יפסיק להפריע לסביבה וזה הפתרון.
דעתי הצנועה, שעל יוזמי הרפורמה לבוא לפשרה 760479
מבינה איך שאתה מרגיש - לפי השקפתך בענין/והצעדים שננקטו בשנה.

אתה נשמע אמיתי לפי השקפותך.
דעתי הצנועה, שעל יוזמי הרפורמה לבוא לפשרה 760498
רציתי להציג לך את המאמר הבא
העגלה המלאה תירוצים.
לדעתי, בני הברית הרצויים למחננו הם דתיים שות"מ ליברליים ולא ההמון המסורתי. יש להעדיף את המיעוט האיכותי ע"פ החולות הנודדים כמו קנה סוף ברוח של חסידי הקיגל והמופלטה.
נכון דהקבוצה הדתית הזו, כנראה לא סוכה לתמיכה רחבה בציבור שומר המצוות, אבל עדיף להמר על כך שהמיעוט הקטן הזה יצליח להגדיל את התמיכה בו ע"י עצם הופעתו במרחב הפוליטי, מאשר להמר על קבוצה שממילא נוטה אחרי מי שמנצח.
עם הקבוצה הקטנה והאיכותית הזו נראה שיש לנו הסכמה ערכית, דבר שאי אפשר לומר על ה"מסורתיים" שהעניין הערכי שם די גמיש, שלא לומר א-מורפי.
דעתי הצנועה, שעל יוזמי הרפורמה לבוא לפשרה 760541
"המחאה לא יצרה את הקרע בעם, אלא להיפך- המחאה היא התוצאה של הקרע בעם".

---

מבינה את עמדתך. במקום להראות תאריכים מקבילים של מובילי המחאות והקרע, אעדיף להזכיר את הבדיחה היהודית הידועה שהרב אמר לאשה: "גם את צודקת..."

__

שבוע טוב.
דעתי הצנועה, שעל יוזמי הרפורמה לבוא לפשרה 760546
זה כמו האנס שמתלונן שהנאנסת צועקת ועושה רעש ואולי אפילו תזעיק משטרה, החוצפנית.
דעתי הצנועה, שעל יוזמי הרפורמה לבוא לפשרה 760547
(אאז״נ) באחד הפרקים של דוקטור-הו קיים בית חולים דיסטופי בו המטופלים עוברים ״פרוצדורה רפואית״ בה משתילים להם מיכשור עם כפתור לשליטה על ווליום. תפקידה של האחות בסבב הטיפול זה לעבור בין המטופלים שמתלוננים על תחושות כאב ולהנמיך.
דעתי הצנועה, שעל יוזמי הרפורמה לבוא לפשרה 760551
דיסטופיה זה אכן תיאור מדויק של מצבנו.
לאחות שם קראו נועה?
דעתי הצנועה, שעל יוזמי הרפורמה לבוא לפשרה 760561
הערה לעניין הדיסטופיה: כפתור כזה עשוי להיות מועיל לא להפחתת כאב לא דווקא להגברתו עד שלבי הסיום של הטיפול, והחלשתו לקראת הסיום. זה מגביר את הסיכוי שהחולה יסכים לטיפול חוזר אם יהיה צורך.
דעתי הצנועה, שעל יוזמי הרפורמה לבוא לפשרה 760565
כפתור הווליום בדוקטור-הו הוא לא להפחתת הכאב של החולה אלא להפחתת הוולויום של התלונות שלו על הכאב.
דעתי הצנועה, שעל יוזמי הרפורמה לבוא לפשרה 760569
הה.
דעתי הצנועה, שעל יוזמי הרפורמה לבוא לפשרה 760593
"זה כמו האנס שמתלונן שהנאנסת צועקת ועושה רעש ואולי אפילו תזעיק משטרה, החוצפנית."

לפי דעתך, אז כך יוצא - אוטומטית.

___

אגב, ללא שום קשר, ולא משווה, אבל אני בטוחה שהקיצונים מבין המתנחלים טוענים כך - למעשיהם.
דעתי הצנועה, שעל יוזמי הרפורמה לבוא לפשרה 760599
לא, זו לא דעתי, זו דעתו של רוב העם, שלא לומר כל מי שמסתכל מבחוץ על מה שקורה פה, מכלכלנים ופוליטיקאים ומשפטנים וחתני פרס נובל.
מי שלא מבין את זה זה מיעוט קטן שמשקר לעצמו.
אנשי הקואליציה מבינים זאת היטב, אבל הם משקרים כדי לקדם את זממם.
ומשתמשים על הדרך באידיוטים שימושיים שאכן לא מבינים את זה.
רוצה לבחון את עצמך?
פרטי מעשה עתידי של הקואליציה שעשוי לגרום לך להבין שטעית.

(אגב, יריב לוין כבר אמר זאת בפה מלא במרץ).
דעתי הצנועה, שעל יוזמי הרפורמה לבוא לפשרה 760600
-----
ולגבי הסייפא שלך - אחרי שתכיילי את סרגל המוסר שלך שיבדיל בין אדם שמרים דגל ברחובות לאדם ששורף כפר ויורה בחפים מפשע, אולי יהיה שווה לדון איתך על משהו.
דעתי הצנועה, שעל יוזמי הרפורמה לבוא לפשרה 760603
ראית או לא ראית שכתבתי: "ללא שום קשר ואני לא משווה"?
דעתי הצנועה, שעל יוזמי הרפורמה לבוא לפשרה 760635
תעלול דמוגי ידוע ואלף-בית של הנדסת תודעה.
להעלות משהו כדי ליצור קשר ולהשוות, ואז לכסת"ח עם משפט ריק.
אם אין קשר - למה כתבת את זה?
דעתי הצנועה, שעל יוזמי הרפורמה לבוא לפשרה 760636
תעלול *דמגוגי*.
דעתי הצנועה, שעל יוזמי הרפורמה לבוא לפשרה 760734
השוואה-פסולה היתה דוקא, ובאמת, רק אצלך ב-#760165.
דעתי הצנועה, שעל יוזמי הרפורמה לבוא לפשרה 760733
בכלל לא.
דעתי הצנועה, שעל יוזמי הרפורמה לבוא לפשרה 760555
שבוע טוב.

אני מבין שאת מבינה אך לא מסכימה לסיבה ומסובב.
האם לדעתך המחאה יצרה את הקרע או שהם באו במקביל?

אם באו במקביל אז מהי הסיבה לשניהם?
אם המחאה לדעתך היא סיבת הקרע האם לדעתך גם ההפגנות נגד אוסלו יצרו את הקרע ההוא בעם?

לדעתי בשני המקרים (אוסלו וה"רפורמה") פעולות הממשלה יצרו את הקרע בעם ולא המחאה.
דעתי הצנועה, שעל יוזמי הרפורמה לבוא לפשרה 760559
ומה עם ההמשך של ההפגנות נגד אוסלו, זה עם שלושת הכדורים - מה דעתך על חלקם ביצירת הקרע בעם?
דעתי הצנועה, שעל יוזמי הרפורמה לבוא לפשרה 760573
סרק, סרק.
זה לא הנושא ולא עליו אני רוצה שנועה תגיב.
דעתי הצנועה, שעל יוזמי הרפורמה לבוא לפשרה 760591
אסתפק בלהבדיל בין שני הדברים, שההתנגדות לאוסלו בשכבות העם היתה פחות קשורה למארגנים מאשר בסוגיית הרפורמה.
נא לא לשכוח את גלי הטרור [הגזעני] שהשפיעו ומשפיעים על כל אחד ואחד, נפשית.

__

אגב. מי שהזכיר פה את זה שהרג את רבין, אין צורך בהרחבת הדברים בנזק האדיר שגרם (ועוד עם כיפה). כמו שהציונים החילונים שהרגו את רבי יעקב ישראל בן דהאן.
דעתי הצנועה, שעל יוזמי הרפורמה לבוא לפשרה 760598
מי שהרג את רבין, נזקו העיקרי שהעלה את נתניהו לשלטון, והממשלה הנוכחית היא ההמשך הישיר של פועלו.
לא לחינם מתחילים להפריח בלוני ניסוי על שחרורו. ממשיכי דרכו ותומכיו וגם מסיתיו הם שרים עכשיו.
לא ברור לי למה לדעתך הוא עשה נשק, לפי המשנה שאת פורשת פה הוא עשה למחנה שלך תועלת ענקית והיסטורית.
דעתי הצנועה, שעל יוזמי הרפורמה לבוא לפשרה 760606
עם כל ההערכה, אתה באמת לא מכיר את דעותיי. כמו שאתה חוזר על אותו משפט של "שריפת כפרים בחווארה", שוב ושוב (וכאילו שהטרור הגזעני רק התחיל מעכשיו ולא מ-‏1920?) אז כמה פעמים צריך להבהיר נגד הפשעים האלו?

לא מבינה את המשחק הזה. סליחה.

להתריע נגד הצביעות של 'הארץ' [ההרס], זה לא אומר להיות בקיצוני השני.
דעתי הצנועה, שעל יוזמי הרפורמה לבוא לפשרה 760607
"מתחילים להפריח בלוני ניסוי על שחרורו".

___

גם לא צודקים.
דעתי הצנועה, שעל יוזמי הרפורמה לבוא לפשרה 761759
לשחררו, לא אומר שמסכימים עם מה שעשה .
דעתי הצנועה, שעל יוזמי הרפורמה לבוא לפשרה 761760
אז יאללה,בואי נשחרר את כל הרוצחים מהכלא. גם הפלסטינים החביבים עלייך.
דעתי הצנועה, שעל יוזמי הרפורמה לבוא לפשרה 760611
"מי שהרג את רבין, נזקו העיקרי שהעלה את נתניהו לשלטון, והממשלה הנוכחית היא ההמשך הישיר של פועלו...".

___

ואולי דווקא ההקצנה והשפה של 'הארץ' ודומיה מעלים את ביבי?

זה משמאלני דווקא:

To my liberal friends abroad who fear Israel is collapsing into fascism because, well, they read Haaretz.... - Haviv Rettig Gur, January 28, 2016 at 12:45 PM:

To my liberal friends abroad who fear Israel is collapsing into fascism because, well, they read Haaretz, here's the latest evidence that reading Haaretz can be hazardous to your capacity to actually understand (as opposed to just rail hysterically about) Israeli society and politics.

Haaretz, like others in that wing of the left, are fighting a vindictive, bitter culture war, that is emphatically and explicitly disdainful of Israeliness itself. Here is one of Haaretz's senior columnists arguing without the slightest sarcasm or irony that an Israeli NBA coach *should* be fired and explicitly for his Israeliness, because - are you sitting down?- Israelis emotional attachment to other Israelis in the NBA is ipso facto fascism.

Last month, Haaretz used the word "fascist" five different times in a two-week period to describe Israel.

For many Haaretz writers, Israeli cultural touchstones are fascist not because they are fascist, but because they are Israeli.

It is often argued among Israelis that Haaretz has adopted this strange political identity for sheer clickbait, prostitution their intellectual integrity and journalistic seriousness for greed. That, at any rate is the optimistic interpretation.

As long as Haaretz itself isn't ashamed of its willful decline, no real harm come to Haaretz from this sort of journalism.

But, inasmuch as it is identified with the broader Israeli left, it is hard to think of any single voice or political actor that has done more damage to that left's prospect in the only arena that counts: the mind of Israeli voters.

In Haaretz, the right is given, miraculously, reification of its own caricature of an incompetent, intellectually dishonest, utterly unelectable, jealously vindictive Israeli left.

I have no evidence that Rogel Alpher and his like-minded friends work for Benjamin Netanyahu. But they do. They are the enemy he yearns for, the enemy that makes his campaign slogan of "It's me or them" an election winner.

I hope he at least goes to the trouble of sending them flowers every time he wins another round at the ballot box.

חביב רטיג-גור (28 בינואר 2016)
דעתי הצנועה, שעל יוזמי הרפורמה לבוא לפשרה 760628
רוב מצביעי הליכוד לא קראו הארץ מימיהם, וקצת מצחיק לתלות בעיתון עם מס' קוראים זניח את האחריות למצב הפוליטי.

מכל מקום, מאמר ביקורת שאינו מקשר ואפילו לא מצטט את מושא הביקורת שלו אינו משהו משכנע במיוחד.
דעתי הצנועה, שעל יוזמי הרפורמה לבוא לפשרה 760660
התכוונתי גם לראקציה - תגובה לקיצוניות. דוגמת עליית טראמפ שבאה לאחר ובעקבות אובמה שמשך את החוט יותר מדאי לשמאל...
דעתי הצנועה, שעל יוזמי הרפורמה לבוא לפשרה 760661
גם אני לא קוראת 'הארץ', אבל כשהם מגזימים, אז ההקצנות שלהם מפורסמות במקומות אחרים. לכן אני מפעם לפעם קוראת את https://presspectiva.org.il/

קוראי ערוץ 7 --לדוגמה-- מודעים כשהם מגזימים. (זה גם לא אומר שאני מסכימה עם כל מה שערוץ7 תומך).
דעתי הצנועה, שעל יוזמי הרפורמה לבוא לפשרה 760631
אני מקבל את זה ש*לא* השווית בין הטרוריסטים היהודים לבין תומכי המחאה, אבל גם השוואה בין רצח ראש הממשלה לרצח דה-האן (אגב בלי "בן") היא מופרכת בעליל. הדמיון היחיד הוא בכך ששניהם מעשי רצח על רקע פוליטי, ואם כבר את רוצה להשוות אזי לרצח דה-האן יש קוים משותפים עם רצח אמיל גרינצוויג אם כי גם ביניהם יש הבדלים לא מעטים.

אם (חלילה וחס!) מישהו ירצח את ביבי נוכל להתחיל לעשות השוואות (ובפרט בין נוער הנרות של אז לנוער השריפות שבטח יחוש לנקום את נקמתו).
דעתי הצנועה, שעל יוזמי הרפורמה לבוא לפשרה 760662
תודה, נכון, שמו היה דהאן. ללא 'בן'. אגב, הרצח עם שניסה לקיים מגעי פיוס עם הערבים, גם חלק בתודעה בין חרדים-ירושלמיים לגבי גיוס... מבלי להרחיב, אני מניחה שאתה מבין.

___

"אם (חלילה וחס!) מישהו ירצח את ביבי..."

אז תהיה יותר נטייה לשמאל בקרב הציבור הרחב.
דעתי הצנועה, שעל יוזמי הרפורמה לבוא לפשרה 760674
שמו היה יעקב ישראל דה האן. הוא אכן היה יהודי ספרדי, יליד הולנד. בזמנו פורוש האב והבן וחבריהם ניסו לבחוש בקלחת ולהעלות ממנה ניחוחות של רצח חרדי ע''י השמאל האשכנזי הרשע. איזה מין איזון לרצח רבין ע''י יגאל עמיר. אלא שכל המרקחת הזו בנוייה על יסודות רעועים.
דה האן היה חרדי שנרצח כנראה ע''י ההגנה, אבל כאן מסתיים חלק האמת. רוצחיו של של דה האן היו אנשי ימין שבאותה תקופה היו עדיין חלק מן ההגנה. (צריך להזכיר כאן כי מי שייסד את ההגנה היה ז'בוטינסקי).
דה האן היה אדם חריג ביותר. הוא היה משכיל מאד, משפטן, פילוסוף ומשורר. הוא החל חייו, כמרקסיסט חילוני, הפך לסוצ'-דמו', נישא לאשה נוצריה, חזר בתשובה והפך לציוני-דתי. הוא עלה ארצה כציוני, אבל היחידים שסייעו לו בארץ היו העדה החרדית הקיצונית בהנהגת הרב יוסף חיים זוננפלד. כאירופאי ודובר שפות, הוא נעשה מעין שר החוץ שלהם ובהשפעתם הפך לאנטי-ציוני. הוא פעל בשליחותם כדי להכשיל כל יזמה של היישוב הציוני. הוא פעל למען הקמת מדינה ערבית גדולה במסגרתה יקבלו החרדים חופש דתי (המדיניות לימים של נטורי קרתא). נוסף על כל הצרות היה גם הומסקסואל שקיים קשרי מין עם צעירים ערביים בירושליים וספר שיריו ההומוסקסואליים התפרסם לאחר הרצחו.
הוא נרצח ע''י קיצוניים ימנים בהגנה שראו בו בוגד ומלשין.
בחוגים של הרב זוננפלד (שחלקם חברו לימים לאגודת ישראל וחלקם ייסדו את נטורי קרתא והעדה החרדית האנטי-ציונית) ניסו לצייר אותו כמי שנרצח על קידוש השם בידי החילונים הכופרים, אבל התעמולה דעכה לאחר שהתפרסמו קשריו ההומוסקסואליים עם ערבים. ביישוב הציוני היתה מחלוקת לגבי הרצח ולכן המבצעים לא הזדהו ולא הודו באחריותם עד היום.
כל זה נשכח עד שהשקרנים הידועים, הרבנים לבית פורוש, העלו את הסיפור מן הנשייה.
דעתי הצנועה, שעל יוזמי הרפורמה לבוא לפשרה 760675
את רצח רבין אפשר להשוות רק לרצח סאדאת.
כמעט אחד לאחד.
דעתי הצנועה, שעל יוזמי הרפורמה לבוא לפשרה 760725
כל החלק האחרון שהוספת, לא קשור.
דעתי הצנועה, שעל יוזמי הרפורמה לבוא לפשרה 760641
שאלתי האם לדעתך, הואיל והמחאה היא לא תוצאה של הקרע, האם הם באו במקביל (ואז מה לדעתך הסיבה של שניהם?) או שהמחאה היא זו שמובילה לקרע?

השוויתי לאוסלו כי אני רואה את הדמיון בכאב שפעולות הממשלה גורמות לחלק גדול באוכלוסיה. האם גם את רואה את הדמיון הזה? ואם את רואה את הדמיון בכאב מה משנה רמת הארגון?
ובכל זאת אענה פרטנית לעניין הארגון, כי אני חושב שאת מחפשת הבדל היכן שאין-
1. אביא את הערב שבו נודע לציבור על פיטורי שר הבטחון גלנט בידי רוה"מ נתניהו: מאות אלפים יצאו לרחובות הערים במחאה בלי שאף אחד אמר להם או כיוון אותם. בלי במות ובלי נואמים. סתם מחאה של ציבור שהתעצבן. אני יכול להעיד שבחיפה באותו ערב היו ברחוב כמות אנשים שכמעט השתוותה לשיא הכמות שהצליחה להוציא המחאה המאורגנת.
2. אזכיר שגם בהפגנות נגד אוסלו היו ארגון, במות ונואמים.

לדעתי ההבדל בארגון בין אוסלו להיום הוא שכיום לא פוליטיקאים מובילים את המחאה. רבים בציבור המוחה לא כל כך מתלהבים מהפוליטיקאים באופוזיציה, ורבים מהפוליטיקאים באופוזיציה לא כל כך מתלהבים מהמחאה.

___
אציין שוב שאני לא משתמש בשאלות רטוריות. בכל מקום שאני מכניס סימן שאלה אני באמת רוצה לדעת מה דעתך.
דעתי הצנועה, שעל יוזמי הרפורמה לבוא לפשרה 760663
ת'סכים אתי שיותר צריך להסביר את סוגיית הרפורמה להמונים מאשר הדאגה הטמונה באישיות העם הזה.

אגב, אני חושבת שאני עדיין זוכרת את האיומים של לפיד משנה שעברה...
דעתי הצנועה, שעל יוזמי הרפורמה לבוא לפשרה 760698
מצטער, לא הבנתי כלום.
נראה לי שחסרות כמה מלים במשפט הראשון, ואין לי מושג למה השני מתייחס.

אולי ננסה עוד פעם?
אני שואל שאלות כדי להבין מה עמדתך. אל תניחי שאני כבר יודע מה עמדתך כי אז לא הייתי צריך לשאול. תסבירי לי כמו לילד בן ארבע.
דעתי הצנועה, שעל יוזמי הרפורמה לבוא לפשרה 760719
כשכתבתי: "ת'סכים אתי שיותר צריך להסביר את סוגיית הרפורמה להמונים מאשר הדאגה הטמונה באישיות העם הזה".

__

מקווה שהבנת שדאגה לבטחון טמונה באישיות העם (קשור לאוסלו וכד') שלנו, לא ניתן להשוות לפוליטיקה משפטית שצריך ל'הסביר' לעם.
דעתי הצנועה, שעל יוזמי הרפורמה לבוא לפשרה 760751
אוקיי, עכשיו אני חושב שהבנתי. אחזור על הטענה שלך ביותר מלים כדי לוודא שהבנתי:
הטענה שלך היא שלא ניתן להשוות בין המחאה נגד אוסלו והמחאה נגד ה"רפורמה" משום שהמחאה נגד אוסלו היתה נגד הפקרות בטחונית, והדאגה לבטחון היא בבסיס האישיות של העם. לעומתה המחאה נגד ה"רפורמה" היא על נושא מינורי יותר בתחום של "פוליטיקה משפטית" שלא רק שאינו בליבת האישיות של העם אלא גם אינו ברור מאליו וצריך להסביר אותו.

האם דייקתי?
דעתי הצנועה, שעל יוזמי הרפורמה לבוא לפשרה 760651
רצח?
רצח…
רצח!
דעתי הצנועה, שעל יוזמי הרפורמה לבוא לפשרה 760653
נראה לי שזהו דיון סרק.
____________
נא לקרוא כבדיחה‏1 ולא יותר מזה.

1 הטרדה מילית קראו לזה בתוכנית הומור כלשהיא.
דעתי הצנועה, שעל יוזמי הרפורמה לבוא לפשרה 760490
אז את מסכימה שהממשלה - כאשר היא בחרה בחקיקה חד צדדית של עילת הסבירות (ולא משנה מה הסיבות) - בחרה במודע בדרך שעלולה להגדיל את הקרע בעם?
דעתי הצנועה, שעל יוזמי הרפורמה לבוא לפשרה 760613
נועה - לא ענית לשאלה. זו שאלה פשוטה.

הסכמת איתי - מו"מ מקטין את או מונע החרפה של הקרע בעם. במילים אחרות: פעולות חד צדדיות עלולות להגדיל את הקרע בעם.

הממשלה העבירה את עילת סבירות באופן חד צדדי (ולא משנה מה הסיבות). כלומר - באופן מודע, הממשלה הלכה בדרך שעלולה להגדיל את הקרע בעם.

האם את מסכימה?
דעתי הצנועה, שעל יוזמי הרפורמה לבוא לפשרה 760632
אבל אפשר להגיד את זה על כל צעד שאינו מקובל על האופוזיציה.
דעתי הצנועה, שעל יוזמי הרפורמה לבוא לפשרה 760638
זה אולי נכון טכנית. אבל לא על כל החלטה שלא מקובלת על אופוזיציה יש מחאה כ''כ מסיבית.

מה שמעניין אותי ההקשר הספציפי הזה. שבו גם נועה מעדיפה - לפי מה שאמרה - למנוע קרע בעם.
דעתי הצנועה, שעל יוזמי הרפורמה לבוא לפשרה 760665
על זה הרי כבר כתבו כאן, שמשני הצדדים המו''מ התפוצץ.
עדיין חושבת שהקרע היה לפני כן. ושוב מדגישה שמה שבוער עכשיו ענין הקרע.
דעתי הצנועה, שעל יוזמי הרפורמה לבוא לפשרה 760669
מו"מ שהתפוצץ אינו שווה לפעולה חד צדדית. נניח שבעל הדירה רוצה להעלות את שכה"ד ב 1000 ש"ח, אבל המשכיר מוכן לתת לא יותר מ 500 ש"ח. הם מנהלים מו"מ ואז הוא מתפוצץ. זה לא אומר שבעל הדירה יכול לקחת 1000 ש"ח בכח.

הממשלה הלכה בדרך של פעולה חד צדדית מהרגע הראשון. זה שהיה מו"מ של הרגע האחרון שנכשל - נניח באשמת 2 הצדדים - לא משנה לצורך העובדה הזו. הממשלה בחרה להתחיל באופן חד צדדי, וכאשר נכשל המו"מ - סיימה את התהליך החד צדדי כמתוכנן.

בעיני זה מראה שנתניהו החליט להעביר את הרפורמה כמעט בכל מחיר. קרע בעם? לא נורא. נזק לכלכלה? שטויות, סמוטריץ' מבטיח שבע"ה הכל יהיה בסדר. טייסים שמאיימים להפסיק להתנדב? עזבו זוהי מוגלה שצריך להוציא. איך אומרים, בר הסלטים נפתח.
דעתי הצנועה, שעל יוזמי הרפורמה לבוא לפשרה 760670
התכוונתי לכתוב השוכר, סליחה.
דעתי הצנועה, שעל יוזמי הרפורמה לבוא לפשרה 760747
ההתלהמות באה בעיקר מצד תועמלנים נגד הרפורמה.
ואני לא חוזרת בי מהדעה שהקרע בעם צריכה להיות עכשיו ומיד בראש כל אחד בממשלה, לפני צעדים אחרים.
דעתי הצנועה, שעל יוזמי הרפורמה לבוא לפשרה 760750
הדאגה שלך לקרע בעם נראית כרגע מזויפת בעיני.

היא מזויפת כי את לא מבקרת את הממשלה על העברת עילת הצדידות באופן כוחני וחד צדדי (אם את לא מבינה למה זה כוחני, עייני בתגובותי האחרות).

להגיד ''אבל הצד השני יותר גרוע'' זה לא באמת מספק (ומשיג את התוצאה ההפוכה).
דעתי הצנועה, שעל יוזמי הרפורמה לבוא לפשרה 761728
אם הכוונה "הצד השני יותר גרוע" הוא על המחבלים הערבים הפאשיסטיים, אז זה משפט מדאי מעודן.

האם יש שבוע אחד ללא פיגועים מהגזענים ההם?

עכשיו הכפילו הימים האלו במשך כל כך הרבה שנים.
דעתי הצנועה, שעל יוזמי הרפורמה לבוא לפשרה 761735
אתה תוהה שמא הצד היותר גרוע לעניין הקרע בעם על רקע ה"רפורמה" הוא הגזענים הפלשתינאים הפשיסטיים? ההרגשה שלי היא שיש לך אג'נדה למכור ולא כל-כך משנה לך איפה להציב את הדוכן. מ"מ נועה?
שנה טובה! 761289
באם, בלהט הויכוח, פגעתי אישית בכבוד מישהי/ו אז אני מפייסת.

לקראת פרוס השנה החדשה בקרוב בלוח העם היהודי, מאחלת לכל יהודי, באשר הוא, שנה טובה ומתוקה. ולכל אדם בעולם שלום וכל טוב.
KIDDUSH HASHEM: Catskills Hatzolah Save Life Of Sullivan County Resident
והבעל שם טוב הקדוש אמר שאפשר ללמוד מכל אדם אשר על פני האדמה.
ניצול המחאה 760441
אבישי גרינצייג: זוכרים את שלל הראיונות של ראש היחידה לתיאום המאבק בגזענות אווקה זנה נגד השר אמסלם שפיטר אותו משיקולים פוליטיים, תוך שהוא כורך זאת עם העובדה שהיה ב"רשימה השחורה" של מפלגת נעם? הבוקר פרסמתי את עמדת הדרג המקצועי במשרד המשפטים שטוען שזנה לא דובר אמת, והוא רוכב על גל המחאה נגד הממשלה.
ניצול המחאה 760491
זאת תשובת המדינה לטענות של מר זנה, ועד שבית המשפט לא יכריע‏1 אי אפשר ללמוד ממנה כלום. מה את מצפה, שהמדינה תגיד "כן, פיטרנו את הנ"ל משום שאינו אחיין של חבר מרכז הליכוד ממחנה אמסלם"? או אולי "פיטרנוהו כי הוא כושי, כלומר כליל השלמות, ושלמות היא אויב הקידמה כי היא לא מאפשרת להשתפר"?
__________
1- אליבא כמה וכמה שרים, גם אחרי ההכרעה
הגדה השמאלית 760680
אני מביא כאן במלואו, פוסט של ד"ר מאיה מארק: ד"ר למשפטים באוני' ת"א. היא למדה ועבדה עם השופטות של בג"ץ. הפוסט מייצג את דעתה האישית, אבל אולי מסמן את הסביבה בה נמצאות העליונות.

עקיבא נוביק, התאום האידיאולוגי הקטן של עמית סגל, מפרסם היום ב"הארץ" טור שכולם חייבים לקרוא. נוביק טוען שהציבור החילוני-ליברלי חש כיום געגועים עזים לבנט ושקד: "מתנגדיהם של לוין ורוטמן משוועים עכשיו למישהו שאפשר להתדיין אתו. תהיו ימנים, הם מבקשים, אבל למה למען השם לנהוג בדורסנות? ובכן, הם בעצם מבקשים מרוטמן ולוין להיות שקד."
אלא שמאחורי המילים הרכות והנוסטלגיות של נוביק - מסתתרת סכנה גדולה. כי מה שנוביק אומר לנו כאן בעצם הוא שהבעיה אינה האידיאולוגיה שמקדמת ממשלת ההדתה והחורבן – אלא רק הסגנון. נוביק מתגעגע לאיילת שקד שהפרויקט הפוליטי העיקרי שלה במשך שנים היה החרבת בית המשפט העליון ושהיתה הרבה יותר אפקטיבית עד כה מיריב לוין. נוביק מתגעגע גם לנפתלי בנט שהוביל מדיניות הדתה על סטרואידים כשהיה שר חינוך, רקד עם מתנחלים פורעי חוק במאחזים לא חוקיים בשומרון בעודם תוקפים חיילי צה"ל וניכלל את דרכו לראשות ממשלה עם 6 מנדטים תוך שהוא גוזל אותה מנציג המחנה הדמוקרטי לפיד. נוביק מתגעגע לצמד הזה שידע לנהל את קשריו ההדוקים עם קהלת מאחורי הקלעים. שידע איך לקחת מהציבור החילוני את הכל - בלי שהוא ישים לב.

אני מבינה לליבו של נוביק. רבים ב"ציונות" הדתית, שהם אסטרטגים קצת יותר טובים מטלי גוטליב ודודי אמסלם, תופסים עכשיו את הראש וזועמים על ממשלת היהירות שהעירה את הציבור החילוני בישראל כמה שנים מוקדם מדי - לפני שהם סיימו להשתלט על הכל. הם מרגישים שהאדמה רועדת מתחתם. הם שומעים קריאות נגד מפעל ההתנחלויות שלא נשמעו כאן מאז שנות התשעים. הם רואים את ההפגנות על מדרגות הרבנות. הם נדהמים שהטריק שתמיד עבד כל כך טוב – נדפוק אותם עד העצם ונרצח להם את המנהיג ואז נזמין אותם למעגלי שיח והטמבלים יבואו – לא עובד הפעם. אין דבר בעולם שהם רוצים יותר מלנהל עכשיו ויכוח על "סגנון" במקום על תפיסת עולם, על הדורסנות של הממשלה ולא על המטרות שמסתתרות מאחורי הדורסנות הזו.

נוביק חושב שאם איילת שקד לא קיללה ובנט לא היה מופרע כמו רוטמן – לא אמורה להיות לנו בעיה איתם ובדיוק כמוהו – גם אנחנו אמורים לייחל לשובם. זה טיעון שיכול לכתוב רק מי שחש בוז מוחלט ליריב שלו. שמשוכנע שאין לו לא תפיסת עולם ולא ערכים ושכל מה שמפריע לו זה "הצורה" שבה נעשים הדברים. למרבה הצער והאסון, בנקודה הזו נוביק לא לגמרי טועה. מאחורי ההתנשאות הקטנה שברחה לו, מסתתר גם הסיפור הפוליטי של המחנה הדמוקרטי בשלושים השנים האחרונות: תדרסו אותנו, תרמסו את הערכים שלנו, תבזזו את כספי המיסים שלנו ותשפכו את דם ילדינו בשביל הפרויקטים הדתיים שלכם – ואנחנו נמשיך לבחור לכנסת אפסים ופחדנים שיתנו לכם לעשות את זה באין מפריע וחלקם גם ישתף אתכם פעולה וישב אתכם בממשלות במקום להלחם בכם מלחמת חורמה.

הכשלון הנורא ביותר של המחנה הדמוקרטי בישראל בעשור האחרון - מיאיר לפיד וברית האחים שלו עם בנט בשנת 2013, ועד מפלגות העבודה ומרצ - הוא כשלון המאבק הפוליטי, האידיאולוגי וההסברתי נגד מפלגות "הציונות" הדתית לדורותיהן. הפעמונים של המיגזר הזה מצלצלים לכולנו כבר הרבה מאוד שנים. הם לא הסתתרו מעולם, הם לא התנצלו אף פעם. כבר שנים שהם חותרים להפיכה משטרית והם פרסמו את מטרותיהם בראש חוצות. אין תועבה שמפלגות "הציונות" הדתית לא שלחה בה את ידה. תכנית הסיפוח ההזויה והמסוכנת שיכלה להבעיר את כל המזרח התיכון אלמלא היתה נבלמת, תהליכי הדתה אגרסיביים, הדרת נשים, שוד של קופת המדינה לטובת ההתנחלויות, תמיכה גלויה בהפרות חוק, מאבק נגד זכויות נשים ולהטבי"ם ומלחמה גלויה נגד מערכת המשפט הישראלית - אלה רק חלק מהדברים שהמפלגה ונבחריה קידמו, בהצלחה לא מבוטלת, במשך יותר מעשור. עוורון פוליטי, כשלון מוחלט בזיהוי תהליכים ובניתוח מציאות, והרבה רפיסות ובלבול הובילו לכך שהמפלגות שהיו אמורות לנהל את המאבק נגד "הציונות" הדתית נרדמו בשמירה או חמור מכך, בחרו שלא לנהל אותו.

תג המחיר של הכשלון הזה הוא ההפיכה המשטרית. כולנו מכירים דוגמאות היסטוריות של מדינות שלא זיהו ולא חיסלו בזמן גורמים פוליטיים שחתרו להפיל את הדמוקרטיה מבפנים. וכולנו חיים את מחירה של טעות מהסוג הזה ממש עכשיו. אנחנו פשוט עדין מקווים שלא מדובר בטעות סופנית.

הטקסט של נוביק חשוב כי הוא נותן לנו הצצה לבחירות הבאות ומזכיר לנו שאם לא נתעורר עכשיו ואם משהו עמוק מאוד לא ישתנה בפוליטיקה של המחנה – במקום להיות נקודת מפנה, הבחירות הללו יהיו אתר הקבורה של המחאה, של החלומות שלנו לשנות את המקום הזה וככל הנראה גם של הדמוקרטיה הישראלית ושל העתיד שלנו כאן.
לא צריך להיות נביא בשביל לדעת כבר עכשיו מה יקרה. יבוא בני גנץ שהקים לו מפלגת ימין דתי רך שמורכבת ממאה אחוז דתיים ודתלשים שחלקם ישבו בכיף באותה מפלגה עם סמוטריץ' עד לפני רגע – וידבר על ממלכתיות. וגם אם יהיו לגנץ 70 מנדטים הוא לא יחוקק חוקה ולא יפריד דת ומדינה ולא יחסל את הפרזיטיות החרדית ולא יעשה שום דבר שימנע מהפיכה משטרית נוספת לצאת לדרך שוב. אל גנץ יצטרפו גדעון סער וזאב אלקין שיציעו לציבור ימין של פעם, כזה שלא רוצה לשרוף את המדינה כרגע (אלא רק לחסל את עתידה). ואליהם יצטרף לפיד שידבר על אחדות (שאינה קיימת עוד) ועל קיצוניים משני הצדדים (שמעולם לא היו קיימים) ויחתור במלוא המרץ אל עבר הכלום והשום דבר תוך שהוא מפחד לומר משהו נחרץ על משהו. זה מה שהוא עושה כבר חודשים ושנים. אין סיבה להניח שזה ישתנה.
זו תהיה המפה - אלף גוונים של מה שהיה כאן בשלושים השנים האחרונות - ימין דתי וימין מתנחלי וימין חרדי וימין שהוא אח וכל האנשים האלה ביחד לא יקדמו שום דבר שיבטיח לילדים שלנו עתיד במדינה הזו. הם לא יעסקו בשום דבר שנוי במחלוקת. הם ינטשו את המשמרת כפי שנטשו אותה עשרות שנים. אבל - הם ישנו את הסגנון. הם יהפכו את הדהרה של מדינת ישראל אל עבר עתידה כמדינה דתית ונחשלת להדרגתית יותר וצורמת פחות.

תקראו היטב את נוביק. הזמן להסקת מסקנות הוא עכשיו. גורל המדינה, לא פחות מכך, יוכרע על היכולת של המחנה הליברלי להגיע מאורגן לבחירות הבאות. להציב, לראשונה אחרי עשרות שנים, אלטרנטיבה רעיונית לשלטון הדתיים, החרדים והמתנחלים. לנסח מטרות, לסמן גבולות, להגדיר מחדש יריבים ושותפים. בבחירות הבאות חייבות להתמודד מפלגות שיתחייבו להכריע במחלוקות – לא לטשטש אותן. שיקדמו שינויים משטריים עמוקים ויבטיחו את החוסן הדמוקרטי של ישראל כך ששום קואליציית דתיים-חרדים ומושחתים לא תוכל שוב לנסות להחריב את המדינה. שיפרידו את הדת מהמדינה ויחסלו את מפעלי הדת הבזבזניים ואת הסטטוס קוו שמשקף רצון טוב שאינו קיים עוד. שיחתרו לפינוי התנחלויות והצבת גבולות קבע. אם זה לא יקרה, ההזדמנות האחת, היחידה, האחרונה, לסובב את הגה ההיסטוריה - תאבד.

בתמונה: תזכורת למעלליהם של הצמד בנט ושקד. לא נוביק, זה לא רק ה"סגנון". תהום פעורה בינינו ובינם ובינינו ובינך. ואנחנו ממש לא מתגעגעים. נגמרו הימים שבמתק שפתיים אתם גוזלים מהרוב את מדינתו ועתידו.
הגדה השמאלית 760687
הבאתי את הפוסט של מאיה מארק כדי לדון בבעיתיות של העמדה החשובה הזו.
אני מניח שמארק מייצגת היטב ונכון את עמדת המרכיב השמאלי של השמאל החדש (האופוזיציה דהיום). מרכיב זה מבטא את עמדת מצביעי מרץ ומפלגת העבודה לשעבר. איך נאמר, השמאל של השמאל.
אין ספק שדברים רבים בפוסט נכונים ומדוייקים. הבעיה היא שהבסיס הפוליטי של הטקסט הזה, ביום טוב במיוחד, יכול לגייס 15-20 מנדטים. עמדתו הפוליטית היא בקצה המפה, ואין לו םוטנציאל לשמש כלשון מאזניים.
בעמדה זו אינספק שיספחו אליו מיני קיצוני קיצונים שימשכו את המחנה אל השוליים המוטרפים.
לחזור ולקומם את מחנה השמאל של פעם רק יהפוך אותם למעין רק"ח חדשה, אאוטסיידרים קבועים של המערכת הפוליטית.
להערכתי המקום שיתן לדעה הזאת את מירב ההשפעה והכוח הוא דוקא במקום הנוכחי בתור השמאל של השמאל. אינספק שהם ממש אינם כוס התה של גנץ ולפיד. אבל כשם שיריב לוין, מעמדתו כימין של הימין, מושך בחוטים של המנוול ועדת הטרמפיסטים שלו, כך השתלבותם במפלגת מרכז עשוייה למקסם את השפעתם. קיומם כקבוצה אידיאולוגית רדיקלית ועקבית, בתוך מפלגת מרכז יותר סופרמרקטית, עשוייה להתגלות כמקום המיטבי עבורם, לפחות עד שתשתנה הדמוגרפיה של המפה השבטית של ישראל.
הגדה השמאלית 760696
לדעתי זו עמדה של מגזר הרבה יותר רחב מהשמאל של השמאל.
אני שומע עמדות דומות מכל הכיוונים, רובם לדעתי מצביעי מרכז, קרי יש עתיד, ישראל ביתנו ואולי קצת גם גנץ.
הגדה הסמולנאצית 761761
מי ה"מנוול" כאן? https://pbs.twimg.com/media/Dv5EzRvXcAEE6ZW?format=jp...
הגדה הסמולנאצית 761762